Použití fyziologického roztoku, spreje, léků ze zánětu a bolesti k léčbě krku u dětí 3 roky

Děti v raném věku jsou náchylné k virovým a bakteriálním infekcím, často se chladí. Rodiče musí problém vyřešit, než ošetřit hrdlo dítěte ve věku 3 let, aby se zbavili symptomů nemoci a odstranili příčinu indispozice. Ne všechna antibiotika jsou vhodná pro malé děti; Existují omezení týkající se použití antivirotik a antihistaminik. Ošetřete schválenými farmaceutickými přípravky, použijte solný roztok a bylinné extrakty pro kloktání.

Jednoduché a bezpečné prostředky pro bolest v krku

Obtíže při polykání, mluvení, orofaryngeální bolest jsou symptomy nachlazení, ARVI, bolest v krku, faryngitida a tracheitida. Mandle jsou obvykle zvětšeny, sliznice hrdla je červená a oteklá. Je-li teplota vysoká, je na mandlích a příznacích intoxikace hnisavý plak, pak je v domě zavolán dětský lékař.

Pokud je podezření na streptokokovou tonzilitidu, provádí se u dítěte výtěr z krku. Tato laboratorní analýza umožňuje určit příčinu onemocnění a správně vyřešit problém jmenování antibiotické terapie. V nepřítomnosti streptokoků v nátěru se provádí symptomatická léčba.

Pro máchání pomocí bylinných nálevů a roztoků farmaceutických přípravků. Procedura se provádí 4-5x denně. Vypláchněte ústa a hrdlo čistou vodou. Po opláchnutí nejezte ani nepijte nic po dobu 30 minut.

Než začnete léčit své dítě lékárnou nebo lidovým lékem, musíte vypočítat dávku. Je nutné přizpůsobit věk dětí. Malé dítě má pro dospělého dose - ½ dávky. Například, v dětství, heřmánkový čaj je často používán jako protizánětlivý prostředek pro nachlazení a ARVI. Dítě může mít 1 polévková lžíce. Já 3krát denně. Pokud je červené hrdlo u dítěte školního věku, pak dejte půl šálku infuze.

Nosní kongesce pro nachlazení, ARVI vede k tomu, že ústa jsou neustále otevřená. Pokud sliznice hrdla schne, lechtání a bolest zesílí. Nosní průchody musí být více prosté hlenu, pohřbít kapky na základě mořské vody. Opláchněte hrdlo fyziologickým roztokem a koncentrovanější kapalinou se solí a sódou.

Vliv slané vody na bolest v krku:

 • stimulace krevního oběhu, zvýšení průtoku krve do hrdla a expanze kapilár;
 • rozpouštění měkkého plaku na jazyku, zubů, dásní, obsahujících patogenní mikroby;
 • vyluhování a škodlivé účinky na bakterie, které způsobují zánět;
 • dezinfekce ran, vředů v ústech;
 • neutralizuje toxiny a čistí sliznice.

Sůl ve starých časech byla volána “bílé zlato”. Jako terapeutické činidlo se používá více než 6000 let. Solný roztok má antibakteriální, protizánětlivý a analgetický účinek. Účinné oplachování hrdla a úst, oplach nosu je považován za účinný. Solné jeskyně a pokoje jsou využívány pro celkovou regeneraci, posilují imunitu. Tyto postupy jsou zvláště užitečné pro děti s ORL nemocemi.

Faringosept - pastilky

Pokud se rodiče v lékárně zeptají, co dát tříletému dítěti z hrdla, pak v reakci mohou slyšet: "Faringosept." Jedná se o pastilky s antiseptickým a antimikrobiálním účinkem. Účinná látka ničí patogenní mikroby v orofarynxu, na mandlích. Přípravek se používá pro počáteční příznaky anginy pectoris a faryngitidy. V mírných případech může být omezena pouze na lokální léčbu Faringoseptem. V důsledku toho se snižuje riziko komplikací a rozvoj streptokokové tonzilitidy.

Dítě ve věku 3 až 7 let v bolestech hrdla může během dne rozpustit 3 tablety, což je 30 mg účinné látky. Dejte pilulku půl hodiny po jídle. Vysvětlují klukovi předem, že tableta by měla být absorbována v ústech, dokud nebude zcela rozpuštěna. Po tom, nemůžete pít a jíst po dobu 2 hodin. Aplikujte tablety Faringosept od 3 do 5 dnů.

Řešení pro bolest v krku

Oplachování a zavlažování řešení vám umožní odstranit příznaky zánětu, které jsou otravné dítě. Léky, které jsou schváleny pro místní použití v raném věku, jsou relativně málo. Opláchnutí může být provedeno vodným roztokem furacilinu a Miramistinu.

Spreje a roztoky pro léčbu krku u dětí 3 roky:

Antibiotika by měla být aplikována po dobu nejméně 5 dnů. Nemůžete často zavlažovat hrdlo antimikrobiálním roztokem, aby nedošlo k narušení rovnováhy mikroflóry hltanu. Antiseptika snižují zánět a bolest, ale mohou způsobit podráždění a suchost sliznic. Před použitím každého léku si pečlivě přečtěte návod k použití, který obsahuje indikace a kontraindikace.

Kromě spreje Lugol lékárna může nabídnout řešení se stejným názvem mazat krku s anginou pectoris. Děti do 1 roku nemohou mandlí léčit jodovými přípravky. Použití roztoku Lugol s glycerinem k mazání krku se provádí u dítěte od jednoho roku do 5 let pouze po konzultaci s dětským lékařem. Procedura se neprovádí s hnisavou angínou mandlí, protože je možné proniknutí infekce do mandlí.

Geksoral - roztok pro lokální podání s antimikrobiálním účinkem

Lék lze použít k léčbě dítěte, pokud může kloktat a chápe, že kapalina nemůže být polknuta. Kromě roztoku pod značkou Hexoral uvolňuje aerosol a pastilky. Fondy mají antimikrobiální a analgetický účinek, jsou-li aplikovány lokálně.

Aktivní složkou léčiva je hexatidin. Léčivo vykazuje antibakteriální aktivitu proti patogenům bakteriální anginy pectoris, faryngitidy, orální kandidózy. Roztok nemá žádnou barvu, má slabý pach máty a anýzu.

Jak vyléčit bolest v krku s opláchnutím hexoralem:

 • Nalijte 15 ml roztoku do odměrného plastového kelímku.
 • Opláchněte neředěným orofarynxem po dobu 30 sekund.
 • Roztok vypusťte.
 • Opakujte postup ráno a večer.
 • Lék lze aplikovat na mandle bavlněným tampónem.

Geksoral má antiseptický účinek, má analgetický účinek. Analog ve formě uvolňování a účinná látka - roztok Stomatidin - se aplikuje po 4 letech.

Sprej a hrdlo

Po inkubační době začíná škodlivá aktivita virů a bakterií v sliznici hltanu a mandlí. Dítě cítí bolest a bolest v krku, stává se pomalým. Při prvních příznacích bolestí v krku a faryngitidě se rodiče snaží použít místní léky - řešení kloktání a spreje. Léky ve složení těchto léků spadají pouze do horních cest dýchacích.

Terapeutický účinek oplachových roztoků a sprejů v krku pro děti od 3 let:

 1. Antibiotika a sulfonamidy urychlují zotavení z bakteriálního bolesti v krku, exacerbaci chronické infekce v krku. Přípravky - Bioparox, Ingalipt.
 2. Antiseptika se nacházejí ve většině sprejů. Doporučuje se pro použití při infekčních onemocněních ústní dutiny a hltanu. Pro léčbu dětí ve věku 3-5 let se používají: Miramistin, Orasept, Hexoral, Lugol, Yodinol, Yoks.
 3. Anestetika benzokain a lidokain mají anestetický účinek. Antiseptický a anestetický sprej do krku - TeraFlu LAR (od 4 let).
 4. Mořská voda se používá jako čistící a zvlhčující prostředek pro sliznice, nemá žádné vedlejší účinky. Přípravky: Aqualor a Aqua Maris.
 5. Protizánětlivé látky jsou přítomny ve složení spreje Tantum Verde, Stopangin.

Sprej a aerosol nejsou totéž. Rozdíly jsou ve způsobu rozprašování léků, průměr roztoku klesá. Malé víko je namontováno ve víku rozprašovací láhve a samotná nádoba je nejčastěji vyrobena ze skla. Uvnitř tlaku se neliší od atmosférických; kapky padající do hrdla jsou větší než 5 mikronů.

V nádobce s aerosolem tlak několikrát překračuje atmosférický tlak. V důsledku toho se léčivo nastříká na částice menší než 5 mikronů. Válec je vyroben z kovové slitiny, což zvyšuje výrobní náklady a ceny hotových výrobků. Kapky jsou vyhozeny významnou rychlostí, což může způsobit, že dítě má reflex, který zadržuje dech, kašel, reflex ránu, bronchospasmus.

Léčba SARS, anginy pectoris a faryngitidy symptomy

Nemocné dítě by mělo být ponecháno doma, posazeno při zvýšené teplotě, horečka. Jednoduché prostředky na krk - opláchnutí slanou vodou, teplý nápoj s heřmánkovým extraktem a medem. Lékárny vydávají volně prodejné nesteroidní protizánětlivé a léky proti bolesti pro orální podání, lokální léky.

Jak rychle vyléčit bolest v krku a faryngitidu:

 • Dej si sirupy a suspenze s ibuprofenem nebo paracetamolem, pokud teplota vzroste, dítě má 3 roky staré hrdlo (Nurofen, Pandol baby, Efferalgan). Frekvence příjmu - od 4 do 6 krát denně při tělesné teplotě nad 38 ° C.
 • Můžete použít rektální čípky se stejnými účinnými látkami (dětský Panadol, Cefecon N, Paracetamol, Efferalgan).
 • Zlepšit účinek léků proti bolesti a protizánětlivých léčiv antihistaminik. Děti starší než 1 rok dostávají kapky Fenistil, Desloratadin, Zyrtec, Parlazin.
 • Immuno, Immunal, Galavit (kapky a pastilky) stimulují jejich vlastní imunitu.
 • Nabízejí dítěti pít odvar z divoké růže bobule, čaj s listy šalvěje nebo lipové květy v teplé, ale ne horké formě.

Nesteroidní protizánětlivé léky poškozují žaludek, proto je vhodnější používat svíčky pro léčbu dětí. Antihistaminika snižují otoky sliznic, snižují toxický účinek mikrobů na tělo. Takové léky však nelze dlouho používat.

Pro přípravu terapeutické infuze bobulí a bylin bude trvat 1-2 lžíce. Já rostlinné suroviny a šálek vroucí vody. Nabízejí dítěti léčivý nápoj mezi jídly. To usnadňuje polykání a eliminuje nepohodlí spojené se zánětlivým procesem v krku.

Nejlepší krční pilulky pro děti a pravidla pro jejich použití

Nejčastější u dětí je nachlazení. Chřipka, akutní respirační infekce, nachlazení spojené se sezónními změnami teploty - všechny tyto choroby jsou doprovázeny bolestmi v krku a bolestmi v krku.

Tento příznak přináší dítěti spoustu utrpení, takže hledání účinných pilulek pro léčbu krku pro děti je úkolem, který všichni rodiče pravidelně řeší. Jak tyto prostředky vzít? Jak si vybrat ten správný lék? Zkusme tento problém vyřešit.

Co naznačuje bolest dítěte v krku?

Bolest v krku a zarudnutí mandlí "mluví" o vývoji anginy pectoris

Bolest v krku je příznakem mnoha nemocí. Proto, když si dítě stěžuje, že jeho hrdlo je lechtání nebo bolavé, je nezbytné zavolat dětského lékaře do domu. Ale i před příchodem lékaře se můžete pokusit zjistit příčinu onemocnění sami.

Chcete-li se podívat do hrdla, musíte si vzít speciální jednorázovou lékařskou stěrku. Pokud tomu tak není, stonek lžíce udělá. Musíte důkladně umýt ruce mýdlem a ujistěte se, že lžíce nebo špachtle jsou také čisté. Dítě je postaveno na světlo a požádalo ho, aby otevřel ústa široce a řekl: „A-a-a“. Chcete-li se podívat do krku, musíte stisknout jazyk špachtlí nebo lžíci lžíce. Pak bude příležitost zkontrolovat hltan.

Známka onemocnění - zarudnutí a zánět tkání hrdla. Pokud jsou mandle červené a zvětšené, pak příčinou onemocnění je téměř jistě virová infekce. Pokud mají sliznice pustuly nebo bílou nebo nažloutlou desku, může být navržena bakteriální infekce nebo houba.

Přesné určení příčiny onemocnění může být pouze lékař, na základě výsledků komplexního vyšetření dítěte.

Jaké nemoci se projevují bolestmi v krku? Zde jsou nejběžnější:

 • Chlad: SARS, akutní respirační infekce.
 • Virové infekce - chřipka.
 • Takzvané nemoci z dětství: zarděnka, plané neštovice, šarlatová horečka, spalničky.
 • Zánět hltanu, mandlí, hrtanu - bolest v krku, faryngitida, laryngitida a další.
 • Zánět dutiny ústní - stomatitida.
 • Zuby.

Jaké příznaky potřebují lékaře?

Bolest v krku neprojde dlouhou dobu? - Potřebuju lékaře!

Bolest v krku a zarudnutí sliznic hrdla je již dostatečným důvodem k návštěvě lékaře. Nicméně nemoci doprovázené bolestmi v krku mají obvykle jiné příznaky.

Pokud se u dítěte vyskytnou následující příznaky, je nutné zavolat dětského lékaře:

 1. Vysoká teplota Tento příznak je určen dotekem, když se dlaně dotýká čela dítěte. Tento způsob stanovení není příliš spolehlivý, protože ruce mohou cítit teplotu horší kvůli vnějším podmínkám. Pro přesnější definici se můžete dotknout rtů na čele dítěte. A nejpřesnějším výsledkem je měření teploty teploměrem. Zvýšení teploty na 37,2 ° C - důvod, proč okamžitě zavolat lékaře.
 2. Kašel Tento příznak se ne vždy objeví na začátku onemocnění. Častý kašel je velmi alarmující příznak.
 3. Rýma (rýma). Téměř všechny nachlazení je doprovázeno chladem. Někdy rodiče k tomuto symptomu nevěnují pozornost, protože to nepovažují za nebezpečné a nedůležité. Doufejme, že rýma projde sama! Čím dříve půjdete k lékaři, tím více bude obraz nemoci úplný, tím rychleji a přesněji bude diagnóza provedena.
 4. Chrapot. Sliznice, které se zvětšují v důsledku edému, mění konfiguraci hlasové pasáže, takže se mění hlasové zabarvení. Pokud dítě hovoří nosem nebo chrapotem, okamžitě vyhledejte lékaře.
 5. Hojnost a slznost. Často dítě ještě nemůže říct, co se mu stalo, že má bolest. Ale změna stavu je pociťována, což způsobuje úzkost, podrážděnost, slznost.
 6. Ochablost, špatná chuť k jídlu. Je-li dítě, které v pravidelném čase nečiní, nečinné a ospalé, chce neustále sedět nebo si lehnout - to je důvod, proč se obávat a kontrolovat přítomnost dalších příznaků.

Čím dříve je nemoc detekována a léčba je zahájena, tím snadnější onemocnění projde a riziko komplikací bude menší. Proto se nemusíte bát lékaře marně a počkejte, až se příznaky objeví jasnější. Pokud zjistíte ve svém dítěti alespoň dva příznaky ze seznamu, zavolejte lékaře!

Druhy pilulek z hrdla

Tablety se liší složením a mají odlišné vlastnosti.

Dnes, na policích lékáren je mnoho typů tablet pro krk pro děti. Chcete-li si vybrat nejvhodnější prostředky, musíte pochopit, jak tyto léky fungují a jaké prášky z krku jsou.

Lékárníci a lékaři rozdělují léky na léčbu bolesti v krku do několika skupin:

 • Tablety pro sání. Tyto léky mají lokální účinek na sliznice úst a hltanu. Dětské formy pastilek (pastilky, pastilky atd.) Jsou ochuceny a ochuceny tak, aby tyto léky byly atraktivní pro děti. Resorpční prášky by neměly být podávány dětem mladším než jeden rok, protože existuje vysoké riziko, že se dítě bude pilit na pilulce. Děti po roce mohou být předepsány pastilky pouze v případě, že je mohou užívat.
 • Tablety s protizánětlivými složkami. Tyto tablety se obvykle užívají ústy. Mají všeobecný účinek na tělo, zabraňují rozvoji zánětlivých procesů a zmírňují bolest. Taková léčiva jsou silná činidla. Pro děti do 3 let je většina z nich kontraindikována.
 • Antiseptické pastilky. Tyto léky obsahují látky, které inhibují růst bakterií a jiných patogenů. Typicky jsou tyto pastilky velké, vyžadují dlouhou resorpci. To se provádí za účelem zajištění postupného a trvalého účinku na bolest v krku.
 • Homeopatické léky. Tyto léky obsahují velmi nízké dávky účinných látek. Dosud v lékařském prostředí neexistuje jednoznačné rozhodnutí o tom, zda je použití homeopatie účinné. Ale některé homeopatické léky mají dobrý účinek na bolest v krku a mohou být předepsány lékařem.
 • Tablety antibiotik. Jedná se o účinné léky používané pro bakteriální infekce hrdla. Užívání antibiotik může předepsat pouze lékař.

Jak brát pilulky z hrdla?

Nezávisle měnit dávkování a léčba je zakázána!

Pravidla pro používání tablet jsou jednoduchá. Je však třeba mít na paměti, že se jedná o léky, a ne jen o cukroví, proto musí být používány s opatrností. Před použitím si přečtěte pokyny připojené k léku: obsahuje úplné informace o způsobu použití a množství léků, které lze použít pro každé specifické onemocnění.

Různé léky mají zvláštní požadavky na způsob aplikace. Existuje však několik doporučení, která jsou stejná pro všechny prášky v krku.

Zde uvádíme několik jednoduchých pravidel:

 1. Před použitím tablet k ošetření hrdla vypláchněte hrdlo teplou vodou. Tím se odstraní část plaku a kousky jídla z hrdla. Lék po opláchnutí bude působit přímo na sliznici hrdla.
 2. Absorbovatelné tablety by měly být uchovávány v ústech až do úplného rozpuštění. Děti milují rozdrtit je. Je nutné dítěti vysvětlit, že to není nutné. Za prvé, můžete zranit zuby tím, že praskne tvrdé bonbóny. A za druhé, čím déle se pastilka nebo pastilka rozpouští, tím déle účinná látka vstupuje do krku a má léčivý účinek.
 3. Po použití pilulek k léčbě krku, je lepší nejíst nebo nepít nic po dobu nejméně jedné hodiny. Po použití léku, film z léku je vytvořen na krku. Voda, jídlo nebo nápoje tento film umyjí a celý léčivý efekt se ztratí.

Dalším faktorem, který omezuje užívání drog pro hrdlo, je individuální intolerance. Alergické reakce se mohou objevit u fruktózy, barviv, ochucovadel a dalších složek tablet z hrdla.

Při prvních příznacích alergické reakce (rýma, svědění, zarudnutí a otok tkání, vodnaté oči, kongesce nosu) byste měli okamžitě přestat užívat lék a vyhledat lékaře, aby si našel bezpečný protějšek.

Nejlepší pilulky pro děti

Tablety v krku se užívají po hlavním jídle

Farmaceutické společnosti každoročně vyvíjejí nové produkty pro léčbu krku. Ale v této rozmanitosti je přiděleno několik fondů, které získaly pověst spolehlivých tablet, které rychle zmírňují bolest a bolest v krku.

Nejoblíbenější léky na krk:

 • Faringosept. Tablety s antiseptiky, které prokázaly svou účinnost při léčbě mnoha onemocnění krku. Lék dokonale zmírňuje bolest a odstraňuje nepříjemné symptomy za den nebo dva. Další plus je přijatelná cena. Nedostatek drogy - neschopnost používat pro léčbu malých dětí. Můžete použít faringosept od šesti let. Je také kontraindikován pro kojící matky.
 • Neo-Angin. Jako součást tohoto léku, dvě antimikrobiální látky. Účinně zabíjí patogenní bakterie. Pomáhá lékům a plísňovým onemocněním. Další výhodou je levomentol, který je součástí drogy. Tato látka interaguje se studenými receptory umístěnými v hrdle. Prostřednictvím této akce vzniká anestetický efekt. Neo-Angin, stejně jako předchozí lék, není předepisován dětem mladším šesti let. Nedoporučuje se také pro osoby s diabetem (dávkování by měl být zvolen lékařem, s přihlédnutím k vývoji onemocnění).
 • Septolete se používá k léčbě bolesti v krku u dětí ve věku od čtyř let. Lék obsahuje benzokain. Tato látka rychle odstraňuje bolest. Také, když tyto pilulky jsou přijaty, méně hlenu je tvořen v krku, což usnadňuje dýchání.
 • Sebidin - antibiotické tablety pro hrdlo. Mají baktericidní účinek, také inhibují proliferaci bakterií. Tento lék dobře působí na plísňové infekce. Kromě toho lék obsahuje kyselinu askorbovou, stimulující imunitní systém. Lék může barvit zuby a jazyk. To je neškodný vedlejší účinek, zmizí po ukončení užívání přípravku. Nástroj není předepsán dětem do 12 let.

Homeopatické Lozenges pro hrdlo

Homeopatie nemá prakticky žádné kontraindikace a nežádoucí účinky.

Rozhodně doporučuji homeopatický lék na bolest v krku, nikdo nebude mít lékaře. Existují však situace, kdy jsou homeopatické pastilky z krku účinné. Fondy této skupiny zpravidla vykazují účinek v raných stadiích onemocnění. Čím dříve se užívá homeopatický lék, tím vyšší je pravděpodobnost, že nemoc vyléčí.

Výhody homeopatických léků jsou malým seznamem kontraindikací. Mohou používat k léčbě dětí od jednoho roku věku. Také velké plus je vhodný formulář k použití.

Osvědčený jako účinný prostředek "Argentum" (pomáhá s chrapotem), "Lachesis" (odstraňuje jednostrannou bolest v angíně), "Akonita" (účinný pro faryngitidu).

Homeopatické tablety, pastilky, granule se rychle rozpouští v ústech, nehrozí riziko, že se dítě na tabletu uškrtí.

Mezi nejrůznějšími léky na krk, které se vyrábějí pro děti, můžete najít nástroj, který dokáže účinně eliminovat pocity bolesti, poškrábání, suchého hrdla. Ale spoléhat se na sebe-léčbu nestojí za to.

Další informace o léčbě bolesti v krku u dítěte naleznete ve videu:

Bolest v krku je příznakem mnoha vážných onemocnění. Pokud se objevila, neměli byste se omezovat na cukroví nebo pastilky, zavolat lékaře!

Všimli jste si chyby? Vyberte ji a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léky na bolest v krku u dětí mladších než jeden rok: pastilky, pastilky a jiné prostředky

Nejčastější jsou nachlazení dětí různého věku. Sezónní chřipka, ARVI, respirační a ORL onemocnění způsobené různými bakteriemi a viry jsou doprovázeny nepříjemnými a bolestivými symptomy.

Kromě tepla, slabost, rýma a kašel, bolest a bolest v krku se objeví, které přinášejí spoustu nepříjemností. Pokud si dospělé dítě může stěžovat na nemoc, pak dítě jen pláče a je rozmarná. To je důvod, proč rodiče problém nepoznávají vždy včas. Jak léčit bolest v krku? Co dělat, když je dítě nemocné? Jaké léky jsou vhodné pro děti různého věku?

Příčiny a příznaky bolesti v krku

Před příchodem pediatra můžete nezávisle zkoumat hrdlo dítěte. Budete potřebovat čistou lžičku nebo speciální jednorázovou stěrku. Dospělé ruce by měly být důkladně omyty.

U virových infekcí jsou mandle obvykle červené a zapálené. Plesňové a bakteriální patogeny zanechávají na sliznicích nezdravé plaky nebo abscesy.

Nejčastěji je bolest v krku doprovázena dalšími příznaky:

 • vysoká horečka, zimnice;
 • kašel;
 • špatná chuť k jídlu, obecná malátnost;
 • pláč a rozmarnost;
 • hustý květ na kořeni jazyka a mandlí;
 • zarudnutí sliznice;
 • chrapot;
 • rýma (rýma).

Rýma se stává častou příčinou podráždění sliznic hrdla, protože jsou spojeny části nosohltanu. Proto se léčba rýmy stává nedílnou součástí všeobecné terapie a pomáhá eliminovat bolest a předcházet bronchitidě.

Nemoci jsou způsobeny viry, bakteriemi, plísněmi. Často se v důsledku alergií nebo jednoduché hypotermie vyskytne bolest v krku. Průběh léčby a předepsané léky jsou zcela závislé na typu patogenu.

Možné příčiny problému:

 • ARVI, ORZ;
 • chřipka;
 • zánět tkání hltanu, mandlí nebo hrtanu;
 • infekční onemocnění orofaryngu a nosohltanu (bolest v krku, faryngitida, laryngitida, sinusitida, sinusitida atd. (doporučujeme číst: jak léčit, pokud má dítě laryngitidu?).);
 • kousání zubů;
 • spalničky;
 • plané neštovice;
 • rubeola
 • šarlatovou horečku;
 • zánětlivý proces v ústní sliznici (stomatitida).

Léčba krku u dětí

Po vyšetření nemocného dítěte a provedení nezbytných testů (povinný nátěr a krevní test) se lékař vyvíjí léčebný režim. Stěr je určen typem patogenu. Léčba zahrnuje potírání základní příčiny onemocnění a odstranění symptomů.

Není snadné léčit hrdla malých dětí, protože seznam schválených léků je velmi krátký. Lokální terapie by měla mít baktericidní, sedativní a analgetický účinek. V závislosti na věku dítěte zahrnuje zavlažování, oplach, inhalaci, resorpci tablet a pastilek.

Nejlepší nástroje pro kojence do jednoho roku

Rozeznat bolestivý stav u dětí mladších než 1 rok je obtížné. V tomto věku si nemohou stěžovat rodičům na bolest nebo pocit nevoľnosti. Hlavní signály jsou neustálé nálady, pláč, odmítání jíst. Měli byste být pozorní na výskyt kašle nebo rýmy.

V případě jakýchkoli alarmujících příznaků je nutné vyšetřit krk dítěte na zarudnutí nebo plaky (to je třeba provést velmi opatrně) a okamžitě kontaktovat pediatra. Podléhají vnějším i vnitřním faktorům. Jakmile je patogenní mikroflóra v těle dítěte, začne se okamžitě množit.

Obtížnost léčby je příliš brzy. Většina léků je pro děti kontraindikována. Děti v prvním roce života nevědí, jak opláchnout ústa a krk, rozpustit tablety. Hlavním účinkem terapie je odstranění samotné příčiny bolesti. Po tom příznaky automaticky zmizí. Odstranění nepohodlí během procesu léčby je však obtížné.

Hlavní drogy pro děti do 1 roku:

 1. Viferon nebo jeho analogy, vhodné pro věk. Jedná se o rektální antivirové čípky na bázi lidského interferonu. Působí stejně jako ostatní antivirotika. Tělo začíná produkovat další proteiny, které bojují s infekcí.
 2. Anaferon - antivirotikum v tabletách, které jsou rozpuštěny ve vodě. Povoleno používat od 1 měsíce.
 3. Viburcol - homeopatické rektální čípky. Používá se jako podpora. Mají protizánětlivý, analgetický a mírný sedativní účinek.
 4. Antibakteriální léčiva. Nejběžnější v tomto případě jsou Cefadox, Cefix, Sumamed, Amoxiclav, stejně jako jejich analogy. Lékař předepisuje antibiotika pouze pro bakteriální infekce. Jejich použití je zakázáno.

Pokud teplota dítěte vzrostla, je nutné použít febrifuge (sirup nebo svíčky). Taková léčiva se vyrábějí hlavně na bázi ibuprofenu nebo paracetamolu. Rodiče obvykle používají Nurofen nebo Panadol. Je třeba poznamenat, že kromě snížení teploty léku se bolest zmírní.

Pro dezinfekci a baktericidní účinek se používá zavlažování a mazání ústní dutiny antiseptiky. Spreje jsou zakázány pro jednoleté děti. K tomu se používá fyziologický roztok, Miramistin, Chlorophyllipt. Obvaz nebo gáza se navlhčí v roztoku a pak se utře ústa. Lék jde po krku se slinami.

Někteří rodiče rozhodnou o zavlažování. Kapalina se shromažďuje v malé injekční stříkačce, hlava dítěte se nakloní dopředu a lék se injikuje úhledně. Když se hlava nakloní dopředu, kapalina se okamžitě vrátí. To by mělo být prováděno velmi opatrně a pouze na doporučení lékaře.

Účinné léky pro děti od 1 do 3 let

V tomto věku je snazší léčit bolest v krku. Ve dvou letech může dítě říct, že má bolest. Seznam léků pro lokální použití je širší. Přípravky předepsané lékařem, založené na diagnóze a příznacích dítěte. Lze použít finanční prostředky určené pro kojence a další drogy. Použijte oplach (pokud dítě může opláchnout ústa), zavlažování, mazání sliznice, někdy - pastilky pro sání.

Přípravky v aerosolech (spreje) protizánětlivých, analgetických a antiseptických účinků:

 1. Hexorální;
 2. Hexasprey;
 3. Tantum Verde (doporučujeme číst: dětské „Tantum Verde“: návod k použití);
 4. Proposol (obsahuje propolis, může způsobit alergie);
 5. Yoks;
 6. Lugol (na bázi jódu) (doporučujeme číst: návod pro přípravek Lugol pro děti);
 7. Antiangin (obsahuje chlorhexidin);
 8. Miramistin;
 9. Ingalipt;
 10. Aqualore (na bázi mořské vody);
 11. Panavir Inlayt (homeopatie).

Je důležité poznamenat, že výše uvedené léky předepisuje výhradně lékař. Pokyny zpravidla uvádějí, že aplikace je povolena od 4 do 5 let. V pediatrické praxi se však používají dříve - za 2-3 roky. Nezávisle vybrat sprej a nahradit ji jinou drogou nemůže. Prostředky obsahují různé účinné látky a nevhodné léky mohou dětem ublížit.

Na rozdíl od dospělých, malé děti od 2 let nejsou stříkány do krku, ale na ústní sliznici. V některých případech způsobuje laryngospasmus. Účinná látka vstupuje do mandlí nebo hltanu se slinami.

Sání pilulky, pastilky a pastilky jsou používány zřídka. Ne každé dítě bude schopno rozpustit lízátko a existuje riziko udušení. Navíc složení některých léků je nebezpečné pro děti a je příliš agresivní.

Někdy lékaři doporučují zmírnit bolest a lechtání vstřebatelnými, levnými, osvědčenými pilulkami, které se rychle rozpouštějí v ústech:

Léčba krku u dětí starších 3 let

Věk 3 let je poměrně velký časový úsek. Dítě může být 3 roky nebo 5 nebo 7 let. Podle lékařské praxe se však název léků u dětí tohoto věku liší jen zřídka. Při akutní potřebě jsou děti ve věku 3-4 let předepisovány léky, které jsou povoleny od 5 do 6 let. Současně se liší dávkování a četnost použití.

Absorbovatelné tablety, pastilky nebo pastilky:

 1. Faringosept (doporučuji čtení: jak dát Faringosept dětem?);
 2. Septefril;
 3. Lizobact;
 4. Strepsily;
 5. Decatilen;
 6. Antiangin;
 7. Septolete;
 8. Falimint;
 9. Tantum Verde et al.

Roztoky a aerosoly (v závislosti na principu působení):

 1. Obsah antibiotik: Ingalipt. Pro stabilní výsledek použijte nejméně 5 dní.
 2. Antiseptické a baktericidní látky: Orasept, Hexasprey, Hexoral, Lugol, Yoks, Antiangin, Miramistin a další (doporučujeme číst: jak aplikovat Miramistin na hrdlo dětí?).
 3. Řešení, která odstraňují zánětlivý proces. Běžně se používá Tantum Verde nebo Stopangin.
 4. Aqualore, Aqua Maris, Humer obsahují mořskou vodu. Používá se k hydrataci, zklidnění a vyčištění sliznice.

Inhalace

Nebulizátor se stal u rodičů dlouhou dobu nedílnou součástí lékárničky. Bezpečné inhalace mají mnoho výhod. Jsou povoleny pro děti do jednoho roku (lékař vezme lék), kapalina se rozdělí na nejmenší částice, což jim umožňuje usazovat se rovnoměrně na všech tkáních. Lék může dosáhnout těžko přístupných míst. Během inhalace se pára vdechuje ústy i nosem (to znamená, že jak nosohltan, tak orofarynx jsou zpracovávány současně).

Léky používané pro bolest v krku:

 1. Lysozym;
 2. Tonsilgon N (doporučujeme číst: návod k použití na kapkách Tonsilgon N pro děti);
 3. fyziologický roztok;
 4. propolisová tinktura;
 5. tinktura z měsíčku;
 6. Rotokan;
 7. Furacilin;
 8. Miramistin;
 9. Bioparox a další

Kloktá

Kloktadla s antiseptiky mohou vyléčit hrdlo mnohem rychleji. Nicméně, ve velmi raném věku, opláchněte ústa nefunguje. Rodiče mazají nebo zavlažují zapálenou oblast. Vhodné pro toto:

 1. Chlorofyllipt (pro opláchnutí se zředí vodou);
 2. Miramistin;
 3. Oracept;
 4. Furacilin;
 5. Šestiúhelník.

Lidové léky

Tradiční medicína absorbovala mnoho receptů k odstranění onemocnění. Zvažte individuální sklon dítěte k alergiím a nezapomeňte se poradit s dětským lékařem.

Společné a účinné domácí opravné prostředky:

 • Vývar pro nebulizátor. 10 g hotové suché směsi Hypericum, milfoil, eukalyptu a měsíčku se nalije sklenicí (250 ml) vroucí vody. Vařte po dobu 5 minut ve vodní lázni, zchladněte a důkladně přetočte, aby pevné částice nepoškozovaly přístroj.
 • Solné výplachy. Ve sklenici teplé vody rozpusťte lžičku soli (může být jodizována), vypláchněte ústa nejméně 3-4 krát denně. Na špičku nože můžete přidat několik kapek jódu a sody.
 • Vytlačte šťávu z čerstvě strouhané řepy. Zředí se čistou vodou v poměru 1: 1. Naneste na opláchnutí. Červená řepa je účinné antiseptikum.
 • 10 ml kapalného propolisu se zředí ve sklenici teplé vody (200 ml). Výsledná kapalina kloktá až 5krát klepání.
 • Ve sklenici teplého mléka přidejte lžičku medu a trochu másla. Pijte před spaním nebo během dne. Prostředky nebudou vyhovovat dětem nebo dětem s alergií na med.

Pro zvýšení imunity a klidu bolestivé hrdlo, baby malina nebo černý rybíz čaje jsou užitečné. Mnoho žen v domácnosti připravuje čerstvý džem na zimu (bez vaření), který zachovává všechny vitamíny.

Bobule se třepou cukrem (1: 1) a skladují v chladničce ve sterilizovaných nádobách. Pokud máte velký mrazák, můžete je zmrazit. Tento čaj je užitečný pro nachlazení, chřipku, k posílení imunitního systému.

Bolest v krku u dítěte - jak se chovat? Krk lék pro děti

Když má dítě bolest v krku, musíte to ukázat svému lékaři, protože tento příznak indikuje vývoj onemocnění v těle. Nepříjemné pocity neumožňují normální stravování, nevyvolávají zhoršení zdraví a neruší spánek. Existuje mnoho způsobů, jak mohou rodiče zmírnit stav dítěte dříve, než to pediatr vyšetřuje. Dále zvažujeme nejúčinnější léky na krk pro děti.

Příčiny bolesti v krku

Proces tvorby imunitního systému u dětí je ukončen pouze o 5 let, v souvislosti s nímž jsou nejcitlivější k různým onemocněním. Než se rozhodnete, co dát dítěti z krku, je nutné zjistit příčinu nepříjemného symptomu. Je důležité si uvědomit, že přesnou diagnózu může provést pouze lékař. Léčba doma nevylučuje nutnost návštěvy specialisty, protože rodiče mohou snížit závažnost symptomu, ale je nutné odstranit onemocnění, které to způsobilo.

Mezi nejčastější příčiny bolesti v krku u dětí patří následující onemocnění:

 1. SARS. Když virová infekce vstoupí do těla, tělesná teplota také stoupá, kašel a rýma začne rušit. Závažnost symptomů se postupně zvyšuje a po několika dnech zmizí. Na pozadí oslabeného imunitního systému se ARVI často mění v chronický zánět mandlí.
 2. Angina Toto onemocnění je bakteriálního původu, proto je nutná antibiotická léčba. Příznaky anginy pectoris jsou: vysoká tělesná teplota, vředy na mandlích, zvětšené krční lymfatické uzliny, zimnice, slabost. Často se vyskytuje nevolnost, zvracení, bolest v břiše. Kašel na anginu pectoris chybí.
 3. Infekční mononukleóza. Toto onemocnění je vyvoláno virem herpes. U dětí postupuje poměrně snadno. Zvýšená tělesná teplota spojuje bolest v krku, lymfatické uzliny se zvyšují.
 4. Hltan záškrtu. Toto onemocnění je infekčního původu, charakterizované vývojem zánětlivého procesu v horních dýchacích cestách. Kauzální agens (difterický bacilus) uvolňuje toxiny, které mají negativní vliv na tělo dítěte, což má za následek bolest v krku, otoky mandlí, zvýšenou tělesnou teplotu a zvětšené lymfatické uzliny.
 5. Falešná záď. Symptomy onemocnění jsou podobné příznakům nachlazení. Charakteristické jsou: "štěkání" kašel, chrapot, dušnost.
 6. Virová faryngitida. Na pozadí mírného zarudnutí sliznice se na zadní straně hltanu tvoří bílé folikuly a lymfatické uzliny se jen zřídka zvětšují. Dítě má často bolest v krku (bez horečky).
 7. Laryngitida. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem sliznice hrtanu, ve kterém se objevuje suchost a lechtání, hlas se chrapotem a "štěkání" kašle.

Příčiny nepříjemného symptomu tedy mohou být mnohé nemoci. Pokud má dítě bolest v krku, musí se lékař rozhodnout. Současně však rodiče mohou snížit závažnost symptomu.

Známky bolesti v krku u kojenců

Ani zkušené matky nejsou snadno pochopitelné, co dítě v prvním roce života trápí. Bolí hrdlo děti čelí poměrně často. První známkou je změna stínu sliznice. Čím silnější je bolest, tím červenější je hrdlo. Můžete ji zkontrolovat pomocí běžné lžičky s plochou rukojetí.

Současné příznaky mohou zahrnovat:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • kašel (suchý nebo dusivý);
 • chrapot;
 • dýchání v ústech (v důsledku nazální kongesce);
 • zimnice;
 • horečka
 • odmítnutí jídla;
 • častý pláč;
 • při polykání křičet.

Pokud jde o děti, samoléčba je nepřijatelná. Pokud má dítě bolest v krku, než se s ním zachází, rozhodne se o tom pediatr. Ale stále existují obecná pravidla a doporučení.

Opláchněte

To je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit nepohodlí. Je vhodný pro děti od 3 let, protože mladší dítě nebude moci dokončit zákrok.

Nejúčinnější recepty s užíváním drog:

 1. 200 ml vařené vody + 2-3 kapky jódu. Roztok ničí membrány bakterií. Můžete také přidat sodu a sůl (1 lžička). První způsobuje, že záhyby mandlí jsou volnější, druhá „táhne“ hnis od nich a jód ničí patogeny.
 2. 200 ml vařené vody + 2 lžíce. Já peroxid vodíku. Roztok má dezinfekční vlastnost. Pěna vytvořená během kontaktu se zánětlivým ohniskem odstraňuje nečistoty, čímž snižuje mikrobiální zátěž.
 3. 200 ml vroucí vody + 1 tableta "Furatsilina". Začátek máchání by měl být, když se roztok zahřeje. Má lokální antiseptický účinek, je také účinný při streptokokové infekci.
 4. Řešení "Miramistin". Nevyžaduje ředění vodou. Soudě podle pokynů, "Miramistin" pro krk pro děti je nejlepším nástrojem. Je to dáno tím, že účinná látka není absorbována sliznicí, to znamená, že roztok je bezpečný i pro kojence.
 5. Řešení "Stopangin" (pro děti od 8 let). Používá se v čisté formě. Nástroj má analgetický účinek a účinně bojuje s mikroby.

Kloktání s použitím léků by mělo být prováděno až 3x denně.

Zavlažování

Tato metoda je nejlepší, pokud jde o léčbu dětí. Lék se nastříká přímo do úst, což poskytuje anestetický a antiseptický účinek.

Děti mladší 3 let, lék by měl být posypán po tvářích. To je vysvětleno tím, že mohou mít reflexní křeč hrtanu, v důsledku čehož je dýchání výrazně obtížné. Pokud dítě trpí bolestí, sprej pro děti (z hrdla) může být nastříkán na bradavku.

Přípravky ve formě krku pro novorozence mohou být použity pouze se souhlasem lékaře. Důvodem je skutečnost, že léky mají dráždivý účinek na hrtan.

Co jsou to krční spreje pro děti?

 1. "Miramistin". Součástí balení je vhodná tryska, díky které může být roztok nastříkán na sliznici.
 2. "Tantum Verde" (povoleno od 3 let). Zavlažování by mělo být prováděno dvakrát až šestkrát denně.

Většina léků na krk pro děti, vyráběná ve formě spreje, obsahuje ethanol, a proto jsou předepsána striktně v souladu s věkem.

Řešení pro ošetření

Mazání sliznice je účinným, ale ne velmi vhodným způsobem, který vyžaduje dovednost. V tomto ohledu se zpravidla používá při léčbě dětí starších než 3 roky.

Algoritmus zpracování hrdla je následující:

 • Důkladně si umyjte ruce.
 • Vezměte si tužku a zabalte do ní kus sterilní vaty, pak jej navlhčete roztokem.
 • Pečlivě ošetřujte mandle, aniž byste se dotýkali zadní stěny, abyste se vyhnuli otřesům.

Nejúčinnější prostředek pro krk (pro děti):

 1. "Chlorophyllipt" olej.
 2. Lugolový roztok.

Doporučuje se léčit krk třikrát denně.

Předpokládá se, že "Lugol" a "Chlorophyllipt" olej (pro hrdlo) pro děti není nejlepší volbou, protože mohou vyvolat popálení sliznice. Toto prohlášení je chybné - složení prostředků nemůže být škodlivé, pokud se použije podle pokynů.

Pastilky

Dobře osvědčený v léčbě léků v krku pro lokální použití - pastilky a pastilky, a nejúčinnější jsou léky komplexního složení. Například tablety Anti-Angin® Formula / pastilky, které zahrnují vitamin C, stejně jako chlorhexidin, který má baktericidní a bakteriostatický účinek a tetrakain, který má lokální anestetický účinek. Díky svému složitému složení má Anti-Angin® trojí účinek: pomáhá v boji proti bakteriím, zmírňuje bolest a pomáhá snižovat zánět a otok. (1,2)

Anti-Angin® je dodáván v širokém rozsahu dávkových forem: kompaktní sprej, pastilky a pastilky.

(1,2,3) Anti-angina® je indikována pro projevy tonzilitidy, faryngitidy a počáteční fáze anginy pectoris, může to být podráždění, těsnost, suchost nebo bolest v krku. (1,2,3) Tablety Anti-Angin® neobsahují cukr (2) *

* S opatrností při diabetu, obsahuje kyselinu askorbovou 1. Návod na použití léku Anti-Angin® Formule v lékové formě pro pastilky.

2. Pokyny pro použití léku Anti-Angin® Formula v lékové formě tablety pro resorpci.

3. Pokyny pro použití léku Anti-Angin® Formula v dávkovači formě pro lokální použití.

Existují kontraindikace. Musíte si přečíst návod nebo se poradit s odborníkem.

Rodiče by měli pochopit, že všechny krční pastilky jsou plnohodnotnými léky, které mají řadu kontraindikací a vedlejších účinků. Měly by být aplikovány striktně v souladu s věkem dítěte.

Nejúčinnější prostředky:

 • "Strepsily" (od 6 let) - v krátké době zmírňuje bolest a zabraňuje vzniku komplikací.
 • "Lizobakt" (od 3 let) - antiseptikum, které zvyšuje účinek antibiotik.
 • "Faringosept" (od 3 let) - antibakteriální přípravek, který nemá vedlejší účinky.
 • "Dekatilen" (od 4 let) - rychle zmírňuje bolest, svědění a bolest v krku.
 • "Děti Grammidinu" (od 4 let) - zastaví reprodukci a ničí patogeny.
 • „Trachisan“ (od 6 let) je lék obsahující lidokain, a proto může vyvolat krátkodobou necitlivost jazyka.
 • "Tonzipret" - dobrý lék na krk pro děti od 1 roku. Jedná se o homeopatický lék určený k léčbě mírných forem onemocnění.

Každý lék má své vlastní indikace, takže pokud má dítě bolesti v krku, než je třeba léčit dítě, je nutné se poradit s lékařem. Prostředky, které jsou účinné u některých nemocí, zatímco jiné nepomáhají.

Inhalace

Tento postup lze provést pomocí dostupných nástrojů a speciálních zařízení. Dosud byly inhalace nad parou považovány za méně účinné, takže většina matek má tendenci být ošetřena nebulizátorem.

Jak léčit děti od 1 roku? Miramistin je často předepisován z hrdla. Roztok se připraví následujícím způsobem: specifikované léčivo se přidá do sterilní vody pro injekce (lékař nastaví proporce), po které se tekutina nalije do speciálního prostoru v zařízení.

Léčivo může být přidáno do fyziologického roztoku. Voda z vodovodu pro tyto účely je zakázána. Děti mladší 1 let mají obvykle fyziologický roztok bez přidání léků.

Tento postup nelze provést, pokud je tělesná teplota vyšší než 37,5 stupně.

Lidové léky

Stav dítěte lze zlepšit bez použití léků.

Efektivní způsoby odstranění bolesti:

 • 3-4 krát denně pít odvar z heřmánku nebo šalvěje;
 • na krk nasypeme vyhřívaný olivový olej na noc (zakázáno při kašli a zvýšené tělesné teplotě);
 • 2-3 krát denně pít teplé mléko s přidáním 1 lžíce. Já med;
 • 5-6 krát denně, kloktat s teplou odvar z měsíčku, heřmánku nebo šalvěje.

Je důležité pochopit, že lidové prostředky mají jak kontraindikace, tak vedlejší účinky. Než sníte med nebo odvar léčivých rostlin, musíte se ujistit, že dítě na ně nemá alergie.

Režim

Děti trpí nachlazení vážněji než dospělí. Během tohoto období potřebují mír a pozornost svých rodičů. Aby bylo dítě více uvolněné, pokud jde o potřebu dodržet odpočinek na lůžku, doporučuje se vzít ho kresbou, stolními hrami, čtením atd.

Suchý vzduch zhoršuje stav hrdla, takže je vhodné koupit si zvlhčovač místnosti, který urychlí proces hojení.

Napájení

Dítě, které trpí bolestí, je těžké polykat. V tomto ohledu musí nabídnout jídlo, které nedráždí sliznici hrdla: polotekutá kašovitá konzistence, pyré polévky, bramborová kaše, jogurt. Je nutné jíst v malých porcích, ale často (5-6 krát denně). Jídlo by mělo být teplé, příliš horké nebo studené jídlo situaci zhorší.

Při nachlazení pijte dostatek vody, ale nedoporučujeme dávat dětem šťávy. Dráždí sliznice a jsou příznivou půdou pro mikroby.

Prevence

Farmaceutický trh prodává mnoho nástrojů, které mohou zmírnit stav dítěte: pastilky z hrdla, spreje, roztoky atd. Rodiče by však měli věnovat zvláštní pozornost preventivním opatřením, aby dítě bylo co nejméně nemocné.

Dítě by nemělo být na silném tahu, superkolu a kontaktu s nachlazením. Místnost, ve které žije, musí být pravidelně větrána. Strava dítěte by měla zahrnovat ryby, čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné výrobky.

Na závěr

Bolest v krku výrazně snižuje kvalitu života každé osoby. Děti jsou mnohem těžší trpět chladem než dospělí, takže se každý rodič snaží jakýmkoli způsobem zlepšit stav svého dítěte. K dnešnímu dni existuje mnoho léků, které zmírňují nepříjemné pocity, dokonce i novorozenců, ale v každém případě je nutná lékařská konzultace. Pokud má dítě bolest v krku, než se s ním zachází, rozhodne odborník, protože tento příznak je příznakem mnoha nemocí.

Jaký druh dětského léku na krk je vhodnější

Dětský lék na krk se liší od dospělých forem tím, že vždy obsahuje ochucovadla. Dítě nebere hořkou nebo nadměrně kyselou chuť látky jako lék a vyplivne to.

Velikost a velikost pilulky nebo kapsle. Děti nemohou spolknout velké formy drog, ale s potěšením pijí léčivé sirupy.

Období vývoje dítěte

Děti rostou a vyvíjejí se v souladu s daným genetickým programem, proto, aby správně určily dávkování a předepisovaly léky pro krk dítěte, používají lékaři ve své praxi režim periodizace vývoje dítěte.

Tabulka Období vývoje dětí a dospívajících: t

 • chlapci - od 13 do 16 let;
 • dívky - od 12 do 15 let
 • mladí muži - od 17 do 21 let;
 • dívky - od 16 do 20 let

Ve schématech není žádný zásadní rozdíl, druhý je pro praktické použití jednodušší. Potřeba rozlišovat období a připoutanost k nim metody léčby krku, jiných nemocí je způsobena tím, že dětské léky na krk lze aplikovat od určitého věku. Například spreje od bolestí v krku mohou jmenovat děti od 3 let.

Věkové rysy onemocnění krku u dětí

Při bolestech hrdla u malých dětí do jednoho roku lze závažnost onemocnění a jeho symptomů pouze objektivně identifikovat inspekcí a měřením.

Zvažte rysy průběhu onemocnění hrdla v závislosti na věku:

 1. Novorozenecké období. První dva nebo tři týdny po porodu v zánětu dítěte se projevuje plačem, horečkou, zarudnutím sliznice, úzkostí. Pouze lékař může zjistit, že se jedná o bolest v krku, akutní respirační infekce nebo akutní respirační virové infekce nebo s přesností, proto je to on, kdo předepisuje léky na krk.
 2. Věk prsu. Děti do jednoho roku věku ještě nejsou schopny zjistit, jaké to bolí, takže rodiče musí při prvních známkách onemocnění zavolat lékaře, aby zahájili léčbu.
 3. Předškolní nebo mateřský věk. Objektivní ukazatele nemoci, kterou dítě dokáže doplnit své stížnosti, i když ne zcela jasné. V tomto věku je pro rodiče snazší určit nástup onemocnění krku u dítěte, a to nejen svým chováním, ale i stížnostmi.
 4. Předškolní věk. V tomto věku jsou děti schopny vysvětlit své bolestivé pocity. Je možné používat léky, jako jsou aerosoly a spreje (viz Throat Spray pro děti: seznam nejúčinnějších a nejbezpečnějších léků), aby bylo možné provádět parní inhalaci pomocí bylinných odvarů a roztoků.
 5. Juniorský školní věk. Dítě ve školním věku je náchylné k infekcím v důsledku zvýšeného kontaktu s vrstevníky. Během tohoto období hrozí velké nebezpečí chronické angíny a faryngitidy, které si rodiče nemusí včas všimnout.
 6. Středoškolský věk. Děti mladší 14 let jsou nemocné méně často než mladší studenti. Ve věku 14 let se však imunitní systém dítěte stává funkčním pro dospělého. Proto jsou nachlazení nemocí hrdla v tomto věku snadno léčitelné lékařskými a fyzioterapeutickými metodami.
 7. Senior - dospívání. Adolescenti v této době procházejí fází puberty, takže mají častější nemoci v krku než v předchozím věku. Tělo teenagera v jeho funkčních ukazatelích se podobá dospělému, takže léčba krku během tohoto období může být prováděna stejnými metodami jako u dospělých.

Rozdělení do věkových období usnadňuje ošetřujícímu lékaři vybrat vhodné metody léčby krku.

Léky pro děti v krku

V závislosti na diagnóze je hrdlo dětí léčeno léky s antibakteriálními, protizánětlivými, antipyretickými a analgetickými vlastnostmi.

Tabulka Antivirová léčba krku: