Ingavirin 90 60: návod k použití, indikace, recenze a analogy

Ingavirin 90 je antivirotikum pro systémové použití, které má výrazný protizánětlivý účinek. Používá se podle pokynů lékaře k léčbě adenovirové infekce, virů chřipky A a B, parainfluenza.

Antivirový účinek Ingavirinu je spojen s potlačením virové reprodukce v průběhu jaderné fáze, s opožděným přenosem nově syntetizovaného viru NP do jádra z cytoplazmy. Má modulační účinek na funkční aktivitu interferonového systému.

Ingavirin 90 není antibiotikum, protože nemá škodlivý vliv na různé patogenní a podmíněně patogenní bakterie. Lék není metabolizován v těle a vylučován v nezměněné formě močí (23%) ledvinami a výkaly (77%) střevem. V experimentech používajících radioaktivní značku bylo zjištěno, že léčivo rychle vstupuje do krve z gastrointestinálního traktu. Rovnoměrně rozděleno do vnitřních orgánů.

Experimentální toxikologické studie naznačují nízkou úroveň toxicity a vysoký bezpečnostní profil léčiva (LD50 překračuje terapeutickou dávku více než 3000 krát). Ingavirin nezjistil mutagenní, imunotoxické, teratogenní, karcinogenní, embryotoxické a alergenní účinky Ingavirinu.

Ingavirin 90 fotografií

Účinná látka: Imidazolyl ethanamid pentanová kyselina (Acidi pentandioici imidazolylaethanamidum). Způsobuje tvorbu cytoxických lymfocytů a zvyšuje obsah NK-T buněk, které mají vysokou aktivitu zabíječů proti virově transformovaným buňkám a určitou antivirovou aktivitu.

Účinná látka léčiva má výrazný protizánětlivý účinek, eliminuje bolesti svalů, bolesti hlavy, nepříjemné reakce z kosterního systému, slabost, kongesci nosu - klinické příznaky mnoha virových infekcí, které pronikají do lidského těla.

Imidazolyl ethanamid pentandiová kyselina má příznivý vliv na buněčnou imunitu, a to díky:

- zvýšení počtu NK-T buněk s vysokým stupněm škodlivého účinku na buňky modifikované viry a výraznou antivirovou aktivitu;
- tvorba cytotoxických lymfocytů.

Formulář vydání

Antivirová látka Ingavirin je dostupný ve formě tobolek modré (30 mg) nebo červené (90 mg) barvy, které obsahují bílý prášek a granule v želatinovém obalu.

Ingavirin obsahuje 30 nebo 90 mg kyseliny imidazolylethanamidu pentandiové. Průběh léčby je 5-7 dnů pro léčbu a prevenci chřipky a ARVI. Tobolky léčiva jsou určeny pro orální použití.

Indikace pro použití Ingavirin 90 t

 • Léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí (adenovirová infekce, parainfluenza, respirační syncytiální infekce). Pokud je to nutné, kombinuje se Ingavirin s užíváním symptomatických látek: protizánětlivých léků, antipyretik při vysokých teplotách, expektorantů při kašli.
 • Prevence chřipky A a B a dalších akutních respiračních virových infekcí u dospělých.
 • Komplikace virových patologií, které se stávají bakteriálními (v komplexní terapii).
 • Adenovirové infekce (včetně střevního typu).

Návod k použití Ingavirin 90 60, dávkování

Aplikujte uvnitř, bez ohledu na jídlo, zcela bez otevření kapsle a ne žvýkání / resorpce.

Standardní doporučení návodu k použití přípravku Ingavirin - vezměte jednu tobolku 90 miligramů (červené tobolky) jednou denně, průběh od 5 do 7 dnů (v závislosti na závažnosti stavu). První příjem by měl být proveden do třiceti šesti hodin od okamžiku prvních příznaků nemoci.

Pro děti od 13 let je předepsán přípravek Ingavirin k prevenci akutních respiračních virových infekcí 60 mg (2 tobolky po 30 mg - modré) jednou denně.

Pro profylaxi postačuje 90 mg účinné látky Ingavirin denně (od 18 let). Lék se užívá jednou, bez ohledu na jídlo, ve stejnou dobu. Doba recepce je 7 dní.

Funkce aplikace

Účinná látka léčiva neovlivňuje nepříznivě práci centrálního nervového systému a neinhibuje rychlost psychomotorických reakcí.

Lék Ingavirin nemá sedativní účinek, neovlivňuje rychlost psychomotorické reakce a může být používán u lidí různých profesí, vč. vyžadující zvýšenou pozornost a koordinaci pohybů.

Současné užívání jiných antivirotik se nedoporučuje.

 • Ingavirin není kompatibilní s alkoholem, protože jeho účinná látka chemicky reaguje s ethylalkoholem a tím významně snižuje účinnost léčiva.

Pokud trpíte nesnášenlivostí některých cukrů, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento lék užívat.

Lék je dobře kombinován s léky ke snížení teploty a odstranění bolesti. Může být použit s antibiotiky a antipyretiky.

Při současném jmenování enterosorbentů, které snižují vstřebatelnost látek ve střevě, stojí za to, aby mezi užitím léku uplynul 2-3 hodiny.

Vedlejší účinky a kontraindikace Ingavirin 90 t

Vedlejší účinky drog se mohou vyskytovat ve velmi vzácných případech ve formě alergické reakce různé závažnosti, což znamená frekvenci jejich vývoje od 1/1000 do 1/10 000.

Ve většině případů je lék dobře snášen a nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity ze strany všech orgánů a systémů.

Předávkování

Případy předávkování nejsou známy a podobné studie nebyly provedeny, nicméně, aby se zabránilo rozvoji negativních reakcí těla, nedoporučuje se překročit dávku uvedenou lékařem a oficiální pokyny.

Kontraindikace

Podle oficiálního návodu k použití jsou kontraindikace užívání přípravku Ingavirin 90:

 • přecitlivělost na léčivou látku (imidazolylethanamid pentandiová kyselina) nebo pomocné složky léčiva;
 • děti a mladiství do 13 let.

Nejsou k dispozici žádné údaje týkající se užívání léčiva během těhotenství a kojení, proto tento lék během tohoto období nepoužívejte. Pokud je to nutné, mělo by se o ukončení kojení rozhodnout v průběhu laktace.

Analógy Ingavirinu, seznam léčiv

 1. tilaxin;
 2. Panavir;
 3. lavamax;
 4. Tamiflu;
 5. tiloron;
 6. kagotsel;
 7. hyporamin;
 8. ribavirin;
 9. arbidol;
 10. imunoflazid;
 11. imustat;
 12. cykloferon;
 13. oxolin;
 14. ergoferon;
 15. anaferon;
 16. arbivir;
 17. amizon;
 18. rimantadin.

Včas proveďte prevenci SARS antivirotiky. Podle názoru lékařů o Ingavirinu 90, čím později byla léčba antivirotikem zahájena, tím méně účinná je. Důležité - pokyny pro použití přípravku Ingavirin, cena a recenze analogů neplatí a nemohou být použity jako návod pro užívání léků s podobným složením nebo účinkem. Všechny terapeutické akce by měl provádět lékař. Při nahrazení Ingavirinu analogem je důležité získat odbornou radu, možná budete muset změnit průběh léčby, dávkování atd.

Ingavirin® (Ingavirin)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Tobolky, 30 mg: velikost číslo 2, modrá.

Tobolky, 90 mg: velikost č. 2, červená. Na víčku kapsle je bílé logo ve tvaru prstence a uvnitř nápisu „I“.

Obsah tobolek: granule a prášek bílé nebo téměř bílé barvy; tvorba konglomerátů, snadno se rozpadá s lehkým tlakem.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

V preklinických a klinických studiích byla prokázána účinnost léku Ingavirin® proti chřipkovým virům typu A (A (H1N1), včetně prasečího A (H1N1) pdm09, A (H3N2), A (H5N1) a typu B, adenovirus, virus parainfluenza, respirační syncytiální virus, v preklinických studiích: koronavirus, metapneumovirus, enterovirus, včetně viru Coxsackie a rhinovirus.

Lék Ingavirin ® přispívá k urychlené eliminaci virů, zkracuje dobu trvání onemocnění a snižuje riziko komplikací.

Mechanismus účinku je realizován na úrovni infikovaných buněk v důsledku stimulace vrozených imunitních faktorů potlačených virovými proteiny. Zejména v experimentálních studiích bylo prokázáno, že Ingavirin® zvyšuje expresi interferonového receptoru prvního typu IFNAR na povrchu epitelových a imunokompetentních buněk. Zvýšení hustoty interferonových receptorů vede ke zvýšení citlivosti buněk na signály endogenního interferonu. Proces je doprovázen aktivací (fosforylací) proteinového STAT1 vysílače, který přenáší signál do buněčného jádra pro indukci antivirových genů. Ukázalo se, že za podmínek infekce lék stimuluje produkci antivirového efektorového proteinu Moss, který inhibuje intracelulární transport ribonukleoproteinů různých virů, což zpomaluje proces virové replikace.

Léčivo Ingavirin® způsobuje zvýšení obsahu interferonu v krvi na fyziologickou normu, stimuluje a normalizuje sníženou schopnost produkovat krevní leukocyty produkující α-interferon, stimuluje schopnost leukocytů produkující interferon γ-interferon. Způsobuje tvorbu cytotoxických lymfocytů a zvyšuje obsah NK-T-buněk s vysokou aktivitou zabíječů proti buňkám infikovaným viry.

Protizánětlivý účinek v důsledku potlačení produkce klíčových prozánětlivých cytokinů (TNF (TNF-a), IL (IL-1 p a IL-6), snížení aktivity myeloperoxidázy.

Experimentální studie ukázaly, že společné užívání přípravku Ingavirin® s antibiotiky zvyšuje účinnost léčby v modelu bakteriální sepse, vč. způsobené kmeny stafylokoků rezistentními na penicilin.

Experimentální toxikologické studie naznačují nízkou úroveň toxicity a vysoký bezpečnostní profil léčiva.

Podle parametrů akutní toxicity patří Ingavirin ® do 4. třídy toxicity - „Nízko toxické látky“ (při stanovení LD50 v experimentech akutní toxicity nemohly být stanoveny letální dávky léku).

Léčivo nemá mutagenní, imunotoxické, alergenní a karcinogenní vlastnosti, nemá lokální dráždivý účinek. Lék Ingavirin ® neovlivňuje reprodukční funkci, nemá embryotoxické a teratogenní účinky.

Farmakokinetika

Sání a distribuce. V doporučených dávkách není stanovení léčiva v krevní plazmě pomocí dostupných technik možné.

V experimentu s použitím radioaktivního štítku bylo zjištěno, že léčivo rychle vstupuje do krve z gastrointestinálního traktu. Rovnoměrně rozděleno do vnitřních orgánů. Cmax v krevní plazmě a většina orgánů je dosažena 30 minut po podání léčiva. Hodnoty AUC pro ledviny, játra a plíce mírně přesahují AUC krve (43,77 µg · h / ml). Hodnoty AUC pro slezinu, nadledvinky, lymfatické uzliny a brzlík jsou nižší než AUC krve. MRT (průměrný retenční čas léku) v krvi - 37,2 hodin

S průběhem užívání léku jednou denně dochází k jeho akumulaci ve vnitřních orgánech a tkáních. Současně byly kvalitativní charakteristiky farmakokinetických křivek po každé injekci léčiva identické: rychlý nárůst koncentrace léku po každé injekci 0,5–1 h po podání a pak pomalý pokles na 24 hodin.

Metabolismus. Lék není metabolizován v těle a vylučován beze změny.

Odvození. Hlavní proces vylučování probíhá do 24 hodin, během této doby se vyloučí 80% podané dávky: 34,8% se vylučuje v časovém intervalu od 0 do 5 hodin a 45,2% v časovém intervalu od 5 do 24 hodin. % léku a 23% ledvinami.

Indikace léku Ingavirin®

léčba chřipky A a B a dalších akutních respiračních virových infekcí (adenovirová infekce, parainfluenza, respirační syncytiální infekce) u dospělých a dětí od 13 let;

prevence chřipky A a B a dalších akutních respiračních virových infekcí u dospělých.

Kontraindikace

přecitlivělost na léčivou látku nebo jinou složku léčiva;

deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;

období kojení;

děti do 13 let pro indikaci "léčení chřipky A a B a jiné akutní respirační virové infekce (infekce adenovirů, parainfluenza, respirační syncytiální infekce)";

Děti do 18 let pro indikaci „prevence chřipky A a B a jiných akutních respiračních virových infekcí“.

Použití v průběhu březosti a laktace

Použití přípravku během těhotenství a laktace nebylo studováno. Pokud je to nutné, užívání léku během kojení by mělo ukončit kojení.

Vedlejší účinky

Alergické reakce (vzácné).

Interakce

Nebyly zjištěny žádné případy interakce léku Ingavirin® s jinými léky.

Dávkování a podávání

Uvnitř, bez ohledu na jídlo.

Pro léčbu chřipkových a akutních respiračních virových infekcí jsou dospělým předepsány dávky 90 mg 1krát denně, děti od 13 do 17 let - 60 mg 1krát denně.

Délka léčby je 5-7 dnů (v závislosti na závažnosti stavu). Lék se zahajuje od okamžiku, kdy se objeví první příznaky nemoci, výhodně nejpozději 2 dny od nástupu onemocnění.

Pro prevenci chřipkových a akutních respiračních virových infekcí po kontaktu s nemocnými se dospělým předepisuje dávka 90 mg 1krát denně po dobu 7 dnů.

Předávkování

Případy předávkování léky nejsou popsány.

Zvláštní pokyny

Lék nemá sedativní účinek, neovlivňuje rychlost psychomotorické reakce a může být použit u lidí různých profesí, včetně vyžadující zvýšenou pozornost a koordinaci pohybů.

Nedoporučuje se užívat současně další antivirotika.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Nebylo studováno, ale vzhledem k mechanismu účinku a profilu nežádoucích účinků lze předpokládat, že léčivo neovlivňuje schopnost řídit vozidla, mechanismy.

Formulář vydání

Kapsle, 30 mg a 90 mg. 7 čepic. v blistrovém pásku z PVC fólie a hliníkové potištěné folie. 1 nebo 2 blistry (pro dávku 30 mg) nebo 1 blistrový obal (pro dávku 90 mg) spolu s návodem k použití jsou umístěny v krabičce.

Výrobce

OAO Valenta Pharmaceutics. 141101, Moskevská oblast, Schelkovo, ul. Továrna, 2.

Tel: (495) 933-48-62; fax: (495) 933-48-63.

Reklamace od kupujících přijímá výrobní společnost: OAO Valenta Pharmaceutics, Rusko, 141101, Moskevská oblast, Schelkovo, ul. Továrna, 2.

Tel. (495) 933-48-62; fax (495) 933-48-63.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Ingavirin®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Ingavirin®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Jak užívat Ingavirin - návod k použití

Ingavirin je moderní antivirotikum. Níže je podrobný návod k použití Ingavirinu, který obsahuje informace o formách uvolňování, složení a podávání léčiva.

Uvolňování formy: přichází ve formě kapslí červené a modré v želatinovém obalu.

Ingavirin - složení léčiva

 1. Modré kapsle mají velikost 2 a obsahují granule a bílý nebo mírně krémový prášek. Jedna kapsle obsahuje:
 • pentandiová kyselina imidazolyl ethanamid (vitagluta) - 30 miligramů;
 • pomocných látek.

Složení želatinové skořápky obsahuje barvivo, které mu dodává modrou barvu. V obalu obrysu buněk 7 kapslí.

 1. Červené kapsle mají velikost 1, obsahují granule a bílý nebo lehce krémový prášek. Jedna kapsle obsahuje:
 • imidazolylethanamid kyseliny pentandiové (vitagluta) - 90 miligramů;
 • pomocných látek.

Složení želatinové skořápky obsahuje barvivo, které mu dodává červenou barvu. V obalu obrysu buněk 7 kapslí.

Farmakodynamika

Moderní antivirotikum se širokým spektrem působení. Účinné proti virům chřipky typu A, včetně prasečí chřipky a typu B, původců akutních respiračních onemocnění (adenovirová infekce, parainfluenza, respirační syncytiální infekce). Účinným léčivem je Ingavirin pro prevenci chřipky. Působí na úrovni jádra, potlačuje množení viru. Stimuluje produkci vlastního interferonu. Pozitivní vliv na buněčnou imunitu díky:

 • zvýšení počtu NK-T buněk s vysokým stupněm škodlivého účinku na buňky modifikované viry a výraznou antivirovou aktivitu;
 • tvorby cytotoxických lymfocytů.

Protizánětlivého účinku je dosaženo potlačením tvorby cytokinů a zánětu (TNFa, IL-1p a IL-6), což snižuje stupeň aktivity myeloperoxidázy.

Je vyjádřen pozitivní terapeutický účinek:

 • při zkrácení doby trvání horečky;
 • snížení závažnosti syndromu intoxikace, doprovázené těžkou slabostí závratí a bolestí hlavy;
 • při snižování katarálních jevů;
 • při zkrácení doby trvání onemocnění;
 • snížení rizika komplikací.

Má vysoký stupeň bezpečnosti díky nízké toxicitě. Smrtelná dávka převyšující terapeutickou dávku více než 3000krát.

Léčivo nemá mutagenní, imunotoxické, alergenní a karcinogenní vlastnosti, nemá lokální dráždivý účinek. Proto lékaři hodnotí Ingavirin dobře.

Farmakokinetika

Při vstupu do gastrointestinálního traktu se rychle vstřebává a vstupem do krve je distribuován po celém těle. Maximální koncentrace léčiva se dosáhne přibližně za půl hodiny po podání. Úplná eliminace léčiva je zaznamenána po 37-38 hodinách. Při léčbě po dobu pěti dnů (při užívání 1 tobolky denně) koncentrace v krvi prudce stoupá okamžitě po podání a poté během dne pomalu klesá.

V lidském těle se prakticky nevstřebává a během dne se vylučuje beze změny. Vylučování z těla probíhá hlavně střevy s výkaly a v menší míře ledvinami v moči.

Jak užívat Ingavirin?

Rozsah léku v terapeutické praxi je rozsáhlý. Pro léčbu a prevenci:

 • chřipky typu A, včetně prasečí chřipky;
 • chřipka typu B;
 • akutní respirační onemocnění (adenovirová infekce, parainfluenza, respirační syncytiální infekce).

Návod k použití a dávkování

Doporučuje se začít užívat lék v prvním nebo druhém dni onemocnění. Je lepší si ji vzít hned při prvních příznacích infekce. Lék se užívá perorálně, 90 mg tableta. jednou denně, bez ohledu na použití jídla. Průběh léčby je 5-7 dnů (v závislosti na individuálním průběhu onemocnění a jeho závažnosti).

Léčba jakéhokoliv virového onemocnění by měla být komplexní. Povinným bodem je dopad na příčinu jeho vzniku. Toho je dosaženo použitím antivirového léku Ingavirin 90 mg nebo Ingavirinu 60 mg (dětského Ingavirinu) nebo jeho náhražek. Také v léčebném režimu zahrnují léky, které blokují symptomy, a regenerační léčbu.

Vedlejší účinky

Ingavirin je netoxický, dobře tolerovaný většinou pacientů a nemá žádné negativní účinky. Při individuální intoleranci složek léčiva u některých pacientů se mohou vyvinout alergické reakce.

Kontraindikace při užívání léčiva

Kontraindikace zahrnují:

 • těhotenství a kojení;
 • věk do 18 let;
 • přítomnost individuální intolerance na složky léčiva.
Použití léku během těhotenství a kojení

Ingavirin nemá toxický účinek na embryo, na reprodukční funkce a také nemá žádný teratogenní účinek. Tato otázka však nebyla důkladně prostudována. Klinické studie nebyly provedeny.

Aby se zabránilo negativním účinkům léku je kontraindikován u těhotných žen. S rozvojem infekce a potřebou léčby drogami během kojení je nutné dočasně přejít na umělé krmení.

Můžu brát při řízení?

Nemá žádný vliv na centrální nervový systém. Proto neporušuje schopnost řídit auto a může být přijata při práci s komplexními mechanismy.

Ingavirin nemá sedativní účinek, nemění psychiku a rychlost reakce, lék může být předepsán lidem jakékoli profese, včetně těch, kteří vyžadují soustředěnou pozornost a koordinaci pohybů.

Předávkování

Prakticky a teoreticky nemožné. Tyto případy nejsou popsány.

Lékové interakce

Nekombinujte použití Ingavirinu s jinými antivirotiky. Zvýšení terapeutického účinku nebude a riziko toxického působení se zvýší.

Neexistuje popis interakce s léky jiných léčivých skupin.

Je vydáván bez lékařského předpisu!

Průměrné ceny drog

 • Ingavirin pro děti v tobolkách o obsahu 60 mg 7 tobolek v balení - asi 413 rublů v balení.
 • Tobolky Ingavirin 60 mg 7 tobolek v balení - asi 50 rublů v balení.

Mohu pít alkohol během léčby Ingavirinem?

Přísně zakázáno. Důvodem je, že v těle existuje chemická interakce alkoholu a účinné látky léčiva. Výsledkem je, že účinek užívání léků je výrazně snížen a terapeutický účinek není dosažen.

Ingavirin navíc interferuje s metabolismem alkoholu játry a zvyšuje jeho škodlivý účinek. Jakékoli alkoholické nápoje neutralizují terapeutický účinek Ingavirinu a závažněji ovlivňují játra. Alkoholické nápoje lze vypít pouze tři dny po užití poslední tobolky léku.

Analogy

Přípravky, které mají ve svém složení stejnou účinnou látku ve stejných dávkách, se nevyrábějí. Jediný lék, který obsahuje Vitagluta je Dicarbamin.

Ale má jiný rozsah. Používá se v onkologické praxi k odstranění komplikací způsobených sníženou tvorbou krve u pacientů podstupujících chemoterapii. Obsahuje vysoké dávky účinné látky a má velkou hodnotu. Připouštět to analogům Ingavirinu by bylo špatné.

V Ingavirinu je náhrada pouze za terapeutický účinek. To znamená s odlišným složením, ale způsobuje stejný účinek v jejich aplikaci.

Levné analogy společnosti Ingavirin - názvy a průměrné ceny:

 1. Amizon - 195 - 254 rublů;
 2. Arbidol - 150 - 250 rublů;
 3. Hyporamin - 120 - 160 rublů;
 4. Kagocel - 210 - 240 rublů;
 5. Oxolin 20 - 60 rublů;
 6. Ergoferon - 250 - 390 rublů.

Ingavirin pro děti

Každý lékař potvrdí, že děti jsou méně náchylné k virové infekci. Mají častější výskyt ARVI, zejména na podzim av zimě, závažnější průběh samotného onemocnění a vysoké procento rizika vzniku závažných komplikací. Proto jmenování malých pacientů začíná třinácti lety. Ingavirin pomáhá urychlit zotavení a vyhnout se vysoce nežádoucím komplikacím.

Pro prevenci a léčbu od třinácti let se přípravek Ingavirin užívá ve 60 mg (2 kapsle) jednou denně ve stejnou dobu. Čím dříve je léčba zahájena od počátku onemocnění, tím lepší bude výsledek.

Děti do 13 let se nedoporučují předepisovat tento lék. Podle instrukcí pro použití Ingavirinu, lék sám a jeho analogy jsou lepší ne aplikovat dokud ne osmnáct roků starý.

Hlavní výhody Ingavirinu

Ingavirin jako antivirotikum splňuje všechny body shody, které se berou v úvahu při hodnocení moderních prostředků používaných k léčbě a prevenci rozvoje nachlazení a infekčních onemocnění během jejich sezónního zvýšení. Je účinný při prevenci vývoje onemocnění u osob, které se dostaly do kontaktu s již nemocnými lidmi. Ingavirin působí na prasečí chřipku, což je extrémně nebezpečné komplikace.

Je účinný proti mnoha virům, které způsobují jak chřipkové, tak akutní respirační infekce.

Další pozitivní vlastností tohoto antivirového činidla je nízké riziko vzniku virové rezistence vůči němu během procesu léčby. Léčivo je dobře snášeno většinou pacientů kvůli jeho nízké toxicitě. Výrobce slibuje v důsledku aplikace minimální vedlejší a nežádoucí účinky při dodržení pokynů pro použití přípravku Ingavirin.

Podle výsledků klinických studií lze tvrdit, že antivirotikum Ingavirin je skutečně účinné při léčbě prasečí chřipky. Hlavní věc - obdržet podle pokynů pro použití Ingavirin. Včasná léčba prvního nebo druhého dne od počátku vývoje infekčního procesu přispívá k rychlejšímu zotavení, snížení trvání onemocnění a jeho snazšímu průběhu.

Období, během kterého je vysoká tělesná teplota ostře snížena, syndrom intoxikace je méně výrazný. Plíce a průdušky jsou méně ovlivněny, což má za následek kratší dobu kašle u pacienta. Během léčby přípravkem Ingavirin se snižuje výskyt komplikací způsobených rozvojem sekundární infekce.

Shrnutí výše uvedeného:

 • je nezbytné zahájit léčbu co nejdříve;
 • je lékem volby u starších osob v přítomnosti souběžných chronických onemocnění dýchacího ústrojí.
Ingavirin v léčbě SARS komplikované anginou pectoris

Účinnost a přínosy použití kombinace Ingavirinu a antibiotik v kombinační terapii se projevují snížením závažnosti a trvání symptomů onemocnění, jako je zvýšená tělesná teplota, symptomy intoxikace, projevující se slabostí a bolestí hlavy, nepohodlí v krku a bolest při polykání, stejně jako hnisavé nájezdy.

To vše přispívá k rychlejšímu zotavení, zkrácení doby trvání antibiotik a pobytu pacientů v ústavní léčbě v nemocnici. Kombinace antibiotik a ingavirinu má antivirové a protizánětlivé účinky, které mají oproti standardní terapii významné výhody. Pacient může bezpečně doporučit Ingavirin v případě diagnózy virové infekce komplikované anginou pectoris. Zpětná vazba na Ingavirin je zpravidla pouze pozitivní.

Co je lepší Kagocel nebo Ingavirin?

Pro úspěšné léčení jakéhokoliv virového onemocnění musí být do léčebného režimu zahrnut antivirový lék. Který z nich dává přednost. Mezi pacienty a lékaři jsou nejoblíbenější Ingavirin a Kagocel. Jaký lék je lepší?

Oba léky mají antivirové účinky a jsou vyráběny domácími výrobci. Uvolněte je v dávkových formách pro orální podání, v jejich složení obsahuje účinnou látku a excipienty. Charakteristickým rysem Kagocelu je rostlinný původ účinné látky v jejím složení.

Která droga je účinnější antivirový účinek? Kagocel nepůsobí přímo na virus. To jen posiluje imunitní systém, který umožňuje tělu, aby co nejefektivněji bojoval s infekcí. Jeho účel není ovlivněn typem viru a jeho odolností vůči léčbě. V důsledku jmenování léku snižuje závažnost onemocnění, urychluje zotavení. Tento lék je vhodnější pro prevenci během epidemie.

Kromě zvýšení imunity má Ingavirin přímý antivirový účinek na mnoho virů a zabraňuje jejich reprodukci v těle. Proto je účinný při již rozvinutém onemocnění.

Ingavirin a Kagocel jsou podobné, pokud jde o indikace a kontraindikace. Nedoporučujeme dávat dětem: Kagocel - do tří let věku, Ingavirin - až 13 let. Tyto prostředky jsou také kontraindikovány v případě přecitlivělosti na léčivo, těhotenství a kojení.

Co je dostupnější - Kagocel nebo Ingavirin?

Cena Kagocelu (balení 10 tablet) je v rozmezí 220 až 234 rublů a potřeba léčby pro dospělého pacienta je 2 balení (to je 18 až 20 tablet). Na konci, musíte strávit asi 450 rublů.Balení Ingavirin 90 mg, obsahující 7 kapslí, dostatečné pro průběh léčby, má přibližně stejné náklady - 398-447 rublů.

Recenze aplikací

Číslo revize 1

Málokdy onemocním. Na konci epidemie však virus stále chytil a spadl z nohou. Běžné jsou typické příznaky nachlazení: rýma, slabost, horečka a bolesti hlavy.

Místní lékař potvrdil diagnózu akutního respiračního onemocnění a předepsal ingavirin jednu tobolku denně ve stejnou dobu po dobu pěti dnů. Po první tobolce vzaté v noci, ráno jsem cítil zlepšení stavu. Můžu si všimnout pohodlí přijetí. Tato droga mi pomohla rychleji se zlepšit. Na seznamu nemocných nezůstala nahoru a nedostala komplikace.

Liza, 28 let - Jekatěrinburg

Zkontrolujte číslo 2

Často mám zima, zejména na podzim a v zimě. Onemocnění obvykle probíhá s celou řadou standardních symptomů. Obvykle, s tradičním léčebným komplexem, ke zlepšení pohody došlo po 10 nebo 14 dnech.

Znalý radil, aby si Ingaverin. Byl jsem schopen ho koupit v nejbližší lékárně, i když jsem neměl předpis. Přečtěte si návod k použití přípravku Ingavirin. Trvalo jednu tobolku týdně. Výrazný efekt byl již třetí den. S mírným chladem piju pár dní. Dobrý a rychlý efekt vám neumožňuje jít do nemocnice.

Veronika, 37 let - Krasnojarsk

Zkontrolujte číslo 3

Je mi špatně, chytí se za studena. Na klinice nechtěl jít. Poslala svého manžela do lékárny, kde mu lékárník doporučil vzít Ingavirin. Přečtěte si návod. Přísně na doporučení 1 řezané kapsle po dobu sedmi dnů. Nebyl zaznamenán žádný významný účinek. Průběh nachlazení se nelišil od předchozích případů ARVI, které byly se mnou ošetřeny jinými prostředky. Myslím, že v prázdném jsem utratil spoustu peněz.

Karina, 41 let - SPb

Číslo revize 4

Nechci psát recenze. Ale Ingavirin mě velmi potěšil jeho účinností. Před rokem mě chlad zchladil bronchitida. I přes dlouhou a intenzivní léčbu byl nepříjemný kašel jen s nástupem teplého počasí na ulici blíže k létě. V letošním roce jsem neměla čas na návštěvu u doktora. Tam mi poradili koupit Ingaverin. Po přečtení návodu k použití přípravku Ingavirin jsem dokončila všechna doporučení pro jeho příjem. Jednou kapsli po dobu sedmi dnů vidíte jednu kapsli. Stav se rychle zlepšil, kašlání nemoci nebylo složité. Byl jsem velmi potěšen.

Lékaři recenze na Ingavirin

Báječný lék. Dobře ověřené v praxi. Nenahrazujte Ingavirin pro prevenci chřipky. Pacient je tolerován bez nežádoucích účinků. Není vůbec toxický a nemá nežádoucí účinky.

Pokud pacienti splní všechna doporučení a zahájí léčbu včas, dojde k mnohem rychlejšímu zotavení, období dočasného postižení není zpožděno, případy komplikované rozvojem pneumonie jsou zřídka detekovány. Jediná negativní je poměrně vysoká cena. Ne všichni pacienti si mohou lék koupit bez ovlivnění rozpočtu.

Viktor Abramovič, lékař s 20 lety zkušeností - Moskva

Kombinovaný účinek Ingavirinu. Zvyšuje imunitu, působí na buněčné úrovni. Nedovoluje, aby se viry množily samy, přispívá k rychlému vymizení symptomů onemocnění.

Zde je důležité zahájit léčbu co nejdříve a přesně dodržovat pokyny. To je velký asistent v boji proti epidemiím chřipky a akutních respiračních onemocnění. Neexistuje žádný rozvoj rezistence vůči patogenům, což je také velmi důležité.

Victoria Sergeyevna, 43 let, doktor nejvyšší kategorie - SPb

Ingavirin

Ingavirin

Ingavirin označuje antivirotika, která je mezi populací velmi populární. Jak říká výrobce, lék je velmi účinný a naprosto bezpečný. Je vhodné použít a velmi snadno se vydávat. Cena léku je cenově dostupná a v lékárně jej můžete koupit bez lékařského předpisu. Kromě toho pomáhá nejen chřipce, ale i dalším infekcím, které ovlivňují dýchací cesty.

Co je Ingavirin? Jaké jsou vlastnosti přípravku Ingavirin na základě jeho účinku? Jaké jsou indikace pro použití přípravku Ingavirin? Existují nějaké kontraindikace pro použití přípravku Ingavirin? Je přípravek Ingavirin povolen během těhotenství a během kojení? Jak užívat Ingavirin? Jaké dávky Ingavirinu se používají při léčbě onemocnění a jejich prevenci? Existují analogy Ingavirinu? Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Ingavirin? Jak nebezpečné je předávkování Ingavirinem? Jaký je vliv Ingavirinu na schopnost řídit dopravní a jiné mechanismy? Kdo je výrobce Ingavirinu?

Popis Ingavirinu

Ingavirin je lék, jehož popularita získává hybnost. Faktem je, že se jedná o antivirotikum, které se používá hlavně pro různé infekce dýchacích cest (respirační). Respirační infekční onemocnění jsou v populaci velmi běžná, a proto je poptávka po drogách z této skupiny vždy vysoká.

Obchodní název Ingavirin

Obchodní název léčiva je "Ingavirin". Obchodní název léku se výrazně liší od mezinárodního nechráněného názvu Ingavirin. Mezinárodní nechráněný název Ingavirin je kyselina imidazolylethanamid pentandiová (kyselina imidazolyl-ethanamid pentandiová). Tento název Ingavirin je velmi obtížné si pamatovat a dokonce vyslovovat, proto lékaři obvykle komunikují mezi sebou as pacienty pouze s obchodním názvem léku.

Mimochodem, hlavní účinná látka má zkrácený název - vitaglute. Neexistuje žádný lék s takovým obchodním názvem, ale existuje jiný lék na bázi vitagluty. Tento lék se nazývá dikarbamin, ale nepoužívá se jako antivirotikum - má jiný účel.

Registrační číslo Ingavirinu

V registru léčiv je antivirotikum Ingavirin číslo 006330/08.

Dávkovači forma Ingavirinu

Dávková forma Ingavirinu - tobolky. Tato forma Ingavirinu je velmi vhodná pro perorální podání. Mnoho pacientů nemůže polykat tablety a je mnohem snazší polykat tobolku. Kromě toho kapsle nemá chuť, na rozdíl od tablet, když je užívá, přičemž pacienti mají dokonce reflexní ránu z nepříjemné chuti.

Tobolky Ingavirinu jsou dostupné ve dvou dávkách: 60 mg a 90 mg. Ingavirin ve formě kapslí se liší nejen dávkou léku, ale také barvou. 60 mg tobolky jsou tedy zbarveny žlutě a 90 mg tobolky jsou zbarveny červeně. To umožňuje pacientům, aby nebyli zmateni, například v situacích, kdy je několik rodinných příslušníků nemocných. Znát barvu svého léku, jak dítě, tak dospělý, se nebudou mýlit s dávkou léku, opít se ne o jejich kapsli. Možná si někdo pamatuje modré tobolky Ingavirinu, byly uvolněny v dávce 30 mg. Nyní je léčba v této dávce přerušena.

Tobolka obsahuje práškovou látku a granule. Jsou bílé nebo téměř bílé. Během skladování se mohou tvořit malé konglomeráty granulí, ale při lisování by se měly snadno rozpadat.

Tobolky jsou baleny v konturovém sáčku po 7 kusech. Jedno balení tobolek spolu s návodem k použití léku se vloží do krabice. Samotné krabice jsou bílé s logem firmy a na každé tobolce se používá logo drogy: písmeno „I“ v kroužku.

Složení Ingavirinu

Kompozice Ingavirinu je podrobně popsána v anotaci k léku. Ingavirin obsahuje hlavní účinnou látku, excipienty a složky samotné kapsle.

Hlavní účinnou složkou v Ingavirinu je kyselina imidazolylethanamid-pentandiová. Pomocné složky v kompozici Ingavirinu umožňují uchovat si vlastnosti a stabilitu během skladování. Kromě toho jsou potřebné k vytvoření této formy léků - kapslí. Tyto složky zahrnují monohydrát laktosy, bramborový škrob, koloidní oxid křemičitý a stearát hořečnatý. Komponenty obalu kapsle jsou oxid titaničitý a řada barviv, inkoust na samotném kapsli (oxid titaničitý, propylenglykol, šelak) má také své složení.

Farmakologické vlastnosti Ingavirinu

Ingavirin pomáhá dýchacím virům rychleji opustit tělo nemocného, ​​čímž zkracuje dobu trvání onemocnění a snižuje riziko komplikací.

Farmakologické vlastnosti Ingavirinu umožňují, aby léčivo bylo téměř univerzálním lékem při léčbě různých respiračních infekcí. Hlavní vlastnosti Ingavirinu jsou následující:

 • Antivirové účinky;
 • Protizánětlivý účinek;
 • Imunomodulační účinky.

Jaký je specifický způsob, jakým Ingavirin bojuje proti infekčním agens: virům chřipky A, chřipce B, patogenům parainfluenza, adenovirům, respiračním syncytiálním virovým infekcím atd.?

V Ingavirinu, hlavní vlastnost je založená na následujícím: když to je vzato, faktory vrozené imunity jsou stimulovány, který během nemoci byl potlačený virovými proteiny.

Byly provedeny experimentální studie, které ukázaly, jak Ingavirin ovlivňuje tvorbu interferonu a zvyšuje citlivost buněk těla na něj. Kromě toho je tento proces doprovázen indukcí antivirových genů, které jsou zase doprovázeny zpomalením reprodukce viru. Když ingavirin nejen zvyšuje množství interferonu v krvi, ale také stimuluje schopnost leukocytů produkovat interferon, stejně jako počet buněk zabíječů, které bojují s viry.

Protizánětlivé vlastnosti léčiva jsou založeny na skutečnosti, že uvolňování prozánětlivých cytokinů je potlačeno a aktivita lysozomálního enzymu myeloperoxidázy je snížena.

Lék se rychle vstřebává z trávicího traktu do krevního oběhu a postupně se eliminuje během 24 hodin. To vám umožní vzít si to jednou denně. V tkáních lidského těla se aktivní složka neakumuluje. Lék se vylučuje trávicím traktem stolicí (více než 70%) a ledvinami močí (více než 20%).

Indikace pro použití Ingavirin

Indikace pro použití Ingavirin na základě jeho hlavních vlastností. Hlavní indikace pro použití přípravku Ingavirin jsou následující:

 • Terapie akutních infekčních onemocnění dýchacích cest virového původu u dospělých a dětí od sedmi let. Tyto infekce zahrnují různé typy chřipky A a B, parainfluenza, adenovirové a respirační syncytiální infekce.
 • Prevence infekčních virových onemocnění dýchacích cest u dospělých, včetně chřipky. Jako preventivní opatření lidé mladší 18 let nepoužívají léky.

Navzdory zjevné jednoduchosti výše uvedených onemocnění by indikace pro použití přípravku Ingavirin měly být určeny pouze lékařem. Za prvé, pacient se může nesprávně diagnostikovat a začít se léčit nesprávně. Za druhé, je velmi důležité zvolit správnou dávku léku. Za třetí je důležité nezmeškat vývoj komplikací, které nejsou u chřipky neobvyklé.

Kontraindikace pro použití přípravku Ingavirin

Před užitím léku je nutné studovat kontraindikace použití přípravku Ingavirin.

Kontraindikace při užívání přípravku Ingavirin:

 • Přecitlivělost pacienta na jakoukoliv látku ve složení léčiva;
 • Nedostatek laktázy a úplná nesnášenlivost laktózy, jakož i další stavy, ve kterých dochází k porušení absorpce glukózy a galaktózy.
 • Období těhotenství a kojení;
 • Děti do 7 let při léčbě infekcí;
 • Věk do 18 let při užívání léků jako preventivní opatření.

Pokud si nemocný všiml kontraindikací k Ingavirinu, je nutné o tom informovat lékaře, aby si mohl vyzvednout jiný lék.

Aplikace Ingavirinu během těhotenství

Nastávající matky jsou znepokojeny otázkou, je možné použít Ingavirin během těhotenství? Podle instrukcí pro léčivo není užívání Ingavirinu během těhotenství povoleno.

Existují však situace, kdy žena během těhotenství dovolila užívat Ingavirin, aniž by věděla o svém postavení. Pokud se to stane, pak byste se neměli bát. V současné době studie ukázaly, že lék nezpůsobuje mutace, nemá toxický účinek a teratogenní účinky na vyvíjející se plod. Proto stačí, abyste pokračovali v těhotenství a včas absolvovali plánovaná vyšetření.

Použití přípravku Ingavirin během kojení

Je možné během kojení použít Ingavirin? V současné době nebyly provedeny žádné studie, které by naznačovaly, že použití přípravku Ingavirin během kojení je bezpečné. Proto v případě, kdy má být přípravek Ingavirin používán během období kojení, by mělo být kojení přerušeno na dobu léčby. V této situaci nemusíte úplně ukončit kojení, protože po skončení léčby můžete znovu dojčit své dítě.

Dávkování Ingvirin

Jaký je správný způsob použití přípravku Ingavirin? Je správné užívat Ingavirin pouze uvnitř, musíte pít lék s vodou. Závisí doba užívání Ingavirinu na jídle? Ne, může být užito před jídlem, po jídle a obecně mezi hlavními jídly. To je velmi výhodné pro pacienty všech věkových kategorií, kdy není čas vázat lék na příjem potravy.

Dávky Ingavirinu

Velmi důležitým bodem při léčbě respiračních infekcí Ingavirin je dávka léčiva. Dávky Ingavirinu závisí na osobě, v jakém věku je léčivo užíváno. Průběh léčby závisí na tom, zda má být Ingavirin použit k léčbě nebo k profylaxi.

Dávky Ingavirinu a průběh léčby léky jsou uvedeny v tabulce:

Ingavirin 90: návod k použití pro dospělé, složení, analogy antivirového léčiva

Čištění těla 07/24/2018 0 102 Zobrazení

 • 1 forma uvolnění, kompozice
 • 2 Farmakologické vlastnosti a indikace pro použití.
 • 3 Od jakého věku může být Ingavirin podán dětem 90
 • 4 Návod k použití pro děti a dospělé
 • 5 Ingavirin 90 během těhotenství a kojení
 • 6 Je možné pít alkohol při užívání antivirového léku
 • 7 Lékové interakce s jinými léky.
 • Kontraindikace, nežádoucí účinky
 • 9 Analogy léčiva Ingavirin 90

"Ingavirin 90" - nástroj, který lékaři předepisují pro symptomy virových onemocnění, zejména s chřipkou nebo akutními respiračními infekcemi. Tento lék pomáhá rychle normalizovat stav a zlepšit blahobyt. Chcete-li se brzy vrátit, musíte postupovat podle pokynů. Dodržování lékařských doporučení je spolehlivým způsobem, jak se vyhnout vedlejším účinkům.

Forma uvolnění, složení

Ingavirin je silný antivirový lék, který přichází ve dvou variantách. Může se jednat o tradiční tablety nebo kapsle, uvnitř kterých je léčivo obsaženo v práškové formě.

Aktivní složkou činidla je kyselina imidazolylethanamid-pentandiová. Že určí léčivé vlastnosti. Zbývající složky ve složení léčiva jsou volitelné. Jedná se o stabilizátory pro udržení tvaru činidla nebo látky, která tvoří skořápku.

Farmakologické vlastnosti a indikace pro použití

Lék působí současně ve třech směrech, což umožňuje, aby byl považován za prostředek integrované akce.

 1. Lék aktivně bojuje s viry a zabíjí patogeny v lidském těle.
 2. Nástroj pomáhá snižovat intenzitu zánětlivých procesů, které se často vyvíjejí u virových onemocnění.
 3. Lék poskytuje imunostimulační účinek a posiluje obranyschopnost těla, takže on sám může odolávat cizím činitelům.

Díky účinné látce dochází k rychlejšímu zotavení na pozadí užívání "Ingavirinu".

Terapeutického účinku je dosaženo při blokování syntézy cytokinů a tvorbě myeloperoxidázy. Příznaky nemoci zmizí nebo významně snižují jejich intenzitu.

Kapsle nebo tablety se užívají orálně. Z gastrointestinálního traktu se léčivo vstřebává do systémové cirkulace a spěchá do míst zánětu. Po půl hodině se zaznamenává maximální koncentrace sloučeniny, která zůstává po dlouhou dobu vysoká.

Nástroj není metabolizován. Ve své původní podobě se odstraňuje především pomocí jater. Část léčiva je odstraněna ledvinami.

"Ingavirin" je antivirotikum, které může být předepsáno pro léčbu nemocí způsobených nebuněčnými mikroorganismy. Nejčastěji je indikací ARVI.

Kromě toho se lék používá pro:

 • adenovirové infekce;
 • angina virového původu;
 • chřipka

U těchto nemocí, vzhledem k použití léku, se charakteristické příznaky stávají méně zřejmé, včetně:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • horečka;
 • bolest v krku;
 • otok;
 • rýma

Lékaři varují, že i když lék začíná zničit viry téměř okamžitě poté, co vstoupí do těla, trvá nějakou dobu, než odstraní nepříjemné symptomy. Obvykle zmizí třetí den.

Někdy "Ingavirin" je předepsán pro léčbu již projevených nemocí, ale pro jejich prevenci v období s vysokým rizikem.

V jakém věku se může Ingavirin podávat dětem 90

Tělo dítěte je náchylnější k infekci než dospělý. Imunitní systém je stále nedokonalý a nemůže plně bojovat s patogeny, které jsou všudypřítomné v životním prostředí. V případě virových onemocnění je nutné pomoci dětskému tělu rychleji obnovit normální práci.

Je třeba přistupovat zejména k výběru drogy pro dítě. Ingavirin je tedy antivirotikum pro dospělé. Není předepsán v dětství. Použití je povoleno pouze ve věku 18 let.

Návod k použití pro děti i dospělé

Tobolky "Ingavirin" naznačují perorální příjem, který není spojen s jídlem. Přípravek můžete užívat kdykoliv s malým množstvím vody.

Způsoby podávání a dávkování

Schéma terapie ve všech případech bude stejné. Lék se užívá po dobu nejméně 5 dnů, ale pokud je indikován, léčba se prodlouží na jeden týden. Pacient by měl pít přesně 1 tobolku o objemu 90 mg. To bude stačit pro rychlou a účinnou likvidaci virů v těle. Podobný režim je používán když použití léků pro profylaktické účely aby udržel vysokou úroveň přirozené obrany těla.

Je to důležité. Účinnost léku bude vyšší, pokud začnete léčbu ihned po prvních příznacích ARVI nebo jiných virových onemocněních.

Zvláštní návod k použití

Lékaři konstatují, že zlepšení příjmu léků lze pozorovat již 2-3 dny po zahájení léčby. Mnozí v této fázi zastaví léčbu a zruší léčbu, kterou nelze provést. Je důležité dokončit celý kurz s cílem zničit cizí mikroorganismy a aktivovat jejich vlastní imunitu.

Ingavirin 90 během těhotenství a kojení

Virová onemocnění jsou častými společníky těhotných žen, protože jejich imunita se často snižuje při přenášení dítěte. Virová infekce může být nebezpečná pro vyvíjející se plod, proto je nesmírně důležité přijmout všechna možná opatření, aby se patologie rychle odstranila. V případě potřeby může lékař předepsat antivirotikum.

"Ingavirin" není zařazen do seznamu povolených farmakologických činidel, zatímco dítě čeká, a proto je nutné jeho použití upustit, a to ve prospěch jiných, bezpečnějších analogů.

Zejména během těhotenství je lepší nepoužívat léky, které zabíjejí viry, ale léky, které stimulují jejich vlastní imunitu.

S výraznými příznaky lze použít bezpečnou protizánětlivou nehormonální povahu („Nurofen“, „Ibuprofen“) a účinné antipyretikum - jakékoli prostředky na bázi paracetamolu. K stimulaci aktivní vnitřní ochrany jsou zapotřebí léky na bázi interferonu. Nejlepší možností je „Grippferon“ ve formě kapek nebo „Genferon“ ve formě rektálních čípků. Tento léčebný režim vám umožní zbavit se příznaků chřipky bez použití potenciálně nebezpečných léků pro těhotné ženy.

Navíc není možné zabránit pronikání účinné látky do těla novorozence. Z tohoto důvodu nelze během kojení užívat ingavirin. Pokud je nutná nutná léčba, je kojení dočasně zastaveno a dítě je přeneseno do směsi.

Můžu pít alkohol při užívání antivirového léku?

Tablety "Ingavirin", 90 mg, je účinný lék, ale bude jednat pouze v případě, že budou dodržena všechna lékařská doporučení. Nelze ji například kombinovat s alkoholickými nápoji. Důvodem zákazu je výrazné snížení účinnosti léku. Lidské tělo při pití alkoholu prostě nemůže zcela zbavit virových infekcí, a to ani v průběhu léčby specializovanými léky.

Navíc významně zvyšuje zátěž jater - žlázy, která se aktivně podílí na odstraňování léčiva a neutralizuje toxické metabolity ethylalkoholu. V důsledku toho se zvyšuje riziko vzniku jaterních patologií spojených se zánětlivými nebo destruktivními procesy v jeho tkáních.

Lékové interakce s jinými léky

Tobolky "Ingavirin" dokonale kombinované s léky určenými k usnadnění průběhu onemocnění. Tělo vyžaduje nejen odstranění virů, ale i symptomatickou léčbu. Lékaři doporučují antipyretika, léky na bolest v krku, kapky nebo spreje z nosní kongesce. Všechny mohou být použity souběžně s Ingavirinem.

Měli byste odmítnout další antivirotika. Samo o sobě, "Ingavirin 90" je poměrně efektivní a nevyžaduje posílení akce. Naopak, když je kombinován s jiným lékem s podobným složením, zvyšuje se riziko nežádoucích účinků a příznaky předávkování.

Nekombinujte lék s antibiotiky, aby se zabránilo zvýšenému zatížení jater. Je důležité stanovit povahu infekce.

Pokud je patologie vyvolána viry, pak je možný i ingavirin nebo jeho analogy. Pokud do těla vstoupí bakterie, bude nutná antibiotická léčba.

Kontraindikace, nežádoucí účinky

"Ingavirin 90" má svůj seznam kontraindikací, které zahrnovaly:

 • věk do 18 let;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • přecitlivělost na složky.

Při absenci přímých kontraindikací je léčivo povoleno k použití. Je důležité pouze důsledně dodržovat pokyny a dodržovat dávky doporučené lékařem. V opačném případě se u pacienta mohou objevit vedlejší účinky.

Nejčastější:

 • pruritus;
 • zarudnutí;
 • vyrážka;
 • mírný otok.

Nebyly zaznamenány žádné další závažné vedlejší účinky, které by umožnily dospět k závěru, že lék je dobře snášen.

Analogy léčiva Ingavirin 90

Virová onemocnění jsou snadnější, pokud lékař předepíše vhodný lék, který ničí škodlivé mikroorganismy a čistí tělo toxinů, které produkují. Lékaři mohou předepsat "Ingavirin" nebo jeho analogy.

Mezi nejoblíbenější patří:

 • Arbidol;
 • Lovemax;
 • Amixin;
 • "Anaferon";
 • "Amizon".

Vzhledem k analogům "Ingavirinu" se lékaři často zmiňují o prostředcích "Kagocel". Jedná se o účinnou antivirovou látku s nejpříjemnějším postupem. Je povoleno používat i v dětství (od tří let). Pro dospělé pacienty je to právě Ingavirin, který se často stává nejlepší volbou pro léčbu a prevenci virových onemocnění.