Ingavirin během těhotenství

Nejúčinnější léky na virové (nemění se na bakteriální) nemoci, lékaři se domnívají, že léky, které nezničily, ale inhibiční účinek na viry.

Jedním z nich je Ingavirin. Lék je tak silný, že pro děti vytvořil speciální dávkování, aby nedošlo k poškození mladého těla nadměrným množstvím účinné látky.

A co si odborníci myslí o užívání této drogy u těhotných žen?

Ingavirin a těhotenství

Vzhledem k tomu, že testování těchto léků těhotnými ženami není prováděno (je to nelidské), je nemožné potvrdit nebo popřít bezpečnost nebo stupeň nebezpečí Ingavirinu těhotné ženě a plodu.

K dispozici lékařům a lékárníkům je pouze ta informace, která byla získána jako výsledek studie léku u zvířat, a je to jediný závěr, podle kterého se člověk může orientovat, hodnotit úroveň bezpečnosti Ingavirinu během těhotenství.

Oficiální údaje jsou následující: aktivní a další látky léčiva nemají mutagenní, imunotoxický, alergenní a embryotoxický účinek. To je teoreticky, lék je docela vhodný pro použití těhotnými ženami. Prakticky ne každý lékař riskuje zdraví nenarozeného dítěte a předepíše Ingavirinu své matce na zimu nebo chřipku. Příliš mnoho neprozkoumaných pozůstatků v tomto přípravku, pokud jde o účinky na vyvíjející se organismus v děloze.

Mechanismus účinku a účinnost léku

Účinná látka léčiva, vitagluta, je schopna rychle potlačit viry, přerušit jejich reprodukci a oddálit uvolňování virových částic do krevního oběhu a mezibuněčného prostoru. Navíc lék stimuluje zvýšení NK buněk (přirozených zabíječských buněk) imunitního systému. Není třeba zvláštních vysvětlení - s dostatečným arzenálem buněk zabíječů se imunita snadno vyrovná s viry, které vstoupily do těla.

Účinná látka aktivuje imunitní systém natolik, že ničí nejen viry, ale i buňky jimi zasažené, čímž vytváří tělo jako předpoklad pro rychlé uzdravení.

Léčivo má účinný přímý nebo nepřímý účinek na nejzávažnější viry chřipky, včetně nejnebezpečnějšího, tzv. Prasečího, stejně jako na rinoviry, adenoviry, viry typu B, viry parainfluenza.

Účinná látka se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a maximální koncentrace v krevní plazmě dosahuje již 30 minut po užití léku, je schopna se hromadit v tkáních. 80% dávky se vylučuje během dne.

Trvání a výsledky terapie

Pro léčbu Ingavirinem je lékařům podáváno 5-7 dní - obvyklá léčba virových a katarálních onemocnění. Ale je tu nuance: dynamika léčby Ingavirinem se mění již druhý nebo třetí den, protože výsledky jsou znatelné mnohem dříve než u jiných drog.

Samozřejmě, že mnoho závisí na stupni zanedbávání nemoci, na síle imunitního systému, ale stále... Případy, kdy pacienti pocházejí z chřipkového stavu, nejsou jen rychlé, ale bez komplikací - ne výjimkou, ale vzorec při použití Ingavirinu.

Pokud je diagnostikována chřipka nebo ARVI, léčba Ingavirinem poskytuje vynikající výsledek:

 • významně snižuje horečku pacienta;
 • snižuje příznaky: slabost, bolest hlavy, únava;
 • snižuje závažnost katarálních symptomů typických pro nachlazení (rýma, bolest v krku);
 • významně snižuje riziko post-chřipkových komplikací;
 • urychluje proces hojení.

Několik otázek o "dokonalé" droze

Ingavirin je imunostimulant, takže první otázka je poznámkou od těhotných žen: jak může stimulace tělesné obrany ovlivnit plod? Příroda poskytuje poněkud nižší imunitu, aby ženské tělo mohlo přijmout embryo a umožnit mu růst a rozvoj.

Druhá otázka je poznámka: účinná látka se zahřívá v tkáních těla, jak to může ovlivnit vývoj a bezpečnost plodu?

Neexistují žádné odpovědi, protože, jak jsme již uvedli, nebyly provedeny žádné zvláštní studie o použití přípravku Ingavirin během těhotenství. Proto je logické naslouchat názorům těch odborníků, kteří doporučují těhotným ženám používat podobné zkoumané léky.

Ingavirin v trimestru

Ve všech trimestrech těhotenství se lékařům a lékárníkům doporučuje, aby nepoužívali Ingavirin.

Ingavirin během těhotenství

Cena Ingavirinu (7 ks): 440-450 rublů.

Obsah:

Ingavirin - návod k použití

Ingavirin je lék vyvinutý pomocí moderních technologií pro boj s virovými chorobami. Účinná látka léčiva zabraňuje pronikání virů do lidského těla. Při aktivní reprodukci virů lék ovlivňuje přerušení procesu replikace DNA struktury. V době raného vývoje virové infekce v lidském těle je nejúčinnější Ingavirin jako antivirotikum. V době špičky epidemií chřipky a katarálních onemocnění musí být léčba přípravkem Ingavirin zahájena dříve, než se objeví první známky onemocnění.

Ingavirin se uvolňuje ve formě tobolek, které se musí užívat perorálně. Kapsle jsou náchylné k rychlému rozpouštění ve střevě, po kterém mají antivirový účinek na lidské tělo. Podle standardů má kapsle modrou barvu a uvnitř je vitaglumát ve formě prášku - jedná se o derivát imidazolylethanamidu kyseliny pentandiové. Tato látka obsahuje minimum toxických prvků ve vztahu k buňkám lidského těla. Mírné předávkování přípravkem Ingavirin denně nevede ke zdravotnímu riziku.

Indikace pro použití

Lék Ingavirin 90 je dostupný v kapslích. Obsah 1 kapsle je denní normou léku pro dospělý organismus, určený pro léčbu nachlazení. Tobolky Ingavirinu pro děti jsou k dispozici v nižší dávce 30 mg, která je určena pro dítě denně. V žádném případě nelze otevřít tobolku před jejím použitím, narušení její integrity! Z tohoto důvodu je použití dávky pro dospělé pro děti nemožné.

Základní indikace pro použití

Lék Ingavirin se používá jako preventivní opatření proti chřipce a dalším sezónním onemocněním. Ingavirin má pozitivní účinek na tělo během léčby akutních respiračních infekcí a akutních respiračních virových infekcí, chřipky a parainfluenza, stejně jako adenovirových infekcí s lézemi měkkých tkání těla. V případě zjištění jiné (virové) diagnózy, než začnete užívat Ingavirin, je nutné se poradit s lékařem.

Může Ingavirin během těhotenství

Příjem antivirotika Ingavirin během těhotenství je kontraindikován.

Ingavirin pro těhotné ženy

Dobré odpoledne, holky!

Dnes jsem udělal test a ukázal 2 proužky! Těhotenství někde 3-4 týdny. Nevěděl jsem, že jsem těhotná, že jsem si vzal INGAVIRIN jako antivirotikum. Teď jsem zmatená, jak to může ovlivnit můj plod?

Pokud někdo přijal nebo vlastní nějaké informace, napište, nemám místo pro sebe.

Užívání léku během těhotenství nebylo studováno.


Ingavirin neovlivňuje reprodukční funkci, nemá embryotoxické a teratogenní účinky.

Oxyoma, děkuji vám za odpověď, jsem ráda, že máte zdravou dívku!)) Dnes jsem byla velmi znepokojená, když jsem to řekla gynekologovi, poslala mě do genetiky. Dnes mi všechno dopadlo najednou. Řekla mi, že když ji piju, dokud se embryo nepřipojí, je to někde 1 týden po početí, pak nic jiného než jakékoli záruky. A jsem strašně emocionální a neklidný, vzhledem k tomu, že jsem už měl zmrazené těhotenství.

Další břicho jako docela dost. někdy to nebolí, a protože během menstruace to bolí a bedra, dokonce jsem si myslel, že období přijde, a pak tam byly 2 proužky.

Ingavirin během časného těhotenství

Časté nachlazení v časném těhotenství: prevence a léčba

V chladném období může na budoucí matky padnout celá řada infekčních onemocnění. Chlad v časném těhotenství může nepříznivě ovlivnit zdraví nenarozeného dítěte. Tato citlivost je způsobena poklesem imunity. To je zcela normální - druh ochrany těla, takže imunitní systém nepoškozuje dítě. Je možné se chránit před virovou infekcí? Jaká preventivní opatření? První věc, kterou musíte udělat v období akutní respirační virové infekce a chřipky, je návštěva méně na veřejných místech, častěji větrání bytu a procházka na čerstvém vzduchu.

Lidová opatření

Pro prevenci nachlazení se hodí osvědčené prostředky. Cibule a česnek jsou uznávány jako opravdoví léčitelé a obhájci proti virovým a bakteriálním onemocněním. Můžete je přidat do salátů, jíst s čerstvými pokrmy, můžete si dát pár stroužků česneku do zelí. Aby se nenarozené dítě a matka neobtěžovaly zimou v raném těhotenství, můžete využít léčivou sílu esenciálních olejů. Těkavé látky santalového dřeva, tymiánu, šalvěje, levandule, citrónové trávy neutralizují vzduch, čímž zvyšují odpor těla.

Snižte teplotu

Chlad v raném stádiu těhotenství nebo v posledním stadiu není snadná nemoc a není snadné ho vyléčit. Důvodem je zákaz některých léků, které jsou kontraindikovány pro nastávající matky. Pokud potřebujete neodkladnou pomoc, můžete použít finanční prostředky, které jsou prodávány bez lékařského předpisu a které jsou povoleny těhotným ženám. Paracetamol může být užíván, ale pouze čistý. Může být součástí různých léků. Je lepší koupit pilulky předem, ujistěte se, že těhotenství není kontraindikace. Soar nohy a hořčice dát očekávané matky nemůže.

Homeopatie

Účinek mnoha antivirotik na těhotenství nebyl studován. Z tohoto důvodu nemůžete používat takové populární léky, jako je ingavirin, arbidol. Mezi povolené léky patří chřipka, homeopatické ocillococcinum, svíčky Viferon. Mimochodem, svíčky mohou být použity pouze po 14. týdnu těhotenství. Není vhodné používat tyto léky sami, protože nachlazení v časném těhotenství může být způsobeno nejen viry, ale také bakteriemi. Docela časté chyby těhotných žen zahrnují odmítnutí antibiotik. Jsou-li předepsány antibakteriální léky lékařem, musí být užívány.

Mátový čaj

Pacientům s nachlazení se zpravidla doporučuje, aby konzumovali dostatek tekutin na pot. Musíte být opatrní s dostatkem nápoje, zejména s bylinnými čaji. Lékaři nedoporučují čaj s oreganem, heřmánkovým čajem. Med patří také k nebezpečným produktům, protože může způsobit alergie. Můžete pít brusinkové a brusinkové ovocné nápoje, čaj s melissou a mátou. Příliš mnoho vody může způsobit opuch. Množství tekutiny, které musíte věnovat pozornost, a to jak v prvním trimestru těhotenství, tak ve druhém.

Bolest v krku

Pokud máte bolest v krku, můžete použít prostředky kloktání. Většina z nich je povolena během těhotenství. Pro kloktání, měsíčku, heřmánek, šalvěj, extrakty z dubové kůry jsou dobré, ale pouze v případě, že není alergie. Dobrý pomocník je mořská sůl. Nelze použít pro oplach jódu. Pocit hrdla v krku usnadňuje řešení Tantum Verde. Obsahuje silné protizánětlivé léky. Doporučuje se používat každých 1,5-3 hodiny. Po opláchnutí vyprchá. Je nežádoucí používat cukrovinky, které obsahují barviva a příchutě.

Rýma

V těhotenství je lepší nepoužívat takové nosní kapky jako nafyzin, nazol, galazolin, tizin. Používají se v krajních případech, a to pouze na doporučení lékaře, není-li jiná spása. Uvolnit stát může nazivin. To může být pohřbeno jen 2 časy pro celé období nemoci. Kapky vazokonstriktoru jsou zakázány s vysokým krevním tlakem. Povoleno pro rinitidu sprej s mořskou vodou, některé bylinné prostředky. Mezi ně patří například kapky a pinosol. V nepřítomnosti teploty můžete provádět inhalaci s tymiánovým olejem, šípkem, eukalyptem.

V doporučených dávkách není stanovení léčiva v krevní plazmě pomocí dostupných technik možné.

V experimentu s použitím radioaktivního štítku bylo zjištěno, že léčivo rychle vstupuje do krve z gastrointestinálního traktu. Rovnoměrně rozděleno do vnitřních orgánů. Cmax v krevní plazmě a většině orgánů je dosaženo 30 minut po podání léku. Hodnoty AUC pro ledviny, játra a plíce mírně přesahují AUC krve (43,77 µg · h / ml). Hodnoty AUC pro slezinu, nadledvinky, lymfatické uzliny a brzlík jsou nižší než AUC krve. MRT (průměrný retenční čas léku) v krvi - 37,2 hodin

Při 5denním průběhu perorálního podávání léčiva 1krát denně se hromadí ve vnitřních orgánech a tkáních. Současně byly kvalitativní charakteristiky farmakokinetických křivek po každém podání léčiva identické: rychlý nárůst koncentrace léčiva po každém podání a pak pomalý pokles na 24 hodin.

Lék není metabolizován v těle a vylučován beze změny.

Hlavní proces vylučování probíhá do 24 hodin, během této doby se vyloučí 80% podané dávky: 34,8% se vylučuje v časovém intervalu od 0 do 5 hodin a 45,2% v časovém intervalu od 5 do 24 hodin. % léku a 23% ledvinami.

Indikace léku Ingavirin®

Léčba a prevence chřipky A a B a dalších akutních respiračních virových infekcí (adenovirová infekce, parainfluenza, respirační syncytiální infekce).

Takové otázky by se zde neměly klást.

Ano, to nemohlo, nebojte se. v prvních dvou týdnech není oplodněné vajíčko spojeno s tělem matky, takže je vše v pořádku.

Proč se tady ptáte na takové vážné věci?

Víte, zdá se mi, že je to velmi nebezpečné a může ovlivnit nesprávný vývoj dítěte. (

První 2-3 týdny nejsou nebezpečné pro plod.

ano, většina z nich, aniž by věděla o těhotenství, vzala určité léky. a všechno je v pořádku s dětmi. Měl jsem oba časy, kronikoval jsem žaludek. pravidelně přijímá ranitidin. je to také nemožné. Období příjmu se však vyskytovalo v počátečních stadiích těhotenství. Vše bude v pořádku. Byl jste léčen, zatímco plod nebyl fixován v děloze.

Myslím, že to nic neovlivnilo. lidé často nevědí o těhotenství v takových časných termínech, vstávat jinak. a všechno je v pořádku.

Jakékoli fórum na internetu není místem, kde by se o takových závažných problémech diskutovalo. Nezdá se vám, že byste měli být 15 a měli byste již pochopit, že to všechno by mohlo způsobit komplikace a všechno by mohlo být bez.

Myslím, že první se ukáže vše. Strach a mučení zevnitř je pro dítě horší. Raději se o sebe postarejte, ale o tom informujte lékaře na stanici, poradí vám

Zde je citace z anotace k Ingavirinu: Ingavirin® neovlivňuje reprodukční funkci, nemá embryotoxický a teratogenní účinek. Není prokázáno, že pod vlivem tohoto léku na plod zvyšuje riziko malformací a nádorů. Se svým lékařem je v každém případě nutné se poradit. Ale v každém případě je třeba k vyšetření přistupovat důkladněji, aby bylo možné zjistit patologické stavy plodu v důsledku věku - máte více než 35 let, což je ukazatelem důkladného výzkumu. A to by mělo být provedeno před termínem 20-22 týdnů. Pokud pevně chcete druhé dítě - těhotenství je lepší, aby přerušit, protože znovu - věk. Není čas se „házet“.

Po dobu až 4 týdnů se plody vyvíjejí podle principu „Dibo all, nebo nic“. pokud by došlo k nějakým škodám, všechno bude úspěšně obnoveno :) Buď - potrat. Takže vy, s největší pravděpodobností všechno bude oceany :) Doporučuji vám poradit se s lékařem s touto otázkou. A pravidelně se podrobujete ultrazvukové diagnostice

Soucitím. No, já taky, dal jsem srdeční vadu a ozářil se a Che prostě nestačil! až 3 měsíce nevěděl o Ber, testy lhal. ale pro mě pak 20. v každém z vašich rozhodnutí hodně štěstí! a nedoporučuje mi to tady. Mimochodem malý ttt. kopie i =))

ElahePost v kategorii: Těhotenství, gynekologie

Vážení návštěvníci našeho blogu! Pokračujeme v řadě článků nazvaných Ask a Specialist. A dnes je kolekce věnována přípravě na těhotenství, těhotenství a porod. Naši gynekologové - Olga Nikolaevna Asadchikova, onkolog na poliklinice NFM №2, radiolog Tomsk Regional Oncologic Dispensary, postgraduální postgraduální studentka Onkologického gynekologického oddělení Onkologického výzkumného ústavu Ruské akademie lékařských věd a Irina Baturina, doktorka I. kategorie.

! Připomínáme, že online konzultace probíhá pouze pro referenční účely. Neošetřujte sami. Při prvních známkách onemocnění se poraďte s lékařem.

Plánování těhotenství. Řekni mi, prosím, jaké testy na vzácné infekce musí předat mně a mému manželovi (v případě potřeby)?

- Je nutné absolvovat PCR (stěr) pro chlamydii, mykoplazmózu, ureaplasmózu, krev (imunoglobuliny M a G) pro zarděnku, herpes, toxoplazmózu a infekci cytomegalovirem.

18. týden těhotenství (druhé těhotenství). První pohyby se cítily blíž ke konci 16. týdne, ale byly izolovány, tj. Cítím je jednou nebo dvakrát denně. Je normální, že poruchy jsou pociťovány tak vzácně, nebo potřebujete naléhavě jít k lékaři?

- I když se předpokládá, že během druhého těhotenství se pocity projeví od 18 týdnů, mnohé ženy je pociťují až po 20 týdnech. Test "počítat do 10" (pro den by neměl být menší než 10 pohybů) bude informativní pouze po 28 týdnech. Ve své době pohybu jsou stále slabé a nezřetelné, mnohé ženy je porovnávají s pohyby ryb v akváriu. Není důvod k obavám.

Moje přítelkyně je těhotná. Po 16 týdnech podle očekávání darovala krev na malformace a infekce. Výsledky: Herpes? Lg M-1: 10, Microplasma lg M-1: 10, CMVI lg M 1:20. Musím provést další testy? Nebo léčit? Jak může dítě ovlivnit? V současné době je gestační věk 25 týdnů.

- V našem těle existují dva typy protilátek - Ig M a Ig G. Ig M (nebo časné protilátky) se nejprve produkují na jakémkoliv patogenu a žijí několik týdnů. Ig G (pozdní) se objeví mnohem později a může trvat celý život. Aby bylo možné určit, zda se těhotná žena poprvé setkala s tímto infekčním agens nebo ne, je nezbytné vyšetřit obě třídy protilátek. Pokud je zvýšen pouze Ig M a po 2-3 týdnech (reanalýza je povinná), Ig G začíná růst - akutní infekce a největší riziko přenosu na plod existuje, pokud jsou obě třídy protilátek zvýšené - exacerbace chronického onemocnění a existuje minimální riziko infekce plodu. Nicméně Ig M během těhotenství není specifický, přítomnost Ig M pouze nedává právo na diagnózu akutní infekce bez potvrzení přítomnosti patogenu (PCR). V závislosti na výsledcích testu je potřeba léčby upravit. Darování krve pro protilátky proti mykoplazmám nemá velký smysl, protože tato metoda je necitlivá a má velké procento chyb. Pro diagnostiku této infekce je důležitější metoda PCR (stěr). Velmi důležitý je také typ mykoplazmat - při identifikaci mycoplasma genitalium je nutné mít povinnou léčbu včas.

Řekněte mi, prosím, jak by měl lékař správně vyšetřit stav děložního čípku během těhotenství? A pokud to vypadá do rukou, není to škodlivé? Může ruční prohlídka způsobit odhalení?

- Při provádění rutinního gynekologického vyšetření se nejprve v zrcadlech vyhodnocuje stav děložního čípku, vizuálně, pak se vyhodnocují bimanuální vyšetření (rukama). V případě potřeby proveďte další vyšetření pomocí kolposkopie. Během těhotenství se děložní čípek vyšetřuje na zrcadlech na krátkou dobu, na dlouhá období těhotenství - bimanálně, v zrcadlech po dlouhou dobu - pouze přísnými indikacemi. Samotná inspekce prováděná podle všech pravidel, bez patologie, nemůže způsobit těhotenskou dilataci děložního hrdla, protože se jedná o velmi složitý proces, při kterém se jedná o určitou hormonální úroveň, svalovou kontrakci dělohy atd.

Na 33,3 týdnů na ultrazvuku řekli, že stupeň 2 zralosti plic u dítěte. Je to možné?

- Během fetálního ultrazvuku ve třetím trimestru těhotenství se vyhodnocuje zralost placenty, plic atd. Vše v komplexu umožňuje posoudit shodu vývoje plodu s gestačním věkem. Ve vašem případě jde o variantu normy.

Řekněte mi, prosím, je možné otočit obruč během těhotenství a na jak dlouho? Hmotnost obruče je asi 600 gramů.

- Nedoporučuje se, protože intraabdominální tlak bude kolísat. Je lepší chodit více, plavat a dělat speciální gymnastiku pro těhotné ženy.

Řekněte mi, prosím, jaké jsou normativní ukazatele pro děložní tepny vpravo a vlevo Doppler po dobu 31 týdnů? Mám IR = 0,63, PI = 1,29, vlevo IR = 0,52, PI = 0,86. Porušení stupně IPC 1A vpravo. Kolik odchylky od normy? A je dost pít pilulku nebo je lepší udělat nějaké injekce?

- Dopplerovy odchylky jsou malé (IR děložní tepny je normálně od 0,34 do 0,61), takže vám není předepsána léčba v nemocnici, ale na ambulantní bázi (doma). Dost a pilulky. Kontrola je obvykle po 2-3 týdnech předepsána.

Chytla jsem zima. Nevěděla, že je těhotná, a vzala si pilulku Ingavirina, Erispal sirup, Tanzilgon. Termín byl 4-5 týdnů. Může užívání těchto léků ovlivnit plod? A co je možné otestovat?

- Nebojte se, bylinné-založené kašel sirupy nebude mít vliv na těhotenství. Přípravek Ingaverin v množství 1 tableta nebude mít žádný vliv na těhotenství. Nebojte se a klidně noste dítě.

Plánujeme druhé těhotenství. První byl doprovázen těžkou preeklampsií a nouzovým COP. V tomto ohledu lékař předepsal Duphaston po dobu 6 měsíců. od 14 do 25 dnů cyklu, a když otěhotním, přejděte na kartu 2. denně. Ale 25. den cyklu jsem přestal pít a dokud jsem těhotenský test - tam bude přestávka v užívání léku. Je to nebezpečné? Možná byste neměli přestat pít na konci cyklu a čekat na těhotenství? Ale nemusí přijít.

- Pokud nemáte žádné další indikace pro Duphaston (nepravidelný menstruační cyklus, prokázaný nedostatek progesteronu, problémy s počátkem před prvním těhotenstvím atd.), Doporučuji začít s léčbou Duphaston v terapeutické dávce (1 tab. 2 x denně) s opožděnou menstruací a pozitivním těhotenským testem.

Můžete mi prosím říct, jak zrušit Duphaston?

- Pokud jste si ho vzali v cyklickém režimu a dokončili léčebný cyklus, pak si ho nezačněte užívat ve dnech menstruačního cyklu. Pokud je přijímán v nepřetržitém režimu, proveďte příjem ihned po zahájení menstruace. Pokud ji užíváte během těhotenství (alespoň do 16. týdne), doporučuje se ji postupně zrušit, schéma vysazení bude individuální v závislosti na dávce léku.

Mám 13 týdnů těhotenství, doktor mě pošle na kolposkopii, cytologie je dobrá. V roce 2009 jsem spálil erozi, spálil onkolog. Teď uviděla zčervenanou oblast, jako je třeba jizva, která chce takhle zkontrolovat. Mám jít na kolposkopii, myslím, že to nemá smysl?

- Kolposkopie je neinvazivní postup, pokud si Váš lékař myslí, že je to nezbytné, pak to musíte udělat.

Nedávno jsem zjistil, že jsem těhotná! Těhotenství je vítané a dlouho očekávané! Nyní 5 týdnů. V poslední době jsem byl provozován - levostranný parapractit byl vyříznut. Řekl jsem lékařům o těhotenství, říkali, že udělali benigní anestezii po dobu 15 minut, rychle jsem odešel. 4krát injikován antibiotikem Digazol, dnes byl zrušen. Řekni mi, mohu opustit své dítě?

- Předpis antibiotik skupiny cefalosporinů je povolen v časném těhotenství, nevede k negativnímu účinku na plod. Anesteziolog si zvolil prostředky pro anestezii podle stejných kritérií. Samozřejmě, můžete zachránit těhotenství, neexistují žádné lékařské indikace pro ukončení.

Byly nějaké případy těhotenství ve vaší praxi po 7 měsících (nebo něco takového) po císařském řezu? A jak to skončilo?

- Samozřejmě se to stane. V takové situaci je velmi důležitý stav děložní jizvy. Pokud je jizva plná, během těhotenství netrpí.

Řekni mi, kdy po porodu můžeš začít tisknout? přirozený porod, nikde nebyly žádné švy.

- Cvičení v tisku lze provádět jeden měsíc po dodání.

A pokud tam byl císařský řez, pak za měsíc můžete také začít tisknout?

- Po císařském řezu lze abdominální cvičení provádět nejdříve 4 měsíce.

Jaká je dávka kyseliny listové pro těhotnou ženu do 12 týdnů? Jeden lékař mi předepsal 1 mg denně, ukáže se 1000 mcg. Další říká, že je třeba vzít v dávce 1 tabletu -100 mcg a vypít 3-4 tablety, to znamená 400 mcg denně. Jsem zmatený, je 1 mg pilulku hrubou silou nebo normální? Jaký je nejlepší způsob, jak se kyselina listová?

- Denní potřeba těhotných žen v kyselině listové je 800 mikrogramů. Doporučuje se užívat 1000 mcg denně, tj. 1 mg (o něco více než 800, protože kyselina se absorbuje různými způsoby). Tato dávka musí být rozdělena do několika dávek denně. 400 mcg rozhodně nestačí.

Ahoj, řekni mi, po jaké době po narození můžeš začít léčit erozi.

- Po 1,5-2 měsících. po porodu.

Přejeme všem ženám, které plánují dítě nebo již očekávají snadné těhotenství, úspěšné porod a dobré zdraví pro maminky a děti! Pokud se obáváte nějakého problému, můžete je kontaktovat s našimi specialisty. Pokusíme se vám pomoci. Můžete se zeptat na odborníka zde, na blogu kliniky, e-mailem [email protected], stejně jako na webu forum mama.tomsk.ru v sekci Konzultace lékařských odborníků / Konzultace kliniky Sibirskaya.

Další články o gynekologii:

Zeptejte se svého gynekologa (proveďte online konzultace na webu mama.tomsk.ru). Olga N. Asadchikova, gynekologka kliniky Sibirskaya, onkolog na poliklinice MSCh číslo 2, radiolog na Tomsk Regional Oncologic Dispensary, postgraduální korespondent oddělení Oncogynecology Oncology Research Institute Ruské akademie lékařských věd, pro léčbu děložního hrdla přístrojem Surgitron. Olga Nikolaevna Asadchikova, gynekologka na Sibirské klinice, onkolog na poliklinice zdravotnické jednotky č. 2, radiolog Tomského regionálního onkologického diskofondu, korespondence postgraduálního studenta onkologického gynekologického výzkumného ústavu Onkologického výzkumného ústavu RAMS, moje matka je nejkrásnější! Jaké jsou rysy ženského vzhledu, které nejprve podléhají změnám v těhotenství a po porodu? Jak obnovit a zachovat krásu? Ženské pohlavní hormony: jemný mechanismus. Specialisté kliniky Sibirskaya: Tatyana Vladimirovna Zhelnova, endokrinolog nejvyšší kategorie, a Olga Nikolayevna Asadchikova, gynekologka, vypráví o ženských pohlavních hormonech a jejich činnosti a zdraví dívek: co rodiče potřebují vědět. Porodnice-gynekologka Irina Vladislavovna Baturina hovoří o problémech intimního zdraví dívek, nadchlazení a gynekologická onemocnění: jak se chránit? Proč jsou dívky a ženy tak nebezpečné pro superkolou? Učíme se od porodníka-gynekologa kliniky Sibirskaya, doktora I. kategorie Irina Vladislavovna Baturina.

Pozor! Existují kontraindikace, je nutná konzultace s lékařem.

50 připomínek

 • Anna6 duben 2015 v 7:29

Dobrý den Pro prevenci chřipky jsem použil 4 tablety ingavirinu, to znamená, že jsem kurz neužíval úplně. Viděl pilulky, někde asi týden můžeme a více zpět. A dnes jsem udělal test a ukázalo se, že jsem těhotná. Ještě jsem neměl čas jít k lékaři. Jak to může ovlivnit plod a vývoj dítěte?

Odpověď kliniky "Sibiřský" 10. dubna 2015 v 15:00

Dobrý den! Těhotenství, zejména první trimestr, je kontraindikací pro užívání tohoto léku. Doporučujeme navštívit gynekologa a provést prenatální diagnostiku.

Odpovědět

 • Alexandra 23. března 2015 v 15:17

Dobrý den! plánujeme těhotenství. Mám cyklus 36 dnů, pozdní ovulace, všechny hormony jsou normální. Nyní je zpoždění 9 dní, test ještě nic neudělal (udělal jsem tři různé), řekli mi, abych si hgch nebral dříve než 14. den (kvůli pozdní ovulaci), ale nemám dost trpělivosti. řekni mi, jak se má? mohlo by to být b. pozitivní?

Odpovědět

 • klinika "Sibiřský" 23. března 2015 v 15:46

Dobrý den! K tomu, aby ti všichni lékaři řekli - počkejte 14 dní. Do té doby nemůže být nic přesně zodpovězeno o nástupu těhotenství.

 • Natalya 28. února 2015 v 21:21

Řekněte mi, prosím, těhotenství, období 3 týdnů, hemoragická cystitida - co léčit?

Odpovědět

 • klinika "Sibiřský" 28. února 2015 v 22:01

Dobrý den! Nemáme právo dávat žádná doporučení týkající se léčby a podávání léků bez inspekce. Obraťte se na svého lékaře nebo se dohodněte na klinice "Sibiřský", tel.: 44-39-07, 26-37-80.

Odpovědět

 • Elena13 říjen 2014 v 7:46

Dobré odpoledne Řekni mi, ve čtvrtém týdnu těhotenství jsem opilá kartu Ingavirin 1. 5 dnů. O těhotenství jsem se dozvěděl později, teď je to 6. týden těhotenství. Jaké by mohly být důsledky užívání ingavirinu na plod a jak ho lze nyní zjistit? Nebo stojí za to ukončit těhotenství?

Odpovědět

 • klinika "Sibiřský" 21.října 2014 v 0:56

Dobrý den! Těhotenství, zejména první trimestr, je kontraindikací pro užívání tohoto léku. Doporučujeme navštívit gynekologa a provést prenatální diagnostiku.

Odpovědět

 • Irina 28. srpna 2014 v 0:47

Ahoj, prosím, řekni mi, mám 24 týdnů těhotenství, cítím pohyb dítěte od 19. týdne, byl jsem na ultrazvuku na 20 týdnů, řekli, že všechno je v pořádku. Ale moje dítě se pohybuje jen níže. A pocit, který dává do pochvy. Zdá se, že takový pocit vypadne! i když chápu, že to není možné, řekněte mi prosím, zda je to norma? Existuje důvod pro kontaktování specialisty nebo ne? Děkuji

Odpovědět

 • klinika "Sibiřský" 28. srpna 2014 ve 23:45

Dobrý den! To jsou vaše subjektivní pocity, ve skutečnosti je to norma. Abychom se však nemuseli o nic přesně starat, můžete po 21-22 týdnech těhotenství podstoupit prenatální diagnostiku na Vědecko-výzkumném ústavu lékařské genetiky -

Ingavirin - návod a cena

 • Kód ATX: J05AX
 • Forma uvolnění: tobolky

Úvod do návodu k použití

Ingavirin je antivirový imunomodulační lék, který je účinný proti chřipkovým virům typu A, B, parainfluenza, adenovirové infekci, respirační syncytiální infekci. Lék není k dispozici ve formě tablet - pouze tobolky 60 nebo 90 mg. Návod k použití přípravku Ingavirin umožňuje jeho použití dospělými (včetně žen během těhotenství) a staršími dětmi k prevenci a léčbě.

Unikátní složení léku Ingavirin (Ingavirin) zabraňuje intracelulárnímu množení virových částic ve stadiu tvorby jejich jádra a také zvyšuje obsah interferonu v krevních buňkách na fyziologickou normu. Použití léčiva se doporučuje pro zkrácení období horečky s akutní respirační virovou infekcí a chřipkou, snížení intoxikace a katarálních jevů, zkrácení doby trvání onemocnění a počtu možných komplikací.

Složení léčiva se vylučuje z lidského těla beze změny - není absorbováno v žaludku a střevech. Návod k použití léku Ingavirin 90 a 60 se neliší, lék je dobře snášen s krátkodobým použitím. Cena závisí na formě uvolnění.

1. Farmakologický účinek

Skupina s drogami:
Antivirové léčivo.

Drogová aktivita:

 • Viry chřipky A;
 • Viry influenzy typu B;
 • Viry parainfluenza;
 • Viry, které způsobují respirační onemocnění;
 • Různé adenoviry.

Léčivé účinky Ingavirinu:
 • Represe reprodukce virových buněk;
 • Inhibice migrace fragmentů virových buněk;
 • Zvýšená aktivita interferonu;
 • Zvýšená aktivita leukocytů;
 • Protizánětlivý účinek;
 • Snížené trvání horečky;
 • Snížení intoxikace;
 • Snížené projevy katarálních jevů;
 • Snížení rizika komplikací.

Farmakokinetika:
Ingavirin se vyznačuje nepřítomností teratogenního, mutagenního, embryotoxického, imunotoxického, karcinogenního a alergenního účinku.

Požadovaná koncentrace přípravku Ingavirin je dosažena půl hodiny po podání.

Vylučování: střeva a ledviny.

2. indikace pro použití

Komplexní léčba:

 • virové respirační onemocnění;
 • parainfluenza;
 • chřipka A;
 • infekce adenovirem;
 • chřipka b;
 • prevence různých virových onemocnění během epidemií.

3. Dávkování

Doporučená dávka přípravku Ingavirin pro:

 • léčba různých virových onemocnění: jedna kapsle léčiva denně po dobu jednoho týdne;
 • prevence vzniku různých virových onemocnění: jedna tobolka léčiva denně po dobu jednoho týdne.

Funkce aplikace:
 • Aplikace musí začít i při riziku virových onemocnění (během epidemií a před kontaktem s pacienty);
 • Trvání použití, stejně jako jeho dávkování, může měnit ošetřující lékař na základě individuálních charakteristik průběhu infekce;
 • Ingavirin se užívá bez ohledu na jídlo.

4. Vedlejší účinky

Různé reakce přecitlivělosti na Ingavirin nebo jeho složky.

Ve většině případů je pacientka pacienty poměrně dobře snášena, popsaná porušení jsou velmi vzácná.

5. Kontraindikace

 • Použití u pediatrických pacientů;
 • Použití u těhotných žen;
 • Zvýšená citlivost na Ingavirin nebo jeho složky;
 • Použití u kojících matek;
 • Individuální nesnášenlivost vůči Ingavirinu nebo jeho složkám;
 • Současné použití s ​​jinými antivirotiky.

6. Během těhotenství a kojení

Těhotné ženy by neměly užívat Ingavirin.

Kojící matky by neměly užívat Ingavirin.

7. Interakce s jinými léky

8. Předávkování

9. forma uvolnění

10. Podmínky skladování

 • Hladina vlhkosti v místnosti je v normálních mezích;
 • Úplná neschopnost přístupu k dětem;
 • Úplná nedostupnost slunečního světla.

Doporučená skladovací teplota Ingavirin - až 20 stupňů.

Doporučená trvanlivost - dva roky.

11. Složení

1 kapsle:

 • imidazolylethanamid pentandiová kyselina (vitagluta) - 30,60 nebo 90 mg;
 • Pomocné látky: laktóza, bramborový škrob, koloidní oxid křemičitý (aerosil), stearát hořečnatý.

12. Dovolená z lékáren

Zajímavé

Jednou z nejběžnějších, hrubých a často nebezpečných chyb je samoléčba. Pomalu zkoumejte kontraindikace a vedlejší účinky léku, jeho složení, vliv na těhotenství a další nuance - začneme ho používat podle slov sousedů, známých, přátel. V některých případech však může mít i jedna nesprávně zvolená tableta vážné vedlejší účinky a způsobovat komplikace, včetně budoucích generací.

Vyvážené složení Ingavirinu umožňuje jeho použití pro komplexní léčbu:

 • virové respirační onemocnění;
 • infekce adenovirem;
 • chřipky A, B, parainfluenza.

Pokyn Ingavirin 60/90 také indikuje jeho účinnost jako preventivní opatření během epidemií. Droga nás dokáže ochránit před většinou nachlazení. Poptávka a cena Ingavirinu 60 a 90 se vysvětluje nejen přímým účinkem léčiva na viry. Lék také posiluje imunitní systém, což umožňuje našemu tělu překonat samotnou nemoc. Je důležitý pro tvorbu aktivní imunity. Tablety Ingavirinu pro děti a dospělé mohou být také použity k eliminaci horečky. Nicméně, téměř každý lék má kontraindikaci - jeden nebo více. V případě Ingavirinu je třeba poznamenat kontraindikace těhotných a kojících žen. Vedlejší účinky Ingavirinu během těhotenství mohou ohrozit vývoj plodu. Lék také nemůže vzít malé dítě - to poněkud zužuje rozsah použití tohoto dostupného léku.

Naše webové stránky poskytují instrukce pro děti i dospělé, stejně jako aktuální ceny Ingavirinu.

- Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Ingavirin - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (tobolky 30 mg, 60 mg a 90 mg) léčiva k léčbě chřipky a ARVI u dospělých, dětí a během těhotenství. Složení

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Ingavirin. Prezentované recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léku, stejně jako názory odborníků na používání Ingavirinu v jejich praxi. Velký požadavek na aktivnější zpětnou vazbu k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvádí výrobce v anotaci. Analogy Ingavirinu v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě chřipky a SARS u dospělých, dětí, stejně jako během těhotenství a kojení.

Ingavirin je antivirotikum. Je účinný proti virům influenzy A (A / H1N1, včetně swine A / H1N1 swl, A / H3N2, A / H5N1) a typu B, adenovirové infekci, parainfluenza a respirační syncyciální infekci.

Antivirový mechanismus účinku je spojen s potlačením virové reprodukce během jaderné fáze, s opožděnou migrací nově syntetizovaného viru NP z cytoplazmy do jádra.

Má modulační účinek na funkční aktivitu interferonového systému: způsobuje zvýšení obsahu interferonu v krvi na fyziologickou normu, stimuluje a normalizuje sníženou schopnost produkovat krevní leukocyty produkující interferon alfa, stimuluje schopnost leukocytů produkovat interferon gama.

Způsobuje tvorbu cytotoxických lymfocytů a zvyšuje obsah NK-T buněk s vysokou aktivitou zabíječů proti virově transformovaným buňkám a výrazné antivirové aktivitě.

Protizánětlivý účinek v důsledku potlačení produkce klíčových prozánětlivých cytokinů (TNF, IL-1beta a IL-6), snížení aktivity myeloperoxidázy.

Terapeutická účinnost u chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí (ARVI) se projevuje zkrácením období horečky, snížením intoxikace (bolesti hlavy, slabosti, závratě), katarálního jevu, snížení počtu komplikací a trvání onemocnění.

Farmakokinetika

Při použití v doporučených dávkách není stanovení léčiva v krevní plazmě pomocí dostupných technik možné. V experimentálních studiích používajících radioaktivní značku bylo zjištěno, že léčivo rychle vstupuje do krve z gastrointestinálního traktu a je rovnoměrně distribuováno do vnitřních orgánů. Při 5denním průběhu perorálního podávání léčiva 1krát denně se hromadí ve vnitřních orgánech a tkáních. Není metabolizován v těle a vylučován beze změny. K hlavnímu eliminačnímu procesu dochází do 24 hodin a během této doby je vyloučeno 80% dávky. 77% z nich se vylučuje stolicí, 23% močí.

Složení

Imidazolyl ethanamid pentandiová kyselina (vitagluta) + excipienty.

Indikace

 • léčba chřipky A a B a dalších akutních respiračních virových infekcí (adenovirová infekce, parainfluenza, respirační syncytiální infekce).

Formy propuštění

Tobolky 30 mg, 60 mg a 90 mg.

Formy ve formě tablet neexistují v přírodě, možná je lék v této formě falešný původního Ingavirinu.

Návod k použití a dávkovací režim

Lék by měl být užíván perorálně, bez ohledu na jídlo, 90 mg 1 krát denně po dobu 5-7 dnů (v závislosti na závažnosti stavu).

Lék by měl být užíván od okamžiku, kdy se objeví první příznaky nemoci, nejlépe nejpozději 36 hodin po nástupu onemocnění.

Pro léčbu chřipkových a akutních respiračních virových infekcí jsou dětem ve věku od 7 do 17 let předepsány 1 tobolka (60 mg) 1krát denně. Délka léčby je 5-7 dnů (v závislosti na závažnosti stavu). Lék by měl být užíván od okamžiku, kdy se objeví první příznaky nemoci, nejlépe nejpozději 2 dny od nástupu onemocnění.

Vedlejší účinky

Kontraindikace

 • těhotenství;
 • děti do 7 let (pro tobolky 60 mg), děti a dospívající do 18 let (pro tobolky 90 mg);
 • nedostatek laktázy, intolerance laktózy;
 • přecitlivělost na léčivo.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání léku během těhotenství nebylo studováno.

Pokud je to nutné, mělo by se o ukončení kojení rozhodnout v průběhu laktace.

Ingavirin neovlivňuje reprodukční funkci, nemá embryotoxické a teratogenní účinky.

Zvláštní pokyny

Experimentální toxikologické studie naznačují nízkou úroveň toxicity a vysoký bezpečnostní profil léčiva (LD50 překračuje terapeutickou dávku více než 3000 krát).

Léčivo nemá mutagenní, imunotoxické, alergenní a karcinogenní vlastnosti a nemá žádný lokální dráždivý účinek.

Pokud jde o společné podávání léků a alkoholu, existují standardní doporučení a konkrétněji zákaz současného užívání. Kombinovaný účinek ethanolu a Ingavirinu nebyl studován.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Ingavirin nemá sedativní účinek, neovlivňuje rychlost psychomotorické reakce, lék lze použít u lidí různých profesí, včetně vyžadující zvýšenou pozornost a koordinaci pohybů.

Interakce s léky

Současné užívání Ingavirinu s jinými antivirotiky se nedoporučuje.

Nebyly pozorovány žádné případy interakce Ingavirinu s jinými léky.

Analogy léčiva Ingavirin

Strukturní analogy účinné látky:

Mechanismus účinku (antivirový účinek):

 • Aktipol;
 • Alpizarin;
 • Algirem;
 • Alfaferon;
 • Amizon;
 • Amixin;
 • Arbidol;
 • Arpetolid;
 • Arpeflu;
 • Acyklovir;
 • Betaferon;
 • Bonafton;
 • Valaciklovir;
 • Virazol;
 • Hevizos;
 • Grippferon;
 • Groprinosin;
 • Isoprinosin;
 • Interferon;
 • Inferon;
 • Lovemax;
 • Midantan;
 • Neovir;
 • Oxolin;
 • Orvirem;
 • Panavir;
 • Relenza;
 • Rimantadin;
 • Ribavirin;
 • Tamiflu;
 • Tylaxin;
 • Tiloron;
 • Famciklovir;
 • Exceia;
 • Arazaban

Co pomáhá přípravku Ingavirin: návod k použití

Nedávno se na farmaceutickém trhu objevil inovativní lék Ingavirin - tento nástroj je určen k boji proti virovým infekcím a také k prevenci jejich vývoje.

Mechanismus účinku léku je velmi široký. Další vlastnosti antivirového léčiva - imunomodulačního a protizánětlivého, které ho společně činí neocenitelným při léčbě mnoha patologií.

Popis

Co je to Ingavirin V návodu k použití se uvádí následující: nejedná se o tablety, ale o tobolky vyrobené na bázi kyseliny imidazolylethanamidu pentandiové (vitaglutam).

Dalšími složkami jsou Aerosil, Stearát hořečnatý, Laktóza, Škrob bramborový. Kapsulární skořápka želatinová, přichází v různých odstínech.

Při koupi výrobku se mnozí diví, zda se jedná o antibiotikum nebo ne.

Soudě podle složení, imunomodulační činidlo nemá nic společného s antibiotiky.

Hlavní mechanismus účinku je zaměřen na blokování vitální aktivity různých typů virů, tvorby protilátek v těle pacienta.

To je zajímavé! Jak se přípravek Arbidol užívá: návod k použití

Aktivita je pozorována proti následujícím typům virových infekcí:

 • respirační syncyciální;
 • adenovir;
 • chřipky typu A, B;
 • parainfluenza;
 • Coxsackie;
 • metapneumovirus;
 • koronavirus;
 • enterovirové.

Je povoleno užívat lék v léčbě dětí, dospělých.

Navzdory skutečnosti, že Ingavirin není antibiotikum, může se rozhodnout, zda ho určí nebo ne, pouze ošetřující lékař. Lék je „pro dospělé“, je zakázáno užívat dětem do třinácti let dětský lék - až sedm let

Užívání v těhotenství je zakázáno, ale na lékařský předpis je lék někdy součástí komplexní terapie. Vzhledem k tomu, že Ingavirin kontraindikace, i když menší, ale má, je důležité koordinovat jeho použití se svým lékařem, aby se zabránilo nepříjemným následkům.

Mít čas začít užívat lék dva dny před navrhovaným onemocněním, pacient velmi usnadňuje jeho stav.

Počet virů v těle se snižuje, blokují se patogenní procesy vitálních procesů mikroflóry a doba intoxikace je zkrácena.

Hlavní příznaky se jeví jako méně agresivní, onemocnění je naprosto nerovné.

Výrobce, který vyrábí farmakologický přípravek, produkuje druh bílého práškového plniva (granulí), které „plní“ v želatinových kapslích o objemu 30, 60 a 90 mg.

Středně velké kapsle mají na víku logo „I“. Barvy ukazují velikost: modrá (30 mg), žlutá (60 mg) a červená (90 mg), odstín želatinové formy přímo souvisí s hmotností přípravku. Doplnění kapslí o sedm jednotek se umístí do vrstevnice buněčného typu.

To je zajímavé! Jak užívat tablety Amixin: návod k použití

Hlavní obal výrobku je malý, vyrobený z kartonu, pojme od jednoho do dvou obrysových balíčků. S ohledem na dávkování hlavní látky určují experti Ingavirin pro děti a dospělé, balení má příslušné značky.

Indikace pro použití

Vysoce účinný lék Ingavirin, jehož složení je jedinečné, má pro hlavní použití následující indikace:

 • prevence katarálních virových, infekčních patologií;
 • výskyt SARS, chřipky typu A, B;
 • přítomnost rýmy, přetížení hrdla, záchvaty častého kýchání v důsledku katarálních virových patologií;
 • bolest ve svalech, kostech, zimnici.

Povoleno k léčbě infekčních onemocnění krku, nosní dutiny, doprovázené horečkou.

Užívání léku výrazně snižuje dobu horečky, před hlavním vypuknutím patologie.

Jak užívat Ingavirin z toho, co je podrobně popsáno v návodu.

Dávkování přípravku je přísně stanoveno a je důležité dodržovat: při léčbě nebo prevenci různých virových onemocnění se doporučuje užívat pouze jednu tobolku léčiva jednou denně.

Přijatelný průběh léčby není delší než jeden týden. Nedoporučuje se měnit dávkování, četnost podávání, zvyšovat průběh léčby.

To je zajímavé! Od čeho a jak užívat přípravek Arpeflu: návod k použití pro děti

Specialisté nejčastěji předepisují Ingavirin ne z něčeho specifického, ale k prevenci onemocnění v době, kdy začínají epidemie chřipky, existuje riziko infekce, pokud je to možné v kontaktu s pacientem. Jíst čas při užívání tobolek nehraje žádnou roli.

Kontraindikace

Existují různé nepříjemné reakce na Ingavirin, složení jeho složek může způsobit vedlejší účinky.

 • přecitlivělost těla na hlavní aktivní prvky;
 • výskyt alergií na účinné látky;
 • individuální intolerance léku;
 • věku do 13 let, je zakázáno brát i Ingavirin pro děti, pokud pacientův věk neodpovídá uvedenému výrobci (7 let);
 • těhotenství jakéhokoli trimestru, s výjimkou případů, kdy špatné zdraví matky převyšuje možné riziko ohrožení plodu;
 • během kojení se doporučuje odstavit dítě z prsu a po ukončení léčby můžete pokračovat v krmení;
 • období údajného pojetí plodu.

Zakázané přijetí, pokud pacient již užívá léky, které mají stejné vlastnosti nebo jsou podobné.

Vysoce účinné prostředky nejsou považovány za nebezpečné, a proto jsou prodávány bez lékařského předpisu. Nicméně, špatné dávkování, porušení průběhu léčby může způsobit nežádoucí účinky - alergická vyrážka, závratě, nevolnost.

K dnešnímu dni byl tento nástroj málo prostudován, klinické studie týkající se interakce léčiva s jinými farmakologickými produkty nebyly provedeny, takže o tom nejsou žádné oficiální informace, protože lékaři často tento lék zařazují do komplexní lékové terapie.

To je zajímavé! Jak se užívá s chřipkou Grippol plus: návod k použití

Analogy

I přes svou popularitu a dostupnost má lék velké množství podobných výrobků vyráběných našimi i zahraničními výrobci.

Seznam analogů zahrnuje nástroje, jako jsou:

Každý takový analog se může lišit v podobných účincích, má stejné indikace pro použití. Hlavní účinná látka, na jejímž základě se léčivo vytváří, však může být zcela odlišná.

Co je lepší zvolit pro léčbu konkrétního pacienta, poradí pouze lékař.

Chcete-li tento nástroj koupit či nikoliv, není možné rozhodovat sami, někdy zcela neškodné léky mohou významně poškodit zdraví.

Lékaři mohou často kontaktovat lékárnu nebo lék na léky, aby navrhli Ingavirin nebo Kagocel pro stejná onemocnění.

Proč to dělají, protože tyto nástroje nejsou považovány za analoga, což je lepší, jak porozumět.

Oba léky jsou vyráběny domácími výrobci, jsou to antivirotika.

Hlavní rozdíl je v hlavních účinných látkách: pokud je Ingavirin více chemickou sloučeninou, pak je Kagocel spíše bylinným lékem.

Aby bylo možné odpovědět na otázku, co koupit, co je lepší, je nemožné.

Každá droga je účinná svým vlastním způsobem a rychlost přímé expozice závisí na organismu, jak bude interagovat s hlavními látkami léku.

Kombinace s alkoholem

Často, v léčbě nachlazení, infekčních a virových patologií, dospělí paralelně používají "alkoholovou terapii". Nesmí existovat žádná kombinace s alkoholem!

Je těžké říci, jak Ingavirin a alkohol interagují, jedna věc je jasná, takový koktejl zesílí bolest hlavy, horečný stav může trvat mnohem déle, objeví se alergická vyrážka, je možný anafylaktický šok.

Odborníci varují, že hlavní účinná látka kapslí při interakci s alkoholem je méně vstřebávána do těla, což znamená, že pomáhá méně a alkohol sám se rozpadá pomaleji, což znamená, že je delší dobu vylučován z těla.

Kombinace Ingavirinu s alkoholem může způsobit těžkou otravu. Taková rána bude primárně ovlivňovat játra, mozek, nervový systém a zažívací orgány. Takové případy otravy bez včasného lékařského zásahu mohou mít za následek smrt.

Video: Ingavirin - instrukce, popis, aplikace

Při volbě pro léčbu nebo profylaxi tohoto léku nezapomeňte, že je vysoce účinný, silný ve složení. Doporučuje se užívat lék podle doporučení specialisty, nemělo by být zneužíváno dávkování, průběh léčby, četnost podávání.