Vilprafenovy tablety

Vilprafen je široce používán k léčbě bakteriálních a plísňových onemocnění.

Léčivo patří do skupiny makrolidů - antibiotik, podobných účinkům na peniciliny. Má bakteriostatický a ve velkých dávkách baktericidní účinek. Téměř kompletně metabolizován v těle a jeho zbytky a metabolity se vylučují močí.

Na této stránce naleznete všechny informace o Vilprafen: kompletní instrukce pro použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léku, stejně jako recenze lidí, kteří již Vilprafen používali. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Antibiotická makrolidová skupina.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván na lékařský předpis.

Kolik je Vilprafen? Průměrná cena v lékárnách je na úrovni 600 rublů.

Forma uvolnění a složení

Léčivo Vilprafen je dostupné ve formě tablet pro orální podání v krabičce v blistrech po 10 kusech. Každá tableta je potažena filmem bílé barvy a na jedné straně má vodorovný výřez.

 • účinná látka: josamycin - 500 mg,
 • excipienty: mikrokrystalická celulóza, polysorbát 80, koloidní oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylcelulosy, stearát hořečnatý, hydroxypropylmethylcelulóza, Macrogol 6000, mastek, oxid titaničitý, hydroxid hlinitý, kopolymer kyseliny methakrylové a její estery.

Farmakologický účinek

Baktericidní účinek účinné látky je způsoben tím, že josamycin je schopen vázat se na velkou podjednotku ribozomální membrány (50S), neumožňuje fixaci transportní RNA a také blokuje translokaci peptidů A-centra (druh mutace, který je doprovázen chromozomálním přeskupením ovlivňujícím vlastnosti buňky) a inhibuje intracelulární produkci proteinů z aminokyselin.

Spektrum účinku josamycinu obsažené ve Vilprafenu je poměrně široké.

Látka působí proti grampozitivním aerobním mikroorganismům, včetně:

 1. Vylučuje se tělem během zánětlivých procesů peptokoků;
 2. Peptostreptokokk, který vyvolává vznik smíšených infekcí;
 3. Staphylococcus;
 4. Kauzální agens antrax - anthrax bacilli;
 5. Bakterie rodu Corynebacterium, které jsou původci záškrtu;
 6. Clostridium perfringens - původci plynového gangrenu a toxikoinfekcí u člověka;
 7. Streptococcus.

Wilprafen je také účinný proti gramnegativním mikroorganismům, včetně:

 1. Hemophilus, příčina hemofilních infekcí, včetně hnisavé meningitidy, akutní pneumonie, perikarditidy, septikémie atd.;
 2. Neusseria, které jsou původci onemocnění, jako je kapavka a meningitida;
 3. Některé druhy shigella, provokující vývoj úplavice;
 4. Bacteroid fragilis, které jsou původci hnisavých infekčních onemocnění, vyvíjejí se po poranění, chirurgických zákrocích, imunodeficienci atd.;

Také josamycin má aktivitu proti různým intracelulárním parazitům: chlamydií, legionelám, mykoplazmám, ureaplasmatům.

Indikace pro použití

Podle instrukcí je Vilprafen předepsán k léčbě následujících infekčních a zánětlivých onemocnění způsobených mikroorganismy citlivými na josamycin:

 1. Psittakosis;
 2. Černý kašel;
 3. Infekce v oftalmologii (dakryocystitida, blefaritida);
 4. Infekce v zubním lékařství (perikonitida, alveolitida, gingivitida, periodontitida a alveolární absces);
 5. Infekce v popáleninách a ranách (včetně pooperačních);
 6. Kapavka, pohlavní lymfogranuloma, syfilis (v případě přecitlivělosti na penicilin);
 7. Infekce horních cest dýchacích a horních cest dýchacích, včetně faryngitidy, sinusitidy, angíny angíny, angíny, laryngitidy, paratonsilitidy a otitis media;
 8. Infekce dolních dýchacích cest, včetně pneumonie získané v komunitě, akutní a chronické bronchitidy (exacerbace);
 9. Scarlet horečka (Vilprafen je předepsán v případě přecitlivělosti na penicilinová antibiotika);
 10. Záškrt (v kombinační terapii s difterickým antitoxinem);
 11. Infekce pohlavních orgánů a močových cest (cervicitida, prostatitida, uretritida a epididymitida způsobená mykoplazmy a / nebo chlamydií);
 12. Infekce měkkých tkání a kůže (furunkulóza, furuncle, antrax, akné, absces, folikulitida, erysipel, lymfadenitida, felon, lymfangitida a flegmon);
 13. Gastrointestinální poruchy způsobené Helicobacter pylori, včetně chronické gastritidy a peptického vředu a 12 vředů dvanáctníku.

Kontraindikace

Lék je kontraindikován při závažném porušení jater nebo v přítomnosti přecitlivělosti na léčivo.

Použití v průběhu březosti a laktace

Lék není předepsán těhotným ženám, pokud jsou v játrech závažná porušení, citlivost na složky.

Návod k použití

Návod k použití ukazuje, že doporučená dávka pro dospělé a mladistvé od 14 let je 1-2 g ve 2-3 dávkách. Počáteční doporučená dávka je 1 g.

 1. Pro léčbu růžovky - 500 mg 2x denně po dobu 10-15 dnů.
 2. K léčbě pyodermie - 500 mg 2x denně po dobu 10 dnů.
 3. Pro léčbu urogenitálních chlamydií - 500 mg 2x denně po dobu 12-14 dnů.
 4. Pro léčbu chronické periodontitidy, s tvorbou abscesu periodontální kosti - 500 mg 2krát denně po dobu 12-14 dnů.
 5. Pro běžné a sférické (konglobátové) akné je předepsáno 500 mg 2krát denně na první 2-4 týdny, poté 500 mg 1krát denně na udržovací léčbu po dobu 8 týdnů.

Tablety by měly být spolknuty bez žvýkání, s malým množstvím tekutiny, mezi jídly. Léčbu obvykle stanoví lékař. V souladu s doporučeními WHO o používání antibiotik by měla být doba trvání léčby streptokokovými infekcemi nejméně 10 dní.

Kojenci a děti do 14 let je vhodnější předepsat lék v suspenzi. Denní dávka je 30-50 mg / kg tělesné hmotnosti, rozdělená do 3 dávek. U novorozenců a dětí mladších 3 měsíců by měla být dávka zvolena podle přesné tělesné hmotnosti dítěte.

Před použitím injekční lahvičku protřepejte.

Vedlejší účinky

Při správném užívání léku a přesném dodržování dávky uvedené v návodu je pacient Vilprafen dobře snášen, ale v některých případech se mohou vyvinout následující vedlejší účinky:

 1. Alergické kožní reakce: kopřivka, vyrážka, angioedém, ve velmi vzácných případech anafylaktický šok.
 2. Gastrointestinální trakt: nevolnost, bolest břicha, nadměrné slinění, pálení žáhy, zvracení, nezvratný průjem, vývoj zánětu ve střevech vzácný.
 3. Na straně jater a žlučových cest: zvýšení aktivity jaterních transamináz, jen zřídka porušení odtoku žluči a fungování žlučníku, díky němuž se u pacientů rozvinula žloutenka.

Předávkování

Ve vztahu k fondům nebyly dosud hlášeny žádné případy předávkování. V případě předávkování po užití léku je nutné předpokládat, že vedlejší účinky jsou zvýšeny, měla by být provedena symptomatická léčba.

Zvláštní pokyny

 1. U pacientů s renální insuficiencí je nutná korekce dávkovacího režimu v souladu s hodnotami CC.
 2. Josamycin není předepisován předčasně narozeným dětem. Při použití u novorozenců musí být monitorována funkce jater.
 3. Pokud se vyvíjí pseudomembranózní kolitida, musí být josamycin vysazen a má být předepsána vhodná léčba. Léky, které snižují střevní motilitu, jsou kontraindikovány.

Je třeba zvážit možnost zkřížené rezistence na různá makrolidová antibiotika (například mikroorganismy, které jsou rezistentní na léčbu chemickými antibiotiky souvisejícími s chemickou strukturou, mohou být také rezistentní vůči josamycinu).

Interakce s léky

 1. Vilprafen inhibuje eliminaci xantinů, což může vyvolat rozvoj intoxikace.
 2. Doporučuje se vyhnout současnému užívání vilprafenu s jinými antibiotiky. To může snížit jejich účinnost.
 3. Současné užívání antibiotika s cyklosporinem může vést ke zvýšení jeho koncentrace, takže jeho hladina by měla být sledována v průběhu léčby.
 4. Přijetí vilprafena může snížit účinnost hormonální antikoncepce, aby se předešlo nechtěnému těhotenství, doporučuje se navíc užívat nehormonální antikoncepci.
 5. Kombinované užívání vilprafenu s antihistaminiky, včetně astemizolu a terfenadinu, zvyšuje jejich koncentraci, což může vést k rozvoji závažných srdečních arytmií, ohrožujících život.

Recenze

Zvedli jsme nějaké recenze lidí o drogách Vilprafen:

 1. Masha. Vyšetření bylo provedeno během těhotenství, absolvovalo testy a ukázalo se, že mám ureaplazmózu. Lékař mi předepsal "Vilprafen" + léky na dysbiózu. Velmi jsem se obával, zda by mohly být během těhotenství, ale přesvědčila mě, že jsou docela neškodní, ale zároveň efektivní. Neprokázaly se žádné vedlejší účinky. Ale ta nejdůležitější věc, která pomohla! Vzala jsem na vědomí tyto pilulky, protože jsem četla, že mají poměrně široké spektrum činností a za přijatelnou cenu.
 2. Artem. Toto antibiotikum bylo poprvé použito letos, kdy onemocněl. V krku jsem byla bolestivá a bolest hlavy. Moje máma tento lék doporučila. Tento lék jí předepisoval lékař v roce, kdy měla silné bolesti v krku, a léčila ji déle než dva měsíce. Co můžu říct o léku? Ano, nevím, pomohlo mi to nebo jiný soubor léků, které jsem použil. Ale vyléčil jsem nemoc na deset dní, když jsem začal brát toto antibiotikum. Žádné alergie nebo poruchy ve střevech, neměla jsem vyrážku. Přístroj se dobře přenáší. Není spokojen s cenou léků, v našem městě stojí asi čtyři sta rublů!

Podle recenzí je Vilprafen poměrně účinným lékem, ale riziko nežádoucích účinků během léčby je poměrně vysoké. Pacienti s diagnózou chlamydií a ureaplasmózy uvádějí, že během několika dní po zahájení léčby příznaky nemoci zmizí bez stopy. Existují zprávy o takových nežádoucích účincích přípravku Vilprafen, jako jsou poruchy gastrointestinálního traktu a alergické vyrážky, které jsou poměrně časté.

Analogy

Anaprafen je Vilprafen Solutab.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Tablety by měly být uchovávány mimo dosah dětí, aby nedošlo k vystavení slunečnímu záření na obalu. Optimální teplota pro skladování není větší než 25 stupňů.

Doba použitelnosti tablet je 3 roky od data výroby, na konci tohoto období musí být nepoužitý lék zlikvidován.

Vilprafen

Tablety, bílé nebo téměř bílé, podlouhlé, bikonvexní, s rizikem na obou stranách.

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza - 101 mg, polysorbát 80 - 5 mg, koloidní oxid křemičitý - 14 mg, sodná sůl karmelózy - 10 mg, stearát hořečnatý - 5 mg, methylcelulóza - 0,128 mg, polyethylenglykol 6000 - 0,3846 mg, mastek - 2,0513 mg, oxid titaničitý - 0,641 mg, hydroxid hlinitý - 0,641 mg, kopolymer kyseliny methakrylové a jejích esterů - 1,15385 mg.

10 ks. - hliníkové / PVC blistry (1) - kartonové obaly.

Antibiotická makrolidová skupina. Má bakteriostatický účinek díky inhibici syntézy proteinů bakteriemi. Při vytváření zánětu vysokých koncentrací má baktericidní účinek.

Vysoce aktivní proti intracelulárním mikroorganismům: Chlamydia trachomatis a Chlamydia pneumonuae, Mycoplasma pneumoniae, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Legionella pneumophila; proti grampozitivním aerobním bakteriím: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes a Streptococcus pneumoniae (pneumococcus), Corynebacterium diphtheriae; gramnegativní aerobní bakterie: Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis; proti některým anaerobním bakteriím: Peptococcus, Peptostreptococcus, Clostridium perfringens.

Josamycin je také účinný proti Treponema pallidum.

Po perorálním podání se josamycin rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Smax dosaženo po 1-2 hodinách po požití. 45 minut po podání dávky 1 g je průměrná plazmatická koncentrace josamycinu 2,41 mg / l.

Vazba na plazmatické proteiny nepřesahuje 15%.

Rovnovážného stavu je dosaženo za 2-4 dny pravidelného příjmu.

Josamycin je dobře distribuován v těle a hromadí se v různých tkáních: v plicích, lymfatické tkáni palatinálních mandlí, orgánech močového systému, kůži a měkkých tkáních. Zvláště vysoké koncentrace se nacházejí v plicích, mandlích, slinách, potu a slzách. Koncentrace josamycinu v lidských polymorfonukleárních leukocytech, monocytech a alveolárních makrofágech je přibližně 20krát vyšší než v jiných buňkách těla.

Josamycin je biotransformován v játrech na méně aktivní metabolity.

Vylučuje se převážně žlučí, vylučování močí je nižší než 20%.

Na straně zažívacího systému: vzácně - nedostatek chuti k jídlu, nevolnost, pálení žáhy, zvracení, průjem, pseudomembranózní kolitida; v některých případech - zvýšená aktivita jaterních transamináz, porušení odtoku žluči a žloutenky.

Alergické reakce: vzácně - kopřivka.

Jiné: v některých případech přechodná ztráta sluchu závislá na dávce.

Bakteriostatická antibiotika mohou snížit baktericidní účinek jiných antibiotik, jako jsou peniciliny a cefalosporiny (je třeba se vyhnout současnému použití josamycinu s peniciliny a cefalosporiny).

Při současném použití josamycinu s lincomycinem může být snížena účinnost obou léčiv.

Josamycin zpomaluje eliminaci teofylinu v menším rozsahu než jiná makrolidová antibiotika.

Josamycin zpomaluje eliminaci terfenadinu nebo astemizolu, což zvyšuje riziko život ohrožujících arytmií.

Existují samostatné zprávy o zvýšeném vazokonstrikčním účinku se současným použitím makrolidových a námelových alkaloidů. Při užívání josamycinu existuje 1 případ ergotaminové intolerance.

Při současném užívání josamycinu a cyklosporinu může dojít ke zvýšení koncentrace cyklosporinu v krevní plazmě až na nefrotoxické účinky.

Při současném použití josamycinu a digoxinu může dojít ke zvýšení hladiny těchto látek v krevní plazmě.

Ve vzácných případech s léčbou makrolidy nemusí být antikoncepční účinek hormonální antikoncepce dostatečný.

Pokud se vyvíjí pseudomembranózní kolitida, musí být josamycin vysazen a má být předepsána vhodná léčba. Léky, které snižují střevní motilitu, jsou kontraindikovány.

U pacientů s renální insuficiencí je nutná korekce dávkovacího režimu v souladu s hodnotami CC.

Josamycin není předepisován předčasně narozeným dětem. Při použití u novorozenců musí být monitorována funkce jater.

Je třeba zvážit možnost zkřížené rezistence na různá makrolidová antibiotika (například mikroorganismy, které jsou rezistentní na léčbu chemickými antibiotiky souvisejícími s chemickou strukturou, mohou být také rezistentní vůči josamycinu).

Použití během těhotenství a kojení je možné pouze v případech, kdy zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod nebo dítě.

Při léčbě makrolidů a současném užívání hormonálních kontraceptiv by se měla dodatečně používat nehormonální antikoncepce.

Wilprafen® (Wilprafen®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

3D obrazy

Složení a uvolňovací forma

v blistru 10 ks; v balení 1 blistr.

Popis lékové formy

Tablety ve filmovém obalu bílé barvy, podlouhlá forma se zářezy uprostřed a konvexní hrany.

Charakteristika

Makrolidové antibiotikum.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Lék se používá k léčbě bakteriálních infekcí; bakteriostatická aktivita josamycinu, stejně jako jiných makrolidových antibiotik, je způsobena inhibicí syntézy proteinů bakteriemi. Při vytváření zánětu vysokých koncentrací má baktericidní účinek.

Dzhozschik, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis, Helicobacter pylori), jakož i proti některým anaerobním bakteriím (Peptococcus, Peptostreptococcus, Clostridium perfringens).

Farmakokinetika

Po perorálním podání se josamycin rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Cmax sérového josamycinu se dosáhne 1–4 hodiny po užití vilprafenu. Přibližně 15% josamycinu se váže na plazmatické proteiny. Zvláště vysoké koncentrace látky se nacházejí v plicích, mandlích, slinách, potu a slzách.

Josamycin je metabolizován v játrech na méně aktivní metabolity a vylučuje se převážně ve žluči. Vylučování léku v moči - méně než 20%.

Indikace léčiva Vilprafen®

Akutní a chronické infekce způsobené mikroorganismy citlivými na léčivo, například:

Infekce horních cest dýchacích a ORL orgánů:

tonzilitida a paratonsillitis;

záškrt (kromě léčby záškrtem antitoxin), stejně jako šarlatová horečka v případě přecitlivělosti na penicilin.

Infekce dolních dýchacích cest:

pneumonie (včetně atypické formy);

Infekce kůže a měkkých tkání:

erysipely (se zvýšenou citlivostí na penicilin);

Infekce močových cest:

syfilis (v případě přecitlivělosti na penicilin);

Chlamydie, Mykoplazma (včetně Ureaplasma) a smíšené infekce.

Kontraindikace

přecitlivělost na makrolidová antibiotika;

těžké jaterní funkce.

Vedlejší účinky

Na straně zažívacího traktu: vzácně - ztráta chuti k jídlu, nevolnost, pálení žáhy, zvracení a průjem. V případě přetrvávajícího závažného průjmu je třeba mít na paměti možnost vzniku život ohrožující pseudomembranózní kolitidy způsobené antibiotiky.

Reakce přecitlivělosti: v extrémně vzácných případech jsou možné kožní alergické reakce (např. Kopřivka).

Na straně jater a žlučových cest: v některých případech došlo k přechodnému zvýšení aktivity jaterních enzymů v krevní plazmě, ve vzácných případech doprovázené porušením odtoku žlučových cest a žloutenky.

Přípravek pro naslouchání: Ve vzácných případech bylo hlášeno přechodné poškození sluchu závislé na dávce.

Interakce

Wilprafen / jiná antibiotika. Vzhledem k tomu, že bakteriostatická antibiotika mohou snižovat baktericidní účinek jiných antibiotik, jako jsou peniciliny a cefalosporiny, je třeba se vyhnout současnému podávání josamycinu s těmito typy antibiotik. Josamycin by neměl být podáván společně s lincomycinem, protože možná vzájemného snížení jejich efektivity.

Vilprafen / xantiny. Někteří zástupci makrolidových antibiotik zpomalují eliminaci xantinů (teofylinu), což může vést k možné toxicitě. Klinické a experimentální studie ukazují, že josamycin má menší účinek na uvolňování teofylinu než jiná makrolidová antibiotika.

Vilprafen / antihistaminika. Po současném podání josamycinu a antihistaminik, které obsahují terfenadin nebo astemizol, může být pozorováno zpoždění vylučování terfenadinu a astemizolu, což může vést ke vzniku život ohrožujících srdečních arytmií.

Wilprafen / námelové alkaloidy. Po souběžném podávání námelových alkaloidů a makrolidových antibiotik existují jednotlivé zprávy o zvýšené vazokonstrikci. U jednoho pacienta, kterému chyběla ergotaminová tolerance, došlo k jednomu případu užívání josamycinu.

Současné podávání josamycinu a ergotaminu by proto mělo být doprovázeno vhodným sledováním pacientů.

Vilprafen / cyklosporin. Společné jmenování josamycinu a cyklosporinu může způsobit zvýšení plazmatických hladin cyklosporinu a tvorbu nefrotoxické koncentrace cyklosporinu v krvi. Koncentrace cyklosporinu v plazmě by měla být pravidelně sledována.

Vilprafen / digoxin. Se společným jmenováním josamycinu a digoxinu se může zvýšit hladina josamycinu v krevní plazmě.

Vilprafen / hormonální antikoncepce. Ve vzácných případech nemusí být antikoncepční účinek hormonálních kontraceptiv během léčby makrolidy dostatečný. V tomto případě se doporučuje dodatečně používat nehormonální antikoncepci.

Dávkování a podávání

Uvnitř, polykání celé, opláchnuté malým množstvím vody. Doporučený denní příjem u dospělých a dospívajících nad 14 let je 1 až 2 g josamycinu. Denní dávka by měla být rozdělena do 2-3 dávek. Počáteční doporučená dávka je 1 g josamycinu. V případě běžného a sférického akné se doporučuje předepsat josamycin v dávce 500 mg 2x denně po dobu prvních 2–4 týdnů, poté - 500 mg josamytion 1krát denně jako udržovací léčbu po dobu 8 týdnů. Pro dosažení optimální koncentrace v séru by měly být jednotlivé dávky podávány mezi jídly.

Léčbu obvykle stanoví lékař. V souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace o užívání antibiotik by měla být doba trvání léčby streptokokovými infekcemi nejméně 10 dní.

Pokud vynecháte jedno přijetí, musíte okamžitě užít dávku léku. Pokud je však čas na další dávku, neužívejte „zapomenutou“ dávku, ale vraťte se k obvyklému léčebnému režimu. Nezdvojujte následující dávku.

Přerušení léčby nebo předčasné ukončení léčby snižuje pravděpodobnost úspěšnosti léčby.

Předávkování

Dosud nejsou k dispozici žádné údaje o specifických příznacích otravy. V případě předávkování je třeba předpokládat příznaky popsané v části „Nežádoucí účinky“, zejména z gastrointestinálního traktu.

Zvláštní pokyny

U pacientů s renálním selháním by měla být léčba provedena s ohledem na výsledky příslušných laboratorních testů.

Je třeba zvážit možnost zkřížené rezistence na různá makrolidová antibiotika (například mikroorganismy, které jsou rezistentní vůči léčbě antibiotiky souvisejícími s chemickou strukturou, mohou být také rezistentní vůči josamycinu).

Ačkoli nejsou k dispozici žádné informace o embryotoxických účincích, přípravek Vilprafen by měl být předepsán těhotným a kojícím ženám pouze po důkladném posouzení poměru rizika a přínosu léčby.

Podmínky skladování léčiva Vilprafen®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva Vilprafen®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Vilprafen

Popis k 14.5.2014

 • Latinský název: Wilprafen
 • ATC kód: J01FA07
 • Účinná látka: Josamycin (Josamycin)
 • Výrobce: Yamanouchi Pharma pro Heinrich Mack Nachf. (Německo)

Složení

Složení Wilprafenu je následující:

 • jedna tableta obsahuje 500 mg josamycinu;
 • suspenze (10 ml) obsahuje 300 mg josamycinu.

Vilprafen navíc obsahuje pomocné složky: mikrokrystalickou celulózu, methylcelulózu, polysorbát 80, bezvodý koloidní oxid křemičitý, sodnou sůl karboxymethylcelulosy, stearát hořečnatý, mastek, oxid titaničitý (E171), makrogol 6000, poly (ethakrylatemethylmethakrylát), 3) polypropylenglykol, jod, 3, 3, poly (ethakrylatemethylmethakrylát), 3, 3)

Formulář vydání

Léčivo se vyrábí ve formě potahovaných tablet. Blistrové balení obsahuje 10 takových tablet. Balení se vkládá do kartonového obalu. Kolik tablet v balení, tolik v balení.

Lék je také dostupný ve formě suspenze. Obsahuje v lahvích z tmavého skla, 100 ml v lahvičce. Sada obsahuje odměrku. Suspenze v láhvi je obsažena v lepenkové krabici.

S touto účinnou látkou se vyrábějí také svíčky.

Farmakologický účinek

Nástrojem je antibiotikum, které patří do skupiny makrolidů. Tělo má bakteriostatický účinek, který vzniká v důsledku inhibice syntézy proteinů bakteriemi. Pokud je zánětlivým procesem vysoká koncentrace léčiva, má výrazný baktericidní účinek.

Vysoká aktivita účinné látky je zaznamenána v souvislosti s řadou intracelulárních mikroorganismů: Chlamydia pneumonuae, Chlamydia trachomatis, Mycoplasma hominis, Mycoplasma pneumoniae, Legionella pneumophila, Ureaplasma urealyticum. Lék ovlivňuje také grampozitivní aerobní bakterie: Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Corynebacterium diphtheriae, Streptococcus pneumoniae (pneumokoky). Účinek na gramnegativní aerobní bakterie Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Bordetella pertussis, Neisseria meningitidis, jakož i na některých anaerobních bakteriích Peptostreptococcus, Clostridium perfringens, Peptococcus je znám.

Je zaznamenána aktivita Vilprafenu vzhledem k Treponema pallidum.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Po perorálním podání je pozorována rychlá absorpce látky z gastrointestinálního traktu. Nejvyšší koncentrace léčiva se dosáhne 1-2 hodiny po požití. Po 45 minutách po užití léku v dávce 1 g je průměrná plazmatická koncentrace josamycinu 2,41 mg / l.

Léčivá látka je spojena s krevními proteiny nejvýše o 15%. Pokud se léčivo užívá v intervalech 12 hodin, udržuje se dostatečná koncentrace josamycinu po celý den. Po 2-4 dnech se dosáhne rovnováhy jeho obsahu.

Josamycin je schopen snadno pronikat membránami. Hromadí se v lymfatické, plicní tkáni, mandlích palatinu, močových orgánech, stejně jako v měkkých tkáních.

Nejvyšší koncentrace léčiva je pozorována u mandlí, slin, plic, potu, slz.

Biotransformace josamycinu probíhá v játrech, v důsledku čehož je přeměněna na méně aktivní metabolity.

Z těla se vylučuje převážně žluč, vylučuje se méně než 20% látky.

Indikace pro použití

Než začnete léčbu, měli byste se vždy poradit se svým lékařem a přečíst si souhrn, který popisuje, co způsobilo pilulky.

Indikace pro použití jsou následující:

 • Infekční onemocnění, vyvolávající zánětlivé procesy způsobené mikroorganismy s vysokou citlivostí na léčivo.
 • Infekční onemocnění horních cest dýchacích a horních cest dýchacích (používá se pro anginu pectoris, faryngitidu, angínu, sinusitidu, laryngitidě, otitis media).
 • Infekce dolních dýchacích cest (s pneumonií, akutní bronchitidou, černým kašlem, bronchopneumonií).
 • Infekce ústní dutiny (s periodontálním onemocněním, zánětem dásní).
 • Infekce kůže a měkkých tkání (vředy, pyodermie, lymfadenitidy atd.)
 • Infekce močových orgánů (s chlamydií, s ureaplasmou, kapavkou, uretritidou, prostatitidou atd.)
 • Používá se při léčbě záškrtu vedle léčby záškrtem antitoxinem.
 • Lidé s přecitlivělostí na penicilin jsou předepisováni pro šarlatovou horečku.

Kontraindikace

Nástroj nemůžete vzít v následujících případech:

 • v případě přecitlivělosti na makrolidová antibiotika;
 • s vážným porušením jater.

Vedlejší účinky

Při léčbě tímto lékem jsou zaznamenány následující nežádoucí účinky:

 • Ve funkcích trávicího systému jsou vzácně pozorovány projevy nevolnosti, pálení žáhy, zvracení, průjem. U těžkého přetrvávajícího průjmu se může vyvinout závažná pseudomembranózní kolitida v důsledku účinku antibiotik na tělo.
 • Reakce přecitlivělosti se vzácně vyvíjejí: alergické reakce jsou na kůži velmi vzácně pozorovány.
 • Ve funkci jater a žlučových cest: někdy dochází k přechodnému zvýšení aktivity jaterních enzymů v krevní plazmě, což může být doprovázeno porušením odtoku žluči, následovaným žloutenkou.
 • Zřídka pozorovaná ztráta sluchu závislá na dávce.

Návod k použití vilprafen (metoda a dávkování) t

Antibiotikum se užívá následujícím způsobem. Dospělí a mladiství, kteří již 14 let užili, užívají 1-2 g léku ve dvou nebo třech dávkách. Doporučuje se začít dávkou 1 g.

Při léčbě chlamydií byste měli užívat 500 mg dvakrát denně po dobu 12-14 dnů. Rosacea terapie zahrnuje přijetí 1000 mg léku, který by měl být rozdělen do dvou dávek denně. Léčba trvá 10 dnů.

Dávkování, ve kterém by tablety měly být užívány pro řadu dalších nemocí, je určeno pouze ošetřujícím lékařem s přihlédnutím k individuálním charakteristikám průběhu onemocnění. Průběh léčby však v podstatě trvá nejméně 10 dní.

Instrukce o Vilprafen Solyub stanoví, že lék může být užíván různými způsoby: můžete si vzít pilulku se sklenicí vody, nebo před rozpuštěním ve 20 ml vody. Suspenze, která vznikla po rozpuštění tablety, by měla být pečlivě promíchána.

Tablety přípravku Vilprafen je třeba polykat celé. Pacienti se často zajímají o to, jak užívat jídlo před jídlem nebo po něm. Pokyny uvádějí, že tablety musí být spolknuty mezi jídly.

Předávkování

Dosud neexistují žádné údaje o předávkování a příznacích otravy drogami. Pokud dojde k předávkování, objeví se příznaky, které jsou popsány jako vedlejší účinky léčiva.

Interakce

Když už mluvíme o interakci s jinými léky, je třeba mít na paměti, že Vilprafen je antibiotikum. Před použitím jakéhokoliv léku je nezbytné určit, zda se jedná o antibiotikum nebo ne.

Pokud se Vilprafen podává současně s antihistaminiky, které obsahují terfenadin nebo astemizol, někdy se proces vylučování těchto látek zpomaluje, což nakonec vede k projevům život ohrožujících srdečních arytmií.

Při současném jmenování Vilprafenu námelovými alkaloidy může být zvýšena vazokonstrikce. Proto v tomto případě potřebujete pečlivou kontrolu nad stavem pacienta.

Současný příjem josamycinu a cyklosporinu vyvolává vzestup hladiny cyklosporinu v krevní plazmě. V krvi je také zaznamenána nefrotoxická koncentrace cyklosporinu. Při této léčbě je nutné zajistit nepřetržité monitorování plazmatické koncentrace cyklosporinu.

Pokud současně užíváte přípravek Vilprafen a Digoxin, můžete zvýšit hladinu digoxinu v krevní plazmě.

Při užívání přípravku Vilprafen s hormonálními antikoncepčními prostředky může dojít ke snížení jejich účinku. V takové situaci se doporučuje použití dalších nehormonálních kontraceptiv.

Podmínky prodeje

Realizováno pouze na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Vztahuje se na seznam B. Lék by měl být skladován na tmavém místě při teplotě do 25 ° C. Lék by měl být chráněn před dětmi.

Doba použitelnosti

Vilprafen může být skladován po dobu 4 let.

Zvláštní pokyny

Lidé s renální insuficiencí by měli vzít v úvahu výsledky laboratorních testů během léčby.

Je nutné vzít v úvahu možnost rezistence na makrolidy různých antibiotik.

Analogy

Analogy Wilprafenu 500 mg, které mají stejnou účinnou látku, se v lékárnách neprodávají. Co může tento lék nahradit, by měl určovat pouze lékař. Náhrada je vybrána s ohledem na individuální charakteristiky průběhu onemocnění.

Analogy léčiva jsou léky, které patří do skupiny makrolidů. Tato skupina zahrnuje erythromycin, klarithromycin, azithromycin, roxithromycin, spiramycin. Cena analogů může být vyšší i nižší než cena Vilprafenu. Analogy Wilprafen Solutab podobný.

Často se pacienti zajímají o to, jak se Vilprafen liší od Solyub Vilprafen. Jaký je rozdíl těchto léků vzhledem k jejich formě uvolňování. Vilprafen je obvyklá tableta potažená filmem. Vilprafen Solutab jsou rozpustné pilulky, které mají sladkou chuť a ovocnou vůni. Mohou být užívány ve formě tablet nebo v suspenzi.

Synonyma

Josamycin

Pro děti

Vilprafen pro děti do 14 let se používá jako suspenze. Vilprafen 1000 mg Solutab může být rozpuštěn ve vodě pro přípravu suspenze. Pokud je léčba lékem předepsána dětem, dávka je následující: 30-50 mg na 1 kg tělesné hmotnosti je rozděleno do tří dávek. Suspenze pro děti do 3 měsíců věku se dávkuje podle přesné hmotnosti dítěte. Proč jsou tablety používány a zda by měly být použity k léčbě, je třeba zkontrolovat u lékaře.

S alkoholem

Jsou-li alkohol a Vilprafen kombinovány, pak v důsledku toho může člověk zažívat různé poruchy v práci zažívacího systému. Alkohol a antibiotika v kombinaci mohou způsobit projev hepatotoxického účinku. Kromě toho může být taková kombinace výchozím faktorem pro rozvoj cirhózy jater. Dokonce ani jednou byste neměli kombinovat Vilprafen a alkohol, protože když se používají spolu s alkoholem, recenze naznačují, že pohoda osoby se může zhoršit.

S antibiotiky

Nepředepisujte josamycin současně s bakteriostatickými antibiotiky, protože jejich baktericidní účinek se může snížit.

Nekombinujte Vilprafen s Lincomycinem, protože účinnost obou léčiv se snižuje.

Během těhotenství a kojení

Vilprafen 500 mg a Wilprafen Solutab během těhotenství a kojení mohou být předepsány poté, co lékař pečlivě vyhodnotí rizika a přínosy takové léčby. Lékař zváží, jaké následky jsou možné po použití tohoto léku, a teprve pak předepisuje průběh léčby. Během těhotenství lze Vilprafen použít k léčbě chlamydií. Pokud jsou však v průběhu takové léčby zaznamenány nežádoucí účinky během těhotenství, o kterých se říká instrukce, je nutné léčbu přerušit. Vyhodnocení příjmu Vilprafenu během těhotenství, hodnocení očekávaných matek opustí jiné: od pozitivních k těm, kde dochází k výskytu vedlejších účinků.

Vilprafen Recenze

Recenze léku a jeho účinky na tělo ukazují, že léčivo má účinný účinek, ale někdy se projevují vedlejší účinky. Recenze v chlamydiích, stejně jako v léčbě ureplazmy naznačují, že příznaky nemoci zmizí během několika dní. Jako vedlejší účinek jsou zmíněny poruchy trávení a alergické reakce na kůži.

Existuje pozitivní hodnocení pro Vilprofen Solyutab s antritis a jinými infekčními chorobami. Pro děti předepisujte lék tak často, jeho účinnost je potvrzena zkušenostmi. Někdy v recenzích je někdy otázkou, že po průběhu léčby tímto lékem se u dítěte vyvíjí dysbakterióza.

Cena Vilprafen, kde koupit

Tablety lze zakoupit v lékárně na předpis. Cena Wilprafen 500 mg je v průměru 560-620 rublů. Antibiotika na Ukrajině lze zakoupit za pouhých 300 UAH. Náklady na Vilprafen se mohou lišit v závislosti na místě prodeje. Kolik je 500 mg Vilprofenu v Doněcku nebo v jakémkoli jiném městě lze nalézt na stránkách lékárenské sítě.

Cena Vilprafen Solutab 1000 mg je v průměru 640-680 rublů. Cena drogy na Ukrajině (Charkov a dalších měst) je od 260 UAH. pro 10 tablet.

Vilprafen

Vilprafen je širokospektré antibiotikum ze skupiny makrolidů. Jeho aktivní složkou je josamycin.

V terapeutických dávkách lék působí na bakteriostatické patogeny (inhibuje jejich živobytí) a ve velkých koncentracích se jeho účinek stává baktericidním (škodlivý pro bakterie).

V tomto článku budeme zvažovat, proč lékaři předepisují Vilprafen, včetně návodu k použití, analogů a cen tohoto léku v lékárnách. V komentářích si můžete přečíst REÁLNÍ PŘEZKUMY lidí, kteří již využili Vilprafenu.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo Vilprafen je dostupné ve formě tablet pro orální podání v krabičce v blistrech po 10 kusech. Každá tableta je potažena filmem bílé barvy a na jedné straně má vodorovný výřez.

 • Složení 1 tablety obsahuje účinnou látku josamycin v množství 500 mg.
 • Pomocné složky v 1 tabletě: polysorbát 80 - 5 mg; stearát hořečnatý - 5 mg; mikrokrystalická celulóza - 101 mg; koloidní oxid křemičitý - 14 mg; Sodná sůl karmelózy - 10 mg.

Klinicko-farmakologická skupina: skupina makrolidových antibiotik.

Indikace pro použití

Jmenování Vilprafenu je podle instrukcí vhodné pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění vyskytujících se v akutní a chronické formě, způsobené aktivitou mikroorganismů citlivých na působení josamycinu, konkrétně:

 1. Záškrt;
 2. Šarlatová horečka;
 3. Infekční onemocnění vyvolaná chlamydií a mykoplazmy;
 4. Smíšené infekce postihující genitálie a močové cesty.

Používá se také při infekčních onemocněních horních a dolních dýchacích cest, ORL orgánů, ústní dutiny, měkkých tkání a kůže, genitálního a močového systému.

Farmakologický účinek

Lék je antibiotikum, které patří do skupiny makrolithů. Bakteriostatický účinek léčiva je způsoben inhibicí syntézy proteinů bakteriemi. Pokud existují záněty zánětu, léčivo má baktericidní účinek.

Vysoce aktivní proti intracelulárním mikroorganismům: Chlamydia trachomatis a Chlamydia pneumonuae, Mycoplasma pneumoniae, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Legionella pneumophila; proti grampozitivním aerobním bakteriím: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes a Streptococcus pneumoniae (pneumococcus), Corynebacterium diphtheriae; gramnegativní aerobní bakterie: Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis; proti některým anaerobním bakteriím: Peptococcus, Peptostreptococcus, Clostridium perfringens.

Účinná látka Vilprafenu, stejně jako Vilprofen Solutab, je josamycin, který je zcela a rychle absorbován z gastrointestinálního traktu.

Návod k použití

Podle návodu k použití se Vilprafen užívá perorálně mezi jídly. Tableta se má polykat celá a zapít malým množstvím vody.

 • Doporučená denní dávka pro dospělé a dospívající nad 14 let je 1 až 2 g ve 2-3 dávkách, standardní dávka 500 mg 3krát denně. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3 g / den.

Typicky, doba trvání léčby, určená lékařem, se pohybuje od 5 do 21 dnů v závislosti na povaze a závažnosti infekce. V souladu s doporučeními WHO o používání antibiotik by měla být doba trvání léčby streptokokové tonzilitidy nejméně 10 dní.

Nalezen přísahal nepřítel MUSHROOM hřebík! Hřebíky se vyčistí za 3 dny! Vem si to.

Jak rychle po 40 letech normalizovat krevní tlak? Recept je jednoduchý, zapište si ho.

Už vás nebaví hemoroidy? Existuje cesta! To může být vyléčeno doma za pár dní, budete potřebovat.

O přítomnosti červů říká vůně z úst! Pijte vodu s kapkou jednou denně.

Kontraindikace

Lék Vilprafen je kontraindikován u pacientů s následujícími stavy:

 1. Individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 2. Selhání jater;
 3. Těhotenství a kojení;
 4. V minulosti se vyskytují těžké alergické reakce na léčiva ze skupiny makrolidů.

Vedlejší účinky

Při použití přípravku Vilprafen jsou možné následující nežádoucí reakce:

 • Často (od 0,01 do 0,1% případů) - nevolnost a nepohodlí v žaludku;
 • Zřídka (od 0,001 do 0,01% případů) - zvracení, abdominální diskomfort, průjem;
 • Vzácně (od 0,0001 do 0,001% případů) - ztráta chuti k jídlu, zácpa, stomatitida, anafylaktoidní reakce, angioedém, kopřivka, přechodná ztráta sluchu (v závislosti na dávce vilprafenu);
 • Velmi vzácně (méně než 0,0001% případů) - pseudomembranózní kolitida, purpura, multiformní exsudativní erytém a bulózní dermatitida;
 • Frekvence není definována - žloutenka a jaterní dysfunkce.

Informace o účincích předávkování nejsou k dispozici. Předpokládá se, že příznaky předávkování nejsou nebezpečné pro zdraví. Hypoteticky možný výskyt porušení gastrointestinálního traktu při použití standardních opatření: přerušení léčby, symptomatická léčba.

Těhotenství a kojení

Přípravek Vilprafen lze užívat během těhotenství a kojení (kojení) po lékařském vyhodnocení přínosu / rizika. Evropské oddělení WHO doporučuje josamycin jako lék volby při léčbě chlamydiové infekce u těhotných žen.

Analogy

Strukturní analogy účinné látky: Vilprafen Solyutab.

Průměrná cena tablet VILPRAFEN v lékárnách (Moskva) 550 rublů.

Vilprafen - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (tablety 500 mg a 1000 mg solyutabu) léčivo k léčbě ureaplasmózy, chlamydií a jiných infekcí u dospělých, dětí a během těhotenství

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Vilprafen. Prezentované recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léku, stejně jako názory odborníků na používání vilprafenu v jejich praxi Velký požadavek na aktivnější zpětnou vazbu k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvádí výrobce v anotaci. Anap Vilfrafen s dostupnými strukturními analogy. Používá se k léčbě ureaplasmózy, chlamydie, bronchitidy, pneumonie a dalších infekcí u dospělých, dětí, stejně jako během těhotenství a kojení.

Vilprafen - antibakteriální léčivo ze skupiny makrolidů. Mechanismus účinku je spojen se zhoršenou syntézou proteinu v mikrobiální buňce v důsledku reverzibilního navázání na podjednotku 50S ribozomu. V terapeutických koncentracích má zpravidla bakteriostatický účinek, zpomaluje růst a reprodukci bakterií. Při vytváření vysoké koncentrace zánětu v ohnisku je možný baktericidní účinek.

Josamycin (účinná látka léčiva Vilprafen) je účinný proti gram-pozitivním a gram-negativním bakteriím.

Zpravidla není účinný proti enterobakteriím, proto má malý vliv na gastrointestinální mikroflóru. V některých případech si zachovává aktivitu s rezistencí vůči erythromycinu a dalším 14 a 15 členným makrolidům (streptokoky, stafylokoky). Rezistence vůči josamycinu je méně běžná než u 14 a 15 členných makrolidů.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se Vilprafen rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Příjem potravy neovlivňuje biologickou dostupnost. Josamycin je dobře distribuován v orgánech a tkáních (s výjimkou mozku), což vytváří koncentrace vyšší než plazma a zůstává na terapeutické úrovni po dlouhou dobu. Josamycin vytváří zvláště vysoké koncentrace v plicích, mandlích, slinách, potu a slzách. Koncentrace ve sputu převyšuje plazmatickou koncentraci 8-9 krát. Prochází placentární bariérou, vylučuje se do mateřského mléka. Vylučuje se převážně žlučí, vylučování močí nepřekračuje 10%.

Indikace

Infekční a zánětlivá onemocnění způsobená mikroorganismy citlivými na léčivo:

 • infekce horních cest dýchacích a horních cest dýchacích (faryngitida, angína, paratonsillitis, laryngitis, otitis media, sinusitis);
 • záškrt (kromě léčby difterickým antitoxinem);
 • šarlatovou horečku (v případě přecitlivělosti na penicilin);
 • infekce dolních dýchacích cest (akutní bronchitida, exacerbace chronické bronchitidy, pneumonie získaná v komunitě, včetně pneumonií způsobených atypickými patogeny);
 • černý kašel
 • psittakosis;
 • infekce ústní dutiny (zánět dásní, perikonitida, periodontitida, alveolitida, alveolární absces);
 • oční infekce (blefaritida, dakryocystitida);
 • infekce kůže a měkkých tkání (folikulitida, furunkulóza, furunkulóza, absces, akné, lymfangitida, lymfadenitida, flegmon, panaritium, rány / včetně pooperačních / a infekcí popálenin);
 • antrax;
 • erysiplas (s přecitlivělostí na penicilin);
 • infekce močových cest a pohlavních orgánů (uretritida, cervicitida, epididymitida, prostatitida způsobená chlamydií a / nebo mykoplazmy);
 • pohlavní lymphogranuloma;
 • kapavka, syfilis (v případě přecitlivělosti na penicilin);
 • gastrointestinální onemocnění spojená s Helicobacter pylori (včetně peptického vředu a duodenálního vředu, chronické gastritidy).

Formy propuštění

Tablety 500 mg a 1000 mg (Vilprafen Solutab).

Návod k použití a dávkování

Doporučená denní dávka pro dospělé a dospívající nad 14 let je 1-2 g ve 2-3 dávkách. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3 g denně.

Děti ve věku 1 roku mají průměrnou tělesnou hmotnost 10 kg.

Denní dávka pro děti s hmotností nejméně 10 kg je předepsána na základě 40–50 mg / kg tělesné hmotnosti denně, rozdělena do 2–3 dávek: 250–500 mg (1/2). 4-1 / 2 tablety rozpuštěné ve vodě) 2x denně, děti s tělesnou hmotností 20-40 kg jsou předepsány vždy 500-1000 mg (1 / 2-1 tablety rozpuštěné ve vodě) 2x denně, děti s hmotností tělesa nad 40 kg - 1000 mg (1 tableta) 2x denně.

Typicky, délka léčby je určena lékařem a pohybuje se v rozmezí od 5 do 21 dnů v závislosti na povaze a závažnosti infekce. V souladu s doporučeními WHO by měla být doba trvání léčby streptokokové tonzilitidy nejméně 10 dní.

Ve schématech antihelicobacter terapie je Vilprafen předepsán v dávce 1 g dvakrát denně po dobu 7-14 dnů v kombinaci s jinými léky ve standardních dávkách:

 • famotidin 40 mg denně nebo ranitidin 150 mg 2x denně + josamycin 1 g 2krát denně + metronidazol 500 mg dvakrát denně;
 • omeprazol 20 mg (nebo lansoprazol 30 mg, nebo pantoprazol 40 mg, nebo 20 mg esomeprazolu, nebo 20 mg rabeprazolu) 2krát denně + amoxicilin 1 g 2krát denně + josamycin 1 g 2krát denně;
 • omeprazol 20 mg (nebo lansoprazol 30 mg, nebo pantoprazol 40 mg, nebo 20 mg esomeprazolu, nebo 20 mg rabeprazolu) 2krát denně + amoxicilin 1 g 2krát denně + josamycin 1 g 2krát denně + dismtrát draselný dismtrát draselný 240 mg 2 krát denně;
 • famotidin 40 mg za den + furazolidon 100 mg 2krát denně + josamycin 1 g 2 krát denně + trihydrogencitrát draselný bismut 240 mg 2x denně).

V přítomnosti atrofie žaludeční sliznice s achlorhydrií, potvrzené pH-metrií: amoxicilin 1 g 2 x denně + josamycin 1 g 2krát denně + trikaliye bismutu ditsitrat 240 mg 2x denně.

Pro běžné a sférické akné se doporučuje předepsat vilprafen v dávce 500 mg dvakrát denně po dobu prvních 2-4 týdnů, poté - 500 mg josamycinu 1krát denně jako udržovací léčbu po dobu 8 týdnů.

Tablety přípravku Vilprafen Solutab lze užívat různými způsoby: tabletu lze polykat celé, před použitím zapít vodou nebo rozpustit ve vodě. Tablety se rozpustí v nejméně 20 ml vody. Výsledná suspenze se před použitím dobře promíchá.

Při užívání přípravku Vilprafen je třeba mít na paměti, že pokud vynecháte jednu dávku, musíte okamžitě užít dávku léku. Pokud je však čas vzít další dávku, nesmíte užít vynechanou dávku, musíte se vrátit k normálnímu režimu léčby. Neužívejte dvojnásobnou dávku. Přerušení léčby nebo předčasné ukončení léčby snižuje pravděpodobnost úspěšnosti léčby.

Vedlejší účinky

 • žaludeční nepohodlí;
 • nevolnost;
 • abdominální diskomfort;
 • zvracení;
 • průjem, zácpa;
 • stomatitida;
 • snížená chuť k jídlu;
 • pseudomembranózní kolitida;
 • kopřivka;
 • angioedém;
 • anafylaktoidní reakce;
 • bulózní dermatitidu;
 • erythema multiforme exsudativní (včetně Stephen-Johnsonova syndromu);
 • žloutenka;
 • přechodná ztráta sluchu závislá na dávce;
 • purpura.

Kontraindikace

 • těžké abnormální jaterní funkce;
 • děti vážící méně než 10 kg;
 • přecitlivělost na léčivo;
 • Přecitlivělost na makrolidová antibiotika.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání během těhotenství a kojení po lékařském vyšetření dávek nebo rizik je povoleno.

Evropský úřad WHO doporučuje Vilprafen jako lék na léčbu chlamydiové infekce u těhotných žen.

Zvláštní pokyny

V případě přetrvávajícího závažného průjmu je třeba mít na paměti možnost život ohrožující pseudomembranózní kolitidy v přítomnosti josamycinu.

U pacientů s renálním selháním by měla být léčba provedena s ohledem na výsledky příslušných laboratorních testů (definice clearance endogenního kreatininu).

Je třeba vzít v úvahu možnost zkřížené rezistence na různá makrolidová antibiotika (mikroorganismy, které jsou rezistentní vůči léčbě antibiotiky souvisejícími s chemickou strukturou, mohou být také rezistentní vůči josamycinu).

Interakce s léky

Od té doby In vitro bakteriostatická antibiotika jsou schopna snížit antimikrobiální účinek baktericidních antibiotik, je třeba se vyvarovat jejich společného užívání. Vilprafen by neměl být podáván ve spojení s linkosamidy, protože možná vzájemného snížení jejich efektivity.

Někteří zástupci makrolidové skupiny zpomalují eliminaci xantinů (teofylinu), což může vést k příznakům intoxikace. Klinické a experimentální studie ukazují, že josamycin má menší účinek na eliminaci teofylinu než jiné makrolidy.

Při současném podávání s vilprafenem a antihistaminiky obsahujícími terfenadin nebo astemizol se může zvýšit riziko život ohrožujících arytmií.

Existují samostatné zprávy o zvýšené vazokonstrikci po souběžném podávání námelových alkaloidů a makrolidových antibiotik, vč. Jediné pozorování na pozadí užívání josamycinu.

Současné podávání josamycinu a cyklosporinu může způsobit zvýšení plazmatických hladin cyklosporinu a zvýšit riziko nefrotoxicity. Koncentrace cyklosporinu v plazmě by měla být pravidelně sledována.

Se společným jmenováním josamycinu a digoxinu se může zvýšit hladina josamycinu v krevní plazmě.

Analogy léku Vilprafen

Strukturní analogy účinné látky: