Ošetření psů vodkou (psinka, červi, otrava, klíšťata)

Psi nevědí, jak mluvit, a proto v případě nemoci může majitel pouze hádat, proč věrný přítel nejí, schovává se v tmavém koutku, a ještě horší - začíná průjem nebo zvracení. A zvracení a průjem mohou být symptomy několika nebezpečných onemocnění najednou: psinkou, enteritidou, virovou hepatitidou, otravou stale potravou nebo jedem.

Pro správnou diagnózu potřebujete odborníka. Někdy se však stává, že nemůžete jít k veterináři, protože pes onemocněl na den volna, v obci nebo na venkově. V takových případech budou vždy dobře-příznivci, kteří radí dát vodka psa. Nástroj je nesporný, mnoho (ačkoli ne všichni) veterináři jsou proti tomu, ale ve starých časech oni byli léčeni k mazlíčkům.

Nemoci, při kterých se vodka podává psům

Vodka pro psa je ještě hroznější jed než pro člověka: tělo zvířete je silně tolerováno účinky etanolu. Není proto nutné otrávit čtyřnohého přítele alkoholem pro jakoukoliv nemoc.

Vodka je kontraindikována, pokud je příčinou zvracení virová hepatitida. Liší se od moru tím, že výkaly psa jsou první světlo (o několik dní později se v něm objeví krev) a moč je tmavě hnědý. Teplota v prvních 2-3 dnech je normální a pak stoupá na 39-40 stupňů.

Při parvovirové enteritidě, stejně jako u psince, ztrácí pes chuť k jídlu, ale pije vodu. Tam je lidový lék na léčbu enteritis, který zahrnuje vaječný bílek. Tam byl zmatek: někteří majitelé rozhodnou, že protein by měl být míchán s vodkou. Účinek směsi syrového vaječného bílku a vody s vážným virovým onemocněním je již pochybný a alkohol bude dále spalovat zapálenou sliznici. Proto je přísně zakázáno dávat psa s alkoholem enteritidy.

Ošetření pálenky vodkou a vejcem

Existuje mnoho druhů nemoci Carre, obyčejně volal mor. Jedná se o virové onemocnění, pro které moderní medicína léčbu nezná. Nejlepší prevencí je očkování. Pokud je však zvíře stále nemocné, lékaři provádějí podpůrnou léčbu. Zda pes přežije nebo ne, závisí na imunitě.

 • odmítnutí jídla a pití;
 • letargie a apatie;
 • průjem a zvracení;
 • touha skrýt se na tmavém místě (hlavně s nervovou formou onemocnění).

Vodka pomáhá pouze střevní formou psince a pouze v případě, že je psovi dána na samém počátku nemoci. Tak, že alkohol nespálí sliznice, je smíchán s vejcem, které má obálku vlastnost.

K přípravě léku protřepejte slepičí vejce a promíchejte s vodkou nebo brandy. Pes dává tolik alkoholu, takže usnula.

 • pro španěly a menší plemena - 0,5–1 lžíce;
 • pro psy středních plemen - 1-2 lžíce;
 • pro smlouvy, alabai a další velká plemena - 2–3 lžíce.

Část léku může být poskytnuta psovi ne okamžitě, ale ve 2–3 návštěvách po celý den, v závislosti na velikosti zvířete a reakci na léčbu.

Pokud pes zvrací, před tím, než mu dá vodku s vejcem, je nutné podat injekci antiemetika „TSerukal“ (dávka - 0,5–0,7 mg na 10 kg tělesné hmotnosti). Vodka s vejcem dávají 2-3 krát denně po dobu 3-4 dnů. Lék se shromažďuje v jednorázové injekční stříkačce bez jehly, která se jemně zasune do rohu úst a postupně se vyprázdní tak, aby se zvíře neudusilo.

Vejce změkčí hořící účinek vodky na sliznici

Jakmile má pes chuť k jídlu, léčba se zruší. Po dlouhém hladovění první den, zvíře dostane jen lehké, ale výživné pokrmy: hovězí vývar, syrová slepičí vejce a křepelčí psi pro malé rodokmeny (zvyšují imunitu).

Vodka má dvojí efekt:

 • podporuje rozvoj adrenalinu, urychluje metabolismus a zčásti slouží jako imunostimulant, spouští ochranné funkce těla
 • lulls psa. Zatímco je pes vzhůru, je pod tlakem, oslabuje imunitní systém. Spánek zmírňuje stres a má léčivý účinek na zvíře.

Vodka s vajíčkem pro psa není všelék, ale pouze další prostředek k překonání nemoci. Když zvíře spí, je možné provádět rehabilitační terapii, provádět injekce vitamínů. Při první příležitosti byste měli psa ukázat veterináři.

Léčba otravy vodkou

Během procházky si pes může vyzvednout a jíst něco zatuchlého a někdy i jedu jedem, který otráví krysy nebo holuby. V takových případech dobře pomáhá vodka nebo brandy se solí.

Pokud je zvíře otráveno, ale nevyvrací, musí se mu podat emetikum, například injekční stříkačkou bez jehly, nalijte do hrdla rostlinný olej. Také užitečné jsou klystýry z lehce osolené vody (lžička soli na litr vody).

Když pes zvrací, dávají mu vodku nebo brandy se solí (koňak je vhodnější). Aby nedošlo ke spálení sliznice, alkohol se ředí vodou v poměru 1: 1 nebo 1: 2. Vodka se solí má dezinfekční účinek. Ethanol zabíjí patogenní bakterie a urychluje metabolismus, takže toxiny jsou rychle vylučovány z těla.

 • pro malé psy - 1-2 čajové lžičky;
 • pro střední plemena - 1-2 lžíce;
 • pro velká plemena - 2-3 lžíce.

Soli v alkoholu přidávají tolik, že nástroj získal výraznou slanou chuť, ale nestal se hořkým.

Vodka s česnekem jako anthelmintikem

Někteří milovníci psů používají vodku s česnekem jako degelmentik. Česnek je antiparazitický. Vodka dočasně znehybňuje helminty, takže během defekace jdou mnohem více než obvykle. Alkohol nepůsobí na vajíčka.

Ale alkohol je velmi škodlivý pro játra, takže vodka s česnekem může být dána, pokud v nejvzdálenějším případě, kdy žádné jiné degelmentikov lze získat. Léčivý přípravek je kontraindikován u štěňat do 1 roku, těhotných a kojících samic. Vodka s česnekem je mnohem méně účinná než farmaceutické přípravky.

Vodka s těžkým vyčerpáním

Hluboce zmrazení lidé pijí sklenici vodky, aby se udrželi v teple. Pod vlivem alkoholu se člověk začne potit. Pes však nemá žádné potní žlázy, takže je zbytečné dávat alkohol psovi, který spadl do ledové díry, nebo byl v chladu po dlouhou dobu.

Pokud je však zvíře vyčerpáno v takovém rozsahu, že není možné sondovat žíly a provést injekci, i zkušeným veterinářům se doporučuje dát trochu vodky. Alkohol urychlí srdeční tep a průtok krve, což lékaři usnadní nalezení žíly.

Vodka s vanilinem proti klíšťatům

Klíště pro letní obyvatele - vážný problém. Pro vyděšení klíšťat a komárů připravte tinkturu ze 100 ml vodky a 2 g vanilky. Znamená to trvat týden na chladném tmavém místě a pak nalít do spreje.

Před procházkou se srst na břiše, kohoutku a tlapkách psa postříká vanilkovou tinkturou. Když vlna schne - pes může být zobrazen.

Vanilková tinktura neposkytuje plnou záruku proti bodnutí hmyzem, dehet je účinnější. Mnozí majitelé ale raději používají vanilkovou tinkturu, protože voní příjemněji než dehet.

Vaječné koktejly

Mezi nejrůznějšími koktejly patří individuální skupina vaječných koktejlů. Stejně jako obsahují poražená vajíčka, tak i celek, který se na skle nerozkládá, hraje se v něm (sklo) se slunečními odstíny a baví se tak ještě před tím, než alkohol vstupující do takového alkoholického nápoje začíná pobavit. To je věřil, že takové koktejly - tradičně volal “převrátí” v cizích zemích - se objevil v sedmnáctém století a byl zpočátku horký. Oni byli obzvláště populární ve Spojených státech před zavedením zákazu v této zemi. Použití těchto koktejlů bylo sníženo i v případě, že se riziko infekce stále zvyšovalo přes vejce. Je třeba poznamenat, že při použití čerstvých produktů není toto riziko ve skutečnosti tak velké a v naší době, a to zejména při přípravě vaječného koktejlu, lze říci, že neexistuje žádné riziko.

Mimochodem, zkontrolujte kvalitu vajec na koktejl a nejen pro to, můžete použít jednoduchou metodu nabízenou na portálu „Jídlo“:

A hlavní ingredience v každém koktejlovém receptu s vejcem, kromě samotného vejce, je silný alkoholický nápoj (brandy, rum a likéry jsou vhodné zde) a některé sladké přísady (nejčastěji cukr, samozřejmě, ale někdy se používá med).

Nyní, po takovém malém úvodu, se obracíme na specifické recepty na koktejly s vejcem.

Koktejly z celých vajec

Kromě koktejlu, který je nám již znám pod názvem „Slunce“, Vám nabízíme další neskutečně jednoduchý koktejl, který se také nazývá docela nenápadně - „Vejce ve vodce“. Vlastně samotný název obsahuje téměř celý recept: pro každou porci koktejlu potřebujeme vejce, dvacet mililitrů vodky a deset mililitrů cukrového sirupu.

Vejce je ponořeno do nádoby - úplně, a ne jen žloutek. I když někteří lidé nabízejí pouze druhou verzi stejného koktejlu - vejce musí být nejprve „rozebráno“ do svých součástí a pro alkoholický nápoj by měl být použit pouze žloutek. Takže, spusťte ji do sklenice nebo vejce, nebo vaječný žloutek, zalijeme nejprve vodku, pak cukrový sirup. Z výše uvedeného můžete posypat strouhaným mletým muškátovým oříškem nebo směsí paprik - také jemně mletou. S kořením je lepší, aby to přehánět! Pijí tento koktejl s vejcem v jednom doušku, což je pochopitelné: je těžké si dokonce představit, jak to může být „napjaté“ slámou, protahující potěšení

Pokud se rozhodnete připravit takový koktejl ne s vejcem, ale pouze s žloutkem, použijte jeden ze čtyř způsobů, jak oddělit žloutek od proteinu. Dva z nich jsou známy z doby našich babiček-prababiček a jsou prezentovány v další video lekci z portálu „Jídlo“:

Třetí metoda je také velmi jednoduchá a spočívá v propíchnutí vaječných skořápek ze dvou konců tenkou jehlou a vyfukování proteinu do substituované nádoby. Žloutek zůstává v celých skořápkách a odtud se odstraní po odstranění proteinu. Řeknu najednou, že ze zvědavosti, když jsem vyzkoušela tuto metodu, jsem si uvědomila, že to může být použito v případě stanovení dalšího cíle - nejen oddělit jednotlivé části vajec pro koktejly, ale také trénovat plíce.

Čtvrtá metoda se objevila v polovině dvacátého století s příchodem různých speciálních zařízení pro toto, v zásadě nikoli složitou záležitostí, jako je separace bílkovin ze žloutku, z nichž nejzákladnější je tohoto typu:

Varianta této metody - za použití zařízení - může být považována za separaci žloutku od proteinu pomocí plastové láhve: rozbít koktejlové vejce do hluboké mísy, přivést hrdlo stlačitelné prázdné láhve do žloutku, odepnout, žloutek je nasát dovnitř. Pak vyhodili do jiného pokrmu. V tomto případě, aby zůstal celý u žloutek šance jsou již méně.

Tam jsou složitější gadgets, uvízl v zásuvce a střílet tento stejný žloutek. Takzvané vaječné pistole. To je však také důkazem nadměrného rozvoje technokratické civilizace ze stejného okruhu, jako je otrava vzduchu kolem sebe s rozprášenými chemikáliemi, která zabije některé z nejméně chytrých a hbitých komárů, kteří neměli čas uklouznout z otrávené místnosti.

Nyní zpět k receptům na koktejly s vejcem.

Výše uvedený recept „Vejce ve vodce“ má své vlastní variace týkající se jak množství výrobků, tak typu vajec. Jedno slepičí vejce lze nahradit třemi křepelkami. A podle tohoto receptu si můžete připravit koktejl s křepelčími vejci: vložte jedno křepelčí vejce do sklenice, posypte ho špetkou soli, nalijte 50 ml vodky. Všechno To je nápoj pro muže.

Koktejl s vejcem "Oyster"

Tento koktejl s vejcem je velmi oblíbený mezi fanoušky „ostrého“ mezi mnohem větší skupinou prostě milovníků alkoholu. Tento koktejl je také známý jako prostředek proti zametání.

Takže přistoupíme k jeho přípravě: nejprve, jednou z výše uvedených metod, oddělíme bílou od žloutku (vejce může používat jak kuřecí, tak křepelku) a umístit celý tento žloutek na dno skla nebo skla. Top dát lžíci kečupu nebo rajčatový protlak, přidejte několik kapek horké omáčky (ideálně "Tabasco" je dobré, ale žádné pikantní jede). Nyní mírně osolíme, posypeme černým pepřem nebo jinými kořením - zázvorovým práškem, hořčičným práškem, bílým pepřem - pole pro experimenty s kořením k tomuto koktejlu s vejcem je poměrně široké. Po přidání koření velmi opatrně, nalijeme na čepel nože padesát mililitrů předchlazené vodky - jako v případě přípravy vrstvených koktejlů. Mimochodem, Vodka může být také nahrazena ginem nebo whisky - zkuste si najít tento alkoholický nápoj pro tento koktejl.

Zůstat náš koktejl s vejcem. K tomu odřízněte jeden citrón z citronu, nakrájejte ho a položte na okraj sklenice koktejlem. Ihned připojte petržlenovou ratolest. Citron a petržel nejen ozdobí koktejl, ale také slouží jako svačina. Mimochodem, jako ostatní koktejly s celým vejcem, je koktejl „Oyster“ opilý v jednom doušku.

Quail Egg Vodka

Moderátor: Moderátoři

Quail Egg Vodka

Dianadi »Pá 10. června 2011 18:34

- Žádám vás, abyste nenarazili tvrdě, nejsem zastáncem vodky a syrových vajec
- díval se, že tam jsou většinou ženské nápoje a ti, kteří se zdají tuto možnost "cín", klidně projít a číst další recepty
- Ujistěte se, že umýt vejce před jídlem sody a soli

Jak mě ten recept podplatil? Ano, prostě proto, že to vyvolalo ohromnou diskuzi a zájem mezi hosty, muži nejen pili vodku, ale byl i nějaký postup, jako například s tequilou, citronem a solí, něco jako

Křepelčí vejce se rozbije na zásobník vodky. Pak se vodka nalije přes vrchol, dokud není zásobník plný. Vodka je opilá ostrým pohybem a vejce se také musí dostat do úst během procesu otáčení zásobníku, ale je důležité rozdrtit žloutek o patro jazykem. A pak hořkost vodky zmírní chuť žloutku. Přinejmenším to jsou procesory, kteří se pokusili popsat

Říká se, že perpulární vejce jsou užitečná.

Podělím se o recept v pátek večer, možná někdo může pomoci zmírnit stres po týdnu práce

Je ošetření vodky bezpečné u psů? Celá pravda

Pes psinka nebo Carré nemoc je smrtící virové onemocnění. Projevuje se horečkou, zánětem sliznic, kožními lézemi. Onemocnění postihuje nervový systém, zvíře může zemřít v hrozném utrpení, pokud nezačne léčbu včas.

K infekci dochází prostřednictvím dýchacích cest a potravin. Tato choroba je známa od doby domestikace psů a od té doby existuje mnoho populárních způsobů, jak ji léčit, z nichž jedna je vodka.

Můžu tuto metodu použít?

Dnes, psinka není příliš častá, jako před 10 lety, vzhled vakcíny zachránil mnoho životů, ale pokud zvíře onemocní, pak kvalifikovaná pomoc poskytne více šancí na přežití.

Léčba vodkou je kontroverzní. V případě, že není možné ukázat zvířeti veterinárnímu lékaři, nejsou po ruce žádné jiné léky a zvíře mu uschne před očima, pak je vhodné tuto metodu vyzkoušet. Na fórech můžete najít pozitivní recenze, když bylo zvíře doslova vytaženo z mrtvých.

Pálenka může proudit rychlostí blesku - pes zemře během 24 hodin, v tom případě vodka už nemůže pomáhat. Akutní forma trvá tři dny, pokud není léčena, zvíře zemře. Tam je také chronický, ve kterém znamení nejsou výrazná, zvíře trpí měsíce a v nepřítomnosti řádné léčby umře.

Pokud existuje možnost ukázat zvíře lékaři, pak riziko používání vodky nebude odůvodněné. Přesná diagnóza doma je nemožná, existuje riziko, že způsobí ještě více škody. Moderní antibiotika jsou účinnější než lidová léčiva a pomáhají zvířeti lépe.

Dávkování

Musíte jí dát od 30 do 125 ml vodky, v závislosti na hmotnosti, štěňata - 25-30 ml, velký pes - 100-125 ml. Vodka se nalije do úst pomocí injekční stříkačky (bez jehly).

Jak se opít?

Hlava psa musí být zvednuta, vložte injekční stříkačku do rohu úst a vstříkněte její obsah, pokud je proveden správně, pes polkne lék. Pokud se ukáže, že se ústa rozevřou, proudí do kořene jazyka, ale netlačte tvrdě, můžete ji také vylézt psinkou.

Léčba vodkou bude účinná, pokud má pes dobrou imunitu a nemoc je mírná. V případě akutní infekce bez lékaře a vážná opatření nemůže udělat.

„Belenkaya“ má ve vztahu k patogenním bakteriím destruktivní vlastnosti a jeho léčebný účinek souvisí s jeho působením.

Proč přidat vejce?

Vejce se smíchá s vodkou, aby se podpořilo tělo psa, stejně jako aby nedošlo k popálení sliznic zvířat a zmírnění poškození vodky.

Těhotná, kojící a štěňata

Imunita štěňat a těhotného psa se snižuje, pokud onemocní, je riziko smrti příliš velké. Léčba vodkou by měla být prováděna, pokud neexistují jiné způsoby, jak pomoci zvířeti. Pro tuto kategorii psů je třeba míchat vodku s vejcem. Existují případy, kdy jsou štěňata ošetřena, ale fena může ztratit plod.

Vlastnosti pro různá plemena

Oživení zvířete závisí na jeho imunitním systému, existují plemena, která mají přirozenější povahu než ostatní zástupci tohoto druhu. Husky, jako je zima, jsou velmi vytrvalí a samozřejmě možnost přesunout pušku z nich je vyšší než u mopslíků.

Vodka může být aplikována na jakékoliv plemeno psů, v závislosti na tělesné hmotnosti, ale to nezaručuje uzdravení. Pokud má pes špatné zdraví, může vodka situaci zhoršit.

Recenze

Názory majitelů psů se liší, ale potvrzují, že vše záleží na zvířeti. Někteří veterináři se navíc uchylují k této populární metodě a mají pravdu. Někdo vehementně odmítá léčbu tak staromódní metodou čtyřnohých přátel, protože kdysi ztratil psa.

Někdo takhle nemocným štěňátkům vyšel, když antibiotika nepomohla a nyní radí všem přátelům, aby lékárnu ošetřili výhradně vodkou. Každý případ vyžaduje vlastní metody léčby. Nejlepší způsob, jak kontaktovat veterináře.

Jiné způsoby

Je lepší předcházet nemoci než léčit. Psi jsou očkováni proti psince ve věku 1,5-2 měsíce, po třech týdnech se postup opakuje.

Pokud zvíře onemocnělo, nedosáhlo tohoto věku, nebo z nějakého důvodu nebylo očkováno, pak existuje mnoho metod, tradičních i lidových.

 • Etiotropní terapie. Injikováno do tělesného séra ovlivňujícího patogen. Mezi našimi výrobci léků jsou nejlepší Narvak a Biocenter a mezi zahraničními výrobci patří Bioovet a Merial. Pro malé psy se podávají 2 ml jednou, pro velké psy - 5 ml.
 • K terapii se přidávají imunostimulancia, vápník a vitamín B. Imunita klesá v průběhu onemocnění a nervový systém může být také ovlivněn, aby je podpořil.
 • Při vysokých teplotách jsou předepsána antipyretika. Při kašli a lézích dýchacího ústrojí jsou předepsány mukolytiky, jako například „bromhexin“ nebo „mukaltin“, veterinář vám řekne dávkování.
 • Netradiční metody zahrnují použití směsi vajec, vodky a medu. Musíte míchat 25 ml vodky, 1 slepičí vejce, 20 gr. tekutý čerstvý med a nalijte do úst psa.
 • Také, domácí zvíře může být dána směs heřmánku a třezalky bujónu. Tyto bylinky mají protizánětlivé vlastnosti. Směs se připraví z 10 g. každý typ trávy naplněný 100 ml vroucí vody. Odvar se infunduje, filtruje a podává se zvířeti 50 ml 1 krát denně.

Závěr

Vodka je nebezpečným způsobem léčby, zejména ve století, kdy existují vakcíny a séra. Nestojí za to riskovat život zvířete a je lepší ho vzít k veterináři, ale vodka je stále účinná. Pokud je lékař příliš daleko, pokud zvíře zemře před očima a vy mu už nemůžete pomáhat, alkohol se stává možností léčby.

Hlavní věc na zapamatování je, že vina za smrt čtyřnohého přítele padne na ramena, rizika by měla být hodnocena střízlivě a až poté může být zvíře ošetřeno netradičními metodami.

Chcete-li se vyrovnat s herpes pomoci slepičí vejce

Vejce je spolehlivý lidový lék, který může být použit k porážce infekce v raných stádiích, a pokud se zima už objevila, použití receptů založených na tomto přírodním produktu urychlí hojení.

Zajímavý fakt: Lékaři říkají, že až 95% světové populace je nakaženo virem herpesu, ale ve většině případů je nemoc v „ospalém“ stavu a pouze v 20-25% se projevuje jako chlad na rtech.

Vejce s vodkou

Vejce musí být vařené tvrdě vařené, pak oloupané ze skořápky a dáno do vysoké sklenice. Nahoře s vodkou na tekutinu zakrylo vejce úplně. Nechte působit tři dny, aby se přípravek aplikoval. Ošetření je jíst toto vejce a pít vodku.

Tento nástroj lze použít, pokud se chcete zbavit viru herpes, který je ve vašem těle, navždy. Poprvé si můžete vyzkoušet recept na vodku s vejcem, když se na vašem rtu již objevila zima, aby se rychlost zotavila. Samozřejmě to nekončí - procedura musí být opakována ještě dvakrát, s přestávkou 10 dnů.

Vaječný film

Není nutné vařit vejce - pro jeho použití pro léčbu herpes, můžete použít syrové. Potřebujeme pouze film, který musí být pečlivě odstraněn z vnitřku skořápky. Film by měl být aplikován na rtu lepivou stranou. Na chvíli se bude držet, ale brzy se vyschne a vrásky - pak se může narovnat slinami.

S největší pravděpodobností, pod filmem budete cítit lehkou bolest, snad brnění - takže si můžete být jisti, že léčebný účinek již začal. Doporučuje se vyměnit fólii několikrát denně a před spaním je nutné uložit novou.

Film může být aplikován na ret, jakmile začnete cítit suchost, brnění a zahuštění tkání, které předpovídají nástup herpes - v tomto případě budete překonávat onemocnění v pupenu.

VÁŽENÉ VEJCE NA NANÁŠ VODKA, RECEPT Z HERPES.

Neustále zápasí s herpesem na rtech a opravdu se neučinil. Tentokrát jsem se dostal dovnitř mých rtů ((To je ještě lepší než venku. Jen cín. Trvá to mnohem obtížněji. Takže přítel doporučil recept na Herpes: vařit vařené vejce, očistit, nalít ho vodkou, zavřít a dát ho do lednice na 3 dny, po pít vodku a jíst vejce, můžete ji pít a nalepit dovnitř. Pokud to uděláte jednou za šest měsíců, nebudete mít herpes vůbec a zlepší imunitu, nevidím žádnou souvislost mezi léčbou a zvýšenou imunitou, ale nebudu to zkoušet))))

Jsou ti, kteří se o to pokusili? Tohle vám pomohlo.

Vodka s vejcem

Nápoj se připravuje v šejkru s ledem a podává se v širokém skle.

Všechna práva k materiálům na stránkách www.RussianFood.com jsou chráněna v souladu s platnými právními předpisy. Při použití jakéhokoliv materiálu z tohoto webu je povinný odkaz na www.RussianFood.com.

Správa webu neodpovídá za výsledek použití výše uvedených receptů, způsobů jejich přípravy, kulinářských a jiných doporučení, efektivnosti zdrojů, na které jsou hypertextové odkazy umístěny, a za obsah reklam. Správa webu nesmí sdílet názory autorů článků publikovaných na stránkách www.RussianFood.com

Tyto stránky používají cookies, aby vám poskytly co nejlepší služby. Pobytem na těchto stránkách souhlasíte s politikou stránek pro zpracování osobních údajů. SOUHLASÍM

ZE HERPES VÍCE NEŽ JSOU DOSTANÉ, POTŘEBUJETE VODKA EGG NA PRESENT.


I nadále sdílím osvědčené metody léčby nemocí.


Ti, kteří trpí herpes, můžete trvale zbavit vše najednou. K tomu vaříme slepičí vejce, očistíme ho od skořápky, vložíme do sklenice a nalijeme 400 vodek tak, aby její hladina byla mírně vyšší než vejce. Namočte 3 dny do chladničky a pak sníte vejce a pijte vodku. Více herpes se nikdy neobjeví. Pro prevenci může být léčba opakována po 10 dnech.
Bolest kloubů v koleně může být odstraněna rozmazáním kolena medem a aplikováním zeleného listu na něj po dobu 5 hodin. Postup opakujte denně po dobu 10 dnů.


Pata ostruhy přestanou obtěžovat, pokud jsou paty na magnet drženy po dobu 2 hodin denně po dobu 2 týdnů.


Vaří, vaří, zločin (vlasy) a další vaří odstraní aloe. Odtrhněte list ze tříleté rostliny, odloupněte ji, posypte jedlou sodu a připojte ji k bolavému místu. Po 10 hodinách vyměňte obklad. Po dvou dnech z varu a bez stopy.
Gastritida může být vyléčena, pokud v dopoledních hodinách na prázdný žaludek pít syrové bílkoviny, po prvním bití to, po půl hodině, jíst žloutek, a po dalších 30 minut pít sklenici čaje s mátou a 1 lžička. med a jen půl hodiny můžete snídat po dietě. A tak na týden.
Ke zmírnění bolesti způsobené osteochondrózou, ocas dýně musí být třel, nalijeme 1 litr vroucí vody v bance ve večerních hodinách, napněte ji ráno a vypít sklenici ráno na prázdný žaludek a večer před spaním do postele. Pro zotavení bude vyžadovat 5 dýňových ocasů.


Pokud jste řídili třísku, ihned toto místo vyplňte jódem třikrát. Výsledkem je, že kůže kolem přestane vzplanout, bude znecitlivená a tříska přestane rušit.


Zlepšení biliární dyskineze přinese slupku melounu. Oni musí být sušené v troubě, a pak 2 lžíce. drcené krusty nalijte 500 ml vroucí vody, trvejte na 45 minutách, namáhejte a vypijte 0,5 sklenice infuze 3krát denně půl hodiny před jídlem po dobu jednoho měsíce.
Plíseň-nogtoeda sestupuje za týden, pokud každý večer namočte bolavý hřebík s dehtovým mýdlem, posypte stolní solí a vše zafixujte bandáží.


Přeji vám všem zdraví, štěstí, radost, úspěch v životě a že Pán položil zlatou cestu pro každého, ať jste kdekoli.

Ošetření psů vodky s vejcem. Moru psů má příznaky.

Mor u zvířat je virové onemocnění charakterizované lézemi sliznic, kůže a nervového systému. Často, horečka a rozvoj pneumonie.

Morový virus byl poprvé odhalen v roce 1905 francouzským výzkumníkem Carrem. Kmeny morového viru bez ohledu na geografickou polohu a mohou se od sebe lišit pouze virulencí.

Psí psinka virus obvykle nese červy a hmyz, ale pes se může nakazit z jiných zvířat - psinkové příznaky u psů se neobjeví okamžitě, takže možná nevíte, že váš pes byl v kontaktu s nemocným zvířetem. Infekce nejčastěji vstupuje do těla přes uši, ústa a nos. Nemocný pes může infikovat zdravého psa i svým dechem a nosní sekrece jsou nakažlivé po dobu 3 měsíců po zotavení. Mor není sezónní onemocnění, ohniska tohoto onemocnění se mohou objevit kdykoliv během roku. Často psinka je smrtelná, ale pokud pes onemocní, dostane celoživotní imunitu.

Infekce virem Chumka je zvláště pravděpodobná u mladého psa od 3 do 12 měsíců. To je dáno tím, že tělo mladého psa je oslabeno v důsledku změny zubů, intenzivního růstu těla. Často je virus spojován se špatnou péčí o psy. Štěňata sajícího mateřské mléko jsou zřídka infikována a protilátky, které je chrání proti viru, vstupují do těla spolu s mlékem. Co se týče morového viru, nelze identifikovat žádnou specifičnost mezi plemeny - každý pes může onemocnět morem. Častěji psi onemocní na jaře nebo na podzim za špatného počasí.

Příznaky

Inkubační doba pro infikovaného psa je 2-3 týdny. V této době je psinka téměř nemožné si ji všimnout.
Nákaza psů je rozdělena na blesky (v tomto případě pes umírá okamžitě, aniž by vykazoval jakékoli příznaky onemocnění), akutní, subakutní, chronické, abortivní, typické a atypické formy. Uznává se, že nemoc lze rozdělit podle klinických příznaků: katarální, nervový a střevní projev, ale to je podmíněno, protože ve své čisté formě se jedna nebo jiná forma nemoci nestane, nemoc postupuje zpravidla smíšená.
Příznaky mohou být závažné nebo mírné:
Tělesná teplota se zvyšuje o 1-3 stupně. Nicméně štěňata do teploty půlměsíce se nesmí zvyšovat;
V super-akutní formě pálenky, tělesná teplota prudce stoupá, pes odmítá jíst, pak padá do stavu komatózy a pes zemře (nemoc trvá 2-3 dny);
V akutní formě trvá onemocnění 2-4 týdny. Pes je v horečce, tělesná teplota je udržována na 39,5 - 41 stupňů po dobu 10-15 dnů, někdy po 2-3 dnech klesá;
Deprese;
Reflexy zmizí;
Zimnice;
Pes se snaží skrýt v klidném tmavém místě, nereaguje;
Odmítnutí jíst;
Někdy dochází ke zvracení;
Často kůže v nose praskliny a krusty.

Infuzní virus infikuje různé orgány.
Při infekci plic pozoroval mor dýchacích cest:
Výtok hnisu z očí a nosu. Hnis překrývá nosní průchody, což ztěžuje dýchání, objevuje se čichání;
Zánět mandlí, kašel a průjem;
Další zvýšení tělesné teploty psa.

Při infekci střeva:
Časté mdloby;
Úplná ztráta chuti k jídlu;
Žízeň;
Někdy jsou viditelné těžké průjmy žluté barvy s nepříjemným zápachem, krevními sraženinami, nestrávenými částicemi potravin. Po chvíli mohou být výkaly hnědé;
Na sliznici jazyka bílý květ;
Během výměny zubů na sklovině se objevují bradavice a deprese, které zůstávají se psem na celý život.

S epidemií kožní infekce:
Bubliny se objevují v nekrytých oblastech kůže;
Tělesná teplota je obvykle normální nebo subtilní;
Obecný stav psa je také normální.
Infekce kožního moru indikuje mírnou formu onemocnění a často není vidět.

Když se u psů objeví nervová forma psince, objeví se následující příznaky:
Zvýšená tělesná teplota psa;
Normální chuť k jídlu;
Podráždění, agresivita;
Spazmická svalová kontrakce, svalová kontrakce (krk);
Někdy kulhání, ochrnutí končetin. V některých případech (progres ochrnutí končetin) může být ochrnuto srdce nebo respirační svaly, což nevyhnutelně vede ke smrti psa;
Výskyt epileptických záchvatů zpravidla vede k smrti.
Symptomy mohou trvat až několik měsíců, někdy zůstávají v oslabené formě po celý život.
Nervová forma psinky se vyvíjí ke konci onemocnění (na začátku 4 týdnů). První příznaky se často objevují po zjevném zotavení psa.

Jednou z forem rukojmí je vytvrzování konečků prstů. Může kombinovat všechny výše uvedené formy infekce. Současně může teplota zůstat normální, ale objeví se známky nervové a plicní infekce a střevních poruch. Při běhu psa můžete slyšet zvuk zvuku.

Akutní forma psince se může změnit na chronickou, trvající 3-4 měsíce.
Existují jak průjem, tak zácpa;
Pes je vyčerpaný (toto je viditelné pro oko);
Nedostatek chuti k jídlu;
Nezdravá vlasová linie;
V rozích očí, sušené krusty.
V tomto případě je nemoc téměř vždy smrtelná.

Léčba

Léčba psinky je komplexní. K dnešnímu dni neexistuje jediný lék s virocidními vlastnostmi proti moru, takže léčba spočívá v udržení celkového tónu těla a prevenci bakteriální aktivity.
Bohužel neexistuje žádná zaručená léčba pro psy. Můžete zmírnit průběh nemoci a pokusit se minimalizovat šanci na smrt. V raných stadiích distemperů se gama globulin injektuje intramuskulárně a interferon zvířatům. Antibiotika se používají k boji proti infekci, symptomatické léky se používají k boji proti projevům nemoci, ke stimulaci imunitního systému se používají kakarboxyláza, vitamíny B a vitamín C. Odstraňte sekrece z očí a nosu psa. Oči se promyjí slabým roztokem kyseliny borité a aplikuje se žlutá rtuťová mast, aby se zabránilo slepení očních víček. Vazelína pomůže zabránit praskání nosních dírek.
Specifická léčba spočívá v použití sér získaných od rekonvalescentních psů nebo hyperimunních koní.
V psince je opevnění imunitního systému psa oprávněné, používají se různé imunomodulátory a imunostimulancia.
Pro účely prevence jsou předepisovány různé léky na srdce: sulfocamphocain, kubarboxyláza.
Při léčbě psů infikovaných virem pálenky je nutné aplikovat komplex vitamínů B (B1, B6 a B12) v kombinaci s pantatenem a nikotinamidem. Pes ve věku 4–5 měsíců předepisuje 10–15 injekcí každého vitamínu subkutánně nebo intravenózně ve směsi s podpůrnými roztoky.
V extrémně závažných případech se po kapkách v Ringerově roztoku zavedou intravenózní roztoky v množství 250 ml.

Strava nemocného psa je nesmírně důležitá:
Strava pro nemocné zvíře zahrnuje mleté ​​maso nebo jemně nasekané maso, rýžový vývar se strouhankou, hovězí játra, tvaroh, vývar, vejce a mléko.
Dieta by měla být také pozorována po určitou dobu po zotavení.
Půda Motherwort má příznivý vliv na zpomalení vývoje onemocnění a prevenci přechodu na nervovou formu psince.. Dieta pro nemocné zvíře zahrnuje mleté ​​hovězí nebo jemně nasekané maso, rýžový vývar s suchary, hovězí játra, tvaroh, vývar, vejce a mléko. Infuzní virus v prostředí může přežít pouze při nízkých teplotách, takže místnost, kde se nachází nemocný pes, by měla být teplá a suchá. Dezinfekce místnosti se provádí roztokem chloraminu, kreosolu, louhu nebo formaldehydu. Povlečení nemocného psa musí být spáleno.

Prevence

Očkování - aplikují se domácí vakcíny: КF-668, vakuum a EPM; a dovážené polyvalentní vakcíny: hexodog, pentodog, vangard, kanavak a další. Nejlepší metodou pro očkování psů proti viru moru je použití vysoce kvalitní dovezené vakcíny za použití domácího po 2 týdnech. Štěňata jsou očkována ve 2 - 3 měsících, v 6 měsících, 1 rok a pak jednou ročně, následovaná karanténou po dobu 2 týdnů. Před očkováním jsou psi odčervení a změřena jejich tělesná teplota.
Obecná profylaxe spočívá v očkování psa nejpozději 1 měsíc před vystoupením na výstavách nebo na jiných místech hromadného shromáždění.

Nesprávná údržba, špatné životní podmínky a nevyvážená strava jsou hlavními příčinami onemocnění. Jedním z nejnebezpečnějších onemocnění je chumka u psů. Bez léčby, zvíře umře, takže je důležité vědět, jaké jsou první příznaky onemocnění a hlavní metody léčby. Onemocnění u každého psa může probíhat individuálně: okamžitě, akutně, typicky, nebo jít do chronického stadia. Vše záleží na reaktivitě psa.

Kare nemoc (lépe známý jako psinka u psů) se vyskytuje v důsledku infekce virem ze skupiny paramyxovirů. Patogen může vstoupit do těla ústy nebo dýchacími orgány, zatímco vstupuje do krevního oběhu a šíří se skrze tělo krevním oběhem. Virus může postihnout všechny orgány a tkáně, takže šance na přežití jsou velmi nízké.

Pokud je štěně nemocné, jeho šance na přežití jsou prakticky nulové, zatímco u dospělého jedince, kdy léčba začala včas, je to 50%. Po nemoci, pes dostane silnou imunitu od tohoto viru až do konce jeho dnů. Další 3 měsíce po onemocnění je pes schopen infikovat jiné jedince. Proto musí být izolován od ostatních domácích zvířat.

Způsoby virové infekce

Hlavním zdrojem infekce je nemocné zvíře. Může to být nejen domácký pes, ale také divoké šelmy, jako jsou lišky, vlci, norky, fretky. Infikované zvíře uvolňuje virus do prostředí. To se děje s výtokem: výkaly, moč, slinná a slzná tekutina. I mrtvé buňky obsahují virus. Proto se pes může nakazit nejen přímým kontaktem s nemocným zvířetem. Nebezpečí je:

 • krmítka, ze kterých nemocný pes jedl nebo pil;
 • , na kterém spal infikovaný pes;
 • místa zadržení - voliéry, kabiny,;
 • i domácí pes může chytit virus. Majitel je může přivézt do domu se špinavou botou. Virus může vstoupit do dvora na kolech auta.

Nejčastěji se infekce vyskytuje v období podzimu a jara av zimě. Virus se při nízkých teplotách cítí skvěle, nebojí se dokonce i divokého zimního mrazu. Ale teplo negativně ovlivňuje život viru. Při vysokých teplotách virus rychle umírá. Proto je v létě extrémně vzácná infekce.

Nemocným zvířetem v prvních dnech je nosič viru. Podle prvních známek je stále nemožné pochopit, že pes onemocněl morem. Skryté období trvá asi týden. Někdy nemoc postupuje ostře a za pár dní se objeví příznaky infekce. Existují případy, kdy se onemocnění vyskytuje v latentní formě po dobu dvou nebo dokonce tří týdnů.

Během inkubační doby zvíře vypadá docela zdravě, ale již nese hrozbu pro okolní psy. Virus se vylučuje z těla a v latentním období, a to i po vyléčení.

Kdo je v ohrožení

Žádný pes není pojištěn proti psince. Pro virovou infekci nezáleží na plemeni. Nemocný a dorterier a nejvíce elitní zvířata. Závažnost a trvání onemocnění závisí na fyzickém zdraví zvířete. Nejčastěji jsou infikována štěňata, jejichž imunita je stále velmi slabá, aby mohla bojovat s virovou infekcí.

Opuštění zatoulaní psi, jejichž výživa je tak nedostatečná, jsou nemocní, že není důvod hovořit o zdraví. Oslabení psi mohou také chytit virus. Pokud bylo zvíře nakaženo, ale on byl vyléčen, pak je imunita vůči nemoci. Pokud se štěňata krmí mateřským mlékem, které dříve trpělo onemocněním, mají také vlastní imunitu, která zabraňuje tomu, aby se virus chytil.

Symptomy psích psů by měly být každému chovateli znám. Klinické projevy onemocnění se mohou lišit, ale psinka může být diagnostikována nejběžnějšími příznaky:

 • První věc, kterou může host věnovat pozornost, je zvýšena. To může dosáhnout 40 stupňů. Nedostatek teploty však neznamená, že zvíře je zdravé. Velmi často se teplota malých štěňat nezvyšuje, což marně majitele uklidňuje.
 • Pet slackness musí upozornit majitele. Infikovaná zvířata vypadají depresivně. Nechtějí hrát, vypadají letargicky, nereagují na volání majitele.
 • Podíváte-li se na oblasti těla, které nemají vlasy, všimnete si vyrážky, která indikuje přítomnost virové infekce v těle.
 • Jak nemoc postupuje a vzniká. Tělo psa je dehydratované, což přináší další trápení.
 • Cítíte-li nos, můžete vidět, že je suchý a velmi horký.
 • Pokud pes začne odmítat jídlo, může také sloužit jako potvrzení nemoci. mohou být úplné nebo částečné.
 • Kůže začne praskat. Po kontrole tlapek tlapky a nosu můžete najít ztvrdlou popraskanou kůži.
 • Pes začne hledat tmavé, osamělé místo pro sebe. Nechce být pod jasnými paprsky slunce.
 • Z očí se začnou vynořovat hnisavý obsah.
 • Pes začíná, doprovázený hnisavým výtokem z dutin.
 • Pet rychle začíná zhubnout, zhubnout.
 • Onemocnění postupuje rychle. Již 3. týden se objeví ve zvířeti. Nejčastěji pes začíná tahat za neúspěšné zadní nohy.
 • Reflexy zvířete oslabují.
 • Vyvíjejí se epileptické záchvaty.

Virus negativně ovlivňuje všechny orgány a systémy, ale častěji se zaměřuje na plíce. V tomto případě se příznaky mírně liší. Zde byste měli věnovat pozornost:

 • Těžké dýchání Pes ukazuje, jak těžké je dýchat.
 • Při pohledu do úst můžete vidět zapálené mandle.
 • Výskyt periodicky ostrý.
 • Z nosních průchodů se objevuje hnisavý hlen.
 • Zvýšená tělesná teplota.

Pokud je nemoc lokalizována ve střevě, zvíře odmítá jíst úplně. Po kontrole hltanu a jazyka můžete vidět bílý květ. Výkaly psa jsou tekuté s páchnoucím zápachem, barva výboje je nejčastěji nažloutlá. Průjem oslabuje psa, periodicky začíná ztrácet vědomí. Občas mohou být na zubech pozorovány malé skvrny.

Mírné onemocnění je diagnostikováno, když je virus lokalizován v kůži. Tělesná teplota je mírně zvýšená, jediným příznakem je výskyt puchýřů na plochách bez vlny.

Dalším typem onemocnění je poškození nervového systému. Pes se stává příliš agresivním, neodmítá jíst. Měřením teploty můžete pochopit, že zvíře je zraněno. Teplota je poměrně vysoká. Periodicky, zvíře má křečovité záchvaty podobné epilepsii. Pes se trochu pohybuje, když se znatelně pohybuje, jak kulhá. Zadní končetiny mohou selhat.

Nemoc se může vyvinout v akutní formě a tělo psa je těžce vyčerpáno. Problémy začínají trávicím traktem. Změna průjmu. Oči zvířete vypadají neatraktivní. V rozích jsou krusty. Psí srst se ztrácí, jsou stopy po poletování. Akutní forma onemocnění je obvykle smrtelná, i když byla zahájena léčba.

Neexistuje žádný speciální lék na virus viru psa. Vše, co veterinární lékař předepisuje, je zaměřeno na udržení vnitřní síly psa, na posílení imunity a na schopnost překonat samotný virus.

K odstranění parézy a snížení vzrušení zvířete, zavést speciální řešení léků. Ošetření musí být svěřeno zkušenému veterinárnímu lékaři. Schůzky mohou být následující: Mydocalm je schopen snížit svalový tonus, Prozerin je účinný proti paréze. Jmenování fenobarbitalu pomáhá vyrovnat se s nadměrnou stimulací u zvířete. Pokud začaly epileptické záchvaty jako záchvaty, používá se Finlipsin.

Kombinovaná terapie spočívá v použití léků podporujících tělo: glukonát vápenatý, kyselina askorbová v roztoku, glukóza. Způsob podání a dávkování předepsané odborníkem, s ohledem na hmotnost nemocného zvířete.

Doma, psinka není také ošetřena!

Detailní příběh o distemper video

Jak zachránit domácího mazlíčka

Nejdůležitější věcí je podle veterinářů očkování psů pro psince. Očkovaná štěňátka, jejichž věk přesahuje 3 měsíce, se pak konají každoročně.

Zdraví a silní psi snáze snášejí nemoc, takže stav zvířete musí být neustále sledován., pomáhají posilovat imunitní systém a chránit psa před infekcí.

Nenechte psa bloudit po ulici sami. Určitě najde nevhodné datování ve formě divokých a nemocných příbuzných, kteří jsou nejčastěji nositeli závažných nemocí (psinka).

Mor je nakažlivé virové onemocnění, které způsobuje smrt mladých psů a štěňátek. Jak včas rozpoznat nemoc? Co by měl každý majitel vědět o příznacích a léčbě psince u psů?

Kauzálním původcem moru je virus ze skupiny paramyxovirů. Psi se infikují trávicím traktem a dýchacími orgány. Toto onemocnění je zvláště citlivé na slabá zvířata, která jsou podvyživená a jsou udržována ve špatných podmínkách.

Malá štěňátka umírají ve 30-100% případů, ale více dospělých zvířat má skutečnou šanci na uzdravení.

Nemocní psi uvolňují virus do životního prostředí močí, výkaly, nosem a očními proudy. Infekce probíhá přímým kontaktem, stejně jako běžnými předměty: miskami, lavicemi, hřebeny, oděvy atd.

Moru virus je odolný vůči teplotním extrémům. Udržuje si svou životaschopnost i při -24 ° C, ale zemře během půl hodiny při + 60 ° C. Při teplotě + 38 ° C žije virus další 2 týdny, po kterém je zničen. K ničení patogenních buněk mohou být roztoky hydroxidu sodného 2%, formaldehyd nebo Dempa.

Symptomy psince u psů

Jako každá jiná choroba, i psinka má inkubační dobu 3-21 dnů. V tomto okamžiku zvíře nevykazuje známky indispozice, ale již představuje nebezpečí pro jeho kongenery.

Po skončení inkubační doby se u psů stanou patrné obecné znaky psinky:

 • zvíře je pomalé, ztrácí zájem o to, co se děje kolem;
 • srst se stává rozcuchanou a matnou;
 • pes odmítá jíst;
 • průhledný výtok z rudého nosu a očí;
 • v prvních dnech se tělesná teplota zvýší (až na 40 ° C), pak se obvykle vrátí do normálu;
 • pes vyvíjí průjem (nažloutlé výkaly, často s postříkání nestráveného jídla, krve).

S nervovou formou moru se zvíře stává podrážděným a dokonce agresivním. Křeče svalů končetin a krku, v těžkých případech se vyvíjejí epileptické záchvaty, které mohou vést k smrti.

V plicní formě pes silně kašle, hodně pije a odmítá jíst. Když se střevní mor objeví na bílém jazyku a na zubech se tvoří tmavé skvrny. Nejlehčí forma je kůže, s bublinkami a prasklinami, které se objevují na bezsrstých místech (tlapka, uši, nos), které zvířeti způsobují nepohodlí.

Průběh onemocnění

Škůdce u štěňat a dospělých zvířat se může vyskytovat v různých formách:

 • blesk rychle (v tomto případě, symptomy nemají čas se objevit, a pes umře v jen jeden den);
 • hyperakutní forma (zvíře odmítá jídlo, jeho teplota prudce stoupá, pak padá do kómy a zemře během několika dnů);
 • akutní forma (v tomto případě se projevují všechny symptomy psinky);
 • chronická forma (onemocnění trvá několik měsíců, občas se zhoršuje nebo periodicky zlepšuje).

DŮLEŽITÉ! Pokud onemocnění postihuje nervový systém zvířete (pes trpí epileptickými záchvaty, křečemi a paralýzou), je riziko smrti velké (v 90% případů).

Léčba psince

Léčba onemocnění je zaměřena na boj proti symptomům a dehydrataci. První den není pes krmen, ale poskytuje volný přístup k čerstvé čisté vodě. Pokud je zvíře silně dehydratováno, podává se intravenózní živný roztok (glukóza, fyziologický roztok, Ringerův roztok a Ringerův roztok) a rýžové bujóny a bujóny se také vylévají.

Zde je přibližné schéma léčby používané veterináři k boji proti viru moru:

 1. V průběhu 10 dnů se intravenózně vstřikuje roztok obsahující následující složky: 7 ml isotonického chloridu sodného, ​​4 ml kyseliny askorbové 5%, 5 ml glukózy 40%, 2 ml urotropinu po 40% a glukonát vápenatý 10%, 1 ml dimedrolu 1%
 2. Procerin 0,05% v 1 ml (to pomůže vyhnout se paréze) se podává subkutánně po dobu 10 dnů. Pokud se vyvíjí hluboká paréza, u psa se projeví injekce roztoku Strychinu 1%.
 3. Intrakraniální tlak je redukován 25% roztokem síranu hořečnatého (až 5 ml léčiva se podává denně během týdne) a tablety furosemidu (1 t každé 3–4 dny).
 4. Při zvýšené svalové svalovosti je Mydocalm předepsán (až 2 ml dvakrát denně).
 5. V nervové formě psince se do svalů zvířat injikuje roztok aminazinu 2,5% (může být nahrazen barbitalem sodným).
 6. Pokud pes trpí epileptickými záchvaty, je mu předepsán příjem Pagluferalu-2 po dobu 1,5 měsíce.
 7. Pro udržení a posílení imunity infikovaných zvířat provádějí subkutánní injekce vitaminů (B1, B6, B12) nikotinamidem a pantathenem po dobu 2 týdnů.

Mnoho majitelů praktikuje léčbu psince u psů doma. Taková manipulace může být prováděna pouze tehdy, pokud zvíře již bylo předepsáno hlavní ošetření. Lidová metoda zahrnuje zalévání odvarů léčivých bylin (třezalka tečkovaná, heřmánek, mateřídouška) k odstranění toxinů z těla a zlepšení funkce nervového systému.

Někteří majitelé léčit vodka pálenky. K tomu připravte roztok vajec, vodky (100 ml) a medu (1 lžíce). Výsledná směs se vlije do úst psa násilím pomocí měkké gumové žárovky nebo injekční stříkačky bez jehly. Lidová léčba pomůže pouze v případě, že zvíře má silný imunitní systém.

Jaké komplikace mohou nastat?


Zvířata, která byla schopna bojovat s morem, mají často komplikace několik týdnů nebo dokonce měsíců po zotavení:

 • neuronální smrt a zhoršená funkce nervového systému;
 • krutost, která může přetrvávat po celý život;
 • hluchota;
 • epileptické záchvaty;
 • ztmavnutí zubní skloviny.

DŮLEŽITÉ! Nervová forma psince často zanechává za sebou nevratné komplikace, protože mozkové buňky v průběhu onemocnění umírají. Některé funkce mohou být obnoveny, ale to je čistě individuální.

Prevence

Hlavním preventivním opatřením je dezinfekce psa. První vakcína dala štěně ve věku 1-2 měsíců, druhá - po 4 týdnech. Dospělá zvířata jsou očkována jednou ročně. Vakcína pro psy ze psince je zahrnuta ve složení těchto léků: NOBIVAC, Eurikan, Multikan, atd. Není možné přivést štěně na ulici, která po druhé vakcinaci neprošla karanténou (trvá asi 20-30 dní).

Mor je smrtelná choroba, která postihuje slabá a mladá zvířata. Pokud máte domácího mazlíčka, zeptejte se svého veterináře, zda očkovat štěňátko ze psince, protože bez tohoto postupu si váš pes vystaví život velkému riziku.

Při léčbě virových onemocnění u psů je zvláštní význam věnován rehabilitaci po nebezpečné nemoci - moru.
Úvod v prvních hodinách speciálních léků vám umožní minimalizovat nepříznivé účinky, jak se projevují vlastnosti antivirotik.
Proto je důležité rozpoznat mor prvními příznaky.

Zřejmé a skryté známky psinky

Prvním signálem, že je něco v nepořádku se zvířetem, je změna jeho chování. První fáze onemocnění začíná v prvních hodinách aktivace viru.
Vírus tropického moru vybere orgán citlivý na jeho účinek, proto existují různé formy a typy moru.

Příznaky pneumonického moru

Často je cílem: horní respirační trakt, průdušky, nosohltan. Plíce se často účastní patologického procesu. Z toho vyplývá, že označení jsou následující: t

 • Oči s viskózním, hojným sekretem;
 • Rýma, otok hlenového hlenu, vzhled krusty v nose, potíže s dýcháním s uzavřenými ústy;
 • Vysoká teplota;
 • Kašel, sípání, dušnost.
 • Zvíře leží po celou dobu, pije hodně, není chuť k jídlu.

Fulminantní forma rychle promění nevolnost na zápal plic, pes umře za den.

Příznaky střevního moru

Žaludek a střevní trakt psa jsou dalším slabým místem, kam se šíří morové viry. Střevní forma je nebezpečná pro štěňata do šesti měsíců, neočkovaná od psince. Hlavní rysy jsou:

 • Hnis v očích;
 • Zvýšení teploty;
 • Opakované zvracení, po pití nebo krmení, chuť k jídlu trpí;
 • Průjem s přítomností krevních sraženin, s nechutným zápachem;
 • Suché sliznice, bílý jazyk se zářezy ze zubů;
 • Ztráta vědomí, kolaps.

Fulminantní forma střevního moru končí smrtelným výsledkem těžké intoxikace, kómy, střevního krvácení.

Nervová psinka a její příznaky

Tato forma poskytuje komplikace ve formě paralýzy, hluchoty nebo zrakového postižení, periodických častých epileptických záchvatů, klonických křečí. Charakterizovaný vývojem onemocnění na pozadí zotavení z plicní nebo střevní formy.

 • Zvýšení teploty;
 • Nestabilní chůze
 • Pohyb nahoru;
 • Nemotivovaná agrese;
 • Křeče a záškuby krčních svalů;
 • Epileptické záchvaty;

Nervová forma moru je tak nepředvídatelná a tak často dává komplikace, které nejsou slučitelné se životem, že je nemožné předvídat. S rozvojem meningoencefalitidy pes umírá nebo zůstává invalidní.

Kožní forma moru

Mírná forma, postupuje téměř nepostřehnutelně pro majitele, pouze obecný, bez jednoznačných příznaků, je pozorován depresivní stav psa. Bubliny a skvrny jsou lokalizovány na žaludku, teplota stoupá, lupy jsou viditelné na konci onemocnění. Není-li forma kůže komplikovaná, pak je prognóza nejpříznivější.

Co ještě byste měli určitě číst:

Příznaky onemocnění u psa

Radikální a nepochybná přítomnost rozdílů v diagnóze psince s nemocemi s podobnými symptomy je někdy minimální, protože specifické znaky jsou spíše malé:

 1. Virová gastroenteritida se liší od epidemie v tom, že tělesná teplota je snížena enteritidou, vysoké hodnoty jsou pozorovány pouze první den, teplota během moru je označena po celou dobu.
 2. Nervová forma moru někdy připomíná obraz vztekliny, ale s morem jsou vždy hnisavé výboje, proces zánětu v horních dýchacích cestách s hydrofobií chybí.

Vlastní ošetření moru psa doma

Pokud má pes psinku, může symptomy a léčbu identifikovat pouze lékař. Nedoporučuje se provádět samo-léčbu a rehabilitaci takového komplexního a nepředvídatelného onemocnění, jako je psi. To je dáno nejen skutečností, že diagnóza může být nesprávně provedena, ale také doporučením urgentního zavedení hyperimunního séra a interferonů, které inhibují vývoj viru.

Důležité: Imunostimulancia a interferony se nedoporučují pro projev nervových jevů!

Pokud není možné rychle kontaktovat veterináře, může být nabídnuta symptomatická léčba. To znamená, že pes je léčen potlačením život ohrožujících symptomů. Ale podpůrná terapie by měla být zaměřena na zvýšení ochrany, takže se nezapojujte do antibiotik nebo jiných léků, snižují imunitu:

 • Ve všech případech jsou předepsány intravenózní injekce preparátů vápníku, aby se kompenzoval nedostatek vápenatých iontů a vitaminů na podporu vnitřních rezerv.
 • Antibiotika (pouze injekce) pro zánět horních cest dýchacích a střev.
 • V případě intoxikace by zvíře mělo být otpaivat, dávat rehydratační roztoky a bylinné odvarové lžičky každé půl hodiny.

Je nežádoucí používat antipyretika a kortikosteroidy během febrilního stadia moru. Vysoké teploty inhibují reprodukci viru.

Ceny léků

 • Kalcium glukonát v ampulích - 40 rublů.
 • Kyselina askorbová - 55 rublů.
 • Gammavit 10 ml - 160 rublů.
 • Cefotaxime - 20 rublů.
 • Saline 200 ml - 45 rublů.

To má několik výhod:

 • intravenózně jsou psovi podávány intravenózní tekutiny;
 • je pod nepřetržitým lékařským dohledem;
 • při zhoršení zdravotního stavu je riziko ztráty zvířete mnohem menší než u nejlepší domácí léčby.

Zvířata však často velmi trpí a bojí se zůstat sama, takže rozhodnutí opustit domácího mazlíčka na klinice vždy provádí majitel na základě prognózy lékaře.

Léčba se může konat doma s radou veterináře: lékař přijede, položí kapátko a provede injekce, vyhodnotí stav psa, vydá doporučení. Samozřejmě, v případě nouze, lékař nemusí mít čas pomoci s prudkou změnou stavu psa.

Léčba psinky trvá nejméně dva týdny. Nervová forma moru je obtížná a dlouhá léčba, ale existují případy, kdy se zotavení objevuje spontánně. Vše záleží na individuálních zdravotních vlastnostech psa, jeho imunitním stavu a souvisejících onemocněních.

Komplikace moru se vyskytují někdy během několika týdnů, uprostřed absolutního zdraví zvířete. Nejčastěji se jedná o následky poškození šedé hmoty mozku, smrti neuronů a nervového systému. Pes stále trpí bolestmi a mohou se vyskytnout mírné potíže s pohyblivostí končetin, hluchotou a epileptickými záchvaty. Ale komplikace mohou být, pokud štěně onemocní během výměny zubů, trvalé zuby se stávají ulcerovanými, tmavými.

Komplikace po nervové formě psince jsou bohužel prakticky nevratné, jak mozkové buňky umírají. V ojedinělých případech se po určité době mohou ztratit ztracené funkce, ale to závisí více na adaptivních schopnostech zvířete.

Úspěšné léčení těžké a zákeřné nemoci, která je považována za mor psů, je žádoucí provádět pouze pod dohledem lékaře. Včasná diagnostika, podávání imunitních a antivirotik, stejně jako dobrá péče mohou zabránit vzniku komplikací.

Psí distemper, nebo Carré nemoc, je smrtící pet nemoc, která má hrozné příznaky a stejně hrozné následky, dokonce i smrt. Chcete-li zachránit svého domácího mazlíčka, musíte znát vlastnosti tohoto onemocnění, metody léčby a prevence. V tomto článku čtenář obdrží důležité informace, které mu pomohou včas vidět infekci a zahájit léčbu.

Charakteristické rysy onemocnění

Mor je velmi stará virová infekce známá od dob starověkého Řecka. Jeho původcem je filtrovatelný virus, charakterizovaný vysokým stupněm infekčnosti: patogen se přenáší vzduchem a kontaktuje nemocné zvíře:

 • skrz nos, oči a ústa (sliny);
 • použitím běžné vody;
 • prostřednictvím sexuálního kontaktu;
 • vypouštěním zvířete: moč a výkaly;
 • používání běžných předmětů pro domácnost ve zvířatech.

Někteří vědci se domnívají, že psinka může být přenesena na zvíře z různých druhů hmyzu.

Páska u psů s pozdní léčbou může tragicky skončit

Virus je ve vnějším prostředí velmi stabilní a životaschopný. Riziko infekce všech je během přechodných období vyšší - na jaře a na podzim, i když je možné infekci kdykoliv dostat. Při kontaktu s nemocným psem bude zdravé zvíře nakaženo v téměř 100% případů.

Při infikování je pravděpodobnost úmrtí zvířete velmi vysoká - riziko fatálního výsledku je 50%. Pokud štěňata onemocní štěňaty do 12 měsíců, možnost zachránit jejich život je téměř nulová.

Všechna plemena psů v jakémkoliv věku jsou ohrožena a mohou být nemocná s nepohodlí; praxe ukazuje, že infekce nejčastěji postihuje mladé jedince. Když už mluvíme o štěňatech, nejlepší ochranu pro ty, kteří se narodili z očkované matky.

Infekce se může vyskytovat ve třech formách:

V prvním případě se celý cyklus onemocnění vyskytuje přibližně za 3 týdny a může jít do chronického stadia, které trvá přibližně 3-4 měsíce. Po celou dobu bude zvíře ve stavu vyčerpání.

Superakutní forma se vyznačuje okamžitým zhoršením stavu psa, který brzy spadne do kómy a umře. Trvá asi 3-4 dny, není zde možnost zachránit zvíře: v současné době v lékařské praxi není jediná možnost vyléčení této formy onemocnění.

Ve třetím případě pes zemře do 24 hodin.

Aby se snížilo riziko smrti psa, musíte začít včas léčit a být zodpovědný za svého domácího mazlíčka. I přes nebezpečí pálenky, ve většině situací člověk může zachránit zvíře.

Mimochodem, pes nemůže dostat kočku od kočky, protože různé patogeny způsobují mor u různých živočišných druhů.

Příznaky psinky

Po infekci se virus začne množit v latentní fázi: latentní forma může trvat až tři týdny.

Pozor! Navzdory skutečnosti, že se příznaky v žádném případě neprojevují, je infikované zvíře nositelem patogenu a může jej přenášet na jiné psy.

Majitel musí pečlivě sledovat chování vašeho domácího mazlíčka, protože se choroba může stále projevovat nenápadnými prvními příznaky:

 1. Zhoršující se chuť k jídlu.
 2. Sliznice zvířete vypadají nezdravě, zarudlé.
 3. Pes je překvapivě apatický.
 4. Může způsobit průjem, zvracení.
 5. Zvíře ostře reaguje na světlo, tráví čas ve stínu a tmavých místech.
 6. Ihned po infekci teplota psa mírně stoupá, normalizuje se za 2-3 dny.

Toto znamení pálenky - vzestup teploty - je prahová hodnota: pokud zvíře znovu obnoví činnost, aniž by vůbec prokázalo svou infekci, pak se imunita vyrovnala s patogenním virem. Pokud obranný systém dospělého psa není dostatečně silný, začne postupná progrese příznaků.

Se zhoršením zdraví se objevují další příznaky:

 • depresivní stav;
 • obvyklé reflexy mizí;
 • pes přestane reagovat na svou přezdívku;
 • zvíře přestane brát jídlo;
 • zimnice a horečka;
 • virus infikuje centrální nervový systém: křeče končetin.

Druhy infekce a možné následky

Infekce nemá vliv na lidi, ale hostitelé mohou být nositeli patogenu - to je třeba vzít v úvahu

Onemocnění se může lišit ve svých příznacích a některých vlastnostech - záleží na zaměření patogenu.

 • S porážkou dýchacího a dýchacího ústrojí z úst a nosu psa se hnis hojně uvolňuje, což může ztěžovat dýchání - velké množství sekrecí vede k překrytí dýchacích cest.
 1. kašel;
 2. těžký průjem;
 3. dehydratace;
 4. zvýšení teploty.
 • Pokud je patogen koncentrován ve střevě psa, může se na jazyku objevit jazyk bělavého odstínu. Chuť k jídlu mizí (ale žízeň přetrvává), mazlíček může slabnout.
 • S rozvojem onemocnění na kůži, kde není pokryta vlasy, se objevují puchýře. Jedná se o nejjednodušší typ infekce, protože nemusí existovat žádné jiné příznaky.
 • CNS je nejvážnější typ moru u psů. Vyznačuje se přítomností křečí a paralýzou tlapek. Existuje riziko paralýzy srdečních svalů, což znamená smrt zvířete. Chování se mění - pes se stává agresivním.

Patogen se snaží infikovat co nejvíce částí těla, protože mor se vyznačuje projevem různých symptomů. Čím více z nich, tím vyšší je riziko pro život psa.

I když zvíře přežije, infekce neprochází bez stopy. Nejtěžší odrůda, nervózní, může vést k epilepsii u psa.

Charakterizovány jsou také následující komplikace po onemocnění:

 • ochrnutí končetin;
 • meningitida;
 • hluchota;
 • slepota;
 • zničení zubní skloviny.

Veterináři často nabízejí vedení eutanazie zvířete, pokud se zvířeti nepodaří tyto účinky odstranit.

Způsoby, jak léčit psince

Pokud máte podezření, že máte zvířecí pálenku, musíte ji okamžitě vzít veterináři k zahájení léčby.

Navzdory vysokému riziku úmrtí vašeho domácího mazlíčka během infekce tímto virem, se majitel nemůže vzdát: musíte použít všechny možné metody k vyléčení zvířete.

Je zjištěno, že při včasném odhalení příznaků infekce a okamžité léčby pes přežije a obnoví zdraví v 90% případů. Naopak, pokud ignorujete nebo neuvidíte varovné příznaky během období utajení, nemoc postupuje do další fáze a šance na přežití rychle klesají.

Pokud se domníváte, že se jedná o domácí zvíře, měli byste jej okamžitě vzít veterináři k zahájení léčby.

Tip! Zpočátku se doporučuje navštívit lékaře, v budoucnu se schopností provádět injekce, lékařská opatření mohou být prováděna doma.

Jak vyléčit psa ze psinky? Při předepsané terapii:

 • Imunostimulancia - roztoky pro intravenózní injekci:
 1. urotropin (39%), 2 ml pokaždé;
 2. glukóza (39%), 4 ml;
 3. glukonát vápenatý (15%), 2 ml;
 4. kyselina askorbová (7%), po 4 ml;
 5. Dimedrol (2%), po 1 ml;
 6. chlorid sodný, 7 ml.
 • Sérum s ochrannými protilátkami.

Tyto látky umožňují odolnost zvířete k odolnosti. Kompozice obsahuje protilátky zvířat, které měly pažbu a byly schopny se zotavit. Pokud je hmotnost psa lehčí než 5 kg, pak se vstříkne 2 ml séra, pokud je více než 5 ml. Ale musíme si uvědomit, že je nutné léčit domácího mazlíčka s těmito léky na počátku nemoci - pouze v tomto případě budou léky prospěšné.

Léčba injekcemi vitamínů B1, B6, B12. V obtížných situacích se zvířeti podávají intravenózní kapátka. Také pro účinnější zotavení a minimalizaci pravděpodobnosti komplikací musí zvíře v této době užívat vápník.

Slabé tělo by nemělo být přetíženo „obtížným“ jídlem, proto by mělo být po dobu léčby a zotavování zvířatům podáváno tekuté kaše, mleté ​​maso, syrová vejce a nízkotučné tvarohy (ne více než dvakrát týdně).

Pro normalizaci teploty psa je vhodné použít antibiotika. Jejich použití závisí na příznacích a vlastnostech infekce.

Používá se také:

 • snížení tlaku uvnitř lebky;
 • snížení svalového tonusu;
 • udržování srdeční aktivity;
 • vylučování sputa;
 • léčba hnisání očí.

Vakcína proti psince

Každý hostitel má možnost vyhnout se takovým následkům, komplexní léčbě infekce samotné a případným komplikacím; Doporučuje se očkovat proti psince včas.

Očkování se provádí několikrát:

 • první ve věku 1-2 měsíců;
 • druhý v 6 měsících;
 • pak - jednou za rok.

Vakcinace se provádí v raném věku, protože imunitní systém matky chrání štěně pouze v prvních třech měsících, a to v tomto období, kdy musí být čtyřnohé nohy dostatečně chráněny. Poté se doporučuje izolovat štěně od kontaktu s možnými nosiči patogenu po dobu asi 2 týdnů.

Pozor! Očkovací látky jsou vyrobeny výhradně zdravým zvířatům, nejsou povoleny žádné blechy ani červi.

Psi snadno snášejí účinky očkování ruských nebo zahraničních výrobců. Jedna z nejoblíbenějších vakcín je polyvalentní, která vyvíjí imunitu na několik onemocnění najednou.

Vakcína umožňuje tělu zvířete vyrovnat se s patogenním virem. To znamená, že pes může onemocnět, ale nemoc je asymptomatická a bez následků: s imunitou, tělo rychle zvládne mikroorganismus.

Několik důležitých poznámek:

 1. Pokud je již infikované štěně očkováno během latentní fáze, zvíře nebude schopno přežít.
 2. Pokud se dítě nakazilo brzy po očkování, kdy imunita ještě nebyla vyvinuta, pravděpodobnost úmrtí štěně je velmi vysoká.

Lidové recepty na léčbu nemoci

Tato infekce byla známa již od starověku a lidé v minulosti také hledali způsoby, jak uzdravit a zachránit své domácí mazlíčky. Před popisem receptů tradiční medicíny je třeba připomenout, že se nedoporučuje, aby se před samotnou léčbou nedoporučovalo samo-dávkování chumky, je nutné podstoupit testy a konzultovat s odborníkem.

Dekorace z níže uvedených bylin pomůže tělu zvířete vyrovnat se s nemocí a lépe se z ní zotavit:

 • Ľubovník bodkovaný a heřmánek pomáhají odstraňovat toxiny z těla psa;
 • motherwort pomůže zklidnit centrální nervový systém a zabránit rozvoji nejnebezpečnějších patologií nervů.

Další známá metoda je známá - ošetření distemperů u psů s vodkou se provádí podle následujícího receptu: smíchejte 125 ml vodky s jedním syrovým vejcem, přidejte 15 ml čerstvého medu.

Směs rozdělte do tří částí, třikrát denně nalijte do úst zvířete stříkačkou a ujistěte se, že zvíře polklo.

Léčba vodkou je účinná, pokud je nemoc mírná a zvíře má silný imunitní systém.

Pozor! Výše popsané metody tradiční medicíny působí pouze jako doplněk k hlavní léčbě. Tradiční terapii nelze nahradit pouze těmito recepty.

Majitel je plně zodpovědný za zdraví zvířete. Pes nerozumí všem možným hrozbám pro své zdraví, protože osoba by měla sledovat, s kým je v kontaktu, vidět změny v chování v čase a přijmout naléhavá opatření v případě pochybností. Nemoc je příliš nebezpečná, nemůžete se spoléhat na "jako", musíte zvíře vzít včas veterináři. A opět, nejlepší lék na pálenku je varovat ji a očkovat vašeho mazlíčka předem.

V tomto článku čtenář obdržel nejdůležitější informace o smrtelném onemocnění psů a naučil se, co dělat, když se objeví známky distemper. Tyto informace pomohou majitelům psů včas vidět podezřelé příznaky a provádět účinnou léčbu.