Výběr nejlepší lék na bolest v krku: jak se vyhnout chybám?

Pokud jde o lékárnu, často si myslíme, že lékárník skrývá nejlepší lék na bolest v krku pod pultem a nikdy jej nedoporučuje, a pokud to doporučuje, je to jen prostřednictvím známého nebo proto, že ho sám nepotřebuje. Ve skutečnosti, všechno není v pořádku, a za účelem výběru vhodného léku na bolest v krku, musíte mít alespoň základní znalosti a dovednosti v této oblasti, pojďme se podívat, co byste měli věnovat pozornost při výběru léku.

Analogy léčiv

Lékárníci často doporučují nahradit jeden lék jiným lékem, zatímco cenový rozdíl se může lišit v dostatečném rozsahu, aby zasáhl kapsu:

 1. Nejlepší léky na bolest v krku nejsou vždy drahé léky, někdy to bude stačit, aby se sladkosti lékořice. A někdy by léčba měla být složitá a vyžadovat dodatečné náklady.
 2. Analogy léčiv mohou být ve složení podobné a v tomto případě mezi nimi nebude žádný rozdíl. Pokud je jedna účinná látka nahrazena jinou, pak je možné se s takovou radou lékárníka namítat.
 3. Účinné látky mohou vyvolat alergickou reakci těla bez ohledu na jejich koncentraci v přípravku. Proto, pokud vám lékař předepíše konkrétní lék, musíte jej použít.

Je to důležité! V případě antibiotik Vám lékárník nebude schopen doporučit jiný lék, protože tyto léky jsou vydávány výhradně na lékařský předpis.

Opláchněte nebo rozpusťte

Přípravky v krku mají antibakteriální účinek a jejich volba je dostatečně velká, není jasné, jak se nejlépe zbavit bakterií, použít různé antiseptické pastilky v kompozici nebo dokonce kloktat s antiseptickými přípravky.

Obě metody jsou úspěšně používány při léčbě nemocí hltanu, ale neměli byste to přehazovat s použitím takových léků, protože mikroflóra v ústní dutině může být snadno narušena, což jen zhorší reprodukci patogenních mikroorganismů.

Nejlepší lék na hrdlo lokální akce lze hledat mezi aerosoly pro hrdlo, to vše závisí na souvisejících onemocněních a přítomnosti kontraindikací.

Výběr lízátka

 1. Cukroví musí rozpustit dlouhé množství času, ale také působí po celou dobu, která je v ústech, takže se nemusíte polykat nebo žvýkat bonbóny pro krk.
 2. Výběr bonbónů, věnujte pozornost akci, kterou mají, nemusíte tento lék vůbec potřebovat.
 3. Baktericidní pastilky zastaví množení bakterií, ale nepřinesou náležitou úlevu, protože pozastaví vývoj onemocnění nebo mají pozitivní účinek v malých množstvích.
 4. Kombinované léky pomohou zbavit se nejen bakterií, ale také nepříjemného bolestí v krku, přispívají také ke zmírnění hltanu.
 5. Nejlepší lék na bolest v krku, můžete snadno zvolit sami, veden příznaky.

Pastilky

Resorpční tablety mohou být také přičítány pastilkám pro bolest v krku, protože princip účinku léků je stejný.

Názvy tablet, které skutečně fungují pouze dva, jsou obě tyto léky antiseptické:

Je to důležité! Vyberte si pastilky a pastilky s nejnižším obsahem barviv a cukrů. S diabetem je tento typ léčby přísně zakázán.

Vybereme řešení pro oplachování

 1. Roztoky pro kloktání mají lokální účinek podobný pastilkám, kromě toho, že působí krátce.
 2. Účinné látky s antibakteriálním účinkem budou působit stejným způsobem, ať už si vyberete kterékoli z léčiv, které zvolíte.
 3. Chlorhexidin se nachází v kapkách proti kašli a je to nejlepší kloktadlo z hlediska ceny - kvality.
 4. Jeden z osvědčených léků - Malavit, obsahuje bylinné extrakty, které mají nejen baktericidní, ale i změkčující účinek.
 5. Pro opláchnutí můžete použít roztoky soli a sody, slabý roztok manganistanu draselného nebo lék podobný působení chlorhexidinu - Miramistinu.

Spreje v hrdle

 1. Speciální přípravky pro léčbu krku jsou spreje, které mají také antiseptický účinek, navíc v lékařství je běžné použití sprejů s přidáním antibiotik.
 2. Řízené působení aerosolu na specifické zaměření onemocnění s maximální koncentrací v postižené oblasti má příznivý vliv na snížení počtu mikrobů v krku.
 3. Tyto léky lze použít jak pro dospělé, tak pro děti od 4 do 5 let, takže aerosol je nejlepším nástrojem pro děti z hrdla. Protože si nemůžete dělat starosti, že dítě neúmyslně udusilo pastilky nebo tablety pro hrdlo.
 4. Osvědčený aerosolový hrdlo je hexorální, který působí na patogenní houby a má také anestetický a protizánětlivý účinek.
 5. Dalšími známými léky této řady jsou Bioparox, Tantrum Verde, Ingalipt, Stopangin, každý z těchto léků by měl být použit v různých patologiích.
 6. Všechny spreje pro léčbu krku budou užitečné pro zubní onemocnění, proto musí být zakoupeny v domácí lékárničce předem. Léky jako Hexoral nebo Stopangin jsou tou nejlepší volbou, protože ovlivňují více patogenů.

Komprimuje

Léčba chronických onemocnění dýchacích cest zahrnuje použití obkladů na krku. Kompresory používané pro léčbu mohou být studené i oteplované. S opatrností by měly být obaly vyráběny pro děti, protože jejich použití je povoleno pouze od jednoho roku, a použití vodkové komprese je přípustné pouze od tří let.

Ohřívací obal není nejlepším lékem na krk, protože jeho použití při teplotě nebo v akutním stadiu nemoci je zakázáno a může situaci pouze zhoršit, což způsobuje zvýšený růst patogenních organismů. Než použijete topný obklad, měli byste se poradit se svým lékařem.

Schéma použití zahřívaného obkladu na hrdlo je uvedeno na obrázku níže.

Je to důležité! Komprese jsou pouze doplňkem léčby, ale ne její hlavní složkou.

Studené balení

Mají imunostimulační, rozlišovací, symptomatický účinek:

 1. Nejznámější z jeho druhového obkladu se vyrábí na bázi zředěného alkoholu nebo vodky, teplo pod takovým obkladem by mělo trvat déle než několik hodin.
 2. Obvazy s bramborovou kaší.
 3. Obvazy s tvarohem.

Nejbezpečnější je aplikovat suchý obklad na hrdlo ve formě obyčejného šálu, pro quinsy je tento typ léčby téměř nutný.

Antibiotika pít nebo nepít

Antibiotika jsou poměrně závažnou skupinou léků, které mají všeobecný účinek na organismus, takže antibiotika mohou přinést nejen výhody, ale také ublížit při narušení střevní mikroflóry a podkopání přirozené imunity.

Prodloužená období akutních respiračních infekcí vyžadují jmenování antibiotik, často s použitím cefalosporinů, protože mají pozitivní terapeutický účinek po mnoho let na respirační onemocnění a zánětlivé procesy dýchacích cest. Video v tomto článku odráží podstatu vlivu antibiotik na organismus jako celek.

Jedním z nejčastějších zástupců této skupiny je ceftriaxon:

 1. Léčba antibiotickou terapií zahrnuje pozorování lékaře nebo pacienta v 24hodinové nemocnici.
 2. Lék se předepisuje novorozencům v závislosti na tělesné hmotnosti.
 3. Ceftriaxon existuje pouze jako injekce, cefalosporinové přípravky ve formě tablet neexistují.

Nejlepší lék na bolest v krku ve formě antibiotik lze nalézt ve formě tablet, tak sumeded (azithromycin) může být hodný náhrada za ceftriaxon, pokud začnete užívat v pravý čas.

Je to důležité! V počátečním stadiu ARD a ARVI je třeba se vyhnout antibiotikům, protože onemocnění může být vyřešeno bez použití antibiotik za 7-14 dní.

Já se zlepším

Často opomíjíme bolest v krku a bolest v krku, a časem bolest ustupuje, bez ohledu na to, zda jsme si vzali léky na hrdlo nebo ne. Tento přístup k léčbě není zcela správný, i když přítomnost dobré imunity přispívá k rychlému řešení onemocnění.

Někdy, aniž bychom si toho všimli, přidáváme k dietním výrobkům, které pomáhají rychle a bez dalších nákladů. Sklad přírodních rostlin a látek nám pomáhá v případech, kdy není možné koupit léky v lékárně nebo vyhledat kvalifikovanou pomoc.

Nejlepší léky na krk používané v tradiční medicíně:

 • med;
 • šalvěj;
 • propolis;
 • měsíček;
 • heřmánek;
 • citron;
 • zázvor.

Léčivé odvarky, infuze, čaje lze připravovat vlastníma rukama, aniž byste museli trávit mnoho času a peněz, jen mějte na paměti, že takové léky nemohou být skladovány po dlouhou dobu, což je důvod, proč je doba použitelnosti těchto léků velmi omezená a doporučuje se, aby byly uchovávány mimo dosah světla..

Úleva z tradiční medicíny je patrná v prvních dnech onemocnění. Pokud symptomy nezmizí ve stejnou dobu, pak stojí za to najít jinou, alternativní metodu léčby s použitím farmaceutických přípravků.

Jak si vybrat právo

Vyberte si nejlepší lék na léčbu krku by měl být pečlivě, s přihlédnutím ke všem rysům těla, včetně věku dětí. Uspořádat léky v průběhu akutních respiračních infekcí, protože u jiných nemocí by měl lékař předepsat celou škálu léčby.

Lozenges, krční pastilky (antiseptické)

Účinné léky a lidový lék na krk

Bolest v krku doprovází četné nemoci - od banálního chladu až po bolest v krku, laryngitidu a faryngitidu. Bolest sama o sobě je pouze důsledkem nemoci, jejího příznaku, proto nemůže být samostatným onemocněním. Pro léčbu stavu je nutná správná diagnóza, protože výběr léčiv a léčebných metod závisí na tom, na čem záleží.

Neexistuje žádný univerzální lék na bolest v krku, ale můžete odstranit příznaky nemoci pomocí domácí léky a tradiční medicíny metody, farmaceutické přípravky ve formě spreje, pastilky a další dávkové formy.

Chcete-li správně vybrat účinný lék na krk, musíte se obrátit na zkušeného specialisty na diagnostiku. Teprve poté bude možné zahájit profilovou úpravu.

Příčiny bolesti v krku

Příčiny bolesti v krku je mnoho. Někdy to není spojeno s onemocněním, které vzniká se zvýšeným zatížením hlasivek, například učitelů, herců a mluvčích.

Také bolest může nastat, když je hrdlo suché v teple, když je dehydratováno, když je ve vysoce prašné místnosti nebo při vdechování toxických výparů, výparů nátěrů a žíravin.

Hlavní typy onemocnění, které způsobují bolest v krku:

Spreje v hrdle

Přípravky ve formě spreje (aerosolu) jsou zvláště účinné pro ošetření hrdla, protože rychle pronikají do zanícené oblasti a eliminují proces:

Má antivirový, bakteriostatický a antifungální účinek, napomáhá regeneraci sliznic.

Tablety, pastilky a pastilky

Místní účinný lék na krk má účinek přímo v centru infekce, proto, pro bolest, různé pastilky a pastilky jsou zvláště účinné pro bolest.

Farmaceutický průmysl produkuje mnoho takových léků, například lízátka Strepsils, Faringosept a další. Tyto léky mají několik důležitých výhod. Mají příjemnou chuť a nejsou vnímány pacienty jako lék, který je zvláště důležitý pro onemocnění dětí. Působí rychle, protože účinné látky se okamžitě dostanou do "bolavého místa".

Když resorpce těchto léků rychle zmizí nejen bolest v krku, ale také pocit suchosti, podráždění a lechtání. Co je hezké, takové tablety a pastilky lze nosit s vámi a používat v jakékoli situaci, kdy se náhle začne krčit.

Léky na kloktání

V lékárně si můžete koupit hotová léčiva pro léčbu krku, například Furacilin. Prodává se jako hotový roztok nebo jako tablety, které se ředí v horké vodě doma.

Pro tento účel, antimikrobiální lék Miramistin, stejně jako Chlorophyllipt s přírodním složení, Malavit, také na základě rostlinných materiálů, Dioxidin, je silný antibakteriální prostředek.

Také produkoval a jiné drogy, které jsou účinné v léčbě krku. Například mazání hltanu pacienta pomocí Lugolova roztoku je účinné i v přítomnosti hnisavé angíny.

Inhalace rozprašovače z hrdla

Nebulizátor, zejména pro malé děti a pacienty s lůžkem, je nejúčinnějším lékem na krk. Používá léky ve speciálních kapslích - nebulahu. Je lepší si je koupit v lékárně, tam je přesně dávkované množství léku.

Z nebulizéru vstupují živiny do těla pacienta ve formě nejmenší vodní suspenze, takže se snadno dostanou na bolestivé místo a rychle mají potřebný terapeutický účinek.

Antibiotika pro hrdlo

Následující antibiotika se často používají k léčbě bolestí v krku a dalších hnisavých onemocněních krku:

Prášek pro parenterální roztok. Jedna dávka - 1 g pro dospělé, dvě dávky.

Injekční prášek je předepsán pro těžké infekce.

Lidové léky na kloktání

Tradiční medicína vždy najde účinný lék na krk v každé kuchyni. Do této role mohou být zapojeny následující komponenty:

 • Sůl - moře a obyčejné vaření.
 • Jedlá soda.
 • Tinktura jódu.
 • Citronová šťáva.
 • Přírodní med.
 • Obyčejný černý nebo zelený čaj (výrobek by měl být přírodní, bez přísad a příchutí).
 • Vývar z heřmánku, měsíčku.

Nejčastěji kloktejte s roztokem jedlé sody a soli. Chcete-li získat, smíchejte v půl lžičky soli a sody, rozpusťte ve sklenici teplé vody. Je lepší tento roztok namáhat, protože pronikání hrubých částic do krku během zákroku může poškodit zanícenou a oteklou sliznici, což zhorší průběh onemocnění.

Ošetření krku pomocí obkladů

Je možné aplikovat obklady pouze v případě zánětlivých onemocnění hrdla hnisavého charakteru:

 • Chronická onemocnění dýchacích cest ve studeném stavu.
 • Laryngitida v akutním stadiu.
 • Faryngitida
 • Nekomplikované, katarální bolest v krku.
 • Podráždění hrdla suchým vzduchem, prachem.
 • Přetížení hlasivek díky pláčům, křikům, dlouhým rozhovorům na vysokých tónech.
 • Chronická lymfadenitida.

Užitečné video o léčbě bolesti v krku:

Ve všech těchto případech jsou vodovodní obklady účinné. Nejsou vyrobeny z čistého alkoholu. V přítomnosti hnisavého zánětu je použití tepla zakázáno, protože může vyvolat dilataci krevních cév a patogeny budou přenášeny krevním tokem v celém těle.

Je také nemožné vyrábět obklady v přítomnosti vysokého krevního tlaku a novotvarů, zejména maligní povahy.

Kromě klasické komprese vodky můžete provádět následující možnosti:

 1. Stlačit s hořčicí.
 2. S eukalyptovým olejem.
 3. S balzámem "Star".
 4. Na tvaroh.
 5. S furatsilinomem a Dimeksidomem, obzvláště dobré při zvyšování lymfatických uzlin.
 6. Ze syrových brambor.
 7. Solné přístroje a další.

Pro účinnější léčbu onemocnění je nejlepší aplikovat několik různých způsobů expozice, které jste dříve koordinovali se svým lékařem.

Parní inhalace

Nejjednodušší a nejefektivnější inhalace pro sucho a bolest v krku je soda. Je to snadné a hlavní složka - jedlá soda - je v každém domě. Pro přípravu inhalace vezměte lžíci sody na litr teplé vody (není třeba přesně měřit).

Stejně efektivní jsou i parní inhalace s léčivými bylinami. Pro tyto účely se nejčastěji používá odvar z heřmánku, eukalyptu a dalších bylin s protizánětlivým a antiseptickým účinkem.

Můžete použít esenciální oleje, ale musíte se ujistit, že pacient nemá na ně alergickou reakci. Aromaterapie kombinovaná s blahodárnými vlastnostmi esterů a horké páry má pozitivní vliv na stav suchého a podrážděného hrdla.

Existují jednoduchá pravidla pro inhalaci, která by měla být dodržena:

 1. Strávit 1 - 1,5 hodiny po jídle.
 2. V tomto procesu je nutné aktivně inhalovat a vydechovat páru.
 3. Po dokončení procedury byste neměli jíst, pít, mluvit, kouřit, opustit dům alespoň hodinu.

Doba inhalace je 3 minuty pro dospělé, 1 minuta pro děti. Frekvence - od 3 do 5 krát denně.

Mléko s bolestmi v krku

Starý osvědčený účinný lék na krk je teplé mléko s medem, máslem nebo kozím olejem. Mléko obsahuje speciální látky, které podporují rychlejší hojení, pomáhá se zbavit dusivého suchého kašle, zklidňuje podrážděné a bolestivé krky.

Přidání dalších prospěšných složek zvyšuje účinek mléka. Je lepší pít horký přes noc, protože lék vyvolává aktivní pocení. Po pocení se pacient uvolní a rychle usne. Ale než půjdete do postele, určitě potřebujete změnit na suché pyžamo nebo košili, stejně jako změnit ložní prádlo.

Léčíme krkový med

Včelí produkty mají výrazný protizánětlivý účinek, ale samy o sobě mohou způsobit silnou alergickou reakci, proto by měly být používány s opatrností.

Med může být přidán do nápoje (teplé, ne horké, med ztrácí své léčivé vlastnosti při zahřátí), stačí rozpustit lžíci výrobku v ústech, použít roztok pro opláchnutí. Je velmi dobré žvýkat kousky voštiny a můžete použít i jiné včelí produkty, například kloktat s teplou vodou, ke které se přidá několik kapek farmaceutické alkoholické propolisové tinktury.

Hlavní podmínkou účinnosti medu - jeho přirozeného původu.

Pokud byly včely krmeny cukrem, produkt nebude mít léčivé účinky. Nejlepší je zakoupit si ho od důvěryhodných výrobců. Pro ošetření krku je nejvhodnější limetkový med - má zlepšené vlastnosti, pomáhá porazit teplo v případě nachlazení a infekčních onemocnění.

Více populárních receptů na bolest v krku naleznete ve videu:

Jiné lidové prostředky pro léčbu krku

Neexistuje žádný účinný lék na krk. Tradiční medicína navrhuje používat přírodní produkty obsahující vitamín C ke změknutí hrdla, například odvar z šípů, čaj s citronem, malina, s kalíškem.

Tyto nápoje mají mnohostranné vlastnosti. Pomáhají změkčit hrdlo a snížit bolest v něm, posílit imunitu, podpořit oslabené tělo, naplnit ho vitamíny, mají antipyretické vlastnosti.

Kyselina askorbová má pozitivní vliv na tělo, zabraňuje rozvoji zánětlivého procesu.

Někdy s bolestmi v krku je užitečné nasát plátek citronu s medem. Kombinace těchto dvou složek pomáhá nejen odstraňovat bolest a podráždění, omezuje zánětlivý proces, ale také pomáhá zvyšovat tvorbu slin. To snižuje pocit sucha v krku a bolest postupně přechází.

Účinná léčba krku pro těhotné ženy

Žena, která očekává dítě, může také onemocnět, ale její bolest v krku je také komplikována skutečností, že téměř všechny drogy jsou zakázány.

Pouze tradiční medicína, kloktadla, obklady (v nepřítomnosti hnisavého procesu v krku), parní inhalace se sodou a jinými látkami, pokud nejsou pro ženy z důvodu jejího zdravotního stavu zakázány termické procedury, zůstávají jí k dispozici.

Léky během těhotenství může předepsat pouze lékař, pokud si lékař zvolí neškodné léky nebo pokud očekávané přínosy jsou mnohem vyšší než očekávané poškození zdraví nenarozeného dítěte.

Samoléčba může být nebezpečná, protože v některých případech může i obyčejná lékárna heřmánek poškodit.

Je mnohem snazší bránit se před bolestmi v krku než pokusit se léčit nemoc. Zdravý životní styl, správná výživa, cvičení, kalení, větrání místnosti a zvlhčování vzduchu mohou zabránit nástupu nemoci a v důsledku toho bolest v krku.

Všimli jste si chyby? Vyberte ji a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jaké pilulky existují pro bolest v krku? Seznam účinných nástrojů

Dosud jsou tablety pro bolest v krku nejúčinnějším a nejúčinnějším prostředkem.

V závislosti na příčině, která způsobila nepříjemný symptom, bude pacient vždy schopen zachytit lék odpovídající skupiny.

Druhy prášky v krku

Všechna léčiva jsou rozdělena do několika skupin v závislosti na farmakologické orientaci. Tam jsou oba “sání” drogy, a pro orální podání, tam být jak levný a velmi obtížný dovolit si léky.

Antiseptika

Prostředky této skupiny mají přímý vliv na životně důležitou aktivitu bakterií.

Zabraňují vytváření „příznivého“ prostředí pro reprodukci mikrobů, díky kterému mikroorganismy umírají a zánětlivý proces postupně mizí.

Antibiotika

Jedná se o léky, které obsahují antibakteriální složky.

Na rozdíl od antiseptik, antibiotika přímo ovlivňují mikroorganismy, potlačují jejich živobytí a způsobují smrt.

Kombinované přípravky

Prostředky této skupiny kombinují několik aktivních složek, které mají dopad na několik front.

Mohou to být například léky, které mají protizánětlivé, antibakteriální a analgetické účinky.

Antihistaminikum

Léky, které odstraňují účinky alergických reakcí.

Takové léky mohou zmírnit stav pacienta v krátkém čase, zmírnit nepohodlí ve formě bolesti, lechtání a odstranění dýchacích potíží.

Imunomodulátory

Fondy zaměřené na obnovu a zachování imunity.

Obnovují přirozenou mikroflóru úst a krku.

Léky této skupiny mohou být použity jako prostředek pro prevenci onemocnění a ve stadiu zotavení.

Navzdory tomu, že většina prostředků na krk je propuštěna z lékáren, aniž by kupující měl na předpis, odborníci přesto důrazně doporučují proti samoobsluze.

Dobré a účinné léky

Na moderním farmakologickém trhu jsou prezentovány stovky léků v krku. Je velmi obtížné vybrat ten správný nástroj z této odrůdy.

Antiseptika

Antiseptika mají výrazný účinek v případě diagnostiky následujících problémů u pacienta:

Mezi nejčastější léky patří:

 • Grammeadine.
  Má depresivní vliv na živobytí mnoha druhů mikroorganismů.
  Pomáhá při komplexních onemocněních dutiny ústní, doprovázených přítomností hnisavých ran.
  Dávka léčiva je zvolena na základě věku pacienta, avšak maximální denní dávka je 8 kusů;
 • Strepsily.
  Nástroj nejen ničí mikroorganismy, ale také zvlhčuje sliznici hrdla.
  To může být jmenován i samostatně a v komplexní terapii.
  U dospělých je 1 tableta povolena každé 2-3 hodiny;
 • Septolete.
  Tento lék nejenže inhibuje životně důležitou aktivitu mikroorganismů, ale také obsahuje esenciální oleje.
  Může být použit k léčbě řady ORL onemocnění krku a nosohltanu.
  Děti po 10 letech a dospělí mohou mít až 6-8 kusů denně.
  Po užití přípravku se nedoporučuje pít a jíst 20-30 minut;
 • Faringosept.
  Lék odstraňuje bolest, potlačuje vitální aktivitu mikroorganismů, zmírňuje příznaky bolestivosti.
  Lze vyrábět s různými chutí.
  Standardní léčebný režim umožňuje užívat lék až 3-5 krát denně, 1 tabletu;
 • Falimint.
  Kromě hlavního účelu nástroj usnadňuje kašel, dezinfikuje sliznice a urychluje proces regenerace tkání.
  Dávka léčiva je zvolena ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta.

Před použitím tohoto léku je nutné si pozorně přečíst návod k použití a podrobně prostudovat kontraindikace.

Antibiotika

Používá se pro následující onemocnění:

 • angina bakteriálního původu;
 • těžké intoxikace;
 • rozvoj hnisavých komplikací;
 • bolest v krku v kombinaci s vysokou tělesnou teplotou po několik dní;
 • chronických onemocnění zánětlivého původu.
 • Coldact Lorpils.
  Kromě zmírnění příznaků ovlivňujících hrdlo mohou eliminovat ucpání nosu.
  Mohou být použity u dětí ve věku od 6 let, ale pouze po předchozím souhlasu s pediatrem.
  Nedoporučuje se používat více než 2 pastilky;
 • Gorpils.
  Lék není předepsán dětem mladším 12 let.
  Klasický léčebný režim zahrnuje užívání 1-2 pastilek každé 3-4 hodiny.
  Je třeba poznamenat, že lze konzumovat maximálně 8 tablet denně;
 • Doritricin.
  Silné antibiotikum, jehož použití se nedoporučuje pro děti do 12 let.
  Dávkování léčiva a léčebného režimu je zvoleno ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta.
  Léčebný cyklus by neměl překročit 5-7 dnů;
 • Trakhisan.
  Antibiotikum nejen ničí patogeny, ale také uvolňuje hrdlo.
  Během léčby je nutné aplikovat 1 tabletu každé 2-3 hodiny.
  Během dne nemůžete jíst více než 6 kusů;
 • Lizobact.
  Nástroj lze použít k léčbě dospělých i dětí.
  Užívá se každé 3-4 hodiny, ale ne více než 6 tablet denně.
  V těžkých případech můžete užívat 2 tablety najednou.
  Stojí za zmínku, že při užívání tohoto nástroje jsou téměř nikdy pozorovány vedlejší účinky.

Kombinované

 • bolest v krku;
 • faryngitida;
 • laryngitida;
 • zhoršení chronických onemocnění;
 • alergické reakce doprovázené bolestmi v krku.

Mezi širokospektrými léky lze rozlišit:

 • Decatilen.
  Nástroj ničí patogenní mikroflóru a zároveň znecitlivuje a usnadňuje projev lechtání v krku.
  Má příjemnou mátovou příchuť a je vhodná pro děti i dospělé.
  Léčba léky obvykle trvá 5 dnů.
  Současně první den vezmou jeden každé 2 hodiny, pak každý 4;
 • Sebedin.
  Předepisuje se při mnoha onemocněních ústní dutiny a krku.
  Tablety zničí patogenní mikroflóru a díky přítomnosti vitamínového komplexu ve směsi mohou zlepšit imunitu
  Léčivo je účinné proti širokému spektru bakterií, stejně jako proti houbám.
  Za den zabere až 5 pastilek, po uţití jídla a opláchnutí úst;
 • Šestiúhelník.
  Tento lék obklopuje sliznici, zklidňuje hrdlo, anestézuje a ničí patogenní mikroflóru.
  Přípravek se užívá každé 2 hodiny, ale celková denní dávka by neměla překročit 8 kusů.
  Před použitím se poraďte s lékařem;
 • Pectussin.
  Nástroj je předepsán pro bolest v krku, faryngitidu a angínu, stejně jako v řadě dalších případů.
  Nástroj dezinfikuje a ničí patogeny.
  Denně neberte více než 3 tablety po jídle.
  Přípravek se nedoporučuje pro osoby s přecitlivělostí;
 • Laripront.
  Nástroj zabíjí patogeny a bojuje s viry.
  Snadno se vyrovnat s bolestmi v krku a bolestmi v krku.
  Obvykle, v nepřítomnosti kontraindikací, 1 jednotka je předepsána každé 2-3 hodiny.

Antihistaminikum

 • Kestin.
  Lék je předepsán dospělým a dospívajícím po 15 letech.
  Pouze jedna tableta postačuje k tomu, aby pacientka byla alespoň jeden den zmírněna;
 • Xyzal
  Tento přípravek je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti od 6 let.
  Je nutné užívat 1 pastilku denně, nicméně před zahájením léčby je důležité se poradit s odborníkem;
 • Levocetirizin.
  Nástroj má výraznou účinnost, nicméně má mnoho kontraindikací.
  Neměli by ho užívat těhotné a kojící ženy ani děti.
  Stejně jako v podmínkách s analogy za den, to stačí vzít 1 každý;
 • Cetirizin.
  Nástroj má výraznou účinnost a úspěšně blokuje alergické projevy různého původu.
  Lék se používá 1 krát denně. Lék se nedoporučuje pro děti do 6 let;
 • Erius.
  Tablety jsou předepsány pro dospělé 5 mg jednou denně.
  Nástroj má dlouhodobý účinek a rychle eliminuje mnoho nepříjemných příznaků alergií.

Imunomodulátory

Mezi léky skupiny patří následující seznam:

 • Arbidol.
  Lék je předepsán dětem od 3 let a dospělým.
  Nástroj má nejen imunomodulační vlastnosti, ale také dokonale bojuje proti virům.
  Dávka se volí individuálně pro každého pacienta v závislosti na věku a vlastnostech organismu;
 • Kagocel
  Je účinný v období chřipky a nachlazení, stejně jako proti herpetickým infekcím.
  Lék mohou užívat dospělí i děti od 3 let.
  Pokyny pro léčivo popisují podrobný režim pro každý věk;
 • Imudon
  To je dobrý nástroj pro prevenci infekčních onemocnění ústní dutiny.
  Po resorpci tablety na sliznici je vytvořen speciální ochranný film, který nejenže zabraňuje "zavedení" patogenní mikroflóry, ale také jej potlačuje.
  Dospělí se doporučuje užívat až 8 kusů denně;
 • Ribomunil.
  Lék pracuje na principu vakcíny a obsahuje oslabenou kulturu bakterií.
  Přípravek se ráno vezme na prázdný žaludek.
  Jednorázová dávka účinné látky je 0,75 mg pro dospělé;
 • Anaferon.
  Homeopatický lék s minimálními kontraindikacemi a vedlejšími účinky.
  Lze použít u dětí i dospělých. Režim látky je podrobně popsán v přiložených pokynech.

Populární drogy

Tablety pro sání z bolení v krku:

Užitečné video

Z tohoto videa se dozvíte, jak můžete účinně vyléčit bolest v krku:

Tablety s bolestmi v krku mohou být použity jako nezávislý nástroj a navíc k celkové terapii.

Neměli byste zapomenout, že před užitím této drogy, měli byste se poradit se svým lékařem a podstoupit komplexní vyšetření.

13 nejlepších léků na bolest v krku

Bolest v krku je rozšířeným symptomem, který je téměř každému z nás znám již od dětství. Bolest v krku může být neškodným příznakem akutních respiračních virových infekcí a může být hrozné znamení meningokokové nasofaryngitidy, která může být příčinou meningitidy a generalizované infekce.

Bolest v krku je důležitým diagnostickým znakem a zkušený specialista během vyšetření a inspekce může stanovit nejen přibližnou, ale i přesnou diagnózu. Například po zjištění charakteristických skvrn Belsky-Filatov-Koplik na ústní sliznici se dá docela snadno diagnostikovat spalničky.

Bolest v krku může být doprovázena různými asociovanými symptomy, jako je bolestivost a otok regionálních lymfatických uzlin, horečka, kongesce nosu a rinorea a další symptomy. Bolest v krku je jednou z těch nepříjemných podmínek, se kterými každý začíná bojovat vlastním způsobem, aniž by čekal na počáteční léčbu u lékaře.

V tomto ohledu prodávaly v maloobchodním lékárenském řetězci velké množství různých prostředků k odstranění bolesti v krku. Některé z nich jednoduše odstraní symptom, protože obsahují lokální anestetika, ale neovlivňují zánětlivý proces. Jiné léky obsahují antiseptika a antibiotika, která působí na mikrobiální flóru a přispívají k dezinfekci. Ale v případě, kdy je faryngitida nebo bolest v krku způsobena virovou infekcí, budou antibiotika zbytečná a dokonce škodlivá, protože přispívají k rozvoji střevní dysbiózy.

Je však nepravděpodobné, že by obyčejný člověk pochopil všechny tyto jemnosti. Proto v hodnocení nejoblíbenějších forem pro léčbu bolestí v krku zahrnovaly fondy, které jsou klasifikovány podle jejich fyzických vlastností. Jedná se o aerosoly a spreje, které se nastříkají, to jsou žvýkací tablety, pastilky a pastilky pro sání nebo pevné dávkové formy.

Závěrem lze uvážit „rozpočtovou“ sadu léků, které zmírňují bolest v krku, které mají nejnižší náklady a jsou dostupné téměř všem.

Hodnocení nejlepší prostředky pro bolení v krku

Nejlepší spreje z bolavého hrdla

Spreje a aerosoly se umísťují na prvním místě v žebříčku léků pro boj s bolestmi v krku, protože mají nejvhodnější a nejrychlejší formu aplikace. Aerosoly se liší od sprejů v dodávacím mechanismu léku. Aerosol může obsahovat lék pod tlakem, takže stačí jednou stisknout a podržet sprejové tlačítko a účinná látka bude rozprášena v požadovaném směru. Pokud jde o spreje, není tam žádný přetlak, je třeba jej vytvořit sami, pravidelně stiskněte tlačítko spreje.

Kromě toho aerosol tvoří mnohem menší kapky, které jsou pod tlakem silného mraku zakryty dokonce i těžko dosažitelnými oblastmi ústní dutiny rovnoměrnou vrstvou, ale sprej musí být aplikován mnohem opatrněji, zejména otočením špičky spreje do rohů ústní dutiny, které se mohou hromadit velké množství výboje.

Hexethidin (hexorální, Maxicold Lor)

Francouzský lék Hexoral, který obsahuje antiseptický hexethidin, otevírá hodnocení sprejů a aerosolů pro bolest v krku. Tam je také domácí analog obsahující hexatidin - Maxicold Lor. Hexethidin je dobrý, protože má škodlivý účinek nejen na bakteriální flóru, ale také nevykazuje aktivitu proti virům a patogenním houbám.

Geksoral je červená tekutina s mírnou vůní máty. Kromě působení na patogenní mikroorganismy je hexatidin schopen anestetizovat sliznici. Tento lék se projevuje v řadě zánětlivých procesů orofaryngu a ústní dutiny, mezi nimiž jsou různé formy bolestí v krku, faryngitida a nazofaryngitida, zánětlivá onemocnění zubního systému, jako je zánět dásní a stomatitida.

Hexoral se také používá v zubní praxi pro prevenci sekundární infekce po extrakci zubů. Kromě toho, Hexoral lze také použít k prevenci špatného dechu. Tento lék se stříká z boku v krku dvakrát denně, nejlépe ráno a večer po jídle. Po aplikaci nelze výsledný roztok spolknout, dobu trvání léku určí lékař. Tato společnost vyrábí francouzskou společnost Famar Orleans, hexorální aerosol 0,2% v objemu 40 ml lze zakoupit za 260 rublů.

Silné a slabé stránky

Hexorální postřik v krku lze předepsat nejen pro dospělé, ale i pro děti. Není toxický a může být používán u dětí od tohoto věku, když pochopí, že tento lék nelze v průměru spolknout od 3 let. Velmi vzácně se hypersenzitivita vyvíjí na Hexoral a pouze při dlouhodobém užívání může dojít k postupnému narušení chuti. Tento nástroj není zakázán u těhotných a kojících žen, ale vzhledem k tomu, že během těhotenství a kojení je obecně nežádoucí užívat jakékoli léky, pokud je můžete odmítnout, pak musíte pečlivě zvážit rovnováhu možného rizika a přínosu.

Yoks - moderní analog Lugol řešení

Další účinný sprej pro léčbu bolestí v krku a tzv. Jhoky, jak byste možná hádali, souvisí s jódem. Jedná se o moderní analogii známého Lugolova řešení pro všechny z nás, který byl aplikován přímo na sliznici ústní dutiny a pro tento účel byl použit bavlněný tampon hojně navlhčený „lugolem“, navinutý na pinzety nebo jehlu. Sprej Yoksa obsahuje organickou formu jódu, povidonu - jodu, doplněného alantoinem. Kromě těchto účinných látek je ve spreji obsažen mentol, kyselina citrónová, ethylalkohol, voda a další složky.

Yoks je čirá červenohnědá kapalina, patří do antiseptik a při aplikaci na ústní sliznici se z ní uvolňuje elementární jod. Díky tomu má nástroj nejen antiseptický a antimikrobiální účinek, ale také bojuje proti zánětu.

Stejně jako v předchozím případě je lék účinný proti plísním, prvokům, virům a mnoha mikroorganismům, a yok je ukázán pro všechny zánětlivé infekce orofaryngu, pro profylaxi před dentální chirurgií, pro různé formy anginy pectoris. Prostředky se používají od 2 do 4 krát denně, ale pokud je to nutné, mohou být stříkačky stříkány častěji, každé 3-4 hodiny.

Česká společnost Teva vydává tento lék na bolest v krku, neměla by se zaměňovat s izraelským. Objem postřiku 30 ml lze zakoupit za 203 rublů.

Silné a slabé stránky

Lék na bolesti v krku Yoks je dobře snášen, a pouze v případě, že pacient má individuální nesnášenlivost na sloučeniny jódu, lék nelze použít. Pokud se používá velmi často a po dlouhou dobu, dojde k nadbytku jodu nebo jodu. V tomto případě musí být lék zrušen. Vzhledem k tomu, že jod jako prvek je poměrně aktivní, není možné tento lék používat společně s jinými prostředky k léčbě krku ve stejnou dobu. Nelze ji spolknout a vdechnout, ale u dospělých nebude provádění tohoto doporučení obtíže. Yox je kontraindikován u hypertyreózy, v případě současného užívání jódových přípravků pro jiné účely, během těhotenství a laktace, stejně jako u dětí mladších 8 let. Obecně je však možné považovat léky za vysoce účinné prostředky pro zastavení lokálního zánětu a snížení bolesti v krku u dospělých i dětí.

Ingalipt

Možná, že domácí aerosol Ingalipt obsahuje nejsložitější složení všech uvedených v hodnocení prostředků pro bolest v krku, a to nejen ve formě aerosolu a spreje. Skládá se z rostlinných a syntetických složek. Tento olej z máty peprné, eukalyptový olej, antiseptika a dezinfekční prostředky - kromě bylinných extraktů, obsahuje Ingalipt norsulfazol a streptotsid. To mu umožňuje poskytovat antimikrobiální a protizánětlivý komplexní účinek. Díky základním rostlinným olejům se produkt osvěžuje a působí antisepticky.

Indikace pro užívání Ingaliptu jsou naprosto stejné: celý rozsáhlý seznam zánětlivých onemocnění orofarynxu a mandlí, včetně toho, že je indikován pro postřik s afinní a ulcerózní stomatitidou a laryngitidou.

Aerosol je nutné nastříkat 3 až 4 krát denně, před postřikem doporučuje výrobce důkladně opláchnout ústa vařenou vodou, aby se odstranily zbytky potravin. Ukrajinská společnost Mikrofarm vyrábí Ingalipt ve formě aerosolu, a můžete si koupit 30 ml láhev za 60 rublů, zatímco domácí společnost Vips-med vyrábí sprej s ručním krmením, a můžete si koupit 20 ml spreje na 70 rublů.

Silné a slabé stránky

Výhodou tohoto léku na bolest v krku je přítomnost vonných a vonných éterických olejů, které jsou dobře osvěženy a mají příjemnou chuť. Inhalipt je kontraindikován pouze pro individuální přecitlivělost, která je velmi vzácná a může být použita u dětí, těhotných a kojících žen. Snad jedinou nevýhodou této populárně oblíbené drogy pro léčbu bolesti v krku je jeho nízká účinnost, protože norsulfazol a streptocid pomáhají dobře proti různým infekcím v sedmdesátých letech minulého století, jsou nyní považovány za nedostatečně účinné. Pokud však mluvíme o běžném nachlazení, může být Ingalipt velmi populární, zejména první - druhý den nástupu příznaků.

Proposol - propolisový extrakt

Každý ví, že propolis nebo lepidlo včel je nevyčerpatelným zdrojem různých léčivých látek. Jedná se o flavonoidy, aromatické kyseliny, éterické oleje, aminokyseliny a složky pylu, mnoho stopových prvků, dokonce i takové vzácné jako stroncium, vanad, cín a kobalt. Propolis obsahuje mnoho různých vitamínů.

Proposol, který obsahuje alkoholový roztok propolisu, je určen pro použití při katarálních očních onemocněních, při atopických a ulcerózních zánětech dásní, při stomatitidě, při chronických periodontálních onemocněních, jakož i při léčbě anginy pectoris, nazofaryngitidy, laryngitidy a onemocnění horních cest dýchacích.

Proposol se nastříká v okamžiku inhalace a postřik může trvat až 2 sekundy. Při akutním zánětlivém procesu a silné bolesti v krku je nutné orofarynx zavlažovat až 3x denně a po zastavení syndromu akutní bolesti je možné provést dvojité zavlažování. Obvykle pro úplnou úlevu od bolesti v krku je nutné od 5 do 7 dnů denní léčby ústní dutiny.

Tento léčivý aromatický lék vyrábí domácí společnost Altaivitamins a můžete si koupit aerosolovou nádobu obsahující 50 ml propolisu ve formě alkoholového roztoku za 120 rublů.

Silné a slabé stránky

Pro propolis, stejně jako pro ostatní včelí produkty, může mít pacient přecitlivělost a alergickou reakci. Ale každý ví, zda je alergický na med a včelí produkty, nebo ne, proto zpravidla nejsou problémy s problémem tolerance. Ale musíme si uvědomit, že lék obsahuje vysoké koncentrace ethylalkoholu a nedoporučuje se stříkat sprej při řízení automobilu a při práci s rychle se pohybujícími stroji a nebezpečnými stroji. To je důvod, proč se Proposol doporučuje dávat dětem, počínaje od dvanácti let věku, a je nežádoucí je užívat u těhotných a kojících žen.

Protože Protosol neobsahuje prostředky pro bolest v krku s výraznou antimikrobiální a antiseptickou aktivitou, najde nejlepší uplatnění v komplexní terapii zánětlivých onemocnění orofaryngu.

Miramistin

Miramistin je vysoce účinné antiseptikum, které vyvinuli domácí vědci. Účinná látka má velmi obtížně vyslovované jméno, které zde nedáme, řekněme jen to, že patří do kvartérních amoniových sloučenin.

Miramistin je indikován pro kandidální stomatitidu, pro různé akutní a chronické faryngitidy a angíny, pro parodontózu, pro profylaxi při montáži zubních náhrad. Celkový seznam indikací je více než tři desítky různých diagnóz. Miramistin pomáhá zbavit se nejen různých typů bakterií, ale také hub, virů a dokonce i herpes virů a lidské imunodeficience. Miramistin lze použít k ulcerózní stomatitidě, podporuje regeneraci tkání a epitelizaci.

Nástroj se používá třikrát až čtyřikrát denně, s výjimkou zavlažování hrdla, můžete jej opláchnout Miramistinem, 3-4krát denně. Miramistin je k dispozici - sprej v lahvích různých objemů, od 50 do 500 ml. Například 150 ml spreje lze zakoupit za 270 rublů. Tento úžasný lék vyrábí domácí společnost Infomed K.

Silné a slabé stránky

Určitou výhodou tohoto léku na bolest v krku je, že nemá chuť ani vůni a je neutrální, lehce pěnící kapalinou. Toto antiseptikum nedráždí pokožku a sliznice a nezpůsobuje alergie. Ústa Miramistinu můžete vypláchnout tak často, jak chcete, nevstřebává se kůží a sliznicemi, nevstoupí do krve a nezpůsobuje systémový účinek.

Kromě individuální intolerance, která je velmi vzácná, neexistují žádné jiné kontraindikace. Tento nástroj lze použít u dětí, těhotných a kojících žen bez omezení. Možná, že poměr účinnosti a bezpečnosti, tento lék je nejlepší ze všech produktů zahrnutých v hodnocení léků na bolest v krku, a zároveň se prodává za rozumnou cenu. A skutečnost, že může být použita pro nouzovou profylaxi urogenitálních infekcí a pro léčbu urologických a gynekologických onemocnění, zvyšuje pouze jeho hodnotu.

Nejlepší pilulky, pastilky a pastilky pro sání z bolení v krku

Pokračujeme do další skupiny lokálních léků pro léčbu bolesti v krku, které jsou reprezentovány snad největším počtem různých léků v řetězci maloobchodní lékárny. Mluvíme o nejrůznějších formách pro žvýkání a sání a pro tento účel existují bonbóny, tablety a pastilky. Tyto dávkové formy mají své výhody i nevýhody.

Nevýhody zahrnují potřebu žvýkat nebo rozpouštět produkt dostatečně dlouho, a ne každý se mu to líbí. Například na pracovišti je mnohem pohodlnější odejít a sprejovat aerosol nebo sprej, který trvá několik sekund. Kromě toho mohou být všechny tyto léky pro malé děti nebezpečné, protože děti je mohou neúmyslně polknout nebo, v horším případě, vdechnout.

Ale existují nesporné výhody. Za prvé, resorpce bonbónů nebo tablet trvá dlouho a v tomto okamžiku maximální koncentrace účinných látek ovlivňuje sliznici a bakteriální flóru. Za druhé, můžete jít o své podnikání a zároveň se s ním zacházet, například za volantem, ve veřejné dopravě a za jiných okolností. Mezi tyto léky patří mnoho rostlinných složek, ale pacienti s diabetem si musí pamatovat, že téměř všechny tyto produkty obsahují cukr. Pokud je to možné, musíte se zeptat v lékárnách bez cukru.

Neo-Angin

Lék na bolest v krku Neo-angína je dezinfekční a antiseptická látka. Tyto pastilky obsahují jako antiseptikum dichlorbenzylalkohol a dezinfikují amylmetakrezol. Pro osvěžení dechu přidal levomentol. Neo-bolest v krku je také k dispozici bez cukru, pomocné složky obsahují anýzový olej, olej z máty a kyselinu vinnou a v těchto tabletách není žádný glukózový sirup. Lék má malý anestetický účinek, takže nástroj má také analgetický účinek.

Tento lék na bolest v krku se používá pro všechna zánětlivá onemocnění ústní dutiny, od virových infekcí a stomatitidy až po faryngitidu a bolest v krku. Užívání léku je velmi jednoduché: dospělým a dětem starším 6 let se doporučuje, aby jednu tabletu pomalu rozpustili ve dvou až třech hodinách. Během dne se nesmí konzumovat více než 6 tablet.

Neo-Angina je vyráběna německou firmou Klosterfrau Berlin a balení 16 kusů lze volně zakoupit za 92 rublů.

Silné a slabé stránky

Výhody tohoto léku zahrnují vzácné užívání vedlejších účinků, možnost dlouhodobého užívání, je dovoleno kombinovat se s jinými léky, a to i při místních lécích, tento lék může být také použit u těhotných a kojících žen.

Faringosept

Osvědčený a spolehlivý lék pro léčbu bolesti v krku. Faringosept obsahuje amazon, který je jak antiseptikum, tak dezinfekční prostředek. K tabletám se navíc přidává kakao, takže tablety mají hnědou barvu a specifický zápach. K dispozici jsou také tablety s citronovou příchutí. Ambazon zpomaluje reprodukci bakterií, to znamená, že je bakteriostatický.

Největší antiseptický účinek je vyjádřen 30 minut po zahájení resorpce a Faringosept je používán pro symptomatickou léčbu všech výše uvedených onemocnění ústní dutiny, které jsou infekční a zánětlivé povahy, pro prevenci sekundárních komplikací při manipulaci zubního lékaře a za jiných podmínek.

Tablety je nutné zcela rozpustit za půl hodiny po jídle. Po resorpci se doporučuje nejíst nebo nepít po dobu 3 hodin, aby se zachoval místní terapeutický účinek. Tato rada může být plně připsána všem lékům popsaným v tomto článku. Přípravek je určen pro dospělé, ale ne více než 5 tablet denně a pro děti od 3 do 7 let - maximálně 3 tablety denně. Průběh léčby je v průměru 3 nebo 4 dny. Vyrábí Faringosept rumunské farmaceutické společnosti AO Therapy a 10 tablet v balení 0,01 g dávkování stojí 105 rublů.

Silné a slabé stránky

Faringosept je spolehlivý a osvědčený nástroj, předávkování lékem je nemožné. Nástroj neinteraguje s jinými léky, včetně lokálního použití, az nežádoucích účinků lze zaznamenat pouze vzácně se vyskytující alergické reakce ve formě kožní vyrážky. Faringosept je kontraindikován pouze v případě přecitlivělosti na léčivo, všechny ostatní kategorie pacientů mohou tento lék užívat, včetně těhotných a kojících žen, ale diabetici musí být opatrní, protože sacharóza je obsažena v pastilkách.

Septolete

Následující antiseptikum, které se vyrábí ve formě světle zelených pastilek, je známý Septolet. Ve svém složení se poněkud podobají výše uvedenému Ingaliptovu aerosolu, protože obsahují máty peprné a eukalyptový olej, mentol a benzalkoniumchlorid a thymol působí jako antiseptika. Tyto pastilky postihují hlavně grampozitivní bakterie, které mají buněčnou stěnu a nejčastěji způsobují různé formy anginy pectoris. Rovněž existuje výrazný antifungální nebo fungicidní účinek na kandidózu a olej z máty peprné a menthol anestetizují a poskytují svěží dech. Kromě komplexního působení přispívá eukalyptový olej k volnějšímu dýchání, protože snižuje vylučování hlenu.

Každý den můžete pomalu rozpouštět každou pastilku za 2-3 hodiny, ale ne více než 8 kusů denně pro dospělé a děti starší 12 let, v mladším věku se snižuje počet pastilek.

Lozenges jsou indikovány pro použití ve všech infekčních a zánětlivých lézích ústní dutiny, když je bolest v krku. Slovinská farmaceutická společnost KRKA vyrábí tyto pastilky pro bolest v krku a balení ve 30 pastilkách lze zakoupit za 150 rublů.

Silné a slabé stránky

Pastilky Septolete velmi dobře snášen, stejně jako dospělí i děti. Měli byste se zdržet užívání diabetiků, nebo se domnívat, že každá pastilka obsahuje 175 mg cukru. Instrukce upozorňuje, že je nežádoucí kombinovat užívání přípravku Septolet a konzumního mléka, protože mléko snižuje účinnost antiseptik. Těhotné ženy a kojící ženy mohou používat pastilky, ale pro všechny kategorie pacientů, včetně zdravých lidí, kteří užívají pastilky k profylaxi, je nutné oddělit příjem potravy a vstřebávání léků. Pokud splníte tento jednoduchý stav, můžete rychle snížit bolest v krku.

Grammeadin

Obsahuje skutečné antibiotikum nebo gramicidin S. Grammidin je dostupný ve dvou formách: pouze gramicidin a také gramicidin s přidaným lidokainem nebo Grammidin s anestetiky.

Druhá forma je účinnější pro zmírnění bolesti v krku, protože lidokain okamžitě snižuje bolest při polykání a snižuje citlivost receptorů bolesti na ústní sliznici. Výrazný anestetický účinek přetrvává 40 minut po resorpci.

Gramicidin ve vysokých koncentracích ničí bakterie a dalším prospěšným účinkem gramicidinu je zvýšené slinění během resorpce, což usnadňuje očištění orofaryngu ze všech druhů nájezdů, přebytečného hlenu a zánětlivého exsudátu, který je substrátem pro reprodukci patogenní mikroflóry. Grammidin je indikován pro všechny výše zmíněné infekční a zánětlivé léze orofaryngu, bolesti v krku a faryngitidy, stomatitidy, erozivní ulcerózní gingivitidy.

Použijte Grammidin nezbytné mezi jídly a tekutinami, dospělí jsou předepsány dvě tablety, které následují jeden po druhém s přestávkou půl hodiny, 4 krát denně. Děti do 12 let mají předepsán Grammidin, jedna tableta 4krát denně.

Produkuje Grammidin domácí společnost, farma Valeny, a Schelkovsky Vitamin továrna. Balení 20 pastilek s anestetiky bude stát 350 rublů, což je poměrně vysoká cena ve srovnání s ostatními léky v ratingu.

Silné a slabé stránky

Výše bylo řečeno, že Grammidin s anestetiky je jedním z nejlepších léků pro léčbu bolesti v krku, velmi rychle a úspěšně zmírňuje bolest. Také Grammidin je schopen vyčistit hrdlo přebytečného hlenu tvorbou slin a mínus grammidinu je zákazem jeho příjmu během období kojení a pečlivého používání během těhotenství. Alergické reakce na léčivo se vyskytují poměrně zřídka, ale pokud rozpustíte Grammidin s anestetikem, lidokain může vést k mírnému znecitlivění jazyka, jako je tomu v případě anestezie u zubaře.

A navíc je Grammidinovo zvýšení antimikrobiálních účinků jiných léků, které mohou být použity společně k opláchnutí hltanu, použití jako sprej a tak dále.

Lizobact

Lizobak je jediným antiseptikem v žebříčku pro léčbu bolesti v krku, která obsahuje vitamin B6 nebo hydrochlorid pyridoxinu, stejně jako lysozym. Lysozym je produkován v lidském těle, je to proteinový enzym a je schopný štěpit různé bakteriální buňky, nevratně poškozuje struktury hub a virů a také se podílí na procesech lokální imunity na sliznicích. Vitamin B6 podporuje rychlejší hojení erozí a vředů a pomáhá při vývoji sekrečních imunoglobulinů třídy A. t

Lizobact je dostupný v pastilkách a je indikován pro všechny infekční a zánětlivé léze ústní sliznice, pro patologii dásní, pro stomatitidu a ulcerózní léze, jakož i pro herpetické léze dutiny ústní. Lizobact se musí vstřebávat pomalu a tablety se nesmí žvýkat. Čím déle bude tableta v ústní dutině, tím lépe. Dospělí obvykle potřebují rozpustit dvě tablety až čtyřikrát denně a pro děti ve věku od 3 do 7 let - jedna tableta se podává třikrát denně. Spouští prášky pro bolestivé hrdlo společnosti Lizobakt Bosnalek, která se nachází ve státě Bosna a Hercegovina. Jedno balení Lizobakty ve 30 tabletách lze zakoupit za 220 rublů. v maloobchodě.

Silné a slabé stránky

Velkým plusem Lizobakty je její strukturní podobnost s biologickými látkami - lysozymem a pyridoxinem, které nejsou cizí a imunogenní. Proto je dobře snášen těhotnými ženami a kojícími matkami, pomáhá dětem s bolestmi v krku, příznaky předávkování se téměř necítí v doporučených dávkách, a pokud jde o interakci léku s jinými léky, jen zvyšuje účinek antibiotik, které se s infekcí vyrovnávají rychleji.

Levné léky na bolest v krku

Neexistují žádné takové prostředky pro bolest v krku, které nevyžadují žádné významné finanční náklady, nebo alespoň jsou velmi cenově dostupné a levné? Samozřejmě existuje, a to znamená kloktání. Zvažte nejoblíbenější recept na předpis, který si můžete zakoupit v lékárně nebo připravit sami doma.

Kloktadlo a jódová tinktura

Každý v domácnosti má obvyklou stolní sůl a jódovou tinkturu o pěti procentech. Pokud vezmete do sklenice horké vody jednu čajovou lžičku soli, odkapte do ní tři kapky jódu, promíchejte a pomalu používejte prostředek kloktání každých patnáct až dvě hodiny po dobu jednoho nebo dvou dnů, pak je možné odstranit akutní bolest v nekomplikovaných případech.

Akce je vysvětlena velmi jednoduše. Sůl, která je v poměrně koncentrovaném roztoku, začíná čerpat vodu z povrchu edematózních mandlí a sliznice ústní dutiny. To snižuje otok a snižuje se podráždění receptoru bolesti. Není divu, že obvazy s hypertonickým fyziologickým roztokem po dlouhou dobu a úspěšně používané v chirurgii k léčbě otevřených a hnisajících ran

Jód také provádí dezinfekční a antimikrobiální funkci a může být nahrazen jiným povrchovým antiseptikem, s několika antidoteptiky, s několika léky obsahujícími jód, zcela s jodovou intolerancí, s několika kapkami brilantního zeleného roztoku.

Mám přidat sodu? Mnozí přidávají jedlou sodu spolu se solí. Ve skutečnosti soda jako prostředek vykazující základní (alkalické) vlastnosti přispívá k uvolnění sliznice orofaryngu a povrchu mandlí. Volnější povrch je vhodným substrátem pro mechanické zadržování nájezdů, mikrobiálních buněk na něm a je lepší se vyhnout vzniku takových hotových médií pro vývoj mikroorganismů. Proto je lepší dělat bez sodovky.

Silné a slabé stránky

Výhodou této metody je absolutní levnost a dostupnost počátečních prostředků, schopnost regulovat frekvenci oplachování a nevýhodou je potřeba připravit postup, ohřát vodu a pokaždé připravit nové opláchnutí. Množství jódu by nemělo překročit tři kapky na šálek vody a v žádném případě by tato voda neměla být spolknuta ani náhodou. Tato dávka jódu, která je obsažena v tinktuře, je ve skutečnosti velmi velká a v žádném případě by se tinktura neměla používat k léčbě nedostatku jódu, protože různé noviny někdy doporučují. K tomu existují speciální vitamínové komplexy nebo léky.

Furacilin

Furacilin se prodává v lékárnách ve formě malých žlutých tablet pro vnější použití a pro přípravu roztoku. Aktivní složka se nazývá nitrofurální a je přípravou nitrofuranové série. Jedna tableta o hmotnosti 0,2 g se zředí ve 100 ml horké vody, tj. V polovině standardního skla. Aby bylo možné připravit roztok do budoucna, doporučuje se okamžitě koupit jedno balení po 10 tablet a ředit je v 1 litru vody. Irbit Chemical Factory nabízí balení 10 tablet Furacilinu za cenu, která začíná od 3 rublů. Je téměř nemožné najít cenově dostupnější lék na prodej.

Výsledkem je, že se získá 0,2% roztok furatsilinu a propláchne se akutní bolestí v krku 4krát denně, mezi jídly a vodou, s použitím jednoho šálku nebo 200 ml teplého, téměř horkého roztoku. Průběh léčby je asi 5 dnů. Doporučuje se použít připravený roztok kompletně po dobu 3 dnů a je lepší ho skladovat na chladném místě, dobře uzavřeném, ve skleněném obalu a ne v plastové nádobě.

Samozřejmostí je také možnost nákupu hotového furatsilinového roztoku pro vnější použití v lékárně, která se prodává ve 400 ml sterilních lahvích. Stojí za jednu láhev asi 200 rublů. Výhodou této hotové dávkové formy je, že je sterilní, a také že není připravena vámi, ale jinými lidmi. A přesto, pokud porovnáte 3 rublů. a 400 rub., ukazuje se, že jedna láhev furatsiliny je nejdražším nástrojem v celém žebříčku léků k boji proti bolestem v krku.

Silné a slabé stránky

Výhodou tohoto nástroje a způsobu je extrémně nízká cena furatsilinu, poměrně vysoká účinnost a dopad na streptokoky a stafylokoky, na anaerobní mikroorganismy a na všechny hlavní představitele patogenní flóry, které způsobují poškození sliznice orofaryngu. Negativní body by měly zahrnovat zákaz oplachování pro děti do 3 let, kdy dítě neví, jak kloktat, stejně jako nesnášenlivost vůči nitrofuranům, která se může projevit jako alergická vyrážka, nevolnost a podráždění hrdla.

Kameton

Je známo, že spreje a aerosoly patří mezi nejrychlejší a nejúčinnější způsoby léčby bolesti v krku. Který z aerosolů je pro občany Ruské federace nejdostupnější? Existují nějaké nástroje, které jsou levnější než 100 rublů a zároveň baleny ve formě aerosolu? Ano, takový nástroj existuje. Tohle je Kameton. Zahrnuje kafr s chladícím účinkem, eukalyptový olej, levomentol a chlorbutanol.

Kameton je dezinfekční prostředek a antiseptikum, musí být použit pro všechny zánětlivé a infekční onemocnění ústní dutiny, které jsou doprovázeny edémem, bolestí, hyperémií sliznic a jejich zarudnutím. Kameton je navíc indikován k použití při rinitidě a sinusitidě. Nástroj musí být během inhalace nastříkán do úst a v případě potřeby do nosu.

Frekvence použití je 3 až 4 krát denně. Tento sprej se dávkuje, to znamená, že pokud jednou stlačíte ventil, 100 mg léku se nastříká z láhve, což je velmi výhodné a tvoří jednu terapeutickou dávku. Kameton vyrábí ve formě aerosolu ve 45 ml zásobní vložce, domácím výrobci medu Vips, za cenu 55 rublů. Pokud jde o sprej s objemem 20 ml v rozprašovači lahví, jeho cena je 38 rublů. na balení.

Silné a slabé stránky

Pohodlná forma, dávkovaný režim disperze aerosolu a nízká cena, učinily z Kametonu velmi populární. Nežádoucí účinky ve formě alergické reakce a kožní vyrážky jsou velmi vzácné, systémové účinky se nevyskytují, protože léčivo nevstoupí do krevního oběhu. Kameton může být použit v komplexní terapii. Nedoporučuje se pro děti mladší 5 let, ale ne proto, že jsou poškozeny léky, ale jednoduše proto, že nemusí vědět, jak s aerosolovými nádobami zacházet bez dozoru dospělých a které mohou být známým rizikem. Nedoporučuje se také aplikovat Kameton na těhotné a kojící ženy, ale pouze proto, že nezískaly dostatečné zkušenosti s pozorováním.

Závěr

V malém ratingu je nemožné zvážit nejen všechny vyráběné léky, ale i všechny formy pro lokální aplikaci. Tak, řešení pro inhalaci, včetně ultrazvuku, který může odstranit bolest v krku, byl zbaven pozornosti. Není považován za skupinu léků pro mazání krku, částečně proto, že moderní aerosoly a spreje zcela nahrazují takové staré léky jako roztok Lugol.

Ale přesto můžete považovat hlavní úkol za dokončený. Čtenář, který svědomitě studoval poskytnutý materiál, se může plně orientovat v paletě léků prodávaných za úlevu od akutní bolesti v krku a vybrat si je podle vaší chuti, formy a bohatství.

Jediné, co je třeba si pamatovat, je potřeba navštívit lékaře, nebo dokonce zavolat lékaře na dům v případě, kdy je bolest v krku doprovázena výraznou malátností. Měli byste také upozornit na příznaky, jako je vysoká nebo velmi nízká teplota, vyrážka na kůži nebo sliznicích, rozrušená stolice, bolestivé klouby, žloutenka, otoky lymfatických uzlin a další příznaky rychle se vyvíjející a závažné infekce.

Vlastní léčba a využití všech prostředků uvedených v ratingu je možné pouze v případě klasického vývoje symptomů respirační virové infekce nebo banálního chladu, v prvních dnech po nástupu onemocnění, stejně jako během období zotavení nebo zotavení.

Pozor! Toto hodnocení je subjektivní, není reklama a neslouží jako vodítko pro nákup. Před nákupem se poraďte s odborníkem.