Ergoferon návod k použití

Ergoferon: návod k použití a recenze

Latinský název: Ergoferon

Kód ATX: J05AX, R06A

Účinná látka: afinitně čištěné protilátky proti lidskému gama interferonu, histaminu a CD4 genu

Výrobce: Materia Medica Holding NPF LLC (Rusko)

Aktualizace popisu a fotografie: 11/23/2018

Ceny v lékárnách: od 334 rublů.

Ergoferon je homeopatický kombinovaný imunomodulační lék; má antivirotikum, antihistaminiku, protizánětlivou aktivitu.

Forma uvolnění a složení

 • pilulky na sání: od téměř bílé po bílou, plocho-válcovou, se zkosením, ERGOFERON je napsán na jedné ze stran, separační riziko a MATERIA MEDICA na druhé straně (20 kusů v blistrech, v kartonové krabici 1, 2 nebo 5 balení);
 • roztok pro orální podání: průhledná, téměř bezbarvá nebo bezbarvá kapalina (vždy 100 ml ve skleněné lahvičce oranžové barvy s kapátkem, v papírové krabičce, jedna lahvička).

1 tableta obsahuje:

 • účinné látky: protilátky proti lidskému interferonu gama, afinitně čištěné - 0,006 g (v ředění voda-alkohol 100 12), protilátky proti histaminu, afinitně purifikované - 0,006 g (v ředění vody a alkoholu 100 30), protilátky proti genu CD4, afinitně purifikované - 0,006 g (v ředění voda-alkohol 100 50);
 • Pomocné složky: mikrokrystalická celulóza, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý.

100 ml perorálního roztoku obsahuje: t

 • aktivní složky: protilátky proti lidskému gama interferonu afinitně čištěné - 0,12 g (v ředění voda-alkohol 100 12); protilátky proti afinitě histaminu purifikované - 0,12 g (v ředění voda-alkohol 100 30), protilátky proti CD4 genu afinitně purifikované - 0,12 g (v ředění voda-alkohol 100 50);
 • pomocné složky: sorbát draselný, maltitol, bezvodá kyselina citrónová, glycerol, čištěná voda.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Ergoferon je imunomodulační lék s antivirovou, protizánětlivou a antihistaminickou aktivitou. Široká škála farmakologických účinků díky svému kombinovanému složení. Všechny aktivní složky léčiva mají stejný mechanismus účinku, který spočívá ve zvýšení funkční aktivity receptoru CD4, receptorů pro interferon gama a histaminu. To přispívá k výraznému imunotropnímu vlivu Ergoferonu.

Vzhledem ke kombinaci těchto tří aktivních složek se zvyšuje jejich imunomodulační aktivita:

 • protilátky proti interferonu gama: zvýšení exprese alfa-, beta- a gama-interferonu a jejich asociovaných interleukinů (IL) - IL-2, IL-4, IL-10, normalizace hladiny a funkční aktivity přirozených protilátek proti interferonu gama, které jsou významným faktorem přirozené antivirové odolnosti organismu. Přítomnost protilátek proti interferonu gama v Erhoferonu zlepšuje interakci ligand-receptor interferonů a obnovení stavu cytokinů. Potencuje indukci exprese hlavního histokompatibilního komplexu I, II typů, Fc receptorů, monocytů, stimuluje regulaci syntézy imunoglobulinů, funkční aktivity NK buněk (buňky přirozených zabíječů), aktivuje imunitní reakci T-helperu typu 1 a 2 (Th1 a Th2);
 • protilátky proti histaminu: modifikace aktivace receptorů H1 závislých na histaminu, pomáhají snižovat tón hladkých svalů průdušek, propustnost kapilár. Tento účinek zkracuje dobu trvání a závažnost otoků nosní sliznice, rhinorrhea, kašle a kýchání. Současně se snižuje závažnost současných alergických reakcí, snižuje se chemotaxe eosinofilů a agregace krevních destiček v reakcích na kontakt s alergenem;
 • protilátky proti CD4: regulují funkční aktivitu CD4 receptoru, způsobují zvýšení funkční aktivity CD4 lymfocytů, normalizaci imunoregulačního indexu CD4 / CD8, složení subpopulací imunokompetentních buněk - CD3, CD4, CD8, CD16 a CD20.

Experimentálně prokázaná účinnost složek léčiva je potvrzena údaji z klinických studií získaných při léčbě následujících infekčních onemocnění: akutních respiračních patologií (způsobených adenoviry, parainfluenza viry, respiračních syncytiálních virů a koronavírusů), viru A a B influenzae, planých neštovic, herpes herpes, oftalmických herpes, Iferphirus, Ivorphitis Ivirus, Ivorphitis Ivirus, Ivorphitis Ivirus, Ivorphitis Ivirus, Ivorphitis Ivirus, Ivorphitis Ivirus, Ivorcovirus herpes, genitální herpes, infekční mononukleóza, meningitida (enterovirus, meningokoková), klíšťová encefalitida, akutní střevní infekce (vy Koupelny rotavirus, enterovirus, a koronavirus kaliciviru), hemoragické horečky s renálním syndromem.

Použití bakteriálních infekcí jako součást komplexní terapie (včetně pneumonie různých etiologií, včetně těch, které jsou způsobeny atypickými patogeny - Chlamydophila pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Legionella speciales), pseudotuberkulózou, yersiniózou, černým kašlem, kromě léčebného účinku, umožňuje zabránit rozvoji superinfekcí. Léčivo je účinné při prevenci bakteriálních komplikací virových lézí; zvyšuje účinnost očkování, pokud je užíván v období před očkováním a po něm. Ve fázi vzniku post-vakcinační imunity poskytuje nespecifická prevence chřipkových a akutních respiračních virových infekcí (ARVI). Má preventivní účinek proti SARS non-influenza etiologie, zabraňuje rozvoji interkurentních onemocnění po vakcinaci.

Farmakokinetika

Je technicky nemožné studovat farmakokinetiku Ergoferonu v důsledku nedostatečné citlivosti moderních fyzikálně-chemických metod analýzy (plyn-kapalinová chromatografie, vysoce výkonná kapalinová chromatografie, chromatografie-hmotnostní spektrometrie), která neumožňuje spolehlivě odhadnout obsah aktivních složek léčiva v lidských tkáních, orgánech a biologických tekutinách.

Indikace pro použití

Podle pokynů se Ergoferon doporučuje k prevenci a léčbě následujících onemocnění:

 • virus chřipky typu A a B;
 • akutní respirační virové infekce způsobené adenovirem, virem parainfluenza, koronavirem, respiračním syncytiálním virem;
 • infekce herpes viru (plané neštovice, oční herpes, labiální herpes, herpes zoster, herpes genitálu, infekční mononukleóza);
 • akutní střevní infekce způsobené adenovirem, kalicivirem, koronavirem, enterovirem, rotavirem;
 • meningitida (enterovirus a meningokok);
 • hemoragická horečka s renálním syndromem;
 • klíšťová virová encefalitida.

Kromě toho je lék předepisován jako součást komplexní terapie černého kašle, pseudotuberkulózy, pneumonie různých etiologií (včetně Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae, Legionella speciales), yersiniózy bakteriálního původu. Také pro prevenci superinfekce a prevenci bakteriálních komplikací virových infekcí.

Kontraindikace

Aplikace Ergoferonu je kontraindikována u pacientů s přecitlivělostí na jeho složky.

Během těhotenství a kojení by měla být předepsána opatrnost.

 • tablety: vrozená galaktosémie nebo deficience laktázy, syndrom glukózo-galaktózové malabsorpce;
 • roztok: dědičná intolerance fruktózy, věk do 3 let.

U pacientů s diabetem musí být roztok podáván s opatrností.

Návod k použití Ergoferon: metoda a dávkování

Pastilky

Tablety se užívají perorálně, aniž by se okamžitě polkly, ale drží se v ústech až do úplného rozpuštění. Lék by měl být užíván nějaký čas po jídle.

Tableta Ergoferon pro děti ve věku od šesti měsíců do tří let se doporučuje nejprve rozpustit v 1 lžíci vařené vody, ochlazené na pokojovou teplotu.

Doporučené dávkování Ergoferon:

 • akutní infekce: 7 ks. během prvních dnů programu - 1 ks. každých 0,5 hodiny po dobu prvních 2 hodin, poté 1 ks. s intervalem 7 hodin. Pokračujte v léčbě v dávce 1 ks. 3 krát denně. Použití léku by mělo být až do úplného zotavení;
 • prevence virových infekčních onemocnění: 1–2 ks. za den. Délka kurzu je určena lékařem individuálně, může být od 30 do 180 dnů.

Perorální roztok

Roztok se užívá perorálně, není to bezprostřední polknutí, ale chvíli se drží v ústech, což zajistí maximální účinek léčiva. Příjem roztoku by neměl být kombinován s příjmem potravy.

Doporučené dávkování Ergoferon:

 • akutní infekce: během prvních dnů podle harmonogramu - 5 ml (1 lžička) 4krát každých 0,5 hodiny, pak 5 ml každých 7 hodin (3x). Od druhého dne pokračuje léčba v dávce 5 ml 3krát denně. Použijte řešení by mělo být pro úplné uzdravení;
 • prevence virových infekčních onemocnění: 5–10 ml denně, doba trvání je určena lékařem individuálně, může být od 30 do 180 dnů.

Je nutné zahájit léčbu akutní infekce od okamžiku jejích prvních příznaků.

Vedlejší účinky

Přijetí Ergoferon může způsobit rozvoj reakcí přecitlivělosti.

Předávkování

Příznaky předávkování Ergoferonem jsou dyspeptické symptomy ve formě nevolnosti, zvracení a / nebo průjmu. Když se objeví, doporučuje se symptomatická léčba.

Zvláštní pokyny

V případě příznaků nežádoucích účinků přípravku Ergoferon se poraďte s lékařem.

Obsah maltitolu v 5 ml roztoku je 0,3 g, což odpovídá 0,02 XE (jednotka chleba). Pro metabolismus maltitolu u diabetes mellitus je nutné zvážit otázku úpravy dávky inzulínu. Při předepisování dávky inzulínu je třeba zvážit pomalou hydrolýzu a absorpci léčiva v gastrointestinálním traktu. Energetická hodnota 5 ml roztoku - 1,37 kcal. Energetická hodnota maltitolu je mnohem nižší než energetická hodnota sacharózy a je 2,4 kcal / g.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Přijetí tablet Ergoferonu neovlivňuje schopnost pacienta řídit vozidla a mechanismy. Účinek roztoku na psychofyzický stav pacientů nebyl studován.

Použití v průběhu březosti a laktace

Informace o bezpečnosti použití Ergoferonu během těhotenství a laktace nejsou k dispozici.

Doporučuje se uchýlit se ke jmenování léku během těhotenství a kojení, pouze v případech, kdy podle ošetřujícího lékaře očekávaný účinek léčby na matku převyšuje potenciální hrozbu pro plod nebo dítě.

Použití v dětství

Použití Ergoferonu pro děti do šesti měsíců je kontraindikováno ve formě tablet, pro děti do tří let - ve formě roztoku.

Interakce s léky

Příjem Ergoferonu lze kombinovat s léky pro symptomatickou terapii a další antivirotika, případy neslučitelnosti nebyly stanoveny.

Analogy

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Uchovávejte při teplotě do 25 ° C na tmavém místě.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Ergoferon Recenze

Recenze o Ergoferonu poněkud protichůdné. Pacienti, kteří začali užívat lék, když se první příznaky chřipky objevují, v přísném souladu s režimem uvedeným v návodu, si všimnou výrazného zmírnění stavu již ve druhý den léčby. Preventivní příjem homeopatických léků rodinnými příslušníky, kde je pacient s virovým infekčním onemocněním, jim umožňuje vyhnout se infekci. Mnoho pacientů po opakovaném použití léku pro onemocnění virové etiologie uvádí, že léčba jim umožňuje snáze snášet akutní období onemocnění a pomáhá urychlit proces hojení.

Zpětná vazba s negativním hodnocením Ergoferonu říká o úplné absenci terapeutického účinku av některých případech dokonce o zhoršení průběhu onemocnění.

Cena Ergoferonu v lékárnách

Cena Ergoferonu pro balení obsahující 20 tablet může být od 319 s.

Ergoferon: návod k použití

Složení

Protilátky proti lidskému gama interferonu afinitně purifikované - 0,006 g *

Protilátky proti afinitě histaminu purifikované - 0,006 g *

Protilátky proti CD4 afinitě purifikované - 0,006 g *.

Pomocné látky: monohydrát laktosy 0,267 g, celulóza

mikrokrystalické 0,030 g, stearát hořečnatý 0,003 g.

* monohydrát se aplikuje na laktózu ve formě směsi tří aktivních vodně-alkoholových ředění látky, zředěných 100, 12, 1, 30, 100 ° 5 krát.

Popis

Farmakologický účinek

Stanovení dávkově závislých farmakologických účinků a farmakodynamických parametrů homeopatických léků je nemožné. Experimentálně a klinicky prokázala účinnost Ergoferonu u akutních respiračních virových infekcí; mohou být také použity při léčbě a prevenci bakteriálních komplikací virových infekcí; zabraňuje rozvoji superinfekce.

Experimentální a klinické studie potvrdily, že složka Ergoferonu, protilátky proti interferonu gama, má antivirovou a imunomodulační aktivitu: zvyšuje expresi IFN, IFN / r, stejně jako konjugovaných interleukinů (IL-2, IL-4, IL-10 a jiné), modifikuje interakci ligand-receptor IFN; normalizovat hladinu přirozených protilátek proti IFN, které jsou důležitým faktorem přirozené antivirové tolerance organismu; stimulovat funkční aktivitu NK-k buněk.

Protilátky proti histaminu mají antialergické a protizánětlivé účinky, modifikují aktivaci periferních a centrálních receptorů H1 závislou na histaminu, a tak snižují tón hladkých svalů průdušek, snižují permeabilitu kapilár, což snižuje dobu trvání a závažnost rinorea, edému nosních kordů a cyst., jakož i závažnost alergických reakcí doprovázejících infekční proces.

Protilátky proti CD4 regulují funkční aktivitu CD4 receptoru, což vede ke zvýšení funkční aktivity SB4 lymfocytů, normalizaci imunoregulačního indexu CD4 / CD8, jakož i subpopulačnímu složení imunokompetentních buněk (CD3, CD4, CD8, CD16, CD20).

Farmakokinetika

Citlivost moderních fyzikálně-chemických metod analýzy (plyn-kapalinová chromatografie, vysokoúčinná kapalinová chromatografie, chromatografie-hmotnostní spektrometrie) neumožňuje vyhodnotit obsah ultra-nízkých dávek protilátek v biologických tekutinách, orgánech a tkáních, což technicky znemožňuje studium farmakokinetiky Ergoferonu.

Indikace pro použití

Homeopatický lék. Tradičně se používá při léčbě akutních respiračních virových infekcí, včetně chřipky, u dospělých a dětí od 6 let.

Kontraindikace

Těhotenství a kojení

Bezpečnost podávání přípravku Ergoferon během těhotenství a kojení nebyla studována. Pokud je to nutné, jmenování léku by mělo brát v úvahu poměr rizika a přínosu.

Dávkování a podávání

Uvnitř Najednou - 1 tableta (ne v době jídla). Tableta by měla být uchovávána v ústech bez polykání, dokud se zcela nerozpustí.

Léčba by měla začít co nejdříve, když se první příznaky akutní infekce objeví následovně: během prvních 2 hodin se lék užívá každých 30 minut, pak během prvního dne se v pravidelných intervalech užívají další tři dávky. Od druhého dne a dále užívejte 1 tabletu 3x denně až do úplného uzdravení.

Pro prevenci virových infekčních onemocnění - 1-2 tablety denně. Doporučená doba profylaktického průběhu je stanovena individuálně a může být 1-6 měsíců.

Pokud je to nutné, léčivo může být kombinováno s jinými antivirotiky a symptomatickými činidly.

Vedlejší účinky

Možné reakce zvyšují individuální citlivost na složky léčiva.

Předávkování

V případě náhodného předávkování jsou možné dyspeptické symptomy v důsledku plniv v přípravku.

Interakce s jinými léky

Případy neslučitelnosti s jinými léky dosud neregistrovanými.

Funkce aplikace

Přípravek obsahuje monohydrát laktózy, a proto se nedoporučuje podávat pacientům s vrozenou galaktosémií, glukózovým nebo malabsorpčním syndromem malabsorpce nebo galaktózou nebo s vrozeným nedostatkem laktázy.

Ergoferon neovlivňuje schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné stroje.

Formulář vydání

Homeopatické pastilky. Na 20 tabletách v blistrovém obalu z fólie z polyvinylchloridu a hliníkové fólie.

1, 2 nebo 5 blistrů spolu s instrukcemi pro lékařské použití (a / nebo leták) jsou umístěny v kartonu.

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 25 ° C.

Ergoferon: návod k použití

Přijde podzim, déšť, sníh a zima a další otvory na ruských rozloze chřipky, nachlazení, ARVI a ORZ. Proti těmto nemocem nejsou pojištěni ani děti, ani dospělí. Otázka ochrany zdraví a zdraví členů rodiny proto vyvstává před každou osobou.

Moderní farmaceutický průmysl naštěstí nabízí velký výběr léků pro léčbu různých typů respiračních infekcí. A Ergoferon je jedním z nejpopulárnějších léků tohoto typu.

Popis

Je třeba okamžitě říci, že Erhoferon je jedním z homeopatických léků. Proto je nejpravděpodobnější, že je vhodný pouze pro ty, kteří věří ve přínos a účinnost homeopatie, protože oficiální medicína odkazuje na tento způsob léčby, mírně řečeno, skepticky a nezahrnuje homeopatická léčiva jako prostředek s prokázanou účinností.

Ergoferon je komplexní lék, jehož základ tvoří tři složky. Jedná se o protilátky proti histaminu, protilátky proti interferonu gama a protilátky proti receptorům CD4.

Látky obsažené v přípravku jsou jednak určeny k posílení imunitní reakce organismu při bakteriálních onemocněních a infekcích virové povahy a jednak k zmírnění symptomů zánětu. Jak by to mělo být u homeopatických přípravků, složky se předem zředí ve vodně alkoholických roztocích při koncentracích 10012, 10030, 10050 a pak se nanesou na prášek monohydrátu laktózy. Výsledkem této operace je, že laktózový prášek je zcela impregnován roztoky.

Všechny složky Erhoferonu jsou obsaženy v extrémně malých (homeopatických) koncentracích a jsou afinně čištěné, tj. Bez nečistot.

Dopad Ergoferonu na tělo je rozdělen do čtyř hlavních oblastí:

 • antivirový,
 • protizánětlivé,
 • antihistaminikum,
 • imunomodulační.

Složky komplexního léčiva jsou tedy navrženy tak, aby měly jak etiotropní, tak přímo zaměřené na patogen, působení a symptomatické působení, zaměřené na zmírnění stavu pacienta a odstranění nejnepříjemnějších příznaků onemocnění - bolesti, malátnosti, horečky.

Hlavním účelem Erhoferonu je posílení imunitních funkcí těla, zejména během virových infekcí. Tato vlastnost je také užitečná při léčbě bakteriálních onemocnění. Terapeutického účinku je dosaženo aktivací aktivity imunitních buněk - leukocytů a lymfocytů, zejména těch, které se podílejí na destrukci virových částic. U infekčních a zánětlivých onemocnění dýchacího ústrojí může léčivo snížit hladinu otoků sliznic, tón hladkých svalů průdušek, snížit závažnost kašle a negativní reakce na alergeny.

Farmakokinetika Ergoferonu nebyla důkladně zkoumána, protože v tomto případě hovoříme o ultravysokých koncentracích látek, které nelze měřit pomocí přístrojových pozorování.

Formulář vydání

Ergoferon je dostupný pouze ve formě tablet a roztoku, nejsou zde žádné jiné lékové formy léčiva, včetně parenterálního podání. Tablety jsou určeny k resorpci v ústech nebo rozpouštění. Mohou se vyskytovat balení po 20, 40 a 100 kusech. Lék vyrábí pouze jedna ruská farmaceutická společnost - NPF „Materia Medica Holding“.

Strukturní analogy Erhoferonu, domácí i zahraniční, neexistují. Mezi léky, které mají podobné vlastnosti a indikace, lze uvést Anaferon, Viferon, Kagocel, Otsillokoktsinum. Je třeba mít na paměti, že neexistuje samostatný typ léčiva určeného speciálně pro děti. Jediný typ léku je stejně vhodný pro léčbu dětí a pro léčbu dospělých.

Ergoferon má přijatelnou cenu a na rozdíl od většiny jiných antivirových produktů není pro rozpočet příliš náročný. Cena balení 20 tablet se obvykle pohybuje kolem 200-300 r. Lék lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu.

Jedna tableta obsahuje 0,006 g protilátek proti histaminu, protilátek proti receptorům CD4 a protilátek proti interferonu gama. Všechny složky léčiva jsou afinitně čištěny. Tablety také obsahují pomocné látky - krystalickou celulózu, monohydrát laktózy a stearát hořečnatý.

Roztok je dostupný v lahvičkách po 100 ml. Tento objem obsahuje 0,12 g každé ze tří hlavních složek. Při přípravě roztoku tvoří všechny látky ředěné homeopatickou metodou homogenní směs. Roztok dále obsahuje následující pomocné látky - maltitol, glycerol, sorbát draselný, kyselinu citrónovou.

Ergoferon je nutné uchovávat při teplotě ne vyšší než + 25ºС, mimo dosah malých dětí. Doba použitelnosti léku je 3 roky.

Indikace

Rozsah léku je poměrně široký. Lék se používá při léčbě různých infekčních onemocnění. Jedná se především o akutní respirační virové onemocnění způsobené parainfluenza viry, respiračními syncytiálními viry, adenoviry, rhinoviry, chřipkovými viry rodů A (včetně virů ptačích a prasečích chřipek) a B. V tomto případě léčivo snižuje závažnost symptomů a snižuje pravděpodobnost komplikací virových onemocnění.

Ergoferon se také doporučuje předepisovat pro enterovirové, kalicivirové a rotavirové infekce, herpes různých typů (plané neštovice, herpes genitálu, oční herpes, pásový opar, herpes na rtech) a infekční mononukleózu. Lékař může také předepsat Erhoferon pro některé bakteriální infekce (pneumonie způsobená různými patogeny, černý kašel, yersinióza, bakteriální meningitida). Lék se používá při nemocech, jako je hemoragická horečka s renálním syndromem, klíšťová encefalitida. V případě bakteriálních infekcí by však užívání léčiva mělo být součástí komplexní terapie. To znamená, že užívání léku se doporučuje kombinovat s použitím antibakteriálních léčiv.

Ergoferon je také účinný jako prostředek k prevenci SARS a chřipky. Někdy je lék předepsán k prevenci bakteriálních infekcí. Také lék může zabránit výskytu superinfekcí (re-infekce po neúplném zotavení z předchozí infekce). Doporučuje se také užívat lék během očkování k ochraně těla v době, kdy je stále vyvíjena imunita po očkování.

Recenze drogy jsou jiné - někomu to pomohlo, někteří ne, ale většina z nich zaznamenala nepřítomnost toxických látek v přípravku a související vedlejší účinky.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Ergoferon je pacienty dobře snášen, nemá žádné závažné kontraindikace. Léčivo může být použito zejména při léčbě dětí, včetně kojenců (od 6 měsíců).

Řešení však není povoleno pro děti do 3 let. Pro ně jsou vhodnější rozpustné tablety. Rodiče musí v tuto chvíli věnovat pozornost, protože tekuté formy drog jsou obvykle určeny především pro léčbu malých dětí.

Během těhotenství a kojení dítěte se však užívání léčiva nedoporučuje, protože nebylo testováno u těhotných a kojících žen. Pokud je v těchto obdobích nutná nutnost užívání léčiva, doporučuje se, aby se předchozí konzultace s lékařem předem konzultovala.

Kontraindikováno je také individuální intolerance na strukturní složky léčiva, zejména laktóza a fruktóza (pro roztok), vrozený nedostatek laktázy. Pacientům s diabetem se také doporučuje užívat lék s opatrností, protože obsahuje sacharózu. Každá lžička roztoku obsahuje 0,02 chleba.

Informace o porušení pozornosti, koncentrace a reakce při užívání léku neexistují. Proto je povoleno osobám, které řídí vozidlo nebo složité stroje.

Také není známo nic o negativních interakcích, které má Ergoferon s jinými léky. Díky tomu je možné úspěšně kombinovat Ergoferon s jinými léky v rámci komplexní terapie. V případě předávkování může být léčivo otráveno pomocnými látkami v něm obsaženými, jako je glycerol. Příznaky tohoto stavu mohou zahrnovat nevolnost a zvracení. Symptomatická léčba předávkování.

Návod k použití

Přesné dávkování léčiva by mělo vést ošetřujícího lékaře. Liší se podle věku, typu a závažnosti onemocnění.

Standardní dávka pro jednu dávku je 1 tableta nebo 1 lžička roztoku (5 ml).

Podle instrukcí je žádoucí zahájit léčbu léky prvními příznaky onemocnění. Při nemoci, která již trvá několik dní, není léčba tak účinná.

V prvních dvou hodinách by měl být příjem prováděn po 30 minutách. Během prvního dne příjmu by pak měl být lék v pravidelných intervalech konzumován 3krát. V následujících dnech onemocnění by měla být lék 1 tableta 3x denně. Léčba by měla být prováděna, dokud příznaky nemoci nezmizí. Maximální doba léčby podle tohoto režimu však nesmí překročit 2 měsíce.

S prevencí virových a jiných infekčních onemocnění by měly být užívány 1-2 tablety nebo 1-2 čajové lžičky roztoku denně. Trvání profylaktického podávání je určeno individuálně pro každý případ a může být od 1 do 6 měsíců.

Je třeba poznamenat, že tablety Ergoferon by neměly být užívány stejným způsobem jako běžné tablety. Nesmí být polknuty, ale uchovávány v ústech (nejlépe pod jazykem) až do úplného vstřebání. Pouze v tomto případě se může projevit jejich terapeutický účinek. Nebo mohou být tablety rozpuštěny v nějaké kapalině a poté polknuty.

Co když potřebujete dát pilulku malé dítě, které nemůže polykat pilulku (připomenout, že řešení pro děti do 3 let se nedoporučuje být podáván)? V tomto případě musí být tableta rozpuštěna v lžičce s nějakou tekutinou.

V případě podání roztoku by měl být uchováván po určitou dobu (10-30 s) v ústech a poté polknut. Pokud se roztok ihned spolkne, není zaručeno správné terapeutické působení.

Neužívejte lék současně s jídlem. Měli byste tak učinit buď před jídlem nebo po jídle. Nejlepší doba je půl hodiny před jídlem.

Ergoferon: návod k použití

Léčivo Erhoferon označuje léky s imunomodulačními účinky. Používá se pro komplexní léčbu a prevenci různých infekčních onemocnění.

Složení, dávková forma

Léčivo Erhoferon je dostupné v lékových formách a perorálních roztocích. Tablety jsou bílé barvy a ploché válcovitého tvaru. Obsahují několik hlavních účinných látek s následujícím obsahem v 1 tabletě:

 • Afinitně čištěné protilátky proti lidskému interferonu gama - 0,006 g.
 • Afinitně čištěné protilátky proti CD receptorům4 - 0,006 g.
 • Afinitně purifikované protilátky proti histaminu - 0,006 g.

Do tablety jsou také zahrnuty pomocné sloučeniny, mezi které patří mikrokrystalická celulóza, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý. Perorální roztok je bezbarvá kapalina. Obsahuje stejné aktivní složky. Jejich obsah ve 100 ml roztoku je 0,12 g. Obsahuje také pomocné látky:

 • Sorbát draselný.
 • Maltitol.
 • Bezvodá kyselina citrónová.
 • Glycerol
 • Čištěná voda.

Tablety Ergoferonu jsou baleny v blistru po 20 kusech. Balení obsahuje 1, 2 nebo 5 blistrů. Roztok pro perorální podání Erhoferon je ve skleněné lahvičce o objemu 100 ml. Lepenkové balení obsahuje 1 lahvičku s roztokem.

Akce

Léčivo Ergoferon obsahuje hlavní aktivní složky, které potlačují aktivitu řady biologicky aktivních sloučenin, které jsou syntetizovány buňkami imunitního systému. Z tohoto důvodu je realizováno několik významných terapeutických účinků:

 • Antivirový účinek - potlačení aktivity virů patogenů různých akutních respiračních virových infekcí (akutní respirační virové infekce), mezi které patří chřipka, parainfluenza, respirační syncytiální, adenovirová, rinovirová infekce.
 • Imunomodulační účinek - zlepšení funkčního stavu imunitního systému, který se primárně týká ochrany těla před patogenními (patogenními) bakteriemi, viry, plísněmi, nejjednoduššími jednobuněčnými mikroorganismy. To umožňuje provádět prevenci a komplexní léčbu různých infekčních onemocnění, včetně některých atypických infekcí (legionelóza, atypická pneumonie).
 • Antihistaminický účinek - blokáda receptorů H-histaminu, stejně jako potlačení aktivity histaminu, které jsou zodpovědné za rozvoj alergických reakcí.
 • Protizánětlivý účinek - snížení koncentrace mediátorů zánětlivé reakce prostaglandinů, které jsou zodpovědné za rozvoj bolesti, otoků tkání, zvýšení krevního zásobení krevních cév, jakož i zvýšení tělesné teploty.

Moderní výzkumné metody neumožňují spolehlivě posoudit rychlost a úplnost procesu absorpce, distribuce ve tkáních, metabolismu a eliminace aktivních složek léčiva Ergoferon.

Indikace

Použití přípravku Ergoferon je indikováno k prevenci a léčbě různých infekčních onemocnění, mezi které patří:

 • Chřipka.
 • SARS, včetně parainfluenzy, adenovirové, respirační syncytiální, rhinovirové infekce.
 • Herpes infekce (herpes simplex, oční herpes, herpes rty, genitálie).
 • Meningokoková, enterovirová meningitida (infekční zánět sliznice mozku).
 • Akutní střevní infekce způsobené různými viry (enterovirus, adenovirus).
 • Bakteriální infekce způsobené atypickými patogeny (mykoplazmy, legionely).

Lék se také používá k prevenci vzniku sekundární bakteriální infekce na pozadí virových onemocnění, která způsobují pokles aktivity imunitního systému.

Kontraindikace

Hlavní medicínskou kontraindikací pro použití léku Ergoferon je individuální intolerance na kteroukoliv ze složek léčiva. Užívání roztoku k perorálnímu podání je také kontraindikováno v případě zjištěného porušení trávení nebo absorpce některých uhlohydrátů ve střevním lumenu (malabsorpce glukózy a galaktózy, nedostatek laktázy, nesnášenlivost sacharidů na laktózu) a děti mladší 3 let. Než začnete užívat pilulky nebo roztok Ergoferonu, je důležité zajistit, aby neexistovaly žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Tablety Ergoferonu jsou určeny pro sání. Nejsou žvýkány a rozpouští se v ústech, dokud se nerozpustí. Roztok se užívá lžící, objem jedné dávky je 5 ml. Průměrná doporučená dávka pro léčbu virových infekcí je 1-2 tablety nebo 5 až 10 ml roztoku během prvních 2 hodin každých 30 minut. Pak se během 1 dne provedou další 3 dávky léčiva v přibližně stejných časových intervalech. Poté vezměte 1 tabletu nebo 5 ml roztoku třikrát denně až do úplného uzdravení. Pro prevenci infekčních onemocnění se užívá 1 tableta nebo 5 ml roztoku jednou denně po dostatečně dlouhou dobu od 1 do 6 měsíců. Děti ve věku od 6 měsíců do 2 let před užitím pilulky je lepší rozpustit v malém množství vařené vody (1 lžíce).

Vedlejší účinky

Obecně je lék Ergoferon dobře snášen. Někdy, na pozadí jeho použití, to je možné, že reakce individuální intolerance ke složkám tablet nebo roztoku mohou vyvinout. Vznik příznaků vývoje negativních reakcí je základem pro stažení léčiva.

Speciální funkce

Než začnete užívat pilulky nebo perorální roztok, Ergoferon si musí pozorně přečíst anotaci. Existuje několik konkrétních indikací ohledně správného užívání léčiva:

 • Resorpční tablety obsahují laktózu, takže jejich použití se nedoporučuje pro osoby se současným porušením trávení a absorpcí některých sacharidů.
 • V případě užívání perorálního roztoku je důležité, aby pacienti se současným diabetes mellitus upravovali dávku inzulínu nebo léků snižujících glukózu pod kontrolou hladin glukózy v krvi.
 • Použití přípravku Ergoferon během těhotenství a kojení je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod nebo kojence.
 • Aktivní složky léčiva neinteragují s léky jiných farmakologických skupin.
 • Léčivo nemá přímý vliv na funkční aktivitu struktur centrálního nervového systému, a to na koncentraci pozornosti, stejně jako na rychlost psychomotorických reakcí.

V lékárenské síti jsou resorpční tablety a perorální roztok Ergoferon dostupné bez lékařského předpisu. Pochybnosti o užívání drogy jsou důvodem pro konzultaci s lékařem.

Předávkování

Překročení doporučené terapeutické dávky pastilek nebo perorálního roztoku Ergoferon může být doprovázeno nevolností, zvracením, průjmem, které jsou způsobeny pomocnými složkami. Léčba se skládá z výplachu žaludku, použití střevních sorbentů, jakož i zřízení vhodné symptomatické terapie.

Analogy Ergoferonu

V současné době neexistují žádné léky s podobným složením a léčebnými účinky pro tablety Ergoferonu.

Skladování

Doba použitelnosti tablet a roztoku Ergoferon je 3 roky. Je důležité uchovávat je v původním obalu, na tmavém a suchém místě při teplotě vzduchu ne vyšší než + 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Průměrné náklady na balení Ergoferonu v lékárnách v Moskvě závisí na lékové formě:

 • 20 tablet pro sání - 265-309 rublů.
 • Roztok pro orální podání - 315-326 rublů.

Ergoferon: návod k použití, analogy a recenze

Ergoferon je komplexní homeopatický imunomodulační lék s antivirovou, antihistaminickou, protizánětlivou aktivitou.

Hlavní složkou jsou protilátky proti lidskému interferonu gama. Kromě toho jsou v chemickém složení přítomny také protilátky proti histaminu a protilátky proti CD4.

Tato kombinace vlastností vám umožní rychle se vyrovnat s viry, snížit příznaky chřipky a SARS a urychlit zotavení. Lék se ukázal být účinný ve všech stadiích onemocnění: první známky onemocnění, pokročilé stadium nemoci, stadium komplikací.

Během klinických studií léčivo potvrdilo svou vysokou účinnost a bezpečnost v kombinaci s nepřítomností vedlejších účinků.

Návod k použití Ergoferon naznačuje, že je také účinný při léčbě akutních střevních virových infekcí, meningitidy a encefalitidy. Lék je také předepisován při léčbě různých bakteriálních infekcí.

Indikace pro použití

Co pomáhá Ergoferonu? Předepsat lék v následujících případech:

 • akutní respirační virové infekce;
 • chřipky A a B;
 • H5N1 chřipka;
 • Chřipka H1N1;
 • herpetickou virovou infekci;
 • genitální herpes;
 • infekční mononukleóza;
 • plané neštovice;
 • meningitida;
 • klíšťová encefalitida;
 • hemoragická horečka;
 • pneumonie;
 • černý kašel
 • parainfluenza;
 • bakteriální komplikace různých etiologií;
 • střevní virové infekce (adenovirus, rotavirus, kalicivirus, enterovirus).

Doporučuje se začít užívat Ergoferon při prvních příznacích nachlazení a chřipky, aby se urychlilo zotavení a zabránilo se komplikacím onemocnění.

Návod k použití Ergoferon a dávkování

Vezměte pilulku dovnitř, měla by být uchovávána v ústech, bez polykání, dokud se zcela nerozpustí. Najednou - 1 tableta (ne v době jídla).

Děti od 6 měsíců. Při předepisování léku mladším dětem (od 6 měsíců do 3 let) se doporučuje rozpustit tabletu v malém množství (1 lžíce) převařené vody při pokojové teplotě.

Návod k použití:

 • První 2 hodiny podávání by mělo být absorbováno tabletou Ergoferon každých 30 minut po jídle.
 • Během prvního dne užívejte pilulku ještě třikrát a dodržujte stejnou dobu mezi jednotlivými dávkami.
 • Počínaje druhým dnem si vezměte pilulku 3x denně, dokud necítíte úplné uzdravení.
 • Pro prevenci se lék užívá nejméně 2krát denně. V tomto případě může léčba trvat 1 až 6 měsíců.

V případě potřeby lze tablety kombinovat současně s jinými léky: imunomodulátorem, homeopatií. Pokud je to nutné, léčivo může být kombinováno s jinými antivirotiky a symptomatickými činidly.

Vedlejší účinky

Jmenování Ergoferonu může být doprovázeno následujícími vedlejšími účinky:

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Ergoferon v následujících případech:

 • přecitlivělost na léčivo;
 • tablety: vrozená galaktosémie nebo deficience laktázy, syndrom glukózo-galaktózové malabsorpce;
 • roztok: dědičná intolerance fruktózy, věk do 3 let.

Pacienti s diabetem by si měli pamatovat, že každá lžička (5 ml) přípravku obsahuje 0,3 g maltitolu, což odpovídá 0,02 XE.

Předávkování

Příznaky předávkování Ergoferonem - dyspeptické jevy ve formě nevolnosti, zvracení a / nebo průjmu. Doporučuje se symptomatická léčba.

Analogy Ergoferon, seznam léků

Pokud je to nutné, Erhoferon může být nahrazen analogem podle mechanismu účinku - jedná se o léky:

 1. Alpizarin,
 2. Allokin-alfa,
 3. Arbidol,
 4. Viferon,
 5. Hyporamin,
 6. Oscillococcinum,
 7. Celzentry,
 8. Ingavirin,
 9. Viracept,
 10. Kagocel,
 11. Fuzeon,
 12. Nikavir
 13. Tiloron

Výběr analogů je důležité si uvědomit, že návod na použití Ergoferonu, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Průměrná cena léku v lékárnách závisí na lékové formě: 20 tablet pro sání - 271-311 rublů, perorální roztok - 321-334 rublů.

Doba použitelnosti - 3 roky. V lékárnách prodávaných bez lékařského předpisu.

Ergoferon: návod k použití

Složení

Protilátky proti lidskému gama interferonu afinitně purifikované - 0,006 g *

Protilátky proti afinitě histaminu purifikované - 0,006 g *

Protilátky proti CD4 afinitě purifikované - 0,006 g *.

Pomocné látky: monohydrát laktosy 0,267 g, celulóza

mikrokrystalické 0,030 g, stearát hořečnatý 0,003 g.

* monohydrát se aplikuje na laktózu ve formě směsi tří aktivních vodně-alkoholových ředění látky, zředěných 100, 12, 1, 30, 100 ° 5 krát.

Popis

Farmakologický účinek

Stanovení dávkově závislých farmakologických účinků a farmakodynamických parametrů homeopatických léků je nemožné. Experimentálně a klinicky prokázala účinnost Ergoferonu u akutních respiračních virových infekcí; mohou být také použity při léčbě a prevenci bakteriálních komplikací virových infekcí; zabraňuje rozvoji superinfekce.

Experimentální a klinické studie potvrdily, že složka Ergoferonu, protilátky proti interferonu gama, má antivirovou a imunomodulační aktivitu: zvyšuje expresi IFN, IFN / r, stejně jako konjugovaných interleukinů (IL-2, IL-4, IL-10 a jiné), modifikuje interakci ligand-receptor IFN; normalizovat hladinu přirozených protilátek proti IFN, které jsou důležitým faktorem přirozené antivirové tolerance organismu; stimulovat funkční aktivitu NK-k buněk.

Protilátky proti histaminu mají antialergické a protizánětlivé účinky, modifikují aktivaci periferních a centrálních receptorů H1 závislou na histaminu, a tak snižují tón hladkých svalů průdušek, snižují permeabilitu kapilár, což snižuje dobu trvání a závažnost rinorea, edému nosních kordů a cyst., jakož i závažnost alergických reakcí doprovázejících infekční proces.

Protilátky proti CD4 regulují funkční aktivitu CD4 receptoru, což vede ke zvýšení funkční aktivity SB4 lymfocytů, normalizaci imunoregulačního indexu CD4 / CD8, jakož i subpopulačnímu složení imunokompetentních buněk (CD3, CD4, CD8, CD16, CD20).

Farmakokinetika

Citlivost moderních fyzikálně-chemických metod analýzy (plyn-kapalinová chromatografie, vysokoúčinná kapalinová chromatografie, chromatografie-hmotnostní spektrometrie) neumožňuje vyhodnotit obsah ultra-nízkých dávek protilátek v biologických tekutinách, orgánech a tkáních, což technicky znemožňuje studium farmakokinetiky Ergoferonu.

Indikace pro použití

Homeopatický lék. Tradičně se používá při léčbě akutních respiračních virových infekcí, včetně chřipky, u dospělých a dětí od 6 let.

Kontraindikace

Těhotenství a kojení

Bezpečnost podávání přípravku Ergoferon během těhotenství a kojení nebyla studována. Pokud je to nutné, jmenování léku by mělo brát v úvahu poměr rizika a přínosu.

Dávkování a podávání

Uvnitř Najednou - 1 tableta (ne v době jídla). Tableta by měla být uchovávána v ústech bez polykání, dokud se zcela nerozpustí.

Léčba by měla začít co nejdříve, když se první příznaky akutní infekce objeví následovně: během prvních 2 hodin se lék užívá každých 30 minut, pak během prvního dne se v pravidelných intervalech užívají další tři dávky. Od druhého dne a dále užívejte 1 tabletu 3x denně až do úplného uzdravení.

Pro prevenci virových infekčních onemocnění - 1-2 tablety denně. Doporučená doba profylaktického průběhu je stanovena individuálně a může být 1-6 měsíců.

Pokud je to nutné, léčivo může být kombinováno s jinými antivirotiky a symptomatickými činidly.

Vedlejší účinky

Možné reakce zvyšují individuální citlivost na složky léčiva.

Předávkování

V případě náhodného předávkování jsou možné dyspeptické symptomy v důsledku plniv v přípravku.

Interakce s jinými léky

Případy neslučitelnosti s jinými léky dosud neregistrovanými.

Funkce aplikace

Přípravek obsahuje monohydrát laktózy, a proto se nedoporučuje podávat pacientům s vrozenou galaktosémií, glukózovým nebo malabsorpčním syndromem malabsorpce nebo galaktózou nebo s vrozeným nedostatkem laktázy.

Ergoferon neovlivňuje schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné stroje.

Formulář vydání

Homeopatické pastilky. Na 20 tabletách v blistrovém obalu z fólie z polyvinylchloridu a hliníkové fólie.

1, 2 nebo 5 blistrů spolu s instrukcemi pro lékařské použití (a / nebo leták) jsou umístěny v kartonu.

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 25 ° C.