Eukalyptová mast

Eukalyptová mast (balzám) vyráběná německou společností Doctor Theiss Naturwaren, díky optimální kombinaci aktivních složek rostlinného původu, má kombinované vlastnosti a je široce používána při léčbě různých onemocnění dýchacího ústrojí.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Masť se prodává v nádobách z tmavého skla o objemu 20 nebo 50 ml.

Lék je homogenní průsvitná nažloutlá látka, má výrazný zápach po kafru a eukalyptu.

Složení masti zahrnuje:

 • eukalyptový olej;
 • olej z jehličí;
 • racemický kafr;
 • další látky - tuhý tuk, kukuřičný olej, žlutý vosk.

Farmakologické účinky

Eukalyptová masť Dr. Theiss proniká do podkožních vrstev, kde se projevují její pozitivní vlastnosti:

 • protizánětlivé;
 • oteplování;
 • antiseptické;
 • antispasmodikum;
 • dekongestant;
 • sekretomotor;
 • vykašlávání.

Vlivem řasnatého epitelu dýchacího traktu lék zvyšuje produkci sputa, ředí ho, poskytuje snadné a hladké vylučování.

Vezměte na vědomí! Eukalyptus a jehly, které jsou součástí masti, mají silné antimikrobiální vlastnosti.

Indikace a kontraindikace pro použití

Návod k použití uvádí, že balzám je doporučován pro různé patologie dýchacích orgánů, které jsou doprovázeny kašlem, slabou tvorbou nebo vyprazdňováním hlenu.

Pozor! Použití eukalyptové masti poskytne očekávaný výsledek pouze jako součást komplexní terapie.

Lék není předepsán pro:

 • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva;
 • přítomnost bronchiálního astmatu;
 • poškození integrity kůže v místech údajné aplikace eukalyptové masti;
 • dermatologické problémy (ekzém, dermatitida, exantém).

Je to důležité! Je zakázáno používat mast pro těhotné nebo kojící ženy, stejně jako pro děti, které nedosáhly tří let věku, aniž by se nejprve poradily se svým lékařem a vyhodnotily všechna možná rizika.

Způsob použití

Balzám je určen pro vnější použití nebo inhalaci. Malé množství léku se jemně vtírá do hrudníku a zad pacienta 2-3 krát denně. Pro maximální efekt se doporučuje ošetřené plochy pokrýt měkkou látkou z flanelů a lehnout si na 30–40 minut, pokryté přikrývkou.

Vdechnutí nosu a kašle, ředění 2 lžičky látky v 1 - 1,5 litru teplé vody. Pak byste měli pokrýt hlavu velkým ručníkem a vdechovat páry po dobu 5-10 minut.

Nezapomeňte! Zabraňte kontaktu masti na sliznicích očí, úst nebo nosní dutiny. Po aplikaci se doporučuje důkladně umýt ruce mýdlem. Pokud se balzám použije k léčbě dítěte, je nutné zajistit, aby se nedotýkal oblastí kůže, na které byl produkt aplikován.

Nežádoucí účinky

Při absenci kontraindikací a řádném užívání léku je dobře snášen. Ale i u pacientů s nekomplikovanou anamnézou, vývojem alergických projevů, výskytem bronchospasmu (obstrukce) a také křečovitým syndromem (extrémně vzácným).

Náklady na mast, její analogy

Cena balzámu je 237-364 rublů, v závislosti na objemu a regionu prodeje.

Dosud nejsou v domácích lékárenských řetězcích reprezentovány identickými analogy složení. Existují však i vnější prostředky podobné jejich účinkům:

 • mast IOM;
 • Vicks Active Balsam;
 • Hořčičný balzám.

Stanovisko pacientů

Hlavní nespokojenost spotřebitele je spojena s vysokými náklady na lék, přítomností omezení při aplikaci a stopami, které mohou po použití zůstat na oděvu. Co se týče terapeutických účinků, hodnocení lidí je ve většině případů pozitivní:

 • Patřím k přívržencům přírodních produktů. Při léčbě zimy vždy připravovala bylinkový čaj na základě třezalky tečkované, heřmánku, jitrocelu, lipy, obkladů. Po doporučeném eukalyptovém balzamu v lékárně zmizela potřeba vykouzlit z konvice na čaj. Nástroj funguje dobře při nachlazení, bronchitidě;
 • používal mast na rýmu s eukalyptem - udělal inhalaci. Opuch rychle zmizel, bylo obnoveno dýchání nosu;
 • někdy je to jediný prostředek, který pomáhá klidnému dítěti spát;
 • S komplexním použitím s jinými léky, tento balzám na nohou během několika dnů.

Navzdory bylinnému složení masti je nutné vzít v úvahu všechny jeho vlastnosti a kontraindikace a před použitím a při neobvyklých podmínkách při užívání konzultovat lékaře.

Eukalyptová mast Dr. Theiss


Eukalyptová mast Dr. Theiss je kombinovaná protizánětlivá, antiseptická a dráždivá látka. Hlavním účinkem masti je eukalyptový olej, kafrový olej, jehličí. Tento nástroj se doporučuje pro akutní respirační onemocnění, bronchitidu a další onemocnění dýchacího ústrojí.

Farmakologický účinek

Lék má na tělo následující účinky:

 1. Antiseptické.
 2. Protizánětlivé.
 3. Lokálně nepříjemné.
 4. Vykašlávání.

Farmakodynamika

Eukalyptová mast Dr. Theiss působí na receptory kůže, podkožní vrstvy a sliznice. To má za následek uvolnění endorfinů a ockeraminů, které regulují citlivost na bolest. Jinými slovy, protizánětlivý účinek se projevuje.

Co se týče efektu vykašlávání, je to způsobeno tím, že eukalyptová mast má vliv na epitel ciliární sliznice, zvyšuje sekreční funkci průdušek a zkapalňuje sputum. Vzhledem k tomu, rychlé odstranění sputa z dýchacích cest. Navíc v důsledku působení eukalyptové masti dochází k úmrtí patogenních mikrobů.

Indikace pro použití

Léčivo se používá pro onemocnění dýchacích cest (např. Bronchitida), které jsou doprovázeny tvorbou sputa, stejně jako kašelem. Mast se používá jako jedno z léčiv pro komplexní léčbu.

Hlavní kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikace užívání přípravku:

 1. Poškození kůže a dermatologických onemocnění v místech, kde se plánuje použití masti.
 2. Individuální nesnášenlivost vůči účinkům léku.
 3. Bronchiální astma.
 4. Děti do 3 let.
 5. Ženy během těhotenství a kojení (v některých případech je možné použití pod podmínkou přísného lékařského dohledu a pouze po konzultaci).

Pokud jde o vedlejší účinky, jsou možné následující projevy:

 • bronchiální spazmus;
 • výskyt záchvatů (vzácně);
 • alergie.

Dávkování a způsob aplikace

Podle návodu k použití se eukalyptová mast aplikuje externě. Pacient musí potřít záda a hrudník. To se provádí třikrát denně. Zvláště důležité je použití před spaním. Po nanesení masti je nutné toto místo zakrýt silným hadříkem (použijte ručník apod.). Pomůže to udržet teplo déle.

Navíc se může použít ve formě inhalace, pro kterou je nutné připravit vodný roztok. K tomu, vezměte 500-1000 ml zahřáté, ale ne vařící vody, ke kterému 2 lžičky. (10 ml). Aplikace inhalace je jednoduchá: musíte dýchat 6–8 minut. přes pánev s vodným roztokem pokrytým ručníkem.

Bezpečnostní opatření

Zabraňte kontaktu s očima. Navíc může dráždit sliznice úst a nosní membrány.

Skladovací a uvolňovací forma

Lék musí být uložen na místech, která nejsou přístupná penetraci dětí. Doba použitelnosti je 36 měsíců. Teplota okolí by neměla překročit 25 stupňů. Mast je k dispozici ve 20 ml a 50 ml nádobách. Kromě toho balení obsahuje návod k použití od výrobce.

Pozor! Po otevření obalu výrobek neuchovávejte déle než 6 měsíců.

Výrobce

Masti vyrábí Doctor Theiss Naturwaren (Německo).

Eukalyptová mast se aplikuje externě. Mast by měla být potřísněna hřbetem a hrudníkem. To se provádí třikrát denně. Zvláště důležité je použití před spaním. Po nanesení masti je nutné toto místo zakrýt silným hadříkem (použijte ručník apod.). Pomůže to udržet teplo déle.

Navíc se může použít ve formě inhalace, pro kterou je nutné připravit vodný roztok. K tomu, vezměte 500-1000 ml zahřáté, ale ne vařící vody, ke kterému 2 lžičky. (10 ml). Musíte dýchat 6–8 minut. přes pánev s vodným roztokem pokrytým ručníkem.

Mast Dr. Dr. Theiss Eucalyptus - recenze

Malá cívka ano drahá! Mast Dr. Theiss Eucalyptus léčí všechny studené příznaky QUICKLY a EFFECTIVELY. Návod k použití!

Nejdřív jsem se setkal s Dr. Theissem a mým kašlem VELMI líbilo se to. Poté, co jsem si prohlédl celý katalog produktů tohoto výrobce na internetu, jsem se také zajímal o masti Dr. Tyiss Eucalyptus. Na mém nejoblíbenějším místě se o tom moc nedozvědělo, ale rozhodl jsem se to koupit.

Prodává se v lékárnách v balení 20 a 50 g a stojí 150 a 200 rublů.

Rozhodl jsem se vzít 20g na zkoušku!

K masti je připojena malá instrukce:

Samotná mast je balena v pěkné láhvi z tmavého skla, malé a velmi pohodlné.

Nažloutlá, velmi hustá masti se silným léčivým pachem, směsí bylin a kafru, není příliš příjemná.

Tato mast je velmi užitečná, přírodní kompozice, nenašla jsem žádné škodlivé složky.

Nyní o aplikaci a výsledek!

Když jsem náhodou chytil chlad, a to se stává poměrně často, používám tuto mast jako pomoc při léčbě běžných příznaků nachlazení.

S chladem Tento krém aplikuji několikrát denně na křídla nosu a mezi obočí. Z nepříjemných vedlejších účinků mohu poznamenat, že s častou aplikací mastí se kůže na těchto místech může začít odlupovat. Tento postup je dobrý přestane tekoucí z nosu, také prochází bolest hlavy, pokud takové místo bylo!

Při prvním znamení bolest v krku Na povrch hrdla vmíchám malé množství masti a zabalím ho teplým šátkem. Pokud chytíte nemoc na samém počátku, i jeden takový postup může pomoci. Pokud je nemoc hrdla již v plném proudu, pak se tato mast používá jako další prostředek pro mé již prokázané záchranáře z útoků hrdla Rotocan a Lizobact.

Pokud se objeví kašel, pak její manžel s touto mastí mnul záda a hrudník. Pak se zabalím do postele! To je také vynikající doplněk, a jako hlavní léčba kašle, používám sirup s plantain Dr. Theiss!

Nesledoval jsem alergické reakce. Jediné, co mohu z nepříjemných okamžiků zaznamenat, je mírně nepříjemný zápach. Ale to velmi dobře udeří nos a zabíjí mikroby kolem!

Pro inhalace jsem tento lék ještě nepoužil, mám dostatek těchto metod jeho použití.

Doporučuji všem Dr. Tayss Eucalyptus mast jako vynikající adjuvans pro léčbu hlavních příznaků nachlazení a chřipky.

P.S. Také v mém lékárničce jsou další podobné, stejně účinné prostředky:

- kompaktní, pohodlná tužka na inhalaci Zlatá hvězda, dokonale zvládající běžné nachlazení a nazální kongesci;

- nádherná multifunkční masti Dr. Mom je velmi účinná v období virů a nachlazení;

- BREATH olej pro sezónní prevenci chřipky a ARVI;

- a známý balzám Zlatá hvězda - náš plavčík z různých neštěstí.

Dr. Theiss Eucalyptus

Popis k 18. 8. 2015

 • Latinský název: Dr. Theiss eukalyptus
 • Účinná látka: Kafr + Pine + Eucalyptus
 • Výrobce: Dr. Tayss Naturvaren GmbH (Německo)

Složení

100 gramů masti zahrnuje 5 gramů kafru a 7,5 gramu eukalyptu a jehličí borovice - účinné látky.

Další složky: včelí vosk, kukuřičný olej, tuhý tuk.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě masti, 20 nebo 50 gramů ve skleněné nádobě.

Farmakologický účinek

Protizánětlivé, antiseptické, expektorační, dráždivé.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Mast Dr. Theiss Eucalyptus je kombinací léčivých přípravků, jejichž farmaceutický účinek poskytuje komplex aktivních složek.

Aplikace masti dráždí receptory kůže a sliznic, podporuje uvolňování endorfinů, enkefalinů a dalších peptidů, které korigují permeabilitu a citlivost na bolest cévního systému, což se projevuje protizánětlivou a analgetickou účinností.

Použití inhalací aktivuje komplex řasnatého epitelu nosních sliznic, zvyšuje sekreci průdušek a má příznivý vliv na rychlé ředění a vylučování sputa dýchacím traktem.

Má škodlivý vliv na mnoho gram-negativních a grampozitivních mikroorganismů (včetně patogenů tuberkulózy a Staphylococcus aureus).

Indikace pro použití

Použití masti Dr. Theiss je indikován pro onemocnění dýchacího traktu infekční zánětlivé etiologie, která se vyskytuje při kašli doprovázeném viskózním sputem, které je obtížné oddělit: tracheitida, laryngitida, bronchitida, faryngitida.

Kontraindikace

Užívání léku je kontraindikováno v:

 • kožní onemocnění nebo poškození v oblasti aplikace masti;
 • bronchiální astma;
 • přecitlivělost na hlavní nebo další složky masti;
 • spastický kašel;
 • ve věku 3 let (z důvodu nedostatku spolehlivých údajů).

Vedlejší účinky

V některých vzácných případech byly pozorovány:

 • fenomény bronchospasmu a alergické projevy (nejčastěji spojené s osobní citlivostí);
 • vývoj záchvatů (kvůli expozici kafru).

Theiss Eucalyptus, návod k použití

V případě vnějšího použití se doporučuje aplikovat mast na kůži hrudníku a / nebo na záda, s mírnými masážními rukou. Pro uchování tepelného efektu jsou místa aplikace pokryta teplou vlnou nebo flanelem. Postup nanášení a nanášení obkladů se opakuje několikrát za 24 hodin, zejména v noci.

Při inhalačním použití je nutné připravit horký roztok v poměru 0,5-1 litru teplé vody (ne vroucí vody) 2 čajové lžičky přípravku. Inhalace, pokrytá ručníkem, se provádí po dobu 5-10 minut. V případech terapie pro děti do 5 let se doporučuje uchovávat nádobu s horkým roztokem v místnosti nemocného dítěte.

Předávkování

Dosud nebyly hlášeny žádné případy předávkování s jakoukoli metodou použití masti.

Interakce

Možná (dokonce doporučeno) použití masové komplexní terapie s léky užívanými při takových onemocněních.

Podmínky prodeje

Dr. Theiss Eucalyptus lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Banky s mastí by měly být skladovány při teplotě do 25 ° C.

Doba použitelnosti

Od okamžiku výroby - 3 roky.

Zvláštní pokyny

Zabraňte požití nezředěné masti na sliznicích očí, úst a nosu.

Pro děti

Nepoužívá se k léčbě dětí do 3 let.

Během těhotenství (a kojení)

Na doporučení Vašeho lékaře můžete masť používat během těhotenství a v době kojení.

Recenze

Můžete najít mnoho pozitivních recenzí o Dr. Theiss Eucalyptus, zejména od rodičů, kteří používají tuto masti k léčbě svých dětí. Často se odkazuje na přirozené složení aktivních složek léku, jeho vysoká účinnost s mírným oteplováním, příjemný a nedráždivý zápach a praktická absence vedlejších účinků. Někteří rodiče doporučují střídavě třít s inhalacemi, stejně jako s použitím Dr. Theiss sirupu, který umožňuje jejich dětem překonat bolestivé stavy pozorované v nich mnohem pravděpodobněji.

Cena kde koupit

Průměrná cena Doctor Tayss Eucalyptus je: 20 gramů - 200 rublů; 50 gramů - 280 rublů.

Dr. Theiss Eucalyptus

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení a uvolňovací forma

v nádobách z tmavého skla o obsahu 20 a 50 g; v balení kartonu 1 banky.

Popis lékové formy

Homogenní průsvitná masti světle žlutá barva s charakteristickým zápachem.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Dráždí receptory sliznic, kůže a subkutánních formací, které jsou doprovázeny uvolňováním enkefalinů, endorfinů a dalších peptidů, které regulují citlivost na bolest, vaskulární permeabilitu atd. A projevují analgetický a protizánětlivý účinek. Expektorantní účinek způsobený stimulací ciliárního epitelu sliznic, zvýšená bronchiální sekrece, ředění sputa. Podporuje rychlejší evakuaci sputa z dýchacích cest. To způsobí smrt mnoha gram-pozitivní a gram-negativní mikroorganismy (včetně Staphylococcus aureus a Mycobacterium tuberculosis).

Indikace léku Dr. Theiss Eucalyptus

Zánětlivá onemocnění horních a dolních dýchacích cest, včetně bronchitidy, doprovázená tvorbou sputa obtížně oddělitelného a kašle - jako součást komplexní terapie.

Kontraindikace

přecitlivělost na léčivo;

poškození kůže;

přítomnost kožních onemocnění v místě zamýšlené aplikace léčiva;

věku dětí (do 3 let).

Použití v průběhu březosti a laktace

Aplikace na těhotenství a kojení je možná na doporučení lékaře.

Vedlejší účinky

Jsou možné alergické reakce, bronchospasmus. Ve vzácných případech - vznik záchvatů způsobených působením kafru.

Dávkování a podávání

Navenek. Dospělí a děti starší 3 let aplikují mast na kůži na zádech a hrudníku a otírají ji lehkými masážními pohyby, pak přikryjí rozmazané místo teplým flanelem nebo vlněným ručníkem, aby se udrželi v teple. Procedura se opakuje několikrát denně, zejména v noci.

Inhalace. Připravte horký roztok (v 0,5–1 l horké vody, ale ne vařící vodu, rozpusťte 2 části přípravku) a proveďte inhalaci po dobu 5–10 minut.

Pokyny pro pacienta

Dosud byly hlášeny informace o předávkování drogami.

Bezpečnostní opatření

Vyhněte se tomu, aby se mast dostala do očí, sliznic nosu a úst.

Skladovací podmínky léku Dr. Tayss Eucalyptus

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost léku Dr. Tayss Eucalyptus

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Synonyma nosologických skupin

Ceny v lékárnách v Moskvě

Zanechte svůj komentář

Aktuální poptávkový index, ‰

Registrace Certifikáty Doctor Tayss Eucalyptus

 • Lékárnička
 • Internetový obchod
 • O společnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty vydavatele:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Mainline, 12.

Oficiální stránky Skupiny firem RLS ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k návodům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Drogová referenční kniha obsahuje ceny léků a produktů farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je bez svolení společnosti RLS-Patent LLC zakázáno.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Jsme v sociálních sítích:

© 2000-2018. REGISTR MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace určené zdravotnickým pracovníkům.

Eucalyptus balsam

Příroda nám dala spoustu užitečných věcí, které nám umožňují přežít v tomto světě, ale byl to člověk, který se naučil extrahovat potřebné a diverzifikované produkty. Kromě masti, tinktury, esenciálního oleje se objevil Eucalyptus balsam - mast, která má stejné úžasné léčivé účinky jako jiné produkty z mladých výhonků a listů této exotické, pro naše zeměpisné šířky, dřevo.

Příroda nám dala rostlinu eukalyptu a lékárníci vyvinuli a vydali Eucalyptus Balsam - vynikající vysoce účinný lék, který je připraven pomoci v případě náhlého nachlazení. Ale s ním by měl být dost opatrný. Před recepcí je lepší navštívit svého lékaře, absolvovat test citlivosti a poradit se s ním o nutnosti takové schůzky.

ATC kód

Indikace pro použití eukalyptového balzámu

Eucalyptus balsam je velký expektorant s dobrými protizánětlivými, antiprotozoálními, baktericidními, antifungálními, antivirotickými a dobrými septickými, anestetickými vlastnostmi. Odtud také indikace k použití eukalyptového balzámu, který je široce používán v medicíně a životě.

Většinou se jedná o onemocnění dýchacího ústrojí a horních cest dýchacích, ke kterým dochází při obtížném dýchání a slabém výboji viskózního sputa:

Formulář vydání

Lék obsahuje tři hlavní základní látky: eukalyptový olej (Eucalypti aetheroleum), aromatické oleje z jehličí borovice (Pini silvestris aetheroleum) a kafru. Kromě doprovodných chemických sloučenin se jedná o vosk, kukuřičný olej a tuhé tuky.

Uvolňovací forma je mast z homogenní látky, světle nažloutlý průsvitný odstín, s poměrně rozpoznatelným trvalým zápachem. K dispozici balení - sklenice po 20 g nebo 50 g.

Farmakodynamika

Uvažovaná droga patří k léčivům vyráběným na základě bylinných složek, a to díky jejich terapeutickým vlastnostem, které jsou určeny
farmakodynamiku Eucalyptus balsam. V medicíně se přípravky na bázi eukalyptového oleje hojně používají k léčbě nachlazení a infekčních onemocnění horních a dolních dýchacích cest. Eucalyptus balsam je obzvláště aktivní, když se aplikuje na suchý nebo mokrý kašel, s využitím vynikajících vykašlávacích a sekrečně-motorických schopností. Díky své schopnosti se viskozita sputa snižuje, použití balzámu zabraňuje stagnaci, která se může vytvořit v tkáních plic a průdušek. Tyto vlastnosti umožňují zlepšit dýchání.

Vynikající protizánětlivé vlastnosti umožňují zastavit fokální zánět, zrušit podráždění sliznice - tato skutečnost vám umožní zbavit se kašle.

Antimikrobiální, antibakteriální, antivirové vlastnosti esenciálních olejů eukalyptů a jehličí, jejich antispasmodické a lokální anestetické vlastnosti umožňují aktivní boj proti infekčním onemocněním dýchacích cest způsobeným agresivní patogenní flórou. V případě balzámu na kůži má balzám mírně dráždivý účinek a působí také jako lokální anestetikum.

Kafr, v této kombinaci složek, působí jako látka, která dráždí pokožku a má také dekongestantní účinek.

Farmakokinetika

Dosud nebyla farmakokinetika Eucalyptus balsamu důkladně zkoumána.

Použití eukalyptového balzámu během těhotenství

Globální výzkum o účincích užívání a hloubkového monitorování této drogy nebyl proveden. V tomto ohledu se nedoporučuje používání přípravku Eucalyptus balsam během těhotenství a během krmení novorozence mateřským mlékem. V případě lékařské nutnosti právo předepsat lék na léčbu onemocnění náleží pouze kvalifikovanému lékaři.

Kontraindikace

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení motorových vozidel nebo jiných mechanismů není v současné době známa, ale stále existují kontraindikace užívání přípravku Eucalyptus balsam:

 • Anamnéza pacienta s bronchiálním astmatem.
 • Pokud existuje alergická reakce na jednu nebo více složek léčiva.
 • V případě individuální přecitlivělosti na složky Eucalyptus balsam.
 • Pokud je pacient v době nemoci, trpí černým kašlem a jeho použití při zmírnění příznaků černého kašle je také nepřijatelné.
 • Psevdokrup (faux croup) - akutní katarální zánět sliznice hrtanu u dětí, především pod hlasivkami (laryngitis hypoglottica), podobný záchvatům k zádi.
 • Dermatologická onemocnění: ekzém, dermatitida.
 • Poškození kůže různých etiologií v místě použití balzámu.
 • Předispozice pacienta ke křečím.
 • V akutní fázi zánětu dýchacích cest a / nebo plicní tkáně.

Velmi opatrně používejte Eucalyptus balsam při léčbě nachlazení u dětí mladších dvou let. Kafr, který je součástí léku, může způsobit laryngospasmus - výsledek vysoké dušnosti. Možné epileptické záchvaty, pokud je dítě nakloněno k nim.

Pro aplikaci na pokožku v blízkosti očí nepoužívejte balzám. Prsty, jimiž byl balzám po zákroku buzen, by měly být dobře omyty mýdlem.

Vdechování dětí se provádí pouze pod dohledem dospělé osoby, do 12 let, takové postupy se nedoporučují.

Nežádoucí účinky Eucalyptus Balsam

Tělo pacienta je individuální a s použitím jakéhokoliv léku může poskytnout odpověď. Jaké jsou možné vedlejší účinky přípravku Eucalyptus balsam?

 • Při dlouhodobém užívání nebo v důsledku zvýšené citlivosti pacienta na složky léčiva se může vyvinout kontaktní dermatitida.
 • Jsou možné silné záchvaty bronchiální spazmy.
 • Mohou se objevit reflexní křeče.
 • Bolest v hlavě.
 • Schopen se zdát všeobecným emocionálním nadšením.
 • Dyspnea, dýchací potíže.
 • Výskyt sípání, hlučné dýchání.
 • Může dojít k závratě.
 • Jednotlivé případy halucinací.
 • Alergické reakce: svědění, vyrážka.
 • Může dojít k porušení frekvence a hloubky dýchání, doprovázené pocitem nedostatku vzduchu.
 • Zřídka dost, ale lze pozorovat nefrotoxicitu - odpověď těla na toxiny.
 • Patologické projevy centrální nervové soustavy.

Pokud pacient pozoruje jeden nebo několik projevů výše uvedených příznaků, je nutné léčbu přerušit a informovat svého lékaře.

Dávkování a podávání

Pokud lékař výslovně neuvedl způsob podání a dávku tohoto léčivého přípravku, je nutné otřít kůži zad a hrudníku malou vrstvou balzamu Eucalyptus. Aby nedošlo ke ztrátě tepla a zvýšení účinnosti procedury, doporučuje se pokrýt mazanou plochu ručníkem, flanelovou plenou nebo vlněnou šátkou.

Tento lék může být podáván pacientům jakékoliv věkové kategorie, pouze děti do 12 let podstupují tyto procedury pod dohledem lékaře nebo dospělého rodiče. Existují však omezení metod léčby.

Pro děti od nuly do dvou let, lék je předepsán pouze ve výjimečných případech, děti nejsou předepsány inhalace pro děti do 12 let, jsou předepsány pouze tření na zádech a hrudníku. Inhalace jsou přičítány pacientům ve věku 12 let a starších. K tomu, v půl litru horké vody, rozpusťte lžíci balzámu Eucalyptus a dýchejte pět až deset minut.

Léčbu určuje lékař individuálně v každém případě. Většinou je to pět až sedm dní. Pokud není léčebný účinek po této době pozorován, je nutné informovat svého lékaře. Opraví léčbu nebo nahradí lék.

Předávkování

V případě splnění všech nezbytných požadavků léčby je prakticky vyloučeno předávkování lékem. Pokud je léčivý přípravek zneužíván, mohou nastat následující příznaky:

 • Může se jednat o průjem.
 • Může se objevit nevolnost, se silnou intenzitou, reflexy zvracení.
 • Křeče.
 • Poruchy gastrointestinálního traktu.

Pokud jsou pozorovány křeče, je nutné zavolat sanitku. Lékaři injikují pacientovi žílu 5-10 mg diazepamu nebo barbiturátu.

Interakce s jinými léky

Pokud je to nutné, měli byste se současně poradit se svým lékařem, protože interakce přípravku Eucalyptus balsam s jinými léky dosud nebyla důkladně prostudována. Je známo, že tandemová aplikace balzámu s některými dalšími esenciálními oleji (například levandule) vzájemně posiluje jejich vlastnosti.

Podmínky skladování

Na tom, jak je lék zachráněn, záleží na tom, jak dlouho si lék uchová své vysoké léčivé vlastnosti. Hlavní podmínky skladování Eucalyptus balsam jsou následující: t

 • Naměřené hodnoty teploty by neměly překročit 25 ° C.
 • Místo uložení by mělo být tmavé, nepřístupné pro sluneční paprsky.

Balzám by měl být uchováván mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Unikátní vlastnosti Eucalyptus balsam jsou schopny udržet po dobu tří let (36 měsíců). Pokud uplynula doba exspirace, užívání léku již za to nestojí.

Dr. Theiss Eucalyptus, mast

Pokyny pro lékařské použití

léčivého přípravku

Dr. Theiss Eucalyptus

Obchodní jméno

Dr. Theiss Eucalyptus

Mezinárodní nechráněný název

Forma dávkování

Masť pro vnější použití a inhalaci

Složení

100 g léčiva obsahuje

účinné látky - eukalyptový olej - 7,5 g, olej z jehličí - 7,5 g, kafr - 5,0 g,

pomocné látky: kukuřičný olej, tuhý tuk, včelí vosk.

Popis

Homogenní průsvitná masti světle žluté barvy s charakteristickou vůní eukalyptového oleje a kafru.

Farmakoterapeutická skupina

Další kombinace léků k odstranění příznaků nachlazení.

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Eukalyptový olej se absorbuje při požití. To je propuštěno částečně přes vydechovaný vzduch a přes moč, který vezme na fialovém odstínu.

Kafr se metabolizuje v těle a vylučuje se spolu s kyselinou glukuronovou v moči. Malé množství kafru se uvolňuje do vydechovaného vzduchu. Rychlý metabolismus a výdech (odpařování) v důsledku krátkodobého účinku kafru.

Byla pozorována absorpce jednotlivých aktivních složek oleje z jehličí.

Farmakodynamika

Eukalyptový olej zvyšuje odvodňovací funkci řasnatého epitelu dýchacích cest a produkce sputa. Eukalyptový olej má navíc mírný antispasmodický účinek na hladké svaly, a pokud je aplikován externě, má lokální dráždivý účinek. Eukalyptové přípravky jsou účinné proti streptokokům, stafylokokům, difterickým bacilům, patogenům dyzentérie, Escherichia coli, některým virům, prvoci a houbám.

Kafr má bronchosekretolytický a antispasmodický účinek. Kromě toho má gáforový olej antibakteriální účinek na streptokoky, stafylokoky a gonokoky. Kafr má posílení centrálního nervového systému, stimuluje respirační a vazomotorické vlastnosti.

Olej z borovicových jehel má mukolytické a antibakteriální vlastnosti. Antibakteriální vlastnosti oleje z jehličí byly zaznamenány na Staphylococcus aureus nebo Salmonella typhimurium. Při aplikaci na kůži působí lokálně dráždivě a inhibuje růst hub.

Indikace pro použití

Při komplexní léčbě zánětlivých onemocnění horních a dolních dýchacích cest, včetně bronchitidy, doprovázené tvorbou sputa obtížně oddělitelného a kašle

Dávkování a podávání

Navenek. Dospělí a děti starší 3 let aplikují mast na kůži na zádech a hrudníku a otírají je lehkými masážními pohyby, pak potřísněné místo zakryjí bavlněným ručníkem, aby se zahřáli. Procedura se opakuje několikrát denně, zejména v noci.

Inhalace. Pro dospělé. Připravte horký roztok (v 1 litru horké vody, ale ne vařící vodu, rozpusťte 2 čajové lžičky léku) a proveďte inhalaci po dobu 5-10 minut.

Průběh léčby doporučuje lékař.

Vedlejší účinky

- možné alergické reakce na složky léčiva, kontakt

-sípání (stridor), dušnost (dušnost)

- rozvoj křečí způsobených působením kafru

Při aplikaci na rozsáhlé povrchy těla se mohou objevit systémové vedlejší účinky.

Kontraindikace

- zvýšená individuální citlivost na složky léčiva

- bronchiální astma, černý kašel, pseudokrup

- pro inhalaci při akutních respiračních infekcích dýchacích cest, při akutní pneumonii

- poškození kůže, přítomnost kožních onemocnění v místě zamýšlené aplikace léčiva

- děti do 3 let

Lékové interakce

Nebyly zjištěny žádné lékové interakce s jinými léky.

Zvláštní pokyny

Zamezte styku s očima a sliznicemi, poškozenou pokožkou, obličejem. Před použitím musíte zkontrolovat toleranci eukalyptového oleje k pacientům.

U nemocí, které trvají déle než 3 až 5 dní, dušnost, bolest hlavy, horečka, hnisavý / krvavý sputum nebo hnisavý / krvavý nosní výtok, by se pacienti měli okamžitě poradit s lékařem.
Je nutné vyloučit kontakt dětí s oblastmi kůže ošetřenými mastí.
Máte-li otázky týkající se užívání tohoto přípravku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Použití v průběhu březosti nebo laktace

Při použití v těhotenství a během kojení nejsou k dispozici dostatečné údaje.

Po použití výrobku si dobře umyjte ruce.

Nenechávejte děti bez dozoru, protože hrozí nebezpečí popálení!

Vlastnosti vlivu léku na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné stroje.

Nepozoroval se negativní vliv na schopnost řídit motorová vozidla nebo pracovat s jinými mechanismy.

Předávkování

Dosud byly hlášeny informace o předávkování.

Uvolnění formuláře a balení

50 g léčiva se umístí do tmavých skleněných nádob se šroubovacím uzávěrem. Na sklenici nalepte štítek samolepicí.

1 nádoba spolu s instrukcemi pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce jsou umístěny ve stohu lepenky

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě do 25 ° C mimo dosah dětí.

Po otevření obalu uchovávejte mast v chladničce po dobu až 6 měsíců.

Doba použitelnosti

Neaplikujte po uplynutí doby použitelnosti.

Obchodní podmínky lékárny

Výrobci

Dr. Theiss Naturvaren GmbH

Michelinstraße 10, D-66424 Homburg, Německo

Tel / Fax: + 49-6841-709-0 / + 49-6841-709-265

Jméno a země držitele osvědčení o registraci

Dr. Theiss Naturvaren GmbH, Německo

Adresa organizace, která obdrží od spotřebitelů nároky na kvalitu výrobků v Kazašské republice:

LLP "Natusana", 050046, Almaty, st. Gaidar, 198

Tel./Fax: 8 (727) 268-31-66

Dostali jste nemoc z důvodu bolesti zad?

Jak často máte problémy s bolestí zad?

Můžete snášet bolest bez užívání léků proti bolesti?

Naučte se co nejrychleji zvládat bolesti zad.

Dostali jste nemoc z důvodu bolesti zad?

Jak často máte problémy s bolestí zad?

Můžete snášet bolest bez užívání léků proti bolesti?

Naučte se co nejrychleji zvládat bolesti zad.

Mast Eucalyptus Theiss - rychlá úleva od kašle

Koupit online lékárnu

Slavný německý výrobce Dr. Theiss Vám nabízí účinný a bezpečný krém proti kašli. Mast Eucalyptus Dospělý kašel Theiss obsahuje kafr, eukalyptový olej a jehličí, které jsou indikovány pro onemocnění spojená se zánětem dýchacích cest. Lékařská mast je také indikována pro nachlazení.

Je známo, že eukalyptový olej má antipyretický, protizánětlivý a expektorační účinek, který přispívá k rychlému ředění sputa. Přírodní olej z borovice pak stimuluje krevní oběh a aktivuje imunitní systém, potlačuje příznaky zánětu.

Je zajímavé, že eukalyptová mast z kašle Dr. Theiss obsahuje vysoce kvalitní suroviny. Kromě oleje z borovice a eukalyptového oleje obsahuje masti kafr a včelí vosk. Kafr má hřejivé a dráždivé vlastnosti, které podporují nerušené vykašlávání sputa.

Kafr také stimuluje místní krevní oběh, účinně řeší zánětlivé zaměření. Složka snižuje otok a hyperémii a eliminuje projevy zánětu. Včelí vosk změkčuje celkový klinický obraz a snižuje závažnost symptomů. Proto je tato mast účinná při léčbě kašle.

Náš krém proti kašli můžete použít pro dospělé i děti externě i ve formě inhalace. Je lepší použít lék v rámci komplexní léčby nachlazení, doprovázený obtížným očekáváním sputa a kašlem. Lék ředí sputum a pomáhá zmírňovat vykašlávání.

Mast můžete aplikovat zvenčí, pokožku v zádech a hrudníku otřete lehkými masážními pohyby. Také mast Eucalyptus Theiss může být použit pro inhalaci. K přípravě roztoku je třeba rozpustit lžíci masti v horké vodě, po které můžete několik minut inhalovat dýchací cesty.

Viz také užitečné informace:

DR. THYSSE EUCALIPT

20 g - plechovky z tmavého skla (1) - kartony.
50 g - plechovky z tmavého skla (1) - kartony.

Kombinovaná příprava rostlinného původu má protizánětlivé, dráždivé, expektorační, antiseptické, bronchodilatační a antitusické účinky.

Podrážděním receptorů sliznic a kůže podporuje uvolňování enkefalinů, endorfinů a dalších peptidů, které regulují citlivost na bolest a vaskulární permeabilitu. Stimuluje ciliární epitel sliznic, zvyšuje sekreci sliznice průdušek, přispívá k ředění a rychlému odstranění sputa z dýchacích cest.

Je účinný proti gram-pozitivním a gram-negativním mikroorganismům (včetně Staphylococcus aureus a Mycobacterium tuberculosis).

Infekční a zánětlivá onemocnění horních a dolních dýchacích cest, doprovázená tvorbou obtížně vylučovatelných sekrecí:

Eucalyptic Balsam Doktor Theiss

 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Předávkování
 • Formulář vydání
 • Složení
 • Volitelné

Eukalyptový studený balzám dr. Theiss je bylinný lék s dekongestanty, expektoranci a antibakteriálními vlastnostmi. Účinek léčiva je určen složkami v jeho složení. Páry esenciálních olejů vykazují dekongestantní a sekretomotorické působení, díky čemuž viskozita sputa klesá a jeho výtok z dýchacích cest je lepší. Všechny účinné látky, které tvoří léčivo, vykazují silný antimikrobiální účinek.
Eukalyptový olej má dekongestant, expektoranci a mírný antispasmodický účinek na sliznici dýchacích cest. Při aplikaci na kůži má eukalyptový olej mírný lokální dráždivý účinek.
Kafr, pokud je aplikován externě, má dekongestant a dráždivý účinek.
Olej z borovicových jehel vykazuje dekongestantní a antibakteriální vlastnosti; na kůži působí jako prostředek s lokálním dráždivým účinkem.

Indikace pro použití:
Eucalyptus balsam se používá pro nachlazení horních a dolních dýchacích cest (včetně bronchitidy), doprovázené tvorbou obtížně oddělitelných bronchiálních sekrecí a kašle (u dospělých).

Způsob použití:
Eukalyptový balzam se aplikuje topicky. Dospělí a děti (včetně prsu) několikrát denně (zejména v noci) promazávají kůži na hrudi a zádech, pak přikryjí rozmazané místo šátkem (vlněné nebo flanelové) nebo vhodným oblečením a udržují hrudník a záda v teple. Inhalace. Připravte horký roztok (v 0,5-1 l horké vody, ale ne vařící vodu, rozpusťte 2 lžičky přípravku), zakryjte hlavu ručníkem, vdechněte odpařování po dobu 5-10 minut. Pro děti do 5 let (včetně kojenců) - v místnosti, kde se nachází nemocné dítě, se doporučuje udržovat otevřený obal s roztokem.

Vedlejší účinky:
Při použití Eucalyptus Balsam Tayss může dráždit kůži a sliznice; bolest hlavy, závratě, agitace, záchvaty.
Kašel a bronchospasmus se mohou zvýšit. Vdechnutí (včetně externího použití) může způsobit příznaky jako stridor, dušnost a obstrukční dušnost. Jako reflex k užívání léku se může objevit bronchospasmus, s následujícími stavy podobnými astmatu a následným ukončením dýchání.
Bylo hlášeno o izolovaných případech halucinací. Mohou se objevit alergické reakce, kontaktní dermatitida a jiná nadměrná citlivost kůže, jako jsou vyrážky, kopřivka, zarudnutí kůže a svědění kůže.
Vnější použití na velkých plochách může způsobit toxické symptomy, jako je nefrotoxicita, poruchy centrálního nervového systému (bezprostředně po použití kafru).
V případě jakýchkoli nežádoucích účinků by léčivo mělo přestat užívat a poraďte se s lékařem.

Kontraindikace

Kontraindikace pro použití přípravku Eucalyptus balsam Taiss jsou: přecitlivělost na složky léku, bronchiální astma, černý kašel, pseudokorpus a další respirační onemocnění, která jsou spojena s jejich přecitlivělostí; kožní onemocnění (ekzémy, dermatitida) a dětské nemoci s exantémem; poškození kůže různých etiologií v místě léku; sklon k křečím.
Nepoužívat k inhalaci při akutním zánětu dýchacích cest a při akutním zánětu plic.

Těhotenství

Při absenci těchto studií by se lék Eucalyptus balsam neměl užívat během těhotenství a kojení.

Interakce s jinými léky:
Nejsou k dispozici žádné údaje.

Předávkování

Při správném použití balzámu eukalyptu v doporučených dávkách intoxikace je prakticky vyloučeno.
V případě náhodného podání nezředěného léku je třeba očekávat komplikace gastrointestinálního traktu s nevolností, zvracením, průjmem, křečemi.
Resorpční opatření by měla být považována pouze za poslední možnost.
V mírných případech postačuje vysazení léků. V ostatních případech by měla být provedena symptomatická léčba.
Pokud se vyskytnou záchvaty, je třeba aplikovat 5–10 mg diazepamu intravenózně nebo krátkodobě působící barbituráty, a pokud je požit, omyjte žaludek a přidejte 30 g síranu sodného ve 250 ml vody.

Podmínky skladování:
Eukalyptový balzám by měl být skladován při teplotě do 25 ° C.

Formulář vydání

Eucalyptus balsam - mast. Na 20 g nebo na 50 g ve skleněné nádobě. Na 1 břehu v lepenkové krabici.

Složení

100 g mast Eucalyptus balsam obsahuje eukalyptový olej (Eucalypti aetheroleum) 7,5 g, olej z jehličí borovice (Pini silvestris aetheroleum) 7,5 g, racemický gáfor 5 g; pomocné látky: kukuřičný olej, tuhý tuk, voskově žlutá.