Kagocel: návod k použití, analogy a recenze

Kagocel je antivirotikum s imunomodulačními a radioprotektivními účinky, které indukují tvorbu interferonu.

Léčivo má antimikrobiální, antivirové, imunostimulační a radioprotektivní účinky. Mechanismus účinku je založen na jeho schopnosti stimulovat syntézu endogenních interferonových proteinů, zejména za působení léčiva, je pozorováno zvýšení množství interferonu alfa, beta a gama.

Kagocel přispívá ke zvýšení produkce interferonu v různých buňkách podílejících se na tvorbě imunitní odpovědi, včetně makrofágů, granulocytů, T a B lymfocytů, endotelových buněk a fibroblastů. Interferony jsou specifické proteiny s výraznou antivirovou aktivitou, díky aktivaci enzymů protein kinázy a adele syntetázy, interferony inhibují syntézu virových proteinů a virové RNA. Kromě toho mají interferony přímý a nepřímý protinádorový účinek.

Po jednorázovém perorálním podání přípravku Kagocel je maximální produkce interferonu ve střevě pozorována po 4 hodinách a maximální koncentrace interferonu v krevní plazmě je dosažena do 48 hodin, zatímco vysoká hladina interferonu v krevní plazmě trvá až 4-5 dní po aplikaci.

V terapeutických dávkách nemá toxický účinek na tělo, prakticky se nehromadí v orgánech a tkáních, nemá teratogenní, mutagenní a embryotoxické účinky.

Aby se dosáhlo terapeutického účinku příjmu, Kagocel by měl začít užívat nejpozději 4. den od vzniku prvních příznaků onemocnění.

Pro profylaxi může být předepsán kdykoliv, včetně bezprostředně po kontaktu s infekčním agens.

Indikace pro použití

Co Kagocel pomáhá? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • prevence a léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí ve věku 3 let;
 • léčba herpesu u dospělých.

Návod na použití Kagocel, dávkování

Pro dospělé

Pro léčbu chřipky a SARS předepsaných v prvních 2 dnech - 2 tablety 3x denně, v následujících 2 dnech - 1 tableta 3krát denně. Celkem za 4 dny - 18 tablet.

Prevence chřipky a ARVI se provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 2 tablety jednou denně, přestávka po dobu 5 dnů. Pak se cyklus opakuje. Trvání profylaktického průběhu se pohybuje od 1 týdne do několika měsíců.

Při léčbě herpesu doporučuje instrukce užívat 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně po dobu 5 dnů. Celkem po dobu 5 dnů - 30 tablet.

Kagocel pro děti od 6 let

Pro léčbu chřipkových a akutních respiračních virových infekcí předepsaných během prvních 2 dnů - 1 tableta 3x denně, v následujících 2 dnech - 1 tableta 2x denně. Celkem za průběh 4 dnů - 10 tablet.

Prevence chřipkových a akutních respiračních virových infekcí se provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 1 tableta jednou denně, přestávka po dobu 5 dnů, pak se cyklus opakuje. Podle návodu k použití užívá Kagocel 1 týden až několik měsíců (pro prevenci).

Lék je dobře kombinován s antibiotiky, imunomodulátory a dalšími antivirotiky.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Kagocel:

 • možného rozvoje intolerance alergických reakcí.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Kagocel v následujících případech:

 • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva;
 • intolerance laktózy, deficience laktázy, malabsorpce glukózy a galaktózy;
 • věk do 3 let;
 • těhotenství a kojení.

Předávkování

Předávkování může způsobit nevolnost a bolest břicha. Doporučuje se užívat těžký nápoj a navodit zvracení.

Analogové Kagocel, cena v lékárnách

V případě potřeby může být Kagocel nahrazen analogem terapeutického účinku - to jsou léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití Kagocelu, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Kagocel 12mg tablety 10 ks. - od 218 do 253 rublů, podle 725 lékáren.

Uchovávejte na tmavém, suchém místě nepřístupném pro děti při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky. Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Co říkají recenze?

Četné recenze o Kagocelu jsou většinou pozitivní - existuje efektivita a schopnost zcela odstranit symptomy akutních respiračních infekcí během jednoho týdne. Lékaři doporučují používat Kagocel pro prevenci virových onemocnění, včetně chřipky. Při léčbě je nutné použít komplexní léčbu.

Mnozí rodiče v recenzích zdůrazňují skutečnost, že Kagocel může být používán od 3 let. Také v seznamu výhod je absence závažných nežádoucích účinků (možná i rozvoj malé alergie), neutrální chuť a vůně léku.

POKYNY

Kagocel

ČÍSLO REGISTRACE:
OBCHODNÍ NÁZEV: Kagocel® (Kagocel®)
MEZINÁRODNÍ NÁZEV NEPATENTU: ne.
CHEMICKÝ NÁZEV: Sodná sůl kopolymeru (1 → 4) - 6 - 0 - karboxymethyl-P-D-glukóza, (1 → 4) - β-D-glukóza a (21 → 24) -2,3,14,15, 21,24, 29,32-oktahydroxy-23- (karboxymethoxymethyl) -7,10-dimethyl-4, 13-di (2-propyl) -19,22,26,30,31-pentaoxaheptacyklo [23.3.2.2 16.20. 0, 5,28, 8,27, 9, 9,0, 12,17, Dotriaconta-1,3,5 (28), 6,8 (27), 9 (18), 10, 12 (17), 13,15-deken.
DÁVKOVÁ FORMA: Tablety.
SLOŽENÍ: Účinná látka: Kagocel® 12 mg. Pomocné látky: bramborový škrob - 10 mg, stearát vápenatý - 0,65 mg, Ludipress (složení: monohydrát laktosy, povidon (Kollidon 30), krospovidon (Kollidon CL)) - k získání tablety o hmotnosti 100 mg.
POPIS: Tablety bílé barvy s nahnědlým nádechem do světle hnědé barvy kulaté bikonvexní s postříkání hnědé barvy.
FARMACOTHERAPE TREATMENT GROUP: Antivirová látka.
ATH KÓD: [J05AX]

FARMACODYNAMIKA
Hlavním mechanismem účinku přípravku Kagocel® je schopnost indukovat produkci interferonu. Kagocel® způsobuje v lidském těle tvorbu tzv. Pozdních interferonů, které jsou směsí a- a β-interferonů s vysokou antivirovou aktivitou. Kagocel® způsobuje produkci interferonů prakticky ve všech buněčných populacích podílejících se na antivirové reakci těla: T a B lymfocyty, makrofágy, granulocyty, fibroblasty, endotelové buňky. Při požití jedné dávky přípravku Kagocel® dosahuje sérový interferon titr maximálních hodnot po 48 hodinách. Interferonová reakce organismu na aplikaci Kagocel® se vyznačuje dlouhou (až 4-5denní) cirkulací interferonu v krevním řečišti. Dynamika akumulace interferonu ve střevě při podávání s přípravkem Kagotsel® nesouhlasí s dynamikou titrů cirkulujících interferonů. V séru dosahuje produkce interferonu vysokých hodnot pouze 48 hodin po užití přípravku Kagocel®, zatímco ve střevě je maximální produkce interferonu pozorována již po 4 hodinách.
Kagocel®, pokud je podáván v terapeutických dávkách, je netoxický, nehromadí se v těle. Léčivo nemá mutagenní a teratogenní vlastnosti, není karcinogenní a nemá embryotoxický účinek.
Největší účinnosti léčby Kagocelom® je dosaženo, pokud je předepsán nejpozději 4. den od nástupu akutní infekce. Jako preventivní opatření může být léčivo použito kdykoliv, včetně bezprostředně po kontaktu s infekčním agens.

FARMACOKINETIKA
24 hodin po zavedení do těla se Kagocel® hromadí hlavně v játrech, v menší míře v plicích, brzlíku, slezině, ledvinách, lymfatických uzlinách. Nízká koncentrace je zaznamenána u tukové tkáně, srdce, svalů, varlat, mozku, krevní plazmy. Nízký obsah Kagocel® v mozku je vysvětlen vysokou molekulovou hmotností léku, což ztěžuje pronikání do hematoencefalické bariéry. V krevní plazmě je lék převážně ve vázané formě.
Při každodenním opakovaném podávání přípravku Kagocel® se distribuční objem ve všech sledovaných orgánech značně liší. Zvláště výrazné hromadění léčiva ve slezině a lymfatických uzlinách. Při požití se asi 20% podané dávky léčiva dostane do celkové cirkulace. Absorbované léčivo cirkuluje v krvi, zejména ve formě spojené s makromolekulami: s lipidy - 47%, s proteiny - 37%. Nenavázaná část léčiva je asi 16%.
Vylučování: lék se vylučuje z těla hlavně střevem: 7 dní po podání se z těla vylučuje 88% podané dávky, z toho 90% střevem a 10% ledvinami. Ve vydechovaném vzduchu není lék detekován.

INDIKACE PRO POUŽITÍ
Přípravek Kagocel® se používá u dospělých a dětí ve věku 3 let jako preventivní a terapeutické činidlo proti chřipce a dalším akutním respiračním virovým infekcím (ARVI), jakož i jako prostředek pro léčbu herpesu u dospělých.

KONTRAINDIKACE
- Těhotenství a kojení;
- Věk do 3 let;
- Přecitlivělost na léčivo;
- Nedostatek laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

Jak užívat tablety Kagocel pro děti a dospělé k prevenci a léčbě

Tablety Kagotsel jsou dobře známým antivirotikem nové generace. Mají silný terapeutický účinek nejen proti virové patogenní mikroflóře, ale také stimulují imunitní obranu lidského těla. Při správném použití může zvýšit imunitní stav a urychlit proces regenerace a regenerace tkání poškozených bakteriálními infekčními agens. Takový účinek je možný díky skutečnosti, že účinná složka v přípravku je schopná zvýšit produkci přirozených interferonových alfa a gama skupin. Tyto přírodní látky poskytují jedinečnou ochranu organismu před různými patogenními původci.

Článek popisuje, jak užívat Kagocel dětem a dospělým pro léčbu a prevenci nachlazení, chřipky a infekcí herpes. Můžete se také dozvědět o indikacích a kontraindikacích, podmínkách užívání v raném dětství, během těhotenství a během kojení.

Lék "Kagocel": složení a terapeutické vlastnosti

Chemické složení "Kagocel" je poměrně jednoduché, což přispívá k plné absorpci účinné látky a téměř úplné absenci vedlejších účinků. Je založen na stejnojmenné látce Kagocel, což je syntetická sloučenina, která působí na určité buňky lidského těla. Jako pomocné složky jsou v tabletách obsaženy emulgátory, 3 škrob, stearáty a potravinářské barvivo pro potahování filmem.

Lék "Kagocel" je vyráběn farmakologickým průmyslem ve formě tablet s dávkou 12 mg, filmem potažený, rozpustný v tenkém střevě. Taková míra ochrany pomáhá zabránit zničení účinné látky pod vlivem kyselého prostředí obsahu žaludku. Standardní balení - 10 kusů, toto množství postačuje pro jeden průběh léčby nachlazení nebo chřipky bez průvodních komplikací.

Terapeutický účinek je založen na chemických vlastnostech výchozích složek účinné látky. Vyrábí se komplexní vícestupňovou syntézou karmoxymethylcelulózy a polyfenolu získaného z bavlníkových semen. Výsledná složka se uloží jako sodná organická sůl. Pokud jde o kombinaci léčebných účinků, léčivo nemá v analogii moderních antivirotik žádné analogy, protože jeho terapeutický účinek je z větší části založen na použití přírodních složek.

V důsledku správného použití jsou dosaženy následující terapeutické účinky:

 1. poškozený stav imunitního systému je obnoven;
 2. obrana těla je zvýšena;
 3. obnovuje se produkce interferonů schopných rozpoznávat patogeny a reagovat na jejich přítomnost imunitní odpovědí;
 4. urychluje proces smrti a vylučování patogenní mikrobiální flóry;
 5. porušená replikace (reprodukce) virů, které jsou citlivé na tento lék;
 6. inaktivace a odstranění volných radikálů, které mohou vyvolat rozvoj nádorových nádorů.

Všechny tyto typy účinků jsou založeny na schopnosti Kagocel léku urychlit proces syntézy interferonů a zvýšit úroveň zralých forem proteinů zodpovědných za reprodukci slizničních tkání. Navíc po jedné injekci účinné látky se významně zvyšuje aktivita T-lymfocytů, makrofágů, pomocných buněk humorální imunity a granulocytů. Regenerace je urychlena v důsledku zvýšené produkce fibrinových buněk.

Další jedinečná vlastnost spočívá ve schopnosti tohoto léku odolávat rakovině. K tomu dochází na pozadí potlačení aktivity změněných buněk, které jsou blokovány interferony ve stadiu jejich výskytu. To vytváří silnou a dlouhodobou ochranu proti rakovině.

Lék proniká do všech tkání a fyziologických tekutin a hromadí se v nich až do okamžiku, kdy již není nutný terapeutický účinek. Zejména ve studii mozkové tkáně, plic, srdce, kostí a míchy, sleziny a jater byla účinná látka v buňkách dokonce 72 hodin po ukončení léčby. Vysoká koncentrace je stanovena v brzlíku a lymfatickém systému, řasnatém epitelu tenkého střeva. Absolutně není k dispozici pro tukové tkáně účinné látky.

Maximální terapeutický účinek se vyvíjí po dvou dnech od začátku léčby. Titr přítomnosti interferonu se hladce zvyšuje a vyvolává účinek prudkého zhoršení stavu pacienta na pozadí celkové smrti patogenní mikroflóry. První reaguje na zavedení buněk sliznice tenkého střeva. Zde, 3,5 hodiny po užití pilulky, dochází ke zvýšené aktivitě antivirových proteinů, které mohou dosáhnout zdroje infekce krevním tokem. Sekundární imunitní odpověď je pozorována poté, co jsou složky transportovány do struktur kostní dřeně, sleziny, lymfoidní tkáně a brzlíku. V odezvě, tělo začne aktivně produkovat zralé formy bílých krvinek.

Účinek přetrvává sedm dní po poslední dávce léku. Pro prevenci proto můžete užívat 1 tabletu 1 krát za 5-6 dnů. Léčba katarálních virových onemocnění a chřipky by měla být zahájena nejpozději 4. den po nástupu klinických příznaků intoxikace.

Jak pít antivirotikum "Kagocel" pro profylaxi a anginu pectoris (před nebo po jídle)?

Lék "Kagocel" je předepsán nejen pro virové infekce, ale je široce používán v kombinovaných léčebných režimech pro bakteriální patologie. Zejména bylo prokázáno, že Kagocel s anginou stafylokokové a streptokokové etiologie urychluje proces hojení o 4-5 dnů. Současně bylo v průběhu klinických a praktických studií zjištěno, že taková léčebná metoda téměř zcela eliminuje riziko vzniku sekundárních patologií, jako je revmatismus, srdeční onemocnění, selhání ledvin a renální amyloidóza.

"Kagocel" pro prevenci nachlazení a chřipky se používá 1 krát týdně nebo bezprostředně po kontaktu s nemocným s těžkými příznaky virové choroby. Během epidemických epidemií se doporučuje příjem podle specifického vzoru. K tomuto účelu se lék užívá 2 dny v řadě, 1 tableta ráno. Pak se přeskočí 5 dní. A tak až do konce období zvýšené virové aktivity.

Předtím, než pijete "Kagocel", je nutné objasnit indikaci pro svůj účel a přečíst si seznam možných kontraindikací.

Antivirový "Kagocel" se doporučuje zejména pro následující patologie:

 • jakýkoliv typ viru chřipky;
 • ARI a ARVI, včetně adenovirových a respiračních syncytiálních infekcí, koronavirus;
 • herpes jakéhokoliv typu;
 • predispozice k nádorovým procesům;
 • dlouhodobé bakteriální léze na pozadí oslabené imunity;
 • generalizované formy kandidové infekce (za účelem zlepšení imunitního stavu).

Tablety je třeba užívat ráno, na lačný žaludek, omyjte je dostatečným množstvím čisté pitné vody (ne méně než 200 ml). Můžete jíst po 30 - 40 minutách. Odpověď na otázku, zda užívat Kagocel před jídlem nebo po něm, je tedy zcela zřejmá, musí být provedena nalačno.

Jak užívat "Kagocel" dětí a dospělých: dávkování a doporučení

Stojí za to říct, jak užívat Kagocel za různých podmínek, které vyžadují zvýšenou imunitní ochranu a antivirový účinek. Aby bylo možné tablety užívat pouze uvnitř, výrobce neposkytuje žádné jiné způsoby použití. Předtím, než pilulku nemůže zlomit, bez filmového obalu, rozdělit na části, brousit.

Samostatně se bude diskutovat o tom, jak užívat Kagocel dětem, protože pro tuto věkovou skupinu existuje celá řada praktických omezení. Za prvé stojí za povšimnutí, že „Kagocel“ může být dán dětem k profylaktickým a terapeutickým účelům po dosažení věku 3 let. Pro tento účel není k dispozici zvláštní dávková forma, používá se standardní dávka léčiva, přičemž se bere v úvahu rozdíl v počtu tablet užívaných denně a v průběhu léčby tablet.

„Kagocel“ se doporučuje pro dospělé zpočátku pro přijetí v souladu s terapeutickými schématy navrženými výrobcem. Při absenci pozitivní dynamiky ve stavu pacienta v průběhu 3 dnů se však dávka přípravku „Kagocel“ volí individuálně s ohledem na parametry celkového stavu těla, tělesné hmotnosti, věku a dalších faktorů.

Dávkování "Kagotsel" pro dospělé a děti

Léčba SARS, akutních respiračních infekcí a chřipky u dospělých

Začíná nejpozději 4 dny od nástupu onemocnění. První 2 dny - 2 tablety 3x v pravidelných intervalech. 3. a 4. den 1 tableta 3x denně

Prevence virových infekcí u dospělých

1. a 2. den, 2 tablety 1 krát denně, pak 5 dní lék není užíván

Léčba virových infekcí u dětí ve věku od 3 do 6 let

První 2 dny 1 tableta 2x denně, další 2 dny 1 tableta 1 krát denně

Léčba virových infekcí u dětí ve věku od 6 do 13 let

První 2 dny 1 tableta třikrát denně, další 2 dny 1 tableta 2x denně

Profylaktické podávání léčiva u dětí od 3 do 12 let

1. a 2. den, 1 tableta 1 krát denně, pak 5 dní lék není užíván

Pro léčbu herpesu a bakteriálních forem infekcí je předepisován delší příjem - po dobu 5 dnů, 2 tablety 3x denně.

Mohu Kagocel užívat během těhotenství a alkoholu?

Mnozí pacienti se zajímají o to, jak se Kagocel a alkohol navzájem kombinují, protože situace, kdy se lék užívá k profylaktickým účelům, nejsou vzácné, a na toto období vypadají různé oslavy. Některé ženy si také myslí, že Kagocel je možné během těhotenství použít k prevenci a léčbě virových infekcí. A tyto dvě otázky se někdy stávají základními kameny, takže se na ně podívejme podrobněji.

Je tedy možné užívat Kagocel během těhotenství a kojení, jsou podobné metody léčby opodstatněné? Drtivá většina lékařů, na základě doporučení výzkumníků a výrobců léků, doporučuje očekávaným matkám upustit od užívání tohoto léku, pokud je to možné. Existuje riziko nepříznivých účinků na tkáně vyvíjejícího se plodu a vyvolání imunitních poruch u dítěte, což může v budoucnu vést k závažným patologiím. To je dáno možností účinné látky volně proniknout placentární bariérou.

Jak ukázaly klinické a laboratorní studie, koncentrace léčiva v mateřském mléce je také dostatečně velká, takže existuje možnost, že by mohlo dojít k potenciálnímu poškození vyvíjejícího se imunitního systému dítěte.

V tomto ohledu byste měli v průběhu těhotenství vyloučit takové způsoby léčby a během kojení, pokud potřebujete užívat lék, musíte dítě odstavit od prsu po dobu od začátku léčby až do 7 dnů po poslední dávce.

Kagocel a alkohol jsou zároveň přísně zakázány. Stimulovaná produkce interferonu pod vlivem ethylalkoholu může způsobit závažné formy retinopatie (slepota), neuropatie (klaudikace) a depresivního syndromu s těžkou nespavostí. V některých případech jsou takové změny nevratné.

Alkohol lze užívat pouze 7 dní po ukončení celé léčby.

Nežádoucí účinky "Kagotsel" a kontraindikace pro použití

Jsou-li dodržena doporučení lékaře Kagocel, jsou nežádoucí účinky velmi vzácné a nejsou tak intenzivní, že zhoršují stav pacienta.

Obvykle všechny příznaky zmizí ihned po vysazení léku nebo po ukončení dávky. Mohou se vyvinout alergické kožní reakce, atopická rýma, mírná podrážděnost, mírná svalová slabost.

Existují kontraindikace přípravku Kagocel, které je třeba zvážit před zahájením léčby.

Seznam kontraindikací pro užívání tohoto léku zahrnuje:

 • individuální nesnášenlivost hlavních složek;
 • těhotenství a kojení;
 • Rané dětství do 3 let.

Přípravek by měl být používán s opatrností u osob s nedostatkem tělesné hmotnosti, individuálně zvolit denní a průběžné dávkování.

Máte-li dotazy k lékaři, zeptejte se jich prosím na konzultační stránce. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko:

Kagocel

Ceny v internetových lékárnách:

Kagocel je syntetická droga patřící do skupiny imunostimulantů a antivirotik pro systémové použití.

Forma uvolnění a složení

Přípravek se vyrábí ve formě bikonvexních tablet obsahujících 12 mg účinné látky stejného jména.

Pomocné látky používané při výrobě Kagocelu jsou stearát vápenatý, bramborový škrob a ludipress (jinými slovy přímá kompresní laktóza), monohydrát laktózy, krospovidon a povidon (kolondon 30).

Farmakologické vlastnosti Kagocelu

Kagocel je lék vytvořený na základě nového vývoje a farmakologických nanotechnologií vzhledem k tomu, že mikrobiologům a epidemiologům se podařilo spojit molekulu léčiva (a především rostlinného původu) s nanopolymerem. Tato syntéza významně zvýšila účinnost léčiva.

Podle pokynů má Kagocel komplexní účinek na lidské tělo: antivirotikum, imunostimulační, antimikrobiální a radioprotektivní.

Hlavním mechanismem účinku léku je jeho schopnost indukovat a zvyšovat produkci interferonu (přirozeného proteinu vylučovaného tělem v reakci na invazi viru) téměř ve všech buňkách zapojených do antivirové reakce: endoteliální buňky, makrofágy, fibroblasty, granulocyty, T a B lymfocyty. V tomto případě léčivo přispívá k tvorbě tzv. Pozdního interferonu, což je směs a- a β-interferonů s nejvyšší antivirovou aktivitou.

Farmakokinetika

Při požití jednorázové dávky (která je zpravidla 2 tablety) dosahuje maximální sérová koncentrace interferonu titr po 48 hodinách, ale ve střevě je jeho maximální hodnota pozorována po 4 hodinách.

Pokud jde o interferonovou reakci organismu, je charakterizován poměrně dlouhou (až 5 dní) cirkulací proteinu v krevním řečišti.

Při použití přípravku Kagocel v terapeutických dávkách nemá toxický účinek, nehromadí se v organismu, nemá teratogenní, mutagenní a embryotoxické vlastnosti.

Největší účinnosti přípravku Kagocel je podle hodnocení dosaženo na začátku užívání léku nejpozději čtvrtý den po nástupu příznaků akutní infekce.

Aby se zabránilo virovému onemocnění, lék lze použít kdykoliv, optimálně - co nejdříve po přímém kontaktu s nemocnou osobou.

Analogy Kagocella

Léčivá látka nevytváří strukturní analogy Kagocelu.

Podle jedné farmakologické skupiny jsou analogy léčiv: Altabor, Amizon, Amizonchik, Arbidol, Armenicum, Arpeflu, Groprinozin, Izoprinosin, Imustat, Novirin, Panavir, Flavozid, Erebra a další.

Indikace pro použití

Jak je uvedeno v pokynech pro Kagocel, léčivo je určeno pro:

 • Prevence a léčba chřipkových a akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí starších 6 let;
 • Léčba chřipky a ARVI u dětí starších 3 let;
 • Pro léčbu herpes viru u dospělých;
 • Pro léčbu urogenitálních chlamydií u dospělých (jako součást komplexní terapie).

Kontraindikace použití přípravku Kagocel

I se svědectvím není Kagocel předepsán:

 • Se zvýšenou individuální citlivostí na aktivní nebo na kteroukoliv pomocnou složku léčiva;
 • Těhotné a kojící ženy;
 • Děti do 3 let;
 • S diagnostikovaným nedostatkem laktázy, nesnášenlivosti laktózy nebo glukózo-galaktózovým malabsorpčním syndromem.

Dávkování a podávání

Pokud je indikací pro Kagocel virová infekce nebo chřipka, doporučuje se pro dospělé pro léčebné účely následující schéma: průběh - 4 dny, celkový počet tablet - 18 ks, které se užívají následovně: první dva dny, každá dvě tablety. (nasycovací dávka) třikrát denně, další dva dny na 1 tab. také třikrát denně.

Aby se zabránilo virovým onemocněním a chřipce u dospělých, lék se užívá v 7denních cyklech: první dva dny, 2 tablety najednou, jednou denně, pak pět dní volna, po kterých se popsané schéma opakuje. Trvání profylaktického průběhu Kagocelu může být jeden týden nebo několik měsíců.

Pro léčbu dětí ve věku 3-6 let je k dispozici následující schéma: kurz - 4 dny, celkový počet tablet - 6 ks, Která by měla být užívána následovně: první dva dny, 1 tableta dvakrát denně, pak další dva dny, 1 tab. jednou denně.

Při léčbě dětí starších 6 let se používá následující schéma: průběh léčby je 4 dny, celkový počet tablet je 10, což by mělo být užíváno následovně: první dva dny, 1 tab. třikrát denně (nasycovací dávka), po které následující dva dny vezmou 1 kartu. ráno a večer (interval mezi dávkami je 12 hodin).

Aby se předešlo virovým onemocněním a chřipce u dětí starších 6 let, Kagocel se podle instrukcí užívá v 7denních cyklech: první dva dny, 1 tableta jednou denně, pak pět dní volna, pak se schéma opakuje. Délka tohoto kurzu je nejméně 1 týden, ale může trvat i několik měsíců.

Dospělí k léčbě herpes viru a léčbě urogenitálních chlamydií jsou předepisováni užívat 2 tablety třikrát denně po dobu 5 dnů.

Nežádoucí účinky Kagocel

Jak je uvedeno v Kagozelových recenzích, lék je dobře tolerován ve více než 95% případů. V extrémně vzácných případech dochází k alergickým reakcím v důsledku intolerance na jednotlivé složky.

Další informace

Při použití přípravku Kagocel je třeba mít na paměti, že při současném užívání antibiotik, imunomodulátorů a jiných antivirotik je pozorován aditivní účinek (tj. Zesílení vzájemných účinků).

Z lékáren je lék vydáván bez lékařského předpisu. Jeho trvanlivost je 24 měsíců.

Kagocel® (Kagocel®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Tablety: od bílé s hnědým odstínem po světle hnědou barvu, kulaté, bikonvexní, promíchané hnědou barvou.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Hlavním mechanismem účinku léku Kagocel® (dále jen Kagocel) je schopnost indukovat produkci interferonů. Kagocel způsobuje vznik takzvaného lidského těla. pozdní interferony, které jsou směsí alfa- a beta-interferonů s vysokou antivirovou aktivitou. Kagocel způsobuje produkci interferonů téměř ve všech buněčných populacích podílejících se na antivirové reakci těla: T a B lymfocyty, makrofágy, granulocyty, fibroblasty, endotelové buňky. Při požití jednorázovou dávkou Kagocelu dosahuje titr interferonu v séru maximálních hodnot po 48 hodinách.

Interferonová odpověď organismu na aplikaci přípravku Kagotsel je charakterizována prodlouženým (až 4–5denním) oběhem interferonu v krevním řečišti. Dynamika akumulace interferonů ve střevě při požití přípravku Kagotsel se neshoduje s dynamikou titrů cirkulujících interferonů. V séru dosahuje produkce interferonů vysokých hodnot pouze 48 hodin po užití přípravku Kagocel, zatímco ve střevě je maximální produkce interferonů zaznamenána již po 4 hodinách.

Lék Kagocel, když je podáván v terapeutických dávkách, je netoxický, nehromadí se v těle. Léčivo nemá mutagenní a teratogenní vlastnosti, není karcinogenní a nemá embryotoxický účinek.

Největší účinnosti při léčbě přípravkem Kagocel je dosaženo, pokud je předepsán nejpozději 4. den od nástupu akutní infekce. Pro profylaktické účely lze lék použít kdykoliv, vč. a ihned po kontaktu s patogenem.

Farmakokinetika

24 hodin po podání léku se Kagocel hromadí hlavně v játrech a v menší míře v plicích, brzlíku, slezině, ledvinách, lymfatických uzlinách. Nízká koncentrace je zaznamenána u tukové tkáně, srdce, svalů, varlat, mozku, krevní plazmy. Nízký obsah Kagocelu v mozku je vysvětlen vysokou molekulovou hmotností léku, což ztěžuje pronikání do BBB. V krevní plazmě je lék převážně ve vázané formě.

Při opakovaném podávání kagotselu V denněd léky se ve všech sledovaných orgánech značně liší. Zvláště výrazné hromadění léčiva ve slezině a lymfatických uzlinách. Při požití se asi 20% podané dávky léčiva dostane do celkové cirkulace. Absorbované léčivo cirkuluje v krvi, zejména ve formě spojené s makromolekulami: s lipidy - 47%, s proteiny - 37%. Nenavázaná část léčiva je asi 16%.

Vylučování: léčivo se vylučuje z těla, hlavně přes střevo: 7 dní po podání se 88% podané dávky vylučuje z těla, včetně t 90% přes střeva a 10% ledvinami. Ve vydechovaném vzduchu není lék detekován.

Indikace drog Kagocel ®

prevence a léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí ve věku 3 let;

léčba herpesu u dospělých.

Kontraindikace

přecitlivělost na léčivo;

deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;

věku do 3 let.

Použití v průběhu březosti a laktace

Vzhledem k nedostatku potřebných klinických údajů je Kagocel kontraindikován během těhotenství a kojení.

Vedlejší účinky

Mohou se objevit alergické reakce.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v návodu zhorší nebo pokud si pacient všimne jakýchkoli jiných nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v návodu, informujte svého lékaře.

Interakce

Kagocel je dobře kombinován s jinými antivirotiky, imunomodulátory a antibiotiky (aditivní účinek).

Dávkování a podávání

Uvnitř, bez ohledu na jídlo.

Pro léčbu chřipky a SARS jsou dospělí předepisováni v prvních 2 dnech na stůl 2. 3 krát denně, v následujících 2 dnech - 1 karta. 3 krát denně. Celkový průběh léčby - 18 tab., Doba trvání kurzu - 4 dny.

Prevence chřipky a SARS u dospělých se provádí v 7denních cyklech: 2 dny, 2 tablety. Jednou denně, 5 dní přestávka, pak cyklus opakujte. Doba trvání profylaktického cyklu je 1 týden až několik měsíců.

Pro léčbu herpes u dospělých předepsané 2 tabulky. 3 krát denně po dobu 5 dnů. Celkový průběh léčby - 30 tab., Doba trvání kurzu - 5 dní.

Pro léčbu chřipky a ARVI jsou děti od 3 do 6 let předepisovány v prvních 2 dnech na stůl. 2 krát denně, v následujících 2 dnech - 1 záložka. 1 krát denně. Celkem za kurz - 6 tab., Délka kurzu - 4 dny.

Pro léčbu chřipky a ARVI jsou děti od 6 let předepisovány během prvních 2 dnů a 1 tab. 3 krát denně, v následujících 2 dnech - 1 karta. 2x denně. Celkem za kurz - 10 tab., Délka kurzu - 4 dny.

Prevence chřipky a ARVI u dětí ve věku od 3 let se provádí v 7denních cyklech: 2 dny, 1 tabulka. Jednou denně, 5 dní přestávka, pak cyklus opakujte. Doba trvání profylaktického cyklu je 1 týden až několik měsíců.

Předávkování

V případě náhodného předávkování se doporučuje předepsat silný nápoj, vyvolat zvracení.

Zvláštní pokyny

Pro dosažení terapeutického účinku by léčivo mělo být zahájeno nejpozději 4. den od nástupu onemocnění.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Účinek léku na schopnost řídit vozidla, mechanismy nebyl studován.

Formulář vydání

Tablety, 12 mg. Na kartě 10. v balení blistrů z PVC / PVDC fólie a hliníkové fólie s teplem utěsnitelným povlakem. 1, 2 nebo 3 blistry jsou umístěny v balení.

Výrobce

1. LLC NEARMEDIC PLUS. 125252, Rusko, Moskva, ul. Návrhář letadel Mikojan, 12.

Adresa produkce: 123098, Rusko, Moskva, st. Gamalei, 18, str. 4, 10, 11, 18, 33.

2. LLC Hemofarm. 249030, Rusko, oblast Kaluga, Obninsk, Kievskoe sh., 62.

3. NEARMEDIC PHARMA LLC. 249030, Rusko, region Kaluga, Obninsk, ul. Královna, 4, z. 402.

Adresa produkce: 249010, Rusko, region Kaluga, okres Borovsky, der. Malagnino, Kievskoye sh., 120, str. 3, 4, 5.

Právnická osoba, v jejímž názvu je vystaveno osvědčení o registraci: NEARMIC PLUS LLC. 125252, Rusko, Moskva, ul. Návrhář letadel Mikojan, 12.

Reklamace spotřebitelů na adresu: 125252, Rusko, Moskva, st. Návrhář letadel Mikojan, 12.

Tel / Fax: (495) 385-80-08.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Kagocel®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Kagocel®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Kagocel: návod k použití

Podzim a zima - doba, kdy se počet případů respiračních onemocnění dramaticky zvyšuje. Málokdo z nás rád leží v posteli s horečkou a bolestmi v krku, kašlem a kýcháním. Kagocel je jedním z mnoha léků, které pomáhají bojovat proti těmto onemocněním.

Popis léčiva

Kagocel obsahuje speciální substanci, kopolymer gossypolu, který je navržen tak, aby zvyšoval imunitní reakci organismu na pronikání viru, ke kterému dochází zejména při infekci viry způsobujícími tzv. Akutní respirační virová onemocnění (ARVI). Pod vlivem této látky tvoří imunitní buňky těla - lymfocyty a makrofágy speciální sloučeniny - interferony typu alfa a beta. Tyto sloučeniny jsou navrženy tak, aby rychle neutralizovaly infekční agens, kteří vstoupili do těla, především viry.

Díky této funkci je Kagocel klasifikován jako antivirotika. Neměli bychom však kombinovat látky, které stimulují tvorbu interferonu, a nástroje, které působí na viry přímo, jako je rimantadin nebo Tamiflu. Mají poněkud odlišný mechanismus působení a seznam indikací.

Jaké jsou výhody Kagocelu? Za prvé, ve své univerzálnosti - Kagocel podle výrobce ovlivňuje nejen chřipkové viry, ale také viry, které způsobují SARS (rhinoviry, adenoviry, parainfluenza viry), rotaviry a herpes viry. Druhou výhodou léku je jeho nízká hladina vedlejších účinků. Díky této funkci lze Kagocel použít také k léčbě dětí. Třetí výhodou této drogy je nízká cena. Kagocel je cenově výhodnější než například stejný Tamiflu. Jedno balení s deseti tabletami bude stát spotřebitele přibližně 250 p. Je také užitečné poznamenat, že lék lze použít nejen pro léčbu, ale také jako preventivní opatření.

Akční rychlost

Během několika hodin po užití léku začnou růst hladiny interferonu v těle. Během dne se účinná látka hromadí v orgánech, koncentrovanější buňky imunitního systému jsou pozorovány - ve slezině, lymfatických uzlinách a brzlíku.

Kagocel však zpravidla nekoná okamžitě. Při užívání přípravku Kagocel interferon titr dosahuje maximálních hodnot dva dny po zahájení léčby. Maximální účinek při užívání přípravku Kagocel je dosažen po 5 dnech.

Indikace

Rozsah léku je poměrně široký. Kagocel je předepisován k léčbě následujících onemocnění:

Kagocel lze také použít k prevenci virových infekcí v období podzimu a zimy, stejně jako při epidemiích. Strukturní analogy léčiva neexistují. Mezi další antivirotika s podobným účinkem lze uvést Ergoferon, Viferon, Grippferon.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Pacienti pacienty dobře snášejí. Na rozdíl od řady symptomatických látek, jako je paracetamol, nemá hepatotoxický účinek. Kagocel nepoškozuje embryo v děloze, neprostupuje hematoencefalickou bariérou a nemá ani karcinogenní vlastnosti. Podle instrukcí se však v některých případech mohou objevit nežádoucí účinky.

Hlavní typy vedlejších účinků:

 • nevolnost
 • těžkosti v žaludku
 • alergická kožní vyrážka,
 • systémové alergické reakce.

Jak je uvedeno v návodu k použití, Kagocel se nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení, pro pacienty trpící nesnášenlivostí laktózy a pro děti do 3 let.

Kagocel je dobře kombinován s jinými druhy drog. To umožňuje jeho použití v rámci komplexní terapie infekčních onemocnění. Kagocel zejména zvyšuje účinek jiných imunostimulantů a antibiotik. Pokud je léčivo používáno v terapeutické dávce, pak není toxické a nehromadí se v těle.

Výskyt předávkování je vzácný. Příznaky, jako je bolest v epigastriu, nevolnost a zvracení, mohou naznačovat. Léčba je v tomto případě symptomatická - sorbenty a výplach žaludku.

Návod k použití

Kagocel je dostupný pouze v jedné dávkové formě, a to ve formě tablet s dávkou 12 g. Přestože je přípravek Kagocel podáván v lékárnách bez lékařského předpisu, měl by být užíván pouze podle pokynů lékaře. Pouze odborník je schopen určit dávku léku, dobu trvání léčby a skutečně potřebu vzít lék pro pacienta. V případě nejednoznačnosti je nutné nahlédnout do návodu k léčivému přípravku. K dosažení maximálního účinku by měl být přípravek Kagocel užíván nejpozději 4 dny po nástupu onemocnění.

Obvyklé schéma léčby infekčních onemocnění: první den užívejte dvě tablety 3x denně a jednu tabletu 3x denně. Pro léčbu se doporučuje celkem 18 tablet a celková doporučená doba trvání by neměla překročit 4 dny. Při léčbě cytamegalovirové infekce a herpes simplex může lékař předepsat přípravek Kagocel v dávce 2 tablety 3x denně po dobu 5 dnů - celkem 30 tablet.

Podle návodu k použití, pokud je SARS předepsána další dávka přípravku Kagocel. Děti ve věku 3-6 let - jedna tableta 2x denně po dobu prvních dvou dnů po nástupu nemoci, další dva dny - jedna tableta jednou denně. Celková délka pobytu je 4 dny. Děti ve věku 6-10 let v prvních dvou dnech dávají 1 tabletu 3x denně a pak další dva dny, 2 tablety dvakrát denně.

S prevencí SARS a Kagocel chřipky se doporučuje užívat v další dávce - dvě tablety 1 krát denně po dobu dvou dnů, pak přestávku po dobu pěti dnů. Prevence u dětí se provádí podle podobného schématu, ale místo dvou tablet najednou by se měla užít jedna tableta. Tyto cykly lze opakovat několikrát ročně v závislosti na lékařském předpisu.

Doporučuje se polykat celou tabletu, pít velké množství vody. Absorpce obsahu tablety v gastrointestinálním traktu probíhá bez ohledu na jídlo, takže Kagocel může být užíván před jídlem i po jídle.

Účinnost a bezpečnost

Zpětná vazba na užívání léčiva mezi pacienty je obecně pozitivní. V zásadě však mohou být redukovány na subjektivní hodnocení typu „Byl jsem nemocný s ARVI po dobu sedmi dnů a po užití Kagocelu jsem se zotavil jen za týden.“ Mnoho terapeutů také pozitivně hodnotí Kagocel, zejména pokud jde o nepřítomnost vedlejších účinků, než ne každý antivirotik se může chlubit.

Nicméně, ne každý sdílí nadšený názor na drogu. Mnoho vážných odborníků poukazuje na to, že Kagocel byl uveden na trh bez důkladného výzkumu jeho účinnosti a bezpečnosti. A vzhledem k tomu, že prodej drog pro nachlazení a chřipku přináší mnohaleté zisky, výrobci nemají zájem o důkladnou studii svých výrobků.

Z hlediska akademické lékařské vědy nelze pozitivní účinek léku vysvětlit jinak než placebo efekt. Ačkoliv je prokázanou skutečností, že látka obsažená v přípravku skutečně stimuluje produkci interferonů, zatím neexistuje žádný klinický důkaz, že tento jev snižuje virovou aktivitu ve skutečných podmínkách lidského těla. Imunita je koneckonců extrémně složitý systém, který dosud nebyl plně prozkoumán a který by měl být aktivován přirozeným způsobem a umělý zásah do tohoto mechanismu nesmí vést k očekávaným důsledkům.

Další otázkou je bezpečnost léku, zejména pro děti. Není tajemstvím, že přípravek Kagocel se používá hlavně k léčbě infekcí v mladší generaci. Účinná látka Kagocella je mezitím derivátem gossypolu, který byl současně nabízen jako antikoncepční prostředek, a to iu mužů. Nejaktivnější v této kapacitě gossypolu je právě v dětství.

Ačkoli výrobci léků tvrdí, že gossypol v léčivu je ve vázaném stavu, za určitých podmínek, zejména při interakci s určitými látkami, se může stát volnou formou. Netřeba dodávat, že ani v této věci nebyl proveden žádný vážný výzkum. Za zmínku také stojí skutečnost, že Kagocel se prakticky nepoužívá mimo hranice Ruska a zemí SNS, není však zařazen do rejstříku Světové zdravotnické organizace.

Kagocel

Popis relevantní pro 12/12/2014

 • Latinský název: Kagocel
 • Kód ATX: J05AX
 • Účinná látka: Kagocel (Kagocel)
 • Výrobce: NEARMED PLUS (Rusko) t

Složení

Složení 1 tablety obsahuje:

 • Kagotsel (hlavní biologicky aktivní látka) - 12 mg;
 • bramborový škrob - 10 mg;
 • stearát vápenatý - 0,65 mg;
 • Ludipress (přímá kompresní laktóza, představující směs monohydrátu laktózy, povidonu (collidone 30) a krospovidonu (collidone CL)) - do 100 mg.

Formulář vydání

Ve stáncích lékáren lze léky nalézt ve formě bikonvexních kulatých tablet krémové nebo hnědé barvy s malými náplastmi. Blistr Contour obsahuje 10 kusů. V kartonovém obalu je vložena 1 deska.

Farmakologický účinek

Kagocel (INN - International Non-Proprietary Name) je antivirotikum, které je syntetickou komplexní organickou sodnou solí získanou syntetizací z ve vodě rozpustného Carmoxymethylcelulosy a bavlněného semenného polyfenolu. To znamená, že základem biologicky aktivní složky léčiva je určitý podíl rostlinných sloučenin.

Jako induktor interferonu má Kagocel následující terapeutické vlastnosti:

 • imunomodulační;
 • antimikrobiální;
 • antivirový;
 • radioprotektivní.

Wikipedia, bezplatná encyklopedie znalostí na internetu, říká, že mechanismus působení farmaceutického léku je velmi jednoduchý. Je založen na schopnosti složek léku stimulovat tvorbu různých typů interferonů, přirozených proteinových obránců těla, protože specifické proteinové struktury aktivují enzymatické systémy, aby inhibovaly škodlivé mikroflóry a virové kolonie. Interferony jsou také schopny potlačit aktivitu nádoru ve svém pupenu. Oblast vlivu Kagocelu se šíří do makrofágů, T- a B-lymfocytů, granulocytů, endotelových buněk a dokonce i fibroblastů.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Po absolvování dne (24 hodin) od okamžiku, kdy je Kagocel zaveden do těla, se hlavní biologicky aktivní složky léčiva akumulují v tkáních jater, plic, brzlíku, sleziny, ledvin a lymfatických uzlin, tj. Orgánů, které nějakým způsobem vykazují imunitní vlastnosti. proti škodlivým patogenům přicházejícím zvenčí. Nízká koncentrace základních složek léčiva je pozorována v myokardu srdce a dalších svalech, tukové tkáni, varlatách, mozku a krevní plazmě.

Titr interferonu v séru se postupně zvyšuje a dosahuje maximálních hodnot 48 hodin po užití tablet. Ve střevě je však akumulační dynamika antivirových proteinů mnohem vyšší - maximální produkce interferonu je pozorována po 4 hodinách. Proto se doporučuje sledovat účinnost léku studiem lumen trávicí trubice a aktivitou jejích buněčných struktur.

Terapeutický účinek je charakterizován jako dlouhodobý, protože odezva interferonů trvá 4-5 dnů, během kterých proteiny proteinu nadále cirkulují v krevním řečišti trupu a malých cév. Díky této vlastnosti je největší účinnost při konzervativní léčbě farmaceutickým přípravkem pozorována, když je předepsána nejpozději 4. den od počátku akutního průběhu infekčního procesu.

Indikace pro použití

 • chřipka;
 • akutní respirační virové infekce;
 • prevence nachlazení;
 • herpes simplex u dospělých pacientů.

Kontraindikace

 • zvýšená individuální citlivost vůči složkám farmaceutického přípravku;
 • období těhotenství a kojení;
 • dědičnou nebo získanou nesnášenlivost na léčivo;
 • věková kategorie pacientů do 3 let;
 • enzymatické poruchy trávicího systému - deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

Vedlejší účinky

Nežádoucí účinky užívání léku se vyvíjejí velmi vzácně a zpravidla jsou omezeny na alergické reakce. Pokud si však pacient všimne jakýchkoli vedlejších účinků léčivých látek, měli byste okamžitě konzultovat kvalifikovaného lékaře.

Návod k použití Kagocel (metoda a dávkování) t

Kagotsel tablety, návod k použití

V abstraktu, výrobce ukáže, že droga by měla být používána ústně, bez žvýkání pilulky, ale polykat to celý. Můžete pít dostatek tekutin, ale nenechávejte ji v ústech po dlouhou dobu. Dávka a doba trvání léčby se zpravidla volí individuálně empirickou metodou, ale existují i ​​obecné terapeutické režimy, které by měl ošetřující lékař zvážit jako praktická doporučení.

Jak pít pro dospělé?

Pro léčebné účely, v případě akutních respiračních virových infekcí, chřipkových nebo chřipkových onemocnění, jsou 2 tablety podávány 3krát denně po dobu prvních 2 dnů a další 2 dny 1 tableta 3krát denně. Dávka dávky - 18 tablet a doba trvání léčby - 4 dny. Jak vzít - před jídlem nebo po něm - pro dospělý organismus nemá žádný praktický význam, protože absorpční kapacita biologicky aktivních složek farmaceutického přípravku se nemění s požitím potravy do dutiny gastrointestinálního traktu.

Lék lze také použít jako preventivní preventivní sanaci, která se provádí v 7denních cyklech. Kurz je rozdělen do dvou fází. První, aktivní, když se podávají 2 tablety 1 krát denně po dobu 2 dnů a druhá pasivní, je 5denní přestávka (doba, během které jsou aktivní složky schopny realizovat své terapeutické účinky). Pak, pokud je to nutné, můžete opakovat profylaktický průběh léčby.

Návod k použití pro děti

Ve věkové kategorii od 3 do 6 let - 1 tableta 2krát denně v prvních 2 dnech a v následujících 2 dnech 1 tableta 1krát denně. Celkový dětský terapeutický kurz pro nejmenší je 6 tablet s dobou trvání 4 dny.

Ve věku více než 6 let se předepisuje 1 tableta 3 krát denně po dobu prvních 2 dnů a další 2 dny 1 tableta 2krát denně. Trvání konzervativní sanace se tedy nezměnilo a je 4 dny a dávka farmaceutického přípravku vzrostla na 10 tablet.

Lék lze použít profylakticky a v pediatrické praxi. Dvoufázový režim léčiva je udržován, ale dávka je snížena na 1 tabletu 1 krát denně po dobu prvních 2 dnů.

Jak užívat Kagocel s herpes?

Vzhledem k tomu, že farmaceutický účinek Kagocelu se šíří na viry a imunitní systém, může být lék použit pro dospělou kategorii pacientů nejen k léčbě nachlazení virové etiologie, ale také k odstranění nepříjemných herpetických erupcí. Jak pít tablety pro herpes - 2 tablety jsou předepsány 3 krát denně po dobu 5 dnů. Dávka dávky - 30 tablet.

Předávkování

Jako u vedlejších účinků je klinický stav předávkování velmi vzácný a je doprovázen nevolností a bolestí v horní části břicha. V případě těchto příznaků se doporučuje očistit gastrointestinální trakt z tablet přípravku Kagocel pomocí umělého zvracení. Dále je předepsáno hojné pití a některé další prvky detoxikační terapie.

Interakce

Klinicky významné interakce nejsou v současné době identifikovány a nejsou popsány v lékařské literatuře.

Podmínky prodeje

Anotace k léku tvrdí, že tablety jsou volně dostupné ve stáncích lékáren, to znamená, že si můžete lék koupit bez příslušného předpisu.

Podmínky skladování

Tablety uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Doba použitelnosti

Zvláštní pokyny

Je Kagocel antibiotikum nebo ne?

Léčivo má silné antimikrobiální, antivirové a imunomodulační terapeutické účinky, z nichž mohou být tablety vnímány městy jako antibiotikum. Ale z hlediska klinické farmakologie to není zcela pravda, protože v definici této skupiny lékárenských výrobků je klíčový přirozený nebo polopřirozený původ aktivních složek. Kagocel je zase syntetickým derivátem rostlinných složek, což vědcům umožnilo kombinovat nejlepší vlastnosti léků proti kašli v jedné tabletě.

Analogy Kagocella

Antivirová léčiva jsou extrémně velkou skupinou farmaceutických přípravků, které zpravidla zabírají více než jednu polici v lékárenských kioskech, resp. Kagocel má velmi široký seznam analogů (analogy jsou produkty se stejným mezinárodním vlastnickým názvem nebo podobným systémovým kódem ATX). Pro nahrazení Kagocelu lze použít: Aveol, Aqua Maris, Bicyklol, Vazonat, Glyciram a mnoho dalších.

Kagocel je drahá antivirová pilulka, takže byste měli zvážit zvlášť, zda je analogický Kagocel levnější nebo ne. Odpověď do značné míry závisí na zemi bydliště a nákupu drogy. Například, na Ukrajině, Abyufen, Avioplant, Atoksil, Bronkhostop může být používán jako lék na onemocnění dýchacích cest, jejichž náklady se liší v závislosti na lékárny řetězce, ale vždy zůstává pod tržní cenou Kagocel. Anaferon je v Ruské federaci dostupnější analog.

Mnoho farmaceutických přípravků je také považováno za analogy Kagocelu, které nemají identické terapeutické účinky, ale jsou v konečném výsledku podobné anti-kašelovému antivirovému léku.

Co je lepší: Kagocel nebo Ingavirin?

Ingavirin je populární v zimním farmaceutickém produktu, který se vyznačuje výrazným antivirovým účinkem proti nejčastějším původcům akutních respiračních onemocnění, jako jsou viry chřipky A a B a pár chřipek, respirační skupina syncytiálních virů, adenovirus a mnoho dalších. Mechanismus jeho působení je založen na schopnosti biologicky aktivních složek ovlivňovat procesy reprodukce a obnovení škodlivých činitelů. Také lék ve formě kapslí je přisuzován silnému protizánětlivému účinku na lidské tělo.

Farmaceutický přípravek je nepochybně účinný v průběhu konzervativní sanitace nachlazení s potvrzeným původem patogenu, nicméně jako nespecifická léčba, kdy není možné stanovit etiologickou složku patologie, není použití Ingavirinu racionální. Kagocel získává další bod, a to preventivní opatření, protože lék se aktivně používá k prevenci vzniku respiračních infekcí v zimě, které se bohužel nemohou pochlubit Ingavirinem.

Co je lepší: Kagotsel nebo Arbidol?

Arbidol, podobně jako Kagocel, je antivirotikum, jehož terapeutická účelnost je zvýšení produkce přírodního interferonu, antagonizujícího invazi patologických činidel. Aktivní složky léčiva navíc stimulují buněčné a humorální imunitní reakce, které pozitivně ovlivňují odolnost organismu vůči virovým respiračním infekcím.

Seznam nežádoucích účinků přípravku Arbidol je tak krátký, jako je účinek přípravku Kagocel, ale na rozdíl od posledně uvedeného je farmaceutický přípravek zařazen do seznamu B (registr léků, který by měl být předepisován s maximální opatrností, protože se mohou vyvinout nepředvídané komplikace, pokud se používají bez důkladné lékařské péče). který je sám o sobě alarmující. Je-li rozhodnuto podstoupit konzervativní terapii nebo preventivní sanaci „na nohou“ (bez formalizace oficiálního seznamu nemocných), pak by měl být rozhodně vybrán Kagocel.

Co je lepší: Kagocel nebo Amiksin?

Amiksin je účinný syntetický interferonový induktor, to znamená, že mechanismus účinku je podobný tabletám Kagocel, protože léčivo zvyšuje tvorbu aktivního antivirového činidla buňkami střevního epitelu, hepatocytů a některých frakcí lymfocytů. Charakteristickým znakem Amixinu je rychlost nástupu terapeutických účinků, mírný imunomodulační účinek je pozorován již 4-24 hodin po užití léku. Jeho použití je tedy racionálnější v naléhavé konzervativní hygieně pacientů ve věkové kategorii dospělých.

V pediatrické praxi tato farmaceutická droga nezískala tak širokou popularitu, protože anotace má kontraindikaci k použití tablet Amixinu do 7 let. To znamená, že při léčbě dětí v mladším věku by měla být upřednostňována společnost Kagocel, jejíž užívání lze zahájit ve věku 3 let.

Kagocel nebo Ergoferon - což je lepší?

Ergoferon je léčivo s neobvykle širokým spektrem terapeutických účinků, které kromě selektivních antivirotických a imunomodulačních účinků zahrnuje antihistaminikum a protizánětlivé složky. Klinická racionálnost použití farmaceutického produktu byla prokázána v mnoha bodech. Například seznam patogenů respiračních infekčních onemocnění, které jsou poraženy po užití tablet Ergoferonu, je mnohem více než u Kagocelu.

Odděleně je třeba poznamenat, že Ergoferon může být používán jak v terapeutické praxi pro dospělé pacienty, tak v pediatrii, a to již ve věku 6 měsíců. Na základě těchto skutečností lze farmaceutický přípravek rozpoznat lépe než Kagocel, ale cena analogů této úrovně je samozřejmě vyšší.

Kagocel pro děti

Farmaceutické léčivo je široce používáno v pediatrické praxi, protože jeho terapeutické spektrum pokrývá jednu z nejširších částí pediatrické nosologie. Akutní respirační infekce infekčního, bakteriálního nebo jiného původu jsou velmi časté, takže děti Kagocel byly předepsány 3 roky. Anotace k léčivému přípravku zajišťuje bezpečnost takového včasného užívání léku a vděčná zpětná vazba od rodičů tuto skutečnost pouze potvrzuje.

Jak si vzít děti, můžete zjistit v odstavci s instrukcí, která ukazuje přesné dávkování farmaceutického přípravku pro různé věkové kategorie. Měli byste také věnovat pozornost možnosti profylaktického užívání léku k prevenci rozvoje nachlazení a akutních respiračních onemocnění, která jsou běžná v dětství.

Kagocel a alkohol

Podle mechanismu účinku a farmakokinetických schopností aktivních složek Kagocelu, léčivo nemá přímou interakci se složkami alkoholických nápojů. Endogenní interferony produkované pod vlivem antivirových tablet však mají negativní inhibiční účinek na centrální nervový systém. To znamená, že imunitní látky mohou vyvolat rozvoj některých psychologických a neurologických poruch (zejména retinopatie, neuropatie, prodloužené deprese atd.).

Tyto nežádoucí účinky konzervativní léčby se zpravidla projevují jako astenní poruchy - nadměrná únava, slabost, ospalost, snížená pozornost, oslabená schopnost soustředit se, avšak na pozadí akutních respiračních onemocnění nejsou tyto vedlejší účinky pozorovány, protože jsou podobné klinickým symptomům téměř jakékoli studené nozologické jednotky.

Jsou-li však alkohol a Kagocel smíšené, tyto projevy se vzájemně posilují (inhibiční účinek je charakteristický pro účinky alkoholických nápojů na centrální nervovou soustavu osoby), proto by mělo uplynout nejméně 5 dnů mezi koncem konzervativní léčby a použitím alkoholických nápojů.

Během těhotenství a kojení

Nebyly provedeny spolehlivé klinické studie o účinku aktivních složek farmaceutického přípravku na ženské tělo a dítě vyvíjející se v děloze, protože rozhodnutí o užívání léčiva se provádí individuálně. Většina praktických lékařů má sklon nahrazovat pilulky jinými antivirotiky během těhotenství a zahrnutí tohoto stavu ženského těla do kontraindikací užívání přípravku Kagocel. Podobný názor na kvalifikované odborníky a na kojení - pokud je to možné, měli byste se vyhnout užívání tohoto léku.

Kagotsel Recenze

Antivirová léčiva je široce populární mezi pacienty s plicními a terapeutickými odděleními. Důvodem je zvláštní mechanismus účinku Kagocelu a samozřejmě jeho klinická účinnost, protože při relativně malém konzervativním průběhu léčby za 7 dní léčivo zcela eliminuje akutní respirační onemocnění a výrazně zlepšuje kvalitu života v zimě.

Měli bychom také vzít na vědomí recenze lékařů o Kagocele, protože kvalifikovaní zdravotníci doporučují tyto tablety používat především pro preventivní rehabilitaci bronchopulmonálního systému. Aktivní složky umožňují několikanásobné zvýšení produkce interferonu, to znamená, že dodávají tělu způsoby boje proti virům a dalším škodlivým činidlům, které mají tak významný terapeutický účinek na použití farmaceutického přípravku.

Prášky se používají nejen pro dospělé kategorie pacientů, ale i pro děti, pokud jde o tento lék, je třeba vzít v úvahu i zpětnou vazbu na Kagocele na dětských fórech. Posudky rodičů jsou zpravidla plné pozitivních emocí a vděčných slov, protože Kagocel je používán ve věku 3 let, resp. Dítě může bezpečně chodit do mateřské nebo základní školy, aniž by se obával další respirační infekce nebo virové invaze.

Kagocel je schválen většinou rodičů a pro nepřítomnost závažných vedlejších účinků. Konzervativní léčba je téměř bezbolestná, pokud neberete v úvahu případné menší alergické reakce. Také forma uvolnění nemá nepříjemný zápach ani chuť, to znamená, že nebude nutné aplikovat speciální úsilí o rehabilitaci i těch nejmladších dětí.

Cena Kagozel kde koupit

Stejně jako cena antivirových analogů se cena Kagocelu může lišit od místa nákupu farmaceutického produktu. Ruská federace se může pochlubit nižší cenovou kategorií drogy, protože se vyrábí ve svých továrnách. Orientační je cena Kagocel v Petrohradu, která je asi 180 rublů. V hlavním městě si můžete koupit za 200 rublů.

Cena Kagocelu na Ukrajině je mnohem vyšší, protože je třeba transportovat lék na dlouhé vzdálenosti. Variace farmaceutického přípravku pro dospělé lze zakoupit v rozmezí 150 až 180 hřiven. Ale kolik je dětský Kagocel v nejbližší lékárně, doporučuje se zjistit předem, protože jeho použití v pediatrické praxi je poněkud užší, což může nepříznivě ovlivnit cenu.