Kagocel: návod k použití, analogy a recenze

Kagocel je antivirotikum s imunomodulačními a radioprotektivními účinky, které indukují tvorbu interferonu.

Léčivo má antimikrobiální, antivirové, imunostimulační a radioprotektivní účinky. Mechanismus účinku je založen na jeho schopnosti stimulovat syntézu endogenních interferonových proteinů, zejména za působení léčiva, je pozorováno zvýšení množství interferonu alfa, beta a gama.

Kagocel přispívá ke zvýšení produkce interferonu v různých buňkách podílejících se na tvorbě imunitní odpovědi, včetně makrofágů, granulocytů, T a B lymfocytů, endotelových buněk a fibroblastů. Interferony jsou specifické proteiny s výraznou antivirovou aktivitou, díky aktivaci enzymů protein kinázy a adele syntetázy, interferony inhibují syntézu virových proteinů a virové RNA. Kromě toho mají interferony přímý a nepřímý protinádorový účinek.

Po jednorázovém perorálním podání přípravku Kagocel je maximální produkce interferonu ve střevě pozorována po 4 hodinách a maximální koncentrace interferonu v krevní plazmě je dosažena do 48 hodin, zatímco vysoká hladina interferonu v krevní plazmě trvá až 4-5 dní po aplikaci.

V terapeutických dávkách nemá toxický účinek na tělo, prakticky se nehromadí v orgánech a tkáních, nemá teratogenní, mutagenní a embryotoxické účinky.

Aby se dosáhlo terapeutického účinku příjmu, Kagocel by měl začít užívat nejpozději 4. den od vzniku prvních příznaků onemocnění.

Pro profylaxi může být předepsán kdykoliv, včetně bezprostředně po kontaktu s infekčním agens.

Indikace pro použití

Co Kagocel pomáhá? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • prevence a léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí ve věku 3 let;
 • léčba herpesu u dospělých.

Návod na použití Kagocel, dávkování

Pro dospělé

Pro léčbu chřipky a SARS předepsaných v prvních 2 dnech - 2 tablety 3x denně, v následujících 2 dnech - 1 tableta 3krát denně. Celkem za 4 dny - 18 tablet.

Prevence chřipky a ARVI se provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 2 tablety jednou denně, přestávka po dobu 5 dnů. Pak se cyklus opakuje. Trvání profylaktického průběhu se pohybuje od 1 týdne do několika měsíců.

Při léčbě herpesu doporučuje instrukce užívat 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně po dobu 5 dnů. Celkem po dobu 5 dnů - 30 tablet.

Kagocel pro děti od 6 let

Pro léčbu chřipkových a akutních respiračních virových infekcí předepsaných během prvních 2 dnů - 1 tableta 3x denně, v následujících 2 dnech - 1 tableta 2x denně. Celkem za průběh 4 dnů - 10 tablet.

Prevence chřipkových a akutních respiračních virových infekcí se provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 1 tableta jednou denně, přestávka po dobu 5 dnů, pak se cyklus opakuje. Podle návodu k použití užívá Kagocel 1 týden až několik měsíců (pro prevenci).

Lék je dobře kombinován s antibiotiky, imunomodulátory a dalšími antivirotiky.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Kagocel:

 • možného rozvoje intolerance alergických reakcí.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Kagocel v následujících případech:

 • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva;
 • intolerance laktózy, deficience laktázy, malabsorpce glukózy a galaktózy;
 • věk do 3 let;
 • těhotenství a kojení.

Předávkování

Předávkování může způsobit nevolnost a bolest břicha. Doporučuje se užívat těžký nápoj a navodit zvracení.

Analogové Kagocel, cena v lékárnách

V případě potřeby může být Kagocel nahrazen analogem terapeutického účinku - to jsou léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití Kagocelu, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Kagocel 12mg tablety 10 ks. - od 218 do 253 rublů, podle 725 lékáren.

Uchovávejte na tmavém, suchém místě nepřístupném pro děti při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky. Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Co říkají recenze?

Četné recenze o Kagocelu jsou většinou pozitivní - existuje efektivita a schopnost zcela odstranit symptomy akutních respiračních infekcí během jednoho týdne. Lékaři doporučují používat Kagocel pro prevenci virových onemocnění, včetně chřipky. Při léčbě je nutné použít komplexní léčbu.

Mnozí rodiče v recenzích zdůrazňují skutečnost, že Kagocel může být používán od 3 let. Také v seznamu výhod je absence závažných nežádoucích účinků (možná i rozvoj malé alergie), neutrální chuť a vůně léku.

Kagocel: návod k použití pro děti i dospělé

Kagocel je původní domácí antivirotikum patřící do skupiny induktorů (stimulantů) syntézy imunitního proteinového interferonu. Úlohou aktivní složky je sodná sůl kopolymeru.

Používá se k léčbě a prevenci chřipky a ARVI. Má dvojí účinek: vykazuje přímou antivirovou aktivitu v kombinaci s výrazným imunomodulačním účinkem.

Na této stránce naleznete všechny informace o Kagocel: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léku, stejně jako recenze lidí, kteří již Kagocel používali. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Antivirová a imunomodulační léčiva. Syntéza induktoru interferonu.

Obchodní podmínky lékárny

Povoleno bez lékařského předpisu.

Kolik je Kagocel? Průměrná cena v lékárnách je 250 rublů.

Forma uvolnění a složení

Tablety přípravku Kagotsel mají kulatý bikonvexní tvar, krémovou nebo hnědou barvu.

Složení 1 tablety obsahuje:

 • Léčivá látka: Kagotsel - 12 mg;
 • Pomocné složky: stearát vápenatý - 0,65 mg, bramborový škrob - 10 mg, ludipress (přímá kompresní laktóza s kompozicí: monohydrát laktosy, kollidon 30 (povidon), kollidon CL (krospovidon)) - pro získání tablety o hmotnosti 100 mg.

Tablety jsou baleny v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 1 blistr a návod na přípravu.

Farmakologický účinek

Kagocel je syntetická droga, která stimuluje komplexní obranu těla proti různým faktorům: bakteriím, virům, radiačnímu poškození. Hlavního terapeutického účinku je dosaženo díky schopnosti zvýšit produkci, specializující se na antivirovou imunitu a protinádorovou ochranu proteinů těla, interferonů.

Při jediné aplikaci přípravku Kagocel dosahuje hladina ochranných proteinů maxima: ve střevě - po 4 hodinách, v krevní plazmě - po 48 hodinách (trvá až několik dní).

Lék, vzhledem k poměrně velké velikosti molekuly, nemá tendenci se hromadit ve vnitřních orgánech a je snadno vylučován z těla přirozenými prostředky. Stejný faktor neumožňuje proniknout do buněk mozku.

Indikace pro použití

Co pomáhá? Jak je uvedeno v pokynech pro Kagocel, léčivo je určeno pro:

 1. Pro léčbu herpes viru u dospělých;
 2. Léčba chřipky a ARVI u dětí starších 3 let;
 3. Prevence a léčba chřipkových a akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí starších 6 let;
 4. Pro léčbu urogenitálních chlamydií u dospělých (jako součást komplexní terapie).

Kontraindikace

Jedinou kontraindikací užívání přípravku Kagocel je nesnášenlivost hlavní účinné látky léčiva nebo dalších složek.

To může být nedostatek laktózy, nesnášenlivost glukózy a další podobné stavy.

Použití v průběhu březosti a laktace

Kagocel je kontraindikován pro použití v průběhu březosti a laktace. V případě naléhavé potřeby však může být přidělen k použití na individuálním základě, pokud přínos získaný z aplikace převyšuje potenciální poškození dítěte.

Návod k použití

Návod k použití ukazuje, že přípravek Kagocel by měl být užíván perorálně, bez ohledu na jídlo.

 1. Pro léčbu herpes předepsané pro 2 tab. 3krát denně po dobu 5 dnů. Celkem za 5 dnů - 30 karet.
 2. Dospělí k léčbě chřipky a ARVI předepsané v prvních 2 dnech - 2 tab. 3 krát / den, v následujících 2 dnech - 1 karta. 3 krát denně Celkem za kurz 4 dny - 18 tab.
 3. Prevence chřipky a ARVI se provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 2 tab. 1 čas / den, přestávka na 5 dní. Pak se cyklus opakuje. Doba trvání profylaktického cyklu je 1 týden až několik měsíců.
 4. Děti ve věku 6 let a starší pro léčbu chřipky a SARS předepsané během prvních 2 dnů - 1 tab. 3 krát / den, v následujících 2 dnech - 1 karta. 2 krát denně Celkem za kurz 4 dny - 10 karet.
 5. Děti ve věku 3 až 6 let pro léčbu chřipky a SARS předepsané během prvních 2 dnů - 1 tab. 2 krát / den, v následujících 2 dnech - 1 karta. 1 čas / den Celkem za 4 dny - 6 karet.
 6. U dětí ve věku 3 let a starších se prevence chřipky a ARVI provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 1 tab. 1 čas / den, přestávka po dobu 5 dnů, pak se cyklus opakuje. Doba trvání profylaktického cyklu je 1 týden až několik měsíců.

Vedlejší účinky

Při aplikaci přípravku Kagocel se mohou objevit vedlejší účinky, které se projevují formou alergických reakcí.

Před začátkem užívání přípravku Kagocel, stejně jako v případě netypických příznaků, se poraďte s lékařem.

Předávkování

Při dodržení doporučené dávky a četnosti intoxikace je příjem nepravděpodobný. Je však nutné se orientovat, jak se objeví příznaky předávkování Kagocelem, aby bylo možné rychle pomoci oběti.

Po užití velkých dávek antivirotik se může vyvinout:

 1. Vertigo;
 2. Bolesti hlavy;
 3. Nevolnost;
 4. Záchvaty zvracení;
 5. Nepohodlí nebo bolest břicha;
 6. Obecná slabost.

K odstranění příčiny onemocnění je nutné přijmout opatření k odstranění léku z těla. Dobře pomáhá pít hodně a stimulovat zvracení. V případě potřeby mohou lékaři provádět výplach žaludku, jmenovat nucenou diurézu.

Zvláštní pokyny

Největší účinnosti při léčbě přípravkem Kagocel je dosaženo, pokud je předepsán nejpozději 4. den od nástupu akutní infekce. Pro profylaktické účely lze lék použít kdykoliv, vč. a ihned po kontaktu s patogenem.

Kagocel je dobře kombinován s jinými antivirotiky, imunomodulátory a antibiotiky.

Interakce s léky

Navzdory jeho aktivním účinkům na tělo je léčivo relativně dobře tolerováno jako součást komplexní terapie spolu s dalšími antivirotiky nebo imunomodulačními činidly. Dosáhl takzvaného aditivního účinku sloučeniny Kagocel s jinými podobnými léky.

Recenze

Vybrali jsme zpětnou vazbu od lidí o Kagocelu:

 1. Natalia. Jeden z nejlepších a nejbezpečnějších nástrojů. Byl léčen více než jednou a vždy velmi účinně a trvale posiluje imunitní systém. Letos na podzim vypil kurs, aby nebyl vůbec nemocný. V této verzi zkontroluju sílu Kagocel.
 2. Elvira Obecně nepovažuji tento lék za lék na léčbu ARVI a ARI. Několikrát jsem se snažil koupit pro sebe a pro děti. Z použití Kagocelu jsem neviděl žádný účinek. Pokud jen silná víra, že tento lék pomůže a nic víc. Zdá se mi, že lidé, kteří si tento lék kupují, hodí peníze do kanalizace - další obchod pro farmaceutické společnosti. Samozřejmě, že bych se mohl mýlit, možná někdo pomůže. Ale dávám přednost léčbě dobře známými a časem prověřenými léky.
 3. Victoria Pokusil jsem se vzít tento lék dvakrát. Jednou k ošetření. Podruhé pro prevenci. Řeknu najednou, protože každý lék, který zvyšuje imunitní reakci, je vybrán individuálně. Někdo se hodí k někomu, jinému. Takže moje téměř negativní zpětná vazba, jen moje osobní zkušenost. Takže, vezmeme-li si Kagocel na profylaxi... onemocněl jsem (i když málokdy onemocním) a jeho léčba ARVI se neobnovila dostatečně rychle (porovnávám s Arbidolem - ne kvůli reklamě). To, co si myslím, že je dobré pro Kagocel, je dlouhodobá akce. Tj Zvýšení imunitní odpovědi zůstává po dlouhou dobu, až několik týdnů. A co je podle mého názoru špatné, je pomalá akce. Lék začíná působit pouze na 2-3 den (podle instrukcí), takže není vhodný pro již zahájené onemocnění. Ale pro předem plánovanou profylaxi, pravděpodobně vhodnější nebo pro korekci imunity (cykly užívání).

Kagocel je schválen většinou rodičů a pro nepřítomnost závažných vedlejších účinků. Konzervativní léčba je téměř bezbolestná, pokud neberete v úvahu případné menší alergické reakce. Také forma uvolnění nemá nepříjemný zápach ani chuť, to znamená, že nebude nutné aplikovat speciální úsilí o rehabilitaci i těch nejmladších dětí.

Analogy

U antivirotik s podobným účinkem by měly zahrnovat:

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Doba použitelnosti léku je 4 roky od data vytištěného na obalu. Lék by měl být uchováván mimo dosah světla, chráněn před vysokou vlhkostí, udržovat teplotu při skladování do 25 ° C.

Kagocel® (Kagocel®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Složení

Popis lékové formy

Tablety: od bílé s hnědým odstínem po světle hnědou barvu, kulaté, bikonvexní, promíchané hnědou barvou.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Hlavním mechanismem účinku léku Kagocel® (dále jen Kagocel) je schopnost indukovat produkci interferonů. Kagocel způsobuje vznik takzvaného lidského těla. pozdní interferony, které jsou směsí alfa- a beta-interferonů s vysokou antivirovou aktivitou. Kagocel způsobuje produkci interferonů téměř ve všech buněčných populacích podílejících se na antivirové reakci těla: T a B lymfocyty, makrofágy, granulocyty, fibroblasty, endotelové buňky. Při požití jednorázovou dávkou Kagocelu dosahuje titr interferonu v séru maximálních hodnot po 48 hodinách.

Interferonová odpověď organismu na aplikaci přípravku Kagotsel je charakterizována prodlouženým (až 4–5denním) oběhem interferonu v krevním řečišti. Dynamika akumulace interferonů ve střevě při požití přípravku Kagotsel se neshoduje s dynamikou titrů cirkulujících interferonů. V séru dosahuje produkce interferonů vysokých hodnot pouze 48 hodin po užití přípravku Kagocel, zatímco ve střevě je maximální produkce interferonů zaznamenána již po 4 hodinách.

Lék Kagocel, když je podáván v terapeutických dávkách, je netoxický, nehromadí se v těle. Léčivo nemá mutagenní a teratogenní vlastnosti, není karcinogenní a nemá embryotoxický účinek.

Největší účinnosti při léčbě přípravkem Kagocel je dosaženo, pokud je předepsán nejpozději 4. den od nástupu akutní infekce. Pro profylaktické účely lze lék použít kdykoliv, vč. a ihned po kontaktu s patogenem.

Farmakokinetika

24 hodin po podání léku se Kagocel hromadí hlavně v játrech a v menší míře v plicích, brzlíku, slezině, ledvinách, lymfatických uzlinách. Nízká koncentrace je zaznamenána u tukové tkáně, srdce, svalů, varlat, mozku, krevní plazmy. Nízký obsah Kagocelu v mozku je vysvětlen vysokou molekulovou hmotností léku, což ztěžuje pronikání do BBB. V krevní plazmě je lék převážně ve vázané formě.

Při opakovaném podávání kagotselu V denněd léky se ve všech sledovaných orgánech značně liší. Zvláště výrazné hromadění léčiva ve slezině a lymfatických uzlinách. Při požití se asi 20% podané dávky léčiva dostane do celkové cirkulace. Absorbované léčivo cirkuluje v krvi, zejména ve formě spojené s makromolekulami: s lipidy - 47%, s proteiny - 37%. Nenavázaná část léčiva je asi 16%.

Vylučování: léčivo se vylučuje z těla, hlavně přes střevo: 7 dní po podání se 88% podané dávky vylučuje z těla, včetně t 90% přes střeva a 10% ledvinami. Ve vydechovaném vzduchu není lék detekován.

Indikace drog Kagocel ®

prevence a léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí ve věku 3 let;

léčba herpesu u dospělých.

Kontraindikace

přecitlivělost na léčivo;

deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;

věku do 3 let.

Použití v průběhu březosti a laktace

Vzhledem k nedostatku potřebných klinických údajů je Kagocel kontraindikován během těhotenství a kojení.

Vedlejší účinky

Mohou se objevit alergické reakce.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v návodu zhorší nebo pokud si pacient všimne jakýchkoli jiných nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v návodu, informujte svého lékaře.

Interakce

Kagocel je dobře kombinován s jinými antivirotiky, imunomodulátory a antibiotiky (aditivní účinek).

Dávkování a podávání

Uvnitř, bez ohledu na jídlo.

Pro léčbu chřipky a SARS jsou dospělí předepisováni v prvních 2 dnech na stůl 2. 3 krát denně, v následujících 2 dnech - 1 karta. 3 krát denně. Celkový průběh léčby - 18 tab., Doba trvání kurzu - 4 dny.

Prevence chřipky a SARS u dospělých se provádí v 7denních cyklech: 2 dny, 2 tablety. Jednou denně, 5 dní přestávka, pak cyklus opakujte. Doba trvání profylaktického cyklu je 1 týden až několik měsíců.

Pro léčbu herpes u dospělých předepsané 2 tabulky. 3 krát denně po dobu 5 dnů. Celkový průběh léčby - 30 tab., Doba trvání kurzu - 5 dní.

Pro léčbu chřipky a ARVI jsou děti od 3 do 6 let předepisovány v prvních 2 dnech na stůl. 2 krát denně, v následujících 2 dnech - 1 záložka. 1 krát denně. Celkem za kurz - 6 tab., Délka kurzu - 4 dny.

Pro léčbu chřipky a ARVI jsou děti od 6 let předepisovány během prvních 2 dnů a 1 tab. 3 krát denně, v následujících 2 dnech - 1 karta. 2x denně. Celkem za kurz - 10 tab., Délka kurzu - 4 dny.

Prevence chřipky a ARVI u dětí ve věku od 3 let se provádí v 7denních cyklech: 2 dny, 1 tabulka. Jednou denně, 5 dní přestávka, pak cyklus opakujte. Doba trvání profylaktického cyklu je 1 týden až několik měsíců.

Předávkování

V případě náhodného předávkování se doporučuje předepsat silný nápoj, vyvolat zvracení.

Zvláštní pokyny

Pro dosažení terapeutického účinku by léčivo mělo být zahájeno nejpozději 4. den od nástupu onemocnění.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Účinek léku na schopnost řídit vozidla, mechanismy nebyl studován.

Formulář vydání

Tablety, 12 mg. Na kartě 10. v balení blistrů z PVC / PVDC fólie a hliníkové fólie s teplem utěsnitelným povlakem. 1, 2 nebo 3 blistry jsou umístěny v balení.

Výrobce

1. LLC NEARMEDIC PLUS. 125252, Rusko, Moskva, ul. Návrhář letadel Mikojan, 12.

Adresa produkce: 123098, Rusko, Moskva, st. Gamalei, 18, str. 4, 10, 11, 18, 33.

2. LLC Hemofarm. 249030, Rusko, oblast Kaluga, Obninsk, Kievskoe sh., 62.

3. NEARMEDIC PHARMA LLC. 249030, Rusko, region Kaluga, Obninsk, ul. Královna, 4, z. 402.

Adresa produkce: 249010, Rusko, region Kaluga, okres Borovsky, der. Malagnino, Kievskoye sh., 120, str. 3, 4, 5.

Právnická osoba, v jejímž názvu je vystaveno osvědčení o registraci: NEARMIC PLUS LLC. 125252, Rusko, Moskva, ul. Návrhář letadel Mikojan, 12.

Reklamace spotřebitelů na adresu: 125252, Rusko, Moskva, st. Návrhář letadel Mikojan, 12.

Tel / Fax: (495) 385-80-08.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Kagocel®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Kagocel®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

O PŘÍPRAVĚ

Antivirová látka Kagocel se používá u dospělých a dětí ve věku 3 let jako terapeutické a profylaktické činidlo proti chřipce a dalším akutním respiračním virovým infekcím (ARVI), jejichž původci jsou více než 200 druhů. Kagocel se používá k léčbě herpesu u dospělých.

1. Co je Kagocel?

Kagocel je širokospektrální antivirotikum. Používá se k prevenci a léčbě akutních respiračních virových infekcí (ARVI) u dětí ve věku 3 let a dospělých, včetně chřipky, způsobené různými kmeny a typy virů. Lék se také používá při léčbě herpesu u dospělých.

Antivirová aktivita Kagocelu je potvrzena výsledky velkého počtu různých laboratorních a klinických studií. Antivirový účinek Kagocelu se projevil v kulturách různých lidských a zvířecích buněk, laboratorních zvířat. Četné klinicky slepé placebem kontrolované studie s více než 2 000 pacienty provedené v období po státní registraci léčiva také jasně potvrdily účinnost přípravku Kagocel v léčbě a prevenci chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí. V průběhu těchto studií bylo zjištěno, že přípravek Kagocel je účinný při léčbě a prevenci chřipky, včetně onemocnění způsobeného „atypickými“ a vysoce patogenními kmeny („prasečí“ chřipka, ptačí chřipka), které v posledních letech převládají. Výsledky klinických studií také potvrdily účinnost přípravku Kagocel při léčbě infekce herpes viru. Použití přípravku Kagocel pro léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí snižuje dobu onemocnění, snižuje riziko komplikací. Užívání léku k prevenci ARVI a chřipky snižuje výskyt těchto onemocnění.

2. Kdo vyvinul Kagocel?

Léčivo Kagocel je originální farmaceutický produkt, jehož patenty patří do společnosti NEARMEDIC PLUS LLC (RF).

3. Jak se dostat Kagocel?

Kagocel je nová chemická látka získaná chemickou syntézou, výsledkem čehož jsou molekuly gossypolu kovalentně (silně) připojeny k molekulám polymeru karboxymethylcelulózy (CMC). Gossypol je přírodní látka obsažená v bavlně a chránící rostlinu před různými nepříznivými faktory. Studie provedené v různých zemích prokázaly, že gosypol má výrazný farmakologický účinek, který vykazuje antivirovou, protinádorovou, antioxidační a imunomodulační aktivitu. Jeho nevýhodou je relativní toxicita pro savce. V průběhu studia v zahraničí se však ukázalo, že v důsledku molekulárních vazeb s proteiny nebo různými polymerními nosiči ztrácí gossypol své toxické vlastnosti. Po obdržení substance léčiva Kagocel během chemické syntézy, za použití přebytku oxidované karboxymethylcelulosy a provádění několika stupňů čištění produktu, je v konečném přípravku úplná absence volného gossypolu. Během povinné kontroly kvality každé šarže konečného produktu (tablety Kagocel) je nutně kontrolována nepřítomnost volného gossypolu v přípravku. Současně je citlivost použitého způsobu taková, že umožňuje odhalit nečistoty volného gossypolu při jejich obsahu v přípravku nad 0,0036%.

4. Jaké je složení tablet Kagocel?

Jedna tableta léčiva Kagocel obsahuje 12 mg účinné látky s přídavkem pomocných látek k celkové hmotnosti 100 mg tablet.

Obsah gossypolu ve vázané formě v přípravku Kagocel nepřesahuje 3% hmotnostní účinné látky a je optimální pro zajištění jeho vysoké antivirové aktivity a bezpečnosti (viz otázky 5.6).

5. Jak bezpečná je pilulka Kagocel?

5.1. Předklinické studie

Celkové posouzení toxicity

V průběhu státní registrace, během zvláštních preklinických a klinických studií, byla prokázána vysoká bezpečnost přípravku Kagocel, když byl podáván v doporučených dávkách.

Při testování na všech typech laboratorních zvířat (samci a samice bílých myší, bílých potkanů, králíků) Kagocel v dávkách převyšujících terapeutické dávky 20-40krát nezpůsobil žádné závažné poruchy v organismu zvířat.

V souladu s požadavky na preklinické testování farmaceutických přípravků byla toxicita přípravku Kagocel testována jednorázovou injekcí zvyšujících se dávek léčiva (akutní toxicita) a po dlouhodobém opakovaném podávání bílým potkanům a králíkům po dobu 90 dnů (test chronické toxicity). Výsledky experimentů ukázaly, že Kagocel má velmi nízkou akutní toxicitu pro zvířata a podle tohoto ukazatele patří do skupiny nízko toxických látek. Při dlouhodobém podávání přípravku Kagocel v dávkách vyšších než je terapeutický jeden, 25krát, nebyl zaznamenán ani vývoj patologických procesů v orgánech a tkáních zvířat.

Hodnocení akutní a subchronické toxicity léčiva Kagocel na nezralých mladých zvířatech v dávkách přesahujících 10 a 100 násobek terapeutické dávky pro člověka také neprokázalo žádný negativní vliv na organismus nezralých zvířat.

Posouzení reprodukční toxicity

Bezpečnost Kagocelu z hlediska možných účinků na reprodukční funkce byla potvrzena preklinickými studiemi u dospělých bílých potkanů. V těchto studiích byl lék podáván ústy denně v terapeutických a 100 krát vyšších dávkách jak 60 dní před pářením, tak během celého období těhotenství. V důsledku těchto studií bylo prokázáno, že dlouhodobé podávání přípravku Kagocel neovlivňuje reprodukční vlastnosti ani pravděpodobnost těhotenství a pokračující podávání léčiva během těhotenství nezpůsobuje žádné odchylky od procesů tvorby plodu. Kagocel v testovaných dávkách nepříznivě neovlivnil stav vnitřních orgánů plodu. Anomálie vývoje a defekty kostry pod vlivem léčiva nebyly detekovány. V důsledku toho má Kagocel negativní vliv na plodnost (plodnost) zvířat a také nemá embryotoxický účinek.

Vyhodnocení karcinogenních vlastností

Testy na absenci Kagocel mutagenní a karcinogenní aktivity (schopnost vyvolat degeneraci nádorové tkáně) byla také provedena podle pravidel stanovených současnými směrnicemi pro preklinické hodnocení léčiv.

Pro posouzení mutagenní aktivity byly použity speciální kmeny bakterií, které jsou vysoce citlivé na mutageny, stejně jako přímé testy na laboratorních zvířatech (myši), kterým byl podáván Kagocel v ultra vysokých dávkách (150krát vyšších než terapeutických) po dobu 8 dnů. Podle výsledků těchto studií nebyl zjištěn výskyt mutantních forem bakterií nebo narušení struktury jejich genomu, stejně jako jakékoli poruchy v chromozomech nebo zárodečných buňkách zvířat. Tyto experimenty potvrdily absenci mutagenního, genotoxického a karcinogenního potenciálu v Kagocelu.

V experimentech s lidskými krevními lymfocyty byly buňky přímo vystaveny zjevně vysokým dávkám Kagocelu po dobu 24 hodin, po kterých byla zkontrolována životaschopnost buněk a zachování struktury lymfocytových chromosomů. Výsledkem studie nebylo zjištění smrti lymfocytů nebo poškození dědičného aparátu lidských buněk. Získané výsledky ukazují na nepřítomnost škodlivého účinku látky Kagocel na DNA savčích buněk.

Dráždivé, alergické a imunotoxické účinky

Studie lokálního dráždivého a kožně resorpčního účinku léku Kagocel byla prováděna na králících plemene činčily s jedinou aplikací léku na kůži a zavedením do spojivkového vaku oka.

Senzibilizační účinek přípravku Kagocel byl testován u kožních anafylaxí a hypersenzitivních reakcí zpožděného typu u myší, přímé degranulace žírných buněk u potkanů ​​a vzorků spojivek u morčat.

Imunomodulační účinky byly studovány u krys Wistar, myší CBA a C57B1 / 6 v hemaglutinaci, fixaci komplementu a hypersenzitivních reakcích zpožděného typu.

V experimentu jsme testovali 2 dávky léku Kagocel - equoterapeutické (10 mg / kg) a desetinásobek jeho nadbytku (100 mg / kg).

V důsledku studia alergenního účinku přípravku Kagocel na zvířata bylo prokázáno, že při použití léčiva jak v terapeutické, tak i desetinásobně vyšší dávce nemá alergenové vlastnosti zjištěné v obecné anafylaxní reakci, spojivkovém testu, degranulaci žírných buněk a přecitlivělosti. zpožděný typ. Léčivo nemá lokální dráždivý nebo resorpční účinek na kůži. Léčivo nemá žádný imunotoxický účinek.

5.2. Klinické studie

V průběhu série klinických studií léku Kagocel provedeného od roku 2001, na němž se zúčastnilo více než 2000 pacientů (dospělí a děti různého věku), bylo prokázáno, že při použití přípravku Kagocel jak na preventivní, tak na terapeutické účely, Při léčbě virových onemocnění nedošlo k žádnému vývoji nežádoucích vedlejších účinků.

V současné době se Kagocel používá jako antivirotikum v 10 zemích, včetně Ruska, Běloruska, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžánu, Moldavska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu.

Kagocel se v lékařské praxi používá již více než 13 let, během svého oběhu na farmaceutickém trhu potvrdil svou reputaci jako účinný a bezpečný antivirotik. V posledních třech letech (2012 - 2015) byl lék Kagocel používán k léčbě a prevenci více než 4 milionů pacientů, prodalo se více než 70 000 000 balení, protože zajištění bezpečnosti léčivých přípravků je jednou z priorit společnosti. Na základě těchto informací jsou sledovány důkladné informace o nežádoucích účincích a všech dalších údajích týkajících se bezpečnosti, aby se zabránilo nežádoucím reakcím na užívání našich přípravků ve všech zemích, kde je léčivo registrováno.

6. Může Kagocel ovlivnit reprodukční schopnost člověka?

6.1. Kagocel není gossypol!

Kagocel je však zásadně odlišný od přírodního gossypolu, protože během jeho výroby chemickou syntézou jsou aldehydové zbytky molekul gossypolu, které jsou zodpovědné za projev toxických vlastností, zcela vázány na polymerní nosič, oxidovanou karboxymethylcelulosu. To vám umožní výrazně snížit nejen obecný toxický účinek gossypolu, ale také eliminovat jeho negativní dopad na reprodukční systémy mužského a ženského pohlaví. Při výrobě látky a tablet je Kagocel zcela vyloučen a absence volného gossypolu v konečných produktech je nutně kontrolována.

6.2. Kagocel obsahuje bezpečné množství související formy gossypolu.

Přírodní gosypol byl dlouhodobě studován v různých zemích jako prostředek antikoncepce. Podle výsledků odborné analýzy expertů Evropské komise pro bezpečnost potravin (EFSA), množství volného gosypolu, které musí být použito k dosažení antikoncepčního účinku, je 10-20 mg denně, přičemž tento účinek lze dosáhnout pouze s dlouhým trváním podávání - od 2-5 mg. 3 až 16-18 měsíců. Je třeba zdůraznit, že u převážné většiny pacientů je antifertilní účinek gossypolu reverzibilní a po určité době po jeho ukončení je odstraněn.

Při analýze všech publikovaných údajů za účelem identifikace minimální dávky gosypolu, která může způsobit potlačení spermatogeneze, dospěl Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) k závěru, že jeho hodnota je podle různých zdrojů od 0,12 do 0,35 mg / kg. tělesná hmotnost. Dávky nižší než 0,12 mg / kg (nebo přibližně 8–9 mg denně pro dospělé) se nepovažují za látky, které nemají negativní vliv na reprodukční funkci u lidí (u mužů i žen).

Lék Kagocel neobsahuje volný gossypol, jeho uvolňování ve volné formě z látky během skladování léčiva nenastane. Obsah vázaného gossypolu v tabletách Kagocel je však zvolen tak, aby vyloučil požití i takových malých množství této látky. Obsah gosypolu, který je pevně spojen s polymerní matricí, nesmí překročit 3% hmotnostní účinné látky (tj. Ne více než 0,36 mg na tabletu), pokud jde o produkci v tabletách. Denní příjem vázaného gossypolu ve složení tablet proto nepřesahuje 2,16 mg pro dospělého nebo 0,7-1 mg pro dítě. Toto číslo je téměř čtyřikrát nižší než hodnota bezpečné, neovlivňující reprodukční funkce, denní příjem volného gosypolu v lidském těle přijatém v zemích EU.

Kromě toho je také vyloučeno uvolňování volného gossypolu z látky Kagocel v reálných podmínkách podávání léčiva. Pro rozbití silné vazby mezi molekulami gosypolu a CMC je nutné vytvořit speciální podmínky (speciální chemická činidla, vysoká reakční teplota atd.), Které se nenacházejí v lidském těle. Lidské trávicí enzymy nebo jiné enzymové přípravky předepsané jako léky jsou také neschopné rozbíjet chemické kovalentní vazby spojující gossypol a CMC, vzhledem k vysoké specificitě každého takového enzymu, který hydrolyzuje pouze určité typy chemických vazeb. V molekulách Kagocelu nejsou žádné vazby, které by byly rozpoznávány trávicími enzymy.

Podávání Kagocelu tedy není doprovázeno vstupem volného gosypolu do lidského těla, což může způsobit nežádoucí účinky.

6.3. Přímý důkaz o nepřítomnosti negativních účinků přípravku Kagocel na reprodukční funkci u zvířat

Konečně, nepřítomnost přímého toxického účinku léku Kagocel na procesy spermatogeneze byla potvrzena v přímých experimentech na zvířatech (dospělí samci krys), se kterými byl lék Kagocel orálně podáván denně v terapeutické dávce, stejně jako v dávce 25krát vyšší než terapeutické, po dobu 70 dnů. Podle výsledků studií reprodukčních orgánů nebyly zjištěny žádné abnormality, a to jak ve stavu testikulárních tkání, tak z hlediska ukazatelů charakterizujících vývojová stadia, morfologii a funkční aktivitu samčích zárodečných buněk.

Rybalkin S. P., Kovaleva E. V., Guskova T. A., Savinova T. B. Experimentální hodnocení účinku léku Kagocel na generativní funkci zvířat // Toxikologický bulletin.-2013. –Březen-duben.-№2.-С.

V experimentu na bílých potkanech byl studován účinek antivirového léku Kagocel na generativní funkci. Bylo zjištěno, že Kagocel za podmínek dlouhodobého perorálního podávání pokusným zvířatům nemá negativní vliv na pohlavní styk zvířat a jejich fertilitu, což potvrzují výsledky morfologické analýzy varlat a funkčního stavu spermií u samců, jakož i výsledky hodnocení účinku léčiva na embryogenezi a na potomky potkanů. léčené lékem před pářením.

7. Mohu Kagocel používat spolu s jinými léky?

Speciální experimenty prováděné během vývoje léku Kagocel, stejně jako praxe klinického použití léku Kagocel, ukázaly, že může být úspěšně kombinován s jinými antivirotiky a imunomodulačními léky. V tomto případě je terapeutický a profylaktický účinek zvýšen. Negativní účinky interakce s Kagocelem s jinými léky dosud nebyly registrovány.

8. Farmakovigilance a kontrola kvality

Zajištění bezpečnosti a kvality zdravotnických výrobků je jednou z priorit společnosti. Průběžně jsou sledovány důkladné informace o nežádoucích účincích souvisejících s produkty společnosti a další otázky související s bezpečností a kvalitou našich výrobků.

NEARMEDIC PLUS LLC v rámci farmakovigilanční činnosti zaznamenává následující případy:

 • Podezření na nežádoucí účinky
 • Nedostatečná účinnost
 • Drogová závislost
 • Těhotenství a kojení při užívání léku
 • Nesprávné použití a chyby spojené s jmenováním, výdejem a samoobsluhou
 • Neindikativní aplikace
 • Předávkování

Pokud se dozvíte o výše uvedených případech týkajících se produktů společnosti NEARMEDIC PLUS LLC, máte pochybnosti o pravosti přípravku nebo máte stížnost na kvalitu produktů NEARMEDIC PLUS LLC. čas vhodný pro vás:

Telefonicky: +7 (495) 741-49-89

Mob Telefon: + 7 916 053 01 33

Faxem: +7 (495) 601-94-97

Děkujeme za jakékoli informace týkající se kvality, účinnosti a bezpečnosti našich výrobků. Vaše zpráva je pro nás velmi důležitá!

Nežádoucí reakci můžete také oznámit vyplněním elektronického formuláře oznámení.

Děkujeme za jakékoli informace týkající se kvality, účinnosti a bezpečnosti našich výrobků. Vaše zpráva je pro nás velmi důležitá!

Je to všechno o prevenci!

Vědci odhadují, že v průměru každý 21 dní v roce trpí chladem. Každý rok v samotném Rusku se mezi 27 a 42 miliony lidí stávají oběti chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí. Vzhledem k nemocem zaměstnanců dostávají společnosti menší zisk; kašel a kýchání studenti chybí třídy a chybí znalosti; Starší lidé spolu s ARVI nebo chřipkou dostávají komplikace ve formě exacerbací chronických onemocnění. Není divu, že chřipka a nachlazení jsou považovány nejen za zdravotní, ale i za sociální problém, a jejich aktivní prevence je obzvláště důležitá - protože jakékoli onemocnění je snazší předcházet než léčit.

Aby se předešlo nechtěným schůzkám s chladem, může širokopásmové antivirové činidlo Kagocel. Kagocel byl vyvinut ruskými vědci speciálně pro prevenci a léčbu chřipky a ARVI u dospělých a dětí od 3 let.

Kagocel lze použít jak pro rutinní, tak i pro nouzovou profylaxi po kontaktu s osobou již trpící ARVI.

Kagocel je nejen účinný proti prakticky všem známým původcům viru chřipky a ARVI - mobilizuje sílu samotného organismu v boji proti infekci. Lék aktivuje produkci vlastních lidských interferonů - specifických proteinů s vysokou antivirovou aktivitou. Již po jednorázové dávce přípravku Kagocel je pozorováno zvýšené množství ochranných interferonových proteinů v lidské krvi až do 4-5 dnů. To znamená, že tělo je připraveno úspěšně odrazit útoky patogenních virů, patogenů SARS nebo chřipky a zabránit rozvoji onemocnění.

Pohodlný profylaktický režim - pouze 2 dny v týdnu, potvrzený v klinických studiích, účinnost a vysoký bezpečnostní profil Kagocelu mu pomohl získat vedoucí postavení v nominaci „Lék volby pro prevenci a léčbu SARS a chřipky“ v důsledku hlasování ruských lékařů v rámci „ruského Pharma Awards-2014 “.

Kagocel: Je to všechno o prevenci!

Funguje to i při pozdní léčbě!

„Doktore, chytil jsem zima...“ Zdravotníci denně slyší taková slova ve svých kancelářích. Konec konců, nemoc, v každodenním životě zvaná "zima" - akutní respirační virová infekce (ARVI) - se řadí mezi první na světě v prevalenci všech infekčních onemocnění. ARVI představuje až 90% všech případů infekčních onemocnění. Tak, jen podle oficiálních statistik, až 42 milionů lidí v Rusku trpí chřipkou a ARVI každý rok, nepočítá ty, kteří bezohledně volí self-léčba a nechodí do lékařů.

Na podzim a na jaře jsou zaznamenány tradiční sezónní „výrony“ výskytu chřipky a ARVI. To je způsobeno vysokou virovou zátěží, proměnlivostí počasí a fascinací lidí extrémem, s prudkou změnou klimatických podmínek, turistikou a avitaminózou na jaře.

Chřipka a akutní respirační virové infekce jsou vždy nevhodné: zasahují do kariéry, studií a porušují rodinné a osobní plány. Je zcela jasné, že každý člověk, který se stal obětí zákeřných chřipkových virů nebo ARVI, by se chtěl co nejdříve zotavit a vrátit se ke svému obvyklému způsobu života.

Co lze udělat tak rychle, jak je to možné? Nejdůležitější věc, kterou je třeba si uvědomit, je to, že bolest v krku, vycpaný červený nos, vodnaté oči, bolestivé klouby a horečka jsou jen příznaky chřipky nebo jiných ARVI. Důvodem tohoto stavu je virový útok, který přirozený štít těla, jeho imunita, nemohl bojovat. Jedná se o rozsáhlé pronikání virů do těla, jejich reprodukci a životně důležitou činnost, které způsobují viditelné symptomy - a proto je nutné nejprve bojovat s viry a ne s bolestmi hlavy, horečkou a horečkou.

Speciálně pro boj proti virům, které způsobují chřipku a ARVI, byl Kagocel vyvinut jako moderní ruská antivirová látka pro dospělé a děti od 3 let.

Kagocel se úspěšně používá jak k léčbě, tak k prevenci nachlazení a chřipky. Princip působení nástroje je založen na skutečnosti, že po jedné dávce Kagocelu v lidském těle je aktivována produkce interferonů. Jedná se o speciální proteiny, které mají schopnost izolovat a zničit viry chřipky a ARVI. V souvislosti s podáváním Kagocelu se symptomatické projevy stávají méně výraznými do konce prvního dne léčby.

Velkou výhodou a charakteristickým rysem Kagocelu je, že se používá jak z prvních příznaků, tak z pozdní léčby. I když začnete užívat Kagocel po dobu 3-4 dnů po nástupu příznaků nemoci - pomůže vám rychleji se zotavit a výrazně snížit riziko možných komplikací!

Od roku 2010 je Kagocel zařazen do Státního seznamu základních a základních drog. A v roce 2014, droga Kagocel získal vedení v nominace "Droga volby pro prevenci a léčbu SARS a chřipky" v důsledku hlasování ruských lékařů v rámci ruské Pharma Awards.

Kagocel: Funguje to i při pozdní léčbě!

Kagocel

Formy propuštění

Kagotsel instrukce

Kagocel je původní domácí antivirotikum patřící do skupiny induktorů (stimulantů) syntézy imunitního proteinového interferonu. Úlohou aktivní složky je zde sodná sůl kopolymeru, jejíž délka chemického vzorce neumožňuje vstup do „procrustského lože“ tohoto informačního článku. Používá se k léčbě a prevenci chřipky a ARVI. Má dvojí účinek: vykazuje přímou antivirovou aktivitu v kombinaci s výrazným imunomodulačním účinkem. Kagocel způsobuje vznik takzvaných. "Pozdní" interferony alfa a beta, o nichž je známo, že jsou nejúčinnější proti virům. Lék stimuluje produkci interferonu po dlouhou dobu: při použití jedné dávky přípravku Kagocel je terapeutická hladina interferonu udržována v krvi pacienta po dobu 7 dnů, což umožňuje jeho účinné využití jak pro léčbu chřipky, tak pro ARVI a pro jejich prevenci. Spolu s dalšími léky této farmakologické skupiny je Kagocel dobře kombinován s imunostimulanty, antibakteriálními léky, chemoterapií. První klinické studie přípravku Kagotsel byly provedeny vědci z Výzkumného ústavu chřipky (Petrohrad), Výzkumného ústavu virologie (Moskva) a Vojenské lékařské akademie (Petrohrad). Do studie bylo zařazeno asi 600 pacientů s chřipkou a ARVI. Pro jejich léčbu bylo použito následující schéma: 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně po dobu prvních 2 dnů a další 2 - 1 tableta 3x denně. Bylo zjištěno, že při použití přípravku Kagotsel v prvních 4 dnech po infekci má léčivo silný terapeutický účinek na chřipku vyvolanou viry A / H1N1, A / H3N2 a B: 70% pacientů zaznamenalo pokles tělesné teploty během prvních 2-3 dnů, zatímco jako ve skupině s placebem byli tito pacienti pouze 25%. Zmizení příznaků intoxikace ve stejném období bylo pozorováno u 64% a 20% pacientů. Kagocel je také účinný při chřipce v kombinaci s bakteriálním bolestem v krku: 90% pacientů užívajících léčivo v rámci kombinované terapie prokázalo normalizaci tělesné teploty po dobu 2-3 dnů a příznaky zánětu v ústech a hltanu byly eliminovány, zatímco ve skupině s placebem byly pozorovány podobné změny. pouze 35% pacientů.

Pozitivní účinek kagotelu na průběh jiných akutních respiračních virových infekcí (adenovirová choroba, parainfluenza) se projevuje snížením období horečky, zmírněním a úplným vyloučením příznaků intoxikace u 85% pacientů. Podle výsledků laboratorních a klinických studií léčivo nevyvolává negativní nežádoucí účinky, nemá imunosupresivní účinek na indexy tkáně a humorální imunity. Kagotsel je tedy vysoce účinný prostředek pro prevenci a léčbu chřipky a ARVI způsobený různými virovými kmeny, včetně t pandemie. Léčivo má řadu výhod ve srovnání s jinými léky: optimální bezpečnostní profil, absence klinicky významných nežádoucích účinků, snadnost použití. Je důležité, aby přípravek Kagotsel byl přímým antivirotickým účinkem, a to i při relativně pozdním zahájení užívání - 3-4 dny od okamžiku, kdy se objeví první známky infekce. Kagocel se neakumuluje v těle, nemá karcinogenní, teratogenní, embryonální toxické a mutagenní vlastnosti. Aby se zabránilo výskytu chřipky a ARVI, lék lze použít kdykoliv, včetně a jako prostředek nouzové profylaxe po přímém kontaktu s nositelem infekce.

Kagocel je dostupný v tabletách. Dospělým pacientům s terapeutickým účelem jsou předepsány 2 tablety 3x denně (první 2 dny) a 1 tableta 3x denně (další 2 dny). Celková doba trvání léčebného postupu je tedy 4 dny. Prevence virových infekcí se provádí sedmidenními cykly: 2 tablety 1 krát denně (první 2 dny), po kterých se provede 5denní přestávka a opakuje se průběh. Taková profylaxe může trvat až několik měsíců.

Antivirové léčivo Kagocel: účinnost a dávkování

Kagocel je jedním z mála imunomodulačních léků v tabletách charakterizovaných silnou aktivitou proti virové infekci. Účinnost léčiva je potvrzena schopností jeho složek inhibovat (potlačovat) aktivitu rotavirových a herpetických infekcí, SARS a chřipky. Podle principu reakce na virus je lék podobný jiným lékům - terapeutického účinku je dosaženo syntetizací lidského interferonu (endogenního gama globulinu) v krvi - organické protilátky se silným antivirovým účinkem.

Produkce protilátek lidským tělem začíná buněčnou aktivací lymfocytů, granulocytů, makrofágů, fibroblastů a endotelových buněk. Po užití Kagocelu dosahuje maximální buněčná koncentrace produkovaného imunoglobulinu kritického bodu. Aktivací enzymových složek (protein kináz a adelické syntetázy) inhibuje gama globulin syntézu (pronikání) virového proteinu a RNA.

Zjednodušeně řečeno - lék je v podstatě induktorem imunitní odpovědi a doslova způsobuje, že tělo produkuje zaváděcí dávku antivirových protilátek.

Kagocel má vysokou dobu trvání aktivní expozice, používá se v jakémkoli stadiu onemocnění, snadno se vylučuje z těla (7. den až do 99% dávky), nemá žádné kumulativní vlastnosti a vedlejší účinky.

Podle návodu k použití od výrobce Kagocel - antivirotikum schválené Ministerstvem zdravotnictví Ruska jako účinný nástroj pro prevenci a léčbu SARS, chřipky a herpesu. Od roku 2006 je tento lék zařazen do struktury veřejných zakázek na životně důležité léky.

Jaké nemoci jsou předepsány Kagocel?

Lék předepisuje lékař pro symptomy virové etiologie:

 • ARVI;
 • Chlad, chřipka;
 • onemocnění sliznic ve formě skupinových vyrážek (virový herpes);
 • cytomegalovirová infekce;
 • infekce rotavirem;

Účinnost přípravku Kagocel v rotaviru - co je podstatou léčby

Organicky perzistentní (trvale žijící) rotavirus významně snižuje imunitní ochranu infikované osoby. Nedostatek interferonu je zvláště patrný v období sezónní morbidity u dětí. Při aktivaci imunitní reakce dochází k rychlé eliminaci (eliminaci) viru z těla a v důsledku toho dochází k rychlému zotavení.

S rozvojem rotavirového onemocnění vyvolává podání Kagoclu koncentraci aktivních imunitních buněk ve střevě již 4 hodiny po první tabletě. To může významně snížit projevy intoxikace, normalizuje tělesnou teplotu, rychle uvolňuje příznaky dehydratace stabilizací stolice a stimuluje regenerační funkci epiteliálních buněk střevní sliznice.

Zahrnutí léku Kagocel do komplexní léčby rotaviru významně snižuje riziko opakované infekce, která zabraňuje dalšímu šíření infekce. Důvodem je účinek Kagocelu na reprodukční funkci virové částice v těle. Tato skutečnost je klinicky izolovaná a zdůvodněna předními odborníky na virologii podle laboratorních studií infekce gamma globulinem.

Režim tablet Kagotsel pro rotaviry u dětí

 • první dva dny jedna tableta dvakrát denně;
 • další dva dny, jedna tableta denně.

Děti starší věkové kategorie (od 6 let) se doporučuje užívat tento lék v následujících poměrech:

 • první dva dny na tabletu třikrát denně;
 • pak dva dny pilulku dvakrát denně.

Celkový počet tablet Kagocel pro jednu léčebnou kúru by neměl překročit 10 kusů na osobu.

Léčba kurzem výrazně urychluje dobu zotavení, zabraňuje šíření patogenní mikroflóry do jiných orgánů, přispívá k rychlé lokalizaci infekčního ohniska. Účinnost léčby dospělých s průběhem léku byla zkoumána pomocí dynamických ukazatelů a laboratorních testů. Na základě získaných dat byl učiněn závěr, že celkový obraz spastických projevů za první dva dny se nemění. Na pozadí poklesu na respirační klinice je zaznamenán pokles příznaků rýmy na třetí den a snížení frekvence průjmu na čtvrtý den. Již druhý den však pacient zaznamenal zlepšení zdraví a chuti k jídlu.

Prevence a léčba virového onemocnění Kagocel u dospělého pacienta

Předtím, než budeme hovořit o režimu tablet Kagocel při různých onemocněních, je třeba poznamenat, že přípravek je určen k perorálnímu (internímu) použití. Při ošetření pilulky nelze rozdělit na polovinu, rozbít na kusy, odtrhnout filmový obal.

Princip vyvinutý výrobcem schémat příjmu léků je zaměřen na vytvoření imunitní reakce na šok. Konzistentní nižší dávkování poskytuje dlouhodobou ochrannou bariéru.

Při absenci pozitivních výsledků během prvních tří dnů aplikace aplikace Kagocel lékařem lze předepsaný průběh v průběhu času upravit podle lékařských indikátorů.