10 tipů, aby se zabránilo nachlazení

V chladných zimních dnech můžete snadno chytit zimu, zachytit jakoukoliv infekci nebo chřipku. Je to jen trochu nervózní nebo zima, protože imunitní systém okamžitě reaguje a selže. Existuje však několik jednoduchých doporučení, která pomohou zabránit sezónním vypuknutím virových onemocnění a spolehlivě posílit imunitní systém.

 1. Žvýkací guma.

Tyto voňavé bílé "polštářky" dokonale osvěžují ústa a hrdlo, stejně jako pomáhají snižovat a odstraňovat přebytečný hlen. Za pouhých 10-15 minut intenzivního žvýkání můžete dobře čistit ústa.

 1. Často se nedotýkejte rukou tváří.

Nos a ústa, které jsou hlavními vodiči virů a patogenů v těle, musí být udržovány čisté.

 1. Zapněte zvlhčovač nebo ionizátor doma.

Taková zařízení nedovolí, aby sliznice zůstaly po dlouhou dobu suché, otevírají „paže“ a cestu k infekci. Zvlhčovače udržují optimální vlhkost v místnosti a zabraňují vytváření příznivého prostředí pro činnost virů.

 1. Pijte nějaké šampaňské.

Tento účinný způsob řešení nachlazení k nám přišel z Francie.

To je zahřáté šampaňské s medem, opilý v noci, ulehčí od mnoha projevů nachlazení. Jen jeden šálek teplého nápoje s hrající bubliny pomůže lépe spát a pomůže zahřát. Jaká je síla této chutné drogy?

Faktem je, že nápoj aristokratů obsahuje taniny, díky kterým se produkují protilátky a hořčík ve složení šampaňského obnovuje pevnost.

 1. Obohacte dietu kořením.

Riziko zachycení nachlazení je s největší pravděpodobností na místech s velkou koncentrací lidí. Pro prevenci, můžete jen žvýkat sušené květy hřebíčku nebo citronovou kůru na pár minut. Kromě toho je dobré ochutnat pokrmy s různými aromatickými kořením.

Kurkuma, zázvor, paprika, horká červená paprika, nové koření a vavřín mají vynikající bakteriostatické, dezinfekční, imunomodulační a oteplovací vlastnosti.

 1. Nezapomeňte na ranní cvičení.

V dětství jsme se všichni dozvěděli o důležitosti ranních cvičení a zcela správně. Nejzákladnější cvičení prováděná po dobu 10-15 minut dopoledne (dřepy, ohyby, ohyby) vám pomohou zůstat v dobrém stavu déle během dne. Pravidelné cvičení uzdraví tělo, utáhne postavu a posílí imunitní systém.

 1. Osvětlete aroma lampu. Esenciální oleje z eukalyptu, citronu, pomeranče, jedle dekontaminují vzdušný prostor a mají také příznivý vliv na dýchání. Stačí rozsvítit lampu po dobu 15 minut jednou denně nebo provádět inhalace esenciálními oleji. Olej může být kapán na vatový tampon a pak umístěn na baterii. Omezte sladkosti.
 2. Omezte spotřebu sladkostí V produktech obsahujících čistý cukr se vytvoří prospěšné živné médium pro všechny druhy mikrobů. Proto jsou milovníci sladkostí více ohroženi nachlazením a viry. Jídlo, které je bohaté na bílkoviny, vitamíny a vlákninu, může chránit před infekcí. Jezte kuře, ryby, kaviár, citrusové plody, sušené ovoce, mořské plody, mořské plody, pohanky, zelí a fermentované mléčné výrobky častěji.
 3. Použijte vitamínovou směs, která obsahuje následující ingredience: rozinky, sušené meruňky, citronové maso s kůrou, med, vlašské ořechy. Z těchto produktů je třeba vytvořit homogenní směs. K tomu stačí pára a nasekané sušené ovoce, a pak přidejte dužinu a šťávu z citronu a medu. Tento chutný chutný lék by měl být používán 2x denně na čajovou lžičku. V odezvě vám imunita řekne "děkuji."
 4. Používejte jednoduché nástroje po ruce.

Jak zabránit nachlazení v raných fázích

Pozorný člověk si vždy všimne nástupu zimy. Zpravidla na samém počátku nemoci začíná lechtat v krku, objeví se závratě, svědění v nose a svědění, chci kýchat. Je velmi důležité identifikovat nemoc v rané fázi vývoje, protože je mnohem snazší ji vyléčit. Pokud vynecháte tento důležitý bod, můžete se vymanit ze života na 7-10 dní, dokud zima neprojde celým cyklem.

Zvláště pečlivě musíte být k dětem, protože nám neřeknou o problematických příznacích. Zpravidla se děti na počátku onemocnění stávají rozmarnými, indispozice je činí slzící a podrážděnou. Kromě toho, nos dítěte klade, tam jsou transparentní výtok z nosu.

Jak se dostat nemocný po podchlazení

Každý zná situaci, kdy osoba při čekání na autobus přišla v dešti nebo chladila na autobusové zastávce. Nebo oblečený ne pro počasí. V takových případech je nutné přijmout neodkladná opatření, která by pomohla vyhnout se nemocem po podchlazení.

  Když se vrátíte domů, musíte se zahřát. To lze provést rychle horkou lázní. Nejdříve se ponořte do teplé vody a pak přidejte horké, jak si zvyknete na kůži. Udržujte vodu horkou a horkou - pokud možno.

Po splnění těchto jednoduchých pravidel, dokonce i onemocnění, které začalo na pozadí hypotermie, ustoupí a nebude mít čas vyvíjet se.

Jak zabránit chladu po kontaktu s nemocnou osobou

Stává se, že musíte komunikovat s nemocnou osobou - v rodině nebo v práci. A často můžete dostat virus ve veřejné dopravě, ve frontách nebo na hřišti. Co dělat, aby se vám po nemocném kýchalo? Ano, imunitní systém může fungovat a nebudete nemocen. Pokud je však virus dostatečně silný, obrana těla nemusí pomoci. Co dělat? Je možné počkat na nástup nemoci? Ne! Po kontaktu s nemocnou osobou je třeba přijmout naléhavá opatření.

Za prvé, musíte propláchnout nos. Drtivá většina virů vstupuje do těla nosní sliznicí. Pokud se virus dostal na sliznici, ale ještě se mu nepodařilo vstřebat, umytí vás před infekcí. Opláchněte nos není obtížné - lze to provést pomocí konvice. Udělejte teplou slanou vodu a nalijte ji do konvice. Nasaďte nos do nosní dírky a pomalu otočte hlavu na stranu, dokud tryska nezačne vylévat z volných nozder. Tak propláchněte obě nozdry. Pokud vám tento způsob praní nevyhovuje, můžete jednoduše držet jednu nosní dírku a druhou nasávat vodu. Po pobytu malého dítěte na veřejném místě (klinika, hosté, kavárna) je třeba nos a nos opláchnout. K tomu stačí do každé nosní dírky vložit kapku fyziologického roztoku. To pomůže nejen umýt sliznici, ale také ji navlhčit.

Za druhé, musíte pít hodně vody. Pití léků pro profylaxi je pochybné potěšení, ale voda nezpůsobuje žádné škody. S onemocněním ARVI je tekutina velmi účinná, protože virus se z těla vymyje pouze pitím velkého množství vody. A ne šálek horkého čaje s citronem, ale 2-3 litry teplé tekutiny. Je-li v rizikové zóně dítě, nabídněte mu své oblíbené šťávy a kompoty - jen cokoliv, jen kdyby vypil alespoň jeden litr. To pomůže potlačit nemoc na vinici.

Za třetí je nutné zajistit kvalitu vzduchu v místnosti. Virus miluje suchý a teplý vzduch - v takových podmínkách se aktivně reprodukuje, což je plné infekce jiných členů rodiny. V chladném a vlhkém vzduchu však virus umírá. Místnost musí být pečlivě vysílána a co možná nejčastěji. Dvakrát denně proveďte mokré čištění, instalujte zvlhčovač, zmírněte práci radiátorů. Všechna tato opatření přispějí k potlačení nemoci, která neměla čas začít.

Kromě toho, pokud pociťujete nástup onemocnění, musíte si odpočinout alespoň jeden den doma, i když je zdravotní stav stále tolerovatelný. Je lepší zůstat doma několik dní, než onemocnět a vypadnout ze života na týden.

Lidové léky na prevenci nachlazení

Existuje mnoho receptů na domácí medicínu, které vám mohou pomoci potlačit ARVI v rané fázi vývoje.

 1. Šípky Pokud jste nemocní, imunitní systém v současné době nemá dostatek vitamínů. Chcete-li ji naplnit, musíte vypít boky bujónu. Hodně vitamínu C se nachází také v malinách a citronu. Pijte čaj s těmito ingrediencemi, abyste posílili své zdraví. Kromě toho můžete mít vždy na dohled tablety kyseliny askorbové. Jsou kyselé, a mnoho dětí je rád, že pilulky jako cukr.
 2. Zázvor Má mnoho živin, ve svém složení zázvor je podobný kořenu dlouhověkosti ženšenu. Přidejte zázvor do čaje, omáček a zálivek. Zázvorové koření aktivuje imunitní aktivitu organismu.
 3. Živočišný tuk. Pokud dítě začalo bolet, můžete si ho otřít jakýmkoliv živočišným tukem - jezevcem, jehněčím, husím. Tuk se dlouhodobě zahřívá a dobře se zahřívá. Smear hrudníku, krku, zad a křídel nosu, aby se zabránilo rozvoji onemocnění dýchacích cest.
 4. Inhalace. Pokud je nos naplněn, můžete provést inhalaci. K tomu, vařit brambory nebo vařit bylinné odvar. Do kapaliny můžete přidat esenciální olej z eukalyptu nebo máty peprné - dokonale odstraňuje otok a otevírá nosní dýchání.
 5. Napájení. Pokud je tělo v počáteční fázi onemocnění, musí být zbaveno trávení potravy. To znamená, že jídlo by mělo být lehké, aby tělo proti viru vrhlo veškerou sílu. Kuřecí vývar, zeleninové pyré - to je to, co pacient potřebuje.

Jedná se o jednoduché, ale účinné a časem prověřené tipy, které neumožňují, aby se onemocnění ve vašem těle usídlilo.

Aby nedošlo k onemocněním, během chladného období je třeba tělo posílit vitamíny. Pokud máte malé dítě, vyhněte se přeplněným místům, dříve než navštívíte kliniku, aplikujte oxolinovou mast na profylaxi na nosní sliznici. To platí i pro těhotné ženy - jejich imunita je také oslabena. Pokud jste nuceni kontaktovat nemocného, ​​noste masku. V chladném období, zkuste se obléct podle počasí, nespěchejte se svléknout na jaře. Vyměnitelné jarní počasí může zajistit nečekaný déšť a sníh - neodkládejte teplé bundy dopředu. Získejte chřipku výstřely před podzimem. Zachrání vás od takové hrozné a nebezpečné nemoci, a jednoduché ORVI vám pomůže mnohem snadněji. Vyhněte se průvanu, zvlhčujte místnost a trávte více času venku. Posílit imunitní systém správné výživy, fyzické aktivity, zpevnění. A pak pro tebe není žádná zima!

Jak se vyhnout nachlazení - prevence nachlazení

Existuje jen málo lidí, kteří čelí těmto nebo jiným katarálním onemocněním - rýma, bolest v krku, kašel, horečka. Nejčastěji se to děje s nástupem podzimu. Takzvaná „chladná sezóna“: teplota vzduchu se snižuje, časté jsou studené větry, prší a někdy nejsme ve spěchu, abychom se zahřáli, jako bychom doufali, že se teplo vrátí. A zdá se, že víme vše o prevenci nachlazení, ale někdy je nemožné vyhnout se nachlazení.

Před námi je ještě mnoho chladných dnů a myslím, že s tímto tvrzením by sotva někdo nesouhlasil:

Je lepší předcházet nemoci než léčit.

Připomeňme si tedy, jaká opatření je třeba přijmout k ochraně sebe a svých blízkých před nachlazením. A možná „chladné období“ pro nás nebude takové.

Jak se vyhnout nachlazení

Než začneme mluvit o opatřeních k prevenci nachlazení, naučme se nejdůležitější věci pro sebe.

Často považujeme chlad za „neškodnou nemoc“, která se jednoduše stává překážkou a narušuje náš obvyklý způsob života. Dokonce existuje takový výraz - „Pokud léčíte rýmu, pak to za sedm dní projde, pokud nebude ošetřeno, pak za týden.“

Ano, někdy se to stane - několik nepříjemných dnů a plné uzdravení.

Bohužel, ne vždy to tak neškodí, někdy se z banálního chladu stává vážnější onemocnění.

Proto, pojďme zacházet s nachlazením ne jako s nějakým nepohodlím. Je to nemoc a mělo by se s ní zacházet, ale toto je téma pro další diskusi, dnes mluvíme o prevenci.

Prevence nachlazení

Opatření k prevenci nachlazení lze rozdělit do dvou skupin:

 • Specifická profylaxe je očkování, jehož cílem je působit proti specifickému patogenu, zpravidla se provádí za účelem ochrany populace před chřipkou.
 • Nespecifická profylaxe je tématem naší konverzace - zvýšení obranyschopnosti těla.

A kdo stojí nad obranou těla - to je naše imunita. A samozřejmě musíme přemýšlet o imunitě, ne když začíná chladné období, ale neustále. Jedná se o integrovaný přístup, který zahrnuje správnou výživu a zpevňující postupy, cvičení a další metody, které jsou užitečné pro udržení imunity.

Mám článek na blogu o tom, jak posílit imunitní systém, tam jsem za všechno podrobně, doporučuji čtení.

Existují však preventivní opatření, která přímo souvisejí s obdobím podzim-zima, připomeňme si je:

 1. Na podzim se obvykle zhoršují chronická onemocnění, která snižují ochranné funkce našeho těla a zvyšují riziko dokonce i nachlazení. Vědět o své nemoci, postarat se předem a provést řadu opatření, aby se toto podzimní zhoršení pohodlnější. Je lepší to udělat pod dohledem lékaře.
 2. Šaty podle počasí a zvážit, kolik času strávíte na ulici. Hypotermie je často příčinou našich nachlazení. Zajištění v této věci však také není nutné, měli byste být pohodlní ve svém oblečení.
 3. Navlhčete vzduch. Suchý vzduch vytápěných míst schne sliznici nosu, což usnadňuje vstup virů z nosní dutiny do plic.
 4. Vzduch v místnosti. Výměna vzduchu je užitečná v každém případě, ale pokud je v místnosti chlad, pak větrání sníží koncentraci virů ve vzduchu.
 5. Aromaterapie je široce používána pro profylaktické účely, protože některé oleje mají antivirový účinek. Tento olej je pelargónie, levandule, citron, melissa, tea tree olej, eukalyptus. Pro zpracování místnosti stačí do olejového hořáku nalít 3 až 4 kapky oleje a nechat pár hodin. Pokud není žádná aroma lampa, pak můžete přidat několik kapek oleje do vody a sprej kolem místnosti s rozprašovačem. Neexistují žádné esenciální oleje, je k dispozici lék - sekat česnek, dát do talíře a dát do místnosti - těkavé éterické oleje a česnek phytoncides udělat vynikající práci s virovými mikroby.
 6. Mokré čištění se vztahuje také na opatření, která zabrání nachlazení. Esenciální oleje můžete použít při čištění, přidáním několika kapek do kbelíku s vodou.

Pravidlo můžete často slyšet:

V období exacerbace nachlazení, a to zejména během epidemie chřipky, se jen zřídka vyskytují v místech s velkou koncentrací lidí.

Ano, rada je správná, ale ne vždy proveditelná, protože používáme veřejnou dopravu, pracujeme, navštěvujeme supermarkety a můžeme snadno chytit virovou infekci.

Jak se v tomto případě chránit? Je nutné vytvořit bariéru pro viry:

 • Umyjte si ruce často mýdlem. Virové částice, které jsou životaschopné několik hodin, mohou být doslova všude, na jakémkoli objektu, kterého se dotýkáme. A naše ruce se mohou stát dirigentem infekce, protože se velmi často dotýkáme tváře rukama, což usnadňuje vstup virů do dýchacích cest. Není možné umýt si ruce, nosit alkoholové utěrky nebo ruční sanitizátor.
 • Před opuštěním domu namažte nosní průchody oxolinovou mastí nebo jen vazelínou, čímž vytvoříte ochrannou vrstvu v nose, která zabrání vniknutí virů do sliznice. Když se vrátíte domů, ujistěte se, že si opláchněte nos.

Jsme zvyklí na to, že pokud mluvíme o nachlazení, pak si okamžitě vzpomínáme na vitamin C. Ano, skutečně posiluje obranyschopnost těla, ale nyní se vědci o tomto vitamínu stávají méně explicitní. Výsledkem výzkumu bylo, že nadbytek vitaminu C může vést k opačnému efektu.

Všechno by mělo být umírněné a přítomnost jiných vitaminů není pro prevenci nachlazení méně důležitá.

Například vitamín D snižuje riziko nakažení chřipkou a jinými nachlazeními. B vitamíny hrají důležitou roli v udržování imunitního systému. Vitamin A, posilující sliznici, posiluje ochranné funkce našeho těla. Vitamin E také pomáhá odolávat nachlazení.

Další důležité látky jsou důležité. Bez ohledu na silné stránky a imunitní systém pracoval bez selhání, tělo potřebuje bílkoviny - především zvířata, protože všechny esenciální aminokyseliny důležité pro imunitní buňky jsou v nich obsaženy. Takový stopový prvek jako zinek pomáhá odolávat bakteriím. Železo zvyšuje odolnost těla.

Závěr - v každém ročním období je nutná pestrá a vyvážená strava, ale v období podzimu a zimy tomu věnujte zvláštní pozornost, a proto budete pomáhat svému tělu zvýšit jeho ochranné funkce. Jaké produkty obsahují určitý vitamín a stopový prvek lze přečíst zde a zde.

Nezapomeňte na dary přírody - med, bylinky, bobule (šípky, brusinky, brusinky, zázvor, heřmánek, máta). Děláte z nich vitamínové čaje - to nejsou jen chutné nápoje, ale vynikající preventivní prostředek pro nachlazení. Vezměte na vědomí zdravý nápoj z bazalky a citronu, stejně jako sledovat video.

Existují hotové vitamínové a jiné léky na prevenci nachlazení, zachování imunity, ale nedoporučuje se užívat je bez konzultace s odborníky.

Toto jsou jednoduchá doporučení, jak se chránit před chladem. Nezapomeňte je dodržovat a chlad vás nepřekvapí.

Postarejte se o sebe a své blízké a buďte zdraví.

Jak se vyhnout nachlazení: sedm jednoduchých tipů

Jak se vyhnout nachlazení: sedm jednoduchých tipů

Podzim je hektickým ročním obdobím, kdy je tělo zvláště náchylné k onemocnění. Nedostatek vitamínů, proměnlivé počasí, častý stres a sezónní blues - to vše má negativní vliv na zdraví. Jak se vyhnout nachlazení a chránit příbuzné před ní?

Léčba odpočinku

Správný režim dne je užitečná a nezbytná věc, která, bohužel, téměř každý opomíjí. Ale na podzim, více než kdy jindy, potřebujeme dobrý odpočinek. Odpověď na otázku, jak chytit chlad méně, je proto velmi jednoduchá. Je třeba dát tělu větší odpočinek. Aby bylo možné zotavit se a „nabít“ imunitu, potřebuje v průměru 7–8 hodin dobrého zdravého spánku. Je prokázáno, že ti, kdo se pravidelně zbavují drahocenných hodin nočního odpočinku, riskují, že budou chytit všudypřítomné viry mnohem rychleji. Kromě toho byste neměli ignorovat polední přestávky v práci pro krátký odpočinek a možnost relaxovat ve večerních hodinách s rodinou.

Ne den bez pohybu

Každý sportovec ví, jak se chránit před nachlazením. Pravidelné cvičení dokonale trénuje nejen svaly, ale i imunitní systém. Spustit maratony a nastavit záznamy žádné síly. Jakékoliv fyzické aktivity jsou vítány, ať už je to chůze po městě nebo gymnastika v dopoledních hodinách. Už jste někdy snili o registraci na fitness nebo plavání? Přišel ten správný okamžik k uskutečnění jeho plánu. Nejvíce zoufalí si mohou sami vyzkoušet léčivou sílu kalení. Nicméně, nejprve se ujistěte, že se poraďte se svým lékařem, abyste zjistili, jak a co je nejlepším způsobem, jak zahájit léčbu vodou.

Jídlo pro dobro

Vyvážená strava byla a zůstává účinným opatřením pro prevenci nachlazení. Hodnocení nejužitečnějších produktů v tomto smyslu je vedeno česnekem. Látky obsažené v něm ničí mikroby a zvyšují odolnost těla. Zelí je bohaté na vitamín C, ještě více než citrusy. Neměli bychom však na ně zapomínat. Jogurty s „živými“ bakteriemi posilují imunitní systém a podporují zdravou střevní mikroflóru. Dalším přirozeným imunomodulátorem je med, zejména v kombinaci s citronem. Zahřáté polévky a kaše, maso a ryby, zelenina a ovoce, obiloviny a ořechy by také měly zvítězit ve stravě.

Hlavní vitamíny podzimu

Tělo potřebuje přijímat štědré porce vitamínů během chladného období každý den. Ale které z nich jsou nejdůležitější právě teď? Kromě výše uvedeného vitamínu C je nutné opírat se o vitamín A - silný antioxidant, který se podílí na metabolických procesech. Je plná jater, vajec, dýně, mrkve, rajčat, jablek a rakytníku. Velmi důležitý je vitamín D, který je zodpovědný za minerální rovnováhu. V létě se vyrábí sám na slunci. A když se sníží jeho aktivita, zásoby by měly být doplněny tvarohem, sýrem, mastnými rybami a houbami. Vitamin E činí červené krvinky odolnější vůči útokům virů. Stojí za to hledat v rostlinných olejích, zelenině, kukuřici, klíčící pšenici a ořechech.

Imunita rostlin

Mnoho rostlin také obsahuje vitamíny pro prevenci nachlazení. Šampión mezi nimi je divoká růže. Vezmeme 100 g sušených bobulí, lehce hněteme a nalijeme do termosky o teplotě 85–90 ° C. Trváme na šípku 12 hodin - v této formě ušetří maximum užitečných látek. Chcete-li pít infuzi bylo příjemnější, přidejte med podle chuti. Spolehlivě chrání před onemocněním zázvor. Na dně sklenice jsme dali 2 cm strouhaného kořene zázvoru, zalijeme vařící vodou a necháme 10 minut. Přidejte plátek citronu a 1 lžičku. med - studený elixír připraven. Výborným prostředkem prevence jsou čaje s heřmánkem, lipou a echinacea.

Příroda vůně pomoci

Fanoušci aromatických olejů mohou také poskytnout praktické rady, jak se během sezóny nechytit nachlazení. Aromatické lampy jsou v tomto ohledu velmi účinné. Stačí nalít trochu vody do speciální mísy, 3-4 kapky oleje a zapálit svíčku. Tóny grapefruitového oleje dobře, jedle čistí dýchací cesty, eukalyptus je známý svým antibakteriálním účinkem, mátou se ohřívá a usnadňuje dýchání, rozmarýn odstraňuje hlen. Pro zvýšení efektu můžete najednou promíchat několik olejů. Mimochodem, děti takové postupy jsou uvedeny na prvním místě. Pro nejmenší vhodné olejové máty, eukalyptu a citronu. Pro starší děti si vyberte oleje z borovice, rozmarýnu a tymiánu.

Brilliance a čistota

Nedodržení nejjednodušších hygienických pravidel značně usnadňuje práci s viry a bakteriemi. Tak je nezanedbávejte. Pravidelné mytí rukou, větrání pokojů v domě a časté mokré čištění je to nejmenší, co můžeme udělat pro udržení zdraví blízkých. Mimochodem, stejné aroma oleje zvyšují účinnost těchto jednoduchých manipulací. K tekutému mýdlu přidejte 7-10 ml citrónového, čajového nebo tymiánového oleje - tím se zvýší antibakteriální ochrana. A před mokrým čištěním, rozpusťte 3-5 kapek jakéhokoliv aroma oleje v kbelíku s vodou. Čistá a voňavá svěžest bude vaší odměnou.

Souhlasím, že dodržování těchto základních doporučení není tak těžké. Mnohem snazší než zabývat se nechtěným chladem. Zdraví, dobrá nálada a jasný podzim vám a vašim blízkým!

Jak se vyhnout nachlazení: podrobné pokyny

Repost

Už vás nebaví pokaždé, když venkovní teplota klesne pod 15 ° C? Vidíte lidi, kteří nikdy onemocní a nechápou, jak to dělají? Rádi Vás potěší: rozhodně to není genetika. Sdílíme tipy, které vám pomohou přestat být nemocný, ale pouze za podmínky, že je budete následovat.

Podpora zdraví prostřednictvím výživy a cvičení

Omezte počet spotřebovaných kalorií. Možná předtím, než jste neměli důvod omezovat se na jídlo a jít na dietu, ale teď to musíte udělat. Studie ukazují, že lidé, kteří jedí o 25% méně normálně, málokdy onemocní. Vaše hladiny cholesterolu, triglyceridů a krevního tlaku budou nižší, což povede k lepšímu zdraví. Ale to neznamená, že musíte hladovět, prostě jíst o něco méně než obvykle. Pro vegany a vegetariány je nejlepší odmítnout koupit jídlo, které obsahuje hodně cukru, soli, tuku a dalších škodlivých látek.

Vezměte vitamíny pro imunitní systém. Než to uděláte, poraďte se se svým lékařem, který vám řekne, co Vám chybí vitamíny a živiny, a doporučte dobré vitamíny. Nezapomeňte však na výživu, ve které musíte zahrnout potraviny s vysokým obsahem vitamínů A, C, D, železa a zinku.

Pojď ven na ulici. Najděte důvod jít ven, i když si myslíte, že je tam zima. Vaše tělo potřebuje kyslík, pohybujete se a dodává vašim buňkám nezbytný impuls. Šaty teplejší a jít na procházku nebo jog, chodit déle se psem, jít do obchodu několik bloků od vašeho domova. Vše, co potřebujete, je být venku.

Cvičení. Do kardio cvičení, aby se vaše srdce čerpané a krev se pohybuje. Posiluje imunitní systém a také pomáhá zhubnout, posílit svaly a bojuje proti zánětu a chorobám. Jak cvičení pomáhají posilovat imunitu? Faktem je, že během fyzické aktivity se produkují bílé krvinky, které bojují proti špatným bakteriím a virům.

Jezte zdravé potraviny. A znovu o jídle. Jezte méně zpracovaných potravin. Správná výživa bude vaše tělo silnější a pomůže udržet váš imunitní systém v dobrém stavu. Pijte dostatek vody a snažte se jíst biopotraviny. Jíst zeleninu, saláty, světlé (ale přírodní) zelenina a ovoce. Zahrnout zázvor, pomeranče a česnek ve vaší stravě.

Podpora zdraví prostřednictvím nových návyků

Naučte se relaxovat. Stres vyvolává pokles imunity. Nižší hladiny kortizolu udržují vaše tělo v dobrém stavu, ale když jste ve stresu, spíte méně, méně cvičíte a jíte více, a to vše vede k nemoci. Existují stresové hormony zvané glukokortikoidy. Z dlouhodobého hlediska tyto hormony poškozují váš systém blokováním jiných buněk. Když se to stane, stanete se náchylnější k nejslabším virům.

Mysli pozitivně. Je důležité, aby vaše myšlenky byly pozitivní. Studie ukazují, že šťastní lidé, kteří se ani nestarají o to, jak se dostat nemocný, neublíží! Ukazuje se, že pozitivní myšlenky produkují více protilátek proti chřipce, i když vědci stále nechápou proč.

Být společensky aktivní. Studie dlouho ukázaly spojení mezi osamělostí a izolací od společnosti a špatným zdravím. Jsme lidé a musíme být společensky aktivní. Trávit čas s přáteli, rodinou, užívat si komunikace. Sportujte se svými přáteli, „zabíjením“ dvou ptáků jedním kamenem.

Vyhněte se tabáku, alkoholu a drog. To vše je škodlivé pro vaše zdraví, oslabuje vaše tělo každý den. Tyto látky věci komplikují, činí vás závislými. Cigarety, drogy a alkohol jsou toxiny. Někdy se jejich účinek ani necítí, ale je.

Spánek dost. To znamená každou noc. Dostatečné množství spánku zmírňuje stres a umožňuje tělu zotavit se z každodenních činností. Studie z roku 2009 zjistila, že lidé, kteří spí méně než 7 hodin, zvyšují své šance na prožití zimy. S naším rytmem života může být obtížné spát po dobu 7 hodin každou noc, ale je to důležité, pokud si chcete udržet své zdraví. Spánek před obědem o víkendech také není nutný, protože během týdne vyvolává velkou únavu.

Dodržujte hygienu. Kromě pravidelného sprchování je třeba provést minimální hygienické postupy:

- Použijte ruční sanitizer. Vyhněte se mýdlu na veřejných místech, protože může být kontaminován bakteriemi. Místo toho si vyberte zařízení s dávkovačem.
- Vždy důkladně otřete ruce. Mokré ruce mohou pěstovat bakterie.
- Štětec si zuby, jazyk, nit, opláchněte si ústa. V našich ústech roste spousta bakterií. Špatná ústní hygiena nese závažnější nemoci než běžné nachlazení, jako je cukrovka.

Zvyšte hygienu na další úroveň. Zde je několik věcí, které překračují minimální postupy potřebné k provedení, ale také vám pomohou být zdravější:

- Umyjte si ruce pokaždé, když se vrátíte domů.
- Vyhněte se kliky dveří. Použijte hadřík nebo ubrousek k otevření dveří na veřejných místech. Pokud je to obtížné, nedotýkejte se obličeje rukama po kontaktu s dveřmi.
- Po kontaktu s cizími osobami si umyjte ruce.
- Při vaření používejte speciální rukavice.
- Nedotýkejte se nic na veřejných místech. Použijte papírové ručníky, toaletní papír a ubrousky pro spláchnutí toalety, zapnutí baterie atd.

A nezapomeňte nosit podle počasí, nosit šátek, zavírání hrdla, vzít si deštník s sebou a nosit nepromokavé boty.

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Jak zabránit chladu

Jak zastavit studený začátek?

Odpovědi:

Anna Matveeva

Antibiotika - v žádném případě! Nejedná se o viry, pouze o bakterie, a chřipka, jako každá zima, je virová infekce. Antipyretika (aspirin, paracetamol, fervex, coldrex a další reklamní kouzla) - pouze pokud je teplota vyšší než 38,5 V. Ve všech ostatních případech vytvoříte dlouhodobý průběh onemocnění.
Jakmile je to možné, začněte užívat imunitní stimulanty, nejlepší přípravky na echinacea, lékárna má imunitu a tinkturu echinacea, což je totéž. První den vezměte půl lžíce každé dvě hodiny, pak třikrát denně. Pokud zachytíte virus v prvních hodinách nemoci, můžete jej jednoduše odříznout, pokud se později budete stále zotavovat mnohem rychleji a bez komplikací, ale můžete ho upřímně dostat asi den, dokud se tělo neshromadí a virus se nezničí.
Pokud není chuť k jídlu, je lepší hladovět, protože. při vysokých teplotách se jídlo neabsorbuje, ale pouze tělo otráví. Ale pití by mělo být dostatečné - až 3 litry denně. Mimochodem, alkohol zvyšuje toxický účinek viru, zejména chřipky.

jozef lipovich

rozpustný aspirin "C"

Alena Levchenko

Sandra (homeopatie); Bioline "Chřipka" nebo "Studená"; arbidol

Princezna

Můj účet byl odebrán

Zkuste lék nazvaný pharmacytron je horký čaj na zimu

Elena

Nemůžete to zastavit, ale komplikacím se můžete vyhnout, pokud sedíte doma několik dní, což zabrání šíření infekce.

Nelli Bagrintseva

vařit vápno květ, jen na noc, pot z ní, aby cibule řešení slabé, upustit oči, pokles nos s šťávou kalanchoe, můžete pít řešení: třít aloe, přidat med, trvat na tom, odtok - to je dobrá imunita.

Evgenia Khlystenkova

Nejlepší způsob, jak se milovat se svou milovanou osobou!

Annie

Vitamin C, potřete telata vietnamským balzámem Asterisk na noc.

Marina

Osobně bych raději běžela, abych si zahazovala, zahřívala nos se solí, pila čaj s medem, divokou růži a zahřála. ale obecně je lepší koupit nějaký druh léků podporujících imunitu i když onemocníte, rychleji se zotavíte!

Aminazinus

Myslím, že to nebude snadné zastavit, ale můžete zmírnit svůj stav a podpořit rychlé zlepšení, a to i v těch nejjednodušších způsobech, aniž byste se uchýlili k lékům. Bohatý teplý nápoj (čaj s marmeládou, citron - obecně nádherný - obsahuje vitamin C). Nezapomeňte zavlažovat hrdlo (kloktadlo) odvarem z bylin (šalvěj se dokonale hodí) - tím se odstraní přebytečný hlen tekoucí z nosohltanu. Nezvyšujeme teplotu, pokud ji zcela tolerujeme, pokud to opravdu pomůže čaj s malinami. Můžete si pomoci a léky-rimantadin, arbidol. Oxolinická mast v nosních průchodech. Kapky kyseliny askorbové (ale je to lepší, pokud je to v produktech, opět citrony, rakytník), postarali jsme se o sebe, postarali se o ostatní, rozbili ascorbicum a oksolinovoy mast do nosu, bylo by dobré dát si masku, aby nedošlo k nakažení.

Můj účet byl odebrán

Časté nachlazení oslabuje imunitu a vyvíjí se několik dní nebo týdnů před prvními příznaky, jako je bolest v krku a celková slabost. když se tyto příznaky objeví, léčba je již potřebná a ne profylaktická činidla. potřebují antipyretikum, pokud je horečka, těžké pití, echinacea k posílení imunitního systému během nemoci.

Jak předcházet rozvoji chladu v rané fázi?

Odpovědi:

tutsy troll

100 gramů facky - jak odstranit ruku

Ivan Vodkavich

Rimantadine pro virovou infekci - viz návod.

Černovlasá Devchina

Pokud aktivně léčíte nachlazení silnými antibiotiky, vyléčte nemoc do 7 dnů. Pokud nejste léčeni vůbec, neberte léky, za týden projde zima!

namočte nohy s hořčicí nebo nalepte pepřovou omítku na paty v noci. je-li hvězdička, která rozmazává hrudník (hrudník) a zpět, pokud je někdo rozmazává. v oblasti srdce nelze rozmazat. horký čaj s malinovou nebo citronovou omáčkou a v nočních šatech (předem připravte prádlo na oblékání) a pod dekou a spaním. musí se potit a celá špína přichází k vám.

Zina zeta

alkalické mikroelementy a koloidní stříbro, stejně jako mravenec a Microhydrin, ale to vše není možné bez peněz... To je to, že mohu někdy dát někomu, kdo opravdu potřebuje :)

Počáteční studená fáze je dokonale léčena velkými dávkami vitaminu C (4000-5000 mg / den).

Přečtěte si více o léčbě nachlazení.

natalia smolina

půst sutra pít sklenici sodovky - půl hodiny lžíce ve sklenici horké vody 30 minut před snídaní. Krev se zapne, stane se transparentnější, úleva přijde. Den na hromadu česneku. Každý den piju limonádu, nemohu mi vůbec odpustit, už mě ani neinfikují)) už mnoho let.

elena nazarova

Virové vředy nejsou léčeny antibiotiky, pokud je kagocel, pak čím rychleji se užívá - 2 tablety najednou, tím lépe. Zítra už zapomenete, že onemocněli

Jak zabránit nachlazení? Jaký druh prevence? A co když ještě onemocníte?

Odpovědi:

Ekaterina Petrova

vitamíny. všichni zvyšují imunizaci)))

Kirill Seleznyov

Čaj s malinami a postel s mužem.

Natali

Aflubin 10 kapek 3krát denně v nose-oxalic mast. Plus vitamíny a bylinky. 2-3 dny a jste jako okurka!

Marinka

Medově-citronová koupel
7 citronů
100 g medu
Návod: Rozemele citrony s kůrou, vložte do misky, nalijte horkou vodu a nechte ji vařit asi 2-3 hodiny. Než se rozhodnete vykoupat, vytlačte všechny šťávy s gázou a nalijte do připravené horké lázně. Buničina a slupka se vloží do látkového sáčku a ponoří se do vody. Pak rozpustit med ve vodě. K tomu nejprve rozpusťte ve 100 g teplé vody a potom nalijte do lázně.
Buničina a slupka se nespěchají vyhodit. Poté, co jste si vykoupali, vezměte si dužinu do ruky a touto směsí otřete problémové oblasti na těle. Tato masáž pomáhá dobře v počáteční fázi celulitidy.
Po koupeli byste se měli oblékat do teplého županu, obléknout si na své oblíbené vlněné ponožky, zabalit se do teplé deky a lehnout si na pár minut s citronovým medem. To je další ideální lék na chřipku. V předstihu vezměte 1 kg medu a smíchejte s 500 g citronů, otřete spolu s kůrou a nechte několik dní vařit. Připravte si mincovnu nebo jiný čaj a vložte do ní 1 lžičku. váš mix. Je to velmi chutné a zdravé!
Zabraňte nachlazení

mnoho koření tradičně používané ve vaření. Například šafrán, zázvor, hřebíček, kmín, kopr. Jíst česnek v jakékoliv formě. Pro prevenci virových onemocnění užívejte tinkturu Echinacea Purpurea 20 kapek třikrát denně. V období nekontrolovatelné chřipky, dobrý čtyřtýdenní průběh takové terapie. Často pít zelený čaj a infuze listů a plodů černého rybízu, listů, ovoce a mladých výhonků rakytníku, přesličky, kopřivy.

UŽITEČNÉ MODULOVACÍ POPLATKY IMMUNE
Smíchejte kořeny vysoké nástrahy, Rhodiola rosea, rozmarýnového skořice, hlodavce červenohnědého, trávy kopřivy, Hypericum perforatum (4: 4: 4: 3: 2: 3). Vařený odvar vezme čtvrtinu skla třikrát denně. Smíchejte kořeny ve tvaru lilku, manchurského Aralia, hlohu krvavě červeného, ​​skořicovitého šípku, květů měsíčku, bylinného trojitého pořadí, ovoce

Aronia jeřáb, listy jitrocelu (3: 3: 3: 3: 2: 2: 2: 2). Připravený obvyklým způsobem, pít infuzi čtvrt šálku třikrát denně.

ORANGE GREEN FRUIT BATH
Nejpříjemnější způsob, jak se chránit před podzimními nachlazeními, jsou citrusové koupele. Zvyšují krevní oběh, zesilují, posilují a zjemňují pokožku, vytvářejí bariéru pro patogeny. A pokud máte chlad, vůně uh

pevné oleje se budou vyrovnávat se začátkem chladu a kašle. Aromatické ošetření vody se doporučuje, aby si sedli nebo seděli v lázni po dobu 10-15 minut dvakrát týdně. Chcete-li to udělat, zmáčkněte šťávu ze tří velkých grapefruitů a čtyři pomeranče do lázně. Zbývající maso dejte do koženého sáčku a spusťte ho do vody, zavěste například na kohoutek.

Je nutné vytvrzování. Nezabíjejte se na ulici, nespí s otevřeným oknem. V případě nachlazení požádejte lékárnu o lékárnu jako Fervex. Ještě lepší svařené víno. Teplo, bez varu, žádné červené víno a přidejte do něj koření (hřebíček, skořice, muškátový oříšek, obecně, co se vám líbí), cukr, citron, džem, ovoce, které najdete. Velmi dobré na láhev vína, přidejte 200 g brandy. Pijte horké. Pomáhá při nachlazení, nervech, nešťastné lásce a tak dále.

Raphael

Je nutné odstranit příčinu.
Zcela vyloučit vařené škrobové potraviny, zejména brambory a chléb - zdroje hlenu, ve kterých se vyvíjejí patogenní mikroby, viry a další kecy.

Jak předcházet nachlazení u dítěte (5 měsíců), pokud jsou rodiče nemocní?

Odpovědi:

Paule

Polovina lukovitsi u postele. Co by vaše bacily na cestě k dítěti zemřely.

Margarita Trufanová

Jíme hrstky acykloviru. jako když pomáhá.

Elena

Noste obvazy. pokud je zdraví dítěte důležitější

Larisa Tagiltseva

Dal jsem svíčky do Viferonu

Gena korot

Nezapomeňte nosit masku. den a noc, kdy se dostanete k dítěti.

arachnofobie

nosit masku a interferon na dětské kapání podle instrukcí.Mám tak špatně, když moje dcera byla 4 měsíce starý.Nemám nemocný pak se dobře.

rasim akhmetshin

jíst česnek a cibuli nakrájené kolem něj dát

Raduga

Bavlněné gázové bandáže pro rodiče. a často větrají místnost (samozřejmě v nepřítomnosti dítěte v ní)

Karina Sarieva

Je nutné naučit dítě pít kefír, zředěný přírodním náhražkou cukru, s potěšením, že lahvičku pohltí, zvyšuje váhu a přibírá na váze. Po měsíci přestane reagovat na nachlazení. Vyčistěte výtok, nakrájejte cibuli a nakrájejte cibuli, připravte spoustu kroužků a v každé místnosti rozložte 3 talíře, DJ na záchodě. Změnit každý den, když jste nemocní, dům bude cítit trochu, ale dítě nebude mít nemoc, cibule zabít bakterie. A ty-maska, prodej spát v něm a měnit často, nasycený s brilantní zelené, je prodáván v lékárně a léčit.

Maria Rubtsová

Můj měsíc byl jak nemocný a já a manžel v maskách chodili a spali - vůbec nevzlétli - mě mě občas změnili, ve všech místnostech byly na některých talířích nakrájené cibule a česnek. Ten kluk namazal nos oxolinovou mastí a všechno bylo v pořádku! Obnovili jsme se a dítě je zdravé!

vezměte si koláč z poličky

nálada, atd.
masky, větrání, chůze...
pít oxylococineum jednou týdně (mix dítě s vodou)

Natalia Zubritskaya

Grippferon v nose kapka pro prevenci, mateřské mléko dává imunitu tomu, co jste nemocní, ale krmte vše stejné v masce. Sprej okolinkoy, často vzduch. Požehnej vám

Nastenka

nosní kapky Derinat 2 kapky třikrát denně
dokud se neobnovíte odkapávací dítě.

Krk začne bolet. Jak předcházet nachlazení v rané fázi?

Odpovědi:

Hermiona wesleyová

Sudzhok hodně pomáhá. Podívejte se na internet, masírujte body hrdla a nosu, na těchto místech zahřejte rozcvičky. Myslím ten bod na palci. Nejvíce konvexní část je bod nosu. Prohlédněte si internet. 10 minut jsem si sudzhokom odstranil bolest hlavy. Chci vám pomoci, nebuďte skeptičtí.

Elena Korshunova

Dávám svému dítěti čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Pomáhá to. V lehké formě úniku. Nebo se vůbec nerozbije.

Maxim Ovchinnikov

A mimochodem, pokud máte bolest v krku, nepijte horký čaj, bude to jen zhoršovat. Lékárna prodává Rotokan, opláchnout, nebo miramistin, nebo bioparox, nebo 1 polévková lžíce. voda, trochu soli, soda, 2-3 kapky jódu. Obecně platí, že můžete jíst zmrzlinu.

Jak zabránit chladu

První známky studeného startu - co dělat pro léčbu

Jak často se každý z nás probouzí s pocitem, jako by ve snu, přímo na našem těle, se nádrž rozvíjela? S nepochopitelnou bolestí hlavy a divokou touhou dostat se pod deku, kde je tak teplá, temná a tichá? A to není deprese, ale první projevy zimy. Účinná léčba nástupu nachlazení pomůže rychle zapomenout na nemoc.

První příznaky nástupu nachlazení

1. Nachlazení začíná vždy s obecnou slabostí a bezmeznou lenivostí, a to i při rozrušení.

2. Nástup nachlazení je vždy doprovázen rýmou, kýcháním.

3. Často to všechno začíná se zvýšenou únavou.

4. Mírný kašel je jistým znakem nemoci. Nemusí to být horší ani silnější. také charakteristickým znakem zimy. Kašel by neměl být mnohem horší, ale s největší pravděpodobností bude celé období nemoci s vámi.

Mírné zvýšení tělesné teploty je také jistým znakem nástupu nachlazení.

V době studené může skončit za několik dní, a může trvat až několik týdnů. Je možné zachytit studené kapky ve vzduchu, to znamená, že při kašlání nebo kýchání se kapky sputa s viry dostanou do vzduchu od nemocných lidí.

V horních dýchacích cestách lidského těla se viry začnou rychle množit. V určité části horního dýchacího traktu se množí různé typy studených virů. Vezměte například rinoviry, preferují sliznici nosních průchodů. U pacientů se začíná vyvíjet zánět a otok sliznic dýchacích cest. Viry ze zanícené části vstupují do krve a do krve a do různých orgánů.

Co je třeba udělat pro léčbu nachlazení při prvním projevu nemoci?

Tam, kde dostáváme informace, které nám říkají, co dělat při prvním znamení chladu. Existuje několik takových zdrojů najednou.

1. Globální síť je v současné době největším úložištěm informací. Kromě toho nejsou všechny informace užitečné, zejména ty, které se týkají léčby určitého onemocnění. Většina informací je uváděna jako reference a pro účinnou léčbu musíte stále kontaktovat specialistu, abyste se vyhnuli závažným následkům. Nesprávné zacházení, užívání léků pro jiné účely může způsobit silné zhoršení zdravotního stavu pacienta.

2. Stojany ve zdravotnických zařízeních jsou navrženy odborníky, kteří v něm pracují. Informace o tomto informačním stánku jsou spíše referenční informace. Je také možné získat další údaje o prevenci onemocnění. Opatření, která jsou prezentována jako opatření k prevenci onemocnění, mohou skutečně pomoci při prvních známkách nástupu nachlazení a předcházet onemocnění v rané fázi.

3. Brožury ve zdravotnických zařízeních se týkají hlavně léčivého přípravku, který je v nich uveden. Kromě preventivních opatření představují především propagační informace o produktu. Tak, reklamní kampaň drogy ukládá použití tohoto léku pro nachlazení.

4. Lidové metody, které jsou předávány z generace na generaci. Využití produktů k získání pozitivního výsledku při léčbě onemocnění je časově testováno, ale je zde jeden negativní faktor. Tradiční medicína nemůže rychle vyřešit problém obnovy člověka, spíše pomáhá tělu, s pomocí vnějších faktorů, vyrovnat se s běžným nachlazení, a postupem času může být léčba metoda ztracena a pak místo léčby můžete získat přesný výsledek.

Co s chladem a prvními příznaky zimy?

Nosní kongesce je prvním příznakem onemocnění. Takže alergie se mohou objevit, pokud je rýma doprovázena zarudnutím očí a jinými příznaky alergií. Nejdřív musíte znát příčinu zimy. Pokud máte problémy s určením příčiny nachlazení, je lepší se poradit s lékařem, než začnete užívat léky. Nosní kongesce a rýma způsobené chladem jsou ošetřeny nosními kapkami, které se prodávají v každé lékárně. Léčba alergické rýmy je obtížnější.

Za prvé, pokud si všimnete, že první projevy nachlazení začnou, musíte si vzít horkou sprchu. Je nutné zahřát obličej, krk a hrudník, takže čím je voda teplejší, tím lépe. Pokud není vysoká teplota, pak si můžete vzít horkou koupel. 15-20 minut bude stačit. V lázni můžete přidat bylinnou infuzi Hypericum, heřmánku nebo březového listu. Není nutné chodit z lázně, když máte nachlazení, protože horká lázeň zvyšuje tlak, což může způsobit závratě. Pokud je to možné, měli byste použít pomoc někoho blízkého. Po koupeli nebo sprchování otřete tělo a usaďte. Pro urychlení tohoto procesu můžete pít horkou bylinnou infuzi nebo čaj s malinami nebo medem.

Léčba přetížení nosu v jiných, obtížnějších situacích vyžaduje pomoc specialistů. Pokud se spolu s nádechem vyskytnou potíže s dýcháním, je nutná neodkladná léčba, protože potíže s dýcháním narušují život a práci. Navíc, rýma může způsobit vážné komplikace, které jsou mnohem těžší k léčbě. Proto je nejlepší radou se poradit s lékařem při prvním znamení zimy, a ne trávit peníze a čas se snaží léčit nachlazení. Za prvé, nejen zima může způsobit přetížení nosu, a za druhé, ne všechny přípravy na zimu mohou přijít k vám.

Co dělat s bolestmi v krku a prvními projevy nástupu zimy?

Často je také běžné nachlazení doprovázeno bolestmi v krku. Ale lechtání a bolest v krku ne vždy mluví o bakteriální nebo virové infekci. Bolest v krku se může vyskytnout například po silném výkřiku, jako je podráždění. Co dělat při prvním náznaku bolesti v krku? Za prvé, musíte znovu navštívit lékaře, ale existuje několik způsobů, jak se zbavit bolesti v krku:

1. V případě virové infekce, lékařské pastilky pro sání pomůže zbavit se nepříjemných lechtání a těžké bolesti v krku.

2. Tam jsou také aerosolové léky, které zmírňují bolest v krku při prvním znamení nachlazení. Ale akce lízátka je delší.

3. Také s bolestmi v krku pomáhá opláchnutí, ale nevyléčí kašel. Pro oplachování byste měli použít roztoky heřmánku, slané vody, citronové šťávy a alkoholu.

Často, kromě běžného nachlazení a bolest v krku, běžné nachlazení způsobuje červené oči. Konjunktivitida není jen zčervenání očí, ale také pocit pálení v oku. Zároveň je zde fotofobie a vodnaté oči.

Co dělat, když první příznaky horečky?

Pokud teplota těla vzrostla po koupeli, nemusíte ji zastřelit. Pro tělo je mnohem snazší vyrovnat se s infekcí při zvýšené teplotě. Snížení teploty při prvním příznaku nachlazení je nutné pouze v případě, že je vyšší než 38,5 stupně, nebo pokud existují vedlejší účinky, které doprovázejí nižší teplotu.

Navíc se doporučuje porazit teplotu bez použití šumivých instantních tablet a prášků, protože vyvolávají výskyt ledvinových kamenů. Proto je lepší snížit teplotu lidovými metodami - například třením těla 3% octem zředěným ve stejném množství vodou nebo vodkou. Můžete také pít čaj s malinami, medem nebo limetkovým květem. Brusinková nebo brusinková šťáva je také vhodná pro nachlazení.

Léčba lidových prostředků na začátku zimy

Ačkoli moderní medicína nabízí velmi široký výběr antibakteriálních a antivirotik, měli byste se před použitím poradit se svým lékařem. Lidové léky na léčbu nachlazení jsou neškodné. Můžete je použít, aniž byste šli k lékaři.

1. Směs medu, mléka, vajec a másla. 500 ml. Mléko (syrové a teplé) se míchá se syrovým vejcem, přidává se 1 lžička. máslo a med. Důkladně promíchaný a opilý při prvním znamení nástupu zimy, nejlépe v noci.

2. Jako antipyretikum pro nachlazení někdy použijte odvar ječmene. Připravuje se takto: jeden litr vody se odebere na sto gramů pearl ječmene a vaří se na mírném ohni 15 minut. Pak kmen a chladné, vezměte celou dávku na noc při prvním znamení nástupu nachlazení.

3. čekanka a matka. Stejné množství matečné mouky a čekanky se odebírá ve stejném množství, vaří ve vroucí vodě. Dejte trochu vařit a vzít 3 krát denně a 1/2 šálku.

4. Léčivá směs pro léčbu nachlazení při prvním znamení. Bereme sklenici horkého mléka, přidáme med 1 polévková lžíce. Já a důkladně promíchejte, přidejte stejné množství másla a malin, vše promíchejte. Pak přidejte 30 g vodky. Výslednou směs vypijte před spaním

5. Šťáva z lopuchu. Přibližně 30 minut před jídlem je třeba vzít 1 polévkovou lžíci. Já šťávy vymačkané z listů této rostliny. Opakujte postup 3krát denně. Lepší z čerstvého lopuchu, ve své čisté formě nebo použití tinktury. Připravte si tinkturu prostou 250 gramů. šťáva a 50 gramů. týdně vodka.

6. Alkohol a malina. Když začne chlad, musíte si vzít sklenku obyčejného horkého čaje, přidejte malinovou marmeládu a 70 stupňový alkohol v lžíci. Napijte si nápoj a zakryjte hlavu ručníkem, aby se zvýšil účinek pocení.

7. Mléko a med účinně léčí nástup chladu. To je nejoblíbenější recept v naší zemi. Velmi jednoduché. Přidejte dvě lžíce medu do šálku mléka a pití. Téměř okamžitě si všimne výsledku.

8. tinktura černého rybízu při prvním znamení nástupu nachlazení. Nalijeme bobule rybízu jednou sklenkou vodky a trváme na jednom měsíci. Nejdůležitější věcí je pravidelně třást tinkturu. Způsob aplikace: když začíná studená, vypijte 1 sklenici denně nebo jen přidejte 1 polévkovou lžíci. Já tuto tinkturu v čaji.

9. Vynikající lidový lék na nachlazení je pomerančový džus bez cukru, který je třeba pít na prázdný žaludek.

První věc, kterou musíte udělat, je dát vašemu tělu dobrý odpočinek. Koneckonců, je lepší vzít si na pár dní víkend do práce a být vyléčen, než se držet až do posledního, a po „neúspěchu“ po delší dobu.

Kdy se dá zabránit studenému startu?

Začíná nos, jak tomu zabránit správně, aby nachlazení nezachytilo znovu překvapení, mnoho lidí to neví. Nos je během silných zimních útoků téměř denně napaden různými viry a jinými škodlivými bakteriemi. Pokud není rýma v čase zabráněna, pak následuje nachlazení závažnější povahy. Chcete-li zabránit rýmě v raném stádiu nebo se jí zcela vyhnout, musíte postupovat podle několika jednoduchých pravidel, která jsou popsána níže.

Praktická doporučení

Každé ráno musíte začít nejen kartáčováním zubů, ale také mytím nosu z bakteriálního hlenu. Je to kvůli jejím stádům, že vaše zima začíná postupovat. Navíc, v raných fázích chladu, se zdá, že prakticky neexistuje žádný hlen. Ve skutečnosti se musíte zbavit v této fázi, pak to bude mnohem těžší. Dokonce i zdravý člověk po celý den hromadí určité množství hlenů a bakterií, z nichž je nutné se v blízké budoucnosti zbavit. Odtud usuzujeme, že praní by mělo být provedeno ráno, stejně jako v noci před spaním.

Periodicky je nutné dýchat fytoncidy. Jsou to antimikrobiální látky, které zabraňují výskytu studených virů. Phytoncides jsou obvykle nalezené v cibuli, citrónové kůře a obzvláště velká množství v česneku. Zejména v zimním chladném období, lékaři doporučují používat česnek tak často, jak je to možné, nevěnovat pozornost. Žvýkačka vždy pomůže zbavit se tohoto pachu. Pokud se vám nepodařilo zabránit nemoci a rýma již začala nebo je dokonce v poměrně závažné fázi, následující léčba vám může pomoci:

 1. Je nutné sekat nebo cibuli, nebo česnek. Můžete sekat a udělat malý sortiment, míchání všeho do malé kaše.
 2. Během 5 minut je nutné inhalovat nosem lék, který jste dostali v prvním odstavci. Chcete-li dosáhnout rychlého účinku, vdechněte před každým výjezdem na ulici a před spaním. V noci můžete zvýšit inhalaci na 10 minut.

Dalším způsobem, jak zabránit nachlazení, je použití aromaterapie doma i v práci. K dosažení požadovaného výsledku stačí do aromamedallionu přidat asi 1-2 kapky esenciálního oleje. Musí obsahovat baktericidní účinek, určitě specifikujte při nákupu. Abychom vám pomohli orientovat se, extrakty s eukalyptem, máta peprná, jedle, levandule a rozmarýnu mají speciální antivirový účinek. Z příjemného aroma obdržíte zvláštní potěšení a zároveň ochráníte před chladem. Nezapomeňte však, že aromaterapie nemůže vyléčit rýmu ani v první fázi, což je jen preventivní postup.

Během zimy a samotné nemoci musíte pít dostatek teplých nápojů. Dokonalý je klasický čaj s medem, teplé ovocné nápoje z rybízu, brusinek a různých sušených plodů. Pomáhá při silné infuzi dogrose. Opevněné nápoje vám pomohou vyrovnat se s chladem v každém ročním období, ať už v zimě nebo na podzim.

Další důležité body

Kromě obohacených potravin jsou citrusové plody vynikající i při léčbě.

Musí být používány absolutně v jakékoliv formě. Můžete přidat do čaje, můžete si udělat další nápoje. Jejich použití ve své čisté podobě pomůže zejména v boji proti nachlazení. Sotva můžete jíst citrony, takže musíte přijít s různými možnostmi, jak je jíst.

Sporty samozřejmě mohou odolávat chladu. Dokonce i kontrastní sprcha může posílit vaši imunitu. Nezapomeňte ale, že všechny postupy pro kalení by měly být prováděny správně. Než začnete, přečtěte si nezbytnou literaturu a teprve po úplném prostudování této otázky přejděte k nejtvrdšímu. Aktivní sporty mohou zlepšit krevní oběh a rozptýlit lymfu, čímž předejdou většině nemocí a zejména nachlazení. Nezapomeňte, že v žádném případě by se neměli věnovat sportu během nemoci. Je nutné se plně se zotavit a lépe, se souhlasem lékaře, postupně se posunout k posílení svého zdraví.

Bez ohledu na to, jak kontroverzní to může znít, ale častěji je to na ulici. Během procházky stojí za to hluboko a plně dýchat. Chodí nějakým způsobem do vašeho těla. S pomocí aerobního cvičení na čerstvém vzduchu, můžete zabránit výtok z nosu a kašel, stejně jako jiné příznaky nachlazení. Během procházek je nutné se oblékat podle počasí, abyste se necítili chladní a příliš horkí.

Tak jako když se začnete potit při mínusových teplotách, může to vést k vážnému chladu. Pokud máte pocit, že začínáte buď zamrzat, nebo se stanete velmi horkými, pak je nejlepší se vrátit domů.

Před každým výstupem z domu stojí za to rozmazat nos tenkou vrstvou oxolinické masti. Pokud jedete na místo, kde je velký dav lidí (nákupní centrum, metro a další místa), pak musíte použít speciální ochrannou lékařskou masku. Samozřejmě, místo masky, můžete jednoduše zakrýt nos kapesníkem nebo zabalit spodní část obličeje s šátkem. Pomocí těchto metod můžete zabránit běžnému nachlazení a většině dalších onemocnění dýchacích cest.

Neměli byste znovu supercool, protože to je v souvislosti s tím, že se v zimě zvyšuje procento nemocných lidí a většina virových infekcí se několikrát zvyšuje. Je obzvláště nutné zabránit zamrznutí nohou, tato část těla je zvláště náchylná k zamrznutí.

Co dělat, když nemůžete zabránit chladu?

Pokud stále nedokážete včas zabránit studené a studené cestě za první etapou, to znamená, že máte kašel, horečku, zimnici, musíte poslat všechny síly, aby s ním bojovaly. Není třeba doufat, že během jednoho dne aktivního užívání různých tablet a směsí jej můžete napravit. K tomuto problému je třeba přistupovat zodpovědně, vzít si seznam nemocných a alespoň jeden pracovní týden k odpočinku v posteli a nakonec se zotavit. Vzhledem k tomu, že pokud budete i nadále chodit do práce s nachlazení, můžete situaci ještě zhoršit a dokonce riskujete, že budete mít chronická onemocnění. Také se nevztahují na skutečnost, že vaše práce nevyžaduje mnoho úsilí, ani obvyklý způsob, jak ven z domu se nedoporučuje pro těžké nachlazení. Kromě toho riskujete infikování vašich soudruhů a kolegů.

Při prvních projevech nachlazení musíte okamžitě reagovat a použít všechny výše uvedené metody léčby nemocí. Pokud pozorujete alespoň část všech výše uvedených profylaxí, pak se v zimě vyhnete výtoku z nosu, kašli a dalším silným nachlazením. Díky procházkám a lehkému popouštění posilujete imunitu a nemoci vás budou obcházet.

Je mnohem obtížnější léčit zimu v zimním období než kdykoliv v průběhu roku, takže musíte začít bojovat, když ještě nezačala.

Studené na rtech - ošetření

Pro mnohé je nástup chladného počasí doprovázen výskytem takového problému, jako je herpes. Pokaždé, když se objeví, začneme třídit všechny známé způsoby, jak se zbavit této bolesti. Chápeme, jak vyléčit na rtu chlad a zabránit jeho rozvoji.

Známky nachlazení na rtech

Měli byste vědět, jaký je princip nachlazení na rtech a jak to vypadá:

 • nejprve dostane člověk podráždění na rtech;
 • objeví se malé červené skvrny naplněné tekutinou;
 • v následujících dnech praskli a proměnili se v mělké vary.

Ani použití nejlepších prostředků není schopno eradikovat toto onemocnění. Je však možné významně snížit intenzitu a frekvenci výskytu chladu. Chvilka na rtech a jeho příznaky by měly být včas zaznamenány, aby mohla být zahájena léčba. Pochopte, že bolest znovu vyjde, můžete rudy a otoky rtů.

Domácí Cold Lip léčby

Existuje mnoho různých receptů, které jsou účinné při řešení tohoto obtěžování. Naučíme se používat domácí lék k odstranění chladu na rtu.

 1. Čaj je nejoblíbenější ze všech receptů. Aby se snížil výskyt vředů na rtech, doporučuje se, aby se lžička vložila do vařeného čaje, počkejte, až se zahřeje, a připojte se k poškozeným místům.
 2. Použití jedle olej také pomáhá vyřešit problém výskytu herpes. K tomu je důležité každé dvě hodiny namazat vzniklé zarudnutí olejem. Působení oleje je doprovázeno hořením, ale po několika minutách prochází.
 3. Pokud vezmeme v úvahu tradiční metody, je dobrým řešením pro odstranění nachlazení na rtech a jeho ošetření ušní maz. Ona jen rozmazala vředy každé 2-3 hodiny. Vynikající pomáhá čerstvé šťávy Kalanchoe, což je důležité, jak často je to možné aplikovat na rty.
 4. Aby se zabránilo tvorbě abscesů, když bubliny prasknou, můžete, pokud spálíte tyto bubliny. Pro tyto účely je nejběžnější propolisová tinktura. Po zákroku se na rány aplikuje heřmánkový krém nebo měsíční masti.
 5. Není to špatné pomáhá masti, připravené na základě medu. Musíte míchat půl lžíce medu s plnou lžící popela a třemi mletými stroužky česneku.
Studená medicína

Pokud se rozhodnete obejít domácí metody, s odkazem na zdravotnické prostředky, pak byste měli zjistit, které léky pomáhají vyléčit zima uvnitř rtů. Hlavním směrem lékárny je zničení virů, které tento problém způsobily. K zakoupení mastí a různých krémů není nutný lékařský předpis. Užívání těchto léků v počáteční fázi během několika dnů vám umožní zapomenout na nachlazení v rozích rtů. Dnes nabízejí lékárenské řetězce mnoho nástrojů. Nejběžnější jsou herpevir, penciclovir, famciclovir. Nicméně, nikdo vás neobtěžuje použít jiné masti. Všechny jsou účinné v boji proti herpesu a jediným rozdílem je cena a jméno. Největší účinek těchto mastí dá, když začnete aplikovat je na první příznaky nachlazení.

Prevence studených rtů

Nejlepší léčbou onemocnění je jeho prevence. Proto je důležité vědět, jak zabránit nachlazení na rtech. Důvodem běžného nachlazení na rtech je snížená odolnost oslabené imunity. Koneckonců je zodpovědný za produkci protilátek, které interferují s působením virů. Zlepšují imunitu, vyváženou výživu a příjem imunomodulačních látek. Aby se zabránilo tvorbě vředů na rtech, může pomoci komplex vitaminů: neuromultivitida nebo supradin.

Bolest v krku. pak se vůbec onemocní (jak zabránit nachlazení?

Odpovědi:

Tamborena

Pijte horký čaj s doušek Riga Balsam v něm. Nohy na páru. A spát, spát, spát.