10 nejlepších metod léčby anginy lidových prostředků

Mezi nejrůznějšími chorobami, které ovlivňují horní respirační trakt, patří jedno z prvních míst z hlediska prevalence anginy pectoris, protože toto onemocnění může postihnout lidi všech věkových kategorií. Vrchol výskytu se zpravidla vyskytuje v období podzimu a zimy, ale v létě můžete krk chladit ledově studenými nápoji nebo zmrzlinou, čímž se „otevírá brána“ pro infekci. Za prvé, mandlí hrtanu a palatinu jsou napadeny patogenními mikroorganismy, pak jsou postiženy nosohltan a jazyk. Děti jsou obzvláště náchylné k infekci tímto bakteriálním onemocněním, proto, často ve školkách a školách, angina má formu epidemie. Vzhledem k tomu, že jakákoli infekční léze je pro lidské tělo velmi nebezpečná, je nutné při prvních pocitech bolestí v krku konzultovat lékaře. Lékař předepíše antibiotika a celý proces léčby pod kontrolou, dokud nedojde k úplnému uzdravení. Jako doplněk k lékové terapii může být stav pacienta významně zmírněn léčbou bolesti v krku s lidovými prostředky doma.

Příčiny onemocnění

Hlavními patogeny této patologie jsou pneumokoky, Staphylococcus aureus a různé typy streptokokové infekce. Tyto bakterie jsou přenášeny hlavně vzduchem rozptýlenými kapičkami po úzkém kontaktu pacienta se zdravým člověkem. Také, často, angina nastane v důsledku hypothermia, snížená imunita, nebo na pozadí oslabeného těla po akutní respirační virové infekci. Je důležité si uvědomit, že toto vážné onemocnění je nebezpečné, s rozvojem závažných komplikací. Postižení lymfadenoidního prstence hltanu a mandlí může vést k hnisavým akumulacím v dutinách paranazálních dutin a zánětu blízkých orgánů, což způsobuje rozvoj sinusitidy, otitis, lymfadenitidy, sinusitidy. A nejnepříjemnějším důsledkem anginy pectoris je, že bakterie v krevním řečišti se mohou dostat do kardiovaskulárního systému a způsobit takové nebezpečné komplikace, jako je revmatická choroba srdce a revmatismus.

Příznaky

Snad každý člověk alespoň jednou v životě měl bolest v krku, takže příznaky této choroby jsou dobře známé. Již během inkubační doby, která trvá ne déle než 2 - 3 dny, je v hrdle nepříjemný lechtání. A po jeho ukončení má onemocnění akutní formu, takže výrazné symptomy se projevují okamžitě: zvýšení tělesné teploty na maximální hodnoty, zimnice, zarudnutí hrdla, bolest při polykání a otoky mandlí, často s tvorbou několika hnisavých záplat světelné barvy. Toxiny vylučované bakteriemi způsobují intoxikaci těla, což je doprovázeno ztrátou síly, ospalostí, těžkou slabostí a někdy i bolestí svalů a kloubů.

Obecná doporučení v boji proti angině pectoris

Samozřejmě, v takovém vážném stavu je vyžadován odpočinek na lůžku, což omezuje kontakt pacienta se zdravými lidmi a zvyšuje objem spotřebované tekutiny, aby se zabránilo dehydrataci těla při vysokých teplotách. Pití by mělo být teplé, aby nedošlo k poranění infikovaných mandlí. Kromě mléka se doporučuje několikrát denně pít tekutiny s přídavkem přírodních doplňků obsahujících vitamin: čaj s citronem, ovocné šťávy, odvar šípky. Během léčby budete muset eliminovat konzumaci kořeněných, slaných a tukových potravin. Budeme muset upustit od používání koření a koření, stejně jako kouřit, dráždit povrch hrdla. A samozřejmě, ve spojení s předepsanými léky, byste měli pravidelně provádět časově ověřené aktivity založené na metodách tradiční medicíny: oplachování, inhalace, obklady, vnitřní použití léčebných odvarů a infuzí.

Kloktá

Tento postup je obzvláště populární při léčbě anginy pectoris, protože plní několik funkcí najednou: potlačuje reprodukci škodlivých bakterií, zmírňuje bolestivé pocity při polykání, zmírňuje zánět mandlí. Připravené opláchnutí by nemělo být nadměrně studené ani horké. Nejlepší je, když je při pokojové teplotě. Pro realizaci tohoto postupu je třeba naklonit hlavu dozadu, zadržet dech a nejlépe vystrčit jazyk, aby se léčivá tekutina mohla dostat hlouběji do krku. Důkladné mytí hrtanu by mělo být prováděno alespoň jednu minutu. Během dne bude navíc nutné provádět oplach každých 1,5 - 2 hodiny.

1. Opláchněte mořskou vodou

Lidé, kteří mají to štěstí, že žijí v těsné blízkosti moře, úspěšně používají mořskou vodu jako kloktadlo. Dokonale odstraňuje zánět a otoky mandlí, hojí a dezinfikuje. Samozřejmě, že ne každý má takovou příležitost, a proto obyvatelé mega-měst se nachází daleko od rozlohy vody mohou nezávisle připravit analogii mořské vody. K tomu je nutné rozpustit jednu lžičku stolní soli, půl lžičky jedlé sody a 10 kapek jódu ve sklenici teplé vařené vody. Tyto přísady jsou dostupné v jakémkoliv domově, a proto příprava této terapeutické látky není zatěžující, pouze pokaždé, když bude nutné připravit nový roztok před jeho použitím. Uprostřed nemoci se doporučuje oplachování opakovat každé 2 hodiny.

2. Opláchněte odvar ze šalvěje

Velmi dobrý výsledek v léčbě anginy pectoris dává použití šalvěje. Tato léčivá rostlina účinně eliminuje zánětlivý proces v mandlích a značně usnadňuje zdraví nemocného. Chcete-li připravit léčivé činidlo, vezměte pár lžic rozdrcených šalvějových listů, nalijte dva šálky vody, přiveďte k varu a nechte ohřát na nízkém ohni 15 minut. Pak je třeba nechat vývar stát asi půl hodiny, namáhat, ochladit a zředit teplou vodou v poměru 1: 1. Šalvějový vývar musí kloktat v intervalu 2 hodin.

3. Oplach infuzního elecampanu

Protože nejtypičtějším příznakem bolesti v krku je silná bolest při polykání, existuje potřeba bezpečného přírodního léku proti bolesti. Tyto vlastnosti mají infuzi rostlinného devyasilu, který tradiční léčitelé často používají pro kloktání. Je velmi snadné ji připravit: jedna polévková lžíce suché bylinky elecampus musí být nalita do sklenice vroucí vody, zabalena v teple a ponechána vařit po dobu 2 hodin. Když se domácí lék ochladí na pohodlnou pokojovou teplotu, můžete opláchnout bolest v krku a zvýšit terapeutický účinek, je vhodné svázat si krk vlněným šátkem. Oplach procedury infuze devyaatsila by měla být prováděna tak často, jak je to možné, zejména v prvních dnech onemocnění.

Inhalace

Při lézích horních dýchacích cest byla inhalace vždy považována za účinné terapeutické činidlo, což znamená inhalaci léků rozpuštěných v oblaku par. Nejmenší částice terapeutických látek se rychle vstřebávají do sliznic orofaryngu a mají účinný terapeutický účinek. Nejjednodušší způsob, jak provést tento postup, je inhalace páry, při které se nemocná osoba, zabalená v ručníku, nakloní nad nádobu s horkou vodou a vdechne bylinný čaj, bylinné čaje nebo éterické oleje. Přesto je nejlepší využít moderních pokroků v lékařské technice - speciálním nebulizátorem. S ním je bezpečné vdechnout i malé děti. Pouze je třeba mít na paměti, že v případě anginy pectoris tento postup nelze provést při vysoké teplotě a hnisavé (folikulární) lézi mandlí.

4. Inhalace brambor

Většina z nás si je dobře vědoma široce používaného a velmi účinného způsobu „babiččiny“ léčby bolesti v krku - dýchání páry z vařených brambor. Pro inhalaci je nutné vařit několik hlíz této zeleniny, dokud se neobjeví charakteristický zápach brambor. Pouze při vaření by mělo být použito malé množství kapaliny, aby pára pocházela z brambor. Pro zvýšení efektu, někteří přidají trochu jódu a lžičku jedlé sody do nádoby. Pro zmírnění bolesti v krku se pára brambor vdechuje nejméně 10 minut několikrát denně.

5. Inhalace hypericiem a heřmánkem

Známá léčivá bylina sv. Jana má pozoruhodný protizánětlivý účinek, zatímco heřmánek má vazodilatační, diaforetické a lokální anestetické vlastnosti. Pro inhalační proceduru budete muset smíchat 2 lžíce sušených a rozdrcených heřmánkových květů se 3 polévkovými lžícemi Hypericum, nalijte směs s litrem horké vody a vařte na mírném ohni po dobu pěti minut. Je dobré přidávat do připraveného vývaru několik kapek esenciálního oleje naplněného jakýmkoliv jehličnatým stromem. V případě bolesti v krku by měla být pára z léčivých rostlin inhalována 15 minut, 5-6krát denně.

6. Inhalací česneku

Dalším jednoduchým, účinným a nenáročným materiálním výdajem je obyčejný česnek. Phytoncidy obsažené v něm mají silnou antimikrobiální (baktericidní) aktivitu. V tomto případě není nutné vařit nebo míchat česnek s vodou. Pro inhalační proceduru je vhodnější použít prázdnou ohřívanou konvici se zavřeným víčkem, ve které je třeba nejprve na ni nasadit obvaz s drceným masem česneku. Dýchací procedura se provádí přes hrot konvice. Aby para česneku mohla provádět své terapeutické působení nejen v hrtanu, ale také pronikla nosohltanem, doporučuje se při inhalaci sevřít nos. Pravidelné inhalace tohoto lidového léku (6–8 procedur denně po celý týden) pomohou „zabít tři ptáky jedním kamenem“: angíny, rýmu a kašel.

Domácí orální léky

Při léčbě anginy pectoris pomáhají nejen oplachové a inhalační pomůcky, ale i různé léčebné prostředky užívané orálně. Zejména odpadní produkty včel, odvarů šípů, brusinek, červeného rybízu a domácích léčivých nálevů vyrobených z přírodních rostlinných složek mohou působit zázraky zevnitř těla: snižují tělesnou teplotu, snižují bolest, snižují zánět a posilují imunitní systém.

7. Propolis

Protizánětlivé, antimikrobiální a analgetické vlastnosti tohoto včelího produktu jsou známé každému, kdo není lhostejný k jejich zdraví. Proto se propolis již dlouho používá v boji proti virovým a infekčním onemocněním dýchacích cest. Když angina propolis není nutná k přípravě léčivého léku. Je velmi užitečné, když ho po každém jídle jako žvýkačku pomalu žvýkáte. Pokud je v ústech mírný specifický pocit pálení, znamená to vysoce kvalitní výrobek. Někteří lidé se dokonce odvažují dát na tvář tvář propolisu před spaním tak, aby tato jedinečná přírodní složka mohla bojovat s nemocí po celou noc.

8. Infuze malin, zázvoru a medu

V případě bolesti v krku lidoví léčitelé důrazně doporučují připravit jednu zázračnou infuzi, která dokonale snižuje tělesnou teplotu, eliminuje zánět mandlí a uvolňuje bolest v krku. Tento účinný domácí lék bude třeba připravovat denně, nejlépe večer. Budete muset smíchat 100 g šťouchané maliny, 5 gramů strouhaného kořene zázvoru, 10 gramů přírodního medu a přidat jednu lžičku olivového oleje. Výsledná směs by měla být nalita 300 ml vroucí vody, nádoba s infuzním teplem, aby se zabalila, a nechala se infundovat přes noc. Ráno uzdravte lék a vezměte si ho třikrát denně (ráno, odpoledne a večer) půl sklenice půl hodiny před jídlem. Malina, zázvor a med - bolest v krku rychle projde!

9. Mazání mandlí jedlovým olejem

Lidé náchylní k zánětům hrdla a často trpící anginou pectoris by měli určitě mít jedle olej v jejich domácí soupravě, která má výrazné protizánětlivé vlastnosti. Je velmi účinný pro mazání mandlí. Pro tento postup je nejlepší použít jednorázovou lékařskou injekční stříkačku, ve které musíte sbírat olej a jemně stříkat do hrtanu. Jako výsledek, jedle olej provádí své terapeutické akce přímo v centru infekční léze. Pro zvýšení efektu můžete tento léčivý olej namazat na krční oblasti mimo mandle. Taková lokální léčba se doporučuje nejméně dvakrát denně.

10. Lisování alkoholu

Konečně je nemožné nezmínit další užitečný postup, který významně urychluje zotavení z anginy pectoris. Teplo, které se šíří, přispívá k expanzi krevních cév a ke zlepšení průtoku krve v tkáních postižených mandlí, v důsledku čehož bolest a zánět ustupují. Pro přípravu terapeutického obkladu se obvykle používá čistý lékařský alkohol, jehož jedna část se ředí dvěma díly vody, aby se zabránilo popáleninám. V alkoholovém roztoku navlhčete kus bavlněného hadříku, připevněte ho k bolavému hrdlu, přikryjte ho polyethylenovou fólií a upevněte obvaz obvazem nebo kolem krku zabalte šátek na krk. Mimochodem, když ředění alkoholu voda může být nahrazena odvar z měsíčku nebo heřmánku. Alkohol se podává denně po dobu 2 - 3 hodin, ale pouze v nepřítomnosti vysokých teplot a hnisavých vyrážek na mandlích.

Vzhledem k prevalenci této choroby existuje celá řada receptů na léčbu angíny u lidových prostředků. Nesmíme však zapomenout, že po tom všem je to infekční onemocnění. A nejlepší lék proti bakteriím je dnes antibiotika. Proto, bez antibakteriální terapie a přísné dodržování všech předpisů ošetřujícího lékaře nemůže dělat. Nejčastěji se dnes používají antibiotika jako Amoxiclav, Erythromycin, Amoxicilin, Bioparox pro bolest v krku. V každém případě je nemožné léky odmítnout a léčit je pouze populárními metodami. Je důležité, aby proces léčby probíhal tak, aby bylo vyloučeno riziko vzniku závažných a někdy život ohrožujících komplikací. Dbejte na to, abyste se řádně zacházeli

Lidové léky na bolest v krku

Angina je jedinečně vyhledaná infekční (virová) choroba. Vezměte si vhodný lidový lék na vyzbrojování a posilujte se lidovými prostředky pro bolest v krku, to je rada většiny léčitelů.

Jedna rodina se přestěhovala do naší verandy pro trvalé bydlení. Vyrostlo dítě, které mělo neustále bolest v krku. Konstantní léčba se postupně projevovala a mohla by se proměnit v komplikace z pankreatu a antibiotika jen přidávají komplexnost. Léčba lidových prostředků anginy zůstala jedinou metodou. A to mu pomohlo, výsledek byl příznivý.

Důvody.

Mnoho lidí chápe a ví mnoho důvodů, kvůli kterým se tato nemoc může objevit. Nejvážnější příčinou je nadměrná podchlazení, hlavně kvůli nestabilní teplotě na jaře nebo na podzim. Chlapec z našeho dvora sotva stačil na to, aby mokré nohy nebo mokrý déšť. Zmrzlina, stejně jako všechny studené nápoje, se opatrně vyhnul. Je nepřijatelné, když je v uzavřené místnosti s pacientem, pak se dostane do vzduchu. Viry (mikroby) mohou snadno způsobit bolest v krku.

Léčba anginy u domácích lidových léků.

Angina v latině znamená zmenšit. Pokud začalo ždímání v krku, pak rychle uvidíte ostatní, ostatní různá znamení. Když je při polykání přidána bolest, je to také jistý znak. Ale ve skutečnosti to budete cítit s nástupem nadměrné teploty, bude v těle těžkost, klouby začnou bolet, slabost je přítomna a bolest v těle. Nálet, který bude na mandlích, může být viděn klesající jazyk s lžící.

Angina a její léčba lidovými prostředky musí být vždy pod dohledem lékaře. To vše jistě chrání před nepředvídanými komplikacemi. Vlastní zacházení, protože iniciativa je trestná. Kouření by mělo být zastaveno. Snažte se mluvit nejméně a vyhnout se dalšímu podráždění. Kapalina se suchým hrdlem, konzumujte pouze v horké formě. Pokud je kapalina horká, naopak to způsobí zvýšení. Aplikované potraviny by měly být jemně nasekané a ne horké.

Zlato

Produkt, který produkují včely, je ovládán vlastnostmi vykašlávání. Další látka potřebná k léčbě bolesti, která má protizánětlivý účinek, dobře detoxikační. Tím, že jí trochu medu denně, snížíte růst mikrobů, zajistíte si další podráždění krku, čímž změkčíte sliznici. Velmi špatné jít s čajem.

Opláchněte si hrdlo 30% čerstvého, rozpuštěnou včelí (můžete vápno a další) med. Voda se zahřeje na 40 ° C (1 polévková lžíce). Dodejte trochu medu (3 lžíce) a pak vše promíchejte. Kloktadlo vyrábět náš vyrobený recept 5 krát.

Tam je extrémní potřeba opláchnout více, pak vytvořit stejné řešení, ale přidejte 1 lžíci medu a přidejte k tomuto 6% jablečný ocet (1 lžička). Léčitelé doporučují pití po jídle asi 4 doušky za 12 hodin.

Mnozí z nich ji už od dětství používali, lidový lék na angínu u dospělých a dětí je samozřejmě mléko s vysoce kvalitním medem. Je použitelné, pokud kašel bolí a má chlad. Je lepší rozpustit med v mírně zahřátém mléku. Ke změknutí přidejte do nápoje máslový (rozpuštěný) olej.

Červená řepa

Řepy, které se přidávají do boršče, jsou velmi silné ve vítězství nad bolestmi v krku. V řepě, silné množství vitamínů. Vezmeme umytou řepu střední velikosti a vytlačíme všechny šťávy za účasti struhadla. Odšťavňovač je také vhodný. Odšťavňujte a nedotýkejte se po dobu 3 hodin. Stolní ocet (1 lůžko), který se rovná 6%, ředí se ve stejných dávkách vařenou vodou, zahřeje se a nalije se do 200 ml řepné šťávy. V mikrovlnné troubě se zahřejeme na teplo. Po smíchání udělejte kloktadlo až 7x. Vhodné v kombinaci s cibulí a mrkvovou šťávou.

Ocet s řepou je také dobrým pomocníkem při léčbě. Pro odstranění dráždivého tlaku je nutné provést opláchnutí. Pokud polknete šťávu, nezpůsobí to nebezpečí.

Česnek

Vyčistěte a brouste hlavu česneku obvyklé velikosti. Přidejme 2 průměrné lžíce vína nebo jablečného octa. Dobře promíchejte a těsně uzavřete. Po dobu 10 hodin nechte v chladničce, pak přidejte med. Okamžitě polknout není nutné a držet v ústech. Dávka: polovina lžíce až 2x.

Peroxid vodíku.

V obvyklém kuchyňském šálku s vodou přidejte 3% peroxid (1 polévkové lžíce), pak začněte kloktat. Až do večera udělejte 5 takových postupů.

Je to důležité! Nebezpečné pro sliznici, takže nepřekračuje dávku.

Sůl

Když dostáváte první příznaky, roztok soli ušetří problém. Nalijte vlažnou vodu do sklenice a posypte lžíci soli (čaj). Dále přidejte pár kapek jódu. Vždy používejte čerstvý roztok. Opláchněte po 6o min.

Léčba lidových prostředků anginy u dospělých.

Angina může být zaměněna s laryngitidou, v některých případech s faryngitidou, ale většina z nich je stále zaměňována za studena. Tato nemoc sama o sobě může vyvolat vážné, někdy i velké komplikace. Jako výsledek, dokonce i dospělý se silnějším tělem (imunita), je velmi nutné, aby se objevil jako profesionální lékař. Většinou v raném stádiu je obvykle možné rychle a bez velkého úsilí učinit populární léčbu.

Dokonce i každý dospělý bude vždy lepší, pokud nezasáhnete do lůžka. Co odlišuje populární léčbu od moderních, nebude to vedlejší poškození a vaše orgány nebudou muset přeskočit veškerou chemii.

Angina léčba lidových prostředků u dospělých.

Citron

Odstraňte bolest v krku a výsledná teplota je možná citron. Vezměte 1 citron a nalijte na něj horkou vroucí vodu. Další, jíst úplně.

Nebo z ní vytlačte celou šťávu a ihned ji vypijte, aniž byste pili jinou tekutinu. Po průchodu po dobu delší než 10 hodin opakujte léčbu. Po opětovném opakování.

Pivo

Získání zánětlivého procesu a polknutí doprovázené bolestí pomůže opláchnutí pivem. K tomu zahřejte pivo, a když se zahřeje, dokud nebude zima, myjeme.

Ječmen

Ječmen, nejlépe drcený (1 box), musíte vařit mléko, a můžete vařit a vodu. Dejte čas vařit. Vezměte na celkové posílení 100 ml.

Pro dospělé se doporučuje inhalovat z páry, zejména sody a brambor, při použití eukalyptu (éterických olejů). V jiných situacích působí také obaly vyrobené z alkoholu na hrdlo a krk. Ale to vše k ničemu při zvýšených teplotách, a dokonce přispěje ke zhoršení onemocnění.

Angina u dětí léčba lidových prostředků.

Dětské bolesti v krku je jedním z mnoha složitých nemocí. Zpočátku se snadno zaměňuje za chlad. Akutní onemocnění při porážce mandlí. Jako každé dítě je individuální, tak i každý jednotlivec. V prvním období je zajištěn růst bakterií. Se silnou imunitou to může projít. V takovém období je slabost příznakem. Mohou se objevit zimnice. Pokud se imunitní systém nedokáže vyrovnat s růstem bakterií, onemocnění přechází do aktivního stadia (den 2). Hrdlo v takových případech začíná bolet a teplota obvykle začíná stoupat. Polykání se stává velmi obtížným, lymfatické uzliny nabobtnají a vaše malé jídlo odmítá.

Každý příslušný rodič nemusí stanovit diagnózu sám, takže pediatr musí zkontrolovat své dítě. Dále to znamená správný lék. Ale rodič také nemusí sedět na místě. Je nezbytné, aby byli rodiče často přesvědčeni o čistotě a větrání celého pokoje. Způsob pití, inhalace a postel příliš péče o rodiče. Koneckonců, celé "rozinky" závisí na dodržování důležitých režimů.

Léčba tonzilitidy u dětí lidových léků po celou dobu velmi často a dává své výsledky. Při prvních příznacích, žvýkat citron, horké (ne moc) mléko s máslem (máslo) a med bude moci držet šíření.

Kloktání

 • Opláchnutí může ovlivnit plak, který se nahromadil na mandlích.
 • Borůvky, zejména bobule ve vývaru vymačkané pro oplach.
 • Med smíchaný s brusinkovou šťávou je také vhodný pro oplach.
 • Řepa a její šťáva nejsou vyměnitelné pro oplach.
 • Pro tento účel je také ideální mrkev, zejména její šťáva.

Snížení tepla.

 • Maliny, a lepší džem z ní a dobrý zábal, rychle odstranit složité teplo.
 • Účinný účinek má med s malinami.
 • Cibule a častěji její šťáva odstraňuje teplo.

Známý léčitel Kim Lyudmila radí žvýkat med. Nebude to škodit, pokud bude žvýkat asi hodinu. Řepa řepa a přidejte ocet, po trvat na krku kloktat, můžete pít trochu. Můžete si vzít lisované šťávy žárovky 2 doušky. Mnozí se zbaví této citronové choroby. Je třeba sát průměrný lalůček asi 40 minut, následovaný jídlem. Tato metoda je však vhodná na samém počátku narození onemocnění. I když dojde k vypuštění, kyselina citrónová (30%) s hodinovým opláchnutím udělá správnou věc.

Poznámka.

1). Je-li hrdlo červené, bylo bolestivé polykat, ale zároveň úplná nepřítomnost teploty se jednoduše provádí opláchnutím solí nebo šťávou strouhané řepy.

2). Pokud máme opuchlé mandle, se slabou teplotou, je nutné smíchat glycerin a jód ve stejných dávkách a namazat mandle. V důsledku tohoto opláchnutí peroxidem vodíku zředěným vodou.

3). Jsou-li žlázy oteklé, ošetřujeme kompresním oteplováním alkoholem.

4). Se žlutým květem a hnisem, teplotou, solí a vodou se jedná o zdroje hojení a častěji o oplach.

Léčba hnisavé (folikulární) tonzilitidy s lidovými prostředky.

Pokud se onemocnění projevuje hnisem na mandlích, pak je to hnisavá angína. Ti, kteří trpí chronickými (častými) chorobami samotných mandlí, zubního kazu nebo těch, kteří měli nemoc na nohou, obvykle trpí. Jeho trvání je více než obvykle. Léčba folikulární anginy lidových prostředků vám v tom pomůže.

Sůl

Pomocí naší obvyklé soli opláchneme mandle. Pomůže odstranit bakterie, které přispívají k náletu. V tomto případě stále dostáváme dezinfekci skořápky. Po probuzení je nutné opláchnout a všechno okamžitě vykašlat. Bude hnisavá sekrece hlenu.

Aloe.

Úspěšná metoda s použitím všemohoucího aloe. Aloe rozpozná jako tah hnisu a odstraní téměř jakýkoliv zánět. Kousek aloe platí v noci na tvář. Délka léčby a prevence může být prodloužena na měsíc.

Šalvěj

Inhalace s tymiánem a šalvějí podporují vykašlávání hnisu, ve kterém jsou přítomny škodlivé mikroby.

Anise.

Z ovoce anýzu udělejte infuzi hnisu. Vyplňte tyto plody (1 lžička) vroucí vody a trvejte 25 minut. Před jídlem si vezměte infuzi 4krát. Nebo si vezměte kus cukru, na který odkapeme olej a sníst.

Herpes bolest v krku u dětí léčbu lidových prostředků.

Herpes hrdlo - proces zánětu virů v hltanových mandlích. Vyskytuje se poměrně často u dětí, většinou do 10 let. Je méně pravděpodobné, že kojenci onemocní, protože tomu může zabránit imunita z mléka matky. Po malém dítěti má nemoc, on se vyvíjí imunitu, takže můžete zřídka nakazit podruhé. Tento název nepochází z herpesu (viru), ale z vyrážky, která to vypadá. Všechny sliznice celého úst a dokonce i zažívacího traktu mohou být také ovlivněny. Dobrou zprávou je, že téměř vždy způsobuje žádné komplikace.

Důvody.

Hlavním důvodem je jiná nemocná osoba, která může přenášet virus prostými polibky, slinami po kýchání nebo kašlání. Jiné, neméně nebezpečné způsoby přenosu mohou být přes kontakt, skrze věci, nádobí a jakýkoli jiný předmět, se kterým byla nemocná osoba v kontaktu nebo dokonce jen byla. Nejčastěji se děti musí vyvarovat hypothermie, nekvalitní (nízké) výživy, nedostatku vitamínů, akutních respiračních infekcí, SARS.

Příznaky

První známky nemoci nejsou vyrážka, ale všeobecná intoxikace, během které se hlava začne zranit, dítě kýchá, cítí se dobře a odmítá jíst, teplota trvá několik dní (až 40) a prudce klesá, začíná úzkost a onemocnění hrdla.

Je nutné provést vizuální kontrolu celého orofarynxu. Hned na začátku hrdla se objevuje zarudnutí patra a uvula. Tam jsou také malé (3 mm) uzlíky červené barvy až 20 kusů. S další tvorbou onemocnění se tyto uzliny stávají zakalenými barevnými bublinkami uvnitř tekutiny. Dále (4. den) se tyto zakalené bubliny začínají otevírat a zakrývají bílým květem.

Léčba.

Hlavní věcí v léčbě je pochopení, že není nutné urychlit proces zotavení, zejména je nutné zrušit všechny inhalace a dokonce obklady, protože hrdlo hrdla zintenzivňuje všechny záněty. V tomto století máme s vámi, existuje mnoho způsobů, jak léčit angíny s lidovými prostředky, které mohou nejen oslabit nemoc samotnou, ale může také zcela zbavit.

Propolis.

Třicet pět gramů propolisu na jednu noc v mrazáku. Poté musíte vytáhnout a dát do malé tašky a pak ji rozbít kladivem. Opatrně umístěte do sklenice a doplňte 120 gramů lékařského alkoholu. Trvejte na 16 dnech v tmavé skříňce, s každodenním vyzvednutím a ne moc třepáním. Když je vše připraveno, vezměte si rampu nebo obvaz a převiňte hůlku. Okamžitě navlhčíme všechna místa, kde byl zánět v krku.

DŮLEŽITÉ. Velmi rychlý prostředek.

Červená řepa

Oloupeme řepu a ihned je vezmeme a rošt na malé kalibrové struhadlo. Vše, co se ukázalo, bylo smíchání s vodou ve stejném objemu. Po namočení počkejte 3 hodiny a krk dítěte můžete oplachovat každé 3 hodiny.

Česnek a med.

Přeskočte oloupaný česnek, nejlépe přes česnekový lis, takže dostanete polovinu broušeného skla. Výsledné vzít a dát do jakékoli pánev a nalijte med přes vrchol rovnoměrně. Zahřívejte se nad nízkým ohněm až do probublávání. Udělejte si čas na vlastní chlazení 22-25 minut za občasného míchání. Při příjmu hmoty, která bude mít jednotnou barvu, vystavte ještě jednou a nechte trochu času vychladnout. Pokud dostanete hustou směs, přidejte trochu vody. Každou hodinu vezměte půlku lžičky dítěte.

Jak léčit anginu lidových prostředků doma?

Angina je nejčastější infekční onemocnění mandlí. Zánět tkání hltanu je doprovázen vysokou horečkou, zarudnutím nebo hnisáním patra, stejně jako obstrukcí potravy.

To je věřil, že bolest v krku lze rychle léčit doma. Pro léčbu však potřebujete znát některé funkce.

Léčba anginy doma - první pomoc

Vyskytuje se u dětí a dospělých. Správná léčba snižuje riziko komplikací: revmatismus kloubů, onemocnění srdce a ledvin, infekční alergická myokarditida.

Takové onemocnění je nebezpečné nejen pro jeho komplikace, ale také pro šíření infekce v celém těle.

Etiologie onemocnění je nejčastěji viry a bakterie. Je to možné infekce ve vzduchu, kapky, domácnosti od nemocných. Děti v průběhu chladného období onemocní hypotermií.

Typy bolestí v krku:

 • Catarrhal Nejjednodušší forma. Suchost a lechtání, nízká teplota;
 • Folikulární Vytvářejí se purulentní formace na mandlích. Onemocnění je doprovázeno vysokou horečkou, jsou možné komplikace;
 • Lacunar Podobné symptomy jako folikulární. Nicméně, to je hodně těžší: mandle jsou velmi zvětšeny, obloha otok, lacunae naplnění hnisem;
 • Herpangina bolest v krku. Příčinou je virus Coxsackie. Vytvořené červené bubliny na obloze, doprovázené komplikovaným dýcháním, vysokou teplotou. Nejčastěji onemocní v dětství;
 • Nekrotické. Nejzávažnější forma onemocnění. Doprovázena hnisáním mandlí, tvorbou vředů, vysokou horečkou. Délka trvání může být od 10 dnů do měsíce;
 • Purulentní. Nejčastěji je výsledkem hypothermie nohy. Vysoká horečka a bolesti hlavy, změny chuti a vůně.

První pomoc je izolovat pacienta od ostatních, odpočinek na lůžku a hojné pití, které by mělo jít a viry. Vlastně první pomoc je kompletní odpočinek a konstantní teplý (ne horký) nápoj.

Již třetí den se v těle vytváří interferon, který pomáhá tělu produkovat správné množství protilátek proti virům nebo infekcím.

U dětí se onemocnění může vyskytovat v akutní formě, což vyvolává nouzové klinické stavy (dehydratace), takže u dětí do 3 let je důležité poskytnout kvalifikovanou lékařskou pomoc od lékaře.

Jak léčit anginu pectoris u dospělých lidových léků

Léčba anginy pectoris u dospělých je běžná a nejefektivnější. Lidové léky nejen pomohou dezinfikovat tělo, ale také pomáhají vyrovnat se se slabostí, bolestí hlavy a vysokou horečkou.

První věc, která záleží na pacientovi je, jak otupit mandle, takže můžete jíst. Protože ve většině případů se bolest v krku změní na hnisavé, dokonce i pití v malých doušcích se stává skutečným „mučením“.

Je důležité používat lidové prostředky, které vám pomohou vyrovnat se s příznaky bolesti:

 • Kloktejte každé dvě hodiny roztokem sody, soli a jodu.

V teplé vodě zřeďte jednu čajovou lžičku sody a soli, přidejte 5 kapek alkoholického roztoku jódu;

 • Infuze měsíčku a heřmánku.

Smíchejte ve stejných částech suché bylinky, trvejte na 1 litru vroucí vody 3 lžíce směsi a každou hodinu opláchněte;

 • Rostlinný olej a med.

Ve 100 gramech medu zřeďte 3 lžíce rostlinného oleje nebo olivy. Vezměte si před jídlem v množství lžičky. Je nutné pomalu rozpouštět až do úplného rozpuštění. Nepijte vodu po dobu 20 minut.

Jak rychle léčit bolest v krku u dětí doma

Léčba anginy pectoris u dětí doma je plná rizika komplikací. Spolu s tím, že děti spíše snášejí vysokou horečku, děti v krku nenávidí.

Proto jsou všechny recepty zpočátku zaměřeny na odstranění závažného edému a zánětu hrtanu:

Cranberry infuze. Čerstvé jahody zmáčknout, a suché - sekání. Nalijte 50 g bobulí s 250 g vroucí vody, nechte vychladnout a vezměte 50 g 5krát denně;

Směs medu a česneku. V medu (250 gramů) zmáčkněte česnekovou šťávu (1 hlava). Dejte dítěti rozpustit se před jídlem po dobu 20 minut, 3-4 krát denně;

Čaj z větví malin, rybízu a jablka. Vařit a dávat místo pitné vody v libovolném poměru;

Aloe a lípa. Rozmělnit aloe buničinu na pastu v množství 3 lžíce. Připravte si chladný odvar z lipových květů (pro 250 gramů vroucí vody 2 lžíce květin). Pak smíchejte aloe šťávu a napjaté lípy odvar, zřeďte 300 g vařené chlazené vody a dát dítě pít 3x denně v množství 50 gramů.

Důležité: Pro děti s poruchou ledvin je tento recept přísně zakázán!

Jak vyléčit bolest v krku doma na 1 den

Léčit krk doma po dobu 1 dne, i když počáteční fáze onemocnění je nemožné. To je odůvodněno skutečností, že bolest v krku je velmi obtížná, s vysokou teplotou a hnisáním mandlí. První tři dny tělo akumuluje protilátky a teprve pak můžeme mluvit o uzdravení.

Bolest v krku a suchý kašel - jak léčit lidové prostředky

Existuje několik účinných receptů a populárních metod, které pomáhají odstranit tyto příznaky doma:

 • Řepné šťávy a med.

Vytlačte šťávu ze syrové řepy. Potřebujete objem 250 gramů. Do šťávy přidejte 2 lžíce medu. Take 1 lžíce 5 krát denně. Je důležité před podáním infuze uchovávat v chladničce, mírně ji ohřát ve vodní lázni.

Doba použitelnosti není delší než 3 dny, a proto je nutné vypočítat požadované množství šťávy tak, aby se každé dva dny dostávala nová dávka;

 • Zelí a med.

Přijímá se jako obklad. Léčba je účinná při komplexní léčbě. Je nutné popálit zelí (staré) listy vařící vodou, potřít medem a připojit k hrdlu. Zabalte s látkou a teplým šátkem. Nechte nejméně 5 hodin.

Pokud je suchý kašel současně s bolestmi v krku, pak můžete aplikovat obklady a průdušku.

Jak rychle vyléčit bolest v krku s angínou - recepty

K léčbě krku doma pomocí lidových prostředků je známo všem. To umožňuje nejen ušetřit peníze, ale také provádět bezbolestné a rychlé ošetření ve stěnách domu.

Takže, než kloktání doma - recepty:

Jak léčit anginu doma lidovými metodami? K odstranění bolesti a otoku hrdla se používá jiná technika oplachování, léčba je dlouhá. Vymývání plaku s různými řešeními pomáhá zbavit se obtížného požití. Pro oplachové účinné inhalace bylin, roztoků sodných solí, odvarů šalvěje.

 • Recept číslo 1: oplach

Musíte připravit obvyklý a známý roztok sody a soli. Je žádoucí použít velké krystaly hrubého broušení. Přidá se 5 g kyseliny citrónové. Tento roztok dezinfikuje, snižuje bolestivost a téměř koroduje bílé usazeniny na žlázách.

Opláchněte libovolný počet opakování. Po jídle a pití.

 • Recept číslo 2: horká inhalace

Je nutné připravit nádobu pro inhalaci, při které dýchá pouze nos a ústa (v lékárnách jsou speciální levné inhalátory). Připravte si chladný odvar ze šalvěje, jitrocelu, květů měsíčku a jedle.

Inhalační roztok pro přípravu v libovolném poměru. V hotové horké směsi přidejte olej z jedle v množství maximálně 5 kapek. Dýchejte alespoň 3-4 krát denně až do úplného ochlazení páry.

Recept číslo 3: mast na krk

Důležitým rysem anginy pectoris je hnisání mandlí. Odstranění bolesti a symptomů je možné pouze v jednom případě - přímý vliv na vypuknutí bolesti v krku. V kombinaci s inhalací lze použít následující léčebnou metodu:

 • Med - 50 gramů;
 • Cibulová šťáva (1 ks);
 • 2 lžíce. Já olivový olej;
 • 2 lžíce. Já jezevčí tuk;
 • 2 lžíce. lžíce rybízového džemu;
 • 2 lžíce. lžíce citronové šťávy.

Tato směs musí být absorbována v množství 1 lžíce až do úplného rozpuštění. K provádění manipulací nejméně 5x denně. Po resorpci nejezte ani nepijte.

Metody léčby anginy pectoris během těhotenství

Angina během těhotenství a samoléčba je nebezpečným stavem života dítěte. Infekční onemocnění a vysoká horečka jsou také nebezpečné. Infekce šířící se viry je také škodlivá pro nervový systém, který nebyl vytvořen.

Samoléčba v této situaci může být nebezpečná. Léčba lidovými metodami je účinná pouze v kombinaci s antibakteriální terapií.

Můžete použít med s česnekem pro krk, odvar z heřmánku a měsíčku, zelí obklady. Šalvěj je zakázán pro použití a léčbu těhotných žen.

Jak zacházet s hnisavou lidovou léčbou mandlí?

Léčba hnisavé anginy pectoris doma u dospělých je doprovázena vysokou horečkou, deformací chuťových pohárků.

 • Brambory a ocet.

Na jemném struhadle rozemele dva brambory, smícháme s 2 lžicemi octa. Naneste na hrdlo jako obklad;

 • Léčba anginy pectoris petrolejem.

Pro 2 kapky destilovaného (vyčištěného) petroleje, které se užívají po jídle dvakrát denně po dobu nejvýše 5 dnů;

 • Zázvor a citron.

Smíchejte strouhaný zázvor - 3 lžíce. lžíce a celý citron v mlýnek na maso. Smíchejte 3 lžíce medu. Vezměte 1 lžičku 5 krát denně.

Domácí léčba hnisavé angíny u dětí - recepty

Purulentní tonzilitida domácí léčba u dětí je komplex opatření: obklady, inhalace a masti. Často se rozhoduje o místním antibakteriálním léku:

Léčba lidových prostředků je zaměřena na odstranění bolesti v krku:

 • Opláchněte odvar z heřmánku a šalvěje;
 • 1 lžíce peroxidu vodíku na 200 gramů vody. Opláchněte v žádném pořadí;
 • Odvar z červené peelingové cibule. Kloktejte nejméně 5krát denně;
 • Zelná šťáva - 100 gramů, propolis - 10 gramů, rozpusťte, promíchejte a vezměte 1 lžíci třikrát denně.

Jak zacházet s bolestmi v krku doma s drogami?

Protože angina pectoris může vyvolat komplikace. Ten doktor rozhodne o jmenování protidrogové léčby:

 • Antibiotika: Flemoxin, Azithromycin, Erycycline;
 • Antivirový přípravek: Tamiflu, Relenza;
 • Antihistaminika: Phenistil, Loratadine, Suprastin;
 • Vitaminy: B12, B6, C, A, E;
 • Místní sprej: Aqualorus, Tantum Verde, Orasept, Angal S, Anginal, Laurangin, Jocks;
 • Antimikrobiální léčiva: Lopraks, Grammidin.

Angina je problematické a komplexní onemocnění. Léčbu můžete provádět doma s lidovými metodami. Pokud však existuje riziko komplikací, je nejlepší vyhledat pomoc specialistů, kteří v případě potřeby stráví hospitalizaci a již v nemocnici budou provádět terapeutické akce.

Zvláště akutní je otázka hospitalizace dětí do 3 let. Děti často ztrácejí hodně tekutiny, dochází k dehydrataci celého těla.

Symptomy angíny a léčba lidových prostředků

Bolest v krku je akutní infekční onemocnění, které je obvykle způsobeno streptokoky a stafylokoky.

Patogenní aktivita těchto bakterií vyvolává celkovou slabost těla, vysokou horečku a další symptomy.

Na farmaceutickém trhu existuje mnoho léků pro léčbu nemocí, nicméně účinné lidové léky na angínu jsou často preferovanou volbou pro osoby trpící přecitlivělostí na léky.

Příčiny anginy pectoris

Virová aktivita také přispívá k rozvoji tonzilitidy (bolest v krku), zejména pokud nebyla provedena včasná léčba poruch v oblasti nosních dutin a mrtvice. Mikroby, které se rozšířily z horních cest dýchacích, někdy dokonce ovlivňují průdušky, a proto by s takovou pozorností měly být náležitě zacházeny.

Lékaři tak nazývají bakteriální nebo virovou infekci příčiny bolestí v krku, ale různé faktory mohou být předpokladem pro takové nepříjemné zvraty událostí:

 1. Nízká úroveň imunitní obrany.
 2. Hypotermie těla nebo krku.
 3. Kontakt s nemocnou osobou.
 4. Chronická rýma nebo sinusitida (sinusitida, frontální atd.).
 5. Neléčená infekce v jakékoliv části těla.

Epidemická situace se často vyvíjí na přeplněných místech, jako jsou školy a mateřské školy. Je velmi obtížné omezit kontakty mezi kluky mezi sebou, a někdy ani nemají podezření na kolegu, který se choval jako prodavač infekce po dobu 2-3 dnů: symptomy virové anginy se neobjeví okamžitě.

Nicméně bakteriální typ onemocnění se vyvíjí během několika hodin a je primárně projeven prudkým nárůstem teploty. Fanoušci zmrzliny a studených nápojů vědí, že po nadměrném užívání těchto lahůdek může dojít k zánětu hrdla.

S vysokou úrovní imunity budou ochranné buňky bojovat proti choroboplodným zárodkům a předcházet rozvoji nemoci, ale v případě nejrůznějších selhání budou neočekávaní hosté silnější a pak se nelze vyhnout angíně.

Typy a příznaky onemocnění

Projev onemocnění závisí do značné míry na povaze patogenu a přirozené odolnosti lidského těla. Příznaky anginy pectoris jsou obecně následující:

 • zánět mandlí;
 • bolest v krku (při polykání a v klidu);
 • horečka, zimnice;
 • slabost těla;
 • bolest hlavy;
 • pocení těla;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • oteklé lymfatické uzliny v blízkosti hrdla.

Existuje několik druhů tohoto onemocnění, které se vyznačuje ostrostí klinických příznaků. To vede k odlišnému přístupu k terapii, což umožňuje upustit od použití antibakteriálních léčiv během virové infekce.

Kromě toho je úzce provázán také tok anginy, symptomů a léčby lidových prostředků. Pro přehlednost a lepší vnímání jsou údaje o onemocnění uvedeny ve srovnávací tabulce.

Obecná doporučení pro léčbu

Lékaři obvykle neléčí pacienta s anginou pectoris a předepíší léčbu doma, a to i při akutních symptomech. Oficiální medicína dává přednost lokálním a systémovým lékům, které umožňují vyrovnat se s patogeny, odstranit zánět, bolest a horečku.

Nejprve však musíte dodržovat obecná doporučení, která vytvářejí předpoklady pro rychlé uzdravení:

 • lůžko;
 • těžké pití;
 • použití vitaminů C a B;
 • lehké potraviny (vývar, obiloviny atd.);
 • větrání místnosti třikrát denně po dobu 20 minut;
 • jednou denně dezinfikovat podlahy.

Kromě toho je nezbytné zabalit krk teplým šátkem a nespojovat se s ním až do samotného uzdravení, aby se zabránilo dalšímu působení chladu na bolestivých místech. Takové kroky se stanou odrazovým můstkem pro aktivní akce.

Finanční prostředky na rychlé uzdravení v krku

Mnoho pacientů se často ptá: Jak rychle vyléčit bolest v krku? Jak překonat akutní bolest a vysokou teplotu Tyto příznaky způsobují velké nepříjemnosti, proto by měly být odstraněny především a účinné lidové prostředky v této situaci pomohou.

Nesmíme však zapomenout na různé typy onemocnění. Pokud pacient již má hnisavou angínu, pak budete muset léčit až 7 dní. V případě katarálního typu onemocnění je nutná šoková terapie s osvědčenými přípravky.

Pro bolest v krku

Snížení bolesti v krátké době umožňuje roztok sody a soli. Mnoho lidí použilo tento recept na máchání, ale jen málo lidí ví, že tajemství rychlého vítězství nad infekcí není v kvalitativním složení kapaliny, ale ve frekvenci jejího použití - alespoň každou půlhodinu.

S tímto přístupem nemoc rychle ustoupí a pacient se bude cítit úlevu na další den. Připravte lék následujícím způsobem:

 1. Vezměte 1 šálek vařené vody, zahřátý na teplotu 50 ° C.
 2. Rozpusťte ji v 1 lžičce sody a soli.
 3. Přidejte 2-3 kapky jodu.

Je třeba se pokusit použít 1 šálek tekutiny v jednom příjmu, rozdělit ji na 10 přístupů. Ve skutečnosti by měl být lék podáván ústy v malých porcích a každý postup by měl být prováděn po dobu 10-15 sekund.

Taková důkladnost je nezbytná pro úplné odstranění infekce, protože patogenní mikroby žijí na mandlích, na jazyku a na celé sliznici ústní dutiny.

Zánět mandlí

Angina je charakterizována zvětšenou mandlí. Zánětlivý proces v těchto orgánech je doprovázen bolestivými pocity, které se přenášejí do sousedních tkání. Rychlé zvládnutí hyperplazie pomůže recept na bázi medu a kurkumy (kulinářské koření).

Med ovlivní postižené oblasti změkčení a kurkuma bude působit jako přírodní fytoncid - látka ničící mikroorganismy. Připravte a aplikujte lék podle tohoto schématu:

 1. Do 1 lžíce medu přidejte 1 lžičku mleté ​​kurkumy.
 2. Smíchejte složky.
 3. Část oddělte velikostí hrachu.
 4. Po opláchnutí solí a sódou vložte lék do úst.
 5. Pomalu se rozpouští bez plivání.

Takový lék patří k lidovým lékům na hnisavé angíny, katarální a dokonce i nekrotické, ale před použitím byste měli zkontrolovat alergie na med a kurkuma.

Za tímto účelem je citlivá oblast kůže potřena připravenou směsí, například v ohybu lokte. Pokud po 5-6 hodinách nedojde k žádné vyrážce nebo zarudnutí, pak je dovoleno bezpečně zahájit léčbu.

Od tepla

Vysoká horečka způsobuje těžkou slabost a celkovou malátnost. K boji proti teplu lékaři často předepisují paracetamol, ale je zde také prokázaný lidový lék - malina. Tato rostlina obsahuje velké množství vitamínu C a kyseliny salicylové, které mají antipyretický účinek.

Čerstvé, mražené nebo sušené bobule jsou vhodné pro vaření čaje, ale tam bude malý užitek pro všechny oblíbené marmelády: při tepelném ošetření ztratí maliny až 90% svých léčivých vlastností. Při léčbě anginy pectoris se 3 až 4 plody nalijí 1 šálek vroucí vody a 10 až 15 minut se vaří v páře.

Pro chuť je dovoleno přidávat med, ale po pití čaje je nutné se plazit pod teplou přikrývkou a důkladně se potit. Teplota se během několika hodin sníží a pro zvýšení efektu můžete vařit další dávku. Tento nápoj by měl být konzumován 3-4 krát denně po celou dobu léčby.

Léčba lidových prostředků

V prvních 2-3 dnech je třeba věnovat maximální pozornost tonzilitidě za účelem zničení infekce v pupenu. To však neznamená ukončení léčebných opatření po malém zlepšení: léky musíte používat až do úplného uzdravení, jinak se onemocnění zhorší a bude trvat 2 týdny.

A pokud odpovíte podrobně na otázku, jak léčit bolest v krku lidovými léky, pak bychom měli zmínit oplachování přírodními antiseptiky a anaboliky, inhalace, čaje a tinktury.

Přístupy k léčbě dospělých a dětí jsou podobné, ale zralé tělo má stále silnější imunitu. Lidé starší 20 let trpí zřídka nemocnými závažnými typy mandlí, ale malé děti jsou velmi náchylné k bakteriálním a virovým infekcím.

Léčba dospělých

Tonsillitis se obvykle vyvíjí rychle, ale některé alkohol-založené drogy je třeba kreslit asi 1 týden. V chladném období se mnohonásobně zvyšuje riziko onemocnění, a pokud jsou v domě předpřipravené léky nebo suroviny (tráva, kořeny, ovoce), léčba hnisavé angíny u lidových léků u dospělých bude rychlá a účinná.

Med a mléko

Lék popsaný výše z medu s kurkuma může být rozšířen o další recepty, protože včelí produkt je jednou z nejúčinnějších složek mandlí. Zvláště dobré je vzít s vařeným mlékem:

 1. Vařte sklenici mléka a ochlaďte na 40-50 ° C.
 2. Přidejte 1 lžíci medu.
 3. Nápoj na 1 recepci.
 4. Pijte 3x denně.

Scarlet s medem

Aloe je přirozený protizánětlivý a vazokonstriktor, s medem se tato rostlina stává výborným lékem na tonzilitidu:

 1. Squeeze 1 lžička aloe šťávy.
 2. Přidejte 5 g medu.
 3. Chcete-li jíst třikrát denně před jídlem, ale pokaždé, aby se čerstvé šťávy.

Opláchněte med

Použijte včelí produkt a kloktání. Recept je následující:

 1. Vařte 1 šálek vody a ochlaďte na 35-40 ° C.
 2. Rozpustíme 1 lžíci medu.
 3. Přidejte 1 lžičku jablečného octa.
 4. Každou hodinu kloktejte.

Infuze Hypericum

Léčivá síla rostliny se používá v mnoha antidepresivech ke zvýšení tělesného tónu a posílení imunitní obrany. Alkohol infuze Hypericum byliny funguje dobře s mandlí: t

 1. 100 g listů se suší a rozdrtí.
 2. Nalijte 0,5 litru vodky.
 3. Trvejte na 1 týdnu a filtrujte.
 4. Pít dvakrát denně, ředit 30 kapek léku v 1 sklenici vody.

Řepné šťávy

Příznaky tonzilitidy zmizí již 2-3 dny po opláchnutí řepnou šťávou, která obsahuje mnoho užitečných látek. I když je příprava trochu komplikovaná, ale efekt stojí za to:

 1. Oloupeme 2 středně velké řepy.
 2. Mletý je strouhaný nebo v mixéru.
 3. Zmáčkněte 200 g šťávy.
 4. 1 lžíci octa zřeďte stejným množstvím vody a přidejte do šťávy.
 5. Směs se zahřeje na 40 ° C ve vodní lázni.
 6. Kloktejte 10krát denně po dobu 5 setů.

Zázvor a citron

Citron dobře posiluje imunitní systém a anginu pectoris a v nepřítomnosti onemocnění. Doporučuje se nejen jíst pravidelně syrové, ale také připravovat zázvorový čaj - účinný anabolický prostředek:

 1. Čerstvý kořen zázvoru je zem na struhadlo.
 2. 2 lžičky gruelu nalít 1 šálek vody.
 3. Přiveďte k varu.
 4. Vařte 20 minut.
 5. Ochlaďte na 40-50 ° C.
 6. Přidejte 1 lžíci medu a citronové šťávy.
 7. Pijte 1 sklenici třikrát denně po jídle.

Med česnek

Jeden z nejlepších lidových prostředků proti choroboplodným zárodkům je česnek. Jeho základní fytoncidy přirozeně inhibují aktivitu patogenních mikroorganismů a posilují lidskou imunitu. Podle tohoto receptu se připravuje lék na sání v ústech:

 1. Oloupeme 1 hlavu česneku z lusku.
 2. Rub do hřebíček v dřevěné misce.
 3. Přidejte 2 lžíce octa (nejlépe jablko, ale víno bude dělat).
 4. Míchejte a zakryjte víkem.
 5. Výsledná hmota se udržuje v chladničce po dobu 10 hodin.
 6. Přidejte 2 lžíce medu.
 7. Užívejte 5krát denně po dobu 1 dezertní lžičky, která se pomalu rozpouští v ústech.

Cibule s česnekem

Obsahuje fytoncidy a cibuli. U anginy pectoris se používá inhalací v kombinaci s česnekem:

 1. Oloupeme 1 cibuli a stroužek česneku.
 2. Jemně nasekané ingredience.
 3. Složte v malém a čistém plastovém sáčku.
 4. Nadechněte páry po dobu 5 minut.
 5. Opakujte každé 3 hodiny.

Sběr trávy

Pro parní inhalace je vynikající protizánětlivý a dekongestant na bázi lékárenských heřmánkových, eukalyptových a šalvějových listů, máty peprné a tymiánu, pupenů borovice a kořenů elecampane:

 1. Suché a mleté ​​suroviny.
 2. Složky smíchejte ve stejném poměru.
 3. 3 konvičky se vloží do konvice a nalije se 0,5 litru vody.
 4. Přiveďte k varu.
 5. Trvá 10 minut.
 6. Vytvořte malou papírovou nálevku a vložte ji do výpusti konvice.
 7. Nadechněte páru po dobu 10 minut.
 8. Postup se provádí třikrát denně až do zotavení.

Léčba anginy pectoris u dětí

Dítě trpí tonzilitidou mnohem těžší než dospělý. Teplota obvykle skočí na 39-40 ° C, mandle rychle bobtnají a chuť k jídlu zcela zmizí. V klinické praxi byly případy onemocnění zaznamenány také u kojenců, i když poměrně vzácně, protože děti dostávají protilátky s mateřským mlékem. Ale pokud dítě má bolest v krku před 1. rokem, pak je hospitalizace povinná.

Starší děti (3-18 let) mají mnohem větší pravděpodobnost tohoto onemocnění. Chcete-li se s tím vyrovnat, pomůže to stejné léky, které se používají k léčbě dospělých, ale musíte si vybrat příjemnější na chuť medicíny: děti a tak jsou z jakéhokoli důvodu nezbední, a to s nemocí a ještě více!

Lidské léky na tonzilitidu u dětí platí okamžitě po nástupu prvních příznaků onemocnění. Je velmi důležité zabránit rozvoji patologie, jinak budete muset řešit různé druhy komplikací. Pro boj s teplem je vhodný stejný malinový čaj a mléko s medem, ale opláchnutí se nejlépe provádí nasládlými bujóny.

Heřmánek a lipové květy

Směs těchto rostlin bude mít protizánětlivý a analgetický účinek na postižené oblasti krku. Připravte si lék na tento recept:

 1. Vezměte si květy heřmánku a lipy v poměru 1: 2.
 2. Směs se nalije přes 1 šálek vroucí vody.
 3. Trvejte 20 minut a filtrujte.
 4. Kloktejte 5-6krát denně.

Malinové listy

Odvar z malinových listů bude příjemný pro chuť, a pokud k tomu přidáte trochu medu, pak ani ty rozmarné neodmítnou opláchnout:

 1. 2 lžíce rozdrcených listů nalijeme 1 šálek vroucí vody.
 2. Trvejte, dokud nevychladne na 40-50 ° C.
 3. Míchejte 1 lžíci medu.
 4. Opláchněte každou hodinu.

Propolis

Ne každé dítě bude schopno dýchat přes páry cibule a česneku, proto se doporučuje použít pro inhalaci propolis:

 1. Do 1 litru vody se přidá 15 g suroviny.
 2. Zahřívejte ve vodní lázni na 50 ° C.
 3. Inhalujte třikrát denně po dobu 15 minut.

Závěr

Pokud včasná léčba anginy pectoris doma s lidovými prostředky, nebudete muset uchýlit k farmaceutickým přípravkům. Ale je to tak důležité bez antibiotik, které samozřejmě pomohou zbavit se bakteriální infekce, ale jejich vedlejší účinky jsou nepředvídatelné.

Rodiče by měli mít vždy na ruce med, heřmánek, lípu a mražené maliny. Tyto přísady neumožňují angíně získat sílu a odstranit její příznaky u dětí a dospělých za pouhé 3 až 4 dny.