Jak rychle vyléčit bolest v krku doma: nejlepší nástroje, metody a recepty

Nemoci krku se obtěžují velmi často, ale necítíte se jako v nemocnici. Angina je nejčastější onemocnění, které musí být léčeno. Někdy můžete dělat s domácí opravné prostředky, a jak to udělat - budeme říkat v tomto článku.

Angina: příčiny a typy onemocnění

Angina je infekční zánět mandlí.

Angina je zánět mandlí, který je v přírodě infekční. Virus může začít postupovat v důsledku sebemenší hypothermie: studené nápoje, zmrzlina, vzduch a jiné příčiny. Patogeny mohou sloužit různým bakteriím a virům: stafylokoky, streptokoky, pneumokoky. Onemocnění se vyvíjí na pozadí akutních respiračních virových infekcí a nezávisle, bez dalších poruch v těle.

Bakterie se mohou dostat dovnitř několika způsoby: vzduchem, z domácnosti a emocionálním stresem, nedostatkem vitamínů, pronikáním dráždivých látek, onemocnění nosohltanu, a dokonce i zubním kazem může přispět k rozvoji spolu s hypotermií. Lze konstatovat, že je vše propojeno a zdravý člověk pravděpodobně nezachytí anginu, protože jeho imunita je schopna vyrovnat se s viry.

Často se vyskytuje bolest v krku jako průvodní onemocnění a zhoršuje stav, proto jsou preventivní opatření a komplexní přístup k léčbě jakýchkoli infekcí velmi důležité, zejména v případě zánětu sliznic.

Angina je několika typů a všechny mají své vlastní charakteristiky a charakteristiky.

 • Lacunar angina. V tomto případě se porážka mandlí šíří od lakuna do palatinální oblasti, jak nemoc postupuje. Když k tomu dojde, závažný otok a hyperémie, zánětlivý proces přispívá k tvorbě hnisavého plaku na mandlích, který je snadno odstraněn a nezanechává krev.
 • Folikulární tonzilitida. Můžete pozorovat nové výrůstky - folikuly, které jsou světle žluté barvy a dosahují průměru 5 milimetrů. Folikuly fester a otevřené, ale jejich obsah nepřesahuje mandle.
 • Katarální bolest v krku. Mírná forma, která zmizí po několika dnech se správnou léčbou nebo se stává závažnější. Charakterizované povrchovou lézí mandlí, otokem a infiltrací. Je ovlivněna zadní stěna hltanu, tvrdé a měkké patro. Teplota se může zvýšit na 38 stupňů.
 • Nekrotická angína. Komplexní forma nemoci, při které se lokální symptomy zhoršují prohlášením za časté. Na mandlích se tvořily plakety a dopravní zácpy, které jely hluboko. Krevní test ukazuje jasnou leukocytózu. Osoba může pociťovat horečku, nevolnost, zvracení a zmatek. Při odstranění hnisavé vody krvácí postižený povrch. Defekty tkáně mohou být poměrně hluboké v důsledku odmítnutí tkání postižených nekrózou. Onemocnění pokrývá celou stěnu hltanu, uvuly, mandlí a může se šířit hluboko do.

Kromě klasifikace druhů se angina liší podle typu. Existují tři z nich:

 1. Primární bolest v krku. Mírná léze hltanového prstence v důsledku zánětlivého procesu.
 2. Sekundární angina pectoris. Porážka mandlí je způsobena infekcí třetí osoby nebo krevní poruchou.
 3. Specifická angina pectoris. Vyvinutý díky specifickým infekcím, jako jsou houby, má zcela odlišný přístup k léčbě.

Typické symptomy a diagnostické metody

Bolesti v krku, horečka a zarudnutí mandlí jsou příznaky bolesti v krku

Velmi často člověk na dlouhou dobu nevěnuje pozornost rozvoji bolesti v krku, protože jeho příznaky jsou podobné obvyklým projevům nachlazení. Bolest v krku má však více akutních projevů a je mnohem těžší nést a vyžaduje zvláštní léčbu.

Hlavní příznaky onemocnění:

 • Akutní bolest, mnohem silnější s normálním zánětem sliznice hrdla, může být pozorována jak při polykání, tak v uvolněném stavu.
 • Celkové zhoršení zdravotního stavu v důsledku přítomnosti infekce, únavy a nevolnosti.
 • Ztráta v kloubech, těžkost ve svalech.
 • Zánět lymfatických uzlin.
 • Zčervenání hrdla, mandlí, jazyka a zadní stěny zánětu, jasný odstín.
 • Tělesná teplota, v závislosti na typu onemocnění, může vzrůst na 38-39 stupňů.
 • Vzhled plátu nebo vředů na mandlích, tvorba folikulů, hustý plak na kořeni jazyka.

Všechny tyto příznaky signalizují přítomnost zánětu způsobeného mikroorganismy, které postupují ve hltanu. Nemoc se projevuje dramaticky, inkubační doba trvá několik hodin až tři dny. Současně může člověk pociťovat zimnici, bolest při polykání a oteklé lymfatické uzliny.

Je poměrně těžké diagnostikovat bolest v krku na vlastní pěst, zvláště pokud jste se s těmito onemocněními dříve nesetkali. Lékař obvykle předepisuje moč, krev a faryngoskopii. To je hlavní metoda pro stanovení přítomnosti anginy pectoris. Pak je nutné určit povahu patogenu. Za tímto účelem mohou být odebírány hnisové šroty pro bakteriologické očkování a další krevní testy.

Léčba drogami: druhy drog

Léčba anginy pectoris léky: antibiotika, spreje, aerosoly a výplachy

Doma, můžete použít léky pro rychlé uzdravení. Nejčastěji je předepisuje lékař, ale u chronické anginy pectoris může být léčba opakována, aby se zachoval normální stav.

 • Léčba by měla být zaměřena na eradikaci viru, který způsobil onemocnění. To vyžaduje seriózní léčbu, která bude zahrnovat antibiotika. Můžete užívat Cefaclor, Cotrimaxosol, Erythromycin. Pomáhají zmírnit stav a bojovat s bakteriemi.
 • Aby bylo možné zmírnit bolest v krku, můžete použít aerosoly a spreje pro místní použití. Vhodné Bioparox, Ingalipt, Faringosept a další nemoci, které mají antibakteriální a protizánětlivý účinek.
 • Opláchnutí je nejlepším způsobem, jak co nejrychleji odstranit patogeny. Můžete použít jednoduché léky, jako je Furatsilin nebo Miramistin. V lékárnách, mnoho nástrojů, které jsou vhodné pro léčbu.

Pro úspěšnou léčbu je důležité dodržet klid na lůžku, udržovat hrdlo od studených nápojů, ale zároveň pít dostatek tekutin.

Šetrná strava obohacená vitamíny pomůže rychlému uzdravení - vitamín A a C jsou skutečnými pomocníky.

Se zdravým imunitním systémem je nepravděpodobné, že by viry napadly člověka, takže je třeba použít všechny metody pro rychlé obnovení imunity a odstranění zánětlivých procesů. Pokud se kromě anginy pectoris vyskytnou i souběžná onemocnění, měli byste použít komplexní léčbu, která ovlivní každý problém.

Nejlepší lidové metody

Kloktání - účinná léčba anginy pectoris

Pro léčbu anginy pectoris mohou být velmi oblíbené metody léčby, které jsou zaměřeny na boj proti infekci a zmírnění nepříjemných symptomů.

První věc, kterou lidoví léčitelé doporučují, je opláchnout:

 • Opláchněte roztokem sody. K tomu smíchejte sklenici teplé vařené vody 1 lžičku sody, stejné množství soli a pár kapek jódu. Jedná se o vynikající dezinfekční a protizánětlivý prostředek, který lze použít několikrát denně až do úplného uzdravení.
 • Krk lze opláchnout roztokem manganistanu draselného. Bojuje s patogeny a snižuje otok v hrdle. Jedna čajová lžička stačí na opláchnutí, neměli byste koncentraci zvyšovat. Onemocnění vás může opustit již za jeden den, ale léčba by měla pokračovat alespoň 3-5 dnů, aby se zabránilo recidivě.
 • Vynikající, ale nepopulární lék je modrý jód. Lze jej použít jako lokální lék, který tonizuje mandle vatovým tamponem. Tato metoda pomůže v co nejkratší době odstranit zánět a zbavit se bolestivých symptomů.

Med je nejlepší léčitel. Není náhodou, že se tak aktivně používá v tradiční medicíně, protože má obrovský seznam užitečných vlastností.

 • Když angina medu může poskytnout nenahraditelnou pomoc. Může být smíchán s lžící 6% octa a zředěn sklenicí vody. Tato směs se doporučuje pít po jídle ve dvou doušcích. Med je také smíchán s aloe listy, protože tato rostlina je také velký pomocník pro odstranění infekcí.
 • Další recept: rozpustit med a máslo ve vodní lázni a smíchat s teplým mlékem. Tento nástroj je používán i operními zpěváky k opravě vazů, protože olej dobře změkne a zabrání mikrobiální retenci. Med doplňuje nedostatek vitamínů a zabíjí infekci.

Více informací o léčbě bolesti v krku doma naleznete ve videu:

Další tradiční procedury:

 • V případě bolestí v krku vám pomohou i léky, které jsou doporučeny při infekčních onemocněních, jako je česnek, citron a zázvor. Pomohou posílit imunitní systém a obnovit obranyschopnost těla.
 • Alkohol obklady jsou osvědčeným lékem na pomoc s bolestmi v krku. Lze jej použít několikrát denně, dokud není gázový obvaz zcela suchý a ponechán přes noc.

Tradiční medicína má mnoho účinnějších způsobů, jak se vyrovnat s anginou pectoris, kterou můžete požádat své babičky. Hlavní věc - neubližujte, takže byste se neměli nechat unést. Jsou dobré v raných fázích. Pokud je infekce rozsáhlá, je nutná závažná léčba. Nejlepší je poradit se s lékařem, zejména pokud je zvýšená tělesná teplota.

Léčba anginy pectoris u dětí

Bezpečná léčba anginy pectoris u dětí

Pokud je dítě velmi malé, není nutné oddálit cestu k lékaři. Nezapomeňte zavolat sanitku, zvláště pokud má vaše dítě horečku. Angina hrozí, že se přestěhuje do složitějších forem a odmění dítě komplikacemi, stejně jako chronickými chorobami.

Pro děti školního věku můžete použít následující léčebný režim:

 • Kupte si lék Faringosept a rozpusťte jednu tabletu denně. I když je bolest v krku těžké, nezvyšujte dávkování, protože jsou možné vedlejší účinky.
 • Pro oplachování s lékem Chlorophyllipt. Proveďte je třikrát denně v souladu s návodem k použití.
 • Dvakrát denně můžete použít sprej Hexoral. To pomůže snížit bolest a zbavit se infekce. Tato sada procedur se provádí po dobu sedmi dnů, i když symptomy onemocnění již nejsou pozorovány.

Pokud má dítě horečku déle než tři dny, je nutná pomoc lékaře. Léčba by měla být vysoce kvalitní a komplexní. Pouze tímto způsobem projde bolest v krku bez následků a komplikací pro dítě.

Bolest v krku během těhotenství

Správnou a bezpečnou léčbu anginy pectoris může předepsat pouze lékař.

Během těhotenství by měla nastávající matka směřovat veškeré úsilí, aby zajistila, že toto období bude co nejpohodlnější a vyhne se nemocem. Pokud se ještě stane, že žena má bolest v krku, musíte nejprve zhodnotit rozsah onemocnění.

V raných fázích se můžete vyrovnat sami s pomocí oplachů a lidových prostředků. Pokud se však nemoc rychle rozvíjí, stoupá teplota a vzniká hnisavý plak, naléhavá potřeba konzultovat lékaře, protože jakákoli předchozí onemocnění mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu.

Léčba léky má často nežádoucí účinky a nedoporučuje se těhotným ženám, zejména během prvního trimestru, protože jakékoliv chemikálie mohou být pro dítě nebezpečné.

Lékař předepisuje léky pouze na základě posouzení možných rizik a stupně pozitivního účinku léčby.

Proto je hlavním úkolem těhotné ženy předcházet onemocněním. Měla by podporovat dietu bohatou na vitamíny, dostat dostatek pohybu a trávit více času venku. Kojící matky mohou užívat léky, ale doporučuje se, aby se krmení po dobu léčby zastavilo, protože chemické látky obsažené v léčivech mohou měnit složení mléka.

Pokud potřebujete lékaře a možné komplikace

Nesprávné zacházení s bolestmi v krku může mít vážné následky.

Každopádně by měl být konzultován lékař, ale mnoho lidí zanedbává návštěvy specialisty. Jedná se o chybnou taktiku, protože i jednoduché onemocnění s nesprávným zacházením může vést k vážným následkům.

Je třeba vždy kontaktovat odborníka, pokud:

 • vzrůstá tělesná teplota
 • na mandlích se tvoří hnisavé pláty
 • bolest a zánět jsou velmi výrazné a mohou vést k obtížím dýchání
 • člověk pociťuje příznaky horečky, zmatku, říhání
 • onemocnění je doprovázeno příznaky z jiných orgánů a systémů
 • zlepšení nedochází během tří dnů po zahájení léčby

Rozhodujícími opatřeními mohou být prevence, jejímž hlavním cílem je posílení imunitního systému. Zdravá a silná osoba netrpí infekčními chorobami, protože ji obcházejí mikroby. Proto by neměly být ignorovány všechny tipy na užívání vitamínů, sportu a čerstvého vzduchu.

Angina by neměla být ignorována, protože se může proměnit v chronickou formu.

V důsledku toho bude muset člověk neustále bojovat s nemocí po celý život a vydělávat si nové problémy, protože infekce hovoří o oslabeném těle.

Nejnebezpečnější komplikací je absces. Jedná se o hnisavé zánětlivé onemocnění postihující měkké tkáně, které může vést k nekróze tkání a patologickým nádorům. Léčí se výhradně chirurgicky.

Jak zacházet s bolestmi v krku doma

Angina (akutní tonzilitida) je onemocnění infekční etiologie charakterizované akutním zánětem prvků lymfadenoidního hltanového kruhu (především mandlí). Kauzálními agens onemocnění jsou viry (adenovirus, herpes virus, Koksaki enterovirus), bakteriální mikroflóra (stafylokoky, streptokoky, pneumokoky) nebo plísňová infekce (chlamydie, mykoplazma). Léčba anginy pectoris lidovými metodami doma by měla být doprovázena lékovou terapií a vhodnou fyzioterapií.

Nejběžnější příčiny anginy pectoris jsou hypotermie, chronická onemocnění vedlejších nosních dutin, ústní dutina, nos, oslabená imunita, porucha nervového systému (autonomní a centrální) a traumatické poškození mandlí. Nedostatek včasné léčby vyvolává komplikace: glomerulonefritida, hltanový absces a hltanový prostor, akutní formy cervikální lymfadenitidy, otitis media, laryngitida, revmatická horečka.

Formy anginy s popisem a fotografií

Klasifikace tohoto onemocnění je způsobena etiologií, klinickou anamnézou a charakteristickými faryngoskopickými rysy charakteristickými pro určitý typ onemocnění. Obraz nemoci závisí na patogenu, který ji způsobil.

Diagnostika a stanovení typu tonzilitidy se provádí na základě průzkumu (vizuální a instrumentální), laboratorních testů. Onemocnění může být jednostranné, lokální nebo bilaterální.

Katarální bolest v krku

Nejběžnější a snadno tekoucí forma onemocnění. Zdrojem infekce jsou zubaté zuby, hnisavé nemoci paranazálních dutin nebo patogenní mikroflóra, která se do těla dostává zvenčí vzduchovými kapičkami.

Charakteristickými příznaky jsou menší bolestivé nepohodlí a bolest v krku, celkové zhoršení zdraví. Indikátory tělesné teploty nepřesahují 37,5 stupně nebo zůstávají v normálním rozsahu. Mandle se vyznačují otoky, mírným zarudnutím, přítomností sliznic na povrchu. V závažných případech jsou pozorovány bodové krvácení. Trvání onemocnění je 2 až 4 dny. V nepřítomnosti adekvátní léčby přechází do lakunární nebo folikulární formy.

Folikulární bolest v krku

Porážka mandlí se vyskytuje v důsledku bakteriální infekce stafylokoky, streptokoky nebo pneumokoky. Krevní test ukazuje vývoj leukocytózy, existuje vysoká ESR, stopy bílkovin se objevují v moči a červené krvinky.

Průběh onemocnění se vyznačuje zimnicí, hmatatelnou bolestí v krku, obtížemi polykáním, oteklými a bolestivými lymfatickými uzlinami. Vysoká teplota (až 40 stupňů) trvá až 3 dny. Objevují se symptomy intoxikace: cefalgie, slabost, bolest svalů, srdce, klouby. Mandle a přilehlé tkáně s folikulárními bolestmi v krku jsou hypertrofovány, jejich otok je pozorován. Na 2 - 3 dny se na povrchu žláz tvoří bubliny bíložluté barvy. Když jsou otevřeny, tvoří se bílá patina, která nepřesahuje postižené mandle. Folikulární tonzilitida se léčí až 8 dní.

Lacunar angina

Příčiny launární tonzilitidy jsou podobné předchozí formě. Hlavní způsob přenosu onemocnění je ve vzduchu. Laboratorní testy také zaznamenávají zvýšené hladiny leukocytů v krvi, což je vysoká hodnota ESR. Symptomy onemocnění zahrnují hypertermii, výrazné bolesti hlavy vyzařující do uší, významný nárůst submandibulárních lymfatických uzlin.

Na sliznici zapálené membrány žláz se vytvoří membránová nebo volná vrstva, která má nepravidelný tvar a bílou žlutou barvu. Částečně nebo úplně zakrývá mandle a snadno se odlupuje laboratorní stěrkou bez stop mikrobublin. Projevy lakunární tonzilitidy s vhodnou léčbou vymizí 3-5 dnů po nástupu prvních příznaků.

Fibrinózní bolest v krku

Fibrinózní (pseudoblastická, pseudo-difterická) tonzilitida se vyvíjí během několika hodin. Symptomaticky podobná folikulárním a lacunárním formám a často jejich komplikacím. Vyznačuje se všeobecnou intoxikací těla (cefalgie, slabost), zimnicí, hypertermickým syndromem, akutním bolestem v krku, v závažných případech dočasným poškozením vědomí.

Na postižených mandlích a přilehlých tkáních je hustý plak s nažloutlou nebo šedavou barvou a připomínající difterický film. Jeho zdrojem je prasknutí hnisavých folikulů. Trvání nemoci nepřesáhne 1 týden.

Herpangina

Tato forma onemocnění se vyskytuje, když je tělo infikováno virem Coxsackie a je přenášeno fekálně-orální a vzdušnou cestou. Inkubační fáze trvá až 2 týdny a je charakterizována nepřítomností jakýchkoliv symptomů. S rozvojem onemocnění se objeví hypertermie (až 40 stupňů), zhoršení celkového stavu, ztráta chuti k jídlu. Menší leukopenie a lymfocytóza jsou zaznamenány v krvi.

Ve fázi plného rozvoje herpetického bolesti v krku, bolesti v hltanu, zvýšené slinění, akutní rýmy je pozorován. Někdy se vyskytují poruchy příjmu potravy (rouška, nevolnost, průjem). Faryngální sliznice, mandle, uvula a měkké patro jsou pokryty malými vezikuly obsahujícími serózní exsudát, připomínající herpes vyrážku. Nedostatek nezbytné léčby může vyvolat rozvoj encefalitidy, meningitidy.

Phlegmonous bolest v krku

Tato forma je reprezentována intra-tonzilární abscesem, který se vyvíjí v důsledku infekce jinými typy akutní angíny. Kauzální původci onemocnění - streptokoky, které spadají do prostoru buněčné tkáně krku. Nesprávně zvolená léčba bolesti v krku způsobuje komplikace, které mohou být fatální (běžná sepse, meningitida, flegmon, trombóza nebo absces mozku).

Charakteristické rysy nemoci: nosní hlasy, slabost, omezené otevírání úst, křeč žvýkacích svalů, naklonění hlavy na stranu postiženou abscesem, vysoká tělesná teplota, cefalolalgie, oteklé lymfatické uzliny. Bolest v krku je akutní progresivní povahy, je zde ostrý výrazný zápach z úst a příznaky intoxikace těla.

Nekrotická angína

Kauzálními agens onemocnění jsou spirochety a vřetenovité tyčinky náležející k podmíněně patogenní mikroflóře a aktivně se šířící v přítomnosti zubatých zubů v ústní dutině nebo jiných ložiscích nekrózy na pozadí snížené imunity. Důležitým rozdílem mezi touto formou anginy pectoris a dalšími je absence příznaků charakteristických pro akutní tonzilitidu (vysoká horečka, intoxikace, potíže s polykáním, významné zvýšení lymfatických uzlin). Krevní testy zaznamenaly významné zvýšení ESR, výraznou leukocytózu, přítomnost neutrofilie.

Tonzily pokryté květem, pronikající hluboko do sliznice. Má nerovný, volný, matný povrch a zelenavě žlutou, šedou barvu. Po působení fibrinu se postižené oblasti postupně zhutňují a stávají se černobílými barvami. Pokusy o odstranění tohoto plaku odhalí krvácející vředy. Odmítnuté nekrotické tkáně tvoří hluboké vředové vady. Nekróza se může tvořit nejen na povrchu žláz, ale i mimo jejich hranice. Trvání této formy anginy pectoris může trvat až několik měsíců a vyvolat ztrátu zubů, sepse ústní dutiny.

Symptomy a první známky anginy pectoris

Inkubační doba pro různé typy tonzilitidy se může měnit od několika hodin (u primárního onemocnění) až po několik měsíců (u specifické anginy pectoris). Symptomatologie je podobná projevům akutních respiračních virových infekcí, proto je pro diagnostiku a léčbu nutný celodenní pobyt u terapeuta nebo pediatra. Hlavní příznaky anginy pectoris jsou následující:

 • Zvýšení velikosti mandibulárních nebo příušních lymfatických uzlin, vznik bolestivých pocitů při palpaci.
 • Tvorba sliznic, plaků na mandlích, přilehlých tkáních.
 • Prudký nárůst tělesné teploty (až o 39 - 40 stupňů), doprovázený horečkou, zimnicí.
 • Nepohodlí v krku: potíže s polykáním, suchost, zarudnutí, silná bolest, bolestivost, otok.
 • Příznaky intoxikace: ospalost, bolest svalů, kloubů, cefalolalgie, slabost.
 • V krevních testech se zaznamenává určité množství bílkovin, erytrocytů.

Přítomnost anginy u dětí se projevuje aktivněji a výrazněji. V závažných případech mohou být příznaky charakteristické pro akutní angínu mandlí doprovázeny průjmem, střevní kolikou, těžkou nevolností a křečemi.

Domácí metody léčby anginy pectoris

Použití alternativní medicíny v případě anginy pectoris u dětí a dospělých by mělo být doprovázeno tradiční léčbou, včetně antibiotik. Populární recepty, široce používané doma, by měly být koordinovány se svým lékařem.

Komplexní terapie zlepšuje celkové zdraví, usnadňuje průběh onemocnění, urychluje zotavení a minimalizuje riziko komplikací. Výběr léčebných metod by měl být zvolen na základě formy anginy pectoris, věku a celkového stavu pacienta.

Lidové léky na bolest v krku

Hlavní podmínkou pro léčbu metodami alternativní medicíny je absence alergických reakcí na všechny složky obsažené ve formulaci. Následující lidové prostředky jsou považovány za vysoce účinné:

 • Med, máslo a mléko. Ve 200 ml teplého vařeného mléka je nutné rozpustit máslo a med (1 polévková lžíce každé složky). Povoleno nahradit obvyklé kakaové máslo. Frekvence přijetí není omezena.
 • Citron a med. Šťáva z 1 ovoce, míchaná v 350 ml teplé vody. K výslednému nápoji se přidává sůl (1/4 lžičky), med (3 lžičky). Take dvakrát denně.
 • Brusinkový čaj. 2 lžičky. třel s cukrem bobule nalil sklenici vroucí vody. Konzumuje se ve formě tepla až 3x denně. Tato metoda může také snížit teplotu.
 • Citronová šťáva a zázvor. 1 lžička. práškový zázvor se nalije do vroucí vody (700 ml) a vaří se na mírném ohni po dobu 10-12 minut. V ochlazené půdě rozpusťte 4 lžičky. med, přidejte černý mletý pepř (1 pinch). Výsledné množství léčiva je rozděleno do 3 dávek a spotřebováno během dne. Trvání léčby do 5 - 7 dnů.

Tyto prostředky umožňují zmírnit průběh onemocnění, protože mají antivirový, antibakteriální, tonizující účinek. Pomáhají aktivovat imunitní systém a urychlit zotavení. Léčba jakéhokoliv typu anginy u dětí s lidovými recepty vyžaduje koordinaci s ošetřujícím pediatrem.

Stlačuje hrdlo s bolestmi v krku

Aplikace obkladů v přítomnosti akutní tonzilitidy může snížit bolest, zlepšit celkové zdraví. Je třeba poznamenat, že tento postup je zakázán v případě hnisavé angíny. Tyto typy kompresí jsou široce používány:

 • Alkohol. Provádí se pomocí vodky nebo 35 - 40% roztoku alkoholu. Tkáň je navlhčena v tekutině a umístěna na krční plochu, na jejímž povrchu je přikrytý film a krční obal s teplým šátkem.
 • Solný roztok. Na pánvi zahřejte sůl. Horký produkt se nalije do látkového sáčku a aplikuje se na bolavé místo, navrstvené další vrstvou látky nahoře.
 • Zlato. Připravte si směs medu (3 lžičky) a nasekaný česnek (1 hlava). Kompozice se rozloží na gázu a umístí na horní část krku.
 • Brambory. Vaříme 2 - 3 kousky brambor v uniformě. Připravená zelenina musí být bušena. K výsledné hmotě se přidá 50 ml rostlinného oleje, 3-5 kapek jódu. Ze získané směsi se vytvoří obklad a položí se na hrdlo.
 • Tvaroh. 250 g tvarohu v kombinaci s 2 lžičkami. Já med a 1 cibule. Kompozice je rozložena v gáze a položena na bolavé místo.

Doba trvání procedury je 1,5 hodiny. Nemůže být prováděna v přítomnosti dermatologických onemocnění, lokalizovaných v krku, nádorových nádorů, při zvýšené teplotě, onemocnění oběhového systému, štítné žlázy.

Kloktání pro bolest v krku

Jako terapeutická činidla se používají roztoky, které zahrnují produkty, které mají antiseptický účinek. Každý máchání vyžaduje přípravu čerstvé části přípravku. Pro tvorbu pracovních řešení se používají následující složky:

 • Jód a soda. 1 lžička. Jedlá soda se rozpustí v horké vodě. Po ochlazení se do kapaliny přidá jod (ne více než 5 kapek). Přípustná frekvence sezení je až 4 krát denně.
 • Potravinová sůl a soda. Ve 200 ml teplé vody nalijte 15 g směsi sodné soli (pro dospělé) nebo 7 g (pro děti) a míchejte, dokud se zcela nerozpustí. Aplikuje se až 6krát denně.
 • Ocet a řepa. Řepa (3 - 4 kusy) je rozdrcena pomocí jemného struhadla, zeleninová šťáva je vytlačena z výsledné hmoty. Ve 200 ml řepné šťávy zředěný stůl 6% roztok octa. Je možné kloktat s výslednou kapalinou s angínou až 3 krát denně.

Důležitou podmínkou je optimální teplota připraveného roztoku: měla by být v rozmezí 35 - 40 stupňů. Na konci léčby se nedoporučuje konzumovat nápoje a potraviny. Jejich přijetí je povoleno po půl hodině po zákroku.

Léky na anginu pectoris

Léčba onemocnění může být účinná pouze při předepisování komplexu léčebných opatření, včetně perorální medikace (především antibiotik). Při léčbě anginy pectoris lze doporučit léky:

 • Antibiotika - Amoxicilin, erythromycin, cefadroxil, ampicilin, josamycin, azithromycin a léky na nich založené. Mají antibakteriální účinek a jsou indikovány pro všechny formy anginy pectoris (včetně hnisavého). Jmenování léků skupiny závisí na typu onemocnění, věku pacienta a individuálních charakteristik organismu. Současně s terapeutickým účinkem vyvolávají profylaktický účinek, zaměřený na prevenci možných komplikací.
 • Antivirová - Arbidol, Relenza, Ingavirin, Anaferon, Tamiflu, Kagocel. Účinné během prvních 2 dnů od nástupu prvních příznaků onemocnění. Mají antivirové a imunomodulační účinky, ale nejsou zárukou proti bakteriální infekci.
 • Antiseptika - furatsilin, givalex, chlorofyllipt, miramistin, chlorhexidin, furasol. Jsou léky, které mají lokální účinek. Používá se k oplachování, mazání, zavlažování hltanu. Mají antimikrobiální, anestetický, protizánětlivý účinek.
 • Antipyretika - Ibuprofen, Panadol, Aspirin, Nurofen, Paracetamol, Fervex, kyselina acetylsalicylová, Coldrex. Kromě snížení teploty mají analgetické, protizánětlivé účinky. Zmírňují celkový stav, ale neovlivňují základní příčinu hypertermie.
 • Antihistaminika - Suprastin, loratadin, diazolin, Erius, cimetidin. Činnost této skupiny fondů je zaměřena na odstranění podráždění. Tyto léky navíc zabraňují rozvoji alergických reakcí, které se mohou objevit při užívání antibiotik.
 • Spreje (Aerosoly) - Hexasprey, oragept, yox, stopangin, bioparox, hexorální, tantum verde. Vytvářejí antiseptické, anestetické a antifungální účinky. Mají lokální vliv na postižené mandle a přilehlé tkáně: minimalizují pocit nepohodlí v krku (bolest, brnění, suchost, pálení).
 • Antifungální - Nystatin, flukonazol, levorin, ketokonazol. Inhibujte vývoj plísňové mikroflóry, jejíž riziko se zvyšuje při léčbě antibiotiky.

Všechny léky mají kontraindikace, takže jejich jmenování by měl provádět ošetřující lékař. Samopodání silných léčiv může způsobit rozvoj rezistence u patogenních mikroorganismů a v důsledku toho komplikovat další léčbu anginy pectoris.

Video: Jak rychle vyléčit bolest v krku za 1 den

V prezentovaném videu popisuje populární metodu pro léčbu anginy pectoris - kloktání jablečným octem. Byl navržen způsob přípravy pracovního roztoku, byla prokázána správná technika aplikace a byla uvedena přípustná četnost postupu.

Přítomnost jakékoliv formy tonzilitidy vyžaduje integrovaný přístup, který zahrnuje užívání léků v kombinaci s metodami a recepty tradiční medicíny. U anginy pectoris je nutná osobní návštěva u lékaře, která předepíše adekvátní léčbu.

Angina než doma

Toto onemocnění se vyskytuje u lidí v důsledku zánětu mandlí.

Infekční onemocnění začíná v důsledku podchlazení, studených nápojů. Vzhledem k tomu, že toto onemocnění je infekční, přenášejí ho vzduchové kapičky. Léčba anginy pectoris doma, její příznaky a příčiny onemocnění budou popsány níže.

Bolest v krku: příznaky a léčba doma

 • Bolesti hlavy;
 • Slabost;
 • Bolest ucha a bolest v lymfatických uzlinách;
 • Vysoká teplota do 40 stupňů;
 • Bolest v krku, těžko polykatelná potravou;
 • Chlazení

Angina může být různého typu av závislosti na nemoci existují různé způsoby léčby.

Léčba:

Často se angina pectoris léčí doma. Léčba tonzilitidy doma s lidovými prostředky je také velmi účinná a je to nejčastěji používaná léčba. Kromě toho tato metoda posiluje tělo, není otráven chemií a aktivně bojuje s nemocí.

Jako u každé nemoci, především, pacient potřebuje odpočinek na lůžku a klid mysli. Péče o blízké pomáhá obnovit ještě rychleji. Je však třeba mít na paměti, že toto onemocnění je infekční, proto, aby nedošlo k infikování blízkých, je nutné nosit gázové bandáže.

Je také nutné si uvědomit, že čím více tekutin pacient pije, tím rychleji se infekce dostane, dehydratované tělo bojuje s vysokou teplotou, takže byste měli pít více. Doporučený čaj s citronem, kompoty, džusy a ovocné nápoje. Za prvé, tělo je naplněno vitamíny, imunitní systém je posílen a bojuje s infekcí aktivněji.

Tyto tipy a doporučení odpovídají na otázku, jak rychle vyléčit bolest v krku.

Existuje také spousta receptů na inhalaci a kloktání. Kdo často trpí bolestmi v krku, zná vhodné individuální metody, jak rychle vyléčit bolest v krku doma. Pokud se však zotavení neobjeví do tří dnů, musíte kontaktovat specialistu. S komplikovaným onemocněním musí být také opilé antibiotika.

Purulentní tonzilitida je o něco nebezpečnější, může způsobit komplikace a je obtížnější ji léčit. Kromě zánětlivých procesů v krku se vyskytují puchýře. Přítomnost streptokoků způsobuje hnisavý zánět. Nicméně, s ohledem na rady, jak zacházet s purulent quinsy doma, jsou prakticky stejné jako u nemocí s jednoduchým bolestem v krku. Ale častěji předepisované léky s velkým účinkem léčby.

Pokud máte stále hnisavou angínu, léčba doma by měla být doprovázena výjimkou návrhů. Je třeba se vyhnout studeným jídlům a nápojům.

Bolest v krku: domácí léčba

 • Zlato Tato léčba je velmi účinná. Tento přípravek má antibakteriální a protizánětlivý účinek. Pomáhá vykašlávání hnisu a zmírňuje bolest. Med urychluje krevní oběh, odstraňuje toxiny, což vede k rychlému zotavení. Med zpomaluje růst mikroorganismů, umožňuje bezbolestně polykat, maže hrdlo, zmírňuje podráždění. Mělo by se používat společně s lékařským ošetřením, použitím čaje, přípravou tinktur, roztoků pro oplach.

Ale nesmíte zapomenout, že existují lidé, kteří jsou na tento produkt alergičtí. Nepoužívejte jej ve velkém množství. Děti do jednoho roku by se také měly vyhnout léčbě medem.

Medové směsi pro léčbu bolestí v krku:

 1. Ve vodní lázni ve stejném poměru roztavte med a máslo, přidejte trochu sody, míchejte, dokud se neobjeví pěna. Tato směs by měla být skladována v chladničce, ale používat ji několikrát denně pouze ve formě tepla.
 2. Šťáva z džusu aloe + 5 g medu se míchá a vezme si lžičku třikrát denně před jídlem.
 3. Opláchněte ústa. Vezměte lžíci medu a zřeďte ji ve sklenici vařené vody, přidejte jablečný ocet 6%, jednu čajovou lžičku. Po konzumaci takového roztoku můžete pít více než dvě doušky.
 4. Další výplach úst. Na jednu sklenici vařené vody dejte tři lžíce medu. Kloktejte minimálně 4-5krát denně.
 5. Med s mlékem a máslem je také známým receptem na léčbu anginy pectoris doma. Tento nástroj dokonale zklidňuje hrdlo, poskytuje vitamíny. Užitečné pro jakékoli nachlazení.
 • Červená řepa Tato zelenina pomáhá snižovat zánět a otoky sliznic. Obsahuje velké množství vitamínů a organických kyselin. Také řepa je bohatá na stopové prvky. Jeho vlastnosti pomáhají léčit bolest v krku po dobu několika dnů, a to souběžně s léky.
 1. V šálku šťávy z řepy, musíte přidat 6% octa (jedna lžíce), zředěné vodou ve stejném poměru. Teplý roztok je nutný pro kloktání nejméně 5-7 krát denně. Můžete přidat mrkev, cibuli a brusinkovou šťávu. Kloktání s octem a řepnou šťávou poskytuje protizánětlivý a analgetický účinek a mikroby bojují. Pokud takové řešení omylem polknete, nestane se nic nebezpečného. Zelenina je bohatá na sacharózu, fruktózu a glukózu, pomáhá vyhnout se nespavosti, zvyšuje hemoglobin v krvi, zlepšuje paměť, zklidňuje nervový systém a zlepšuje zažívací proces. Takže řepa šťáva je velmi užitečná a je nutné pít v malém množství denně, a to nejen s nemocí.
 2. Ústní voda. Vařte čisté loupané řepy, v chlazeném vývaru, musíte přidat propolis tinkturu - 5 ml. V nepřítomnosti tinktury, to může být nahrazeno medem a citronovou šťávou. Kloktejte co nejčastěji.
 • Propolis. Doporučuje se žvýkat malé kousky propolisu po jídle.
 1. Ústní voda. Zředěný 40% léčivý alkohol, asi 10 gramů propolisu smíchaného v neprůhledném květináči, směs na týden na tmavém místě. Pro lepší rozpuštění propolisu je třeba směs každý den trochu protřepávat. Tato tinktura se prodává v lékárnách. 10 ml hotové tinktury musí být zředěno ve 100 ml převařené vody. Pak můžete alespoň pětkrát denně kloktat. Tato tinktura může být přidána do čaje nebo mléka.
 2. 10 ml propolisu smíchaného s rozpuštěným máslem, asi 10 gramů. Půl hodiny před jídlem vezměte 5 ml této směsi.
 • Lugol / jod Neměli byste být léčeni těmito léky těm, kteří jsou kontraindikováni při léčbě jódem.
 1. Opláchněte směs. 1 lžička soli, sklenice vody a 3-4 kapky jódu. To je nejběžnější prostředek kloktání pro nachlazení. Jakmile pacient pocítil bolest v krku, je často nutné ho opláchnout takovou směsí. Často se přidává soda ke změkčení sliznice. Sůl zabíjí bakterie a jod schne. Také místo soli můžete přidat mangan, ale měli byste být velmi opatrní a nepřekračovat jeho množství. Směs máchání by měla být sotva růžová.
 2. Modrý jód, který maže hrdlo při jakémkoli zánětu, má antimikrobiální a léčivé účinky.
 3. Do Lugolu se přidá glycerol, molekulární jod a voda. Tento nástroj změkčuje sliznici, snižuje bolest při polykání.
 • Soda Příprava takové ústní vody je nejjednodušší. Do šálku vody přidejte lžičku sody a každé dvě hodiny kloktejte. Tento nástroj uklidňuje hrdlo, odstraňuje bakterie s vykašláváním.
 • Citron a zázvor. Zázvor pomáhá při nachlazení, posiluje imunitní systém.
 1. Make zázvor zázvor - dvě čajové lžičky, přidejte vodu a vařte asi 20 minut. Když se odvar ochladí, můžete přidat med a citron. Tento nástroj může nejen kloktat, ale také pít jako čaj.
 2. Citron pomáhá snížit horečku a bolest v krku. Můžete ho jíst s plátky, ne posypeme cukrem, přidejte do čaje. Obsahuje vitamín C.
 • Česnek Má antimikrobiální látky. Recepty pro přípravu terapeutických směsí tohoto produktu velmi mnoho.
 1. Jemně otřete jeden stroužek česneku, smíchejte s vínem nebo jablečným octem. Nechte v lednici po dobu 10 hodin, po které budete muset přidat trochu medu. V malých dávkách se rozpustí v ústech.
 2. Do rozdrcených dvou stroužků česneku přidejte 3 lžíce medu a sklenici suchého prášku černého bezu. Nalijte vařící vodu a trvejte na dvou hodinách. Pak každou hodinu pít odvar ze čtvrtiny skla.
 3. Přidejte mletý česnek k mrkvové šťávě. Pijte před jídlem půl hodiny, dvakrát denně.
 4. Jíst nebo rozpouštět česnek je také užitečné pro nachlazení nebo se jim vyhnout. Můžete také vytlačit šťávu z ní a vzít půl lžičky.
 5. Kromě všech tipů, jak rychle léčit bolest v krku, je nejúčinnější několikrát denně vypít jednu lžičku vody s česnekem. Angina rychle projde. Nakrájený česnek se nalije teplou vařenou vodou a půl hodiny se naplní.
 6. Do šálku s horkým mlékem nakrájejte tři stroužky česneku. Trvejte na vychladnutí, pití v malých doušcích.
 • Peroxid vodíku. Používá se k léčbě mnoha onemocnění, dezinfikování ran atd.
 1. Přidejte 3% peroxid do sklenice vody. Tato směs se několikrát denně kloktá. Dávka peroxidu nemůže být zvýšena, protože můžete vypálit hrdlo. Tento lék rychle eliminuje bakterie oxidací a zabíjením.
 • Aloe. Tato rostlina se často používá k nachlazení, přidává se do krému, mýdla a masti. Pohřbívají si nos na nachlazení, připravují tinktury a směsi na oplach úst.
 1. Je nutné brousit několik listů aloe a přikrýt je polovinou sklenice cukru, umístit na tmavé místo po dobu 3 dnů. Pak přidejte 250 litrů vodky, trvejte na dalších třech dnech. Pak kmen a vzít před jídlem třikrát denně, jedna lžička.
 2. Můžete udělat obklady z aloe šťávy, vodky a medu.
 3. Tři listy aloe, zabalené v papíru, nechávají v chladničce několik dní. Pak budete muset nasekat listy a přidat vodu, asi půl litru. Přiveďte k varu, kmen a kloktat každé tři hodiny.
 4. Make odvar z divoké růže a aloe šťávy a vzít před jídlem. Zmírňuje zánět, je bohatý na vitamíny.

Léčba anginy pectoris u dospělých doma má mnoho možností. Každý si může najít léčbu pro sebe, což je pro něj osobnější. Léčba anginy pectoris u dětí doma může být stejná. Jediné, co je třeba si uvědomit, je, že dětem se nedoporučuje používat velké množství medu, alkoholických tinktur. Ale stejné oplachy ze sody a soli - nejpřijatelnější a první nástroj pro různé věkové kategorie.

Také, soudě podle doporučení, jak zacházet s bolestmi v krku doma, můžete dělat obklady a inhalace, ale nezapomeňte, že pokud je teplota vysoká, pak jsou kontraindikovány. Mělo by se také pamatovat na to, že s hnisavou angínou mandlí se také vyhnout oteplování.

 • Komprimuje. Zahřátím hrudníku a krku zastavují zánětlivý proces, zlepšují krevní oběh a snižují bolest v krku. Pro děti je lepší dát obklady těsně před spaním, aby si zahřály i nohy.
 1. Z vařených brambor. Vařte v slupce, pak hněte, přidejte kapku jódu, sůl. Můžete přidat alkohol. Teplý aplikován na hrudník.
 2. Alkohol. Zředí se jeden až jeden 70% alkohol a vařená voda. Můžete přidat levandulový olej nebo eukalyptus.
 3. Med a zelný list - zastavení zánětu. Opláchněte listy zelí vařící vodou tak, aby se staly měkčími, stěrky s medem a teplé na krk. Obal s fólií a kapesníkem.
 • Jak vyléčit bolest v krku doma pomocí inhalace. Toto ošetření je také možné pouze při normální teplotě. Můžete použít inhalátor - to hodně zjednoduší úkol a můžete dělat inhalaci, jak to dělaly naše babičky.

Vdechnutí může být provedeno s limonádou, bylinným odvarem, jódem, vařenými brambory. Pro anginu pectoris jsou ideální heřmánek, eukalypt a měsíček. V nepřítomnosti inhalátoru je prostě nutné vařit odvar a inhalovat ho, ohýbat se nad pánví a pokrývat ručníkem. Ale měli byste se poradit se svým lékařem, protože v některých případech jsou takové inhalace kontraindikovány.

Rodina a maminka

Vzdělávání, zdraví, vývoj dětí. Řízení času pro maminky

 • Otevřete nabídku blogu
 • Domů
 • Všechny články blogu
 • O autorovi a blogu
 • Zdarma
 • Zpětná vazba

Jak rychle vyléčit bolest v krku doma u dospělého

Angina je infekční zánětlivý proces v mandlích krku, onemocnění, které je poněkud nepříjemné a bolestivé. Pro pacienta s bolestmi v krku je těžké spolknout kvůli zánětům mandlí a sliznic hrdla a těžkému dýchání. Tonzily se zvětšují, tvoří sraženiny hnisu, vnitřní sliznice zčervenají a pacientovi způsobují nesnesitelnou bolest. V tomto článku se naučíme vše o angině, příčinách jejího výskytu, budeme pečlivě zkoumat příznaky nemoci a metody léčby v podmínkách domu. Tak, jak léčit bolest v krku doma rychle u dospělého?

Proč je tu bolest v krku

Angina může být z mnoha důvodů bolestivá, nejčastěji se objevuje zánět mandlí krku:

 • vzhledem k oslabené imunitě nemocné osoby, když se uvnitř osoby dostanou různé mikroorganismy, zakoření v ní, způsobí ohniska infekce a vyvolají ohniska určitého onemocnění;
 • taková infekce se může šířit vzduchem, těsným kontaktem s nakaženým nosičem nebo bolestmi v krku, které je již nemocné, existuje riziko onemocnění;
 • Vývoj anginy pectoris může být vyvolán určitými nepříznivými faktory, které negativně ovlivňují organismus jako celek - stresující stavy nervové soustavy, těžké hypotermie, různé druhy intoxikace.

Typy bolestí v krku

Jakýkoliv negativní vliv na tělo na pozadí oslabeného imunitního systému může vyvolat zánět sliznice hrdla a tvorbu hnisavých procesů v mandlích. Bolest v krku může být místní, může ovlivnit sliznici hrdla v určitém místě, nebo se může rozšířit do celého hrdla, včetně mandlí, nebe, bočních stěn sliznice hrdla a hrtanu. V souladu s místem bolesti v krku je: lacunar, katarální, folikulární. Každý typ anginy vyžaduje individuální přístup k léčbě, který je v každém případě odlišný. Každý typ anginy vyžaduje individuální přístup k léčbě, který je v každém případě odlišný.

Příznaky angíny

Bolest v krku je infekční onemocnění, při kterém jsou infikovány mandle, horní laryngeální patra, boční stěny a sliznice. Onemocnění se vyvíjí velmi rychle, tonzily se zvětšují, zanícují, tvoří se hnis, obloha z vnitřních tkání krku se stává červeně a zanícená, což způsobuje těžkou nesnesitelnou bolest při polykání. V některých případech zmizí hlas pacienta.

Chcete-li zahájit léčbu včas, musíte znát hlavní příznaky tohoto onemocnění:

 • silná bolest hlavy, v důsledku intoxikace těla z přítomnosti hnisavé infekce v něm;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • tupá bolest v břiše;
 • zvýšení krčních lymfatických uzlin, které jsou jedním z hlavních ukazatelů, že je tělo infikováno;
 • těžké bolesti v krku;
 • hojná rýma nebo naopak;
 • vzhled kožní vyrážky;
 • prudké zvýšení tělesné teploty, těžké pocení, v některých případech výskyt tepla v těle;
 • v rychlém průběhu nemoci mohou zánětlivé procesy přecházet na hlasivky, což může vést k dočasné ztrátě hlasu;
 • dušnost, silné bolesti v krku při jídle nebo pití;
 • zimnice nebo horečka u pacienta.

Je možné léčit bolest v krku ambulantně, být doma. Předtím musíte navštívit praktického lékaře a získat odbornou radu a léčebný režim, který je tradičně prováděn s pomocí léků a lidových prostředků, které lze nalézt v každém domě.

Jak léčit bolest v krku doma rychle u dospělého

Při léčbě bolesti v krku, můžete se uchýlit k použití léků předepsaných lékařem. Nejčastěji se jedná o antibakteriální léčiva, jako je Biseptol, Ciprolet, Ampicillin. Jsou dobře potlačují a ničí bakterie, patogeny a přispívají k rychlému zotavení pacienta.

Kromě léků pro léčbu anginy pectoris existuje mnoho receptů tradiční medicíny, jejichž účinnost byla testována časem.

Jak léčit bolest v krku doma rychle u dospělého? Chcete-li získat rychlý pozitivní výsledek, musíte dodržet několik základních pravidel:

 • přísně dodržovat lůžko. V poloze na břiše pacient nevyužívá fyzickou energii, která urychluje hojení v těle;
 • pít co nejvíce tekutiny, je nejlepší čistá pitná voda, ke které můžete přidat trochu citronové šťávy. Vitamin C ve své čisté formě pomáhá léčit a posilovat imunitní systém nemocných, což pomáhá v boji proti infekci;
 • jíst měkké potraviny ve formě obilovin a vývarů, aby nedráždily žlázy a zanícené oblasti hrtanu;
 • v zánětlivých procesech v krku je velmi dobré pít želé z bobulí: černý rybíz, angrešt, třešeň, švestka, brusinka. Tato želé dobře obklopuje postižené oblasti krku, chrání je před podrážděním během jídla, přispívá k rychlému hojení zánětu;
 • Pro dobu nemoci, musíte vyloučit kořeněná, slaná, kyselá jídla z vašeho menu, nedávejte hořící koření do jídla. To může vést ke zhoršení zánětu a dokonce i popáleninám sliznic hrdla.

K léčbě bolesti v krku u dospělých s lidovými metodami doma je možné pomocí oplachování, obkladů a teplých obalů, léčivých a vitaminových čajů a nápojů, podrobněji se budeme zabývat každou z těchto metod níže.

Tradiční metody léčby anginy doma

 • několikrát denně, kloktat speciální roztok teplé vody a jednu čajovou lžičku jedlé sody v něm. Pití sody zjemňuje zánět a podporuje jejich hojení;
 • pro opláchnutí můžete připravit roztok teplé vody a octu jablečného moštu ve stejném poměru, kloktání je nejlepší každou hodinu;
 • V léčbě anginy dobře pomáhají směs citronu a medu. Smíchejte v ústech a pomalu žvýkejte nebo sát. Vitamín C, který je obsažen v citronu, je přírodní antibakteriální lék, stejně jako med;
 • dává dobrý účinek odvarů z bylin sléz a mullein, dušený ve třpytu vody. Vezměte bylinky ve stejných částech, nalijte vroucí vodu, pak vařte asi patnáct minut, zakryjte a nechte stát nějakou dobu stát, pak napěňte vývar, ochlaďte a zahřejte vývar, aby několikrát denně kloktal;
 • Starověký způsob, jak se vypořádat s bolestmi v krku, který je dnes relevantní, je dýchat páru z čerstvě vařených brambor. Brambory obsahují škrob a další prospěšné látky, které mají pozitivní účinek na sliznici hrtanu. Vdechnutí může být prováděno dvakrát nebo třikrát denně po krátkou dobu, pět minut;
 • dobře pomáhají přírodní šťávy ze zeleniny nebo ovoce. Vitamíny pomáhají tělu v boji proti infekci a přispívají ke zlepšení těla jako celku.

Tam jsou některé zeleniny, ovoce, bylin, které účinně pomáhají porazit bolest v krku: mezi citrusové plody, citron, přírodní med, aloe rostlina (listy a džusy), řepa a mrkev, zelí, brambory, zázvor, cibule a česnek, různé bylinné jsou nejznámější. poplatků. Zde jsou přirozené a jednoduché recepty pro léčbu bolesti v krku.

Kloktadlo pro léčbu anginy pectoris u dospělých

 • léčit záněty mandlí směsí cibule a medu. Nastrčte malou cibulku na strouhané cibuli, vytlačte šťávu, přidejte k ní lžičku přírodního medu. vše důkladně promíchejte. Léčivá kompozice je připravena!
 • terapeutická směs: lžička medu a stejné množství aloe šťávy, mix. Užívejte několikrát denně před jídlem;
 • lékařská směs: zmáčkněte šťávu z mrkve a přidejte několik stroužků česneku, strouhanou na jemném struhadle. Vezměte směs před jídlem po dobu dvou nebo tří dnů;
 • pro oplachovou vodu je dobré z medu (teplá pitná voda a několik lžiček medu), promíchejte, použijte k opláchnutí krku několikrát denně;
 • teplý med a mléčné složení - známý způsob, jak se zbavit bolesti v krku, zánětu hrtanu, nachlazení a kašle. Ve sklenici teplého mléka rozpusťte trochu medu a změkčete, přidejte máslo;
 • Řepa, která je bohatá na vitamíny a mikroelementy, má příznivý vliv na organismus a na ohnisko zánětu. Squeeze čerstvé řepy šťávy nebo vařit v malém množství vody, přírodní šťávy nebo odvar z řepy, kloktat dobře. Červená řepa dokonale eliminuje edematózní účinky na hleny hrdla, bolest a je účinná s hnisavými jevy v mandlích;
 • Směs přírodní šťávy z řepy a stolního octu je považována za jedinečný prostředek proti bakteriím a infekcím. Takové řešení má při oplachování protizánětlivý účinek a při polykání odstraňuje bolest.

Oteplovací obklady na krk a hrudník

Oteplovací obklady mají dobrý léčivý účinek. Snižují bolest v krku a žlázách, zastavují zánět, pomáhají zlepšovat krevní oběh v problémových oblastech. Ale pokud je v mandlích hnis, takové obklady nelze udělat!

Lisuje se na krk, hrudník a vyhýbá se oblasti štítné žlázy. Nejdříve musíte udělat lékařskou kompozici, navlhčit kus látky v ní, dát ji na problémovou oblast a zabalit ji s filmem tak, aby oblast, kterou chcete, se dobře zahřeje.

 • obaly alkoholu se dobře zahřívají, zmírňují záněty, dávají pacientovi pocit úlevy. Bude dobré vyrobit obaly z alkoholu naplněného bylinkami s přidáním několika kapek přírodního levandulového esenciálního oleje, grapefruitu, eukalyptu nebo citronu;
 • Na kůži může být několik hodin uchováván bramborový obklad. Několik brambor, spolu s kůrou, vaří, kaše s lžící v bramborové kaší, přidejte několik kapek roztoku jódu na hmotu a jednu nebo dvě lžíce rostlinného oleje;
 • Komprese zelí a medových listů zastaví zánět, zahřeje a zklidní postižené oblasti dobře. Několik vteřin nechte list zelí vložit do vroucí vody pro měkkost, pak naneste tenkou vrstvu medu na jeho povrch a připevněte ho k hrdlu, zabalte ho filmem nahoře.

Bylinná inhalace

Pokud pacient nemá vysokou tělesnou teplotu, pak pro léčbu anginy pectoris vykazuje různé typy inhalací. V domácích podmínkách lze inhalaci provádět pomocí bylinných odvarů, přivést směs bylinek do varu, odstranit teplo, přikrýt nádobku víčkem a nechat směs vyluhovat asi deset minut, pak se opřít o odvar a vdechovat trávní páru co nejhlouběji.

Dobrý účinek dává odvar z květů heřmánku a měsíčku, eukalyptu a oregána. V infuzích pro inhalaci je dobré přidat několik kapek různých esenciálních olejů - eukalyptu, levandule, citrusů. Dobře inhalace vařených brambor pomáhá.

Vitamínové čaje pro bolest v krku

Bylinný čaj, zázvor, citron a med pomáhají při nachlazení, posilují tělo jako celek, zmírňují záněty a příznaky bolesti.

 • Zázvorový čaj nejenže pomáhá snižovat bolest, ale také posiluje celé tělo. S malým kouskem kořene zázvoru, odstranit kůži, třít na hrubé struhadlo, zalijeme vařící vodou, poté, co dal šanci "usadit se", nechat zázvor vařit, pak přidejte med a citron.
 • Berry čaj je bohatý na vitamíny, aby to, budete muset vzít nějaké čerstvé nebo mražené bobule, dát je do konvice a zalijeme směs s vroucí vodou, necháme stát, pít tolik, kolik chcete. Pro vitamínový čaj, černý rybíz, brusinky, maliny, jahody, třešně, švestky se dobře hodí.
 • Zelený čaj s citronem a medem je bohatý na vitamíny, antioxidanty, díky změkčujícímu účinku medu. Zelený čaj v sáčku nebo volná nalijte vařící vodu, po chvíli přidejte několik kruhů citronové a medové lžíce, důkladně promíchejte.

V tomto článku jste se naučili, jak rychle zacházet s bolestmi v krku doma, všechny nástroje zde popsané jsou levné, dostupné všem a snadno se používají. Hlavní věc je, že nemůžete začít s onemocněním a při prvních příznacích okamžitě zahájit léčbu!

Jak rychle vyléčit bolest v krku doma: video

Byl článek „Jak léčit bolest v krku doma rychle v dospělém“ užitečný? Sdílet s přáteli pomocí tlačítek sociálních sítí. Uložte článek, který neztratíte.