Jak rychle dostat pneumonii doma

Když slyším frázi „Musím onemocnět,“ jsem trochu šokován. Touha dostat nemocný je vzdáleně připomínající touhu spáchat sebevraždu. Po přečtení různých fór jsem pochopil následující. Školáci, kteří se nechtějí učit a ubírají rány „školního osudu“, volí strategii, jak se vyhnout neúspěchu. Vede náš školní vzdělávací systém lidi k „téměř“ sebevraždě? Chci věřit, že to tak není.

Ale článek není o mých šokových reakcích. Účelem článku je ukázat, jak onemocnět za 5 minut týdně. Podívejme se, co můžete udělat.

Existuje obrovské množství rad o tom, jak rychle onemocnět. A jsou velmi efektivní. Ale pamatujte si, že pokud se vám podařilo dostat nemoc, pomocí informací z našeho článku, pak okamžitě začít léčbu.

 • Umyjte si hlavu a jděte ven na procházku - s největší pravděpodobností nachlazení, ale může být meningitida, to znamená, že zánět membrán mozku je velmi vážná choroba.
 • Chcete-li získat kašel, který je tvrdý a těžko vyléčitelný, musíte nastavit plamen na oheň a dýchat výpary - dostat teplotu až 39 stupňů a otravu plynem - nedaleko od hrobu.
 • Zapojte se do aktivní fyzické aktivity na chvíli, dost na pot. Po tom, můžete jít na mráz na nějakou dobu ve stejném oblečení - dostat nachlazení, chřipku, zánět, atd.
 • Metoda podobná té předchozí - po sprše, vypařování do ulice - podobné důsledky.
 • Můžete být otráven různými způsoby, například pít stale třešňové šťávy - otrava žaludkem, vředy, gastritida a mnoho problémů, které jsou vám k dispozici.
 • Tam je složitý způsob, jak oklamat lékaře. Pijte dva nebo tři šálky kávy, pak zavolejte domů doktorovi a řekněte, že máte vysoký krevní tlak. Lékaři jsou opatrní lidé. Určitě vám bude předepsán týden a půl odpočinku z výuky. Ale pamatujte si, že z takového množství kávy může vážně trpět srdce.
 • Vracíme se opět k procedurám chlazení. Jíst zmrzlinu, pak žvýkat silnou mátou žvýkačku, a znovu jíst zmrzlinu - účinek v podobě červeného bolení v krku je vám k dispozici.
 • Nedělejte nic se svým tělem. Stačí stisknout teploměr proti baterii a teplota sama s potěšením bude běžet nahoru. Podvádění milovaných je to nejhorší, co můžete udělat.
 • Zcela slavná recepce. Na kus cukru dejte kapku jódu a sníst. Výsledkem je obrovská teplota, ze které můžete být v intenzivní péči.
 • V zimě si vezměte 50-60 velkých dechů. Minimum - červená bolest v krku. Maximální - úmrtí na zápal plic.
 • Spát v noci s otevřeným oknem a v návrhu. Ráno - příznaky nachlazení.
 • Vezměte si pravidelnou tužku a odstraňte z ní trochu břidlice. Jezte stylus. Po chvíli budete cítit teplotu až 40 stupňů a rychle v resuscitaci.
 • Můžete plavat v jakékoliv nádrži. S výhodou v chladném období. Nebo jen v noci. Výsledek si dokážete představit.
 • Někteří radí používat tomel s mlékem. Výsledky jsou neznámé, ale věřím, že jsou více než politováníhodné.
 • Snažte se dostat virus. Jistě ve vašem okolí je pár lidí, kteří trpí něčím jako chřipka. Požádejte je, aby na vás kýchali. Chřipka je velmi nebezpečná choroba, protože komplikace po ní jsou zcela nepředvídatelné.

Není žádným tajemstvím, že vtipy se zdravím obvykle končí velmi nepříjemně. Pokud nevíte, jak se dostat nemocný za 5 minut týdně, pak ani nepoznávejte. Nechcete se vyrovnat s tím, co je před vámi - přímo a otevřeně to prohlašujte. Vaše tělo nemusí tolerovat hloupé činy od vaší nezralé mysli. Nezapomeňte! Zdraví je jediná skutečná věc, kterou máme. Zbytek je iluze.

„Pokud nemůžete najít čas na odpočinek, brzy budete muset najít čas na léčbu.“ (John Waynemaker)

Jak můžete získat pneumonii

Infekce dýchacích cest je dnes považována za jednu z nejpopulárnějších chorob. Navíc jsou tato infekční onemocnění jednou z prvních v úmrtnosti. Jedním z nich byla pneumonie, co to je a jak můžeme dnes onemocnět a zjistit.

Je nesmírně obtížné určit pneumonii doma, protože se může podobat řadě dalších závažných onemocnění. S takovou hroznou nemocí u lidí dochází k hromadění zánětlivých exsudátů v alveolech, může být narušena výměna plynu, což může být příčinou špatného příjmu kyslíku v těle.

Dnes existuje několik variant tohoto onemocnění: komunitní, nemocniční, aspirační pneumonie a pneumonie u lidí se špatnou imunitou.

Můžete dostat pneumonii v důsledku virů a bakterií vstupujících do těla. Současně je nemožné předpovědět, který mikroorganismus bude příčinou vzniku zánětlivého procesu, protože to může záviset na mnoha různých faktorech: oblasti pobytu osoby, věku, mechanismu infekce a mnoho dalšího.

Chcete-li dostat nemocné s bakteriální infekce, že každý člověk je schopen chytit různými způsoby. Je-li zjištěna forma nemoci získaná komunitou, která je ve většině případů mírná, pak se stává patogenem: hemofilus bacillus, klebsiella a pneumokoky.

Atypická pneumonie může být infikována mikroorganismy, jako je legionella, chlamydie a mykoplazma. Chlamydiapsittaci, který je přenášen výhradně ptáky, mohou způsobit zvláštní typ pneumonie zvané ornitóza.

Legionella je typ mikroorganismu, který lze nalézt v konvenčních klimatizačních zařízeních. Tento typ pneumonie může rychle onemocnět v nepřítomnosti řádné péče o filtry klimatizace a jejich vzácné čištění. Hlavním rysem takové atypické pneumonie je, že její vzhled nemusí souviset s ročním obdobím a teplotou mimo okno. Nemoc je běžná i na podzim av létě.

Aby se mohla nakazit nozokomiální pneumonií, musí být přítomny agresivní patogeny, jako například pyocyanická tyčinka, stafylokoky, gramnegativní aerobní mikroby.

Mezi viry, které mohou způsobit pneumonii, patří parainfluenza, chřipka, adenoviry, rinoviry, viry spalniček, respirační syncytiální virus, černý kašel, zarděnka a metapneumovirus. Bakterie a viry jsou schopny tvořit asociace v plicích. Taková pneumonie neprojde rychle, potřebuje komplexní léčbu a nepřetržitou péči.

Obvykle pneumonie může onemocnět v určitých obdobích roku. Teplotní změny mezi létem a podzimem nutí lidské tělo přizpůsobit se novým klimatickým podmínkám. Takové adaptační procesy jsou často doprovázeny snížením imunity. Srážky, špatné počasí a vysoká vlhkost také zvyšují pravděpodobnost vzniku onemocnění.

Hlavní cesta infekce pneumonií je ve vzduchu. Nemocný člověk, který je v blízkosti kýchá, má ve slinách milion nakažlivých bakterií a ve vzduchu je bakteriální jemný aerosol. Zdravý člověk, který má normální imunitu, nedostane pneumonii, protože přítomnost lokálních ochranných faktorů neutralizuje a eliminuje celou infekci z plic. Pokud však existují rizikové faktory, pak může pneumonie onemocnět velmi rychle:

Mezi tyto faktory patří:

 • kouření na dlouhou dobu;
 • věk nad 60 let;
 • období novorozence a kojence (v důsledku špatného fungování imunitního systému);
 • přechodná imunodeficience (například lidský virus chřipky může potlačit imunitní systém 8krát);
 • přítomnost řady onemocnění (systémová onemocnění pojivových tkání, infekce HIV, onkohematologické choroby);
 • chronická plicní onemocnění (cystická fibróza, plicní emfyzém, chronická bronchitida);
 • chronický únavový syndrom, chronický stres, přepracování;
 • špatné společenské životní podmínky, nedostatečná výživa.

Pneumonie není přenášena potravou a vodou. Také se nemůže dostat přes sex a handshake. Nemůžeš ho dostat jen vzduchem a polibky (v důsledku výměny slin).

Existují jiné, poměrně vzácné metody infekce pneumonií, které zahrnují:

 • lymfatický a hematogenní způsob - pokud má tělo ohnisko infekce, pak jsou mikroorganismy schopny šířit se do všech tkání a orgánů, včetně plic, čímž způsobují pneumonii. Taková cesta je obvykle charakteristická pro sepse;
 • aspirace zvracení, potravy, cizích těles, které blokují některé průdušky, a na místě se nedostává potřebné ventilace, což poskytuje vynikající podmínky pro rozvoj podmíněně patogenní mikroflóry. Pokud se zvracení dostane do plic, může to vést k chemickému popálení sliznice (v důsledku kyseliny chlorovodíkové ze žaludeční šťávy);
 • kongestivní pneumonie - pokud je pacient dlouhodobě v horizontální poloze, pak dochází ke zhoršení ventilace a krevního oběhu, dochází k poruchám funkce drenáže, v dutině průdušek, ve které se mikroby množí, dochází k utajení.

Hlavním a prvním příznakem infekce pneumonií je malátnost, ospalost, zvýšené pocení, bolesti v těle, slabost, parestézie (citlivost na dotek), bolest svalů (myalgie), zvýšená tělesná teplota (zpočátku na subfebrilní čísla, pak na febrilie), bolesti hlavy bolest. Také nástup pneumonie je často doprovázen průjmem, zvracením, nevolností.

Pak se začnou objevovat další patologické příznaky: bolest na hrudi, kašel, dušnost, pocit nedostatku vzduchu. Nejprve se objeví suchý kašel, následovaný sputem. Často se liší mukopurulentní nebo slizký charakter.

Při dýchání je obvykle pocit bolesti na hrudi. K tomu dochází v důsledku mechanického roztažení pohrudnice, která je dokonale inervovaná. Dušnost a pocit nedostatku vzduchu se mohou vyskytnout nejen při fyzické námaze, ale i v klidu. Záleží přímo na úrovni respiračního selhání.

Dnes je stále více možné pozorovat pneumonii, která se vyskytuje v asymptomatické formě. Vyznačuje se nedostatkem dechu a kašlem, existují pouze obecné příznaky (slabost, horečka). Nebezpečí této choroby spočívá v pozdní detekci a léčbě, v důsledku čehož může být mnoho komplikací. Komplikace pneumonie zahrnují:

 • empyémová pohrudnice;
 • pohrudnice (fibrinózní a exsudativní);
 • plicní edém;
 • akutní respirační selhání;
 • absces plic;
 • syndrom vícečetného selhání orgánu, sepse.

Existují speciální a obecné metody prevence tohoto onemocnění. Mezi ty společné patří: kalení, dodržování zdravého životního stylu, konzumace zeleniny a ovoce, užívání vitamínů, nedostatek kontaktu s nemocnými lidmi.

Speciální techniky spočívají v profylaxi vakcíny (proti viru chřipky), při užívání imunomodulačních a imunostimulačních léčiv.

Pneumonie nebo pneumonie jsou velmi závažné onemocnění. Bez řádného ošetření může být smrtelné. Když si všimnete příznaků nemoci, neměli byste se sami léčit, doporučuje se okamžitě se poradit s lékařem. Léčba pneumonie často zahrnuje užívání antibiotik.

Bolest v ledvinách je projevem zánětlivého procesu lokalizovaného v tomto orgánu.

Jak se dostat pneumonie

Zánět plic je poměrně časté onemocnění. Ve většině případů se úspěšně vyléčí. Při absenci kvalifikované lékařské péče však může pneumonie vést k vážným komplikacím, dokonce i smrti. Pokud se pneumonie vyskytne u kojenců nebo u starých lidí, je pravděpodobnost úmrtí velmi vysoká - až 20%.

K pneumonii dochází jako komplikace na pozadí onemocnění horních cest dýchacích. Laryngitida, faryngitida, bolest v krku, atd. může, zejména s celkovou slabostí pacienta a nízkou úrovní imunity, vést k bronchitidě - zánětu průdušek. Pokud nelze bronchitidu rychle a účinně vyléčit, infekční proces se šíří ještě dále a chytí plicní tkáň. Tak začíná pneumonie. Toto je hlavní verze jeho výskytu.

Pneumonie se může objevit jako reakce těla na silný zánětlivý proces, otravu, porušení integrity kostní tkáně, chirurgický zákrok atd. Proč se to děje? Faktem je, že plic, spolu s nejdůležitější funkcí - respirační, hrají roli filtru, který čistí vzduch i krev z různých strusek a toxinů. Toto čištění jde jak z vnějšku (inhalovaný vzduch), tak zevnitř (neutralizace škodlivin produkovaných tělem). Pokud se hladina těchto strusek a toxinů náhle dramaticky zvýší v těle, plíce se jednoduše nedokážou vyrovnat se svou filtrační úlohou, stejně jako přehrada nedokáže vyrovnat svou bariérovou úlohu, pokud hladina vody v nádrži náhle prudce stoupne.

Nějaký hlavní zánětlivý proces, těžké popáleniny, operace (obzvláště těžká), trauma utrpěla - toto vše vede ke skutečnosti, že tělo produkuje obrovské množství toxinů a toxinů. Jejich hladina může překročit kritickou úroveň a pak začne pneumonie.

Nadměrná suchost vzduchu, jeho prašnost nebo jeho použití při mokrém čištění a dezinfekci přípravků obsahujících chlor (bělidlo, chloramin) může také vyvolat rozvoj pneumonie. Silná vůně chlóru může pro všechny své účinky způsobit onemocnění horních cest dýchacích, které se rychle šíří hluboko do.

Odpovědi:

Nejprve si položíte otázku, jak se zotavit. čtěte a myslíte si, že chcete onemocnět?

Proč? ! Koneckonců, je to velmi dobré. vážné onemocnění.

okoun

už jsi nemocný! pokud budete klást takové otázky

Je snadné onemocnět a jak budete léčeni!

Zadejte něco jako do vyhledávacího pole Yandex:

"Zánět plic způsobuje"

první odkaz:

dává mnoho užitečných informací k tomuto tématu... ;-)

Příčiny pneumonie, pneumonie

To právě teď potřebujete.

Odpovědi:

Hypothermia, u pacientů bez lůžka, v nepřítomnosti pohybu, se tvoří stagnace, protože plíce jsou špatně větrané, dobře, jako komplikace běžného nachlazení, bronchitidy atd.

Pneumonie je zánět plic. Samotný význam tohoto jména mluví sám za sebe - je ohromen - jedním z hlavních orgánů dýchacího ústrojí.

Zápal plic nelze popsat jako jednu nemoc - jedná se o celou skupinu nemocí.

Co způsobuje pneumonii?

Viníky tohoto onemocnění jsou mikroby. Je jich spousta a ty se nazývají složitě: pyocyanická tyčinka, pneumokoky, streptokoky, stafylokoky. Pneumonie je také způsobena různými chřipkovými viry a plísněmi. Proces onemocnění, jeho závažnost, symptomy a laboratorní testy se liší v závislosti na tom, jak bakterie způsobuje pneumonii. Přirozeně pro každou formu pneumonie - speciální léčbu.

Pneumonie není nakažlivá nemoc. Nemůže, stejně jako chřipka, být přenášen vzduchem (vzduchem rozptýlenými kapičkami). A projev pneumonie závisí na stavu těla, imunitě. Proto se nejčastěji stává, že chřipku komplikuje pneumonie. Proč Protože tělo je během chřipky oslabeno a viry chřipky mohou způsobit pneumonii. Existuje několik faktorů, které nejčastěji vyvolávají onemocnění.

Imunitní faktor.

Lidé s různými chronickými onemocněními.

Oslabení lidé kvůli operaci.

Naštěstí pro dnešek není pneumonie stejná noční můra jako ve středověku. Pak tu nebyla žádná antibiotika, která by se mohla vyrovnat s pneumonií, a lidé zemřeli tisíci třetí den po nástupu nemoci.

Dnes však existuje nebezpečná stránka pneumonie - její skrytý průběh. Takže v tomto případě ani vyzbrojení antibiotiky a jinými prostředky neposkytuje příznivou prognózu. A v jiných případech, kdy je pneumonie obzvláště obtížná - jsou úmrtí. A lékaři znějí poplach - v posledních letech začala míra úmrtí na pneumonii růst. Nezaměňujte to s úmrtností na atypickou pneumonii. Statistiky ukazují, že „stará“ pneumonie, o které všichni nevědí novináři, je mnohem častější. A soudě podle počtu případů je na prvním místě pneumonie po akutních respiračních onemocněních a virových infekcích. V průměru asi 1,5 milionu lidí dostane v Rusku pneumonii ročně. Nejčastěji dochází k úmrtí u starších lidí.

Co je důvodem?

Faktem je, že s věkem člověk již má různá chronická onemocnění. A imunita u starších osob není stejná jako u mládí.

Bohužel, pneumonie nemá žádné významné známky. Stejně tak jsou podobné příznakům jiných nemocí. Posuďte sami: ostrou perzistentní horečku, prodloužený suchý nebo mokrý kašel, dušnost, bušení srdce, slabost, pocení, bolest hlavy. Mnoho lidí užívá tyto příznaky pro chřipku nebo akutní respirační infekce a není ve spěchu, aby navštívili lékaře. Nejvíce živě odrážející pneumonii lze nazvat s výjimkou takového příznaku, jako je kašel s hnisavým sputem nebo pruhovaný krví.

Diagnózu pneumonie lze provést pouze po speciálním vyšetření v nemocnici. Podle výsledků rentgenových paprsků a dalších studií pacienta zjistí lékař pneumonii a předepíše léčbu. Čím dříve se to stane, tím snáze a rychleji můžete léčit pneumonii.

www.medinfa.ru v sekci Nemoci čtěte pneumonii

V důsledku požití viru v těle nebo podchlazení.. On sám byl nedávno v nemocnici s takovou diagnózou, všechno bylo bolestivé!))

Pneumonie. Je smrt (smrt) možná pneumonií?

Cheery

Mnozí občané se domnívají, že pneumonie není o nic vážnější než běžné nachlazení. Mýlí se. Pneumonie každý rok o každé stotině obyvatel planety je nemocná. Pro některé končí žalostně; Úmrtnost starších osob a dětí mladších než jeden rok je 15-20%.

Eisidisi - jdi do toho!

Smrt je možná.

pokud je neléčený a zejména pokud se jedná o komplikaci.

v naší zemi je vše možné!

Pokud zůstanete doma po dlouhou dobu, pak je vše na rozloučenou, musíte okamžitě jít do nemocnice.

Podle mých zkušeností vám to řeknu. ANO Neudělala jsem moc a kapalina se začala hromadit v lekhkom, začala dýchavičnost, horečka byla příliš vysoká, okamžitě jsem vytáhla 1,5 litru kapaliny.

Samozřejmě ano, ale pokud se zvyšuje nebezpečí na levé straně, byly případy

a nezpomaluje.

Leslie Nelsen zemřela před třemi dny, nejspíš nevidíte zprávy a nevíte, že zemřel na zápal plic

Jak jste se o tom zmatili))

ano potřebují hospitalizaci

Mám zemřelého přítele pneumonie, zůstal doma, a když dali do nemocnice, bylo pozdě.

Dnes byl pohřben příbuzný, 32 let, zemřel na zápal plic v intenzivní péči. Léčilo se dlouho.

Dnes je pohřeb našeho přítele. zemřel v nemocnici na zápal plic. léčena po dobu 3 týdnů

Herečka z "otcových dcer" zemřela. Jiný přítel sestry zemřel - nemohli nic udělat.

z toho zemřela moje kmotra

To je velmi nebezpečná choroba. V poslední době zemřela kolegyně 25letá dcera. Odmítl jsem jít do nemocnice s pneumonií a vyhořel za 2 týdny.

Dítě mělo pneumonii - 2 roky, co to mohlo mít následky?

Elena

Dobrý pane Ano, nikoho neposloucháte !! ! Dopřejte dítě! A všechno bude v pořádku. Pouze věřte v to nejlepší, a ne v pesimismus vlastní naší společnosti. A ať je to s Bohem (Alláh nebo Kristus), On bude stále pomáhat vašemu dítěti !! ! A co důsledky. Můj syn často v dětství trpěl pneumonií, několikrát za rok v nemocnici, když mu bylo 8 let. ! Teď je mu 17, takový chlap! ! zdravý, silný, chytrý !! ! A budeš v pořádku.

nemyslete na důsledky, přemýšlejte o tom, jak rychleji osvobodit dítě od této nemoci

rakovina plic nebo tuberkulóza

V únoru jsme opustili pravostrannou pneumonii.

reaktivní pankreatitida se vyskytla u různých léčiv. plus stejná střevní infekce se zvedla.

ale to není skutečnost, že budete stejní.

léčit, a ne kulhat. okamžik s teplotou je těžký. musí být zkušený.

a všechno bude v pořádku, přejděte k novele.

Co je to pneumonie? Pneumonie, nebo jak se také nazývá - pneumonie, je infekce jednoho nebo obou plic, která je obvykle způsobena bakteriemi, houbami a viry. Do okamžiku, kdy byl objeven penicilin, umírala každá třetí osoba s pneumonií na infekci. V současné době trpí pneumonia ve Spojených státech pouze tři miliony lidí. V Ruské federaci nese pneumonie ročně více než milion lidí.

Důsledky mohou, ale nemusí být, nikdo nemůže říct. Správně říkají, že nyní musíme přemýšlet o boji proti této nemoci, a pokud budou důsledky předurčeny, bude to další fáze boje.

Konec konců, a všechno skončí dobře, očkování proti pneumokokové infekci. Moje 9 měsíců staré dítě mělo hnisavý otitis z jednoho ucha každých 11 dnů 4 krát za sebou. mluvené hluché zůstane. Slyší. očkování funguje, zánět způsobuje mikroorganismus

Jak se pneumonie přenáší z člověka na člověka a je nakažlivá pro ostatní?

Pneumonie je zánětlivý proces v plicích, onemocnění je infekční a postihuje všechny plicní tkáně. Kauzální původce onemocnění může být přenášen různými způsoby: vzduchem rozptýlenými kapičkami nebo předměty v domácnosti. Každý člověk potřebuje vědět, který typ pneumonie je nejnebezpečnější a jak se přenáší.

Je možné získat pneumonii od ostatních?

Doma může člověk pociťovat příznaky ARVI a pokud se neučiní žádné kroky, pak může být nachlazení komplikováno pneumonií. Tyto příznaky a komplikace se mohou objevit po kontaktu s nemocnými. Lékaři věří, že zcela zdraví lidé nejsou náchylní k infekci od ostatních.

Osoby se slabou imunitou, aby onemocnily, jsou poměrně jednoduché. Je možné se nakazit po jednoduché konverzaci s pacientem, lidé, kteří jsou ve stresových situacích, se zvýšenou podrážděností nebo podchlazení jsou také nejcitlivější.

Existuje také možnost infekce domácími prostředky. Mikroby a bakterie se dostávají do každodenních předmětů a jejich živobytí zůstává aktivní po dobu asi 4 hodin.

Dotykem domácích spotřebičů nebo nábytku může člověk vyzvednout bakterii a odnést ji do těla. Bakterie, která je v příznivých podmínkách pro sebe, se začíná aktivně množit a šíří se přes plicní tkáně.

Jaké typy pneumonie jsou nakažlivé a které jsou nejnebezpečnější?

Některé typy pneumonie nejsou nakažlivé, zatímco jiné jsou poměrně nebezpečné. Nejčastějším místem infekce tohoto onemocnění je nemocnice.

Pneumonie je rozdělena do následujících typů:

 1. U pacientů s lůžkem je stagnace krve v plicích, průduškách a začíná stagnující forma, která není nebezpečná pro ostatní lidi a nemůže být s ní nakažena.
 2. Nemocnice. Kauzální agens tohoto typu je velmi odolný vůči různým lékům, z tohoto důvodu je léčba poměrně komplikovaná a tento typ je velmi nebezpečný a snadno se infikuje.
 3. Akutní nebo fokální. Zdroj infekce je lokalizován v několika nebo v jedné části plic a může způsobit pneumonii na jedné straně nebo bilaterální. Tento typ onemocnění je pro ostatní nejnebezpečnější. Nemoc postupuje bez projevu jakýchkoliv příznaků.
 4. Chronické. Tento typ vzniká, pokud nechcete léčit akutní formu onemocnění. Chronický vzhled je nakažlivý pro jiné lidi, pokud začnete léčit v té době, pak nemoc může být překonána bez následků.
 5. Atypické. Příčinou tohoto onemocnění jsou různé viry a bakterie, forma je nakažlivá, ale ve většině případů infikovaná osoba produkuje jiné onemocnění, ale ne pneumonii.
 6. Radikální. Tato forma je poměrně obtížné diagnostikovat, představuje velké nebezpečí pro děti. Tato pneumonie se přenáší v podmínkách života a při jednání s nemocnou osobou.
 7. Caseous. Poměrně nebezpečná odrůda, což je plicní tuberkulóza. Tento druh je pro lidi velmi nebezpečný, nemoc je velmi rychle komplikovaná.
 8. Bronchiální. Tento druh je velmi podobný atypické formě, hlavní rozdíl je lokalizace bakterií v bronchiální alveoli.

Jak se přenáší pneumonie?

Většina bakterií, které způsobují pneumonii, jsou původci nachlazení. Tyto patogeny jsou přenášeny přes každodenní předměty, přes vzduchové kapičky a přes úzký kontakt s nemocnou osobou.

Bakterie, které způsobují onemocnění, jsou v lidském prostředí poměrně běžné. Streptokoková bakterie lokalizovaná na sliznicích ústní dutiny, nosu a krku.

Inkubační doba

Když člověk s pneumonií začne kašlat nebo kýchat, má spoustu bakterií, které mohou snadno vyvolat nemoc.

Pokud zdravý člověk vdechne tyto mikroby, začne svou životně důležitou činnost v lidském těle a první dny symptomů nebudou pozorovány.

Inkubační doba trvá až pět dní. Během této doby není osoba ničím rušena, pouze teplota může mírně vzrůst.

Pokud mluvíme o domácí cestě infekce, virus, který se usadil na domácí potřeby, může být aktivní po dobu 3-4 hodin. Infekce pneumonií nastane, pokud osoba dotýkající se objektu mikroby přinese ruku k ústům, nosu nebo očím. Pokud má člověk silný imunitní systém, pak nemusí onemocnět.

Rizikové skupiny

Následující lidé jsou náchylnější k infekci pneumonií:

 • osoby se slabou imunitou;
 • ženy v zajímavém postavení;
 • hormonální léky;
 • vyčerpaný organismus;
 • lidé trpící závislostí (lék, alkohol);
 • s chorobami chronických druhů;
 • podstupující katarální onemocnění;
 • osoby s onemocněním endokrinního systému;
 • v pooperačním období.

Je pneumonie nakažlivá pro okolní děti?

Vzhledem ke struktuře dýchacích cest je dítě nejvíce náchylné k infekci pneumonií. U dětí se tato choroba vyvíjí v důsledku nachlazení a respirační infekce hraje ve vývoji nejdůležitější roli.

Studený virus začíná potlačovat imunitní systém dítěte a postupně se mohou vyskytnout komplikace, včetně pneumonie.

U dětí se tato choroba často objevuje později jako nachlazení, když je v kontaktu s osobou, která má pneumonii, děti jsou velmi vzácně infikovány.

Jak nakažlivá je pneumonie pro těhotné ženy?

U žen v zajímavém postavení dochází k poklesu imunity. Pokud se začaly objevovat příznaky onemocnění dýchacích cest, je nutné okamžitě kontaktovat místního lékaře a zahájit léčbu.

K pneumonii často dochází v důsledku nevyléčeného běžného nachlazení. Pro budoucí matku je to docela nebezpečné, může ohrozit své budoucí zdraví dítěte.

Co se stane po léčbě?

Při pneumonii může člověk trpět jako součást jednoho plic nebo obou orgánů. Pokud se rozvinul dvoustranný zánět, bude proces regenerace trvat několik měsíců déle. Během zotavení by měl člověk postupně podstoupit veškerou nezbytnou rehabilitaci.

Lékař musí pacientovi předepsat použití léků zaměřených na potlačení bakterií, léků zaměřených na odstranění zánětu a symptomů onemocnění. Počáteční fáze zotavení se odehrává v nemocničním režimu a je posílána k léčbě pneumonie.

Postupy pro rehabilitaci nemoci pomáhají vyhnout se možným komplikacím. Celé období rehabilitace je zaměřeno na normalizaci funkcí alveol, bez nich není možné správné fungování plic. Pokud neužíváte potřebné léky, můžete zaznamenat závažné komplikace, včetně cirhózy plic.

K dosažení co nejlepšího efektu během rehabilitačního období musí člověk použít fyzioterapii a mírnou fyzikální terapii v kombinaci s léky. Kromě toho musíte dodržovat dietu bez selhání.

Když se pacient právě od této choroby vzdálil, lékaři doporučují provádět lehká cvičení zaměřená na dýchací cesty. Jakmile se stav dále zlepší, můžete pomalu přidat fyzickou námahu. Nemůžete okamžitě použít velké množství fyzické aktivity.

Poté, co se člověk stane lepším, můžete chodit trochu každý den, ale nejlépe za normálních povětrnostních podmínek, aby se stav nezhoršil.

Pro fyzioterapii se používají speciální inhalace, je nutné, aby měl člověk hlen a hlen z plic, průdušek a alveol.

Pomocí oleje z kadidla a jedle, můžete zmírnit zánět a odstranit sputum, také používá pro inhalaci soda rozpuštěné ve vodě.

Když má člověk zápal plic, má rychlou a významnou ztrátu energie, a proto existuje silná slabost. Z tohoto důvodu musí člověk jíst zdravé jídlo.

Osoba, která překonala pneumonii, musí jíst kaši a ujistěte se, že užívá vitamíny. Chcete-li se zotavit, musíte jíst tolik potravin s vysokým obsahem bílkovin. Během období rehabilitace není možné jíst pikantní, smažené a uzené potraviny, tyto produkty významně zpomalují regenerační procesy.

Ten, kdo má pneumonii, musí konzumovat velké množství potravin s vysokým obsahem kalorií, stejně jako co nejvíce nápoje. Pití by se mělo skládat z bylinného čaje a minerální vody.

K odstranění toxinů a strusek z těla se doporučuje pít čaj z máty nebo tymiánu. V některých případech jsou lidé, kteří měli pneumonii, posláni k rehabilitaci do různých středisek nebo do sanatoria.

Prevence infekce pneumonií

Aby nedošlo k pneumonii, musíte pečlivě sledovat své zdraví, jíst správně a vzít komplex vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Kromě toho existují komplexní opatření na ochranu osob před infekcí:

 1. Děti ve věku mateřské školy a osoby nad 65 let jsou očkovány, většinou jsou v zimě očkovány, v tomto období je riziko pneumonie poměrně vysoké.
  Po vakcinaci musí osoba vyvinout protilátky, pomocí kterých bude v případě potřeby kontrolována choroba.
 2. Člověk musí dodržovat režim dne. Odpočinek a pracovní doba by měly odpovídat v čase a spánek by měl být nejméně 6 hodin.
 3. Aby nedošlo k pneumonii, musí člověk posílit imunitu. Pro tento dokonalý příjem vitamínů, správné a zdravé stravování, jíst zeleninu a ovoce, stejně jako proces kalení.
 4. Hygiena hraje důležitou roli, musíte neustále umýt ruce, což pomůže vyhnout se požití nebezpečných bakterií.
 5. V případě kontaktu s pacientem s pneumonií je nutné nosit ochrannou masku.

Zánět plic je závažným onemocněním, které může mít život člověka. Pro prevenci onemocnění je nezbytné sledovat imunitní systém, denní režim a výživu.

Infekce pneumonií je nejcitlivější pro děti navštěvující mateřské školy, školy a starší osoby. V případě výskytu příznaků nachlazení je nutné okamžitě zahájit léčbu, nejčastěji dochází k zánětu plic v důsledku nevyléčené respirační infekce.

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Jak se dostat pneumonie

Zánět plic: nakažlivý nebo ne?

Zánět plic je velmi nebezpečná choroba, kterou lze vyléčit pouze pod dohledem lékaře a pouze ve zdravotnickém zařízení.

Jakmile jsou zánětlivé procesy v plicích odstraněny pomocí léků, mohou se v těle vyvinout komplikace pneumonie.

Poměrně často, lidé, kteří trpěli pneumonií, mají sklerózu v plicích, to znamená, že se tvoří adheze a v některých oblastech plic se objevují adheze.

Jako výsledek, osoba vyvíjí kyslíku deprivace, jeho imunita je oslabena, tělo nemůže odolávat infekcím.

Pozor

Na samém počátku nemoci je pravděpodobné, že pacient projeví známky toxikózy. Někdy mohou být komplikace ve formě srdečního selhání a zhoršené periferní cirkulace.

Je pneumonie nakažlivá nebo ne?

Pokud se pneumonie vyvinula v důsledku komplikace ARVI nebo chřipky, pak je téměř nemožné dostat z nemocné osoby kapky ve vzduchu. Jde o to, že se během nemoci hromadí velké množství bakterií v dýchacích orgánech nemocné osoby, která se při kýchání nebo kašlání dostává do životního prostředí.

To je v tuto chvíli, že zdravý člověk může být nakažen nemocí, která se stala hlavním faktorem pro rozvoj pneumonie u nemocného člověka, může to být virus chřipky nebo ARVI.

Proto, pokud zdravý člověk nakazil chřipku od pacienta s pneumonií, pak nemusí nutně mít také pneumonii. Koneckonců, hlavní roli v tom hraje imunita osoby, která aktivně bojuje proti všem nemocem. A pokud je imunitní systém oslaben, pak existuje možnost získat komplikaci onemocnění a je možný rozvoj pneumonie.

Proto, s touto formou pneumonie, to je prostě nemožné dostat infekce ve vzduchu. Nicméně, pokud má člověk případovou pneumonii, to znamená, že tuberkulóza se stala původcem onemocnění, pak může být pneumonie přenášena na zdravého člověka i během konverzace. To je však opět možné s oslabenou imunitou.

Jak se dostat zápal plic?

Zánět má bakteriální, virovou a plísňovou, s výraznou pneumotropní etiologií. Infekční houby jsou streptokoky, stafylokoky, viry chřipky, mykoplazmy, houby Candida a respirační viry. Pravidelná pneumonie je výsledkem progrese zánětu horních cest dýchacích. Výskyt zánětlivého procesu se však jen zřídka objevuje pouze v plicní tkáni. Zánět plic nelze nazvat virové změny plic, protože pneumonie a změny v plicích jsou léčeny zcela odlišnými způsoby.

Nejběžnějším způsobem šíření je bronchogenní způsob, vzácně jsou patogeny přenášeny krví, někdy lymfou.

Je to zajímavé

Známky pneumonie, v závislosti na bakteriích, které ji způsobily, nemají stálost. Ale hlavní znaky jsou: horečka, zimnice, těžký kašel. S projevem pneumonie se může objevit bolest na hrudi během dýchání, intoxikace a často i dušnost.

Data získaná během vyšetření pacienta závisí na tom, jak rozsáhlé jsou léze plic. Čím menší je léze, tím menší jsou změny, a čím více jsou tyto léze, tím více lze říci o pneumonii a stává se nebezpečnějším.

Hlavní rizikové faktory pneumonie jsou:

 • studený;
 • nízká imunita;
 • poškození plic jedovatými látkami, které způsobují udusení;
 • v důsledku popálenin sliznice dýchacího traktu, inhalace plynných látek, které dráždí horní dýchací cesty, jako je dichlorvos.

Nejčastější příčinou vzniku pneumonie jsou bakterie, které zase mohou vyvolat další infekční onemocnění, chemické účinky nebo alergie.

 • Pneumonie, která byla způsobena virovou nebo bakteriální infekcí, může způsobit lidi jakéhokoliv věku, ale starší lidé jsou náchylnější k tomuto onemocnění kvůli svému věku.
 • Dalším důvodem pro rozvoj pneumonie může být inhalace chemických toxických látek, které mohou být způsobeny poraněním v plicích. Tento typ pneumonie se nazývá chemický.
 • V nejvzácnějších případech se pneumonie vyvíjí na pozadí plísňové infekce a se specifickými typy hub.
 • Někdy se vývoj pneumonie stává důsledkem inhalace alergenu, proto se tento typ nazývá alergická alveolitida. Po vdechnutí prachu, plesnivého sena nebo hub ve vlhké místnosti se můžete nakazit tímto virem.

Riziko vzniku pneumonie může záviset na fyzickém zdraví člověka, jeho věku, na úrovni rizika, na stavu imunitního systému a na přítomnosti specifických virů, bakterií, hub a jejich účinků v těle.

Někteří lidé se domnívají, že pneumonie může být způsobena tím, že člověk ztuhl v chladném počasí nebo byl vystaven dešti, ale to je klam.

Jak se přenáší pneumonie?

Rizikové osoby, které mohou dostat jakoukoliv formu pneumonie, velmi rychle zahrnují:

 • těhotné ženy;
 • imunokompromitovaní lidé;
 • pacienti, kteří měli chřipku, akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, jiné virové infekce;
 • osoby s drogovou závislostí nebo závislostí na alkoholu;
 • ty, kteří užívají hormony;
 • nervózně vyčerpaní lidé trpící depresí;
 • u pacientů s chronickými onemocněními je to selhání ledvin, diabetes, astma a tak dále.

Pokud má pneumonie nakažlivou formu, může být nakažena kapkami vzduchu.

Opravdu, v těle nemocné osoby je obrovské množství patogenů, které vycházejí z kašle nebo kýchání.

A pokud zdravý člověk vdechuje tyto mikroby, okamžitě začne jednat v jeho těle.

Inkubační doba onemocnění trvá přibližně 2-5 dnů. Během těchto dnů člověk necítí žádné viditelné známky nemoci, ale později začne mírný vzestup teploty, který se vyvíjí ve více.

Druhou variantou infekce infekční formou pneumonie je domácí metoda. Konec konců, viry se usadí na objektech kolem nás a mohou být životaschopné po dobu 4 hodin. Proto, pokud se zdravý člověk dotkne infikovaného objektu rukama, a pak začne jíst nebo třít oči, pak má zápal plic.

Vysvětlete v jednoduchém lidském jazyce, co je to pneumonie? Jak může nakazit?

Odpovědi:

exKress

pneumonie je zánět plic, když mikrob vstupuje do plic.
Vdechujeme vzduch s mikroorganismy po celou dobu, ale nosohltan, průdušnice, průdušky mají schopnost samočistit - podívejte se „zabíjí“ bakterie a řasou zatlačte všechny muck outy.
hypothermie, oslabení těla, vysoká patogenita mikroorganismu, ne včasná léčba jiných infekcí může vést k pneumonii.

elena lusuca

Zápal plic (zánět plic) - zánět plicní tkáně infekčního původu, postihující zejména alveoly (rozvoj zánětlivého výpotku v nich) a intersticiální plicní tkáň. Nemoc může být smrtelná.

Termín "pneumonie" spojuje velkou skupinu onemocnění, z nichž každá má svou vlastní etiologii, patogenezi, klinický obraz, radiografické znaky, laboratorní data a rysy terapie. Může se vyskytovat jako nezávislé onemocnění nebo jako komplikace jiných onemocnění.

Neinfekční zánětlivé procesy v plicní tkáni, obvykle nazývané pneumonitida nebo (v případě převažující léze dýchacích oblastí plic) alveolitis. Na pozadí těchto aseptických zánětlivých procesů se často vyvíjí bakteriální, virová bakteriální nebo plísňová pneumonie.

Hlavní diagnostickou metodou je radiografické vyšetření plic, hlavní metodou léčby je antibakteriální terapie. Pozdní diagnóza a opožděný nástup antibiotické léčby (více než 8 hodin) zhoršují prognózu onemocnění.
Obsah
[odstranit]
a jednoduchý jazyk - zánět plic

Sergey Eliseenkov

Zánět plic je jednou z nejčastějších lidských nemocí. Pro některé, zejména v dětství, je to jen nějaký druh trestu, pro jiné - rarita; ještě jiní, bohužel, není mnoho, sami neměli pneumonii, ale měli dost těch, kteří se zotavili ze svých příbuzných.

Dýchací systém obecně a zejména plíce jsou vysoce náchylné k infekčním onemocněním. Se všemi různými způsoby infekce je nejčastější přenos vzduchem. Není divu, že horní část dýchacích cest je předvojem boje proti mnoha virům a bakteriím. Za určitých podmínek - slabost imunity, vysoká aktivita mikrobu, porušení kvalitativního složení vdechovaného vzduchu atd. - infekční proces není lokalizován pouze v horních dýchacích cestách (nosohltan, hrtan, průdušnice), ale šíří se směrem dolů. Někdy proces končí zánětem sliznice průdušek - bronchitida, ale poměrně často to není omezeno. K zánětu plicní tkáně dochází přímo - to je pneumonie.

Prakticky jakýkoliv mikroorganismus může způsobit rozvoj pneumonie. Co přesně - záleží na řadě faktorů. Od věku pacienta, od místa, kde dochází k zánětu plic - doma nebo v nemocnici, pokud je v nemocnici, pak v tom oddělení - některé mikroby v chirurgii, jiné v terapii. Obrovskou roli hraje obecně zdravotní stav těla a zejména stav imunity.

Zároveň je pneumonie poměrně zřídka primární, to znamená, že Vasya žil a byl zdravý chlapec, najednou, jednou, a onemocněl pneumonií. Zánět plic je zpravidla sekundární a je komplikací jiného onemocnění.

Všechny tyto „jiné nemoci“ lze s důvěrou rozdělit do dvou skupin - akutní respirační virové infekce (ARVI) a vše ostatní. Současně, pneumonie, jako komplikace běžných akutních respiračních virových infekcí (rýma, faryngitida, laryngitida, bronchitida), je mnohem častější než pneumonie u všech ostatních infekcí, zranění a operací. To není vůbec překvapující a není vysvětleno žádným konkrétním „děsivostí“ respiračních virových infekcí, ale jejich nejrozšířenějším výskytem - průměrný člověk může „chytit“ ARVI 1-2krát ročně určitě a všechno ostatní se občas stane.
Známky pneumonie:

Měli byste znát některé z příznaků, což umožňuje podezření na rozvoj pneumonie.
1. Kašel se stal hlavním příznakem onemocnění.
2. Zhoršení po zlepšení nebo jakékoliv "studené nemoci" trvající déle než 7 dnů.
3. Není možné se zhluboka nadechnout - takový pokus vede ke kašli.
4. Silná bledost kůže ve srovnání s jinými příznaky ARVI (horečka, rýma, kašel).
5. Dyspnea s nízkou tělesnou teplotou.
6. Při vysokých teplotách paracetamol (panadol, eferalgan, tylenol) vůbec nepomáhá.

Zdůrazňuji, že znalost 6 daných symptomů je nezbytná, ne proto, abyste si udělali diagnózu pro sebe, ale aby jste se nepožádali o lékařskou pomoc.
Lékař má k dispozici dostatek pokročilých metod detekce pneumonie. Kromě poslechu a poklepání, v pochybných případech, pomocí klinického krevního testu a rentgenového vyšetření - to téměř vždy umožňuje dot bod "i".

Volba místa léčby - nemocnice nebo nemocnice - je určena řadou faktorů - od věku pacienta až po kvalifikaci lékaře a jeho touhu běžet každý den do vašeho domova (navzdory skutečnosti, že plat se nemění). Velmi významným a nejdůležitějším momentem je skutečná závažnost samotné pneumonie. Komplikované formy onemocnění, vyskytující se s respiračním nebo srdečním selháním, s obstrukčním syndromem (obstrukce - to je jen bronchiální obstrukce s hustým sputem), s pleurózou - jsou léčeny výhradně v nemocnici. Nekomplikovaná pneumonie může být léčena doma.

Comte de valle

Zánět plic v důsledku podchlazení nebo virové infekce.
V souvislosti s prasečí chřipkou je nesmírně nebezpečná věc - nový kmen rád komplikuje hroznou pneumonii.
Léčba je v nemocnici, Theraflu.

Galina

Jako pneumonie, jen horší. Pokud nejsou včas léčeny, mohou nastat komplikace.

Marina Ryzhikova

Pneumonie je akutní pneumonie. Obvykle se vyvíjí po nachlazení, chřipce. Vyznačuje se horečkou, kašlem, bolestí na hrudi. Diagnóza může být potvrzena pouze po rentgenovém zobrazování plic.

Grigory Spichak

Zánět plic. ale odlišné povahy.

Slunce

Komplikace po nachlazení je třeba léčit velmi důležitým orgánem.

Detka konfetka

Pro takové malé Bactrim bude vynikající náhradou za antibiotika! Když byla moje sestra malá, doktor ji napsal, takže po pár dnech jsem šel na pozměňovací návrh!
Zeptejte se nejprve lékaře!
I když není teplota, mělo by být provedeno suché oteplování! Stěr "Barsuchkom" hrudník zadní části lýtka a předloktí. Důkladně otřete, až do zčervenání, pak zabalte teplo! To je možné na noc.
Hořčice pravděpodobně nedá (o něco více) a Barsuchok se mírně zahřeje.
Ponožky z psí vlny, nebo downy.
Vykašlávání musí být přijato v plném rozsahu! Například, bronholitin + alteyka + termopsis.
No v místnosti rozkládají citronovou kůru. Obsahuje éterické oleje, které přispívají k dekontaminaci vzduchu! Ale můžete jen vzduch, pokud dítě není v místnosti! Studený vzduch je nemožné!
Mléko s medem nebo máslem (dobře, Borjomi je dobré s limonádou, ale nebude muck-drink?)
Pití hodně!
S močí, teplota zmizí, a mrtvé leukocyty jsou vymyty, což znamená, opilost listy!
Posílit polštář v době nemoci tak, aby dítě bylo v polosedě!
Je tedy pro něj snazší dýchat a není zde možnost udušení (snot a zvracení, které děti mají při vysoké teplotě!).
Když to bude snazší a chce hrát, ujistěte se, že s ním uděláte cvičení na vypuštění sputa! (auto s lehkým poklepáním na zádech, nebo dokonce "spadnete, spadnete!" (jak hrát?)).
Ale hlavní věc je vaše důvěra, že všechno bude v pořádku!

Ano, zapomněl jsem! Při vysokých teplotách mohou děti křeč! Můžete tomu zabránit takto: Dotkněte se rukou, pokud se vám zchladne, a vaše čelo je horké, pak okamžitě dejte Corvalol! Capel o počtu let! (ve vašem případě 2 kapky!)
A stejně jako u velmi vysokých teplot nemusí dítě ohřívat!

Hodně štěstí a zdraví pro vaše dítě!

Elena Wiseová

Zánět plic - neinfekční. Já sám sedím s manželem

Potřebujete cestu. jak se dostat zápal plic

Odpovědi:

Dr. Diesel

Myslel jsem, že budu léčit teď.

Dmitrij Kapitonov

Jaká hloupá otázka. nelidské vyloženě.

Lilia Mishchenko

Hlavní cesta infekce pneumonií je ve vzduchu. Nedaleká nemocná osoba kýchá as jeho slinami jsou uvolňovány miliony patogenních mikrobů a ve vzduchu se tvoří jemně rozptýlený bakteriální aerosol. U zdravého člověka s normální imunitou to nezpůsobí pneumonii, protože lokální ochranné faktory mohou neutralizovat a odstranit všechny infekce z plic. Ale s rizikovými faktory může člověk rychle vydělávat pneumonii.
Mezi tyto faktory patří:
Dlouhodobé kouření.
Stáří (nad 60 let).
Období dětství a novorozence (v důsledku nedokonalostí imunitního systému).
Přechodná imunodeficience (například přenesený virus chřipky potlačuje imunitu 6-10krát).
Současná onemocnění (infekce HIV, systémová onemocnění pojivové tkáně, onkohematologické nemoci).
Chronická onemocnění plic (chronická bronchitida, plicní emfyzém, cystická fibróza).
Přepracování, chronický stres, syndrom chronické únavy.
Nedostatečné jídlo, špatné životní podmínky.
Pneumonie nemůže onemocnět vodou nebo jídlem. Také není přenášen handshake ani sexuálně. Zánět plic lze získat pouze aerogenním (vzduchem) a polibkem (kvůli výměně slin).

Avrora Avrorkina

Vyjděte ven v zimě do mokrého oblečení, jděte dolů do metra a pověste se tam mezi lidi. Pak se vraťte domů.

Můžete dostat od pacienta pneumonii?

Když přemýšlíme nad otázkou, zda je pneumonie nakažlivá nebo ne, musíme přesně určit, co je součástí pojmu „infekčnost“. Onemocnění je považováno za nakažlivé, pokud je schopno přenášet z nemocné osoby na zdravého člověka jakýmkoliv způsobem a způsobovat stejné patologie a klinické symptomy.

Pneumonie je zánět plicní tkáně. Lékaři znají více než 30 svých odrůd. To může být způsobeno jak infekčními látkami, tak toxickými látkami, toxickými chemikáliemi z vnějšího prostředí.

Odkud pocházejí nakažlivé mikroby

Člověk dostává většinu infekčních mikrobů z vnějšího prostředí: od dýchání vzduchu, přes kontaminované produkty, nemyté ruce. A v přirozených podmínkách mikroorganismů jsou přiděleni nemocní lidé a zvířata.

Není pravda, že pokud se zdravý člověk dostane do nosohltanu, onemocnění se vyvíjí. Silný organismus nedovolí patologii. Imunitní buňky jsou vždy připraveny odrazit „útok“ nezvaných mimozemšťanů. S poklesem ochrany, který je způsoben nepříznivou situací, stresem, cvičením, jinými chorobami, tělo ztrácí své ochranné funkce a „umožňuje“ patologickým mikroorganismům pracovat v plné síle.

Část infekce dlouhodobě žije v chronických ložiskách, aniž by to ovlivňovala. Jedná se o čelistní dutiny, zubaté zuby, žlučník, střeva. Jakékoliv nedokonalé chronické procesy představují hrozbu pro člověka.

Taková závažná patologie jako plicní tuberkulóza může dlouho přetrvávat v lymfatických uzlinách. Když je aktivován bez vhodné léčby, způsobuje kašovitou pneumonii s úplným rozpadem plicní tkáně. Můžete dostat od takového pacienta pneumonii? Riziko je velmi vysoké, ale ve skutečnosti můžete předvídat výskyt tuberkulózy pouze u kontaktních osob. A není možné předem vědět, jakou formu onemocnění.

V posledních letech je velký význam přisuzován nozokomiální infekci. Bylo prokázáno vysoké riziko infekce personálu v plicních odděleních při hnisavé operaci. Infekční agens jsou zároveň zvláště silné a rezistentní vůči antibiotikům, protože mezi nimi „rostou“.

Zaměstnanci často onemocní pneumonií. Lékařské statistiky některých studií ukazují, že 36% zaměstnanců je nemocných každý rok.

Selektivita poškození plic je spojena s vysokou koncentrací infekce ve vzduchu a odkapávací cestou přenosu. Okolní lidé by měli nosit masky a pravidelně je měnit a uvnitř oddělení je nutný režim dezinfekce s dezinfekčními prostředky a pravidelná aktivace germicidních lamp.

Jaké mikroby nejčastěji způsobují pneumonii?

Je pneumonie nakažlivá nebo ne s domácí léčbou? Pro rodinné příslušníky žijící společně je důležité zabránit šíření infekce. Vyniká při kašlání, dýchání, mluvení s malými kapičkami slin. Neexistuje však žádný důkaz, že kontaktní osoby dostanou pneumonii.

Nejnebezpečnějšími škodlivými faktory jsou následující mikroorganismy:

 • Staphylococcus aureus,
 • virus chřipky
 • mykoplazma
 • Klebsiella,
 • Coxiella,
 • pyogenní streptokoky,
 • chlamydie
 • pneumokoky,
 • patogen legionelózy.

Jsou náchylné k vysoké prevalenci, mohou poškodit imunitní buňky a jsou citlivé na plicní tkáň.

Kdo dostane pneumonii častěji

Uvádíme seznam kontingentů s vysokým rizikem pneumonie při jakékoli infekci.

 • Lidé trpící různými chronickými onemocněními.
 • Po operaci.
 • Pacienti onkologická dispenzarizace po průběhu radiační terapie.
 • Pacienti užívající hormonální léčbu.
 • Těhotné ženy a ženy v období po porodu.
 • Lidé, kteří přežili stresové situace, deprese.
 • Pacienti po infekčních onemocněních (včetně po chřipce a respiračních infekcích).
 • Alkoholici a narkomani.

Tyto stavy přispívají k významnému oslabení imunitního systému. Tělo potřebuje ochranu po dobu zotavení.

Lidé náchylní k častému nachlazení, neměli byste znovu kontaktovat pacienty s pneumonií. Vzhled chřipky se silným kašlem, bolestí na hrudi, dušností by měl sloužit jako varovný signál pro pacienta, vyžaduje vyšetření a včasnou léčbu.

L.N. Mishchenko, doktor.

Bratr v armádě dostal zápal plic, řekni mi, jak nebezpečné?

Odpovědi:

Malachit

Bylo by naléhavé, aby ten chlap šel s léky, kolik lidí se zdravotním postižením se odtamtud vrátí.

Sidmey

velmi nebezpečné, můžete zemřít

Vladimir Sakhnenko

pokud je adekvátně ošetřena, pak vše projde

Catherine

NESMÍ ho dostat do nemocnice! ! Dne 14. února zemřel můj přítel v armádě na virovou meningitidu, řekl: „nedávají prášky, nemají. A čistí sníh“. Podívejte se na novinky? Vojáci v armádě nejčastěji z pneumonie a zemřou. Zachraň bratra, než bude pozdě

Victor Demyanov

Velmi nebezpečná 2 pevnost. Ve většině případů se léčí pneumonie. Doporučuji Vám sledovat průběh léčby, tlak na zdravotnický personál, pokud je forma závažná.

pokud už je v nemocnici, všechno bude v pořádku. mladé tělo dobře bojuje a je léčitelné. 21 dní a je zpátky v řadách.