Jak zlepšit imunitu lidových prostředků

Imunita má jakýkoliv živý organismus, který může odolat různým infekcím, virovému nebo bakteriálnímu původu. Jeho původ může být jak přirozený, tak získaný. Po planých neštovicích například člověk vyvíjí získanou imunitu (a po celý život). Vrozené může v důsledku některých faktorů oslabit. Jak zlepšit imunitu, tj. Zvýšit odolnost našeho těla vůči infekčním onemocněním, a bude diskutováno níže.

Způsoby, jak zlepšit imunitu

Podle teorie oficiální medicíny vzniká zdravá imunita jako výsledek vyvážené stravy a zdravého životního stylu. No, pokud máte stále nedostatek vitamínů, pak aplikujte farmaceutické přípravky a doplňky stravy.

Tradiční léčitelé považují tento problém za mnohem širší. Tvrdí, že dobrý imunitní systém je tvořen důvěrou člověka v sebe samého a jeho dobrou budoucností, jeho náladou a osobními kvalitami (dáváním a přijímáním), jeho láskou k druhým a celému světu. Zdravé potraviny a vitamíny nepomohou, pokud je váš postoj k životu špatný.

Existuje také mnoho produktů a látek, které pomáhají zlepšovat odolnost těla. Jak zvýšit imunitu? Existuje několik jednoduchých a cenově dostupných způsobů.

Lidové léky na imunitu

Příroda vytvořila velké množství látek a rostlin, které aktivně ovlivňují zlepšení imunitního systému. Lidoví léčitelé doporučují použití osvědčených nástrojů, jako je propolis, včelí ponorka, med, perga, mumie, ovoce, ořechy, oves, česnek a mnoho dalších. Ve všech receptech, pokud neexistují jiná doporučení, je příjem finančních prostředků prováděn třikrát denně a nejlépe půl hodiny před jídlem.

Biologické látky ovsa pomohou posílit zdraví dětí a zlepšit pohodu dospělých:

 • Polovina sklenice dobře promytého ovesného zrna by měla být nalita vodou v množství jednoho a půl litru přes noc. Ráno se infuzní zrna vaří ve stejné vodě po dobu 1,5 hodiny. Var by neměl být násilný, takže oheň je velmi slabý. Napjatý vývar skladovaný pouze v zimě a ne déle než 2 dny. U dětí začíná denní dávka od 1 hodiny. Já (6 měsíců), jeden rok staré děti budou potřebovat 1 st. l., dva roky - 2. l., od 5 let - 100 ml. Dospělí vyžadují 200 ml denně. Doba použití pro kladný výsledek 1 měsíc.
 • Namísto vody na mléce můžete udělat odvar. Dobře umyté studené vody sklenici zrna a zalijeme vařené mléko. Bere 4 šálky. Zaplavené ovesné plameny udržují oheň po dobu 2 minut a odloží se na půl hodiny k vyluhování. Dobře namáhaný a lisovaný bujón se odebírá vždy po jednom skle. Pijí to dva měsíce a pak se zastaví na 30 dní a opakují kurz. Děti dávají půl sklenice.

Houby také pomáhají posilovat imunitní systém lidovými prostředky. Houbový parazit roste na březových kmenech, tzv. Chaga, obvykle černé nebo hnědé. Usadí se na jiných stromech (olše, javoru, popela), ale léčí pouze ten, který se usazuje na březových stromech. Houba musí být odříznuta od kmene stromu a očištěna, ponechána uvnitř. Vnitřek je rozdělen na menší kousky a sušen. Látky obsažené v chag, aktivně ovlivňují lidské tělo, pokud jde o zlepšení imunity, zvýšení cirkulace mozku, zlepšení práce jiných orgánů. Houba má negativní vliv na patogenní bakterie a rakovinné buňky.

Zde jsou dva recepty pro chagi:

 • Kus promyté sušené houby se nalije do malé nádoby s vodou a vaří. Nechte ji zcela zakrýt a tak se postavte na noc. Dále je sodovité tělo houby rozemleto a vloženo do stejné vody, ale pouze zahřáté na asi 500 ° C. Podíl kapaliny a chaga by měl být 5: 1. To vše je nutné k tomu, abychom trvali 2 dny, a pak prosakujeme infuzi, stiskneme dobrou hmotu. Je nutné zkontrolovat objem kapaliny, pokud je menší než počáteční, pak k ní přidat, kolik studené vody je potřeba a také vařené. Prostředky lze skladovat 4 dny v chladu. Jednolůžkový pokoj - 1 sklo. Můžete být léčeni po dobu až 5 měsíců s povinnou přestávkou 10 dní mezi každým z nich.
 • Druhou možnost lze použít pro děti. Sbírka je vyrobena ze 2 částí chaga, 1 díl kopřivy, ananasového kořene a měsíčku, přidejte polovinu kořenů pampelišky a malého rytíře. Všechny komponenty se míchají, předmletí. Zvedněte lžíci směsi a nalejte ji do nádoby, nalijte studenou vodu v objemu 250 ml. Nechte přes noc, a ráno by mělo být vše vařeno a dáno (zabaleno), aby se vyluhovalo asi půl hodiny. Malé dítě by mělo vypít čtvrtinu sklenice, nejstarší by měl vypít půl sklenice. Recepce znamená po hodině po jídle.

Pozornost, kojící matky, těhotné ženy, pacienti s úplavicí a nesnášenlivostí by tento nástroj neměli užívat.

Mumie

Tato horská pryskyřice se skládá z více než 80 komponent. Mezi ně patří vitamíny, éterické oleje, pryskyřice, fosfolipidy, steroidy, organické a mastné kyseliny, alkaloidy, makro- a mikroelementy. Takový bohatý organominerální komplex umožňuje mumii používat jako prostředek pro zlepšení imunity a zlepšení hormonálních hladin.

Vzhledem k tomu, že tato látka má silný biostimulační účinek, neměla by být používána po dlouhou dobu, protože je to možná závislost. Maminka nemůže být použita pro lidi s krvácením, nádory a vysoký krevní tlak, stejně jako malé děti, které jsou kojící a těhotné. Jak zvýšit imunitu lidových prostředků na základě mumie, je uvedeno níže:

 • Vezmeme-li mumii v množství 7 g, rozpustí se v malém objemu vody tak, aby se získala suspenze. Smíchejte s librou medu a aplikujte 20 dní. Po desetidenní přestávce a pokračování v kurzu dalších 20 dní. Jednorázová míra lžíce. Prostředky uložené v chladu.
 • Pro tento recept budete potřebovat mumii (5g), listy aloe (100 g), citrony (3 ks). Listy jsou rozdrcené a vytlačeny z citronové šťávy. Všechny ingredience jsou smíšené a trvají na tom den. Míra administrace, jako v předchozím receptu.
 • Mumii (2 g) můžete jednoduše rozpustit v ohřáté vodě (10 lžic. L) a vzít lžíci. Použijte tedy nástroj po dobu 10 dnů a pak 5 dní přestávejte a pokračujte ve stejné výši.

Bobkový list

Známé koření může pomoci nejen při vaření, ale také ke zlepšení zdraví. Vavřín má mnoho příznivých vlastností, jako je hojení ran, odstranění zánětu, zlepšení zažívání, boj s mikroby, snížení hladiny cukru v krvi a dokonce eliminace účinků stresu. Ale stejně jako většina prostředků má kontraindikace. Bobkový list by tedy neměl být používán v období exacerbací onemocnění ledvin, s problémy s játry a kardiovaskulárním systémem, stejně jako v případě porušení metabolismu proteinů. Nepoužívejte jej ve velkém množství během těhotenství a laktace.

V receptu by měly být bobkové listy vařeny po dobu 5 minut. Potřebují pouze 5 g na 300 ml vody. Vývar musí být 4 hodiny trvající na termosce. Na jeden den je zapotřebí pouze lžíce filtrované infuze. Léčba je prováděna po dobu 3 dnů, pak je přerušena na dobu 2 týdnů a průběh se opakuje.

Zázvor

Lidové léky na zlepšení imunity založené na kořenech zázvoru jsou velmi populární. Velké množství jeho základních látek má především imunostimulační, antivirové, protizánětlivé, antioxidační a antispasmodické, adaptogenní a sedativní účinky. Navzdory použití rostliny má některé negativní vlastnosti, a proto je v některých případech lepší ji nepoužívat, a to:

 • děti do 2 let;
 • období laktace;
 • ulcerózní kolitida;
 • žaludeční nebo duodenální vřed;
 • žlučové kamenné onemocnění.

Kořen lze jednoduše použít jako přísadu do čajů, infuzí, různých pokrmů ke zlepšení odolnosti proti chorobám nebo k přípravě podle speciálních receptů:

 • Imunostimulační nápoj. Vyčistěte 2 cm kořene a odstraňte vrchní vrstvu co nejtenčí. V povrchové vrstvě největší koncentrace živin. Připravený kus se jemně třel, nalijeme vroucí vodou (2 litry) do malého ohně a vaříme 10 minut. V hotovém nápoji přidejte půl citronu a cukru (2 šálky). Pokud není alergie, pak pro větší dobrý cukr může být nahrazen medem. Přístroj používejte dvakrát denně pro nekompletní sklo nebo 200 ml.
 • Chutný lék. Zázvor může být kombinován s jinými produkty, které mají podobný účinek: čerstvě strouhaný kořen (200 g), citrony, mleté ​​s kůží (2 ks), nakrájené sušené meruňky a fíky (100 g), sklenici šťouchané brusinky, med (200 ml). Vše se smíchá a současně se použije jedna lžička. Můžete pít čaj.

Pro ty, kteří mají slabou imunitu, by posilování lidových prostředků z propolisu bylo vhodnou volbou, pokud není alergie.

Propolis

Včely produkují propolis pro "ekonomické potřeby" v úlu. Obsahuje velké množství rostlinných pryskyřic, éterických olejů, vosků a taninů. Toto složení pomáhá včelám dezinfikovat pouzdro. Výrobek má také dobrý účinek na zvýšení obranyschopnosti lidského těla. Používá se jako preventivní a stimulant. Z propolisu udělejte infuze a tinktury:

 • Pro tinkturu, chlazený propolis je rozdělen do malé drobky a nalije se alkoholem. Recept používá 300 ml alkoholu a 80 g propolisu. Láhev na tinkturu by měla být vyrobena z tmavého skla. Po dobu dvou týdnů je lék podáván infuzí a po celou dobu musí být denně důkladně protřepáván. Použijte tinkturu přidáním několika kapek do nápojů (čaj, džus, mléko, voda).
 • Pro děti se infuze vody, ale to může být skladován po dobu delší než týden. Strop propolis (30 g) se umístí do vody (1/2 šálku) a vaří se hodinu ve vodní lázni. V procesu vaření je nutné míchat. Hotová filtrovaná infuze se provádí za chladu. Stačí přidat 15 kapek přípravku k pití, aby se zlepšilo zdraví.

Je také možné zvýšit imunitu lidových prostředků pomocí jiných včelařských produktů.

Med a včelí pyl

Med byl vždy považován za účinný nástroj v boji proti nachlazení a dalším onemocněním. Vitamíny, minerály, kyselina listová a další prospěšné látky, které tvoří med, přispívají k prevenci onemocnění a zvyšují odolnost organismu.

Pyl rostlin shromážděných včely je složen do voštin, naplněných medem a po určité době se promění v perga. Skládá se z více než 250 různých látek, které příznivě ovlivňují lidské tělo. Včelaři, neustále jíst pergu, mají dobré zdraví a dlouhý život.

Je třeba poznamenat, že včelí produkty mohou způsobit alergie, a proto musí být jejich použití zahájeno malými dávkami. Děti jsou jim dány až po roce. Mohou existovat kontraindikace, zejména u diabetu nebo onkologie.

Vezměte med a perga do komplexu a míchejte jeden až jeden. Na jedné recepci použijte jednu čajovou lžičku a současně omyjte malým množstvím teplé vody. Pro děti byste měli začít čtvrtinou čajové lžičky a postupně zvyšovat dávku s věkem. Ve věku 14 let by měla být polovina dospělého.

Včelí primor

Včely, které přirozeně umírají v úlu (v malém množství), se nazývají ponorky. V tělech mrtvého hmyzu obsahují takové množství užitečných látek, které se stávají vynikajícím nástrojem pro omlazení těla a zlepšení imunity.

Nejvhodnější pro léčbu budou jedinci, kteří zemřeli od jara do podzimu. Je nutné zkontrolovat čerstvost podkladu, pokud je plíseň nebo je zápach, pak je nepřijatelné jej používat. Je lepší nepoužívat těhotné ženy a kojící děti, ani k léčbě dětí mladších 10 let.

Posílení imunity vnitrostátními metodami na základě včelstva:

 • Rozdrcení 2 lžíce. Já včely a nalijte sklenici vodky nebo alkoholu. Nechte ho vyluhovat 2 týdny. Tinktura se dobře filtruje a používá se dvakrát denně, 20 kapek. Doba trvání kurzu 2 měsíce.
 • Podstavce můžete sušit v troubě a rozemlít na prášek. Nejdříve si vezměte 1/2 lžičky a postupně zvyšujte množství. Omyjte vodou. Počet recepcí za den je stejný jako v první verzi.
 • Také to dělají: pečou ponorku v oleji a po ochlazení grind. Přijměte to samé jako výše.

Česnek

Ne každý má rád česnek, ale mnoho složek v jeho složení má tendenci zlepšovat imunitu. Je pravda, že existují nemoci, při nichž je jeho použití zakázáno:

 • onemocnění ledvin a jater;
 • problémy s trávicím traktem;
 • gastritida a žaludeční vřed.

Těhotné ženy a děti mladší 3 let by neměly používat česnek.

Česnekové recepty:

 • Ve stejných částech vezměte česnek a med a promíchejte. Česnek je předdrcený. Najednou budete potřebovat lžičku směsi. Omyje se teplou vodou.
 • Můžete si udělat česnekový sirup. K tomu, vytlačte šťávu ze dvou hlav česneku, přidejte mletý citron a libru medu. Tento sirup může být dán dětem lžíce najednou.
 • Dokonce i dětem se doporučuje vypít sklenici mléka s 10 kapkami česnekové šťávy před spaním. Pro mladší věk je počet kapek snížen.

Tam jsou lidové prostředky pro zvyšování imunity, které jsou oblíbené u dětí i dospělých.

Ovoce a zelenina recepty

Tělo těží z mnoha známých druhů ovoce a zeleniny. Je nutné je používat pouze správně:

 • Vezměte libru drcených brusinek, sklenici jemně nasekaných vlašských ořechů a 3 jablka, nakrájenou na kůži. Všechny ingredience se vloží do pánve a nalije se 0,5 kg cukru. Toto všechno nalijte sklenicí vody a nasaďte lehký oheň. Směs musí být vařena. Aby nedošlo k hoření, je lepší neustále se míchat. Hotová ovocná směs se rozprostře do skleněné nádoby a na recepci se položí na lžíci. Děti dávají lžičku. Ovocnou směs můžete použít dvakrát denně s čajem.
 • Míchání zeleninových a ovocných šťáv může také posílit imunitní systém. Připravte si čerstvé šťávy z mrkve, řepy, granátových jablek a citronů. Zelenina vezme 1,5 kg, ovoce na kilogram. Všechny šťávy se nalijí do jedné misky a přidají se kilogram medu. Nápoj je používán interně na půl šálku ráno a to samé večer.
 • Další vynikající recept vždy jako děti. K tomu použijte vlašské ořechy (300 g), sušené meruňky (150 g) a med (150 g). Sušené meruňky a ořechy jsou mleté ​​a smíšené s medem. Udržujte lepší v chladničce. Mezi jídly jedí celou lžičku a těsně před spaním. Když uvařená porce skončí, další může být provedena za měsíc.
 • K výše uvedenému receptu můžete přidat rozinky a citrony. Pak budou citrony potřebovat 5 kusů, sušené meruňky, rozinky, med a ořechy na kilogram. Všechno je zkroucené v mlýnku na maso (citrony s kůží) a důkladně promícháno s medem. Skladujte vše v neoxidační nádobě v chladu. Na recepci získáte dvě čajové lžičky.

Zvyšování imunity lidových prostředků lze provést pomocí různých bylin.

Bylinné recepty

Pro zlepšení odolnosti těla pomůže následující recepty:

 • V létě se sklízejí a suší bylinky a ovoce, na podzim av zimě vyjde výborný imuno posilující čaj. Takže, vezměte si třetí sklenici těchto složek: plody popela a divoké růže, březové listy, maliny, jahody a máta peprná, rakytníková kůra. Suché listy jsou mleté ​​a kůra a ovoce jsou rozdrceny. Všechny složky se smísí a umístí do šroubové nádoby. Používá se pro vaření čaje, můžete pít v libovolném množství a kdykoliv, ale ne v noci.
 • Pro další recept, budete potřebovat čerstvé melissa listy, asi půl skla, a šípky, o hrstku. Nalijte toto množství půl litru vroucí vody a nechte vařit 20 minut. Každý den můžete pít neomezeně.
 • Tato směs se skládá z bobulí a bylin. Rozdrcený třezalku (půl šálku) a kořen elekampanu (2 lžíce L.). Po varu bylin v smaltovaném hrnci trvejte na mírně teplém stavu. Voda se odebírá 0,5 litru. Sklenka šťávy je vymačkaná z kyselých bobulí. Může to být rybíz, brusinky nebo brusinky. Šťáva se kombinuje s vývarem a pije půl sklenice (nejlépe po jídle) 2-3 krát denně. Je nutné pít týden. Příští týden přestávka a opakování.

Jak ještě zlepšit imunitu lidových prostředků? Jedním z nich je kozí mléko, které se doporučuje i pro miminka.

Kozí mléko

Tento nápoj nikdy nezpůsobuje alergie a je zcela absorbován tělem dětí i starších osob. Existují případy, kdy je kontraindikován. To se děje s onemocněním pankreatu a obezitou. Někdy jsou lidé s nesnášenlivostí kozího mléka. A pokud to člověk nikdy nepil, je lepší začít s malými porcemi. Aby nedošlo ke snížení koncentrace žaludeční šťávy nepijte před jídlem nebo bezprostředně po něm. To je také užitečné pro chudokrevnost nebo zotavit se z vážné nemoci.

Zvýšit imunitu na dospělé lidové prostředky velmi rychle

Aby bylo vaše tělo udržováno v dobrém stavu, je nutné sledovat úroveň své imunity, zlepšovat ji v každém směru.

Kdy potřebujete rychlé posílení imunity

Existuje několik způsobů, jak zvýšit imunitu dospělého velmi rychle:

 • lidové prostředky;
 • léky;
 • kalení;
 • správný životní styl.

Někdy trvá řada opatření a prostředků, aby se tělo cítilo chráněno.

Imunita je velmi důležitá pro rozvoj a udržení zdravého těla.

Posilování imunitního systému je nezbytné neustále, v každém ročním období, zejména při prvních známkách špatného zdraví.

Nedostatek nálady, rychlá únava a další příznaky mohou znamenat nízkou a oslabenou imunitu.

Několik důvodů, pro které se může imunita snížit:

 • stres a přepracování;
 • nedostatek spánku a nespavost;
 • chirurgie a chemoterapie;
 • léčba antibiotiky a jinými léky;
 • nezdravý životní styl: alkohol, kouření, přejídání, nadměrné množství tuku a nekvalitní potraviny, sedavý způsob života;
 • těhotenství

Pokud se objeví příznaky oslabené imunity (ospalost, podráždění, časté nachlazení hlavy, žaludeční nevolnost atd.) A také profylaxe po operacích a průběhu léků, je nutné přijmout opatření k posílení imunitního systému.

Nejlepší způsob, jak zvýšit imunitu dospělého velmi rychle - lidové prostředky. Nejbezpečnější jsou přírodní produkty: zelenina, ovoce, koření, ořechy atd.

Nejúčinnější produkty pro imunitní systém, jejich prospěšné vlastnosti

Mezi nejúčinnější prostředky posilování imunitního systému patří:

 • medu
 • ořech;
 • mléčné výrobky;
 • černá ashberry;
 • hrozny a rozinky.

Dále - více o každém z nich.

Mnozí vědí o léčivých vlastnostech medu. To je první lék na nachlazení a chřipku.

Med obsahuje kyselinu listovou, vitamíny A, B, C, E, K a flavonoidy - rostlinné látky, které mohou ovlivnit aktivitu enzymů v lidském těle.

Med obsahuje všechny potřebné složky pro boj s viry a infekcemi. To je často používáno s jinými produkty zlepšit jejich účinek na lidskou imunitu.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy obsahují éterické oleje a tuky, stejně jako vitamíny (C, B), železo, jód, hořčík a další stopové prvky.

Ořechy mají tonizující účinek, posilují, zlepšují fungování cév a srdce a podporují trávení. Mohou být použity s medem, sušenými meruňkami, citronem nebo v čisté formě.

Věnujte pozornost! Vlašské ořechy se nedoporučují drcení kovovými předměty (nožem nebo mlýnek na kávu), protože ztrácejí své vlastnosti. Ořechy jsou rozbité rukama nebo rozdrceny dřevěnou paličkou.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky jsou bohaté na vitamíny, mikroprvky a prospěšné bakterie.

Kyselé mléčné výrobky jako kefír, přírodní jogurty a ryazhenka jsou nejvhodnější pro posílení imunity. Probiotika obsažená v nich podporují správné trávení - rozkládají škodlivé látky a šetří vitamíny.

Doporučuje se pít mléčné výrobky na lačný žaludek ráno nebo večer.

Chokeberry

Pro lékařské účely používají listy i plody chokeberry nebo mountain ash. Aronia obsahuje mnoho vitamínů (C, P, E, K, B-skupiny) a stopové prvky (fluor, měď, železo, mangan a další).

Jeho hlavní užitečnou vlastností je příznivý vliv na oběhový systém: zvyšuje pružnost stěn cév, rozšiřuje kapiláry, snižuje cholesterol.

Šťáva nebo infuze chokeberry také zvyšuje obranyschopnost organismu a pozitivně ovlivňuje endokrinní systém.

Aronia tinktury (včetně vodky) se nedoporučují pro osoby s nízkým krevním tlakem!

Hrozny a rozinky

Hrozny a rozinky posilují imunitní a nervový systém. Rozinky přispívají k léčbě rýmy, bronchitidy, kašle. Tento produkt obsahuje vitamíny (C, A, B2, B1, B5, B6), stopové prvky (železo, draslík, vápník a další) a mastné kyseliny. Doporučuje se, aby dospělí konzumovali denně 200 g rozinek.

Léčivé byliny pro rychlé posílení imunity

Existuje celá řada dalších přírodních produktů, které mohou velmi rychle zvýšit imunitu dospělého. Lidové léky nabízejí recepty na bázi léčivých bylin obsahujících mnoho vitamínů, stopových prvků a fytoncidů.

Mezi těmito bylinami můžete vybrat nejúčinnější:

 1. Echinacea purpurea - hlavní obránce imunitního systému mezi bylinkami. Má obecný protizánětlivý účinek, podporuje a posiluje imunitní systém. Pro prevenci se obvykle používá několik kapek denně ve formě tinktury.
 2. Šalvěj má tonizující a regenerační účinek. Můžete použít suché listí, jako přísadu do čaje, nebo esenciální olej pro aromaterapii.
 3. Lemongrass zmírňuje stres a přepracování, pomáhá zlepšovat krevní oběh, zvyšuje efektivitu.
 4. Heřmánek má antimikrobiální účinek a chrání před infekční nachlazení. Užívá se jako horká infuze.
 5. Ženšen je dobrý způsob, jak předcházet infekčním onemocněním, zejména během epidemie. Zlepšuje imunitu, tóny a zlepšuje paměť.

Vhodné pro posílení těla bylinných sbírek malin, černého rybízu, jahod, brusinek, ostružin.

Chcete-li zvýšit imunitu dospělého velmi rychle, lidové prostředky by měly být vybrány individuálně, v závislosti na vlastnostech vašeho těla.

Listy těchto rostlin, jako jsou bobule, obsahují mnoho vitamínů, zejména vitamín C, mají tonizující a regenerační účinek a zabraňují zánětlivým procesům. Sušené listy mohou být přidány k vaření čaje, stejně jako dělat infusions a decoctions.

Je důležité si pamatovat! Byliny musí být vybrány s ohledem na vlastnosti organismu, chronická onemocnění a alergické reakce. Například ženšen je kontraindikován pro hypertenzi a citronovou trávu - pro nespavost a vzrušení.

Použití klíčících semen k posílení imunitního systému

Naklíčená zrna obsažená v denní dávce zvyšují imunitu dospělého organismu. To je vynikající lidový lék na stimulaci obrany těla, zlepšení metabolismu, snížení škodlivých látek ve střevech a saturaci buněk kyslíkem.

Zrna pšenice, hrachu, fazolí a pohanky jsou obvykle klíčící. Zrna klíčí velmi rychle a snadno doma. Stačí připravit desku a dva gázy navlhčené vodou.

Vybraná a umytá zrna se položí na talíř lemovaný gázou a semena se nahoře pokryjí gázou. Deska se položí na teplé místo. Když se objeví malé výhonky, můžete jíst zrna.

Existuje několik možností použití naklíčených semen pro potraviny:

 • jako samostatné nádobí;
 • v salátech a jiné zelenině;
 • s jogurtem a tvarohem;
 • se sušeným ovocem.

Pro snadnější promíchání zrna s jinými produkty se doporučuje mlít v mixéru nebo mlýnku na maso.

Užitečné vlastnosti aloe a divoké růže pro rychlé posílení imunity

Aloe - známé v lékařství a kosmetologii. Její šťáva podporuje hojení ran, tónů, bojuje s bakteriemi a viry, působí jako vykašlávání při kašli. Šťáva může být aplikována v čisté formě, jako kapky na nos. Také, aloe tinktura je používána s medem.

Složení ovoce šípky obsahuje mnoho vitamínů a prvků, včetně vitamínu C, draslíku a železa.

Boční bujóny mají dobrý vliv na oběhový systém, podporují a posilují imunitní systém, bojují proti nachlazení, snižují hladinu cholesterolu v krvi. Šípkové růže mohou být přidány do čajové varny nebo z nich udělat kompoty a tinktury.

Rakytník řešetlákový a jeho účinek na imunitu

Velmi rychle pomáhá zlepšit odolnost rakytníku. Tato bobule je užitečná pro vitamíny C, E, skupinu B a fytoncidy. Marmeláda nebo odvar je dobrý lidový lék na prevenci nachlazení a chřipky.

Dospělí se doporučuje používat až 2 hodiny lžíce rakytníkového oleje denně.

Rakytník řešetlákový pomáhá zlepšit imunitu, posiluje stěny cév a snižuje možnost vzniku krevních sraženin, má omlazující účinek, normalizuje metabolismus.

Koření ke zvýšení imunity

Takové známé koření jako bobkový list, skořice, zázvor a česnek mohou také posílit a posílit imunitu dospělého. Koření je obvykle konzumováno spolu s hlavním jídlem. Zvyšují chuť, dávají chuť a zároveň jsou užitečné lidové prostředky.

Velmi rychle zpevňuje tělo zázvoru. Naši předkové věděli o hojení a úžasných vlastnostech zázvoru. Zázvor je obohacen o vitamíny A, C, B1, B2 a mikroprvky - hořčík, fosfor, sodík, zinek a draslík.

Zázvor má téměř stejný účinek jako česnek, ale vyzařuje pikantnější a příjemnější vůni. Kořen zázvoru může být přidán do čaje, horké šťávy, z toho vyrobit tinktury. Zahřívá, bojuje s viry, zabraňuje zánětlivým procesům.

„Lavrushka“ (bobkový list), známá všem ženám v domácnosti, dává nejen pikantní chuť bujónu, ale také pomáhá v boji proti virovým infekcím, bakteriím a plísním. Také bobkový olej má příznivý vliv na povrch plic a zabraňuje suchému kašli (třením zad a hrudníku).

Bohatý na selen, vitamíny A a C, esenciální oleje. Odstraňuje toxiny z těla, stabilizuje nervový systém a obecně má ochranný účinek na tělo.

Česnek a cibule - nejoblíbenější lidový lék na boj proti nachlazení a jejich prevenci. Tyto produkty jsou schopny rychle zlepšit imunitu dospělého těla.

Ve velmi velkém množství česneku a cibule obsahují éterické oleje a těkavou produkci, které chrání nosohltan před pronikáním patogenních bakterií a virů do těla.

Skořice je koření k pečení, které zlepšuje náladu, snižuje stres a zvyšuje efektivitu. Skořice také přispívá k normálnímu krevnímu oběhu a stimuluje střeva. Dobře se hodí k medu a bojuje proti virům a zvyšuje imunitu.

Užitečné směsi ovoce a sušeného ovoce

Jako lidový lék, k posílení imunity dospělého, se doporučuje používat směsi ovoce a ořechů. Sušené ovoce, ve kterém zůstávají všechny potřebné prvky a látky, je velmi rychle ovlivněno imunitním systémem.

Směsi lze připravit z:

 • rozinky, vlašské ořechy, sušené meruňky, citron a med - stejné množství sušeného ovoce, ořechy (1 polévková lžíce) a rozdrcíme 1 citrón s mixérem, přidáme med (5-6 lžiček lžíce);
 • sušené meruňky, rozinky, vlašské ořechy, citron, med - asi 200 g sušeného ovoce, ořechů a 1 citronu, nakrájíme na hladké a přidáme 6 lžíce. lžíce medu;
 • brusinky, jablka, vlašské ořechy a cukr - nakrájejte všechny ovoce a ořechy v mixéru v poměru 2: 2, přidejte vodu, přidejte cukr 1: 1; dát na malý oheň, přinést do varu, se směsí, můžete pít čaj (1 lžíce. lžíce denně);
 • řepa, mrkev, citron, granátové jablko - nakrájejte 1,5 kg zeleniny, přidejte 1 kg ovoce, smíchejte s 1 kg medu.

Doporučuje se použít jakékoliv bobulové nebo zeleninové směsi podle 1 polévkové lžíce. lžíce ne více než 2x denně. Doporučuje se jíst směs ráno na lačný žaludek nebo s čajem.

Zeleninové a ovocné šťávy pro imunitu

Na podzim a na jaře se doporučuje používat čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny.

Mezi šťávami, které posilují a podporují imunitní systém, lze identifikovat:

 • řepná šťáva - zvyšuje hemoglobin a obnovuje krev, pomáhá zlepšovat krevní oběh;
 • Mrkvová šťáva je obohacena o vitamín A, hořčík, sodík, vápník, železo, draslík, což přispívá ke zlepšení tonusu a trávení;
 • Rajčatová šťáva - obsahuje velké množství vitamínu C, stejně jako kyselinu citrónovou, která pomáhá metabolismu a rekuperaci;
 • jablečná šťáva je skladiště železa, které zvyšuje tvorbu krve a snižuje cholesterol;
 • šťáva z černého rybízu - obsahuje vitamin C (vůdce mezi plody a plody) a pomáhá bojovat proti virům chřipky;
 • citrusová šťáva (pomeranč, grapefruit, citron, atd.) - podporuje a posiluje imunitní systém, působí protizánětlivě, stimuluje metabolismus.

Můžete míchat několik džusů nebo je ředit vodou. Je však třeba mít na paměti, že nadměrná konzumace šťáv může vést k hypervitaminóze, což je velmi špatné pro práci celého organismu.

Denní spotřeba šťáv - půl šálku ne více než 3 krát.

Nápoje založené na bobulích a léčivých bylinách na zvýšení imunity

Z čerstvých a sušených bobulí, stejně jako bylin, se doporučuje připravovat vitamínové nápoje. Pro tento účel se dobře hodí černé a obyčejné bobulí jeřábů, brusinek, šípků, meduňky, čaje ivan, máty peprné atd.

Rowan infuze sušeného ovoce:

 • 2 lžíce. lžíce bobulí;
 • 2 šálky vařící vody.

Nalijte vařící vodu a vyluhujte bobule po dobu 20 minut. Pijte půl šálku před jídlem 3-4 krát denně.

Kompakt ze sušených šípků:

 • 8 lžíce. lžíce bobulí;
 • 4 lžíce. lžíce cukru;
 • 4 šálky vařící vody.

Složky promíchejte, vařte 10 minut a nechte 4 hodiny. Pijte půl šálku denně.

Berry a bylinná infuze:

 • 5 lžíce. lžíce suchých bylin (Ivan-čaj, máta, rybíz, atd.) do 1 litru vody;
 • 1/2 kg bobulí (brusinky, brusinky, třešně atd.) Na 2 litry vody.

Byliny trvají 2 hodiny a bobule se vaří 10 minut. Smíchejte infuzi a kompot a přiveďte k varu. Pijte půl šálku medu denně.

Medová infuze kalina a brusinek:

 • 1/2 kg bobulí;
 • 1 litr vroucí vody;
 • med podle chuti.

Smíchejte strouhané bobule s medem, přidejte vařící vodu a trvejte na tom. Pijte půl šálku 3x denně.

Mezi mnoha způsoby, jak zlepšit imunitu dospělého velmi rychle, lidové prostředky - nejlepší a cenově dostupné možnosti. Směsi a nápoje z přírodních produktů mohou být nejen zdravé, ale také chutné.

V tomto videu vám představíme materiál, jak zvýšit imunitu dospělého s pomocí lidových prostředků a velmi rychle.

Z tohoto videa se naučíte, jak zlepšit imunitu a výkon pomocí tradiční medicíny.

35 receptů na zlepšení imunity

Ekologie spotřeby. V těchto receptech byly použity pouze přírodní produkty, abych tak řekl, lidové prostředky. Studie, vyberte si nejvhodnější recept pro vás. V případě pochybností se poraďte s odborníkem.

V těchto receptech byly použity pouze přírodní produkty, abych tak řekl, lidové prostředky. Studie, vyberte si nejvhodnější recept pro vás. V případě pochybností se poraďte s odborníkem. Zvedněte, zvedněte, posilujte imunitní systém a... Bůh vám žehnej.

1. 300 g oloupaných vlašských ořechů, 300 g sušených meruněk, 300 g rozinek a 3 citrony s mletou kůrou a přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce medu. Take 1 jídelna (dospělí) a 1 lžička (děti) lžíce denně. Lepší ráno na lačný žaludek nebo před obědem, hodinu před jídlem. Můžete si vzít v noci. Uchovávejte v chladničce.

Tam je taková možnost: Take 1 šálek vlašských ořechů, rozinek a sušených meruněk a 1 citron (může být bez slupky). Vše zkrouťte v mlýně na maso a přidejte 1 šálek medu, promíchejte. Někdo přidává další fíky podle chuti.

2. Smíchejte 100 g oloupaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných jablek, šťávu ze 2 citronů, 1 polévkovou lžíci. lžíce medu. Vezměte si složení lžíce (čaj pro děti) 2-3 krát denně před jídlem. Uchovávejte v chladničce.

3. Na jaře po dobu 3 týdnů, vezměte si čerstvě vymačkané červené šťávy: červená řepa, třešně, ostružiny, jahody, hroznové víno, granátové jablko, brusinky. V prvním týdnu se doporučuje užívat 1/2 šálku 3x denně, druhý - 2x, třetí - 1 čas a intervaly mezi jídly.
Po 10 dnech lze kurz opakovat.

4. Očistěte 1 kg černého černoplodého s 1, 5 kg cukru. Můžete použít 3 týdny až 1 polévková lžíce. lžíce, ráno a večer.

Můžete udělat infuzi: 1 polévková lžíce. lžíce bobulí v 1 šálku vařící vody trvat v termosce 4-5 hodin. Po naplnění obsahu po dobu 20 minut uzavřete zátku termosky.

5. Mash 0,5 kg brusinek, přidejte sklenici ořechových jader a 2-3 zelené (lepší než zimní odrůdy) jablka s kůrou, nakrájenou na kostičky. Přidejte 0,5 šálků vody a 0,5 kg cukru, vařte na mírném ohni až do varu, vložte do sklenic. Take 1 polévková lžíce. lžíce ráno a večer, vymačkaný čaj.

6. 2 lžíce. lžíce sušených bobulí jeřabin, zalijeme 2 šálky vařící vody, necháme 20 minut, odtok. Pijte 0,5 šálky 3-4 krát denně před jídlem. Vezměte lépe s medem, který zvyšuje léčivé vlastnosti horského popela.

7. Obrany těla mohou být posíleny vitamínovým kompotem, který se doporučuje vypít nejméně 0,5 litru denně.

Vezměte bylinky: meduňka, máta, kaštanové květy, vrba čaj, vařit 5 lžíce. lžíci v 1 litru vody a nechte vyluhovat po dobu 2 hodin.

Vezměte brusinky, černý rybíz, kalina, třešně, jahody, jiné místní ovoce (suché nebo mražené), vaříme z nich ve 2 litrech vody po dobu 10 minut.

Přidejte kompot na namočené bylinky, přiveďte k varu, přidejte med podle chuti.

8. Mleté plody Kalina, brusinky, přidejte med podle chuti, dobře promíchejte, přidejte trochu horké vody, počkejte, až se směs vyluhuje. Pijte směs 1/2 šálku 3x denně během období sezónních onemocnění.

9. Velkým pomocníkem pro imunitní systém je šípky. Její plody se používají jako vitaminový lék pro nedostatek vitamínů, pro prevenci infekčních onemocnění, jako diuretikum, choleretikum, protizánětlivé, hojící činidlo.

Pijte recept: nalijte 8 lžíce. lžíce suchého ovoce 4 šálky vařící vody, přidejte 4 lžíce. lžíce cukru a vařit po dobu 10 minut. Infuze po dobu 4 hodin, pak kmen a láhev.

10. 2-3 středně velké cibulové hlavy jemně nasekané a smíchané s 200 g cukru, přidejte 0,5 litru vody a vařte na mírném ohni nejméně jednu a půl hodiny. Když je hmota ochlazena, přidejte 2 lžíce. Ledu. Napětí a roztavení ve skleněné misce. Take 1 polévková lžíce. lžíce 3-5 krát denně.

Používá se nejen k posílení imunitního systému, ale také k prevenci nachlazení.

11. Zvyšuje imunitu a je výbornou profylaktickou látkou proti sezónním virovým onemocněním, infuzi této kompozice: šípky, kalina, odebírané přibližně stejně, v poměru k přidávání bylin - meduňky a meduňky. 2.5 Čl. lžíce směs zalijeme 0,5 litru vroucí vody, necháme 2 hodiny v termosce, v pohodě. Před použitím přidejte 2 kapky oleje z rakytníku.

12. Jednou denně, 30 minut před jídlem, vezměte 1 polévkovou lžíci. lžící preventivní směs připravená z průměrné velikosti hláv česneku. Česnek by měl být mletý, přidejte na něj polovinu jemně nasekaného citronu, spolu s kůrou. Směs se nalije studenou převařenou vodou (0,5 l) a nechá se 4 až 5 dní vyluhovat na tmavém místě. Jako profylaktický lze použít až do jara.

Můžete jednoduše jíst stroužky česneku denně nebo každý druhý den. Externí lék: 2-3 hřebíčky jemně nasekaného česneku nalijte sklenici vroucí vody, poté, co je přípravek podán infuzí po dobu jedné hodiny, můžete kapat 4-5 kapek do nosu, stejně jako kloktat.

13. 1 polévková lžíce. lžíce přeslička nalít sklenici vařící vody po dobu 30 minut a kmen.
Take 1 polévková lžíce. lžíce 3-4 krát denně.

14. Ořech je absolutním mistrem v obsahu kyseliny askorbové. Je to 8krát více než u černého rybízu a 50krát více než u citrusů.
2 lžíce. lžíce vlašské ořechy listy nalít 0,5 litru vroucí vody, držte vodní lázně po dobu 2 hodin, vypít 1/4 šálku denně. Do jednoho měsíce můžete jíst pouze 5-6 jader vlašských ořechů.

15. 1 polévková lžíce. lžíce bílých březových listů s pupeny nalít 1,5 šálky vařící vody. Trvat 15-20 minut, pít 1/4 šálku 3-4 krát denně před jídlem.

16. 1 polévková lžíce. lžíce chmelových hlávek nalít sklenici vroucí vody, vyluhovat po dobu 15-20 minut, kmen. Pijte 1/4 šálku 3-4 krát denně před jídlem.

17. Lžička suchého bylinného žampiona nalijte sklenici vroucí vody, vychladněte. Take ve formě tepla 1/3 šálek 3 krát denně.

18. Fennel semen čaj je velmi užitečné, můžete také použít semena, která se prodávají v lékárnách. Nádherný efekt je pravidelné používání dýně, cukety, squash, cuketa, petržel, celer a všechny zelené.

19. Melissa, valeriánský kořen, chmelové hlávky, lipové květy, oreganové trávy, mateřídoušky a semena koriandru se odebírají v přibližně stejných částech. Sbírka se vaří ve výši 1 polévkové lžíce. lžíce sbírající 0,5 litru vroucí vody. Kolekce trvala na noci, ráno je připravena. Objem infuze se vypočítá za den, aplikuje se ve 2-3 dávkách.

20. V zeleném čaji přidejte šípky, červený jeřáb, meduňku, vrbový čaj, jahodový list, třezalku, list černého rybízu, okvětní lístky růží. Tento čaj bude silným posilujícím činidlem, které stimuluje imunitní systém.

21. Echinacea purpurea obsahuje biologicky aktivní látky, používá se ve formě odvarů nebo tinktur.

Broth recept: 2 lžíce. lžíce bylinky vložené do smaltované mísy, zalijeme 200 ml horké vařené vody, zavřete víko. Vařte 30 minut ve vodní lázni s častým mícháním. Ochlazený, kmenový, přidejte vychlazenou vařenou vodu do 200 ml.
Vezměte dovnitř 1 polévková lžíce. lžíce 3 krát denně po dobu 20-30 minut před jídlem. Odvar se považuje za použitelný ne déle než dva dny, pokud je skladován na chladném místě.

Tinktura recept: 50 g surovin zalijeme 0,5 litru vodky, trváme na 6 dnech na tmavém chladném místě, odtok. Vezměte 20 kapek 3x denně po dobu 20-30 minut před jídlem, ředění malým množstvím vody. Kompletní léčba po dobu 2-3 týdnů. Po přestávce 5-7 dnů může být opakován.

22. Hemlock skvrnitý - silný imunostimulant, který aktivuje obranyschopnost těla.

Hemlock se nepoužívá jako profylaktický prostředek, pomáhá v případech, kdy již došlo k onemocnění a imunitní systém je významně oslaben. Tato rostlina by měla být používána pouze tak, jak je předepsáno lékařem a přesně dodržovat dávkování.

23. Sabelnik marsh - silný imunostimulant.

Receptury tinktury: Nalijte 60 g sabelníku do půllitrové misky, přikryjte vodkou, zavřete víko a nechte 7-8 dní na tmavém místě. Tinktura pít 1 polévková lžíce. lžíce 3 krát denně před jídlem. Pro profylaktické účely postačuje 1 litr tinktury.

24. Dokonale zlepšují odolnost křepelčích vajec. Měly by být opilé ráno na prázdný žaludek, od 2 do 7-8 kusů.

25. Jehličky z borovic vytvářejí vynikající vitamínové infuze a nápoje, které mají tonizující účinek na tělo. Snadno se připravují.

Cut 3-4 sklenice jehličí co nejmenší, zalijeme 4 šálky studené vody, přidáme trochu kyseliny citrónové, necháme stát po dobu 3 dnů na chladném místě. Kmen, přidejte citrónovou šťávu, vezměte půl sklenice 2x denně.

26. Můžete si tento nápoj: vzít 2 lžíce. lžíce jehly, opláchněte je ve studené vodě, nalijte sklenici vroucí vody, vařte 20 minut, trvejte 30 minut a namáhejte. Před použitím přidejte med a kyselinu citrónovou, abyste ochutnali a vypili sklenku denně ve 2-3 dávkách.

27. Anýz obyčejný. Odvar z anýzu ovoce: 4 g ovoce nalijte sklenici vroucí vody, vařte 6-7 minut, kmen, vezměte 2 lžíce. lžíce denně.

28. Hora Arnica. 1 díl jemně nasekané květiny nalít 10 dílů 70-% alkoholu, trvat 7 dní, kmen, vzít orálně 30-40 kapek 3 krát denně, aby se zabránilo chřipce, posílit imunitní systém.

Nebo: 1 hodinu lžíce květin nalít 1 šálek vroucí vody, trvat 1-2 hodiny, odtok. Vezměte infuzi do 1 lžíce. lžíce 3-4 krát denně po jídle.

29. Astragalus. 10 g drcených suchých kořenů zalijeme 200 ml vroucí vody, vaříme 6-7 minut při nízkém teple, trváme na 3 hodinách, namočíme, přidáme převařenou vodu do původního množství. Vezměte 1/4 šálek 3x denně.

30. Bříza. 4 hodiny lžíce sušených březových listů zalijeme 2 šálky vařící vody, necháme 2 hodiny, kmen. Pijte 1/2 šálku 3-4 krát denně.

Nebo: 2 hodiny lžíce břízy pupeny nalít 2 šálky vařící vody, vařit na nízké teplo po dobu 10-12 minut, trvat na 25 minut, kanalizace. Pijte 1/2 šálku 3-4 krát denně.

31. Sledujte. 2 hodiny lžíce nasekané listy nalít 1 šálek vařící vody po dobu 20 minut, kmen. Vypijte 1/4 šálku půl hodiny před jídlem.

Hypericum. 10 g trávy vaří ve sklenici vroucí vody, trvejte na tom. Take 1 polévková lžíce. lžíce 3-4 krát denně po jídle.

Nebo: 15-20 g suché trávy trvá na 200 ml alkoholu nebo vodky. Užívejte 25 kapek vody třikrát denně po jídle.

33. Zlatá tyč (zlatá). 2 čajové lžičky trávy trvají 4 hodiny ve sklenici vařené vody, kmen. Užívejte 1/4 šálek 4krát denně před jídlem.

34. Kopřiva. 2 lžíce. lžíce kopřivy listy nalít 0,5 litru vroucí vody, trvají na 2 hodiny, kmen. Pijte 1/3 šálku 3x denně.

Jak zvýšit imunitní systém lidových prostředků: nejlepší recepty

V poslední době odborníci stále více mluví o důležitosti zlepšení imunity. Zdravotní stav přímo závisí na tom, jak funguje imunitní systém těla. Vědci a lékárníci vytvářejí nové léky určené k rychlému posílení obranyschopnosti lidského těla a lékaři často předepisují tyto léky dětem a dospělým jako antivirotika pro nachlazení, chřipku a ARVI. Ale spolu s uměle vytvořenými imunomodulátory, populární recepty na zlepšení imunity neztrácejí svůj význam.

Lidové léky proti imunomodulátorům: což je lepší?

Moderní vědci říkají: plná léčba mnoha nemocí je nemožná bez použití imunomodulátorů. Podle výrobců těchto léků, nemoc je mnohem jednodušší a rychlejší, pokud člověk přijímá finanční prostředky, které jsou schopny posílit imunitní systém. Použití takových léků umožňuje pacientovi sledovat cestu nejmenšího odporu: co by mohlo být jednodušší než „vzít pilulku a stát se zdravou“? Zároveň si však jen málo lidí myslí, že imunostimulanty mohou být nejen užitečné, ale také nebezpečné, zejména s nekontrolovaným příjmem.

Za prvé, mohou způsobit opačný účinek: při častém používání těchto látek imunitní systém přestane fungovat nezávisle a ochranná funkce těla se snižuje, pokud nejsou umělé stimulanty. Za druhé, většina lékařských imunomodulátorů má řadu vedlejších účinků a kontraindikací, takže je nemusí používat každý. Za třetí, dosud nebylo zcela objasněno, jak takové metody zlepšování imunity mohou ovlivnit vývoj autoimunitních onemocnění (diabetes, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza a další).

Někteří vědci nevylučují možnost, že imunostimulancia mohou tyto choroby skutečně způsobit.

Na rozdíl od chemicky vytvořených protějšků lze lidové prostředky na zvýšení imunity považovat za naprosto bezpečné, pokud jsou řádně použity. Jedná se o zcela přírodní bylinný lék, s prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Některé z nich mohou být bezpečně dány i dětem. Lidové léky na zlepšení imunity se snadno připravují doma a budou stát mnohem méně než inzerované imunomodulační léky.

Bylinné imunostimulancia: Echinacea, ženšen, Eleutherococcus

Nahraďte jakýkoliv farmaceutický výrobek, který zlepšuje celkovou imunitu, můžete přirozené rostlinné imunomodulátory vytvořené samotnou přírodou. Nejúčinnější z nich jsou Echinacea, Eleutherococcus a ženšen.

Vytrvalá bylina Echinacea je již dlouho známá svými tonizujícími, regeneračními, protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi, proto byla tato léčivá bylina po mnoho let používána při komplexní léčbě řady onemocnění, včetně nachlazení. Je prokázáno, že Echinacea zlepšuje funkci bílých krvinek - krevních buněk, které jsou přímo zapojeny do imunitních procesů. Složení rostliny zahrnuje obrovské množství biologicky aktivních látek, které posilují obranyschopnost organismu a zvyšují odolnost vůči bakteriím a virům. Pro zvýšení imunity s echinacea, můžete si vzít rostlinu ve formě čaje nebo vývaru.

Na čaj nápoj bude vyžadovat 1 polévková lžíce. Já suché drcené listy, kořeny a květy trávy a 400 ml vroucí vody. Složky je třeba kombinovat a nechat vařit po dobu 1 hodiny. Připravený čaj by se měl vypít denně po dobu 1-2 týdnů ráno, odpoledne a večer, 1 sklenici, ujistěte se, že budete jíst.

Příprava odvar z echinacea také není příliš složité: bude potřebovat 1 polévková lžíce. Já suché trávy a 1 šálek vroucí vody. Směs by měla být vložena do vodní lázně po dobu 10-15 minut, pak ochlazena na pokojovou teplotu, namáhána a vypít půl sklenice 2-3 krát denně před jídlem.

Je třeba mít na paměti, že echinacea je kontraindikována u dětí mladších 2 let, ale těhotné ženy ve 2 a 3 trimestrech těhotenství mohou být dobře využity ke zlepšení imunity lidových prostředků na základě této rostliny.

Je také velmi důležité sledovat délku recepce a ujistit se, že si můžete odpočinout v recepci imunostimulačních bylin: nekontrolované užívání echinacey může nepříznivě ovlivnit funkci jater.

Zvyšte imunitu doma pomocí eleutherococcus. I když tato rostlina nemá přímý vliv na buňky imunitního systému, stále zlepšuje ochrannou funkci těla aktivací energetických procesů v celém těle. V lékárně můžete najít tinkturu Eleutherococcus, ale vzhledem k obsahu určitého podílu alkoholu není vhodná pro každého, proto se doporučuje nahradit tinkturu čajem založeným na rostlině. Chcete-li připravit tento nápoj, musíte vařit drcené kořeny ve sklenici horké vody, přikryjte víčkem a nechte 15 minut. Imunostimulační tekutina se nechá pít místo běžného čaje 3x denně.

Přemýšlíte o tom, jak zlepšit imunitu lidových prostředků, věnujte pozornost ženšenu. V průběhu výzkumu bylo prokázáno, že tato rostlina skutečně posiluje imunitní systém stimulací aktivity ochranných buněk. Získat a připravit ženšen na vlastní pěst je poměrně problematické, proto je nejlepší použít hotové směsi na čaj a dekorace prodávané v lékárnách a specializovaných prodejnách zdravé výživy.

Všechny tyto rostliny mají vysokou biologickou aktivitu, takže je musíte brát opatrně, dávkovat a dávat pozor na reakci těla.

Vylepšete imunitu nápoji: 5 účinných receptů

Nejlepší způsoby, jak posílit imunitní systém nemůže dělat bez použití přírodních bylinných nápojů. Jedná se o bylinné čaje, vitamínové kompoty užitečných bobulí a ovoce, odvarů a nálevů založených na léčivých bylinkách. Je potěšením pít takové imunomodulační látky a každý je může snadno vařit.

Recepty takových nápojů jsou velmi početné. Můžete použít některou z následujících možností:

 1. Vývar boky. Jedná se o bezpečný a účinný prostředek pro imunitu, který může být podáván i dětem mladším než jeden rok. Chcete-li vařit vývar, musíte vařit 4-5 lžíce. Já suché šípky bobule ve 2 šálcích vařící vody a dát směs na oheň po dobu 10 minut. Poté musí být vývar odváděn do termosky. Po 3-4 hodinách bude nápoj připraven k pití. Má zvláštní kyselou chuť, proto je dovoleno přidávat do teplého vývaru trochu medu.
 2. Vývar boky a kalina s bylinkami. Šípky budou fungovat ještě efektivněji, pokud budou smíchány s jinými přírodními imunostimulačními složkami, jako je kalina, melissa a šalvěj. Všechny složky musí být ve směsi přítomny ve stejném množství. Pro odvar, musíte vzít 5 lžíce. Já hotovou směs a nalijte ji 1 litrem vroucí vody, promíchejte, přikryjte a vyluhujte několik hodin. Před použitím se doporučuje nápoj vychladnout a namáhat.
 3. Směs 4 léčivých rostlin. Tento lék si můžete připravit z pupenů heřmánku, nesmrtelníků, hypericů a březových pupenů ve stejném poměru. 2 lžíce. Já suchá směs by měla být kombinována s 1 litrem vařící vody a ponechána přes noc v termosce.
 4. Infuze suchých bobulí jeřabin. Pro lék budete potřebovat 2-3 lžíce. Já ovoce. Bobule potřebují vařit 400 ml horké vody a nechat ji vařit půl hodiny. Před použitím se do nápoje doporučuje přidat med.
 5. Sea Rakytníkový čaj. Při 0,5 litru teplé vody musíte vzít 100 g bobulí rakytníku, 2 lžíce. Já skořice, 1 polévková lžíce. Já medu a anýzu podle chuti. Rakytník by měl být nasekaný v mixéru nebo hnětený v třecí misce, pak přidejte vroucí vodu, skořice a anýz a počkejte, až se čaj vaří. V mírně chlazeném nápoji můžete vložit nektar včely.

Takové metody zlepšování imunity jako dospělí a děti. Jsou bezpečné, cenově dostupné a velmi účinné, lze je použít kdykoliv během roku, ale je zvláště doporučeno tyto léky používat během chladného období.

Vitaminové směsi k posílení imunitního systému

Posílení imunity lidovými prostředky zahrnuje použití chutných a zdravých vitaminových směsí na bázi ovoce, bobulí, ořechů a medu. Snad jeden z nejoblíbenějších receptů je přírodní imunomodulátor založený na vlašských ořechech, sušeném ovoci, citronu a medovém nektaru. Chcete-li tento nástroj, musíte vzít 300 gramů jádra ořechů, sušené meruňky a rozinky, 3 citrony (s kůrou) a vše rozemele na mlýnek na maso, a pak smíchejte s medem až do homogenní hmoty. Směs je uložena v chladničce a spotřebována v 1 lžíce. Já 1 krát denně na lačný žaludek. Prostředky mohou být dány na dítě ve výši 1 lžičky. - za předpokladu, že není na tyto složky alergický.

Dokonale posiluje léčivou hmotu imunitního systému přidáním aloe šťávy. To bude vyžadovat 100 g rostlinné šťávy, šťáva ze 4 citronů, 0,5 kg nasekaných vlašských ořechů, 300 g medu a 1 pomeranč, prošel mlýnkem na maso. Komponenty je třeba míchat pomocí mixéru nebo mixéru, připravit hmotu do skleněné nádoby a umístit na chladné místo. Vitaminová směs spotřebovaná o 1 lžičku. před jídlem 3x denně.

Med a vlašské ořechy, smíšené se suchou mletou pohankou, jsou dalším vynikajícím způsobem, jak posílit imunitní systém. 0,5 kg mleté ​​pohanky bude vyžadovat 0,5 kg ořechů, nasekaných v mixéru a 350 g včelího nektaru.

Pokud víte, jak zvýšit imunitu lidových prostředků, už nemusíte utrácet obrovské množství peněz na farmaceutické imunomodulátory, jejichž účinnost dosud nebyla prokázána. Zvýšení obranyschopnosti těla může být jednoduché a cenově dostupné přírodní léky, jejichž složky dávají přírodě samotnou.