"Pertussin": návod k použití tablet sirupu a kašle pro děti různého věku

Farmaceutický trh nabízí dětem mnoho moderních přípravků proti kašli. Většina matek, podobně jako před třiceti lety, důvěřuje Pertussinovi, který je k dispozici bez lékařského předpisu. Léčivý přípravek na bázi přírodní účinné látky - extraktu tymiánu, prokázal svou účinnost při suchém i mokrém kašli.

Navzdory bezpečnému složení dětí může nekontrolované a neoprávněné užívání léku poškodit tělo. Před použitím je proto důležité konzultovat s pediatrem a přečíst si návod.

Složení léčiva

Poprvé na farmaceutickém trhu se droga objevila v roce 1967. Od té doby je k dispozici ve formě sirupů a roztoků, které jsou předepsány pro vnitřní použití. Složení léčiva zahrnuje:

 1. Extrakt tymiánu (plíživý tymián). Hlavní složka obsahující esenciální olej s fenoly (thymol a carvacrol). Olej zvyšuje sekreci bronchiální sekrece, přispívá k jejímu ředění a zrychlenému výstupu.
 2. Bromid draselný. Hlavní složkou používanou ke zklidnění nervového systému je snížení frekvence kašle. Složení léčiva není větší než procento bromidu draselného a s rozumným příjmem nebude mít negativní vliv na zdraví.
 3. Spí ethyl. Pomocná složka, bez které by rostlinné složky tymiánu nemohly mít aktivní formu.
 4. Cukrový sirup. Pomocná složka, působící jako konzervační látka a sladidlo.
Tymián - hlavní látka obsažená v přípravku Pertussin

Existují dvě formy uvolňování léčiva - "pertusin" a "pertusin H" se stejnými farmakologickými vlastnostmi, ale odlišné složení. Rozdíly mezi nimi jsou uvedeny v tabulce:

"Pertussin" - lék komplexní akce. Jeho složky jsou účinné i při neproduktivním kašli. Zvyšují produkci bronchiální sekrece, přispívají k jejímu ředění a snadnému vysávání přes dýchací ústrojí. Extrakt tymiánu aktivuje motorickou schopnost řasnatého řasnatého epitelu. Díky tomu rychle a snadno vytlačují sputum nahromaděné v dolních dýchacích cestách. Lék pomáhá překládat vysychající suchý kašel do vlhka, takže regenerace je rychlejší.

Indikace pro použití

Sirup by měl být opilý v prvních dnech onemocnění, kdy je dítě obtížné a bolestivé kašlat. Lék naředí sputum a druhý nebo třetí den je značný reliéf.

Pokud onemocnění začne agresivně, s vysokou teplotou, dýchavičností, neproduktivním kašlem, je důležité používat závažnější léky. Dítě by mělo být předvedeno lékaři a předepíše léčivý přípravek podle diagnózy a celkového stavu.

Navzdory přirozenému složení lze lék použít po konzultaci s dětským lékařem.

S jakou chorobou Pertussin pomůže? Instrukce ukazují, že sirup může být podáván dětem s takovými chorobami:

"Pertussin" má tmavou čokoládovou barvu, viskózní konzistenci a výraznou vůni bylin. Patří k léčivům symptomatické léčby a neovlivňuje příčinu onemocnění.

Kontraindikace a předávkování

"Pertussin" zahrnuje alkohol, takže je předepsán dětem starším tří let. Pro děti, které nedosáhly této věkové hranice, pediatrové vybírají drogy bez alkoholu, v extrémních případech předepisují „perertus“. Lék je v takových situacích kontraindikován:

 • citlivost na složky sirupu;
 • epilepsie;
 • anémie;
 • onemocnění ledvin;
 • poranění hlavy;
 • srdeční selhání;
 • porušení metabolismu sacharidů.

Sladký sirup v diabetes mellitus předepsaný s opatrností, po důkladném posouzení rizika. V 5 ml. sirup obsahuje 0,32 kusů chleba. Jeho vedlejší účinky mohou být vyjádřeny alergickými reakcemi (edém, svědění, kopřivka) na rostlinné složky. Některé děti si také stěžují na pálení žáhy a nevolnost.

Předávkování vyvolává příznaky intoxikace a otravy bromem, zejména:

 • vzrušivost;
 • nedostatek koordinace pohybů;
 • konjunktivitida, rýma, vodnaté oči;
 • pálení žáhy, bolest břicha, nevolnost.

Při vyjádření příznaků intoxikace je žádoucí zavolat sanitku. Měli byste se snažit opláchnout žaludek (máte-li zkušenosti), dávat aktivní uhlí (až 5 tablet), odpařovač s vodou a pečlivě sledovat vaše pohody po dobu tří dnů. Jakmile jednou byla podána velká dávka, Pertussin se dětem nepodává po dobu jednoho roku.

Aby nedošlo k předávkování, lék je uchováván mimo dosah dětí.

Jak brát "Pertussin" děti různého věku?

Lék se opije po jídle 3x denně. Lékař předepíše dávku v závislosti na věku a hmotnosti dítěte (pohybuje se od poloviny po celou dezertní lžičku). Před užitím odměřené dávky sirupu se ředí v malém množství vody. Například, zředit půl lžičky Pertussin, musíte vzít dvě polévkové lžíce vody.

Pokyny uvádějí takové objemy (před užitím dávky je důležité koordinovat se s pediatrem):

 • věk 3-6 let - 0,5 lsp (2,5 ml);
 • od 7 do 12 let - až 2 lžičky. (5-10 ml);
 • 12 let a starší - 15 ml. (dospělá porce).

Klady a zápory "Pertussina"

Pertussin, stejně jako každý jiný lék, má své výhody i nevýhody. Jsou v tabulkách:

Skladujte "Pertussin" na tmavém chladném místě při teplotě 8-15 stupňů. Ideálním místem jsou dveře chladničky, ale pouze v případě, že je dítě nemůže otevřít. Uzavřená láhev je použitelná po dobu 4 let. Otevřenou lahvičku spotřebujte do šesti měsíců.

Při dlouhodobém skladování je důležité sledovat dobu použitelnosti léku.

Interakce s jinými léky

Stejně jako ostatní vykašlávací léky, Pertussin není užíván s léky proti kašli. Kombinované užívání protichůdných léků vede ke stagnaci sputa v průduškách a rychlému rozvoji pneumonie. Například je zakázáno užívat si sirup s Libexinem, Codelacem, Stoptusinem.

Léky podobné akce

Složení "Pertussina" je jedinečné, ale můžete si vyzvednout léky podobné akce (antitusikum, vykašlávání, ředění sputa). Mezi sirupy, které jsou účinné a bezpečné pro tělo dítěte, patří Herbion a kapky Bronhozan (Slovinsko), Alteyka a Amtersol (Rusko), Doctor IOM (Indie). Kromě toho existují hrudník poplatky, které mají vykašlávání funkce, ale nezahrnují cukr a alkohol.

Tabulka podobných léků

Při výběru analogů berou odborníci v úvahu:

 • složení nového léku (určit, zda obsahuje složky, které vedly ke zrušení "Pertussina");
 • způsob použití, vhodný pro děti;
 • typ a koncentrace účinné složky;
 • věk dítěte;
 • interakce s jinými dříve předepsanými léky;
 • nežádoucí účinky.

Tablety přípravku Pectusin

Lék "Pertussin" tablety neexistuje. Spolu s ním se lék používá s podobným názvem - „Pektusin“, který je také součástí léčby kašle. Jedna tableta tohoto léku obsahuje 4 ml. racecentol a 500 mcg. oleje z listů eukalyptu (účinné látky). Dále se používají pomocné složky: práškový cukr, sodná sůl, stearát vápenatý.

Bílé tablety Pectusinu s plochým válcem mají výraznou chuť mentolu (s chladem). Je účinný při faryngitidě, laryngitidě, angíny, bronchitidě, má antiseptický, lokální anestetický účinek, stimuluje reflexní aktivitu receptorů v ústní dutině a hrtanu.

Jak staré jsou tyto pilulky? Předepisují se dětem starším 7 let. Lék se vstřebává v ústech ráno, odpoledne a večer (vždy 1 kus). Doba užívání málokdy přesahuje 10 dnů, je pod dohledem lékaře. Kromě věku jsou kontraindikace užívání tablet bronchiální astma, alergie na mentol, diabetes, spasmophilia, laryngotracheitida. Tablety uchovávejte po dobu 36 měsíců při pokojové teplotě.

Jakýkoli lék proti kašli by měl být dětem podáván s opatrností. Nekontrolovaný příjem se stává přecitlivělostí těla dětí na složky sirupů nebo tablet. To vyvolává opačnou reakci - alergie nebo vykašlávání po obdržení nové dávky léku.

Pertussin sirup pro děti: návod k použití, náklady, názory rodičů

Když dítě onemocní bronchitidou, každá matka běží do lékárny na drahé léky, aby zachránila dítě před strašlivými kašelnými útoky.

Ale k vyléčení kašle není nutné převádět báječné peníze lékárníkům. Můžete si vzpomenout na staré metody "dědečků".

Pravděpodobně si každý z nás pamatuje známou chuť Pertussina. V tomto článku se podrobně podíváme na návod k použití sirupu pro kašel Pertussin pro děti, způsob podání a dávkování, přečtěte si ceny a recenze rodičů na dětský lék.

Odpovíme na otázky, které se týkají maminek a tatínků: můžete dětem dávat Pertussin za kolik let, jak si sirup vzít správně a kdy kašel.

Složení, účinná látka, popis, uvolňovací forma

Pertussin - sirup na bázi syntetických a rostlinných olejů, který pomáhá odstraňovat sputum.

Syntetická látka - bromid draselný je označen jako aktivní složka na obalu, jakož i rostlinná složka - tekutý extrakt tymián / tymián.

Jaký je terapeutický účinek? Tymián slouží jako katalyzátor pro produkci sputa v horních dýchacích cestách. Tento účinek podporuje ředění sputa a jeho rychlou eliminaci s kašlem z těla.

Druhá látka má sedativní účinek, potlačuje nutkání kašlat.

Droga je předepsána, aby vynesla sputum. Pertussin vyvolává řasený epitel, aktivuje svalové kontrakce průdušek.

Pertussin - hustý sirup světle hnědého odstínu. Má sladkou chuť a vůni. K dispozici v lahvích s propustností světla 50 nebo 100 ml.

Uvnitř výrobce balení vloží lžíci, může upravit dávkování léku.

Sirup (100 ml) se skládá z plíživého tymiánu / tymiánu (12 g), bromidu draselného (1 g), 80% ethylalkoholu (5 g) a sacharózy (82 g).

Na farmaceutickém trhu je lék zvaný Pertussin Ch. To může vyvolat otázky a pochybnosti.

Pertussin H pro děti, podle instrukcí, obsahuje ethanol místo známého ethanolu.

Tato skutečnost nemá vliv na účinek sirupu. Efekt je stejný.

Při předepsání

Lék pomáhá vyrovnat se s akutními respiračními onemocněními, bronchitidou, černým kašlem. Lékař Pertussin ORL předepisuje jako součást komplexní terapie.

Jaký kašel je Pertussinův sirup předepsaný dětem:

 • s ARVI a chřipkou různých etiologií;

Indikace, kontraindikace a nežádoucí účinky, náklady na Linex pro děti lze nalézt v tomto materiálu.

O tom, jak dát Smekta baby, řekněte naší publikaci.

Pomáhá aktivní uhlí s zvracením dítěte? Podívejte se na odpověď na otázku v tomto článku.

Kontraindikace

Pro děti do tří let je sirup kontraindikován. Nedoporučuje se užívat lék na pozadí onemocnění jater, po úrazu hlavy, s epilepsií, na pozadí srdečního selhání (pouze v období dekompenzace).

Veto týkající se užívání pertusinů se ukládá v případě přecitlivělosti (alergie) na jednu ze složek léčiva.

Přípravek obsahuje sacharózu. To musí být vzato v úvahu, pokud pacient trpí nízkou tolerancí k sacharidům.

Pertussin v lékárně je propuštěn bez lékařského předpisu, ale před použitím by měl informovat ošetřujícího lékaře.

Jak to funguje, po jaké době je účinek patrný

Nástroj je předepsán v různých množstvích po dobu 10, někdy 14 dní pod dohledem lékaře. Druhý cyklus léčby může být předepsán pouze ORL.

Léčivo má vykašlávací a sedativní účinek díky účinným látkám - bromidu draselnému a tymiánu.

Tymiánový rostlinný olej aktivuje peristaltiku bronchiolu, stimuluje vykašlávání a bromid draselný změkčuje kašel, zklidňuje nervový systém.

Dávkování v různém věku, přijatelná frekvence podávání

Z častých otázek rodičů: v jakém věku se může Pertussin podávat dítěti, můžete dát sirup dětem mladším než jeden rok?

Malé děti, které mají méně než tři roky, by neměly užívat Pertussin. Ve zvláštních případech může dvouleté dítě obdržet schůzku, avšak ne více než 0,5 lžící.

Během léčby přípravkem Pertussin se chuť k jídlu zhoršuje. Malé děti od tří do šesti let by měly být před použitím naředěny malým množstvím vody.

Jak dát dětem Pertussin? Dávkování - třikrát denně:

 • Od 3 let je dávka 2,5 ml;

mladší než šest let - 2,5-5 ml;

méně než dvanáct - 5-10 ml;

 • více než dvanáct - 10-15 ml.
 • Jak užívat: speciální pokyny

  Sirup je předepsán v kombinaci s jinými léky, jejichž cílem je odstranění příčiny onemocnění.

  Hydratační přípravky a antitusika se používají střídavě: lék proti kašli se užívá v noci a lék na vykašlávání během dne.

  Pertussin se užívá s opatrností, pokud pacient trpí cukrovkou, protože lék obsahuje sacharózu.

  Malé děti potřebují zředit sirup vodou z důvodu obsahu ethanolu nebo ethylalkoholu v sirupu.

  Interakce s jinými látkami

  Lékaři nedoporučují současný příjem sirupu s léky jako Codelac, Libeksin, Terpinkod a jinými prostředky antitusického účinku.

  Pokud je nutná léčba těchto prostředků, měli byste se poradit se svým lékařem.

  Předávkování a vedlejší účinky

  Při užívání léku byste měli pečlivě sledovat zdravotní stav dítěte, abyste se vyhnuli nežádoucím reakcím organismu.

  Jak pochopit, že došlo k předávkování? Pacient má výraznou malátnost, slabost, periody bradykardie (pomalý puls), ataxii (nekoordinovanost), kožní vyrážku, gastroenterokolitidu (zánět velkého a tenkého střeva a žaludku), rýmu (zánět nosní sliznice), zánět spojivek.

  Jakmile má dítě první příznaky předávkování, léčivo by mělo být zcela zastaveno. Začátek druhé léčby Pertussinem je možný pouze po konzultaci s lékařem.

  Pacient se pociťuje nepohodlí, pokud se projeví alergická reakce na kteroukoli složku léku. Pacient začíná svědění, nevysvětlitelné zarudnutí a vyrážku.

  Hypersenzitivita - příčina prudkého dýchání, snížení krevního tlaku.

  Pokud se chcete dozvědět, jak se má Nurofen užívat pro děti v sirupu, přečtěte si naši publikaci.

  V tomto článku jsou uvedeny pokyny pro použití sirupu Erespal pro děti.

  O svědectví, kontraindikacích, recenzích a ceně dětského sirupu Lazolvan naleznete zde.

  Cena v Ruské federaci, skladovací podmínky a dovolená, trvanlivost

  Cena jedné láhve Pertussin je v průměru 25 rublů. V různých lékárnách bude cena od 16 do 40 rublů.

  Sirup skladujte v chladničce. Podmínky jsou uvedeny na obalu: s t od -8 do -15 ℃ na tmavém, tmavém místě.

  Přípravek je k dispozici bez lékařského předpisu v každé lékárně v zemi. Pertussinova skladovatelnost je čtyři roky.

  Recenze

  • Marina: „Pertussin je velmi šťastný, když kašel nedovolí dítěti spát. Pertussin dobře zklidňuje dusivé kašle a v lékárně máme jen 30 rublů. “

  Oksana: „Pertussin jsem pil 2 až 4 lžíce sirupu několikrát denně, pokrytý vyrážkou, ale kašel ustoupil. Dcera vzala 1 lžíci. Šla dobře. Vyléčili jsme bronchitidu. Po zrušení sirupu a cítím se lépe. Pertussin je vynikající nástroj. Ale musíte moudře brát. “ T

 • Galina: „Dítě od tří let léčilo Pertussin (doporučeno tchýně). Na tento nástroj si zvykla už od dětství, které ho miluje. Sirup chutná příjemně, sladce. Jedna procedura opouští láhev, ale není to děsivé, protože ji koupíme za 20 p. “
 • Pertussin není všelék na všechny nemoci, ale může snadno soutěžit s drahými analogy vykašlávacích léků.

  Tento sirup byl testován mnoha generacemi našich krajanů a získal neotřesitelnou autoritu.

  Pertussin

  Návod k použití:

  Ceny v internetových lékárnách:

  Pertussin je kombinovaný bylinný a syntetický prostředek s vykašláváním. Pokud mluvíme méně oficiálně, pak je jméno této drogy známo od dětství. V tom je nějaký lehký nostalgický nádech: koneckonců, pamatujte si, jakmile jsme sebrali nějakou respirační virovou infekci, oba rodiče se snažili do nás nalít pár lžiček tohoto sirupu. Nedostatek tohoto jedinečného vývoje domácích lékárníků (jiných léků se stejným složením nelze nalézt) v lékárnách naštěstí nikdy nebyl pozorován.

  Forma vydání a složení Pertussina

  Pertussin se vyrábí ve formě sirupu v tmavých skleněných lahvích o objemu 50 a 100 g. Láhev se samotným sirupem, pokyny pro Pertussin a plastovou lžičku pro pohodlné dávkování se umisťují do lepenkové krabice. Kromě toho, téměř celý text návodu k použití na Pertussin (dobrý, není vůbec objemný) se aplikuje na obal.

  Pertussinův prostředek jako farmakologicky aktivní složka zahrnuje kapalný extrakt tymiánu nebo plíseň tymiánu (12 g na 100 g sirupu) a bromidu draselného (1 g na 100 g sirupu). Jako pomocné látky ve složení pertusinu obsahovala sacharóza a ethylalkohol 80%. A Pertussin Ch a 95% ethanol jsou zahrnuty vůbec. (Pertussin Ch - toto je stejný Pertussin, kromě koncentrace etanolu, mezi nimi už nebyly žádné rozdíly). Soudě podle recenzí o Pertussinovi a jeho téměř kompletním „klonu“ - mezi nimi není žádný rozdíl.

  Analogy Pertussina

  Jak již bylo zmíněno, Pertussin nemá žádné kompletní analogy. Mezitím existuje několik přípravků obsahujících bylinné složky, které mají expektorační účinky:

  • Amtersol, sirup (Rusko);
  • Herbion, sirup (Slovinsko);
  • Dr. Mom, sirup (Indie);
  • Dr. Theiss, sirup (Německo);
  • Linkas Lor, pastilky (Pákistán);
  • Codelac Broncho, tablety (Rusko);
  • Travisil, sirup, tablety, roztok, mast (Indie).

  Farmakologický účinek

  Extrakt z tymiánových bylin má vykašlávací účinek, zvyšuje množství sputa vylučovaného sliznicemi dýchacích cest, podporuje jeho zkapalňování a stimuluje jeho rychlou evakuaci. Bromid draselný má zklidňující účinek na nervový systém.

  Recenze Pertussin pro několik generací pacientů naznačují, že tato kombinace je vybrána velmi dobře.

  Pertussinovy ​​indikace pro použití

  Podle instrukcí pro Pertussin a odpovědí o něm na ORL lékaře, tento sirup funguje dobře jako jedna ze složek komplexní léčby akutních respiračních onemocnění, včetně tracheitidy, bronchitidy a nemoci našeho dětství - černého kašle.

  Stručný návod k použití

  Lékaři doporučují užívat Pertussin po jídle, jako by to bylo možné před jídlem.

  Pertussin by měl být užíván třikrát denně:

  • dospělí - 1 lžíce (15 ml);
  • děti od 12 let - 1 dezertní lžička (10 ml);
  • děti od 6 do 12 let - 1-2 čajové lžičky (5-10 ml);
  • děti od 3 do 6 let - ½ nebo 1 čajová lžička (2,5-5 ml).

  Pro všechno o všem - 1,5-2 týdny. Je možné zvýšit jak dávkování, tak délku léčby, ale je lepší to udělat po konzultaci s lékařem.

  Kontraindikace

  Kontraindikace užívání přípravku Pertussin jsou následující faktory:

  • přecitlivělost na léčivo;
  • onemocnění jater;
  • alkoholismus (nezapomeňte na ethanol obsažený v sirupu);
  • traumatické poranění mozku (v případě anamnézy je zkratka „TBI“);
  • epilepsie;
  • věk do 3 let;
  • těhotenství a kojení (znovu si pamatujte tento nešťastný ethanol);
  • chronické srdeční selhání.

  Vedlejší účinky

  S perertusem jsou možné alergie a pálení žáhy.

  Zvláštní návod k použití Pertussina

  Pertussin obsahuje ethanol, který musí být vzat v úvahu při užívání léku. Bůh ví, jaké je jeho množství, ale přesto... Použitím suchého jazyka čísel je to 0,43 g alkoholu v lžičce sirupu.

  Zatímco v průběhu léčby přípravkem Pertussin by se mělo dbát na to, aby se zapojily do potenciálně nebezpečných činností, které kladou vyšší nároky na rychlost reakce, včetně t řídit auto.

  Osoby trpící cukrovkou, je nutné pečlivě vybrat dávkování léku z důvodu jeho sacharózy.

  Pertussin lze získat z lékárny bez lékařského předpisu.

  Podmínky a podmínky skladování

  Pertussin vyžaduje speciální skladovací podmínky: teploty nepřesahující 15 ° C a vlhkost vyšší než 80%.

  Doba použitelnosti léku je 4 roky.

  Pertussin: ceny v internetových lékárnách

  Pertussin sirup 100g

  Pertussin sirup 100 ml

  Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

  Nejvzácnější chorobou je Kourouova choroba. Pouze zástupci kmene kožešin na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je jíst lidský mozek.

  Léky na alergie ve Spojených státech utratí ročně více než 500 milionů dolarů. Myslíte si stále, že způsob, jak konečně porazit alergii, bude nalezen?

  Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

  Padající z osla, s větší pravděpodobností zlomíte krk než padající z koně. Jen se nesnažte vyvrátit toto prohlášení.

  Vědci z University of Oxford provedli sérii studií, v nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být škodlivé pro lidský mozek, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Proto vědci doporučují nevylučovat ryby a maso z jejich stravy.

  Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

  Zubaři se objevili poměrně nedávno. V 19. století byla za odtržení zubů zodpovědný obyčejný holič.

  Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

  Naše ledviny jsou schopny vyčistit tři litry krve během jedné minuty.

  Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje šance na rakovinu kůže o 60%.

  Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk se musí vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

  Během kýchání naše tělo zcela přestane fungovat. Dokonce i srdce se zastaví.

  Nejvyšší tělesná teplota byla zaznamenána ve Willie Jones (USA), který byl přijat do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

  Průměrná délka života leváků je nižší než pravák.

  Každý má nejen unikátní otisky prstů, ale i jazyk.

  Je známo, že děti onemocní 5-10krát častěji než dospělí. Zkušení rodiče jsou tedy obeznámeni se symptomy a dokonce i léčebnými metodami většiny dětských onemocnění. Ale ano.

  Jaký kašel užívat Pertussin: návod k použití sirupu

  Obsedantní kašel se stává častým společníkem během chladného období. Příčinou jeho vzhledu může být zima, pobyt v nepříznivých podmínkách, špatné návyky. Při výběru léku je věnována zvláštní pozornost přítomnosti přírodních a zdravých složek v kompozici. V této situaci se Pertussin stává dobrou volbou. Složení kombinovaného přípravku obsahuje pouze přírodní složky a přírodní léčivé byliny.

  Jaký typ kašle použít

  Tento lék je považován za jeden z nejúčinnějších pro léčbu. Má sedativní účinek. Lék pomáhá urychlit výtok sputa.

  Seznam chorob, pro které je léčivo uvedeno:

  • faryngitida,
  • bronchitida
  • tracheitida,
  • tuberkulóza,
  • bronchiální astma,
  • laryngitida.

  Co kašel užívat lék. Může být aplikován v případech paroxyzmálního kašle. Včetně takové komplikované léčby jako je pertussis a cystická fibróza.

  To je zajímavé! Jaký kašel je předepsán Flamed: návod k použití

  Útoky se snižují po dvou až třech dnech přijetí v souladu s doporučením pokynů. Není indikován v situacích nástupu s projevy neproduktivního kašle. Je snadné určit výtok viskózního sputa. V takové situaci je zapotřebí lék, který se vyznačuje silnějším účinkem.

  Optimálním momentem vývoje onemocnění pro úspěšné působení pertusinu je období přechodu suchého, tzv. "Štěkavého" kašle do mokrého. Funkce nástroje se stává komplexní akcí. Vyjadřuje se v kombinaci uvolňování sputa a snížení aktivity kašle.

  Hlavní složky

  Jedná se o vyváženou sbírku přírodních léčivých bylin. Složení složek je následující: t

  • cukrový sirup;
  • 1 g bromidu draselného;
  • 12 g tekutého tymiánu;
  • ethylalkohol, jehož síla je 80%.

  V prodeji je také verze Pertussinu H, ve které je ethanol nahrazen 95% ethanolem.

  Co je lék Pertussin. Lék je dostupný ve formě sladkého a hustého sirupu. Vyznačuje se charakteristickým a hmatatelným zápachem rostlin. Příjemná chuť usnadňuje použití i při léčbě nejmenších pacientů. 86% znamená cukrový sirup.

  Lék má malý seznam kontraindikací, ale vzhledem k velkému množství cukru se nedoporučuje pro diabetes. Nepoužívejte Pertussin také během těhotenství a kojení. Vzhledem k vysoké kyselosti nástroje se nedoporučuje pro onemocnění trávicího ústrojí, vředů a gastritidy v aktivním stádiu. Může dojít k individuální intoleranci.

  I přes sladkou chuť a možnost nákupu v lékárně bez lékařského předpisu by měl lék předepisovat a doporučovat pouze lékař.

  To je zajímavé! Při kašli užívejte přípravek Ascoril: návod k použití

  Možnosti příjmu

  Každé balení obsahuje návod k použití, který doporučuje použití kašle u pacientů od tří let. Dávkování se liší podle věku:

  • 3-6leté děti by měly dostat jednu čajovou lžičku třikrát denně;
  • žáci do 12 let by měli být podáváni třikrát denně, 1-2 čajové lžičky;
  • od 12 do 18 lžiček se vymění za dezert, doporučuje se vzít 1 lžíci třikrát během 24 hodin;
  • Dospělí pacienti mohou opít jednu polévkovou lžíci také třikrát denně.

  Kvalita účinku léku na tělo nezávisí na příjmu potravy, ale je to sladká chuť, která ho převádí na jakýsi dezert. Sirup s kašlem se nejlépe aplikuje po jídle. To je důležité zejména při léčbě dětí.

  Pro děti

  Lék předepsaný lékařem může být zaveden do komplexní terapie dětí od tří let. Sladká chuť a příjemná rostlinná chuť zajišťuje snadné použití. Není nutné nutit dítě, aby tento přípravek užívalo. Jmenování se provádí v závislosti na věku od tří let na jednu čajovou lžičku léčivé sladkosti třikrát denně.

  Jak pít Pertussin lék pro děti. Děti jako chuť medicíny, a téměř nikdy odmítají používat. Dítě by si mělo být dobře vědomo, že sirup je lék, ne sladkost. Je nabízen k pití ihned po jídle třikrát denně.

  Při použití nástroje musíte sledovat zdravotní stav dítěte. V některých situacích se mohou objevit alergické reakce. Pokud se na kůži objeví kopřivka, svědění nebo zarudnutí, měli byste odmítnout užívat léky a poradit se s ošetřujícím lékařem.

  Pro dospělé

  Jak užívat Pertussin pro dospělé pacienty: třikrát denně bezprostředně po jídle, 15 mg, to je přibližně jedna standardní polévková lžíce.

  I v případě těžkých kašelných záchvatů se předávkování nedoporučuje. Lék s nadměrnou konzumací může způsobit nežádoucí účinky:

  • bledá kůže a slabost;
  • záchvaty nevolnosti a zvracení reflex;
  • porucha srdečního svalu;
  • chvění rukou;
  • zánět lymfatických uzlin;
  • krvácení z nosu.

  To je zajímavé! Jak užívat ACC Long: návod k použití - šumivé tablety

  Přijetí v takové situaci by mělo být okamžitě přerušeno dospělým nebo dítětem. Se silnými vedlejšími účinky můžete tělo propláchnout pitím velkého množství slané vody. Chcete-li spláchnout žaludek, musíte vzít diuretikum nebo projímadlo. V ojedinělých případech těžké otravy je nutná ambulance.

  Indikace

  Co pomáhá léku. Kombinované užívání léčiva pomáhá při mokrém kašli, podporuje sekreci sputa a při suchém kašli snižuje záchvaty.

  Počet indikací zahrnuje akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, angínu, bronchitidu, laryngitidu a další onemocnění doprovázené výskytem kašle.

  Jedinou výjimkou je silná paroxyzmální varianta, která doslova třese tělo s aktivním výbojem viskózního sputa.

  V tomto případě je nutná okamžitá výzva ke specialistovi a získání předpisu pro silnou účinnou látku k odstranění projevů neproduktivního onemocnění.

  Sladká chuť léčivého sirupu je každému známa již od raného dětství. Z tohoto důvodu se ženy často rozhodují, že mohou být vyléčeny Pertussinem i během těhotenství. Bohužel, jen 9 měsíců čekání na narození dcery nebo syna se stává kontraindikací pro jeho použití.

  Důvodem zákazu se stává hlavní účinná látka - tymián (běžný tymián). Seznam činností rostliny zahrnuje zvýšení krevního tlaku, což je nebezpečné při čekání na dítě. Složení obsahuje zakázanou těhotnou ženu.

  Také příčina selhání je vlastnost tymiánu, která pomáhá zlepšit tón dělohy. V těchto měsících je zdraví a připravenost léku ovlivňovat ledviny nebezpečná.

  Podobné léky

  Během těhotenství stojí za to vybrat si Pertussin sám, ale jeho protějšky, které mají stejný pozitivní účinek.

  Speciálně vyvinutý vyvážený komplex léčiva nemá kompletní analogy, ale v přítomnosti kontraindikací pro použití mohou být použity léky s identickým účinkem. Mohou být vyráběny na bázi rostlinných složek a syntetických prostředků. Když plánujete najít náhradu, měli byste věnovat pozornost hlavnímu rozdílu mezi syntetickými a rostlinnými kompozicemi:

  • léčiva založená na syntetických složkách mají vyšší dopadovou účinnost, ale mají širokou škálu kontraindikací pro použití;
  • Bylinné možnosti vyžadují o něco delší dobu použití v léčbě, ale počet kontraindikací je minimální.

  Syntetická léčiva zahrnují léčiva vyráběná na základě několika látek:

  • Bromhexin, který je součástí bromhexinu a bromhexinového akrylu “;
  • Ambroxol, zahrnutý v “Lasolvan”, “Ambrogexal”, “Ambrobene”, “Flavamed”;
  • Acetylcystein, který obsahuje "ACC", "Fluimucil".

  Léky jsou dostupné ve formě spreje, sirupu, tablet, prášku pro rozpouštění, ampulí pro provádění injekcí.

  Můžete také věnovat pozornost rostlinným analogům:

  • Gedelix, vyráběný na základě extraktu břečťanu listnatého;
  • Travesil, který zahrnoval 10 bylin shromážděných najednou, se sedativním a mukolytickým účinkem;
  • Herbion, který obsahuje extrakt z listů břečťanu a lezecký extrakt z listů jitrocelů nebo kořenů pupalky;
  • Extrakt tymiánu je součástí Bronhikumu. Do tohoto činidla se zavádí také prvosenka.

  Lékárna může vyzvednout další léky, které pomáhají léčit kašel v důsledku působení přírodních složek léčivých rostlin.

  Vyrobeno v Kazachstánu. Jak produkovat anttussin pertussin

  Sirup kořene lékořice a pertusinu. Podporuje vypouštění sputu z průdušek

  Závěr

  Na závěr je třeba říci, že kašel Pertussin je účinným a užitečným lékem. Nicméně, to by mělo být předepsáno lékařem, při užívání léku Pertussin, musí být dodrženy pokyny pro použití.Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, průběh léčby se provádí po dobu 7-10 dnů.

  Pertussin - sirup proti kašli: návod k použití pro děti a dospělé, složení sirupu

  Pertussin sirup se používá k léčbě kašle u dospělých a dětí po mnoho let. Jak správně užívat lék, co je součástí složení sirupu, zda existují kontraindikace k jeho užívání - tato informace bude užitečná pro mnohé.

  Pertussin - sirup proti kašli: forma uvolnění, složení

  Tento lék není testován jednou generací, je cenově dostupný a účinný v akci. Lék má hustou strukturu, hnědou barvu a příjemnou vůni.

  Složení sirupu obsahuje dvě účinné složky, které se vzájemně doplňují:

  • plíživý extrakt tymiánu (tymián) - 12 g na 100 g přípravku;
  • bromid draselný - 1 g na 100 g sirupu.

  Kromě toho kompozice obsahuje ethanol (nebo ethylalkohol) a cukrový sirup.

  Sirup se vyrábí ve skleněných lahvích (50, 100, 125 ml), balených v lepenkových krabicích. V balení, kromě léku a instrukcí, je k dispozici dávkovač lžíce.

  Farmakokinetika a indikace pro použití

  Pertussinovo působení je založeno na vlastnostech jeho účinných látek. Unikátní kombinace rostlinných a syntetických složek zvyšuje účinnost sirupu při léčbě kašle.

  Princip drogy:

  1. Zředí sputum tím, že produkuje speciální látku, která snižuje viskozitu hlenu.
  2. Stimuluje vykašlávání, podporuje odstranění sputa z dýchacích cest (plíce, průdušky, průdušnice).
  3. Změkčuje kašel, potlačuje reflex kašle.
  4. Zabíjí patogenní mikroby.

  Lékaři předepisují sirup pro indikaci v případě takových nemocí:

  • chřipka;
  • ARI;
  • bronchitida (akutní a chronická, obstrukční);
  • tracheitida, tracheobronchitida;
  • pneumonie;
  • faryngitida;
  • černý kašel
  • laryngitida;
  • cystickou fibrózu;
  • bronchiální astma;
  • tuberkulóza.

  Pertussinovo komplexní působení umožňuje potlačit kašel, odstranit sputum a zbavit se bakterií, které způsobují zánět dýchacích cest.

  Jaký kašel, aby sirup: suché nebo mokré?

  Jak lék ovlivňuje kašel jiné povahy? Je-li kašel doprovázen sputem, je nutné použít prostředek ke zmírnění tohoto stavu. Indikace pro užívání přípravku Pertussina je mokrý kašel. Lék ředí hlen a odstraňuje ho z dýchacího ústrojí.

  Mohu použít sirup se suchým kašlem? Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď.

  Někteří lékaři jsou naprosto odhodlaní: zakazují používání Pertussina, protože je neúčinný. U tohoto typu kašle není hlen, léčba by měla být prováděna s jinými léky.

  Podle jiných odborníků je nutné vzít v úvahu individuální charakteristiky pacienta a průběh onemocnění. Pokud je to nutné, když je kašel suchý, ale je nutné snížit počet záchvatů, aby nedošlo k poranění vnitřní výstelky dýchacích cest, bude vhodné použít sirup.

  Pertussin - sirup proti kašli: návod k použití a dávkování

  K účinnějšímu ovlivnění těla je nutné při použití dodržovat pokyny.

  Základní pravidla aplikace:

  1. Určeno pro perorální použití.
  2. Sirup by měl být opilý po jídle. Vysoký obsah cukru může zhoršit chuť k jídlu, pokud tento lék užíváte před jídlem.
  3. Denní dávka léčiva by měla být rovnoměrně rozdělena do 3 dávek.
  4. Lidé, jejichž povolání je spojeno s potřebou rychlé reakce (zejména na řidiče), by měli Pertussin užívat opatrně. Alkohol, který je součástí sirupu, může způsobit nežádoucí následky.
  5. Pacienti s diabetem by měli vzít v úvahu množství cukru v sirupu (82%).

  Dávka léčiva závisí na věku pacienta.

  Pro dospělé

  Jak užívat Pertussin sirup pro dospělé? Denní dávka léčiva je 45 ml (3 lžičky L.), rozdělená do 3 dávek.

  Současně je nutné sledovat reakci těla. Pokud se stav nezlepší během 5-7 dnů, měli byste se poradit s lékařem, abyste léčbu opravili.

  Pro děti

  Dávkování léčiva k léčbě kašle u mladých pacientů:

  • od 3 do 6 let - 7,5–15 ml pro 3 dávky;
  • od 6 do 12 let - 15–30 ml, rozděleno do 3 krát;
  • nad 12 let - 30 ml ve 3 dávkách.

  Děti do 6 let by měly být naředěny Pertussinem ve vařené ochlazené vodě.

  Použití přípravku Pertussin sirup se nedoporučuje pro děti do 3 let. Za prvé, je možné otravu bromidem, který je součástí léčiva. Za druhé, ethylalkohol dráždí sliznici dětí a negativně ovlivňuje nervový systém.

  Ve vzácných případech, kdy přínosy léků potenciálně škodí, pediatři předepisují pacientům se sirupem od 1 roku, nepřesahující dávku 7,5 ml denně.

  O použití přípravku Pertussin nemůžete samostatně rozhodovat. Při volbě léku a jeho dávkování je nutné dodržovat pokyny lékaře.

  Kolik dní děti a dospělí potřebují sirup

  V průměru trvá terapeutický kurz Pertussinem 10-14 dnů. Lék je možné znovu použít, ale pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře. V opačném případě se mohou objevit nežádoucí vedlejší účinky.

  Je možné a jak pít Pertussin sirup během těhotenství a kojení

  Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje ethylalkohol, lékaři jej nedoporučují užívat při porodu nebo kojení. Sirup má negativní vliv na vývoj plodu a dítěte, krmení na mateřském mléce.

  Užívání pertussiny v těhotenství je možné v ojedinělých případech, pokud je to naléhavé. Takové situace jsou nyní vzácné, protože existují drogy s podobnými účinky, které jsou bezpečnější pro ženy v určitých situacích.

  Kojící matka by se měla zdržet kojení během konzumace sirupu, protože přísady pronikají do mléka.

  Lékové interakce s jinými léky

  Pertussin se nedoporučuje užívat současně s léky, které blokují reflexy kašle. Princip fungování těchto fondů je naopak.

  Tymián ředí sputum, které by mělo vycházet z reflexních pohybů průdušek. A studené přípravky (Sinekod, Libexin, Terpincod) snižují počet křečí nezbytných pro rychlé odstranění hlenu působením na receptory. Hleny se hromadí, stagnují v průduškách a způsobují množení patogenních bakterií. Zánět se tak zhoršuje, vyskytují se komplikace onemocnění.

  Ve zvláštních případech je možná komplexní léčba pertusinem a antitusiky. Zároveň je však nutné čas přijetí těchto prostředků rozdělit. Lékaři předepisují sirup pro vykašlávání během dne, a večer - lék proti kašli, aby zajistili pacientovi klidný spánek.

  Kontraindikace, nežádoucí účinky

  Lékaři nepředepisují lék v přítomnosti takových kontraindikací:

  • idiosyncrasy sirupových složek;
  • dekompenzované srdeční selhání;
  • hypotenze;
  • onemocnění jater a ledvin;
  • ateroskleróza;
  • těhotenství a kojení;
  • anémie;
  • poranění hlavy;
  • těžké poruchy centrálního nervového systému;
  • alkoholismus;
  • porušení absorpce cukru;
  • děti do 3 let.

  Léčba pacientů s diabetem se provádí pod lékařským dohledem.

  Terapie pertussinem má vzácně vedlejší účinky:

  • nevolnost;
  • záchvaty zvracení;
  • pálení žáhy;
  • kožní vyrážka;
  • svědění;
  • kopřivka;
  • otok.

  Pokud je sirup konzumován po dlouhou dobu, je možné předávkování bromidem draselným - bromismem.

  Příznaky tohoto stavu jsou:

  • dermis modravá vyrážka;
  • zánět spojivek;
  • rýma;
  • gastroenterocolitis;
  • apatie, depresivní poruchy;
  • srdečního selhání
  • poruchy motility;
  • úbytek hmotnosti;
  • nespavost;
  • snížené libido;
  • obecné členění.

  Známky předávkování vyžadují přerušení léčby a okamžitou léčbu lékaře.

  Analogy léčiva

  Pertussin nemá žádná synonyma - drogy, které mají stejné aktivní aktivní složky.

  Tam jsou drogy vykašlávání, které jsou podobné v jejich akci: t

  1. Travisil. Lék je založen na extraktu ze sbírky léčivých rostlin: alpské, dlouhé pepř, abrus, zázvor, fenykl atd. K dispozici ve formě bonbónu a sirupu.
  2. Linkas. Bylinný přípravek obsahuje více než 10 účinných látek (adatod, cordia, althea, jujuba, dlouhý pepř, onosma, lékořice). Lék se prodává ve formě sirupu nebo pastilek.
  3. Dr. Mami. Jako součást drogy - bazalka, lékořice, kurkuma, zázvor, okoun, aloe a další rostliny. Tam je sirup a pastilky pro sání kašle.
  4. Prospan. Účinnou látkou je extrakt z listů břečťanu. K dispozici ve formě tablet a sirupu.
  5. Mukaltin. Extrakt kořenů Althea má vykašlávací účinek. Léčivo může být zakoupeno ve formě tablet.
  6. Codelac Broncho. Mukolytický a expektoranční lék (tablety), který zahrnuje Ambroxol a extrakt z termopsisu.
  7. Evkabal. Lék se skládá z výtažků z jitrocelu a tymiánu. K dispozici ve formě sirupu a balzámu.

  Nahradit Pertussin jiný lék proti kašli může pouze lékař. Nemůžete samostatně rozhodnout o použití analogů léku.

  Unikátní složení sirupu mu umožňuje účinně řešit nemoci doprovázené kašlem.

  Jak užívat Pertussin

  Obsah článku

  • Jak užívat Pertussin
  • Jaké jsou sirupy proti kašli během těhotenství?
  • Bude "Persen" z vnitřních zkušeností

  Co se lék skládá a jak to funguje

  Složení drogy "Pertussin" zahrnuje:
  - extrakt z tekutého tymiánu (plíživý tymián) - 12%;
  - bromid draselný - 1%;
  - cukrový sirup - 82%;
  - ethylalkohol - 5%.

  Tymián má mukolytické, antispasmodické a protizánětlivé vlastnosti, zlepšuje kašel. Bromid draselný má sedativní účinek na centrální nervový systém, částečně potlačuje reflex kašle, čímž se pacient cítí lépe.

  Pertussin by měl být užíván jako součást komplexní léčby. Obvykle úleva přichází do týdne a půl od začátku léčby.

  Indikace a dávkování

  Léčivo je účinné při léčbě bronchitidy různých etiologií, faryngitidy, laryngitidy, tracheitidy, pneumonie, akutních respiračních infekcí a dalších onemocnění spojených se zánětem horních cest dýchacích a plic. Hlavní indikace - přítomnost mokrého kašle, suchý kašel s použitím jiných léků.

  Pokud Vám lékař nepředepsal jiný režim léčby, měl by být užíván:
  - děti od 3 do 6 let - jedna čajová lžička;
  - děti ve věku od 6 do 12 let - dvě čajové lžičky;
  - děti starší 14 let - dezertní lžíce;
  - dospělí - lžíce.

  Přípravek musí být užíván třikrát denně po jídle. Malé děti "Pertussin" se doporučuje ředit vodou. I když kašel neprošel, lék by neměl být užíván déle než dva týdny. Delší příjem může být vyřešen pouze ošetřujícím lékařem.

  Vedlejší účinky

  V některých případech se může vyskytnout alergická reakce na léčivo, zejména pokud pacient trvá dostatečně dlouho.
  Můžete pociťovat pálení žáhy, nevolnost nebo žaludeční potíže.

  V souvislosti s obsahem určitého množství alkoholu ve složení léku by se pacienti, kteří užívají přípravek Pertussina, měli zdržet řízení a vykonávání práce, která vyžaduje rychlou reakci.

  Kontraindikace

  Omezení při užívání "Pertussina" není tak malá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

  Lék nelze použít pro:
  - přecitlivělost na složky;
  - onemocnění jater;
  - traumatické poranění mozku;
  - epilepsie;
  - diabetes;
  - alkoholismus;
  - srdeční selhání;
  - těhotenství a kojení.

  Stejně jako lék je kontraindikován pro léčbu dětí mladších tří let.

  Pertussin - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (sirup H nebo roztok pro perorální podání, pilulky nebo léky) lék pro léčbu kašle u dospělých, dětí a během těhotenství. Složení

  V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Pertussin. Prezentované recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léku, stejně jako názory lékařů odborníků na používání pertusinů v jejich praxi. Velký požadavek na aktivnější zpětnou vazbu k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvádí výrobce v anotaci. Analogy Pertussinu v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě kašle s bronchitidou a tracheitidou u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení léčiva.

  Pertussin je kombinovaný přípravek rostlinného původu.

  Tymián bylina má vykašlávací účinek, zvyšuje množství sekrece vylučované sliznicí horních cest dýchacích, přispívá k ředění sputa a urychluje jeho vylučování. Bromid draselný snižuje excitabilitu centrálního nervového systému.

  Složení

  Plazmový tymián + bylinný extrakt bromidu draselného + pomocné látky (pertusin).

  Tekutý extrakt tymiánu + bromid draselný + pomocné látky (Pertussin H).

  Indikace

  Jako vykašlávání při komplexní terapii:

  • akutní respirační onemocnění;
  • tracheitida;
  • bronchitida;
  • u dětí s černým kašlem.

  Formy propuštění

  Roztok pro perorální podání.

  Sirup (Pertussin H).

  V době popisu léku v referenční knize nebyly žádné jiné formy tablet nebo léků.

  Návod k použití a dávkovací režim

  Lék se užívá perorálně, po jídle (vzhledem k možnosti snížení chuti k jídlu):

  • dospělí 1 lžíce 3 krát denně;
  • děti od 3 do 6 let - 1 lžička 3x denně;
  • děti od 6 do 12 let - 1-2 čajové lžičky 3x denně;
  • děti od 12 let - 1 dezertní lžička 3krát denně.

  Průběh léčby je 10-14 dnů. Na doporučení lékaře je možné prodloužit dobu trvání a provádět opakované léčebné postupy.

  Vedlejší účinky

  Kontraindikace

  • přecitlivělost na léčivo;
  • onemocnění jater;
  • alkoholismus;
  • traumatické poranění mozku;
  • onemocnění mozku;
  • epilepsie;
  • chronické srdeční selhání (dekompenzované);
  • nedostatek sacharózy / isomaltózy;
  • intolerance fruktózy;
  • glukózo-galaktózová malabsorpce;
  • těhotenství;
  • období kojení;
  • věku dětí (do 3 let).

  Použití v průběhu březosti a laktace

  Kontraindikováno v těhotenství a během kojení.

  Použití u dětí

  Kontraindikován u dětí (do 3 let).

  Používejte opatrně u dětí starších 3 let (vzhledem k přítomnosti ethanolu (alkoholu) v přípravku).

  Zvláštní pokyny

  Léčivo obsahuje 8 až 11% ethanolu. Absolutní obsah alkoholu je: v 1 lžičce (5 ml) až 0,43 g, v 1 dezertní lžičce (10 ml) - 0,87 g, v 1 lžíci (15 ml) - do 1,3 g. Při maximální denní dávce léku pro dospělé - 3 lžíce (45 ml) - obsahuje až 3,9 g absolutního ethylalkoholu.

  V průběhu léčby je třeba dbát zvýšené opatrnosti při řízení, práci s pohyblivými mechanismy a zapojení do dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

  Instrukce pro pacienty s diabetes mellitus: obsah sacharózy v 1 čajové lžičce (5 ml) přípravku odpovídá přibližně 0,32 XE, v 1 dezertní lžičce (10 ml) - přibližně 0,64 XE; 1 lžíce - asi 0,96 XE.

  Interakce s léky

  Lék by neměl být používán současně s antitusickými léky, protože to ztěžuje vykašlávání zkapalněného sputa.

  Analogy léku Pertussin

  Pertusin nemá pro účinnou látku žádné strukturní analogy (léčivo je jedinečné v kombinaci svých složek).

  Analogy pro farmakologickou skupinu (expektoranty):

  • Amtersol;
  • Ascoril;
  • Ascoril je expert;
  • Bronhikum;
  • Bronchipret;
  • Číslo sbírky hrudníku 1;
  • Sbírka hrudníku číslo 2;
  • Kojící hrudník číslo 3;
  • Elixír hrudníku;
  • Joset;
  • Dr. IOM bylinné kapky proti kašli;
  • Insty;
  • Kashnol;
  • Codelac Broncho s tymiánem;
  • Coldact Broncho;
  • Linkas Balme;
  • Sirup pro kašel pro dospělé je suchý;
  • Sirupy pro kojence v suchém stavu;
  • Amonické anisické kapky;
  • Poplatek za vyhoštění;
  • Pektusin;
  • Pertussin-H;
  • Rinicold Broncho;
  • Stoptussin;
  • Sudafed;
  • Tablety kašel;
  • Thermopsol;
  • Tussin plus;
  • Fytopektol číslo 1;
  • Fytopektol číslo 2;
  • Eucatol.