Jak rychle porazit chlad a chřipku?

V boji proti nachlazení nebo chřipce je velmi důležité nenechat si ujít počáteční fázi. První příznaky chřipky - teplota 38–39 ° C, bolest svalů a kloubů, těžká slabost - je těžké ignorovat.

Nachlazení však může po několik dní dávat rozmazaný obraz s mírným bolestem v krku, kašlem a kýcháním s celkovým normálním zdravotním stavem a nepřítomností vysoké teploty.

Navzdory tomu, při prvních příznacích ARVI, měli byste si okamžitě odpočinout, pak se nemoc „nevyčistí“ a projde 2-3 dny. A můžete pomoci tělu pomocí osvědčených metod, jak se rychle zotavit z chladu.

Co vzít v lékárně na příznaky nachlazení a chřipky

Můžete si vybrat léky na příznaky chřipky nebo chřipky v lékárně na vlastní pěst.

Lékárník v lékárně vám může sdělit, jak se dostat z chřipky a prodat antibiotikum, ale pamatujte, že pouze praktický lékař má právo předepisovat léčbu antibiotiky a antivirotiky. Před nákupem a užíváním léků si pozorně přečtěte kontraindikace v návodu k léku.

Teploty nad 38 ° C a bolest svalů budou odstraněny léky obsahujícími paracetamol nebo nimesulid. Antihistaminika, jako je diazolin, alerona, atd., Účinně bojují proti anti-edému nosohltanové sliznice, která je doprovázena bolestmi v krku a dusným nosem.

Pro zlepšení dýchání při kašlání a usnadnění nočního odpočinku používejte krém s Camarou.

Jak rychleji zotavit: jídlo a pití, léčivé odvar bylin

Jakmile máte pocit, že máte nachlazení nebo chřipku, pokračujte na lehké jídlo. Tak ušetříte síly, které tělo obvykle tráví trávením těžkých potravin - štěpením tuků a fermentací bílkovin.

Omezte se na malé množství zeleniny nebo másla, vyloučete tučné maso a alkohol, snižte počet cigaret - ušetřte játra, která berou na vrub virus chřipky a antipyretika.

Kupodivu se v akutním období nedoporučuje ani mléko a mléčné výrobky (tvaroh, zakysaná smetana, kefír atd.), Protože ve střevě se vytváří velké množství hlenů, které brání regeneraci.

Když onemocníme, pijeme hodně tekutin a správně, protože spotřeba vlhkosti při teplotě je vysoká.

Jak rychle se zotavit z teploty? Vypijte správnou tekutinu:

 1. dobře opláchněte nos slanou vodou, ale je lepší omezit požití soli uvnitř - vypít téměř neosolené vývary;
 2. pokud jste schopni zmáčknout sklenici pomerančové nebo jablečné šťávy, obohatit ji o jednu mrkev, polovinu malé řepy, list celeru - chuť se sotva změní a bude více výhod;
 3. milovníci čaje a milovníci kávy budou mít těžké časy - káva a silný čaj nejsou vhodné pro pití kašle, nahrazují je limetkovými bujóny, jahodovými bylinkami, rybízovými listy, mraženým ovocným kompotem nebo džemem;
 4. voda a nápoje sycené oxidem uhličitým jsou zakázány, protože bubliny oxidu uhličitého dráždí a „hoří“ nosohltan.

Dechová cvičení urychlí zotavení

Speciální dechová cvičení jsou skvělým způsobem, jak se z ARVI rychleji zlepšit. Hluboké nadechnutí nosem může snížit otok sliznice nosu a krku, urychlit čištění dutin a naplnit krev kyslíkem.

Měly by být prováděny několikrát denně, mezi jídly a délka cvičení by neměla překročit 5 minut.

I když nos sotva dýchá, musíte tyto cvičení provádět co nejvíce. Pokaždé, když bude dýchat jednodušší, hlen nebude hromadit v dutinách, suché krusty se netvoří v nose.

Zahřívání dechu

Proveďte hluboké, intenzivní inhalace a exhalace s břichem, aniž byste si dech. Během cvičení se zaměřte na napětí v nosohltanu, ke kterému dochází při aktivním dechu, pocit, jak výdech ohřívá dutiny vlhkým teplem.

Dýchejte jednu nosní dírku

S bezejmenným prstem levé ruky sevřete pravou nosní dírku. Proveďte velmi pomalé vdechnutí a výdech bez oddálení levé nozdry po dobu jedné minuty. Proveďte cvičení na pravé nozdry, měnící se ruce.

Chladící dech s oběma nozdrami

Proveďte pomalé, hluboké dechy a výdechy s břichem na skóre: inhalovat - 4, zadržte dech - 2, vydechujte - 8, zadržte dech - 2. Tato metoda dokončí cyklus cvičení a vymaže plíce z oxidu uhličitého.

Pokud pociťujete mírné závratě nebo tlak v nosních dutinách, cvičení by mělo být zastaveno. Ve všech cvičeních, která potřebujete dýchat nosem, není povoleno dýchání úst.

Čisté vám ušetří několik dní nemoci.

Základním pravidlem pro péči o nemocné je pečlivě dodržovat hygienická pravidla. Zvýšená čistota nejen urychluje vaše zotavení, ale také šetří členy rodiny před křížovou infekcí.

V místnosti prachu a špinavé oblečení jsou mikroby a alergeny, které narušují rychlé zotavení. Je prokázáno, že zatuchlý zápach brání tělu a brání jeho zotavení, narušuje normální odpočinek.

Proto je nesmírně důležité dodržovat hygienická pravidla:

 1. používejte rychlé větrání - několik minut otevřete okno, během něhož bude mít čas čas na osvěžení, ale neochladí se;
 2. v první den nemoci se očistěte; po třech dnech to znovu změňte: do té doby se už vrátíte a „studená“ postel vám nebude k ničemu;
 3. Váš pokoj potřebuje denně mokré čištění - podlahy a nábytek očistěte od prachu;
 4. během mytí nádobí vypláchněte jednotlivé talíře, šálek, lžíci vroucí vodou, aby se bakterie zničily;
 5. vyměňte kapesníky nejméně 3 krát denně, a pokud použijete papírové ubrousky, nenechávejte je všude - okamžitě odhoďte zdroj viru.

Jak se vyhnout chybám při léčbě chřipky a nachlazení

Některé populární rady, i když slibují okamžitou úlevu a zázračné léčení, mohou být potenciálně nebezpečné pro vaše zdraví.

I když to zní přesvědčivě, zvažte, zda jeho působení na těle nebude příliš ostré, nezpůsobí skok tlaku, tepovou frekvenci, napětí vnitřních orgánů nebo alergickou reakci, podráždění nosohltanové sliznice.

Pozor na radu, jejíž činnost je založena na:

 1. ostré chlazení nebo výrazné přehřátí celého těla, led, sníh, ledová voda nebo naopak horká pára, ohřívané předměty a hořící obklady;
 2. absorpce produktu ve velmi velkém množství, například, pít najednou několik litrů vody, láhev vodky, jíst pět kilogramů pomerančů, celé syrové cibule, atd.;
 3. účinek podráždění, pálení - formic, včelí jedy, pepřové tinktury, hořčičné omítky, namočené v alkoholu atd.;
 4. instalování spalování šťáv (řepa, cibule) nebo čistého alkoholu do nosu nebo uší, inhalace pepře, atd.

Kromě účinnosti by měl mít každý nástroj další důležité kritérium - jemné a šetrné působení.

Jak rychle vyléčit zima

Jakmile cítíme, že začínáme onemocnět, okamžitě se chceme rychle zotavit z chladu. A to je přirozené, protože nikdo nechce onemocnět a není čas na nemoc. Podle mého hlubokého lítosti nemusí ani ten nejmoudřejší důchodce vědět, jak vyléčit zima, co dělat a co není v žádném případě nemožné.

Dnes se podíváme na hlavní příznaky nachlazení, jak začít léčit nachlazení a co pomáhá pro nachlazení. Navrhuji začít se skutečnými chybami, které tak často dělají nejen mladí lidé, ale i dospělí.

Jak vyléčit zima

Teď vám řeknu, jak byste neměli být léčeni na zimu a jak se zotavit nejen rychle, ale také příjemně. Nejčastější chyby:

 • Chyba jedna. Domy a stěny jsou ošetřeny

Vyléčení zimy doma vypadá jako zábavná činnost. I přes skutečnost, že horečka se drží dva týdny, stále musíte sedět a čekat na uzdravení. Byliny jsou dobrým lékařem, pokud je neberete tak, jak chcete. Poraďte se s léčiteli nebo s babičkou - to jsou lidé, kteří pravděpodobně vědí více o bylinkách než nová generace. Snažte se dělat to nejlepší doma. Ale pokud příznaky nemoci a teplota nejdou déle než tři dny - kontaktujte nemocnici.

 • Chyba dvě. Čím více, tím lépe

Pokud jste si jisti, že velké množství léků pomůže rychle vyléčit zima, nejste na správné cestě vůbec. Interakce některých drog může být přísně zakázána a výsledky jsou katastrofální. Pokud se chystáte kombinovat několik léků, nezapomeňte si přečíst pokyny pro každý aktivní lék.

 • Chyba tři. Vlčí nohy krmeny

Nohy krmí nejen vlky, ale i nemoci. Léčba chladu je snadnější, když je vaše tělo v klidu a ne v neustálém pohybu. Když k vám přijde zima, tělo se na krátkou dobu oslabí, protože imunitní systém se snaží vyrovnat se samotným virem, takže tráví velké množství energie, kterou je třeba doplnit. Pokud jste neustále na nohou v takovém těžkém období pro své tělo, nemůžete čekat na rychlé uzdravení.

 • Čtvrtá chyba. Užíváte také antibiotika při prvním příznaku nachlazení?

Lidé, kteří chtějí rychle vyléčit zima, zanedbávají celkový stav těla. Organismus je dům, ve kterém musí být čistý, vyčištěný, čerstvý a vše je na svém místě. Představte si, že zloděj vylezl do tohoto domu a snaží se nést jen žaluzie z kuchyně. Chcete zabít zloděje a způsobit škodu vašemu domovu. Například tím, že zabijete, rozložíte polovinu kuchyně a celý obývací pokoj. To je velmi obrazné, ale takové srovnání jasně ukazuje, že antibiotika by měla být užívána pouze v extrémních případech. Antibiotika totiž nepůsobí lokálně, ale na celé tělo. Zejména na střevech, žaludku, játrech a ledvinách. Běžné nachlazení se léčí pilulkami, prášky a čajem. Hlavní věcí je zahájit léčbu včas.

Jak rychle vyléčit zima

Nejaktivnější léky, které vám pomohou rychle se zotavit z nachlazení, jsou blízko vás. Přinesu vám do pozornosti stávající produkty a léky, které je třeba vzít v prvé řadě v úvahu, jakmile se chystáte na léčbu chladu.

Jídlo, které je třeba vzít pro nachlazení:

 1. citron, pomeranče, mandarinky, grapefruity. Obecně platí, že všechny citrusové plody by měly být přidány do stravy, jakmile si uvědomí, že chytili chlad. V každém případě by měl být vitamín C užíván nejen během zimy, ale po celý rok.
 2. zázvor. Přidejte zázvorové kousky do salátu, polévky a čaje. Zázvor má nejúčinnější účinek, pokud se vaří s čajem. Zázvor rozptýlí krev skrze tělo, což vyvolá rychlé zotavení.
 3. medu Lék zima může pomoci medu. Zlato - první asistent při kašli a bolení v krku. A to není překvapující, protože jak malí, tak dospělí milují svou sladkou chuť a užitečnost.

Jak se rychle zotavit z chladu

Zůstaňte doma. Chcete-li rychle vyléčit zima, zkuste co nejvíce času věnovat spánku a odpočinku. Pokud je vaše práce vroucí a potřebujete se udržet v kontaktu - udržujte to, jen doma. V režimu vzdáleného přístupu již není problém. Pokud jste ve vedoucí pozici, svěřte své záležitosti svému zástupci a zůstaňte online, abyste situaci zvládli. Pokud ještě nejste šéf, vezměte si nemocnou dovolenou. Zdraví je vždy důležitější než jakákoli práce.

Zahřívací agenti Pomůcky, které urychlují krev, pomáhají rychle vyléčit zima, co potřebujeme. Pod oteplováním rozumíme všechny druhy čaje (heřmánku, limetky, tymiánu a rakytníku). Můžete pít prostý černý nebo zelený čaj s medem. Ujistěte se, že pít čaj v sousto s medem, ale v žádném případě nepřidávejte med do vroucí vody. Ve spolupráci s vroucí vodou ztrácí med všechny své léčivé schopnosti. Naučte se, jak léčit chřipku doma

Jak vyléčit zima doma

Kdo by nechtěl vyléčit zima doma? Myslím, že každý z nás se nejprve snaží léčit doma a teprve pak jde k lékaři. Nebo nejde - jak štěstí. Doma je snadnější léčit chlad, protože všechno je s vámi. Takže, co lze udělat, aby se vyléčila zima, aniž by opustila domov?

Inhalace. Jakýkoliv druh tepelného účinku na dýchací systém je vítán. Možné možnosti inhalace - desetník. Řeknu vám jen ty, které vám pomohou rychle vyléčit zima.

Odvar z brambor, nebo spíše pára, pomáhá doma vyléčit nachlazení. K tomu vezměte 3 střední brambory, přikryjte vodou a vařte 15 minut, poté otevřete víko pánve a vylijte zbývající vodu - nebudete ji potřebovat. Pak si sedněte do pohodlné polohy nad brambory a pevně zakryjte hlavu (aby tam nebyly žádné trhliny) s ručníkem. Musíte vzít alespoň 70 dechů a výdechů. Pro efektivní inhalaci můžete přidat ochucený olej. Přidejte lepší pomerančový olej nebo jalovec.

Vařte vodu a přidejte lžíci hořčice. Také si udělejte „dům“ nad hlavou a zhluboka dýchejte. Pouze počet dechů a výdechů by neměl být větší než 50, protože hořčice se snadno spaluje sliznicí.

Vdechování česneku pomůže léčit nachlazení. Vezměte si snítku, která drží hřebíček česneku, osušte ji a upravte ji na oheň. Inhalovat a vydechovat tento kouř, který uvolní česnek. Udělejte asi 30 dechů.

Jak vyléčit chlad za jeden den

Vyléčit zima doma za jeden den, zůstat doma ten den. Ještě lépe, ve svém pokoji a na posteli. Nedělejte nic v tento den. Nemůžete ani dělat postel. Odpočívej jeden den od všeho, od tvého obvyklého života. Dům pomůže zbavit se nachlazení.

 1. Parthaovo tělo. Zadejte v lázni horkou vodu, přidejte tam ochucený olej, skořici a pomerančové kůže. Můžete také přidat pěny do koupele, ale bez silné vůně. Jakýkoliv chemický účinek na dýchací ústrojí může působit negativně a způsobit, že vaše tělo „uvízne“ uprostřed zotavení.
 2. Parte nohy. Zadejte misku s horkou vodou a umístěte konvici se stejnou horkou vodou vedle vás. Pro efektivitu můžete přidat lžíci hořčice. Jakmile máte pocit, že voda začala vychladnout, přidejte z konvice horkou vodu. Sedět tam nejméně 20 minut. Buďte opatrní - pokud máte vysokou teplotu, je zakázáno jakékoliv ladění!

Jak a co léčit nachlazení

Neméně účinný proces, který pomůže vyléčit zima doma - kloktání. Pokud se čas nevěnuje pozornost zarudnutí a sípání v krku, může jít nejen do kašle, ale také do bronchitidy a tak dále. Nejdůležitější je odstranit viry z celého organismu najednou. Tak řekněme, udeřte do všech postižených oblastí těla.

Je nutné léčit nachlazení nejen domácími prostředky, ale i lékárnami. Pokud přidáte práškové čaje a antivirové tablety do zdravých potravin (čerstvá zelenina a ovoce, samonosné kompoty a bujóny), onemocnění ustoupí během několika hodin.

Vyléčit zima během jednoho dne, přidat do všech aspektů léčby (doma a léky) spát. Dobrý spánek po lahodném čaji a dušení celého těla nebo nohou vám dodá sílu a zdraví. Takže nebuďte líní a dělejte všechno možné první den. Nikdy se nevzdávejte do té míry, že bez nemocnice nemůžete.

Jak se rychle zbavit chladu

Buďme upřímní: rychle vyléčit zima není na to zapomenout navždy. Faktem je, že rychlé, bezpečné ošetření vleklého chladu poškodí celé tělo ještě více než samotná zima. Za prvé, nikdy sedět doma až do poslední, až se stane velmi špatné. Pokud víte, že doma nemůžete léčit nachlazení, okamžitě zavolejte lékaře, který vás léčí doma. Nebo se obraťte na nejbližší kliniku.

Za druhé, pokud jste alergičtí na určité látky, v žádném případě nekupujte léky na léčbu sami. Ujistěte se u lékaře. Lékaři zpravidla vědí více o složení léků a budou schopni vám předepsat správnou léčbu.

Tak, že se můžete zbavit nachlazení relativně rychle, zaznamenejte si čas užívání tablet a čaje. Tablety užívejte striktně podle harmonogramu a každou hodinu pijte čaj. Takže budete plnit naprostou ránu své nemoci.

Jak rychle vyléčit dítě

To, co může být dospělým přijato na nachlazení, není vždy povoleno pro děti. Takže všechny známé léky pro léčbu dětí starších 12 let mají své protějšky pro děti. Například v přípravcích pro dospělé se používá velké množství paracetamolu, které není použitelné pro tělo dítěte.

Beat vitamíny. Co může léčit nachlazení u dítěte bez poškození dítěte. Nejlepší ze všeho samozřejmě jsou všechny domácí prostředky. Není špatné dělat čaje z malin, borůvek a rybízu. V tomto čaji můžete přidat tenký plátek čerstvého citronu. Tato sbírka - vynikající kombinace vitamínu C, která je tak nutná pro nachlazení.

Užitečný amulet. Kupte si dítě laskavě překvapení, které ho rozveselí a vezme si žlutou krabici pro budoucí amulet. Vložte do něj kousky česneku. Udělejte dva protilehlé otvory ve žlutém rámečku, navlékněte a zavěste na dítě. Dítě bude zajímavé a užitečné - ani si nevšimne, jak bude dýchat česnekovou vůni, která pomůže rychle vyléčit dítě.

Čerstvý vzduch je schopen léčit nachlazení u dětí. Kompletní informace, které se mimochodem vztahují i ​​na dospělé. Vzduch, který se hromadí v místnosti, kde zůstanete během nemoci, je plný virů a bakterií. Vdechují je, zůstávají v těle dítěte, což má negativní vliv na imunitní systém. Větrejte místnost ráno a před spaním na 20-30 minut v teplých obdobích a 10 minut v mrazivém čase a ujistěte se, že dítě je zdravé.

Jak se rychle zotavit z chladu

Mléko pomáhá rychle vyléčit zima. Můžete ho pít jak v noci, tak po celý den. Aby se mléko stalo léčivým, přiveďte jej do varu, přidejte tam tuk (máslo udělá) a cukr. Také, když mléko vychladlo, můžete přidat trochu medu. Musíte pít toto řešení, než budete ležet v posteli asi dvě hodiny. Pokud budete léčit v lékárně, odložte příjem teplého mléka na později.

Víno jako první asistent pro nachlazení. Teplé víno pomáhá vyléčit zima během jednoho večera. Když se poprvé cítíte, že začnete onemocnět, zahřejte červené víno okamžitě. Radím vám, abyste nešetřili peníze a nekupovali víno z levných, protože prášek není to, co teď potřebujete. Svařené víno je první nápoj, který se užívá se zimou. Existuje mnoho receptů na chutné vaření. Některé z nich, nejchutnější, budu s vámi sdílet.

 • Svařené víno. Pro 6 porcí: 2 šálky espressa, třetina sklenky brandy nebo brandy, sklenice cukru a půl litru červeného vína. Smíchejte všechny ingredience v pánvi a položte na nízké teplo. Jakmile se směs začne vařit, odstraňte ji.
 • Svařené víno s pomerančem. Jeden pomeranč, pomerančový džus, láhev červeného vína, sklenka cukru. To je velmi bohatý nápoj s vitamíny a cukrem, který vám pomůže rozveselit. Mimochodem, nepřidal jsem pomerančový džus a líbilo se mi to víc. Myslím, že je to kvůli zvýšené koncentraci kyseliny, která je v šťávách.
 • Svařené víno "Vánoce". Na základě jména si můžete myslet, že se jedná pouze o slavnostní drink. Vůbec ne, naopak, je to nejužitečnější koktejl. Proč - teď pochopíte.

Složení: 300 ml. voda, 300 ml. červené víno, skořice, lžíce medu, půl šálku cukru, dvě jablka, dva pomeranče, půl grapefruitu, badyán, hřebíček, černý čaj a karkade - lžíce.

Je třeba začít s vodou. To by mělo být přivedeno k varu, přidejte ovoce. Okamžitě udělejte oheň tišší, nalijte víno a nalijte koření. Jakmile směs začne vařit, vyjměte pánev z kamen. Nechte svařené víno stát asi deset minut, po kterém si můžete vychutnat vynikající chuť nápoje.

Pokud máte rádi nealkoholické nápoje, vyměňte víno za granátové jablko nebo třešňovou šťávu. Ale pamatujte, že rychle dezinfikující zima pomůže krvi rozptýlit víno.

Co vzít na nachlazení

Chcete-li se rychle zbavit chladu, vezměte si vše, co potřebujete, kromě lidí. Lidé mohou sloužit jako nositelé infekce a nechtěných virů, aniž by to věděli. Vzít lidi jako host, uvázat gázu obvaz a nabídnout koupit stejný obvaz pro svého hosta. Proto chráníte sebe a svého přítele před virovou infekcí.

Léčit nachlazení, vzít vitamíny. Zeptejte se lékárenského efektivního vitamínového komplexu, který podpoří vaši imunitu a pomůže tělu rychle se vypořádat s onemocněním.

Udělejte roztok medu a citronu. Snadno připravitelný a zdravý nápoj: sklenici vody potřebujete dva plátky citronu a lžíci medu. Med může být nahrazen cukrem, ale víte, med je mnohem užitečnější. Při pití musíte být s alergiemi velmi opatrní. Kombinace medu a citronu není nejlepší pro lidi, kteří jsou citliví na kyseliny. Naučte se: jak rychle vyléčit bolest v krku

Co pomáhá při nachlazení

 1. Postříbřené. Kupodivu, stříbro pomáhá zbavit se nachlazení. Stříbro zabíjí bakterie - fakt. Stříbro lze použít všude. Například, posaďte se jíst polévku - jíst polévku se stříbrnou lžící. Míchejte čaj se stříbrnou lžící a saláty se stříbrnou vidličkou. Pokud je to možné, vezměte si do něj stříbrný nůž. Buďte opatrní: citrusové plody nelze stříhat stříbrným nožem - dochází k oxidaci a stříbro nemůže zabíjet mikroby. Mimochodem, stříbro se může z černého vlivu kyseliny.
 2. Hořčičná omítka a masti. Masti voní nepříjemně, ale jak ovlivňují a pomáhají léčit nachlazení. Takže, pokud nebudete pracovat zítra, rozprostřete si hrudník, nohy, oblast za ušima a nosní křídla zahřívanou mastí. Mast může být smíchána s několika kapkami ochuceného oleje. Hořčičná omítka na noc, pokud nemáte teplotu. Pomohou se zbavit kašle a sípání v krku.
 3. Opláchnutí nosu. Rýma je „prvním přítelem“ nachlazení. Vždycky je s ní. Pro rychlý výtok z nosu opláchněte nos roztokem nebo čistou teplou vodou. Připravte si roztok sody a soli (půl lžičky sody + lžička soli na šálek teplé vody). Tento roztok dobře čistí nos. Po této proceduře počkejte 30 minut a odkapávejte nos kapkami nebo sprejem.
 4. Pohladit si hrdlo. Po celý den hladit hrdlo stejným roztokem. Zejména nezapomeňte před jídlem a po jídle opláchnout. Před jídlem, opláchněte, aby se jídlo nedostalo do viru, který je v ústech. Po jídle je třeba opláchnout, abyste očistili hrdlo pacienta od zbytků jídla.

Jak léčit nachlazení

Spořič vody. Pokud chcete vyléčit zima doma, nezapomeňte na jednoduché... voda! Voda je zdrojem zdravého života. Nejlepší je pít roztavenou vodu. Když pijete vodu, vždy přemýšlejte o příjemných věcech a řekněte si: "Jsem zdravý, jsem nejzdravější člověk." Nejedná se o sebeklamu, nýbrž o sebepodporování, které se v poslední době praktikovalo na všech seminářích a přednáškách po celém světě.

Zahřát Nenechte své tělo zamrznout. Neustále sledujte teplotu vzduchu v místnosti, kde se nacházíte. Tělo je slabé a citlivé na jakékoliv kapky ve vzduchu. Pokud jste alespoň trochu zima, může se vrátit zima.

Můj hlas zmizel. Častý jev pro nachlazení, který z nějakého důvodu děsí pacienty. Hlasivky se oslabují nejslabší chorobou. Žlázy se mohou zapálit a zvětšit - nebojte se, toto je reakce těla na virovou infekci. Noste teplý šátek nejen na ulici, ale také v bytě. Nezanedbávejte uzávěr. Čepice chrání vaše uši a hlavu před chladným větrem.

V tomto článku jsme se zabývali nejúčinnějšími metodami komplexní léčby, zkoumali všechny chyby, které lidé tak často činí, což brání plnému, rychlému uzdravení. Nejdůležitějším pravidlem pro každou nemoc: neztrácejte srdce. Všechny nemoci zmizí.

Je velmi důležité udržet klid a střízlivost mysli. Nezapomeňte, že nic není důležitější než zdraví, zejména práce. Pokud teď nemůžete pracovat v plné síle, pracujte deset procent. Tělo během zimy tráví energii pro boj s virem. Takže si odpočinout a dostat se dobře!

Jak pomoci tělu obnovit

Avitaminóza: jak bojovat a vyhrát. Podívejte se na video!

Avitaminóza: jak bojovat a vyhrát

Jak rychle obnovit: rýma


Lidové léky na rýmu: jsou-li nosní kongesce a rýma dobře, parní inhalace s heřmánkem, měsíčkem nebo eukalyptovým odvarem jsou dobré - listy jsou bohaté na esenciální oleje a další bioaktivní látky, které usnadňují dýchání, zabíjejí bakterie a zabraňují hromadění hlenu a sputa v plicích.

Jak rychleji obnovit: zarudnutí, bolest, bolest v krku

Lechtání a mírné bolestivé hrdlo může být příznakem akutních respiračních virových infekcí, akutní a chronické faryngitidy, angíny... Pro mírné příznaky můžete použít lokální antibakteriální látky, jako například Tantum Verde, Strepsils, Lizobact, atd. Nezapomeňte, že tyto příznaky mohou být způsobeny plísňovou infekcí (faryngomykózou) a dalšími onemocněními. Proto je nutná konzultace s lékařem!

Lidové léky "z hrdla": každých 30-60 minut denně, můžete opláchnout v krku roztokem soli se sódou a jódem (na sklenici teplé vody, lžičku mořské soli, sody a 2-3 kapky jódu), extrakt z čajové houby, extrakt vody z propolisu.

Jak rychle obnovit: kašel

Lidové léky na kašel: odstranit útok "studeného" kašle pomůže teplé mléko s medem a máslem - máslem nebo kakaovým máslem. Hlavní věc, že ​​mléko bylo jen teplé, ne horké: při zahřátí nad 60-70 stupňů většina živin v medu je zničena!

Jak rychle se zotavit z nachlazení - to pomůže 1 večer

Chlad se vyskytuje poměrně často. Jsou doprovázeny nepříjemnými projevy a výrazně snižují kvalitu života. Pro zvládnutí patologie a prevenci vzniku nebezpečných komplikací je nutné podniknout včasné kroky.

Jak se rychle zotavit z chladu?

Podstata patologie

Nachlazení nazývají jakoukoliv respirační patologii, která se vyvíjí v důsledku podchlazení, oslabení imunitního systému a kontaktu s nemocnou osobou. Pokud se zjistí, že příčinou onemocnění je virus, nazývá se ARVI.

Vzhledem k tomu, že nachlazení může mít odlišný charakter a příčiny vzniku, klinický obraz onemocnění se může lišit. Existují však běžné příznaky:

K odstranění chřipky za 2 dny je třeba okamžitě provést opatření. Pokud se tak nestane, může být patologie zpožděna nebo dokonce vést ke komplikacím.

Obecná doporučení pro využití

Abyste se rychle zotavili a předešli vzniku slabosti po nachlazení, musíte během období nemoci dodržovat řadu doporučení:

 1. Dodržujte klid na lůžku. Tělo vynakládá hodně úsilí na boj s nemocí, takže potřebuje dobrý odpočinek. Pokud budete i nadále vést normální život, existuje riziko komplikací - patologie nervového systému, zažívacích orgánů, srdce a cév.
 2. Pijte hodně. Díky tomu bude možné odstranit produkty rozpadu patogenních agens a posílit imunitní systém. Doporučuje se použít kompot ze sušeného ovoce, bylinných extraktů - lipy, heřmánku, měsíčku. Neméně užitečné nápoje z bobulí - malin nebo rybízu.
 3. Sledujte dietu. Ze stravy by měla být vyloučena mastná, kořeněná, smažená jídla. Základem stravy by měly být lehké potraviny dušené. Také stojí za to v nabídce mléčné výrobky, nízkotučné vývary, vařená zelenina, obiloviny. Lékaři doporučují zcela opustit užívání alkoholu, kávy a kouření.
 4. Vdechněte, často vzduch v místnosti, chodit na čerstvém vzduchu.

Léky pro rychlé zotavení z nachlazení

Chcete-li léčit nachlazení v krátkém čase, musíte vzít zvláštní léky. Specifickou látku by měl vybrat lékař v závislosti na klinickém obrazu onemocnění.

Symptomatické prostředky

Pro nachlazení je užitečné pít speciální čaje. Umožňují vám odstranit bolesti hlavy, bolesti těla a horečku. Nicméně, s příčinou zima, takové fondy nemohou vyrovnat. Obvykle se doporučuje užívat 2-4 sáčky denně po dobu nejvýše 3-5 dnů.

Můžete pít tyto léky:

 1. Ferwex. 1 pytel finančních prostředků smíchaný s horkou vodou a ihned vypít. Doporučuje se pít 2-3 sáčky denně. Doporučuje se to mezi jídly. Nepřekračujte dávku 4 sáčků denně.
 2. Pharmacytron. 1 sáček by měl být smíchán s horkou vodou a nápojem. Pijte s intervalem 3-4 hodin. Maximální denní objem je 3 sáčky. Přípravek je určen pro dospělé a děti po 14 letech. Lék je zakázáno používat déle než 5 dnů.

Imunomodulátory

Tyto nástroje zvyšují obranyschopnost těla a pomáhají urychlit proces hojení. Mezi nejúčinnější patří:

 1. Cykloferon. Tento nástroj má rozsáhlé spektrum činností a nepřináší žádné škody na zdraví. Protože je předepsán dětem starším než 4 roky. Ve věku 4-6 let se předepisuje 1 tableta denně, v 6-11 letech se dávka zvyšuje na 2 tablety denně. Po 12 letech je přípustné užívat 3 tablety. Dospělí obvykle užívají 2-4 tablety látky. Terapie trvá 10-20 dní - vše záleží na závažnosti onemocnění.
 2. Amixin. S rozvojem nachlazení je předepsáno 6 tablet pro dospělé pacienty. Během prvních 2 dnů se denně podává 1 tableta. Doporučuje se užívat 1 tabletu každé 2 dny.

Léky na rýmu, kašel a bolest v krku

Symptomy, které často doprovázejí chlad, by měly být odstraněny odděleně. Použijte kapky a spreje k boji s nachlazení, je doporučeno, aby si sirupy pro kašel terapie. Chcete-li se vyrovnat s bolestmi v krku, použijte různé bonbóny a směsi.

Léčit kašel, často používají synod. Děti starší 13 let a dospělí dostanou 3 malé lžíce třikrát denně. Děti 3-6 let jsou zobrazeny 1 krátkou lžičku léku třikrát denně. Za 6-12 let se předepisují 2 malé lžičky 3x denně. Pro mladší děti lékař doporučuje použití a dávkování.

Dále k léčbě kašle používající tyto látky:

Chcete-li se vyrovnat s chladem, měli byste použít Naftthyinum. Dospělí jmenují 1-2 kapky finančních prostředků. Oni jsou pohřbeni 2-3 krát denně. Děti injikované 0,05% roztokem léku 1-2krát denně. Jedna dávka - 1-2 kapky.

Chcete-li se vyrovnat s bolestmi v krku, můžete použít různé bonbóny - například Strepsils. Děti po 5 letech a dospělí pacienti by měli rozpustit 1 kus s přestávkou 3-4 hodiny. Nedoporučuje se používat více než 8 kusů denně.

Kromě toho existuje mnoho léků, které pomáhají vyrovnat se s nepohodlím v krku:

Vitamíny pro rychlé zotavení imunity

Vitamíny mohou urychlit proces hojení. Samozřejmě nedovolí vyléčit zima přes noc, ale významně zlepší prognózu. Je vhodnější dostat vitamíny z potravin. Někdy to však nestačí. Chcete-li se s tímto problémem vyrovnat, předepište tyto látky:

 1. Vitamíny D. Tento prvek je považován za nedílnou součást metabolismu fosforu a vápníku. To je velmi důležité pro nachlazení.
 2. Vitamíny skupiny B. Zlepšují vstup do krve dalších užitečných prvků. Tyto látky stimulují tvorbu protilátek, které poskytují vysokou aktivitu imunitního systému.
 3. Vitamin C. Látka rychle zvládá patogeny a poskytuje imunitu, která pomáhá vyrovnat se s běžným nachlazením.
 4. Vitamin E. Lék pomáhá vyrovnat se s volnými radikály.

Účinné anti-studené lidové prostředky

Chcete-li urychlit proces hojení, musíte použít domácí recepty. Samozřejmě, že nedovolí vyrovnat se s chladem v jeden večer, ale zlepší prognózu. Mezi nejúčinnější prostředky patří:

 1. Koupelny na nohy. To je rychlý způsob, jak se vyrovnat s chladem. Zvláště účinná je hořčičná lázeň. To bude vyžadovat 1 velkou lžičku suchého prášku a 5-7 litrů teplé vody. Složky by měly být míchány v pánvi a ponořeny do výsledných tekutých nohou. Držte, dokud voda nezačne vychladnout. Poté je důkladně otřete ručníkem a položte na teplé ponožky.
 2. Zázvor Rozdrcení kořene struhadlem. Na 3-4 malé lžíce znamená, že musíte přidat 1 litr vroucí vody. Také ve složení, můžete přidat různé koření - med, hřebíček, anýz. Připraven k pití je vynikající lék na nachlazení.
 3. Heřmánkový čaj. To je skvělý nápoj, který má protizánětlivé vlastnosti. To může být docela smíšené s lipou a medem. Pro přípravu prostředků je třeba vzít 1 malou lžičku limetky a heřmánku, přidat 250 ml vroucí vody a nechat 20 minut. Dejte lžíci medu a vezměte si ho. To by mělo být provedeno 2-3 krát denně.
 4. Propolis. Chcete-li udělat zdravý nápoj, přidejte trochu poháru do sklenice horkého mléka. Výsledná kapalina by měla okamžitě vypít a jít do postele. Ráno bude úleva. Také založený na propolisu, můžete udělat kloktání pro hrdlo.
 5. Zázvorový čaj. Tento nápoj má výrazný zahřívací účinek. Při 250 ml vroucí vody musíte vzít polovinu malé lžíce zázvoru, lžíci citronové šťávy a stejné množství medu. Do nápoje je také možné přidat mátou. Pro sklenici vroucí vody musíte vzít 3-4 kousky zázvoru.
 6. Kompakt ze sušeného ovoce. To je užitečný produkt, který má tonizující účinek a změkčující účinek. Pro jeho výrobu vyžaduje hrušky, jablka. Můžete si také vzít švestky, třešně, meruňky, jahody. Sušené ovoce by mělo být důkladně omyto, naplněno vodou a převařeno jako obyčejný kompot. Po vaření by měl být podán infuzí.
 7. Infuzní dogrose. Tento nástroj zvládá žízeň, má protizánětlivé účinky a obsahuje velké množství vitamínu C. Chcete-li napít, musíte rozemlet 3 velké lžíce bobulí, přidat 500 ml vařící vody a nechat celou noc. V dopoledních hodinách, napít a pít půl sklenice před jídlem. Do výrobku můžete dát trochu medu.
 8. Mléko s medem. Tento nápoj zvládá i nachlazení. Pro jeho výrobu na 1 sklenici mléka musíte vzít 1 malou lžičku medu. Chcete-li zvýšit účinnost nápoje pomůže přidat obvyklé máslo. Tento výrobek má uklidňující účinek na krk a je vynikající při kašli. Doporučuje se konzumovat přijatý nápoj v teplém vzhledu.
 9. Brusinkový džus. Tato bobule má výrazné protizánětlivé a baktericidní vlastnosti. Kromě toho obsahuje hodně vitamínu C. Aby se šťáva, brusinky musí být smíchány s cukrem v poměru 3: 1. Pak vezměte 2 velké lžíce směsi, přidejte 500 ml teplé vody a důkladně promíchejte. Zdravý nápoj je připraven.
 10. Čaj s lipou a malinami. Tyto produkty úspěšně zvládají nachlazení. Mají antipyretické vlastnosti, eliminují zánět a mají diaforetický účinek. Pro výrobu kompozice je třeba vzít 1 malou lžičku malin a stejné lipy, přidat 250 ml vařící vody, přikrýt a nechat 20 minut. Napětí a teplo.

Prevence

Aby se zabránilo rozvoji nachlazení, musíte se řídit těmito doporučeními:

 • zvýšit příjem potravin s vitamínem C - k tomu je třeba do stravy zahrnout spoustu zeleniny a ovoce;
 • hrát sport - pomůže dokonale posílit imunitní systém;
 • používat velké množství kapaliny - to pomůže odstranit toxické látky z těla;
 • návštěva koupele nebo sauny - tento postup má pozitivní vliv na zdraví a ničí mikroby;
 • Vyhněte se stresovým situacím - pozitivní postoj zajistí dobré zdraví.

Teď už víte, co dělat s vývojem nachlazení. Pro urychlení procesu hojení pomůže použití speciálních léků a účinných populárních receptů. Také se ujistěte, že budete dodržovat lůžko a pít dostatek tekutin. Pokud se objeví závažné příznaky, okamžitě vyhledejte lékaře.

Jak pomoci vašemu tělu překonat nemoc

Víra a činnost v léčbě - to je klíč k vašemu úspěchu.

Moderní onkologie má komplexní systém opatření pro léčbu zhoubného nádoru mléčných žláz. Žádná léčba však nebude účinná bez touhy po uzdravení samotné osoby.

Metody svépomoci. pravidla chování v nemocnici, komunikace s lékaři, způsoby změny myšlení.

Především musíte věřit ve své uzdravení a svou sílu! Víra a činnost v léčbě - to je klíč k vašemu úspěchu. Je důležité si pamatovat celou dobu, že bojujete proti rakovině, ale pro sebe, svůj život. Jedná se o komplexnější a širší přístup k procesu rehabilitace po nemoci. Bez vaší aktivní účasti bude pro lékaře mnohem obtížnější porazit nádor. Ve své moci pomáhat sobě a svému tělu!

Psychologové a onkologové také argumentují: léčba rakoviny prsu není jen eliminací samotného nádoru, ale také vážnou prací na sobě, revizí životního stylu, starých zvyků a pravidel. Chcete-li vyhrát tuto bitvu, budete se muset naučit myslet novými způsoby. A to znamená, že po konzultaci s lékařem je vhodné přezkoumat mnoho obvyklých věcí a přistupovat k léčbě komplexním způsobem. Tento přístup zahrnuje:

 • kontrola nádorů pomocí všech pokročilých zdravotnických technologií;
 • eliminace nebo minimalizace provokujících faktorů přispívajících k vzniku a růstu rakovinných buněk. Změny ve stravě a odmítání špatných návyků, kouření a přejídání jsou nevyhnutelné;
 • péče o sebe. Doporučuje se provést proveditelnou fyzioterapii a dechová cvičení. Nezapomeňte na relaxaci a obzvláště důležité je řešit vaše psychologické problémy. To vše pomůže soustředit své síly a úspěšně bojovat proti této nemoci.

Četné studie a lékařské statistiky přesvědčivě prokázaly, že psychologická pomoc a komplexní podpora vašeho těla značně zjednodušuje proces léčby žen. Když je člověk ve stavu strachu a stresu, stresové hormony začnou převládat v těle, což vytváří další zátěž pro všechny systémy těla. Proto existuje další negativní vliv na tělo, který značně vyčerpává imunitní systém.

Zdá se, že jednoduché metody psychologické svépomoci a podpory významně zvyšují počet aktivních ochranných buněk. Nálada ženy se mění, stresové hormony odcházejí a v důsledku toho roste životaschopnost a schopnost odolat, a tedy i uzdravení.

Zkušení lékaři také odhalili následující: pozitivní myšlenky, dobrá nálada a optimistické vnímání léčebného procesu zvyšují aktivitu obranyschopnosti těla. Zatímco strach, smutek, deprese nebo dlouhotrvající stres vyčerpávají životní a ochranné síly, snižují psycho-fyziologické zdroje pacienta. Ale pokud je v moderním životě stres zcela nemožné odstranit, pak změna vaší reakce na to je docela proveditelný úkol.

Takže psychologická práce na sobě je to.

 • Pracujte se svým chováním.
 • Pracujte se svým myšlení.
 • Stanovení odpovídajících cílů pro každý den a pro budoucnost.
 • Přecenění jejich životních hodnot.

Metody svépomoci

 • Zvyšování vlastní lásky. Navázání kontaktu se svými potřebami.
 • Překonání negativních stavů - urážky, strach a úzkost. Tyto státy odnášejí sílu, paralyzují, zasahují do racionálního myšlení a nacházejí cestu ven z obtížné situace a také vyčerpávají obranné mechanismy těla.
 • Zvýšení tolerance stresu změnou chování a myšlení, které pomůže snížit vliv stresového faktoru.

Měnící se chování a myšlení

Dokonce i staří mudrci toto tajemství znali: "Pokud chcete změnit svůj život, změňte se skrze své myšlenky." Naše myšlenky formují náš světonázor, činy, a tím i náš život. Udržováním dobré nálady a pozitivního postoje můžete udržet své tělo během léčby a po ní. Začněte malý. Zvažte, jak si dnes v těchto obtížných situacích můžete vytvořit dobrou náladu. Pamatujte si: jste zodpovědní za svou náladu, fyzickou kondici, lékaři vytvářejí pouze podmínky pro váš boj s léčebnými metodami léčby a léky. Vždy si řekněte: rakovina není trest smrti, je to důvod ke změně a změně vašeho života. Věřte tomu celým svým srdcem a určitě uspějete. Pamatujte, že hodně záleží na vás.

Pomozte svému tělu zotavit se!

Pravidla, která pomáhají v procesu léčby a po ní

 1. Všechny informace o onemocnění a léčbě dostávají pouze lékaři. Neposlouchejte "nemocniční hrůzy" od sousedů ve frontě nebo na oddělení. Co se stalo někomu, neznamená vůbec, že ​​ho budete mít taky. Všichni lidé jsou jedineční, každý organismus je jedinečný. Proto není nutné zkoušet zkušenosti někoho jiného, ​​zejména negativní. Negativní ničí vaše zdraví, odnáší sílu a deprimuje vaši imunitu.
 2. Připravte se na setkání s lékaři. Lékař je zároveň zdrojem stresu a zdrojem naděje pro vás a lidé ve stavu stresu nejsou dobře koncentrovaní. Proto napište na lékaře seznam otázek, které by chtěli získat odpovědi.
 3. V nemocnici se pokuste komunikovat s pacienty, kteří jsou optimističtí a udržují vaši víru v účinnost léčby a vaši sílu.
 4. V průběhu léčby a po ní se snaží udržovat upřímné a otevřené vztahy s příbuznými a přáteli. V této těžké době budou vaší podporou. Naučte se podělit se o své pocity, nezůstávejte jeden na jednoho se svými strachy. Pamatujte si, že dělený zármutek už není smutek.
 5. Přepněte svou pozornost na pozitivní. V tom vám může pomoci vtipný obrázek nebo karta umístěná na prominentním místě, které se vám dostane do očí, čímž se zastaví rušivý tok myšlenek a „vytržení“ vás z negativu. Vždy se chválte a děkujte za sebe, když se vám s takovými státy daří vyrovnat.
 6. V každém prostředí hledejte něco dobrého, krásného, ​​zajímavého. Přinesli vám například květiny: podívejte se na každou květinu, list, nasajte nádhernou energii. Jak Japonci říkají, "krása existuje v malém." Pokud jste šli ven, podívejte se kolem a určitě najdete něco, co přináší radost.

Metody svépomoci

 • Pokud je to možné, snažte se dělat věci, které jsou pro vás příjemné: čtěte zajímavé knihy, poslouchejte příjemnou hudbu, sledujte své oblíbené filmy.
 • Buďte aktivní. Vzpomeňte si, co opravdu chtěli udělat, ale nedostali se do rukou nebo neměli dost času. V nemocnici napište seznam, kam byste chtěli jít, jaké nové věci se naučit, kdo se setkat. Říkáte tedy svému podvědomí: "Je pro mě zajímavé žít, život mě činí šťastným, chci žít a já se s nemocí vyrovnám!".
 • Milujte se, každý den si udělejte malou dostupnou „radost“. Udělejte si procházku, proveďte proveditelné cvičení, dobře se najíst, žít bohatý zajímavý život. Neodkládejte péči o sebe později, nezanedbávejte své potřeby odpočinku. Naučte se poslouchat a slyšet své tělo.
 • Pomozte svému tělu překonat nemoc

  Psychoterapeutické metody, které pomáhají zvládat bolest a jiné nepříjemné pocity v procesu léčby.

  Léčba rakoviny je spojena s mnoha nepříjemnými pocity a vedlejšími účinky, jako jsou závratě, nevolnost, bolest, zvýšený tlak, atd. Ale musíte to všechno překonat, abyste porazili nemoc a zničili nádor.

  Navrhovaná cvičení pomohou vyrovnat se s nepříjemnými projevy léčby a snáze je snášet.

  Cvičení 1.

  Začněte s pomalým ponorem do klidného a uvolněného stavu. Zavřete oči, zaměřte se na dýchání. Musíte dýchat hluboce, pomalu a přirozeně. Pomalým tempem, počítat od 10 k 1, s každým číslem ponořit se více a více do uvolněného stavu.

  Představte si světlo jakékoli příjemné barvy v podobě světlé koule, která se postupně rozšiřuje a zaplňuje celý prostor místnosti. Pak se kulička zmenší na svou původní velikost, dokud se nezmění na 1 cm, a pak si musíte představit, jestli se toto světlo ukáže jako vaše bolest. Opět rozložte tuto kouli na okraje místnosti a pak ji zkuste psychicky stlačit na 1 cm a odstranit ji z těla ven výdechem ven. Představte si, jak se tento malý bod rozpouští ve vzduchu. Totéž lze provést s nevolností.

  Cvičení 2.

  Ponořte se do uvolněného stavu jakýmkoliv způsobem popsaným výše.

  Po úplné relaxaci si představte obraz bolesti nebo nevolnosti, samotné podvědomí vám řekne, jak to vypadá. Po tomto, zkuste ve své fantazii upravit tento obrázek, aby byl pro vás příjemnější. Například, pokud se vám zdá, že bolest jako porcupine s velkými jehlami, pak se pokuste přeložit obraz do ježka s malými jehlami, nakrmte ho z talíře, pak obraz živého ježka - do plyšového hračkového ježka, pak do měkkého malého míčku. Mentálně zmáčkněte tento míč na malou velikost 1 cm a pokuste se jej jakýmkoliv způsobem odstranit z těla. Otevřete oči, poslouchejte, chválte se za to, že se vyrovnáte s nepříjemným stavem.

  Naše mysl a tělo jsou jedno a mocný lék, který je vždy s námi, je představivostí. Bojovat s nemocí pomocí představivosti a relaxace.

  Vědci prokázali účinnost relaxačních a vizualizačních metod při léčbě i těch nejzávažnějších onemocnění. Relax cvičení pomůže vašemu tělu nejen zvýšit vytrvalost, zlepšit imunitní systém, zvýšit tok energie, ale také odstranit strach a úzkost a obnovit kontakt s vnitřním světem. V procesu takové práce s představivostí se srdeční tep normalizuje, tlak se snižuje, mozkové rytmy se normalizují, tělo spočívá a získává sílu.

  Cvičení k rozvoji pozitivního myšlení

  Pravidelné cvičení pomůže učinit vaše myšlení pozitivním. Každou noc před spaním proto mentálně najdeme minimálně 5–7 bodů, za což můžete dnes poděkovat za dnešek nebo si vzpomenout na 5-7 příjemných chvil. Zpočátku bude těžké uspět, ale postupně se v životě dozvíte všechno, co je opravdu úžasné a radostné. Tím, že se postupně zbavíte pesimistického, depresivního vnímání toho, co se děje, budete schopni vytvořit skutečný životní optimismus, který je pro vaše zotavení nezbytný.

  Relaxační cvičení

  Cvičení číslo 1.

  Pokud nemůžete relaxovat až do konce, nezoufejte, můžete se naučit. Relaxace prostřednictvím vlastní hypnózy. Snažte se toto cvičení vykonat 4–5 krát, což vám pomůže zapamatovat si stav relaxace a způsobit, že je to docela snadné. Před zahájením cvičení si můžete dát teplou, příjemnou sprchu. Při ležení nebo se zavřenýma očima se zaměřte na dýchání. Snažte se cítit, jak vzduch prochází průduškami a plícemi. Sledujte dech asi minutu a pak začněte mentálně opakovat:

  "Jsem naprosto klidný" - 1 čas.
  "Má pravá ruka je těžká a teplá" - 6 krát.
  "Jsem naprosto klidný" - 1 čas.
  "Má levá ruka je těžká a teplá" - 6 krát.
  "Jsem naprosto klidný" - 1 čas.
  "Moje pravá noha je těžká a teplá" - 6 krát.
  "Jsem naprosto klidný" - 1 čas.
  "Má levá noha je těžká a teplá" - 6 krát.
  "Moje tvář, krk, záda a břišní svaly jsou uvolněné," dodal.
  "Jsem naprosto klidný" - 1 čas.
  "Moje tělo je těžké a uvolněné" - 2-3 krát.
  "Jsem klidný a uvolněný" - 2-3 krát.
  "Cítím se dobře a klidně v tomto stavu" - 2-3 krát.

  Když dosáhnete pocitu těžkosti v celém těle, tělo se stane těžkým a, jak bylo, „rozloženo“ po povrchu. Uvnitř je naprosté ticho. Pokud se začnou objevovat nějaké myšlenky, nebojujte a neodvádějte je pryč, nechte je pomalu proudit, jak se jim líbí. Zůstaňte v tomto stavu tolik, kolik chcete, a pak se duševně počítajte od 10 do 1, otevřete oči, protáhněte se. A můžete vstát.

  Cvičení číslo 2.

  Tento stav gravitace a relaxace můžete způsobit vytvořením obrazů příjemné relaxace. Udělejte si pohodlné držení těla, relaxujte, zavřete oči. Duševně kontrolujte jeden po druhém prsty obou rukou, což je činí zcela uvolněnými, teplými a těžkými, pak se také podívejte na předloktí a ramena. Dále se mentálně zaměříme na svaly obličeje a krku a snaží se uvolnit napjaté svaly. Udělejte totéž pro nohy a trup.

  Cítíte se jako jemná, teplá vlna, která pomalu naplňuje celé tělo.

  Potom si můžete představit sami sebe, kde se obvykle cítíte dobře, například na slunném okraji lesa, na břehu řeky, v horách nebo u moře. Snažte se cítit trávu, šustění listí nebo zvuky moře, slyšet výkřiky racků, cítit vánek na tváři. Zůstaňte v tomto stavu, jak chcete. Užijte si tento stav útulného tepla, klidu a klidu.

  Pak pomalu počítat do 10, s každou postavou představující, jak se zvyšuje vaše síla. Otevřete oči a prudce protáhněte svaly a vstaňte.

  Pokaždé, když cítíte potřebu odpočinku a relaxace, pohybujte se psychicky na toto místo a odpočiňte si, dávejte pozor, abyste vás předem nerušili.

  Cvičení k vizualizaci "léčivých sil těla" metodou K. a S. Simontona

  Cvičení číslo 1.

  1. Ležící na podlaze, snažte se uvolnit celé tělo, cítit svaly nohou, paže, záda, krk, obličejové svaly relaxovat. Je nutné zajistit, aby se tělo stalo těžkým a uvolněným.
  2. Potom si mentálně představte svou nemoc v podobě nějakého obrazu. Je-li těžké si představit hned, můžete nejprve nakreslit obrázek na kus papíru, a pak se snaží zapamatovat si kresbu. V imaginárním filmu si představte, jak obrovská armáda buněk leukocytů praskne na tomto nádoru. Obrázky leukocytů se mohou lišit v závislosti na vaší fantazii. Hlavní věc je, že vaše bílé krvinky byly silné, aktivní, energické. Vrhnou se na nádor a zničí ho. A rakovinné buňky jsou slabé a snadno umírají.
  3. Mrtvé nádorové buňky se vylučují přirozeně.
  4. Na konci cvičení si představte své oblíbené místo v přírodě - kde chcete. Představte si, že jste zdravý, plný energie a děláte pro vás příjemnou, oblíbenou věc. Relaxujete a užíváte si klidu. Zůstaňte v tomto stavu tak dlouho, jak budete chtít.

  Cvičení číslo 2.

  Ponořte se do uvolněného stavu. Představte si sami sebe v místě, kde se cítíte dobře, klidně, pohodlně a bezpečně. Může to být nějaká místnost v domě, který jste postavili ve své fantazii, krásné místo v přírodě: louka, les s řekou, pobřeží nebo hory. Může to být i na jiné planetě. Hlavní věc je, že v tomto místě se budete cítit dobře, klidně a příjemně. Pečlivě zkontrolujte všechny detaily toho, co vás obklopuje, zkuste vidět nebo cítit zvuky, pachy, barvy. A teď si zaneprázdněte pořádáním tohoto místa. Udělejte vše, co chcete. Pokud se jedná o dům, zařídit nábytek, jak se vám líbí, pokud je to pláž, pak prezentovat v nejmenších detailů. Poslouchejte a změňte toto místo podle svých tužeb. Teď je to vaše "místo moci", kde se můžete vrátit pokaždé, když chcete relaxovat. Toto místo je zvláštní energie, která naplní a doplní vaše silné stránky, na tomto místě se zotavíte, očistíte, naplníte mocí, najdete odpovědi na otázky, které vás trápí a rozhodujete.

  Četné vědecké studie a statistiky dokazují, že tyto metody relaxace a vizualizace (fantazie) ovlivňují fyziologické změny v těle, posilují imunitní systém a pomáhají tělu uvolnit se a získat sílu, a tím posílit. A dnes je tato metoda používána na mnoha předních klinikách po celém světě a pomáhá pacientům získat zdraví. To samozřejmě není hlavní léčba. Pokročilá lékařská technika účinně pomáhá v boji proti této nemoci a cvičení pomáhá omladit a ve spolupráci s lékaři úspěšně překonat nemoc.

  "Jak překonat nemoc a znovu žít život",
  Brožura byla připravena v rámci Charonského programu Avon společně s rakovinou prsu