Jak rychle léčit nachlazení u dětí - léčba lidových prostředků

Zpětná vazba: 1 Rubrika: COLD

Prozkoumejme účinné lidové prostředky pro léčbu nachlazení u dítěte.

Recepty založené na novinách "Bulletin zdravého životního stylu."

Léčba nachlazení u dětských lidových prostředků - inhalace bramborami.
Nejznámější lidový lék na nachlazení dětí je dýchat brambory. Pokud má dítě zima, brambory vařte v uniformě, do hrnce vmíchejte špetku sody s brambory a dejte dítě, aby dýchalo páru, pokrytou teplou přikrývkou. Po tom, pít čaj s malinami a dal do postele. (HLS 2002, №23 str. 20).

Účinným lidovým lékem na léčbu nachlazení u dítěte je bramborový obklad.
Pokud po studeném kašli neprojde dlouho, takový lidový lék pomůže dětem i dospělým.
Vařte brambory v uniformě, rozdrtíme, přidáme 1 polévkovou lžíci. Já rostlinný olej, 2-3 kapky jódu. Dejte hodně do látkového sáčku a připevněte k hrudníku, zabalte ho výše. Postup se provádí v noci. Udržujte obklad, dokud brambory nevychladnou.
Jód lze nahradit 1 lžičkou. Já suché hořčice. Po dobu 3 dnů projde i protáhlý kašel.
(recept ze zdravého životního stylu 2011, № 1 str. 26).

Nachlazení dětí jsou vynikající domácí prostředky.
V zimě často dochází k exacerbaci tonzilitidy, faryngitidy, bronchitidy, mnoha virových infekcí. Zvláště vážně nemocné a neochotně ošetřené děti. Proto je třeba připravit "chutné léky" na nachlazení.
1. Směs másla a medu, pečlivě bušená ve stejném poměru, pomáhá dobře v bolestech v krku. Dává dítěti 1/2 - 1 lžičku. několikrát denně. Tento lidový lék také zmírňuje noční kašle u dítěte.
2. S chrapotem a kašlem, odvar z bílých rozinek pomůže, 2 lžíce. Já rozinky nalít 1 šálek horké vody, vařit několik minut. Ochlaďte, smíchejte s 1 polévkovou lžící. lžíce cibule šťávy. Nechte dítě pít 1/3 šálku 3x denně ve formě tepla.
3. Pokud má dítě studené a bolestivé hrdlo, směs medu a brusinkové šťávy pomůže ve stejných částech - tato směs by měla být namazána dětským bolestem v krku.

Pokud má dítě chronickou angínu, pak je směs vyrobena z 1 dílu medu a 3 dílů aloe šťávy. 2 týdny denně, 2 týdny každý druhý den. Postupy prováděné u dětí nalačno.
Během nemoci by mělo dítě pít co nejvíce užitečných ovocných nápojů a bylinných čajů (šípka, máta, lípa, oregano). Pokud nechce jíst, silou silou. Tělo samo reguluje množství potravy. Jíst bez chuti k jídlu jen podkopává léčivé síly těla.
Tak, že dítě nedostane nemocný s nachlazení, dát mu směs čistého citronu a medu, to je dobrá prevence nachlazení. (recept ze zdravého životního stylu 2011, № 1 str. 27).

Jak rychle vyléčit nachlazení v dětské lidové prostředky doma.

Pokud je dítě starší než tři roky a nemá alergii na med, lidové prostředky rychle pomohou vyléčit zima:
1. Dejte dítěti před spaním pít sklenici teplého mléka s 1 polévkovou lžíci. Já med a 1 polévková lžíce. Já máslo.
2. Smažte hrudní klec slunečnicovým olejem, poté naneste med na horní část polyethylenové a vlněné tkaniny (pokud je dítě nasekané, pak nejdříve bavlněnou tkaninu).
3. Namažte balzám "Star" nos, whisky, ušní lalůčky, ušní lalůčky, díru mezi klíční kostí. Rub to dítě balzám, nosí teplé ponožky.
4. Dejte dítě spát.
Tato metoda je vhodná i pro dospělé.
Komprese na hrudi může být provedena, pokud teplota nepřekročí 37 stupňů. Zvláště tento lidový lék je účinný, pokud dítě neprochází kašlem po nachlazení. (HLS 2012, №6 str. 23).

Lidová léčba nachlazení u dětí - medový obklad.
Zde je podobný recept. Žena takto léčila nachlazení u dětí takto: zahřala med do tekutého stavu, rozprostřela 2 teplé bavlněné nebo flanelové ubrousky na teplý med, na záda položila jednu medovou ubrousek a druhou na hrudi. Top pergamenový papír a teplo zabalené. Poté krmila dítě horkým mlékem nebo čajem s malinami a dala je do postele. Ráno, kde zmizela pouze teplota, kašel, rýma, sípání. (HLS 2012, №7 str. 30).
Pokud má dítě nachlazení, nemůžete na ubrousky aplikovat med, ale přímo si ho otřete. V horní části lněný ručník, komprimovat papír, teplý šátek. Bylo by dobré dát pacientovi drink na noc diaforetického čaje. (recept z HLS 2004, №13 str. 7).

Olejový obklad je jednoduchý prostředek pro nachlazení u kojence.
Když ještě nebyla rok stará, onemocněla pneumonií. Kromě hlavní léčby bylo zapotřebí zahřátí hrudníku, pro takové dítě nebyly vhodné hořčičné omítky. Matka dítěte pak byla doporučena, aby namočila tkaninu rostlinným olejem, aby zabalila hruď dcery hadříkem, obcházela oblast srdce na horní části plátna a vaty. Všechny uvázat teplý hadřík, nechat přes noc. Tento obklad se jemně zahřívá, nepoškozuje. Zatímco dítě bylo malé, moje matka vždy studeným olejem zkomplikovala olej, rychle kašlala a sipotovala v hrudi. (HLS 2008, №16 str. 30).

Olejový med pro děti.
Dítě zachytilo zimu - v plicích se ozvalo sípání, podezření na zápal plic. Přítel navrhl jednoduchý způsob léčby nachlazení u dítěte. Máma udělala dvě procedury a všechno zmizelo jako ruka. Od té doby, aby se dítě rychle vyléčilo, používá tento lidový lék.
Je nutné dobře promíchat 1 polévková lžíce. Já vodka. 1 polévková lžíce. Já med a 1 polévková lžíce. Já rostlinného oleje. Toto složení silně namazává hřbet bez tření. Šaty dítě v teplém flanelové košili, položil na košili hořčici namočenou na straně papíru papíru dozadu. Na hořčicovou omítku položte vlhký hadřík tak, aby déle nevysychal, polyethylen a froté ručník. Zajistěte celou tuto strukturu širokým obvazem, nahoře nasaďte teplou košili a pak vlněný svetr. Udržujte 3-4 hodiny. Lepší dělat v noci. Opakujte každý druhý den. (HLS 2004, № 2 s. 25).

Léčba nachlazení u dítěte doma s kafrovým olejem.
Pokud má dítě nachlazení, vždy mu pomůže vyléčit ji z lidového léku na nachlazení: otřete prsa, záda, nos a chodidla dítěte gáforovým olejem, nasaďte si vlněné ponožky a postel. (HLS 2012, №12 str. 30).

Léčba nachlazení u dětí doma s hořčicí a medovým obkladem.
Takový obklad pomůže dítěti rychle vyléčit zima: smíchejte stejné díly suché hořčice, mouky, vodky, medu, slunečnicového oleje - všech 1 lžičky a 5 kapek jódu. Směs naneste na gázový ubrousek a na noc jej upevněte na zadní stranu. Nebude hořet, jen příjemné teplo. (HLS 2004, №10 str. 15).

Jak bylo možné vyléčit zima u dítěte s borovicovou marmeládou doma.
Dítě, kvůli zdravotní chybě za rok (od jednoho a půl do dvou a půl roku), mělo desetkrát pneumonii. Po třetí, lékař řekl, že dítě nepřežije další zánět. Pak se babička léčila dětskými lidovými prostředky. Souběžně s užíváním antibiotik krmil dětský med na noc, dával medové koláče a dával nádhernou směs z mladých vrcholků borovice nebo jedle. Vrcholy by měly být sbírány, dokud jsou ještě 10-20 cm dlouhé bez jehel. Od vrchů měkkého hadříku k čištění pryskyřičných šupin a přeskočení přes mlýnek na maso. Výsledná hmota se smíchá s medem v poměru 1: 1, rozloží se na sterilní nádoby, nalije se vrstva cukru na vrchol, aby se zabránilo plísni. Vložte chladničku.
S chladem, kašel z této směsi, připravte čaj: 1 polévková lžíce. Já s horní, zalijeme 300 ml vroucí vody, trváme na tom, až se zahřeje. Tuto infuzi rozdělíme do tří dávek, dospělý si ji může vypít najednou. Účinek přichází velmi rychle, kašel se stává měkkým, prochází rychle.
S pomocí tohoto nástroje bylo možné dítě zcela vyléčit, trvalé nachlazení se zastavilo, vyrostlo zdravé. (HLS 2010, №9 str. 8-9).

Medový dort z nachlazení a bronchitidy u dětí.
Pro přípravu medových dortů musíte vzít:
med - 1 polévková lžíce. Já
hořčice - 1 polévková lžíce. Já
rostlinný olej - 1 polévková lžíce. Já
mouka - 1 polévková lžíce. l..

Vše smíchejte, zahřejte v troubě po dobu 3-5 minut, rozdělte hmotu na dvě části, vložte do tkaniny a připevněte na hruď a záda dítěte širokým obvazem nebo látkou. Nasaďte si teplou halenku nahoře, dejte dítě spát.
Tento lidový lék může vyléčit i pneumonii u dítěte, nemluvě o nachlazení a bronchitidě. (HLS 2002, №24 str. 18).

Jak rychle vyléčit dítě

Studený (nebo ARVI) je častý a častý výskyt u dětí mladších 5 let. Zpravidla dítě zřídka onemocní před dosažením věku dvou let. Za prvé, protože je chráněn protilátkami, které obdržel z mateřského mléka. Za druhé, protože není v kontaktu s velkým počtem lidí. Ale když dítě začne socializaci a chodí do mateřské školy, všechno se změní. Dokonce i silné dítě může onemocnět téměř každý měsíc. Nebojte se, ve většině případů je to normální, mnoho dětí prochází adaptací. Tělo je tvořeno, učí se odolávat velkému množství virů a mikrobů ve vnějším světě. Úkolem rodičů v této situaci je usnadnit průběh nemoci různými způsoby a posílit imunitní systém tak, aby obrana dětského těla v budoucnu vydržela virus. V tomto článku se naučíte, jak odlišit nachlazení od jiných nemocí, jak potlačit nemoc na samém počátku, a také vám řekneme o mnoha způsobech, jak rychle a bezpečně léčit ARVI.

Jak pochopit, že dítě zachytilo zimu

Běžné příznaky nachlazení jsou průtok nosem, nevolnost, kýchání, zarudnutí očí. S chladem se může teplota zvýšit - i když to není požadavek. Obecně se zhoršuje pocit pohody drobků - stává se náladovým, plačícím, žádá o ruce, ztrácí chuť k jídlu. Pokud má dítě více než dva roky a může se vyjádřit sám, děti ukazují, co přesně bolí. Často, když máte nachlazení, máte bolest v krku - dítě na to poukazuje. Můžete si prohlédnout sliznici hrdla čistou lžičkou - pokud je červená, nemělo by být pochyb - dítě chytilo ARVI.

Často je zima zaměňována za otravu jídlem. Koneckonců, dítě při vysokých teplotách může mučit zvracení a průjem. Pokud se průjem a zvracení opakují, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem, dehydratace je extrémně nebezpečná pro malé děti. V tomto případě, aby se správné diagnózy také pomůže krku. Pokud to není červené - spíše všechno, dítě je otrávené. Pokud červená - s vysokou pravděpodobností můžeme říci, že drobek zachytil SARS, který mimochodem může často projevovat poruchy gastrointestinálního traktu.

Studené symptomy se také objevují u dětí, u kterých se rozvinula infekční mononukleóza. Onemocnění způsobuje virus Epstein-Barr. V této nemoci je vysoká teplota, kterou je těžké snížit, hnisavé nebo červené hrdlo, lymfatické uzliny se zvyšují. Chcete-li identifikovat nemoc, musíte projít testy na atypické mononukleární buňky. V každém případě, pokud si nejste zcela jisti, že se jedná o zimu, musíte se poradit s lékařem, který vám poskytne správnou diagnózu.

Co dělat při prvním znamení zimy

Pokud zaznamenáte primární příznaky onemocnění u dítěte, je velmi důležité zahájit léčbu co nejdříve. Konec konců, včasná reakce potlačí nemoc v zárodku. Co dělat, když je dítě studené nebo přišlo ze zahrady s hlenem?

 1. Nejdříve musíte dítě zahřát. Pokud dítě nevadí, můžete si vzít horkou koupel. V každém případě musí být voda nejprve pohodlná a teplá a teplota se může postupně zvyšovat. Pak dítě zahřeje.
 2. Poté může dítě umýt nos. Zaprvé to umožní, aby byl virus vyplaven ze sliznice, která se nemusí zcela vstřebat do těla. Za druhé, mytí pomůže odstranit přebytečný hlen a odstranit otok, který vám umožní znovu dýchat nosem. Pro mytí, můžete použít odvar bylin, roztok furatsilina nebo miramistina, slané vody. Opláchnutí může být provedeno jednoduše tím, že výtok z konvice na dítě nos. Dítě by mělo otočit hlavu na stranu, dokud se z ostatních nosních dírek nevyskytne proud. Ukažte příkladem, jak by dítě mělo jednat. Děti musí propláchnout nos fyziologickým roztokem. Kapku nasajte do nosní dírky kapkou fyziologického roztoku. Poté použijte odsávačku pro nos, který vytáhne všechny nepotřebné hleny. V případě vážného vybití (hnisavý charakter), může být dítě přijato pro mytí na ORL. Přístroj "Kukačka" vytáhne všechny zbytečné z dutin a antibakteriální kompozice odolává dalšímu rozvoji zánětu.
 3. Kromě mytí může dítě provádět inhalaci. Vynikající nebulizační zařízení rozprašuje minerální vodu nebo speciální přípravky do nejmenších částic, které přímo spadají do plic. Rozprašovač dokonale léčí kašel, hlen a červené hrdlo, potlačuje zánět révy. Není-li takové zařízení doma, můžete jednoduše dýchat nad umyvadlem horké vody, pokryté ručníkem. Pro inhalaci můžete použít odvar z brambor nebo heřmánku, esenciálních olejů z eukalyptu nebo tinktury z měsíčku.
 4. Po tom, dítě potřebuje, aby hořčice koupel pro nohy. Tento postup je povolen pro děti starší tří let. Aby se dítě nevyděsilo a nevynucovalo, jednoduše s ním položte nohy do umyvadla horké vody. Do kapaliny přidejte trochu suché hořčice. Čas od času nalijte horkou vodu do nádrže. Po koupeli je třeba si nohy dobře osušit, na holé kůži si nasadit vlněné ponožky. To vytváří další účinek na aktivní body nohy. Tato masáž posiluje imunitní systém a aktivuje zvýšený krevní oběh.
 5. Hořčičná koupel by měla být provedena před spaním. Než si však přejete, aby se dítě dobře vyspalo, musíte ho potřít hrudníkem a hřbetem jezevcem nebo husím tukem. Tuk se dlouhodobě zahřívá a dobře se zahřívá. Pokud je rýma, vyhřívejte dutiny vařenými vejci nebo teplou solí v sáčku.
 6. Poté dejte dětský čaj s malinami. Malina má silnou diaforetickou vlastnost. Tento nápoj umožní tělu důkladně se potit - hlavní věcí není dostat se z pod deku.

Po splnění všech těchto podmínek, ráno si nepamatujete, že dítě bylo nemocné včera. Nicméně, pamatujte - tento soubor opatření je účinný pouze na počátku nemoci.

Pijte dostatek vlhkého vzduchu

Ve všech zdrojích pro léčbu nachlazení naleznete doporučení pro těžké pití. Málokdo však ví, že virus není léčen léky. Všechny antivirotika mají pouze schopnost zmírnit symptomy. Pouze tekutina může pomoci odstranit virus z těla. Čím více dítě pees, tím rychleji se zotaví. Opravdu potřebujete hodně pít. Dítě ve věku tří let by mělo vypít alespoň jeden litr tekutiny denně (během nemoci). To je jediný způsob, jak urychlit obnovu. Nabízejí oblíbené šťávy z drobků, dušené ovoce, sladký čaj - cokoliv chcete, pokud pije.

Další podmínkou rychlého zotavení je vlhký vzduch. Virus žije a množí se v suchém a horkém vzduchu. Ale ve vlhkém a chladném podnebí zemře. Větrejte místnost častěji, instalujte zvlhčovač, v zimě upravujte práci radiátorů, provádějte denně mokré čištění. Kromě toho, že suchý a horký vzduch přispívá k rozvoji viru, také vysychá sliznice v nose. To vede k sekundární infekci. Kvalita vnitřního vzduchu pro nachlazení je jednou z hlavních podmínek obnovy.

Drogová léčba nachlazení

Pokud je to opravdu zima, nemusíte ji léčit léky. Zajištění dostatečného pití a vlhkého vnitřního vzduchu je zárukou rychlého zotavení. Často však děti potřebují pomoc, aby se rychle zbavily nemoci. Antipyretická léčiva mají vynikající protizánětlivý účinek. Pokud jim dáváte třikrát denně, bez ohledu na teplotu, pomáhají snížit příznaky a zmírnit stav pacienta. Mezi nimi jsou Nurofen, Ibuklin, Ibufen atd.

Pokud má vaše dítě ucpaný nos, musíte použít vazokonstrikční spreje a kapky. Dodržujte však věkovou hranici - používejte pouze ty léky, které jsou povoleny pro dítě ve vašem věku. Nelze je používat déle než pět dní. Pokud je zima bakteriální v přírodě, musíte přidat další účinné léky - Isofra, Protorgol, Pinosol.

Léčba antihistaminiky je povinná, i když dítě není alergické. Zodak, Suprastin, Zyrtec pomůže zmírnit otoky a zmírnit ucpání nosu.

Přípravky proti kašli nelze brát nekontrolovatelně, jsou přípustné pouze tehdy, jsou-li předepsány lékařem. Antitusické léky, jako je Sinekod, bojují proti suchému kašli potlačením reflexu kašle. Je-li kašel se sputem, musíte ji dostat z plic. To pomůže Mucaltin, Lasolvan, Azz, atd. V případě vypouštění sputu nepijte v žádném případě antitusické léky - tlumí kašel, sputum se nevylučuje, může vést ke stagnaci.

Jak jinak léčit nachlazení u dítěte

Shromáždili jsme pro vás nejúčinnější a nejužitečnější způsoby léčby nachlazení.

 1. Pokud je v krku, opláchnutí pomůže zbavit se jich. Děti starší než tři roky se již mohou naučit kloktat. Pro oplachy od léčivých bylin jsou vhodné antibakteriální roztoky nebo mořská voda (soda, sůl a jód).
 2. Rodiče udělají velkou chybu, když nutí nemocné dítě k jídlu a říkají, že nebudou mít sílu bojovat s nemocí. Ve skutečnosti, hodně úsilí jde do trávení jídla. Nesnažte dítě jíst, pokud nechce.
 3. Je lepší na nějakou dobu odmítnout sladké a čerstvé mléko - zvyšují zánět v krku.
 4. Pokud máte silný kašel, můžete si vyrobit medovo-hořčičný koláč. Smíchejte med, špetku suché hořčice, rostlinného oleje a mouky tak, aby bylo získáno těsto. Z ní vyndejte dort a připojte se k hrudníku. Nechte přes noc. Hořčice mírně dráždí kůži a zvyšuje krevní oběh v hrudi. Pomáhá aktivovat imunitní buňky a urychluje zotavení. Med se jemně zahřívá a olej chrání jemnou dětskou pokožku před popáleninami.
 5. V domě je třeba rozložit nakrájenou cibuli - dezinfikuje vzduch. Takže nejen léčíte dítě, ale také chráníte ostatní domácnosti před infekcí.
 6. Aby dítě dýchalo ve dvojici česneku, nasaďte na něj nakrájené plátky do žlutého vajíčka od laskavce a pověste ho kolem krku. V "vejce", aby několik děr. Tak dítě bude neustále vdechovat vůni česneku, což je velmi užitečné pro nachlazení.
 7. Pokud má dítě ucpaný nos, můžete použít lidové recepty a kapky. Šťáva z řepy, mrkve, aloe a kalanchoe dokonale léčí chlad. Pamatujte však, že je třeba ředit vodou ne méně než polovinu, protože ve své čisté formě šťávy jsou velmi horké. Předtím, než dítě kapky domácí kapky v nose, musíte je vyzkoušet sami. V žádném případě neodkapávejte mateřské mléko do nosu dítěte. Dlouho bylo prokázáno, že mléko je nejlepším krmivem pro bakterie.
 8. Jezte více vitamínu C. Jedná se o citrusové plody, dogrose, kiwi. Můžete jíst askorbicky - je kyselá a mnoho dětí jí místo cukroví. Pokud je dítě malé, můžete do potravin přidávat vitamin C. Lékárna má spoustu vitamínu C v tekuté formě (obvykle v kapkách).

Jedná se o jednoduché, ale časem prověřené způsoby, které vám pomohou rychle zvednout dítě na nohy.

Kdy navštívit lékaře

Nemůžete být léčeni bez konzultace s lékařem, pokud jsou na hrdle hnisavé plaky - bolest v krku je léčena antibiotiky. Pokud se objeví hustý, žlutý nebo zelený snot, pak se spojila bakteriální infekce a vy také potřebujete lékaře. Jakékoliv nepřirozené chování dítěte, netypické stížnosti nebo pochybnosti v diagnóze musí být projednány s lékařem. Můžete být léčeni doma, pouze pokud jsou příznaky jasné a charakteristické pro nachlazení.

Chcete-li chránit své dítě před nachlazení, musíte posílit imunitní systém - jíst správně, temperament, pít vitamíny, trávit více času na čerstvém vzduchu, aktivně se pohybovat. A pak bude chladnější. A pokud jsou, bude mnohem snazší proudit. Nezapomeňte, že zdraví a imunita dítěte je ve vašich rukou.

Jak léčit dítě s nachlazení

Všichni rodiče dříve nebo později čelí katarálním onemocněním u dítěte. Chlad, který zahrnuje seznam odrůd akutních respiračních onemocnění, je považován za jeden z nejčastějších problémů v dětství. Proto mnoho rodičů čelí otázce, jak rychle a efektivně léčit nachlazení dětí.

Akutní respirační onemocnění se může projevit různými příznaky - kašel, rýma, kýchání, bolest v krku, horečka. V závislosti na projevech onemocnění je zvolena optimální léčebná metoda, která je často složitá a spočívá v užívání léků a tradiční medicíny.

Základní pravidla pro úspěšnou léčbu

Aby se dítě rychle vyléčilo, je nutné zahájit léčbu co nejdříve, jakmile je dítě nemocné. A pokud se dospělý cítí dobře, je to pro děti vážný problém, zejména v případě drobků ve věku jednoho roku.

Ve většině případů mohou být první příznaky nemoci zcela „rozmazané“ a jsou vyjádřeny formou letargie, vyrážky na rtech, zvýšené ospalosti, nálady, ztráty chuti k jídlu. Dítě se může stát neklidným, má ostré výkyvy nálady - od nadměrné aktivity až po apatii, ve ztrátě zájmu o druhé.

Je to důležité! Pokud se tělesná teplota dítěte zvýší nad 38 °, objeví se intenzivní bolesti hlavy, které mohou „dávat“ oči - nejčastěji to není začátek akutního respiračního onemocnění, ale úplný obraz chřipky. V takových případech byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Pokud rodiče najdou chlad, který se začíná vyvíjet, je nutné poskytnout dítěti odpočinek na lůžku, nezapomenout na pravidelné větrání školky a tam mokré čištění. Nezapomeňte změřit tělesnou teplotu. Pokud nepřekročí 38 °, nedoporučuje se dětem dávat léky snižující horečku.

Aby bylo možné vyléčit zima, je nutné poskytnout dítěti hojné pití - je nejlepší dát slabý bylinný nebo heřmánkový čaj, minerální vodu bez plynu, šťávu, kompot. Mateřské mléko je dost mateřského mléka a malého množství vody. Krmení dětí s nachlazením by mělo být lehké, ale plnohodnotné, nasycené prospěšnými vitamíny a stopovými prvky.

Léčba rýmy u dětí

Jak zacházet s dítětem při první známce zimy? Vše záleží na tom, jak přesně se akutní respirační onemocnění projevuje.

Při nachlazení, nosním dýchání lze použít následující léky:

 • Mytí nosních průchodů speciálními roztoky na bázi mořské soli - bez soli, Aqualor, Aquamaris.
 • V přítomnosti hnisavého hlenu se používají kapky s baktericidním účinkem nebo bylinnými přípravky - Pinosol, Collargol, kapky s vazodilatačním účinkem - Farmazolin, Nazol-baby, Galazolin.

Pokud malé dítě zachytilo nachlazení, nahromaděný obsah z nosních cest může být odstraněn speciální injekční stříkačkou.

Je to důležité! Kapky proti nachlazení v žádném případě nelze použít déle než 7 dní, protože mohou být návykové a způsobují rozvoj tzv. Lékařské rýmy.

Je velmi důležité sledovat teplotu těla dítěte a včas používat antipyretika, pokud vzrostla nad 38 °.

Léky proti kašli a teplotě

Léčba kašle u dítěte s nachlazením závisí na tom, zda je kašel mokrý nebo suchý. V závislosti na tom mohou být použity vykašlávací nebo mukolytické léky.

 • Při suchém kašli - Alteyka, Herbion, Prospan.
 • Při mokrém kašli - Lasolvan, ACC, Mukaltin, Bromhexin.

V případě zánětu, zarudnutí hrdla, stejně jako obtížné polykání, mohou být použity spreje s protizánětlivým nebo antibakteriálním účinkem, například Orasept nebo Chlorafilipt. Považováno za účinné je použití inhalací, jak páry, tak i speciálního zařízení - nebulizéru.

Abyste přesně věděli, jak léčit nachlazení u dětí, abyste se ho mohli rychle zbavit, musíte pečlivě sledovat teplotu těla dítěte, protože při vysokých teplotách je přísně zakázáno vdechování páry a další zahřívání.

Je to důležité! Pokud má dítě vysokou tělesnou teplotu, která nevydrží s antipyretiky déle než 2 dny, další léčba se provádí v nemocnici.

Pro snížení tělesné teploty doma je nejlepší použít antipyretika ve formě sirupů - Ibuprofen, Paracetamol, Efferalgan.

Pokud teplota trvá déle než 2 dny, dítě by mělo být neodkladně předvedeno pediatrovi.

Léčba nachlazení u dětí, včetně počáteční fáze, v žádném případě nemůže být zapojena na vlastní pěst. I při minimálních příznacích nemoci je nutné zavolat pediatra, protože jen lékař si bude moci vybrat nejlepší léčbu.

Léčba lidových prostředků

Terapie s lidovými prostředky může být účinným doplňkem léčby drog. K tomuto účelu můžete použít bylinné, infuze a odvar, čerstvě připravené šťávy z léčivých rostlin a další prostředky.

 • Při prvních příznacích nachlazení můžete použít recept s cibulí - jemně nasekat velkou cibuli, po které dítě musí inhalovat jeho vůni 5-6 krát denně.
 • Pro léčbu rýmy u kojenců můžete použít čerstvě vymačkanou řepnou šťávu, kterou je třeba kopat 3-4 kapky.
 • Se stejným účelem můžete použít aloe šťávu - novorozenci a děti ve věku 3 let šťáva se ředí vodou ve stejném poměru.
 • Nosní cesty mohou děti umýt osolenou vodou s tinkturou měsíčku (lžička na 500 ml vody).
 • Dítě v kojeneckém věku je doporučeno pohřbít 2 kapky mírně zahřátého mateřského mléka 2-3 krát denně.

K dnešnímu dni existuje několik tisíc populárních receptů na kašel a nachlazení u dětí, které lze použít doma.

Infuze máty je jedním z nejúčinnějších a rychle působících supresiv kašel. Pro jeho přípravu by se měla lžička máty peprné přelít přes 200 ml horké vody, umístit na malý oheň a simulovat po dobu 5 minut. Když se vývar trochu vychladl, je třeba ho vypustit, v kombinaci s lžící medu a čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Prostředky k pití před spaním.

Mléko s máslem se často používá k léčbě nachlazení u dětí, které je doprovázeno kašlem s obtížným vyzařováním sputa. Ve sklenici vařeného mléka musíte nalít ½ lžičky přírodního másla a sody, zamíchejte a dejte dítěti pití.

Jeřáb s medem - vynikající diaforetikum, které se doporučuje pít před spaním

Česnek s mlékem - tento léčivý nápoj není o nic méně užitečný. 2-3 stroužky česneku je třeba vyčistit a přeskočit přes lis, pak se nalije do malého hrnce s mlékem. Nápoj je třeba přivést k varu a nechat pít dítě. Česnek má silné antimikrobiální vlastnosti a za účelem zlepšení jeho chuti můžete přidat citrónovou šťávu a med.

Se zvýšením tělesné teploty mohou být předepsány odvar a infuze s diaforetickými vlastnostmi, jako je lípa nebo jeřáb. Vápno odvar - účinný lidový lék na snížení tepla. Připravuje se velmi jednoduše - suché nebo čerstvé vápno květ by měl být přelitý 2 šálky vařící vody, zakryté pevně a nechat stát. Lék se užívá na lžíci třikrát denně, pro děti od 3 let se doporučená dávka zvyšuje na 2 lžíce.

Rowan, červený i černý, se liší v diaforetických a protizánětlivých vlastnostech. Lžíce předdrcených bobulí by měla být nalita do nádoby s 200 ml horké vody, nechat vyluhovat po dobu 2-3 hodin. Před použitím je doporučeno opětovně ohřát bobulový sirup a vypít lžíci hodinu před každým jídlem.

Černá ředkev je populární lidový lék, který se používá k léčbě chřipky a nachlazení u dětí. Extrémně užitečné vlastnosti ředkvičky šťávy. Chcete-li ho dostat do kořene, musíte udělat malou kruhovou depresi, vložit do ní lžíci medu. Po nějaké době bude díra zcela naplněna šťávou, kterou musíte po celý den vzít 4-5 krát.

Časté nachlazení u dětí je běžným problémem, který znepokojuje každého rodiče. Komplexní léčba onemocnění, spočívající v léčení drog a používání lidových prostředků, vám umožní rychle se zbavit nemoci, zabránit jejímu dalšímu rozvoji a posílit obranyschopnost těla.

Dětská zima, léčba dětí

Časté nachlazení je stav, kdy se děti cítí horší, teplota stoupá, rýma a kašel se objevují. Před léčbou dítěte musíte kontaktovat pediatra a vyšetřit ho na dětské klinice. Doma, v kritických případech, mohou být dětem samy podávány antipyretika (rektální čípky nebo sirup). Během nemoci by dítě mělo pít co nejvíce tekutiny.

Důvody

Společné nachlazení je společný název pro různé infekční nemoci dýchacích orgánů. Stav dítěte se může v důsledku chřipky nebo ARVI zhoršit. Potom se onemocnění může proměnit v rýmu, sinusitidu, antritidu, záď, zánět průdušek, pneumonii, tracheitidu, laryngitidu, faryngitidu. Různé mikroorganismy ovlivňují dýchací systém na různých úrovních. Rhinoviry se usazují v nose, adenoviry - v hltanu, respiračním syncytiálním viru - v průduškách.

Faktory, které vyvolávají katarální respirační onemocnění:

 • hypothermie;
 • snížená imunita;
 • virové nebo bakteriální infekce.

Dítě může unést doma nebo chodit na ulici, v kontaktu s nemocnou osobou. Nejčastěji se v chladném období roku vyskytuje zima. Během epidemie chřipky mohou děti chytit virus prostřednictvím hraček nebo předmětů pro domácnost.

Přispívajícími faktory onemocnění jsou poruchy příjmu potravy, vzácný pobyt na čerstvém vzduchu, dieta chudá na vitamíny a neaktivní životní styl. Oblečení by mělo být vždy na počasí. Nemůžete zabalit dítě. Je třeba dbát na to, aby nebyl studený, a nenechávejte mokré nohy.

První příznaky nachlazení u dítěte

Sám dítě nemůže říct, že má chlad. Je nezbytné pečlivě sledovat jeho chování a stav. Pokud je náladový, ospalý z žádného důvodu, nechce hrát a jíst, pak je to signál hrozící nemoci.

Příznaky studené u dětí, které vyžadují pozornost:

 • letargie;
 • nadměrné pocení;
 • respirační selhání;
 • zarudnutí očí;
 • kašel;
 • nosní výtok;
 • vysoká horečka;
 • volné stolice;
 • kožní vyrážka;
 • bledost kůže.

Není vždy možné pochopit, co je to etiologie onemocnění. Když se virová infekce tělesná teplota prudce zvýší, až na 39 stupňů. Naopak s bakteriemi se postupně zvyšuje. V tomto případě teplota nepřesáhne 38 stupňů. Stanovení typu onemocnění je možné pouze na základě analýz. V závislosti na tom, co způsobilo nemoc - virus nebo bakterie, je v tomto případě předepsána vhodná léčba.

Co když má dítě chlad?

S nachlazením musíte dát pacienta do postele. Během nemoci je zakázáno hrát venku s jinými dětmi. Místnost, kde je dítě, musíte větrat. Teplota v místnosti by neměla být nižší než + 22 ° C. Pokud je chladno, můžete zapnout topení.

Vnitřní vzduch by neměl být příliš suchý. Pravidelně jej navlhčujte postřikovačem. Mokré čištění můžete provádět 2x denně. Domácí oblečení může být vyrobeno z bavlny, lnu, ale ne syntetické. Dítě se může často potit, takže bude muset oblečení měnit mnohokrát.

Pacient by měl dostat dostatek tekutin. Můžete vařit mléko, dělat bylinný čaj, kompot ze sušeného ovoce nebo šípky, šťávu z čerstvých plodů a ovoce. Je nutné pacientovi vodu často, ale postupně, je lepší - 50 ml najednou. Kapalina může být teplá, ale ne studená nebo horká.

Děti od 1 roku by měly být schopny vyhodit nos do šálu. Tak vyčistí nosní průchody z nahromaděného hlenu. Jeho rodiče pravidelně čistí nosní sputum. Malé děti se nečistí odsáváním.

Před čištěním nosu se do nosních cest vpraví jedna kapka mateřského mléka nebo rostlinného oleje, aby se změkčil obsah sušiny. Můžete použít fyziologický roztok nebo roztok sody. V tomto případě vezměte 1 lžičku soli nebo sody na litr vody. Nemůžete pohřbít nos sprejem nebo hruškou pro děti do 3 let, tento způsob léčby může vést k zánětlivému procesu, jako je otitis. Mytí nosních cest může být provedeno pomocí lékárenských nástrojů, jako je Aqualor, Aquamaris.

Pro usnadnění vylučování hlenu suchým kašlem může dítě dostat čaj od matky a nevlastní matky, heřmánku a nejprve provést lehkou masáž, poté hrudník. Malé děti nemohou být inhalovány, z tohoto hlenu může bobtnat a blokovat dýchací cesty.

Pokud má dítě první známky nachlazení, musíte zavolat dětského lékaře do domu. Nemůže být dovoleno protékat nemoc. Pokud děti nejsou ošetřeny nebo to špatně, hustý hlen může brzy hromadit v dýchacích orgánech. Malé děti si mohou těžko vyfouknout nos nebo se zbavit hrdla. To může později vést k bronchitidě, pneumonii, akutnímu respiračnímu a srdečnímu selhání a dokonce i smrti.

Diagnostika

Nemocné dítě potřebuje co nejdříve ukázat dětskému lékaři. Lékař provede auskultaci plic, zkontroluje si hrdlo, nos, předepíše testy krve a moči. Pokud je to nutné, pacient provede rentgen, ultrazvuk, CT. V laboratoři si děti vyzvednou antibiotikum, pomocí kterého můžete vyléčit bakteriální infekci.

Léčba dětí

Léky a dávkování pro děti s nachlazeními určené ošetřujícím lékařem. Léčbu může předepsat pouze odborník. Nachlazení se léčí antipyretiky, léky proti kašli, studenými kapkami, antibiotiky pro poškození bakterií a antivirotiky proti chřipce.

Každý věk má své vlastní schválené léky. Děti by neměly dostávat léky na léčbu tříletého dítěte. Pokud je lék bezpečný pro kojence, může být použit pro starší dítě.

Je nutné užívat léky podle návodu k použití. Je v každém balení léků. Je nutné dodržovat režim a dávkování. Je nutné věnovat pozornost kontraindikacím léku. Pokud je dítě alergické na některou složku léku, musíte ho přestat používat.

Sirupy v kašli se nespotřebovávají déle než 7 dní a kapky z nachlazení lze použít po dobu 3 až 5 dnů. Pokud léčba nedává výsledek, je třeba se znovu poradit s lékařem a znovu jej prozkoumat. Možná má dítě komplikace. Lékař by mohl nesprávně diagnostikovat a předepisovat léky.

Bezpečná dětská studená medicína

 1. Pro novorozence - Paracetamol (na teplotu), Viferon (antivirotikum), Nazivin (z nachlazení), Lasolvan (z kašle), IRS 19 (ke zvýšení imunity).
 2. Pro děti od 1 do 2 let - Panadol (o teplotě), Laferon, Tsitovir (antivirotikum), Broncho-munal (pro zvýšení imunity), bromhexin (pro kašel).
 3. Pro děti do 2 let - Ibuprofen (teplota), Ingalipt (bolest v krku), Xylin (z nachlazení), Ambroxol (kašel), Tamiflu (antivirotikum), Immunal (ke zvýšení imunity).

Léčba nejmenších

Počínaje jedním měsícem věku mohou být dětem podávány mukolytika, tj. Látky, které ztenčují sputum v průduškách a přispívají k jeho vylučování. Ambroxol, Ambrobene ve formě sirupu, se podává kašli kojícímu dítěti. Lék se užívá po jídle v půl lžičky dvakrát denně po dobu 5 dnů. Od 6 měsíců můžete dát Bronhikum a Lasolvan.

Kojenci jsou předepsáni vykašlávání, například Gadelix, Linkas. Od běžného nachlazení doporučujeme použít Aquamaris, Nazoferon, Vibrotsil, Laferon, Vitaon, Baby Doctor "Clean nose". Pokud je zácpa nosu způsobena bakteriální infekcí, použijte Protargol kapky. Tento účinný lék rychle odstraňuje příznaky nachlazení. Pro snížení teploty rektálních svíček. Od narození můžete používat Viburkol, od 1 měsíce - Tsefekon D, od 3 měsíců - Panadol a Nurofen.

Pokud je běžné nachlazení způsobeno bakteriální infekcí, mohou být děti mladší než 1 rok léčeny antibiotiky. Takový studený lék pro děti předepsané na zápal plic, akutní bronchitida. Pro léčbu můžete použít Penicilin, Amoxicilin, Cefalexin, Cefadroxil ve formě injekcí. Antibiotikum není předepsáno pro ARVI, ale pokud teplota dítěte neklesne na dlouhou dobu, kašel se zvyšuje pouze a snot má hnědou barvu, tyto léky lze také použít. Antibakteriální léčiva se používají, pokud se bakteriální infekce připojila k virové infekci.

Jak léčit nachlazení u dítěte do 2 let

Děti od 1 roku do 2 let od běžného nachlazení jsou předepsány Naphthyzinum, Rinorus, Sanorin, Nazol Bebi. Jedná se o vazokonstriktor, který nelze používat déle než 3 dny. Děti obvykle před každým krmením dvakrát denně do každé nosní dírky upustí jednu kapku. Nosní kongesce může eliminovat ropné produkty, například Pinosol. Pro virovou infekci se používají interferon a Grippferon. Pro kašel je dítěti předepsán Mukaltin, Ambroxol, Bromhexin. Léky dávají ve formě sirupů. Tablety se nedoporučují pro děti do 5 let, děti mají úzký jícen a mohou se na ně zadusit. Ibuprofen nebo paracetamolový sirup se podává z vysoké teploty.

Studená léčba u dětí ve věku od 2 let se provádí pomocí takových léků proti kašli jako Ambroxol, Bronholitin, Fluimucil. Od tohoto věku můžete aplikovat nový vazokonstriktor z nazální kongesce - Tizin, Otrivin. V těžkých případech hnisavé rýmy nebo sinusitidy se používají antibakteriální kapky z běžného nachlazení, například Isofra, Polydex.

Pokud má dítě nachlazení, nemůžete dělat bez vitaminových přípravků. V případě oslabené imunity jsou předepsány Pikovit, AlfaVit, Mult-Tabs. Vitamínové prostředky do 3 let se nejlépe užívají ve formě sirupů.

Lidové léky

Léčbu dětí nachlazení pomocí tradiční medicíny. Z vysokoteplotního použití se používá acetátové stírání. Za tímto účelem se ocet ředí na polovinu vodou, ručník se navlhčí v roztoku a otře se s ním čelo, hrudník, záda, paže, nohy dítěte. Můžete mokrý celý list a zabalit dítě.

Malina má dobré diaforetické vlastnosti. Vařené listy, keřové větvičky. Pomáhá eliminovat toxiny z těla malinového džemu, vyrobené z mletých bobulí s cukrem.

Při nachlazení může pacient dostat limetkový čaj. Počínaje ve věku tří měsíců je dítěti dáno kompót Antonovských jablek s přídavkem medu. Kašel pomáhají odvarům různých léčivých bylin. Před použitím je třeba zjistit, zda je na ně pacient alergický.

Recept na to:

 1. šalvěj (heřmánek, kopřiva, třezalka jatečná, jitrocel, podběl, kořen lékořice) - 1 lžička;
 2. voda - 250 ml.

Voda se vaří pár minut. Vařená voda se nalije na drcenou léčivou rostlinu, pro kterou dítě nemá alergie. Trvejte na 30 minutách, filtrujte. Tinktura je vyrobena ze smaltu nebo skla. Dej nemocnému dítěti pít 3x denně po dobu 80 ml.

Doma si můžete připravit pro děti studený lék na bázi medu. Například medový dort. Připravte si měkké těsto z mouky, rostlinného oleje, vody a medu. Položte ho na dětskou hruď po dobu 10 minut.

Listy zelí napomáhají „rozvířit“ kongestivní procesy v hrudi. Je lehce vařený. Zjemněný teplý list je potřený medem a aplikován na hrudník. Můžete si dát ručník na horní části obložení pod montážní tričko. Před použitím pro léčbu včelích produktů, musíte udělat test na alergie.

Kašel pomáhá teplému mléku s medem a máslem. Všechny ingredience jsou smíchány ve sklenici a dítěti dávají lžičku se silnými útoky. Ve 200 ml mléka můžete přidat půl lžičky sody, čímž připravíte alkalický nápoj. Tento nástroj pomáhá rychle zředit hlen v průduškách a odstranit viskózní sputum.

Nástup rýmy nebo kašel, když ještě není horečka, může být léčen pomocí oteplování suchých lázní na nohy. K tomu se na pánvi vypálí 1 kg soli, přidá se 50 g strouhaného zázvoru a směs se nalije do pánve. Baby nosit ponožky z bavlny a požádal, aby chodili na teplé "písek" pár minut.

Můžete ohřát nohy v pánvi horké vody (60 stupňů). K tekutině se přidá špetka soli a lžíce hořčice. Držte nohy ve vodě asi dvacet minut. Pak je otřete do sucha a položte na teplé ponožky.

Zima, děti starší než jeden rok mohou pít Kalanchoe šťávu v nose. 2 kapky do každé nosní dírky. Edémová sliznice dobře odstraňuje roztok sodou, solí a jodem. Takže doma připravit mořskou vodu. Sklenice kapaliny se přijímá v lžičce sody a soli "plus" 1-2 kapky jódu.

Uzel může být vyléčen čerstvou řepnou šťávou. Smíchá se ve stejném poměru s teplou vodou. Je nutné vniknout do nosu třikrát denně jednu kapku do každé nosní dírky. Místo řepy, můžete si vzít mrkev šťávu, petržel a vodu ve stejném poměru. Pokud přirozený lék v nose hodně peče, koncentrace roztoku se změní. Do šťávy se přidává více čisté vody.

Můžete si zahřát nos pomocí teplého tvarohu. Aplikuje se na nos několik minut. Můžete si kaše vařené brambory, a z bramborové kaše, aby masku na čelistní dutiny. Aby se hmota neplazila po tváři, tvaroh nebo brambory se zabalí do tenkého hadru.

Pokud nemocné dítě nemá chuť k jídlu, nemusí být krmeno silou. Hlavní věc, kterou pil hodně vody. Pokud nechce pít, můžete mu nalít injekční stříkačku bez jehly na vnitřní povrch tváře 2 ml vody každých 30 minut, zejména v noci s horečkou. Nemusí zahřívat pacientovy zábal.

Můžete si vzít cibuli nebo pár stroužků česneku a rošt na jemné struhadlo. Děti potřebují pár minut na dýchání párů těchto rostlin. Kaše může být rozložena na talíře a umístěna do různých koutů místnosti, kde je pacient. Čas od času by měla být strouhaná cibule a česnek v místnosti nahrazeny čerstvým.

S vysokou tělesnou teplotou nemůže dělat oteplování obklady nebo vany na nohy. Tyto procedury mohou být dokončeny poté, co horečka ustoupila. Tělesná teplota až 38 stupňů se snaží nezranit. Pokud je nad touto značkou, rektální čípky pomohou rychle snížit. Horečka může způsobit křeče. Aby nedošlo k přivedení dítěte do takového stavu, měla by být horečka snížena o sirupy nebo rektální svíčky.

Prevence

Aby děti byly méně nemocné a zůstaly zdravější, je třeba posílit jejich imunitu. Za tímto účelem je nutné pravidelně navštěvovat čerstvý vzduch, zpevnit dítě pomocí procedur vody nebo vzduchu. Před spaním můžete naučit dítě umýt nohy ve studené vodě. No posiluje tělovou koupel, ale malé děti by neměly být v parní lázni déle než 5 minut. Koupání v lázni by mělo být minimálně 2-3 krát týdně. Můžete přidat do vodních odvarů bylin, dubové listy, černý čaj.

Děti by měly dostávat pravidelně dost potravy pro svůj růst a vývoj vitamínů, minerálů, tuků a sacharidů. Ve stravě by měly být přítomny mléčné výrobky, maso, obiloviny, ryby, čerstvé ovoce a zelenina.

V zimě nebo na jaře je nutné použít farmaceutické vitamínové komplexy. Med, ořechy, citrusové plody, sušené ovoce pomáhají odolávat nemoci. Dítě musí být každý den vyjmuto za každého počasí, s výjimkou silného deště a větru. V létě se doporučuje odpočívat v blízkosti nádrže, nejlépe ze všech - k moři.

Abyste se vyhnuli závažným komplikacím, při prvních příznacích nemoci musíte přijít k lékaři k vyšetření na dětské klinice. Děti mohou chladit 2-4 krát ročně. Pokud děti onemocní častěji, mají vážné problémy s imunitou a následně se zdravím. Během epidemie chřipky musíte být méně často na přeplněných místech a nemít kontakt s pacienty.

Zima je stav, kdy dítě začíná kašlat, kýchat a jeho tělesná teplota stoupá. Viry a bakterie mohou způsobit onemocnění. Podchlazení může vyvolat krizi. Léčba by měla být prováděna za studena. Za tímto účelem je nutné se domluvit s lékařem a vyšetřit. Pediatři předepisují dětem všechny potřebné léky. Během léčby musíte pít dostatek tekutin, více odpočívat a dodržovat doporučení lékaře.

Dítě je zima: připomínka rodičům

Co si rodiče nejvíce myslí, když přemýšlí o svém dítěti? Samozřejmě, o zdraví. Zdraví je něco, co není možné koupit, snadno ztratit a není tak snadné se vrátit.

Nejčastěji děti trpí nachlazením, které mnoho rodičů léčí samy, protože to považuje za snadný úkol. V předvečer chladných podzimních dnů a časté nachlazení bych já, Natalya Maikova, neonatologka, chtěla mluvit o léčbě a prevenci nachlazení u dětí.

Hledám lékaře pro dítě

Dítě se probudilo s bolestmi v krku a horečkou? „Proč jdeme na kliniku? Můžeme to zvládnout sami - takové rozhodnutí často dělají zkušení rodiče, kteří nechávají doma studené dítě. Někdo nechce rušit již tak přetíženého okresního pediatra, někdo již předem předpovídá, že bude jmenovat, a někdo mu nevěří vůbec.

Takové rozhodnutí však velmi často vede k tomu, že je vynechána velmi závažná infekce, hromadění bakteriálních komplikací nebo domácí léčba prostě nepřináší pozitivní výsledky. Proč se to děje?

 • Za prvé, pod rouškou zimy se mohou skrývat jiné nemoci, někdy velmi závažné, jako je meningokoková infekce, otitis, angina pectoris, pyelonefritida a další. Vyžadují zvláštní léčbu a doporučuje se začít s časnými příznaky.
 • Za druhé, rodiče nemohou vždy včas vidět, že se bakteriální komplikace objevily na pozadí banálního chladu.
 • Za třetí, při léčbě dětí je důležité vzít v úvahu jeho věk a hmotnost, aby byl přípravek podáván ve správném dávkování. To platí zejména pro léčbu nachlazení u kojenců, pro výběr léků, pro které je silně omezeno věkové rozmezí.

Zdravotní vyšetření nemocného dítěte s nachlazením je tedy povinné. A to nejen v den nemoci, ale také v dynamice, až po zotavení.

Vysoké teploty nejsou důvodem k panice.

Co je zima? Lékařsky řečeno, jedná se o akutní respirační onemocnění, při jehož vývoji jsou viry vinné a méně často bakterie. Ale ne všichni souhlasí s tím, věřit, že hypothermia, tahy a mokré boty, a ne infekce, být více často na vině za vývoj běžného nachlazení. Nejedná se však o příčiny nemoci, ale pouze o souběžné faktory, na jejichž pozadí se lokální imunita snižuje, což je důvod, proč dítě onemocní zimou. Přímou příčinou zánětlivých procesů jsou viry a bakterie.

Jeden z prvních příznaků nachlazení je tedy horečka, kvůli níž mnoho rodičů někdy jen paniku a snaží se snížit její nárůst. Nebojte se tolik, protože nárůst teploty během zimy je normální reakce těla na vstup cizích a patogenních mikrobů do něj. Při vysokých teplotách tyto mikroby umírají. Proto je nutné dát dítěti "teplotu", srazit jen velmi vysoké hodnoty.

Většina pediatrů souhlasí, že není nutné porazit teplotu u dítěte, pokud není vyšší než 38,5 stupně. U některých dětí se to však provádí při nižších hodnotách, například u dětí s anamnézou křečí nebo u kojenců. To opět znamená, že lékařské vyšetření nemocného dítěte je povinné. Na základě vlastností konkrétního dítěte vám pediatr sdělí, jakou hodnotu snížit teplotu a jak to udělat správně. Ibuprofen a antipyretika na bázi paracetamolu by měla být v lékárničce.

Stává se, že dítě má pouze horečku bez známek zimy. Co to znamená? Nebo se objeví příznaky nachlazení (rýma, kašel, bolest v krku atd.) Nebo dítě nebude mít nachlazení, ale jiné onemocnění, pravděpodobně zánětlivé povahy. K pochopení této situace pomůže pediatr.

Antivirová léčiva nezaručují rychlé zotavení.

Jak rychle vyléčit dítě? Po mnoho let rodiče hledali odpověď na tuto otázku a snažili se dát svým dětem nejlepší a nejúčinnější léky. Takže v posledních letech se stala velmi módní léčit nachlazení antivirotiky. Většina z nich má podobný účinek a stimuluje vlastní imunitu. Účinnost těchto léků v léčbě nachlazení však stále není prokázána, a to, zda mají negativní vliv na imunitní systém, není zcela jasné. Proto, pro každý non-vážné nachlazení, dávat dítě “magické” svíčky a pilulky nedává smysl.

Ačkoli existují léky, které mají skutečně antivirový účinek a jejich účinnost byla prokázána, používají se pro těžké infekce, například pro těžkou chřipku. S banálním chladem nejsou potřeba.

Závěr: je možné léčit nachlazení bez antivirotik. Pravděpodobně si každý všiml, že existují děti, které obvykle onemocní 2-3 dny a nepijí pilulky, a někteří jsou intenzivně léčeni a sedí v nemocnici déle než týden. Rychlost zotavení závisí hlavně na pilulkách, ale na zvláštnostech imunity dítěte.

Antibiotika pro léčbu nachlazení u dětí jsou velmi vzácná.

Jaká je léčba nachlazení u dítěte? Možná pak antibiotika? Ne, antibiotika pro nachlazení jsou ukázána velmi vzácně. Za prvé, častější viry jsou na vině za vývoj onemocnění. Za druhé, i vrstvení bakteriální infekce je obvykle lokální. To znamená, že systémová antibiotika pro léčbu nachlazení se téměř nikdy nepoužila.

V některých případech je však infekce komplikována závažnými bakteriálními komplikacemi, pokud jsou indikována antibiotika. V tomto případě však existují známky stratifikace bakteriálních komplikací: zhoršení, druhá vlna vysoké teploty, bolest v uších nebo projekce sinusů atd.

Závěr: při léčbě nachlazení je důležité vyhodnotit dynamiku symptomů a správně to může provést pouze pediatr.

Zima není důvodem k tomu, aby se dítě uzamklo.

Dítě převinuté šátkem pod přikrývkou s teploměrem v ústech je typickým obrázkem pro reklamní léky na nachlazení. I když ve skutečnosti dítě potřebuje čerstvý, zvlhčený vzduch, pohyb, lehké oblečení a dobrou náladu.

Mělo dítě již normální teplotu nebo vůbec nezvýšilo? Takže může a měl by chodit. Je teplota stále vysoká? Pak to stojí za to pravidelně vzduch v bytě. No, pokud je doma zvlhčovač, pak by to mělo fungovat.

Musím léčit kašel?

Na léčbu kašle u dětí může mluvit donekonečna. Existuje spousta léků, které ovlivňují kašel. Princip jejich činnosti je však podobný: některé jsou vykašlávání, jiné jsou antitusické a jiné jsou kombinované. Co si vybrat?

Za prvé, musíte zjistit, proč kašel nastane během zimy? To nastane, když receptory jsou podrážděny v dýchacích cestách nadměrným hlenem. Sliznice zase bobtná v reakci na účinky mikrobů na dýchací trakt. To znamená, že opět se ukazuje, že kašel je obranná reakce těla. Kašel na nachlazení je zcela pochopitelný a není vždy nutné s ním zacházet. Otázku, kdy je třeba pomoci dítěti, však odpoví pediatr, který ho sleduje.

Kalení je nejlepším způsobem, jak zabránit nachlazení.

Existují děti, které jen zřídka onemocní a nejsou těžké. A jsou tu ti, kteří několikrát za sezónu chladí. Jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit nachlazení, je kalení. To neznamená, že dítě každý den musíte nalít studenou vodu na to. Koncept kalení je mnohem širší. To zahrnuje pravidelné procházky a opalování v létě a oblékání dítěte za počasí a koupání v řece, moři a bazénu. A dítě by mělo dostat dostatek spánku, hodně se pohybovat a jíst vyváženou stravu. A pak se v jeho životě nebude stávat nachlazení jeho častým společníkem! Požehnej vám!