Arbidol pro nachlazení - vše, co potřebujete vědět

Arbidol je antivirotikum s přímým účinkem. Je to lék, který působí na příčinu onemocnění. Arbidol pro nachlazení je určen pro děti i dospělé, liší se formou uvolňování a dávkování.

Akutní respirační virové infekce (ARVI) byly vždy relevantní. Nemluvě o ročních epidemiích, stojí za to připomenout celou pandemii dvacátého století, například "Španěle". S rozvojem medicíny byli lidé schopni nejen léčit, ale také předcházet těmto onemocněním. Ale i nyní, podle Světové zdravotnické organizace, pouze chřipka (kromě jiných respiračních virových infekcí) každý rok onemocní 5-10% dospělých a 20-30% dětí.

Co je Arbidol a jak to funguje, když máte nachlazení?

V léčebném režimu jakékoli akutní respirační virové infekce existují dva směry - symptomatické a etiologické. V prvním případě se příznaky zmírňují - kašel, rýma, horečka, bolest v krku atd. Etiologická léčba zahrnuje vliv na příčinu onemocnění - v tomto případě virus. Antivirová léčiva jsou používána pro toto, jeden z kterého je Arbidol. Arbidol s chladem začíná jednat ihned po přijetí.

Ale! Nezaměňujte antibiotika a antivirotika - to jsou dvě různé skupiny. Antibiotika ovlivňují bakterie. Mohou být předepsány lékařem v případě bakteriální infekce a bakteriální komplikace, které se mohou objevit v případě slabé nebo nedostatečné léčby virové infekce. Ale zpočátku je nutné, aby se přesně takové antivirové léky vyhnuly těmto komplikacím.

Co se stane tělu s chladem?

Nejprve je třeba objasnit pojmy. V lékařství, termín “chladný” zahrnuje ARVI nemoci, doprovázený nachlazení. Koncept SARS již zahrnuje mnoho onemocnění způsobených viry:

 • chřipka
 • parainfluenza
 • infekce rotavirem
 • reovirové infekce
 • infekce adenovirem
 • respirační syncytiální infekce
 • a další

Chřipkový virus je někdy izolován v samostatném onemocnění. To je způsobeno jasně odlišnými klinickými symptomy, možností vážných komplikací. Ale obecné principy chování těchto virů v buňce jsou podobné, prozkoumejme je na příkladu viru chřipky. Vstupní branou infekce jsou sliznice horních cest dýchacích. Spolu s inhalovaným vzduchem pronikají do těla viry. Na povrchu lidské buňky se virus „připojuje“ k člověku pomocí proteinových antigenů (tzv. Hemaglutininy hrají v této roli důležitou roli) a pak do nich proniká úplně.

Fúze virové buňky s člověkem se nazývá fúze. V buňce se genetická informace viru, RNA, rozpadne, vytvoří se nová částice a v důsledku této „dílny“ se po prasknutí buňky vypukne horda nových virů a každý virus infikuje nový virus.

Mechanismus účinku Arbidolu

Účinná látka přípravku Arbidol je umifenovir. Protože je inhibitorem fúze, "zabalí" hemaglutinin, čímž blokuje proces fúze. Kromě přímých účinků na virovou látku Arbidol stimuluje imunitní systém. Buňky zodpovědné za obrannou reakci začnou být aktivněji produkovány (pomocníci T, NK-buňky) a je lepší provádět její funkci (makrofágy).

Můžete vizuálně zkoumat činnost Arbidolu na videu.

Indikace pro přijetí, kontraindikace

Arbidol se vyrábí v několika formách s dávkou přizpůsobenou věku pacienta. Vezměte ji k léčbě a prevenci SARS. Nejúplnější seznam indikací může být studován v návodu, níže budou indikovány indikace a kontraindikace spojené s nachlazení. Společná pro všechny formy kontraindikace Arbidolem je přecitlivělost na léčivo, těhotenství a kojení.

Jak Arbidol pracuje pro nachlazení?

Během sezóny virových onemocnění hledáme léky, jejichž cílem je snížení příznaků akutních respiračních virových infekcí a nachlazení. Malátnost, závratě, horečka, bolest v krku, rýma a kašel - to jsou symptomy nejčastěji se vyskytující u pacienta.

Dnes budeme mluvit o tom, jak užívat Arbidol pro nachlazení dospělých a jak lék funguje.

Jak aktivní složky léku?

Arbidol je antivirotikum s přímým účinkem. To znamená, že účinné látky léčiva působí přímo na příčinu onemocnění a účinně eliminují symptomy. Arbidol pro nachlazení je určen pro děti i dospělé.

Pokud jde o léčbu jakéhokoliv virového respiračního onemocnění nebo nachlazení, existuje několik hlavních oblastí - symptomatické a etiologické. Pokud mluvíme o symptomatické léčbě, v tomto případě jsou odstraněny pouze první příznaky nemoci - rýma, kašel, bolest v krku.

Naproti tomu etiologická léčba zahrnuje vliv aktivních složek léčiva na "kořen" problému. Ve stadiu etiologické léčby používají moderní lékaři antivirotika. A je na nich léčit Arbidol.

Aktivní složkou léčiva je umifenovir. Kromě toho, že umifenovir ovlivňuje virové agens, pomáhá posilovat imunitní systém. Buňky, které jsou odpovědné za obrannou reakci, začnou aktivněji produkovat ochranné protilátky.

Indikace pro přijetí:

 • příznaky SARS, nachlazení;
 • horečka.

Jak užívat Arbidol pro dospělé s nachlazením? U všech forem léku je zakázáno užívat lék se zvýšenou citlivostí na jednu ze složek, stejně jako během těhotenství a kojení.

Jak užívat lék pro dospělé?

Jak pít Arbidol pro dospělé s nachlazení? Léčivo se vyrábí v několika dávkách s různými formami, které jsou přizpůsobeny specificky věku pacienta.

Doporučená dávka pro dospělé starší 12 let je Arbidol 200. Lékaři doporučují použití přípravku Arbidol při prvních známkách onemocnění, nejpozději však do 48 hodin.

Dávkovací režim:

 1. Při léčbě akutních virových respiračních onemocnění musí být léčivo Arbidol 200 užíváno každých 6 hodin.
 2. Aby se zabránilo nachlazení, antivirotikum by mělo být užíváno několikrát týdně po dobu 3 týdnů.
 3. Pro prevenci onemocnění v kontaktu s pacienty musí být lék užíván 1 krát denně po dobu 2 týdnů.

Antivirové léky by měly být užívány bezprostředně po jídle, pít dostatek tekutin. Pokud máte alergie, nevolnost, nechutenství, měli byste přestat užívat lék na chvíli. Obecně je lék pacienty dobře snášen a vzácně způsobuje komplikace nebo vedlejší účinky. Teď už víš, jak vzít Arbidol na zimu.

Než začnete užívat antivirotikum Arbidol, musíte se poradit s odborníkem. A ačkoli se lék již dlouho používá v klinické praxi, samoléčba může poškodit vaše zdraví.

Arbidol pro dospělé: jak vzít na nachlazení

S příchodem podzimu, viry začnou útočit na tělo energicky, což způsobuje různé druhy nachlazení. V této době se většina lidí obává jedné otázky: s jakým lékem se může léčit rychle a účinně? Mnoho lékařů doporučuje používat Arbidol k léčbě virové infekce.

Popis léčiva

Arbidol je antivirotikum, které podporuje a stimuluje imunitní systém. Může být používán jak jako preventivní opatření, tak i pro léčbu nachlazení.

Arbidol lze použít společně s antibiotiky, protože antibiotika bojují proti bakteriím a arbidolu proti virům. Nedoporučuje se užívat tento lék s alkoholem, protože lék zvyšuje účinek alkoholu na tělo a může vést k otravě. Kromě toho alkohol významně snižuje účinnost léku.

K dispozici Arbidol ve dvou formách - tobolky a tablety. V obou případech je obsah účinné látky 50 nebo 100 mg.

Indikace pro použití

Arbidol je předepisován v následujících případech:

 • akutní respirační infekce;
 • ARVI;
 • komplikace způsobené SARS;
 • chřipky způsobené viry typu A a B;
 • herpes;
 • virová onemocnění, která mají negativní vliv na práci zažívacího traktu.

Účinek užívání léku je nejúčinnější v počáteční fázi vývoje onemocnění, proto se doporučuje, aby léčba tímto lékem nebyla zpožděna. Léčba Arbidolem při nástupu prvních příznaků může navíc zastavit další rozvoj onemocnění.

Kontraindikace

Nespornou výhodou tohoto léku oproti jiným antivirotikům je, že má poměrně krátký seznam kontraindikací:

 • individuální intolerance nebo vysoká citlivost na složky léčiva;
 • věku do 3 let.

Dávkování a podávání

První věc o maximálních přípustných dávkách:

 • 50 mg - jednorázová dávka pro děti od 3 do 6 let;
 • 100 mg - jednorázová dávka pro děti od 6 do 12 let;
 • 200 mg - jednorázová dávka pro mladistvé od 12 let a dospělé.

Četnost užívání léku, stejně jako doba trvání léčby, závisí na onemocnění a jeho stadiu vývoje.

Pro profylaktické účely během exacerbace epidemií chřipky, stejně jako v období podzimu a jara, se Arbidol užívá 200 mg denně, 2x týdně po dobu tří týdnů. Aby se zabránilo závažnému akutnímu respiračnímu syndromu, je nutné užívat lék nalačno jednou denně po dobu dvou týdnů.

Pokud je dospělý v neustálém kontaktu s lidmi s chřipkou nebo jinými katarálními chorobami, doporučuje se pro preventivní účely užívat 200 mg přípravku Arbidol 1krát denně po dobu dvou týdnů.

Pro léčbu chřipky, akutních respiračních infekcí nebo akutních respiračních virových infekcí, stejně jako v případě poranění gastrointestinálního traktu virem, se léky užívají 4krát denně po dobu 5 dnů v dávce 200 mg jednou denně. Tato léčba je vhodná pouze v případě, že je nemoc neměnná.

Pro léčbu komplikací způsobených nachlazení, stejně jako v případě infekce herpetickou infekcí, je předepisován dlouhodobý průběh léčby přípravkem Arbidol. Za prvé, musíte užívat lék 4krát denně po dobu 5 dnů, a pak pokračovat v průběhu léčby, přičemž Arbidol 1 krát denně po dobu tří týdnů.

U těžkého akutního respiračního syndromu se Arbidol užívá 1krát denně po dobu 10 dnů.

Vedlejší účinky

Při dodržení dávky a trvání průběhu léčby nevznikají vedlejší účinky. V případě předávkování lékem může začít závratě, nevolnost, zvracení a průjem. Pokud jsou tyto příznaky pozorovány, je nutné provést výplach žaludku a dále užívat aktivní uhlí. Množství aktivního uhlí závisí na hmotnosti nemocné osoby a skládá se z 1 tablety na 10 kg.

Účinnost použití

Vzhledem k tomu, že lék podporuje a stimuluje imunitní systém, významně snižuje riziko nástupu a vývoje nachlazení. Kromě toho, pokud začnete léčbu při prvních příznacích zimy, nemoc rychle ustupuje.

Krátký seznam kontraindikací a absence vedlejších účinků s řádnou léčbou činí tento lék nepostradatelným nástrojem pro léčbu dospělých i dětí.

Navzdory skutečnosti, že Arbidol je velmi účinný lék, je doporučeno jej užívat pouze po konzultaci s lékařem a stanovení přesné diagnózy. V opačném případě můžete zahájit léčbu neexistujícího onemocnění a poškodit tělo ještě více. V každém případě je třeba mít na paměti, že v případě nežádoucích účinků je naléhavé přestat užívat lék a pokud možno vymyt ze žaludku.

Jak pít arbidol? Doporučení lékařů o správném příjmu arbidolu

Přijetí dobře vybraných léků - klíč k rychlému uzdravení. A pokud mluvíme o antivirotikách, včetně Arbidolu, správné užívání této drogy bude nejen poskytovat rychlý lék na ARVI a chřipku, ale také zabránit rozvoji komplikací, které jsou možné po závažných virových infekcích.

Článek vám řekne, jak správně pít Arbidol.

Proč pít Arbidol? Indikace pro použití

Arbidol je účinné antivirotikum, které je předepsáno k prevenci a léčbě:

1. Chřipkové typy A a B, akutní respirační virové infekce (ARVI).
2. Akutní střevní infekce rotiologické etiologie.
3. Pooperační infekční komplikace.
4. Chronická bronchitida a pneumonie.
5. Stavy sekundární imunodeficience.

Výhody antivirového léku Arbidol

Arbidol se příznivě liší od svých analogů širokým spektrem antivirové aktivity: bojuje nejen s viry a chřipkou A a B, ale také s vysoce patogenními subtypy - „prase“ A (H1N1) a „ptačí“ A (H5N1), stejně jako dalšími viry, které vést k nachlazení. Lék má přímý účinek přímo na viry, potlačuje jejich reprodukci v těle, v důsledku čehož virus nemůže být fixován v těle a nedochází k infekci.

Účinek léku začíná po pouhé hodině po užití první pilulky a je účinný ve všech stadiích onemocnění. Proto Arbidol můžete pít i 2-3 dny po nástupu příznaků.

Bylo klinicky prokázáno, že Arbidol snižuje dobu trvání chřipkového onemocnění o 2 dny a také snižuje intoxikaci a katarální symptomy, které toto onemocnění doprovázejí. Kromě toho významně snižuje pravděpodobnost komplikací způsobených chřipkou a ARVI.

* Účinnost přípravku Arbidol proti chřipce a akutním respiračním virovým infekcím u dospělých a dětí, „Vědecký a praktický časopis Asociace dětských infekčních lékařů“, 2012

* Arbidol: účinnost při léčbě chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí Klinická účinnost arbidolu, Irina Lenev, https://medi.ru/info/3122/, 11. listopadu 2014

Účinnost přípravku Arbidol je potvrzena dvojitými randomizovanými, placebem kontrolovanými klinickými studiemi, proto jej doporučuje Vědecký výzkumný ústav pro léčbu a prevenci chřipky a ARVI u dospělých a dětí. Arbidol je navíc zařazen do Anatomické, terapeutické a chemické klasifikace Světové zdravotnické organizace - ve třídě přímo působících antivirotik.

Arbidol má mírný imunomodulační účinek, nejen že zvyšuje odolnost vůči virovým infekcím, ale má také antioxidační účinek. Lék má přímý antivirový účinek. Četné studie ukázaly, že užívání přípravku Arbidol za účelem prevence v období epidemie chřipky a ARVI, stejně jako kontakt s nemocným člověkem, snižuje pravděpodobnost uzavření těchto onemocnění.

* Arbidol v léčbě akutních respiračních virových infekcí, Amelina OV, "Rakovina prsu" №29 od 12/27/2006

Správné přijetí Arbidolu - odborné odpovědi

Lékaři říkají, že pokud je Arbidol správně užíván k profylaxi, významně se snižuje možnost dostat ARVI a chřipku, a když se Arbidol užívá k léčbě těchto onemocnění, jejich trvání a závažnost se několikrát snižuje. To bylo prokázáno jak domácími, tak zahraničními studiemi ve Spojených státech, Francii, Číně atd. Více než sto studií o účinnosti léku lze nalézt v databázi PubMed.

Lék je snadno použitelný a pacienty ho dobře snáší, aniž by způsoboval nežádoucí účinky.
Kromě toho je třeba mít na paměti, že Arbidol má mnoho forem uvolňování: tablety, kapsle, sirup pro děti - každý si může vybrat, co mu nejlépe vyhovuje.

Můžu pít Arbidol?

Níže jsou uvedeny odpovědi na nejčastější otázky týkající se užívání přípravku Arbidol.

Obecně platí, že seznam kontraindikací k použití je poměrně krátký: těhotenství (I termín), děti do 2 let (od 2 do 6, lék se používá ve snížené dávce a speciální formy uvolnění - suspenze a tablety), individuální nesnášenlivost a přecitlivělost na lék.

Jak pít Arbidol pro dospělé?

Arbidol se před jídlem opije malým množstvím vody. Jednorázová dávka pro dospělého staršího 12 let je 200 mg.

Pro dosažení maximální účinnosti byste měli lék užívat v pravidelných intervalech.

Pro léčebné účely se Arbidol vypije v doporučených dávkách každých 6 hodin, pouze 4krát denně po dobu 5 dnů.

Jak pít dětem?

Pro děti od 3 do 6 let je jednorázová dávka 50 mg a 6 až 12 - 100 mg.

Tablety 50 mg a 100 mg se vypijí 4x denně, doba léčby je 5 dní. Pro nejmenší (od 2 let) se Arbidol vyrábí ve formě suspenze. Jednorázová dávka je 10 ml, recepce je také 4krát denně.

Kolik dní pijete Arbidol?

Trvání léku závisí na účelu. Pro léčbu chřipky a ARVI se Arbidol pije po dobu 5 dnů s postexpoziční profylaxí - do 2 týdnů a se sezónní profylaxí - do 3 týdnů.

Jak pít se zimou?

Při nachlazení se Arbidol vypije podle standardního schématu: v předepsané dávce (v závislosti na věku) každých 6 hodin, pouze 4krát denně po dobu 5 dnů.

Jak používat pro prevenci?

Jako profylaxe se přípravek Arbidol užívá dvakrát týdně po dobu 3 týdnů a po expozici se užívá 1 krát denně po dobu 10-14 dnů v řadě.

Je to možné během těhotenství?

Chcete-li užívat lék během těhotenství, poraďte se se svým lékařem.

V prvním trimestru těhotenství se léčivo nedoporučuje.

Měl bych pít Arbidol s antibiotiky?

Arbidol lze snadno kombinovat s jinými léky, včetně antibiotik, při komplexní léčbě onemocnění. Byly zaznamenány negativní účinky při jmenování Arbidolu antibiotiky.

Jak používat SARS?

S přípravkem ARVI se Arbidol užívá perorálně před jídlem, dospělí 200 mg 4krát denně po dobu 5 dnů. Pro děti do 12 let, 100 mg 4krát denně po dobu 5 dnů, podobně pro děti od 6 let, dávejte Arbidol 50 mg 4krát denně po dobu 5 dnů.

Prevence vnitrostátními metodami

Tradiční metody prevence chřipkových a akutních respiračních virových infekcí jsou velmi různorodé: aromaterapie, použití bylinných odvarů, tinktur, čajů, použití produktů bohatých na vitamíny, použití česneku, cibule, ořechů a propolisu, aktivního životního stylu.

Tam jsou některé bylinky, které byly dlouho používány v tradiční medicíně, ale měli byste se poradit se svým lékařem před jejich použitím, protože použití léčivých bylin může být také kontraindikován.

K posílení imunitního systému: ženšen, echinacea, heřmánek, aloe, šípky, zázvor, lékořice, eleutherococcus, růžová radiola. Mnoho z těchto bylin se prodává v lékárnách ve sbírkách pro imunitu, lze je koupit a vařit.

Velmi užitečné, zejména v chladném období, vitamínové produkty pro odolnost rakytníku, dýně, brokolice, citrusů, tomel, popel, pšeničných klíčků, avokádo, petržel, třešeň, hrozny, mrkev, rajčata.

Závěr

Na základě údajů z tohoto článku lze učinit závěr, že Arbidol je jedním z nejúčinnějších prostředků pro léčbu a prevenci chřipky a ARVI. Vaše další uzdravení bude záviset na správném užívání přípravku Arbidol, takže je nutné brát to vážně.

Přeskočit lék se nedoporučuje, protože závisí na účinnosti léčby.

Lék by měl být užíván striktně podle specifikovaných instrukcí, v určených intervalech, pak zotavení netrvá dlouho.

Arbidol v chřipce

Arbidol (účinná látka Umifenovir) je antivirotikum pro prevenci a léčbu nachlazení a chřipky. Žádná droga v naší zemi nebyla diskutována tak aktivně jako on. Po doslova výbušné slávě na začátku 2000s, ve druhé dekádě dvacátého prvního století, se názor rozšířil, že droga je neúčinná, a to jen díky aktivnímu lobbování bývalého ministra zdravotnictví Ruské federace. Pod heslem "celá pravda o drogách proti chřipce" zastánci medicíny založené na důkazech argumentují, že žádný z domácích léků proti chřipce, včetně Umifenoviru, nemá prokázanou účinnost.

Historické pozadí

První studie o Arbidolu byly provedeny v sedmdesátých letech minulého století, ale jejich data z nějakého neznámého důvodu jsou stále klasifikována. Účinná látka byla povolena pro léčebné účely v roce 1988 v SSSR, spadala do masové výroby v roce 1992, ale stala se široce známá jako Arbidol v 2000th. Vypuknutí prasečí chřipky v roce 2009 vyvolalo mezi obyvatelstvem skutečnou paniku, nejneuvěřitelnější pověsti o stovkách denních úmrtí a přelidněných morgách. Na tomto pozadí, s široce propagovanou účinností Arbidolu proti prasečí chřipce, se tento prostředek stal neuvěřitelně populárním.

Zpočátku byl účinek léčiva deklarován jako imunomodulační (stimulace produkce interferonu), nyní v návodu k použití bylo uvedeno, že činidlo má přímý antivirový účinek.

Tato skutečnost však sama o sobě neobsahuje nic zvláštního: častým jevem je vyjasnění zásady jednání a dokonce i změny indikací užívání léčiv. Připomeňme si alespoň notoricky známý lék, který byl vyvinut jako léčba anginy pectoris, se stal známým jako první lék k nápravě erektilní dysfunkce a nyní se úspěšně používá k léčbě plicní hypertenze.

Mechanismus působení

Abychom pochopili, jak Arbidol působí v chřipce a ARVI (přesněji řečeno mechanismus účinku popsaný v návodu), musíme si uvědomit, jak se tato choroba vyvíjí.

Virus sám o sobě nemá žádnou buněčnou strukturu a nemůže se v těle množit. Pro vyvolání onemocnění potřebuje proniknout do buňky sliznice dýchacího ústrojí a integrovat se do svého metabolismu. K tomu je na povrchu viru protein (přesněji řečeno glykoprotein) zvaný hemaglutinin, který je připojen k buněčné membráně a umožňuje jím proniknout virovým genomem.

Lék proti chřipce Arbidol se podle pokynů váže na hemaglutinin viru a blokuje jeho interakci s buněčnými membránami. Souběžně s tím lék stimuluje produkci interferon-antivirových proteinů v těle; zvyšuje aktivitu makrofágů a počet lymfocytů v krvi.

Tyto vlastnosti umožňují použití Arbidolu proti chřipce, jakož i pro léčbu infekce rotavirem a při komplexní léčbě infekcí virem herpes.

Jak užívat Arbidol pro chřipku: t

U chřipky a nachlazení se Arbidol doporučuje dětem v následujících dávkách: t

 • ve věku od 3 do 6 let, 50 mg (1 „dětská“ tableta nebo tobolka) každých 6 hodin;
 • ve věku 6 až 12 let, 100 mg (1 „dospělá“ tableta nebo tobolka) každých 6 hodin.

Průběh léčby - 5 dní s nekomplikovanou chřipkou nebo nachlazení, pokud je onemocnění doprovázeno komplikacemi - po 5denním cyklu pokračujte v užívání jednorázové dávky jednou týdně, 4 týdny.

Děti od 2 let na léčbu suspenze léků proti chřipce. Před prvním použitím musí být prášek ve formě, ve které je výrobek prodáván, zředěn ve 100 ml vody.

Pro děti od 2 do 6 let užívejte 10 ml (50 mg) 4krát denně;

Děti od 6 do 12 - 20 ml (100 mg) 4krát denně.

Jak užívat arbidol pro dospělé s chřipkou: t

Pro nekomplikované nachlazení a chřipku, každá 200 mg (to jsou dvě „dospělé tobolky nebo 1 tobolka“ Arbidol maximum ”) 4krát denně po dobu 5 dnů.

Pokud se vyskytnou komplikace - po pětidenním cyklu - 200 mg jednou týdně po dobu 4 týdnů.

Arbidol pro léčbu chřipky: recenze:

Recenze o této droze od obyčejných lidí jsou stejně kontroverzní jako diskuse v profesionálním prostředí.

„Na podzim jsem onemocněl, poprvé jsem koupil Arbidol. Přečetl jsem si návod - ukázalo se, že jeden balíček na léčbu nestačí. Musel jsem jít zlomit. Před jídlem se podávaly 2 tablety po dobu 15 minut. Funguje dobře, rychle se zotavuje. “Elena, Tver.

„Obvykle se snažím dělat domácí metody: citron, čaj. Tentokrát to ale nepomohlo. Naplnila se taškou s léky, pila tři dny - nebyl žádný výsledek. Manžel pak přivedl Arbidol, začal pít a za dva dny to bylo snazší. Nechápal jsem, zda to bylo kvůli němu, nebo právě přišel čas na zotavení “Olga, Saratov.

„Snažil jsem se s nimi zacházet dvakrát: co pili, co ne. Zdravotní stav se nemění, jsem nemocný stejně jako v čase a vždy. Podruhé, obecně, dříve než komplikace přišly k tomuto nesmyslu, jsem musel přejít na antibiotika. Mrhání penězi a časem “Irina, Kaliningrad.

Jak pít arbidol pro prevenci chřipky:

Arbidol pilulky proti chřipce pro prevenci tohoto onemocnění (stejně jako ARVI) se užívají v jedné dávce dvakrát týdně po dobu tří týdnů v řadě. Jednotlivé dávky pro každý věk byly uvedeny dříve. Toto schéma se používá, pokud neexistuje spolehlivý kontakt s pacientem pro rutinní profylaxi.

V případě známého kontaktu s pacientem (nouzová profylaxe) může být Arbidol také použit k prevenci chřipky.

Jak to v tomto případě vzít:

 • dospělí a děti starší 12 let - 200 mg jednou denně;
 • děti 6-12 let - 100 mg jednou denně;
 • děti 2-6 let - 50 mg 1krát denně.

Průběh profylaktického podávání je 10 dnů.

Arbidol pro prevenci chřipky: recenze

Pokud jde o otázku, zda Arbidol pomáhá při prevenci chřipky, názory se také liší.

"Pila pro prevenci nachlazení na jaře - ne nemocná, k mé radosti." Tatyana, Moskva.

„Uprostřed chladného období jsme s manželem dvakrát týdně pili na prevenci. Museli jsme být na veřejných místech, kde všichni kašlali a kýchali všude kolem a zamrzali. Nenechte se nemocit. “Anna, Omsk.

„V zimě jsem byl v nemocnici. Ucítil první známky indispozice, řekl doktorovi, který byl pověřen, jmenoval Arbidol, který byl v oddělení. A zbytek na oddělení, jako "kontakt", pro prevenci. V důsledku toho mám bronchitidu, celá komora je nemocná. “ Dmitry, Voronezh.

Kontraindikace

 1. Do 2 let pro suspenzi, do 3 pro tablety a tobolky. Věková hranice pro pevné dávkové formy je spojena s nebezpečím, že se malé dítě dusí pilulkou.
 2. Individuální nesnášenlivost.

Vedlejší účinky

Vzácně - alergické reakce.

Diskuse v lékařské komunitě

Stále neexistuje jasný názor na účinnost léku.

V roce 2013 ji WHO zahrnula do oficiálního seznamu antivirotik a přidělila oficiální mezinárodní název Umifenovir. Tato skutečnost sama o sobě nezaručuje efektivnost prostředků, které odborníci organizace dodatečně uvedli v komentářích. Mnozí kritici navíc tvrdí, že studie provedené v Rusku nesplňují kritérium medicíny založené na důkazech. Většina z nich se nezmiňovala o vedlejších účincích, ale na závěr byla vždy dobrá snášenlivost.

Neexistují informace o farmakodynamice - pohybu účinné látky v těle a metodách její eliminace. Žádné informace o lékových interakcích. Nic není řečeno o zvláštnostech užívání u pacientů ve věku, kteří jsou na jedné straně vystaveni vysokému riziku komplikací chřipky, na straně druhé užívají mnoho léků, které, pokud nejsou prozkoumány lékové interakce, Umifenovir může být nebezpečný.

Také oponenti Umifenovir se divili, proč dosud nebyly publikovány úplné testy nástrojů prováděných během vývojové fáze. Zahrnovaly několik tisíc lidí, byly prováděny ve formě dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie a mohly dobře splňovat moderní důkazní kritéria.

Zastánci fondů vyzývají nejen k ruským studiím. Ve skutečnosti dnes mezinárodní databáze lékařských a biologických publikací Pubmed obsahuje více než sto článků o účinnosti Umifenoviru, které odkazují na provedené studie, včetně studií ve Spojených státech, Francii a dalších zemích EU. Nicméně, Umifenovir byl odmítnut registrace ve Spojených státech jako droga.

Shrnutí

Podle návodu k použití má Arbidol přímý antivirový účinek, který zabraňuje pronikání viru do buňky. To umožňuje jeho použití jak pro profylaxi, tak pro léčení chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí (včetně použití Arbidolu pro Hong Kong chřipku). Instrukce také informuje o účinnosti léku proti infekci rotavirem a infekci virem herpes.

Musíme však připustit, že reakce běžných pacientů, kteří užívali tento lék, jsou poněkud protichůdná a neexistují žádná přesná kritéria, podle kterých by bylo možné určit, že autor tohoto hodnocení onemocněl jen proto, že tento lék použil. Oficiálně tvůrci této drogy tyto statistiky nezveřejnili. Navíc nelze popřít, že studie, které jsou v současné době k dispozici, skutečně nesplňují moderní požadavky na důkaz.

Na základě dostupných údajů je tedy obtížné jednoznačně poradit nebo nedoporučit lék pro osobní potřebu, přičemž tato otázka je ponechána na vlastní uvážení.

Jak užívat Arbidol - návod

Arbidol je lék s neprokázanou účinností, Arbidol nemá žádný význam, Arbidol je jen podvod, který vám z peněženek třese peníze... Známý, že?

Proč jsou takové názory? Odpověď spočívá ve špatném způsobu užívání drogy - často pacienti neberou celý kurz nebo zapomenou dodržovat režim. Kromě toho je často dávkování léku často zavádějící.

Promluvíme si o tom, jak je nutné užívat Arbidol, aby se dosáhlo maximálního účinku léčby.

Indikace pro použití, od toho, co pomáhá "Arbidol"?

Arbidol patří do skupiny antivirotik, je založen na léčivé látce - umifenovir, působí na virus, brání jeho pronikání do buněk těla. Arbidol má široké spektrum účinku: je účinný proti virům chřipky A a B (také vysoce patogenním kmenům), patogenům ARVI, infekcím rotavirů a závažnému akutnímu respiračnímu syndromu (atypická pneumonie).

Arbidol prokázal svou účinnost v mnoha klinických studiích, je účinný ve všech stadiích onemocnění, které jej odlišuje od mnoha analogů léčiv.

V takových situacích se Arbidol používá v komplexní terapii.

Bylo prokázáno, že léčivo je účinné jak při léčbě, tak při prevenci výše uvedených virových onemocnění. Pokud užíváte lék ihned poté, co se vám podařilo komunikovat s nemocnou osobou, pravděpodobnost, že se stanou nemocnými, se významně sníží a doba trvání a závažnost onemocnění se významně sníží.

Arbidol je také účinný při léčbě rotavirových infekcí u dětí od 2 let. Kromě toho se léčivo používá při léčbě herpes viru, stavů po chirurgickém zákroku, bronchopulmonálních onemocnění charakterizovaných chronickým průběhem.

Jak se přípravek Arbidol užívá?

Arbidol má různé formy uvolňování: tablety, tobolky, pro děti, ve formě sirupu.

Můžete si vybrat pro sebe formu uvolnění a dávkování, které odpovídají vašemu věku a nemoci.

Stojí za to si uvědomit, že Arbidol by měl být opilý před jídlem, je doporučeno pít malé množství vody.

Šťáva, čaj, káva a mléčný nápoj se nedoporučuje.

Níže uvedeme podrobné léčebné režimy s léčivem Arbidol pro různá použití (léčba a prevence).

Jak užívat Arbidol pro dospělé?

Prevence
Je třeba mít na paměti, že prevence je velmi důležitá v období epidemie chřipky a ARVI, stejně jako v období podzimu a zimy, kdy je pravděpodobnost nákazy nejvyšší. Aby se Arbidol chránil před možností nákazy akutní respirační infekce, měl by být považován za preventivní opatření.

Pro profylaxi se v době překročení epidemiologického prahu pro chřipku a ARVI doporučuje u dospělých a dětí ve věku od 12 let užívat Arbidol 200 mg 2x týdně po dobu 3 týdnů.

Často se zdravý člověk občas musí dostat do kontaktu s nemocnými: v rodině, v dopravě, v práci. Po kontaktu

Arbidol by měl být opilý jednou denně při 200 mg po dobu 10-14 dnů.

Léčba
Arbidol prokázal pozitivní účinek z příjmu jak při prvních příznacích onemocnění, tak v jakémkoli stadiu onemocnění.

Při léčbě chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí, vyskytujících se bez komplikací, se doporučuje užívat Arbidol 4krát denně po dobu pěti dnů. Jednorázová dávka - 200 mg.

Pokud se objeví komplikace (bronchitida, sinusitida, pneumonie), doba trvání léku se zvýší na 4-5 týdnů. Za prvé, během prvních 5 dnů je Arbidol předepsán 200 mg 4krát denně, pak jednou týdně, 200 mg po dobu dalších 4 týdnů.

Pro léčbu těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) byste měli užívat lék 200 mg 2x denně po dobu osmi až deseti dnů.

U takových onemocnění, jako jsou: chronická bronchitida, herpes virus, se Arbidol užívá v kombinaci s jinými léky, 200 g čtyřikrát denně po dobu pěti až sedmi dnů, a pak 200 g dvakrát po dobu sedmi dnů. Kurz trvá čtyři týdny.

Pokud chcete porazit rotavirovou infekci, měli byste užívat lék 4 krát denně po dobu 200 m. Mělo by pokračovat po dobu pěti dnů.

Jak užívat Arbidol pro děti?

Pokud je nutná prevence chřipky a ARVI, pak je dítě předepsáno 50 mg a 100 mg u dětí od 2 do 6 let a od 6 do 12 let.

Vezměte si lék před jídlem.

Pokud má dítě kontakt s nemocnou osobou, měla by být léčebná dávka užívána - 1 krát / den po dobu 10-14 dnů;

Pro prevenci v případě epidemie - 2x týdně (3 týdny).

Při léčbě chřipkových a akutních respiračních virových infekcí bez komplikací by měl být lék podáván dítěti čtyřikrát denně každých šest hodin po dobu pěti dnů. Jednorázová dávka pro děti ve věku 3-6 let je 50 mg, pro děti ve věku 6-12 let - 100 mg.

V případě komplikací je přípravek Arbidol předepisován následovně:

prvních 5 dnů - 4 krát denně;

další 4 týdny - jednou týdně.

Dávkování se liší v závislosti na věku dítěte. Pro děti od dvou do šesti let je jedna dávka léku 50 mg, od šesti do dvanácti je 100 mg.

Při léčbě rotavirových infekcí je četnost příjmu pro dítě od 2 do 6 let čtyřikrát denně, 50 mg každých šest hodin. Recepce pokračuje po dobu pěti dnů.

Děti od šesti do dvanácti let by měly užívat lék podle podobného schématu, ale jedna dávka by neměla být 50, ale 100 mg.

Mohu užívat "Arbidol" během těhotenství, kojení a dětí?

Nejsou k dispozici žádné údaje o vedlejších účincích po užití přípravku během těhotenství a kojení. Je důležité si uvědomit, že Arbidol musí být předepsán lékařem a pouze v případě, že potenciální přínos pro matku je vyšší než riziko vzniku komplikací pro plod.

Lék se nedoporučuje používat pouze u dětí mladších 2 let, ostatní věkové kategorie se široce používají kvůli téměř úplné nepřítomnosti vedlejších účinků.

Jak pít "Arbidol" pro prevenci a možné kontraindikace

Chcete-li se chránit proti viru chřipky, kontaktovat ty, kteří je již infikovali, dospělé a děti, které již dosáhly dvanácti let, musíte pít Arbidol 200 mg jednou denně po dobu dvou týdnů.

Pokud komunikujete s pacientem, který má těžký akutní respirační syndrom (atypická pneumonie), pak by měl být lék spotřebován 200 mg jednou denně po dobu dvou týdnů.

Aby se snížila možnost infekce v období epidemie chřipky, stejně jako aby se zabránilo exacerbaci bronchitidy s chronickým průběhem, je třeba znovu aplikovat 200 mg dvakrát týdně po dobu tří týdnů.

Děti od 3 do 6 let a od 6 do 12 let musí dodržovat stejnou metodu s jediným rozdílem, že jedna dávka bude 50 a 100 mg. Považujeme-li lék za profylaktikum pro SARS, není jim ukázáno.

Léčivo je kontraindikováno pouze v případě silné citlivosti na složky v jeho složení, stejně jako u dětí mladších tří let.

Arbidol je často napadán nespravedlivými obviněními, ale je třeba mít na paměti, že se jedná o jedno z prvních léků, které působí proti chřipce, akutním respiračním virovým infekcím, komplikacím těchto onemocnění, registrovaným v Rusku a povoleným pro použití v pediatrické praxi, vzhledem k minimálnímu riziku vedlejších účinků..

Arbidol úspěšně bojuje s obrovským množstvím nemocí a také pomáhá ne dostat chřipku, akutní respirační virové infekce, kdy jsou viry umístěny v těsné blízkosti k vám a již infikovali své blízké.

V našem článku bylo podrobně popsáno schéma použití přípravku Arbidol pro použití u dospělých a dětí. Lék vám pomůže úspěšně se vyrovnat s chřipkou, ARVI a dalšími chorobami.

Jak užívat Arbidol pro dospělé? Arbidol pro profylaxi

Chřipka každoročně způsobuje sezónní epidemie, jejichž vrchol v regionech s mírným podnebím klesá v zimě. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) trpí každý rok 5–10% dospělé populace a 20–30% dětí chřipkou, zatímco 250–500 tisíc lidí umírá na nemoc 1.

Viry chřipky a ARVI, vstupující do těla, se rychle množí, což způsobuje symptomy onemocnění (horečka, bolesti, bolesti hlavy, intoxikace, kašel, bolest v krku, rýma). Často může ARVI a chřipka vést k rozvoji komplikací (bronchitida, pneumonie, otitis media, exacerbace souvisejících onemocnění atd.).

RBIDOL ® působí přímo na příčinu onemocnění, tzn. virů SARS a chřipky.

Při užívání přípravku ARBIDOL ® se může terapeutický výsledek pro respirační virové infekce projevit:

- zkrácení doby trvání chřipky až na 2 dny;
- zmírnění závažnosti onemocnění;
- snížení závažnosti hlavních symptomů;
- snížení výskytu komplikací spojených s virovou infekcí, například pneumonie o 98%, snížení výskytu bronchitidy o 89% 2;
- snížení rizika exacerbací chronických bakteriálních onemocnění.

Dávkování a podávání pro chřipku a ARVILéčba
10 ml x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
10 ml x 1krát denně, 10–14 dní
Sezónní prevence
10 ml x 2 krát týdně, 3 týdny
Léčba
50 mg x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
50 mg x 1krát denně, 10–14 dní
Sezónní prevence
50 mg x 2 krát týdně, 3 týdny

 • Tobolky, 100 mgLéčba
100 mg x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
100 mg x 1 krát denně, 10-14 dnů
Sezónní prevence
100 mg x 2 krát týdně, 3 týdny

 • Tobolky, 200 mgLéčba
200 mg x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
200 mg x 1krát denně, 10–14 dní
Sezónní prevence
200 mg x 2 krát týdně, 3 týdny

Pro léčbu:

V souladu se změnou instrukce číslo 6 z 10.17.16

 • Chřipka, jiné nachlazení:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

 • Při komplexní léčbě chronické bronchitidy, pneumonie a rekurentní infekce herpesu:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší než 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5-7 dnů, pak jedna dávka 2x týdně do 4 týdnů.

 • Kombinovaná léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších 3 let: t
od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

 • V přímém kontaktu s pacienty s chřipkou a jinými akutními respiračními virovými infekcemi:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg jednou denně po dobu 10-14 dnů.

 • Během epidemie chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí, aby se zabránilo exacerbacím chronické bronchitidy, opakování infekce herpesu:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg dvakrát týdně po dobu 3 týdnů.

 • Prevencepooperační infekční komplikace:
v jedné dávce (od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší než 12 let - 200 mg) po dobu 2 dnů před operací, poté po dobu 2 a 5 dnů po operaci.

2. V. V.Maleev, E. P. Selkova, I.V.Prostyakov, E. A. Osipova. Farmakoepidemiologická studie chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí v sezóně 2010/11. Infekční onemocnění, 2012. svazek 10, č. 3

Historie vzniku a vývoje

Důvěra lékařů a odborníků

Světová zdravotnická organizace se rozhodla zařadit lék Umifenovir (Arbidol) do třídy antivirových léků mezinárodního systému klasifikace drog - Anatomicko-terapeutický chemický klasifikační systém.

Zdůvodnění mechanismu antivirového účinku, údaje o farmakologických vlastnostech, důkazní základně, bezpečnosti použití a terapeutické účinnosti účinné látky Arbidol byly v roce 2013 předloženy soudu pracovní skupiny pro metodologii statistik o drogách spolupracujícího centra WHO v Oslu (Norsko).

Důvěryhodnost důkazů o antivirovém mechanismu a množství důkazů umiphenovir (Arbidol) splňovaly požadavky WHO, které sloužily jako základ pro přidělení mezinárodního ATX kódu jako antivirotika s přímým účinkem (J05A - Přímo působící antivirotika).

WHO je uznání umiphenovir jako lék s přímým antivirovým účinkem je důležitým krokem ve vývoji léku Arbidol a dává lékařům další příležitost pro vědecky založený přístup k výběru léků pro léčbu a prevenci virových infekcí.

Arbidol je jednoduchý a osvědčený způsob, jak snížit riziko chřipky nebo nachlazení.

Arbidol s ARVI a chřipkou: návod k použití

Arbidol je antivirotikum používané v léčbě širokého spektra infekčních onemocnění.

Návod k použití

Po zakoupení léku je každý konfrontován s návodem na užívání léku. Pravděpodobně, někteří kupci budou považovat tento kus papíru za odpadky a odhodí ho, nechtějí číst obsah; jiní se neodhodí, ale instrukce prostě ignorují; ostatní se rozhodnou číst. Před použitím přípravku Arbidol se kompetentní spotřebitel pokusí zjistit, jak jej použít, a také se ujistit, že nemá žádné kontraindikace, kvůli čemuž bude antivirotikum škodlivé pro jeho tělo, aby se dozvěděl, jak lék správně uchovávat, aby se neprojevil léky v jedu. Čtení instrukcí je předpokladem účinnosti dalšího užívání drogy a bezpečnosti potenciálního spotřebitele.

Terapeutický účinek

Arbidol si klade za cíl potlačit viry. Hlavním cílem léku jsou koronaviry, viry chřipky A a B. Při použití léčiva se viry neslučují s buněčnými membránami, resp. Nepoškozují lidské tělo. Lidé užívající Arbidol aktivují imunitní systém. Zvyšuje se produkce interferonu, účinněji absorbují fagocyty škodlivé bakterie a viry. Lék zmírňuje symptomy virové intoxikace. Osoba užívající antivirotiku se zotavuje mnohem rychleji než bez ní. Při vylučování z těla se chemické složení Arbidolu nemění a proces vylučování probíhá v žluči a v moči. První den léčby tělo odstraní 90% dávky Arbidolu.

Složení a uvolňovací forma

Arbidol je dostupný ve formě tablet a tobolek. K dispozici je také vylepšená verze léku zvaného Arbidol Maximum (to jsou kapsle) a dětský arbidol ve formě prášku pro suspenzi. Každý typ léku má své vlastní vlastnosti.

Tobolky a tablety Arbidolu obsahují 50 nebo 100 mg hlavní účinné látky umifenovir, ale jejich pomocné složky jsou odlišné.

V Arbidolu 50 mg tobolkách se tak zjistí 27,88 mg mikrokrystalické celulózy, 15,07 mg bramborového škrobu a 1 mg aerosolu (koloidní oxid křemičitý), 1 mg stearátu vápenatého, 5,05 mg povidonu. Jejich skořápka obsahuje želatinu, žluté barvivo „západ slunce“ - E110, oxid titaničitý; Dalšími možnými složkami jsou žluté chinolinové barvivo, methylparaben a propylparaben a kyselina octová. Tobolky o hmotnosti 100 mg jsou podobné ve složení, ale dvojnásobek hmotnosti kapsle znamená dvojnásobek obsahu každé složky. Kapsle Arbidol žluto-bílá (jedna polovina je bílá, druhá žlutá). Jsou v blistrech. Krabice z pod lékem - modrá.

Tablety Arbidolu po 50 mg obsahují mikrokrystalickou celulózu (57,926 mg) a bramborový škrob (31,86 mg), stearát vápenatý (0,535 mg), povidon K-30 (8,137 mg), primellosu / sodnou sůl kroxamellosy (v množství 1,524 mg). Plášť se skládá ze 4,225 g hypromelózy, 0,471 mg polyethylenglykolu-4000 (makrogol-4000), 0,097 mg polysorbátu-80 a 1,207 mg oxidu titaničitého, nicméně v některých šaržích tablet bylo také zjištěno zvýšení množství hypromelózy na 6 mg. Složení tablet 100 mg je identické, ale obsah každé složky je zdvojnásoben. Výrobce je vloží do puchýřů a pak je vloží do malých tyrkysových balení.

Tobolky Arbidol Maximum se liší ve složení od jiných druhů Arbidolu. Obsahují 200 mg účinné látky a 52,67 mg bramborového škrobu, 2,8 mg aerosolu, stejné množství sodné soli kroxamellosy a stearátu vápenatého, 7,73 mg povidonu, 11,20 mg mikrokrystalické celulózy. Hlavní látkou v obalu kapsle je želatina (v množství 94,08 mg) a pomocnou látkou je oxid titaničitý. Tyto kapsle mohou být rozpoznány červeným paketem.

Dětský arbidol je suspenze. Do léčiva byly přidány příchutě, které dávaly chuť banánů (12,40 mg) a třešní (6,10 mg). Prodává se v balení po 25 ml a 100 ml. Hlavní účinnou látkou, stejně jako v tabletách a kapslích pro dospělé, je umifenovir. Suspenze Arbidol obsahuje 25 mg hlavní složky, stejně jako 26,85 mg běžné soli, 836,37 mg cukru, 750 mg maltodextrinu, 24,60 mg koloidního oxidu křemičitého, 9,25 mg benzoátu sodného, ​​25 mg oxidu titaničitého, 129,50. mg předželatinovaného škrobu. Tento obsah látek v 5 ml suspenze. Láhev skla Arbidol, tmavá barva. Mělo by to být v tyrkysovém lepenkovém svazku.

Indikace

Lék pomáhá při těžkém akutním respiračním syndromu, stejně jako při chřipce A a B. Další možné příčiny použití farmaceutického prostředku jsou pneumonie a chronická bronchitida. Recidiva herpesu je obtíží a dalším důvodem léčby Arbidolem. Lékaři doporučují lék lidem se stavy sekundární imunodeficience. Lékaři jej často používají jako profylaktický prostředek po operaci, protože tento lék snižuje riziko infekce různými infekcemi. Navíc je normalizován imunitní stav pacienta.

Pediatři předepisují léky pro děti starší tří let, pokud mají infekci rotavirem. Jedná se o virové onemocnění, které postihuje lidský gastrointestinální trakt a dýchací systém. Nejčastěji jsou infikováni v pozdním podzimu, v zimě a brzy na jaře. Arbidol se vyrovná s původcem onemocnění - rotavirus.

Kontraindikace

Tyto tablety, tobolky a dokonce ani suspenze se nedoporučují pro děti do 36 měsíců (3 roky). To je absolutní kontraindikace. Nepoužívá se, pokud je pacient přecitlivělý na složky léků (jedná se o alergie a idiosynkrázie).

Způsob použití

Lékaři určují dávkování léku a dobu trvání léčby na základě typu a závažnosti onemocnění a věku pacienta. Každý případ je jedinečný, ale ve většině situací je dávka léku standardní.

Možná byla osoba v kontaktu s pacientem s ARVI. V takové situaci je profylaxe prováděna takto: předškolní děti (3–6 let) mají předepsáno 50 mg přípravku Arbidol, mladší studenty a děti do 12 let - 100 mg každý a mladiství po 12 letech a dospělí - 200 mg každých 1 denně. Průběh léčby trvá 1,5 - 2 týdny. Pokud je nutné provést prevenci závažného akutního respiračního syndromu po kontaktu s pacientem, je to provedeno přesně stejným způsobem, ale pro tento účel se tento přípravek nevztahuje na děti předškolního věku. Dávky pro žáky po 6 letech, adolescenti a dospělí - jak zabránit ARVI. Minimální doba léčby je 12 dní, maximální doba je 14 dní. Pokud se již vyskytl těžký akutní respirační syndrom, je tento lék předepsán pouze mladistvým po 12 letech a dospělým. Lékaři doporučují 200 mg léku dvakrát denně po dobu 8–10 dnů.

Jaro a pozdní podzim - doba, kdy začínají epidemie chřipky. Lidé, kteří se chtějí tomuto onemocnění vyhnout, užívají přípravek Arbidol dvakrát týdně po dobu 21 dnů. Předškolní děti potřebují 50 mg drogy, žáky do 12 let - 100 mg a pro adolescenty a dospělé dávku 200 mg. Průběh prevence rekurentního oparu nebo exacerbace bronchitidy také vypadá. Pokud již přišla chřipka, exacerbace chronické bronchitidy nebo herpesu, užívají se stejné dávky léku čtyřikrát denně a průběh léčby trvá 5 dnů (se zánětem průdušek a herpesu je přípustné prodloužit léčbu na 7 dní). Infekce rotavirem je léčena stejným způsobem. S chřipkou, herpesem a chronickým zánětem průdušek po hlavním průběhu léčby po dobu 4 týdnů se provádí profylaktická léčba Arbidolem. V prvním případě stačí užít lék jednou týdně a ve druhém dvakrát týdně.

V přípravě na operaci se lék užívá 2 dny před manipulací. Po zákroku se příjem antivirového přípravku opakuje ve 2. a 5. den. Dávkování dětí předškolního věku je 50 mg, žáků ve věku 6–12 let 100 mg a dospívajících a dospělých 200 mg.

Předávkování

Moderní medicína nemá údaje o předávkování Arbidolem.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky arbidolu jsou spojeny s alergiemi, i když komplikace tohoto druhu byly vzácné.

Zvláštní pokyny

Arbidol je kompatibilní s jinými léčivými přípravky, protože v kombinaci s antivirotiky a jinými léky nebyly v lékařské praxi žádné komplikace.

Skladování: Smluvní podmínky

Tento lék je uchováván při pokojové teplotě, což dětem brání v přístupu k lékárničce. Arbidol je platný po dobu 24 měsíců od data výroby.

Lékárny

Lékárníci prodávají tento lék bez lékařského předpisu.

Balení tablet Arbidol 50 g 10 ks. v hodnotě 164 rublů. 20 ks. podobné tablety se prodávají za cenu 287 rublů. 20 kapslí po 100 mg stojí zákazníky 507 rublů a 40 ks. stojí 889 rublů. 25 mg suspenze lze zakoupit za 356 rublů a balení 10 tobolek Arbidol Maximum se prodává za 463 rublů. Zde je třeba vzít v úvahu, že cena závisí na místě nákupu - různé internetové lékárny a pravidelné kiosky volají různá čísla.

Analogy

Arbidol není jediným prostředkem k léčbě a prevenci virových onemocnění. Amizon, Altabor, Arbivir forte, Groprinosin se také zabývají chřipkou a ORVI. S chřipkou, herpes, zánět průdušek a SARS Arbidol může být nahrazen detoxopyrol nebo Imustat. Místo Arbidolu jsou také vhodné Ingavirin a Isenstress.

Nejvíce podobný účinek s Arbidolem je Arbivir, avšak tyto tobolky jsou nepřijatelné pro děti do 6 let. Jeho dávkování je podobné dávkám Arbidolu v různých situacích. Arbivir se prodává v blistrech po 10 tobolkách (1 ks - 100 mg).

Zdraví je hlavním kapitálem osoby, takže obrátit se k terapeutovi je nejlepším způsobem, jak získat odpovídající doporučení pro léčbu a prevenci virových onemocnění. Kromě toho může samoléčba vést k závažným komplikacím.

S ARVI a chřipkou

Pozdní podzim a časné jaro - doba, kdy člověk snadno onemocní chřipkou nebo ARVI. Rýma, kašel, horečka a další nepohodlí vedou lidi do nejbližšího kiosku lékárny. Kromě toho, lékařská literatura varuje, že chřipka často způsobuje komplikace (například záchvaty dušnosti, pneumonie, otitis, meningitida), proto by neměly být ponechány bez odpovídající léčby.

Často se pacienti dívají před nákupem internetu, aby se podívali na recenze těch, kteří již byli léčeni přípravkem Arbidol. Některé komentáře demotivují potenciální kupce. „Po léčbě nachlazení, Arbidol obecně začal pochybovat o účinnosti antivirotik!“, Žena je pobouřená, koho náprava nepomohla. Další žena chválí lék: „Arbidol mi pomáhá!“ Uživatelé si všimnou „rychlého účinku, dostupnosti“ drogy. Poznamenávají, že lék „podporuje imunitu,“ píše, že „Arbidol poskytuje lepší zdraví během zimy téměř okamžitě.“ Ostatní pacienti jsou nešťastní, že si koupili „zbytečný nástroj“. V celé historii lidstva, jeden lék se nestal všelékem, a Arbidol pomáhá pouze v případě, že je používán správně a neexistují žádné kontraindikace. Pokud si člověk myslí o léčbě s Arbidolem, ale pochybnosti z důvodu negativních recenzí na internetu a není si jistý, že bude lék snášet dobře, musíte svěřit volbu léčby terapeutovi.