Jak se přípravek Coldrex užívá s ARVI a chřipkou

Coldrex je kombinovaný lék pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění vykašlávacích, analgetických, anti-edémových a antipyretických účinků.

Ve skutečnosti mohou nahradit většinu léků proti kašli. V lékárnách prezentovaných ve třech dávkových formách najednou budeme o každém z nich hovořit podrobněji.

Na této stránce naleznete všechny informace o Coldrexu: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léku, stejně jako recenze lidí, kteří již užívali Coldrex. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Léčivo pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Kolik stojí Coldrex? Průměrná cena v lékárnách je na úrovni 200 - 300 rublů, v závislosti na formě propuštění.

Forma uvolnění a složení

Přípravek je dostupný ve formě tablet Coldrex, prášku Coldrex HotRem a prášku Coldrex MaxGripp, sirupu Coldrex Broncho a Coldrex Knight.

Tablety Coldrex obsahují:

 • 500 mg paracetamolu;
 • 30 mg kyseliny askorbové;
 • 25 mg kofeinu;
 • 20 mg terpinehydrátu;
 • 5 mg fenylefrin hydrochloridu;
 • Pomocné látky: povidon, laurylsulfát sodný, kukuřičný škrob a rozpustný škrob, kyselina stearová, sorbát draselný, mastek, barvivo.

1 balení citronového prášku Coldrex HotRem obsahuje:

 • 750 mg paracetamolu;
 • 60 mg kyseliny askorbové;
 • 10 mg fenylefrin hydrochloridu;
 • Další složky: citronan sodný, sacharóza, sacharinát sodný, kyselina citrónová, chinolinová žlutá, citronová příchuť a citronový tetrar 100%.

1 balení citronového prášku Coldrex MaxGripp obsahuje: t

 • 1 gram paracetamolu;
 • 40 mg kyseliny askorbové;
 • 10 mg fenylefrin hydrochloridu;
 • Pomocné látky: cyklamát sodný, kukuřičný škrob, sacharóza, citrát sodný, kyselina citrónová, koloidní oxid křemičitý, sacharinát sodný, příchuť citronu, barvivo kurkuminu (E100).

5 ml sirupu Coldrex Broncho obsahuje:

 • 100 mg guaifenesinu;
 • Další složky: acesulfam K, cyklamát sodný, benzoát sodný, disiřičitan sodný, melasa, roztok dextrózy, makrogol 300, ledová kyselina octová, tinktura papriky, xanthanová guma, levomentol, hvězdný anýzový olej (jeho semena), racemický kafr, deionizovaná voda, barvivo (cukr jednoduché) a lékořice-anýz příchuť 510877E.

Coldrex Knight Syrup 20 mg obsahuje:

 • 1 gram paracetamolu;
 • 20 mg hydrochloridu promethazinu;
 • 15 mg hydrobromidu dextrometorfanu;
 • Pomocné látky: makrogol 300, citrát sodný, cyklamát sodný, benzoát sodný, kapalina dextrózy, acesulfam K, ethanol 96%, ochucený olej SL2677, demineralizovaná voda, barviva - chinolinová žlutá E104 a patentovaná modrá V.

Farmakologický účinek

Lék Coldrex je schopen rychle zmírnit všechny příznaky onemocnění, jako je bolest v krku, pocit nazální kongesce, horečka a bolest svalů, protože má protizánětlivý antipyretický, analgetický účinek.

 1. Paracetamol je protizánětlivé léčivo. Má účinný antipyretický a silný analgetický účinek.
 2. Fenylefrin snižuje bolestivý otok dýchacích cest. Také odstraňuje pocit svědění, pálení. Snižuje rinorrhea (rýma).
 3. Kyselina askorbová dobře stimuluje metabolické procesy s mírným antivirovým účinkem.

Díky tomuto složení lék v co nejkratší době zbavuje téměř všech příznaků nachlazení. Nezpůsobuje však ospalost a alergické reakce.

Indikace pro použití

Co pomáhá? Coldrex je nutný k odstranění příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou:

 • zimnice;
 • zvýšená teplota;
 • bolest hlavy;
 • bolest v kloubech a svalech;
 • pocit přetížení nosu;
 • bolest v dutinách a krku.

Kontraindikace

Léčivo by nemělo být užíváno v případě přecitlivělosti na složky léčiva, v nepřítomnosti genetické glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, při onemocněních krevního systému, při závažném poškození funkce jater nebo ledvin, thyrotoxikóze, diabetu, arteriální hypertenzi, alkoholismu; během těhotenství a kojení, stejně jako u dětí (do 6 let).

S opatrností - s glaukomem s uzavřeným úhlem, hyperplazií prostaty; vrozená hyperbilirubinémie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom), feochromocytom, vasosplastická onemocnění (Raynaudův syndrom), onemocnění kardiovaskulárního systému.

Použití v průběhu březosti a laktace

Těhotné ženy nesmějí používat žádnou farmaceutickou formu přípravku Coldrex. Kojení během léčby přípravkem by mělo být přerušeno.

Návod k použití

Návod k použití ukazuje, že tablety Coldrexu jsou požívány. Dávkovací režim je určen věkem:

 • Dospělí a děti od 12 let - 2 tablety;
 • Děti 6-12 let - 1 tableta.
 • Frekvence příjmu - až 4 krát denně.

Doporučená dávka by neměla být překročena. Nedoporučuje se užívat přípravek Coldrex déle než 5 dnů bez konzultace s lékařem. Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Prášky HotRem a MaksGripp

Obsah 1 sáček se nalije do sklenice horké vody (200 ml) a míchá se, dokud se nerozpustí. Před použitím můžete přidat studenou vodu nebo cukr.

 • pro dospělé - 1 sáček 3-4 krát denně s intervalem 4-6 hodin, ale ne více než 4 sáčky po dobu 24 hodin;
 • pro děti od 12 let - 1 sáček v intervalech 6 hodin, ale ne více než 3 sáčky do 24 hodin.

Broncho sirup

Pro pohodlí je každé balení léku opatřeno odměrkou se značkami v 5 a 10 ml.

 • dospělí a děti starší 12 let - 200 mg (10 ml) na recepci;
 • děti ve věku od 3 do 12 let - 100 mg (5 ml) na recepci.

V obou případech, pokud je to nutné, může být jednorázová dávka užívána opakovaně každé 2-3 hodiny.

Rytířský sirup

Lék se užívá 1 krát denně - v noci těsně před spaním.

 • dospělí a děti starší 12 let - 20 ml (4 lžičky, po 5 ml);
 • děti ve věku od 6 do 12 let - 10 ml (2 lžíce po 5 ml).

Prášek Junior Hotdrink

Děti od 6 do 12 let se doporučuje užívat 1 sáček každé 4 hodiny, ale ne více než 4 sáčky denně. Nepřekračujte specifikovanou dávku.

Obsah sáčku se nalije do hrnku, nalije se 125 ml horké vody a míchá se až do úplného rozpuštění.

Vedlejší účinky

Při dávkách nepřekračujících doporučené dávky je Coldrex obvykle dobře snášen.

Paracetamol má vzácně nežádoucí vedlejší účinky. Někdy se vyskytují alergické reakce ve formě kopřivky, kožních vyrážek a angioedému. Poruchy krevního obrazu jsou zřídka možné a při dlouhodobém užívání a překročení doporučené dávky léku mohou být pozorovány nefrotoxické a hepatotoxické účinky.

Pod vlivem fenylefrinu mohou být vedlejší účinky ze zažívacího (nausea) a kardiovaskulárního systému (mírné zvýšení krevního tlaku, bolesti hlavy a palpitace, které se projeví po vysazení léku).

Předávkování

Pokud předávkujete Coldrex, doporučuje se okamžitě se poradit s lékařem, i když se pacient cítí dobře. Symptomy zahrnují srdeční arytmie, bolest žaludku, nevolnost, zvracení, bledost kůže, nadměrné pocení. 1-2 dny po užití vysokých dávek léku se často objevují známky poškození jater. Ve složitých případech se může vyvinout akutní selhání jater a kóma.

Během prvních 4 hodin po užití přípravku Coldrex se doporučuje provést výplach žaludku a poté podstoupit symptomatickou léčbu. Pokud je paracetamol intoxikován, je specifickým antidotem acetylcystein.

Zvláštní pokyny

Před užitím přípravku Coldrex® se poraďte se svým lékařem: t

 • jestliže užíváte metoklopramid, domperidon (používaný k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo colestiramin (užívaný ke snížení cholesterolu v krvi);
 • jestliže užíváte jiné léky obsahující paracetamol, stejně jako jiná narkotická analgetika, NSAID (metamizol, kyselina acetylsalicylová, ibuprofen atd.).

Nadměrná konzumace čaje nebo kávy při užívání přípravku Coldrex může způsobit podrážděnost a nervové napětí.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, pacienti užívající Coldrex by se měli zdržet pití alkoholu. Nedoporučuje se předepisovat lék na chronický alkoholismus.

V případě závratě při užívání léku byste se měli vyhnout potenciálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé reakce (řízení a jiná vozidla, práce s pohyblivými mechanismy atd.).

Interakce s léky

 1. Nežádoucí účinky paracetamolových složek se mohou zvyšovat při užívání tablet na spaní.
 2. Přípravek COLDREX se nepodává současně s antidepresivy a betablokátory. Po jejich zrušení po dobu dvou týdnů se lék také nepoužije.
 3. Kolestiramin významně snižuje rychlost absorpce paracetamolových složek. Tablety metoklopramidu a domperidonu ji zvyšují.

Recenze

Zaznamenali jsme několik recenzí lidí užívajících Coldrex:

 1. Oleg. Kodreksom vždy používá pro nachlazení. Z nějakého důvodu jsou to oni, i když existuje spousta dalších možností. Ale zpravidla vždy koupil nejběžnější možnost. A ukazuje se, že má spoustu dalších odrůd pro každou příležitost!) Buda teď vědět! Článek se dotýká otázky, jak se Codrex liší od Ferwexu? Jednou jsem vyzkoušel Ferwexa, ale zdálo se mi, že je to mnohem méně výrazné. Buď jsem špatně chytil chlad, nebo jsem uklouzl nějaký falešný. Vzhledem k tomu, že se to stalo v zimě v Moskvě s falešným Arbidolem, to není překvapující!
 2. Sasha. Pomohl jsem s nachlazeními, když byla teplota 39 ° C. Vypila jsem Coldrexa a stala jsem se 37. Dost, abych mohla vstát (a předtím jsem nemohla vstát, všechno bouchnout), osprchovat se a teplota se opět vrátila. Ale ráno už šlo na opravu. Ale když byla pneumonie, nepomohlo to vůbec, použil jsem jiný lék předepsaný lékařem.
 3. Antoni. Coldrex je jedním z mála léků, které se ukázaly jako dobré. Tento lék má antipyretické funkce. Skvělé pro nachlazení a chřipku. Vezmeme-li to podle instrukcí, v prvních třech dnech chřipky nebo nachlazení, významně snížíte nepříjemné symptomy ve formě ucpaného nosu a bolesti v krku. Přijímám Coldrex, jakmile se cítím nemocný. Proto někdy v úvodní fázi svého vývoje odnáší chlad. Cena, stejně jako já, je dostačující. Droga je docela dobrá.
 4. Svetlana Coldrex vždycky beru, když jsem nemocný a hlavně když jsem v práci. Dokonale zmírňuje příznaky nemoci, bolest v krku, nádchu a horečce. Samozřejmě, že je nemožné ji vyléčit, ale zcela zmírnit průběh nemoci, nejchutnější chuť pro mě je citrón v podobných přípravcích a to není výjimkou. Stojí nás asi 300 rublů, ne nejlevnější cena, existují podobné prášky, které jsou levnější.

Analogy

Bohužel, náklady na tento nástroj jsou poměrně vysoké, takže někteří lidé hledají kvalitní protějšky. Existují totiž produkty, které se neliší ve složení a jsou mnohem levnější než Coldrex. Tyto analogy jsou následující:

 1. Prostředky "Flukodeks-S". Stejné složení, rozumná cena - asi 80 rublů.
 2. Theraflu prášek. Nachází se přibližně ve stejné cenové kategorii jako Coldrex. Složení je stejné.
 3. Droga "Maksikold". Absolutně podobné složení a jeho cena nepřekračuje 150 rublů, což je řádově nižší hodnota než cena léků Coldrex nebo TeraFlu.
 4. Prášek "studený". Další nástroj, podobný ve složení, ale s mnohem nižší cenou. Lék lze koupit za pouhých 70 rublů.
 5. Znamená "Influnorm." Jeho cena je asi 100 rublů a jeho složení je shodné s Coldrexem.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Uchovávejte Coldrex na suchém a tmavém místě při teplotě do 25 ° C. Tablety Coldrex trvají 4 roky, Coldrex Knight je 3 roky starý, Coldrex Hotrem je 2 roky starý.

COLDREX

◊ Kapsule, dvouvrstvé tablety, jedna vrstva oranžové barvy, další vrstva bílé barvy; oranžová vrstva může obsahovat bílé inkluze; bílá vrstva může obsahovat oranžové vměstky; označeno "Coldrex" ve formě ražby na jedné straně.

Pomocné látky: kukuřičný škrob - 103,5 mg, předželatinovaný škrob - 30 mg, mastek - 12,47 mg, kyselina stearová - 6,24 mg, povidon - 4 mg, sorbát draselný - 0,8 mg, laurylsulfát sodný - 0,8 mg, barvivo při západu slunce žluté (E110) - 0,4 mg.

6 kusů - blistry (2) - kartony.
12 ks. - puchýře (1) - kartony.

Kombinovaná léčba pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek, fenylefrin snižuje otok sliznic a dutin, což má za následek snazší dýchání, kofein má obecný tonizující účinek, kyselina askorbová (vitamin C) kompenzuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku.

Eliminace příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou:

- bolest v kloubech a svalech;

- pocit nazální kongesce;

- Bolest v dutinách a krku.

- genetická nepřítomnost glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;

- onemocnění krevního systému;

- závažné porušení jater nebo ledvin;

- současný příjem s jinými léky obsahujícími paracetamol;

- Přecitlivělost na složky, které tvoří lék.

Dospělí a děti od 12 let mají předepsané 2 karty. až 4 krát denně Děti ve věku 6-12 let - 1 tab. až 4 krát denně

Nepřekračujte doporučenou dávku. Lék se nedoporučuje déle než 5 dní bez konzultace s lékařem. Pokud příznaky přetrvávají, měli byste se poradit s lékařem.

V doporučených dávkách je lék obvykle dobře snášen.

Paracetamol má vzácně vedlejší účinky.

Někdy: alergické reakce, jako jsou kožní vyrážky, kopřivka, angioedém.

Zřídka: poruchy obrazu krve.

Při dlouhodobém užívání převyšujícím doporučenou dávku může být pozorován hepatotoxický a nefrotoxický účinek.

Fenylefrin může způsobit:

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost,

Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: bolesti hlavy, mírné zvýšení krevního tlaku a ve vzácných případech, srdeční tep, který projít po vysazení léku.

V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc i při dobrém zdravotním stavu.

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledá kůže, srdeční arytmie. Po 1-2 dnech mohou být zjištěny známky poškození jater. V těžkých případech se vyvíjí jaterní selhání a kóma.

Léčba: Proveďte výplach žaludku během prvních 4 hodin po požití léku, poté proveďte symptomatickou léčbu. Acetylcystein je specifické antidotum pro otravu paracetamolem.

Lék by neměl být užíván současně s tricyklickými antidepresivy, betablokátory, inhibitory MAO a do 14 dnů po jejich vysazení.

Riziko hepatotoxického účinku se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Metoklopramid a domperidon zvyšují rychlost absorpce paracetamolu a snižuje se množství colestyraminu.

Nadměrná konzumace čaje nebo kávy při užívání přípravku Coldrex může způsobit podrážděnost a nervové napětí.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, pacienti užívající Coldrex by se měli zdržet pití alkoholu. Nedoporučuje se předepisovat lék na chronický alkoholismus.

Použití v pediatrii

Bez doporučení lékaře nemůžete užívat lék u dětí do 6 let.

Návod k použití léků, analogů, recenzí

Pokyny od pills.rf

Hlavní menu

Pouze nejaktuálnější oficiální pokyny pro užívání léků! Pokyny pro drogy na našich stránkách jsou publikovány v nezměněné podobě, ve které jsou připojeny k lékům.

Tablety Coldrex®

INSTRUKCE pro lékařské použití Coldrex® (Coldrex®)

Registrační číslo: П N015713 / 01-180512
Obchodní název: Coldrex®
Mezinárodní nevlastní název nebo název seskupení: kofein + paracetamol + terpingidrát + fenylefrin + [kyselina askorbová].
Dávková forma: tablety

Složení na pilulku
Účinné látky:
Paracetamol 500,00 mg
Kyselina askorbová 30,00 mg
Kofein 25,00 mg
Turpingidrát 20,00 mg
Hydrochlorid fenylefrin 5,00 mg
Pomocné látky: kukuřičný škrob - 103,5 mg, předželatinovaný škrob - 30,0 mg, mastek - 12,47 mg, kyselina stearová - 6,24 mg, povidon - 4,0 mg, sorbát draselný - 0,8 mg, sodík laurylsulfát - 0,8 mg, barvivo při západu slunce žlutá (E110) - 0,4 mg.

Popis
Kapsle dvouvrstvé tablety, jedna vrstva pomeranče, další vrstva bílé. Oranžová vrstva může obsahovat bílé inkluze. Bílá vrstva může obsahovat oranžové vměstky. Coldrex je vyražen na jedné straně tablety.

Farmakoterapeutická skupina
ARI a "studené" symptomy náprava (analgetické non-omamné látky + psycho-stimulant + alfa-adrenergní léky + vykašlávání + vitamín) t
ATC kód: N02BE51

Farmakologické vlastnosti

Tablety "Coldrex®" - kombinovaný lék.
Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek, fenylefrin snižuje otoky sliznic dutiny a dutin, což vede k snadnějšímu dýchání, terpinehydrát zvyšuje sekreci bronchiální žlázy, podporuje evakuaci hlenu z dýchacích cest, oslabuje reflex kašle, kofein má tonizující účinek, stejně jako celkové tonické působení, stejně jako srdce. naplňuje potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku.

Indikace pro použití

Tablety Coldrex® poskytují úlevu od příznaků chladu a chřipky, jako je horečka, bolest hlavy, zimnice, bolest v kloubech a svalech, pocit nazální kongesce, bolest v dutinách a v hrdle.

Kontraindikace

Léčivo by nemělo být užíváno v případě přecitlivělosti na složky léčiva, v nepřítomnosti genetické glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, při onemocněních krevního systému, při závažném poškození funkce jater nebo ledvin, thyrotoxikóze, diabetu, arteriální hypertenzi, alkoholismu; během těhotenství a kojení, stejně jako u dětí (do 6 let).
S opatrností - s glaukomem s uzavřeným úhlem, hyperplazií prostaty; vrozená hyperbilirubinémie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom), feochromocytom, vasosplastická onemocnění (Raynaudův syndrom), onemocnění kardiovaskulárního systému.

Dávkování a podávání

Uvnitř
Dospělí a děti od 12 let: jedna dávka - 2 tablety. Opakované užívání léčiva je možné nejdříve 4 hodiny a ne více než 4krát denně. Maximální denní dávka nesmí překročit 8 tablet. Délka léčby bez konzultace s lékařem není delší než 7 dnů.
Děti (6-12 let): jedna dávka - 1 tableta. Opakované užívání léčiva je možné nejdříve 4 hodiny a ne více než 4krát denně. Maximální denní dávka nesmí překročit 4 tablety. Délka léčby bez konzultace s lékařem není delší než 3 dny.

Nepodávejte lék dětem do 6 let bez konzultace s lékařem.
Nepřekračujte specifikovanou dávku.
Neužívejte souběžně s jinými látkami obsahujícími paracetamol, sympatomimetiky (např. Dekongestanty, látky potlačující chuť k jídlu, psychofarmaky podobné amfetaminům) nebo jiné prostředky ke zmírnění příznaků nachlazení a chřipky.
Je třeba se vyvarovat nadměrné konzumace kofeinu (čaje, kávy a dalších nápojů s kofeinem), což může přispět k rozvoji nežádoucích vedlejších účinků (viz část „Nežádoucí účinky“).
Pokud při užívání léků příznaky onemocnění přetrvávají, je nutné se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

Nežádoucí účinky jsou klasifikovány podle orgánových systémů a frekvence. Frekvence nežádoucích účinků je definována následovně: velmi často (větší nebo rovna 1/10), často (větší než nebo rovna 1/100 a menší než 1/10), někdy (větší nebo rovna 1/1000 a menší než 1/100), vzácně (vyšší nebo rovna 1/10 000 a méně než 1/1000) a velmi vzácně (větší nebo rovna 1/100 000 a méně než 1/10
000).
V doporučených dávkách je lék obvykle dobře snášen. Při dlouhodobém užívání převyšujícím doporučené dávkování lze pozorovat hepatotoxické a nefrotoxické účinky. Nadměrné užívání kofeinu (čaje, kávy) během užívání přípravku Coldrex® může zvýšit projev vedlejších účinků souvisejících s kofeinem, jako je nespavost, podrážděnost, nervové napětí, bolesti hlavy, palpitace a změny v zažívacím systému.
Ze strany krvetvorných orgánů:
Velmi vzácné: trombocytopenie
Alergické reakce:
Velmi vzácné: anafylaxe, kožní vyrážka, kopřivka, alergická dermatitida, angioedém, Stevens-Johnsonův syndrom
Na části dýchacího ústrojí:
Velmi vzácné: bronchospazmus u pacientů citlivých na aspirin a jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID)
Z trávicího systému:
Velmi vzácně: nevolnost, zvracení, abnormální jaterní funkce
Ze strany centrální nervové soustavy:
Velmi vzácně: podrážděnost, nervové napětí, závratě, bolesti hlavy, nespavost
Ze smyslů:
Velmi vzácné: mydriáza, akutní záchvat glaukomu ve většině případů u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem
Od kardiovaskulárního systému:
Velmi vzácné: tachykardie, palpitace
Z močového systému:
Velmi vzácně: dysurie, retence moči u pacientů s obstrukcí výstupního močového měchýře s hypertrofií prostaty.
V případě jakýchkoli nežádoucích účinků se poraďte se svým lékařem.

Předávkování

Pokud máte podezření na předávkování, a to i při dobrém zdravotním stavu, musíte přestat užívat lék a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
Příznaky (způsobené paracetamolem): bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení; jaterní selhání, hepatonekróza (závažnost nekrózy způsobené intoxikací přímo závisí na stupni předávkování). Toxické účinky u dospělých jsou možné po užití více než 10-15 g paracetamolu: zvýšení aktivity „jaterních“ transamináz, klinický obraz poškození jater dochází po 1-6 dnech. Vzácně se s rychlostí blesku vyvíjí selhání jater a může být komplikováno selháním ledvin (tubulární nekróza).
Léčba: výplach žaludku s následným použitím aktivního uhlí, zavedení donorů SH-skupin prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8–9 hodin po předávkování a N-acetylcystein - 12 hodin.
Symptomy (způsobené kofeinem): bolest v epigastriu, zvracení, časté močení, tachykardie, arytmie, stimulace CNS (nespavost, úzkost, podrážděnost, úzkost, zvýšená neuro-reflexní vzrušivost, třes a záchvaty). Je však třeba mít na paměti, že výskyt klinicky významných příznaků předávkování kofeinem při užívání tohoto léku je vždy spojen se závažným poškozením jater způsobeným předávkováním paracetamolem.
Léčba: symptomatická, specifické antidotum chybí.
Symptomy (způsobené fenylefrinem): podrážděnost, bolesti hlavy, závratě, nespavost, vysoký krevní tlak, nevolnost, zvracení, podrážděnost, reflexní bradykardie. V závažných případech předávkování se mohou vyvinout halucinace, zmatenost, záchvaty, arytmie.
Léčba: symptomatická léčba s těžkou arteriální hypertenzí, použití alfa-blokátorů, jako je fentolamin.
Příznaky (způsobené kyselinou askorbovou): vysoké dávky kyseliny askorbové (více než 3000 mg) mohou způsobit dočasné osmotické průjmy a gastrointestinální poruchy, jako je nevolnost, žaludeční potíže. Projevy předávkování lze kategorizovat jako projevy závažného poškození jater v důsledku předávkování paracetamolem.
Léčba: symptomatická, nucená diuréza.
Symptomy (způsobené terpingidratem): poruchy gastrointestinálního traktu, jako je nevolnost, zvracení, bolest žaludku.
Léčba: symptomatická.

Interakce s jinými léky

Lék by neměl být užíván současně s tricyklickými antidepresivy, beta-blokátory a dalšími antihypertenzivy, protože se zvyšuje riziko hypertenze a dalších poruch kardiovaskulárního systému. Neužívejte současně s inhibitory MAO a 14 dní po jejich zrušení, protože se zvyšuje riziko vzniku hypertenze.
Při současném užívání s digoxinem a srdečními glykosidy se může zvýšit riziko vzniku poruch srdečního rytmu nebo srdečního infarktu.
Antikoagulační účinek warfarinu a dalších kumarinů se může zvýšit při současném prodlouženém pravidelném každodenním užívání paracetamolu se zvýšeným rizikem krvácení. Nepravidelné jednotlivé dávky nemají významný účinek.
Riziko hepatotoxického účinku se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.
Pokud užíváte metoklopramid, domperidon (užívaný k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo kolestiramin (užívaný k léčbě cholesterolu v krvi), poraďte se se svým lékařem. Metoklopramid a domperidon zvyšují rychlost absorpce paracetamolu a kolestiramin snižuje.

Zvláštní pokyny

Před užitím přípravku Coldrex® se poraďte se svým lékařem: t
• jestliže užíváte jiné léky obsahující paracetamol, stejně jako jiná narkotická analgetika, NSAID (metamizol, kyselina acetylsalicylová, ibuprofen atd.);
• jestliže užíváte metoklopramid, domperidon (užívaný k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo colestiramin (užívaný ke snížení cholesterolu v krvi).

Aby se zabránilo TOXICKÉMU POŠKOZENÍ ŽIVOTA, PARACETAMOL by NESMÍ BÝT KOMBINOVANÝ S PŘÍJEMEM ALKOHOLICKÝCH NÁPOJŮ A OSOBY JSOU TAKÉ PŘIJETY K CHRONICKÉ SPOTŘEBĚ ALKOHOLU.
V případě závratě při užívání léku byste se měli vyhnout potenciálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé
reakce (řízení a jiná vozidla, práce s pohyblivými mechanismy atd.).

Formulář vydání
Prášky Na 6 nebo 12 tabletách v blistrech (PVC / hliníková fólie). 1 nebo 2 blistry (každá po 6 nebo 12 tabletách) spolu s návodem k použití se vloží do lepenkové krabice.

Datum vypršení platnosti:
4 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky skladování
Skladujte na tmavém místě při teplotě do 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Obchodní podmínky pro lékárny:
Přes přepážku.

Vyrobil
GlaxoSmith Klein Dangarvan Ltd., Irsko, Nokbrak, Dungarvan, Waterfront a Glaxo Smith Church, Spojené království, 980 GreyCityCommm. Zdravotnictví, Spojené království, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TTZ 9GS

Zástupce v Ruské federaci / dovozci
ZAO GlaxoSmithKline Healthcare,
Rusko, 119180, Moskva, Yakimanskaya Embankment, 2
Tel.: +7 (495) 777 9850, fax: +7 (495) 777 9851/52

Coldrex: typy, instrukce, recenze

Coldrex je skupina léků pro rychlou úlevu od hlavních příznaků nachlazení a virových onemocnění, dále usnadňuje průběh onemocnění a předchází rozvoji jejich komplikovaného průběhu (vývoj a progrese otitis, sinusitidy, bronchitidy, pneumonie).

Obecné informace

Coldrex je kombinovaný lék k rychlému odstranění příznaků chřipky, akutních respiračních virových infekcí podobných chřipce, které jsou doprovázeny:

1) syndrom těžké bolesti:

 • bolest hlavy;
 • při polykání bolest v krku;
 • bolest v uších nosních dutin s komplikovaným průběhem akutní respirační virové infekce (s rozvojem sinusitidy, otitis a labyrintitidy)

2) horečka a zimnice (horečka);

3) významné zhoršení pohody a syndromu intoxikace.

Coldrex vyrábí farmaceutická společnost Smith Kline Beecham, která má pobočky ve Velké Británii, Španělsku a Irsku.

Coldrex složení

Síť lékáren realizuje různé formy této drogy:

 • Tablety Coldrex a kapsle Coldrex Immuno;
 • prášek pro přípravu terapeutického nápoje (Coldrex Hotrem, Coldrex Max Gripp, horký nápoj Coldrex Junior);
 • sirup (Coldrex Broncho, Coldrex Knight);
 • pastilky pro sání Coldrex Lari Plus.

Všechny dávkové formy přípravku Coldrex mají odlišné kvalitativní a kvantitativní složení aktivních a pomocných složek:

 • Tablety Coldrex: paracetamol (500 miligramů), kyselina askorbová (30 miligramů), terpinehydrát (20 miligramů), fenylefedrin (5 miligramů), kofein (25 miligramů);
 • Coldrex Hotrem ve sáčku pro přípravu terapeutického nápoje: paracetamol (750 miligramů), vitamin C (60 miligramů) a fenylefrin (10 miligramů);
 • Coldrex Max Gripp je dostupný v sáčcích pro přípravu terapeutického nápoje: paracetamol (1000 miligramů), kyselina askorbová (40 miligramů), hydrochlorid fenylefrin (10 miligramů);
 • Coldrex Junior Hot Drink (dětská forma ve sáčku pro přípravu teplého nápoje): paracetamol (300 miligramů), fenylefrin hydrochlorid (5 miligramů), vitamin C (20 miligramů);
 • Broncho Coldrex sirup: guaifenesin (100 miligramů / 5 ml), anýzový olej, tinktura z feferonky, kafr;
 • Coldrex Knight Syrup: paracetamol (1000 miligramů), dextrometorfan hydrobromid (15 miligramů), promethazin hydrochlorid (20 miligramů);
 • Coldrex Immuno-Extended Capsules: kyselina askorbová 500 miligramů;
 • Coldrex Lari Plus v pastilkách pro sání v ústní dutině lokálního anestetického účinku: Diklonin (2 miligramy) v bonbónech s citronovou, třešňovou nebo pomerančovou příchutí a diklonin (3 miligramy) v bonbónech s příchutí ptačích třešní.

Coldrex během těhotenství

Všechny dávkové formy přípravku Coldrex se během těhotenství, zejména během prvního trimestru, používají s opatrností.

Kombinované složení léčiva může mít negativní vliv na vyvíjející se plod (teratogenní účinek), ale v určitých případech je jeho užívání povoleno během těhotenství poté, co byl lék předepsán ošetřujícím lékařem a pod jeho dynamickým pozorováním.

Vlastnosti formy tablet Coldrex

Indikace pro použití tablet Coldrex

Tento lék se používá k odstranění příznaků (bolesti hlavy, zimnice, horečka, bolest svalů a kloubů, bolesti hlavy, kongesce nosu) při nachlazení, chřipce typu ARVI a chřipce.

Coldrex složení

Tablety Coldrexu mají symptomatický antipyretický, mírně analgetický a protizánětlivý účinek a jsou vyráběny v blistrech po 4, 6, 8 nebo 12 dvouvrstvých tabletách, oranžově bílé barvy ve tvaru tobolky s vyraženým na jedné straně ve tvaru "Coldrex".

Účinné látky obsažené v přípravku:

 • paracetamol (500 miligramů);
 • kofein (25 miligramů);
 • fenylefrin (5 miligramů);
 • terpinehydrát (20 miligramů);
 • kyselina askorbová (30 miligramů).

Pomocné složky zahrnují škrob, mastný sorbát draselný a barviva.

Aplikace Coldrex

Tablety se podávají orálně s vodou.

Nedoporučuje se lék předepisovat dětem mladším 6 let.

Coldrex tablety: návod k použití

Složení

Jedna tableta obsahuje: t

Paracetamol 500 mg

Fenylefrin hydrochlorid 5 mg terpingidrata 20 mg

Vitamín C (kyselina askorbová, potažená ethylcelulózou) 30 mg Pomocné látky: rozpustný škrob, kukuřičný škrob, mastek, kyselina stearová, povidon, sorbát draselný, laurylsulfát sodný, barvivo „sundown“ - žlutá (10 110).

Popis

Farmakologický účinek

Tablety "Coldrex" - kombinovaný lék. Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, fenylefrin snižuje otok sliznic dutin, což má za následek snazší dýchání, kofein má obecný tonizující účinek, kyselina askorbová (vitamin C) vyplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku. Terpingidrat posiluje vylučování bronchiální žlázy, podporuje evakuaci hlenu z dýchacích cest, oslabuje reflex kašle Údaje o sedativním účinku účinných látek nejsou k dispozici.

Farmakokinetika

Indikace pro použití

Zmírnění příznaků nachlazení a chřipky, jako je horečka, bolesti hlavy, zimnice, bolestivé klouby a svaly, kongesce nosu, bolest v dutinách a v krku.

Kontraindikace

Léčivo by nemělo být užíváno současně s jinými látkami obsahujícími paracetamol, dekongestanty nebo přípravky pro léčbu nachlazení a chřipky, tricyklickými antidepresivy, beta-blokátory nebo jinými antihypertenzivy, inhibitory MAO (včetně až 14 dnů po vysazení), sympatomimetika (např. jako látky potlačující chuť k jídlu, psychostimulanty podobné amfetaminu), v případě přecitlivělosti na složky přípravku v nepřítomnosti genetického glukózy-6-fosfátu ehydrogenázy, při onemocněních krevního systému, při závažném poškození funkce jater nebo ledvin, kardiovaskulárních onemocněních (ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, stenóza aorty, výrazná ateroskleróza, arytmie, dekompenzované srdeční selhání), hypertrofie nebo adenomy prostaty, uzavření úhlu a glaukom. feochromocytom, vazospastické onemocnění (například Raynaudův syndrom), tyreotoxikóza, diabetes, hypertenze, děti do 12 let, během těhotenství a kojení.

Těhotenství a kojení

Dávkování a podávání

Dospělí a děti starší 12 let: v případě potřeby 1-2 tablety každých 4-6 hodin. Neužívejte více než 4 hodiny. Během 24 hodin se nedoporučuje užívat více než 8 tablet. Lék se nedoporučuje užívat déle než 5 dní jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum bez lékařského předpisu a pozorování. Zvýšení denní dávky léku nebo trvání léčby je možné pouze pod lékařským dohledem.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Nepřekračujte specifikovanou dávku. V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, i když se cítíte dobře.

Coldrex

Popis k 03.02.2016

 • Latinský název: Coldrex
 • ATC kód: N02BE51
 • Účinná látka: kyselina askorbová (kyselina askorbová), kofein (kofein), fenylefrin (fenylefrin), paracetamol (paracetamol), terpingidrat (Therpinhydrate)
 • Výrobce: GlaxoSmithKline Dungarvan (Irsko)

Složení

Složení přípravku Coldrex obsahuje následující účinné látky: fenylefrin, kofein, kyselinu askorbovou, paracetamol, terpinehydrát.

Další složky: kukuřičný škrob, povidon, laurylsulfát sodný, kyselina stearová, sorbát draselný, barvivo žlutý západ slunce FCF (E 110), mastek.

Formulář vydání

Lék je dostupný v tabletách po 6 a 12 kusech v blistrech. Kromě toho existuje lék ve formě sirupu, pytlů s práškem a v jiných formách uvolňování, ale nese další jména, například Coldrex Knight, Coldrex Broncho a další.

Farmakologický účinek

Lék pomáhá odstranit příznaky studené a akutní respirační infekce.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Složení Coldrexu ovlivňuje vlastnosti nástroje. Paracetamol je analgetikum, jehož účinek je způsoben inhibicí syntézy prostaglandinů v CNS. Ovlivňuje centrum termoregulace v hypotalamu.

Kyselina askorbová pomáhá kompenzovat nedostatek vitaminu C, ke kterému dochází na počátku virových infekcí. Pomáhá posilovat tělo a normalizovat kapilární propustnost.

Terpingidrat zvyšuje sekreci průdušek a je účinný jako expektorant.

Kofein je silný stimulant CNS, patří do skupiny methylxantinů, podporuje vazodilataci, snižuje agregaci krevních destiček, stimuluje sekreci žaludku, zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, aktivuje vazokonstrikční centra a zvyšuje diurézu.

Fenylefrin je sympatomimetický dekongestant. Snižuje otoky nosní sliznice a usnadňuje dýchání.

Paracetamol se snadno vstřebává v zažívacím traktu. Účinná složka je biotransformována v játrech a vylučována močí.

Kyselina askorbová se rychle vstřebává v zažívacím traktu a transportuje přes tkáně. Na plazmatické proteiny se váže o 25%. Zbytek kyseliny askorbové se vylučuje močí.

Kofein se po vnitřním použití snadno vstřebává. Maximální koncentrace účinné látky v plazmě je zaznamenána po 1 hodině. Poločas je přibližně 3,5 hodiny.

Fenylefrin je nerovnoměrně absorbován v gastrointestinálním traktu. Při perorálním podání je významně snížena jeho biologická dostupnost. Je téměř úplně vylučován močí.

Indikace pro použití

Tablety Coldrex pomáhají eliminovat příznaky studených a akutních respiračních infekcí: horečka, zimnice, kongesce nosu, bolest v krku, bolest hlavy, bolest kloubů a svalů.

Kontraindikace

Lék nelze použít u dětí mladších 6 let, stejně jako v následujících případech:

Vedlejší účinky

Užíváte-li lék v doporučených dávkách, je obvykle dobře snášen tělem. Při dlouhodobém užívání v předepsaných dávkách je pozorován hepatotoxický a nefrotoxický účinek. Kromě toho, pití čaje nebo kávy při užívání léků může zvýšit negativní reakce způsobené použitím kofeinu (nespavost, nervové napětí, bušení srdce, podrážděnost, bolest hlavy, zažívací potíže).

Ve vzácných případech způsobují tablety přípravku Coldrex následující nežádoucí účinky: t

 • trombocytopenie;
 • bronchospasmus (v případě citlivosti na NSAID);
 • podrážděnost, závratě, nespavost, zvýšené nervové napětí, bolest hlavy;
 • tachykardie, palpitace;
 • anafylaktický šok, kopřivka, angioedém, vyrážka, dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom;
 • nevolnost, dysfunkce jater, zvracení;
 • mydriáza, akutní záchvat glaukomu;
 • dysurie, problémy s močením.

Pokud se u Vás objeví nežádoucí účinky, měli byste se poradit s lékařem.

Návod k použití přípravku Coldrex (způsob a dávkování) t

Pro ty, kteří užívají tablety Coldrex, doporučuje návod k použití následující režim: 2 tablety 3–4krát denně pro dospělé, 1 tableta 3-4krát denně pro děti ve věku 6-12 let. Kurz je určen pro 3-7 dnů.

Návod k použití Coldrex říká, že byste neměli užívat více než 8 tablet za jeden den.

Předávkování

V případě předávkování je nutné přestat užívat léky i při dobrém zdravotním stavu a konzultovat s odborníkem. Možné jsou následující příznaky předávkování: bledost, nevolnost, tupé pocity hladu, zvracení, hepatonekróza, zhoršená funkce jater.

Toxické účinky na tělo u dospělých je možné po užití 10-15 g paracetamolu. Současně dochází ke zvýšení aktivity jaterních transamináz. Jako léčba se doporučuje výplach žaludku a podávání aktivního uhlí, jakož i zavedení donorů SH po 9 hodinách a N-acetylcystein po 12 hodinách.

Předávkování kofeinem může způsobit bolest v epigastriu, časté močení, arytmii, zvracení, tachykardii, nespavost, nervovou podrážděnost, úzkost, úzkost, třes a záchvaty. Symptomatická léčba. V závažných případech hypertenze je indikováno použití alfa blokátorů.

Použití kyseliny askorbové v přebytečných dávkách může způsobit osmotický průjem, nevolnost a bolest břicha. Symptomatická léčba indikovala nucenou diurézu.

Předávkování terpingidratem způsobuje gastrointestinální rozrušení. Symptomatická léčba.

Interakce

Zakázáno užívat lék ve spojení s inhibitory MAO, stejně jako do 14 dnů po jejich zrušení. Lék je také kontraindikován během užívání tricyklických antidepresiv nebo beta-blokátorů. Kombinace kofeinu s inhibitory MAO může výrazně zvýšit krevní tlak.

Rychlost absorpce paracetamolu zvyšuje metoklopramid a domperidon, navíc se snižuje pod vlivem kolestiraminu.

Antikoagulační účinek kumarinů se může během užívání paracetamolu zvýšit. Riziko krvácení se zvyšuje. Je také schopna snížit účinnost diuretik. V kombinaci s isoniazidem zvyšuje pravděpodobnost vzniku hepatotoxického syndromu.

Antipyretický účinek paracetamolu je redukován barbituráty. Nelze ji také kombinovat s alkoholem.

Kyselina askorbová zvyšuje stupeň absorpce penicilinu a také snižuje účinek heparinu a nepřímých antikoagulancií. Interakce se salicyláty zvyšuje pravděpodobnost krystalurie.

Absorpce vitaminu C degraduje perorální antikoncepci, stejně jako alkalické nápoje, ovocné a zeleninové šťávy.

Kofein zvyšuje biologickou dostupnost analgetik a také zvyšuje účinek adrenergních agonistů, Xanthinu a psychoaktivních léků.

Cimetidin, isoniazid a hormonální kontraceptiva zvyšují účinek kofeinu a naopak snižují účinek anxiolytik, opioidních analgetik, pilulek na spaní a sedativ. Navíc je to antagonista léčiv adenosinu a ATP. Kofein je také schopen zvýšit stupeň vstřebávání ergotaminu z gastrointestinálního traktu a snížit obsah lithia v krvi a v kombinaci se stimulanty štítné žlázy zvyšuje účinek štítné žlázy.

Kombinace fenylefrin s inhibitory MAO vyvolává hypertonický účinek, Digoxin a srdeční glykosidy způsobují poškození srdce, tricyklická antidepresiva zvyšují pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních onemocnění, sympatomimetika a antihypertenziva zvyšují riziko nežádoucích vedlejších účinků CVS. Tablety Coldrex se proto nedoporučují užívat ve spojení s výše uvedenými léky.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Uchovávejte při pokojové teplotě na suchém místě.

Doba použitelnosti

Coldrex během těhotenství (a kojení)

Coldrex během těhotenství není žádoucí užívat. V každém případě by to mělo být provedeno pouze po konzultaci s lékařem. Během kojení se nedoporučuje užívat léky.

Coldrex Recenze

Recenze pro Coldrex jsou většinou pozitivní. Ti, kdo tento nástroj vzali, si všimli jeho účinnosti. Lék zmírňuje nepříjemné symptomy nachlazení v nejkratším možném čase. Recenze Coldrexa uvádějí, že teplota klesá, bolest v krku mizí a zimnice prochází.

Coldrex cena, kde koupit

Cena Coldrexu v blitserah na 12 tabletách je asi 165 rublů. Stejné náklady a prostředky v blistrech, určené pro 6 tablet. Zdá se, že cena Coldrexu je velmi vysoká, ale vzhledem k její efektivitě je tento nástroj stále ve velké poptávce v lékárnách.

Pokyny pro aplikaci Coldrex

Coldrex je kombinovaný lék používaný při léčbě SARS a chřipky. Při prodeji léčiva se nacházejí formy: sirup, tablety a prášky pro přípravu terapeutických roztoků.

V závislosti na teplotním režimu do 25 ° C je životnost 4 roky.

Formulář vydání

Coldrex je skupina léků, jejichž cílem je zastavit příznaky nachlazení vyvolané chřipkovými viry, parainfluenzou a dalšími akutními respiračními virovými infekcemi (ARVI). Vyrobeno v takových dávkových formách:

 • Tablety Coldrex, 12 ks v balení, jsou určeny pro děti od 6 let a dospělé.
 • Dětský prášek Coldrex Junior Hotdrink pro řešení. V krabičce je 10 sáčků po 3 gramech. Určeno pro děti od šesti let. Léčivo obsahuje citrónovou příchuť.
 • Prášek pro příjem perorálního roztoku HotRem. Baleno v 5 nebo 10 sáčcích. Každé sáček obsahuje 750 mg paracetamolu. Nástroj je schválen pro použití dětmi staršími 12 let a dospělými.
 • Prášková forma Coldrex MaxGripp pro perorální roztok. Baleno v 5 nebo 10 sáčcích. 1000 mg paracetamolu je obsaženo ve složení každého sáčku. Povoleno používat osoby ve věku 18 let.
 • Coldrex Knight Syrup s objemem 100 ml nebo 160 ml, připojený odměrný uzávěr. Akce je zaměřena na odstranění hlavních příznaků nachlazení a chřipky. Doporučuje se pro použití dospělými a dětmi od šesti let.
 • Coldrex Broncho sirup, vykašlávání po 100 nebo 160 ml, s odměrným uzávěrem. 5 ml sirupu obsahuje 100 mg guaifenesinu. Broncho lze použít k léčbě dospělých a dětí od tří let.

Farmakologické vlastnosti

Coldrex ospravedlňuje svou popularitu v populaci díky rychlému úlevě od příznaků velkých nachlazení a chřipky. Kompozice obsahuje 5 hlavních aktivních složek. Jedná se o paracetamol, kyselinu askorbovou, fenylefrin, kofein a terpinhydrát. Vzhledem k příslušnému poměru složek je možné okamžitě ovlivnit patologické procesy způsobené ARVI.

Paracetamol má antipyretické (antipyretické) a menší analgetické výsledky. Blokuje zánět prostaglandinů a syntézu mediátoru bolesti, ovlivňuje termoregulační centrum umístěné v hypotalamu, v důsledku čehož dochází k rychlé normalizaci tělesné teploty.

Vitamin C (kyselina askorbová) aktivuje imunitní systém, zvyšuje odolnost vůči patogenním virům.

Fenylefrin je alfa adrenergní mimetikum, které zužuje krevní cévy v nosní dutině, což je zodpovědné za odstranění otoků v tkáních, snížení sekrece sliznic a odstranění ucpání nosu.

Kofein, má tonizující účinek, zlepšuje zdraví, dodává energii oslabenému tělu.
Terpingidrat je účinná expektorační a protizánětlivá látka, která ředí sputum v průduškách, podporuje jeho volný výtok a usnadňuje dýchání.

Užívání Coldrexu včas snižuje výskyt příznaků nachlazení. Nadměrný nosní výtok a kašel zmizí několik dní po užití léku, což významně snižuje pravděpodobnost komplikací.

Účinné látky přípravku Coldrex se vstřebávají v gastrointestinálním traktu. Nejvyšší koncentrace složek je zaznamenána za půl hodiny po užití farmakologického činidla.

Indikace pro použití

Eliminace souvisejících příznaků chřipky a nachlazení:

 • bolest hlavy;
 • horečka
 • slabost;
 • otok nosní sliznice;
 • bolest v krku;
 • bolesti těla;
 • bolesti svalů a kloubů;
 • neproduktivní kašel.

Způsob použití a doporučené dávkování

Dávkování a užívání drog závisí na formě uvolnění a věkové kategorii pacienta. Bez lékařského předpisu nemůžete tento lék užívat déle než 5 dní v řadě. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Coldrex, základní návod k použití.

 • Tablety Coldrex jsou určeny pro dospělé a děti od šesti let. Přijatelná dávka pro děti od 6 do 12 let - 1 tableta 4krát denně. Děti po 12 letech a dospělí pacienti - 2 tablety 4krát denně.
 • Prášek pro přípravu perorální suspenze Junior Hotdrink může být užíván pro děti od šesti let. Obsah sáčku se přidá do 125 ml horké vody. Pijte 4krát denně v pravidelných intervalech.
 • Prášek pro podání perorální suspenze HotRem. Do sklenice horké vody, ne vařící vody, přidejte obsah jednoho sáčku. Dospělí musí užívat jeden sáček po 4-6 hodinách, až 4 krát denně. Děti od 12 let po 6 hodinách, ne více než 3krát denně.
 • Prášek pro přípravu perorálního roztoku Maxgripp. Do sklenice horké vody přidejte jeden sáček, zamíchejte. Následující metoda není starší než 4–6 hodin, až 4krát denně. Zakázáno osobám mladším 18 let v důsledku vysoké koncentrace paracetamolu.
 • Coldrex Broncho sirup. Dospělí a děti starší 12 let by měli užívat 10 ml. Děti od 3 do 12 let do 5 ml. Musíte dodržovat interval mezi dávkami nejméně 2-3 hodiny.
 • Coldrex Knight sirup. Take jednou denně, než půjdete spát v noci. Na 20 ml přijímejte pacienty od 12 let. Pro děti od 6 do 12 let je přípustná dávka 10 ml sirupu. Nezapomeňte, že celková dávka paracetamolu by neměla být větší než 4 gramy denně.

Kontraindikace, předávkování a nežádoucí účinky

Je zakázáno kombinovat Coldrex s léky, které obsahují paracetamol. Hlavní kontraindikace pro použití:

 • individuální nesnášenlivost jedné ze složek;
 • těžké onemocnění ledvin a jater;
 • poruchy krve;
 • nitrooční tlak (glaukom);
 • diabetes;
 • onemocnění srdce (infarkt myokardu).

Při dodržení dávek je Coldrex ve většině případů dobře snášen pacienty. Ve vzácných případech jsou pozorovány následující nežádoucí účinky: t

 • nevolnost;
 • bolest hlavy;
 • bušení srdce;
 • určité zvýšení krevního tlaku;
 • alergické projevy ve formě vyrážky, kopřivky, angioedému.

Pokud se objeví některá z výše uvedených reakcí, přestaňte přípravek užívat a vyhledejte lékaře.

Během těhotenství a kojení

Těhotné ženy nesmějí používat žádnou farmaceutickou formu přípravku Coldrex. Kojení během léčby přípravkem by mělo být přerušeno.

Interakce s léky

Výrobce nedoporučuje kombinovat Caldres a jiné léky, které zahrnují ethylalkohol a paracetamol.

Společný příjem přípravku Domperidon a metoklopramidu s přípravkem Coldrex je možný pouze po konzultaci s lékařem. Tyto léky přispívají k rychlé absorpci paracetamolu.

Paracetamol snižuje účinnost diuretik. Současné podávání přípravku Coldrex s glukokortikosteroidy zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Analogy

Identické analogy ve složení neexistují. Existuje řada léků, které mají podobný terapeutický výsledek, ale mohou se lišit v nákladech a složení. Patří mezi ně Antiflu, Vicks Active, Grimpmax, Maksikold.

Účinnost a recenze

Maximální účinek bude patrný, pokud je přípravek Coldrex užíván při prvních známkách onemocnění. V této situaci lék rychle eliminuje příznaky chřipky a chřipky a pomáhá člověku vrátit se k aktivnímu životnímu stylu.

Ivan, Rostov: „V mém rychlém životě není čas na nachlazení a teplotu. Před dvěma lety jsem objevil Coldrex MaksGripp, při prvních známkách nemoci, když je rýma, bolest v krku, okamžitě si v lékárně koupím lékárničky, piju před spaním a ráno žádné známky chladu.

Toto shrnutí je zkráceno a zjišťováno.