Pectusin, kompletní instrukce

V boji proti kašli, který vznikl v důsledku nachlazení, vždy pomáhejte lékařskému léku Pektusin. Dodává se ve formě sirupů nebo tablet.

Pectusin sirup

Tento léčivý přípravek pomůže dokonale, vyrovnat se se sputem, který často se vyskytuje v průduškách během období nemoci.

Pectusin sirup používají lidé, kteří nemohou polykat léky ve formě tablet.

Sirup má nahnědlou barvu, nasládlou, příjemnou chuť a specifickou léčivou vůni.

Aplikace přípravku Pectusin

Pectusin pomáhá velmi dobře, vyrovná se s mokrým kašlem. Skládá se z tymiánu a bromidu draselného a mnoha dalších léků. Pomáhají kvalitativně poškodit sputum, které vyprovokuje reflexní kašel a pomáhá uvolnit průdušky a vytlačit je ven.

Tablety přípravku Pectusin

Nejčastěji, pro léčbu nemocí krku, mnoho použití drogy pectusin ve formě tablet. Jsou malé, mají bílou barvu. Příjemná chuť. Malé pilulky, musíte dát pod jazyk, a rozpustit ji až do úplného rozpuštění.

Pectusin cena

Lék lze zakoupit v jakémkoliv zdravotnickém zařízení a lékárnách. V průměru jsou náklady na lék od 2 USD.

Pectusin je jedním z drahých léků.

Pectusinova instrukce

Léčivo pectusin je kombinací. Uvolňuje kapky zánětu v krku s různými nachlazeními. Složení pectusinu zahrnuje eukalyptový olej. To pomáhá zmírnit bolest, která se vyskytuje v krku se silným kašlem.

Přípravek Pectusin se používá k léčbě faryngitidy, laryngitidy, bronchitidy, tracheitidy, angíny, mikrobiálních onemocnění.

Je zakázáno užívat lék lidem, kteří mají: onemocnění bronchiálního astmatu, diabetes mellitus, věk dětí do 7 let, onemocnění stenotické laryngitidy, spasmophilia, alergické reakce na eukalyptus, mentol a další látky, které jsou součástí léčiva.

Během těhotenství můžete užívat pectusin pouze pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Předávkování pectusinem nebylo zjištěno.

Lékařské léky skladujte na chladném, tmavém místě.

Před použitím si pečlivě prostudujte návod a poraďte se se svým lékařem.

Složení léčiva pectusin zahrnuje:

 • 0,004 g mentholu;
 • 0,0005 gramů eukalyptu (olej);
 • sodná sůl;
 • krystalický cukr;
 • stearát vápenatý;
 • čištěný talek.

Lék je dovoleno vzít řidiče. Protože nezpůsobuje ospalost a dokonale ovlivňuje centrální nervový systém.

Lék dobře reaguje s jinými léky.

Recenze společnosti Pectusin

Když je v naší rodině někdo zima, jsme zachráněni lékem pectusin. Děti si koupí pěkný sirup, dospělí jsou léčeni pilulkami. Velmi spokojen s tímto lékem. Rychle zastaví dusivý kašel a zmírní bolest v krku. Doporučit všem.

- V naší rodině můžete v lékárničce vždy najít malé pilulky, příjemné na chuť pectusinů. Jsou to dobrá pomoc, vyrovnat se s mokrým kašlem. Doporučujeme tento lék všem. Je snadno ovladatelný a není drahý.

- dříve, aby se vyléčil chlad, vždy koupil drahé léky. Přítel doporučil proti kašlání léku pectusin ve formě sirupu. Není drahý a pomohl mi rychle se vyrovnat s nepříjemným kašlem. Nyní pilulky pectusin lze vždy nalézt v mé lékárničku.

Návod k použití přípravku Pectusin

Pro respirační infekce u dětí, které jsou doprovázeny silným kašlem, pediatři často doporučují přírodní lék Pectusin. Droga dráždí nervové buňky, které jsou v ústní dutině a hrtanu, díky čemuž dochází k výraznému protizánětlivému účinku a slabému antimikrobiálnímu účinku.

Návod k použití přípravku Pectusin je velmi podrobný, indikuje indikace, kontraindikace i možné vedlejší účinky. Před zahájením léčby byste si měli pozorně prostudovat anotaci, aby nedošlo ke zdravotním potížím.

Obecné vlastnosti léčiva

Pectusin je unikátní léčivý přípravek přírodního původu, který se vyznačuje protizánětlivým a antimikrobiálním účinkem. Tento lék je vyráběn farmaceutickým průmyslem ve formě pastilek a také je to Pectusin pro děti ve formě sirupu.

Tablety přípravku Pectusin jsou bílé nebo slabě nažloutlé, ploché válcovité s malými skvrnami rostlinných složek. Každá tableta má zvláštní riziko, které usnadňuje rozdělení tablet během používání. Tablety mají příjemnou vůni máty nebo eukalyptu, chutnají nasládle. Mají mírný chladicí a anestetický účinek. Tablety Pectusinu se vyrábějí v blistrech, z nichž každá obsahuje 10 tablet. Blistry po 2-5 kusech jsou baleny v kartonových krabicích. V každé krabici je přiložen návod k použití.

Pectusin sirup proti kašli se prodává v plastových nebo skleněných lahvích s pevně uzavřeným víkem. Tento lék je tmavě hnědé barvy a má kořeněnou vůni připomínající koks. Každá lahvička je uzavřena v krabičce s anotací a odměrnou lžičkou, která pomáhá správně dávkovat lék. Pectusin sirup se používá hlavně v pediatrické praxi, i když jej můžete také přiřadit dospělým. Tento nástroj má nasládlou chuť a příjemnou vůni, takže ho děti bez problémů pijí.

Složení jak tablet, tak sirupu kromě mentolu a eukalyptového oleje obsahuje další složky, které zvyšují účinnost léčiv. Mezi ně patří sodná sůl, celulóza, sacharóza, stearát vápenatý a další složky.

Kaktus pectusin je poměrně levný, takže ho někteří lidé kupují a užívají bez lékařského předpisu. To nelze provést, protože existuje celá řada kontraindikací.

Indikace pro použití

Tablety sirupu a pectusinu pomáhají při kašli, při onemocnění horních dýchacích orgánů. V podstatě je tento lék předepisován jako součást komplexní terapie těchto patologií:

 • zánětlivá onemocnění dýchacích orgánů - laryngitida, tracheitida, angína a faryngitida;
 • kašel pro respirační infekce;
 • rýma v akutní i chronické formě.

Kromě toho může být lék předepsán v komplexní léčbě obstrukční bronchitidy a pneumonie.

Pectusin je předepisován s opatrností u alergické laryngitidy. Rostlinné složky v prostředku mohou vyvolat kašel.

Kontraindikace

Při předepisování léku dospělým a malým dětem zvažte řadu kontraindikací, mezi které patří tato onemocnění a stavy:

 • zvláštní nesnášenlivost vůči složkám, které jsou součástí léčiva;
 • stenotický typ laryngitidy;
 • astma;
 • spasmophilia;
 • nedostatek nesnášenlivosti sacharózy nebo fruktózy.

Kromě toho, pro tabletovou formu léku existuje takové omezení jako dítě do 8 let věku. V pediatrické praxi se používá pouze Pektusin pro děti ve formě sirupu.

S velkou péčí je Pectusin jmenován během kojení a během těhotenství. V tomto případě je jmenování drogy možné pouze po zvážení všech rizik.

Když je těhotenství nejčastěji předepsáno Pectusin ve formě sirupu, zatímco lékař vypočítá dávku individuálně.

Vedlejší účinky

Ve většině případů je Pectusin ve formě tablet a sirupu velmi dobře snášen. Pouze v ojedinělých případech se mohou objevit alergické reakce, které se projevují svěděním kůže a vyrážky, jako je kopřivka. V případě takových nežádoucích účinků se léčba zastaví a obrátí se na ošetřujícího lékaře, který předepíše podobný lék proti kašli.

Způsob užívání přípravku Pectusin a dávka

Tablety Pectusinu - lék pro místní použití, takže jsou v ústní dutině rozštěpeny až do úplného rozpuštění. Užívají tento lék se suchým kašlem, změkčují hrtan a usnadňují výtok sputa v takových dávkách:

 • Děti starší 8 let 1 tableta 2krát denně.
 • Dospělí pacienti - 1 tabletka pro sání až 4 krát denně.

Můžete použít lék as mokrým kašlem, v tomto případě Pectusin změkčuje sliznici hrtanu, snižuje zánět a dezinfikuje ústní dutinu.

Pokyny pro použití sirupu Pectusin pro děti ukazuje, že tento lék by měl být podáván dětem v takových dávkách, které závisí na věku malého pacienta:

 • Děti od 3 do 6 let vypijí 0,5-1 čajovou lžičku sirupu 3x denně.
 • Děti od 6 do 12 let mohou být předepsány 1 až 2 čajové lžičky 3x denně.
 • Teenageři starší 12 let mají předepsanou 1 dezertní lžičku sirupu 3x denně.

Pro dospělé může sirup Pectusin také pomoci s oslabujícím kašlem. Dospělí by měli pít lžíci přírodního sirupu 3x denně.

Pro děti do 2 let se Pectusinův sirup podává s maximální opatrností a jednorázová dávka by neměla být větší než 0,5 čajové lžičky.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Pectusin v jakékoliv formě je přísně zakázáno užívat současně s antitusickými léky, protože vypouštění sputu bude zastaveno. Mezi tyto léky patří Stoptussin, Sinekod a Codelac, které lékaři často předepisují pro suchý a neproduktivní kašel.

Pokud jsou současně užívány jak Pectusin, tak antitusika, člověk nebude schopen vykašlávat a dojde k hromadění sputa v dýchacích orgánech, což nakonec povede k přidání bakteriální infekce a zhoršení zánětlivého procesu.

Ve výjimečných případech předepisují lékaři Pektusin spolu s antitusiky. V tomto případě je vykašlávání odebíráno během dne, a v noci pijí antitusikum, aby si odpočinulo od kašle a během noci získali sílu.

Co hledat

Je třeba mít na paměti, že jedna dávka přípravku Pectusin obsahuje 0,06 jednotek chleba (HE). Tyto informace jsou důležité při předepisování léku lidem s diabetem.

Lék nemá žádný vliv na psychomotorické reakce ani na koncentraci. Pectusin může být předepsán lidem, kteří pracují s přesnými mechanismy a jsou zapojeni do závažné duševní aktivity.

Může být předávkování

Tablety i sirup jsou velmi sladké a mají příjemnou chuť, takže teoreticky lék může přitáhnout pozornost dítěte. Předávkování může způsobit tyto poruchy:

 • dyspeptické poruchy;
 • bolest hlavy;
 • zvýšená excitabilita, která je rychle nahrazena anomální ospalostí.

S občasným použitím velkého množství přípravku Pectusin se zavolá lékař a před jeho příchodem se provádějí procedury, které jsou zaměřeny na rychlé vysazení léku z těla. Algoritmus první pomoci je následující:

 1. Umyjte žaludek. Dospělí a děti starší 3 let dostávají dostatek vody k pití, a pak uměle vyvolávají zvracení, děti mladší 3 let doma jsou jednoduše dány k pití velkého množství vody a zvracení se vyskytuje spontánně. V opačném případě se promývání provádí pomocí sondy.
 2. Adsorbenty jsou uvedeny, každý, co je v domácí lékárnička bude dělat.
 3. Oběť dostane hodně nápoje, aby rychle odstranila zbytky léku z těla.

Lékař musí ukázat lék, který způsobil otravu. To usnadní první pomoc a další ošetření.

Všechny léky musí být uchovávány mimo dosah dětí. Je žádoucí, pokud se jedná o krabici, která je uzamčena.

Pectusin dobře pomáhá s jakýmkoliv druhem kašle. To může být předepsáno pro dospělé a děti, hlavní věc je vybrat správnou dávkovou formu a vypočítat dávkování. Můžete si koupit tento lék za nízkou cenu, která jen přispívá k popularitě.

Pectusin - oficiální návod k použití (ve formě tablet), recenze léků, léků podobných účinkům

Návod k použití přípravku Pectusin je umístěn jako kombinovaný nástroj, který je účinný v boji proti kašli. Léčivo je prostředkem pro zmírnění symptomů v patologii VDP: laryngitida, tracheobronchitida, faryngitida, angína a zánět průdušek.

Příručka popisuje pektusin jako kombinaci mentolu (levomenthol / L-menthol) a oleje z listů eukalyptu. První prvek poskytuje lék s lokálně dráždivým účinkem, který je odůvodněn reflexní reakcí sliznice na stimulaci jejích receptorů. Léčivo má slabé analgetické (rušivé) a antiseptické působení.

L-menthol aktivuje produkci bioaktivních látek (kininů, peptidů a dalších) sliznicí s výstelkou VDP. Tyto sloučeniny se přímo podílejí na regulaci vnímání bolesti a stupni propustnosti cévních stěn. Účinnost levomentolu se zvyšuje s jeho inhalačním použitím.

Druhým prvkem (eukalyptem) pro lék Pectusin je návod k použití, který popisuje, jak zajistit antimikrobiální, fungicidní a protizánětlivé účinky. Tam je slabý antiprotozoal účinek. Eukalyptová aktivita je vysvětlena taninovými složkami, myrtenolem, cineolem a pinenem.

Lék je určen pro sublingvální / sublingvální použití. Při použití inhalátoru eukalyptového tinktury jsou zaznamenány další účinky, jako je zvlhčení, vykašlávání a antihypoxie. Nespornou výhodou této drogy je její přirozený původ, minimální vedlejší účinky a kontraindikace.

Obecné vlastnosti léčiva

Lék na policích je prezentován výhradně ve formě tablet. Společnost Vifiteks vyrábí lehké tablety pectusinu (do 0,8 gramu) určené pro resorpci. Díky účinným látkám má léčivo díky příjemným aditivům a mentolu lehkou příjemnou specifickou vůni a sladko-ochlazující chuť.

Přípravek Pectusin obsahuje účinné složky přípravku: L-menthol + eukalyptový olej a excipienty, jako je práškový cukr a mastek, karmelóza a mikrogistalická celulóza, jakož i Ca stearát.

Ploché tablety mají zaoblený tvar, mohou být bílé nebo mají nažloutlou barvu s tmavými skvrnami. Každá pilulka má zkosení a je rozdělena rizikem.

Tabletová forma není nejvhodnější pro příjem malých dětí. Vzhledem k tomu, že lék je přirozený, mnoho rodičů hledá instrukce na sirup Pectusin. Tento formulář bohužel výrobce neposkytuje. Pokud se pokusíte najít pokyny pro používání sirupu pro děti na Pektusin, každý vyhledávač vám ukáže velký počet odkazů na Pertussin-Ch. To je úplně jiná droga. Je vyroben na bázi tymiánu a bromidu draselného.

Pokud se vyskytne na internetu, jedná se o chybu, s největší pravděpodobností to znamená Pertussin, dobře známý z dětského sirupu proti kašli, který mohou používat dospělí i děti. Namísto sirupu pro děti Pectusin najdete v lékárenských řetězcích eukalyptovou tinkturu. Tento produkt obsahuje extrakt z eukalyptových listů a alkoholu. K dispozici je také směs určená k inhalaci. To samozřejmě není sirup, ale obsahuje eukalyptovou tinkturu Racemen a eukalyptovou tinkturu a lze ji považovat za plnohodnotný analog přípravku tablet.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Jakýkoli lék, zejména antimikrobiální, i když je přírodního původu, může způsobit alergie. V tomto případě se nedoporučuje užívat. Instrukce neumožňuje použití tablet Pectusinu v některých jiných případech, například, Pectusin se nedoporučuje pro děti do 8 let a pro ty, kteří nesnášejí fruktózu, isomaltázu a galaktózovou malabsorpci.

Kromě toho je tento způsob opodstatněn přítomností pomocných složek a nikoli hlavním aktivním lékovým komplexem. Ze stejného důvodu (přítomnost práškového cukru) se doporučuje užívat lék s opatrností u diabetiků.

Během těhotenství se pectusin nedoporučuje užívat bez doporučení lékaře, předepsané tablety se vstřebávají opatrně. Obdobná doporučení platí pro kojící ženy.

Tento lék se nedoporučuje k léčbě pacientů se stenózní formou laryngitidy, bronchospasmu, astmatu a spasmofilie.

Eukalyptová tinktura se nedoporučuje pro děti do 3 let kvůli obsahu alkoholu. Vdechnutí je zakázáno u chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a černého kašle.

Inhalační směs není předepisována dětem mladším 2 let a v ostatních případech indikovaných jako kontraindikace kombinace eukalyptu + levomentolu. Jediná negativní reakce na oficiální shrnutí léku nazývá alergické reakce různého stupně závažnosti.

Doporučení pro použití

Léčivo je indikováno pro použití při zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích (VDP). Použijte kašel Pectusin a doprovodnou laryngitidu, bronchitidu a rýmu tracheitidy.

Návod k použití přípravku Pectusin doporučuje pro místní použití (rozpouští se v ústech, nejlépe pod jazykem). Často se pacienti zajímají o to, jaký kašel užívat Pectusin? Pravděpodobně by bylo správné říci, že když kašel je způsoben zánětem hlasivek, průdušnice a průdušek, v situaci, kdy bolest v krku nebo rýma způsobuje kašel.

Vzhledem k mírnému mukolytickému a vykašlávacímu účinku činidla pro inhalační použití může být léčivo doporučeno při kašli s viskózním sputem, ale v tomto případě je nutné koupit ne tablety.

Jak se přípravek Pectusin užívá? Tableta se uchovává pod jazykem až do úplného rozpuštění. Dospělí se doporučuje užívat pilulky 4x denně po dobu 1 ks. U dětí od 8 let se doporučuje užívat přípravek Pektusin 1-2 tablety denně. Terapeutický kurz - 5 dní.

Náklady na léky

Jaké jsou náklady na lék? Pro lék Pectusin cena je velmi přijatelná. Eukalyptová tinktura stojí od 15 rublů za láhev. Inhalátor směs stojí asi 20-30 rublů. V lékárnách je snadné najít Pektusin tablety za 25-30 rublů.

Pectusin - oficiální návod k použití (tablety) t

Léky podobné akce

Pro tabletku je analogem lék Eucalyptus-M. Ve formě masti vyrobené Evamenthol. Již jsme popsali lék na inhalátor a tinkturu. V případě potřeby může lékař předepsat jiný lokální antiseptický a protizánětlivý přípravek nebo lék proti kašli.

Krátké recenze recenzí

Na léky Pectusin recenze jsou obecně pozitivní. Pacienti jsou spokojeni s cenou a dostupností léků. Hodnotí také vzácné vedlejší účinky léčby tímto přípravkem. Pokud jde o účinnost léku, je určena gramotností aplikace. V počáteční fázi onemocnění vykazuje léčivo vynikající výsledky. S ARVI (akutní respirační infekcí) léčivo slouží jako adjuvans.

Na závěr je třeba říci, že je na lékaři, aby si vzal léky, vybral analogy a rozhodl, zda je lepší užívat Pertusin nebo Pectusin pro kašel, s přihlédnutím ke zvláštnostem pacientova onemocnění, jeho věku a dalších důležitých bodů. Nezaměstnujte se, abyste se vyhnuli přechodu nemoci na chronickou fázi a jiným negativním důsledkům. A co je nejdůležitější, nezapomeňte na preventivní opatření, která můžete přijmout.

Jak užívat Pectusin sirup pro děti a dospělé - instrukce

Kašel je nepříjemný příznak, který doprovází téměř každou nemoc z nachlazení. Mnozí lidé proto hledají nejefektivnější a nejdostupnější prostředky pro boj s touto nemocí. Jeden z těchto léků - Pectusin sirup, návod k použití, který by měl být studován podrobně, aby se správně používat.

Složení léčiva

Pectusin ve formě sirupu je účinným lékem, který se používá v případech, kdy je použití tohoto léku v tabletách kontraindikováno. Sirup má hnědavý odstín, příjemnou chuť a specifickou vůni. K dispozici v lahvích různých velikostí. Hlavní účinné složky léčiva jsou:

 1. Bylinný extrakt z tymiánu. Podporuje ředění sputa, zvyšuje sekreční aktivitu bronchiální žlázy. Díky těmto vlastnostem se kašel stává produktivním a sputum rychle ustupuje.
 2. Bromid draselný. Potlačuje excitaci centrálního nervového systému, čímž se snižuje kašel.

Poznámka! Jak léčit laryngitidu u dítěte? Tak to je bezpečné, rychlé a efektivní? Zeptejte se svého lékaře na Gomeowox. Lék je založen výhradně na přírodních složkách, pomáhá eliminovat téměř všechny nepříjemné příznaky nemoci, stejně jako jejich příčiny. Nežádoucí účinky a kontraindikace téměř ne.

Jako sirup z pomocných látek obsahuje následující složky:

 • cukrový sirup;
 • čištěná voda;
 • ethylalkoholu.

Kolik stojí sirup Pectusin? Můžete si ji koupit v každé lékárně za průměrnou cenu 60 rublů. v Rusku. Pro Ukrajinu, cena je asi 20 UAH. Lék je levný, ale účinný při kašli.

Návod k použití

Pectusin sirup proti kašli má nejen vykašlávání, ale také antitusický účinek. Co kašel, aby si sirup? Má vysokou účinnost jak při suchém, tak produktivním kašli. Dávkování pro dospělé - 15 ml 3krát denně. Používá se také pro tyto choroby:

 • akutní nebo chronická bronchitida;
 • bronchiální astma;
 • pneumonie;
 • onemocnění spojených se zánětem nosohltanu;
 • ORZ, ARVI.

Trvání léčby pokračuje až do úplného odstranění kašle. Pokud se po 1 týdnu suchý kašel nezmění na produktivní, pak by měl být sirup Pectusin nahrazen jiným lékem. Je lepší koordinovat změnu prostředků s ošetřujícím lékařem.

Pro děti

Jaký kašel si Pectusin sirup vezme dětem? Účinně ředí a odstraňuje sputum, takže se používá pro různé typy kašle. Většinou je to předepsáno specialisty s produktivním kašlem, v takových situacích Pectusin podporuje odstranění sputa, díky kterému se rychle vylučují z těla.

Jak vzít tento nástroj dětem?

 1. Dávkování pro děti 2 roky a méně je 2,5 ml 3krát denně.
 2. Dítě od 2 do 6 let by mělo být užíváno 5 ml 3krát denně.
 3. U dětí starších 6 let se dávka pohybuje v rozmezí od 5 do 10 ml, v závislosti na průběhu a složitosti onemocnění.

Jak dávat Pectusin dětem? Mělo by se užívat pravidelně, dokud není kašel zcela vyloučen. Pokud jde o velmi malé děti, je lepší dát sirup injekční stříkačkou. Použití odměrné lžičky může způsobit potíže.

Pro větší efektivitu můžete použít kořen lékořice s pektusinomem. Jedná se o univerzální nástroj, který není testován jednou generací.

Je důležité si pamatovat! Po dobu léčby sirupem proti kašli musí ošetřující lékař pozorovat Pectusin! V každém jednotlivém případě vyhodnotí účinnost a vhodnost takového ošetření.

Vedlejší účinky sirupu

Vzhledem k tomu, že tento lék je založen na bylinných složkách, obvykle jeho použití nezpůsobuje vedlejší účinky. Při nadměrném užívání přípravku Pectusin může pacient pociťovat takové nepříjemné pocity:

 • nevolnost, někdy vedoucí ke zvracení;
 • pálení žáhy;
 • vyrážky na kůži alergické povahy, kopřivka.

Pokud je pacient během léčby tímto sirupem konfrontován s výše uvedenými onemocněními, je nutné kontaktovat ošetřujícího lékaře se stížností. Možná předepíše použití podobného léku.

Kontraindikace při užívání léčiva

Navzdory své vysoké účinnosti je sirup proti kašli Pectusin v některých případech zakázanou metodou léčby. K tomu dochází v takových případech:

 • idiosyncrasy nebo vysoká citlivost na některé složky léčiva;
 • srdeční selhání akutní nebo chronické povahy;
 • během těhotenství a během kojení.

V takových případech má Pectusin ve formě sirupu negativní vliv na fungování organismu.

Pertussin nebo Pektusin: což je lepší

Pertussin je jedním z nejúčinnějších léků proti kašli. Na trhu farmakologie existuje dlouhodobě, proto její účinnost byla testována několika generacemi. Pertussinový sirup je přímým analogem pektusinu, jak ve složení, tak v jeho účinku na tělo. Má uklidňující účinek na dýchací systém, čímž eliminuje nesnesitelný kašel. Lék mohou používat děti pouze ve věku tří let. Předepisuje se pro tyto nemoci:

 • ARI jiné povahy;
 • akutní nebo chronická bronchitida;
 • tracheitida;
 • černý kašel.

Pertussin se běžně používá pro produktivní kašel s expektoračními účinky. Kontraindikace užívání pertusinů jsou:

 • individuální intolerance nebo přecitlivělost na některé složky léčiva;
 • porucha funkce jaterního systému;
 • poranění a jiné poruchy mozku;
 • epilepsie;
 • těhotenství a kojení.

Pertussin sirup se nejlépe užívá po jídle, protože může snížit chuť k jídlu, zejména u dítěte.

Další protějšky sirupu proti kašli

Moderní farmakologie nabízí mnoho podobných léků pro léčbu kašle u dospělých i dětí. Cenově nejdostupnější pro všechny segmenty populace jsou:

 1. Bronchipret. Tento lék se vyrábí v zahraničí, je účinným vykašláváním a protizánětlivým činidlem. Tymiánový esenciální olej, který je součástí Bronchipret, má antibakteriální a protiplísňové účinky na tělo. Lék naředí sputum a napomáhá jejich rychlé eliminaci z těla.
 2. Tussamag. Lék lze konzumovat od 1 roku věku. Předepisuje se při akutní nebo chronické bronchitidě, tracheitidě a dalších onemocněních dýchacích cest. Je vyroben na bázi přírodních surovin, proto nemá prakticky žádné kontraindikace.
 3. Bronhikum C. Účinnou látkou této drogy je extrakt tymiánu. Účinně odstraňuje zánětlivé procesy při kašli a také dynamicky odstraňuje sputum. To má několik nuancí ve kterém Bronhikum C je nedoporučený být používán, jmenovitě: akutní nebo chronické srdeční selhání a zhoršená funkce játrového systému.

Bez ohledu na volbu sirupu pro léčbu kašle je nutné ji koordinovat se svým lékařem. Taková terapie by neměla trvat déle než 1 týden. Pokud je kašel i nadále znepokojující, měli byste se poradit s odborníkem o nahrazení léku.

Pectusin sirup: návod k použití pro dítě

Nachlazení, která jsou obzvláště běžná v dětství, je téměř vždy doprovázena kašlem. Tento ochranný mechanismus pomáhá odstranit průdušky a plíce z nahromaděného hlenu. Pectusin sirup proti kašli je vynikající lék na zmírnění tohoto nepříjemného symptomu. Před použitím by měl být lék seznámen s jeho návodem k použití.

Forma uvolnění, složení a popis léčiva

Pectusin ve formě směsi je vynikající možností léčby pro pacienty, u kterých je léčivo ve formě tablet kontraindikováno z nějakého důvodu. Nejčastěji je tento nástroj předepisován pediatry dětem do 6 let a ve vyšším věku.

Lék se vyrábí v lahvích s různými dávkami, má příjemnou nasládlou chuť, viskózní bázi a poněkud zvláštní vůni. Děti obvykle užívají lék s potěšením, dobře ho snášejí. Kromě sirupu existují také pastilky. Často jsou předepsány pro bolest v krku. Z čeho se vyrábí Pectusin? Obsahuje několik účinných látek a pomocných látek.

Extrakt z tymiánových bylin

Tato rostlina je široce používána v tradiční a tradiční medicíně. Tymián se používá jako obal, antiseptikum a vykašlávací lék na pneumonii, bronchitidu, bolest v krku, laryngitidu a další nachlazení. V důsledku toho se kašel rychle stává produktivním, hlen je dobře odstraněn z dýchacích cest.

Bromid draselný

Jemně a bezpečně inhibuje nadměrnou stimulaci centra kašle v centrálním nervovém systému, což vede ke snížení kašle. Vzhledem ke svým vlastnostem má bromid draselný určitý sedativní účinek. V sirupu Pectusin je obsah této složky zanedbatelný, proto při léčbě dětí nezpůsobuje komplikace a nenese riziko předávkování.

Pomocné komponenty

Jako další látky zahrnuje přípravek složky, jako je ethylalkohol, čištěná voda a cukr.

Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje ethylalkohol, je nutné v průběhu léčby striktně dodržovat dávkování léku uvedené v návodu k použití.

Pectusin cena

Kolik stojí sirup? Koupit léky mohou být v každé lékárně. Jeho nespornou výhodou je poměrně nízká cena. V lékárnách v Rusku, lék lze zakoupit za 60-70 rublů.

Na Ukrajině stojí přibližně 20-25 UAH. Při nákupu neváhejte požádat o certifikát na kvalitní zboží. Zachrání vás a vaše dítě před padělek.

Indikace pro použití

Léčivý účinek sirupu Pectusin je způsoben jeho složením, které bylo diskutováno výše v článku. Léčba přípravkem je indikována u následujících onemocnění: t

 • akutní nebo chronická bronchitida;
 • ARVI a ARI;
 • onemocnění nosu a zánětlivé povahy krku;
 • pneumonie;
 • bronchiální astma;
 • laryngitida

Aplikujte Pectusin ve formě směsi a tablety se doporučuje výhradně na lékařský předpis. I přes své přirozené složení má léčivo některé závažné kontraindikace.

Návod k použití

Na jaký kašel můžete použít sirup? Velkou výhodou tohoto léku je, že může být použit pro suchý i mokrý kašel. To je způsobeno tím, že kromě vykašlávání a obálkování působí antitusicky. To je možné díky bromidu draselnému ve směsi.

Dospělým pacientům se doporučuje užívat si sirup třikrát během dne, 15 ml. Průběh léčby obvykle určuje lékař v závislosti na závažnosti onemocnění a dosaženém terapeutickém účinku. Obvykle trvá léčba až 14 dní.

Pokud se po 7 dnech užívání přípravku Pectusin suchý kašel nestane produktivním, měli byste se poradit se svým lékařem o revizi prostředků léčby.

Dávkování pro děti

Aby se dosáhlo optimálního terapeutického účinku a vyloučily vedlejší účinky v souvislosti s použitím přípravku, je nutné před použitím použít povolení tohoto specialisty pro tento typ léčby. V tabulce naleznete dávkování léku pro různé věkové skupiny.

Velmi malý počet pacientů může být aplikován stříkačkou. Nežádoucí účinky proti užívání léků jsou poměrně vzácné. Zpravidla se projevují jako malá alergie. Léčba dětí se sirupem by měla být prováděna pod dohledem lékaře. To pomůže odstranit mnoho nepříjemných situací.

Pro dosažení maximálního účinku mohou být s Pectusinem použity některé pomocné bylinky a rostliny, například kořen lékořice. V kombinaci s tymiánovou bylinkou má tato rostlina dobrý vykašlávací a uklidňující účinek.

Tablety v dětství jsou také používány v přísných dávkách. Užívání této drogy je povoleno pouze se 7 lety. Jedna tableta by měla být uchovávána v ústech až do úplného rozpuštění. Násobnost recepce - 3-4 krát denně. Průběh léčby určuje lékař.

Možné nežádoucí účinky

Jak již bylo zmíněno dříve, Pectusin sirup proti kašli je v dětství dobře snášen, jen zřídka vyvolává vedlejší účinky. Negativní projevy se často vyskytují při nedodržení kontraindikací nebo při použití příliš velkého množství drogy. V tomto případě může být klinický obraz takového charakteru:

 • nevolnost, vzácně zvracení;
 • vzhled pálení žáhy;
 • slabost, malátnost;
 • ospalost;
 • alergická vyrážka ve formě urtikárie.

S rozvojem nežádoucích účinků by přestat užívat léky a poradit se s lékařem. Specialista zvolí podobné prostředky nebo upraví dávkování přípravku Pectusin. Specifické ošetření při vývoji negativních účinků na pozadí směsi není nutné. Obvykle stačí dítěti dát sorbent, aby mu dala dostatek tekutiny k pití.

Komu je přípravek zakázán

Stejně jako mnoho jiných léků má sirup Pektusin vlastní kontraindikace. Jedná se především o případy osobní nesnášenlivosti dítěte, které jsou součástí drogy.

Léčba přípravkem Pectusin se navíc nevykonává v následujících případech: t

 • jestliže má pacient akutní nebo chronické srdeční selhání;
 • všechny trimestry těhotenství;
 • období kojení;
 • s vážnými patologiemi ledvin a jater.

Pokud nebyly vzaty v úvahu kontraindikace, mohou být důsledky pro organismus nejvíce negativní.

Rozdíl mezi pektusinem a pertusinem

Mnoho mumií má zájem, existuje rozdíl mezi podobnými drogami jako Pektusin a Pertusin? Podívejme se na rozdíl mezi jedním a druhým a zda je mezi nimi vážný rozdíl. Pertusin je starý a osvědčený nástroj používaný našimi babičkami. Po dlouhou dobu směs získala mnoho pozitivních ohlasů a prokázala svou účinnost po několik generací. Pectusin sirup byl vytvořen o něco později. Nástroj je přímým analogem Pertusina.

Současně je nejen léčivý účinek na tělo, ale i jejich složení podobné. Oba léky mají obálku, vykašlávání, mírný antitusický, antiseptický účinek. Mezi indikacemi pro použití Pertusinu je zvýraznění:

 • ARVI a ARI;
 • akutní nebo chronická bronchitida;
 • tracheitida;
 • pneumonie;
 • černý kašel a jiné nemoci.

Pertussinovo použití je prokázáno více při mokrém kašli. Stejně jako Pectusin má Pertusin vlastní kontraindikace. Patří mezi ně:

 • osobní nesnášenlivost složek léčiva;
 • patologie nebo poranění mozku;
 • epilepsie;
 • těhotenství a kojení.

V souvislosti se sladkou chutí je lepší dát Pertusin dítěti po požití jídla, protože lék může snížit chuť k jídlu. V moderním trhu najdete Pertusin sirup a léky Pertussin. Jak vidíme, rozdíl je pouze v jednom dopise.

Drogová kompatibilita

Pectusin je předepsán lékaři ke zvýšení výtoku hlenu z dýchacích cest během nachlazení u dětí a dospělých. V tomto ohledu se nedoporučuje kombinovat přípravek s léky určenými pro léčbu suchého kašle. Takové spojení může vést ke stagnaci sputa, rozvoji zánětlivého procesu v plicích a průduškách.

Kombinovat tyto léky je možné pouze se souhlasem specialisty. To by mělo být provedeno v přísném pořadí. Například sirup se užívá ráno a v noci antitusikum k potlačení reflexu kašle a normálního spánku.

Použití u předčasně narozených dětí

Předčasný porod není přímou kontraindikací léčby přípravkem Pectusin. Navzdory tomu by měl být sirup předepsán lékařem. To je spojováno s různými chorobami u předčasně narozených dětí. Kromě toho se dávka také volí individuálně. To je vysvětleno tím, že hmotnost předčasně narozených dětí je často pod určitým věkovým rámcem.

Je u sirupu diabetes mellitus dovolen sirup

V souvislosti s přidáním cukru ke složení léků se nedoporučuje léčba dětí a dospělých s diabetes mellitus obou typů. Je také zakázáno používat přípravek u pacientů s intolerancí fruktózy a sacharózy.

Užívání během těhotenství a kojení

Návod k použití řekl, že při nošení dítěte a kojení pít sirup Pectusin by neměl být. Lékař může rozhodnout o jmenování léku pouze tehdy, pokud očekávané přínosy pro zdraví matky převažují nad rizikem nežádoucích účinků na zdraví dítěte. Zákaz drogy během tohoto období je vysvětlen přítomností bromidu draselného a ethanolu v jeho složení.

Od jakého věku se aplikuje

Pokyny pro použití uvádějí, že je možné dát sirup dětem ve věku od tří let, ale pediatři často předepisují léky v dřívějším věku. Tablety jsou jmenovány na 7 let.

Zvláštní pokyny

Jak již bylo zmíněno, nástroj je během těhotenství a kojení zakázán. Sirup může být předepsán lékařem, pouze pokud existují závažné indikace pro použití.

Pacient by měl být po celou dobu léčby pod dohledem lékaře. Pokud se vyskytnou nějaké nežádoucí účinky, měli byste okamžitě přestat užívat léky a poradit se s lékařem.

Pectusin je dobře snášen dětmi, má nasládlou chuť a příjemnou vůni. Lék je dobře kombinován s různými léky. Nemělo by se zapomínat, že pokud dítě užívá přípravek Pektusin, prostředek ke zmírnění bolesti v krku by měl být užíván pouze po konzultaci s dětským lékařem.

Směs neovlivňuje rychlost reakce a pozornost. Léky uchovávejte v původním obalu při teplotě ne vyšší než 23 stupňů na místech nepřístupných dětem.

Názory lékařů

Lékaři se shodují na tom, že sirup Pectusin je osvědčeným a bezpečným prostředkem pro děti. Mnoho pediatrů předepisuje tento lék dětem s různými infekčními nachlazeními doprovázenými kašlem. Hlavní výhodou tohoto nástroje v mnoha moderních lécích - nízká cena a vynikající efektivita. Kromě toho má sirup minimální počet kontraindikací a negativních účinků na tělo dítěte.

Analogy

Na policích lékáren najdete mnoho léků, které mají podobný účinek jako Pektusin. Seznam radarů obsahuje následující náhražky nástrojů:

 • Alteyka. Tento lék se používá při infekčních a zánětlivých onemocněních horních a dolních dýchacích cest. Přípravek je určen k použití při kašli, bronchitidě, tracheitidě, pneumonii a jiných onemocněních. Dávkování a podávání jsou uvedeny v návodu.
 • Ledum sirup Používá se jako antitusikum a expektorant pro nachlazení. Před použitím se poraďte s lékařem.
 • Broncholex. Lék je založen na extraktu z břečťanu břečťanu. Předepisuje se pro zánětlivé nachlazení, doprovázené kašlem u dětí i dospělých.
 • Erispirus Vyrábí se ve formě sirupu a tablet. Má bronchodilatační a expektorační účinek.
 • Gedelix Používá se při komplexní léčbě bronchitidy, laryngitidy, pneumonie a dalších onemocnění dýchacích cest. Činnost je založena na efektu vykašlávání, obálkování.
 • Herbionový sirup. Používá se pro akutní respirační infekce a SARS u dětí a dospělých. Herbion je jmenován za vykašlávání na průběh onemocnění, doprovázený obtížemi při propouštění sputa.

Po rozhodnutí o nahrazení přípravku Pectusin jeho analogem by se rodiče měli vždy poradit s pediatrem, pečlivě prostudovat pokyny pro používání analogu.

Na fotografii můžete vidět tablety pectusinu.

Článek je pouze informativní a není podnětem k akci. Recenze sirupu Pectusin lze přečíst níže.

Video o léčbě kašle u dětí

Ve své lekci pediatr Evgeny Olegovich Komarovsky hovořil o léčbě kašle v dětství s léky.

Drogové recenze

Maria, Vitebsk

„Když byl syn velmi mladý, léčil se pouze Pektusinův kašel. Testované prostředky nezpůsobují vedlejší účinky. Další plus je nízká cena. Tento lék byl také ošetřen mými rodiči. Úplně mu věřím. Doporučuji všem. “

Margarita, Moskva

„Nikdy jsem nedůvěřoval výrobcům dovážených drog. Léky jsou třikrát dražší a účinek je stejný jako u levnějších léků. Dávám kašli mému dítěti pouze osvědčené sirupy v průběhu let. Moc se mi líbí Pectusin, Pertusin a Alteyka. “

Valeria, Taganrog

„Pectusin je samozřejmě dobrý lék, ale používá se pouze jako integrovaná léčba. To znamená, že není vždy účinné pouze k léčbě kašle. Máme pediatr předepsal tento sirup a další léky. Mezi nimi jsou Mukaltin, Aflubin kapky a tak dále. Není známo, který lék dal výsledek, takže nemohu nic říct. “

Alexander, Minsku

„Pectusin je přesný ekvivalent Pertusina, kterého jsem v dětství zbožňoval. Vím jistě, že to neublíží, stejně jako v dětství jsem často pila sirup tajně od své matky. Moc se mi líbil jeho vkus. Syn nyní léčí kašel Pectusin. Droga je docela spokojená a je levná.

Jak užívat tablety a sirup pectusinu: složení a návod k použití léčiva, kontraindikace

Tablety přípravku Pectusin kašel: návod k použití, analogy

Tablety Pectusinu jsou léčivým přípravkem z řady fytopreparací, které mají baktericidní a protizánětlivé vlastnosti. Pectusin je široce používán v oblasti medicíny, jako otolaryngologie, a používá se při léčbě nachlazení.

Tento lék nejen pomáhá zmírnit zánět, snížit bolest, ale také funguje jako silný antiseptikum. Prostředky rostlinného původu patří do skupiny sekretolytik, v kombinaci s jinými léky. Pektusin stimuluje motorickou funkci dýchacího ústrojí a zmírňuje stav studeným, kašlem, zánětlivými procesy v nosohltanu.

Tablety Pectusinu: popis, složení

Pectusin: popis, složení

Pectusin je kombinovaný bylinný přípravek. Terapeutický účinek jeho použití je způsoben působením účinných látek, které tvoří léčivo.

Eukalyptový olej aktivuje receptory sliznic a přispívá k destrukci patogenních mikroorganismů. Díky svým baktericidním a antimikrobiálním vlastnostem účinně potlačuje zánětlivý proces.

Mentol má slabý anestetický a antiseptický účinek a působí lokálně dráždivě, což vyvolává reflexní reakce spojené se stimulací citlivých receptorů sliznic.

Tablety Pectusinu mají antitusický účinek, zvyšují objem výtoku sputa a přispívají k jeho odstranění z průdušek. Aktivní složky léčiva, které se dostávají do ústní dutiny, dráždí konce periferních nervů a usnadňují proces kašlání, zároveň snižují zánětlivý proces a vykazují slabý antibakteriální účinek.

Formulář vydání

Léčivo Pectusin se vyrábí v jedné formě - ve formě bílých plochých válcových tablet s vůní eukalyptu a mentolu. Tablety jsou určeny pro sání do úst, mají příjemnou, čerstvou mátovou chuť a vykazují chladivý účinek, který příznivě ovlivňuje stav zapálené sliznice.

Jedna tableta přípravku Pectusin obsahuje 4 mg L-mentholu (levomenthol) a 0,5 mg eukalyptového oleje. Mezi pomocnými složkami jsou přítomny mastek, sacharóza, stearát vápenatý a sodná sůl. Tablety jsou baleny po 10 kusech v blistrech a umístěny do lepenkových krabic. Balení může obsahovat 2, 3 nebo 5 balení pilulek.

Mnoho pacientů se ptá na lékárnu Pectusin sirup, zaměňovat tento lék s populárním a levným lékem proti kašli, Pertussinovým sirupem. Názvy těchto léků jsou podobné, ale jejich složení je zcela jiné. Pamatujte si, že lék Pectusin se uvolňuje pouze ve formě pastilek, forma, jako je sirup v tomto léku neexistuje.

Indikace

Tablety Pectusinu předepsané při komplexní léčbě zánětlivých lézí horních cest dýchacích. Zmírňují stav onemocnění, jako jsou:

 • tonzilitida (zánět mandlí nebo jednoduše, bolest v krku),
 • faryngitida (zánět sliznic a lymfoidních tkání hltanu),
 • laryngitida (zánět sliznice hrtanu),
 • tracheitida (zánět v průdušnici).
 • Pomáhá kašli Pectusin (zvláště suchému), zmírňuje stav bronchitidy, akutní nebo chronické rýmy (rýmy).

Kontraindikace

Pectusin: návod k použití, ceny, recenze, analogy

Kašel tablety, které byly používány po mnoho let. Esenciální oleje z mentolu a eukalyptu usnadňují vylučování sputa a dýchání pacienta. Další výhodou je protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti těchto složek. Povoleno pro děti od 7 let.

Forma dávkování

Terapeutické činidlo Pectusin se vyrábí v jedné formě - pastilkách. Mají bílou barvu, charakteristickou vůni mentolu a eukalyptu. Tablety chutnají sladce s ochlazující mátovou pachutí. Prodává se v blistru po 10 kusech.

Pectusin se nevyrábí ve formě sirupu. To je často zaměňováno s Pertussin, který je prodáván jako sirup. Oba prostředky jsou používány pro kašel, ale mají odlišné složení.

Popis a složení

Pectusin má antitusický účinek. Aktivní složky léčiva se dostanou do ústní dutiny, dráždí konce periferních nervů. To snižuje zánět horních cest dýchacích, usnadňuje kašel. Tablety Pectusinu mají také antibakteriální kvalitu.

Pocit ochlazování během resorpce tablet způsobuje lokální anestetický účinek v dýchacích cestách. Výsledkem je zlepšení nosního dýchání, snížení intenzity a trvání kašelných záchvatů a snížení bolesti v krku.

Hlavní část léku zahrnuje mentol (4 mg) a eukalyptový olej (0,5 mg). Mentol má lokálně dráždivou vlastnost, která ovlivňuje citlivé receptory sliznice. Má také anestetický, antiseptický účinek. Eukalyptový olej stimuluje receptory, bojuje s mikroby a působí protizánětlivě.

Další složení léčiva:

 • vyčištěný talek;
 • mikrokrystalická celulóza
 • moučkový cukr;
 • sodná sůl karmelózy;
 • stearát vápenatý.

Farmakologická skupina

Pectusin označuje bylinné přípravky s antimikrobiálními, protizánětlivými účinky pro lokální použití u ORL onemocnění a ve stomatologii.

Indikace pro použití

pro dospělé

Tablety Pectusinu se používají při zánětlivých patologiích dýchacích cest

Používá se při léčbě zánětlivých onemocnění. Úspěšně pracuje s rýmou, má rušivý analgetický účinek.

pro děti

Používá se při léčbě onemocnění dýchacích cest, zánětu sliznice nosohltanu, onemocnění hrtanu zánětlivého původu. Pomáhá při dlouhodobém kašli. Používá se také pro stejné indikace jako u dospělých pacientů.

pro těhotné ženy a během laktace

Neexistuje žádný přímý zákaz používání přípravku Pectusin během těhotenství a kojení. V případě zánětlivých, infekčních patologií dýchacích cest jsou těhotným a kojícím ženám předepisovány silnější a toxičtější léky. Ve srovnání s nimi má Pectusin několik negativních opatření.

Tento lék může předepsat pouze lékař. U těhotných a kojících žen berte v úvahu přínosy, možné důsledky pro matku a dítě. Během laktace je možné odložit krmení na toto období.

Kontraindikace

Existují kontraindikace užívání přípravku Pectusin:

 • diabetes mellitus;
 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • spasmophilia;
 • bronchiální astma;
 • stenotická laryngitida.

Do 7 let děti tento lék není jmenován.

Použití a dávky

pro dospělé

Pectusin nemůže žvýkat. Musí být položen pod jazyk, aby se rozpustil. Léčebný režim pro dospělé 1 tableta, pít 3 nebo 4 krát denně. Průběh terapie je přibližně 5 dnů, ale aplikace je individuálně stanovena lékařem.

Tableta musí být vložena pod jazyk a rozpuštěna. Děti po 7 letech, 1 tableta 1 nebo 2krát denně. Průběh léčby určuje lékař, ale v průměru trvá 5 dní.

pro těhotné ženy a během laktace

Dávkování, režim, trvání léčby těhotných a kojících matek předepisuje ošetřující lékař na základě závažnosti patologie, stavu ženy, trvání těhotenství.

Vedlejší účinky

Před použitím léku byste se měli seznámit s anotací, poraďte se se svým lékařem, protože léčivo má vedlejší účinky, může to mít negativní důsledky. I když je lék dobře snášen, v některých případech se alergické vyrážky vyvíjejí podle typu urtikárie, kůže zčervená, svědění, může se olupovat.

Někdy je otok obličeje, potíže s dýcháním. Lidé s bronchiálním astmatem mohou mít bronchospasmus. Když se takové jevy objeví, je nutné přerušit léčbu, navštívit lékaře, který nahradí lék analogem.

Interakce s jinými léky

Nebyl proveden žádný výzkum interakce přípravku Pectusin s jinými terapeutickými látkami.

Zvláštní pokyny

 • Jedna tableta přípravku Pectusin obsahuje 750 mg sacharidů. To je 0,06 XE, chlebové jednotky. Tyto informace jsou užitečné pro osoby trpící cukrovkou.
 • Pectusin nemění rychlost psychomotorických reakcí, schopnost koncentrace. Může být přijata bez ohledu na jejich povolání a povolání.

Analogy

Analogy pro Pectusin jsou:

Pertussin (země je producentem Ruska, vyrábí se pouze ve formě sirupu, bylinného přípravku, je účinný proti dlouhodobému kašli, snižuje excitabilitu centrálního nervového systému, urychluje vyluhování hlenu)

Bronkhostop (země původu je Ukrajina, přichází ve formě pastilek, sirupu, kapek, je tělem dobře snášen, je rostlinného původu nedoporučuje se během těhotenství a kojení),

Tusavit (země původu je Rakousko, je vyráběn ve formě sirupu, má rostlinné extrakty jako hlavní účinnou látku, je účinný proti kašli, napomáhá rychlému vypouštění sputa).

Broncho Theiss (země původu je Německo, přichází ve formě kapek, má dobrý antitusický účinek. Má nepříjemnou chuť. Je lepší odkapávat na kus cukru).

Askaril Expectorate (indická producentská země má charakteristický zápach; zároveň nesmí být používány alkalické nápoje, jako je minerální voda.).

Předávkování

Předávkování je těžké. Pokud však dojde k náhodnému polknutí velkého počtu tablet, je třeba si žaludek omýt. Chcete-li to udělat, pijte oběť s velkým množstvím slané vody. K navození zvracení.

Proveďte takové akce, dokud místo zvratků ze žaludku nevyjde čistá voda.

Obětem podejte sorbenty, například aktivní uhlí v množství 1 tableta na 1 kg hmotnosti oběti nebo lék Polysorb (vezměte podle pokynů). Pak oběť položte na postel. V případě cizích symptomů volejte sanitku.

Podmínky skladování

Uchovávejte lék Pectusin by měl být při teplotě ne vyšší než 15 ° C, aby nedošlo k zamrznutí, přehřátí, pádu na přímé sluneční světlo a vlhkost. Vzhledem k tomu, výroba léčiva může být použita po dobu 1 roku.

Cena léku

Náklady na lék je v průměru 223 rublů. Ceny se pohybují od 125 do 480 rublů.

"Pectusin": návod k použití tablet a sirupu pro děti různého věku

Kašel je přirozenou obrannou reakcí těla na podráždění dýchacích cest. V předškolním a základním školním věku se kašel stává častým příznakem nachlazení, zejména v chladném období.

Léčba může trvat několik týdnů a měsíců, takže je velmi důležité vybrat si lék, který nejen rychle pomůže dítěti, ale nebude pro něj nebezpečný. Takovým nástrojem je Pectusin.

Vlastnosti, složení a forma uvolňování léku Pectusin

Pectusin je kombinovaný přípravek obsahující bylinné složky a má protizánětlivý a antimikrobiální účinek. Léčivo je dostupné ve formě bílých tablet po 10 kusech v jednom balení. Díky eukalyptu a mentolu má přípravek anestetický, protizánětlivý a dezinfekční účinek. Jedna tableta obsahuje:

 • racemol - 1 g;
 • olej eukalyptu, 500 mcg;
 • sodná sůl karboxymethylcelulózy - 0,012 g;
 • stearát vápenatý - 0,0035 g;
 • moučkový cukr - 0,75 g

V lékárnách se zákazníci často zajímají o to, zda je daný lék vyráběn v tekuté formě (například jako sirup), protože děti předškolního věku jsou snadnější užívat si sirup než tablety.

Vskutku existuje analog, který nese jméno Pertussin. Tento lék je k dispozici ve formě sirupu nalitého do sklenic o objemu 50 a 100 ml.

Složení je do značné míry shodné s tabletami přípravku Pectusin: éterické oleje z mentolu a eukalyptu, extrakt tymiánu, cukr, sodná sůl, stearát vápenatý, mastek.

Indikace a kontraindikace pro použití

Indikace pro užívání léku - zmírnění stavu dítěte a zbavení se kašle. Nástroj je předepsán pro patologické stavy dýchacího ústrojí:

Kromě výše uvedených onemocnění mohou být tablety nebo sirup předepsány pro cystickou fibrózu, pneumonii, chronickou obstrukční plicní nemoc. Někdy se finanční prostředky používají na plicní tuberkulózu u dětí.

Použití přípravku Pectusin je vyloučeno, pokud je pacient alergický na jednu ze složek léčiva. Je také kontraindikován pro jeho použití při diabetes mellitus, bronchiálním astmatu, smezofiliya a stenoziruyuschem laryngitidě.

Léčba by měla být léčena opatrně. Při předávkování sirupem Pertussin se projevily známky otravy: bledost, závratě, apatie, třes končetin, krvácení z nosu, mdloby. Pokud dojde k jedné z těchto stavů, je třeba léčbu přerušit.

Pectusin se používá při kašlání jiné etiologie.

Návod k použití pro děti s dávkami

Pectusin je předepisován pro děti starší 7 let. Mladším pacientům je zakázáno užívat. Děti a dospělí užívají 1 tabletu 3-4krát denně. Tableta se umístí pod jazyk až do úplné resorpce.

Mladším dětem se obvykle podává Pertussinův sirup. Dávkování a četnost použití závisí na věku.

Podle instrukcí je sirup kontraindikován u novorozenců a dětí mladších než jeden rok, u dětí ve věku 1–2 let předepisuje lék ve výjimečných případech lékař.

I ve vyšším věku (pro děti od 3 let) by měl být lék používán s opatrností a sledoval reakci dítěte po každé dávce.

Do 6 let se doporučuje sirup zředit vodou díky své specifické chuti - pro dítě to bude snazší polykat a lék nezpůsobí reflex. Tabulka shrnuje pokyny pro užívání léčiv s dávkami podle věku:

Pectusin je lék, který by měl být užíván pouze na lékařský předpis. Je to pediatr, který je schopen určit, zda je bezpečné dát tomuto dítěti tento lék a jak dlouho mají být léčeni.

Pectusin: návod k použití tablet

Pectusin je jedním z nejznámějších léků, který se užívá při kašli a všech nemocech spojených s tímto příznakem. Návod k použití uvádí, že tablety by měly být užívány třikrát denně v klepání.

Indikace pro použití Pectusin tablety

Pokud máte kašel, pak je pravděpodobné, že si můžete od lékaře uložit popis receptu, kde najdete lék Pektusin. Je účinný při velkém počtu onemocnění horních cest dýchacích - faryngitida, angína, bronchitida, laryngitida a tracheitida.

Kontraindikace

Ne každý má právo užívat Pectusin. Tablety nejsou předepisovány dětem mladším 7 let (děti dostávají analog ve formě sirupu proti kašli - pertusin). Rovněž lidé s astmatem, cukrovkou, spasmofilií, stenózní laryngitidou, alergií na eukalyptový olej a mentorem by se také měli vyhnout léčbě tímto lékem.

Složení tablet

Uvolňovací forma znamená Pectusin - tablety. Účinnými látkami jsou mentol a eukalyptový olej. Navíc jsou tablety k dispozici s krystalickým cukrem, sodnou solí, čištěným mastkem atd. Složení závisí na chuti - například jablku nebo třešeň.

Pectusin: návod k použití

Lék je charakterizován jako vykašlávání. Podle návodu k použití je průměrná dávka pro dospělé pacienty 3 tablety denně. Musí se užívat sublingválně (tableta se rozpouští jazykem až do úplného rozpuštění v ústní dutině). Průběh léčby závisí na stadiu onemocnění.

Pectusin během těhotenství?

Během těhotenství je přísně zakázáno mnoho léků. Pectusin nespadá do této kategorie, ale lékaři nedoporučují samo předepisující léky. Před léčbou onemocnění dýchacích cest během těhotenství s pomocí léku Pectusin, jeho přínos a poškození by měly být vyhodnoceny.

Analogy

Jediným analogem léčivé látky je Evamenol. Podobný a populární lék je Eucalyptus-M. Ale o léčebném účinku podobných tablet se hojí:

 • Bronhikum,
 • Ambrohexal,
 • Broncho San
 • Bromhexin,
 • Stodal,
 • Falimint,
 • Solutan,
 • Sinekod,
 • Pektosol,
 • Mukaltin
 • Neo Kodion a mn. jiné

Bronhikum, který je jediným plnohodnotným analogem tohoto léku, ale je levnější. Bronhikum lze zakoupit za 18 rublů, zatímco Pektusin stojí asi dvakrát tolik.

Kolik stojí lékárna?

Náklady na tento lék v lékárně se mohou lišit v závislosti na konkrétním místě nákupu a formě léku. V průměru je cena v rozmezí 22-90 rublů.

Tablety proti kašli Pectusin jsou levné ruské léky, které jsou dostupné většině občanů. Recenze o jeho akcích jsou většinou pozitivní.

Pectusin - návod k použití sirupu a tablet pro sání, složení a analogy

Jedním z účinných léků proti kašli je pectusin - návod k použití přípravku popisuje nejen jeho dávkování, ale také indikace pro použití a vedlejší účinky.

V lékařství je tento lék obzvláště ceněn v zubní a otolaryngologické praxi. Má antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Stejný lék náleží do kategorie přípravků na bázi bylinné kombinace.

Další informace o tom, jak užívat pectusin a v jakých případech se dozvíte níže.

Co je Pectusin

Populární lék ze skupiny bylinných léků, který je často používán pro nachlazení, zvláště doprovázený silným kašlem. Tohle je Pectusin.

Soudě podle recenzí, lék účinně zmírňuje zánět, snižuje bolest, stimuluje pohyblivost dýchacích cest. Díky tomu je stav usnadněn při kašli, rýmě nebo jiných zánětlivých procesech nosohltanu.

Kromě toho, že lék je schopen pomoci zmírnit hlen z plic.

Složení

Phytopreparace Pectusin je založen pouze na rostlinných složkách. Podle anotace k léku jsou hlavními účinnými látkami listový listový listový olej v množství 500 μg a 4 mg racecentolu. Tolik z nich je obsaženo v jedné pilulce. Pomocné látky jsou:

 • stearát vápenatý - 0,0035 g;
 • práškový cukr - 0,75 g;
 • sodná sůl karboxymethylcelulózy - 0,12 g.

Formulář vydání

Tento lék má pouze jednu formu tablet s uvolňováním. Neexistuje žádný takový lék jako sirup proti kašli Pectusin. Tablety mají bílou barvu, příjemnou osvěžující chuť sladké máty.

Jsou vyráběny v blistrech po 10 kusech. V lepenkovém svazku takových záznamů může obsahovat 2, 3 nebo 5. Zvláštností tablet je, že nepotřebují polykat, ale rozpouštět se.

Existuje několik dalších charakteristických vlastností léku:

 1. Složení tablet obsahuje asi 750 mg jednoduchých sacharidů, což představuje 0,05 jednotek chleba. Tyto informace potřebují zejména diabetici.
 2. Lék je uchováván po dobu 3 let na místě chráněném před slunečním zářením a při pokojové teplotě. Nedodržení těchto podmínek může změnit fyzikálně-chemické vlastnosti léčiva. To se projevuje zabarvením. Při skladování ve vlhkém prostředí se tablety mohou uvolnit nebo se rozpadnout. Užívání přípravku Pectusin v této formě je již zakázáno.
 3. Složení léku neovlivňuje rychlost reakce, schopnost řídit a soustředit se. Z tohoto důvodu je lék schválen pro použití u lidí s jakoukoliv profesní činností.

Mechanismus působení

Obecně má léčivo antitusický účinek. Účinné látky přípravku Pectusin v ústech dráždí periferní nervy. To pomáhá snížit zánět horních cest dýchacích, což je důvod, proč je kašel snazší. Tato zásada účinku pektusinu na nosohltanovou oblast je vysvětlena vlastnostmi látek obsažených v přípravku:

 1. Mentol. Vyznačuje se antiseptickým, chladícím, anestetickým a lokálním dráždivým účinkem. Je katalyzátorem lokálních reflexních reakcí, které způsobují aktivitu slizničních receptorů.
 2. Eukalyptový olej. Díky antimikrobiálnímu působení ničí patogeny a zcela potlačuje zánětlivý proces.

Pectusin se zřídka používá jako nezávislý nástroj při léčbě nachlazení. Léčivo je častěji součástí komplexní léčby několika léků. Tam je jedna hlavní oblast kde Pectusin je používán - instrukce pro jeho použití jak to indikuje dýchací a plicní nemoci zánětlivého charakteru. Tento seznam obsahuje:

 • laryngitida;
 • faryngitida;
 • tracheitida;
 • tonzilitida;
 • bronchitida;
 • chronická a akutní rýma;
 • suchý kašel;
 • bolest v krku;
 • zánět nosohltanové sliznice.

Rozdíly mezi pektusinem a pertusinem

Vzhledem k podobnosti jmen je Pectusin často zaměňován s pertusinem, ale přípravky mají zcela odlišné složení a formy uvolňování. Ačkoli obecně, obě drogy jsou používány proti kašli. Pectusin je dostupný pouze ve formě tablet a perertinu ve formě sirupu. Kromě toho složky posledního léku jsou plíživé rostlinného extraktu tymiánu a bromidu draselného.

Návod k použití přípravku Pectusin

Tablety přípravku Pectusin musí být užívány sublingválně. To znamená, že pilulka není polknuta, ale je umístěna pod jazyk a držena až do úplné resorpce.

Žvýkat a pít je vodou není nutné, protože lék nepřináší požadovaný účinek. Tablety můžete užívat po celý den, bez ohledu na jídlo. Maximální dávka v tomto případě je 4 kusy pro dospělého.

Délka léčby je volena lékařem s ohledem na závažnost onemocnění.

Pro děti

Dávka léku pro děti je o něco menší. Dospívající a dítě starší 8 let mohou dostávat 1 tabletu až 2krát denně. Příjem pektusinu v tomto případě není v žádném případě spojen s jídlem. Délka léčby u dětí není delší než 5 dnů. V ostatních případech je určen lékařem, s přihlédnutím k celkovému stavu dítěte a stupni účinnosti léčby přípravkem Pektusin.

Během těhotenství

Během těhotenství nebo kojení se také používá přípravek Pectusin - návod k použití tohoto přípravku to nezakazuje. Lék však může být předepsán pouze tehdy, pokud možný přínos převyšuje potenciální nebezpečí pro plod.

Když jsou nemoci horních cest často předepisovány silné drogy, tak Pektusin na jejich pozadí není nebezpečný. Poškození stejného léku může vyvolat při interakci s jinými prostředky, abyste si pečlivě prostudovali návod k použití.

Dávkování a způsob podávání zůstávají stejné - 4 tablety denně až do úplné resorpce.

Vedlejší účinky

Jakýkoliv lék má řadu vedlejších účinků, ale bylinné přípravky nejsou tolik. Negativní reakce na Pectusin jsou velmi vzácné. Fytopreparace způsobuje alergii pouze u jedinců s individuální intolerancí ke složkám léčiva - mentolu a eukalyptu.

Projevuje se zarudnutím a vyrážkou na kůži, podobně jako kopřivka. Někteří pacienti si kromě alergické reakce mohou stěžovat na svědění po celém obličeji.

Pokud je taková reakce na lék, pak je nutné přestat užívat a poraďte se s lékařem.

Kontraindikace

Návod k použití Přípravek Pectusin obsahuje informace a kontraindikace pro užívání léčiva. Složení léčiva zahrnuje sacharózu, která přispívá ke zvýšení hladiny cukru v krvi.

Z tohoto důvodu je lék kontraindikován u diabetu. Nemůžete si ji vzít s bronchiálním astmatem. Dráždivý účinek pilulek tento stav nezmírní, ale vyvolá silný kašel, který povede k dalšímu útoku.

Návod k použití Pectusin obsahuje další kontraindikace: t

 • spasmophilia;
 • stenotická laryngitida;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • nedostatek isomaltózy a sacharózy.

Pectusin děti nejsou předepsány, pokud jejich věk je méně než 7 let, nebo předepsáno s opatrností. Faktem je, že je pro děti těžké držet tablety v ústech, dokud nejsou zcela absorbovány.

Existuje riziko, že dostane dítě do hrdla dýchacího ústrojí nebo se jednoduše zadusí. Pro léčbu krku u dětí je lepší používat léky ve formě sirupu.

V opačném případě nemá Pectusin žádné kontraindikace a je vynikající vykašlávání.

Interakce

Pokud jde o lékové interakce přípravku Pectusin s jinými léky, informace o použití přípravku takové informace neposkytují. Studie na toto téma nebyly provedeny.

Pectusin patří k bylinným přípravkům, proto je ve srovnání s jinými léky považován za méně nebezpečný.

Z tohoto důvodu nemá mnoho kontraindikací, ale Pectusin při kojení nebo těhotenství musí být aplikován podle pokynů lékaře.

Analogy

Jestliže lékárna neměla Pektusin, pak to může být nahrazeno množstvím jiných léků, které jsou podobné ve složení a účinku. Mezi strukturální analogy tohoto rostlinného přípravku se stejnými účinnými látkami patří takové nástroje jako Eucalyptus M a Evamenol. Mezi léky, které jsou podobné léčebnému účinku přípravku Pectusin, patří:

 1. Sirupy. Tato skupina léků-analogů je velmi vhodná pro děti, ale ne všechny z nich jsou povoleny od dětství, takže je důležité si prostudovat návod. Mezi nejúčinnější sirupy patří Pertussin, Tusavit, Ascoril Expectorant, Eukabal, bromhexin.
 2. Kapky. Další vhodná forma při léčbě krku u dětí. Zvláště účinné jsou Bronkhostop, Broncho Theiss, Tonsilgon. Oni jsou zaujatí téměř na stejném principu jako pilulky, ale kompletně nemusí rozpustit nástroj. Stačí jen několik kapek v ústech a pak polykat.
 3. Mezi tablety, které jsou analogy Pectusinu, Ambrohexal, Codelac Broncho, Omnitus, Falimint, Mukaltin jsou účinné. Mají také mukolytické a expektorační účinky.

Analogy se používají, pokud z nějakého důvodu Cactus Pectusin nevyhovuje vám.

Je však lepší, abyste si nepředepisovali jiný lék sami, protože mohou obsahovat stejné složky, pro které jste měli vedlejší reakci.

Kromě toho, další drogy mají také své vlastní kontraindikace a vlastnosti použití. Chcete-li najít nejlepší prostředky pro sebe, měli byste se poradit s lékařem.

Tablety Pectusinu spadají do kategorie rozpočtových léků, takže jsou levné. V lékárně, to může být koupeno za ceny v rozmezí od 35 do 55 rublů. Specifické náklady jsou určeny počtem tablet. Nízká cena je dalším důvodem masivního užívání přípravku Pectusin.

Dostupnost je jednou z hlavních výhod tohoto bylinného léku. Lék si můžete objednat a zakoupit v internetovém obchodě, sjednanou dodávku vhodnou pro vás a prostudovanou instrukcí pro používání výrobku přímo v katalogu.

Orientační ceny v různých zdrojích pro Moskvu jsou uvedeny v tabulce.