Jak "rychle" zastavit kašel v "5 minutách"

Pro usnadnění záchvatů agonizujícího kašle Vám nabízíme tři oblíbené metody: respirační, obecné a metody broušení.

Trvalý kašel může způsobit spoustu nepříjemností nejen pacientovi, ale i ostatním. Zde je několik tipů pro zmírnění kašle a uvolnění dýchání.

Metoda 1. Respirační

 1. Snažte se dýchat ústy a dýchat vzduch pouze nosem.
 2. Mezi dechy se snažte kašlat osm vteřin.
 3. Opakujte po dobu 4-5 minut.

Tento nástroj lze použít, pokud jste na veřejném místě a potřebujete naléhavě potlačit silné kašle.

Metoda 2. Tření

 1. Opatrně si otřete nohy a aplikujte na ně hřejivý balzám.
 2. Noste teplé ponožky a lehněte si alespoň pět minut, zcela uvolněte.
 3. Pokud kašel nezmizí, projděte trochu bez odstranění ponožek.

Pro tento postup použijte jakýkoliv balzám na ohřev, který je v nejbližší lékárně.

Metoda 3: Obecná doporučení

 1. Pijte dostatek vody. Kapalina pomůže odstranit škodlivé bakterie z těla a zachová vlhkost sliznice hrdla. Absorbujte pastilky a kapky kašle. Tento nástroj také pomáhá zvlhčit sliznice a eliminuje bolest v krku.
 2. Pijte bylinný čaj nebo citronovou šťávu rozpuštěnou v teplé vodě. Můžete k ní přidat med. Teplá kapalina bude sputum tekutější a med zklidní podrážděné sliznice a usnadní kašel.
 3. Žvýkat kus zázvoru se solí. To pomůže odstranit podráždění z hlenu hrdla.
 4. Opláchněte hrdlo osolenou vodou. Sůl má dezinfekční účinek na sliznici hrdla a úst a usnadňuje dýchání. Snažte se nepožívat slanou vodu.
 1. Smíchejte lžičku octa jablečného octa a sklenici vody a tuto směs vypijte. Ocet má protizánětlivý a antiseptický účinek na krk.
 2. Proveďte inhalaci na speciální přístroj nebo jen ve sprše. Teplá pára činí hlen méně viskózní a zlepšuje proces vykašlávání.
 3. Vařte dvě tyčinky skořice v limetkové šťávě. Skořice zředí sputum a vápno obsahuje hodně vitamínu C, který posílí váš imunitní systém a vaše tělo bude schopno lépe se vyrovnat s kašlem.
 4. Získejte dostatek odpočinku a odpočinku, aby tělo mohlo hromadit energii, aby bojovalo s chladem.
 5. Udržujte vzduch čistý. Ujistěte se, že ve vašem bytě nejsou žádné dráždivé látky: kouř z cigaret nebo jiné výpary. Znečištěný vzduch dráždí plíce a zhoršuje kašel.

Užitečné tipy

 • Pijte dostatek vody. To by však mělo být prováděno pomalu as dlouhými pauzami, aby nedošlo k dalšímu kašli.
 • Když si lehnete, začnete kašlat. Ale to se nestane, když sedíte. Proto spát, položte si pod hlavu několik polštářů.
 • Chcete-li zastavit kašel, použijte pastilky nebo speciální kapky.
 • Pijte zázvorový čaj, pokud nechcete žvýkat zázvor. K tomu přidejte strouhaný kořen zázvoru do vroucí vody a nechte jej vařit pět minut. Poté můžete ponořit sáček svého oblíbeného čaje do tekutiny a nechat ho několik minut vařit, pak přidejte cukr podle chuti.
 • Kloktejte se slanou vodou. Výsledky se však objeví až po provedení procedury každé dvě hodiny po dobu tří dnů.

Pozor! Pokud se kašel nezastaví nebo je při vykašlávání příliš mnoho sputa, měli byste se poradit s lékařem.

Jak se naučit tiše kašlat?

Jak se naučit tiše kašlat?

Sotva je možné, kýchat tiše, nebo bez zvuku - je to možné, a pokud muflíš kašel - bude to jako kašel umírající osoby. Kašel je z plic, pomáhají nám při tvorbě zvuků a bez kašle.

Pokud se bojíte, že budete obtěžovat lidi, nebo nebudou spokojeni, jděte do jiné místnosti nebo na ulici, pijte něco teplého nebo sníte med - kašel se uklidní.

Myslím, že nějakým způsobem. Nemůžu říct, že jsem často zima. Moje zdraví je samozřejmě hrozné. Ale nejsem jeden z těch, kteří se každý měsíc zchladí, a to nejen v divoké zimě, ale i v teplém létě (znám mnoho lidí). Nejsem však železná dáma. A také jsem musel chytit chlad, akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, chřipku. V dětství byla zima častěji než dnes. Když byla malá, vždycky ležela s horečkou, když onemocněla. Teď, z nějakého důvodu, jsem nemocný bez horečky (jsem opakovaně měřil, když jsem měl studený / chřipka / ORVI - to bylo normální). Pokud onemocním, pak se jen jedna věc obává (nebo jen rýma, nebo jen kašel, nebo jen bolest v krku bez rýmy a kašle) nebo najednou (snot / kašel / krk). Pokud se bojím o kašel - samozřejmě, nepohodlně. Zvláště při kašli, ale v krku něco "sedí" a "to" nechce "kašlat a jít ven". Řekl bych, že je to termín, a dokonce mi připadá nechutné psát toto slovo. ne jako být nemocný.

Obvykle nemám kašel. A také v rozpacích, že jsem hlasitě kašlal. Jak si vzpomínám, když jsem zchladla, byla jsem studentka - hrůza. Vždy se mi zdá, že kašlem jako muž. Sledoval jsem ženy i muže (včetně spolužáků / prostitutek) - všiml jsem si, že muži většinou kašli hlasitěji než ženy. I když jsou ústa zavřená. Každopádně hlasitě. Tak jsem nahlas. Jako člověk =) Snažil jsem se tiše kašlat a potlačit kašel (zejména když jsem student ve dvojicích), aby se nezasahoval do mých spolužáků (když je přednáška diktována, nebude to bolet, když se dostanu ven). Ale kašel se stejně prolomil. Buď jsem měl nějaký druh xp * n *: něco jako mezi kašlem a pálením. Tyto zvuky byly ještě ošklivější než nejhlasitější kašel. Ještě horší než hlasitý a "mužský" kašel! A často, když jsem stále kašlal, začal jsem se třást. To znamená, že se třásl, protože se třásl, ale jak to vysvětlit.

Zadržuji kašel. Ale co "sedí" v krku, způsobuje kašel. Nechci kašlat a pilně bránit. Nakonec mě místo kašlání. Bojuju o stůl. někdy jsem porazil lokty, někdy prsa. Z venku to vypadá jako fit. Navíc dříve nebo později se stále prorazí. ten zatracený selský kašel. Díky bohu, že učitelé nepromlouvali, kolegové nebyli naštvaní, dokonce viděli, že jsem se snažil zadržet a požádal, abych to neudělal, ale bylo by to horší. Naopak je nutné vykašlávat! Chcete-li dobře odejít, musíte pít. Sakra, toto slovo se mi nelíbí. vykašlávání. Nejvíce mi pomohly pilulky Thermopsol a Thermopsis (i když jsem pil spoustu věcí). Tablety Pectusin také viděl. A je zde také Pertusin (to je stejný pectusin, pouze ve formě sirupu).

Takže nedržíte kašel. Raději pijte svůj lék a opláchněte hrdlo.

A to nejlepší - samozřejmě, nikdy neublíží! Buďte zdraví! =)

Jak tiše kašlat

Máme 2 hosty a žádný registrovaný uživatel na webu.

Učit se kašlat


Když kašle, to je dobré. To je důležité pro čištění plíce, ale pokud kašel na dlouhou dobu, nemůžete vyčistit krku - to je velmi špatné. To nelze provést. Pojďme se naučit kašlat.
To je stejně důležité jako dýchání břicha.
Dobrý, produktivní kašel je, když vykašlete 2-3 krát a vyplivnete sputum. To je velmi dobré!
Ale to není vždy případ. Začnete kašlat a nemůžete přestat. To je velmi špatné. Aby to pro vás bylo jednodušší, existuje několik způsobů, jak si pomoci kašlat.

1. Pijte teplý čaj v malých doušcích nebo slámou.
2. Líbí se vám vůně květin? Pokud jste na ulici a není kam pít čaj, pak zkuste cítit. To pomůže kašel zastavit.
3. Zakryjte si nos a ústa dlaní. Nebojte se! Pomáhá zbavit se kašle.

Nejdůležitější věcí je, že byste měli produktivně kašlat, vykašlávat sputum a neměli by dlouho kašlat a útoky.
Je nutné správně kašlat! Pokryjte si ústa rukou nebo kašel ve speciálním zařízení zvaném flutter.

Naučte se odstranit sputum


Dobrý způsob, jak odstranit hlen, je huffing. Naučím vás tuto metodu.
Pamatujte si, jak jste dýchali na zrcadlo s rty v polibku a maloval obrázek. Teď budete také dýchat na zrcadlo, ale nefouknete do zrcadla, ale rychle a ostře na něj vydechněte. Zároveň uslyšíte zvuk „xxxx“. Vyzkoušejte to!
Vdechněte žaludek, pomalu vdechněte, podržte vzduch a rychle vydechněte do zrcadla. Zpocený? Wow, dobře! Zbytek teď. Houkání může být provedeno ne více než 2krát najednou.
Nejdůležitější věc - nezapomeňte opakovat cvičení několikrát denně. Sledujte břicho, správně kašlete, produktivně. Pamatujte, že jste nejlepší dítě na světě.

Jak můžete způsobit kašel

Někdy se vyskytují situace, kdy je nesmírně nutné, aby osoba simulovala zimu a zůstala doma několik dní. To se může stát nejen pro studenty a žáky, ale i pro dospělé, kteří nechtějí vystupovat na veřejnosti nebo chodit na firemní večírek. Není těžké vyvolat kašel a napodobit příznaky nachlazení, ale nejprve byste měli přemýšlet o tom, jak jsou taková opatření oprávněná.

Důvody, proč zavolat kašel

Důvody pro to, že způsobují kašel, je mnoho. To může být neochota člověka účastnit se některých akcí nebo pracovat příliš dlouho bez dovolené.

Školáci často simulují nachlazení před absolvováním zkoušek. Studenti se snaží sedět doma na úkor studených příznaků místo poslechu nudných přednášek.

Často se lidé snaží ukázat kolegům, že jsou nemocní, aby nechodili do firemních večírků.

Někteří lidé tak dovedně napodobují katarální nemoci, že lékaři snadno vydávají nemocniční listy.

Jak začít kašlat

Chcete-li rychle vyvolat útoky těžkého kašle, můžete držet pár prstů do krku. Ale v tomto případě je vysoká pravděpodobnost, že kašel skončí zvracením. Kromě toho provokují silný kašel, který těmto metodám pomůže:

 • Je nutné běžet nepřetržitě po dobu 15 minut venku. Čím chladnější je vzduch, který člověk inhaluje, tím intenzivnější bude kašel po cvičení.
 • Člověk začne kašlat, pokud je v příliš vlhké místnosti po dlouhou dobu. Chcete-li v místnosti zajistit vysokou vlhkost, můžete použít zvlhčovač pro domácnost nebo umístit na sporák několik hrnců s vodou a nechat je půl hodiny vařit. Při vdechování nadměrně vlhkého vzduchu kašel netrvá dlouho.
 • Užívání velmi horké lázně také vede k kašli, zejména pokud přidáte odvar z léčivých bylin do vody-šalvěj, jitrocel, eukalyptus nebo tymiánu. V horké lázni je přísně zakázáno osobám, které trpí onemocněním kardiovaskulárního systému.
 • Kašel se objeví, pokud jsou mukolytika používána několik dní v řadě - Ambroxol, Pertusin, kořenový sirup lékořice nebo Mukaltin. Tak můžete každý den vylepšit kašel.

Pokud dáváte přednost, můžete jednoduše napodobit kašel, není to těžké. Někteří lidé vstupují do role tímto způsobem a kašli tvrdě, že po několika hodinách, jejich hrdla opravdu začnou bolet od hlasivek.

Pokud opravdu chcete za studena ve skutečnosti, můžete jíst zmrzlinu, kousání léčit ve velkých kousky nebo se projít s mokrými vlasy v chladném počasí. Je však třeba mít na paměti, že taková touha může vést k nepředvídatelným následkům - meningitidě nebo pneumonii.

Lidové recepty pro volání kašel

Množství produktů, chemikálií a éterických olejů může vyvolat kašel. Pokud potřebujete napodobit chlad, můžete použít tyto způsoby:

 1. Cibule se nakrájí na malé kousky nebo se třese na struhadle. Vdechujte páru cibule po dobu několika minut, po které dojde k silnému kašli, oči zčervenají a z nosu začnou proudit slzy. Tato metoda se doporučuje používat pouze v známých domácích podmínkách, protože vůně cibule může dát celý nápad.
 2. Těžký kašel nastává vdechováním mleté ​​černé nebo červené papriky. Takové koření nemá výraznou kořeněnou vůni, takže mohou být inhalovány nejen doma, ale i v práci. Po vdechnutí koření, kašel, trhání a výtok z nosu bude určitě mučit osobu po dobu 15 minut.
 3. Lidé často kašli po jídle konzervované okurky a rajčata se spoustou octa.
 4. Pár dní před požadovaným datem začněte užívat kořenový sirup lékořice nebo Pertussin. Takové léky jsou mukolytika a přispívají ke zvýšení produkce sputa v dýchacích orgánech. Díky těmto bylinným přípravkům člověk začíná kašlat.

Esenciální oleje z jehličnatých stromů pomohou vyvolat kašel, stačí, aby dýchaly v párech asi půl hodiny, protože kašel začne.

Nejjednodušší způsob, jak vyvolat alergický záchvat kašle. Nemusí vynaložit velké úsilí na tento, spíše krátkodobý kontakt s alergenem, kterým může být prach, pyl a zvířecí chlupy.

Kýchání, výtok z nosu a trhání vznikají při vdechování čerstvé aloe šťávy do nosu. Pokud člověk začne kašlat, pak jiní jistě věří v jeho nemoc.

Hrozící nebezpečí

Než se rozhodnete napodobit respirační onemocnění, musíte přemýšlet o tom, zda to stojí za to? V mnoha případech je lepší sedět na kontrole, podat zprávu nebo jít na párty s kolegy.

Všechny metody používané pro speciální kašel nejsou tak neškodné, jak by se mohlo zdát najednou. Inhalace mleté ​​černé a červené papriky může způsobit popáleniny sliznic. Vdechování éterických olejů může vést k těžké alergické reakci s edémem sliznice a dalšími symptomy.

Nebezpečí jíst zmrzlinu a jiné studené potraviny je to, že se může vyvinout angína, bronchitida a pneumonie. V tomto případě bude zapotřebí nákladného ošetření a nebude čas na srandu.

Pokud z nějakého důvodu nepotřebujete chodit do práce nebo studovat, můžete předstírat, že jste nachlazení. Ale než se uchýlíme k takovému kroku, všechno by mělo být promyšlené. Některé metody napodobování onemocnění jsou pro zdraví naprosto nebezpečné.

Příčiny hluchého kašle a metody léčby

Vzhled tupého kašle naznačuje, že dochází k podráždění vnitřního povrchu průdušek a průdušnice. Dráždivý může být alergenní faktor nebo infekce, proto se nepokoušejte tento příznak odstranit sami. Vlastní léčba často vede k vážení patologie a přispívá k přechodu onemocnění do chronické formy. Zvažte hlavní příčiny kašle a potřebu lékařské péče.

Příčiny neslyšícího kašle

Neslyšící, stejně jako v dýmce, kašel vyvolává různé faktory. Všechny důvody lze obvykle rozdělit do tří skupin:

 • fyziologické;
 • infekční;
 • neinfekční.

Fyziologické

Reflexní kašel se objeví, když tělo potřebuje vyčistit dýchací cesty od vnějších částic nebo nahromaděného hlenu. Fyziologický proces může být rozpoznán následujícími znaky:

 • Frekvence a trvání. Kašel vzácný, netrvá dlouho (krátký kašel).
 • Intenzita. Kašel je slabý a tichý.
 • Žádné příznaky nemoci. Kašel necítí známky zhoršení zdraví.

Při normálním fyziologickém kašli dochází až 20krát denně. Není nutné žádné ošetření.

Infekční

U infekcí se u pacienta vyvíjí kašel, podobný krátkému, ostrému výdechu, doprovázenému tupým zvukem, po kterém je bolest v krku. Povaha kašle se liší s onemocněním:

 • Tracheitida Zánět průdušnice je doprovázen suchým, matným kašlem. Kašel trvá dlouho a způsobuje podráždění hrtanu.
 • Záď (dětská respirační infekce). Tupý kašel v dítěti se zvuky štěkání, který se vyskytuje častěji v noci, ukazuje záď. Dalším příznakem onemocnění je, že po kašli dítě otočí modré rohy úst.
 • Pneumonie. V počátečním stádiu onemocnění, kdy dochází k aktivní reprodukci viru, se osoba, která má nemoc, vyvíjí kašel bez horečky, doprovázený bolestmi v krku. Jak se nemoc vyvíjí, sputum začíná ustupovat a objeví se horečka.
 • Tuberkulóza. Toto onemocnění je stejně postiženo dětmi i dospělými. Onemocnění je doprovázeno nástupem, matným, štěkavým kašlem, který trvá několik minut. Útok končí vypuštěním sputa.
 • Virové infekce. Teplota ne vždy stoupá. Je možné rozpoznat virovou infekci tím, že pacient kašle, stěžuje si na ucpání nosu a podráždění v krku.

Většina infekčních procesů je doprovázena slabostí, výskytem dalších respiračních symptomů (rýma, nepohodlí v krku). Není třeba hledat sami sebe, než léčit symptomy. Nesprávně zvolené léky způsobí, že se na chvíli budete cítit lépe, ale průběh onemocnění bude mnohem těžší.

Neinfekční

V nepřítomnosti infekce, člověk neustále kašle nebo útoky vznikají pod vlivem určitého provokujícího faktoru. Provedený reflex kašle:

 • Alergie. Alergeny mohou být prach, pyl, různé pachy nebo chlad. Charakteristickým rysem alergických projevů je, že kašel u dospělého nebo dítěte se vyskytuje pod vlivem určitého provokujícího faktoru a zmizí po užití antihistaminik.
 • Chronická bronchitida. Pro tuto chorobu je charakteristický vzkříšený tlumený kašel, zhoršený ráno nebo náhlá změna polohy těla. Po kašli se objeví malé množství lehkého hlenu. Výskyt hnisavého sputa při bronchitidě indikuje exacerbaci onemocnění.
 • Astma a CHOPN (chronické obstrukční plicní onemocnění). Tato onemocnění jsou doprovázena atakem udušení, ale začátek bronchospasmu je často indikován kašlem, hluchotou a pískáním bez sputa.
 • Kouření Stálý vstup tabákového kouře do dýchacích cest dráždí jejich sliznice, což ztěžuje přirozené vylučování hlenu. Proto se člověk snaží zbavit hrdla, aby odstranil akumulace z průdušek a plic.
 • Nádory dýchacích cest. Nádorové procesy vedou k zúžení lumen průdušnice, průdušek nebo plicních alveol, což ztěžuje průchod vzduchu. K odstranění překážky se člověk pokusí kašlat. V benigních procesech sputa není vylučováno žádné malé množství lehkého hlenu a v případě onkologických onemocnění ve výtokovém bronchu dochází k příměsí krve nebo hnisu. Výskyt nádorů je doprovázen dušností, úbytkem hmotnosti a celkovým zhoršením zdraví.
 • Srdeční selhání. Krevní stáze v plicích je doprovázena hladem kyslíku v těle. Současně člověk začíná častěji dýchat, pokouší se kašlat, aby obnovil plnohodnotnou výměnu plynu.

Neinfekční faktory nezpůsobují horečku a nejsou doprovázeny jinými respiračními projevy.

Kdy mám jít k lékaři?

Návštěva kliniky zabere spoustu času a mnozí se zajímají o to, zda vždy potřebujete navštívit lékaře. Především si všimněte, jak a kdy kašlete:

 1. Vzácně, ale paroxysmálně, k bolesti v hrudníku nebo v krku. S největší pravděpodobností příčinou byl vliv alergenu. Dávejte pozor na sebe: možná je příčinou reflexu kašle zvíře, květiny nebo určité pachy. Dr. Komarovsky říká, že kašel u dítěte bez horečky je téměř vždy známkou alergií.
 2. Dlouhou dobu s malým množstvím hlenu. Pokud není horečka, pak to znamená chronická onemocnění broncho-plicního systému nebo přítomnost novotvaru.

Vzhled tupého kašle u dítěte s teplotou vždy indikuje akutní infekci. Dítě by mělo okamžitě ukázat dětskému lékaři.
Návštěvu lékaře lze odložit pouze v případě chronického onemocnění a předepsání nezbytných přípravků k nápravě onemocnění nebo je známo, že alergen vyvolává reflex kašle. V jiných situacích, kdy se silný a dlouhý kašel vyskytuje často po celý den, musíte podstoupit lékařskou prohlídku, i když nejsou žádné jiné příznaky nebo celkové zhoršení zdravotního stavu.

Léčba drogami

K vyléčení neslyšícího štěkání kašle u dítěte nebo dospělého je nutný integrovaný přístup. Hlavní terapie je zaměřena na eliminaci provokujícího faktoru a ředění sputa nebo potlačení reflexu kašle.
Zkapalnění hlenu předepsat:

Mokrý kašel s hojným hlenem je pro pacienta méně bolestivý a pomáhá uvolnit bronchiální strom akumulované sekrece, což usnadňuje dýchání.

Při srdečním selhání, nádorech nebo alergiích způsobují bolestivé pokusy o vykašlávání pouze podráždění v krku, ale nepřinesou úlevu. K potlačení reflexu kašle se doporučuje užívat:

Léky z této skupiny mohou být použity pouze v případě, že nedochází k nadměrnému hromadění hlenu v průduškách nebo plicích. Není nutné pít tyto léky bez lékařského předpisu, i když jste byli léčeni s nimi dříve - nemoc může být způsobena jiným důvodem, a self-léčba bude jen horší.

Kromě léků, které ředí sputum nebo potlačují touhu po kašli, v závislosti na povaze onemocnění, předepsat antibiotika, hormony, nesteroidní protizánětlivé nebo antihistaminika.

Když dítě kašle, léčba je téměř stejná jako u dospělých, ale dávkování je vzato v úvahu (záleží na věku) a věková hranice užívání některých léků.

Lidové léky a recepty

Tupý kašel u dítěte nebo dospělého bez sputa dráždí horní dýchací trakt, což způsobuje těžké nepohodlí. Člověk ztrácí chuť k jídlu, nemůže plně spát. Co dělat, když nemůžete navštívit lékaře? Lidové zdravotní středisko nabízí několik receptů na léčbu hluchého kašle bez sputa doma:

 • udělat koupel s horkou nohou;
 • pít předehřáté mléko s trochou přidané sody (u špičky nože), másla a medu;
 • pít bylinné odvarky z eleganátu, tymiánu, podběráku, heřmánku nebo divokého rozmarýnu;
 • jíst smíšené stejně mleté ​​citronové kůry a medu;
 • pít bez omezení teplé vývary kalina nebo maliny, přidáváním medu nebo cukru podle chuti.

Při působení doporučených prostředků proudí velké množství hlenu, dýchací cesty se čistí. Během jednoho dne pacient cítí, že chce méně kašlat.

Člověk kašle, když je nutné odstranit hlen z dýchacích cest, pevné částice zachycené vdechovaným vzduchem nebo jinými dráždivými prvky - to je nezbytný ochranný reflex.

U zdravého člověka je tupý kašel krátký, tichý a po vykašlávání se objeví malé množství hlenu. Je-li proces dlouhý, doprovázený těžkým nepohodlím nebo všeobecným zhoršením zdraví, je třeba podstoupit lékařskou prohlídku, která identifikuje nemoc.

Kašel

Kašel je ochrannou reakcí organismu na účinky dráždivých látek na sliznicích dýchacích cest. Mohou to být hlen, sputum, krev, hnis, znečišťující látky (chemikálie), prach, pyl rostlin a cizí tělesa.

Příčiny kašle

Funkcí kašle je očistit a poskytnout dýchací cesty pro proudění vzduchu.

Citlivé receptory jsou prezentovány v celém respiračním traktu: v nose, sinusech, hltanu, hrtanu, průdušnici, průduškách, pohrudnici, proto kašel je možný při podráždění sliznice na všech úrovních dýchacích cest. Když jsou receptory excitovány ve vnějším uchu, perikardu, otvoru, je možný reflexní kašel.

Různá onemocnění se mohou lišit ve vlastnostech kašle, jeho charakteru, zabarvení, objemu, trvání, denní dynamice.

Typy kašel

Existují dva opačné typy kašle: suché a mokré. Suchý kašel je obvykle doprovázen bolestmi v krku, něžností v hrudi, nepřináší úlevu, může být vleklý. Mokrý kašel, jinak produktivní, naopak napomáhá evakuaci sputa z průdušek a je snáze snášen. Je důležité věnovat pozornost povaze, barvě, vůni, množství sputa, době maximálního vypuštění.

Některé nemoci jsou charakterizovány pouze suchým kašlem. Jedná se o laryngitidu, suchou pleurózu, kompresi průdušek zvenčí (zvětšená lymfatická uzlina, nádor). Jiní, jako je bronchitida, tuberkulóza a rakovina plic, mohou zpočátku způsobit suchý kašel, který se později stává vlhkým. U pneumonie není kašel povinným příznakem, protože plicní parenchymální tkáň nemá receptory pro kašel.

Barvy a hlasitost kašle se významně liší v závislosti na příčině výskytu. Hlasitý, "štěkavý" kašel bude pozorován s edémem hrtanu, kompresí trachey, psychogenním kašlem. Kašel „štěkání“ je klasickým příznakem černého kašle.

Zánět hlasivek způsobuje, že kašel je ostrý, ostrý. Klidný, krátký kašel, kašel je možný, pokud se v počátečním stadiu plicní tuberkulózy objeví malé množství výtoku v hrtanu, průdušnici, suché pleuróze.

Trvání rozlišuje periodický a přetrvávající kašel. Periodický kašel se obvykle vyskytuje při nachlazení (ARI), bronchitidě, je možné při pneumonii, fokální tuberkulóze a je reprezentován jedním kašlem. Současně to může být krátkodobé, lehké, ve formě kašle a silné, paroxyzmální až do nástupu zvracení. S těžšími patologiemi (výrazný zánět hrtanu, průdušnice, průdušky, vysoké stadia rakoviny a plicní tuberkulóza) se kašel stává trvalým.

Dynamika kašle

Denní dynamika kašle se bude lišit u různých onemocnění. Kašel, který začíná po probuzení a vystupování z lůžka, je charakteristický přítomností patologických dutin v plicní tkáni (absces, dutina tuberkulózy) a bronchiektázii, kde se přes noc hromadí sputum a hnisavý výtok. Při změně polohy těla se obsah dutin posouvá a dráždí citlivé receptory.

Tuberkulóza a tumory plic jsou častější noční kašel. To je způsobeno vlivem zvětšených lymfatických uzlin mediastina na reflexních zónách v období maximální aktivity nervu vagus.

S akutními respiračními infekcemi, bronchitidou, pneumonií je kašel přítomen po celý den, ale obvykle se zvyšuje večer.

Kašel, který nemá žádnou pravidelnost a viditelný základ, někdy se objevující náhle, často není spojen s poškozením dýchacího systému. Příkladem je neurotický kašel. Současně kašel v osobě trpící onemocněním oběhového systému může být známkou rozvoje strašných srdečních komplikací.

Auskultace plic a analýza charakteristik kašle jsou nejdůležitějšími opatřeními na cestě k diagnóze, takže pokud kašel votřelce zasahuje do vašeho života, neodkládejte návštěvu u lékaře. Včasná diagnóza je klíčem k účinné léčbě. Terapeuti kliniky Avenue jsou vždy rádi, aby vám pomohli zbavit se této nemoci. Můžete si domluvit schůzku na webových stránkách avenumed.ru nebo zavolat na nejbližší pobočku.

Kardiolog, terapeut, AVENUE-Aleksandrovka Medical Center

Jak můžete přestat kašlat rychle

Co je to kašel, každý obyvatel naší planety ví. Produktivní (vykašlávání) kašel je považován za užitečný - odstraňuje sputum a bakterie z těla, situace je komplikovaná, když je kašel dlouhý a suchý, v noci oslabující. Pokud pacient celou noc kašle, sliznice hrtanu a horních cest dýchacích dráždí a ještě více zapálí. Rodiče často zažívají komplikovaný kašel, když dítě kašle až po zvracení.

Tyto symptomy úzkosti vyžadují adekvátní antitusickou léčbu, avšak léky, které lékaři nabízejí, nejsou vždy účinné a liší se v řadě vedlejších účinků a kontraindikací, které se používají. Úkolem lékaře je stanovit přesnou příčinu reflexu kašle, protože to nemusí být jen bolest v krku nebo ARVI. Laryngotracheitida, alergická reakce na mnoho dráždivých látek, astmatu a tuberkulózy, jsou závažná onemocnění, která vyžadují okamžitou léčbu.

Falešná záď se může stát komplikací laryngitidy u dětí a dospělých - stav, při kterém jsou stěny hrtanu zduřeny, lumen je významně redukován a pacient není schopen plně se nadechnout. Důsledkem zanedbávání může být asfyxie a smrt.

Jak rychle se zbavit kašle s ARVI

Chcete-li přestat kašlat, je nutné ji vyléčit, a to lze udělat doma, hlavní je vybrat správný recept na tradiční medicínu. Takové recepty na kašel pro ARVI, bolest v krku a nachlazení jsou velmi populární:

 1. Kurkuma - účinně bojuje proti kašli jiné povahy, včetně suchého.

První způsob vaření kurkumy je připravit bylinný odvar, a to v 250 gramech vroucí vody, smíchat 1 čajovou lžičku kurkumy a 1 čajovou lžičku semen kanónu. Vařit infuzi je nutné, pokud kapalina v hrnci nezůstane v objemu 100-150 gramů. Poté přidejte tekutý med a léčivou kompozici vezměte až 3x denně.

Další možnost - vyčistit kurkuma kořen od nečistot, otřete do sucha a lehce smažit v pánvi až do zlatohnědé. Po úplném vychladnutí kořene jej otřete do konzistence prášku. Je žádoucí smíchat prášek s malým množstvím medu a vzít ho dvakrát denně.

Pokud je doma černý pepř, vezměte si ingredience v následujících poměrech: 1 lžíce medu, 1 lžička kurkumy, 1 lžička pepře a 250 ml vroucí vody. Pokud je to žádoucí, smíchejte ingredience s tyčinkami vonné skořice. Vývar se vaří po dobu 2-3 minut, filtruje se a opije se až do úplného kašle.

 1. Ginger je další univerzální lék na léčbu silného kašle.

Rozdělte čerstvý kořen zázvoru na několik kusů a lehce je rozdrtěte. Do nádoby s vodou vložte do ohně až do varu. Infuze se vypije 3-4 krát denně, pomáhá také při bolestech v krku a bolestech v krku. Pokud pacient kašle non-stop, léčitelé doporučují žvýkat čerstvé syrové zázvor jako ambulance.

 1. Citron - vynikající antioxidant, díky velkému množství vitamínu C obnovuje citrus a zvyšuje chuť k jídlu.

Citronový sirup může být vyroben doma, aby to bylo možné, smíchejte 2 polévkové lžíce čerstvé šťávy a 1 lžíce rozpuštěného medu. Sirup se užívá po celý den.

Citron může být přidán do čaje a pít trochu cukru s medem. Připravena je špetka kajenského pepře a pikantní chuť kašle. Ale buďte opatrní s citronovou šťávou, pokud jste jednou měli gastritidu, s vředem z produktu je lepší se úplně vzdát.

 1. Česnek má antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti.

V předškolních zařízeních není nic pro nic za nic, že ​​je ještě několik hřebíček česneku jako profylaxe na oběd. Doma si můžete udělat hodně léků proti kašli a ARVI z česneku, například házet 3-5 hřebíček česneku na 250 ml vody a smíchat s 1 lžičkou oreganu. Nebo přidejte stroužek strouhaného česneku na 3-4 kapky hřebíčku a medu.

 1. Cibule - velmi užitečná zelenina s ARVI a kašlem, bolestmi v krku.

Pokud je inhalace výparů cibule příliš nepříjemná, připravte si sirup, který se skládá z pečené cibule, kostkového čaje a medu. Roztok je nutné užívat pravidelně po celý den.

Pokud nejsou žádné problémy s gastrointestinálním traktem, smíchejte ½ lžičky cibulové šťávy s 1 lžičkou tekutého medu. 2 recepce denně po dobu 5 dnů stačí k tomu, aby přestaly kašlat.

 1. Osvědčený populární recept na kontinuální kašel - pít mléko s medem, vynikající účinek ukazuje mléko při konzumaci před spaním.

Pokud je kašel způsoben bolestmi v krku, rozpusťte ½ lžičky medu do úst.

 1. Mrkvová šťáva, která se skládá z vitamínů a živin, zmírňuje zánět a zotavuje se s křečovitým kašlem.

Oloupeme 4-5 středně velkých mrkví, vložíme do odšťavňovače. Výsledná mrkvová šťáva se zředí malým množstvím převařené vody, aby nápoj nebyl tak koncentrovaný. Pro příjemnou chuť a aroma přidejte 1 lžičku medu. Vezměte kompozici třikrát denně.

 1. Hrozny se etablovaly jako vykašlávání a odstraňovaly ošklivé hleny z dýchacích cest.

Likvidace hlenu zcela eliminuje nepříjemný kašel s chladem. Dávejte přednost hroznové šťávě, vyrobené doma s vlastními rukama. Pokud je to možné, dopřejte si čerstvé bobule po celý den.

 1. Mandle, usnadňující kašel, jsou připraveny následujícím způsobem: hodit 5-7 ořechů ve vodě po dobu 8 hodin.

Po rozdrcení změkčených mandlí se smíchá s 1 lžičkou másla. Vezměte kompozici třikrát denně a brzy se kašel zastaví.

Jak vyléčit alergický kašel

Alergie - zákeřná choroba, která v průběhu svého života sleduje alergii. Léčit alergie je naprosto nemožné, pouze ke snížení příznaků a zmírnění nepříjemného stavu. Pokud jde o populární recepty v boji proti alergickému kašli, nevzdávejte se léků předepsaných ošetřujícím lékařem - některé z nich by měly být vždy po ruce, mohou zachránit astmatický život.

Ve fázi zhoršování se poraďte se svým alergikem o tom, který z populárních způsobů léčby alergického kašle bude fungovat ve vašem případě, v žádném případě se nebude léčit:

 1. Pokud jste mučeni kašlem, zkuste si vzít čerstvou šťávu z celeru, stačí 3 čajové lžičky denně.
 2. Vezměte 3 jablka, 3 mrkve, 2-3 květy květáku a 1 svazek petrželky, vhoďte do odšťavňovače a výsledný roztok vypijte třikrát denně před jídlem.
 3. Pokud kašel nastane v důsledku potravinové alergie, po 1-1,5 hodin po jídle, vypijte 1 sklenici chlazené vařené vody, kde byste měli nejprve přidat 1 lžičku chloridu vápenatého.
 4. Aby se zmírnil kašel během rozkvětu ambrózie, udělejte z ní pravidlo, aby se kapky do nosu daly nalitím 3 šálky vařící vody přes 2 čajové lžičky přesličky. Broth trvá 30 minut na vodní lázni, nalije se do láhve a odkapává 5 až 6krát denně.
 5. Udělej to pravidlo, aby se koupele, ve kterých je přidán hliněný prášek. V ½ litru naředěném 4 lžicemi prášku, pokud není prášek, můžete nahradit své oblíbené esenciální oleje, pro které nemáte alergie - 20 kapek na 100 litrů.

Pačuli a kopr, yzop a cypřiš, růže, citron, levandule a sladká vlajka vykazují dobrý změkčující účinek. Tyto oleje se také používají k tvorbě obkladů na hrudi.

Zde je to, co Dr. Komarovsky doporučuje pro kašel: