Efektivní léčba studených lidových prostředků doma

Vrchol nachlazení padá v období podzim-zima. Zaprvé, povětrnostní podmínky přispívají k hypotermii.

Za druhé, v uzavřených prostorech díky topným zařízením je vlhkost vzduchu minimální, v důsledku čehož nasofaryngeální sliznice vysychá a přestává být ochrannou bariérou pro vstup virů.

Odtud jsou ve skupinách epidemie. Riziko zachycení nachlazení však existuje v každém ročním období.

Možné příčiny

Hlavním důvodem je snížení imunity. Imunita je schopnost těla odolávat infekcím, jejichž závažnost závisí na životním stylu.

Posílení těla se provádí kalením a motorickou aktivitou. V případě deprimované imunity stačí, aby tělo nebo kontakt s pacientem bylo v první akutní fázi pro akutní respirační virové infekce a akutní respirační infekce.

Charakteristické příznaky

 • Suchost a bolest v krku.
 • Časté kýchání a nosní výtok tekutého průhledného hlenu (druhý den, výtok se zastaví, je obtížné dýchat, dochází k otoku nosu)
 • Bolesti hlavy a slabost
 • Kašel se obvykle objeví druhý, třetí den po objevení prvních příznaků.

Obecná doporučení

Běžné nachlazení je virové onemocnění, může být vyléčeno, stejně jako lékařské a domácí prostředky. Léčba trvá tři až sedm dní. Chcete-li se vrátit v co nejkratším čase, měli byste dodržovat následující doporučení:

 • Pijte dostatek tekutin (aby se tělo potilo, pak jsou všechny toxiny odstraněny)
 • Postel ve větrané a vlhké místnosti (pro udržení vlhké sliznice nosu)
 • Zahřívání dolních končetin (teplé ponožky, horké koupele)

Výše uvedené jsou obecné pokyny a běžně dostupné lidové metody pomohou při léčbě individuálních symptomů.

Recepty tradiční medicíny

 • Ošetření krku. Pro dezinfekci a protizánětlivé působení pomůže řešení pro opláchnutí ze sody a soli. Ve sklenici vody zředěné lžičkou sody a soli přidejte tři kapky jódu. S tímto řešením jsme kloktali každé dvě až tři hodiny. Extrakty heřmánku, měsíčku a dubové kůry zbavují zánětu. Byliny se prodávají v lékárnách v hotových filtračních pytlích. Dva balíčky nalijte sklenici vařící vody a nechte vyluhovat po dobu 15 minut. Infuze se používají k oplachování. Tip: Pro malé děti ve věku 2-3 let, kteří nevědí, jak kloktat, můžete zavlažování provést malou injekční stříkačkou. Abychom toho dosáhli, rozpustíme získaný roztok heřmánku vodou pro nižší koncentraci, shromáždíme ho v injekční stříkačce a vstříkneme do krku dítěte, zakloníte hlavu dítěte nad umyvadlem, aby se plival.
 • Léčba rýmy. V prvních dnech, kdy je hlen v nose tekutý, opláchneme nos koncentrovaným roztokem soli (1 lžička na šálek vody). Vstříkněte roztok injekční stříkačkou do každé nosní dírky. Pro léčbu rýmy připravte řepnou šťávu. Umyté, loupané syrové řepy, strouhané. Pak pomocí šťávy vytlačte gázu. Pohřbte dvě kapky třikrát až čtyřikrát denně. Nos opláchněte slanou vodou. Před spaním si masážní pohyby otřeme sinusem a nosem mentolovým olejem.
 • Léčba kašlem Odřízněte horní část syrové ředkvičky, udělejte výklenek ve středu a přidejte pár lžiček medu. Současnou šťávu podáváme několikrát denně do lžičky. Ke zmírnění zánětu se používají infuze bylin šalvěje a máty, lžíce šalvěje (jeden filtr) a půl lžičky sušených listů máty, vaří se 15 minut vařící vodou. Jíst uvnitř lžíce 3-4 krát denně.
 • Pro snížení teploty pomůže ovocné nápoje z brusinek nebo brusinek. V misce nad hrncem nasypeme sklenici bobulí, přidáme vymačkané bobule na pánev, nalijeme dva litry vody a přidáme cukr (dvě polévkové lžíce), přivezeme k varu a necháme pět minut v ohni. Filtrujeme hotovou šťávu, vezmeme ji uvnitř horké před spaním, přikryjeme teplou přikrývkou. Za hodinu se tělo začne intenzivně potit a teplota klesne.
 • Imunomodulační činidlo. Grind 200 gr. sušené meruňky, rozinky a 100 g. vlašské ořechy, sušené bobule (brusinky, rybíz). Vše smíchejte s medem a vložte do nádoby. Užívejte každý den ráno na lžíci.

Aplikace výše uvedených metod pro nachlazení pomůže v krátké době zotavit se z nemoci.

Co se nedoporučuje?

Aby nedošlo ke zhoršení pozice a aby nedošlo ke komplikacím, neměli bychom první den, pokud není vyšší než 38,5 ° C, udržovat teplotu v těle. Tělo by mělo mít možnost vyvinout si vlastní interferon pro boj s viry.

V žádném případě neprovádějte tření těla octem nebo roztoky obsahujícími alkohol, aby se zabránilo pronikání škodlivých látek kůží do krve.

Nepřežívejte vodku s pepřem nebo jinými podobnými koktejly, aby nedošlo k otravě alkoholem. Brusinkový džus, čaj s malinovou - optimální teplé nápoje.

Můžu během těhotenství pít heřmánek? Indikace a kontraindikace pro použití.

Můžu zahřát nos nosem sinusitidy? Jak to udělat, učit se z tohoto článku.

Prevence

Pro prevenci nachlazení byste měli zvýšit vlastní imunitu: zpevnění, fyzickou aktivitu, zavedení potravin obsahujících vitamín C (citrusy, tomel, zelí, petržel, šípky).

V období podzimu a zimy by měl člověk volit odpovědný přístup k výběru oblečení, neměl by být příliš chladný, vyhnout se podchlazení a příliš teplý, aby náhlý vítr neobalil zpocené tělo.

V sezónních vrcholech nemocnosti používejte dodatečná opatření - k léčbě nosních vstupů „oxolinickou“ mastí, eukalyptovým olejem a nezanedbávejte nošení masky na gázu.

Jak vyléčit chlad s lidovými prostředky: jednoduché, účinné recepty

V chladném období lidé často chladí. Na podzim k tomu přispívá vlhké deštivé počasí v zimě - mráz a vítr. Aktivují bakterie a viry. Jakmile jsou uvnitř osoby, mikroby způsobují prudké zhoršení zdraví, přetížení nosu a hrdla. Posílit imunitní systém a zmírnit nepříjemné příznaky mohou lidové prostředky na nachlazení. Mnohé staromódní léky jsou chutné, účinné a snadno se připravují doma.

Proč mají lidé chlad?

Existuje mnoho bakterií v lidském těle, jejichž negativní účinky jsou úspěšně blokovány imunitním systémem. V offseason, jeho funkce je slabší, a to ne vždy vyrovnat se s patogeny. Člověk se stává napadnutelným napadením virem. Během tohoto období nejmenší hypotermie často vede k nástupu onemocnění.

 • Chronická onemocnění situaci zhoršují. Podporují reprodukci patogenních bakterií a urychlují vývoj nachlazení.
 • Stres a deprese porušují fyziologické procesy, oslabují tělo a vedou k šíření infekce.

Nejčastěji ARD nepředstavuje vážnou hrozbu pro člověka, takže byste neměli okamžitě pít lektvary a pilulky. Dejte svému tělu čas, abyste se s problémem vypořádali sami. Pomoc v boji může lidové metody.

Navzdory tomu, že je snadné porazit zimu bez tradiční léčby, zavolejte na konzultaci s lékařem. Neměli byste „létat“ do nemocnice sami - je lepší dělat bez hrdinství. Nechte odborníka provést inspekci a vyhodnotit váš stav. To pomůže včas určit závažnou formu onemocnění a ušetří se před komplikacemi.

Příznaky ARI

Časté nachlazení, způsobené hypotermií, může začít horečkou, ale nemá takové akutní příznaky, jako je chřipka nebo bolest v krku. Když se zobrazí:

 • teplota na teploměru ukazuje nejvýše 38,5 stupňů;
 • člověk se cítí slabý a bolest hlavy;
 • objeví se kýchání a výtok z nosu;
 • bolest v krku.

Bolestivý stav se vyvíjí postupně. Kašel začíná až v den 4, kdy patogeny z nosohltanu napadnou dýchací trakt a infikují průdušky.

V některých případech je nemoc obtížná. Je nutné upozornit a okamžitě zavolat lékaře, pokud teploměr vystoupí nad 39 stupňů, je zde bolest v těle, těžké zimnice, sputum při kašli hnědé nebo s kapkami krve.

Povinné vyšetření odborníkem je nezbytné, pokud jsou příznaky pozorovány u malých dětí, budoucích maminek, starších osob a také v případech, kdy není možné léčit nachlazení lidovými prostředky během týdne.

První kroky

Je nutné pacienta izolovat od ostatních. To je nezbytné k ochraně před infekcí. ORZ se rychle přenáší vzduchem. Proto je třeba při kontaktu s nemocnou osobou nosit bavlněnou gázu.

 • Pro nachlazení, lidé potřebují oddělené nádobí pro jídlo a čistý čerstvý vzduch. Pravidelně větrejte místnost a provádějte mokré čištění.
 • Pro destrukci virů je žádoucí použít cibule a česnekové phytoncidy, umístit malé talíře do místnosti s nakrájenou zeleninou.
 • Začátek onemocnění způsobuje ztrátu chuti k jídlu. Pokud se to stane, nenutit pacienta, aby jedl silou. Během tohoto období je lepší přejít na lehkou dietu obohacenou vitamíny. Pak tělo využije všechnu svou sílu k boji s nemocí.
 • Chcete-li rychle vyléčit zima, musíte hodně pít. Pacient musí denně vypít 1,5 litru čisté teplé vody. Pomáhá eliminovat toxiny. Ve stravě je také užitečné zahrnout vývar boky, brusinkovou šťávu, březovou mízu.

Šálek horkého čaje s medem, citronem a zdravým spánkem pod teplou přikrývkou pomáhá rychleji se hojit. Jednoduchý muž ráno po pocení v noci pocítí výraznou úlevu.

Jak snížit teplotu?

Pokud teploměr při měření teploty ukáže, že se zvýšil nad 38 stupňů, měl by být urychleně snížen. To rychle pomůže lidovým prostředkům proti nachlazení.

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů je léčba čaje. Je vařena z lipových nebo karmínových listů. Chcete-li připravit nápoj, 1 polévková lžíce. Já Suroviny nalijte vroucí vodu v šálku, přikryjte víčkem a počkejte čtvrt hodiny. Pak, pokud je to žádoucí, přidejte do nápoje med. Musíte ho pít v malých doušcích a jít do postele. Nadměrné pocení vede k rychlému poklesu teploty.

Studená léčba lidovými prostředky nevyžaduje exotické tinktury a nezahrnuje komplikované recepty. Pomáhá normalizovat teplotu 9% octa zředěného vodou. Pro produkt k práci, vezměte čtvrt šálku vody, zahřátý na 38 stupňů, a zředí jej octem na polovinu. V teplé tekutině namočte hadr, mírně zmáčkněte a otřete si nohy, kolena, dlaně, podpaží a chrámy. Po broušení je třeba list skrýt a lehnout si na 15 minut. Během této doby klesne tělesná teplota, pak můžete nosit oblečení.

Co pomáhá z nachlazení?

Během nachlazení je zima neustále znepokojující. Pro usnadnění dýchání pomáhá opláchnout nosní dutiny fyziologickým roztokem. Udělej to snadno.

 • Do sklenice nalijte vařenou teplou vodu a rozpusťte v ní půl lžičky soli.
 • Vezměte gumovou injekční stříkačku s měkkým hrotem, nalijte na ni vařící vodu a naplňte ji slanou tekutinou.
 • Ohněte se nad dřezem a začněte jemně vstřikovat roztok do levé nosní dírky. Voda postupně naplní nosní dutinu a vyteče z ostatních nosních dírek.
 • Pak musíte provést postup s pravou nosní dírkou a dobře vyfouknout nos.

Abych porazil zimu, měl by být nával prováděn každých pár hodin.

Rychle odstranit otok nosu může být suché teplo. Zahřejte sůl, vložte ji do tlusté látky nebo vyčistěte ponožku a položte ji na nos. Ujistěte se, že sůl není příliš horká, jinak můžete spálit jemnou pokožku.

Od zimy, způsobené chladem, je užitečné používat účinné lidové ošetření rostlinným olejem. Budete muset změřit 50 ml oleje, nalijte do keramické misky a dejte ji do vodní lázně. Udržujte ji po dobu 40 minut. Při ochlazení oloupejte 3 stroužky česneku a půl malé cibule. Rozdrťte je a přidejte do teplého oleje. Míchejte a nechte vyluhovat 2 hodiny. Během této doby, rostlinné fytoncidy naplní olej léčivými vlastnostmi. Otřete nosní dutiny 4krát denně. Přetížení bude rychle pryč, dýchání bude volné a snadné.

Jak léčit bolest v krku?

Lidové léky na léčbu nachlazení rychle zmírní bolest v krku. Běžným a účinným lékem je roztok sody a soli. Uklidňuje podráždění a uvolňuje opuch. Ve sklenici vlažné vody rozmíchejte půl lžičky sody a soli a opláchněte si hrdlo.

 • Heřmánek je výborný prostředek pro léčbu nachlazení. Čaj z něj usnadňuje dýchání, zmírňuje bolest, zmírňuje záněty a zklidňuje. Změřte 1 lžičku. sušené květy, zalijeme 250 ml vařící vody a necháme chvíli vařit. Pak musí být nástroj vypuštěn, přidán med, citron a pití místo čaje, když bolest v krku.
 • Léčivé byliny jsou nepostradatelné při léčbě nachlazení. Jak rychle zmírnit bolest při polykání? Použijte šalvěj. Obsahuje adstringentní složky a má baktericidní účinek. Připravte si infuzi 1 lžíce. Já byliny a 250 ml vroucí vody. Když se ochladí, přidejte na něj lžíci soli a každých několik hodin kloktejte. Bolest rychle zmizí.

Pomáhá obnovit účinný lidový lék na nachlazení - cibulovou šťávu. Vytlačte ji z cibule a vypijte 1 lžičku. po jídle. Tento recept by měl být používán s opatrností u lidí trpících gastritidou nebo vředem.

Je možné snížit otok a zánět hrdla roztokem na bázi éterických olejů. K tomu, ve sklenici vody, přidejte 3 kapky tymiánu, borovice a cypřišového oleje. Obohacují tekutinu s antibakteriálními vlastnostmi a pomáhají vyhnout se infekci, pokud opláchnete bolest v krku třikrát denně.

Zvládnutí kašle

Léčba kašel na zimu se liší. Když to začne, honeycake hodně pomáhá. Smíchejte ve stejném poměru:

Uhnětněte a vytvořte dort. Položte ho na polyethylen, umístěte ho na záda v oblasti plic a zabalte tělo. Kompresi uchovávejte asi 3 hodiny před spaním. Kašel rychle projde, bez komplikací.

Pokud je obtížné oddělit sputum z průdušek, zkrácení trápení dechu, dobře léčba lidových prostředků založených na bylinkách usnadňuje.

 • Chcete-li to, kombinovat borovice pupeny, šalvěj a lékořice kořen v poměru 1: 1: 1.
 • Změřte 1 lžíce. Já smíchejte, nalijte sklenici vroucí vody a trvejte asi 3 hodiny.
 • Pak filtr a pít 2 lžíce. Já každé 4 hodiny, dokud se nebudete cítit lépe.

Uklidňující začal kašlat černou ředkev šťávy. Chcete-li vařit, umyjte zeleninu, řezané top to a udělat dobře. Do dutiny vložte lžíci medu, přikryjte ho horní částí a vložte ovoce do sklenice s vodou. Po několika hodinách se v ředkvičce vytvoří léčivá šťáva. Je nutné, bez spěchu, vzít lék a znovu dát med. Další den bude mnohem snazší.

Inhalační kašel

Účinným lékem na rýmu, bolest v krku a kašel je inhalace. Před ošetřením chladu tímto způsobem změřte teplotu. Lékaři mohou postupovat, pokud není větší než 37 stupňů.

 • Jedlá soda inhalace ředí sputum a čistí průdušky. Vařte litr vody a přidejte velkou lžičku sody. Ohněte se nad nádobu, zakryjte hlavu ručníkem a 10 minut nadechněte páru. Snažte se nenaklánět příliš nízko, aby nedošlo ke spálení hrtanu.
 • Léčivé jehly pára rychle vyčistí nos a vyrovnávají se s kašlem během zimy. Budete muset nalít 2 lžíce borovice pupeny do litrové nádoby, přiveďte k varu, mírně vychladnout a provést inhalaci.
 • Pro tento postup je vhodné použít léčivé byliny. Smíchejte šalvěj, heřmánek, eukalyptus, lipu ve stejném poměru. Vezměte 2 velké lžíce sběru a vařte v litru kapaliny. Před inhalací přidejte do vody špetku sody. Dezinfekční, protizánětlivé vlastnosti těchto bylin se rychle vyrovnávají s chladem.

Vdechování, léčba kašle, musíte aplikovat krátce před spaním. Procedura způsobuje pocení, takže po ní byste se určitě měli změnit na suché oblečení.

Studená prevence

Aby se onemocnění nevyléčilo, je nutné v období podzimu a zimy zvýšit ochrannou funkci organismu. Pro tento velký lidové recepty. Zlepšit imunitu a předcházet nachlazení může být chutný lék, který ve své konzistenci připomíná jam.

 • Vezměte velký citrón, nalijte ho proudem vroucí vody, nakrájejte na kousky.
 • Kořen zázvoru o váze 300 g umyjte a nakrájejte na mlýn na maso a citrusy.
 • Přidejte 200 g květového medu do léčivého kaše, promíchejte, dejte směs do skleněné nádoby, přikryjte víčkem.
 • Uchovávejte v chladničce. Je nutné přijmout prostředky na 1 k. L. jednou denně, za stálého míchání v teplém čaju nebo vodě.

Česnek je vážnou zbraní proti virům. Pro prevenci a pro nachlazení lidové prostředky založené na tom poskytují ohromující účinek. Pro přípravu terapeutické pasty vyčistěte několik hlav, otřete je a smíchejte s přírodním medem 1: 1. Jíst 1 polévková lžíce. Já každý den po obědě za měsíc. Pak si vezměte přestávku po dobu 2 týdnů a připravte lék znovu.

Tradiční ošetření nachlazení zahrnují mateří kašičku. Musí být kombinován s medem v poměru 1: 100 a po jídle třikrát denně odebrána 1 čajová lžička. Průběh léčby po dobu nejméně 2 týdnů. Nezapomeňte, že při užívání není možné užívat lék s kovovou lžící. Aby se zabránilo oxidaci, používejte příbory ze dřeva nebo skla.

Vždy noste kapesník, který kape trochu esenciálního oleje z jedle. Když lidé kýchají nebo kašli v blízkosti, zakryjte nos. Léčivé látky v oleji nedovolí virům vniknout do těla a zabránit infekci. Při systematickém používání budou účinná preventivní opatření proti nachlazení. Zkombinujte je se sportovními aktivitami, projděte se pod širým nebem, ztvrdněte. Pak vás chlad nebude obtěžovat ani projít snadnou formou.

Jak rychle léčit nachlazení lidovými prostředky?

Chytíme virus!

Chci se podělit s čtenáři „AIF. Zdraví “znamená pomoci vyrovnat se se symptomy ARVI.

Vystřihněte několik listů aloe, nakrájejte a vytlačte šťávu. Směs se smíchá s medem v poměru 1: 1. Vezměte směs 1 lžičky 3 krát denně. Tento nástroj má vykašlávací účinek, snižuje zánět horních cest dýchacích.

2 lžíce. lžíce nasekané sušená jablka, zalijeme sklenicí vody a vaříme 10-15 minut. Pijte teplý, když kašel a teplota.

2 lžíce. lžíce suché šalvěj bylina nalít sklenici vroucí vody a nechte hodinu. Teplá infuze vezme ½ šálku 2–3krát denně na zimu.

V pořádku

Pokud vaše hrdlo bolí, zkuste tyto recepty.

1 polévková lžíce. lžíce nasekané křenové kořenové směsi s 1 polévkovou lžíci. lžíce pozemní hřebíček a kryt se sklenkou teplé vody. Nechte ho sedět 10 minut a kloktejte 3-4krát denně.

Smíchejte stejné podíly suchých drcených heřmánkových květů, máty a šalvěje. 1 polévková lžíce. lžíce směs nalít sklenici vroucí vody. Po mírném ochlazení se nadechne pára po dobu 15 minut.

2 lžíce. Lžíce kořene Rhodiola Rosea Nalijte 2 sklenice vody, vařte 10 minut, lehce ochlaďte, několikrát denně zakroužkujte a kloktajte.

Snižte teplotu

Aby se teplo snížilo, není vždy nutné pít pilulky. Někdy se můžete vyrovnat s teplem pomocí lidových prostředků.

Nalijte 1 polévkovou lžíci. lžíci brusinkových listů se sklenicí vroucí vody, přikryjte víčkem a nechte hodinu. Napětí a pití půl sklenice dvakrát denně.

1 lžička vrbové kůry zalijeme sklenicí vroucí vody, přikryjeme víčkem a necháme vyluhovat 2-3 hodiny. Trvejte na napětí a vezměte 2 lžíce. lžička 3-4 krát denně před jídlem.

Dobrá antipyretická - vápenná barva. Může se vařit jako obvykle a pít během dne.

Jak se dostat nemocný

Při prvním náznaku nachlazení je třeba přijmout naléhavá opatření.

2 lžíce. lžíce brusinky zalijeme 2 šálky horké vody, vaříme na mírném ohni po dobu 10 minut, ochlazíme, napneme a vypijeme půl šálku čtyřikrát denně. Jediné omezení: lidé s vysokou kyselostí žaludku jsou lépe léčeni jinými způsoby - brusinková šťáva může způsobit exacerbaci gastritidy se zvýšenou sekrecí a peptickým vředem.

1 polévková lžíce. Lžíce nasekané kořen čekanky, sklenici vařící vody, nechte stát v termosce po dobu 30 minut, přidejte lžíci malinového džemu a pít během dne.

Žádný snotty

Když je nos naplněný a po ruce nejsou žádné kapky, můžete si vyrobit lék z toho, co je doma.

1 lžička zeleného čaje vaří sklenici vroucí vody. Trvejte na tom, až se ochlazení a vštípnutí do nosu tak, aby se sliznice hojně promyla čajem. Postup by měl být opakován 6-8 krát denně.

Při prvních příznacích za studena 2–3 krát denně promažte sliznici nosu šťávou Kalanchoe (stačí 3–5 kapek).

Kira, Sergiev Posad

Rychle se uzdravte

Chci sdílet nástroje, které mi po mnoho let pomáhají rychle se zotavit z chladu.

5 lžíce. lžíce a suché bobule divoké růže, vysvětlit a zalijeme 1 litr studené vody. Nasaďte oheň, nechte vařit 10 minut. Trvejte, zabalené, 45 minut, namáhejte. Během dne vypijte 1 skleničku každé 2–3 hodiny. Můžete s medem, džemem, cukrem.

Smíchejte stejné díly suchého ovoce rakytníku a maliny. 2 lžíce. lžíce směs vařit 2 šálky vařící vody. Vařte 5–10 minut, namáhejte. Pijte horkou infuzi na noc 1-2 šálků.

Bronchitida Náprava

Jednoduché domácí recepty pomohou vyrovnat se s vleklým kašlem.

Rozemele 100 g rozinek (můžete přeskočit mlýnek na maso), nalijte sklenici vody a 10 minut vařte. Napětí infuze a zmáčknout rozinky přes tenká. Vezměte půl šálku 2x denně.

Smíchejte 100 g medu, půl sklenice vody a jemně nakrájený aloe leaf. Výsledná kapalina se vaří 10 minut při nízkém ohni. Take 1 polévková lžíce. lžíce třikrát denně. Zbývající přípravek by měl být uchováván v chladničce.

Eukalyptus a rybíz

Chci mluvit o nástrojích, které mi pomáhají vyrovnat se s chladem a bolestmi v krku.

1 polévková lžíce. lžíce rozdrcených sušených eukalyptových listů zalijeme 200 ml vroucí vody, vaříme na mírném ohni 10 minut. Pak přikryjte víčkem a nechte působit 15 minut. Výsledný vývar se kloktá 3-4 krát denně.

2 lžíce. lžíce sušených bobulí černého rybízu zalijeme sklenicí vroucí vody, necháme hodinu, namáháme a vypijeme ¼ šálek 4krát denně.

Anna Mikhailovna, Ryazan

Fytoterapeutická rada

Přednášející na Pyatigorské farmaceutické akademii, profesor, doktor biologických věd Valery Melik-Guseinov:

- Pro kloktání se používá odvar z kůry kalina. 3-4 g drcené kůry zalijeme sklenicí vody, vaříme 15 minut, trváme 45 minut.

2 lžíce. lžíce rozdrceného tymiánu plíživé tymián nalít 2 šálky vody, vařit po dobu 15 minut, trvají na 45 minut a brát 1-2 lžíce. lžíce 2-3 krát denně jako expektorant.

Tradiční medicína v boji proti nachlazení doma

Obyčejný nachlazení je hovorový koncept, který kombinuje nemoci způsobené hypothermia. Nachlazení často zahrnuje infekční onemocnění, jako je chřipka, laryngitida, faryngitida, akutní respirační virová infekce (ARVI) a další.

Příčiny chladu

Hlavní příčiny chladu jsou:

 1. Hypotermie Pokud lidské tělo není připraveno na náhlé změny teploty, pak podráždění receptorů studenou reflexivně způsobuje porušování funkcí vnitřních orgánů a napomáhá rozvoji onemocnění. Nadměrné chlazení je často doprovázeno aktivací patogenních bakterií v nosní dutině. To vede k rozvoji rýmy (rýmy).
 2. Slabá imunita. Faktory, které snižují ochrannou funkci organismu, jsou zhoršení chronických onemocnění, špatné podmínky prostředí, špatná strava, nezdravý životní styl, přítomnost červů, stres.

Léčba při prvních příznacích zimy

Když se objeví první známky nemoci, aby se zabránilo dalšímu rozvoji nachlazení, můžete použít recepty alternativní medicíny.

Cibulová infuze

Nakrájejte jednu cibuli, nalijte sklenici vroucí vody. Kryt a trvat 5-10 minut. Pijte infuzi "doušek" najednou celé sklo.

Phytoncidy (bioaktivní látky, které mohou potlačovat patogenní bakterie), které cibule obsahují ve velkém množství, rychle pomohou zvládnout onemocnění v raném stádiu.

Vana s esenciálními oleji a mořskou solí

Teplou koupel si můžete vzít pouze v nepřítomnosti vysoké teploty.

Připravte lázeň (t ne vyšší než 38 ° C). Přidejte 200-250 gramů speciální soli a 15 kapek eukalyptového oleje, máty peprné, šalvěje nebo rozmarýnu do vody.

Doba trvání procedury není delší než 15 minut. Po vysušení pacienta si lehněte a zahřívejte se pod přikrývkou. Kromě toho můžete pít teplý čaj s malinami, citronem, zázvorem nebo medem.

Při prvních příznacích chladu, kloktání a oplachování nosní dutiny je užitečné. Tyto procedury čistí sliznice virů, zvlhčují je.

Nos opláchněte teplým fyziologickým roztokem 2-3 krát denně. Farmaceutické přípravky Saline, No-salt, Aquamaris jsou na to vhodné. Mycí roztok se snadno připraví. V litru čisté vody promíchejte 1 lžičku soli a 2-3 kapky jódu.

Doporučuje se kloktat s ředěným furatsilinomem nebo roztokem sody (1 lžička na 200 ml teplé vody). V počátečních stadiích je běžná nachlazení dobře léčitelná.

Léčba lidových léků na chlad a rýmu

Jedním z nepříjemných příznaků nachlazení je rýma. Projevuje se hojným vylučováním hlenu z nosu.

Můžete ji překonat lidovými prostředky:

 1. Opláchnutí nosu. Lze jej vyrobit nejen solnými roztoky, ale také vývarem léčivých bylin (pole heřmánku, měsíčku). Vařit vývar, špetka bylin se nalije sklenicí vody, vařené na parní lázni až do varu. Nechte vychladnout a přefiltrujte;
 2. Nos kapky. Několikrát denně kapejte 3 až 4 kapky šťávy Kalanchoe nebo čerstvé řepné šťávy do každé nosní pasáže. Můžete připravit lék z cibule šťávy a rostlinného oleje, míchání je v poměru 1: 1;
 3. Inhalace. Poskytují mírný a trvalý účinek léčiva na nosní sliznici. Inhalace se provádějí pomocí speciálního inhalátoru nebo tradičním způsobem (inhalace par nad nádobou). Pro inhalaci můžete použít jakoukoliv alkalickou minerální vodu (bez plynu), odvar léčivých rostlin (jehly, eukalypt, heřmánek). Inhalací můžete provádět přidáním 2-3 kapek esenciálního oleje;
 4. Suché oteplování. Nalijte teplou sůl nebo hrášek do malého hadrového sáčku. Teplé pouzdro aplikované na nosní dutiny. Držte, dokud se udržuje v teple. Opakujte zahřívání ráno a večer.

Lidové léky na nachlazení a bolest v krku

Chlad je často doprovázen bolestí a bolestmi v krku. Můžete se jich zbavit pomocí receptů alternativní medicíny:

 1. Kloktání Procedura se opakuje 3-4 krát denně. Můžete opláchnout česnekovou vodou (2 střední hřebíček nakrájíme, zalijeme horkou vodou, lék je připraven za hodinu), zředit měsíčkem nebo eukalyptovou tinkturou (zředit 1 lžičku ve sklenici teplé vody), infuzí šalvěje nebo léčivého heřmánku (lžíce suchého bylinného nápoje 200 ml vařící vody), trvat asi hodinu), tinktura z hřebíček (10 ks dušená ve sklenici vroucí vody, trvat 40 minut);
 2. 3krát denně mazání sliznic a mandlí mořského rakytníku;
 3. Cibulová šťáva (nepoužívá se k léčbě dětí). Dospělí užívají 1 lžíci dvakrát denně. Buničina po lisování se používá jako obklad na krku.

Tyto postupy přispívají k odstranění patogenních organismů ze sliznice povrchu hrdla a vytvářejí podmínky nepříznivé pro jejich reprodukci.

Elena Malysheva říká, jak správně léčit chřipku a chlad.

Jak léčit kašel pro nachlazení doma

Existuje mnoho účinných způsobů léčby kašle. Nejoblíbenější jsou:

 1. Ředkvička s medem. Plody černého ředkvičky umýt, odříznout ocas. Udělejte díru dovnitř, do které vložte 2-3 lžičky medu. Ředkvička by měla být podávána nejméně 4 hodiny. Poté se výsledná šťáva vypije 3x denně. Malé děti potřebují 1–2 čajové lžičky, děti starší 6 let a dospělí vezmou 1-2 lžíce. Ředkvička šťáva dobře ředí sputum, podporuje jeho propuštění;
 2. Inhalace na bázi éterických olejů, alkalických roztoků nebo vařených bramborových par. Léčivé látky v plynném skupenství vstupují do dýchacích cest a okamžitě působí na zanícené sliznice. Inhalace se používají k léčbě jak neproduktivních (bez výtoku sputa), tak produktivního (se sputem) kašlem;
 3. Tření tuků. Použité zvířecí tuk: jezevec, koza, medvěd. Nejdříve je musíte roztavit na parní lázni a pak si otřít hrudník pacienta. Pokud je kašel doprovázen sípáním, můžete k tuku přidat štipku suché hořčice. Výsledek léčby je patrný po 3 dnech;
 4. Odvar z banánů. Má dobrý vykašlávací účinek. Malá špetka suchých listů by měla být naplněna sklenicí vařící vody, nechat vařit po dobu 4 hodin. Napjatý nápoj trvá 30 minut před jídlem, 2-3 dřepy třikrát denně.

Bolest hlavy a horečka léčba nachlazení

Zima je mnohem horší, pokud je doprovázena bolestí hlavy. Jedním z důvodů jeho projevu je zvýšení teploty.

K úlevě od bolesti hlavy během zimy pomůže:

 1. Balzám "Hvězda". Potřebují mazat čelo, za ušima, časově;
 2. Citron Rozetřete spánky a čelo citrónovou šťávou;
 3. Komprimovat. Navlhčete utěrku v roztoku octa (teplá voda a 9% octa 1: 1) a připevněte k čelu.

Je-li tento stav pacienty špatně snášen nebo teplota prošla značkou 38,5 ° C, měla by být snížena. Za tímto účelem:

 1. Čaj s malinami nebo rybízem. Můžete použít džem, suché, zmrazené bobule a dokonce i suché listí. Po opití teplého čaje se musíte zahřát a zabalit a pokusit se spát;
 2. Lipová infuze. Ve sklenici vroucí vody vařte špetku limetkové barvy. Vezměte si čaj třikrát denně;
 3. Rubdowns Aplikujte, pokud potřebujete rychle snížit teplotu, zejména u malých dětí. Gázový hadřík navlhčený v roztoku kyseliny octové pro otření pokožky pacienta. Pokud je pokožka suchá, znovu ji otřete. Takže 3x za sebou. Po tomto postupu obvykle teplota klesne o 1 ° C.

Navíc, aby nedošlo ke zhoršení průběhu nemoci, musí pacient dodržet lůžkový odpočinek.

V tomto videu lze nalézt účinný předpis pro léčbu bolesti v krku.

Další opatření pro nachlazení

Všechny nepříjemné symptomy nachlazení - rýma, bolest hlavy, bolest v krku, horečka ukazují, že tělo pacienta bojuje s onemocněním. Abychom mu pomohli, je nutné zajistit příznivé podmínky a dobrou péči:

 • při vysoké teplotě - vyhovovat lůžku;
 • hodně pít. Teplý, hojný nápoj pomáhá spláchnout toxiny z těla;
 • jídlo by mělo být lehké, ale plné;
 • konzumovat více potravin obsahujících vitamíny. Mohou to být šťávy, zelenina, čerstvé ovoce;
 • udržovat mikroklima v místnosti: vzduch by měl být vlhký a mírně chladný (asi 20 ° C), což zabraňuje šíření patogenních mikrobů.

Prevence

Prevence nachlazení je posílení těla, zvýšení imunity, zpevnění.

Další podpora imunity pomůže vyhnout se nachlazení. Dobrým způsobem, jak zabránit, je užívat imunostimulancia - tinkturu echinacey, ženšen a další.

V období podzimu a zimy je vrchol zimy obzvláště důležitý:

 • umyj si ruce domů;
 • konzumovat více vitamínů, cibule, česneku, zázvoru a dostatek tekutin;
 • vyhnout se účasti na hromadných akcích, úzkém kontaktu s pacienty.

Lidové léky jsou vynikající při snižování teploty u dítěte.

S chronickou prostatitidou pomůže tradiční medicína. Podrobné recepty jsou v článku.

Suchý kašel lze léčit pomocí lidových prostředků. Efektivní recepty jsou v tomto článku.

Pokud se vyhnete vyhýbání se přeplněným místům, musíte postupovat podle jednoduchých pravidel:

 1. Nos promažte antivirovými balzamy a masti. Toto dělá sliznici téměř imunní vůči virům;
 2. Mějte hřebíček nebo citrónovou kůru v ústech. To pomůže zničit patogenní mikroorganismy v nosohltanu;
 3. Po návratu domů si můžete umýt nos fyziologickým roztokem, opláchněte ústa tinkturou měsíčku nebo propolisu.

Závěr

Pomocí tradiční medicíny bojovat proti nachlazení, můžete zmírnit příznaky nemoci, zmírnit stav pacienta, zabránit rozvoji komplikací. V počátečních stadiích je onemocnění snadno léčitelné domácími prostředky. A účinnost těchto metod léčby testována časem.

Jak rychle léčit nachlazení lidovými prostředky

Dobrý den, milí čtenáři. Už jsem psal o nachlazení, ale chci se znovu dotknout tohoto tématu, které je nyní pro mnohé zajímavé, a to, jak rychle léčit zimu lidovými prostředky. Pokud nezačnete studený, když už jsou komplikace, pak můžete rychle vyléčit zima v jeho raných projevech. Nejdůležitější je zmírnit stav, zmírnit příznaky nachlazení a zabránit nástupu komplikací. Pro časté nachlazení můžeme přemoci prudkou změnou klimatu, například po oteplování dochází k chladnému propadu. Nyní máme opravdovou zimu, se sněhem, s mrazem. A bylo teplo, pršelo a bylo velmi chladno. A šance nenadchnout je jen pro ty lidi, kteří mají „silný“ imunitní systém, který snadno působí proti virům. Jak posílit oslabenou imunitu, můžete si přečíst v mém článku zde, nedávno tam byl rozhovor na blogu o imunitě. S chladnými, osvědčenými lidovými prostředky jsou vždy dobré a účinné, o které se s vámi dnes chci podělit.

Nejběžnější příznaky nachlazení jsou:

 • rýma
 • kašel
 • bolest v krku
 • bolest v krku
 • bolest hlavy
 • zvýšená tělesná teplota

Jak rychle léčit nachlazení lidovými prostředky

V první řadě lékaři doporučují alespoň pár dní na odpočinek. Je nejlepší spát, tělo je oslabeno zimou a potřebuje sílu, aby se zotavilo. Zvláště užitečné jsou některé studené vitamíny. Vitamín C je velmi důležitý a nezbytný pro nachlazení, vitamín C usnadňuje průběh onemocnění a přispívá k rychlému zotavení.

Ve velkých dávkách je vitamín C obsažen v citrusových plodech, ale citrusové plody mohou být konzumovány pouze v těch případech, kdy na ně není alergie. Také vitamín C se nachází v černých rybízech, brusinkách, Kalině, jahodách, jablkách, šípkách. Výzkum vědců prokázal, že je možné rychle vyléčit zima tím, že vezme vitamíny, výživa by měla být také obohacena a vyvážena, to vše zkracuje dobu nemoci a snižuje riziko komplikací, které mohou být způsobeny běžným nachlazení.

S chladem pijte co nejvíce tekutiny. Tekutina pomáhá eliminovat toxiny z těla a kompenzuje ztrátu vlhkosti během silného pocení. Je žádoucí pít vše ve formě tepla. Můžete pít čaj, uzvar, kompot, sběr bylin. Při nachlazení musíte denně vypít alespoň dva litry tekutiny.

Nezapomeňte, že místnost, ve které se nacházíte, musí být neustále odvzdušňována a zvlhčována. Větrání místnosti každé 2 hodiny, mokré čištění nebude rušit.

Pokud není teplota, můžete si vzít teplou koupel, parní nohy. Také je třeba několikrát opláchnout nos fyziologickým roztokem, připravit ho poměrně snadno, rozpustit půl sklenice lžičky mořské soli ve sklenici teplé vařené vody. Umytý nos naklonil hlavu nad dřez. Každý rok přineseme mořskou vodu z moře a myje si nos a děti mořskou vodou. Děti samy jsou požádány, aby si opláchly nos, když mají potíže s dýcháním.

Studené léčivé nápoje

Heřmánkový čaj. Vynikající protizánětlivé činidlo a v kombinaci s lipou a přírodním medem je dobrým lékem na nachlazení. Je snadné udělat čaj, je třeba vzít jednu čajovou lžičku heřmánku a limetky nalít sklenici vařící vody, nechte asi 20 minut, přidejte lžíci medu a pít teplý, 2-3 krát denně.

Zázvorový čaj. Můj první lék na nachlazení je zázvorový čaj, který má také hřejivý účinek. Na sklenici horké vody musíte přidat půl lžičky rozdrceného zázvoru, lžíci citronové šťávy a lžíci medu, můžete případně přidat lístky máty, nebo jen nakrájejte na tenké plátky a přidejte do čaje. Sklenice čaje nebo vařící vody dost 3-4 tenké plátky.

Uzvar ze sušeného ovoce. Tento vitaminový lék na nachlazení má také tonizující a změkčující účinek. Pro dobrý zápas jsou sušená jablka, hrušky, švestky, meruňky, třešně a jahody dobré. Sušené ovoce se důkladně omyje, pak se nalije vodou a vaří se jako obvykle kompot, nejdůležitější je nechat kompot stát.

Infuze šípků. Infuze šípů je pro nachlazení prostě nepostradatelná, dokonale uhasí žízeň, má protizánětlivý účinek, ale nejdůležitější věcí v ní je spousta tak důležitého vitamínu C pro nás, tento nápoj nám pomáhá rychle vyléčit chlad. 3 polévkové lžíce šípků musí broušet, nalijeme půl litru vroucí vody do termosky a necháme přes noc. Ráno filtrujte a vezměte si jídlo na půl sklenice. V této infuzi můžete případně přidávat med.

Brusinkový džus. Brusinka má protizánětlivé, baktericidní vlastnosti, je bohatá na vitamín C. V mém článku si můžete přečíst více o brusinkách a jejich výhodách pro naše tělo. Brusinky jsou mleté ​​cukrem v poměru 3: 1, dvě polévkové lžíce drcených brusinek s cukrem se nalijí litrem teplé vařené vody, vše je smícháno, léčivý nápoj je připraven.

Mléko a med. Mléko s medem je také jedním z prvních léků na nachlazení a virových onemocnění. Teplé mléko se míchá s medem, do sklenice mléka se přidává lžička medu, můžete také přidat kakaové máslo nebo běžné máslo, které dokonale změkčuje hrdlo, zklidňuje kašel. Pijte mléko s medem ve formě tepla.

Čaj s malinami a lípami. Maliny a lípa nám pomáhají rychle vyléčit zima, kromě toho se to týká osvědčených lidových prostředků. Maliny a lipa mají antipyretické, diaforetické, protizánětlivé vlastnosti. Vždycky mám v lednici strouhané maliny a cukr. Lžíce čaj malina, lžíce vápna Nalijeme sklenici vroucí vody, přikryjte, nechte vyluhovat po dobu 20 minut, filtrujte a pijte takový nápoj v teplé formě.

Čaj s kalíškem. Čaj s kalíškem má protizánětlivý, diaforetický účinek, snižuje teplotu. Pouze kalina má kontraindikace, neměla by být konzumována za sníženého tlaku. Obvykle chceme rychle léčit nachlazení lidovými léky, ale stále musíme léčit nachlazení alespoň 2-3 dny. Nejlepší je jednat při prvních příznacích svého projevu, jinak se vše může zhoršit a způsobit komplikace do plic, srdce a dalších orgánů, lidé s chronickými onemocněními jsou nejvíce náchylní k komplikacím.

Lidové léky na zimu se zimou

Pokud je zima doprovázena chladem, pak budou lidové prostředky na zimu právě tak. Lidové léky mohou dobře vyléčit rýmu s chřipkou, akutní respirační virové infekce, nachlazení. V kombinaci s horkými čaji z lipy, maliny, citronu, brusinek mají tyto výrobky dobrý účinek.

Výrazně zmírňuje stav se studenou hlavou Kalanchoe. Stačí několikrát denně namazat nos šťávou z čerstvého listu Kalanchoe. Do každé nosní dírky vmíchejte 3 kapky čerstvé šťávy z červené řepy, nebo si můžete vdechnout čerstvou mrkvovou šťávu. Můžete pohřbít nos s cibulovou šťávou, ale nejprve ho musíte zředit vodou 1: 1. Můžete kapat nos a aloe šťávy.

Se začátkem zimy, zahřívání nosu a čelistních dutin pomáhá. K tomu můžete použít vařené vejce nebo pytle s ohřátou solí.

Aby se zastavila nachlazení, inhalace připravená infuzí měsíčku, šalvěje, heřmánku, třezalky tečkované a eukalyptu nebolí. Po nadýchání promažte nos jedlým olejem.

Bolest v krku na nachlazení, léčba lidových prostředků

Všichni z nás se studenou si kladou otázku, jak rychle vyléčit zima a nejlépe s lidovými prostředky, takže méně chemie. Ale pokud bolest v gol také spojuje příznaky zimy, pak zde jsou populární recepty vyrovnat se s tímto onemocněním. S bolestmi v krku, mytí a teplém pití mi vždy pomáhá.

S tímto roztokem čistím hrdlo: přidejte do sklenice vroucí vody lžičku soli, sody a tři kapky jódu. Stále můžete připravit takové opláchnutí, určitě to není moc, ale stojí to za to. Vezmeme si sklenici teplé vody, přidáme lžičku soli, sodu a bílkoviny jednoho slepičího vajíčka, všechno to dobře promícháme, bílkovina obalí bolest v krku. Musíte 5krát denně kloktat. Obvykle pár dní kloktání bolest zmizí.

Můžete kloktat s odvarem z bylin, může to být odvar z eukalyptu, šalvěje, měsíčku, heřmánku. Připraví se způsobem: 1 lžička byliny vroucí vody, povařit 3 minuty, necháme vyluhovat po dobu 20 minut, pak se zfiltruje a přivést vývar převařené vody na původní objem. Byliny odmítají protizánětlivé a antiseptické účinky.

Můžete kloktat s řepy šťávy, pro to, přidejte jednu lžíci jablečného octa na sklenici šťávy z řepy a mix. Kloktejte s řepnou šťávou několikrát denně.

Vezměte lžičku šťávy z aloe vera a lžičku oleje Rakytníkový mixu, a to znamená, že je třeba rozpustit v ústech třikrát denně, půl lžičky směsi. Bolest v krku ustupuje.

Jak zabránit nachlazení, co dělat, aby se onemocněl

No, samozřejmě, všichni nechceme onemocnět a zůstat zdravý, takže později si nemyslíme, jak rychle vyléčit zima. Nejsme však pojištěni proti nemocem, zejména pokud jsme v týmu, naše děti chodí do školy a do mateřské školy. Nebo možná existují nějaké prostředky, jak zabránit nachlazení?

Chci říci, že v zimě samo o sobě chladný vzduch, který dýcháme, není nebezpečný. To nás hřeje v nose a hrdle a průduškách se dosáhnou již oloupané a teplejší vzduch, ale v případě, že teplota vzduchu klesne na -30 ° C, vzduch, který dýcháme nemá čas na zahřátí, a to může vést ke komplikacím v průdušek a plic.

Snažte se udržet aktivní životní styl, běh, gymnastiku, plavání, procházky na čerstvém vzduchu, to vše posiluje náš imunitní systém. Během chladného období, kdy opouštíte svůj domov, vy a vaše děti namazáte do nosu oxolinovou mast nebo dětský krém.

Při příjezdu domů si důkladně umyjte ruce. Nosit šátek, který spadne pár kapek jedlového oleje, šalvěj nebo levandule, a pokud někdo kýchne použít kapesník k nosu, látky obsažené v těchto olejů, zabít bakterie.

Častěji vzduch v místnosti, ve které jste. Věnujte pozornost své stravě. Náš imunitní systém potřebuje vitamíny, bílkoviny a minerály. Kompletní bílkoviny obsažené v mase, luštěniny, ryby. Ujistěte se, že je ve vaší stravě dostatek vitaminu C, protože to je zárukou produkce vysoce kvalitních imunitních buněk.

Důležité jsou také další vitamíny. Během chladného období se doporučuje jíst více pomerančů, citronů, cibule, česneku a sezonních jídel s černým pepřem a hřebíčkem. Vezměte vitamíny, zejména věnujte pozornost vitamínu C, to znamená, že askorbický. Zahrnout do své stravy fermentované mléčné výrobky, které obsahují živé bakterie a zajistit normální provoz našeho gastrointestinálního traktu.

Tipy jsou poměrně jednoduché, ale účinné, pokud je uděláte, to znamená, že existuje mnoho šancí, že nebudete nemocní, a pak se nebudete muset ptát, jak rychle léčit chlad lidovými prostředky. Zůstaňte zdravý.

A tady s chladem bojujeme. A pak v zimě pijeme borovicový čaj.

Studená léčba s lidovými prostředky doma

Podle statistik každý rok 6-7 Rusové dostanou virová onemocnění. Běžné nachlazení je oslabení imunitního systému a zhoršení infekčních onemocnění. Zpravidla jsou lidé zvyklí snášet toto onemocnění "na nohou": práci, povinnosti a nakonec i nedostatek porozumění všem nebezpečím. Ignorování běžného nachlazení může vést k vážným komplikacím, problémům s kardiovaskulárním, nervovým a respiračním systémem. Často onemocnění doprovází pneumonii a tracheobronchitidu. Proto je nutné, aby se ke svému zdraví přistupoval zodpovědně a aby byl dodržován režim lůžko (doma).

Studené příznaky

 • rýma
 • kýchání
 • kašel
 • členění
 • letargie a malátnosti,
 • bolesti hlavy
 • zánět sliznice nosu a krku,
 • Existuje možnost zvýšení teploty.

Příčiny chladu

 • oslabení imunity
 • pokles teploty
 • změna klimatu,
 • hypotermie
 • napětí
 • neaktivní životní styl,
 • pití studených nápojů,
 • špatně pojaté jídlo
 • přítomnost parazitů.

Studená léčba doma

Nezapomeňte, že jakákoli choroba těla je signál, náznak. Tělo tedy ukazuje své slabé body a je zbaveno nahromaděných strusek. To je ta nemoc. Aby nedocházelo k tomu, že se tělo zbaví očištění, nesnažte se během nemoci jíst (zpravidla to tělo samo vyvolává - chuť k jídlu mizí) a v žádném případě se nesnaží pomoci léků. Nepomáhají s virovou infekcí. A antivirotika jsou nejčastěji dudlíky, jejich účinnost nebyla prokázána. Lepší využití lidových prostředků ke zmírnění stavu.

Nepřekračujte teplotu! Jeho zvýšení je jistým znamením, že tělo bojuje s virem a zabíjí bakterie. Virus přestane násobit při 38 ° C. Vy sami, s největší pravděpodobností jste si všimli, že nemoc bez teploty jde těžce a déle.

Antipyretické pilulky mají navíc vedlejší účinek.

Lidové léky na nachlazení

1. Pijte co nejvíce kvalitní vody, nejlépe strukturovanou, minerální nebo pramenitou vodu. Bohatý teplý nápoj umožňuje důkladné potení.

2. Při první známce zimy se doporučuje plavat nohy ve vodním roztoku suché hořčice. Rozpusťte 2-3 st.l. jeho prášek v horké vodě a podpora v lázni nohy po dobu 15-20 minut. Pak noste teplé ponožky.

3. Jezte cibuli a česnek. Doporučuje se také, aby se do místnosti vložil talíř s pacientem na destrukci bakterií a virů.

4. Máte-li nachlazení, naplňte nos čerstvě vymačkanou šťávou z kalanchoe, aloe vera nebo bílého zelí. Kalanchoe šťáva způsobuje kýchání, kvůli tomu, co vychází z hlenu, aloe eliminuje zánět nosní sliznice. A zelná šťáva má výborný anti-edémový efekt, který mimo jiné umožňuje obnovit odtok z nosních dutin, a proto je účinný při kongesci nosu. Chcete-li se zbavit nachlazení, měli byste denně odkapávat 3 kapky šťávy do každé nosní dírky.

5. Z chronické rýmy, vany a eukalyptové inhalace jsou vynikající prostředky.

6. Často větrejte místnost, ale vyhněte se průvanu. A při větrání není nutné opustit "izolátor". Otevření okna, jen zavřete dveře. Čerstvý vzduch pomáhá urychlit obnovu.

Zázvor s citronem a medem

1. Zázvorový čaj pro nachlazení. Zastřihněte zázvor a naplňte ho v šálku vody po dobu 30 minut (1 lžička na 200 ml vody).

Doporučuje se používat s citronem a medem. Tato kombinace funguje divy!

2. Chcete-li se zbavit kašle pomůže směs šťávy ze zázvoru a citronu. Můžete přidat trochu medu.

Norma pro dospělé - 1 polévková lžíce. 5-6 krát denně;

Pro děti - 1 lžička, rozvedená na 2-3 st.l. vody.

Medové recepty

1. Med je velmi účinný lék na virová onemocnění. Doporučuje se přidávat do bylinných čajů. Mějte na paměti, že teplota vody by neměla překročit 40 ° C, jinak se produkt stane tělem toxickým.

2. Smíchejte 2 lžíce. produkt se 4 lžičkami. citronová šťáva a 1 šálek teplé vody. Opláchněte ústa směsí. Lze vzít ústně.

3. Smíchejte brusinkovou šťávu s medem v poměru 1: 1. Vezměte 2 lžíce. 3 krát denně.

4. Cibuli nakrájejte a naplňte ji vroucí vodou a čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Přidat do směsi 1 lžička. medu Po 2 h bude "lék" připraven. Take neobvyklý nástroj by měl být 1 polévková lžíce. 3 krát denně. Velmi dobré při kašli.

Jak vařit šípky se zimou

Sušené bobule jsou šampióny v obsahu vitamínu C (1500 mn na 100 g), takže se doporučuje, aby si to posílily ochranné funkce těla.

Pro posílení imunitního systému je nutné pít odvar nebo infuzi šípků. Pro tuto 2 lžíce. rostliny naplní 1 litrem horké vody. Pak ji nechte v termosce. Přijetí pouze 1 šálek takové odvar poskytne tělu nezbytné prvky pro boj s viry.

Čaj s kalíškem

Nápoj má poměrně zvláštní chuť a po mnoho let je oblíbený mezi milovníky tradiční medicíny pro léčbu nachlazení. Zvláště dobře se vyrovná se silným kašlem, protože je to vynikající vykašlávání. Kromě toho čaj s kalíškem eliminuje zánět.

Nalijte horkou vodu do pánve, přidejte bobule kalina, dejte nádobu na nízké teplo a počkejte 10 minut. Přiveďte k varu není nutné. Vývar se musí vypustit a pak vařit. K přípravě čaje použijte výslednou kapalinu.

Chcete-li zjednodušit vaření, můžete jednoduše hodit bobule do horké vody v konvici a počkat několik minut. Chcete-li osladit, přidejte med.

Byliny

Infuze z lístků máty, meduňky, oregano, kořen kozlíku, listy jitrocelu, podběl, šalvěj, řebříček, heřmánek, knotweed a medvědice (vše v 1 lžíci) se nalije přes 3 litry vody a infuze po dobu jedné hodiny.

Esenciální oleje

Esenciální oleje pro nachlazení: hřebíček, cedr, skořice, levandule, citron, jalovec, máta, rozmarýn, borovice, tymián, eukalyptus, olej z čajovníku, šalvěj.

Přidejte 2-3 kapky etheru v 1 lžíci. základový olej a otřete olejovitým roztokem v oblasti hrudníku, zad a krku.

Je možné inhalace pro nachlazení?

Můžete se uchýlit k inhalaci. Jsou velmi účinným antiseptickým a imunopozitivním činidlem.

1. Pro inhalaci páry stačí pouze 3 až 4 kapky esenciálního oleje.

2. V případě nachlazení se doporučuje opláchnout nos směsí „voda + eukalyptový olej (nebo med)“ nebo „mandlový olej + olej z čajovníku“. Inhalujte střídavě v každé nozdry. Můžete také použít techniku ​​čištění těla nosem zvaným Jali Neti.

Ve většině případů je nachlazení důsledkem snížení obranné reakce těla na viry a další nebezpečné mikroby. Je nutné provést preventivní opatření k útoku vás nepřekvapí.

Studená prevence

 • zdravé potraviny (vaše strava by měla sestávat z 80-90% ovoce a zeleniny),
 • použití přírodních vitaminových směsí - "sklenice vitamínů",
 • cvičení (jogging, plavání, jóga, nordic walking),
 • přestat kouřit a alkohol
 • procházky na čerstvém vzduchu
 • kempování, moře,
 • kalení,
 • pozitivní výhled na život
 • naučit tělo produkovat "hormony štěstí".

Pro dobré zdraví musíte mít správné návyky a žít aktivní životní styl. Postarejte se o své tělo. Pro všechny nemoci, následujte odpočinek, aby se zabránilo komplikacím.