Jak léčit laryngitidu u dětí

Laryngitida nebo zánět sliznice hrtanu. se může vyskytnout nejen u dospělých, ale také u dětí. Nejčastěji je nemoc diagnostikována u batolat předškolního věku, kteří právě začínají aktivně komunikovat s okolním světem. Vzhledem k tomu, že velikost hrtanu u mladých pacientů je menší než u dospělých, je onemocnění často komplikováno vývojem falešného zádi. V takové situaci je nutná neodkladná lékařská péče, protože zúžení hrtanu znamená zastavení dýchání. Proto by každá matka měla vědět, jak léčit laryngitidu u dětí, aby nedošlo k život ohrožujícím komplikacím.

Jak urychlit léčbu nemoci?

Zánět hrtanu je onemocnění, které se často vyvíjí u dětí mladších než jeden rok. Volba léčby laryngitidy u dětí by měla být chápána tak, že ne každý lék je vhodný pro léčbu takového malého dítěte.

 • Zánětlivý proces v krku se vyznačuje obtížemi s dýcháním, takže dítě musí volně dýchat nosem. Pokud jsou nosní dutiny dítěte položeny, je nutné aplikovat vazokonstrikční kapky doporučené lékařem. Kromě toho mohou být příčinou laryngitidy choroby horních cest dýchacích, které jsou doprovázeny rýmou, proto je třeba okamžitě ošetřit rýmu.
 • Dítě, jehož bolestivé hlasivky a hrtan jsou zapálené, musí pozorovat odpočinek hlasu několik dní. Nemůžete požádat nemocné, aby mluvili šeptem. Taková zátěž na vokální aparát situaci jen zhorší. Pokud musí chraptivý kluk něco říct, je lepší to udělat bez snahy, aby se hlas ztišil. Často jsou děti s laryngitidou příliš malé, aby pochopily, proč by měly být tiché, takže rodiče by měli přemýšlet o tom, jak to udělat hravým způsobem.
 • Důležitou součástí regenerace je použití velkého množství tekutiny. Je nemožné, aby se dítě, které trpí laryngitidou, nemohlo namočí horkým mlékem nebo vývarem. Aby se zabránilo exacerbaci nemoci, jídlo a pití by měly být teplé. To je nejlepší, když nemocný nápoj přes slámu. Toto opatření vám umožní vyhnout se pálení hrdla v procesu jíst.
 • Nemocné dítě nemůže být krmeno slanou, kyselou a ještě pikantnější kuchyní. Kromě toho je zanícený hrtan podrážděn kořením a kořením přidaným do nádobí.
 • Nejlepší je, když je pacient během procesu zotavení doma. V případě, že není možné dodržet lůžko a jít ven (zejména v zimě), měli byste se pokusit zavřít ústa a nos dítěte teplým šátkem. V žádném případě by pacient s laryngitidou nemluvil v zimě, protože inhalace studeného vzduchu je plná zhoršení nemoci a výskytu komplikací.
 • Když si všimnete, že se zvýšila tělesná teplota dítěte, můžete použít nesteroidní protizánětlivé léky. Jako antipyretikum pro laryngitidu se používají léky s ibuprofenem a paracetamolem. Nedoporučuje se užívat takové léky, pokud stupnice na teploměru nedosáhla 38. Pokud je těžké snášet dítě, bylo pozorováno zvýšení teploty a křečí, léčba může být podána při 37,5 ° C.
 • Nejdůležitějším faktorem regenerace je zvlhčený vzduch, který musí malý pacient dýchat. Rodiče jsou povinni zajistit, aby místnost zůstala vlhká (nejlépe nejméně 70%). K tomu je třeba snížit výkon ohřívače (pokud je to možné), dát do místnosti nádobu s vodou, zavěsit baterii s mokrým ručníkem nebo zakoupit zvlhčovač vzduchu atd.

Nejvhodnější je zalévat nemocný teplým malinovým čajem přidáním medu nebo dávat alkalickou minerální vodu, například Borjomi.

Jak odstranit kašel a bolest v krku?

Aby bylo možné rychle vyléčit laryngitidu, která je doprovázena kašlem a bolestmi v krku, které vyčerpává dítě, jsou nezbytné farmaceutické přípravky. Nemůžete použít ke zmírnění stavu dítěte pouze prostředky tradiční medicíny. Otpaivanie teplé mléko často nepřinese žádný výsledek, protože příčinou onemocnění může být aktivita bakterií, virů nebo alergické reakce.

V případě, že se laryngitida objevila na pozadí alergie, je nutný předpis antihistaminik. Například, lék "Fististil" je předepsán i pro novorozence. Starší dítě (starší 6 let) bude mít nárok na léčbu přípravkem Parlazin. Tyto léky poskytují anti-edémový účinek, zabraňují laryngeální stenóze u dítěte. Kromě toho mají příznivý vliv na celkový psychoemotivní stav nemocného dítěte.

Sirupy a sání pilulky pomůže zmírnit nepohodlí v krku.

Ve spojení s antiseptickým nebo antibakteriálním účinkem mají tyto léky anestetický účinek, který usnadňuje bolest, ke které dochází při polykání. Pro léčbu laryngitidy u dětí jsou vhodné léky jako: "Strepsils", "Lugol" nebo "Faringosept."

Snažit se léčit laryngitidu u dítěte, je možné použít vykašlávání drogy, například, Lascolvan mukolytický lék. Doporučuje se takové léky přidávat do inhalátoru. Během procedury se lék dostane do průdušek ještě rychleji, což je důležité zejména při rozvoji laryngotracheitidy. Tablety bromhexinu podávané dětem od útlého věku mají podobný účinek.

Pokud jedete na ulici, je lepší ošetřit nos nemocného s oxolinovou mastí 0,25%.

Jak zabránit zúžení hrtanu?

Jednou z komplikací dětské laryngitidy je zúžení lumen hrtanu, který se nazývá stenóza. Vývoj falešné zádi u mladých pacientů je způsoben odlišnou strukturou hrtanu od dospělého (dítě je tenké a dlouhé, s malým průsvitem). Dítě s diagnózou zánětu hlasivek by mělo být neustále pod dohledem dospělého. Toto doporučení je zvláště důležité v noci, protože v této denní době dochází k nejčastějším záchvatům dušnosti.

Všiml si, že se dítě probudilo v potu, chová se neklidně a je pro něj obtížné dýchat, a proto je nejprve nutné zklidnit a rozptýlit nemocné. Dalším krokem je přesunutí dítěte do koupelny, kde je třeba otevřít kohoutky s teplou vodou. Chladný, nasycený vlhkostí vzduchu je mnohem snazší dýchat, což pomáhá eliminovat útok udušením. Nemůžete pokračovat ve vlastní léčbě laryngitidy, pokud je taková situace. Když si všimli, že dýchání dítěte je obtížné a jeho rty jsou bledé, měli byste okamžitě zavolat sanitku.

Aby se předešlo takové komplikaci, která se nazývá falešná záď, je třeba, aby byl suchý, vdechovaný dětským vzduchem co nejvíce zvlhčený. Chcete-li to provést, musíte vzduch co nejvíce vzduchu. Kromě toho, v nepřítomnosti speciálního akumulátorového zvlhčovače, doporučujeme zavěsit je mokrými ručníky nebo prostěradly. Pokud nemocní dýchají suchým teplým vzduchem, je velmi pravděpodobné, že v noci bude potřebovat pohotovostní lékařskou péči.

Další informace o tom, jak odstranit nemoc bez návštěvy v nemocnici, se můžete dozvědět z článku o léčbě laryngitidy doma.

Kdy dělat bez antibiotik?

V některých případech, kdy je onemocnění způsobeno životně důležitou aktivitou mikroorganismů, může být nutná antibiotická léčba. Antibakteriální látky, které pomáhají vyléčit laryngitidu u dospělých, nemusí být vždy předepisovány dětem, takže je nutné lékařské vyšetření k výběru správného léku.

Zánětlivý proces v hrtanu v důsledku přítomnosti bakteriální mikroflóry je považován za poměrně vzácný. Pokud však testy provedené například na nátěru z nosohltanu ukazují přítomnost patogenních mikroorganismů, měla by být v průběhu léčby přítomna antibiotika.

Nejčastěji jsou pro léčbu dětí předepisovány léky penicilinu („Amoxiclav“). V některých případech děti zažijí alergickou reakci na složky takové drogy, takže lékař musí vyzvednout další antibakteriální léčivo. Pro vyloučení bakteriální laryngitidy jsou v tomto případě vhodné tablety ze skupiny makrolidů („azithromycin) nebo cefalosporinů („ cefalexin “).

Nelze nezávisle dokončit terapii předepsanou pediatrem, když si všimli, že projevené symptomy laryngitidy vymizely.

Někdy rodiče dávají dětem antibakteriální léky na prevenci komplikací laryngitidy. To se nedoporučuje. Pokud je nemoc virová nebo se vyskytla na pozadí nadměrné námahy hlasivek, příznaky nemoci nebudou eliminovány. Kromě toho je možné způsobit nadměrné poškození těla dítěte.

Potřebuji fyzioterapii?

Vzhledem k tomu, že regenerace laryngitidy přispívá k inhalaci vlhkého vzduchu, je vhodné, aby se dítě stalo inhalačním. Tento postup lze provádět jak v nemocnici, tak doma. Pro postřik léků na nejmenší částice udělá speciální zařízení - nebulizátor. S ním můžete provádět inhalaci, i když dítě spí.

Pro léčbu solných roztoků laryngitidy lze použít infuze heřmánku nebo máty, roztok sody, alkalickou minerální vodu. Také v inhalátoru přidejte léky pro léčbu horních dýchacích cest, například "Sinupret" ve formě kapek.

K účinku léku bylo nejúčinnější, dýchání stříkané léky by měly být nejméně hodinu před jídlem nebo po jídle. Na konci procedury by dítě nemělo mluvit nejméně 30 minut. Do terapeutického kurzu nelze zahrnout přímý účinek páry na nosohltan. Vdechování par z hrnce vroucí vody nebo vařených brambor může způsobit popálení sliznic u dítěte.

Další léčbou, která podporuje zánět v hrtanu, je elektroforéza. Kromě tohoto postupu může být v nemocnici přiřazena UHF terapie, expozice mikrovlnám nebo UV záření. Pokud pravidelně provádíte procedury předepsané lékařem, můžete rychle zachránit dítě před nepříjemnými příznaky onemocnění.

Shrnutí

Laryngitida - častý společník infekčních onemocnění, jako je chřipka nebo spalničky. Kromě toho se může vyskytnout zánět hrtanu u řady jiných, ne-mikroorganismů, příčin. Léčba drogami není v každém případě oprávněná, ale někteří nemocní vyžadují velmi rychlou lékařskou péči. Pozorování režimu předepsaného lékařem, můžete se zbavit nemoci rychle a bez komplikací.

Léčba laryngitidy u dítěte

Obsah článku

Příčinou laryngitidy může být infekce a neinfekční faktor. Mezi patogenními mikroorganismy často zjištěnými:

 • virová infekce (spalničky, chřipka, plané neštovice, adenovirus);
 • bakterie (streptokoky, stafylokoky, pneumokoky);
 • houby (candida, plísně).

Infekce se objevuje na pozadí snížené imunity. Infekce jsou předurčeny ke špatné výživě, znečištěnému ovzduší, častému podchlazení, závažným infekcím, cukrovce, hypotyreóze, autoimunitním onemocněním, sklonu k alergiím a komunikaci s nemocnými lidmi.

Zvláště často, chrapot u dětí se objeví po hlasném dlouhém výkřiku nebo vzrušení. Pasivní kouření také zvyšuje riziko zánětu orofaryngu a hrtanu.

V závislosti na síle provokujícího faktoru a přetrvávání imunitní obrany se laryngitida projevuje v různých stupních závažnosti. Nebezpečný stav je záď, která předurčuje:

 • užší lumen hrtanu;
 • volné vlákno;
 • citlivější nervová zakončení;
 • rysy lymfatického systému, tendence k alergiím, diatéza;
 • časté nachlazení.

Klinické příznaky a diagnóza

K podezření na laryngitidu u dítěte stačí věnovat pozornost jeho chování. Zaprvé, je to rozmarnást, slznost, ospalost, zvýšené pocení a snížená chuť k jídlu. Pak je v potu orofarynx, chrapot, potíže s dýcháním a kašel "štěkání". Navíc se může spojit rýma a nazální kongesce, což ztěžuje nosní dýchání.

Pokud začnete léčit onemocnění v počáteční fázi, kašel se rychle změní v produktivní formu, vylučování sputa se stává snadnější a ztráta dušnosti. Teplota v tomto případě může zůstat normální.

Progresi patologie vede k afonii, kašli, bezmocnosti, febrilní horečce, zvýšení dušnosti a vzniku kašle (obvykle v noci).

V nepřítomnosti terapie může začít laryngospasmus. To je způsobeno rostoucím otokem tkání a zúžením lumen hrtanu. Jak záď postupuje, dýchání je obtížné, hlučné, kůže se zbarví do modra a srdce je narušeno.

Nedostatečný přívod kyslíku vede k rozvoji hypoxie mozku, která se projevuje závratí a zmatkem vědomí.

Léčba

Jak léčit začínající laryngitidu u dětí? Pokud je příčina laryngitidy prokázána včas, je možné zabránit jejímu progresi a vyhnout se komplikacím. Terapeutická opatření jsou zaměřena na:

 • zabránit šíření zánětu, který umožňuje omezit patologické zaměření;
 • snížení otoku a hyperémie sliznice;
 • snížené podráždění receptoru;
 • reliéf dýchání;
 • redukce kašle;
 • varování před laryngospasmem.

Dodržování doporučení vám umožňuje zvýšit terapeutický účinek léků:

 • odpočinek. Je zakázáno běžet, chodit po ulici, což může zhoršit průběh nemoci;
 • omezení zatížení hlasivek. Samozřejmě je téměř nemožné umlčet dítě, ale kontrola objemu rozhovoru a jeho trvání je úkolem rodičů;
 • udržování optimální teploty a vlhkosti v dětském pokoji;
 • pravidelné čištění v místnosti vám umožňuje navlhčit vzduch, usnadnit dýchání a snížit počet alergenů;
 • bohatý teplý nápoj. Doporučují se alkalické kapaliny (mléko se sodou nebo nesycenou minerální vodou Borjomi 1: 1), teplé kompoty, ovocné nápoje nebo čaj. Sladký nápoj se nedoporučuje. Přiměřený pitný režim umožňuje urychlit odstranění toxinů a snížit závažnost intoxikace;
 • výživa by měla být vitamín. Je zakázáno horké, studené potraviny, kořeněná, slaná a mastná jídla;

Drogová terapie

Pro léčbu laryngitidy je nutné striktně dodržovat lékařský předpis, zejména dávkování a dobu trvání léčby. Pokud přestanete užívat léky, existuje riziko návratu symptomů s větší intenzitou nebo chronickým zánětlivým procesem.

Ošetřující lékař může předepsat antihistaminika, která snižují otoky sliznice a mají také malý sedativní účinek:

 1. Fenistil ve formě roztoku se dávkuje po kapkách;
 2. Zyrtec - od šesti měsíců;
 3. Zodak ve formě roztoku je aplikován od jednoho roku věku, tablety jsou povoleny od šesti let;
 4. Tsetrin - od roku (sirup), od šesti let - pilulky;
 5. Claritin - od dvou let.

Antitusika nebo vykašlávání drogy jsou předepsány k usnadnění dýchání, snížení respiračního selhání a zajistit klidný spánek pro dítě. Pro tento účel lze použít gerbion (jitrocel), Sinekod, Libeksin, Bronholitin, Stoptusin, Tusupreks nebo Codelac.

Pokud trpíte mokrým kašlem s obtížným vyzařováním sputa, doporučuje se použít přípravek Erespal, Pertussin, Prospan, Gedeliksa, Alteyka, Herbion (prvosenka), Ambroxol nebo Acetylcystein.

Pro lokální léčbu se používají následující léky:

 1. Furacilin, Chlorhexidin, Chlorophyllipt, Givalex nebo Tantum Verde s cílem opláchnout orofarynx;

Opláchnutí je zakázáno do 4 let věku kvůli riziku vzniku bronchospasmu.

 1. zavlažování krku pomocí Bioparox, Orasept nebo Tantum Verde. Tento postup je pro malé děti zakázán, protože existuje riziko laryngospasmu;
 2. Lozenge sání - Strepsils, Dekatilen, Faringosept, Falimint nebo Lysobact. Pokud dítě neví, jak rozpustit pilulku, může být rozdrcena na prášek a postupně nalita na lícní sliznici.

Oplach by měl být prováděn v souladu s pravidly:

 • roztok by měl být teplý, aby nedošlo k podráždění a popálení sliznice;
 • postup se provádí jednu hodinu po jídle;
 • po opláchnutí nesmí pít ani jíst za půl hodiny;
 • během dne je nutné alternativní léčivé roztoky;
 • bylinné roztoky se používají opatrně, pokud má dítě zvýšenou tendenci k alergiím.

V boji proti horečce by měly být použity antipyretika bez kyseliny acetylsalicylové. Lékaři doporučují používat Panadol, Efferalgan, Cefecon nebo Paracetamol sirup. Všechny tyto léky jsou vyrobeny z paracetamolu, takže jsou povoleny pro děti. Můžete také předepsat Ibufen, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Antibakteriální a antivirotika se používají pouze tehdy, když je potvrzena infekční povaha onemocnění.

Fyzioterapie

Jak léčit laryngitidu u dětí s vdechováním? Mají dobrý účinek a mohou být používány i dětmi. Pro usnadnění postupu můžete použít nebulizátor. Má mnoho výhod:

 1. regulace teploty, protože horká pára může spalovat sliznici a zpomalit proces hojení;
 2. přesné dávkování léků, což je zvláště důležité při léčbě dětí;
 3. snadnost inhalace;
 4. není třeba synchronizovat dýchání s provozem zařízení.

Procedura má některé funkce:

 • pořádá se hodinu po jídle;
 • po vdechnutí nesmí jít do chladu, jíst nebo pít půl hodiny;
 • není prováděna s horečkou nad 37,5 stupně;
 • v procesu inhalace je zakázáno mluvit, musíte dýchat klidně;
 • pomocí nebulizéru nemůžete vdechovat olej a bylinné roztoky;
 • Po zákroku by měl být přístroj důkladně omyt, aby se zabránilo kontaminaci;
 • pro zařízení je povoleno používat pouze fyziologický roztok, který by měl být zředěn lékem, aby byla získána určitá koncentrace.

Lék pro inhalaci je zvolen na základě alergické citlivosti a závažnosti onemocnění.

Pomocí nebulizéru je možné provádět inhalaci Interferonem (antivirotikum), minerální vodou nesycenou Borjomi, fyziologickým roztokem, Lasolvanem, Rotokanem, Sinupretem a Tonsilgonem. Vdechnutí umožňuje zvlhčení sliznice, snížení jejího podráždění, zmírnění vykašlávání sputa v důsledku rozpuštění sputa, jakož i snížení závažnosti zánětu a otoků sliznice.

Pokud Vám bylo předepsáno několik typů inhalací, musíte dodržet pořadí užívání léků v závislosti na jejich působení:

 • nejprve se injikuje bronchodilatační léčivo, například Ventolin nebo Berodual. To vám umožní odstranit bronchospasmus a usnadnit odstranění sputa;
 • pak se použije expektorancia, například Lasolvan nebo Fluimucil;
 • druhý může být použit protizánětlivý (Rotokan, Sinupret) nebo antiseptický (Fluimucil-antibiotic, Dekasan).

Vdechování obvyklým způsobem (přes pánev) může být provedeno s odvarem měsíčku, podběl, borovice pupeny, heřmánku a šalvěje. Můžete také přidat několik kapek esenciálního oleje (tea tree, eucalyptus, cedr). Alkalická inhalace může být připravena přidáním 5 g sody do vařených brambor.

Vdechnutí Pulmicortu je prováděno s hrozbou laryngospasmu a také během jeho vývoje. Tento hormonální léky vám umožní rychle snížit otoky tkání a usnadnit dýchání.

V chronických případech se doporučuje elektroforéza, ultrafialová expozice, UHF a mikrovlnná terapie.

V nepřítomnosti horečky, můžete držet teplé nohy lázně pro průtok krve do nohou a snížit otok hlasivek a hrtanu sliznice. Maminka na zvířecí tuk nebo lék Dr. Procedura se provádí pro bronchitidu, která se vyvíjí jako komplikace laryngitidy. Je zakázáno nebezpečí otřepů rump.

Trvalé onemocnění by mělo být zapojeno do posilování imunitního systému. K tomu můžete použít homeopatické léky, vitamíny Multitabs, Supradin a jiné léky. Léčba vody, správná výživa a změna klimatu jsou zvláště prospěšné pro děti.

JMedic.ru

Zánět hrtanu u dítěte je doprovázen suchým, hackerským, nelehkovým kašlem. Tento příznak vytváří nepohodlí pro dítě a je velmi děsivý pro rodiče. Někteří jsou si také vědomi astmatických záchvatů, které mohou komplikovat nemoc u dítěte od narození do pěti let. Maminky a tatínky si uvědomují: navzdory skutečnosti, že laryngitida u dětí je častým jevem, je ARVI často komplikovaná, do léčby by měl být zapojen pouze specialista.

Proč děti trpí laryngitidou

Dětská laryngitida se vyskytuje z mnoha důvodů. Některé z nich jsou věkově závislé.

 1. Anatomické rysy. Hrtan u dětí je anatomicky úzký a sliznice, která je v linii, je volná. Proto se laryngitida objevuje alespoň jednou u každého pátého dítěte au každého třetího dítěte ve věku od jednoho do pěti let.
 2. SARS, chřipka a parainfluenza, šarlatová horečka, spalničky a další virová onemocnění. Pediatrická praxe ukazuje, že v 80-90% případů je laryngitis virová. Rodiče by měli pochopit, že i při běžné studené rýmě u dítěte, pokud se neléčí, může se zánět z nosní sliznice jednoduše rozšířit do krku a hrtanu.
 3. Alergie. Hyperemie sliznice hrtanu u dítěte může být způsobena alergeny sutin: domácími chemikáliemi, barvami a laky, nízko kvalitními plasty, gumovými nebo měkkými hračkami, syntetickými oděvy, zvířecí chlupy, prachem, rostlinným pylem a dalšími.
 4. Hypotermie Laryngitida se může objevit u dítěte, které vdechlo studený vzduch, bylo v průvanu nebo měl mokré nohy.
 5. Suchý vnitřní vzduch.
 6. Znečištěné prostředí. Bylo prokázáno, že zánět hrtanu v akutní a chronické formě je častější u pediatrických pacientů žijících ve velkých městech nebo v blízkosti velkých průmyslových podniků.
 7. Pasivní kouření. Dítě do jednoho roku nebo starší může často dostat laryngitidu, pokud jeden nebo oba jeho rodiče kouří.
 8. Mechanické podráždění. Hrtan v dítěti se zapálí z důvodu hlasitého křik, pláče, zpěvu atd.
 9. Zahraniční subjekty. Rodiče dítěte mladšího tří let musí zajistit, aby „neochutnávali“ malé předměty. Laryngitida není nejsmutnějším důsledkem jejich aspirace. Může dojít k asfyxii.

Příznaky dětské laryngitidy

Laryngitida u dítěte se zpravidla projevuje náhle specifickými a nespecifickými symptomy.

 1. Chraplavý. Kvůli zúžení lumenu hrtanu, částečnému neuzavření hlasivek, změnám hlasu dítěte.
 2. Kašel V počáteční fázi onemocnění u dítěte je suchý, neproduktivní, paroxyzmální. Ve večerních hodinách a v noci se zintenzivňuje, brání pacientovi spát a někdy dochází k udušení. Se správnou léčbou, po několika dnech se sputum postupně začíná oddělovat, dítě si odkašle od krku. Tato změna ve vzorcích kašle signalizuje začátek zotavení.
 3. Bolest v krku. Může mít různou intenzitu, od mírného poškrábání až po nesnesitelný pocit pálení. Děti ve věku 3-4 let mohou tento příznak již popsat. Rodiče dítěte mladšího než jeden rok by měli být opatrní, pokud jejich dítě pláče a je rozmarná, zejména během jídla (bolest v krku, když se laryngitida během polykání zhoršuje).
 4. Zvýšení teploty. Obvykle je subfebrilní. Ale zánět hrtanu na pozadí viru
  může způsobit horečku a 39-40 ° C.
 5. Dyspnea, cyanóza. V důsledku zúžení hrtanu se u dítěte může objevit respirační selhání.
 6. Poruchy obecného blaha. Chuť dítěte klesá, stává se pomalým a rozmarnou.

Jak a co léčit hrtanový zánět dítěte

Při zkoumání dítěte s laryngitidou lékař pozoruje zarudnutí a otok hlenu hrdla, hrtanu a hlasivek (jsou zahuštěné a ne zcela uzavřené). Tam je různý stupeň zúžení lumen hrtanu. Klinický krev, hltanový bakposev a další testy mohou být odebrány od malého pacienta, aby pochopili povahu onemocnění.

Pokud zánět hrtanu není doprovázen stenózou, dítě není hospitalizováno. Jeho rodiče vysvětlují, jak by měla být léčba laryngitidy u dětí doma. Existuje několik obecných pravidel:

 1. Vzduch v místnosti, kde je pacient umístěn, by měl být chladný a zvlhčený. Dvakrát nebo třikrát denně je třeba provést větrání a mokré čištění. Pokud je to možné, zakupte a používejte zvlhčovač.
 2. Dítě musí být často napojeno. Může mu nabídnout slabý čaj s citronem a medem, ovocné nápoje a ovocné nápoje z nekyslého ovoce, alkalickou minerální vodu, bylinné čaje, džusy. Nápoj by měl být mírně teplý.
 3. Odpočinek Dítě v raném věku je obtížné umístit do postele, ale je nutné snížit jeho fyzickou aktivitu. Aspoň by neměl běžet a skákat.
 4. Snížení zatížení hlasivek. Nemocné dítě by mělo mluvit co nejméně a klidněji. Crumb pod 5 je stále obtížné kontrolovat objem hlasu, rodiče ho musí chránit před křikem, pláčem a zpěvem.
 5. Odmítnutí chůze. Větrný, chladný a vlhký vzduch může zvýšit zánět sliznice hrtanu.
 6. Dietní výživa. Dieta pacienta s laryngitidou by měla být kompletní. Ale protože je bolestivé, aby dítě polklo během akutního stadia nemoci, je lepší mu nabídnout měkké, obálkující jídlo - viskózní obiloviny, polévky z drcené zeleniny, bramborovou kaší, mleté ​​maso, jogurt, kefír a další.

Léčba laryngitidy u dětí je komplexní. Při předepisování léků postupuje lékař z toho, co způsobuje laryngitidu, jak jasné jsou jeho příznaky a jak obtížný je stav dítěte.

1. Antivirová léčiva.

Rodiče chtějí co nejdříve zbavit dítě od nepříjemného neproduktivního kašle a často se mylně domnívají, že v léčbě laryngitidy je nejdůležitější užívat antitusika. Ale k vyléčení kašle, musíte zjistit, co způsobilo nemoc, a odstranit tuto příčinu. Ve většině případů je hrtan zapálen u dítěte s ARVI. Proto i při prvních příznacích je důležité začít užívat antivirotika. Antiferon pro děti v tabletách, Viferon nebo Laferobion v čípcích, nebo Aflubin v kapkách, je předepisován pro kojence od tří měsíců do jednoho roku. Dítě ve věku od tří do čtyř let může být léčeno Resistolem, Esberitoxem a dalšími imunostimulačními léky.

2. Antihistaminika.

Ti, kteří se ptají, jak léčit laryngitidu u dětí, pokud je nemoc způsobena virem, často není jasné, proč byste měli dát své dítě léky na alergii. Faktem je, že antihistaminika mají výrazný anti-edémový účinek, snižují hyperémii sliznice hrtanu a zlepšují stav dítěte. Dítě ve věku od dvou do dvanácti let je předepisováno Claritin, Tsetrin, L-tset v sirupu, kojenci - Suprastin nebo Zitrek v kapkách a dospívající - dospělé antialergické tablety.

3. Přípravky proti kašli.

Od prvního do třetího nebo pátého dne se nemoc projevuje jako neproduktivní kašel. Ten kluk doslova přichází k napadení kůry. Bez kašle kašle, nekaší, ale jen dráždí jeho již zapálené hrdlo. Vzhledem k tomu, že útoky jsou časté v noci, pacient nemá dostatek spánku. Lékař mu může předepsat prostředek k potlačení reflexu kašle. Vzhledem k tomu, jak staré je dítě, píše recept na léky kombinované akce. Velmi účinným a minimálním vedlejším účinkem je synecod v kapkách. Stoptusin, Libexin, stejně jako suché sirupy proti kašli Herbion Island mech nebo Pectolvan Ivy mohou být také předepsány.

4. Expektoranty.

Obvykle, třetí nebo pátý den nástupu onemocnění, je kašel u pacienta s laryngitidou navlhčen, což přináší úlevu. Je na řadě, aby se vykašlávali. Lékárna obvykle nakupuje Alteyku, ACC, Prospan, Ambrobene, sirupy Lasolvan. Bromhexin tablety mohou být podávány dětem ve věku od tří let.

5. Lokální léky.

Aby se zmírnil zánět a edém hrtanu, předepisuje se dětem protizánětlivé, antiseptické, analgetické a zachráněné pilulky (Lizobact, Efizol, Farington, Faringosept, atd.), Spreje a aerosoly (Angilex, Ingalipt, Miramistyne, například pro léčbu kůže atd.) Rotokan).

6. Antipyretika.

Pokud je zánět hrtanu dítěte doprovázen teplotou 38 ° C a vyšší, měl by být poražen antipyretiky Ibuprofen nebo paracetamolem. V lékárničce rodičů by měl být Nurofen, Panadol, Paracetomol nebo v sirupu, nebo svíčky. V případě silného tepla můžete snížit teplotu injekce dipyronu a difenhydraminu. Pro to je lepší zavolat sanitku.

Během laryngitidy účinná inhalace pomocí nebulizéru nebo parního inhalátoru. Pro zmírnění zánětu hrtanu a navlhčení kašle dýchají minerální vodu Borjomiho typu, fyziologický roztok, bylinný odvar. Pro rozšíření lumen předepsaných roztoků hrtanu na základě salbutomolu. Inhalace se provádí dvakrát denně jednu hodinu před jídlem nebo hodinu po jídle. Během procedury se malý pacient musí chovat klidně, klidně dýchat, nemluvit a ani křičet.

Kontroverzní otázkou je podávání antibiotik pro laryngitidu. Pediatři jsou často zajištěni a předepisováni, i když je zánět hrtanu způsoben virem nebo alergií. Faktem je, že tato choroba má tendenci "sestupovat", ne-li včas, aby přijala opatření k jejímu vyléčení. Může se vyvinout bronchitida a dokonce i pneumonie. Ale otrávit tělo dítěte antibakteriálními činidly bez nutnosti, alespoň není vhodné. Pokud má osoba komplikaci onemocnění s bakteriální infekcí, má dítě vysokou teplotu, zimnici a další známky intoxikace, potřebuje pít Ospamox, Augmentin, Flemoklav Solyutab nebo Sumamed v suspenzi, Cefadox nebo Supraks v sirupu. Navzdory skutečnosti, že tyto léky jsou pediatrické a šetrné, je lepší pít probiotika spolu s nimi, například Linex nebo Bifiform.

Souběžně s léky mohou být použity lidové prostředky. Pokud máte v plánu dávat je dětem, je lepší tuto záležitost prodiskutovat se svým lékařem. V případě bylinek, ředkvičky s medem, mléka se sódou, něco, co vyhovuje jednomu, může ublížit jinému.

Jak chránit své dítě před laryngitidou

Velmi důležitá je prevence laryngitidy u dětí, která spočívá především v prevenci onemocnění ARVI. Jeho prvky jsou:

 • správný denní režim;
 • plný spánek;
 • racionální, kompletní, obohacené potraviny;
 • pravidelné a dlouhé procházky na čerstvém vzduchu;
 • kalení;
 • tělesná kultura;
 • užívání imunostimulačních léků podle potřeby;
 • užívání vitamínových a minerálních komplexů podle potřeby.

Když dítě chodí do mateřské školy nebo školy, dostane se do epidemiologicky nepříznivého prostředí. Prevence laryngitidy u dětí v období sezónních exacerbací a epidemií by měla být důkladnější. Před cestou do týmu je nutné promazat nos oxolinovou mastí a poté opláchnout mořskou vodou, vzít Anaferno, Aflubin nebo jiná antivirotika k zajištění. Při prvních příznacích nachlazení byste měli kontaktovat pediatra a zahájit léčbu.

Pro posílení hrtanu jsou děti s predispozicí k laryngitidám doporučeny dechová cvičení. Cvičení lze naučit od fyzioterapeuta na klinice nebo přes fotografie a videa na internetu.

Co dělat s laryngitidou u dětí a jak provádět léčbu doma

S problémy s dýchací sférou chodí předškoláci často do ORL lékaře. Když zánětlivý proces ovlivňuje sliznice hrtanu, hlasivek nebo horní části průdušnice, je u dětí diagnostikována laryngitida.

Zvýšený výskyt malých dětí je spojen s hypoplazií a laxitou sliznice hrtanu. Pod vlivem negativních faktorů se tkáň zapálí a bobtná, blokuje glottis a ztížuje dýchání.

Proto je důležité zabránit progresi laryngitidy a léčit ji okamžitě, když si dítě jen stěžovalo na nepohodlí v ústech, a moje matka si všimla změny hlasu a kašle.

U adolescentů jsou vzácně pozorovány projevy patologie, protože po 5 letech se sliznice hrtanu stává silnější. Nejzranitelnější tkáň u dítěte od narození do 2 let. Riziko vzniku onemocnění se zvyšuje častým nachlazením, bronchitidou, tracheitidou a alergiemi.

Obecná doporučení pro zlepšení péče o dítě

Jak účinná bude léčba laryngitidy, závisí na tom, jak pacient dodržuje určitý režim. Ve svých bdělých hodinách by měl mluvit co nejméně a v případě nouze kontaktovat dospělého. Rodičům se doporučuje, aby se neodstraňovali, aby dítě nemuselo napínat hlasivky. Také by neměl šeptat, protože vokální aparát dělá ještě větší úsilí.

Druhým důležitým bodem domácí terapie je organizace pitného režimu. Když laryngitida u dětí vysychá na krku a je tam pocit žízně, potřebují pít hodně.

Horké a sladké nápoje pediatr Komarovsky nedoporučuje dávat, protože vyvolávají otok a podráždění sliznic. Krmit dítě do slabě vařeného heřmánku nebo černého čaje, pikantní kompoty.

Rychle se zbavit prvních příznaků laryngitidy pomůže koupel nohou. Končetiny dítěte jsou ponořeny v nádrži s vodou o teplotě 40–45 ° C a počítány po dobu 20 minut. Postup je ukončen otřením nohou a oblékáním teplých ponožek. Pak jsou drobky uloženy do spánku. Ohřívání těla je povoleno v průběhu nemoci bez horečky.

V přítomnosti mokrého kašle se uvolnění hlenu urychlí použitím obkladu se strouhanými vařenými bramborami. Mezi vrstvy gázy je umístěna teplá kaše a na krk dítěte je aplikován obvaz. Nechte kompresor vychladnout. Teplé masti neprovádějí ošetření, aby se zabránilo zvýšenému podráždění orofaryngu.

Terapie onemocnění doma je úspěšně prováděna inhalací. Procedury změkčí sliznici a zlepší dýchání. S pravidly a metodami jejich implementace naleznete v tomto článku vhodné léky a recepty: https://lecheniedetok.ru/lor/ingalyatsii-pri-laringite.html

Lékařský boj proti laryngitidě

Léčba pediatra nebo ORL lékaře předepisuje v závislosti na příčinách příznaků laryngitidy. Onemocnění alergické povahy je eliminováno antihistaminiky, které odstraňují slizniční edém. Tato skupina zahrnuje Zodak, Claritin, Parlazin, Citrine, atd.

Antipyretika zachraňují děti před vysokou teplotou - Cefecone, Efferalgan, Paracetamol, Panadol. Jsou dávány kojencům v případě překročení 38 ° C. Teplota je také sražena malinovými a limetkovými květy a otíráním těla vodou. Pokud se necítíte dobře, ukazuje se nesteroidní Ibufen.

Taková antitusika jako:

S transformací suchého kašle na produktivní formu pokračuje léčba sirupy s altykou a lékořice, práškem ACC, Bronchossan, Solvin, Ambrobene, tabletami s termopsisem.

Jak léčit kašel ještě? V 6. roce života jsou malým pacientům nabízeny vstřebatelné tablety, spreje a aerosoly:

 1. Geksoral Tabs, Faringosept, Strepsils, Stopangin, Grammidin - tablety;
 2. Lyugol, Geksoral, Miramistin - spreje.

Léky skupiny antibiotik pro léčbu dětí jsou předepisovány jen zřídka. Hlavní indikace - zvýšená intoxikace způsobená bakteriálními lézemi hrdla. Podle lékařských předpisů doma je dítě ošetřeno Augmentinem, Amoxiclavem, Ecoclavem. U těžké laryngitidy jsou vyžadovány další léky:

 • Ecomed;
 • Azitrox;
 • Sumamed;
 • Zetamax retard;
 • Klarithromycin.

Když virový původ nemoci dělá bez antibiotik. K neutralizaci virů SARS jsou děti s chřipkou a parainfluenzou léčeny léky na bázi etiotropních tablet:

Léčba dětí mladších než 1 rok doma není prováděna. Bez ohledu na povahu laryngitidy a její průběh, je dítě umístěno v nemocnici se svou matkou.
Pokud má dítě záchvat, tření, zahřívání, koupání a inhalace, ne. Musíte zavolat lékaře do domu a řídit se jeho pokyny. Neměli byste odmítnout chodit na kliniku - odborníci rychle zvednou dítě na nohy a za 7-10 dní budou vydávat domov. O tom, jak správně zacházet s nejmladšími pacienty, kteří ještě neměli rok v článku - laryngitida u dětí mladších než jeden rok.

Netradiční metody řešení patologie

Naděje na některé lidové léky nestojí za to, protože jsou schopni zcela zbavit dítě laryngitidy v kombinaci s léky. Možnost použití bylin a léčebných směsí by měla být vždy projednána se svým lékařem. Zvažte, co mohou matky po konzultaci s lékařem udělat doma.

 1. Dětskou nohu potřete olejem kafru přes noc. V dopoledních hodinách jsou ponožky odstraněny, nohy jsou umyty. Manipulace provádí 5 nocí v řadě.
 2. Dushitsu, koprová semínka, květy heřmánku, anýz, kořen a šalvěj trávy althea, 1 lžíce, směs do sbírky a vařit lžičku fytomasy se sklenicí vařící vody. K výživě dětí teplým lékem potřebujete 4 p. denně v dávkách po 30 ml.
 3. Pokud se akutní laryngitida projeví chronicky, těsto pomůže zlepšit stav dýchacího ústrojí. Jak léčit nemoc tímto způsobem? Koláč je hnětený z dýňového kaše, žitné mouky a mléka. Pak je zabalen do kusu bavlny a aplikován na prsa dítěte. Komprese se fixuje ručníkem a po 3 hodinách se odstraní.
 4. Chutné ošetření se provádí pomocí mrkve. Doma zmáčkněte šťávu ze zeleniny, abyste získali sklenici. Kapalina je oslazena lžičkou medu a děti je zavlažují ve 3 dávkách za 1 den.
 1. Chraňte děti před laryngitidou jakýmikoli prostředky, protože patologie je nebezpečná se stenózou hrtanu, plicním abscesem, zánětem děložního hrdla a zadusením. Eliminujte ložiska infekce, ztvrdněte děti, podněcujte lásku aktivního životního stylu.
 2. Zatímco nemoc postupuje bez kašlání, eliminuje se var s vařenou řepnou šťávou. Vypláchnout orofarynx dětem ve věku 3 let a starší dávat kapalinu 3 p. za den. Ošetření šťávy zmírňuje podráždění.

Je-li laryngitida spojena s alergiemi, zbavte se domácích zvířat a krycích rostlin. Nedovolte, aby se dítě stalo pasivním kuřákem. Vyvinout negativní postoj k špatným návykům v teenageru.

Příčiny, prevence a rychlá léčba laryngitidy u dítěte doma

Ahoj všichni! V posledním článku jsem se s vámi podělil o test pro rodiče - já a mé dítě. Dnes mluvíme o laryngitidě v dětství. Začněme.

Laryngitida je zánět hrtanu, který doprovází běžné nachlazení. Vypadá to jako tracheitida, takže se také rozlišuje laryngotracheitida. Tento stav je komplikovaný štěkáním kašlem a problémovým dýcháním. Na internetu můžete vidět fotografii bolesti v krku, abyste si představili problém. Toto onemocnění postihuje především děti mladší 3 let. To je způsobeno fyziologickými vlastnostmi těla dítěte. Rodiče jsou touto diagnózou často chyceni urážkou: nevědí, co je to laryngitida, jak léčit laryngitidu u dítěte a co ji provokuje.

Formy laryngitidy

 • Akutní laryngitida se projevuje náhle a náhle: začíná hořet v krku, je bolestivé polykat, začíná křečovitý kašel a hlas se posazuje. Hlasivky se začervenají a nabobtnají. V akutním stavu se také může vyvinout stenotická laryngitida, která se vyskytuje ve 4 stadiích - od krátkodobých obtíží při dýchání až po asfyxii.
 • Chronická laryngitida se vyvíjí pomalu a projevuje se problémy s krkem a hlasivkami a neprochází touhou po kašli. Takový stav může nastat po několika akutních laryngitidách. U dospělých je chronická laryngitida nemocí z povolání. Učitelé, zpěváci a ti, jejichž práce vyžaduje neustálé mluvení, jsou k němu nakloněni.

Příčiny dětské laryngitidy

 • Viry. Laryngitida je zvláště citlivá na děti, které mají často onemocnění horních cest dýchacích. S virovou a infekční povahou onemocnění se používá antibiotikum.
 • Alergeny. Prach, silné pachy, určité potraviny, domácí mazlíčky mohou způsobit alergickou laryngitidu u dětí.
 • Opuch Některé děti mají vrozený rys - laxnost sliznice hlasivek a tendenci k otoku tkání. V takových případech dochází k rekurentní laryngitidě.
 • Nezralost centrálního nervového systému a nedostatek stresu. Kvůli nedokonalému nervovému systému se u dětí často vyskytují psycho-emocionální otřesy. Velké vzrušení a stres může vést k křeči v krku.
 • Použijte sprej na krk a nos. Léčba léku zadního hrdla může způsobit křeč hlasivek a v důsledku toho záchvat laryngitidy.

Projev laryngitidy

U malých dětí se sliznice hlasivek vyznačuje volnou strukturou a snadno bobtná pod vlivem virů, alergenů a jiných příčin. Výsledkem je, že glottis se zužuje a vzduch, který jím prochází, vytváří vibrace. Hlas je zároveň chraptivý, kašel se změní na štěkot. Dýchání je obtížné s otoky a spazmy hlasivek.

Příznaky dětské laryngitidy

 • Hlas zní chraplavě a třásl se.
 • Na výdechu je zvláštní štěkavý kašel. Když vdechujete, dítě dýchá, protože vzduch v plicích je problematický.
 • Vrchol laryngitidy - ve 4 hodiny ráno. V této době je dýchání obzvláště obtížné. Stav se prudce zvyšuje.
 • V horních zónách dýchacího ústrojí je slyšet sípání. Dokonce cítí ruku. V plicích není sípání.
 • Teplota laryngitidy se může náhle zvýšit na 38–39 ° C.

Mezi další příznaky - mělké dýchání, nervové vzrušení a cyanóza u úst.

Je laryngitida nakažlivá u dětí?

Laryngitida je individuální reakce dítěte na alergeny, léky nebo fyziologický otok hrdla. Tento stav proto není přenášen žádným způsobem. Ale pokud se jedná o virovou laryngitidu, pak je nakažlivá. Pravda, tato nemoc se projevuje odlišně.

Dětská laryngitida: první pomoc

V případě udušení kašle nejprve uklidněte dítě. Doma mu můžete dát dech páry. Dítě ve věku jednoho může držet horkou vodu. Pokud je například dítě ve věku 2 let, doporučuje se inhalovat dýchací pomůcky (beroduální, pulmicort). Účinné jsou také koupele na nohy. Ale zároveň se vyhněte horkému pití.

Léčba laryngitidy u dětí

Nepracujte s dítětem sami - to je hlavní pravidlo. Nezapomeňte se poradit s pediatrem. Léčba laryngitidy závisí na věku a závažnosti onemocnění.

 • 1. stupeň závažnosti. S takovou mírnou formou není nutná hospitalizace. Účinnou léčbou pro tuto fázi je inhalace. Pomocí nebulizátoru se nastříkají léčivé roztoky, které nedráždí horní dýchací cesty a nevyvolávají nový křeč. Pro inhalaci vhodná nesycená minerální voda, prednison, aminofylin. Teplota snížená antipyretickým sirupem. Infekční laryngitida je léčena antibiotiky. Při laryngitidě je důležité držet se diety - odstranit uzené, smažené, solené potraviny a pokrmy ze stravy. Pokud je laryngitida alergická, vylučujte faktory, které ji provokují. Pravidelně větrejte místnost a provádějte důležité čištění. Je možné chodit s 1. stupněm závažnosti? Známý dětský lékař Jevgenij Komarovsky doporučuje procházky na čerstvém vzduchu, což usnadní dýchání.
 • 2. a 3. stupeň závažnosti. Je nutná hospitalizace, kdy se provádí inhalace, antipyretická a antibakteriální terapie, umístí se kapátka s antiedematózními a protizánětlivými látkami.
 • 4. závažnost. S nejzávažnější formou laryngitidy je možný laryngeální spazmus, mezera v hrdle je zcela uzavřena a dýchání se zastaví. Dítě je naléhavě hospitalizováno na jednotce intenzivní péče, je zavedena tracheostomie, aby obnovila dýchání.

Prevence laryngitidy u dětí

 • Vyloučení alergenů;
 • Eliminace chronických zdrojů infekce (angína, adenoiditida, zubní kaz);
 • Použití imunostimulantů;
 • Kalení a zdravý životní styl.

Správná léčba a adekvátní profylaxe zajistí, že s věkem se u dítěte bude vyvíjet tendence k onemocnění a bude zcela zdravá.

Pokud potřebujete pomoc, můžete snadno konzultovat! Stačí požádat lékaře o bezplatnou otázku kliknutím na banner níže.

Jak léčit laryngitidu u dítěte

Je známo, že laryngitida je velmi závažné onemocnění, které často postihuje děti. Vyjádřený zánětem hrtanu a hlasivek, pokračuje obtížně. Toto onemocnění je zpravidla komplikací nachlazení nebo chřipky. Všichni rodiče by měli vědět, jak léčit laryngitidu u dítěte. Existuje mnoho různých metod, jak se vypořádat s touto nemocí, tradiční a alternativní.

Jak léčit laryngitidu u dětí

Důvodem pro rozvoj tohoto onemocnění u dětí je, že jejich nosohltan ještě není plně vyvinut a nemůže odolat virům, infekcím. Když se objeví laryngitida, u novorozence se objeví rýma, hrdlo se změní na červené a oteklé, jak je vidět na fotografii. Dítě trpí suchým nebo štěkavým kašlem s laryngitidou. Teplota se může dramaticky zvýšit. Laryngitida u kojenců projevuje úzkost. Děti do jednoho roku mají křik s sípáním. Léčba laryngitidy by měla být komplexní.

Inhalací

Takové postupy jsou vítány pouze v procesu léčby. Zvláště vhodné pro inhalaci dětí nebulizační laryngitidou. Toto zařízení rozprašuje malé částice roztoku léčivem. Léčivé látky, které dítě dýchá, pronikají přímo do místa onemocnění. Méně účinná konvenční inhalace páry. Pro tyto postupy lze použít jak domácí léky, tak léky, například "Lasolvan", "Dexamethasone", "Hydrocortisone", "Berodual".

Drogy

Laryngitida nezmizí sama od sebe, pokud zjistíte, že příznaky dítěte musí být sníženy na lékaře. Specialista provede přesnou diagnózu a vypíše recept na léky, které pomohou dítěti. Lékař předepíše léky, stejně jako kloktání, inhalaci a další léky. Určujícím faktorem je forma onemocnění a jeho závažnost. Laryngitida je léčena následujícími léky.

Antibiotika

Takové léky jsou vždy s velkou opatrností předávány dětem, protože mají velký seznam vedlejších účinků. Jejich příjem je účelný, pouze pokud bylo možné prokázat, že laryngitida je bakteriální povahy. Proto musíte nejprve udělat kompletní krevní obraz a ujistěte se, že nemoc není virová. Předepsat taková antibiotika:

 1. "Amoxiclav". Hlavní účinnou látkou je penicilin. Jsou tam prášky a suspenze. Dávkování a doba příjmu pro kojence se vypočítává individuálně na základě jeho hmotnosti.
 2. "Bioparox". Stříkací sprej. Zakázáno dětem do tří let. Týden je třeba provést dvě injekce čtyřikrát.
 3. Ceftriaxon. Roztok pro intravenózní nebo intramuskulární injekce. Pro děti pronajímají stále pozastavení. Dávkování je předepsáno na základě hmotnosti.

Prášky

Léky na léčbu nemoci budou několik. Antihistaminika, například Klaritin, bude jistě nutná Zodak. Pomohou zmírnit otoky sliznic a mají uklidňující účinek. Budete potřebovat pilulky na kašel, suché nebo mokré, lechtat po krku. Pokud se teplota dítěte zvýší, měli byste dát febrifuge.

Seznam účinných tablet pro laryngitidu:

 1. Mukaltin. Antitusický lék, který nemá téměř žádné kontraindikace. Dávkování stanoví lékař.
 2. "Paracetamol" a jeho analogy. Tablety se podávají dětem s průběhem onemocnění s horečkou. Dávkování závisí na věku a tělesné hmotnosti, stanoví se individuálně.
 3. "Suprastin." Odstraňuje otok, zabraňuje začátku falešného zádi. Vyřešeno od narození. Léčivo je rychle působící nápoj třikrát denně, poloviční tablety ve vodě.

Sirup

 1. "Lasolvan". Expektorantní dětský sirup se užívá během jídla s vodou. Užívejte 2,5 až 5 ml sirupu několikrát denně. Kurz je 5 dnů. Prodloužit ji povoleno pouze lékařským předpisem.
 2. "Nurofen". Zmírňuje bolest, zánět, snižuje teplotu. Dávku sirupu pro děti předepisuje výhradně ošetřující lékař. Přípravek je k dispozici v příchutích pomeranč a malina.
 3. Prospan. Sirup zmírňuje bolest v krku, pomáhá kašli. Děti mladší než jeden rok by měly pít 2,5 ml dvakrát denně, až šest let - ve stejném množství třikrát. Školákům je dovoleno užívat 5 ml třikrát.

Sprej

Seznam účinných léků:

 1. Oracept. Sprej pro léčbu bolestí v krku a dalších ORL onemocněních, například laryngotracheitida. Lék je povolen pro děti starší 2 let. Mělo by to být třikrát denně, aby dítě dostalo tři injekce.
 2. Lugol. Dobrý sprej, který zmírňuje zánět hrtanu. Povoleno přijímat děti od šesti měsíců. Dvakrát nebo třikrát denně udělejte několik injekcí, které zadržují dech. Lék nemá prakticky žádné kontraindikace.
 3. Šestiúhelník. Lokální antiseptikum pro léčbu ORL onemocnění. Děti se doporučuje užívat jednu injekci dvakrát denně.

Lidové léky

Vyzkoušejte tyto recepty nabízené alternativní medicínou:

 1. Ujistěte se, že kloktete s odvarem. Kombinujte tři polévkové lžíce dubové kůry, kořenů Potentilla, šalvěje a jednoho - fenyklu. Důkladně promíchejte. 3 lžíce. Já sbírat 1 litr vroucí vody, nechte několik hodin. S tímto roztokem nechte dítě třikrát denně kloktat.
 2. Smíchejte dva žloutky s lžičkou cukru a malým kouskem másla. Směs důkladně poražte. Dej dítěti půl lžičky každé tři hodiny.
 3. 3 listy aloe mytí, rolování přes mlýnek na maso. Napětí do sklenice. Výsledná šťáva se zředí vodou 1: 1. Nechte dítě kloktat 4-5 krát denně.

Vlastnosti léčby laryngitidy u dětí doma

Musíme dodržovat následující doporučení:

 1. Udržujte své dítě v posteli. Je žádoucí, aby nezvládl vokální aparát a málo mluvil.
 2. Udržujte v místnosti čerstvý, vlhký chladný vzduch.
 3. Udržujte své dítě pít hodně bylinného čaje, teplé mléko. Můžete dát alkalickou léčivou vodu.
 4. Krmte dítě mírně teplé jídlo, ne příliš studené nebo horké. Odstraňte sodu.
 5. Vlastnosti léčby doma závisí na formě onemocnění.

Akutní stenózní laryngitida

Jedná se o velmi nebezpečnou formu onemocnění, která se také nazývá falešná záď. Charakterizován těžkým otokem hrtanu, kvůli kterému se dítě může dokonce udusit. Útok začíná náhle. První pomoc při laryngitidě této formy by měla být okamžitá, proto byste měli okamžitě zavolat lékaře. Při čekání na lékaře připravte koupel nohou dítěte. Zamkněte s ním v koupelně, naplňte vanu horkou vodou a nechte pár minut dýchat párou. Pokud to funguje, vdechněte nebulizátor nebo páru nějakým druhem léku.