Jak účinně zvýšit imunitní systém

Lidský imunitní systém je štítem proti virům, bakteriím, houbám, které ohrožují naše zdraví. V lidském těle zemřou každou sekundu stovky tisíc buněk a rodí se nové.

Když hypotermie, onemocnění, buňky umírají více a imunitní systém oslabuje.

Mrtvé buňky ve velkém množství - vynikající živné médium pro různé infekce, bakterie, rakovinné buňky. Takže musíte přijmout neodkladná opatření na zlepšení imunity.

Jaká imunita je považována za silnou?

Silný imunitní systém chrání lidské tělo před okolními mikroby, viry, rakovinovými buňkami nebo jinými agresivními látkami.

Nejzranitelnějším orgánem je respirační trakt. Lékaři považují lidi, kteří jsou nemocní déle než 4-5krát ročně, za osoby s oslabenou imunitou.

Oslabená imunita je nejen běžná nachlazení, celková slabost těla, ale také zvýšení rizika předčasného stárnutí, výskytu závažnějších onemocnění, včetně onkologie.

Složení imunitního systému?

Imunitní systém jsou buňky, slezina, kostní dřeň, brzlík, periferní orgány (lymfatické uzliny a lymfoidní tkáně).

Důvody pro snížení odporu

Otázka, jak rychle zvýšit imunitní systém, posílit tělesné ochranné schopnosti, je stanovena každou osobou s nástupem podzimního a jarního období. Ale nejen poklesy teploty, vlhkost jsou příčinou onemocnění a snížení tělesné rezistence.

Seznam důvodů může pokračovat:

 1. častý, chronický stres, prodloužená deprese, přepracování,
 2. nedostatek dostatečného odpočinku, práce „na nošení“,
 3. špatné, monotónní jídlo, podvýživa, přejídání, nedostatek vitamínů,
 4. sedavý „sedavý“ životní styl (hypodynamie),
 5. užívání antibiotik, jiných účinných léků, otravy,
 6. operaci, těžké nebo chronické onemocnění,
 7. špatné návyky: alkohol, kouření, drogy,
 8. práce v nebezpečných prostorách, kontakt s agresivními látkami,
 9. špatné podmínky prostředí
 10. parazity, porušování střevní mikroflóry.

Kterou cestou je lepší?

Konzultace ošetřujícího lékaře poskytne neocenitelnou pomoc při řešení tohoto problému, ale po prostudování tohoto článku se můžete naučit spoustu užitečných informací pro sebe a pokusit se pomoci sobě a svým blízkým na vlastní pěst.

Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit imunitu: jedná se o lidové léky, léky na léky, různé metody kalení a zdravý životní styl a dobrý odpočinek.

Řekneme vám podrobněji o každé metodě zvýšení odolnosti těla a co je pro vás a vaše dítě nejlepší.

Nejoblíbenější způsoby:

Zázvorový čaj. Kořen čerstvého zázvoru nastrčte na základě jedné čajové lžičky na šálek čaje, přidejte plátek citronu, dezertní lžíci medu a výsledný nápoj je vynikajícím prostředkem pro imunitu.

Účinnost zázvoru proti mikrobům je velmi vysoká - není náhoda, že se používá k výrobě sushi spolu se syrovými rybami.

Aloe. Chcete-li zvýšit imunitu, zmáčkněte lžíci šťávy z jednoho listu, pít výslednou šťávu s teplou vodou.

Přidání koření do potravin: různé druhy pepře, kurkuma, česnek - výrazně posílí imunitní systém.

Mléčné výrobky ve stravě. Kefír, ryazhenka, jogurt, tvaroh - nasycují tělo vápníkem, vitamínem D, posilují imunitní systém. Jejich použití výrazně ovlivní zdraví dítěte.

Bylinná infuze se často používá v tradiční medicíně. Pro zachování imunity může i dítě v noci pít teplé infuze máty, šípky, šalvěje, lipy, meduňky, oreganu, chmelových hlávek.

Recepty na vaření kompotů, ovocné nápoje pro jejich rodiny, každá hosteska ví. Pamatujte si, že protože zvyšujeme svou imunitu pomocí bylin, znamená to, že je nutné zachovat maximum užitečných látek, proto nemůžete nalijete bylinky, med s vroucí vodou, to je způsob, jakým budou zničeny vitamíny a užitečné bioaktivní látky. Je lepší je naplnit teplou vodou a trvat 10-12 hodin.

Ovoce, bobule a zelenina. Denní užívání citrusových plodů, jablek, zelí, černého rybízu, sibiřských plodů (brusinek, brusinek, borůvek, borůvek, ostružin), zelení v domácí výživě výrazně zvýší imunitu všech členů rodiny. Pár lžiček bobulí lze dát do konvice pro příjemný a zdravý pití čaje.

Sušené ovoce a ořechy - přírodní vitamíny. Projděte všechny uvedené produkty přes mlýnek na maso, nalijte několik lžiček medu, zamíchejte, skladujte na chladném místě. Švestky mohou být nahrazeny citronem. To je jeden z nejvíce "vynikající" způsoby, jak zvýšit imunitu, zejména pro dítě.

Luk Tento lidový lék je sotva vhodný pro dítě, proto ho doporučujeme pro dospělé: přidejte 250 g cukru a 0,5 litru teplé vody do 250 gramů nasekané cibule, vařte 1,5 až 2 hodiny na nízkém ohni, pak přidejte 10-15 gramů medu. Konzumujte pro udržení imunity v lžíci 3-4 krát denně.

Šťáva z mrkve, ředkvičky, citronu. Zkombinujte 100 ml šťávy z těchto tří složek, přidejte několik lžic medu a během dne používejte v teple, nevařte mnohokrát najednou, protože je nelze skladovat.

Rybí olej Lze ho použít jak v tekuté formě, tak i v kuličkách. Je nepravděpodobné, že vaše dítě bude mít rád rybí olej, takže je lepší zahrnout do vaší stravy mořské plody, mořské ryby alespoň jednou týdně, takže budete dostávat a pestrou stravu a zvýšenou imunitu.

Smrk jehly. Vložte 20-30 gramů smrkových jehel do hrnce, nalijte 200 ml vroucí vody, udržujte na nízké teplotě asi hodinu, trvejte na tom, namáhejte a přidejte lžíci medu, dostanete nejen chutný nápoj, ale také výhody pro imunitu.

Citron Dva velké citrony smíchané s kůrou přes mlýn na maso, přidejte litr medu, promíchejte a vezměte 2-3 lžíce denně na jednu polévkovou lžíci.

Vlašské ořechy listy. Vezměte dvě polévkové lžíce ořechu, nalijte horkou vodu do termosky, trvejte 10 hodin, odtok. Pijte jednu čtvrtinu sklenice ráno.

Co je lepší jíst

Zdravá výživa je klíčem k dobrému zdraví. Proto je nutné omezit používání uzeného masa, smažené, solené. Nahraďte je mořskými plody, hovězími játry, medem a včelími produkty (včelí chléb, propolis, mateří kašička).

Je vhodné vzdát se lihovin, kouřit.

Odborníci na výzkum ukazují, že konzumace stejných potravin vede k nedostatku vitamínů. Nedostatek alespoň jedné látky v lidském těle vede k oslabení celého imunitního systému a poklesu imunity.

Nezapomeňte - potraviny by měly být nejen pestré, ale také kvalitní. Televize je plná vysílání, že pták, dobytek je napěchován různými léky, antibiotiky, a to zase vede k hromadění zbytečných látek, přeplňování lidského těla.

Celý spánek - záruka zdraví

Nepodceňujte přínosy dobrého spánku pro posílení imunity dospělých i dětí.

Spánek je jedním z úžasných nástrojů, který pomáhá buňkám obnovit, urychlit proces regenerace.

Pro zvýšení imunity je třeba spát minimálně 7-8 hodin denně, v dobře větrané místnosti, bez zvukových a světelných podnětů.

Léčivé metody

Pravidelný příjem imunostimulantů stimuluje imunitní systém. Mají minimální vedlejší účinky. Jsou vhodné pro léčbu i prevenci lidského těla.

Obsessive reklama v televizi nás drží krok s drogami, které zlepšují imunitu a které nové produkty, které tento problém vyřeší, se nyní objevily na farmaceutickém trhu. Uvádíme některé z nich.

Léky na zvýšení odolnosti těla:

 1. bronchomunal - lék sestávající z 8 bakteriálních enzymů.
 2. Imudon - obsahuje ve svém složení lyzáty bakterií.
 3. IRS-19 je nosní sprej obsahující lyzáty 19 bakterií.
 4. interferon - přípravek obsahuje protein, který potlačuje množení virů.
 5. Kagotsel je lék, který podporuje tvorbu interferonu v těle.
 6. Cykloferon je léčba virových infekcí.
 7. neovir je imunostimulační činidlo.
 8. Arbidol je antivirotikum, činidlo proti chřipce pro prevenci a léčbu chřipky u dospělých i dětí.
 9. Anaferon - antivirotikum.

Data bez léků na předpis ke zlepšení imunity lze zakoupit v lékárně. Pro nemoci však mohou být použity pouze v komplexní terapii, nikoli jako nezávislá metoda léčby.

Účinnost jednotlivých léků při zvyšování imunity není prokázána vůbec.

Často způsobují alergie, takže v případě těžkého onemocnění je tato skupina léků nejlépe pod dohledem lékaře.

Slunce, vzduch a voda jsou našimi nejlepšími přáteli.

Každý dospělý věděl, že toto heslo zvyšuje imunitu. Každý ví o kalení, ale extrémní povaha této metody je pro mnoho lidí děsivá, takže v mysli se mi vznášejí obrazy chůze naboso ve sněhu.

Ve skutečnosti, hlavní podmínkou pro kalení je trénink sliznic našeho těla na rychlou změnu teploty, takže když jdete ven na mrazivé ráno, nechytíte ARVI, as mírným podchlazením nebudete padat s teplotou. Vytvrzování posiluje zdraví, pomáhá zvyšovat odolnost těla, zlepšovat stav kůže.

Kalení lze považovat za kontrastní sprchu a sprchu s vodou při pokojové teplotě a vzduchové lázně. Tyto procedury pravidelně provádějte ráno nebo večer. Je lepší, když začnete ztvrdnout v teplém období.

Nezapomenutelně je také zapomenuto kalení vzduchovými lázněmi, pro které je třeba učinit pravidlo - ve vašem bytě musí cirkulovat čerstvý vzduch. Je lepší, když budete střídavě vzduchovat v místnostech v nepřítomnosti domácnosti, neuspořádat návrhy.

Vzduchové lázně jsou rozděleny na:

 • studený na 10 stupňů;
 • mírně studená, teplá až 15 stupňů;
 • chladný na 20 stupňů;
 • lhostejný až 23 stupňů.

Pro imunitu novorozence lze naučit spát na čerstvém vzduchu (na balkóně, lodžii, v zahradě). A sen bude silnější a velká příležitost pro zpevnění těla dítěte.

Doporučuje se, aby dospělé děti nebyly zabaleny v dalších vestách nebo šátcích. Děti jsou velmi mobilní a proto méně chladné než dospělí. Nenechte své dítě potit se venku, výsledek může být nepřímo úměrný.

Oblíbený způsob sovětských babiček pomůže zvýšit imunitu - po koupání mohou být ruce a nohy dítěte napojeny teplou nebo studenou vodou.

Která z následujících metod je pro tělo vhodná, je na vás. Docela pravděpodobně to bude kombinace metod, takže otázka, jak zvýšit imunitu, bude uzavřena. V každém případě si pamatujte, že dobré zdraví je ve vašich rukou a pomáhá vašemu tělu je pro každého z nás docela proveditelný úkol!

Nejúčinnější léky na zlepšení imunity

Chcete-li zůstat v dobrém zdraví a dobré náladě, musíte se postarat o svůj imunitní stav. Po nemoci a pod vlivem negativních faktorů může být ochrana snížena, což lidé nemohou odhadnout. Účinná pomoc oslabenému tělu může poskytnout léky na zvýšení imunity. Existuje tolik léčivých forem, že je důležité seznámit se s alespoň nejoblíbenějším z jejich jmen.

Metody vylepšení imunity

Aby se zlepšila léčba nachlazení, skupina základních léků je obvykle doplněna antivirotiky, které se někdy musí vzdát svých špatných návyků, vyspat se a jíst, aby posílily svou imunitní obranu. Léky pro děti, které jsou náchylnější k nachlazení, jsou určeny k ochraně rostoucího těla před infekcí viry a bakteriemi.

Jak zlepšit imunitu dospělých

Důvody pro oslabení ochranných sil u dospělých a dětí jsou odlišné. Proto je lepší svěřit volbu účinného léku, aby se zvýšila imunita specialisty.

Existují různé úrovně klasifikace imunomodulačních dávkových forem pro zvýšení imunity u dospělých. Nejrozumnější gradace typu surovin používaných pro výrobu léčiva:

 • přírodní modulátory rostlinného původu;
 • imunomodulátory na bázi bakterií;
 • podskupina biogenních stimulantů;
 • induktory produkce vlastního interferonu;
 • živočišné produkty (z brzlíku);
 • adaptogenní imunitní stimulancia;
 • syntetických forem.

Vlastnosti imunitní ochrany dětí

Při výběru léku na zvýšení imunity dětí je důležité vzít v úvahu zvláštnosti vývoje těla dítěte. Až do šesti měsíců věku jsou děti chráněny mateřskou imunitou získanou při narození. Ochranný systém dětí po šesti měsících oslabuje v důsledku přechodu na produkci vlastních imunoglobulinů. Děti do tří let ke zlepšení imunitního statusu pediatra mohou předepsat interferon léčiva. Po třech letech je relevantní volba léčivých přípravků na bázi bylin nebo dávkových forem s nukleovými kyselinami.

Účinné prostředky pro zlepšení imunity

Imunita je komplexní systém orgánů a žláz, které spolu úzce spolupracují. Hranice mezi normální a sníženou úrovní imunitní ochrany je obtížné určit sami. Proto je důležité konzultovat s lékařem imunologa, aby vybral specifický lék, který může obnovit imunitní stav.

Bylinné imunomodulátory

Nejoblíbenější rostlina, která účinně posiluje tón imunitního systému, je Echinacea. Lék se uvolňuje ve formě kapek, tablet a tinktur. Mezi léky echinacea, které mohou stimulovat buněčnou imunitu, je Immunal považován za nejslavnější:

 • na základě léčivé látky šťáva rostliny, obohacená minerály;
 • Tablety Immunal lze užívat pro dospělé a děti individuálně;
 • lék se ředí v kapkách s vodou, dětský alkoholický extrakt je povolen od 12 let.

Skupina léků používaných ke zvýšení odolnosti proti infekcím zahrnuje řadu dalších léků. Léčivý adaptogenní účinek není méně účinný než látka s echinacea:

 • odebrání extraktu z Eleutherococcus vrátí vitalitu a klid, zvýší imunitu dospělých po měsíci;
 • tinktura kořene ženšenu má podobný účinek jako extrakt z Eleutherococcus, ale má řadu kontraindikací;
 • díky infuzi Schizandry Chinese zlepšuje imunitu, výkon a odolnost vůči působení stresu.

Dostatečné množství přírodních extraktů je spojeno s komplexním léčebným režimem vzhledem k malému počtu vedlejších účinků. Je však důležité vzít v úvahu kontraindikace.

Bakteriální přípravky

Imunitní stimulanty, které zvyšují odolnost vůči infekci, obsahují fragmenty bakteriálních struktur. Výsledkem požití látek v lidském těle se stává imunitní odpověď na specifický mikroorganismus.

 • Přípravek Ribomunil se předepisuje ke zlepšení odolnosti vůči nachlazení, které trpí ORL-orgány (rýma, otitis, angina, atd.). Tobolky užívané jednou denně ráno před jídlem. Přípravek je povolen dětem od šesti měsíců.
 • Licopid je účinný při zvyšování imunity u sekundární imunodeficience u dospělých, infekčních a virových onemocnění. Děti dostávají pilulky pro recidivy infekčních onemocnění, pomalé záněty a chronické formy onemocnění.
 • Imudon, obsahující lyzáty bakterií, je předepsán pro infekční záněty ústní dutiny. Vzhledem k adaptogenním vlastnostem a stimulaci imunitní reakce se tablety používají ve stomatologii. Lék lze podávat dětem od tří let.

Nosní sprej IRS-19 se používá ke zlepšení imunity při onemocněních horních cest dýchacích, prevenci akutních a chronických forem zánětu v průduškách. Imunomodulátor založený na velké skupině bakteriálních lyzátů se nechá léčit děti od tří měsíců.

Interferonové dávkové formy

Vysoká účinnost interferonů se projevuje v počátečním stadiu nachlazení během akutní formy. Látky podporující imunitu zabraňují rozvoji symptomů onemocnění, ale interferony nejsou předepsány pro profylaktické účely.

 • Ampule s interferonem leukocytů obsahují sušinu, ze které se připravuje roztok pro instilaci nosních průchodů, jakož i inhalací.
 • Masti a rektální čípky Viferon může zvýšit imunitu v každém věku. Dávková forma je vhodná k léčbě novorozenců během těhotenství.
 • Přípravek Anaferon je homeopatický lék, který zvyšuje humorální a buněčnou imunitu. Tablety pro děti rychle zastaví příznaky chřipky nebo ARVI, zabrání bakteriální infekci, zmírní horečku.

Interferonové induktory zahrnují stimulanty obsahující skupinu nukleových kyselin. Přírodní syntetické produkty přispívají ke zvýšení získané i vrozené imunity. Nejúčinnější jsou Derinat, Poludan, Ridostin. Terapie léky se provádí podle individuálního schématu vyvinutého lékařem.

Skupina biogenních stimulantů

Účinek léčiv na základě zvířecí nebo rostlinné tkáně se vztahuje na všechny orgány lidského těla. Syntéza účinné látky v buňkách tkáně začíná jako odpověď na negativní účinek. Proto mohou stimulanty předepsané pro dospělé zvýšit imunitu. Extrakty Aloe a Kalanchoe v ampulích, Actovegin, PhiBS a další jsou považovány za biogenní stimulanty.

Přípravky z brzlíku brzlíku (brzlík) t

Kategorie imunomodulačních peptidů zahrnuje látky sestávající z extraktu brzlíku domácích zvířat (skotu). Mezi rozsáhlou skupinou imunomodulátorů, které stimulují jednotlivé části imunity, jsou nejúčinnější léky:

 • Splenin - pro intramuskulární nebo subkutánní injekce;
 • Vilozen - do nosu se vnikne vodný roztok kapiček;
 • Timosin - nástroj určený pro sublingvální resorpci.

Skupina syntetických stimulátorů imunity nespecifického působení zahrnuje vitamíny nezbytné pro biochemické procesy. Látky zvané koenzymy jsou specifickým typem proteinových sloučenin s nízkou molekulovou hmotností se strukturami, které nejsou proteinového typu.

I když se vitamínové komplexy prodávají bez lékařského předpisu, lékař by měl sledovat zvýšení celkové reaktivity organismu a stimulaci imunity.

Je třeba poznamenat, že žádný lék, který stimuluje imunitní systém, nelze považovat za všelék proti chorobám. Existují poměrně silné nástroje pro korekci imunitního stavu, jsou skutečně účinné. Tato léčba je spojena s hrozbou závažných nežádoucích reakcí, včetně alergií a dokonce i rozvoje autoimunitních poruch. Nicméně, odmítnout populární imunomodulátory předepsané lékařem nestojí za to. Léky obsahují prospěšné látky, které mohou chránit tělo dospělého a dítěte před expozicí nebezpečným látkám.

Jak rychle zvýšit imunitu dospělých léků a lidových prostředků?

Imunitní systém je jedním z nejdůležitějších v lidském těle. Pro udržení dobrého zdraví a dobré nálady je důležité vědět, jak zvýšit imunitní systém dospělého a dítěte doma, a to nejen léky, ale i neškodnými lidovými prostředky.

Příčiny a příznaky špatné imunity

Imunita je schopnost těla odolávat negativním vlivům prostředí. Čím lépe tento systém funguje - tím méně je člověk nemocný. Existují případy, kdy tělo nikdy nebylo nemocné kvůli dobré obranné reakci. Příčiny, které mohou negativně ovlivnit stav imunitního systému:

 1. Stres, přepracování v práci nebo ve škole, nedostatek spánku;
 2. Průběh chemické terapie nebo radiační léčby rakoviny;
 3. Operace a kurz antibiotik, které snižují účinnost prakticky všech orgánů;
 4. Špatný životní styl, nekvalitní potraviny, špatné návyky;
 5. U žen těhotenství také často snižuje imunitu. Je to proto, že tělo poskytuje všechny nezbytné stopové prvky a vitamíny pro vývoj plodu. Kvalita imunity určuje i průběh generického procesu: čím silnější je organismus, tím lépe se porod uskuteční;
 6. Nedostatek kalení. Imunita není vrozený jev, je to nahromaděná dovednost, kterou musíte trénovat celý život. Mnozí za to ztvrdli, proto jsme očkováni.

Při vývoji silného imunitního systému hraje přirozeně velkou roli povětrnostní podmínky a životní úroveň. V zimě a na podzim dochází k prudkému nárůstu výskytu a je to způsobeno nedostatkem vitamínů a slunečního záření. Také obyvatelé velkých měst čelí mnohem většímu poklesu imunity než lidé žijící ve venkovských oblastech.

Symptomy oslabeného imunitního systému:

 1. Únava, nedostatek spánku, nervozita;
 2. Časté infekce dýchacích cest, přetrvávající nachlazení (nebo nejméně 4krát ročně);
 3. Ospalost, slabost, neschopnost zaměřit se na konkrétní úkol;
 4. Trávení - zácpa a průjem (zejména po medikaci). Pro onemocnění krku, chřipkového viru, pneumonie a mnoha dalších onemocnění se antibiotika používají výhradně k léčbě. Jsou škodlivé pro ženskou mikroflóru, žaludek, kůži a další orgány.

Video: poradenství lékařů k posílení imunitního systému

Jídlo a vitamíny

Seznam nejlepších imunostimulačních potravin:

 1. česnek
 2. pšeničné klíčky
 3. citron
 4. zázvor
 5. medu
Fotografie - Klíčící pšenice

V chladném období, mnoho žen projeví různé nemoci, které se objeví s oslabením ochranných orgánů. Pro zvýšení imunity pro herpes a drozd postačí brát vitamíny pro ženy:

 1. bez selhání vitamin E (v kapslích a roztocích;
 2. rybí olej;
 3. zinek a hořčík (pro obnovu nervového systému a aktivaci mozku);
 4. Karotenoidy. Beta-karoten bojuje s infekcemi;
 5. bioflavonoidy;
 6. selen.
 7. omega -3.

Zkombinujte své obvyklé menu s čerstvým ovocem a jinými zdravými potravinami (mléko, obiloviny a otruby).

Lidové léky

Dospělý může rychle zvýšit imunitu po operaci (včetně chemoterapie) nebo onemocnění může být lidové léky. Vitamin decoction je velmi účinný. Pro jeho přípravu budete potřebovat sušené bobule šípkové (10 lžíce), dva - malinové nebo rybízové ​​listy (také sušené), 1 celý citron a 5 lžíce přírodního květového medu.

Šípky vařené odděleně ve dvou litrech vody, je třeba vařit bobule po dobu nejméně 1 hodiny. Citron, spolu s kůrou, je nakrájen na malé kostky a mletý v mlýnku na maso nebo malty. Citronová kaše, keřové listy a med se nalijí do skleněné mísy a nalijí se horkým vývarem šípů. Čaj se infuze po dobu tří dnů na tmavém teplém místě, po kterém musíte pít odvar ze dvou lžiček dvakrát denně před jídlem.

Fotografie - Med s česnekem

Skvělý recept na léčivé čaje je med s česnekem. Musíte vzít:

 1. Hlava česneku střední velikosti;
 2. Jeden celý citron;
 3. 200 g přírodního medu.

Česnek se oloupá a třese na jemném struhadle (může být také rozdrcen ve speciálním drtiči). K tomu je přidán citron a med, mletý v mlýnku na maso. Hmota se důkladně promísí a nalije do nekovové nádoby s pevným víkem. Optimální pro tyto účely, koupit sklo s vzduchotěsným víkem. Znamená to, že si vezmete příliš dvě lžíce denně před jídlem, uložte na chladném místě.

Pro zvýšení imunity po onemocnění těhotné nebo kojící ženy mohou být následující komponenty:

Echinacea je léčivá rostlina, která je často doporučována pro obnovu imunity u citlivých osob. Například během laktace, těhotenství nebo po rakovině. Echinacea decoctions mohou být vyrobeny z čerstvé nebo suché rostliny, hlavní věc je přísně dodržovat pokyny.

Echinacea odvar pro zvýšení imunity, zlepšení práce žaludku a jater: je třeba nalít 300 ml vařící vody s lžící bylin, dát do horké lázně. Směs se zahřívá půl hodiny, musí se neustále míchat. Po ochlazení na pokojovou teplotu a odebrání dvou lžic denně na prázdný žaludek.

U karcinomu prsu, diabetu, během melanomu a dalších závažných onemocnění je velmi důležité rychle zvýšit oslabený imunitní systém u dospělých. Účinně jednat čerstvé ovoce a zeleninu. Před použitím se poraďte se svým lékařem. Nastrouhejte syrovou mrkev a zkombinujte ji se studeným lisovaným olivovým olejem. Vynikající recenze o křehké saláty. Ujistěte se, že jíst jablka, a lépe s medem. Jedná se o jednoduchý a účinný způsob, jak rychle obnovit imunitní systém člověka.

Málokdo ví, že je důležité, aby každý dospělý zvedl místní imunitu. To lze provést i lidovými metodami. Například aromaterapie se osvědčila. To je skvělý způsob, jak obnovit normální sliznici dýchacích cest a povznášející. Aromaterapie proti slabému imunitnímu systému se provádí těmito prostředky:

 1. Eucalyptus, tea tree, jedle;
 2. Šalvěj, tymián;
 3. Oranžová, rozmarýn.

Tímto způsobem můžete také aktivovat mozek a zajistit spolehlivou prevenci onemocnění dýchacích cest.

Léky

Tradiční metody nejsou vždy dostatečně účinné, navíc homeopatie má kumulativní účinek, to znamená, že výsledek není okamžitě patrný. Mnohé recepty nejsou vhodné z důvodu alergických reakcí na jejich složky, zejména vitamínu C. Jaké profesionální léky jsou používány pro zvýšení imunitního systému dospělého po operacích nebo antibiotikách:

 1. Svíčky Galavit. Používá se v přítomnosti existujících onemocnění za účelem zvýšení ochranných funkcí a ochrany těla před relapsy;
 2. Imunorix. Obsahuje léčivé extrakty ze švýcarských bylin. Používá se pro zotavení po aktivní léčbě antibiotiky;
 3. Laferon a Lafirobion. Nejlepší léky pro ženy. Pomoc s drozdem, genitální herpes, a je také prevence rakoviny dělohy. Lékaři předepisují lék na ARVI, bolest v krku, mykoplazmózu;
 4. Imuno-tónový sirup. Pomáhá při bolestech dětí, je považován za přírodní léčivo. Obsahuje výtažky z echinacea a Eleutherococcus;
 5. Anaferon, injekce. Obsahuje hotové protilátky, které pomáhají člověku v boji s různými chorobami. To neplatí, když je někdo nemocný, pouze jako preventivní lék; Foto - Anaferon
 6. Amiksin IP. Účinná antivirová a imunomodulační léčiva. Pomáhá zničit existující viry v těle a připravit je na následné útoky;
 7. Immunoplus pilulky. Tyto pilulky jsou léčeny po chemoterapii, ozařování a epidemií. Lékař stanoví rychlost přijímání pomocí vyšetření, nedoporučuje se samoléčba.
 8. Immunal je jedním z nejoblíbenějších kapalných roztoků na bázi echinacea.

Před zvýšením imunity dospělých léků se poraďte se svým lékařem. Mnoho z nich má vážné kontraindikace, jako je těhotenství, diabetes nebo srdeční selhání.

Zvýšit imunitu na dospělé lidové prostředky velmi rychle

Aby bylo vaše tělo udržováno v dobrém stavu, je nutné sledovat úroveň své imunity, zlepšovat ji v každém směru.

Kdy potřebujete rychlé posílení imunity

Existuje několik způsobů, jak zvýšit imunitu dospělého velmi rychle:

 • lidové prostředky;
 • léky;
 • kalení;
 • správný životní styl.

Někdy trvá řada opatření a prostředků, aby se tělo cítilo chráněno.

Imunita je velmi důležitá pro rozvoj a udržení zdravého těla.

Posilování imunitního systému je nezbytné neustále, v každém ročním období, zejména při prvních známkách špatného zdraví.

Nedostatek nálady, rychlá únava a další příznaky mohou znamenat nízkou a oslabenou imunitu.

Několik důvodů, pro které se může imunita snížit:

 • stres a přepracování;
 • nedostatek spánku a nespavost;
 • chirurgie a chemoterapie;
 • léčba antibiotiky a jinými léky;
 • nezdravý životní styl: alkohol, kouření, přejídání, nadměrné množství tuku a nekvalitní potraviny, sedavý způsob života;
 • těhotenství

Pokud se objeví příznaky oslabené imunity (ospalost, podráždění, časté nachlazení hlavy, žaludeční nevolnost atd.) A také profylaxe po operacích a průběhu léků, je nutné přijmout opatření k posílení imunitního systému.

Nejlepší způsob, jak zvýšit imunitu dospělého velmi rychle - lidové prostředky. Nejbezpečnější jsou přírodní produkty: zelenina, ovoce, koření, ořechy atd.

Nejúčinnější produkty pro imunitní systém, jejich prospěšné vlastnosti

Mezi nejúčinnější prostředky posilování imunitního systému patří:

 • medu
 • ořech;
 • mléčné výrobky;
 • černá ashberry;
 • hrozny a rozinky.

Dále - více o každém z nich.

Mnozí vědí o léčivých vlastnostech medu. To je první lék na nachlazení a chřipku.

Med obsahuje kyselinu listovou, vitamíny A, B, C, E, K a flavonoidy - rostlinné látky, které mohou ovlivnit aktivitu enzymů v lidském těle.

Med obsahuje všechny potřebné složky pro boj s viry a infekcemi. To je často používáno s jinými produkty zlepšit jejich účinek na lidskou imunitu.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy obsahují éterické oleje a tuky, stejně jako vitamíny (C, B), železo, jód, hořčík a další stopové prvky.

Ořechy mají tonizující účinek, posilují, zlepšují fungování cév a srdce a podporují trávení. Mohou být použity s medem, sušenými meruňkami, citronem nebo v čisté formě.

Věnujte pozornost! Vlašské ořechy se nedoporučují drcení kovovými předměty (nožem nebo mlýnek na kávu), protože ztrácejí své vlastnosti. Ořechy jsou rozbité rukama nebo rozdrceny dřevěnou paličkou.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky jsou bohaté na vitamíny, mikroprvky a prospěšné bakterie.

Kyselé mléčné výrobky jako kefír, přírodní jogurty a ryazhenka jsou nejvhodnější pro posílení imunity. Probiotika obsažená v nich podporují správné trávení - rozkládají škodlivé látky a šetří vitamíny.

Doporučuje se pít mléčné výrobky na lačný žaludek ráno nebo večer.

Chokeberry

Pro lékařské účely používají listy i plody chokeberry nebo mountain ash. Aronia obsahuje mnoho vitamínů (C, P, E, K, B-skupiny) a stopové prvky (fluor, měď, železo, mangan a další).

Jeho hlavní užitečnou vlastností je příznivý vliv na oběhový systém: zvyšuje pružnost stěn cév, rozšiřuje kapiláry, snižuje cholesterol.

Šťáva nebo infuze chokeberry také zvyšuje obranyschopnost organismu a pozitivně ovlivňuje endokrinní systém.

Aronia tinktury (včetně vodky) se nedoporučují pro osoby s nízkým krevním tlakem!

Hrozny a rozinky

Hrozny a rozinky posilují imunitní a nervový systém. Rozinky přispívají k léčbě rýmy, bronchitidy, kašle. Tento produkt obsahuje vitamíny (C, A, B2, B1, B5, B6), stopové prvky (železo, draslík, vápník a další) a mastné kyseliny. Doporučuje se, aby dospělí konzumovali denně 200 g rozinek.

Léčivé byliny pro rychlé posílení imunity

Existuje celá řada dalších přírodních produktů, které mohou velmi rychle zvýšit imunitu dospělého. Lidové léky nabízejí recepty na bázi léčivých bylin obsahujících mnoho vitamínů, stopových prvků a fytoncidů.

Mezi těmito bylinami můžete vybrat nejúčinnější:

 1. Echinacea purpurea - hlavní obránce imunitního systému mezi bylinkami. Má obecný protizánětlivý účinek, podporuje a posiluje imunitní systém. Pro prevenci se obvykle používá několik kapek denně ve formě tinktury.
 2. Šalvěj má tonizující a regenerační účinek. Můžete použít suché listí, jako přísadu do čaje, nebo esenciální olej pro aromaterapii.
 3. Lemongrass zmírňuje stres a přepracování, pomáhá zlepšovat krevní oběh, zvyšuje efektivitu.
 4. Heřmánek má antimikrobiální účinek a chrání před infekční nachlazení. Užívá se jako horká infuze.
 5. Ženšen je dobrý způsob, jak předcházet infekčním onemocněním, zejména během epidemie. Zlepšuje imunitu, tóny a zlepšuje paměť.

Vhodné pro posílení těla bylinných sbírek malin, černého rybízu, jahod, brusinek, ostružin.

Chcete-li zvýšit imunitu dospělého velmi rychle, lidové prostředky by měly být vybrány individuálně, v závislosti na vlastnostech vašeho těla.

Listy těchto rostlin, jako jsou bobule, obsahují mnoho vitamínů, zejména vitamín C, mají tonizující a regenerační účinek a zabraňují zánětlivým procesům. Sušené listy mohou být přidány k vaření čaje, stejně jako dělat infusions a decoctions.

Je důležité si pamatovat! Byliny musí být vybrány s ohledem na vlastnosti organismu, chronická onemocnění a alergické reakce. Například ženšen je kontraindikován pro hypertenzi a citronovou trávu - pro nespavost a vzrušení.

Použití klíčících semen k posílení imunitního systému

Naklíčená zrna obsažená v denní dávce zvyšují imunitu dospělého organismu. To je vynikající lidový lék na stimulaci obrany těla, zlepšení metabolismu, snížení škodlivých látek ve střevech a saturaci buněk kyslíkem.

Zrna pšenice, hrachu, fazolí a pohanky jsou obvykle klíčící. Zrna klíčí velmi rychle a snadno doma. Stačí připravit desku a dva gázy navlhčené vodou.

Vybraná a umytá zrna se položí na talíř lemovaný gázou a semena se nahoře pokryjí gázou. Deska se položí na teplé místo. Když se objeví malé výhonky, můžete jíst zrna.

Existuje několik možností použití naklíčených semen pro potraviny:

 • jako samostatné nádobí;
 • v salátech a jiné zelenině;
 • s jogurtem a tvarohem;
 • se sušeným ovocem.

Pro snadnější promíchání zrna s jinými produkty se doporučuje mlít v mixéru nebo mlýnku na maso.

Užitečné vlastnosti aloe a divoké růže pro rychlé posílení imunity

Aloe - známé v lékařství a kosmetologii. Její šťáva podporuje hojení ran, tónů, bojuje s bakteriemi a viry, působí jako vykašlávání při kašli. Šťáva může být aplikována v čisté formě, jako kapky na nos. Také, aloe tinktura je používána s medem.

Složení ovoce šípky obsahuje mnoho vitamínů a prvků, včetně vitamínu C, draslíku a železa.

Boční bujóny mají dobrý vliv na oběhový systém, podporují a posilují imunitní systém, bojují proti nachlazení, snižují hladinu cholesterolu v krvi. Šípkové růže mohou být přidány do čajové varny nebo z nich udělat kompoty a tinktury.

Rakytník řešetlákový a jeho účinek na imunitu

Velmi rychle pomáhá zlepšit odolnost rakytníku. Tato bobule je užitečná pro vitamíny C, E, skupinu B a fytoncidy. Marmeláda nebo odvar je dobrý lidový lék na prevenci nachlazení a chřipky.

Dospělí se doporučuje používat až 2 hodiny lžíce rakytníkového oleje denně.

Rakytník řešetlákový pomáhá zlepšit imunitu, posiluje stěny cév a snižuje možnost vzniku krevních sraženin, má omlazující účinek, normalizuje metabolismus.

Koření ke zvýšení imunity

Takové známé koření jako bobkový list, skořice, zázvor a česnek mohou také posílit a posílit imunitu dospělého. Koření je obvykle konzumováno spolu s hlavním jídlem. Zvyšují chuť, dávají chuť a zároveň jsou užitečné lidové prostředky.

Velmi rychle zpevňuje tělo zázvoru. Naši předkové věděli o hojení a úžasných vlastnostech zázvoru. Zázvor je obohacen o vitamíny A, C, B1, B2 a mikroprvky - hořčík, fosfor, sodík, zinek a draslík.

Zázvor má téměř stejný účinek jako česnek, ale vyzařuje pikantnější a příjemnější vůni. Kořen zázvoru může být přidán do čaje, horké šťávy, z toho vyrobit tinktury. Zahřívá, bojuje s viry, zabraňuje zánětlivým procesům.

„Lavrushka“ (bobkový list), známá všem ženám v domácnosti, dává nejen pikantní chuť bujónu, ale také pomáhá v boji proti virovým infekcím, bakteriím a plísním. Také bobkový olej má příznivý vliv na povrch plic a zabraňuje suchému kašli (třením zad a hrudníku).

Bohatý na selen, vitamíny A a C, esenciální oleje. Odstraňuje toxiny z těla, stabilizuje nervový systém a obecně má ochranný účinek na tělo.

Česnek a cibule - nejoblíbenější lidový lék na boj proti nachlazení a jejich prevenci. Tyto produkty jsou schopny rychle zlepšit imunitu dospělého těla.

Ve velmi velkém množství česneku a cibule obsahují éterické oleje a těkavou produkci, které chrání nosohltan před pronikáním patogenních bakterií a virů do těla.

Skořice je koření k pečení, které zlepšuje náladu, snižuje stres a zvyšuje efektivitu. Skořice také přispívá k normálnímu krevnímu oběhu a stimuluje střeva. Dobře se hodí k medu a bojuje proti virům a zvyšuje imunitu.

Užitečné směsi ovoce a sušeného ovoce

Jako lidový lék, k posílení imunity dospělého, se doporučuje používat směsi ovoce a ořechů. Sušené ovoce, ve kterém zůstávají všechny potřebné prvky a látky, je velmi rychle ovlivněno imunitním systémem.

Směsi lze připravit z:

 • rozinky, vlašské ořechy, sušené meruňky, citron a med - stejné množství sušeného ovoce, ořechy (1 polévková lžíce) a rozdrcíme 1 citrón s mixérem, přidáme med (5-6 lžiček lžíce);
 • sušené meruňky, rozinky, vlašské ořechy, citron, med - asi 200 g sušeného ovoce, ořechů a 1 citronu, nakrájíme na hladké a přidáme 6 lžíce. lžíce medu;
 • brusinky, jablka, vlašské ořechy a cukr - nakrájejte všechny ovoce a ořechy v mixéru v poměru 2: 2, přidejte vodu, přidejte cukr 1: 1; dát na malý oheň, přinést do varu, se směsí, můžete pít čaj (1 lžíce. lžíce denně);
 • řepa, mrkev, citron, granátové jablko - nakrájejte 1,5 kg zeleniny, přidejte 1 kg ovoce, smíchejte s 1 kg medu.

Doporučuje se použít jakékoliv bobulové nebo zeleninové směsi podle 1 polévkové lžíce. lžíce ne více než 2x denně. Doporučuje se jíst směs ráno na lačný žaludek nebo s čajem.

Zeleninové a ovocné šťávy pro imunitu

Na podzim a na jaře se doporučuje používat čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny.

Mezi šťávami, které posilují a podporují imunitní systém, lze identifikovat:

 • řepná šťáva - zvyšuje hemoglobin a obnovuje krev, pomáhá zlepšovat krevní oběh;
 • Mrkvová šťáva je obohacena o vitamín A, hořčík, sodík, vápník, železo, draslík, což přispívá ke zlepšení tonusu a trávení;
 • Rajčatová šťáva - obsahuje velké množství vitamínu C, stejně jako kyselinu citrónovou, která pomáhá metabolismu a rekuperaci;
 • jablečná šťáva je skladiště železa, které zvyšuje tvorbu krve a snižuje cholesterol;
 • šťáva z černého rybízu - obsahuje vitamin C (vůdce mezi plody a plody) a pomáhá bojovat proti virům chřipky;
 • citrusová šťáva (pomeranč, grapefruit, citron, atd.) - podporuje a posiluje imunitní systém, působí protizánětlivě, stimuluje metabolismus.

Můžete míchat několik džusů nebo je ředit vodou. Je však třeba mít na paměti, že nadměrná konzumace šťáv může vést k hypervitaminóze, což je velmi špatné pro práci celého organismu.

Denní spotřeba šťáv - půl šálku ne více než 3 krát.

Nápoje založené na bobulích a léčivých bylinách na zvýšení imunity

Z čerstvých a sušených bobulí, stejně jako bylin, se doporučuje připravovat vitamínové nápoje. Pro tento účel se dobře hodí černé a obyčejné bobulí jeřábů, brusinek, šípků, meduňky, čaje ivan, máty peprné atd.

Rowan infuze sušeného ovoce:

 • 2 lžíce. lžíce bobulí;
 • 2 šálky vařící vody.

Nalijte vařící vodu a vyluhujte bobule po dobu 20 minut. Pijte půl šálku před jídlem 3-4 krát denně.

Kompakt ze sušených šípků:

 • 8 lžíce. lžíce bobulí;
 • 4 lžíce. lžíce cukru;
 • 4 šálky vařící vody.

Složky promíchejte, vařte 10 minut a nechte 4 hodiny. Pijte půl šálku denně.

Berry a bylinná infuze:

 • 5 lžíce. lžíce suchých bylin (Ivan-čaj, máta, rybíz, atd.) do 1 litru vody;
 • 1/2 kg bobulí (brusinky, brusinky, třešně atd.) Na 2 litry vody.

Byliny trvají 2 hodiny a bobule se vaří 10 minut. Smíchejte infuzi a kompot a přiveďte k varu. Pijte půl šálku medu denně.

Medová infuze kalina a brusinek:

 • 1/2 kg bobulí;
 • 1 litr vroucí vody;
 • med podle chuti.

Smíchejte strouhané bobule s medem, přidejte vařící vodu a trvejte na tom. Pijte půl šálku 3x denně.

Mezi mnoha způsoby, jak zlepšit imunitu dospělého velmi rychle, lidové prostředky - nejlepší a cenově dostupné možnosti. Směsi a nápoje z přírodních produktů mohou být nejen zdravé, ale také chutné.

V tomto videu vám představíme materiál, jak zvýšit imunitu dospělého s pomocí lidových prostředků a velmi rychle.

Z tohoto videa se naučíte, jak zlepšit imunitu a výkon pomocí tradiční medicíny.

Jak zvýšit imunitní systém lidových prostředků

Všichni víme, že silná imunita je zárukou dobrého zdraví, nepřítomnosti nachlazení a zánětlivých onemocnění. Imunitní systém těla, jako žádný jiný, je schopen zvýšit svou účinnost. Jak zlepšit imunitu a zda ji lze udělat doma? Ano, je to možné a nevyžaduje speciální lékařské znalosti a drahé léky. Stávající lidové prostředky na zlepšení imunity, aby se s tímto úkolem vypořádaly.

Kde začít? Imunita je velmi ovlivněna správným životním stylem. Tato slova znamenají úplné odmítnutí alkoholu a kouření, fyzické aktivity, zpevnění přírodními faktory. To je velmi užitečné pro silnou imunitu chodit naboso, plavat ve vodě, vzít slunce a vzduchové lázně. A co výživa? Pro dobrou imunitu ve stravě by nemělo být hodně cukru a kofeinu (káva, silný čaj), mastných a kořenitých jídel. Jedním ze způsobů, jak zlepšit imunitní systém doma lidových prostředků je použití některých produktů, které zlepšují ochranné reakce těla.

Produkty pro zlepšení odolnosti

Začněme tedy s jídlem. Pravidelná konzumace potravin, které zvyšují imunitu, je cenově dostupný způsob, jak chránit tělo doma. Toto není úplný seznam produktů, které jsou vhodné pro imunitu:

 • obiloviny - ovesná a ječmenná kaše, pohanka, proso, celozrnný chléb;
 • mléčné výrobky - všechny druhy jogurtů, jogurtu, ryazhenky, zakysané smetany (bez přidávání barviv nebo konzervačních látek);
 • proteinové potraviny - vejce, libové maso, luštěniny;
 • mořské plody - ryby, krevety, mušle, kraby, mořské kale;
 • ovoce - citrusy, jablka, tomel, meruňky a broskve;
 • zelenina a kořenová zelenina - rajčata, mrkev, řepa.

Plody, ořechy, česnek a cibule, ředkev, řepa, křen a hořčice jsou také užitečné pro imunitu.

Tyto produkty nasycují tělo vitamíny a minerály, jsou zdrojem antioxidantů a regulátorů přirozeného metabolismu. Slib silné imunity v kvalitě jídla!

Vylepšete imunitní potraviny lze jíst jako samostatné jídlo, nebo si můžete udělat vynikající směs z nich. Zde jsou dva příklady takové směsi, která má příznivý vliv na lidskou imunitu.

 1. Vlašské ořechy, sušené meruňky, sušené švestky, rozinky, citrónové kroucení ve stejném množství v mlýnku na maso, přidávají med. Dejte do lednice a jíst 1 lžička na prázdný žaludek.
 2. Vezměte tři zelená jablka, nakrájíme na kostičky, přidáme půl kilogramu brusinek, sklenici nasekaného ořechu a půl šálku cukru. Všechny ingredience vložte do smaltovaného hrnce, nalijte 500 ml vody a za stálého míchání vařte dřevěnou lžící. Výsledná směs se používá ke zlepšení imunity, dvě polévkové lžíce denně.

Takové vitamínové kurzy, které vyživují tělo a posilují imunitu, je dobré provádět několikrát za rok, kdy dochází k vrcholu vývoje nachlazení.

Vitaminové produkty pro imunitu

Je-li na stole vždy pestrá a zdravá strava, tělo dostane od ní vše, co má dobrý vliv na imunitu. Někdy se však při špatně formulované dietě nebo infekčních onemocněních nebo poruchách činnosti vnitřních orgánů vyžaduje další podávání určitých biologicky aktivních látek, které stimulují imunitní systém. Jedná se především o vitamíny.

Vitamin C nebo kyselina askorbová stimuluje imunitní systém dobře. Bylo zjištěno, že podávání zvýšených dávek vitaminu C během infekčních onemocnění podporuje rychlé zotavení. Proto můžete pomocí vitaminu C rychle zvýšit imunitní systém doma. Jak užívat tento doplněk? Můžete jíst potraviny bohaté na kyselinu askorbovou:

 • citrony a pomeranče;
 • černý rybíz;
 • brusinky;
 • bílý a květák;
 • rajčata

Současně vezměte v úvahu, že vitamin C se při tepelném zpracování a dlouhodobém skladování rozkládá. Mrazení však mírně snižuje obsah produktu. Pokud čerstvá zelenina a ovoce nejsou denní složkou stravy, pak pro zvýšení imunity doma, můžete si vzít farmaceutický vitamin C z výpočtu denní potřeby pro dospělé od 1 do 4 gramů.

Vitamin A nebo retinol má také příznivý vliv na imunitní systém. Vitamin A je obsažen v živočišných produktech - játrech, vejcích, másle. Kromě toho, rostliny mají karotenoidy - látky, které jsou přeměněny lidským tělem na vitamin A. Je snadné zjistit, která zelenina a ovoce jsou bohaté na karoten - barvy potravin v červené a oranžové. Vitamin A se podílí na tvorbě slizniční imunity, první bariéry těla proti bakteriím a virům.

Vitamin E doplňuje působení vitamínů A a C, protože je chrání před oxidací a neutralizuje volné radikály, které se objevují v těle - látky, které nepříznivě ovlivňují všechny stupně metabolismu. Pravidelná konzumace vitamínu E má příznivý vliv na imunitu. Obsahuje rostlinné tuky - slunečnicové a olivové oleje, ořechy, semena.

Také pro dobrou imunitu je důležitá přítomnost prospěšné mikroflóry ve střevě. Můžete ji obnovit konzumací mléčných a fermentovaných potravin a zároveň minimalizovat množství cukru ve stravě. Existují také speciální přípravky obsahující kultury prospěšných bakterií.

Příprava nápojů pro zvýšení imunity

Kromě správné výživy, lidové prostředky, jako jsou speciální teplé a studené nápoje z bylinných přípravků, pomáhají posilovat imunitu doma. Pití je nejen prospěšné, ale také příjemné. Takový šálek „čaje pro imunitu“ na začátku nového dne může být dobrou alternativou k šálku kávy. Zde je návod, jak zlepšit imunitu bez léků pomocí jednoduchých a chutných populárních receptů.

 1. Šípky Musí se vařit v termosce. Vezměte jednu polévkovou lžíci ovoce na 0,5 litru vody. Výsledný infuzní nápoj 200-500 ml denně.
 2. Citron Zmáčkněte šťávu z 2 citronů, přidejte do ní med. Směs se zahřívá a opije se ráno.
 3. Brusinka a kalina. Dělají šťávu: bobule, grind, přidávají med a trochu horké vody, nechte ho vařit půl hodiny. Pijte půl sklenice třikrát denně.
 4. Citrusový čaj. Vařený citrón a pomerančové kůry s černým čajem.
 5. Jablečný čaj Půl jablka nalijte jeden litr vařící vody a vařte 10 minut.
 6. Heřmánkový čaj. Farmaceutické květy heřmánku přidejte na zelený čaj jednu polévkovou lžíci na 500 ml.
 7. Mrkvová šťáva Pijte čerstvou mrkvovou šťávu denně na prázdný žaludek. Aby byl nápoj příjemnou chutí, je zředěn jinými šťávami - jablkem, pomerančem, třešničkou.

Přírodní stimulancia k posílení imunitního systému

Příroda pro nás připravila vše, co potřebujeme, včetně prostředků na posílení imunitního systému. Zde je pět nejúčinnějších přírodních stimulantů, které posilují imunitu:

Tyto jedinečné produkty mají řadu pozoruhodných vlastností, zvyšují odolnost a jsou dostupné všem doma. Zvažte každý z nich podrobněji.

Zázvor

Lidové recepty se zázvorem zlepšují imunitu a léčbu nachlazení známou od starověku. Toto koření má ohřívací účinek, takže preferujeme horké nápoje z něj. Následující tinktury a zázvorové směsi pro zvýšení imunity se snadno připravují doma.

 1. Vezměte jednu sklenici medu, kořen zázvoru 50 g, jeden citron. Řez citron s kůrou, odstranit kosti. Zázvor na čištění, hoblovaný nožem. Přeložte do sklenice a hnětení tolkushkoy. Přidejte med a trvejte dva měsíce v temnu a zimě. Pijte lžíci třikrát denně.
 2. Pro tento recept potřebujete 100 g zázvoru, 1 citrón, 200 g černého rybízu. Všechny grind, mix, trvají na 2 dny v chladničce. Zředí se vodou jako mors.
 3. Směs: 100 g zázvoru, jeden citrón, 50 g sušených meruněk, fíků, švestek, sklenice medu. Dejte si trochu čaje.
 4. Recept na zázvorový čaj pro imunitu: nakrájíme na plátky nebo nakrájíme malou část kořene zázvoru nožem (30 g), vaříme v 1 litru termosky. Chcete-li chuť přidat med, citron, skořice, zelený čaj.

Mumiyo

Mumiyo je velmi silný metabolický stimulátor. Brát léky na základě mumie nemůže být těhotná a kojící ženy, pacienti s rakovinou, děti do 12 let, lidé, kteří trpí vysokým krevním tlakem a srážením krve. Mumiyo ke zlepšení imunity se přijímá ve své čisté formě, ředění vodou nebo míchání s jinými produkty.

 1. Mumiyo v množství 0,2 gramu - o zrně rýže - zředěné v lžíci vody a opité ráno jednu hodinu před jídlem
 2. No zvyšuje imunitu medu mumie. K tomu se míchá 5-8 gramů v 500 gramech tekutého medu. Vezměte si lžíci třikrát denně.
 3. Smíchejte aloe šťávu 2 lžíce a šťávu ze dvou citronů, přidejte 5 g mumiyo. Po dni se směs vyluhuje a je opilá, aby třikrát denně zvýšila imunitu v lžíci.
 4. Mumiyo lze ředit nejen v teplé vodě, ale také v mléce nebo slabém čaji. Je nutné přijmout takový lidový lék na zvýšení imunity o 10–20 dnů, což mezi nimi znamená přestávku mezi 5-10 dny.

Propolis

Propolis, neboli včelí lepidlo, je komplexní biologicky aktivní látka se silným protizánětlivým, antitoxickým, baktericidním a stimulačním účinkem. Propolis se doporučuje užívat při nachlazení, chronických infekcích dýchacích cest ke zlepšení imunity. Tento nástroj nemůžete užívat lidem, kteří jsou alergičtí na med.

 1. Tinktura: 2 lžíce propolisu na 250 ml vodky trvají 10 dní. Filtr, pak třikrát denně přidáním 15 kapek do mléka.
 2. Při nachlazení pomáhá zmírňovat záněty a zlepšuje odolnost propolisu medem a mlékem. Do sklenice teplého mléka se přidá 15 až 20 kapek tinktury nebo se míchá polovina lžičky strouhaného propolisu.
 3. Někteří lidoví léčitelé tvrdí, že v alkoholové tinktuře propolis ztrácí některé z jeho příznivých vlastností. Proto se doporučuje vyrábět vodní roztoky. Na rozdíl od alkoholických přípravků lze tento roztok skladovat v chladničce pouze jeden týden. Chcete-li připravit infuzi vody, vezměte 3 části propolisu a 10 dílů vody, roztavte ve vodní lázni a vypusťte do skleněné nádoby. Vezměte 15 kapek, přidejte do mléka nebo čaje.

Všechny preparáty propolisu se užívají až do úplného uzdravení nebo se provádějí v průběhu 7–10 dnů v období snížené imunity (zima, jaro).

Aloe je široce používán v tradiční medicíně, včetně zvýšení imunity. Pro přípravu šťávy z listů z květů starších než tři roky. Před přípravou léku se doporučuje ponechat čerstvé listy v chladničce po dobu 12 hodin - což zlepšuje jejich vlastnosti. Zde je několik receptů z aloe na posílení imunity k dispozici doma.

 1. Aloe šťáva 100 gr, med 200 gr, Cahors 300 gr. Míchejte, nechte v lednici po dobu 3-5 dnů.
 2. Aloe šťáva tři části, dvě citronové šťávy a jedna tinktura Eleutherococcus, med podle chuti. Vše smíchejte ve skleněné nádobě, nalijte med, dvakrát denně před jídlem pijte lžíci.
 3. Recept na aloe s medem pro zvýšení imunity: mix aloe šťávy a tekutého medu v poměru 1: 1. Výsledný elixír vezme 1 lžíci po jídle třikrát denně.

Všechny směsi mohou být skladovány v chladničce po dobu jednoho měsíce.

Česnek

Lidové léky s česnekem jsou velmi účinné, aby se zlepšila imunita při nachlazení a virových onemocněních. Jsou jednoduché a jsou k dispozici pro domácí vaření.

 1. Citron s česnekem. Jeden citrón a jedna hlava česnekové peretert, přidejte vodu a trvejte na 3-4 dnech na tmavém místě. Pijte 1 polévkovou lžíci ráno na měsíc.
 2. Česnek s medem. Stroužky strouhejte, smíchejte s medem 1: 1. Vezměte 1 lžičku, s vodou, 3 krát denně před jídlem.
 3. Česnek olej. Lze jej použít na zálivku na salát - 1 hlavu na litr oleje. Nakrájíme česnek, přidáme olej a necháme 14 dní.

Bylinné recepty na imunitu

Zlepšit imunitu doma lze provést s bylinkami. Imunostimulační působení má:

 • červený kartáč;
 • medunitsa léčivé;
 • orchidej tečkovaný;
 • Echinacea;
 • Eleutherococcus;
 • ženšen;
 • Ľubovník bodkovaný;
 • lemongrass

Pro zvýšení účinku s cílem zlepšit imunitní nápoje z bylin.

 1. Třezalka sv. Jana, heřmánek, slaměnka, březové pupeny 100 g. Jedna polévková lžička sběru 500 ml vody trvá 12 hodin v termosce. Infuzní nápoj v malých porcích po celý den. Průběh léčby trvá 1 měsíc.
 2. Ivan-čaj, máta, kaštanové květy, meduňka. Vezmou vše ve stejném poměru, jednu polévkovou lžičku sbírají jednou sklenicí vroucí vody. Výsledný čaj se vypije po celý den.

Shrneme-li, konstatujeme, že zlepšení imunity doma s lidovými prostředky je docela proveditelný úkol. Můžete jíst zdravé a chutné potraviny, nápoje infuze nebo odvar bylin, použijte recepty založené na zázvor, mumiyo, propolis. Hlavní věcí pro dobrou imunitu je dodržovat správný životní styl, být důsledný a nezapomínat se setkat každé ráno s dobrou náladou.