Přehled 75 léků na nachlazení: jak si vybrat účinný lék pro dospělé

I přes zdánlivou nevinnost nachlazení, nemocný člověk mu dává spoustu nepohodlí - není možné dýchat, mluvit, mít dostatek spánku, plně vykonávat domácí a pracovní povinnosti.

Chronické kongesce vede ke změnám hlasu, rozvoji hypoxie mozku, komplikacím bakteriálních infekcí a dalším problémům. Naštěstí farmaceutický trh dnes nabízí spoustu léků na boj proti přetížení nosu, ale ne mnoho lidí ví, jaký lék na nachlazení si vybrat a jak jej správně používat.

Stojí za to zvážit, že výskyt sliznice z nosu je způsoben reakcí na invazi virů, bakterií, hub, alergenů a jiných patogenů. Také rýma může být vazomotorická (vyskytují se při hormonálních poruchách a problémech s autonomním nervovým systémem) a léky (v důsledku zneužití vazokonstrikčních kapek).

Jaké léky budou potřeba k vyřešení konkrétního problému - řekne doktor, po podrobném vyšetření. Dnes budou podrobně popsány existující třídy finančních prostředků z chladu, jako faktografické informace.

Vazokonstrikční léčiva

Jedním z příznaků rýmy je nadměrná dilatace epiteliálních cév, které lemují nosní průchody, na pozadí tkáňového edému - to jsou důvody přetížení.

Je možné vybrat si nenákladný lék na nachlazení z vasokonstriktorové skupiny samostatně, za předpokladu, že se přetížení neobtěžuje déle než týden a rýma nezpůsobí žádné podezření na bakteriální nebo alergickou formu, jinak bude vyžadována jiná léčba.

Ve vazokonstrikčních prostředcích jsou obvykle přítomny složky jako oxymetazolin, nafazolin, xylometazolin, fenylefrin a další, které ovlivňují adrenalinové receptory v periferních kapilárách a zúží je.

Tímto účinkem opuch epitelu ustupuje, nosní průchody jsou zbaveny hlenu a dýchání je obnoveno.

Nejúčinnější léky jsou následující skupiny:

Na bázi nafazolinu - Sanorin, Naftazinum, Nafazolin-Ferein. Účinek po injekci nebo injekci nastříkáním nastává po 3-5 minutách a trvá až 6 hodin. Nedoporučuje se aplikovat tyto kapky na děti do 3 let, aby se zabránilo podráždění sliznice a deprese centrálního nervového systému.

Na základě Xylometazolin - Galazolin, Otrivin, Xymelin, Tizin Xylo. Léky v této skupině jsou ekonomické a bezpečné, mají také delší dobu trvání až 12 hodin v řadě. Pro dospělé pacienty se kapky a spreje vyrábějí v koncentraci 0,1%, pro děti - 0,05%.

Na bázi oxymetazolin - Nazivin, Nazol Advance, Oxymetazolin. Léky této skupiny působí proti přetížení 6-8 hodin v řadě a jejich pohodlí spočívá v přesné dávce určené pro různé věkové skupiny pacientů. Děti do 1 roku věku se doporučuje pohřbít 0,01% lék, kapky v rozmezí od roku do 6 let jsou vhodné kapky obsahující 0,025% účinné látky a dospělí jsou léčeni v koncentraci 0,05%.

Dobrým účinkem jsou preparáty na bázi tramazolin, například Lasolvan Reno. Tento nástroj nedráždí sliznice a šetří z přetížení po dobu 8-10 hodin.

Populární jsou také kapičky obsahující fenylefrin - Nazol Kids a Nazol Beby, určené pro děti od 6 let a od narození do 6 let.

Některá léčiva kombinují kombinaci několika účinných látek, například tramazolin a fenylefrin (Adrianol), nafazolin a antazolin (Sanorin Analegin), fenylefrin a dimetinden (Vibrocil).

Nedoporučuje se používat vazokonstrikční činidla po dobu delší než 5 dní v řadě, bez předchozí konzultace s lékařem, protože rýma může být způsobena alergickým nebo bakteriálním patogenem, v tomto případě léčba jednoduchými kapkami nedává požadovaný účinek a přispěje k přechodu rýmy na chronickou formu.

Více informací o této skupině léků pro dospělé - přečtěte si v tomto článku, je zde uveden seznam dětských vazokonstrikčních kapek podle věku.

Antibakteriální léčiva

Antibakteriální léky na nachlazení jsou určeny k úlevě od mikrobiální infekce, která způsobila rýmu, stejně jako k léčbě jejích komplikací (sinusitida a sinusitida).

Důsledky infekční rýmy také vyžadují jmenování antibiotik ústy nebo injekcí, pokud nebudou komplikace, postačí lokální aplikace sprejů a aerosolů s antibakteriálním účinkem.

Nejúčinnější lékaři zvažují následující léky:

Léčivo ve formě spreje, které obsahuje antibakteriální složku framycetin. Nástroj účinně zastavuje reprodukci a růst patogenních mikrobů, předepisuje se pro infekce horních cest dýchacích.

Před injekcí přípravku Isofra by se nosní průchody měly očistit od hlenu a opláchnout fyziologickým roztokem, poté se lék vstříkne do každé nosní dírky 1-2krát, třikrát denně.

Nedostatek pozitivního účinku naznačuje, že patogen je vůči účinné látce rezistentní a léčivo musí být nahrazeno.

Účinně bojuje se zánětem v nose díky účinným látkám neomycinu a polymyxinu.

V ORL praxi se tento lék proti nachlazení používá k léčbě sinusitidy a otitis různých etiologií, injekce se provádí 2-3krát denně pro děti a 4-5krát pro dospělé.

Nelze použít antibiotikum k inhalaci, protože to způsobí těžké alergie.

Aerosol na bázi fusafunginu. Předepisuje se u sinusitidy, sinusitidy a dalších infekcí ORL orgánů.

Stříká se několikrát denně, pozitivní účinek se dosahuje po několika hodinách. Má výrazný účinek proti plísním a bakteriím, má antimikrobiální účinek.

Při nachlazení se léčivo podává dvakrát denně, s 1 inhalací do každé nosní dírky, přičemž léčba trvá ne déle než 7 dnů.

V roce 2016 byla léčba přípravkem Bioparox přerušena, protože účinná látka zvýšila pravděpodobnost bronchospasmu u pacientů. Proto je nutné zvolit jeho protějšek. V tomto článku naleznete seznam devíti léků s podobnými účinky.

Je třeba mít na paměti, že každý z těchto léků má své vlastní kontraindikace a zkřížené reakce s jinými léky předepsanými pro léčbu rýmy. Proto se nedoporučuje jejich nezávislé použití, aby se předešlo předávkování a vedlejším účinkům.

Antihistaminika

Alergická rýma se vyskytuje jako reakce organismu na pronikání dráždivých látek do nebo na povrch sliznic po prodlouženém kontaktu.

Symptomy jsou pozorovány u pacientů trpících alergickými reakcemi na potraviny, léky, domácí chemikálie, prach, zvířecí lupy, pyl rostlin.

Není to tak snadné vybrat si účinný lék na běžné nachlazení alergické povahy, měl by být předepsán lékařem po vyšetření a identifikaci dráždivého.

Mezi těmito léky lze rozlišit:

Alergodil - sprej obsahující azelastin. Blokuje receptory histaminu, snižuje svědění a pálení v nose, eliminuje kýchání a rinorea.

Účinek léčiva se projeví 15 minut po zavedení do nosních průchodů a trvá až 12 hodin.

Tizin Allergy - obsahuje levoblastin, látku s antihistaminickým účinkem. 5 minut po postřiku pomáhá snižovat svědění, množství sliznic, zbavení se přetížení a otok sliznice.

Cromohexal je lék na alergickou rýmu na bázi kyseliny kromoglicové. Je vhodnější pro prevenci sezónní rýmy, protože dobrý účinek aplikace je patrný po několika dnech. Injikován do každé nosní pasáže 1 dávka obsahující 2,8 mg účinné látky, až 6krát denně, v závislosti na závažnosti symptomů.

Vibrocil - sprej obsahující fenylefrin a dimetinden, má komplexní účinek proti běžnému nachlazení a alergiím. Účinně eliminuje otoky nosní sliznice a vedlejších nosních dutin, aniž by působil na funkci ciliárního epitelu. Je to dobrý lék na chronickou rýmu a je také používán po chirurgických zákrocích na ORL orgánech.

Sanorin Analegin - nazální aplikace na bázi nafazolinu a antazolinu. Má výrazný účinek proti otoku, svědění a pálení v nose, eliminuje kýchání a rinorea. Účinek nastává 10 minut po postřiku na sliznici a trvá přibližně 6 hodin. Je indikován pro rinitidu různých etiologií, zejména alergických.

Předávkování antihistaminiky způsobuje ospalost, depresi vědomí, výrazné alergické reakce a další nebezpečné vedlejší účinky, proto by měly být používány pouze tak, jak je předepsáno lékařem a přísně v uvedených dávkách.

Antivirová léčiva

Tato skupina léků na rýmu se používá v případě oslabené imunity, pokud jsou nutná preventivní opatření proti infekci respirační infekcí.

Aktivují aktivní buňky imunitního systému, což vám umožňuje zastavit množení virů a usnadnit průběh onemocnění, pokud již začala.

Nejoblíbenější a nejúčinnější prostředky pro virovou rýmu:

K dispozici ve formě prášku, který musí být zředěn převařenou vodou na značku na skleněné ampulce nebo nosní kapky.

Zvyšuje obranyschopnost, aktivuje lokální imunitu, zastavuje reprodukci virů.

Interferon by neměl být používán více než jednou za šest měsíců, jinak tělo nebude produkovat svůj vlastní interferon a zůstane bez infekcí.

Pro intranasální použití je k dispozici ve formě masti a gelu. Nástroj musí být aplikován na sliznici nosních cest až čtyřikrát denně, což zajistí lokální boj proti virům a zvýšení imunity.

Díky kyselině askorbové a lidskému interferonu v kompozici nejen zastavuje reprodukci mikroorganismů, ale také urychluje proces hojení.

Prášek pro přípravu kapalného roztoku typu interferonu.

Způsobuje destrukci virových buněk, zvyšuje rezistenci hlenu k zavedení patogenních mikroorganismů.

Dávka je stanovena lékařem, léčivo se podává 1 krát denně.

K účinku protivirových léků bylo vysloveno, že stojí za to začít jejich užívání v počáteční fázi onemocnění, kdy se objeví první příznaky běžného nachlazení, a ne když onemocnění trvá 4-5 dnů.

V těchto případech však také pomáhají urychlit léčbu, pokud nedošlo k překrytí bakteriální infekce.

Hormonální léky

Použití hormonálních látek pro rinitidu vzhledem k závažnosti jejího výskytu a potřebě zavést další množství kortikosteroidů produkovaných lidskými nadledvinami přes nosní sliznici.

Vzhledem k imunosupresivním, desenzibilizačním a protizánětlivým účinkům tyto léky rychle zmírňují chronickou a obtížně tekoucí rinitidu různých etiologií.

Používají se při léčbě celoročních a sezónních alergií, nosní polypózy, sinusitidy a sinusitidy.

Následující spreje jsou významnými zástupci hormonálních nosních prostředků:

 • Fliksonaze ​​- přípravek pro místní použití na bázi flutikazonu. Má výrazný antialergický a protizánětlivý účinek. Je určen pro děti od 4 let a pro dospělé, těhotné ženy ji užívají po předepsání lékařem.
 • Nasonex - dávkovaný aerosol obsahující mometason. Bojuje s rýmou alergické a vazomotorické povahy, eliminuje otoky sliznice, zastavuje vylučování sliznic v nose, uvolňuje svědění, kýchání, pálení.
 • Beconaze ​​- sprej na bázi beklomethasonu. Používá se při závažném zánětu sliznice nosní sliznice a příznacích alergické rýmy, používá se nejen k léčbě, ale také k prevenci sezónní senzibilizace.
 • Nasobek - aerosol, který obsahuje beklometason. Představen pouze intranasálně, má silný protizánětlivý a antialergický účinek. Předepisuje se pacientům starším 6 let.
 • Aldecine, analog sprejů na bázi beklometasonu, se úspěšně používá k léčbě alergické rýmy (sezónní i celoroční, s obdobím remise a exacerbací). Není určeno dětem mladším 6 let a kojícím matkám, během těhotenství, o nutnosti užívání rozhoduje lékař.

Mnoho pacientů, kteří se dozvěděli o hormonálních složkách, které tvoří nosní spreje, se obávají vedlejších účinků a komplikací.

Je nutné vyjasnit, že lokální aplikace minimalizuje vstřebávání do krve a systémový účinek na minimum, takže riziko komplikací prakticky neexistuje, s výjimkou předávkování lékem.

To je nejlepší náhrada za vasokonstriktorové léky pro běžné nachlazení dnes. Podrobný popis této skupiny léků a rysy jejich použití naleznete v tomto článku.

Ne vazokonstrikční činidla

Vzhledem k tomu, že ucpání nosu je hlavním společníkem běžného nachlazení, téměř všichni pacienti, aby zmírnili svůj stav, okamžitě přejdou do lékárny na vazokonstriktor, a to bez doporučení lékaře, nekontrolovatelně a bez pozorování dávkování.

Dlouhodobé užívání takových činidel, zejména s nespecifickou formou rýmy, vede ke komplikaci ve formě zdravotního chladu (v závislosti na vasokonstrikčních kapkách).

V důsledku toho kapiláry nosu ztratí schopnost vrátit se do svého obvyklého stavu a použití vazokonstriktorových prostředků nepřinese úlevu, naopak, po skončení akce se cévy dále rozšiřují.

K záchraně pacienta z takového stavu předepisují lékaři léky s opačným účinkem.

Všechny z nich mají hormonální základ, ale umožňují odstranit symptomy lékařské rýmy v počátečních stadiích, kdy ještě není nutný chirurgický zákrok:

Tyto léky vedou nejen k vaskulárnímu tónu nosu, ale také ke zlepšení vstřebatelnosti a účinku prostředků používaných pro komplexní terapii rýmy.

Používejte je s opatrností u pacientů s alergickou predispozicí, v takovém případě lékař a lékař.

Roztoky mořské soli z nachlazení

Nejvhodnějším lékem na nachlazení v jeho počátečním stadiu je fyziologický roztok. Všichni lékaři říkají pacientům, že s prvními příznaky rýmy byste neměli okamžitě používat vazokonstriktor a jiné léky, musíte se nejprve pokusit o mytí běžnou stolní solí nebo připravit roztok mořské soli zakoupený v lékárně.

Tento postup pomůže ztenčit hlen, který se nahromadil v nosních průchodech, vyvedl jej a také dezinfikoval sliznici.

K přípravě roztoku je třeba vzít 1 čajovou lžičku mořské soli, zcela ji rozpustit ve sklenici vařené vody a prát alespoň 2-3 krát denně.

Můžete přidat několik kapek citrónové šťávy, bude stimulovat místní imunitu a zvýšit odolnost organismu vůči nachlazení.

Pokud nechcete připravit řešení sami, můžete si zakoupit hotový izotonický přípravek ze seznamu níže v lékárně:

 • Aqua Maris - ve svém složení obsahuje vodu z Jaderského moře, díky které lék pomáhá normalizovat fungování ciliárních buněk, snižuje viskozitu sekrecí, odstraňuje alergeny, bakterie a viry z nosní dutiny, čistí tkáň a snižuje opuch. Také v prostředku obsahuje užitečné prvky hořčík, chlor, sodík, vápník a další.
 • Marimer je izotonický roztok mořské vody, který se používá k léčbě a prevenci infekcí ORL, alergické rýmy, akutních bakteriálních patologií nosu a vedlejších nosních dutin. Umožňuje odstranit z povrchu sliznice škodlivé látky (viry, bakterie, alergeny), zachránit osobu před kongescí a nadměrnou produkcí hlenu.
 • Dolphin je přípravek ve formě prášku, který se po smíchání s převařenou vodou používá k mytí nosu. Kromě mořské soli obsahuje dogrose a extrakty z kořenů lékořice, které poskytují ztenčovací, protizánětlivý, antimikrobiální a imunomodulační účinek. Proplachovací systém je vybaven pohodlnou tryskou, která reguluje průtok roztoku do nosní dutiny a nevyvolává nadměrný tlak.

Úspěšně se používají i léčba isotonických roztoků rýmy Humer, Aqualor, Rinostop Aqua a dokonce i jednoduchý chlorid sodný (fyziologický roztok).

Pro potírání rýmy je nutné nos pravidelně opláchnout a v případě potřeby použít další látky, aplikovat je po aplikaci fyziologického roztoku (tím se zvýší jejich vstřebatelnost a účinnost).

Léčí na rýmu esenciálními oleji

Některé prostředky pro léčbu rýmy obsahují ve složení esenciálních olejů rostlin s antimikrobiálním, protizánětlivým, imunomodulačním a antivirovým účinkem.

Kromě těchto funkcí pomáhají přírodní estery změkčit a obnovit sliznici nosních cest, aby se zabránilo nadměrnému podráždění.

Je třeba podrobněji říci o několika zástupcích takových léků:

Obsahuje výtažky z eukalyptu, borovice a jedle, jakož i pomocné látky thymol, guaiazulen a vitamin E.

Kapky dokonale odstraňují edém tkáně, usnadňují dýchání, přispívají k ředění hlenu, mají protizánětlivý účinek.

Vitamin E je složka, která obnovuje poškozenou sliznici, urychluje jejich regeneraci a má antioxidační účinek. Kapky se používají iu dětí a těhotných žen, což svědčí o jejich bezpečnosti a netoxii.

Jedná se o kapky, podobné složení a působení na lék Pinosol, ale stojí mnohem méně (asi 40 rublů), což z nich činí účinný a levný prostředek k boji proti rýmě.

Rostlinné extrakty, které jsou součástí, nezpůsobují závislost, takže mohou být používány poměrně dlouhou dobu.

Nebezpečné produkty obsahující eukalyptový olej jsou určeny pouze pro alergiky, u nichž může dojít k neočekávané reakci na užívání přípravku Eucalyptus. Proto je před použitím nutné konzultovat s alergikem.

Jedná se o kapky s kombinovaným účinkem, které mají vazokonstrikční a změkčující účinek.

Nástroj také účinně odstraňuje opuch sliznice, působí na patogenní mikroorganismy a způsobuje jejich smrt.

Mnozí pacienti hodnotili obnovení epitelu nosu a silný antimikrobiální účinek během užívání léčiva.

Sprej na bázi oxymetazolinu s přídavkem eukalyptolu (koncentrovaný eukalyptový extrakt). Oxymetazolin má dlouhodobý účinek, usnadňuje dýchání po dobu 12 hodin v řadě a rostlinný extrakt bojuje proti reprodukci virů a bakterií v nosní dutině, zmírňuje záněty, vylučuje viskózní sekreci a přispívá k jejímu vylučování.

Lék má silný účinek, takže jej nelze používat déle než 3 dny v řadě.

Přípravky na nachlazení na bázi éterických olejů - to je dobrá pomoc při léčbě onemocnění. Pro nejlepší účinek je však nutné předběžně stanovit typ patogenu a diferencovat rýmu z alergických nebo vazomotorických, protože v tomto případě nebude stačit odstranit přetížení.

Fytopreparace

Takzvané prostředky přírodního původu, přispívající k rychlé eliminaci příznaků rýmy. Většina farmaceutických léčiv má chemický základ, s výjimkou těch, které obsahují eukalyptové extrakty a esenciální oleje (popsané výše).

Tinktury

K bezpečnému a účinnému vyléčení rýmy můžete použít odvarů a tinktur rostlin s protizánětlivými a imunomodulačními účinky. Mezi tyto nástroje patří:

 • Měsíček je bylina s výraznými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi, používá se k léčbě virové a bakteriální chladu, rostlina má také léčivý a regenerační účinek na nosní sliznici;
 • eucalyptus - zvyšuje odolnost organismu díky aktivaci lokální imunity, má antimikrobiální vlastnosti, ředí a odstraňuje hustý hlen z nosní dutiny;
 • Ľubovník bodkovaný - bojující s reprodukcí patogenní flóry v nose, odstraňuje stagnaci hlenu, usnadňuje dýchání, snižuje zánět, zvyšuje také odolnost organismu;
 • Aloe a Kalanchoe - šťáva z těchto rostlin je již dlouho používána jako prostředek boje proti rýmě, snižuje zánět, zvyšuje lokální imunitu, urychluje obnovu poškozených tkání sliznice;
 • Badan Plate - kořeny rostliny jsou úspěšně používány jako lék na nazální kongesci bez rýmy, v zanedbávané nebo chronické formě. Prášek se připravuje na bázi suché suroviny pro instilaci do nosní dutiny;
 • Ephedra je dvouprstý - založený na této léčivé rostlině, nosní kapky jsou vyrobeny, se silným vazokonstrikčním účinkem.

Tabletová forma

Kromě lokální aplikace přírodních extraktů léčivých rostlin lékaři předepisují rostlinné přípravky ve formě tablet, například Zinnabsin.

Tento homeopatický lék se používá i při sinusitidě způsobené bakteriální infekcí, zmírňuje záněty, snižuje vylučování hlenu v dutinách, usnadňuje dýchání a zlepšuje lokální imunitu.

Mezi homeopatické léky určené k léčbě rýmy patří:

 • Euphorbium Compositum - kapky a spreje pro lokální léčbu rýmy, dokonce i v komplexních a zanedbávaných formách, doprovázené suchostí a atrofií sliznice. Léčivo nemá vazokonstrikční vlastnosti, léčí příčinu běžného nachlazení, takže jeho použití je dlouhodobé.
 • Rinitol Edas-131 - čistí nosní průchody z viskózního a hustého hlenu, působí jako prostředek prevence komplikací běžného nachlazení.
 • Delufen je sprej bezpečný pro léčbu pacientů všech věkových kategorií. Má aktivitu proti virům, bakteriím a alergenům, léčí i chronické formy rýmy.
 • Aflubin-Naza - sprej z rýmy, sinusitidy a sinusitidy. Skládá se ze složek rtuti, takže použití přípravku je kontraindikováno u pacientů mladších 12 let a trpících abnormalitami štítné žlázy.

Léčba rýmy s fytopreparacemi způsobuje mnoho kontroverzí, a to jak mezi lékaři, tak pacienty, úspěšně pomáhají někomu vyrovnat se s chladem, pro některé lidi jsou k ničemu.

Lék však již dlouho přiděluje homeopatii do samostatného oboru vědy, který opět potvrzuje účinnost správně předepsané a podané léčby.

Léky pro inhalaci

Léčba rýmy inhalátorem je účinná, bezpečná a bezpečná. Pokud se použije nebulizátor, přípravky budou vyžadovány bez obsahu éterických olejů a suspendovaných částic, protože když vstupují do dýchacích orgánů, ucpávají průdušky průdušek a způsobují jejich obstrukci.

Pro inhalaci ultrazvuku se používají následující skupiny léčiv:

Solné roztoky - účinně čistí nosní dutinu viskózního hlenu, mají dezinfekční a protizánětlivý účinek. Pro nebulizer je vybrán chlorid sodný (fyziologický roztok), stejně jako izotonické léky pro lékárny - Aqua Maris, Marimer, Humer, Aqualor, Dolphin. Přečtěte si více o tom, jak a s jakým lékem provádět postup s nebulizátorem zde.

Alkalické roztoky - stolní minerální voda Yessentuki, Borjomi, Narzan se úspěšně používá k odstranění příznaků rýmy. Umožňují sinusům zbavit se tlustého tajemství, zředit hnisavé hmoty bakteriálními infekcemi, sloužit jako prevence běžného nachlazení různých etiologií.

Antimikrobiální roztoky - jsou předepsány pro léčbu bakteriální rýmy. Aplikujte léky Furatsilin, Tobramycin, Dioksidin, Fluimutsil. Tyto prostředky zředily hlen, a pak přispívají k jeho šetrnému odstranění z nosních průchodů a dutin, mají dezinfekční účinek.

Imunomodulátory - umožňují zvýšit odolnost organismu a zvýšit lokální imunitu. V inhalátoru můžete použít léky Cycloferon, Gripferon, Interferon.

Antialergické léky - s nachlazením, způsobené senzibilizací a doprovázenou krátkým dechem, předepsanými léky Berotek, Berodual, Ventolin. Uvolňují otoky nosní sliznice, hrtanu a průdušek, usnadňují dýchání.

Parní inhalace může být provedena pomocí roztoku soli a vody (k dezinfekčnímu účinku je přidáno několik kapek jódu), esenciálních olejů thujy, jedle, borovice, levandule, rakytníku, máty. V tomto článku jsou popsány všechny typy rýmy a přípravky pro jejich chování.

Shrňte

Jak je vidět, existuje mnoho léků pro léčbu rýmy. Který z nich si vybrat, je nejen obtížné, ale také nebezpečné určit sami, protože každý lék musí být schválen lékařem před použitím.

Zvláštní pozornost by měla být věnována lidem, kteří jsou náchylní k alergiím a kteří jsou nuceni používat antihistaminikum a hormonální nosní drogy, tyto skupiny léčiv vyžadují vždy lékařský předpis a dodržování předepsaných dávek.

Jedinými prostředky, které lze bez obav použít, jsou roztoky mořské soli a přírodní složky rostlin, ale jejich použití by mělo být zastaveno, pokud není pozitivní účinek po dobu 1-2 týdnů, a pak kontaktujte lékaře ORL.

Nejlepší kapky z chladu - TOP-10

Rýma není smrtelná, ale je schopna přinést spoustu problémů. Obstrukce nosu a nosu narušuje práci a spánek. Snažíte se zbavit obou, často narazíte na neúčinné léky. Zvažte nejlepší kapky z nachlazení, které je vhodné použít v určitých situacích.

Existuje mnoho řešení tohoto problému. Vzhledem k individuálním vlastnostem každé osoby bude nejlepší lék. Navíc se postupem času mění situace - to, co včera pomohlo, může být dnes k ničemu. Proto musíte být v informacích all-ozbrojených - připravit předem zkoumáním klasifikace drog.

To je přesně klasifikace s příklady léků. V každé z deseti kategorií svých oblíbených, kteří si zasloužili pozitivní pověst díky vysoké účinnosti.

1 - vasokonstrikční kapky

Toto je nejoblíbenější kategorie. Princip působení je založen na zúžení krevních cév v nose. Výsledkem je, že po určitou dobu zmizí otok sliznic - nos je schopen normálně dýchat. Tato třída je dále rozdělena do 4 podkategorií v závislosti na převaze určité látky.

Vazokonstrikční kapky rozvětvené do skupin obsahujících:

 • xylometazolin;
 • nafazolin;
 • oxymetazolin;
 • fenylefrin.

Nejběžnějšími přípravky Xylometazolinu jsou Galazolin a Farmazolin. Nejvíce populární “Naphthyzinum” a “Sanorin” patří k nafazolinovým kapkám. Oxymetazolinovou skupinu představuje "Nazol", "Rinazolin", "Nazivin".

Samostatná podkategorie je založena na fenylefrinu. Na základě této látky uvolňuje dětem kapky z nachlazení. Spreje se nedoporučují pro kojence, protože jejich nosní dutina pro to není dostatečně vytvořena. Mezi nejběžnější a nejúčinnější léky tohoto druhu patří "Nazol Baby" a "Vibrocil".

2 - hydratační kapky

Ve skutečnosti se nejedná o léky. Úkolem těchto kapek - zvlhčování sliznice. Kapky podporují rychlejší a účinnější oddělení nahromaděného hlenu. Největšího účinku je dosaženo použitím těchto nástrojů ve spojení s dalšími terapeutickými přípravky.

Hydratační kapky jsou vyráběny na bázi mořské vody nebo vody z minerálních zdrojů. Složení pomocných prostředků soli a různých stopových prvků. Komponenty normalizují práci žláz a přispívají k aktivnějšímu pohybu řasy sliznice.

Na rozdíl od mnoha jiných prostředků je lze použít téměř bez omezení. Stejné vazokonstrikční léky se nedoporučují déle než jeden týden - jinak existuje závislost, účinnost se prudce snižuje, sliznice se stává přehnanou. Hydratační kapky nevedou k nežádoucím účinkům. Doporučuje se aplikovat v případě, že nedochází k otoku, ale jen k hojnosti hlenu.

Mezi účinné zvlhčovače:

3 - kapky pro alergie a edémy

Pro zvýšení účinku konvenčních vazokonstrikčních míst přidávají složky, které zmírňují alergické a edematózní symptomy. Největší prospěch z těchto prostředků bude mít osoba trpící alergickou rýmou. Někdy je vhodné aplikovat je na nachlazení.

Alergické kapky tohoto typu:

 • Sanorin-Analegin. Česká droga je účinná, ale je nežádoucí ji používat déle než týden. Navíc, pokud je to možné, je lepší ji aplikovat před spaním. Kapky způsobují ospalost a zpomalují reakci, takže pro alergiky nebude snadné se probudit.
 • "Vibrocil". Výše uvedený lék, který je často předáván dětem, pomáhá dobře v případech souvisejících s účinky alergií. Přípravky švýcarského výrobce se prodávají jak ve formě kapek, tak ve formě spreje a gelu.

4 - hormonální léky

U závažných onemocnění způsobených alergiemi je prokázáno použití látek s hormonálními složkami. Lze je však použít pouze po schválení odborníkem. Nekontrolovaná konzumace léků vede k potlačení imunitní obrany nosní sliznice. Výsledkem je vynikající mikroflóra pro bakterie.

 • Beconaze. Platí od 6 let.
 • "Fliksonaze." Nižší věková hranice - 3 roky.
 • "Nazonex". K dispozici ve formátu spreje. Hmotný efekt - po půl dni. Lze použít od 3 let.
 • "Nasobek." Další účinný nástroj, který bude užitečný pro dítě od 6 let.

5 - antimikrobiální činidla

Pokud je vazokonstrikce malá a antimikrobiální účinek je nutný, následující nosní přípravky se dostanou na záchranu:

 • "Pinosol". Tam jsou kapky, spreje, masti, krémy a dokonce i kapsle. Ve směsi - kombinace různých rostlinných olejů. Zvláštností tohoto nástroje je, že není návykový a dobře zvládá viry a bakterie.
 • "Dr. Theis Nazollin." Vyrábí se na bázi xylometazolinu. Spolu s tím, jako jedna ze složek - eukalyptový olej, který má antimikrobiální účinek.
 • "Bactroban". Pokud kapky nejsou to, co potřebujete, zkuste masti. Jen si nemůžete zaměňovat s podobným nástrojem určeným pro boj s kožními chorobami. Důvodem pro rozmazání sliznice - dlouhý výtok z nosu a výskyt hnisavého výboje. Hlavní složka je charakterizována aktivitou proti stafylokokům.

6 - antibakteriální látky

Důvody pro použití takových kapek jsou zánět dutin čelisti nebo přidání bakteriální flóry, které jsou výsledkem běžného nachlazení. Nejlepší z těchto léků nejsou kapky z sinusitidy, ale aerosoly. Mezi nimi jsou:

Pokud se rýma stane důsledkem vývoje virové infekce, měli byste vyhledat pomoc ze speciálních prostředků. Pomáhají dobře v počáteční fázi onemocnění. Drogy aktivně bojují s viry díky mocným složkám, které jsou vytvořeny pomocí genetického inženýrství a izolovány z krve dárců.

Doporučuje se používat jako profylaktika - pokud se objeví hrozba infekce. Pokud jde o léčebné použití, je žádoucí začít s přípravami s prvními příznaky.

Populární a účinné kapky tohoto typu - "Grippferon". Řešení není příznivé pro závislost a nevede k výskytu kmenů, které jsou rezistentní vůči léčivu. Pomocí kapek můžete zkrátit dobu trvání onemocnění o polovinu.

8 - na bázi stříbra

Kapky, které obsahují stříbro, pomohou snížit zánět, eliminovat nadměrně prodloužený rýma nebo mají antiseptický účinek. Stejně jako v jiných případech je lepší aplikovat je na začátku vývoje nosního problému. Mezi efektivní prostředky patří:

 • "Collargol" - dostupný ve formě 2% roztoku;
 • "Protargol" - je vyroben v podobném formátu.

Oba produkty obsahují koloidní stříbro. Poté, co se látka dostane na zanícenou nosní sliznici, pleti hlen. Vyznačuje se protizánětlivým účinkem.

9 - homeopatické kapky

Nejoblíbenější a nejúčinnější prostředky této kategorie jsou:

Mají komplexní pozitivní vliv na tělo - eliminují viry, zmírňují otok, zvyšují imunitu. Často se používají jako prostředek k řešení běžného nachlazení způsobeného ARVI. V akutní fázi onemocnění v prvních několika hodinách se doporučuje, aby kapky byly instilovány každých 15 minut.

Homeopatické léky mohou být účinné, ale musíte vybrat léky a dávky individuálně. Proto navzdory logickému úderu léků v seznamu nemusí mít požadovaný účinek, pokud k tomu přispívá tělo určité osoby.

10 - zeleninové kapky

V takových fondech patří různé esenciální oleje. Nejčastějšími přísadami jsou máty peprné a mentol. Druhá složka není schopna eliminovat edém, ale díky svému účinku na studené nosní receptory usnadňuje dýchání.

Mezi nejběžnější prostředky - Sinupret. Tento lék má kombinovaný účinek - snižuje zánět, ředí sputum, zvyšuje schopnost sliznice odolávat patogenním agens.

Shrneme to. Nejlepší kapky z nachlazení jsou ty, které jsou „naostřeny“ pro specifický problém a pro specifický organismus. Jsou zapotřebí odborné rady a experimenty. Mimochodem, někteří lidé jsou dokonale nápomocni kapkami v nose z alergií - jiní. Stává se také, že efektivní nástroj přestane být. Abychom vám pomohli - zdravý rozum a výše uvedený seznam léků.

Nejlepší a nejúčinnější léky na běžné nachlazení a nazální kongesce. Lidové metody

Rýma (v medicíně - "rýma") se objevuje jako výsledek edému nosní sliznice v důsledku pronikání patogenních mikroorganismů.

V těle začíná boj proti bakteriím nebo virům a v důsledku toho se v nose vyvíjí zánětlivý proces. Jak se léčit a jaké jsou nejlepší lidové prostředky pro běžné nachlazení a nazální kongesce, které byly v praxi testovány více než jednou, mohou přijít na pomoc?

Řekněte ne studené: účinné léčby.

V prvních dnech rýmy, doprovázené hojným výtokem čistého hlenu a kýcháním. Ve druhé fázi způsobuje edém ucpání nosních průchodů.

Třetí fáze je charakterizována uvolněním hnisavého exsudátu žlutozeleného odstínu, který je spojen s vysokým obsahem leukocytů, které bojují s virem nebo infekcí.

Mnoho farmaceutických produktů nepomáhá vyléčit nachlazení, ale přispívá pouze k odstranění edému, to znamená, že eliminuje přetížení. Člověk dýchá jednodušší a neochotně často tento nebo tento lék používá, což vede k závislosti.

Není divu, že terapeuti zakazují více než 4-5 dní používat stejný nástroj. Z těchto důvodů se mnoho lidí snaží vyléčit sami pomocí tradičních metod.

Chladné léky doma

Pokud se příznaky rýmy objevily, mytí s fyziologickým roztokem nebo mořskou vodou pomáhá. Tyto nástroje vymyjí všechny bakterie venku, zvlhčí nosní sliznici. Současně posilování imunitního systému, například při bujení boků nebo tinktury z česneku a citronu, můžete zabránit druhé fázi onemocnění - vzniku slizničního edému.

Efektivní domácí recepty na zimu na začátku

Parní inhalace s esenciálními oleji. Lze je zakoupit v lékárně nebo v internetovém obchodě. Například výrobky švýcarské firmy Just-Narin-Vivasan se ukázaly jako vynikající. Lze použít k inhalaci citrónového, pomerančového, eukalyptového oleje. Nejenže poskytují ohřívací a hydratační účinek, ale také přispívají k posílení imunity. Koupel nohou s hořčicí. Dělat jen při normální tělesné teplotě! Na 6-7 litrů teplé vody dát 1 polévková lžíce. Já hořčičný prášek, přidáním trochu soli a sody. Ihned po zákroku jdou do postele, nosí vlněné ponožky. Nezasahujte okamžitě do čaje s malinami, lipou nebo medem. Tato metoda nemůže být použita pro křečové žíly, vysoký krevní tlak, vaskulární, srdeční a ledvinové patologie. Oplach. Nedokončená čajová lžička mořské soli se vloží do teplé vody, přidá se 5-10 kapek jodu. Umyjte nos malou injekční stříkačkou. Tento postup poskytuje nejlepší výsledek, když roztok proniká z jedné nosní dírky do druhé. Trochu cvičení, a to bude získáno bez jakéhokoli dalšího úsilí. Zahřívání Zabalte vařená kuřecí vejce a vložte do bavlněného sáčku. Držte se střídavě, dokud se nevychladnou. Výlet do parní lázně. Pokud člověk netrpí hypertenzí, onemocněním ledvin a srdce, pomůže vám výlet do ruské lázně. Jak by se měl sušit, otírejte posvátnou směs směsí soli, medu, strouhaného křenu a ředkvičky ve stejném poměru. Mezi návštěvami parní lázně používejte čaj s malinami, melissou nebo šípkovým vývarem. Druhý den ráno nezůstanou příznaky rýmy. Žvýkací med hřeben. Několik minut pomáhá zmírňovat záněty v nosních dutinách (poté by měla být buňka vyplavena).

Nejlepší a nejúčinnější léky pro běžné přetížení nachlazení a nosu: video

Co dělat, když je nos naplněn?

Ve druhé fázi rinitidy se pacienti začínají stěžovat na těžké nepohodlí, které je vyvoláno edémem sliznic, který zabraňuje normálnímu dýchání. Někdy je zdravotní stav tak špatný, že musíte vzít bulletin od terapeuta a léčit několik dní doma. Nejlepší možností je kombinace léků předepsaných lékařem a populárních receptů:

Studené léky pro děti

Nebezpečí farmaceutických kapek a sprejů z nachlazení pro děti je, že jsou často návykové. Aby se tomu zabránilo, nepoužívejte stejný lék déle než 5 dnů. Lékaři předepisují tento nebo tento lék dítěti na základě etiologie onemocnění. Existuje několik typů:

  Hydratační kapky a spreje - "Aqualor", "Salin", "Snoop", "Aqua Maris". Používají se od narození, protože z mořské vody není škoda. Odstraňte nosní průchody z hlenu a škodlivých mikroorganismů. S rýmou, komplikovanou studenou nebo jinými průvodními onemocněními ORL (otitis, frontální sinusitida, sinusitida), jsou kombinovány s antibakteriálními nebo antivirotiky.

Domácí léčba u dětí

Obtížnost při léčbě rýmy u dětí spočívá v tom, že v raném věku nemohou nezávisle od nosu odstraňovat nos z hlenu (jednoduše řečeno, foukat nos). Asistentem může být taková léčivá rostlina jako Kalanchoe.

Pěstování v bytě není těžké. Pokud nemoc postupuje, měli byste do každé nosní dírky odkapávat několik kapek čerstvě vymačkané šťávy z listů Kalanchoe. Nejenže zmírňuje zánět při pravidelném používání, ale také čistí nosní cesty dítěte, čímž ho chrání před nepříjemnými pocity.

Směs šťávy Kalanchoe a čerstvého medu, odebraných ve stejných částech, také dokonale pomáhá dětem s rýmou, zejména pokud je podávána s teplým vývarem z Hypericum nebo meduňky.

Děti jsou ošetřeny mrkvou nebo řepnou šťávou. Měl by být instilován, předem zředěn převařenou vodou. Pokud zánět nosní sliznice ještě neprošel do třetí fáze doprovázené silnými sekrecemi, může být pro léčbu použit olej z rakytníku řeckého (dvakrát denně, 1-2 kapky v každém nosním průchodu).

Dokonale odstraňuje otok. Může být sklizeno v létě sám nebo zakoupeno v lékárně. Rakytníkový olej je uložen v chladničce, ale před každým použitím je lepší nalít několik kapek do vyhřívané lžíce.

Starší děti se doporučuje užívat inhalace. Existuje mnoho možností: někteří preferují páru čerstvě vařených brambor, jiní přidávají několik kapek esenciálního oleje (vařeného eukalyptu, jedle a máty) do vroucí vody.

Při zákroku je nutné být velmi opatrný, aby nedošlo k popálení sliznic a kůže obličeje, krku a rukou. Teplota páry, která má být přiváděna do bodu, ve kterém dítě bude sedět a klidně dýchat páru, aniž by zažila těžké nepohodlí.

Pediatři doporučují léčbu malých dětí nebulizátorem. Tato zařízení se prodávají ve specializovaných prodejnách zdravotnického vybavení.

Finanční prostředky z chladu pro těhotné ženy

Při přenášení plodu mnoho žen často trpí rýmou. Navíc, jeho etiologie není ošetřujícímu lékaři vždy jasná. Aby bylo možné provést přesnou diagnózu, je pacientovi předepsán test. Příčiny nemoci u těhotných žen mohou být různé: běžné nachlazení nebo ARVI, alergické reakce, poruchy v hormonálním systému těla.

Poté, co terapeut zjistil, co přesně ta rýma způsobuje, terapeut si vybere léčbu individuálně. Nejčastěji se upřednostňují kapky a spreje na bázi rostlin („Pinosol“), zvlhčující činidla (komplex Dolphin, Aqua Maris, Aqualor kapky).

Pokud je rýma způsobena nachlazení, lékař určitě předepíše "Grippferon" - tento nástroj se osvědčil při léčbě těhotných žen. Zvyšuje odolnost ženského těla vůči bakteriím, virům, infekcím.

V pokročilých případech lékaři předepisují vasokonstrikční kapky, i když jsou nežádoucí, protože někdy způsobují záchvaty hypertenze, křeče a jiné nežádoucí příhody, což nakonec vede k hypoxii plodu.

Proto je během těhotenství lepší občas používat takové prostředky nebo je vůbec nepoužívat, ale snaží se rychle vyléčit zima bezpečnými léky nebo tradičními metodami [Ads-pc-1] [ads-mob-1] k obsahu?

Jak se vypořádat s rýmou během těhotenství lidových prostředků?

Snažit se zbavit se rýmy během těhotenství, je důležité nezapomenout na těžké pití. Může to být odvar, bylinné čaje, přírodní šťávy, kompoty, ovocné nápoje, jednoduchá minerální voda bez plynu.

Nejbezpečnější metodou je propláchnutí dutin slabým roztokem soli nebo mořské vody. Čerstvě vymačkaná šťáva z jablka, řepy, mrkve také dokonale pomáhá překonat onemocnění.

Masáž může být použita jako pomůcka: měli byste tlačit na body u základny nosu. Tento postup má velký účinek. Nikdo během těhotenství nezrušil a nevdechl. Vařený česnek nebo cibule, eukalyptová tinktura, máta a meduňka, páry brambor - všechny tyto prostředky lze použít, ale pouze v případě, že žena nemá zvýšenou tělesnou teplotu.

Léky na léčbu rýmy: co to je?

Takový jev jako rýma způsobuje pacientovi velké nepohodlí. Všeobecný zdravotní stav se často zhoršuje, dochází k poruše. Člověk ztrácí čich, nemůže volně dýchat. To vše ovlivňuje výkon.

Každý pacient má otázku: jak se zbavit nachlazení v krátkém čase? V první řadě je důležitý správný výběr léků. Jaké jsou hlavní léky nabízené v lékárně?

 • Vazokonstrikční léky z nachlazení

Často, bez takových nástrojů prostě nemůže dělat, protože oni účinně zmírňují otoky sliznice, čímž stabilizují proces dýchání. Pokud Vám byl podán Xylen, Rinostop, Otrivin, víte, že nemohou být používány dlouho a častěji čtyřikrát denně.

 • Antivirová léčiva pro rýmu

Pokud se objeví rýma v důsledku vniknutí viru do těla, lékař předepíše kapky „Grippferon“ a „Oxolin“ jako mast. Tyto nástroje jsou účinné proti patogenům, protože obsahují interferon. Paralelně, předepsaný příjem antivirových pilulek uvnitř (“Rinza”, “Arbidol”, “Anaferon”, “Rimantadine”). Mnohé antivirotika pro rýmu se vyrábějí metodami genetického inženýrství.

 • Imunostimulační léky na rýmu

Nezbytné v počáteční fázi vývoje rýmy. Na jaře a na podzim lze předepsat v profylaktických dávkách, aby se předešlo studené zimě. Nejznámější z nich - IRS-19, "Immunal", "Imudon" (děti mladší 2 let jsou kontraindikovány).

Účinek těchto léků je zaměřen na aktivaci obranyschopnosti těla. Jedná se o "Otsikokoktsinum", "Viburkol" a další, recepce by měla být zahájena, všimnout si prvních příznaků nachlazení: jasný výtok z nosu, kýchání, spalování sliznic. Léčbu předepisuje homeopat.

 • Antihistaminika

Osoba může mít rýma z důvodu alergické reakce na prach, zvířecí lupy, domácí rostliny, pyl atd. V takových případech je pacientovi předepsán test na alergeny a podle jeho výsledků jsou zvoleny antihistaminika, například Nasobek, Fliksonaze, Nasonex ".

 • Antibakteriální činidla

Jinými slovy, místní antibiotika. Jedná se o takové léky jako "Izofra", "Bioparox". Oni nejsou absorbováni krví, ale velmi rychle zničit bakterie, které způsobily otok sliznice. Po několika dnech se člověk zotavuje.

Pomocné nástroje, které usnadňují odstranění hlenu z dutin ("Salin", "Snoop", "Aqualor"). Obvykle při výrobě využívají vodu z léčivých minerálních pramenů, bohatých na stopové prvky (Cu, Ca, Mg). Instalování těchto léků normalizuje aktivitu žláz nosní sliznice. Frekvence používání není omezena.

Nelze tvrdit, že jakýkoliv lék je účinnější při odstraňování běžného nachlazení než jiný. Přípravky se předepisují individuálně s ohledem na historii, věk a přítomnost průvodních onemocnění u pacienta.

Pokud jste vhodně léčeni doma a rýma nezmizí ani po 2 týdnech, měli byste okamžitě kontaktovat terapeuta. To pomůže chránit se před tak závažnými chorobami, jako je sinusitida, otitis media, frontální onemocnění, stejně jako identifikovat skutečnou příčinu onemocnění.

Často dochází k situacím, kdy je osoba neúspěšně léčena na rýmu antibakteriálními, antivirotiky a příčinou utrpení je alergie na domácí rostlinu.

Optimálním řešením v každé situaci je navštívit lékaře a kombinovat jím předepsanou terapii s recepty tradiční medicíny. Požehnej vám!

Lék na zimu: seznam nejlepších pilulek na zimu pro děti i dospělé

Tabletová forma léků proti nachlazení není populární. Pro léčbu léků používaly lokální účinky - nosní kapky. Rýma není nemoc: je to jen symptom, který naznačuje, že imunitní systém osoby není dobře nebo má infekci.

Většina moderních kapek je navržena tak, aby po určitou dobu zmírnila a odstranila symptomy, ale v kontextu boje proti příčinám nachlazení jsou nosní léky řádově méně účinné.

Jaké pilulky pít z chladu?

Jak si vybrat správné pilulky na zimu? Musíte přesně znát příčinu tohoto příznaku a podle toho zvolit vhodnou léčbu.

V lékařské praxi obvykle používají několik skupin léků, které jsou účinné proti chorobám, z nichž jedním z příznaků je chlad:

 1. Antihistaminika a protizánětlivé léky určené k neutralizaci alergických reakcí a tedy nachlazení dané etiologie.
 2. Antibiotika jsou antibakteriální léky, které ničí hlavní typy bakterií v nosohltanu.
 3. Antivirová léčiva, která jsou účinná proti většině typů virů ARVI.
 4. Homeopatické léky, které jsou tonické pro tělo a zvyšují hladinu interferonu v krvi, což zase spouští vnitřní ochranné a imunitní procesy v těle.

Než začnete s léčbou, ujistěte se, že jste si ověřili svou vlastní diagnózu u ORL specialisty a pak již začněte léčbu! Zvažte tedy nejoblíbenější a nejúčinnější pilulky proti nachlazení.

Sinupret

Tyto tablety se nejčastěji používají k léčbě nachlazení průdušek, plic a nosohltanu. K dispozici ve formě dražé, mají mukolytické, vykašlávací a protizánětlivé účinky. Sinupret se používá pro účinnou léčbu onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázených sputem, stejně jako další nástroj v léčbě sinusitidy, obsahuje extrakty z hořce, pohybující se, verbeny, bezinky, květy pupalky s šálkem.

Průměrná denní dávka tohoto léku pro dospělé je dvě tablety třikrát denně, pro děti od tří do šesti let - jedna tableta třikrát denně. Sinupret je kontraindikován u dětí mladších tří let! Vedlejší účinky této drogy jsou menší - ve vzácných případech dochází k zvracení, nevolnosti a pálení žáhy. Průměrná cena jednoho balíčku léků je asi 250 rublů (50 tablet).

Corisalia

Tento homeopatický lék obsahuje řadu aktivních extraktů-složek ve formě volných radikálů: cibule cibule, sabadilla, jasmínová žlutá, belladonna, bolesti zad, dvukhromisty draslíku. Léčivo je určeno ke snížení zánětlivých procesů těla s lokalizací v nosohltanu a dalších dýchacích orgánech, jakož i při komplexní terapii alergické a virové rýmy.

Tableta se používá sáním do úst. Maximální denní dávka je 12 tablet, doporučuje se užívat ne více než šest tablet denně jednu hodinu před jídlem. Průběh lékové léčby je určen na pět dní.

Korizaliya je kontraindikována u dětí mladších dvou let, těhotných žen, lidí trpících intolerancí fruktózy a malabsorpčním syndromem. Zpravidla droga nezpůsobuje vedlejší účinky: jedinou výjimkou jsou případy individuální intolerance na složky léku s výskytem alergických reakcí. Průměrná cena jednoho balíčku Korizaliya v lékárnách je asi 170 rublů (40 tablet).

Cinnabsin

Docela populární homeopatický lék s výrazným imunostimulačním a protizánětlivým účinkem. Používá se jako další léčba při léčbě dutin, otoků sliznic a úlevě od nosního dýchání.

Hlavními účinnými látkami léku jsou cinakar (lékařský sulfid rtuti), žlutý kořen, bichrom draselný, echinacea. Vezměte přípravek Zinnabsin pod jazyk, ne více než 12 tablet denně. Doporučená dávka pro děti je 4–5 tablet, pro dospělé 6–8 tablet. Hlavním vedlejším účinkem léku je zvýšené slinění, stejně jako extrémně vzácné kožní reakce (vyrážka). Může být používán dětmi od jednoho roku, kontraindikován u lidí s alergickými reakcemi na určité složky a trpících celiakií.

Průměrná cena jednoho balení tablet (100 kusů) je asi 350 rublů.

Coldact

Tento komplexní přípravek na bázi chlorfeniramin maleátu a hydrochloridu fenylpropanolaminu se používá k velmi účinnému odstranění symptomů téměř všech nachlazení spojených s alergiemi, edémem dýchacích cest a nosohltanu a rýmy.

Studené aplikovat orálně 1-2 kapsle denně po dobu jedné hodiny před jídlem. Kontraindikován u dětí mladších 12 let (pro ně jsou k dispozici speciální sirupy), těhotných žen a osob trpících koronárním onemocněním srdce nebo hypertenzí. Používejte s opatrností u astmatu, glaukomu, diabetu a starších osob. Možné nežádoucí účinky - ospalost, bolest hlavy, ztráta chuti k jídlu, sucho v ústech, alergické reakce, podrážděnost.

Průměrné náklady na balení Coldactu (blistr) s 10 tabletami jsou asi 120 rublů.

Rinopront

Komplexní lék, který má vazokonstriktorový a antihistaminický účinek, usnadňuje průběh jakékoli rinitidy po dobu až dvanácti hodin, snižuje propustnost kapilárních stěn a exsudativní projevy. Používá se k léčbě všech typů rýmy a senné rýmy.

Aktivní aktivní složky jsou mezaton a karbinoxamin maleát. Děti starší 12 let a dospělí mohou užívat 1 tobolku léku dvakrát denně. Pro dítě mladší 12 let není tato tableta tobolky rhinopronu vhodná - je racionální používat tento lék ve formě sirupové esence.

Přípravek Rinopront je kontraindikován u těhotných a kojících žen, pacientů s glaukomem a arteriální hypertenzí, stejně jako u lidí s rozšířenou prostatou. Možné nežádoucí účinky - alergie na složky léku, zvýšený krevní tlak, sucho v ústech.

Homeopatické léky

Homeopatie se aktivně používá při léčbě rýmy, avšak tyto nástroje jsou účinné pouze v kombinaci s konzervativní léčbou a v počátečních stadiích onemocnění. Kromě výše uvedených Zinnabsin a Korizaliya jsou velmi populární a účinné homeopatické léky pro běžné nachlazení takové léky jako Allium Tsepa, Nux Vomica, Euphrasia, Helsenium, Arsenicum, Akonitum, Rumex, Gelzemin a Mercurius.

Před použitím homeopatie se ujistěte, že jste si prostudovali složení homeopatického léku a poraďte se se svým lékařem, pokud existuje alergie nebo kontraindikace jakéhokoliv prvku kompozice.

Tablety z nachlazení pro děti

Většina moderních léků na běžné nachlazení ve formě tablet má pro své děti významná omezení. Homeopatické léky jsou považovány za poměrně bezpečné a účinné léky na nachlazení - to jsou Corizalia zmíněné výše, stejně jako Sinupret. Alternativně, v počátečním stadiu vývoje onemocnění a výskytu nachlazení, je racionální používat antivirotika v pediatrických dávkách - to je Groprinosin, Aflubin, Algirem, Anaferon, Arbidol a Remantadin.

Pokud je rýma alergická, může lékař předepsat komplexní antihistaminika - je to Erius, Zyrtec, Claritin, Astemizol a Diazolin.

Vybírejte pouze osvědčené přípravky pro vaše děti, pozorně si přečtěte návod k použití a postupujte podle zde uvedených dávek!

Prášky pro alergickou rýmu

Univerzální tablety proti alergické rinitidě prostě neexistují - všechny hlavní existující skupiny léků působí na určité skupiny receptorů a blokují je, zabraňují vzniku alergií a tím oslabují a usnadňují průběh alergické rýmy. V tomto případě se používají antihistaminika a ve velmi pokročilých případech se používají i systémové glukokortikosteroidy.

Pokud se alergická rýma právě začala a příznaky jsou mírné nebo středně závažné, pak je racionální používat antihistaminika jako Cetrin, Loratadin, Claritin a Erius jako hlavní lék, který je kombinuje s vazokonstrikčními kapkami.

Jak choroba postupuje, Cromons může být přidán k terapeutickému průběhu ve formě stabilizátorů žírných buněk (Kromoglin, Nedokromil, Lekrolin) a lokálních glukokortikosteroidů ve formě sprejů. Ve zvláště pokročilých případech a hrozbě akutní sinusitidy lékař předepíše krátký příjem systémových glukokortikosteroidů:

 • Hydrokortison
 • Prednisolon
 • Beta a dexamethason
 • Flukortolon