Nejúčinnější antibiotická léčiva

Často jsou lidé zaváděni reklamou v televizi a povrchními znalostmi medicíny. Koneckonců, téměř každý věří, že antibiotika jsou nejsilnější léky, které mohou vyléčit jakoukoliv nemoc. Ve skutečnosti nejsou schopni eliminovat většinu nachlazení. Pokud je tedy začnete užívat bez doporučení lékaře, existuje riziko usazování se v těle mutovaných bakterií, které budou muset být likvidovány pomocí nových prostředků. Než se rozhodnete užívat antibiotika, měli byste zjistit, co to je.

Antibiotika jsou odpadní produkty mikroorganismů nebo jejich derivátů. Nejčastěji se jedná o odpadní produkty plísní. Zabíjejí patogenní bakterie nebo neumožňují jejich množení.

Antibiotika jsou schopna bojovat výhradně proti bakteriím a parazitům, zatímco většina nachlazení je způsobena nidusem virů. Proto je nevhodné užívat je při léčbě chřipky nebo angíny.

Seznam účinných léků

Většina antibiotik zabíjí pouze určitý typ bakterií. Silná antibiotika jsou širokospektrální léčiva a jsou schopna odolat jak grampozitivním, tak gram-negativním mikroorganismům. Existuje jich několik typů.

Makrolidy

Tato skupina léků ovlivňuje pouze gram-pozitivní bakterie. Lze však rozlišit širokospektrá antibiotika:

 1. Josamycin
 2. Klarithromycin.
 3. Oleandomycin;
 4. Erythromycin;
 5. Azithromycin.

Lékař může předepsat makrolid v případě sinusitidy, otitis. S jejich pomocí léčí nemoci dýchacího ústrojí, jsou také používány ve stomatologii.

Makrolidy vyráběly tablety, ve formě suspenzí, mastí nebo prášku pro přípravu roztoků.

Cefalosporiny

V moderní medicíně jsou cefalosporiny jedním z nejsilnějších širokospektrých antibiotik. Mají minimální negativní vliv na tělo. Cefalosporiny jsou zastoupeny v několika generacích:

 1. Širokospektrální cefalosporiny, které bojují se stafylokoky. Zástupci: Cefadroxil, Cefazolin a Cefalexin.
 2. Léky druhé generace ničí střevní a hemofilní bacily. Patří mezi ně Cefuroxime, Cefamandol a Cefaclor.
 3. Třetí generace - antibiotika, která mohou léčit pneumonii, pyelonefritidu a pánevní onemocnění. Mezi ně patří ceftriaxon, ceftazidim, cefoperazon, ceftibuten a cefotaxime.
 4. Léky čtvrté generace jsou nejsilnější a nejaktivnější. Mají nejširší spektrum účinku, ale mají vysokou nefrotoxicitu. Tato skupina zahrnuje pouze Cefepime.

Cefalosporiny jsou dostupné ve formě tablet nebo tobolek, stejně jako roztok pro přípravu suspenzí.

Fluorochinolony

Přípravy této skupiny reprezentují dvě generace. Mezi nimi nejsou žádné zvláštní rozdíly. První generace antibiotik bojuje proti gramnegativním bakteriím, stejně jako proti pyocyanické tyčce, zatímco fluorochinolony druhé generace neodolávají pyocyanické tyčince.

Tato antibiotika jsou schopna proniknout do lidského těla velmi rychle a mají dlouhodobý účinek. Používají se pro:

 • onemocnění močového systému;
 • onemocnění dýchacích orgánů;
 • při vstupu do tkáně;
 • chlamydie;
 • tuberkulóza.

Tento typ širokospektrých léků má obrovské množství léků. Nejsilnější a nejefektivnější z nich:

Fluorochinolony mohou také způsobovat vedlejší účinky ve formě dyspepsie, intoxikace a mají vysokou artrotoxicitu. K dispozici ve formě tablet, směsí pro roztok a oční kapky.

Peniciliny

Peniciliny jsou nejsilnější antibiotika, která jsou dobře odstraněna z těla, proto mají nízkou toxicitu.

Peniciliny konfrontují infekce genitourinárního systému, respiračního systému. S jejich pomocí léčí onemocnění kůže i gastrointestinálního traktu. Kromě toho, patogeny takové nebezpečné nemoci, jako je kapavka a syfilis, také umírají za působení těchto antibiotik.

Peniciliny jsou povoleny během těhotenství, stejně jako novorozenci.

Peniciliny zahrnují:

Složitost průběhu nemoci určuje formu léku (pilulky / injekce).

Carbapenems

Tato skupina antibiotik je považována za jednu z nejsilnějších. Mají velmi široké spektrum účinku a nejčastěji plní funkci alternativních léků. Karbapenemy jsou schopny léčit nemoci způsobené anaerobními mikroorganismy nebo enterobakteriemi.

Mezi ně patří pouze Tienam a Meropenem. Tyto léky mohou vyvolat alergické reakce, kandidózu nebo dyspepsii.

Antibiotika této skupiny jsou dostupná výlučně ve formě prášku pro infuzi v lahvičkách.

Tetracykliny

Tetracykliny jsou zástupci širokého spektra antibiotik, která odolávají nejen gram-negativním a gram-pozitivním bakteriím, ale také spirochetům a leptospira. Jsou schopny usmrcovat bakterie i v počáteční fázi jejich nukleace. Navíc jsou extrémně odolné vůči agresivnímu prostředí těla.

Ve skupině tetracyklinů jsou zahrnuta tři antibiotika:

Pokud neporušujete doporučení lékaře při užívání antibiotik tohoto typu, tělo je klidně toleruje. Ale mají mnoho kontraindikací:

 • Doba těhotenství a laktace.
 • Věk do osmi let.
 • Onemocnění jater.

Antibiotika mohou způsobit závratě, bolesti hlavy a žaludeční nevolnost. Tetracykliny jsou dostupné ve formě tablet, stejně jako ve formě mastí pro místní použití.

Pokud jde o účinnost formy uvolňování širokospektrých antibiotik, je třeba zvážit následující:

 1. Masti vstupují do těla kůží, v důsledku čehož je tělo minimálně vystaveno toxickým účinkům. Tato forma by proto měla být vybrána pro pacienty s onemocněním jater.
 2. Pokud jde o injekce, názor na jejich vysoký výkon je nepravdivý. Odborníci říkají, že injekce jsou účinnější než pilulky, pouze pokud jsou prováděny přímo v místě zánětu. Proto širokospektrá antibiotika v jakékoliv formě uvolnění povedou k očekávanému výsledku.

Co je nejsilnější antibiotikum

Většina antibiotik pracuje selektivně a nejsilnější jsou širokospektrální léky - antibiotika, která mají devastující účinek na gram-negativní i gram-pozitivní bakterie.

Makrolidy

Jedná se o úzce působící antibiotika, která negativně ovlivňují grampozitivní bakterie. Neinhibujte imunitní systém, zastavte růst bakteriální buňky. Nejsilnější makrolidová antibiotika jsou josamycin a klaritromycin. Tato skupina zahrnuje oleandomycin, erythromycin, spiramycin, azithromycin. Používá se k léčbě chlamydiové infekce, sinusitidy, otitis media, léčby respiračních infekcí, v zubním lékařství.

Mají vedlejší účinky: flebitida s injekcemi, alergie, dyspepsie, citlivost rychle klesá.

Cefalosporiny

V této skupině patří široce spektrální antibiotika k nejsilnějším doposud. Tělo dobře snáší, má baktericidní účinek. Ve skupině cefalosporinů jsou zastoupeny čtyři generace antibiotik.

• První generace: cefadroxil, cefalexin, cefazolin. Výborný čin v boji proti stafylokokům.

• 2. generace: cefuroxim, cefamandol, cefaclor. Tato antibiotika jsou účinná proti Hemophilic coli, Proteus, Escherichia coli, Klebsiella.

3. generace: ceftriaxon, ceftazidim, cefoperazon, ceftibuten, cefotaxime. Nejčastěji se tyto léky používají pro pyelonefritidu, pneumonii, meningitidu, osteomyelitidu, pánevní infekci a břišní oblast.

• 4. generace - antibiotika s nejsilnějším účinkem. Cefepime (maxipime) patří do této skupiny. Oni jsou dokonce více široce používaní než všechny předchozí generace, ale oni jsou také charakterizováni souborem vážných vedlejších účinků: hematoxicita, nefrotoxicita, dysbacteriosis, neurotoxicity.

Fluorochinolony

Velmi silná antibiotika se širokým spektrem účinku. Rozdělené do dvou generací - brzy a nové. Antibiotika první generace jsou velmi účinná proti gram-negativním bakteriím a Pseudomonas aeruginosa, zatímco fluorochinolony druhé generace jsou také účinné proti gramnegativním bakteriím, ale nejsou účinné proti modrým hnisům bacil. Fluorochinolony dobře pronikají do jednotlivých tkání a orgánů a dlouhodobě cirkulují v krvi.

• Norfloxacin se používá k léčbě infekcí močových cest.

• Ciprofloxacin je účinný při meningitidě, sepse, infekcích močových cest a dýchacích orgánech, infekcích měkkých tkání a kůže, hnisání kloubů a kostí, pohlavně přenosných chorob.

• Ofloxacin se používá pro Gardnerella, Helicobacter pylori, chlamydia.

• Lomefloxacin se používá k léčbě tuberkulózy a chlamydií.

To jsou jen někteří zástupci fluorochinolonů, seznam antibiotik této skupiny je mnohem širší. Mohou se vyskytnout nežádoucí účinky, jako je dyspepsie, fototoxicita, toxické poškození jater, artrotoxicita.

Peniciliny

Mezi všeobecně použitelnými antibiotiky jsou nejsilnější rozpoznány peniciliny. Jsou převážně vylučovány ledvinami, nízkou toxicitou.

Zástupci antibiotik této skupiny: oxacilin, ampicilin, ampioky, amoxicilin, fenoxymethylpenicilin.

Peniciliny se používají k léčbě infekcí urogenitálního systému, dýchacích orgánů, kůže, střev a žaludku, kapavky, syfilis a hnisání měkkých tkání. Antibiotika této skupiny mohou být opilí v posledních dvou trimestrech těhotenství, jsou také předepsány od narození, v některých případech mohou být předepsány během laktace.

Vedlejší účinky antibiotik penicilinu: alergie, dyspepsie, toxické účinky na krev.

Carbapenems

Mají široké spektrum akcí, velmi silné. Antibiotika této skupiny se používají jako rezervní léčiva při léčbě infekcí způsobených rezistentními anaerobními bakteriemi a enterobakteriemi.

Karbapenemy zahrnují: meropenem, thienes. Možné nežádoucí účinky: kandidóza, dyspepsie, alergie, flebitida.

Tetracykliny

Širokospektrální antibiotika s antimikrobiálním účinkem. Tetracykliny jsou účinné proti gram-negativním a gram-pozitivním bakteriím, leptospira, spirochete, rickettsiae. Inhibujte biosyntézu mikrobiálního buněčného proteinu na úrovni ribozomu, charakterizovaného úplnou zkříženou rezistencí.

Zástupci: doxycyklin, oxytetracyklin, tetracyklin.

Tetracykliny jsou kontraindikovány u dětí mladších 8 let, těhotných a kojících žen, osob s jaterní a renální insuficiencí (kromě doxycyklinu). Možné nežádoucí účinky: závratě, bolesti hlavy, poruchy gastrointestinálního traktu, individuální intolerance. Ve většině případů, v nepřítomnosti porušení režimu příjmu, tetracykliny jsou tělem dobře snášeny.

Nejsilnější antibiotika

Obsah článku

 • Nejsilnější antibiotika
 • Jaké antibiotikum pít s bolestí zubů
 • Jaké rostliny obsahují přírodní antibiotika?

Je penicilinový čas pryč?

Od doby penicilinu, medicína šla daleko dopředu, vytvářet novou generaci silných analogových léků. Důvodem, proč jsou moderní lékaři nuceni používat silné antimikrobiální látky, je to, že se škodlivým mikroorganismům podařilo přizpůsobit penicilinu. Mikroby se přizpůsobily a začaly produkovat speciální enzym - penicilinázu, který je schopen zničit antibiotika.

Antibiotika nové generace

Většina nových antibiotik pracuje selektivně, tj. Jejich působení je namířeno proti mikroorganismům jednoho nebo dvou typů. V současné době se v lékařském lékařství široce používají antibiotika ze skupiny fluorochinolonů, cefalosporinů, imipenemů, makrolidů a penicilinů. Mezi nejsilnější antibiotika patří širokospektrální antibiotika, která ničí jak gram-negativní, tak gram-pozitivní bakterie.

Cefalosporiny

Tato skupina zahrnuje nejsilnější antibiotika s rozsáhlým spektrem účinku, fungujícím baktericidním. Tyto léky jsou pacienty dobře snášeny s minimálními vedlejšími účinky. Skupina cefalosporinů má nyní čtyři generace.
• Příprava první generace.
Cefadroxil (Biodroxil, Durocef), cefazolin (Kefzol, Rizolin), cefalexin (Ospexin, Sporidex) působí dobře proti stafylokokovým infekcím.

• Příprava druhé generace.
Léky předepsané k potírání střevních a hemofilních tyčinek, Klebsiella. Jedná se o cefuroxim (Zinnat, Ketocef, Axetin, Ketocef), cefaclor (Taracef, Vercef).

• Příprava třetí generace.
Dobře se osvědčilo při léčbě nemocí, jako je pyelonefritida, meningitida, pneumonie, infekce břišní oblasti, osteomyelitida. Mezi ně patří ceftazidim („Fotorasim“, „Fortum“), ceftriaxon („Torcef“, „Lendatsin“), cefoperazon („Cefobid“, „Medocef“), cefotaxim („Cefosin“, „Claforan“).

• Léky čtvrté generace - nejsilnější z cefalosporinů („Cefepim“).
Rozsah jejich použití je mnohem širší než předchozí skupina, spolu s tím je seznam vedlejších účinků také větší: dysbakterióza, nefrotoxicita, neurotoxicita, hematotoxicita.

Makrolidy

Makrolidy jsou antibiotika, která se osvědčila v boji proti grampozitivním mikroorganismům. Účinek makrolidů je zaměřen na zastavení růstu bakteriálních buněk, zatímco neinhibují imunitu.

Přípravky této skupiny zahrnují erythromycin, spiramycin, oleandomycin, klarithromycin, azithromycin, Josamycin, roxithromycin. Nejsilnějšími makrolidy jsou Josamycin a Clarithromycin. Tyto léky jsou předepisovány při léčbě žaludečních vředů, sinusitidy, otitis, respiračních a chlamydiových infekcí.

Nejsilnější širokospektrální antibiotika

Lidé jsou často uváděni v omyl v televizi a povrchní znalosti medicíny. Koneckonců, téměř každý věří, že antibiotika jsou nejsilnější léky, které mohou vyléčit jakoukoliv nemoc. Ve skutečnosti nejsou schopni eliminovat většinu nachlazení. Pokud je tedy začnete užívat bez doporučení lékaře, existuje riziko usazování se v těle mutovaných bakterií, které budou muset být likvidovány pomocí nových prostředků. Než se rozhodnete užívat antibiotika, měli byste zjistit, co to je.

Antibiotika jsou odpadní produkty mikroorganismů nebo jejich derivátů. Nejčastěji se jedná o odpadní produkty plísní. Zabíjejí patogenní bakterie nebo neumožňují jejich množení.

Antibiotika jsou schopna bojovat výhradně proti bakteriím a parazitům, zatímco většina nachlazení je způsobena nidusem virů. Proto je nevhodné užívat je při léčbě chřipky nebo angíny.

Seznam účinných léků

Většina antibiotik zabíjí pouze určitý typ bakterií. Silná antibiotika jsou širokospektrální léčiva a jsou schopna odolat jak grampozitivním, tak gram-negativním mikroorganismům. Existuje jich několik typů.

Tato skupina léků ovlivňuje pouze gram-pozitivní bakterie. Lze však rozlišit širokospektrá antibiotika:

 1. Josamycin
 2. Klarithromycin.
 3. Oleandomycin;
 4. Erythromycin;
 5. Azithromycin.

Lékař může předepsat makrolid v případě sinusitidy, otitis. S jejich pomocí léčí nemoci dýchacího ústrojí, jsou také používány ve stomatologii.

Makrolidy vyráběly tablety, ve formě suspenzí, mastí nebo prášku pro přípravu roztoků.

V moderní medicíně jsou cefalosporiny jedním z nejsilnějších širokospektrých antibiotik. Mají minimální negativní vliv na tělo. Cefalosporiny jsou zastoupeny v několika generacích:

Játra jsou hlavním orgánem lidského těla, přičemž nejaktivněji se podílejí na přeměně léků užívaných člověkem. Proto je důležité chránit játra před negativními účinky po nebo během nedobrovolného podávání antibiotik s pomocí...

 1. Širokospektrální cefalosporiny, které bojují se stafylokoky. Zástupci: Cefadroxil, Cefazolin a Cefalexin.
 2. Léky druhé generace ničí střevní a hemofilní bacily. Patří mezi ně Cefuroxime, Cefamandol a Cefaclor.
 3. Třetí generace - antibiotika, která mohou léčit pneumonii, pyelonefritidu a pánevní onemocnění. Mezi ně patří ceftriaxon, ceftazidim, cefoperazon, ceftibuten a cefotaxime.
 4. Léky čtvrté generace jsou nejsilnější a nejaktivnější. Mají nejširší spektrum účinku, ale mají vysokou nefrotoxicitu. Tato skupina zahrnuje pouze Cefepime.

Cefalosporiny jsou dostupné ve formě tablet nebo tobolek, stejně jako roztok pro přípravu suspenzí.

Přípravy této skupiny reprezentují dvě generace. Mezi nimi nejsou žádné zvláštní rozdíly. První generace antibiotik bojuje proti gramnegativním bakteriím, stejně jako proti pyocyanické tyčce, zatímco fluorochinolony druhé generace neodolávají pyocyanické tyčince.

Tato antibiotika jsou schopna proniknout do lidského těla velmi rychle a mají dlouhodobý účinek. Používají se pro:

 • onemocnění močového systému;
 • onemocnění dýchacích orgánů;
 • při vstupu do tkáně;
 • chlamydie;
 • tuberkulóza.

Tento typ širokospektrých léků má obrovské množství léků. Nejsilnější a nejefektivnější z nich:

Fluorochinolony mohou také způsobovat vedlejší účinky ve formě dyspepsie, intoxikace a mají vysokou artrotoxicitu. K dispozici ve formě tablet, směsí pro roztok a oční kapky.

Peniciliny jsou nejsilnější antibiotika, která jsou dobře odstraněna z těla, proto mají nízkou toxicitu.

Peniciliny konfrontují infekce genitourinárního systému, respiračního systému. S jejich pomocí léčí onemocnění kůže i gastrointestinálního traktu. Kromě toho, patogeny takové nebezpečné nemoci, jako je kapavka a syfilis, také umírají za působení těchto antibiotik.

Peniciliny jsou povoleny během těhotenství, stejně jako novorozenci.

Recenze našeho čtenáře - Marie Ostapové

Nedávno jsem si přečetl článek, který řekl, že musíte začít léčit jakékoli onemocnění s játry očistit. A mluvil o nástroji "Leviron Duo" k ochraně a čištění jater. S tímto lékem můžete nejen chránit vaše játra před negativními účinky užívání antibiotik, ale také obnovit.

Nebyl jsem zvyklý věřit žádné informace, ale rozhodl jsem se zkontrolovat a objednat balení. Začal jsem přijímat a všiml jsem si, že se objevila síla, stal jsem se energičtějším, hořkost v mých ústech zmizela, můj nepohodlí v žaludku zmizelo, moje pleť se zlepšila. Zkuste to a vy, a pokud má někdo zájem, pak odkaz na článek níže.

Peniciliny zahrnují:

Složitost průběhu nemoci určuje formu léku (pilulky / injekce).

Tato skupina antibiotik je považována za jednu z nejsilnějších. Mají velmi široké spektrum účinku a nejčastěji plní funkci alternativních léků. Karbapenemy jsou schopny léčit nemoci způsobené anaerobními mikroorganismy nebo enterobakteriemi.

Mezi ně patří pouze Tienam a Meropenem. Tyto léky mohou vyvolat alergické reakce, kandidózu nebo dyspepsii.

Antibiotika této skupiny jsou dostupná výlučně ve formě prášku pro infuzi v lahvičkách.

Tetracykliny jsou zástupci širokého spektra antibiotik, která odolávají nejen gram-negativním a gram-pozitivním bakteriím, ale také spirochetům a leptospira. Jsou schopny usmrcovat bakterie i v počáteční fázi jejich nukleace. Navíc jsou extrémně odolné vůči agresivnímu prostředí těla.

Ve skupině tetracyklinů jsou zahrnuta tři antibiotika:

Pokud neporušujete doporučení lékaře při užívání antibiotik tohoto typu, tělo je klidně toleruje. Ale mají mnoho kontraindikací:

 • Doba těhotenství a laktace.
 • Věk do osmi let.
 • Onemocnění jater.

Antibiotika mohou způsobit závratě, bolesti hlavy a žaludeční nevolnost. Tetracykliny jsou dostupné ve formě tablet, stejně jako ve formě mastí pro místní použití.

Pokud jde o účinnost formy uvolňování širokospektrých antibiotik, je třeba zvážit následující:

 1. Masti vstupují do těla kůží, v důsledku čehož je tělo minimálně vystaveno toxickým účinkům. Tato forma by proto měla být vybrána pro pacienty s onemocněním jater.
 2. Pokud jde o injekce, názor na jejich vysoký výkon je nepravdivý. Odborníci říkají, že injekce jsou účinnější než pilulky, pouze pokud jsou prováděny přímo v místě zánětu. Proto širokospektrá antibiotika v jakékoliv formě uvolnění povedou k očekávanému výsledku.

VAŠE RODINA NEMŮŽE BÝT VYJMUTO Z TRVALÝCH CHOROB?

Vy a vaše rodina jsou velmi často nemocní a léčeni samotnými antibiotiky? Snažil se spoustu různých léků, strávil spoustu peněz, úsilí a času, a výsledek je nulový? Nejpravděpodobněji budete tento efekt léčit, nikoli příčinu.

Slabá a snížená imunita činí naše tělo UNSECURE. Nemůže odolat nejen infekcím, ale také patologickým procesům, které způsobují nádory a rakovinu!

Naléhavě musíme jednat! Proto jsme se rozhodli vydat exkluzivní rozhovor s Alexandrem Myasnikovem, ve kterém sdílí metodu posilování imunity.

Nejsilnější antibiotika

V současné době se široce používají antibiotika ze skupiny cefalosporinů, makrolidů, fluorochinolonů, imipenemů a penicilinů. Nejsilnější antibiotika jsou širokospektrá antibiotika, která mají škodlivý účinek na gram-pozitivní a gram-negativní bakterie.

Zvažte tedy hlavní skupiny nejsilnějších antibiotik.

Cefalosporiny

Jedná se o nejsilnější antibiotika širokého spektra účinku, fungují baktericidně. Jsou dobře snášeny, což je způsobeno nízkou pravděpodobností nežádoucích účinků. Tato skupina obsahuje 4 generace:

1. generace cefalosporinů:
Cefazolin (Rizolin, Cesolin, Kefzol)
* Cefalexin (sporidex, ceff, ospexin)
* Cefadroxil (Duroceph, Biodroxyl)
Přípravky první generace jsou dobře účinné proti stafylokokům.

2. generace cefalosporinů:
Cefaclor (Vertsef, Taracef)
Cefamendol (cephat)
Cefuroxime (aksetin, ketocef, zinnat)
Léky jsou účinné proti Klebsiella, Proteus, hemophilus bacillus, Escherichia coli.

3. generace cefalosporinů:
Cefotaxime (claforan, cefosin)
Cefoperazone (medocef, cefobid)
Ceftazidime (Fortum, photrasim)
Ceftibuten (cedex)
Ceftriaxon (lendatsin, torsef)
Tato generace je často používána pro léčbu v nemocnicích s onemocněním jako je pneumonie, pyelonefritida, infekce břišní oblasti a malé pánve, osteomyelitida, meningitida.

Cefalosporiny 4. generace jsou nejsilnější antibiotika:
* Cefepime (maxipime)
Ještě širší využití než 3. generace.
Ve 4. generaci jsou závažnější vedlejší účinky: nefrotoxicita, hematotoxicita, neurotoxicita, dysbakterióza.

Makrolidy

Makrolidy jsou antibiotika úzkého použití, účinná proti grampozitivním bakteriím. Mají bakteriostatický účinek, to znamená, že zastavují růst bakteriální buňky. Nesnižujte imunitu.
Zástupci této skupiny jsou erythromycin, oleandomycin, azithromycin, klaritromycin, josamycin, spiramycin, roxithromycin. Klaritromycin a josamycin jsou nejsilnější makrolidová antibiotika. Používají se k léčbě respiračních infekcí, otitis, sinusitidy, infekce chlamydií, stomatologie a ozařování žaludečního vředu.

Vedlejší účinky makrolidů:
- citlivost rychle klesá
- alergie
- dyspepsie
- flebitida s injekcemi.

Fluorochinolony

Fluorochinolony jsou nejsilnější širokospektrální antibiotika. Jsou rozděleny do časných fluorochinolonů (1. generace) - vykazují významnou aktivitu ve vztahu k gram-negativním bakteriím Pseudomonas aeruginosa. „Nové“ fluorochinolony (2. generace) nejsou ve srovnání s gram-negativními bakteriemi horší než 1 generace (s výjimkou Pseudomonas aeruginosa, ciprofloxacin je nejsilnějším antibiotikem pilli antibiotik bacil). Dlouhou cirkulaci v krvi, která umožňuje použití léků 1 generace 2 krát během dne, a lomefloksatsin a moxifloxacin - jednou denně. Perfektně proniká do jednotlivých orgánů a tkání.

Individuální zástupci:
Ciprofloxacin (tsiproy, tsiprolet, tsifran). Aplikuje se na respirační infekce, infekce močových cest, infekce kůže, měkkých tkání, hnisání kostí, kloubů, pohlavně přenosných chorob, sepse, meningitidy.
* Lomefloxacin (lomfloks, maksakvin) - používá se: obecné indikace + chlamydie, tuberkulóza.
Norfloxacin (nolitsin, norbaktin, normaks) - s močovými infekcemi.
Ofloxacin (zanocin, ofloxin, tarivid). Přiřadit: obecné indikace + chlamydie, Helicobacter pylori, gardnerella.
Pefloxacin (abaktal, perty).
Sparfloxacin (Sparflo).
Levofloxacin (tavanic)
* Moxifloxacin (avelox)

Vedlejší účinky: artrotoxicita, fototoxicita, dyspepsie, toxické poškození jater.

Carbapenems

Carbapenems jsou také nejsilnější antibiotika se širokým spektrem účinku. Používá se jako záloha pro infekce způsobené rezistentními enterobakteriemi a anaerobemi.
Individuální zástupci:
Tienam (imipenem + cilastatin)
Meropenem (meronem)
Vedlejší účinky: flebitida, kandidóza, alergie, dyspepsie.

Peniciliny

Peniciliny jsou nejsilnější širokospektrální antibiotika. Nízká toxicita, převážně vylučovaná ledvinami.
Individuální zástupci:
Benzylpenicilin (sodík, draslík, novocainic sůl) t
Prodloužené peniciliny (penicilin prokain, bitsillin 1, 3, 5).
* Fenoxymethylpenicilin
Ampicillin
Oxacillin
Ampioks
* Amoxicilin (Flemoxine Soluteb, Hiconcil)
* Klavulanát amoxicilinu (amoxiclav, augmentin, moxiclav, clavocin)
Ampicillin + sulbactam

Antibiotika skupiny penicilinu se používají k infekci dýchacích orgánů, močového systému, žaludku a střev, kůže, hnisání měkkých tkání, syfilisu, kapavky. Chráněné peniciliny mají širší spektrum účinků. Peniciliny jsou předepsány od narození. Mohou být opilý pro těhotné ženy ve 2 a 3 trimestrech, krmení podle indikací.
Hlavními vedlejšími účinky jsou dyspeptické poruchy, alergie a toxické účinky na krev.

Užitečné:

Související články:

 1. Nejsilnější antibiotika pro hnisavé angínyPurulentní tonzilitida se vyznačuje zánětlivými procesy v krku. Akutní vrchol tohoto onemocnění se vyskytuje na podzim.
 2. Jaká antibiotika se berou pro antritidu u dospělýchPři sinusitidě se zapálí jedna nebo obě dutiny čelistní. Nemoc může být způsobena řadou faktorů, ale.
 3. Antibiotika pro novorozenceCharakteristika hlavních antibiotik pro novorozence. Používá se benzylpenicilin (penicilin) ​​v odděleních pro patologii novorozenců.
 4. Antibiotika pro sinusitidu a sinusitiduAntibiotická léčba sinusitidy pomáhá zastavit proliferaci bakterií v dutinách lebky a je základní složkou.
 5. Nejsilnější drogy pro drozdV moderním světě není jediná žena imunní vůči tomuto onemocnění: dlouhodobému stresu, špatné výživě.
 6. Antibiotika pro adenoidy u dětíPodmínky, za kterých je pro děti s adenoidy nezbytné antibiotikum, nějaké otázky nebo něco nepochopitelného? Zeptejte se.

Nejsilnější antibiotika: 48 připomínek

Jak antibiotika ovlivňují lidstvo globálně?

Stejný notoricky známý "trvalý" drozd může být spojován s konzumací masa s antibiotiky plněnými antibiotiky, ptáky nebo rybami. A my zacházíme - snažíme se.

Podle mého názoru nemohou mít vliv, ale již dávno ji poskytli. Nejedná se pouze o potraviny s antibiotiky, ale také o rezistentní kmeny bakterií a nové formy (patomorfóza) „starých“ infekcí. a související změny epidemické situace.

S tímto vývojem si myslím, že v ne příliš vzdálené budoucnosti mohou být ryby, drůbež atd. Prodávány v lékárnách. Například, doporučení by byla Rp: (z pneumonie) - libra stříbrného kapra, 100 g ráno a večer místo toho, aby jedl D.S číslo 20. Pod rouškou hepatoprotektorů, samozřejmě.

V blízké budoucnosti přestanou pomáhat nejen antibiotika, ale také obnovit, nebo spíše zatáhnout, „super rozvinutou“ populaci, která ví všechno a dokáže se naučit vše z dostupných internetových a televizních reklam, bude nesmírně obtížné..... Nyní je každý „žvýkání“ o z žádného důvodu imunokorekční léky, tak mluvit o antibiotikách

Jedním z důvodů vzniku a šíření multirezistentních mikroorganismů je právě nesprávné používání antibiotik, například léčba virových infekcí, „běžného nachlazení“!

Úplně s vámi souhlasím. Neopodstatněnost a neúčinnost antibakteriální terapie jsou faktory, které vedou k chronizaci procesu a zhoršeným imunoregulačním mechanismům. Opakované jmenování antibiotik jedné skupiny vede k vzniku rezistentních kmenů.

Není nutné léčit neléčitelné, zejména běžné nachlazení antibiotiky, což je to, co mnoho našich drahých kolegů hřích. A musíme zpřísnit kontrolu nad prodejem antibiotik v lékárnách. Stejně jako ve všech civilizovaných zemích by antibiotika měla být vydávána pouze na lékařský předpis, což zabrání jejich nekontrolovanému užívání obyvatelstvem. A mikroby také nejsou blázni, každý bojuje o své místo pod sluncem.

Každá forma života má tendenci přežít (toto je zákon evoluce). Možná to zní nevědecky, ale vždycky porovnávám pacienty s cílem předcházet tvrzení o účinnosti léků, například Candida s můrami (bylo jich tam dost oranžové a červené pelyněk, ale teď, jak mi to pověděl známý mechanik kožešin, jen držet majetek v lednici!) o to víc, tam i tam, prevence - pravidelné vysílání PE všechny perzistence mikrobů jsou předvídatelné (jak se dá předvídat vzájemný vztah lékařů a strachu. Společnosti - pro každou z jejich sankcí, myslíme si, že se kolem ní budou pohybovat, a naopak). V sovětských časech jsme Candidu ošetřili glycerolem, na hraně - svíčkami s nystatinem a infekci jsme neuvažovali. A tak ano - 18. listopadu - den boje proti agresi a / b.
Co je třeba udělat kriticky a striktně podle indikací, zavést pouze předpisovou dovolenou (je zbytečné bojovat se samoléčbou, to bylo, je a bude, a to není v některých aspektech jednoznačně negativní jev) - ale není to výhodné pro lékárny a farmaceutické firmy.

Přiřazení bezmyšlenkovitě antibiotik (aby bulo) jsme sami vychovávali a živili nepřítele. Je stále obtížnější léčit septické stavy v porodnictví, když stále přemýšlíte o dítěti, a proto někteří kolegové připomínají iracionalitu léčby antibiotiky a ne hřích. V podzimním období akutních respiračních virových infekcí, komplikovaných bronchitidou a mimonemocniční pneumonií, se stává čím dál tím více, a linie „jmenovat - nikoliv jmenovat“ je velmi tenká.

Podle příběhů mé babičky asi před 70 lety nebylo žádné téma samoobsluhy, chcete být zdraví - v nemocnici a pod dohledem zdravotnického personálu dostávat drogy a vědět, že jména nejsou nutná, a pokud je něco špatně s požadavkem lékaře, lékaři byli chytří a kontrolovali racionální užívání drog včetně antibiotik, takže mutace mezi bakteriemi se objevily pomalu a lékárně se podařilo přijít s novými léky. Co teď? Převládá ambulantní a denní nemocniční péče, pacient dostává seznam léků a je dále „léčen“ podle svého uvážení: stává se snadnějším - dost „chemie“, „taková pilulka je velká - budu pít jen polovinu chemie“ atd. všichni narazili na takové „rámce“ a žádnou kontrolu! To je, pokud nechcete brát v úvahu, že velmi často lékárník nebo m / s (ne vždy v lékárnách za pult lékárníky s vysokoškolským vzděláním) sami doporučují název drogy a průběh léčby, ne přemýšlet o potřebě, ale pouze s ohledem na příjmy. A existuje spousta takových příkladů, jak mohou inteligentní bakterie nevyužít takové otupělosti lidské populace a nezačnou si zvyšovat své vlastní, domnívám se, že proces rychlé adaptace může být zpomalen pouze praktikováním ambulantního užívání antibiotik.

Ale v moderních podmínkách, s téměř univerzálním snížením lůžkové kapacity, není možné hospitalizovat každého, kdo potřebuje antibiotickou terapii a pojišťovny, jak prokázat potřebu hospitalizace?

Jedná se o poněkud staré, „otrávené“ téma o nárůstu rezistence patogenů na drogy. Neměli bychom zapomínat, že proces tvorby rezistentních kmenů je zcela „mnohostranný“ a „moře“ antibiotik, které se používá například při chovu zvířat (a tedy v masu, které jíme) není srovnatelné se skutečností, že používané pro lékařské účely. To samozřejmě neznamená, že by antibiotika měla být používána nekontrolovatelně. Zároveň však tento smutný proces není lékařem vyvoláván pouze (a ne tolik). K tvorbě rezistence dochází bez účasti syntetických antibiotik v tomto procesu, zákony přírody zde pracují, konečně variabilita. Odpor, jak “přijde”, a “listy” v průběhu času. Co se týče virů, mutace, které vedou k rezistenci na antivirotika, tvoří kmeny se sníženou schopností reprodukce (tzv. Redukovaná kondice). Poté následuje nová mutace, která přispívá k nápravě tohoto jevu, a tedy k obnovení citlivosti na drogy atd. atd.

Pokud budete postupovat podle všech léčebných protokolů, pak to bude ten případ...
Kdo si pamatuje něco kromě Amoxicilinu ve všech variantách, které jsou doporučeny pro léčbu v našich protokolech....
A pak si utíráme ruce:
„Ach, nebere mikroby Amoxicilinu. "...
A jmenujeme Flemoksina, a pak také Amoxiclav...
(nesměj se, viděl jsem všechny)...
Racionální léčba antibiotiky kompetentním (a nezávislým) lékařem je vše, co je potřeba k vyřešení problému...
(Opravdu, nikdo z okresních policistů každých pět let nezměnil všechny režimy své „vlastní“ antibiotické léčby právě kvůli rezistenci na antibiotickou léčbu.)
Ano, mimochodem, přestat věřit farmaceutickým společnostem, budovat pomluvu o biseptolu a antibiotikách „nedávných“ generací...
Nejběžnější rozvod pro kořist "na důvěru"...

Z každé pozice můžete najít cestu ven. Nejprve se nepokoušejte léčit virová onemocnění antibiotiky. Za druhé, antibiotika by měla být „vypuštěna do kruhu“, protože v průběhu času je odolnost vůči starým antibiotikům "zapomenuta". Není divu, že říkají, že nový je dobře zapomenutý starý. Za třetí, nezapomeňte na bakteriofágy, které jsou stále v našich lékařských arzenálech.

Je to jako "zrušit ambulantní užívání antibiotik"? Každý, komu je předepsáno antibiotikum, hospitalizovaný v nemocnici?

Člověk by neměl posuzovat světovou vědu ruskými realitami, je nepravděpodobné, že hledání nových a / b bude zastaveno.Farmaceutické společnosti sotva opustí „zlatý důl“, jehož jméno je antibiotikum, za předpokladu, že budou vynalezeny nové, účinné pro toto období.

1. Celková masa ambulantních lékařů a dokonce i odborníků nemyslí vůbec při předepisování antibiotik, nerozumí mechanismu, spektru jejich činností. Nemyslím ani na možné spektrum patogenů v léčené patologii. A přesto úzkostlivý předsudek, že antibiotika "poškozují imunitní systém." A pokusy minimalizovat dávku a průběh terapie. A je to velmi smutné.
2. Bohužel v blízké budoucnosti nebudou žádné nové molekuly. Farmaceutické společnosti nejsou rentabilní investovat až miliardu dolarů do vývoje léku, který nebude prodáván po dobu 10 let...
3. Vývoj antibiotické terapie je cestou modifikace f / dynamiky, ph / kinetiky: formy s vysokou dávkou, formy s prodlouženým uvolňováním. Ale to není všelék. Mnoho antibiotik je již v maximálním terapeutickém rozmezí.
4. Zůstává rozumné aplikovat dostupné dávky ve správném dávkování... A samozřejmě dát věci do pořádku v lékárně! To je to, co je čas udělat už dávno! Zdá se však, že ministerstvo zdravotnictví nevidí problémy...

Farmaceutický pracovník, který vyslovil slova "inteligentní antibiotikum, vezměte si ho a nepotřebujete vidět lékaře", se stal samozřejmostí, a někdy doporučují dva a tři, zrušení lékařského předpisu! Je také platný, předpis antibiotika, podle tzv. Krátkého schématu "tak, aby vás zasadit játra," je také běžný jev.

Jsi přede mnou s myšlenkou na nekontrolované užívání antibiotik a v monstrózních proporcích v chovu zvířat. Tento faktor je podle mého názoru možná nejvýznamnější ve výběru multirezistentních mikroorganismů!

Podle mého názoru nelze myšlenku zákazu ambulantní léčby antibiotiky označit za absurdní! Vážení kolegové, (odpusť mi nevědomost), po přečtení některých příspěvků na toto téma můžete dospět k závěru, že v Rusku neexistuje žádný zákon (zákony) upravující pořádání lékárenského řádu obyvatelstva. Je tento závěr pravdivý?

Alternativa k AB: očkování proti bakteriálním infekcím (pneumo 23, hemofilní, stafylokokové podle indikací). O zapomenutých fágech neexistuje žádný odpor, zejména pro OCI. Pro AB-s výhodou injekční formy, jejichž kinetika je předvídatelnější.

Kromě toho můžete použít antagonismus mikrobů, tato myšlenka je implementována do přípravy bakterisubtilu. Ne všechno je jasné, s přípravky IRS-19 a Imudon (polyvalentní vakcíny pro aplikaci na sliznicích), ale obecně myšlenka není špatná. Cílové imunoglobuliny mohou být alternativou k AB, alespoň zčásti.

Pokud jsou antibiotika předepsána doprava a doleva, s každým „kýcháním“, pak nejen přestanou zabíjet infekci, ale také vedou k neznámým a vážným onemocněním dnes! Aby se tomu zabránilo, všechny léky, nejen antibiotika, by měly být předepsány pouze tehdy, jsou-li ABSOLUTNĚ zobrazeny a mají pouze svou farmakodynamiku! A proto opět vyzývám všechny konzultanty na této stránce, aby se vyhnuli specifickým doporučením pro drogy. Naším úkolem je pomáhat pacientovi při výběru řešení v dané situaci, provádět opravy životního stylu a léčebné taktiky.
Co se týče praxe prodeje léků v lékárnách bez lékařského předpisu: to je hřích ve všech lékárnách, nad tím neexistuje žádná kontrola. Jednou jsem se pokusil udělat poznámku - přál bych si, abych to neudělal, reakce byla na obou stranách jednomyslná. Pravděpodobně zde může být něco napraveno, pokud všechny orgány dohledu, včetně ATS, budou kontrolovat pouze dodávky drog.
Pokud jde o používání antibiotik ve veterinární medicíně - je pochybné, že se antibiotika nebudou používat. Jedna naděje je, že si vyberete jídlo aktivněji a pečlivě... a ne v obchodech, ale pouze na trhu a od soukromých vlastníků.

Pokud jde o antibiotika: je zde již dost napsáno zde, ale kolegové, je nutné být opatrnější o jakékoliv léky, antibiotika určitě! V ideálním případě je nutné před předepsáním určit citlivost organismu, na který chceme působit. A kde je to? Ne, samozřejmě, je to hotovo, ale častěji získáváme výsledek po zahájení léčby. Nebo jmenování sumeded kiddies dětství!?

Při první návštěvě jsem provedl analýzu m / flóry a citlivost na a / b, ale výsledek musí počkat 5-6 dnů. takže přístup k jmenování je empirický. A samozřejmě musíte obnovit pořádek v lékárnách. Často se to děje takhle, maminka přichází, stěžuje si, že dítě už týden je nemocné, přiznává, že si koupila a / b (konzultovala lékárníka) - „Dávám tři dny, lékař a teplota se nesníží“. Je pravda, že některé lékárenské řetězce nedávno požádaly o předpis pro a / b.

Jak si myslíte, že imunoglobuliny mohou být alternativou antibiotické terapie?

Většina problémů s antibiotiky jsou především ty. který je přijímá nekontrolovatelně az jakéhokoli důvodu, nebo když je „krmí“ zvířata. Pro léčbu akutních pacientů se antibiotická terapie provádí podle empirických schémat, a to všude. Léčba kronik však vyžaduje povinné pre-m / b vyšetření. Bohužel, v masivním měřítku to není reálné! Fágy a imunoglobuliny by však pomohly vyřešit problém léčby mnoha lidí. Ale kde jsou? Opět platí, že je třeba použít stejné empirické techniky.
Vidím jen cestu ven: 1 při používání vysoce kvalitních antibiotik; 2 obnovit pořádek v jejich prodeji; 3 pro zjednodušení léčebného režimu.

Doporučuji:
1) zastavit volný prodej antibiotik! pouze na lékařský předpis, který přebírá odpovědnost za jejich jmenování v odpovídající dávce podle optimálních léčebných režimů !!
2) Antibiotikum by mělo být podáváno pouze tehdy, je-li to opravdu nutné!
3) v žádném případě nechodím o pacientech (běžná fráze "jsem onemocněl, lékař předepsal antibiotikum, špatný lékař!")
4) ADMINISTRACE zdravotnických zařízení se neřídí principem „pacient má vždy pravdu!“, Ale skutečně posoudit potřebu užívání antibakteriálních léčiv! Včetně samotných pojišťoven při vyřizování stížností od pacientů!

Ano, možná jen v Ruské federaci můžete volně nakoupit jakékoli antibiotikum, je to škoda.

Příslušný lékař vždy používá AB pouze pro nepochybné indikace. O něco dříve byl tento problém projednán zde. Problémy našich lékařů v této věci jsou jedna věc: v zajištění. Vzhledem k obavám z komplikací a následné demontáže ze strany úřadů a pacientů často předepisují AB pro respirační a jiné nemoci (například „cholecystitis“, uroinfekce atd.) I dětem. A často ne v plné dávce a krátkém kurzu. A pak - to se opakuje bez pomoci lékařů prostřednictvím vlastního ošetření. Navrhované empirické postupy AB-terapie nejsou obvykle udržovány, v důsledku čehož jsou okamžitě předepsány rezervní léky. Rezervy v prevenci rozvoje AB-resistence v naší zemi NEJSOU VÝJISTNÉ! Souhlasím a podporuji: AB by měl být prodáván pouze na lékařský předpis. A lékárník musí kontrolovat předepsaný průběh (dávky!), Nenechá se pustit, například digoxin nebo capoten, pokud je dávka léku 3–4 krát příliš vysoká! Alespoň - by měl věnovat pozornost tomuto pacientovi! Bohužel, lékárníci v našich dnech byli znovuzrozeni jako prodejci, přestali být zdravotníky. To je také jedna ze stran v boji proti AB odporu.

Dlouho jsem byl pro bakteriofágy. Zde se například domnívejte, že mořská voda je užitečná a hojí rány. A začali prodávat solené umělé vody. Máte takový dům. V mořské vodě, banda různých přírodních fágů, které bakterie zničí. A tyto solené vodichki hypertonicky táhnou kapalinu, ale neodstraňují bakteriální patologii. A po dobu 36 hodin bakteriofágy ALL SENSITIVE BACTERIA DISABILIZUJÍ!

Na jedné straně není tato myšlenka špatná - protože Léčebný režim pro pacienty bude monitorován lékařem. Na druhé straně - pak budou všechny nemocnice blokovány přílivem pacientů. Správa a dokonce i oddělení se nyní bojí stížností, takže jsou hluboce fialové, co se bude dít dál: dáme antibiotikum - jen v případě, dobře, a pak, jen v případě, další, atd.

To je samozřejmě můj názor - anti-biotika, je to chyba lékaře, myslím, že jsme v poněkud spěchu, my s tělem nejsme, předepisujeme antibiotika, často s cílem prevence, aniž bychom věděli, že snižujeme imunitu, a tedy i účinek antibiotik.

Teď hodně mluví a píše o nepřiměřeném předpisu antibiotik. Bronchitida u starších dětí se již dlouho doporučuje vést bez antibiotik. Ačkoliv, s bronchitidou je skutečný vtip. Antibiotika nejsou uvedena v protokolech pro pediatrickou pulmonologii pro bronchitidu. Antibiotika se doporučují v protokolech pro dětské infekce s bronchitidou.

Nedávno, na konferenci, bylo řečeno, že i pneumonie u dětí starších 10 let může být provedena bez antibiotik. Je jasné, že můžete. Do roku 1945 byl někdo vyléčen z pneumonie, ale stojí za to? jak je to oprávněné?

a / b vpravo a není třeba předepisovat tento ase, zejména děti, pak to bude správné.

Nepřemýšlím o jmenování antibiotik v řadě.

Pediatři obecně přistupují k různým nemocem. Stejná bronchitida za 3 měsíce a za tři roky u stejného dítěte bude probíhat jinak. Proto bude otázka jmenování antibiotik řešena různými způsoby.

Ale a bez rozdílu antibiotika nemůže být. Souhlasím, že po otevření abscesu je nepravděpodobné, že pacient předepíše antibiotickou léčbu. Stejný pacient s peritonitidou však pravděpodobně neodejde bez antibiotika.

A není otázkou, zda jsou antibiotika potřebná či nikoliv. Éra antibiotik ještě není století. Otázkou je, co je za 100 let nahradí lékaři? Nebo je nenahradí?

Hlavním problémem stability antibiotik není jejich včasná, nedostatečná a necílená aplikace. Jakákoli infekce, dokonce i z níž člověk vyvíjí celoživotní imunitu "hnízda" na oblíbených místech. tj. má svůj tropismus a je potenciálně nebezpečné šířit.
Odolnost vůči antibiotikům je formována moderními zemědělskými technologiemi, nikoli praktickými lékaři. Je dokonce směšné hovořit o tom, jak lékaři přispívají k rozvoji odolných kmenů na pozadí moderního průmyslového potravinářského průmyslu.
Existuje další aspekt. Bakterie mutovat, formacology... také "musí mutovat." Je to právní a skutečné. Babičky nechtějí investovat!
Z nějakého důvodu článek nebere vůbec žádnou pozornost na skutečnost, že my (nemocní a zdraví) musíme neustále brát antibiotika s jídlem (maso a drůbež, mléčné výrobky atd.), Protože je výrobci těchto výrobků používají téměř nekontrolovatelně. Hospodářská zvířata pro maximální zisk.

Kromě růstu rezistence antibiotik vůči patogenům existuje řada důležitých vedlejších faktorů z nesprávného a nekontrolovaného užívání antibiotik. Jedná se o alergizaci těla a snížení imunity, a...

V březnu se konala konference o infekcích v porodnictví a gynekologii a zahájila konferenci o analýze případu mateřské úmrtnosti z „superinfekce“. Rezistence byla u všech známých antibiotik. Problém je na tváři.

Problémem samoléčby je, že 4 z 5 lékařů mají extrémně nízkou kvalifikaci a často se neléčí a nemrznou. I když, samozřejmě, podobný problém lze připsat jakémukoliv typu aktivity v naší zemi, jedné práci na hacku, práci na hacku a práci na hacku. Není proto nic překvapivého, že lidé nedůvěřují „lékařům“ a nechodí k nim, včetně sebe.

Myslím, že všichni jsou jmenováni. ale je to levné) a to pomáhá), že je to jen moje pozdější dysbakterióza

Levné? Z tabletované - jedna z nejdražších. Pravděpodobně zmatený s amoxicilinem, tenhle je jeden z nejlevnějších.

Jaké antibiotikum je účinné pro erysiplas nohy?

Kupodivu, ale starověký penicilin. Jmenovitě prodloužený penicilin, například retarpen.

Lékaři sami předepisují antibiotikum a antivirotiku současně s anginou pectoris nebo kašlem. To jistě pomohlo.
A tohle je malé dítě. 5krát antibiotika do jednoho roku
života. Jak se s tím setkat? Zdravý růst?

A proč k tomu došlo?

Bylo zjištěno, že inhibitor beta-laktamázy carbanephema je účinný proti tuberkulóze.

LiveInternetLiveInternet

-Hudba

-Rubriky

 • lékárna (25)
 • beadwork (1)
 • PEČENÍ (98)
 • výšivky (6) t
 • pletení (223)
 • fólie (23)
 • domácí víno (28) t
 • polotovary (218)
 • lekce pro děti (20) t
 • zdraví (518)
 • historie města (1) t
 • kalendář (11)
 • filmy (39)
 • knihy (3)
 • vaření (135) t
 • lunární dny a jejich význam (3)
 • matematika (62)
 • moudrost (3)
 • HUDBA (52)
 • HUDBA (9)
 • pomalý vařič (65) t
 • nový rok (7)
 • zelenina (46) t
 • zeleninová zahrada (146) t
 • svět kolem (10)
 • užitková činnost (31)
 • prázdniny (12) t
 • podobenství (52)
 • náboženství a spiritualita (41)
 • saláty (44)
 • rady (51)
 • básně (43)
 • televizní program (4)
 • lekce (134)
 • lekce pro děti (241) t
 • Výuka ruského jazyka (60) t
 • učení se anglicky (126) t
 • flash hry (10) t
 • pekárna na chléb (23)
 • Květiny (32) t
 • citace (33)
 • šití (155)

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlásit se e-mailem

-Pravidelní čtenáři

-Společenství

-Statistiky

Nejsilnější antibiotika

Nejsilnější antibiotika

Nejsilnější antibiotika

V současné době se široce používají antibiotika ze skupiny cefalosporinů, makrolidů, fluorochinolonů, imipenemů a penicilinů. Nejsilnější antibiotika jsou širokospektrá antibiotika, která mají škodlivý účinek na gram-pozitivní a gram-negativní bakterie.

Zvažte tedy hlavní skupiny nejsilnějších antibiotik.

Jedná se o nejsilnější antibiotika širokého spektra účinku, fungují baktericidně. Jsou dobře snášeny, což je způsobeno nízkou pravděpodobností nežádoucích účinků. Tato skupina obsahuje 4 generace:

1. generace cefalosporinů:
Cefazolin (Rizolin, Cesolin, Kefzol)
* Cefalexin (sporidex, ceff, ospexin)
* Cefadroxil (Duroceph, Biodroxyl)
Přípravky první generace jsou dobře účinné proti stafylokokům.

2. generace cefalosporinů:
Cefaclor (Vertsef, Taracef)
Cefamendol (cephat)
Cefuroxime (aksetin, ketocef, zinnat)
Léky jsou účinné proti Klebsiella, Proteus, hemophilus bacillus, Escherichia coli.

3. generace cefalosporinů:
Cefotaxime (claforan, cefosin)
Cefoperazone (medocef, cefobid)
Ceftazidime (Fortum, photrasim)
Ceftibuten (cedex)
Ceftriaxon (lendatsin, torsef)
Tato generace je často používána pro léčbu v nemocnicích s onemocněním jako je pneumonie, pyelonefritida, infekce břišní oblasti a malé pánve, osteomyelitida, meningitida.

Cefalosporiny 4. generace jsou nejsilnější antibiotika:
* Cefepime (maxipime)
Ještě širší využití než 3. generace.
U 4 generací, závažnější vedlejší účinky: nefrotoxicita, hematotoxicita, neurotoxicita, dysbakterióza

Makrolidy jsou antibiotika úzkého použití, účinná proti grampozitivním bakteriím. Mají bakteriostatický účinek, to znamená, že zastavují růst bakteriální buňky. Nesnižujte imunitu.
Zástupci této skupiny jsou erythromycin, oleandomycin, azithromycin, klaritromycin, josamycin, spiramycin, roxithromycin. Klaritromycin a josamycin jsou nejsilnější makrolidová antibiotika. Používají se k léčbě respiračních infekcí, otitis, sinusitidy, infekce chlamydií, stomatologie a ozařování žaludečního vředu.

Vedlejší účinky makrolidů:
- citlivost rychle klesá
- alergie
- dyspepsie
- flebitida s injekcemi

Fluorochinolony jsou nejsilnější širokospektrální antibiotika. Jsou rozděleny do časných fluorochinolonů (1. generace) - vykazují významnou aktivitu ve vztahu k gram-negativním bakteriím Pseudomonas aeruginosa. „Nové“ fluorochinolony (2. generace) nejsou ve srovnání s gram-negativními bakteriemi horší než 1 generace (s výjimkou Pseudomonas aeruginosa, ciprofloxacin je nejsilnějším antibiotikem pilli antibiotik bacil). Dlouhou cirkulaci v krvi, která umožňuje použití léků 1 generace 2 krát během dne, a lomefloksatsin a moxifloxacin - jednou denně. Perfektně proniká do jednotlivých orgánů a tkání.

Individuální zástupci:
Ciprofloxacin (tsiproy, tsiprolet, tsifran). Aplikuje se na respirační infekce, infekce močových cest, infekce kůže, měkkých tkání, hnisání kostí, kloubů, pohlavně přenosných chorob, sepse, meningitidy.
* Lomefloxacin (lomfloks, maksakvin) - používá se: obecné indikace + chlamydie, tuberkulóza.
Norfloxacin (nolitsin, norbaktin, normaks) - s močovými infekcemi.
Ofloxacin (zanocin, ofloxin, tarivid). Přiřadit: obecné indikace + chlamydie, Helicobacter pylori, gardnerella.
Pefloxacin (abaktal, perty).
Sparfloxacin (Sparflo).
Levofloxacin (tavanic)
* Moxifloxacin (avelox)

Vedlejší účinky: artrotoxicita, fototoxicita, dyspepsie, toxické poškození jater

Carbapenems jsou také nejsilnější antibiotika se širokým spektrem účinku. Používá se jako záloha pro infekce způsobené rezistentními enterobakteriemi a anaerobemi.
Individuální zástupci:
Tienam (imipenem + cilastatin)
Meropenem (meronem)
Vedlejší účinky: flebitida, kandidóza, alergie, dyspepsie

Peniciliny jsou nejsilnější širokospektrální antibiotika. Nízká toxicita, převážně vylučovaná ledvinami.
Individuální zástupci:
Benzylpenicilin (sodík, draslík, novocainic sůl) t
Prodloužené peniciliny (penicilin prokain, bitsillin 1, 3, 5).
* Fenoxymethylpenicilin
Ampicillin
Oxacillin
Ampioks
* Amoxicilin (Flemoxine Soluteb, Hiconcil)
* Klavulanát amoxicilinu (amoxiclav, augmentin, moxiclav, clavocin)
Ampicillin + sulbactam

Antibiotika skupiny penicilinu se používají k infekci dýchacích orgánů, močového systému, žaludku a střev, kůže, hnisání měkkých tkání, syfilisu, kapavky. Chráněné peniciliny mají širší spektrum účinků. Peniciliny jsou předepsány od narození. Mohou být opilý pro těhotné ženy ve 2 a 3 trimestrech, krmení podle indikací.
Hlavními vedlejšími účinky jsou dyspeptické poruchy, alergie a toxické účinky na krev.