Nejlepší kapky z chladu - TOP-10

Rýma není smrtelná, ale je schopna přinést spoustu problémů. Obstrukce nosu a nosu narušuje práci a spánek. Snažíte se zbavit obou, často narazíte na neúčinné léky. Zvažte nejlepší kapky z nachlazení, které je vhodné použít v určitých situacích.

Existuje mnoho řešení tohoto problému. Vzhledem k individuálním vlastnostem každé osoby bude nejlepší lék. Navíc se postupem času mění situace - to, co včera pomohlo, může být dnes k ničemu. Proto musíte být v informacích all-ozbrojených - připravit předem zkoumáním klasifikace drog.

To je přesně klasifikace s příklady léků. V každé z deseti kategorií svých oblíbených, kteří si zasloužili pozitivní pověst díky vysoké účinnosti.

1 - vasokonstrikční kapky

Toto je nejoblíbenější kategorie. Princip působení je založen na zúžení krevních cév v nose. Výsledkem je, že po určitou dobu zmizí otok sliznic - nos je schopen normálně dýchat. Tato třída je dále rozdělena do 4 podkategorií v závislosti na převaze určité látky.

Vazokonstrikční kapky rozvětvené do skupin obsahujících:

 • xylometazolin;
 • nafazolin;
 • oxymetazolin;
 • fenylefrin.

Nejběžnějšími přípravky Xylometazolinu jsou Galazolin a Farmazolin. Nejvíce populární “Naphthyzinum” a “Sanorin” patří k nafazolinovým kapkám. Oxymetazolinovou skupinu představuje "Nazol", "Rinazolin", "Nazivin".

Samostatná podkategorie je založena na fenylefrinu. Na základě této látky uvolňuje dětem kapky z nachlazení. Spreje se nedoporučují pro kojence, protože jejich nosní dutina pro to není dostatečně vytvořena. Mezi nejběžnější a nejúčinnější léky tohoto druhu patří "Nazol Baby" a "Vibrocil".

2 - hydratační kapky

Ve skutečnosti se nejedná o léky. Úkolem těchto kapek - zvlhčování sliznice. Kapky podporují rychlejší a účinnější oddělení nahromaděného hlenu. Největšího účinku je dosaženo použitím těchto nástrojů ve spojení s dalšími terapeutickými přípravky.

Hydratační kapky jsou vyráběny na bázi mořské vody nebo vody z minerálních zdrojů. Složení pomocných prostředků soli a různých stopových prvků. Komponenty normalizují práci žláz a přispívají k aktivnějšímu pohybu řasy sliznice.

Na rozdíl od mnoha jiných prostředků je lze použít téměř bez omezení. Stejné vazokonstrikční léky se nedoporučují déle než jeden týden - jinak existuje závislost, účinnost se prudce snižuje, sliznice se stává přehnanou. Hydratační kapky nevedou k nežádoucím účinkům. Doporučuje se aplikovat v případě, že nedochází k otoku, ale jen k hojnosti hlenu.

Mezi účinné zvlhčovače:

3 - kapky pro alergie a edémy

Pro zvýšení účinku konvenčních vazokonstrikčních míst přidávají složky, které zmírňují alergické a edematózní symptomy. Největší prospěch z těchto prostředků bude mít osoba trpící alergickou rýmou. Někdy je vhodné aplikovat je na nachlazení.

Alergické kapky tohoto typu:

 • Sanorin-Analegin. Česká droga je účinná, ale je nežádoucí ji používat déle než týden. Navíc, pokud je to možné, je lepší ji aplikovat před spaním. Kapky způsobují ospalost a zpomalují reakci, takže pro alergiky nebude snadné se probudit.
 • "Vibrocil". Výše uvedený lék, který je často předáván dětem, pomáhá dobře v případech souvisejících s účinky alergií. Přípravky švýcarského výrobce se prodávají jak ve formě kapek, tak ve formě spreje a gelu.

4 - hormonální léky

U závažných onemocnění způsobených alergiemi je prokázáno použití látek s hormonálními složkami. Lze je však použít pouze po schválení odborníkem. Nekontrolovaná konzumace léků vede k potlačení imunitní obrany nosní sliznice. Výsledkem je vynikající mikroflóra pro bakterie.

 • Beconaze. Platí od 6 let.
 • "Fliksonaze." Nižší věková hranice - 3 roky.
 • "Nazonex". K dispozici ve formátu spreje. Hmotný efekt - po půl dni. Lze použít od 3 let.
 • "Nasobek." Další účinný nástroj, který bude užitečný pro dítě od 6 let.

5 - antimikrobiální činidla

Pokud je vazokonstrikce malá a antimikrobiální účinek je nutný, následující nosní přípravky se dostanou na záchranu:

 • "Pinosol". Tam jsou kapky, spreje, masti, krémy a dokonce i kapsle. Ve směsi - kombinace různých rostlinných olejů. Zvláštností tohoto nástroje je, že není návykový a dobře zvládá viry a bakterie.
 • "Dr. Theis Nazollin." Vyrábí se na bázi xylometazolinu. Spolu s tím, jako jedna ze složek - eukalyptový olej, který má antimikrobiální účinek.
 • "Bactroban". Pokud kapky nejsou to, co potřebujete, zkuste masti. Jen si nemůžete zaměňovat s podobným nástrojem určeným pro boj s kožními chorobami. Důvodem pro rozmazání sliznice - dlouhý výtok z nosu a výskyt hnisavého výboje. Hlavní složka je charakterizována aktivitou proti stafylokokům.

6 - antibakteriální látky

Důvody pro použití takových kapek jsou zánět dutin čelisti nebo přidání bakteriální flóry, které jsou výsledkem běžného nachlazení. Nejlepší z těchto léků nejsou kapky z sinusitidy, ale aerosoly. Mezi nimi jsou:

Pokud se rýma stane důsledkem vývoje virové infekce, měli byste vyhledat pomoc ze speciálních prostředků. Pomáhají dobře v počáteční fázi onemocnění. Drogy aktivně bojují s viry díky mocným složkám, které jsou vytvořeny pomocí genetického inženýrství a izolovány z krve dárců.

Doporučuje se používat jako profylaktika - pokud se objeví hrozba infekce. Pokud jde o léčebné použití, je žádoucí začít s přípravami s prvními příznaky.

Populární a účinné kapky tohoto typu - "Grippferon". Řešení není příznivé pro závislost a nevede k výskytu kmenů, které jsou rezistentní vůči léčivu. Pomocí kapek můžete zkrátit dobu trvání onemocnění o polovinu.

8 - na bázi stříbra

Kapky, které obsahují stříbro, pomohou snížit zánět, eliminovat nadměrně prodloužený rýma nebo mají antiseptický účinek. Stejně jako v jiných případech je lepší aplikovat je na začátku vývoje nosního problému. Mezi efektivní prostředky patří:

 • "Collargol" - dostupný ve formě 2% roztoku;
 • "Protargol" - je vyroben v podobném formátu.

Oba produkty obsahují koloidní stříbro. Poté, co se látka dostane na zanícenou nosní sliznici, pleti hlen. Vyznačuje se protizánětlivým účinkem.

9 - homeopatické kapky

Nejoblíbenější a nejúčinnější prostředky této kategorie jsou:

Mají komplexní pozitivní vliv na tělo - eliminují viry, zmírňují otok, zvyšují imunitu. Často se používají jako prostředek k řešení běžného nachlazení způsobeného ARVI. V akutní fázi onemocnění v prvních několika hodinách se doporučuje, aby kapky byly instilovány každých 15 minut.

Homeopatické léky mohou být účinné, ale musíte vybrat léky a dávky individuálně. Proto navzdory logickému úderu léků v seznamu nemusí mít požadovaný účinek, pokud k tomu přispívá tělo určité osoby.

10 - zeleninové kapky

V takových fondech patří různé esenciální oleje. Nejčastějšími přísadami jsou máty peprné a mentol. Druhá složka není schopna eliminovat edém, ale díky svému účinku na studené nosní receptory usnadňuje dýchání.

Mezi nejběžnější prostředky - Sinupret. Tento lék má kombinovaný účinek - snižuje zánět, ředí sputum, zvyšuje schopnost sliznice odolávat patogenním agens.

Shrneme to. Nejlepší kapky z nachlazení jsou ty, které jsou „naostřeny“ pro specifický problém a pro specifický organismus. Jsou zapotřebí odborné rady a experimenty. Mimochodem, někteří lidé jsou dokonale nápomocni kapkami v nose z alergií - jiní. Stává se také, že efektivní nástroj přestane být. Abychom vám pomohli - zdravý rozum a výše uvedený seznam léků.

Nose kapky na zimu: Co je lepší? Vyberte si nejefektivnější.

S příchodem rýmy vzniká také otázka - které nosní kapky jsou pro rýmu lepší? Co je třeba odkapávat? Koneckonců, rýma - to je taková nepříjemnost, která se vždy děje ve špatnou dobu. Na jedné straně je těžké to označit za vážnou nemoc, ale na druhou stranu přetrvávající vypouštění a otok v nose ztěžuje spánek, jíst a pracovat normálně.

K odstranění tohoto problému nabízejí farmaceutické společnosti různé prostředky. Pro pacienty je však někdy obtížné pochopit jednoduchou otázku: „Nosní kapky na zimu: co je lepší a může se vyplatit použít lidové prostředky na přetížení za studena a nosu v takových situacích.“ Tento problém pochopíme podrobněji.

Odrůdy kapek pro rýmu

Pro léčbu rýmy používejte různé typy kapek. Někteří jednoduše zmírňují symptomy nemoci, jiní pomáhají sliznici obnovit a porazit nemoc na jejich vlastní, zatímco jiní způsobí přímou smrt bakterií a virů, které způsobily patologii. Zvažte, která léčba nosních kapek se používá u tohoto onemocnění:

Dekongestanty (vazokonstriktor). Tyto prostředky způsobují, že se cévy zužují, v důsledku čehož účinek přetížení na chvíli zmizí a nos začne dýchat.

Nevýhody: pracují po omezenou dobu, nepoužívají se dlouhodobě kvůli návykovému efektu, nevyléčují nemoc, ale jednoduše eliminují symptom, každá následná aplikace má menší účinek na sliznici.

Výhody: fungují rychle a jsou vhodné pro krátkodobé odstranění edému v kritických situacích nebo před lékařskými a diagnostickými postupy v nose.

Nežádoucí účinky: alergie, suchý nos, zvýšené vaskulární krvácení atd. Nepoužívat u těhotných žen a pacientů s těžkou hypertenzí a glaukomem.

Uvolňují otok po dobu 2-3 hodin, působí rychle, ale vysychají sliznici nosní sliznice a často se vyvíjejí závislost po 3-4 dnech užívání. Tato skupina zahrnuje Nafazolin, Sanorin a další;

Zvládnutí příznaků rýmy po dobu 4-5 hodin. Zřídka způsobuje suchost sliznice a působí méně agresivně než první skupina.

Zástupci: Otrivin a další;

Tyto kapky a spreje pracují až do 8 - 10 hodin. Působí jemně a málokdy vyvolávají vedlejší účinky. Patří mezi ně: Nazivin, Nazol a další.

Kapky a spreje s antibiotiky. Pokud má pacient hnisavý nosní výtok, vyberte si léky obsahující lokální antibakteriální látky. Jaké dobré kapky si můžete vybrat v lékárně:

Ředění kapek. Pokud se v nose nahromadilo velké množství viskózního, obtížně oddělitelného hlenu, pak mohou léky, jako je Rinofluimucil nebo Sinuforte, napomoci k jeho vylepšení. Lokální intranasální hormony. Velmi účinné spreje pro odstranění otoku nosu alergického a jiného původu. Chcete-li si všimnout prvních známek zlepšení, musíte tyto nástroje používat několik dní nebo týdnů. Mezi nežádoucí účinky patří krvácení z nosu a suché sliznice, méně časté bolesti hlavy při dlouhodobém užívání. Zástupci jsou: Avamis, Nasonex, Fliksonaze. Antihistaminika. Spreje a kapky na bázi antialergických léků lze zakoupit v jakékoliv lékárně bez lékařského předpisu. Uvolňují se dobře od běžného nachlazení a nosní kongesce a působí jemně, ale účinně. Vykazují terapeutické vlastnosti při léčbě alergické rýmy. Tyto kapky jsou:

 • Vibrocil Skládá se z vazokonstrikční složky (fenylefrinu) a lokálního antihistaminika (dimetidinu). Tento nástroj se používá při léčbě akutních, alergických, vazomotorických a jiných typů rýmy;
Zeleninové kapky. Směs obsahuje výtažky a esenciální oleje rostlin. Dělají svou práci méně efektivně než jejich syntetické protějšky. Ale bylinné prostředky působí jemně a jsou schváleny pro použití u dětí a těhotných žen. Jedním z těchto léků je Pinosol. Obsahuje málo máty, borovice, thymolu a dalších přírodních surovin. Má protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Antivirová. Pokud je rýma způsobena viry a pro prevenci virových infekcí v akutním období, použijte tento nástroj. Jedná se o skupinu léčiv založených na interferonu. Bojuje s viry a posiluje místní imunitu. Zástupcem tohoto nástroje je Nazoferon. Je založen na určitém typu rekombinantního lidského interferonu. Může inhibovat rozvoj virů a zlepšit nespecifickou obranu těla. Předepsán pro prevenci a léčbu prvních příznaků nachlazení a ARVI. [ads-pc-1] [ads-mob-1] k obsahu?

Nejlepší kapky z chladné a nosní kongesce

Volba léků na rýmu do značné míry závisí na důvodech, které ji vyvolaly. Takže nejlepší antibakteriální kapky nepřinesou požadovaný účinek, pokud je rýma způsobena alergií. Před volbou terapie je tedy třeba vědět, co způsobilo edém:

Volba kapek do značné míry závisí na tom, co způsobuje rýmu a jaký účinek chce pacient dostat. Je-li rychlé a krátkodobé - vyberte si vazokonstrikční sprej, a pokud je léčivý - pak dávají přednost antibakteriální nebo hormonální látky.

Dobré kapky z hlavy studených dospělých

Při výběru léků musí dospělý pochopit, co způsobilo chlad. Navíc, i když kapky zřídka dávají systémové účinky, je třeba stále zkoumat kontraindikace jejich použití. Pro osoby s glaukomem a zvýšeným krevním tlakem je proto zakázáno používat prostředky na uvolnění z úst.

A s tendencí k alergiím je lepší nezvolit vícezložkové léky, protože se zvyšuje riziko vyvolání nežádoucí reakce.

Jaké kapky ošetřují rýmu, pokud je způsobena alergií:

 • lokální nosní kortikosteroidy. Stejným způsobem: 2 injekce do každé nosní dírky jednou denně ráno. Účinek musí být vyčkán 4-5 dnů po prvním použití. Pro alergie použijte měsíc nebo více;
 • Antihistaminové spreje jsou zvoleny tak, aby rychle eliminovaly projevy alergické rýmy.

Když je rýma u dospělého doprovázena těžko odstranitelným hlenem, můžete použít ředidla:

 • Rinofluimucil. Struktura zahrnuje acetylcystein a tuaminogeneptan. Tento prostředek má ztenčovací a anti-edémový účinek. Platí pro dospělé i děti;
 • Sinuforte. Přírodní přípravek na bázi extraktu kořenů cyklámenů. Při styku s nosní sliznicí dochází ke zvýšené tvorbě a eliminaci patologického výtoku. Působí agresivně, způsobuje zarudnutí obličeje a slzy z očí. Nepoužívat u dětí do 12 let a těhotných žen.

Kapky z nachlazení: jaké jsou nejlepší recenze

Názory pacientů na různé typy kapek jsou velmi odlišné. To, co je vhodné pro jednoho, nepomůže ostatním vůbec. Při výběru stojí za zvážení věk, povaha propuštění, příčina onemocnění a další nuance.

Jaroslav, 35 let:

Mám sezónní alergickou rýmu. Každoročně, před začátkem kvetení topolů, koupím Nasonex v lékárně a celou sezónu je začnu kropit. Díky tomuto nástroji můžu tento čas normálně přežít bez kýchání, vodnatých očí a vody z nosu.

Svetlana, 23 let:

Během těhotenství jsem měl špatný nos, ale bál jsem se s něčím zacházet. Když to bylo docela nesnesitelné, já jsem šel do Laury, a on předepsal mi Pinosol a opláchnout nos slanou vodou. Díky těmto prostředkům jsem se zbavil otoků a přetížení. Po porodu bylo samozřejmě obnoveno dýchání.

Catherine, 26 let:

Měl jsem silnou hnisavou rýmu, která se chystá vyhrožovat sinusitidou. Na radu lékárníka koupil Sinuforte. Pocity po použití jsou samozřejmě hrozné: obličej zčervenal, bolest v očích. Ale podle instrukcí je napsáno, že je to nezbytné, takže jsem pokračoval v léčbě. Po 3 dnech všechno zmizelo a nedošlo k žádné antritidě a nos byl kompletně obnoven.

Co lépe klesá?

Neexistuje žádná taková věc jako nejlepší kapky z nachlazení. Existují léky, které jsou vhodné pro konkrétního pacienta v konkrétní situaci. Při výběru se musíte zaměřit na příčinu onemocnění a výsledek, který chcete získat.

Pro některé pacienty jsou ideální hormonální spreje, jiní budou potěšeni zředěnými léky a jiní si budou vybírat lidové léky na běžné nachlazení a nazální kongesci a dostanou požadovaný efekt. Před výběrem léku, navštivte lékaře a řekněte mu o svých příznacích, pouze v tomto případě zvolená léčba přinese požadovaný účinek.

Volba kapek na nos s chladem - což je lepší: TOP-7

Rýma - satelit mnoha nemocí. Tento příznak je způsoben viry, bakteriemi, alergeny. Někdy se vyskytuje u zdravého člověka, například rýmy těhotných žen. Někdy je nazální kongesce vysvětlována zvláštností nosu člověka. Tento stav dává spoustu nepohodlí, zbavuje spánek, chuť k jídlu, zasahuje do práce, jasně přemýšlí a užívá si života. V takových okamžicích je důležité zvolit účinný lék na zimu. Ale protože nosní kongesce je kvůli různým důvodům, tam je žádný univerzální droga, která může rychle porazit tento symptom.

Zvažte, jak si vybrat správné nosní kapky na zimu, které jsou lepší.

Jaké jsou kapky a jak léčit rýmu u dospělých

Univerzální léky, které mohou vyléčit jakoukoliv patologii nosu, nevynalezené. Vzhledem k tomu, příčiny tohoto stavu je mnoho, nosní léky se značně liší v jejich činnosti. Některé kapky pro léčbu rýmy zmírňují otoky sliznice, některé pomáhají v boji proti virům nebo bakteriím. Některé z nich mají antialergický terapeutický účinek. Léčba rýmy u dospělých vyžaduje často zvlhčování a obnovu nosní sliznice.

??Klasifikace nosních přípravků je rozsáhlá. Mezi tyto typy nosních kapek patří:

 • vazokonstriktor;
 • antibakteriální;
 • ředění;
 • antialergické;
 • na hormonálním základě;
 • zelenina;
 • antivirový.

Účinek každé skupiny je odlišný. A všichni pomáhají při rinitidě. K účinnosti kapek bylo hmatatelné, musíte vědět, co způsobilo chlad. Může to být nejen viry, bakterie nebo alergeny, ale i léky. Proto je důležité včas stanovit příčinu onemocnění a vyzvednout účinné nosní kapky.

Kapky se svolením lékaře

Homeopatické

Homeopatické kapky proti nachlazení jsou účinné proti symptomům akutních respiračních infekcí a ARVI. Působí jemně, vzácně způsobují vedlejší účinky. Udělejte výrobky na bázi surovin rostlinného původu, aby tyto léky měly minimální počet kontraindikací. Je možné je aplikovat jak v těhotenství, tak iu malých dětí a pacientů v pokročilém věku. Pravidelně se předepisují jako součást komplexní terapie. Pociťování účinku aplikace je možné pouze po chvíli. Zákon takové léky nezačnou okamžitě.

??Slavní zástupci této skupiny v Rusku: Edas-131, Euphorbium Compositum, Delufen. Rozhodně soudit účinnost těchto kapek je obtížné. Pokud jde o homeopatii, je důležité zvolit vhodný lék pro konkrétní problém a předepsat správné dávkování.

Antibakteriální

Pro léčbu rýmy způsobené působením patogenních bakterií může lékař předepsat antibakteriální kapky. Takové léky lze rozdělit do skupin:

?Na bázi stříbra;

?Na rostlinných surovinách.

Antibiotické kapky

Nejčastěji jsou tyto přípravky obsahující antibiotika předepisovány pro léčbu rýmy u dospělých, jako je Isofra a Polydex. Tyto kapky pomáhají zbavit se silného nachlazení bakteriální povahy, včetně sinusitidy, čelní sinusitidy. Jak tento, tak i další přípravek vypouští ve formě spreje. Antibakteriální látky pro rýmu jsou bezpečnější než užívání antibiotik uvnitř. Nemají systémový účinek na tělo, jako by se uvolňovali do krve. "Polydex" se liší od "Isofra" v tom, že obsahuje antibiotikum a další složku - pheleleprin, který umožňuje rychle odstranit otoky nosní sliznice.

Ani jeden, ani druhý sprej z nachlazení nepomůže, pokud je problém způsoben virovou infekcí.

Stříbrný

Léčba chronických nachlazení bakteriální povahy u dětí a dospělých může být prováděna kapkami obsahujícími ionty stříbra. Rychle pomáhají zbavit se rýmy, sinusitidy. Mezi léky této skupiny patří "Protargol", "Sialor", "Collargol." Hlavní účinnou složkou těchto kapek jsou stříbrné částice. Díky němu se můžete dokonce zbavit chronické infekce, urychlit obnovu sliznice po onemocnění. Principem působení těchto léčiv je schopnost stříbra vysrážet protein. Z tohoto důvodu se na nosní sliznici vytvoří ochranný film. Stojí za zmínku, že terapeutický účinek kapek se stříbrem přetrvává krátce po přípravě. Proto nejsou prodávány v konečné podobě. "Protargol" a "Collargol" dělají v lékárně a "Sialor" lze ředit podle pokynů doma.

Moisturizers

Kapky s hydratačním účinkem nepatří k drogám. Používají se jako pomůcka, pomáhají ztenčovat hlen a usnadňují jeho odstranění. Tyto léky se používají v kombinaci s jinými léky na běžné nachlazení. Základem těchto fondů je minerální voda, fyziologický roztok nebo mořská voda. Podle potřeby je můžete používat po delší dobu. Výhody hydratačních kapek lze připsat skutečnosti, že s vysokou účinností nemají žádné kontraindikace, nemají vedlejší účinky. Mezi tyto léky patří "Aqualor", "Pshik", "Humer", "Salin", "Aqua Maris", "Marimer".

S bylinnými extrakty

Lékařské kapky z nachlazení na základě rostlinných surovin? úspěšně používány k léčbě onemocnění nosu. Takové léky jako "Pinosol", "Evkasept" obsahují přírodní bylinné extrakty nebo oleje (eukalyptus, máta peprná, mentol). Nemohou rychle přizpůsobit dýchání a odstranit otok sliznice, pokud je nos naplněn. Bylinné kapky mají antiseptický účinek, osvěží a nevysušují nosní dutinu. Olejové prostředky pro rýmu se používají, když výtok není bohatý a sliznice vysychá. Pokud během této doby nosu silně teče, pak kapky s obsahem olejů může zhoršit problém.

Kombinovaný lék na bázi rostlin Sinupret může být použit pro nachlazení ke zkapalnění sputa, odstranění zánětu, zmírnění otoků a usnadnění výtoku sputa ze sinusů. Aby kapky byly účinné pro nachlazení a výtok z nosu, během tohoto období potřebuje pacient hodně tekutin, aby zkapalnil hlen. Bylinné složky umožňují používat Sinupret během těhotenství, v dětství. Ale navzdory minimu kontraindikací není možné vybrat si kapky na nos s chladem, rozhodnout o recenzích přátel, které jsou lepší.

Esenciální oleje jsou alergickou složkou, která vyžaduje opatrné použití bylinných kapek.

Vasokonstriktor

Vazokonstrikční léky jsou nejčastěji používány pro rýmu. Mají jinou formu uvolňování - sprej nebo kapky. Jsou propuštěni bez lékařského předpisu. Hlavní výhodou těchto fondů je okamžité odstranění přetížení a obnovení nosního dýchání. Toho je dosaženo díky krátkému zúžení malých krevních cév na povrchu sliznice. Složky vazokonstrikčních činidel zpomalují rychlost produkce hlenu. Při jejich působení se nosní sekrece nestane tak tekutou a hojnou.

Tyto léky mají více vedlejších účinků. Jedinou ochranou proti nim je řádně zvolený režim léčby a přísné dodržování předepsaných dávek.

Bezpečné období jejich používání je nejvýše jeden týden. Dlouhodobé užívání vasokonstrikčních kapek vede k rozvoji závislosti, zvýšené nazální kongesci. Nekontrolované použití přispívá k řídnutí sliznice, způsobuje krvácení z nosu. U většiny léků v této skupině je srdeční onemocnění kontraindikací, jako jsou například arytmie, bušení srdce a vysoký krevní tlak. Rinitida vazokonstrikční činidla nejsou zdaleka neškodná. Před použitím je proto vhodné poradit se s lékařem. Řekne vám, které kapky z nachlazení budou v konkrétní situaci lepší, s ohledem na příčinu nachlazení a zdravotní stav pacienta.

Nejběžnější kapky máme na bázi xylometazolinu ("Galazolin", "For Nos", "Rinonorm", "Xymelin"). Pracují krátce, ne déle než 4 hodiny. Fondy, které používají oxymetazolin (Nazivin, Fervex, Nazol), pracují déle. Takové kapičky se mohou zbavit přetížení a snot až 12 hodin. Nafazolinové léky trvají 6 hodin (Sanorin, Naphthyzinum). Hydratační vazokonstrikční účinek po dobu 8 hodin má moderní nástroj "Tizin" (účinná látka tetrazolin).

Kombinované

V obtížných případech je použití dospělých kombinovaných kapek z nachlazení nejvhodnější. Kombinované kapky z nachlazení působí současně v několika směrech. Například "Vibrocil" pomáhá eliminovat alergickou rýmu a zmírnit opuch způsobený vazokonstrikčními složkami. "Polydex" s pomocí antibiotika účinně léčí sinusitidu a fenylefrin zmírňuje otoky sliznice. Používá se na lékařský předpis. Existují omezení týkající se načasování použití a kontraindikací.

Ředění

Pro usnadnění vyprazdňování hlenu použijte ředění nosních kapek. Patří mezi ně "Rinofloimucil", "Sinupret". Acetylcystein ve složení "Rinofloimutsila" snižuje viskozitu snotu, umožňuje separaci hlenu. "Sinupret" obsahuje bylinné složky, které pomáhají sekreci nosu, zlepšují ventilaci dutin.

Hormonální

Hormonální kapky mají výrazný terapeutický účinek u alergické rýmy. Nejčastěji používané spreje "Nazonex", "Avamys", "Bekonaze", "Nasobek", "Fliksonaze". Tyto léky se mohou rychle zbavit projevů alergií. Při správném používání, dodržování dávkování předepsaného lékařem a trvání léčby je extrémně vzácné vyvolat nežádoucí účinky. Nekontrolované hormonální léky však mohou vést k oslabení lokální imunity nosní sliznice, což povede k rozvoji patogenních mikroorganismů. Mezi nežádoucí důsledky dlouhodobého užívání těchto kapek patří ředění sliznice, křehkost nosních cév.

Antivirová

Takové léky jsou účinné proti rýmě způsobené viry. Jejich účinnost závisí na tom, v jakém stadiu léčby onemocnění začíná. Doporučuje se aplikovat kapky při prvních známkách virové infekce. Jsou účinné jako profylaktické činidlo.

??Základ antivirotik - interferon. Antivirová léčiva zahrnují "Grippferon", "Nazoferon".

Kapky podle populárních receptů samotných nebo k léčbě silného rýma u dospělého.

??Tradiční medicína doporučuje léčit těžký rýma a dusnost následujícími prostředky:

 • Šťáva řepa. Je žádoucí ředit vodou. Řepné šťávy mohou být kapány do nosu nebo namočit je turunda (akční doba 10 minut).
 • Směs zeleniny a několika kapek jedlého oleje. Tento nástroj je pohřben ráno a večer. Dezinfikuje, zmírňuje kongesci, normalizuje dýchání.
 • Kapky medu. K tomu smíchejte med s vařenou vodou ve stejných částech. Kape mírně teplý až 6 krát denně. Nástroj snižuje zánět, má antimikrobiální účinek.
 • Na pomoc se silnou rýmou přichází divoká zvěř. Nos může být kapán aloe džusem a šťávou kalanchoe.

Tradiční metody jsou bezpečnější než drogy, ale v obtížných případech mohou být neúčinné. Proto je lepší použít je jako součást komplexní terapie předepsané lékařem.

TOP 7 kapek pro hodnocení pacientů

Jaké jsou nejúčinnější kapky z nachlazení? Zvažte nejlepší uživatelské recenze kapek používaných v běžném nachlazení:

Přehled 75 léků na nachlazení: jak si vybrat účinný lék pro dospělé

I přes zdánlivou nevinnost nachlazení, nemocný člověk mu dává spoustu nepohodlí - není možné dýchat, mluvit, mít dostatek spánku, plně vykonávat domácí a pracovní povinnosti.

Chronické kongesce vede ke změnám hlasu, rozvoji hypoxie mozku, komplikacím bakteriálních infekcí a dalším problémům. Naštěstí farmaceutický trh dnes nabízí spoustu léků na boj proti přetížení nosu, ale ne mnoho lidí ví, jaký lék na nachlazení si vybrat a jak jej správně používat.

Stojí za to zvážit, že výskyt sliznice z nosu je způsoben reakcí na invazi virů, bakterií, hub, alergenů a jiných patogenů. Také rýma může být vazomotorická (vyskytují se při hormonálních poruchách a problémech s autonomním nervovým systémem) a léky (v důsledku zneužití vazokonstrikčních kapek).

Jaké léky budou potřeba k vyřešení konkrétního problému - řekne doktor, po podrobném vyšetření. Dnes budou podrobně popsány existující třídy finančních prostředků z chladu, jako faktografické informace.

Vazokonstrikční léčiva

Jedním z příznaků rýmy je nadměrná dilatace epiteliálních cév, které lemují nosní průchody, na pozadí tkáňového edému - to jsou důvody přetížení.

Je možné vybrat si nenákladný lék na nachlazení z vasokonstriktorové skupiny samostatně, za předpokladu, že se přetížení neobtěžuje déle než týden a rýma nezpůsobí žádné podezření na bakteriální nebo alergickou formu, jinak bude vyžadována jiná léčba.

Ve vazokonstrikčních prostředcích jsou obvykle přítomny složky jako oxymetazolin, nafazolin, xylometazolin, fenylefrin a další, které ovlivňují adrenalinové receptory v periferních kapilárách a zúží je.

Tímto účinkem opuch epitelu ustupuje, nosní průchody jsou zbaveny hlenu a dýchání je obnoveno.

Nejúčinnější léky jsou následující skupiny:

Na bázi nafazolinu - Sanorin, Naftazinum, Nafazolin-Ferein. Účinek po injekci nebo injekci nastříkáním nastává po 3-5 minutách a trvá až 6 hodin. Nedoporučuje se aplikovat tyto kapky na děti do 3 let, aby se zabránilo podráždění sliznice a deprese centrálního nervového systému.

Na základě Xylometazolin - Galazolin, Otrivin, Xymelin, Tizin Xylo. Léky v této skupině jsou ekonomické a bezpečné, mají také delší dobu trvání až 12 hodin v řadě. Pro dospělé pacienty se kapky a spreje vyrábějí v koncentraci 0,1%, pro děti - 0,05%.

Na bázi oxymetazolin - Nazivin, Nazol Advance, Oxymetazolin. Léky této skupiny působí proti přetížení 6-8 hodin v řadě a jejich pohodlí spočívá v přesné dávce určené pro různé věkové skupiny pacientů. Děti do 1 roku věku se doporučuje pohřbít 0,01% lék, kapky v rozmezí od roku do 6 let jsou vhodné kapky obsahující 0,025% účinné látky a dospělí jsou léčeni v koncentraci 0,05%.

Dobrým účinkem jsou preparáty na bázi tramazolin, například Lasolvan Reno. Tento nástroj nedráždí sliznice a šetří z přetížení po dobu 8-10 hodin.

Populární jsou také kapičky obsahující fenylefrin - Nazol Kids a Nazol Beby, určené pro děti od 6 let a od narození do 6 let.

Některá léčiva kombinují kombinaci několika účinných látek, například tramazolin a fenylefrin (Adrianol), nafazolin a antazolin (Sanorin Analegin), fenylefrin a dimetinden (Vibrocil).

Nedoporučuje se používat vazokonstrikční činidla po dobu delší než 5 dní v řadě, bez předchozí konzultace s lékařem, protože rýma může být způsobena alergickým nebo bakteriálním patogenem, v tomto případě léčba jednoduchými kapkami nedává požadovaný účinek a přispěje k přechodu rýmy na chronickou formu.

Více informací o této skupině léků pro dospělé - přečtěte si v tomto článku, je zde uveden seznam dětských vazokonstrikčních kapek podle věku.

Antibakteriální léčiva

Antibakteriální léky na nachlazení jsou určeny k úlevě od mikrobiální infekce, která způsobila rýmu, stejně jako k léčbě jejích komplikací (sinusitida a sinusitida).

Důsledky infekční rýmy také vyžadují jmenování antibiotik ústy nebo injekcí, pokud nebudou komplikace, postačí lokální aplikace sprejů a aerosolů s antibakteriálním účinkem.

Nejúčinnější lékaři zvažují následující léky:

Léčivo ve formě spreje, které obsahuje antibakteriální složku framycetin. Nástroj účinně zastavuje reprodukci a růst patogenních mikrobů, předepisuje se pro infekce horních cest dýchacích.

Před injekcí přípravku Isofra by se nosní průchody měly očistit od hlenu a opláchnout fyziologickým roztokem, poté se lék vstříkne do každé nosní dírky 1-2krát, třikrát denně.

Nedostatek pozitivního účinku naznačuje, že patogen je vůči účinné látce rezistentní a léčivo musí být nahrazeno.

Účinně bojuje se zánětem v nose díky účinným látkám neomycinu a polymyxinu.

V ORL praxi se tento lék proti nachlazení používá k léčbě sinusitidy a otitis různých etiologií, injekce se provádí 2-3krát denně pro děti a 4-5krát pro dospělé.

Nelze použít antibiotikum k inhalaci, protože to způsobí těžké alergie.

Aerosol na bázi fusafunginu. Předepisuje se u sinusitidy, sinusitidy a dalších infekcí ORL orgánů.

Stříká se několikrát denně, pozitivní účinek se dosahuje po několika hodinách. Má výrazný účinek proti plísním a bakteriím, má antimikrobiální účinek.

Při nachlazení se léčivo podává dvakrát denně, s 1 inhalací do každé nosní dírky, přičemž léčba trvá ne déle než 7 dnů.

V roce 2016 byla léčba přípravkem Bioparox přerušena, protože účinná látka zvýšila pravděpodobnost bronchospasmu u pacientů. Proto je nutné zvolit jeho protějšek. V tomto článku naleznete seznam devíti léků s podobnými účinky.

Je třeba mít na paměti, že každý z těchto léků má své vlastní kontraindikace a zkřížené reakce s jinými léky předepsanými pro léčbu rýmy. Proto se nedoporučuje jejich nezávislé použití, aby se předešlo předávkování a vedlejším účinkům.

Antihistaminika

Alergická rýma se vyskytuje jako reakce organismu na pronikání dráždivých látek do nebo na povrch sliznic po prodlouženém kontaktu.

Symptomy jsou pozorovány u pacientů trpících alergickými reakcemi na potraviny, léky, domácí chemikálie, prach, zvířecí lupy, pyl rostlin.

Není to tak snadné vybrat si účinný lék na běžné nachlazení alergické povahy, měl by být předepsán lékařem po vyšetření a identifikaci dráždivého.

Mezi těmito léky lze rozlišit:

Alergodil - sprej obsahující azelastin. Blokuje receptory histaminu, snižuje svědění a pálení v nose, eliminuje kýchání a rinorea.

Účinek léčiva se projeví 15 minut po zavedení do nosních průchodů a trvá až 12 hodin.

Tizin Allergy - obsahuje levoblastin, látku s antihistaminickým účinkem. 5 minut po postřiku pomáhá snižovat svědění, množství sliznic, zbavení se přetížení a otok sliznice.

Cromohexal je lék na alergickou rýmu na bázi kyseliny kromoglicové. Je vhodnější pro prevenci sezónní rýmy, protože dobrý účinek aplikace je patrný po několika dnech. Injikován do každé nosní pasáže 1 dávka obsahující 2,8 mg účinné látky, až 6krát denně, v závislosti na závažnosti symptomů.

Vibrocil - sprej obsahující fenylefrin a dimetinden, má komplexní účinek proti běžnému nachlazení a alergiím. Účinně eliminuje otoky nosní sliznice a vedlejších nosních dutin, aniž by působil na funkci ciliárního epitelu. Je to dobrý lék na chronickou rýmu a je také používán po chirurgických zákrocích na ORL orgánech.

Sanorin Analegin - nazální aplikace na bázi nafazolinu a antazolinu. Má výrazný účinek proti otoku, svědění a pálení v nose, eliminuje kýchání a rinorea. Účinek nastává 10 minut po postřiku na sliznici a trvá přibližně 6 hodin. Je indikován pro rinitidu různých etiologií, zejména alergických.

Předávkování antihistaminiky způsobuje ospalost, depresi vědomí, výrazné alergické reakce a další nebezpečné vedlejší účinky, proto by měly být používány pouze tak, jak je předepsáno lékařem a přísně v uvedených dávkách.

Antivirová léčiva

Tato skupina léků na rýmu se používá v případě oslabené imunity, pokud jsou nutná preventivní opatření proti infekci respirační infekcí.

Aktivují aktivní buňky imunitního systému, což vám umožňuje zastavit množení virů a usnadnit průběh onemocnění, pokud již začala.

Nejoblíbenější a nejúčinnější prostředky pro virovou rýmu:

K dispozici ve formě prášku, který musí být zředěn převařenou vodou na značku na skleněné ampulce nebo nosní kapky.

Zvyšuje obranyschopnost, aktivuje lokální imunitu, zastavuje reprodukci virů.

Interferon by neměl být používán více než jednou za šest měsíců, jinak tělo nebude produkovat svůj vlastní interferon a zůstane bez infekcí.

Pro intranasální použití je k dispozici ve formě masti a gelu. Nástroj musí být aplikován na sliznici nosních cest až čtyřikrát denně, což zajistí lokální boj proti virům a zvýšení imunity.

Díky kyselině askorbové a lidskému interferonu v kompozici nejen zastavuje reprodukci mikroorganismů, ale také urychluje proces hojení.

Prášek pro přípravu kapalného roztoku typu interferonu.

Způsobuje destrukci virových buněk, zvyšuje rezistenci hlenu k zavedení patogenních mikroorganismů.

Dávka je stanovena lékařem, léčivo se podává 1 krát denně.

K účinku protivirových léků bylo vysloveno, že stojí za to začít jejich užívání v počáteční fázi onemocnění, kdy se objeví první příznaky běžného nachlazení, a ne když onemocnění trvá 4-5 dnů.

V těchto případech však také pomáhají urychlit léčbu, pokud nedošlo k překrytí bakteriální infekce.

Hormonální léky

Použití hormonálních látek pro rinitidu vzhledem k závažnosti jejího výskytu a potřebě zavést další množství kortikosteroidů produkovaných lidskými nadledvinami přes nosní sliznici.

Vzhledem k imunosupresivním, desenzibilizačním a protizánětlivým účinkům tyto léky rychle zmírňují chronickou a obtížně tekoucí rinitidu různých etiologií.

Používají se při léčbě celoročních a sezónních alergií, nosní polypózy, sinusitidy a sinusitidy.

Následující spreje jsou významnými zástupci hormonálních nosních prostředků:

 • Fliksonaze ​​- přípravek pro místní použití na bázi flutikazonu. Má výrazný antialergický a protizánětlivý účinek. Je určen pro děti od 4 let a pro dospělé, těhotné ženy ji užívají po předepsání lékařem.
 • Nasonex - dávkovaný aerosol obsahující mometason. Bojuje s rýmou alergické a vazomotorické povahy, eliminuje otoky sliznice, zastavuje vylučování sliznic v nose, uvolňuje svědění, kýchání, pálení.
 • Beconaze ​​- sprej na bázi beklomethasonu. Používá se při závažném zánětu sliznice nosní sliznice a příznacích alergické rýmy, používá se nejen k léčbě, ale také k prevenci sezónní senzibilizace.
 • Nasobek - aerosol, který obsahuje beklometason. Představen pouze intranasálně, má silný protizánětlivý a antialergický účinek. Předepisuje se pacientům starším 6 let.
 • Aldecine, analog sprejů na bázi beklometasonu, se úspěšně používá k léčbě alergické rýmy (sezónní i celoroční, s obdobím remise a exacerbací). Není určeno dětem mladším 6 let a kojícím matkám, během těhotenství, o nutnosti užívání rozhoduje lékař.

Mnoho pacientů, kteří se dozvěděli o hormonálních složkách, které tvoří nosní spreje, se obávají vedlejších účinků a komplikací.

Je nutné vyjasnit, že lokální aplikace minimalizuje vstřebávání do krve a systémový účinek na minimum, takže riziko komplikací prakticky neexistuje, s výjimkou předávkování lékem.

To je nejlepší náhrada za vasokonstriktorové léky pro běžné nachlazení dnes. Podrobný popis této skupiny léků a rysy jejich použití naleznete v tomto článku.

Ne vazokonstrikční činidla

Vzhledem k tomu, že ucpání nosu je hlavním společníkem běžného nachlazení, téměř všichni pacienti, aby zmírnili svůj stav, okamžitě přejdou do lékárny na vazokonstriktor, a to bez doporučení lékaře, nekontrolovatelně a bez pozorování dávkování.

Dlouhodobé užívání takových činidel, zejména s nespecifickou formou rýmy, vede ke komplikaci ve formě zdravotního chladu (v závislosti na vasokonstrikčních kapkách).

V důsledku toho kapiláry nosu ztratí schopnost vrátit se do svého obvyklého stavu a použití vazokonstriktorových prostředků nepřinese úlevu, naopak, po skončení akce se cévy dále rozšiřují.

K záchraně pacienta z takového stavu předepisují lékaři léky s opačným účinkem.

Všechny z nich mají hormonální základ, ale umožňují odstranit symptomy lékařské rýmy v počátečních stadiích, kdy ještě není nutný chirurgický zákrok:

Tyto léky vedou nejen k vaskulárnímu tónu nosu, ale také ke zlepšení vstřebatelnosti a účinku prostředků používaných pro komplexní terapii rýmy.

Používejte je s opatrností u pacientů s alergickou predispozicí, v takovém případě lékař a lékař.

Roztoky mořské soli z nachlazení

Nejvhodnějším lékem na nachlazení v jeho počátečním stadiu je fyziologický roztok. Všichni lékaři říkají pacientům, že s prvními příznaky rýmy byste neměli okamžitě používat vazokonstriktor a jiné léky, musíte se nejprve pokusit o mytí běžnou stolní solí nebo připravit roztok mořské soli zakoupený v lékárně.

Tento postup pomůže ztenčit hlen, který se nahromadil v nosních průchodech, vyvedl jej a také dezinfikoval sliznici.

K přípravě roztoku je třeba vzít 1 čajovou lžičku mořské soli, zcela ji rozpustit ve sklenici vařené vody a prát alespoň 2-3 krát denně.

Můžete přidat několik kapek citrónové šťávy, bude stimulovat místní imunitu a zvýšit odolnost organismu vůči nachlazení.

Pokud nechcete připravit řešení sami, můžete si zakoupit hotový izotonický přípravek ze seznamu níže v lékárně:

 • Aqua Maris - ve svém složení obsahuje vodu z Jaderského moře, díky které lék pomáhá normalizovat fungování ciliárních buněk, snižuje viskozitu sekrecí, odstraňuje alergeny, bakterie a viry z nosní dutiny, čistí tkáň a snižuje opuch. Také v prostředku obsahuje užitečné prvky hořčík, chlor, sodík, vápník a další.
 • Marimer je izotonický roztok mořské vody, který se používá k léčbě a prevenci infekcí ORL, alergické rýmy, akutních bakteriálních patologií nosu a vedlejších nosních dutin. Umožňuje odstranit z povrchu sliznice škodlivé látky (viry, bakterie, alergeny), zachránit osobu před kongescí a nadměrnou produkcí hlenu.
 • Dolphin je přípravek ve formě prášku, který se po smíchání s převařenou vodou používá k mytí nosu. Kromě mořské soli obsahuje dogrose a extrakty z kořenů lékořice, které poskytují ztenčovací, protizánětlivý, antimikrobiální a imunomodulační účinek. Proplachovací systém je vybaven pohodlnou tryskou, která reguluje průtok roztoku do nosní dutiny a nevyvolává nadměrný tlak.

Úspěšně se používají i léčba isotonických roztoků rýmy Humer, Aqualor, Rinostop Aqua a dokonce i jednoduchý chlorid sodný (fyziologický roztok).

Pro potírání rýmy je nutné nos pravidelně opláchnout a v případě potřeby použít další látky, aplikovat je po aplikaci fyziologického roztoku (tím se zvýší jejich vstřebatelnost a účinnost).

Léčí na rýmu esenciálními oleji

Některé prostředky pro léčbu rýmy obsahují ve složení esenciálních olejů rostlin s antimikrobiálním, protizánětlivým, imunomodulačním a antivirovým účinkem.

Kromě těchto funkcí pomáhají přírodní estery změkčit a obnovit sliznici nosních cest, aby se zabránilo nadměrnému podráždění.

Je třeba podrobněji říci o několika zástupcích takových léků:

Obsahuje výtažky z eukalyptu, borovice a jedle, jakož i pomocné látky thymol, guaiazulen a vitamin E.

Kapky dokonale odstraňují edém tkáně, usnadňují dýchání, přispívají k ředění hlenu, mají protizánětlivý účinek.

Vitamin E je složka, která obnovuje poškozenou sliznici, urychluje jejich regeneraci a má antioxidační účinek. Kapky se používají iu dětí a těhotných žen, což svědčí o jejich bezpečnosti a netoxii.

Jedná se o kapky, podobné složení a působení na lék Pinosol, ale stojí mnohem méně (asi 40 rublů), což z nich činí účinný a levný prostředek k boji proti rýmě.

Rostlinné extrakty, které jsou součástí, nezpůsobují závislost, takže mohou být používány poměrně dlouhou dobu.

Nebezpečné produkty obsahující eukalyptový olej jsou určeny pouze pro alergiky, u nichž může dojít k neočekávané reakci na užívání přípravku Eucalyptus. Proto je před použitím nutné konzultovat s alergikem.

Jedná se o kapky s kombinovaným účinkem, které mají vazokonstrikční a změkčující účinek.

Nástroj také účinně odstraňuje opuch sliznice, působí na patogenní mikroorganismy a způsobuje jejich smrt.

Mnozí pacienti hodnotili obnovení epitelu nosu a silný antimikrobiální účinek během užívání léčiva.

Sprej na bázi oxymetazolinu s přídavkem eukalyptolu (koncentrovaný eukalyptový extrakt). Oxymetazolin má dlouhodobý účinek, usnadňuje dýchání po dobu 12 hodin v řadě a rostlinný extrakt bojuje proti reprodukci virů a bakterií v nosní dutině, zmírňuje záněty, vylučuje viskózní sekreci a přispívá k jejímu vylučování.

Lék má silný účinek, takže jej nelze používat déle než 3 dny v řadě.

Přípravky na nachlazení na bázi éterických olejů - to je dobrá pomoc při léčbě onemocnění. Pro nejlepší účinek je však nutné předběžně stanovit typ patogenu a diferencovat rýmu z alergických nebo vazomotorických, protože v tomto případě nebude stačit odstranit přetížení.

Fytopreparace

Takzvané prostředky přírodního původu, přispívající k rychlé eliminaci příznaků rýmy. Většina farmaceutických léčiv má chemický základ, s výjimkou těch, které obsahují eukalyptové extrakty a esenciální oleje (popsané výše).

Tinktury

K bezpečnému a účinnému vyléčení rýmy můžete použít odvarů a tinktur rostlin s protizánětlivými a imunomodulačními účinky. Mezi tyto nástroje patří:

 • Měsíček je bylina s výraznými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi, používá se k léčbě virové a bakteriální chladu, rostlina má také léčivý a regenerační účinek na nosní sliznici;
 • eucalyptus - zvyšuje odolnost organismu díky aktivaci lokální imunity, má antimikrobiální vlastnosti, ředí a odstraňuje hustý hlen z nosní dutiny;
 • Ľubovník bodkovaný - bojující s reprodukcí patogenní flóry v nose, odstraňuje stagnaci hlenu, usnadňuje dýchání, snižuje zánět, zvyšuje také odolnost organismu;
 • Aloe a Kalanchoe - šťáva z těchto rostlin je již dlouho používána jako prostředek boje proti rýmě, snižuje zánět, zvyšuje lokální imunitu, urychluje obnovu poškozených tkání sliznice;
 • Badan Plate - kořeny rostliny jsou úspěšně používány jako lék na nazální kongesci bez rýmy, v zanedbávané nebo chronické formě. Prášek se připravuje na bázi suché suroviny pro instilaci do nosní dutiny;
 • Ephedra je dvouprstý - založený na této léčivé rostlině, nosní kapky jsou vyrobeny, se silným vazokonstrikčním účinkem.

Tabletová forma

Kromě lokální aplikace přírodních extraktů léčivých rostlin lékaři předepisují rostlinné přípravky ve formě tablet, například Zinnabsin.

Tento homeopatický lék se používá i při sinusitidě způsobené bakteriální infekcí, zmírňuje záněty, snižuje vylučování hlenu v dutinách, usnadňuje dýchání a zlepšuje lokální imunitu.

Mezi homeopatické léky určené k léčbě rýmy patří:

 • Euphorbium Compositum - kapky a spreje pro lokální léčbu rýmy, dokonce i v komplexních a zanedbávaných formách, doprovázené suchostí a atrofií sliznice. Léčivo nemá vazokonstrikční vlastnosti, léčí příčinu běžného nachlazení, takže jeho použití je dlouhodobé.
 • Rinitol Edas-131 - čistí nosní průchody z viskózního a hustého hlenu, působí jako prostředek prevence komplikací běžného nachlazení.
 • Delufen je sprej bezpečný pro léčbu pacientů všech věkových kategorií. Má aktivitu proti virům, bakteriím a alergenům, léčí i chronické formy rýmy.
 • Aflubin-Naza - sprej z rýmy, sinusitidy a sinusitidy. Skládá se ze složek rtuti, takže použití přípravku je kontraindikováno u pacientů mladších 12 let a trpících abnormalitami štítné žlázy.

Léčba rýmy s fytopreparacemi způsobuje mnoho kontroverzí, a to jak mezi lékaři, tak pacienty, úspěšně pomáhají někomu vyrovnat se s chladem, pro některé lidi jsou k ničemu.

Lék však již dlouho přiděluje homeopatii do samostatného oboru vědy, který opět potvrzuje účinnost správně předepsané a podané léčby.

Léky pro inhalaci

Léčba rýmy inhalátorem je účinná, bezpečná a bezpečná. Pokud se použije nebulizátor, přípravky budou vyžadovány bez obsahu éterických olejů a suspendovaných částic, protože když vstupují do dýchacích orgánů, ucpávají průdušky průdušek a způsobují jejich obstrukci.

Pro inhalaci ultrazvuku se používají následující skupiny léčiv:

Solné roztoky - účinně čistí nosní dutinu viskózního hlenu, mají dezinfekční a protizánětlivý účinek. Pro nebulizer je vybrán chlorid sodný (fyziologický roztok), stejně jako izotonické léky pro lékárny - Aqua Maris, Marimer, Humer, Aqualor, Dolphin. Přečtěte si více o tom, jak a s jakým lékem provádět postup s nebulizátorem zde.

Alkalické roztoky - stolní minerální voda Yessentuki, Borjomi, Narzan se úspěšně používá k odstranění příznaků rýmy. Umožňují sinusům zbavit se tlustého tajemství, zředit hnisavé hmoty bakteriálními infekcemi, sloužit jako prevence běžného nachlazení různých etiologií.

Antimikrobiální roztoky - jsou předepsány pro léčbu bakteriální rýmy. Aplikujte léky Furatsilin, Tobramycin, Dioksidin, Fluimutsil. Tyto prostředky zředily hlen, a pak přispívají k jeho šetrnému odstranění z nosních průchodů a dutin, mají dezinfekční účinek.

Imunomodulátory - umožňují zvýšit odolnost organismu a zvýšit lokální imunitu. V inhalátoru můžete použít léky Cycloferon, Gripferon, Interferon.

Antialergické léky - s nachlazením, způsobené senzibilizací a doprovázenou krátkým dechem, předepsanými léky Berotek, Berodual, Ventolin. Uvolňují otoky nosní sliznice, hrtanu a průdušek, usnadňují dýchání.

Parní inhalace může být provedena pomocí roztoku soli a vody (k dezinfekčnímu účinku je přidáno několik kapek jódu), esenciálních olejů thujy, jedle, borovice, levandule, rakytníku, máty. V tomto článku jsou popsány všechny typy rýmy a přípravky pro jejich chování.

Shrňte

Jak je vidět, existuje mnoho léků pro léčbu rýmy. Který z nich si vybrat, je nejen obtížné, ale také nebezpečné určit sami, protože každý lék musí být schválen lékařem před použitím.

Zvláštní pozornost by měla být věnována lidem, kteří jsou náchylní k alergiím a kteří jsou nuceni používat antihistaminikum a hormonální nosní drogy, tyto skupiny léčiv vyžadují vždy lékařský předpis a dodržování předepsaných dávek.

Jedinými prostředky, které lze bez obav použít, jsou roztoky mořské soli a přírodní složky rostlin, ale jejich použití by mělo být zastaveno, pokud není pozitivní účinek po dobu 1-2 týdnů, a pak kontaktujte lékaře ORL.