5 nejlepších léků pro léčbu rýmy u dětí od 0 do 5 let

Rýma u dětí je poměrně častým jevem. To může nastat jako dítě od prvních dnů života, a v pozdějším věku. Nicméně, v každém věku dítěte, rýma je těžko snášet - dítě je nemravné, spí neklidně v noci a jí málo. Rodiče se snaží co nejdříve zavolat lékaře, zakoupit potřebné léky a zahájit léčbu co nejdříve. Trvání onemocnění bude záviset na správnosti akcí.

Jak se vyvíjí rýma

V lékařství, rinitida, vědecky nazvaný rýma nebo rhinorrhea, není považován za nezávislé onemocnění. Obvykle tento příznak doprovází další infekční onemocnění: chřipku, akutní respirační infekce, SARS. V průměru trvá výtok z nosu 7-10 dní. V závislosti na délce rýmy jsou ve vývoji onemocnění v otolaryngologii tři stadia:

Reflexní stupeň. Rozvíjí se při hypotermii těla a je doprovázena suchostí a pocitem pálení v nosní dutině, opakovaným kýcháním a obtížným dýcháním. Doba trvání této fáze je několik hodin.

Katarální fáze. Vyvíjí se pod vlivem virů, což vede ke zvýšení příznaků onemocnění. Pro druhou fázi onemocnění je charakteristická hojnost vodnatého výtoku z nosu, stejně jako snížení čichových schopností. Nicméně, pro nemoc, která má vleklou povahu, trhání, ucpání ucha a zánět hlasivek mohou spojit tyto symptomy. Doba katarální fáze je několik dní.

Poslední fáze. To je doprovázeno infekcí těla s bakteriální infekcí: nosní výtok se stává viskóznější a získává zelenožlutou barvu. Po nástupu těchto příznaků se však pacient postupně zotavuje. Při ukončení onemocnění dochází ke zlepšení celkového stavu těla a obnovení respiračního procesu.

Top 5 dětských léků na rýmu

Moderní léčiva nabízejí velké množství léků, jak se zbavit chladu u dítěte. Zvýrazněte pět nejlepších léků, které mohou děti používat do 5 let.

Aqua Maris

Tento lék je lék vytvořený na základě mořské vody. Používá se pro akutní chronickou nebo alergickou rýmu, adenitidu nebo jako preventivní opatření. Aqua Maris zvlhčuje zanícenou nosní sliznici, což vede ke snížení produkce hlenu. Lék má dvě formy uvolnění:

 • Kapky - dostupné v lahvičkách po 10 ml. Jsou vhodné pro léčbu rýmy u novorozenců. Kapky se doporučuje aplikovat 2-3 krát denně, v každé nozdry 1-2 kapky. Náklady na lék je 125 rublů.
 • Sprej - je k dispozici ve formě aerosolové nádobky s objemem do 50 ml. Pro snadné vstřikování je nutné použít speciální dávkovač, který zajistí rovnoměrné rozptýlení léčiva. Sprej je vhodný nejen pro léčbu dětí, ale může být také použit k prevenci v období exacerbace sezónní infekce. Počet sprejů a četnost použití jsou podobné kapkám. Nicméně, náklady na lék je mnohem vyšší - 251 rublů.

Aqua Maris nebude obsahovat přísady a konzervační látky, je zcela bezpečná pro děti. Ve vzácných případech může vyvolat alergickou reakci.

Aqualore Baby

Aqualore Baby je farmaceutický výrobek na bázi vody Jaderského moře. Léčivo obsahuje pouze přírodní stopové prvky: draslík, hořčík, sodík, zinek. Díky bohatému složení přírodních surovin Aqualore nejenže čistí nosní dutiny a působí protizánětlivě, ale také obnovuje nosní sliznici.

Název léku ukazuje, že je určen pro děti a může být používán od dětství. Aqualore Baby se používá pro následující indikace:

 • Infekční onemocnění (chřipka, ARVI)
 • Zánětlivý proces (sinusitida, adenotitida)
 • Hygiena nosní sliznice
 • Příprava nosní dutiny pro použití jiných léčiv.

Existují dvě formy uvolňování léků:

 • Kapky - vyrobené v plastových lahvích, které jsou našroubované uzávěrem. Jedna láhev obsahuje 15 ml tekutiny. Kapky lze použít od narození, objednávání 1-2 kapek 2-4 krát po celý den. Přibližná cena léku je 105 rublů.
 • Sprej - je dostupný ve 125 ml plechovkách. Důležitým rozdílem mezi postřikem a kapkami je přítomnost trysky se speciálním omezovačem, která zabraňuje hlubokému proniknutí trysky do dětské trysky. Zavlažování se provádí opatrně, výrobce jej porovnal s „měkkou sprchou“. Využití finančních prostředků je možné jak v sezení, tak i v ležení. Pro dosažení maximálního účinku při injekčním podání musí dítě otočit hlavu na stranu. Po 5-10 minutách čekání, vaše dítě potřebuje vyfouknout nos aspirátorem nebo použít kapesník. Sprej je určen pro děti od roku. Cena této formy vydání je 317 rublů.

Nazol dítě

Nazol Bebi - dětský lék s vazokonstrikčním účinkem, určený k usnadnění dýchání a zmírnění otoků nosní sliznice. Nástroj je předepsán pro řadu onemocnění: akutní rýma, alergie, nádcha s SARS nebo chřipka, otitis media a sinusitida.

Slovo "dítě" v názvu naznačuje, že lék lze použít k léčbě dětí, ale pokyny by měly být přísně dodržovány. Děti mladší než jeden rok by měly pohřbít lék v hubce jednou kapkou najednou, ne více než čtyřikrát denně, ale pro děti od jednoho roku do šesti let lze počet kapek zvýšit na dvě.

Lék je dostupný pouze ve formě kapek. Prostředky téměř bezbarvé, nemají chuť a vůni. Nazol Baby se prodává v malých lahvičkách po 15 ml.

Lék obsahuje řadu omezení a kontraindikací. Například léky mají lhůtu pro použití - ne déle než 3 dny. Kromě toho, při použití léku, je nutné sledovat dávkování, jinak srdeční problémy mohou zhoršit, může dojít k bolestem hlavy. Také nemůžete použít lék na hepatitidu, arytmie, diabetes, onemocnění štítné žlázy.

Nasol Baby, přestože je určen pro děti, by měl být používán opatrně a pouze se souhlasem lékaře. Průměrná cena léku je 160 rublů.

Otrivin Baby

Léčivo Otrivin Baby je látka obsahující cévy, která je založena na fyziologickém roztoku. Lék působí na nosní sliznici, čistí a zvlhčuje nosní průchody. Podle pokynů by měl být lék používán v následujících situacích:

 • Nosní hygiena
 • Léčba nachlazení
 • Preventivní opatření
 • Alergická reakce těla.

Otrivin Dětská léková forma je dodávána ve formě kapek nebo spreje.

 • Kapky - mají bezbarvý roztok, nalije se do lahviček o objemu 5 ml. Kapky jsou určeny k léčbě dětí jakéhokoliv věku. Doporučená frekvence užívání léku - 2-4 krát denně. Cena léku je přibližně 199 rublů.
 • Sprej - k dostání v 20 ml lahvičce, která je skladována v krabičce. Tato forma léku se doporučuje pro děti starší než jeden rok. Sprej je nutné použít až čtyřikrát denně s jednorázovým výplachem nosu. Pokud jde o zvláštní podmínky použití, neměli byste lék znovu užívat v případě alergické reakce. Je také zakázáno používat poškozenou láhev nebo hrot. Přibližná cena spreje - 169 rublů.

Vibrocil

Vibrocil je lék vytvořený na bázi fenylefrinu a dimetindenu, který pomáhá zmírnit otoky nosu a usnadňuje dýchání. Přípravek je určen k léčbě různých typů rýmy, akutního otitis media a sinusitidy. Řada produktů Vibrocil je prezentována ve formě kapek, spreje a gelu. Kapky mají čirý roztok, který má slabou vůni levandule. Jsou povoleny pro děti všech věkových kategorií a platí 3-4krát denně. Přibližná cena kapek je 231 rublů. Pokud jde o sprej a gel, výrobce nedoporučuje jejich použití dětem mladším 6 let.

Ve farmakologickém trhu lze nalézt velké množství léčiv určených k léčbě otolaryngologických onemocnění u dětí mladších 5 let. Nicméně, před nákupem léků a self-medicating, rodiče musí konzultovat s lékařem a ujistěte se, že jejich volba je správná.

Dětské kapky z chladné - efektivní a bezpečné

Rýma je častým příznakem, který naznačuje, že sliznice nosních cest se snaží eliminovat patogeny a alergeny v těle. V tomto případě potřebujete pomoc speciálních místních fondů - kapky nebo spreje. Někdy pro děti od 3 let jsou předepsány speciální nosní gely. Moderní farmaceutické společnosti nabízejí obrovské množství léků, aby se vyrovnaly s běžným nachlazení. Jak neudělat chybu při výběru a výběru nejúčinnějšího léku pro vaše dítě?

Co rodiče potřebují vědět - jak neublížit dítěti

Pouze ošetřující lékař by měl vyzvednout dětské kapky z nachlazení. Nesprávné použití i těch nejlepších léků může vést k vážným a dokonce i nebezpečným komplikacím. Aby se lék na rýmu dobře vyrovnal s patologií, potřebujete znát několik z následujících pravidel:

 1. Pro děti do 6 let je nejlepší užívat léky ve formě kapek. Spreje jsou určeny pro starší děti.
 2. Pohřbte si nos v poloze na břiše. Za prvé, 1-2 kapky odkapávají do pravé nosní dírky a otáčejí hlavou doprava a nahoru, pak - doleva, také otočením hlavy doleva a nahoru. Nástroj se tak dostává nejen na nosní sliznici, ale také do dutin, což významně zvyšuje terapeutický účinek.
 3. Je přísně zakázáno překročit dávkování doporučené lékařem. Příliš časté užívání léků, zejména vazokonstriktorů, se může rychle stát návykové a také přispět k rozvoji lékařské rýmy.
 4. Také by se nemělo zvyšovat průběh léčby antibakteriálními nosními kapkami pro děti. I když tyto léky mají pouze lokální účinek, pokud jsou používány příliš často, mohou stále způsobit mnoho vedlejších účinků.

Fáze vývoje chladu

Normální výtok z nosu trvá asi 7-10 dní. Pokud je patologie alergická, pak doba trvání rýmy je způsobena dobou expozice alergenu. Při vývoji infekční koryzy existují pouze tři fáze vývoje:

 1. Reflex. Toto je počáteční fáze vývoje nemoci, která trvá několik hodin. Vyznačuje se bledostí sliznice. Symptomy jako suchost, pálení, opakované kýchání.
 2. Catarrhal Doba trvání této fáze je asi 2-3 dny. Vyznačuje se slzením, hojnými sekrecemi a otoky nosní sliznice. Teplota může vzrůst na 37,2-37,5 ° C.
 3. Obnovení. Třetí fáze rýmy může být konečná. Sliznice je obnovena, symptomy zmizí. Vzhledem k tomu, že lokální imunita je stále oslabena, může přerušení léčby během tohoto období přispět k přechodu onemocnění na chronickou formu.

Obvykle, s řádnou léčbou rýmy, problémy nevznikají. S normálním fungováním imunitního systému může zotavení začít již za 2-3 dny. Oslabené tělo však nedokáže zvládnout patologii tak rychle.

Odrůdy kapek pro děti z běžného nachlazení - jaký je účel skupin drog?

Rýma je běžným příznakem mnoha nemocí, proto je její úspěšná léčba zaměřena na boj s příčinou. Existuje několik typů nosních kapek:

 • vazokonstriktor - zmírnění otoků, snížení tvorby hlenu;
 • zvlhčovače - přispívají k obnově funkcí sliznice, dezinfikují dutinu;
 • homeopatické - zmírnění přetížení;
 • olej - pomůže obnovit nosní dýchání, odstranit patogeny;
 • antivirotika - bojovat s virovými agens, podporovat lokální imunitu;
 • antibakteriální - zastaví proliferaci bakterií, sníží množství hnisavých sekrecí;
 • antiseptikum - ředění hlenu, inhibici růstu patogenních mikroorganismů;
 • hormonální - zmírnění otoků, snížení potřeby vazokonstrikčních činidel;
 • antihistaminika - blokují působení alergenů;
 • imunomodulační - přispět ke zlepšení lokální a celkové imunity;
 • protizánětlivé - zmírnit otoky, obnovit sliznice.

Jaké kapky si můžete vybrat z nachlazení pro děti, v každém případě musí lékař určit. Prakticky všechny moderní léky jsou schváleny pro použití u dětí a pokud jsou správně používány, nezpůsobují vedlejší účinky.

Dětské vazokonstrikční kapky

Když je nachlazení zaznamenáno: zánět sliznic, jeho prudký otok, zvýšená produkce hlenu. Nosní cesty dítěte se překrývají, dochází k pocitu přetížení. Použitím vasokonstrikčních kapek se lumen cév snižuje (jejich zúžení), což přispívá ke snížení edému, a tím ik úlevě od nosního dýchání.

Dnes farmaceutický průmysl nabízí několik skupin kapek pro léčbu rýmy, které mají ve svém složení různé účinné látky:

 • nafazolin;
 • oxymetazolin;
 • xylometazolin;
 • fenylefrin.

Nafazolinové produkty

Mezi léky, které zahrnují nafazolin, jsou nejúčinnější:

 1. "Naphthyzinum". Tyto kapky z hlavy studené pro děti jsou také účinné pro nosebleeds. Účinek léku netrvá déle než 4 hodiny, takže to vyžaduje čtyřikrát denně. Pediatrické dávkování - 1 kapka 0,01% roztoku.
 2. "Sanorin". Je určena pro léčbu různých typů rýmy, používá se k úzkým cévám, zmírňuje opuch před rinoskopií. Terapie rýmy u dětí je 0,05% roztok.

Oxymetazolin kapky

Účinek léčiv s touto účinnou látkou trvá déle než 10 hodin. Obvykle předepsáno 2 krát denně. Je přísně zakázáno zvyšovat doporučené dávkování, aby se zabránilo vedlejším účinkům. Nejčastěji k vyléčení rýmy:

 1. "Nazivin". Odstraňuje opuch, ředí hlen, usnadňuje dýchání. Možné použití pro děti od 1 roku.
 2. Oxymetazolin. Účinně eliminuje přetížení, jiné příznaky rýmy.

Přípravky s xylometazolinem

Účinek léčiv s takovou účinnou látkou je delší - asi 10 hodin. Doporučená četnost užívání je 2-3 krát denně v závislosti na závažnosti onemocnění. Pro kojence se používá 0,05% roztok. Nejúčinnější jsou:

 1. "Galazolin". Předepisuje se při běžném nachlazení vyvolaném virovou infekcí, alergickou reakcí a také rýmou bakteriální povahy. Snižuje otok, snižuje zánět, zarudnutí sliznic.
 2. "Rinostop". Přípravek obsahuje kromě xylometazolinu také chlorid sodný a draselné soli. Díky tomu se nosní výtok stává méně viskózním a snadněji se vzdaluje.

Fenylefrinové léky

Nosní kapky této skupiny se doporučují pro použití u dětí prvního roku života. Zvukují stěny cév, snižují alergický otok, ředí výtok a přispívají k odběru hlenu. Nejúčinnější jsou považovány za "Vibrotsil", "Nazol Baby". První činidlo je také dostupné ve formě nosního gelu.

Hydratační dětské nosní přípravky

Nejoblíbenější způsob léčby rýmy u dětí je použití zvlhčovačů. Pro malé děti se uvolňují ve formě kapek, pro starší ve formě sprejů. Princip působení těchto léků je velmi jednoduchý: mořská sůl, která je součástí zapálené sliznice, zvlhčuje ji, tonizuje krevní cévy. Výsledkem je snížení produkce hlenu, normalizuje se dýchání nosu. Seznam hydratačních kapek z nachlazení na děti od 1 roku:

Homeopatické léky

Princip homeopatické léčby spočívá v zavedení malého množství látky, která vyvolává příznaky podobné příznakům jednoho nebo jiného onemocnění. Jako výsledek, tam je ochranná reakce těla, který se snaží bojovat s drogou v těle. Výsledkem je trvalá imunita, která přispívá k rychlému zotavení.

Všechny homeopatické léky znamenají dlouhodobé užívání. K léčbě použité rinitidy:

Jejich hlavní výhodou je absence vedlejších účinků. Tyto prostředky zvyšují místní imunitu, obnovují nosní sliznici a udržují ji vlhkou. Použití homeopatických kapek je možné s jakoukoliv formou rýmy.

Kapky oleje

Přípravky z nachlazení na bázi oleje jsou považovány za adjuvans. Jsou nezbytné, aby sliznice nosních cest byla neustále ve vlhkém stavu. Tyto kapky jsou účinnější při prodloužené rýmě, prodloužené rýmě, zejména při pozorování atrofických procesů. Pro tyto účely, obvykle předepsal "Pinosol" nebo "Tizin."

Antivirová

Pokud je příčinou rýmy respirační virová infekce, je možné předepsat antivirotika. Mnoho výrobků přichází ve formě kapek. Patří mezi ně:

 • Interferon;
 • Grippferon;
 • "Kyselina aminokapronová" (infuzní roztok).

Nosní léky působí přímo na viry: inhibují schopnost reprodukce. Tyto kapky navíc aktivují imunitu dítěte a podporují rychlejší zotavení. Mimochodem, "kyselina aminokapronová" se nevyrábí ve formě nosních kapek. Tento nástroj je široce používán v chirurgickém lékařství, ale jeho účinnost byla prokázána při léčbě hojných nosních sekrecí. Také "kyselina aminokapronová" je považována za účinnou profylaktiku proti virům chřipky a SARS.

Antibakteriální

S rozvojem bakteriální rýmy předepsané kapky z nachlazení s antibiotikem pro děti. Tyto léky přímo ovlivňují problém: přispívají k ničení patogenních mikroorganismů, zmírňují zánět a otoky sliznice. Následující kapky nosu dětí z nachlazení prokázaly svou účinnost při léčbě bakteriální rýmy:

Prostředky jsou využívány pouze na lékařský předpis. Je přísně zakázáno snižovat nebo zvyšovat dávkování léku, aby se zabránilo vážným komplikacím.

Antiseptické kapky

Přípravky této řady mají silný baktericidní a antiseptický účinek. Kapky přispívají k sušení slizu a uzavření nahromaděného tajemství. Nejčastěji jsou tyto prostředky předepsány pro hnisavý výtok. Tato skupina léků zahrnuje:

Hormonální

U těžkých forem alergické rýmy, stejně jako v situacích, kdy vasokonstriktorové kapky již neplní svůj úkol, jsou předepsány hormonální nosní prostředky. Složení těchto léčiv zahrnuje glukokortikosteroidy, které pomáhají snížit nadměrnou ochrannou reakci organismu na expozici alergenům. Takové kapky a spreje z běžného nachlazení pro děti mají lokální účinek a nevstoupí do systémového oběhu, což minimalizuje projev vedlejších účinků. Nejúčinnější z nich jsou:

Antihistaminikum

Tato série léků je předepsána pro alergickou rýmu. Princip účinku: blokování účinku histaminů na organismus - látky uvolňované pod vlivem alergenu. Uvolňují svědění, snižují počet patologických sekrecí a pomáhají zmírňovat otoky. Pro děti od 2 let lze využít:

 • Kromohexal;
 • Sanorin-Analergin;
 • "Vibrocil";
 • "Tizin Alergi" (pouze 6 let).

Imunomodulační

U různých forem rýmy není imunitní stav malého pacienta poslední věcí. Kromě antivirového účinku přispívají imunomodulační kapky k aktivnímu rozvoji lokální imunity, což má pozitivní vliv na zdraví dítěte. Léčiva tohoto druhu mohou být použita jak pro léčebné účely, tak pro prevenci virových onemocnění. Moderní farmakologické společnosti dodávají lékárnám tyto léky:

Protizánětlivé

Jedním z hlavních úkolů kapek z nachlazení je odstranění zánětů sliznic. Nejčastěji se pro tyto kombinované prostředky, které mají ve svém složení antibiotikum a hormon. Nejúčinnější jsou:

K protizánětlivým lékům patří také "kyselina aminokapronová". Pomáhá snížit ložiska zánětu a posílit krevní cévy. Je přísně zakázáno používat "amino-capron" bez lékařského předpisu.

Lidové kapky z chladu pro děti

Můžete bojovat s různými formami lidského léčení rýmy. Pro tyto účely jsou nejvhodnější odvar z léčivých rostlin, které mohou být instalovány do nosu. Levné bylinky lze zakoupit v každé lékárně. Pro přípravu domácích léčiv pro běžné nachlazení se obvykle používají:

Neméně účinné šťávy léčivých rostlin. Zde jsou některé recepty, které jsou dobré pro zvládání chladu u dítěte:

Kalanchoe a aloe

Tyto mini-stromy jsou téměř v každé domácnosti, ale ne každý ví o jejich léčivých vlastnostech. S nachlazením u dětí se doporučuje pohřbít šťávu z těchto rostlin v nose. Za tímto účelem:

 1. Dva listy aloe nebo kalanchoe rozdrceny do stavu kaše.
 2. Výslednou směs zmáčkněte gázou.
 3. Šťáva zředěná vařenou vodou v poměru 3: 1.
 4. Použijte tento nástroj ve formě kapek 2-3 krát denně ke zlepšení stavu.

Česnek

Pravidelný česnek má silný protizánětlivý a silný baktericidní účinek. Kapky snotu z něj se připravují takto:

 1. Hřebíček (3 - 4 ks) se oloupá a rozdrtí česnekovým zastřihovačem.
 2. Výsledná hmota se nalije olivovým olejem (může to být slunečnice) a nechat se vařit 7-8 hodin.
 3. Směs česnekového oleje se přefiltruje a vnese do nosu dítěte, do každé nosní dírky se vloží 1-2 kapky.

Takové terapeutické kapky z běžného nachlazení pro děti mohou přinést trochu nepohodlí, ale po 1-2 minutách všechno zmizí. Pokud se pocit pálení nezastaví, měli byste nos dobře opláchnout vodou a tento prostředek již nepoužívat.

TOP 5 účinných kapek pro děti z nachlazení

Mezi moderní léky mnoho nástrojů, které pomáhají tak rychle a efektivně zvládat rýmu. Jak si vybrat dobré kapky z nachlazení? Které z nich jsou nejlepší? Níže uvádíme pět nejúčinnějších léků na rýmu:

 1. Aqua Maris. Účinná léčba dětí s rýmou. K dispozici ve dvou formách: ve formě spreje a kapek. Kapky jsou povoleny pro použití u novorozence od prvního dne života. Vzhledem k mořské vodě, která je její součástí, dochází k rychlému očištění nosních průchodů, snížení syndromu edému.
 2. "Nazol Baby." Moderní a poměrně účinný vazokonstrikční lék. Používá se pro nachlazení vyvolané alergickou reakcí, ARVI a dalšími infekčními chorobami. Možnost použití u dětí do jednoho roku.
 3. "Otrivin Baby." Jedná se o účinné kapky z nachlazení pro děti od roku. Dobře čistí nosní dutinu, zvlhčují sliznice, zmírňují otoky. Pro starší děti jsou k dispozici jako sprej.
 4. "Polydex". Kombinovaná droga, která má komplexní účinek. Skládá se z antibiotika, vazokonstrikční složky a hormonu. Snižuje množství výtoku hlenu, přispívá k ničení patogenních mikroorganismů, usnadňuje nosní dýchání.
 5. "Derinat". Imunomodulační lék, který podporuje regeneraci tkání. Zmírňuje zánět, má antialergický účinek, stimuluje imunitní systém, pomáhá odstraňovat toxiny.

Navzdory tomu, že dnes můžete najít obrovské množství dětských drog na zimu, self-léky nestojí za to. Jakýkoliv lék může způsobit nežádoucí vedlejší účinky, proto se před použitím poraďte s lékařem.

Dětské nosní kapky: přehled 20 léků od pediatrického specialisty na infekční onemocnění

Rýma u dítěte je vždy problém. Pro začátek není vždy zřejmé, co způsobuje přetížení nosu. Děti mladší než jeden rok často chladí, protože právě začínají získávat imunitu vůči běžným virům. Existuje však mnoho dalších potenciálních příčin rýmy. O nich, stejně jako populární dětské nosní kapky, čtěte dál.

Výtok z nosu má tři stupně vývoje.

 • Stupeň 1 - reflex. Jeho trvání trvá několik hodin. K vazokonstrikci dochází, povrch sliznice získává bledý odstín. V nose se objeví suchost a podráždění;
 • Fáze 2 - katarální. Trvá dva až tři dny. Dochází k expanzi cév, zarudnutí a otok sliznice. Je pozorováno ztěžené dýchání a klinické příznaky nachlazení;
 • Fáze 3 - využití. Obnovené funkční schopnosti nosní sliznice. Zánět se zastaví. Dýchání nosem se vrátí do normálu. Vysychá v suchu nosu, svědění, pálení. Nosní výtok zesiluje, mění se jejich barvy.

Stručně řečeno, se správným přístupem k léčbě je doba nachlazení 7 až 10 dní.

Dětské vazokonstrikční kapky

Zajímavý a informativní článek od lékaře pediatrů o tom, jak léčit nachlazení u kojenců s farmaceutickými a lidovými prostředky.

I rodiče budou užitečné vědět, jak pohřbít nos dítěte a použít odsávačku s vyměnitelnými tryskami.

Chcete-li zmírnit nachlazení u dítěte, můžete použít vasokonstrikční nosní kapky pro děti.

Při nachlazení dochází k otoku nosní sliznice, která brání dítěti v dýchání. Během alergické reakce nebo během otitis se podávají vasokonstrikční nosní kapky. Proto je nutné mít takový lék v lékárničce doma. Tento lék by neměl být nezbytný při léčbě různých onemocnění. Používá se spíše k tomu, aby pomohla dítěti normálně dýchat v průběhu nemoci.

Dětské vasokonstriktorové kapky jsou rozděleny do tří tříd: krátkodobě působící látky, léky s průměrnou délkou expozice a prostředky dlouhodobé expozice. Medicína pro děti z přetížení nosu je vybrána na základě cílů, kterých má být dosaženo.

Krátce působící vazokonstrikční nos klesá z nachlazení

Doba působení těchto kapek pro děti je 4 hodiny. Přípravky jsou založeny na tetrazolinu, fenylefrinu a nafazolinu.

Léky na bázi fenylefrinu jsou ideální pro děti předškolního věku. Přípravky lze použít pro děti do 3 let.

Naphthyzinum

Kapky se vyrábějí na bázi nafazolinu v dávce 0,05%. Lék Naphthyzinum, který je v kontaktu se sliznicí v nosní dutině, rychle uvolňuje zánět a otoky tkání. Při nachlazení lék ovlivňuje kapiláry, čímž se zvyšuje množství vzduchu, který protéká nosem.

Lékaři zřídka předepisují naftizin vasokonstriktorové kapky dětem, pokud je akutní sinusitida a časté krvácení.

Naftyzin se nepodává dětem mladším než jeden rok, ženám během těhotenství, během kojení.

Při užívání léků se mohou objevit nežádoucí účinky - letargie, závratě, nízká tělesná teplota, je možný rozvoj lékařské rýmy.

Vibrocil

Tento lék je znám téměř každé ženě, která má dítě.

Nakonec je to nejlepší lék na nachlazení, který pediatrové nejčastěji předepisují pro onemocnění nosu u dětí.

Vibrocil je kapka z běžného nachlazení pro děti od roku do 6 let, může být také vyráběna ve formě gelu, spreje. Hlavní účinnou látkou je fenylefrin. Pomocné látky - čištěná voda, kyselina citrónová, extrakt levandule a fosforečnan sodný.

Vibrocil má dobrý vazokonstrikční účinek. Lék je podáván dětem starším než jeden rok, kdy je diagnostikována rýma, sinusitida a alergická rýma.

Kontraindikace zahrnují pouze atrofickou rýmu, přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva. Zřídka u dětí Vibrocil kapky způsobují sucho a podráždění nosu.

Nazol Baby

Jedná se o pokles nosu dětí do jednoho roku. Lék má silný vazokonstrikční účinek, ale ne po dlouhou dobu.

Proto se doporučuje používat pouze před spaním. Kromě svých přímých funkcí, Nasol Baby změkčuje nosní sliznici. Dítě se během léčby necítí dobře.

Hlavní účinnou složkou léčiva je fenylefrin hydrochlorid. Pomocnou složkou je glycerin.

Používá se během zimy, doprovázené sinusitidou a rýmou. Léčivo Nazol Baby snadno eliminuje alergické reakce, které se projevují otoky nosní sliznice.

Polydex

Léčba rýmy s vazokonstrikčním účinkem, stejně jako antibakteriální a protizánětlivý účinek.

Léčivo Polydex se používá výhradně v případech, kdy je nutná antibakteriální léčba.

Terapeutický účinek je způsoben přítomností fenylefrinu, neomycinu, dexamethasonu. Lék je často předepisován k léčbě rýmy a hnisavé sinusitidy.

Léky Polidex se používá u dětí od 2 let. Kontraindikace: přecitlivělost na lék, zánět v dutinách způsobený virem herpes, poruchy močového systému.

Ve vzácných případech lék způsobuje podráždění a suchost v nose.

Léky s průměrnou délkou trvání

Tato skupina zahrnuje výrobky na bázi tramazolinu a xylometazolinu. Léky obsahující tyto složky po delší dobu omezují kapiláry nosní sliznice. Může pracovat déle než 8 hodin.

Drug Otrivin

Lék se vyrábí ve formě kapek a sprejů. U dětí je hlavní účinná látka obsažena v množství 0,05%. Lék omezuje krevní cévy sliznice a dutin, dlouhodobě zlepšuje dýchání nosem.

Zpravidla lék začíná působit po malé době po podání. Pozitivní účinek po dobu 10 hodin. Lék Otrivin také obsahuje glycerin. Proto děti nebudou cítit sucho a podráždění v nose.

Tyto vasokonstrikční kapky nezpůsobují závislost. Proto jsou indikovány pro chronickou rýmu a sinusitidu.

Lék má také vliv na alergický otok nosní sliznice. Po několika dnech dochází k pozitivnímu účinku. Alergie je zcela neutralizována.

Otrivin je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složky, během těhotenství a krmení mateřského mléka.

Drog tizin

Kapky jsou založeny na tetrizolinu. Aktivní složka léčiva pro děti je 0,05%.

Kapky vedou k zúžení krevních cév a zlepšení nosní sliznice. Dopad nastane po 5 minutách, trvá déle než 10 hodin.

Lék má několik kontraindikací: věk do 2 let, přecitlivělost na jednotlivé složky.

Mezi nežádoucí účinky patří snížení tělesné teploty, pocit suchosti a podráždění nosu, poruchy spánku a bdělost u dětí mladších 3 let. Mechanismus účinku léku Tizin je podobný Otrivinu.

Nejen název kapek je odlišný, ale liší se i cenou. Tizin droga je mnohem levnější. Proto je u dětí upřednostňována u většiny moderních matek.

Vazokonstrikční léčiva pro dlouhodobě působící rýmu

Trvání vazokonstrikčních kapek je zajištěno přítomností oxymetazolinu. Tato složka nejenže odstraňuje otok sliznice, ale také snižuje vylučování hlenu v dutinách během sinusitidy, rýmy. Pro různé alergické reakce se používají také léky, které jsou založeny na oxymetazolinu.

Nejběžnější léky jsou Afrin, Fazin, Nazivin. Všechna tato činidla mají různé dávky. Jsou vhodné pro dospělé i děti.

Nazivin

Tento léčivý přípravek na bázi oxymetazolinu dokonale odstraňuje otok sliznice a normalizuje dýchání nosem. Lék Nazivin je zpravidla dobře snášen mladými pacienty.

Hydratační dítě kapky z nachlazení

Hydratační nosní kapky pro novorozence obsahují isotonickou mořskou vodu, která je filtrována a mikrobiologicky řízena tak, aby byla sterilní. Isotonika znamená, že mořská voda byla zředěna tak, že obsahuje stejnou koncentraci soli jako buňky v lidském těle.

Malé kapky mořské vody pracují změkčením a uvolněním nosního hlenu. To pomáhá uvolnit nosní průchody, umožňuje dítěti snadnější dýchání, čímž usnadňuje jeho výživu a spánek. Kapky také odstraňují nosní průchody z virů a bakterií, jakož i z dráždivých látek a alergenů, jako je prach a pyl.

Léčba rýmy u dětí mladších než jeden rok bude snazší při užívání léků této skupiny. Jedním z těchto nástrojů jsou kapky, spreje, aerosoly značky Aqualor.

Společnost vyrábí širokou škálu léků pro zvlhčování a proplachování nosních cest. Aqualor obsahuje vodu z Atlantského oceánu, shromážděnou nedaleko pobřeží Bretaně.

 • Aqualore baby - nosní kapky pro novorozence. Vyrábí se ve formě kapek a spreje. Jejich složení obsahuje zředěnou mořskou vodu;
 • Aqualor měkké aerosoly a Aqualore normy sprej z chladu pro děti obsahují zředěné mořské vody. Určena alergická rýma a suchost nosní sliznice během nachlazení. Nástrojem mohou být děti od šesti měsíců;
 • Aqualore forte se používá, když je nos těsný. V tomto nástroji přesahuje koncentrace roztoku mořské vody standardizované 0,9%. Aqualore forte lze využít pro děti od dvou let.

Další známý lék určený k zvlhčení nosní dutiny dítěte je Aquamaris. Pro děti do 1 roku vyráběné ve formě kapání. Pro děti starší než jeden rok můžete použít sprej.

Sterilizovaná izotonická mořská voda ve složení Aquamaris podporuje normální stav nosní sliznice.

Základní stopové prvky tohoto léku zvyšují stabilitu sliznice nosní dutiny a vedlejších nosních dutin proti pronikání virů a bakterií.

Pokud má dítě alergickou nebo vazomotorickou rýmu, lék pomáhá omývat a odstraňovat alergeny a dráždivé látky z nosní sliznice, omezuje lokální zánětlivý proces. Aquamaris se používá pro hygienické účely, čistí sliznice z pouličního a domácího prachu.

Homeopatické kapky

Většina lékařů má nevěřícný přístup k homeopatickým lékům. Nicméně homeopatové věří v účinnost takových léků.

Výhody této kategorie.

 1. Jejich použití není nebezpečné při léčbě rýmy u malých dětí.
 2. Pouze složky rostlinného původu.
 3. Neexistují vedlejší účinky.

Mnoho homeopatů je přesvědčeno, že s individuálním přístupem k vypracování léčebného režimu lze dosáhnout pozitivního výsledku. Také homeopati doporučují tyto kapky používat pro účely prevence. Stojí za zmínku, že homeopatické kapky nepomohou, ale budou škodlivé při léčbě sinusitidy, virové nebo bakteriální sinusitidy.

Níže jsou uvedeny informace o dvou značkách dostupných pro pacienty. Každá značka je jedinečná, ale všichni, podle zkušených homeopatů, jsou velmi efektivní.

Xlear

Možná jste slyšeli o xylitolu jako o přirozené náhradě kalorií bez cukru. Používá se v přírodních pryskyřicích a potravinářských výrobcích. Ale xylitol má mnoho použití, z nichž jeden je nosní čištění.

Přípravek Xlear - nosní sprej je k dispozici s xylitolem, který stimuluje přirozené čištění dýchacího systému dítěte.

Xylitol ve skutečnosti zabraňuje ulpívání bakterií a jiných dráždivých látek na nosních tkáních dítěte a zabraňuje reinfekci a podráždění. Tělo je tedy schopno se rychleji léčit. Zabránit vstupu bakterií a dráždivých látek, které obtěžují vaše dítě, můžete ho chránit před možnou infekcí a zabránit bakteriím dostat se do nosu.

Tento výrobek nejenže zmírní příznaky nemoci, ale v první řadě zabrání jejich výskytu, který můžete z obvyklé přípravy na zimu jen těžko vidět. Vzorec byl vyvinut lékařem a obsahuje pouze přírodní složky, jako je čištěná voda a extrakt z grapefruitových jadérek, který působí jako přírodní konzervační látka.

Seagate

Tento produkt, jehož hlavní složkou je extrakt z olivových listů.

Nosní sprej Seagate Olive Leaf Nasal Spray je vyroben z přírodních rostlinných složek, které snižují tvorbu hlenu a usnadňují dýchací potíže způsobené edémem sliznic.

Podobně jako výše popsaný produkt xylitolu, extrakt z olivových listů skutečně pomáhá předcházet podráždění nosních cest.

Obsahuje pouze tři složky.

 1. Extrakt z olivových listů s protizánětlivými vlastnostmi díky oleuropeinu.
 2. Baptista Tinctoria. Také známý jako žluté divoké indigo. Kořen této rostliny se již dlouho používá k léčbě infekcí krku, úst a dásní. Nedávno byl prokázán stimulující účinek na imunitní systém.
 3. Extrakt z grapefruitových jadérek se používá jako přírodní konzervační látka. Tento extrakt je plný antioxidantů, živin. Obsahuje ve složení vitamínu C a minerálů, které se používají k potírání škůdců a bakterií.

Antifungální vlastnosti, stejně jako zlepšení účinků složek imunitního systému, pomohou předcházet vzniku infekcí.

Olejové kapky pro děti

Nosní kapky na bázi různých olejů se používají k navlhčení a změkčení nosní dutiny.

Pinosol

Jedná se o kapky z nachlazení pro děti od 1 roku. Obsahuje směs rostlinných a éterických olejů, čistých přírodních látek s antimikrobiálním účinkem.

Zlepšuje prokrvení sliznic a obnovuje její přirozené funkce. Pinosol je komplexní lék s protizánětlivými, antimikrobiálními a antivirovými účinky.

Snižuje intenzitu lokálního exsudativního zánětu, snižuje viskozitu hlenu, usnadňuje jeho separaci a vykašlávání. V případě chronického onemocnění zvyšuje průtok krve v oblasti nosu, hrtanu, průdušnice a podporuje funkční zotavení.

Indikace: infekční a zánětlivá onemocnění nosní dutiny, nosohltanu, průdušnice, průdušek.

V první fázi rýmy lékaři doporučují kapat 1 kapku do každé nozdry v tříhodinových intervalech. Pokud se cítíte lépe, jděte čtyřikrát denně. U kojenců namočte ušní tyčinku roztokem a oční průchody ošetřete kruhovými pohyby.

Pinovit

Používá se při léčbě různých forem rýmy. Pinovit snižuje zánět, otok, má řídnutí majetku. Lék je kontraindikován, pokud je na jeho složky alergie.

Další nosní olej klesá s podobným účinkem a stejným léčebným režimem - Equacept, Sinusan, Vitaon.

Antivirové kapky

Základem téměř všech antivirových nosních kapek je interferon.

Grippferon

Antivirový lék, jehož hlavní složkou je interferon. Forma uvolnění: mast, kapky, dětský sprej z chladu.

Grippferon má silné protizánětlivé a imunomodulační účinky.

Ingaron

Ingaron se vyrábí ve formě bílého prášku. Před použitím připravte roztok. Prášek musí být zředěn destilovanou vodou. Ingaron je založen na interferonu gama. Působí účinněji na viry. Lék má široké spektrum účinku. Kontraindikován u dětí do 7 let.

Derinat

Derinat se liší od jiných antivirotik v tom, že neobsahuje interferon. Hlavní složkou léčiva je deoxyribonukleát.

Lék má poměrně silný imunomodulační a protizánětlivý účinek. Dávkování pro děti vypočítává pouze pediatr individuálně pro každý případ.

Antibakteriální kapky

Antibakteriální nosní kapky jsou „těžké dělostřelectvo“ pro léčbu onemocnění nosohltanu a celého systému horních cest dýchacích. Tyto kapky pomáhají léčit nemoci nosu, které nejsou přístupné konvenční terapii.

Ve srovnání se stejnými léky ve formě tablet mají kapky několik výhod.

 1. Mohou působit přímo na zdroj infekce na lokální úrovni, což umožňuje efektivnější a rychlejší zvládání onemocnění.
 2. Umožňuje vyhnout se alergickým reakcím a vzniku rezistence na některá antibiotika.
 3. Léky nemají žádné negativní účinky na zažívací trakt.
 4. Nepoškozujte zdravou flóru.
 5. Přípravek se neaplikuje lokálně do jiných částí těla a je bezpečný pro imunitní systém.
 6. Nedestruktivně neovlivňuje krevní cévy a kapiláry.

Nejoblíbenější antibakteriální nosní léky

Polydex

Polydex - nosní kapky s antibiotiky polymyxinem a neomycinem. Exkluzivita léčiva spočívá v kombinaci různých skupin antibiotik.

To vám umožní pokrýt více typů infekcí.

Lék je považován za účinný, protože má široké spektrum účinku.

Když je však aplikován na děti, je nutné striktně dodržovat předpis lékaře a být pod lékařským dohledem.

Léčivo obsahuje hormonální složku, takže je náchylné ji předepisovat ve velmi obtížných případech. Děti mohou přípravek užívat až po dosažení věku tří let.

Isofra

Isofra obsahuje hlavní účinnou látku framycetin. Léky se vyrábějí ve formě sprejů. Antibakteriální lék tohoto typu je vhodný pro určité typy infekcí.

Proto je předepsán v případech, kdy je patogen známý. Dobře eliminuje všechny třídy aerobních mikroorganismů. Když lék nepracuje po týdnu užívání, je zrušen a nahrazen jiným typem antibiotika.

Tyto léky lze podávat dětem i dospělým. Je třeba mít na paměti, že drogy patří do skupiny antibiotik a každá z nich je určena pro určitou věkovou skupinu.

Antiseptické nosní kapky pro děti Protargol

Je to protizánětlivý adstringentní koloidní roztok iontů stříbra. Používá se pro děti od narození. Droga patří do kategorie širokého spektra, ale má omezení.

Vždy se poraďte se svým pediatrem, než si vyberete a použijete všechny účinné léky na nachlazení pro děti. Nezapomeňte zavolat pediatrovi, pokud má vaše dítě příznaky nebo horečku.

Dobrý lék na zimu pro děti 2-3 roky

Nejúčinnější prostředky pro nachlazení dětí

Rýma je nazývána zánětlivým procesem nosní sliznice. U dětí je tato zóna příliš citlivá vůči vnějším podnětům v důsledku neformované imunity.

Příčiny nosních lézí jsou různé faktory, dokonce i obyčejný prach, nemluvě o virech. Vyberte si lék na nachlazení pro děti není snadné.

Rodiče je pečlivě studují a užívají si lék po dlouhou dobu.

Přípravky s mořskou solí

Nejlepším prostředkem nachlazení pro děti jsou léky s mořskou solí, které lze používat od samého počátku života a které se skládají z následujících složek:

 • Jód - jako silný antiseptik, rychle zastaví reprodukci mikrobů.
 • Zinek se selenem - zlepšují imunitu, pomáhají tělu aktivněji produkovat vlastní interferon.
 • Hořčík a vápník - snižují vylučování hlenu.

Každý lék na rýmu u dětí s mořskou solí se používá k oplachování před nasátím nosu z nosu. Rovněž dokonale hydratuje nadýchané sliznice, normalizuje nosní dýchání.

Aqua Maris

Léčivo Aqua Maris je ve skutečnosti sterilní mořská voda s přírodními stopovými prvky ve složení - hořčík, vápník, sodík atd. Používají ho děti podle následujících indikací:

 • alergické reakce;
 • akutní / chronická rýma;
 • adenotitis;
 • pro prevenci rýmy v offseason;
 • provádění postupů hygieny a hydratace povrchu sliznic.

Má 2 formy vydání:

 1. Kapky: 10 ml lahvička. Jsou předepsány dětem od začátku života. Podle návodu je nutné roztok třikrát denně pohřbít 1 - 2 kapky do nosní dírky. Průměrná cena 125 rublů.
 2. Sprej od běžných dětí: sprej 50 ml tryskou. Platí pouze po 1 roce. Také lék je indikován pro léčbu a hygienu nosu 1 - 2 injekce 2 - 3 krát denně. Průměrná cena 250 rublů.

Aqua Maris je bezpečný pro děti. Jediným vedlejším účinkem může být alergie, ale velmi vzácně.

Aqualore Baby

Další lék na mořskou vodu. Kompozice obsahuje přírodní látky. Jedná se o sterilní izotonickou mořskou vodu se stopovými prvky. Dětský lék nejen čistí a zastavuje zánět, ale zlepšuje funkci lokální imunity.
V takových případech se používá Aqualore Baby:

 • léčba, stejně jako opatření k prevenci infekčních lézí a zánětů;
 • nosní hygiena;
 • před použitím jiných léků.

Aqualore Baby přichází ve 2 formách:

 1. Kapky: 15 ml lahvička, je přípustné použít ihned po narození, několikrát denně vmíchejte 2 až 4krát do nosní dírky. Náklady jsou asi 110 rublů.
 2. Sprej: sprej 125 ml, má dobrou trysku s omezovačem, takže hrot nevstupuje hluboko. Sprej se může aplikovat na děti po 1 roce. Přibližná cena 370 rublů.

Otrivin Baby

Tento lék je sterilní izotonický fyziologický roztok. Otrivin Baby přispívá k důkladnému čištění a hydrataci nosu, k normalizaci místní imunity. Lék je přirozený pro tělo podle jeho složení. Používá se pro:

 • provádění denních postupů pro čištění nosu u dítěte;
 • a prevenci rýmy.

K dispozici ve formě kapek, spreje pro dětský nos:

 1. Kapky: 5 ml lahvička, vhodná pro děti bez ohledu na věk: do každé nozdry se vpraví 2 až 4 kapky. Přibližná cena 200 rublů.
 2. Nosní sprej: v plechovkách po 20 ml, doporučeno pro děti po 1 roce. Průměrná cena 170 rublů.

Vasokonstrikční kapky

Využití těchto prostředků je pro kojence nežádoucí. Tyto léky mohou příliš sušit nosní sliznici. Kromě toho přispívají k závislosti, následně vyžaduje zvýšení dávkování a neustálé užívání.

Léky ovlivňují nejen povrch sliznice, ale také krevní cévy těla. Hlavním pravidlem aplikace je doba ne delší než 5 dní a ne více než 2krát denně.

Dávka pro novorozence musí být přiměřená věku, proto je užívání těchto léků bez souhlasu lékaře zakázáno.

Vazokonstrikční kapky jsou účinné pro infekční, katarální, alergickou rýmu.

Neošetřují, ale pouze zastavují symptomy přetížení, usnadňují dýchání, zmírňují otoky.

Měly by být používány před spaním tak, aby přetížení neinterferovalo s drobky ke spaní. Nejznámější vasokonstriktorové kapky jsou:

 • Nazol Baby;
 • Nazivin;
 • Vibrocil

Vibrocil

Tento přípravek s hlavními účinnými látkami - dimetindenem a fenylefrinem.

Pomocnou složkou je levandulový olej, díky němuž má roztok specifickou vůni a chuť.

Vibrocil dobře odstraňuje otok nosu a rychle usnadňuje dýchání. Indikace pro použití jsou:

 • rýma jakéhokoli původu;
 • akutní formy otitis.

Vibrocil je k dispozici v kapkách, je zde také forma spreje, gelu. Děti mladší než jeden rok jsou zobrazeny kapky, mladší 6 let - sprej. Kapky jsou takto pohřbeny:

 • děti mladší než 1 rok 1 kapku do každé nozdry 3-4 krát denně.
 • po roce 2 kapky 3 - 4 krát denně.

Před použitím musíte získat souhlas lékaře. Za prvé, nosní sliznice je důkladně vyčištěna a při odkapávání je někdy pocit pálení, nepohodlí v nosní dutině a nosohltanu. Průměrná cena 230 rublů.

Nazol Baby

Vasokonstriktor s účinnou látkou fenylefrin. Zlepšuje dýchání nosem, snižuje otok sliznice. Lék je dostupný v kapkách po 15 ml. Indikace použití jsou:

 • katarální patologie, ARVI, chřipka;
 • alergické reakce.

Lék je povolen od narození, ale dávka je určena podle věku dítěte:

 • děti do 1 let 4krát denně;
 • děti po 1 - 2 kapkách za 6 hodin.

Navzdory účelu pro děti má tento přípravek kontraindikace:

 • Zakázaná léčba po dobu delší než 3 dny;
 • patologie srdce a cév;
 • diabetes mellitus;
 • přecitlivělost na složky nástroje.

Při použití by měli rodiče přísně dodržovat dávky. Když jsou překročeny, vyvíjí se nadměrné vzrušení a ruší se rytmus tepu. Někdy se také projevuje bolest hlavy, závratě, špatný spánek a brnění v nose.
Průměrná cena finančních prostředků je 160 rublů.

Recepty tradiční medicíny při nachlazení u dětí

Před prováděním jakýchkoli postupů v souladu s lidovými recepty se poraďte s odborníkem.

Děti různých věkových skupin mají odlišné kontraindikace a tendence k alergickým reakcím.

Příliš agresivní látky vyvolávají popáleniny sliznice. Nejoblíbenější recepty jsou:

 1. Nastříkejte do nosních průchodů čerstvě vymačkanou mrkví nebo řepnou šťávou. Předběžně se ředí vodou. Čím menší věk - tím je koncentrace nižší.
 2. Česnek se třese na jemném struhadle, smíchá s olivovým olejem a několik hodin se naplní. V každé nosní dírce potřebujete 1 až 2 kapky roztoku, trochu vyladí.
 3. Aloe šťáva Je nutné snížit list rostliny a umístit do chladničky na několik dní, pak zmáčknout šťávu, zředit a namazat nosní průchody.
 4. 3krát denně se provádí olej z rakytníku. Potlačuje zánětlivý proces a změkčuje léze, usnadňuje dýchání.
 5. Sůl dobře odstraňuje opuch. Nosní dutinu můžete opláchnout roztokem soli několikrát denně.
 6. Instalace odvarů z léčivých bylin s protizánětlivým účinkem: jitrocel, měsíček, šalvěj, podběl. Kolekce se vaří 5 minut, ochladí se a přefiltruje.

Rozprašovač pro děti

Proces léčby rýmy nebulizátorem pomáhá s jakýmkoliv typem rýmy. Jedná se o přenosný inhalátor pro domácnost.

S ním můžete rychle zjemnit podrážděný povrch nosní sliznice, odstranit kašel a odstranit otok.

Pro tento postup se do nebulizátoru přidají minerální voda, fyziologický roztok a speciální léky předepsané lékařem.

Nebulizer je vysoce účinný díky vdechování výparů léků, které se dostávají hluboko, bez provokace podráždění a popálenin.

Obvykle je v přístroji upevněna maska ​​velikosti pro dítě.

Hlavní nevýhodou je, že děti mladší 2 let se vyděsí hlukem během provozu nebulizéru.

Kombinované léky

Od zimy jsou děti považovány za nejbezpečnější a nejúčinnější na základě bylinných složek. Mají kombinovaný účinek:

 • antiseptické;
 • mukolytický;
 • protizánětlivé a dekongestantní.

Nejoblíbenější kombinační lék na rýmu je Sinupret, ale je povolen pouze pro děti po 2 letech.
Kombinované účinné léky pro děti z nachlazení zahrnují homeopatické léky.

Odstraňují opuch dobře, odolávají porážce virů a stimulují aktivitu imunity. Mezi tyto léky patří: kapky Edas-131, sprej Euphorbium Compositum.

Jedná se o účinné a zcela bezpečné léky, ale nezapomeňte, že do výběru je zapojen pouze lékař.

Další drogy

 • Dolphin - řešení pro mytí nosu, je velmi vhodné pro děti, které je obtížné vysvětlit, že je třeba opláchnout nos. Do dvou let se uplatňuje opatrně. Pro alergie existuje zvláštní forma uvolňování. Balení léku 10 sáčků prášku pro chov, zařízení pro praní. Tento proces zmírňuje příznaky studené hlavy, zmírňuje otoky, odstraňuje nahromaděné sekrece, ničí bakterie a mikroby.
 • Samolepky Sopelka. Obsahují eukalypt a kafr, které pomáhají při dýchání. Pokud dítě odstraní nálepku na oblečení, můžete ji během spánku upevnit na lůžko.
 • Masť Čistý nos - významně zmírňuje stav chladem. Obsahuje máty a eukalyptové oleje. Je aplikován na dutiny shora, aby nedošlo k popálení sliznice, pomáhá eliminovat podráždění a zánět.

Nesprávně zvolený lék nepřinese výsledky v léčbě, ale pouze zhorší blahobyt dítěte. V tomto ohledu je před použitím konkrétního léku lepší získat radu od lékaře.

Léčí na zimu pro děti

Malé děti často trpí chladem. Vzhledem k nízké imunitě jsou snadno postiženy nachlazení a ARVI. Dětská rýma přináší rodičům spoustu problémů. Děti jsou zlobivé, špatně spí, ztrácejí chuť k jídlu.

Odstranění rýmu je možné pouze po zjištění jeho příčiny. A je jich spousta - od nachlazení až po infekční onemocnění.

Lékař zvolí léky na nachlazení pro děti podle věku a charakteristik onemocnění. Zvažte, jak léčit rýmu u 1letého dítěte a starších dětí.

Jaké léky jsou dostupné v lékárně? Která z nich je povolena pro děti? Na tyto otázky odpovídáme níže.

Bezpečné prostředky pro děti

Prostředky z nachlazení pro děti do 1 roku jsou určeny především k mytí nosní dutiny. Používají se před nasáváním hlenu a použitím jiných léků.

Nejlepší způsob, jak očistit nos dětí do 1 roku, je Aqua Maris. Je povoleno používat od prvních dnů života. Léčivo neobsahuje konzervační látky ani barviva.

Prostředek obsahuje pouze přírodní ionty stopových prvků Jaderského moře. Jód jako antiseptikum zabraňuje reprodukci patogenních mikrobů. Vápník a hořčík pomáhají snižovat produkci hlenu.

Zinek a selen, stimulující produkci přírodního interferonu, zvyšují imunitu.

Nástroj je k dispozici ve 2 dávkovacích formách. Novorozenci nepoužívají sprej, protože děti nemohou zadržet dech v pravý okamžik.

Děti mladší než 1 rok užívají Aqua Maris 4-5 kapek denně. Lék chrání sliznice nosu před vysycháním a odstraňuje bakterie s hlenem.

Aqua Maris nezpůsobuje vedlejší účinky, je kompatibilní s jinými léky.

Přípravky Aqualore, Dolphin, Fiziomer, Salin, Gudvada mají podobný účinek. Tyto prostředky mají antiseptický, hydratační, čistící účinek. Používá se pro kojence do 1 roku v komplexní léčbě rýmy.

Dobrým lékem na nachlazení pro malé děti je starý, ale nezapomenutelný, stříbrný lék Protargol a jeho koncentrovaný analog Collargol.

Navzdory moderním širokospektrým antibiotikům tyto léky ještě neztratily význam. Stříbrné ionty mají antibakteriální, protizánětlivý a sušící účinek.

Děti jsou instilovány 1% roztokem Protargolu, 2x denně, 1-2 kapky týdně.

Jedním z léků schválených pro použití u malých dětí je olejovitý roztok Ekteritsid. Obsahuje produkty rozpustné ve vodě.

Má antimikrobiální, antiparazitární a změkčující vlastnosti. Zvlhčuje a zabraňuje vysychání sliznic.

Z chladné a nosní kongesce, použijte 2-3 kapky nebo rozmazat nosní cesty třikrát denně.

Léky na vazokonstrikční účinek u dětí

Je to důležité! Účinky vazokonstrikčních léků nelze aplikovat nezávisle. Mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků.

Jsou-li používány déle než 5-7 dní, jsou návykové, což vede k tomu, že účinnost léku klesá.

Odstraňují rýmu, ale po zrušení zůstane dusný nos po dlouhou dobu.

Když rinitida používá povolené prostředky:

 • Pediatři častěji předepisují 0,01% roztok Nazivinu v kapkách dětem. Lék zužuje cévy v nose kvůli aktivní složce oxymetazolin. Snižuje hyperémii a edém sliznice, usnadňuje nosní dýchání. Tento nástroj však nemá žádné vedlejší účinky - pálení a suchost sliznic nosu, poruchy spánku. Je to důležité! Lék se používá pouze tak, jak je předepsáno lékařem - 1-2 kapky 2-3 krát denně. Aplikace Nazivin delší než 5 dnů je nebezpečný vývoj plicního edému, kómy.
 • Nazol Baby je k dispozici ve formě nosních kapek pro děti a kojence. Lék je balen do lahviček se šroubovacím uzávěrem o objemu 15 ml. Aktivní složkou Nazolu je hydrochlorid fenylefrinu. Tato látka eliminuje opuch, ale vazokonstriktorový účinek se vztahuje na celý oběhový systém dítěte. Proto se lék používá pouze za 3 dny, 1 kapka každých 6–8 hodin. Používáte-li lék déle než tři dny, může být srdeční rytmus narušen. Dítě nebude dobře spát kvůli nadměrné stimulaci.
 • Další lék na rýmu pro děti raného věku - Otrivin Baby. Přesné dávkování léku je dostupné v lahvičkách s pipetou. Účinná látka, hydrochlorid xylometazolinu, rychle zmírňuje příznaky rýmy. Otrivin obnovuje nosní dýchání snížením otoků sliznic. Lék se užívá nejdéle 7 dní, 1-2 kapky dvakrát denně. Otrivin eliminuje rinitidu bez následné kongesce nosu, pokud dodržujete dávkování.

Tyto léky mají symptomatickou léčbu virové rýmy a po nachlazení, ale nevylučují samotnou infekci. Lékaři nedoporučují jejich použití v dětství.

Medicína pro děti po roce

Volba prostředků z nachlazení pro děti od 1 roku a novorozence se liší.

 • Pro mytí nosní dutiny pomocí léků na bázi mořské vody - Aqualore Baby, Aqua Maris, Humer, Physiomer. Skládají se z přírodních minerálů Jaderského moře - selenu, vápníku, hořčíku, zinku. Přípravky jsou čisté, neobsahují konzervační látky. Aqualor čistí nosní dutinu hlenu, zabraňuje růstu bakterií v nose v důsledku jódu. Zinek a selen zvyšují lokální imunitu sliznic. Po umytí solným roztokem fungují jiné léky účinně. Tyto nástroje se používají pro SARS, sinusitidu, adenoidy.
 • Kombinované léky. Přípravek Vibrocil - antialergický a vazokonstriktor se používá k léčbě jednoletého dítěte s rýmou virového a alergického původu. Použijte ji na nachlazení. Výrobce - švýcarská společnost Novartis Consumer Health. Lék je dostupný v různých dávkových formách: kapky, gel a sprej. Děti od roku používat Vibrocil v kapkách na nos. Fenylefrin ve složení léčiva má vazokonstrikční účinek, eliminuje otoky sliznic. Dimethylen je antialergická složka. Děti ve věku od 1 do 6 let mají předepsány 1-2 kapky 3x denně. Průběh léčby není delší než 7 dní.
 • Antivirotika pro lokální použití - Interferon a Grippferon - pomáhají pouze na počátku rýmy. Zabraňují šíření infekčních agens. Je to důležité! Lékař zvolí požadovaný lék s ohledem na kontraindikace v závislosti na příčině onemocnění. Pokus o vyléčení dítěte z nachlazení je plný komplikací.

Vazokonstrikční přípravky pro děti po 1 roce

Farmaceutický řetězec prodává velké množství vazokonstrikčních léků různých dávkových forem. Ale děti malého věku se používají v kapkách. Přípravky povolené k léčbě rýmy u dětí po roce: t

Tyto léky snižují sekreci hlenu, rychle odstraňují otoky a umožňují dítěti dýchat. Děti ve věku 1–2 let používají roztok o koncentraci 0,05% v 1–2 kapkách během 8–12 hodin. Je to důležité! Tyto nástroje nemůžete používat déle než 1 týden.

Léky na rýmu pro děti od 2 do 5 let

Princip léčby rýmy závisí na klinickém obrazu onemocnění. Lékaři předepisují léky na různé akce:

 • Pro děti od 2 let s rýmou, Aqualore a jeho analogy - Aquamaster, Marimer - se také používají k mytí nosu. Ale pro děti od 2 let s tlustým snotem používejte silnější hypertonické řešení Quicks. Je schopen vytáhnout z nosu a dokonce i z hnisavého výtoku z čelistní dutiny. Po promytí Quixem se sníží otok sliznic. Po zředění tímto lékem se obsah dutin snadno odděluje.
 • Vazokonstrikční léky se používají stejně jako u malých dětí, ale s ohledem na dávkování podle návodu. Děti ve věku 2 a 3 let mohou užívat Tizin 2-3 kapky třikrát denně. Jeho působení je zobrazeno po 1 minutě po instilaci a 6 hodin pokračuje. Nasol Kids kapky pro děti od 4 let - nejlepší lék na zimu. Italský výrobce se postaral o bezpečnost a účinnost léku. Fenylefrin zužuje krevní cévy v nose a eukalyptol působí jako protizánětlivé a zvlhčující činidlo usnadňující dýchání. Podle pokynů se Nazol Kids používá pro bakteriální a virovou rýmu - 1–2 kapky třikrát denně. Do 6 let věku se sprej Nazol Kids nepoužívá.
 • Děti po 2 letech s bakteriální rýmou používají protizánětlivé hormonální spreje - Nasonex, Desrinite, Polydex. Absorpční účinek Polydexes určuje vstupní složky - dexamethason a antibiotika neomycin, polymyxin. Vasokonstriktorový účinek je fenylefrin. Injekce se provádí jednou denně. Hlavní účinnou látkou přípravku Nazonex a Desrinit je syntetický hormonální glukokortikoid mometason furoát. Aplikujte léky na alergickou a sezónní rýmu.
 • Účinné léky na nachlazení pro děti představují lokální antibakteriální léčiva. Isofra francouzské produkce obsahuje pouze antibiotikum framycetin. Když je injekce bakterií aplikována 3krát denně po dobu jednoho týdne. Děti starší 12 let s mírnou rýmou používají Bioparox, který obsahuje extrakt rostlinných složek - máta, koriandr, kmín a hřebíček. Sprej se stříká nosem nebo ústy 1 krát denně. Je to důležité! Děti, které jsou náchylné k alergiím, se nedoporučují užívat tento lék.

Léky mají jiné složení. Přípravky s glukokortikoidy jsou kontraindikovány u malých dětí. Lékař zvolí léčebný režim individuálně pro každého pacienta v závislosti na stadiu onemocnění.

Prášky na zimu

Léky ve formě tablet jsou omezeny na děti. Během léčby přípravkem ARVI se pro děti užívají antivirové tablety pro nachlazení - Arbidol, Remantadin, Groprinosin.

Ale pomáhají jen na začátku infekce. Arbidol pro děti se používá po 2 letech 4krát denně po dobu 5 dnů. Jedna dávka přípravku Arbidol 50 mg nebo 10 ml dítě od 2 do 6 let.

Groprinosin se používá jako imunostimulační a antivirotikum. To je dovoleno dát to dětem od věku 3 50 mg třikrát denně. Délka léčby - 1-2 týdny.

Je to důležité! Droga má kontraindikace. Přečtěte si návod.

Když alergický původ hlavy chladný, lékaři předepsat antihistaminika. Pokud právě začala rýma, aplikujte Cetrin, Loratadin, kombinující vazokonstrikční účinek s kapkami v nose.

V pokročilém stádiu alergické nebo sezónní rýmy použijte - Claritin, Diazolin nebo Erius. Denní dávka diazolinu pro dítě do 2 let je 50 mg.

Tablety Erius a Claritin jsou kontraindikovány do 2 let věku.

Děti starší 12 let používají kapsle Coldact k odstranění nachlazení s nádechem a alergickými projevy. Lék se užívá 2x denně, 1 kapsle.

Lidová medicína

Děti často o víkendech onemocní, když jsou nejbližší lékárny zavřené a obsluha je daleko. A není vždy možné se dostat z domu s dítětem v náručí. V takových případech pomáhají lidové prostředky dětem zima, improvizované vařením doma:

 • Chcete-li spláchnout nos, místo Aqualore, fyziologický roztok se připravuje ve výši 1 lžičky. sůl na 1 litr chlazené vařené vody. Nástroj se používá po nasávání hlenového klystýru nebo nosní odsávačky.
 • Pro snížení zánětu aplikujte čerstvě vymačkanou aloe nebo kalanchoe šťávu, zředěnou chlazenou převařenou vodou v poměru 1: 3. Kompozice se používá pro jednoleté děti třikrát denně, 2-3 kapky.
 • Když jsou sušené krusty, sliznice jsou potřeny olivovým olejem nebo vitamínem A. Po změknutí se odstraní vatovým tamponem.
 • Při rinitidě se také používá odvar z heřmánku. Jeho antiseptické vlastnosti snižují zánět, zabraňují růstu bakterií.

Lidové léky nejsou vhodné pro všechny děti. Jak nedostatečně rozvinutý imunitní systém dítěte reaguje na toto nebo že zásah do těla není znám.

Síť lékáren nabízí mnoho léků pro běžné nachlazení s různým složením, působením a uvolňováním. Každý den jsou stále více a více.

Rozumí jim pouze lékař. Po stanovení příčiny rýmy, přítomnosti nebo nepřítomnosti komplikací si pediatr vybere individuální léčebný režim.

Při dodržování termínů rýma rychle přechází.

Jak vyléčit běžné studené dítě na 5 let - léky, recenze

5 léků od zimy pro děti do 5 let

Malé děti mají často rýmu. Ucpaný nos neumožňuje dítěti normálně dýchat a dítě také jí normálně.

Dítě se stává náladový, neklidný, může spát špatně, zhubnout, někdy je nárůst teploty, vzhled suchého nebo mokrého kašle. A samozřejmě, rodiče opravdu chtějí pomoci svému dítěti.

Lékárny však nyní mají pro děti malé množství léků pro běžné nachlazení a je velmi těžké zjistit, který z nich je dobrý. Zkusme to udělat společně.

články:

 • Onemocnění a jeho vývoj
 • 5 nejlepších produktů pro děti do 5 let

Rýma a fáze jeho vývoje

Rýma rýmy nebo zánět nosu je zánět nosní sliznice. Nejčastěji toto onemocnění není nezávislé, ale je příznakem některých dalších onemocnění, jako je například chřipka, spalničky, adenovirová infekce a další choroby SARS.

Nejčastěji se výtok z nosu vyvíjí během 7-10 dnů nebo více, vše závisí na nemoci, která ho provokovala. Lék je dostupný ve formě nosních kapek a spreje. Děti do jednoho roku nedoporučují používat sprej.

Jako cestu ven, můžete použít nejlepší lidové prostředky pro nachlazení pro malé děti.

Rýma má tři stadia vývoje:

 • Reflex - vyvíjí se velmi rychle, projde během několika hodin. Plavidla jsou zúžená, sliznice nosu ostře bledne. Během této doby dochází k pálení a suchu v nosní dutině, častému kýchání;
 • Katarální - cévní dilatace nastane, sliznice je červenější a nazální konchle nabobtná. Tato fáze trvá 2-3 dny. Během tohoto období, tam je obtížné dýchání, hojné průhledné vodnaté propuštění, slzení, ucpání ucha, snížený čich;
 • Třetí etapa začíná, pokud se spojí bakteriální zánět. Během tohoto období dochází ke zlepšení celkového stavu: čich je zlepšen, dýchání je obnoveno. Výtok z nosu je silnější a má zelenkavou nebo nažloutlou barvu.

Léky pro děti do 5 let

Aqua Maris

Přibližné náklady v lékárnách: kapky - 192 rublů, sprej - 176 rublů

Tento lék se vyrábí na bázi vody z Jaderského moře. Skládá se z unikátních mikroprvků (sodíku, hořčíku, vápenatých iontů atd.), Které přispívají k účinné léčbě prochlazení a zimy.

Hlavní indikace pro použití tohoto léku jsou:

 • Zánětlivá onemocnění nosní dutiny;
 • Suchá nosní dutina v období podzim-zima;
 • Adenoidy;
 • Alergická sinusitida, rýma;
 • Prevence infekcí nosní dutiny u řidičů automobilů, těžkých kuřáků;
 • Prudké změny klimatu.

Pro léčbu je Aqua Maris instilován u dospělých a dětí 2-5krát denně, 2 kapky v každé nosní pasáži. Trvání léčby tímto lékem od 2 do 3 týdnů, to vše závisí na závažnosti onemocnění.

Pro prevenci, musí být lék instiluje 1-2 kapky 1-2 krát denně.

Lék Aqua Maris lze aplikovat od prvního dne života. Pro novorozence se používá pro hygienické účely, aby zvlhčila nosní dutinu. Léčivo nemá žádné vedlejší účinky, s výjimkou individuální intolerance některých složek.

Hodnocení rodičů:

Aqualore dítě

Přibližné náklady v lékárnách: kapky - 118 rublů, sprej - 324 rublů.

Injekční lahvičky obsahují sterilní izotonickou mořskou vodu.

Lék brání rozvoji nazofaryngeální infekce a jejímu šíření do vnitřního ucha.

Aqualore baby pomáhá zlepšit dýchání dítěte během krmení. Lék se doporučuje používat pro denní hygienické účely.

Lékařské indikace pro užívání léku Aqualore baby:

 • Komplexní léčba a prevence chřipky a ARVI;
 • Komplexní léčba a prevence ORL onemocnění;
 • Akutní, alergická a chronická rýma;
 • Denní nosní hygiena.

Tento lék lze použít od prvních dnů života. Pro hygienu a prevenci potřebují děti i dospělí 2–4 denní mytí. Pokud je to nutné, a další.

Neexistují žádné kontraindikace pro použití. Vedlejším účinkem je individuální intolerance složek léčiva.

Hodnocení rodičů:

Nazol dítě

Přibližné náklady v lékárnách: kapky - 129 rublů.

Nazol baby je lokální vazokonstrikční lék. Hlavním prvkem je hydrochlorid fenylefrinu.

Pomocné složky benzalkoniumchloridu 50%, polyethylenglykol, disodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové (disodný edetát disodný), glycerol disubstituovaný fosfátem sodným, monosubstituovaný fosforečnan draselný, čištěná voda.

Lékařské indikace pro použití:

 • Chřipka a jiné nachlazení;
 • Alergická onemocnění.

Tento lék musí být použit intranasálně.

Dávkování:

Děti do 1 roku - 1 kapka každých 6 hodin;

Děti od 1 do 6 - 1-2 kapky každých 6 hodin;

Dospělí a děti od 6 let - 3-4 kapky každých 6 hodin.

Lék má vedlejší účinky: závratě, bolesti hlavy, poruchy spánku, třes, vysoký krevní tlak, arytmie, bledost, pocení.

U dětí mladších než 1 rok by měl být lék používán přesně podle pokynů lékaře. Nezapomeňte, že samoléčba může poškodit zdraví vašeho dítěte!

Hodnocení rodičů:

Otrivin dítě

Přibližná cena v lékárně: kapky - 202 rublů, sprej - 175 rublů.

Otrivin baby se používá k čištění sliznice nosní dutiny během podráždění a sucha při nachlazení, špatných podmínek prostředí a každodenní hygieny nosní dutiny.

Přípravek obsahuje sterilní izotonický fyziologický roztok. Obsahuje chlorid sodný 0,74%, hydrogenfosforečnan sodný, makrogol glyceryl ricinoleát (cremophor RH4), fosforečnan sodný a čištěnou vodu.

Otrivin baby může být použit pro děti do jednoho roku. Aplikuji kapky intranasálně, každý nosní průchod se promyje 2-4 krát denně.

Tento lék byste neměli používat, pokud je Vaše dítě alergické na složky, které jsou uvedeny v přípravku.

Hodnocení rodičů:

Vibrocil

Přibližné náklady v lékárnách: kapky - 205 rublů, sprej - 230 rublů.

Lék Vibrocil je určen pro lokální použití. Hlavními účinnými látkami jsou fenylefrin, dimetinden maleát.

Pomocné látky: chlorid enzalkoniya (konzervační látka), sorbitol, monohydrát kyseliny citrónové, methylhydroxypropylcelulóza, bezvodý fosforečnan sodný, detergentní extrakt z levandule, čištěná voda.

Hlavní zdravotní indikace pro použití:

 • Akutní rýma;
 • Alergická rýma;
 • Chronická rýma;
 • Chronická a akutní sinusitida;
 • Akutní otitis media.

Dávkování a způsob použití:

Lék se podává intranasálně.

Děti do jednoho roku Vibrocil používají 1 kapku v každé nosní pasáži 2-4 krát denně.

Pro děti od 1 do 6 let se lék používá v 1-2 kapkách 2-4 krát denně.

Pro děti do šesti let se používají pouze kapky.

Lék má mírné nežádoucí účinky ze sliznice, suchosti a pálení.

Hodnocení rodičů:

Webové stránky Colady.ru varují: vlastní léčba je pro zdraví nebezpečná! Než začnete užívat jakékoli léky, musíte se poradit s lékařem!

Jak léčit rýmu u dětí ve věku 2 let: lidových prostředků a tradiční medicíny

Výskyt rinitidy u dětí je známým jevem, takže rodiče se o to často příliš nezajímají a nepřijímají žádná opatření k jeho léčbě. Ve skutečnosti je snot často příznakem vážnější nemoci.

S ohledem na speciální anatomickou strukturu výtoku pro děti je nutné identifikovat příčiny nachlazení, jinak mohou vzniknout komplikace v budoucnu. Rodiče jsou proto povinni vědět, jak pomáhat svému dítěti a jak se snotem chovat doma.

Příčiny rýmy

Chápeme, že začneme s příčinami chladu.

Pokud děti (kojenci) mají snot - běžný problém v důsledku úzkých nosních průchodů, pak starší děti (asi 2 roky) mají dusný nos - první příznak nachlazení, alergie nebo pokročilé chronické rýmy. Promluvme si o nich podrobněji.

Když se objeví rýma, nepropadejte panice a je nejlepší být připraven a maximalizovat kongesci dítěte a otok nosu.

Pokud jde o rýmu u dítěte, máme obvykle na mysli infekční nebo akutní rýmu, která je důsledkem požití viru do těla nebo aktivní reprodukce bakterií.

Jak se projevuje? Lékaři rozlišují několik stadií nemoci:

 • První stupeň je „suchý“, projevuje se silnou suchostí a otokem sliznice, v důsledku čehož dochází k nazální kongesci.
 • Druhá fáze je „katarální“, když se v důsledku otoku tkáně zvyšuje průtok krve, což vede k vylučování nosního hlenu. V této fázi je také možné poškození jiných orgánů, takže nemocné dítě si bude stěžovat na těžké ucpání nosu, snížený pocit čichu, sípání v krku, přetížení uší, trhání atd.
 • Třetí období je charakterizováno poklesem edému, snadnějším dýcháním a schopností rozpoznat pachy. Konzistence nosních průchodů v tomto okamžiku mění barvu a stává se silnější.

Pokud má dítě všechny tyto příznaky, rodiče si musí koupit lék na nachlazení pro děti (od 2 let, dítě může dostat vasokonstrikční nosní kapky) nebo se uchýlit k léčbě tradičními metodami.

Další závažnější důvod - adenoidy - proliferace nosohltanu, které se často vyskytují u dětí ve věku od 2 let s častým nachlazením a otitidou. K chronické formě rýmy dochází také v důsledku nesprávné nebo předčasné léčby.

Pokud se dítě pravidelně zchladí, nedýchá nosem během spánku, stěžuje si na bolest hlavy, ztrátu nebo zkreslení chuťových vjemů déle než týden - jedná se o zanedbanou formu rýmy. V tomto případě je naléhavá potřeba kontaktovat ORL, protože

Pouze on může diagnostikovat toto onemocnění (rýma).

Alergie

Může se objevit v každém věku. Alergie jsou třetí nejčastější příčinou rýmy. Nejčastěji se reakce projevuje na prachu, vlně a slinách zvířete, materiálu na lůžkoviny, polštářích a přikrývkách, kvetení a pylu, nachlazení topolů, některých typech výrobků.

Pikantní pokrmy a koření mohou také způsobovat snot v dítěti. Obecně platí, že cokoliv, co způsobuje podráždění nosní sliznice, může vést k rýmě.

Dokonce i pasivní kouření. Proto je nutné před léčbou snot u dítěte určit, zda má alergie.

Pokud byly odhady potvrzeny - okamžitě eliminujte patogen.

Mezi vzácné příčiny rýmy patří nesprávná anatomická struktura nosní přepážky a nádory různých etymologií.

V každém případě, pokud se vám nepodaří samostatně určit příčinu rýmy nebo nevíte, jak léčit nachlazení u dětí ve věku 2 let, ujistěte se, že kontaktovat otolaryngologist.

V opačném případě mohou být následky více než vážné: od bolestí hlavy a problémů se zánětem středního ucha až po chronickou rýmu, hladinu kyslíku v mozku nebo mastoiditidu.

Abychom tomu zabránili, pojďme zjistit, jak rychle vyléčit studené dítě, které je 2 roky staré.

Lidová medicína

Takže, pokud jste zjistili, že vaše dítě má akutní rýmu a ne chronickou nebo alergickou, pak se můžete pokusit napravit situaci pomocí improvizovaných prostředků.

Je lepší začít v raných stadiích nemoci, dokud nemoc nedává konstantní relapsy.

Okresní pediatr vám řekne, jak léčit rýmu dítěte (lidové léky), 2 roky je věk, kdy se můžete bezpečně uchýlit k alternativní medicíně. Rodiče by měli provádět následující manipulace:

 • Udělej si své dítě párové nohy koupel s hořčicí. Nechte ho pít dostatek tekutin: čaj s medem, malinový džem s limetkovým květem nebo citronem. Do každé nosní dírky vložte tři kapky Kalanchoe.
 • Vdechněte chladem: děti (2 roky) mohou dýchat horkou páru z odvarů bylin. Pro tyto účely můžete vařit máty, eukalypty, šalvěje. Kapalinu zřeďte esenciálními oleji: 2 kapky kapky produktu na litr vody. Dítě by mělo dýchat páru po dobu 15 minut, pokryté ručníkem. Pravidelně větrejte místnost.

A co je nejdůležitější, proveďte důkladnou hygienu nosní dutiny dítěte - očistěte ji od hlenu. Naučte batole střílet snot z každé nozdry střídavě (v žádném případě současně, protože krevní cévy mohou prasknout).

Léčba léků proti rýmě

Lidové recepty z běžného nachlazení - ne jediné řešení, zejména v případě silného otoku sliznice. Zneužití nesrozumitelných drog však nestojí za to, zejména bez konzultace s lékařem.

Před použitím léku je nutné důkladně očistit dětský výtok z hlenu vatovým tamponem a vazelínovým olejem (s rotujícími pohyby).

To by mělo být prováděno opatrně, aby nedošlo k poškození křehkých, ne zcela vytvořených cév dítěte. Teprve po tomto postupu můžete odkapávat nos.

Co tedy lze použít bez odborného poradenství? Za prvé, zmírnit celkový stav dítěte. Můžete snížit teplotu pomocí antipyretických dětských ibuprofenů nebo paracetamolu.

Za druhé, vyčistěte nosní dutiny a zmírněte dýchání při prvním náznaku nazální kongesce.

Pro tyto účely můžete použít kapky z nachlazení pro děti ve věku 2 let na základě mořské vody Aquamaris nebo obyčejného fyziologického roztoku, který se prodává v každé lékárně.

Pokud rýma trvá několik dní, vasokonstrikční kapky napomáhají uvolnění dýchání a redukují rozšířené a zanícené kapiláry. Například, "Galazolin" nebo "Nazivin."

Nejčastěji klesají uprostřed nemoci. Tyto nástroje nemůžete používat déle než 10 dní, protože opačný proces půjde.

A přece - ujistěte se, že jste si ověřili věk, pro který je lék určen - 2 roky v našem případě.

Léčba rýmy v Komarovském

Jeho technika je velmi účinná. Co doporučuje známý lékař Komarovsky? Navrhuje léčit rým nosem následujícími způsoby:

 1. Vyčistěte výtok batole bavlněnou bičíkem. Jsou to oni, a ne hruška s fyziologickým roztokem, protože to může způsobit zánět středního ucha.
 2. Použijte mořské kapky a fyziologický roztok: dvě kapky do každé nosní dírky, aby změkly kůry.
 3. Místnost, kde se dítě nachází, pečlivě větrejte, ujistěte se, že je dostatek vody.

Vzpomeňte si na hlavní pravidlo, o kterém Komarovsky často hovoří: rýma - boj proti imunitě proti infekci, ale nemůžete sedět.

Pokud je nos dítěte zablokován, začne dýchat ústy a to znamená, že hlen hrdla a pak průdušky nejprve vyschnou. To vše může vyvolat rozvoj průdušek nebo pneumonie.

Proto se ujistěte, že se v místnosti udržuje vlhký čerstvý vzduch, zvlhčují nosní dutiny fyziologickým roztokem, olejem a speciálními kapkami.

Pokud je výtok alergický v přírodě, pak ani čerstvý vzduch, ani výše uvedené léky nepomohou. V tomto případě, k odstranění útoku, můžete odkapávat "Naphthyzin."

Kdy navštívit lékaře

Pokud jde o nemoci z dětství, pak je samozřejmě nutné navštívit lékaře, pokud lidové recepty z nachlazení nepomohly a rozhodli jste se uchýlit k užívání léků.

Druhý bod - pokud snot u dítěte nepřekročí během 10-14 dnů.

V tomto případě, bez použití účinné léčby, riskujete převedení rýmy běžné na studené onemocnění na chronické onemocnění s vážnými důsledky pro dítě.

Prevence rýmy

Jak léčit rýmu u dětí ve věku 2 let, přišli jsme na to, ale jak zabránit jeho výskytu? Prevence znamená:

 • pravidelné větrání a čištění místnosti tak, aby se bakterie nemnožily;
 • řádná zdravá výživa dítěte;
 • pravidelné procházky na čerstvém vzduchu;
 • kalení;
 • v období epidemií ARVI - mazání nosních křídel antivirotiky;
 • včasné očkování.

Je důležité chránit dítě před potravinovými alergeny - čokoládou, ořechy, medem, které také mohou způsobit alergickou rýmu.

Jak zmírnit rýmu

Především je nutné udržovat v místnosti, kde je nemocné dítě, správnou mikroklima.

Vlhkost by měla být minimálně 50%, a lépe, protože podle Dr. Komarovského suchý vzduch způsobí, že hlen vyschne a vyvolá tak snížení tělesné rezistence.

Toho lze dosáhnout speciálními zvlhčovači vzduchu. Teplota v místnosti by neměla být větší než 18-20 stupňů.

Před léčbou rýmy u dětí ve věku 2 let s léky nebo lidových prostředků, je nutné důkladně a řádně vyčistit dutiny dítěte. Vyfoukněte snot by měl být střídavě: nejprve s jedním, pak s ostatními nozdry.

Pokud dítě ještě neví, jak to udělat, můžete hlen odstranit pomocí odsávačky. Je nutné provádět manipulaci opatrně, aby nedošlo k poškození tkáně a neinfikování infekce.

Šátky se nejlépe používají na jedno použití, s jejich opakovaným použitím, můžete infekci přivést znovu.

Zakázané akce

Zkušení pediatr vám řekne, jak léčit rýmu u dětí ve věku 2 let. Nezapomeňte, že v žádném případě neprovedete následující manipulace:

 • Do nosu neodkapávejte mateřské mléko - to vede k šíření bakterií;
 • do nosu nemůžete dát česnek, cibuli, mýdlo - to vede k nadměrnému sušení nebo spalování sliznice;
 • Nenechte si pohltit antibiotika v nosohltanu;
 • Nepoužívejte vazokonstrikční prostředky.

Všechny tyto kroky vedou k vážným a nebezpečným následkům.

Místo závěru

Tyto metody vám pomohou bezpečně se zbavit rýmy nebo zabránit jejímu výskytu. Některé z nich jsou testovány na čas, zatímco jiné jsou stále na pochybách. Proto nezapomeňte: jakákoliv léčba individuálně a skutečnost, že vyléčí jedno dítě, v případě jiného bude neúčinná.

Například pravidelná ventilace místnosti bude přínosem pro každého, ale kapky v nose mohou léčit i způsobit alergie. Nesprávná terapie může vyvolat rozvoj nejrůznějších komplikací. Proto při výběru metody léčby se ujistěte, že jste se poradili s lékařem.