Co dělat, když kašel neprojde měsíc?

Pokud má člověk virové onemocnění nebo nachlazení, kašel může dlouhodobě přetrvávat jako reziduum. Pacient se zdá, že se zotavil, ale čas od času, často v noci, ho trápí paroxyzmální kašel.

V důsledku tohoto rušeného nočního odpočinku. Kromě toho jsou hrdlo a hrtan neustále podrážděné, což vyvolává výskyt složitějších onemocnění.

Možné příčiny

Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit kašel na dlouhou dobu. Někdy to trvá hodně času. Pokud člověk kašle déle než měsíc a nejsou žádné příznaky nemoci, je stále obtížnější najít příčinu.

Pokud nedáte problém potřebnou pozornost, pak se mohou vyvinout komplikace ve formě chronické bronchitidy, plicních onemocnění. Je lepší rychle identifikovat důvody, pro které kašel trvá dlouhou dobu, a začít léčbu.

Hlavní příčiny dlouhodobého kašle u dospělých:

 • kouření;
 • projev reakce na dráždivé, alergenové;
 • symptom, který je spojen s charakteristikou profese;
 • chronický kašel (přečtěte si, jak léčit dítě);
 • infekčních nemocí.

Bezpečný kašel je zbytkovým jevem po nachlazení. Po několika týdnech zmizí a nevede ke komplikacím. Pokud uplynulo 30 dní a kašel ještě neprošel, musíte jít k lékaři.

Pokud je příčinou alergická reakce, kašel je odlišný v paroxyzmálním charakteru. Existuje spousta hlenu, který podporuje vznik kašle. U alergií trvá kašel až dva měsíce. V takové situaci není nutné čekat dlouho a návštěvu lékaře odložit, protože podobné příznaky se projevují v tuberkulóze.

Kašel, který se projevuje neustálým kouřením, je běžným problémem u kuřáků. Kouření tabáku způsobuje těžké podráždění plic. Škodlivé látky (dehet, nikotin) se hromadí v plicích a průduškách ve formě hustých hustých hrudek.

Kašel je výsledkem obranné reakce těla na podnět. S pomocí plic se trochu uvolní Kuřák může celý život kašlat.

Příčinou dlouhodobého kašle mohou být škodlivé látky, které člověk denně vdechuje při práci. Tato skutečnost se však netýká pouze nebezpečných odvětví, ale také práce s tkaninami, dřevem a kovem.

Když jsou tyto materiály recyklovány, pracovníci vdechují malé částice, které se dostanou do plic a hromadí se v nich. Jako výsledek, osoba má non-projít kašlem. Postupem času se stává chronickým s negativním vlivem pracovního prostředí.

Příznak kašle může trvat několik týdnů v důsledku exacerbace chronických onemocnění: srdečního selhání, pneumonie, bronchitidy atd.

U dětí

Pro objasnění příčin dětského kašle musí být dítě předvedeno pediatrovi. Lékař by měl dítě pečlivě naslouchat, má-li nějaké komplexní onemocnění. Kromě kontroly je nutné projít kompletní krevní obraz. Mezi hlavní příčiny dlouhodobého kašle u dětí patří:

 • infekční onemocnění;
 • alergie;
 • reakce dýchacího traktu na chlad;
 • předměty cizího původu v dýchacím systému;
 • vliv environmentálních podnětů (výfukové plyny, cigaretový kouř, prach);
 • příčiny duševní povahy (stres, nervozita).

Pokud je infekce příčinou kašle, včasná léčba poskytne rychlé výsledky a útok projde.

Pokud se u dětí vyskytnou alergické reakce, je nutné zjistit, co je dráždivé a vylučovat všechny kontakty s ním.

Pokud se dítě chová příliš aktivně venku v mrazivém nebo větrném počasí a rychle dýchá, dochází k kašli z hyperreaktivity dýchání.

Malé děti jsou vtaženy do úst. Kontakt s dýchacím systémem může způsobit kašel.

Děti mají nezralý nervový systém. Uprostřed silné nadměrné stimulace nebo frustrace může dítě kašlat.

Pokud kašel neprochází 1-3 měsíce u dospělého

Pokud se příznak dále trápí dlouhou dobu (od dvou týdnů do jednoho měsíce), je možný vývoj těchto onemocnění: tuberkulóza, astma, bronchitida a další nemoci.

Měsíc

Co dělat, když kašel neprojde měsícem? Pokud máte strach z dlouhého kašle, který nejdou čtyři týdny, musíte být vyšetřeni, určit nemoc a poslouchat symptomy.

Lékař bude zkoumat hrdlo, poslouchat plíce. Testy pro potvrzení diagnózy nebudou zbytečné.

Chcete-li rychle zbavit dlouhého kašle, musíte konzumovat velké množství kapaliny, jíst hodně ovoce, dělat inhalaci, užívat léky, které lékař předepsal.

Kašel na měsíc bez teploty nezmizí při kouření, protože komplikuje proces hojení.

Pokud příznak nezmizí po 3 měsících u dospělého po nachlazení, jsou možné následující důvody:

 • lidská imunita je oslabena;
 • vnější faktory ovlivňují regeneraci: kouření, vnitřní vzduch sušený topnými zařízeními, konzumace alkoholu, dehydratace v důsledku nízkého příjmu vody a tekutin;
 • po nemoci je možná další infekce, která vede k rozvoji pneumonie nebo bronchitidy;
 • v nejhorším případě může dlouhodobý záchvat způsobit rozvoj zhoubných nádorů dýchacích cest.

Před léčbou kašle, který neprochází až 3 měsíce, je nutné stanovit příčinu jeho vzniku. Pokud se jedná o reziduální účinky akutních respiračních infekcí nebo akutních respiračních virových infekcí, měli byste jíst potraviny bohaté na vitamíny, inhalovat nebo požádat svého lékaře, aby vám předepsal fyzioterapii.

Delší kašel může být způsoben srdečním onemocněním. Pro přesnou diagnózu se musíte poradit s kardiologem.

S pneumonií se stav pacienta zlepšuje několik dní, pak stoupá teplota a silný záchvat začíná pocity bolesti na hrudi. Rentgen plic pomůže diagnostikovat nemoc.

2 měsíce

Proč kašel neprochází 2 měsíce? Kašel, trvající déle než 3 týdny, lze nazvat chronickým. Příčinou takového kašle může být rýma.

Hlen se stéká po nosohltanu a vyvolává kašel. Pokud pacient po celou dobu nezacházel se symptomem, bude těžší se ho zbavit.

Nejčastější příčinou nekašícího astmatu je dlouhotrvající příčina. Příznaky astmatu:

 • těžké dýchání;
 • pocit plnosti v hrudní oblasti;
 • kašel s sípáním.

Přečtěte si, jak léčit silný kašel s sípáním u dospělého.

Co dělat

Je zakázáno provádět samoobsluhu a odložit cestu na lékaře. Nemůžete užívat léky bez specifického průběhu a předepsaného dávkování. Je také zakázáno navštěvovat fyzioterapii s horečkou. Nepoužívejte kašel, když jdete ven v době extrémního mrazu, deště a sněhu, aby nedošlo ke zhoršení onemocnění.

Závěr

Pokud se člověk několik týdnů obává o kašel, pak byste měli neprodleně vyhledat pomoc specialisty. Nejlepším řešením je vyhnout se komplikacím. Po zjištění příčiny dlouhodobého kašle musíte dodržovat doporučení lékaře a sledovat jejich zdravotní stav.

Co dělat, pokud měsíc neprojde kašlem

Obsah článku

 • Co dělat, pokud měsíc neprojde kašlem
 • Jak se vypořádat s dlouhým a dlouhým kašlem
 • Jak léčit dlouhý kašel

Co je to kašel a proč k němu dochází?

Kašel je normální reflexní reakce vyjádřená tělem k podráždění orgánů dýchacího ústrojí. To obvykle doprovází infekční onemocnění dýchacího ústrojí, ale může také nastat v důsledku určitého nervového šoku.

Může být kašel označován za dobrou věc? Na jedné straně člověk zažije nějaké nepříjemnosti, když se vyskytne, ale je to právě tehdy, když se objeví průdušky. Důvody pro jeho vzhled jsou následující:
- zánětlivé reakce dýchacího traktu různé závažnosti;
- tepelné podráždění způsobené vdechováním příliš horkého nebo příliš studeného vzduchu;
- mechanické podráždění způsobené sníženou průchodností průdušek;
- chemické podráždění vdechováním plynů s pronikavým zápachem.

Co je to nebezpečný dlouhý kašel?

Kašel, který nelze léčit několik týdnů, se nazývá chronický. Nejčastěji je prodloužený kašel důsledkem bronchitidy, ale v některých případech to může být příznak nádoru, srdečního selhání nebo intersticiálního plicního onemocnění.

Zdravotní abnormality doprovázející prodloužený kašel mohou být vyjádřeny těmito patologiemi jako:
- suché rales;
- hemoptýzu;
- kyselé řasy nebo pálení žáhy;
- nosní kongesce a pocit přetížení hrudníku.

U některých pacientů nemusí kašel reagovat na léčbu déle než jeden měsíc, a to ani po běžném akutním respiračním onemocnění, existuje zde však také zdravotní riziko, které může zahrnovat infekci dýchacích cest.

Co s protáhlým kašlem?

Pokud vás kašel trápí déle než 4 týdny, měli byste navštívit fytiologa, abyste vyloučili takové nebezpečné nemoci, jako je pneumonie, tuberkulóza, bronchitida, bronchiální astma a rakovina plic. Dospělá populace často nevnímá kašel jako vážnou odchylku v nepřítomnosti jiných příznaků nemoci, nicméně takový postoj k vlastnímu zdraví může mít katastrofální následky, pokud neodhalí a neodstraní skutečnou příčinu kašle.

Není neobvyklé, že lékaři mají případy, kdy osoba žádá o pomoc s chronickým průběhem onemocnění dýchacího ústrojí, ale proto, že se snažil bojovat proti vlastnímu kašli, a to na základě doporučení svých přátel a doporučení lékárníka. Experimenty s vlastním zdravím jsou nevhodné - je lepší svěřit předepsání lékové léčby lékaři a doma ji doplnit tradičním lékem po konzultaci s odborníkem.

Jak se vyrovnat s chronickým kašlem doma

Nakrájený česnek a tucet cibule uvařené v kravském mléce, dokud nezmäkl. Výsledná směs se zředí medem a budru. Hotová kompozice spotřebovaná uvnitř hodin a 1 lžíce.

Solný kloktadlo se připravuje jednoduše rozpuštěním 1 lžičky soli v 1 šálku teplé vařené vody. Postup by měl být prováděn každou hodinu.

Vdechování, urychlení procesu vypouštění sputa, je lepší provádět s použitím éterických olejů. Vyberte si je z olejů majoránky nebo levandule nebo použijte benzoinovou pryskyřici nebo kadidlo. Změkčují sliznici dýchacích cest a zlepšují separaci sputa.

Kašel nepřekročí měsíc, co dělat u dospělého

Silný kašel je vždy alarmujícím příznakem, který často ukazuje na vývoj závažných onemocnění v těle. Informace jsou užitečné pro mnoho - kašel neprojde měsíc, co dělat u dospělého. Výběr léčebných metod závisí především na přesné diagnóze, přítomnosti nebo nepřítomnosti ložisek infekce v těle.

Který lékař kontaktovat?

Je důležité vědět, který lékař kontaktovat s protrahovaným kašlem. Prvním krokem je návštěva okresního terapeuta, který provede komplexní vyšetření. Tradičně zahrnuje laboratorní testy a radiografii. Teprve poté bude lékař schopen pojmenovat přesnou příčinu patologie, která vznikla, a navrhnout adekvátní opatření k léčbě.

Pokud by výsledek terapeuta neměl, měli byste se obrátit na úzkého specialistu (pulmonologa). Tento specialista léčí jakoukoliv patologii dýchacího traktu, což často vede k bolestivému hysterickému kašli.

Vlastní diagnostika a výběr léčebných metod se nedoporučuje. To může ovlivnit zhoršení průběhu onemocnění a rozvoj dalších závažných symptomů.

Dospělý kašel způsobuje nevolnost

Pokud kašel u dospělého způsobuje nevolnost, může to být způsobeno onemocněním:

 • akutní nebo chronická bronchitida;
 • tuberkulóza;
 • pneumonie;
 • černý kašel;
 • onkologie respiračního systému;
 • tracheitida s rozsáhlým zánětlivým procesem;
 • ascariasis a plicní chlamydie.

Často "příznivými" faktory jsou tendence k alergiím nebo přítomnost patologií kardiovaskulárního systému. V závislosti na základní příčině může být takový stav doprovázen zvýšenou tělesnou teplotou nebo její nepřítomností.

Kašel bez horečky po nachlazení

Pacient často začíná po akutních respiračních infekcích rušit kašel bez horečky. Současně pokračuje bez nárůstu těla, může být doplněn lechtáním v krku a slabým sputem.

Lékaři tento jev nazývají zbytkovým kašlem a považují ho za variantu normy. Doba trvání tohoto stavu je do značné míry určena úrovní ochrany těla. Kašel se může vyskytnout v průměru asi 2 týdny. Někdy - po dobu 1,5-2 měsíců. V tomto případě může znamenat přítomnost komplikací ve formě chronické bronchitidy nebo pneumonie.

Vzhled tohoto příznaku je způsoben tím, že během akutního období onemocnění infekce poškozuje sliznice dýchacích cest. V důsledku toho se zvyšuje bronchiální citlivost. Z tohoto důvodu se při inhalaci studeného vzduchu nebo tabákového kouře často začíná kašlat.

K obnovení plnohodnotné funkce dýchacího ústrojí po akutním respiračním onemocnění bude tělo potřebovat určitou dobu. Během rehabilitačního období se doporučuje pokračovat v léčbě doma, vyhnout se podchlazení a vzdát se špatných návyků.

Musím brát antibiotika?

Antibiotika s protrahovaným kašlem může být předepsána specialistou v případě komplikací po akutních respiračních infekcích ve formě pneumonie, angíny a bakteriální faryngitidy. V takových situacích bude užívání těchto léků bránit přechodu onemocnění na chronickou formu a častému výskytu recidiv.

Když pacient potvrdí přítomnost bakteriální infekce v těle, může být pacientovi sjednán termín:

Tyto léky jsou předepsány po podrobném vyšetření a objasnění typu infekce. Když kašel nepřekročí měsíc, co dospělý udělá u lékaře po požití šmouh z hltanu a podstoupení rentgenového záření plic.

Vlastní podávání antibiotik je nežádoucí. Léčba s jejich použitím by měla být prováděna pod kontrolou lékařů, protože většina těchto nástrojů oslabuje ochranné vlastnosti těla.

Jaká je nejúčinnější léčba?

Léčba protrahovaného kašle po akutních respiračních infekcích by měla být prováděna komplexně, vybraná po vyšetření pacienta a správné diagnóze.

Pacient může být léčen následujícími skupinami léků:

 • antitusika, která zmírňují suchý kašel a jsou předepisována v nepřítomnosti sputa v průduškách (Kodein, Synecod sirup, Rengalina, Butamirata);
 • mukolytika, která zředí sputum a usnadňuje jeho odstranění z průdušek, což pomáhá snížit zánět (Mukaltin, Bromhexin, Ambroxol, ACC);
 • antihistaminika, nepostradatelná pro alergický kašel, která není schopna eliminace běžnými antitusickými léky (Zodaka, Suprastina, Diazolin, Loratadina).

Dalším účinným způsobem, jak se zbavit přetrvávajícího kašle po akutních respiračních infekcích, je vibrační masáž hrudníku. Takový postup však nelze provádět nezávisle doma, ale pouze za účasti odborníka.

Jak léčit lidové prostředky?

Když kašel neprojde měsícem, tradiční medicína vám řekne, co dělat u dospělého. Pro léčbu zbytkového kašle se tradičně doporučuje používat bylinné extrakty, zvlhčující inhalace, zahřívání, obklady s éterickými oleji.

Cibule s medem

Tato kombinace pomůže posílit imunitní systém, zničit škodlivé bakterie, snížit zánět a zmírnit proces vykašlávání. K tomu byste měli jíst čerstvé nebo cibule smažené na másle, pak použijte 1 lžičku medu.

Malinový čaj

Takový lahodný nápoj může zmírnit stav u jakéhokoliv typu dlouhodobého kašle (suchého nebo mokrého). Maliny strouhané cukrem budou mít stejný účinek.

Čerstvá koprová semínka

Pomáhají rychle odstranit přetrvávající, vyčerpávající kašel. Malé množství čerstvých surovin musí být rozdrceno, uvařeno se sklenicí vroucí vody a udržováno asi hodinu. Výsledná infuze trvá trochu po celý den.

Jablečný ocet s medem

Pro zmírnění zbytkového kašle se používá směs půl sklenice jablečného octa a 4 lžíce přírodního medu.

Komprese cibule a husí tuk

Čerstvá cibule průměrné velikosti se třese na struhadle smíchaném s husím tukem, potaženým hrudní kostí a krkem. Když kašel, ne procházející více než 2 týdny, tato směs se užívá orálně 1 lžička. za den.

Se zbytkovým mokrým kašlem se osvědčily inhalace s eukalyptem, jitrocelem, podbělem, řebříčkem, éterickými oleji šalvěje, eukalyptem, borovicí, jedlí, rozmarýnem. Je nutné je denně provádět. Procedura se provádí po dobu 5-10 minut, po které nelze ihned opustit místnost nebo jíst. Inhalovat musí být pára ústy, vydechovat nosem.

Účinné lidové léky jsou procedury oteplování se sádlem, jezevcem nebo medvědím tukem, třením vodkou. Vybraný produkt se třese na hrudi, zádech a nohou, teple zabalí, dá se na husté vlněné ponožky.

Komarovsky na léčbu kašle po akutních respiračních infekcích

Kromě základní léčby zbytkového kašle Dr. Komarovsky doporučuje, aby byla přijata preventivní opatření k urychlení procesu úplného uzdravení. Zahrnuje do seznamu těchto opatření:

 • pravidelné vysílání obydlí;
 • každodenní mokré čištění bez agresivních složek pracích prostředků;
 • omezení kontaktu s akutními alergeny;
 • odvykání tabáku;
 • s výjimkou prudkých poklesů teploty v místnosti.

Při suchém zbytkovém kašli, známý lékař doporučuje, aby dospělí a děti brali čaj z kalina, teplé mléko s medem nebo sódou. V případě mokrého kašle Komarovsky doporučuje užívat mukolytiku pouze na lékařský předpis. Navrhuje také věnovat pozornost faktorům, jako je úroveň vlhkosti v domě a posilování imunitního systému. Je nutné používat zvlhčovače vzduchu, dobře jíst, zvyšovat množství potravin s vysokým obsahem vitaminu C ve stravě.

Pokud kašel nepřekročí měsíc, co dělat u dospělého by mělo být vyřešeno až po podrobném lékařském vyšetření. Recenze na toto téma si můžete přečíst nebo napsat svůj názor na fóru.

Proč dospělý kašel nezmizí a co by měl pacient dělat?

K Achel je přirozený a normální proces. To je reakce těla na pronikání cizích předmětů do horních a dolních dýchacích cest. Může se jednat o exsudát, aspirační obsah a další předměty. Podle lékařské statistiky se kašel vyvíjí u 100% pacientů v určitém okamžiku jejich života. Ve většině případů hovoříme o patologických příčinách. Nemoci jsou mnohonásobné.

Povaha reflexu může být suchá nebo mokrá. Často kašel nezmizí sám.

Jak již bylo uvedeno, uvažovaným jevem je normální fyziologická reakce těla. Ale navzdory veškeré reflexivitě, pokud trvá déle než 5 dnů, hovoříme již o patogenním procesu. Pokud symptom nezmizí po dobu 2 týdnů nebo déle, je nutné zjistit příčinu problému a zahájit urgentní léčbu. Často musíme hovořit o těžkých a vážných onemocněních, ale o těch? Co potřebujete vědět o takovém obtížném příznaku jako kašel?

Příčiny suchého kašle neprocházejí

Suchý nebo neproduktivní reflex téměř vždy doprovází patologické procesy. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, kašel, který nejdou pryč na několik týdnů nebo měsíc nebo více, je tvořen v důsledku problémů s plicemi a průduškami ne vždy. Jaké nemoci musí mluvit?

Hypertyreóza s strumou

Goiter je nodulární nebo často difuzní zvětšení štítné žlázy vyvolané řadou exogenních a endogenních faktorů. Kašel se v tomto případě vyvíjí v důsledku stlačení průdušnice a průdušek zarostlým endokrinním orgánem.

Nadměrný tlak vede k podráždění dolních dýchacích cest. Výsledkem je vytvoření intenzivního reflexu, který nebude probíhat, dokud nebude operace provedena.

Zároveň není produkce sputa typická a nikdy nebyla pozorována. Výstup exsudátu není důkazem ve prospěch geneze onemocnění štítné žlázy.

Pleurisy

Zánět vnější výstelky plic. Pohrudnice je tenký plášť bronchopulmonálních struktur, plní především ochrannou funkci. Téměř nikdy pleurismus není tvořen jako primární patologie.

Nejčastěji hovoříme o sekundárním procesu, který je vysvětlen zánětem plicních struktur, průdušek, tracheitidy (při sestupu patogenní flóry do dolních dýchacích cest). Onemocnění je doprovázeno nespecifickými symptomy, především intenzivním, bolestivým kašlem bez sputa, které může trvat měsíce, bolestí za hrudní kostí a dalšími.

Rýma, sinusitida a další onemocnění horních cest dýchacích

Paradoxně je tvorba kašle možná i při porážce nosních cest a nosohltanu. Důvodem je tok hlenu a exsudátu, který se aktivně produkuje při výtoku z dolních dýchacích cest.

Dále mechanismus jde standardním způsobem. Ciliární epitel a jeho řasinka vnímají hlen a exsudát jako cizí předměty, které musí být vyloučeny z pohybů. Vzniká silný reflex kašle.

Doprovodné symptomy jsou prakticky nepřítomné. To je charakteristika nosní povahy kašle.

Černý kašel

Dětská nemoc. V prostředí dospělých pacientů se téměř nevyskytuje, což je pochopitelné. Tato patologie se vyvíjí s významně sníženou imunitou, která je vzácně pozorována u starších pacientů. Kašel je intenzivní, bolestivý a obstrukční. Přichází k tomu, že pacient začíná zvracet na síle reflexu.

Další zánětlivé infekční onemocnění, které se vyskytuje hlavně u dětí a dospívajících mladších 16 let. Vyznačuje se stejným agonizujícím, dlouhým kašlem, i když ne vždy. Hodně záleží na síle infekce.

Srdeční selhání

Podivný, nicméně, kašel může také se tvořit jako výsledek stagnantní léze kardiologického profilu, který je vysvětlen roztažením komor srdce. Celá věc v rozporu s výměnou plynu. Když srdeční sval přestane fungovat, jak by mělo, krev je horší zásobovaná kyslíkem.

Dýchavičnost začíná, což vede k vysychání sliznic dýchacích cest. Výsledkem je kašel, i když ne vždy intenzivní.

To je jen jeden z mechanismů tvorby reflexů při srdečním selhání. Onemocnění je doprovázeno řadou symptomů třetích stran. Takový suchý kašel neprochází měsícem, dokud nejsou odstraněny srdeční problémy.

Faryngitida

Zdá se, že se jedná o onemocnění, při kterém dochází k zánětu sliznic hltanu a epiteliálních tkání. Tento nepříjemný proces je doprovázen bolestmi v krku, snížením polykání svalových struktur, suchým kašlem, poruchami hlasu (stává se chraptivým, chrapotem nebo zcela zmizí).

Navzdory veškerým nepohodlným situacím faryngitida velmi zřídka poskytuje komplexní a nebezpečné životní a zdravotní symptomy. I když hrozba stále existuje. Většina onemocnění je infekční povahy, je možné sestup patogenní flóry v dolních dýchacích cestách a vývoj sekundárních lézí bronchopulmonálních struktur.

Laryngitida

Navzdory podobnosti jmen, nemá nic společného s faryngitidou. Vzniká zánět hrtanu. Kašel v laryngitidě je specifický: je to štěkání, udušení a vzkvétající charakter. Včasná léčba je nutná, protože tvorba sekundárního respiračního selhání a udušení je zcela možná. Nicméně, smrt nastane velmi zřídka.

Suchý, neprostupující kašel se tak vyvíjí z různých důvodů, ale faktory tvorby mokrého reflexu jsou ještě větší.

Mokrý kašel

Produktivní reflex se vyvíjí z několika desítek důvodů. Pokud kašel se sputem neprojde ani měsícem ani více, mluvíme o řadě onemocnění, která jsou náchylná k chronickému dlouhodobému průběhu. Mezi nejběžnější patří: t

 • Poškození chřipky. Včetně akutních respiračních onemocnění jiné povahy. Jistě každý zná následující příznaky nachlazení: mokrý kašel se spoustou sputa, dušnost, potíže s dýcháním. Jedná se o projevy chřipky nebo jiného akutního respiračního onemocnění. Chřipka sama, stejně jako jiné nemoci, nezpůsobuje kašel. Řeč o sekundární tracheitidě, zpravidla se sekundární bronchitida spojuje méně často.
 • Bronchitida. Zánět bronchopulmonálních struktur. V doprovodu intenzivního kašle s velkým množstvím sputa (ale ne vždy), bolesti v hrudi, dušnosti. Možná se dusíte. Bronchitida, na rozdíl od pneumonie, je méně agresivní a méně často vede k vytvoření smrtelného výsledku průběhu onemocnění. Patologie má tendenci být chronizována, což způsobuje zbytkový kašel, který trvá měsíce.
 • Pneumonie. Zánět plic ne vždy koexistuje s vlhkým kašlem. Možná průběh nemoci a bez projevu reflexu z dolních dýchacích cest. Nejčastěji však dochází k mírnému kašli s malým množstvím sputa. Podobně jako bronchitida, patologie může mít pomalé formy, které neprojdou roky.
 • Tracheitida Definováno jako zánětlivá léze tracheální sliznice. Tato struktura je nejbohatší v nervech a řasnatém epitelu, proto aktivně reaguje na zánět a otoky. Kašel je silný, se spoustou sputa, trvá 2-3 týdny v průměru s odpovídající léčbou.
 • Bronchiální astma. Obstrukční onemocnění, během něhož dochází ke zúžení průdušek průdušek a dýchacích potíží. Paroxyzmální toky, s vypouštěním malého množství sliznice. Takový kašel netrvá dlouho u dospělých a dětí, patologie může doprovázet pacienta po celý život.
 • Tuberkulóza a rakovina plic. Obě patologie jsou u symptomů jednotné. Vedoucím projevem je propuštění krvavého sputa.
 • CHOPN (chronické obstrukční plicní onemocnění). Nejčastěji je pozorován u pacientů se slušnou zkušeností s kouřením. Vyznačuje se destrukcí bronchiálního stromu, konstantní obstrukcí, neschopností normálně dýchat a vlhkým kašlem. Potenciálně nevyléčitelné onemocnění.
 • Refluxní ezofagitida s nasáváním obsahu žaludku. Dokud nebude odstraněna příčina slabosti žaludečního svěrače (stane se tak, že nemůže být vyléčena), bude reflex kašle pacienta pronásledovat.
 • Bronchiektáza. Doprovází výtok hnisavého exsudátu. Pro onemocnění je typická tvorba hnisavých inkluzí v alveolech: alveolární struktury se doslova promění v sáčky s exsudátem.

V některých případech je možné kombinovat několik onemocnění najednou, například bronchiální astma s tracheitidou apod. V tomto případě se občas zhoršuje průběh obou nemocí, které se navzájem překrývají.

Kašel více než měsíc

Pokud kašel nepřekročí měsíc nebo déle, může se vyvinout v důsledku průběhu onemocnění obou popsaných skupin. Nejčastěji se však jedná o pneumonii, bronchitidu, astmatický proces. Tyto nemoci trvají vždy dlouho, jsou obtížně léčitelné a mají tendenci brát chronickou formu - což je důvod, proč kašel dlouho nezmizí.

Pokud však astma proudí v důsledku alergické léze, když se látka aktivně produkuje, stačí alergen vyloučit, takže problém není tak naléhavý.

Související příznaky

Téměř nikdy kašel nepřichází sám. Kromě některých z výše popsaných onemocnění.

Ve většině případů musíme hovořit o následujících doprovodných projevech:

 • Sternum bolest. Posiluje při dotyku, snaží se dosáhnout plného dýchání (obvykle během inhalace). Vysvětlen zánětlivým procesem.
 • Dušnost. Zvýšení počtu respiračních pohybů v určitém časovém okamžiku (za minutu). Zvyšuje se během fyzické aktivity, ale zůstává ve stavu klidu.
 • Suffocation. Je to nemožnost adekvátních dýchacích pohybů. Výsledkem je často dusivý plyn. Výsledkem je respirační selhání. Pokud nezačnete normálně, léčba bude pravděpodobně fatální.
 • Chrastítka a píšťalky v plicních strukturách během dýchání.

Dalším charakteristickým příznakem, který se vyskytuje pouze při intenzivním kašli, tuberkulóze a rakovině plic, je hemoptýza. Pacient vykašlává krev ve formě pruhů nebo narušuje strukturu sliznice. V tomto případě, sputum vypadá pěnivý, má narůžovělý odstín.

Gastrointestinální projevy jsou možné, pokud je příčina kašle skrytá při refluxech nebo gastritidě.

Diagnostické metody

Diagnostická opatření jsou poměrně složitá, nelze je diagnostikovat. Navíc není povolena autodiagnostika. Pro včasné zahájení léčby je nutné se poradit s lékařem.

Pro diagnostiku a léčbu kašle se sputem a suchým reflexem by měl být specialista.

Profesní lékař je pulmonolog, ale vzhledem k nemožnosti konzultace s odborníkem se doporučuje, aby primární lékař konzultoval. Nejtěžší léčba mokrého kašle. Proto je nutná včasná diagnóza, aby nedošlo ke ztrátě cenného času.

Při počátečním přijetí je provedeno celkové posouzení stavu pacienta, ústní anamnéza a anamnéza. Pak přichází řada specializovaných výzkumů:

 • Radiografie hrudníku.
 • Bronchoskopie.
 • Analýza sputum a bakteriologický profil materiálového výzkumu.
 • FGDS.
 • Krevní testy.
 • Naslouchání bronchopulmonálnímu zvuku.
 • Fyzikální výzkum.

Obecně platí, že diagnóza představuje určité obtíže. Obzvláště obtížné je rozlišovat mezi různými diagnózami.

Obecné zásady léčby

Co dělat, když kašel neprojde? - Obecné principy terapie zahrnují použití specializovaných léků.

 1. Pokud nejsou funkční problémy, je nutné potlačit samotný kašel. Za tímto účelem jsou přiřazena speciální farmaceutická činidla, která inhibují reflex na centrální a periferní úrovni. Proto jsou inhibována speciální mozková centra a ciliární epitel. Pokud dospělí nekaší, nejčastěji si berou drogy z těchto skupin, což je špatné. Je třeba situaci pochopit.
 2. Alergie se léčí bronchodilatátory a antihistaminiky. Toto je Berodual, Salbutamol, další léky.
 3. Zánětlivá a infekční onemocnění, včetně tuberkulózy, jsou léčena antibiotiky, především fluorochinolony.
 4. Ve všech obtížných případech, kdy dochází k respiračnímu selhání, je nutné použití Prednisolonu a dalších kortikosteroidů.

Konkrétní názvy vybírá pouze odborník. V opačném případě existuje vysoká pravděpodobnost nepředvídatelného průběhu onemocnění.

Kašel je komplexní a komplexní proces, který se pravidelně vyskytuje u lidí z různých důvodů. Vzhledem k velkému počtu pravděpodobných faktorů problému je diagnóza velmi obtížná. Je nutné projít včas, aby se zahájila příslušná léčba. Takže prognóza bude co nejpříznivější.

Co dělat, pokud dospělý nemá kašel po dlouhou dobu

Kašel je přirozený reflex, který pomáhá čistit dýchací cesty. Během nemoci je tento reflex nezbytný, ale pokud kašel nezmizí po delší době u dospělého a po uzdravení, pak to oprávněně vyvolává obavy.

Kašel více než 2 týdny

Pokud kašel po nachlazení nebo bronchitidě nezmizí déle než 2 týdny, znamená to, že zánětlivý proces pokračuje v těle. Příčinou tohoto zbytkového jevu může být přidání sekundární infekce.

Pacient, jehož imunita je oslabena odloženou respirační infekcí, se může snadno znovu infikovat. Příčinou infekce může být její podmíněná patogenní mikroflóra, která je u zdravého člověka potlačena imunitou.

Příčinou častých záchvatů kašle může být sekundární sekundární infekce, která se vyskytuje na pozadí oslabené imunity, například:

 • streptokokové bakterie, stafylokoky;
 • mykoplazma;
 • chlamydie;
 • Houby Candida;
 • bacil tuberkul.

Z jakéhokoli zjevného důvodu mohou nastat záchvaty třesu suchého kašle s alergiemi. Alergický reflex kašle je způsoben přítomností alergenu, doba trvání tohoto jevu závisí na koncentraci alergenu, reaktivitě imunitního systému.

Alergický kašel se vyskytuje u dospělých bez horečky, která ho odlišuje od nachlazení, dlouho neodchází, a pokud je léčen samostatně, je inhalace s bylinkami velmi nebezpečná. Samoléčba může způsobit silnou alergickou reakci - anafylaktický šok, angioedém.

Kašel více než měsíc

Pokud kašel trvá déle než jeden měsíc, musí se co nejdříve uskutečnit návštěva u lékaře. Dlouhodobé záchvaty kašle nejčastěji způsobují onemocnění orgánů dýchacího ústrojí.

Takovéto útoky jsou však často způsobeny alergickou senzibilizací těla, zhoršenou funkcí srdce, plic a nervového systému.

Kašel reflex u plicních onemocnění

Důvody, které vysvětlují, proč dospělý dlouhodobě nemá kašel, mohou být následující poruchy dýchacího ústrojí:

Zvláště obsedantně suchý kašel je pozorován při bronchiálním astmatu. U 50% pacientů začíná toto onemocnění ve věku 10 let. Ale asi třetina astmatiků projevuje nemoc po 40 letech.

A pokud takový kašel u dospělého netrvá déle než měsíc a není řádně léčen, a tinktury jsou vyráběny podle populárních receptů, pijí odvar, pak se pacient jen zhorší, což může projevit asfyxii.

Bronchiální astma má často infekční alergický původ a pyly různých kvetoucích rostlin působí jako alergeny. Bez znalosti příčin astmatu může samoléčba vyvolat těžký útok.

Možné příčiny

Příčiny kašle u dospělého, který neprochází déle než 3-4 týdny, mohou být:

 • srdeční onemocnění;
 • parazitární nemoci;
 • neurózy;
 • ezofagitida;
 • onkologické nádory plic a mediastina;
 • HIV infekce.

Profesionální kašel

Dlouhodobě u dospělých neprojde významně více než 2-3 měsíce, kašel způsobený prací v nebezpečné produkci, a měl by být léčen vykašláváním léků. To je nutné, aby se permanentní suchý, neproduktivní kašel změnil v mokrý kašel.

Spolu se sputem je z plic odstraněn jemný prach, který ucpává plíce zemědělských pracovníků, pracovníků v uhelném, stavebním a hutním průmyslu. V případě profesionální bronchitidy, vdechnutí sody, vykašlávacích léků přírodního původu, jako je termopsis, ibišek, lékořice, jsou účinné.

Je obtížnější vyrovnat se s útoky způsobenými prací v chemickém průmyslu, spotřebitelskými službami. Alergický kašel, ke kterému dochází u pracovníků, kteří pracují s nehty, kadeřníci, je léčen antihistaminiky nebo speciálními změnami.

Neurogenní reflex kašle

Příčinou útoků nemusí být organické onemocnění dýchacího ústrojí, ale neuróza. Bolestivé ataky způsobené tvorbou přetrvávajícího reflexu kašle zahrnující mozkovou kůru mozku se vyskytují u dětí a dospělých.

Tyto útoky se objevují se zvýšeným nervovým napětím způsobeným úzkostí, očekáváním, úzkostí. První věc, která souvisí s neurogenním kašlem, který u dospělého nezmizí déle než dva týdny, je poskytnout pacientovi sedativum, změnit pozornost na snížení nervového napětí.

Důvody tohoto fenoménu spočívají v zvláštnostech lidské psychiky. Léčba záchvatů by měla být prováděna za účasti psychoterapeuta. Zvláštností projevu reflexu je oslabení a dokonce i zastavení útoku, kdy si je pacient jistý, že není sledován.

Onemocnění srdce a plic

Práce srdce a plic je vzájemně provázána. Snížená funkce plic způsobuje hladinu kyslíku u všech orgánů, zhoršuje kontrakční schopnost srdce, vede ke stagnaci krve v plicním oběhu.

Když se patologie srdce spojí s kašlem:

 • zmatené, rychlé dýchání;
 • modravá barva rukou (akrocyanóza).

Plicní insuficience způsobená stagnací krve v plicním oběhu indikuje:

 • viditelná pulzace žil na krku - pozitivní venózní pulz;
 • modravost kůže, sliznic.

Přečtěte si Heart Cough.

ORL onemocnění

Chronické záněty horních cest dýchacích mohou také způsobit dlouhodobý kašel, jako jsou například:

Kašel s adenoiditidou způsobený zvětšenou angínou hltanu je v dospělosti vzácný. Nicméně, pokud kašel bez teploty nezmizí u dospělého déle než měsíc, možná budete muset udělat adenotomii, která zlepší odtok hlenu z čelistních dutin a zmírní útoky.

Onkologická onemocnění

Onkologická onemocnění hrtanu, průdušnice nebo plic, jejichž znaky jsou:

 • zvětšené lymfatické uzliny v krku;
 • zvláštní tvar prstů, připomínající vzhled paliček;
 • náhlé hubnutí, které nesouvisí s dietou.

Kašel s rakovinou je suchý, vadí pacientovi během dne i v noci. Útoky na kašel nejsou nutně silné, ale pokud nezmizí po dobu 2-3 měsíců, příčinou může být rakovina, která je dnes diagnostikována nejen u starších osob, ale také u dospělých starších 40 let.

Prevence

Pro prevenci chronického kašle je nutné léčit akutní respirační infekce pod dohledem lékaře, nikoli samo-léčit. To je užitečné posílit plíce ztvrdnout tělo, posílit imunitní systém, provádět dechová cvičení na čerstvém vzduchu.

Jak provádět dechová cvičení, co dělat, když kašel, který neprochází déle než 2 týdny, můžete navíc zjistit v článku "Respirační gymnastika".

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Kašel už není dospělý už měsíc

Kašel nezmizí s dospělým dva týdny nebo měsíc: co dělat

Mezi mnoha příznaky nemoci je kašel obtížný a nepříjemný projev. Proto, pokud to neprojde v týdnu nebo měsíci, pak se pacient začne obávat a podezření na přítomnost závažných onemocnění.

Někdy po zchlazení zůstává kašel, který neskončí dlouho. Současně byly vyzkoušeny různé prostředky a metody léčby. V tomto případě je třeba vyhledat lékařskou péči, pokud kašel nezmizí déle než 15 dnů.

Proč však tento příznak rychle nezmizí? Možná, že tělo bylo v průběhu zimy vyčerpané a v té nevhodné době do něj pronikla infekce nebo virus.

Viry, které tělo dokáže překonat sami, ale pouze v případě, že nejsou oslabeny. Aby bylo možné úspěšně vyléčit dlouhodobý kašel, je nutné zjistit, který mikroorganismus vyvolal jeho vzhled, takže je třeba provést veškerý nezbytný výzkum.

Dlouhý kašel: příčiny

Pokud kašel dlouho nezmizí, například kašel neprochází měsíc, pak k němu přispívají následující infekce a nemoci:

 1. pnevmotsisty;
 2. mykoplazma;
 3. houbová mikroflóra (chlamydia, candida);
 4. tuberkulóza.

Kromě toho může být infekce míchána. Tato možnost je nejhorší, protože průběh těchto onemocnění je poměrně obtížný. Zároveň pacient trpí slabostí, jeho teplota silně roste a hojně se potí pot.

Stojí za zmínku, že nesprávná, nedostatečná nebo pozdní léčba těchto onemocnění vede k jejich postupu.

Všechny výše uvedené mikroorganismy mohou vstoupit do těla vzduchovými kapičkami, když infikovaná osoba kýchá nebo kašle.

Pravděpodobnost infekce se zdvojnásobí, pokud je tělo dospělého oslabeno nebo je pod silným stresem při práci.

Proto je nutné posílit imunitní systém, jíst hodně zeleniny a ovoce, dostat dostatek spánku a jít do sportu.

Co když kašel nekončí týden?

Kašel je nedobrovolný exspirační reflex vyplývající z podráždění sliznice hrtanu, průdušek nebo krku a plicní tkáně. Díky tomuto příznaku jsou dýchací cesty zbaveny cizích těles, škodlivých mikroorganismů, hlenu, prachu a sputa.

Mezi důvody vyvolávající prodloužený kašel patří:

 • katarální onemocnění;
 • alergie;
 • emocionální přepětí.

Navíc kašel může být mokrý nebo suchý, noční, denní, přerušovaný, paroxyzmální a tak dále.

Týdenní léčba kašle

Pokud je důvodem týdenního kašle akutní respirační infekce, pak lékař předepíše antitusika a antibiotika by neměla být užívána, protože postihují pouze bakterie. Antibakteriální léčiva však mohou být vhodná pro bronchitidu a pneumonii, které jsou doprovázeny příznaky jako je horečka a závažný kašel.

Kromě antibiotik, pokud těžký kašel neodejde za týden, jsou předepsány expektorační léky na bázi léčivých rostlin. Kromě toho může lékař předepsat imunomodulační látky, které aktivují ochranné funkce těla a vysílají působení antivirotik.

Stojí za zmínku, že pokud kašel neprochází jen déle než týden, je také doprovázen bolestí na hrudi, vysokou horečkou (38 nebo více) a při vykašlávání produkuje krvavé, zelené nebo žluté sputum, pak se nemůžete sami léčit. k lékaři.

Při léčbě prodlouženého kašle u dospělých jsou důležité pokyny, které je třeba dodržovat. Aby hrdlo nebylo suché, musíte použít hodně tekutiny. Za tímto účelem můžete každý večer pít teplé mléko s medem.

Neméně užitečné jsou ovocné nápoje a džusy. Kromě toho, pokud suchý kašel neprojde déle než týden, měli byste pít čerstvou šťávu z ředkvičky (třikrát denně po dobu 1 lžíce).

Co když se kašel nezastaví během měsíce?

Proč se vyskytuje zdlouhavý kašel a co dělat, aby se odstranil? Pokud tento příznak neprojde měsícem, pak jsou na vině pravděpodobně následující faktory:

 1. vrozené plicní onemocnění;
 2. bronchitida;
 3. cizí těleso v dýchacích cestách;
 4. pneumonie;
 5. tuberkulóza;
 6. bronchiální astma.

Pro úspěšnou léčbu dlouhodobého kašle je důležité vědět, zda tento příznak byl hlavní příčinou onemocnění nebo zda se v průběhu jeho průběhu vyvinul. Kromě toho musíte určit jeho charakter - produktivní nebo neproduktivní, časté nebo vzácné, spastické nebo paroxyzmální, a tak dále.

Je nutné rychle se poradit s lékařem, pokud kašel se sputem neprojde déle než jeden měsíc a je doprovázen takovými příznaky jako:

 • těžké otok;
 • pocení;
 • nevolnost;
 • úbytek hmotnosti;
 • bezbarvý, hustý výtok nebo sputum s nečistotami krve;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • dušnost;
 • vysoká horečka;
 • únava;
 • bolest na hrudi.

Dlouhý přetrvávající kašel může být chronický. Abyste tomu zabránili, musíte jít k lékaři, pokud se reflex kašle nezastaví do pěti dnů. Mnozí nevěnují tomuto příznaku dostatek pozornosti a ještě více, pokud nejsou doprovázeni slabostí, rýmou a horečkou, ale pokud nejsou léčeni, čas se nenávratně ztratí.

Když se kašel nezastaví asi čtyři týdny, musíte si domluvit schůzku s ORL, terapeutem, alergikem, specialistou na tuberkulózu a možná pulmonologem. Lékaři po vyšetření budou schopni určit, proč kašel nezastaví tak dlouho a co je třeba vyléčit.

Kašel trvající měsíc může indikovat přítomnost:

 1. pneumonitis;
 2. chronická bronchitida;
 3. srdeční selhání;
 4. bronchiální astma;
 5. rakovinové metastázy nebo rakovinu plic;
 6. sinusitida;
 7. azbestóza;
 8. tuberkulóza;
 9. černý kašel;
 10. pohrudnice;
 11. silikóza.

Ale konečně určit příčinu dlouhodobého kašle bude vyžadovat další výzkum. To může být krevní test, kultura sputa pro flóru, krevní test na přítomnost mykoplazmat a chlamydií, Mantoux test a RTG plic.

Kromě toho kašel, který se déle než 4 týdny neodezní, je charakteristický pro kuřáky a osoby pracující v nebezpečných odvětvích, kde neustále vdechují plísně a prach.

Silikóza se tak často vyvíjí u horníků, azbestózy u stavitelů a pneumonitidy u pracovníků v zemědělském sektoru.

Léčba kašle, která trvá déle než jeden měsíc

Stojí za zmínku, že bez lékařské rady k léčbě dlouhodobého kašle je nepraktické. V závislosti na příčině je nezbytný určitý způsob léčby, například v případě srdečního selhání je nesmyslné pít antitusické sirupy, polykat tablety nebo inhalovat.

Pro úspěšnou léčbu neustálého kašle u dospělých je důležité obnovit rovnováhu vody, takže pacient musí pít dostatek tekutin. V tomto případě by pacientova dieta neměla být příliš kalorií, je nejlepší ji obohatit ovocem a zeleninou.

Kromě toho je účinné provádět inhalace při kašlání s přidáním jehličnatého oleje, podběl, pečení jedlé sody, tymiánu, šalvěje a heřmánku.

Při produktivním kašli s viskózními sekrecemi musíte použít léky, které ředí sputum. Mezi tyto léky patří mukolytika a expektorační léky.

Navíc je lepší, pokud základem těchto fondů jsou léčivé rostliny. A s malým množstvím výtoku jsou předepsány vykašlávací sirupy a tablety.

Ale stojí za zmínku, že takové léky nelze užívat s antitusickými léky.

Prodloužený kašel

Prodloužený kašel je ten, který nejdou 4-8 týdnů. Dvoutýdenní kašel je proto považován pouze za podezření na prodloužený příznak.

Pokud tedy kašel neprojde dlouhou dobu, pak jeho příčiny mohou spočívat v přítomnosti takových nemocí:

 • bronchiální astma;
 • selhání levé komory;
 • HIV infekce;
 • tuberkulóza;
 • rakovina plic

Kromě toho musíte provést důkladnou diagnózu pacienta, což vám umožní zjistit příčiny dlouhodobého kašle. Rychlé a zmatené dýchání je tedy charakteristické pro srdeční (akrocyanózu) a plicní insuficienci. Pokud máte podezření na bronchiektázii a rakovinu plic, ORL vyšetření se nazývají „paličky“.

Další povinné vyšetření sliznice nosohltanu nebo hltanu. V tomto případě lékař vyšetřuje výtok z nosu, potvrzuje nebo eliminuje přítomnost polypů v nosní dutině a sinusitidě, což se projevuje bolestí v projekci vedlejších nosních dutin.

Stojí za zmínku, že teplota s dlouhým kašlem nemusí být vždy zvýšená. To doprovází jen některé nemoci, takový jako sinusitis, tuberkulóza a pneumonia.

Kromě toho by měl lékař vyšetřit pacientův krk. V procesu výzkumu mohou být detekovány takové projevy, jako je pozitivní venózní pulz, který indikuje plicní insuficienci.

Se vzrůstem zadní nebo přední cervikální lymfatické uzliny a uzlin supraclavikulární oblasti existuje podezření na rakovinu hrtanu nebo plic. Při poslechu lze nalézt znaky jako hluk, lokální nebo difúzní suché rales.

Léky, které aktivují imunitní systém, jsou nejčastěji předepisovány, aby se zbavily vleklého kašle. Za tímto účelem by měl pacient brát prostředky na základě Rhodiola rosea, ženšenu, Eleutherococcus. Obvykle se používají po antibakteriální terapii. Ve videu v tomto článku, expert řekne. co dělat s dlouhým kašlem.

Kašel nebyl měsíc, kašel je suchý, silný k zvracení, atsts a jiné drogy nepomáhají. Co by mohlo být důvodem?

Odpovědi:

Irene Nietzsche

Zkuste to
1. Vdechování. Jejich cíl - zahřívat, zvlhčovat a usnadňovat výtok sputa. Pomáhá při kašli a ztrátě hlasu. Hlavním terapeutickým účinkem je pára sama! Ale aby se zvýšil účinek inhalace, jsou vyráběny s vařeným heřmánkem, mátou, podbělem nebo tymiánem tymiánem (známým mnoha hospodyňkám jako koření). Infuze se připraví následujícím způsobem: 2 lžíce bylin se přelijí 2 šálky vroucí vody, vdechnou se, pak se infuzí po dobu jedné hodiny pod víkem a filtrují. Přijímejte uvnitř na půlkuliku 4krát denně.
Pro silnější účinek inhalace je nutné rozpouštět 10 tablet validolu nebo malou Zlatou hvězdu v horké vodě, což však nelze provést později.
JAK PROVÁDIT INHALACI. Můžete použít speciální inhalátor nebo zalít nálevku z tlustého papíru, zakrýt pánev nebo konvice širokým koncem a vdechnout páru úzkou mezerou. Mnozí dávají přednost dýchání páry nad miskou, zakrývajíc si hlavu ručníkem. To také není zakázáno, ale dávejte pozor, abyste pánev nepřevrhli horkou vodou sami. A všimněte si, že při vysokém krevním tlaku je tato metoda kontraindikována.
Je přísně zakázáno dýchat nad vodou, která pokračuje v ohni!
Vdechování je vhodnější pro dítě, které má dělat z konvice nebo kávové konvice. Naplňte ji vodou o jednu třetinu. Vsuvku nasaďte s odříznutým koncem nebo pryžovou trubicí, přes kterou dítě dýchá. Děti by měly být inhalovány ve věku 2–3 let a vždy pod dohledem dospělé osoby.
Doba trvání inhalace 5 - 10 - 15 minut, pro děti do 5 minut. Udělej to 1 - 2 krát denně.
Děti potřebují rozprašovač.
2. Pro léčbu kašle může pomoci a lidových prostředků.
Například, pít infuzi Althea, tymián nebo podběl, zbývající vdechování.
Smíchejte strouhanou černou ředkvičku s medem a nechte pár hodin - v důsledku toho získáte léčivý nápoj, který dobře zvládá suchý kašel.
Populární recept z Brazílie: otřete sito pár přezrálých banánů, smíchejte se sklenkou teplé vody nebo mléka, přidejte lžíci medu.
Vezměte 2-3 ovoce fíků, můžete je sušit, omýt, nalijte sklenici mléka a vařte na mírném ohni, dokud mléko nezhnědne. Pít mléko a jíst vařené fíky 2-3 krát denně mezi jídly po dobu 10-15 dnů.
Mléko s medem. Vaříme 0,5 litru středně velké mléčné cibule a přidáme lžíci medu. Jíst tuto směs by měla být v noci. Mléko je velmi chutné, cibule vůbec necítí a dokonce i děti ho snadno pijí. Suchý kašel poté, co se stává měkčí a prochází rychleji.
Můžete pít slazenou cibulovou šťávu (2-3 lžíce denně) nebo směs čerstvě vymačkané mrkvové šťávy s teplým mlékem (1: 1).
Podporuje separaci teplého mléka ve sputu se sodou (čtvrtina čajové lžičky sody na šálek) nebo mléka v polovině s minerální vodou (Essentuki č. 4) - dvakrát nebo třikrát denně.
PRO DOSPĚLÉ
2 lžíce medu, 2 lžíce. Já Koňak, 2 lžíce. l citronová šťáva pít v noci ze dne 3 a kašel, jak se nestalo.
Vaječný koňak (žloutky šlehačky s cukrem a rumem) také pomáhá kašlat hodně, pokud ho budete jíst nalačno.
3. Chcete-li se zbavit kašle během nachlazení, můžete si otřít prsa s jakýmkoli (alespoň vepřovým) sádlem a zahřát. Medvědí, jezevec a další exotický tuk nemá žádné výhody! Důkaz tohoto: ukrajinský lidový lék: vepřové sádlo z kašle Z dlouhého hrudníku kašel, otřete prsa suchým hadříkem, pak třít vnitřní sádlo nebo rozpuštěné máslo. Měli byste přidat malé množství borovicového oleje do vepřového sádla, které je považováno za lepší než ghí.
Dobrá je také obvyklá síť jódu nebo sáčku zahřátého ovsa nebo soli, který je umístěn na hrudi. Další možnost - jeden pepř omítka na hrudi a dva pod lopatkami, udržet den (se silným pocitem hoření odstranit!).

Pokud to nepomůže za 1-2 týdny - podívejte se na alergie.

Vasya Menshov

Annie

Možná, že černý kašel, nebo možná alergie - pijí antibiotika pro černý kašel, ale kašel přetrvává po dlouhou dobu, podle populárních metod, budete potřebovat silný pozitivní dojem - pro dospělé, například, seskok padákem :), pokud je alergický - například, můžete pít cigaretu

Galina.

Lékař to určitě řekne! Možná, že začali léčit kašel pozdě, a všechno se ukázalo být velmi zanedbané? Možná je čas udělat rentgen hrudníku (no, nikdy nevíte, co máte v plicích.)?

koťátko med

Dobrý den!
1. Jak začal kašel? (SARS, co bylo na začátku?)
2. Co pracuje? (je pracoviště příznivé? - profesní újma)
3. Fluorografie, kdy byla naposledy? (lze vidět nejen tuberkulózu)

Spokojenost

Jak dlouho užíváte léky? opravdu pomoci - nejméně 10 dní by mělo být zacházeno, a stejně jako lékař nařídil..

jinak tě znám, muži. dva dny léčby, jak by mělo, ale jakmile se to cítí lépe - nafik všechny pilulky... a na nedokončených nových tyčinkách.

Elena Krásná

musíte udělat fluorografii a darovat krev - viz výsledek EOSINOPHILES - pokud je více než 5, pak je s největší pravděpodobností alergický kašel. ale samozřejmě musí navštívit lékaře.

Možná máš černý kašel? To nemůže být vyléčeno, dokud jste se ulevilo. Vyzkoušejte CINECODE, jedná se o centrálně působící antitusiku, ale s ním nepijte nic jiného.

Tajemství

Bromhexin a hořčičná omítka mi pomáhá
z lidových prostředků, ředkvičky černé s medem

JDDDD

Měl jsem to s pneumonií. Takže je lepší, aby s tím nebyl vtip, ale abych šel k lékaři.

Olga Neustroeva

když kašel vystoupil, tableta validolu mi pomohla. doporučeno lékařem. Nemůžete políbit

Alena M. Travilkina

suchý kašel musí být vždy změkčen, aby se mohl objevit hlen
někdy kašel znamená, že něco působí na nerv v hrdle. Nemůžu za vás mluvit, pro mě to byl příznak chronické antritidy, jejíž existenci jsem už roky neměla podezření.

Proč suchý kašel neprojde? Příčiny suchého kašle u dětí a dospělých

Kašel je reflex, stejně jako dýchání. A jeho vzhled ukazuje, že některý patogen se objevil - alergický, infekční, virový, tj. Příčina suchého kašle, vážný nebo ne, který způsobuje podráždění v dýchacích cestách a způsobuje, že tělo je zbavuje alergenu, infekce, viru nebo cizího subjektu.

Kašel sám o sobě není nemoc, je to příznak více než 50 různých onemocnění nebo alergických projevů, od běžného nachlazení po tuberkulózu, onkologii, astma bronchiale nebo srdeční onemocnění. Nejčastěji suchý kašel odchází na několik dní a stává se produktivním, mokrým sputem, ale někdy se může přetáhnout. Trvání suchého kašle se dělí na:

 • Akutní - které se za pár dní promění v mokré nebo průchody
 • Prodloužený - který trvá od 3 týdnů do 3 měsíců
 • Chronická - trvá déle než 3 měsíce.

Podívejme se, proč suchý kašel dlouho nezmizí, jaké nemoci jsou příčinou suchého kašle.

Hlavní příčiny suchého kašle spojené s dýchacím systémem

Nejběžnější příčiny suchého kašle jsou zánětlivá onemocnění horních dýchacích cest, jejichž původci jsou viry a patogenní bakterie.

V tomto případě se silný organismus se silným imunitním systémem vyrovná sám, a pokud je imunitní reakce na virus nebo infekci oslabena, pak antibiotika nebo antivirotika pro ARVI a chřipku přijdou na záchranu.

S parainfluenzou a chřipkou je nutné se poradit s lékařem, protože se jedná o velmi zákeřná onemocnění, která se v poslední době stala velmi agresivní, což vedlo k mnoha komplikacím. Jak odlišit chřipku od ARVI, přečtěte si náš článek.

Pokud během SARS, chřipky nebo jiného infekčního onemocnění, suchý kašel dlouho nezmizí, může to být způsobeno:

 • Za prvé, lidský imunitní systém je významně oslaben.
 • za druhé, že existují provokativní faktory, které ovlivňují dobu trvání suchého kašle, mezi ně patří: kouření a pití alkoholu, velmi suchý vzduch v místnosti a příjem nedostatečného množství tekutiny během nachlazení nebo virového onemocnění.
 • za třetí, přidáním sekundární infekce nebo komplikace po virovém onemocnění, kdy se vyvíjí bakteriální bronchitida, pneumonie, tracheitida, faryngitida atd.

Nemoci pohrudnice a plic mohou být také doprovázeny suchým, bolestivým kašlem - to je pneumonie, pohrudnice. V tomto případě se nejčastěji vyskytuje vysoká horečka, dušnost, bolest na hrudi.

Atypické formy pneumonie

Také je třeba mít na paměti, že dlouhodobý kašel může být výsledkem mykoplazmy a chlamydií, tyto patogeny mohou způsobit atypickou pneumonii, periodicky se opakuje bronchitida, která se může vyskytnout po dlouhou dobu. K rozlišení patogenu, který způsobil pneumonii nebo bronchitidu, můžete provést krevní test pomocí testu ELISA.

Černý kašel, spalničky, falešný záď

Černý kašel může u dětí i dospělých způsobit suchý kašel. Černý kašel se považuje za pediatrické infekční onemocnění, i když očkování snížilo výskyt černého kašle u dětí, ale vyskytují se i případy pertussis někdy také u oslabených dospělých. V tomto onemocnění je křečovitý kašel tak silný, že často vede ke zvracení. V tomto případě byste měli užívat antitusika pro suchý kašel, jako je Sinekod, Libeksin, Bronholitin a další.

Kromě černého kašle, mezi dětskými chorobami charakterizovanými silným suchým kašlem, lze identifikovat spalničky a falešný záď. Spalničky, kromě kašle, jsou také charakterizovány vyrážkami na kůži a sliznicích (viz příznaky spalniček u dětí). Při falešném zádi, hlasivkách, hrtanu, průdušnici a průduškách se podílí na zánětlivém procesu, což je důvod, proč je charakterizován kašlem štěkání. Děti mladší 3 let jsou na toto onemocnění náchylnější.

Tuberkulóza

Tuberkulóza je impozantní onemocnění, které má i v posledních letech charakter epidemie, a to nejen mezi lidmi s nízkou sociální úrovní, jak se běžně věří, ale také mezi bohatými segmenty populace, s rozvojem příznivých faktorů pro její rozvoj. Neustálé nervové napětí, stresové situace, nedostatek výživy a dobrý odpočinek, fascinace různými vyčerpávajícími dietami mohou vést k rozvoji tuberkulózy i mezi podnikateli a lidmi s vysokým sociálním statusem.

Ve věku 20-30 let se věří, že každý člověk je nakažen hůlkou Koch, ale silný imunitní systém se s ní dokáže vyrovnat. Člověk má pouze oslabovat tělo a mycobacterium tuberculosis může být aktivován a způsobit plicní tuberkulózu a její extrapulmonální formy.

Pokud jde o suchý kašel, může být způsoben plicní tuberkulózou, průduškou nebo průdušnicí, hrtanem. Začíná suchým neproduktivním kašlem, obsedantním kašlem, slabostí, zatímco tělesná teplota málokdy přesahuje 37,3-35,5. Nejčastěji stoupá na subfebrilní čísla a pouze večer.

Tuberkulóza může být příčinou suchého kašle u dospělých i dětí, což je zvláště nebezpečné, protože tuberkulóza dnes není stejná tuberkulóza, která byla před 40 lety. V současné době se registruje velké množství forem této hrozné choroby, které vyžadují delší a nákladnější léčbu, a v kombinaci s dalšími chronickými onemocněními u pacienta nebo HIV infekce vede k fatálnímu výsledku.

Laryngitida, faryngitida, tracheitida

jsou také běžné příčiny suchého kašle. S faryngitidou se faryngeální sliznice podílí na zánětlivém procesu a při laryngitidě se jedná o sliznici hrtanu. Obě tato onemocnění jsou jak akutní, tak chronická a kašel je suchý, štěká, oslabuje, v noci se zhoršuje. Při častém vdechování prašného vzduchu, sucha, chladu, stejně jako v přítomnosti dráždivých plynů a par ve vzduchu, se může vyvinout tracheitida - akutní i chronická. Také dochází k bolestivému suchému kašli.

Nemoci Lor-orgánů

Na pozadí různých onemocnění nosohltanu, jako je sinusitida, sinusitida nebo chronická rýma, alergická rýma, je výskyt suchého kašle v noci způsoben syndromem prosakování. Když tyto nemoci získají chronický průběh, není to vzácné, hlen, který je oddělen od nosních dutin, začíná proudit po hřbetě hrdla, dráždí receptory kašle v tracheobronchiálním stromu. Tento kašel se může zdát produktivní a mokrý, protože nosní hlen je vylučován při kašli, ale takový kašel by měl být považován za suchý.

Rakovina dýchacích orgánů

Rakovina průdušek, plic, průdušnice, rakovina hrdla, stejně jako mediastinální orgány (orgány umístěné mezi hrudní kostí a páteří - srdce, průdušky, aorty atd.). Pokud suchý kašel nezmizí po dlouhou dobu, má obavy jak ve dne, tak v noci, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem, provést krevní test, rentgenový snímek plic, podle indikací, mediastinální MRI, bronchoskopie a onkomer testů. Při jakémkoliv chronickém kašli je nutné zjistit přesnou příčinu jeho vzniku, dnes dochází k zesílení onkologického napětí, rakovina se objevuje iu mladých lidí a každý ví, že včasná detekce onkologických onemocnění zvyšuje šance na zotavení nebo výrazné prodloužení života.

Pouze na základě vyšetření lékař nemůže zjistit příčinu prodlouženého kašle - to není možné, proto je nutné provést testy a podstoupit několik vyšetření podle indikací - krevní test, sputum, spirografie, spirometrie, rentgen, bronchoskopie, tělová pletysmografie, Tussografie, MRI, CT.

Příčiny suchého kašle, nesouvisející se zánětlivými procesy orgánů dýchacího ústrojí

Alergický kašel

V posledních desetiletích se počet lidí trpících různými alergickými reakcemi výrazně zvýšil u obyvatelstva Ruska, zejména u dětí. Prakticky všechny děti mají dnes alergické reakce, ne-li potravinové alergie, alergie na prach, vlnu, pyl, klíšťata atd. Pollinóza je sezónní alergií na pyl kvetoucích rostlin, ke kterým dochází na jaře av létě, a pollinóza trpí velmi velkým výskytem. počet lidí se projevuje kýcháním, rýmou, slzením, svěděním sliznic a suchým alergickým kašlem.

Bronchiální astma

Velmi časté onemocnění charakterizované chronickým, bolestivým, suchým kašlem a astmatem. Toto onemocnění nelze považovat pouze za onemocnění průdušek, je to závažná patologie, která je spojena s obecným porušením imunitního systému, nervového systému a alergií.

Vystavení toxickým látkám v každodenním životě

domácí chemikálie obsahující chlor, prací prostředky atd., přítomnost ve vzduchu ve městech, množství odpadních plynů, vede ke vzniku alergického suchého kašle. Věnujte pozornost také tomu, kdy váš suchý kašel začal, možná to nějak souvisí s nákupem nového nábytku, novými opravami, nákupem domácích spotřebičů. Moderní průmysl, zejména výroba plastů, nábytku, stavebních materiálů, dokonce i dětských hraček, často využívá množství toxických chemikálií, které mohou dráždit sliznici nosohltanu a průdušky, což způsobuje chronickou chemickou otravu. Pokud je v místnosti spousta takových výrobků, jsou nové a voní hodně - to může být příčinou suchého kašle.

Helmintické invaze

Někdy jsou zaznamenány případy ascariasis, ve kterých se během migrace larvy ascaris v malém kruhu krevního oběhu zdržují v plicní tkáni, což způsobuje hackingový suchý kašel. Jakmile v plicích, průdušnici a průduškách způsobují podráždění receptorů pro kašel, migrační fáze pro ascariasis je 8-14 dnů (viz symptomy a léčba škrkavek).

Profesionální suchý kašel

Důvodem jeho vzniku může být práce v nebezpečné výrobě, kde se ve vzduchu vytváří masa suspenzí toxických látek, což způsobuje suchý kašel u pracovníků. Pracovníci v oblasti zpracování kamene a těžby uhlí často vyvíjejí plicní silikózu. Také mezi nemoci z povolání, které způsobují suchý kašel, stojí za zmínku nemoc amerických farmářů nebo fibrosing alveolitis, kde suchý kašel je pouze debutem patologie, jejíž výsledek se stává vážným respiračním selháním.

Některá onemocnění gastrointestinálního traktu

Užívání některých léků

zpravidla ACE inhibitory, které se používají ke snížení krevního tlaku a léčbě jiných kardiovaskulárních onemocnění. U 20% pacientů tyto léky způsobují suchý kašel, pokud zmizí po vysazení léku, proto tento kašel byl vedlejším účinkem užívaného léku.

Kardiovaskulární onemocnění, srdeční selhání může být také příčinou suchého kašle.

Příčinou alergie může být provocateur alergických reakcí, které mohou být stanoveny pomocí analýz, na které bude alergik posílat. Jakékoli projevy alergie je třeba brát vážně, protože se nejedná pouze o suchý kašel, rýmu nebo vyrážku, akutní anafylaktický šok, angioedém, který může být bez včasné lékařské péče fatální, může se vyskytnout při těžké alergické reakci.

Co dělat, když suchý kašel neprojde?

Mnoho lidí se zajímá o otázku, co dělat, když suchý kašel nezmizí? Takový jev je běžný. Než začnete tento problém řešit, musíte zjistit příčiny kašle. Ve skutečnosti to v mnoha případech ukazuje na přítomnost chronického onemocnění.

Proč neprochází suchým kašlem?

Víte, proč suchý kašel nezmizí? V tomto případě záleží na samotném ošetření a na důvodech, proč k němu došlo. V podstatě je tento jev spojen s problémy horních cest dýchacích, jejichž původci jsou viry a patogenní bakterie. Silný organismus se v tomto případě dokáže s infekcí vyrovnat úplně, slabý organismus jej však nemůže snášet, což vede k vážným následkům.

S parainfluenzou a chřipkou je nutné se poradit s lékařem. Koneckonců, tyto nemoci se mohou časem stát agresivními a vést k mnoha komplikacím.

Nemoci pohrudnice a plic mohou být také doprovázeny nepříjemným suchým kašlem. To ukazuje na přítomnost pneumonie nebo pohrudnice. Kromě toho jsou tyto jevy charakterizovány krátkým dechem, bolestí na hrudi a vysokou horečkou. Pro atypické formy pneumonie je běžným jevem prodloužený kašel. Pro stanovení diagnózy je nutné absolvovat krevní test metodou ELISA.

Černý kašel, spalničky a falešný záď. Pro tyto nemoci jsou charakteristické projevy kašle a protahování. V některých případech je křečovitý. A je tak silné, že se musíte uchýlit k použití antitusických léků.

Tuberkulóza je impozantní onemocnění, které postihuje především osoby s nízkou sociální úrovní. Neustálé nervové napětí, stresové situace, nedostatek výživy a dobrý odpočinek, fascinace různými vyčerpávajícími dietami mohou vést k rozvoji tohoto onemocnění.

Laryngitida, faryngitida a tracheitida mohou vést k častým příčinám suchého kašle. Zánětlivé procesy v těchto onemocněních se týkají sliznice hltanu a hrtanu. V tomto případě se může po delší době objevit štěkání, obtěžování a bolestivý kašel.

Zejména onkologická onemocnění vedou k přetrvávajícímu kašli. V tomto případě musíte provést průzkum a zahájit léčbu.

Alergický kašel se často vyskytuje na pozadí výskytu alergenů. Většinou děti trpí tímto jevem. Proto je nutné alergen identifikovat a začít s ním účinně bojovat. Pro astma je charakteristický výskyt bolestivého suchého kašle.

K zamrznutí kašle může vést také zamoření škůdci, profesionální suchý kašel, gastroezofageální reflux a kardiovaskulární onemocnění. To je důvod, proč byste neměli dělat vlastní léky. Příčina tohoto jevu může spočívat v řadě problémů. Co dělat, když neprojde suchý kašel, lékař Vás vyzve.

Co dělat, když suchý kašel neprojde dlouho?

Víte, co dělat, když suchý kašel nezmizí dlouho? Jsou případy, kdy nepříjemný příznak nechce odejít. To může znamenat přítomnost závažného onemocnění, které musí být odstraněno pomocí léků.

Pokud problém spočívá v přítomnosti infekce, může být pacientovi nabídnuto pití teplého mléka s přidáním malého množství jedlé sody. Tento nápoj učiní suchý kašel produktivnějším a zbaví se sputa a zcela ho odstraní.

Dobrá pomoc a odvar podběl, jitrocel šťávy, výtažek z tymiánu a anýzu, stejně jako černá ředkev s medem. Konkrétní efektivnost těchto prostředků je však pozorována v jejich komplexní aplikaci.

Vdechnutí může být běžnou léčbou. Není nutné užívat léky. Vhodná běžná minerální voda Borjomi nebo roztok pitné sody. Tato metoda se doporučuje uchýlit se při obsedantním suchém kašli u dětí. Všechno by mělo být pod dohledem lékaře.

Pokud tradiční medicína nevyvolává důvěru, můžete užívat léky. Antitusická činidla jsou zvláště účinná. Některé z nich ovlivňují nejen funkce centra kašle, ale i další nervová centra mozku. Mezi ně patří Glaucin, Dextromethorfan, Prenoxdiazin, Kodein a další léčiva, která jsou na nich založena.

Periferní antitusická léčiva mohou působit na receptory kašle v sliznici dýchacích cest. Chcete-li urychlit přechod na suchý kašel mokrý zkuste aplikovat mukolytika. Jedním z nejúčinnějších je Flyuditek. Obecně platí, co dělat, když suchý kašel neprojde, ošetřující lékař by měl. Předepisuje také účinné léky v požadované dávce.

Co dělat, když suché měsíc kašel neprojde?

Ne mnoho lidí ví, co dělat, když suchý kašel neprojde měsícem. Takže neproduktivní kašel v mnoha případech ukazuje na vývoj takových nemocí, jako je chřipka, nachlazení, objevuje se po hypotermii, ale častěji se stává produktivní formou.

Pokud není sputum pozorováno, musíte pít speciální léky. K tomuto jevu může dojít na pozadí infekce v plicní tkáni. V tomto případě by měla být léčba prováděna léčbou.

Když suchý kašel trápí kuřáka, pak v tomto případě má problém poněkud odlišný charakter. S největší pravděpodobností tělo nemůže tolerovat působení nikotinu. S touto situací se vyrovnejte, pomůže vám to zcela odmítnout závislost.

Pokud silný suchý kašel nezmizí a trápí člověka pouze v noci, pak stačí změnit úhel polštáře. Faktem je, že v horizontální poloze u lidí sliz intenzivně proudí po hřbetě hrtanu a dráždí ho.

Pokud spolu se suchým kašlem také trápí bolest v krku, pak odborníci doporučují vypít roztok z lžíce medu a 200 ml vody, což pomáhá změkčit zanícenou sliznici hrdla. V tomto případě, otázka: co dělat, když suchý kašel neprojde, zmizí sám.

Co dělat, když suchý kašel neprojde týdně?

Víte, co dělat, když suchý kašel nejdou za týden? Prvním krokem je vyhledat pomoc specialisty. Tento problém není globální povahy, ale může znamenat závažný zánětlivý proces.

Můžete navštívit fyzioterapeuta, jmenuje speciální postupy. Ne na posledním místě je tradiční medicína. Takže pro přípravu účinného nástroje musíte vzít nasekanou česnekovou hlavu a tucet cibule. To vše dušené v kravském mléku, dokud nezmírnilo. Výsledná směs by měla být zředěna medem. Hotová kompozice by měla být konzumována denně po 1 lžíci, každou hodinu.

Druhý recept není o nic méně účinný. Jednoduše si vezměte lžičku soli a rozpusťte ji ve sklenici teplé vařené vody. Výsledný roztok by měl každou hodinu kloktat.

Třetí receptura je prezentována inhalací. To vám umožní zlepšit proces vypouštění sputa. Doporučuje se používat éterické oleje.

Pokud tradiční medicína není podle jejich představ, pak se používá lék. Dokonale zbavit obsedantní problém: Sinekod, Lasolvan, Mukaltin, Bronchipret a Tusupreks. Vezměte je v souladu s pokyny. Přibližné dávkování není více než 3 tablety denně. Co dělat, když suchý kašel neprojde, to bylo velmi jasné.

Co dělat, pokud kašel nezmizí: účinný lék

Existují situace, kdy kašel, bez ohledu na léčbu, nezmizí, ale stává se zdlouhavým. Takovou podmínku nelze ignorovat, je naléhavě nutné přijmout naléhavá opatření, aby se podrobila přezkoumání a průběhu léčby. Prodloužený kašel může být diagnostikován, pokud trvá déle než 2 týdny.

Tento článek popisuje použití jezevčího tuku při kašlání.

Důvody

K rozvoji protrahovaného kašle mohou přispět různé důvody. Nejčastěji tento stav vzniká v důsledku neúčinné nebo pozdní léčby.

Doba trvání 1-2 týdny

Pokud vás kašel trápí déle než 2 týdny, měli byste jít do nemocnice navštívit lékaře. Nejčastější příčinou protrahovaného kašle je opakovaný infekční útok na tělo, který dosud nebyl schopen tuto nemoc překonat. K tomu přispívá mykoplazma nebo pneumocystika. Tuberkulóza může také vyvolat patologii, ale to je velmi vzácný případ. Pokud je lékař nesprávně diagnostikován, pak může nepříznivě ovlivnit zdravotní stav a vyvolat komplikace, jako je pneumonie.

Jak se léčí kašel a teplota u 3letého dítěte je uvedeno v článku.

Měsíc pokračuje

Když kašel vadí pacientovi na měsíc, pak je s největší pravděpodobností důvodem jeho vzniku alergická reakce na vlnu, pyl, kosmetiku, léky. Často je alergický kašel přeměněn na bronchiální astma, je způsoben všemi chorobami, jako je například chřipka. Proto je velmi důležité identifikovat alergen a snažit se chránit před dráždivým faktorem. Ale pokud kašel prošel a sputum zůstane, pak je nezbytné, abyste navštívil lékaře.

Video říká, co dělat v případě, že kašel nezmizí, účinný lék proti kašli:

Co dělat, když je rýma kašel nacpaný, můžete se z tohoto článku dozvědět.

Ale přetrvávající kašel může také indikovat přítomnost respirační infekce. Tento příznak pacienta znepokojuje měsíc, protože zánětlivý proces je stále soustředěn v těle. Další příčinou dlouhodobého kašle mohou být následující onemocnění:

Terapeutické činnosti

Trvalý kašel vyžaduje okamžitou léčbu, jinak se může proměnit v závažnější patologii a mít chronickou formu. Léčba kašle závisí na příčině, která vyvolala jeho vznik.

V článku je uvedeno, jak léčit kašel bez horečky žlutým sputem.

Léčba suchým kašlem

Pokud pacient trpí dlouhodobým suchým kašlem, jehož důsledkem může být ARVI, lékař vám po návštěvě v nemocnici předepíše léky, které ovlivňují centrum kašle:

 • Tusuprex;
 • Butamirát. Terapeutická opatření pro prodloužený suchý kašel by měla zahrnovat i léky, které mají antitusický účinek.

Proč je ráno kašel, můžete se dozvědět o čtení tohoto článku.

 • Libexin - snižuje citlivost sliznic v dýchacích cestách;
 • Delsim - suspenze, která má trvalý účinek a eliminuje příznaky suchého kašle;
 • Robitussin - poskytuje blokování reflexu kašle.

K odstranění suchého kašle můžete použít homeopatická léčiva. K přípravě nejúčinnější je použít lžíci medu a citronové šťávy. Dávkování musí být stanoveno lékařem.

Jak je léčeno zelené sputum při kašli, je uvedeno v článku.

Pokud kašel nezmizí

S prodlouženým mokrým kašlem je velmi důležité odstranit sputum z průdušek, protože kašel se sputem je pro zdraví velmi nebezpečný. Pro tyto účely je nutné dodržovat následující doporučení:

 1. Pijte dostatek vody.
 2. Vezměte bylinky a bylinné léky, které mají protizánětlivé, expektorační, bronchodilatační účinky. Díky nim je možné snížit podráždění sliznice průdušek.
 3. Inhalace na bázi hydrogenuhličitanu sodného, ​​rostlinných výtažků. Toto ošetření pomáhá zvlhčit sliznici, má anestetický účinek.
 4. Mukolytické léky, které přispívají k ředění sputa a normalizují sekreci průdušek.

Neprochází po bronchitidě

Často se stává, že po léčbě bronchitidy po dobu 14 dnů, kašel stále trápí pacienta. To naznačuje, že v těle je něco špatně. Aby bylo možné předepsat účinnou terapii, stojí za to podstoupit jinou diagnózu. Při léčbě zbytkového kašle lékař používá následující metody:

 • posílení ochranných sil:
 • fototerapie
 • tradiční medicína;
 • terapeutická cvičení
 • masáže.

U dospělého je kašel na zvracení, co s tím lze nalézt v tomto článku.

Video říká, co dělat, když suchý kašel nezmizí:

Obrovský přínos v léčbě protrahovaného kašle po bronchitidě u dospělých i dětí, léčebných cvičení nebo masáží. Takové manipulace můžete provádět doma. Účinek takové terapie je zaměřen na zlepšení výtoku sputa, v důsledku čehož je možné urychlit zotavení a obnovit normální stav bronchiálního stromu. Gymnastika zahrnuje dřepy a ohyby. Pokud jde o masáž, pak používají pohyby tleskání a klepání.

V tomto článku jsou uvedeny důvody, proč suchý kašel není kašel.

Pokud neprochází po zimě a následují útoky.

Jakýkoliv dlouhodobý kašel, pokud je doprovázen rýmou, je příznakem neléčeného zánětlivého procesu, ke kterému dochází během nachlazení. Je možné léčit onemocnění pomocí inhalace, máchání. Ale mají pozitivní vliv na rané stadium akutních respiračních infekcí, ale nemohou odstranit přetrvávající kašel. Zde je nejprve nutné stanovit příčinu patologie a poté předepsat léčbu.

Masáže

Vibrační masáž hrudníku pomůže odstranit zbytkový kašel po nachlazení. Podporuje výtok sputa a rychlé očištění plic z nahromaděného hlenu. Při provádění manipulace by měl být proveden zkušený lékař.

Proč je suchý kašel bez známek nachlazení lze nalézt v článku.

Antibakteriální terapie

Je nutné použít antibiotikum pouze na základě doporučení ošetřujícího lékaře. Volba medikace by měla být založena na údajích získaných během rentgenové a bakteriální analýzy sputa. Pokud v těle pacienta nedochází k bakteriální infekci, léčba bude zahrnovat alternativní terapeutické metody zaměřené na odstranění chronického kašle. Pokud kašel neprochází po mrtvici, musí být ohlášen ošetřujícímu lékaři.

Po černém kašli

Při dlouhodobém kašli je příčinou černého kašle, musí pacient strávit většinu svého času v posteli. Neexistují žádné speciální přípravky pro odstranění tohoto příznaku, proto lékaři předepisují svým pacientům jiné metody lidové terapie.

Pití

Máte-li chronický kašel v důsledku černého kašle, měli byste jíst následující nápoje:

 1. Teplé mléko s česnekem. Chcete-li vařit, vezměte si sklenici vařeného mléka a nakrájejte na něj stroužek česneku.
 2. Odvar z fíků v mléce. Jeho příprava je podobná předchozí verzi.

Masáže

Když vám kašel nedovolí odstranit všechny nahromaděné sputy, pak jim odborníci přiřadí masáž. Masáž horní části zad a hrudníku. Pro tyto účely lze použít esenciální olej z jedle a borovice. Pak je možné překonat přežívající bakterie v horních dýchacích cestách pacienta.

Mumie

Prezentovaný nástroj je schopen eliminovat zánět, posílit a obnovit celkový stav pacienta. K přípravě kompozice potřebujete 0,1 g mumie a přidejte ji do 50 ml vody. Lék používejte před jídlem po dobu 10 dnů.

Fondy

Starý kašel může být léčen léky. Antibiotika, masti a sirupy mají velkou účinnost, ale pokud kašel neprochází antibiotiky, je naléhavě nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Článek uvádí, jak léčit tracheální kašel.

Léky

Lékaři s chronickým kašlem předepisují pacientům široké spektrum antibiotik. Je také velmi důležité užívat léky, jejichž účelem je ředit sputum a jeho výstup z těla. Následující léky jsou považovány za účinné:

Sirupy

Při užívání sirupů je možné mít vykašlávání, antispasmodikum a antimikrobiální účinek. Dávat přednost drogám, které jsou založeny na přírodních složkách. Téměř všechny sirupy mají příjemnou chuť a vůni, takže jejich příjem je velmi příjemný. Ale během těhotenství, než začnete užívat takové léky, měli byste se poradit s lékařem. Nejúčinnější sirupy s protrahovaným kašlem by měly zahrnovat:

Jak rozmazat hrudník, který byl kašel, docela soukromá otázka. Lék lze vyléčit pomocí jezevčího tuku. Že je považován za nejúčinnější způsob eliminace kašle. Použití je velmi jednoduché: na několik dní otřete oblast hrudníku. Kromě této masti, můžete použít vepřové, vnitřní, husí tuk. Předložené tuky mohou být doplněny aloe, cibulí. Výsledná směs se vtírá do hrudníku, zad, krku. Ale po takovém postupu je velmi důležité zabalit se do teplé deky, jinak nemůžete dosáhnout pozitivního účinku.

Dlouhodobý kašel je velmi nebezpečným příznakem, který může znamenat vážné onemocnění. V tomto případě je velmi důležitá včasná terapie, která by byla schopna nejen odstranit všechny nepříjemné symptomy, ale také překonat zánětlivý proces.

Kašel neprochází měsícem

Kašel je reflexní reakce těla na různé podněty, které vstupují do dýchacího hrdla. Kašel může být akutní nebo chronický. Akutní kašel obvykle doprovází různá onemocnění dýchacích cest, například bronchitidu nebo pneumonii. Chronický kašel, který se ještě dlouho neděje, je mnohem horší.

U kuřáků se obvykle vyvíjí chronický kašel. Pokud se náhle vyvinul v osobě, která nezneužívá cigarety, stojí za to zvážit, že tato osoba má chronické respirační onemocnění. Příležitostně se může objevit chronický kašel v přítomnosti nádorového procesu ovlivňujícího dýchací ústrojí, jakož i při průvodních onemocněních kardiovaskulárního systému.

Doprovodné příznaky kašlání

Hlavními známkami kašle, který neprochází déle než jeden měsíc, jsou suchost a bolest v krku, suché rales a nazální kongesce. Nejčastěji vývoj chronického kašle indikuje přítomnost pacienta s bronchiálním astmatem nebo hoblem (chronická obstrukční plicní choroba). Astma je charakterizována přítomností suchých rales, pocitem kongesce, výdechem (výdechem) dušností. Vzácně, ale byly případy, kdy jediným příznakem astmatu byl kašel. Hobl zase ukazuje příznaky astmatu, ke kterým jsou přidány známky plicního emfyzému a chronické bronchitidy.

Dlouhý a přetrvávající kašel je pro tělo poměrně stresující. Na tomto pozadí může břišní tlak významně vzrůst. Z tohoto důvodu jsou zlomeniny žeber poměrně běžné. Příležitostně může být pozorována inkontinence. Tučný, dlouhotrvající kašel, který nezmizí, je obvykle doprovázen bolestmi hlavy, pocením; možné vary na sliznici rtů.

Pokud zjistíte příčinu chronického kašle, jeho léčba obvykle není obtížná. Jedinou námitkou je, že tento kašel nelze úplně odstranit; symptomatická léčba umožňuje pouze mírně potlačit příznaky kašle.

Léčba kašlem neprošla měsícem

K léčbě dlouhodobého kašle se běžně používají následující skupiny léčiv:

 • Mukolytika. Přípravky této skupiny jsou založeny především na rostlinných surovinách, především ipekakuany, Althea. Tyto léky přispívají k ředění sputa, což značně usnadňuje jeho výtok. Mezi takové léky patří bromhexin, ambroxol, "prášky proti kašli".
 • Antibiotika. Obvykle se používají při léčbě akutního infekčního procesu, ale mohou být použity při léčbě dlouhodobého kašle (jsou předepisovány v případě častých infekčních onemocnění, stejně jako při léčbě tuberkulózy).
 • Antivirová léčiva se používají pouze při léčbě spojujících se infekcí.
 • Beta adrenomimetika. Mezi léky této skupiny patří salbutamol, salmeterol (hlavní léky pro léčbu bronchiálního astmatu). Jejich působení je založeno na expanzi lumenu průdušek v důsledku antispasmodického účinku na buňky sliznice.
 • Hormony. Používají se hlavně glukokortikoidy. V jejich čisté formě, oni jsou předepsaní docela zřídka, protože obvykle léčebný účinek jejich použití je často méně než škoda, kterou oni způsobí orgány a tkáně. Běžně používaný berotek, berodual (komplexní přípravky sestávající z dexamethasonu a salbutamolu). Několik vdechnutí může eliminovat i nejsilnější a nejdelší kašel.
 • Některé léky, například inhibitory APF, s jejich dlouhodobým užíváním vyvolávají dlouhodobý a silný kašel. Zrušení těchto léků vám umožní dosáhnout výrazného snížení symptomů a po několika dnech projít - a zcela se zbavit.
 • Chcete-li zastavit dlouhý kašel, můžete se uchýlit k použití lidových prostředků. Mezi nimi vyniknou inhalace infuzí borovice, tymiánu a máty.
 • Chcete-li změkčit silný kašel, můžete použít zelné šťávy s cukrem nebo linden-barevné tinktury.
 • Některým, se silným kašlem, dobře pomáhá směs mrkvové šťávy a mléka v poměru jedna ku jedné. Použijte jednu polévkovou lžíci do úst 5-6 krát denně.
 • Kašel je vhodný pro směs medu a ředkviček. Doporučuje se aplikovat perorálně jednu polévkovou lžíci až pětkrát denně.
 • Dekorační bobkový list. Několik listů se vaří ve sklenici vroucí vody. Výsledný vývar se vypije každý den před spaním.
 • Se silným lechtáním hrdla a kašlem na jeho pozadí můžete použít řepnou šťávu. Čerstvě vymačkaná šťáva se zahřívá na parní lázni spolu se solí. Výsledný odvar se používá pro kloktání.

Jak je vidět, existuje poměrně málo léků pro léčbu chronického kašle. Nebude obtížné, aby si každý vybral správný lék pro sebe, aby jej mohl co nejúčinněji použít při léčbě kašle.

Co znamená trvalý kašel u dospělého?

Trvalý kašel u dospělých: norma nebo patologie? Jakýkoli kašel, který po dlouhou dobu nezmizí, například měsíc nebo déle, by měl každého upozornit. Dospělý kašel je ochranná reakce těla, ke které dochází z konkrétního důvodu, takže každý vědomý člověk musí určit provokativní faktor a zvolit možnosti jeho odstranění.

Ve většině případů lidé chodí k lékaři, když jsou diagnostikována závažná pokročilá onemocnění a kašel jde do dlouhého, a člověk si nedokáže ani vyčistit hrdlo.

Co může vyvolat dlouhý kašel?

V lékařské praxi je obvyklé rozlišovat mezi infekčními a neinfekčními příčinami silného kašle.

Mezi neinfekční onemocnění patří:

 1. Chronické formy rýmy, sinusitidy, sinusitidy, při kterých je nosní sliznice neustále nabobtnána. Hleny nejdou ven a sestupují do průdušek a průdušnice.
 2. Vzhledem k použití nadměrného množství koření v žaludku může zvýšit kyselost a pálení žáhy. Může se projevit kašlem.
 3. Alergické reakce na dráždivé látky. V tomto případě bude kašel suchý a dlouhý.
 4. Reakce těla na určité léky, které již způsobily závislost.
 5. Znečištěný vzduch na pracovišti nebo v obci.
 6. Nemoci kardiovaskulárního systému.
 7. Přítomnost nádorů v dýchacích cestách nebo plicích.

Odrůdy dlouhodobého kašle u dospělých

Při každém kašli se projevy liší. Proto stojí za to vědět, že existuje několik typů patologie:

Obsessive. Je charakteristická pro nemoci nebo záněty hrtanu. Takový kašel je obvykle dlouhý, objevuje se v počátečním stadiu zimy. Když se pacient zotavil a imunita se nezotavila, kašel se nadále projevuje a je spíše ochrannou reakcí těla.

Pokud v této fázi nepomůže obnovit imunitní systém, pak kašel přímou cestu k průduškám. To vede k rozvoji akutní bronchitidy, která je dlouhodobě léčena a v mnoha případech trvá chronicky. Pokud neprovedete správnou léčbu, pak dlouhodobý kašel způsobí deformaci bronchiálních stěn, což vede k astmatu, plicním abscesům a pneumonii.

Mnoho pacientů v ordinaci indikuje vedlejší bolesti, dušnost, horečku doprovázející hlavní symptom.

Kašel s sípáním nebo pískáním je charakteristický pro černý kašel.

Štěkání - tracheitida nebo laryngitida.

Vokální akordy jsou zapálené, v hrudníku lze jasně slyšet bublající dech.

Nejčastěji tento kašel trápí pacienta v noci nebo brzy ráno. Existují případy, kdy se astma objevuje se špatnou léčbou nebo jej ignoruje. Útok suchého kašle s tracheitidou nebo laryngitidou může trvat až 1 hodinu.

Pokud kašel vyvolá chrapot, sníží tón hlasu, může to znamenat rozvoj tuberkulózy.

ARI, ARVI má obsedantní kašel.

Kašel v ranní oblasti je charakteristický pro bronchiální astma. Označené astmatické záchvaty. Lékaři zdůrazňují, že tento druh kašle by měl být léčen, protože může být smrtelný.

Duševní poruchy jsou charakterizovány suchým, kovovým kašlem při jídle, mluvení a působením překvapení.

Léčba suchého kašle u dospělých

Kuřák kuřáka

Téměř všichni kuřáci jsou diagnostikováni s chronickým obstrukčním onemocněním, které může způsobit rakovinu plic.

Tabákový kouř obsahuje velké množství škodlivých látek, z nichž mnohé jsou diagnostikovány jako jedy pro lidské tělo. Při inhalaci kouře dochází k podráždění bronchiální sliznice, zatímco část zůstává uvnitř a usazuje se na samotném orgánu. To vyvolává potlačení normální funkce epitelu. Po krátkém časovém intervalu přestane epitel obecně plnit svou funkci - vyhazování škodlivých látek na povrch a bronchy absorbují vše, co jim dodává cigaretový kouř.

Tato situace vede k chronickému zánětu neinfekční povahy průdušek.

Vzhledem k tomu, že průdušky ztrácejí svou běžnou schopnost bojovat a očistit se, přistoupení jakékoli infekce nezpůsobí žádné zvláštní potíže. Kuřáci mají mnoho případů kombinování infekční a chronické bronchitidy, které jsou na sobě navrstveny. Tyto okolnosti způsobují dlouhý průběh nemoci a samotné uzdravení.

Existuje několik možností léčby pro kuřáka kašle. Při použití tradiční medicíny je nutné konzultovat s pulmonologem. Většinou se používá pro léčbu mukolytik, expektorantů. Pokud je pacientovi diagnostikována infekce, je předepsán cyklus antibiotik.

Můžete použít tradiční metody léčby. Stačí použít bylinné přípravky z oreganu, podběl, tymián, kořen lékořice, marshmallows, jitrocel, měsíček.

Dobře pomáhá oteplování a broušení.

Návštěva ruské lázně, terapie s použitím esenciálních olejů pomáhají odstranit dráždivý kašel.

Vyléčit kuřák kuřáka může jen odmítnout cigarety.

Suchý kašel pro alergické reakce, tracheitida a laryngitida

Aby bylo možné úspěšně léčit zdlouhavý kašel způsobený těmito projevy, je nutné objasnit příčiny. Všechny aktivity by měly být prováděny pouze po konzultaci s lékařem.

Pacienti s prodlouženým kašlem musí poskytnout: t

 • konstantní pití, nejlépe odvar léčivých bylin;
 • ke zmírnění křeče můžete zásobit léčivými bonbóny, které zahrnují složky pro aktivaci žláz a polykání slin;
 • inhalace fyziologickým roztokem;
 • provádět pravidelné větrání a mokré čištění doma, aby byl vzduch v místnosti neustále zvlhčován.

Doporučuje se užívat mukolytické léky jako drogy, v závažných případech mohou být předepsány omamné léky k úlevě od těžkého paroxyzmálního kašle.

Stojí za to vědět! Je zakázáno užívat souběžně antitusická a vykašlávací léčiva, protože v průduškách jsou případy rozprašování sputa. To vede k rozvoji zánětlivých procesů.

Z tradiční medicíny lze použít inhalaci. Při péči je nutné zvolit roztoky pro inhalaci s alergickým kašlem. Byliny, oleje mohou vyvolat další alergické reakce a pouze zhoršit stav pacienta.

Pro všechny vhodné inhalace sody roztok. Pomáhají překládat suchý kašel do mokrého, ředit sputum a vynášet je.

Co je nebezpečné z důvodu nedostatečné léčby dlouhodobého kašle?

Dlouhé reflexní kašel různých typů je nebezpečný pro lidské tělo a může vést k vážným komplikacím:

 1. Infarkt myokardu. Vzhledem k tomu, že dlouhodobý kašel má nepříznivý vliv na fungování průdušek, vyvíjí se v nich infekční onemocnění nebo v nich nabývá chronický charakter. Zánětlivé procesy v průduškách ovlivňují orgány, které jsou v blízkosti.
 2. Tyto projevy mohou způsobit psychologické a psychosociální problémy. Je těžké, aby byl člověk na veřejných místech, v práci po dlouhou dobu. Je-li nutné pracovat s hlasem, pak je to obecně nemožné.
 3. Dlouhý kašel ve většině případů způsobuje dušnost, proto fyzická aktivita klesá, což vede k dalším onemocněním v těle.
 4. Závažné záchvaty mohou vyvolat krvácení do mozku. Vzhledem k tomu, že pacient neustále svírá svaly, cévy v hlavě a v těle, ztrácejí mozkové cévy svou schopnost pracovat správně.
 5. Může způsobit inguinální a pupeční kýlu.

Navzdory tomu, že kašel na první pohled se zdá být vážnou nemocí, může způsobit komplikace a spoustu problémů. Proto pouze včasná léčba a diagnostika budou schopny vrátit tělo do normálního života bez nepříjemného symptomu.

Co když kašel nezmizí a jaké jsou jeho příčiny?

Jste mučeni tím, že kašel neprojde? Jste unaveni neustálým bolestem v krku? Máte potíže s dýcháním? Toto onemocnění může a musí být bojováno! Co je to kašel?

Kašel je přirozená obranná reakce (reflex) organismu na jakékoli dráždivé látky, které zabraňují volnému průchodu vzduchu a také zánětu dýchacích cest. Zavolá se protrahovaný (dlouhý) kašel, který trvá déle než 4-8 týdnů. Takový kašel neprojde rychle, protože to může být jeden z příznaků takových nebezpečných nemocí, jako je bronchitida, tuberkulóza, pneumonie, astma astma a rakovina plic. Pokud kašel nepřekročí měsíc, nejprve navštivte specialistu TB. Podle statistik asi 20% dospělé populace trpí kašlem trvajícím 3-4 týdny nebo dokonce více, což je dobrý důvod pro okamžitou návštěvu u lékaře, protože je nutné léčit ne tolik samotného kašle, jako hlavní onemocnění, které ho způsobilo. Naštěstí, ve většině případů, takový kašel může být úspěšně odstraněn. Mnoho léků se prodává bez lékařského předpisu a mohou být užívány bez konzultace s lékařem.

A pokud kašel neprojde po léčbě? Můžete také použít a lidové prostředky. Existuje mnoho způsobů, jak se s tímto bolestivým příznakem vypořádat.

Pro zmírnění kašle je nutné použít činidla pro ředění sputa. Skvělý způsob, jak pít hodně horké. Kromě toho, solný kloktadlo pomáhá dobře. Chcete-li to udělat, zamíchejte trochu soli do teplé vody. Každou hodinu kloktejte s roztokem. Tento postup zlepšuje vykašlávání a plíce budou fungovat v plné síle. Použijte prostředky, jejichž cílem je rozšíření dýchacích cest. Léky s bronchodilatačním účinkem mohou urychlit proces očištění průdušek. Být v místnosti se suchým vzduchem nepříznivě ovlivňuje plíce, dráždí je a zhoršuje nepříjemné symptomy, kašel nezmizí a zhoršuje se. Proto byste měli dýchat vlhký vzduch, protože snadněji proniká do plic. Jedním z nejlepších způsobů boje proti dlouhodobému kašli je použití éterických olejů. S jejich pomocí (ve formě inhalace) mohou být nepříjemné symptomy výrazně zmírněny. Jejich použití zvyšuje vykašlávání. Je nutné zvolit takové oleje, které změkčují sliznici dýchacích cest a přispívají k separaci sputa. Mezi tyto oleje patří benzoin a levandule nebo majoránový olej, stejně jako kadidlo. V lékárnách si můžete koupit hotovou směs k inhalaci.

Chcete-li změkčit kašel, můžete si vzít med smíchaný s malým množstvím cibule nebo česneku. Velmi efektivní, ale ne moc příjemný způsob. Pokud kouříte, pak pro zmírnění přetrvávajícího kašle byste měli tuto závislost opustit. Suchý kašel nezmizí kvůli dočasnému ukončení kouření, snaží se ho vyloučit ze svého života. A riziko rakoviny se sníží. Když je kašel snazší, neměli byste se vracet ke své staré stravě, pokud obsahovala konzumaci velkého množství sladkostí, mléčných výrobků, škrobových potravin (koláče a buchty), tato dieta snižuje odolnost organismu vůči infekci, snižuje imunitní systém a umožňuje vykašlávání. V případě, že kašel vytrvale nechce zastavit, zejména pokud jde o dítě, je nutná odborná pomoc.

Lékař zdůvodní potřebu dalšího vyšetření, předepíše léky, které jsou pro vás správné, vysvětlí preventivní opatření. A pokud pečlivě provedete jeho doporučení, pak je šance, že vás kašel opustí, poměrně vysoká.