Brusinky během těhotenství se zimou

Vážení čtenáři, dnes budeme hovořit o tom, jak si vzít brusinky během těhotenství, můžeme si to vzít, jaké jsou kontraindikace, na co bychom měli věnovat pozornost. Už jsme uvažovali o příznivých vlastnostech brusinek, odděleně chci zdůraznit výhody brusinek během těhotenství, protože v tomto důležitém období pro ženu a budoucí dítě hraje klíčová výživa klíčovou roli pro zdraví matky a dítěte.

Těhotenství je velmi dojemným obdobím v životě ženy a každá nastávající matka sní o tom, že se její dítě narodí zdravé, a během těhotenství je nutné vzdát se jak dietních diet, tak i špatných návyků, plně jíst, a to i ve vaší stravě. zdraví.

Jedním z takových produktů je brusinka, a my budeme nyní zvažovat, zda je možné použít brusinky během těhotenství, jaké jsou její výhody, zda existují nějaké kontraindikace a jak je nejlépe použít.

Výhody brusinek během těhotenství. Užitečné vlastnosti

Tělo těhotné ženy je pod obrovským tlakem, protože vznikající život vyžaduje neustálou výživu a řádně vytvořené podmínky jsou nezbytné pro řádné vytvoření zdravých orgánů a systémů dítěte.

Brusinky mohou pomoci těhotné ženě v mnoha případech, pojďme je zvážit.

Brusinky na zimu u těhotných žen

Jak víte, těhotné ženy se musí pečlivě chránit před viry a infekcemi, protože i běžné nachlazení během těhotenství se může změnit na velkou katastrofu. Těhotné ženy by neměly brát určité léky, což může představovat hrozbu pro zdraví a život plodu, takže se musíte obrátit na tradiční medicínu, jejíž arzenál je dostatečně velký.

V případě nachlazení, brusinky jsou prostě nevyměnitelné, záznam obsahu vitamínů a flavonoidů obsažených v této nádherné bobule, aktivovat imunitní systém a usnadnit rychlejší zotavení. Baktericidní a antipyretické vlastnosti brusinek pomáhají vyrovnat se s infekcí, snižují zánětlivý proces, normalizují tělesnou teplotu při onemocněních dýchacích cest a krku.

Brusinky z otoku během těhotenství

Velmi často se u těhotných žen vyvine edém, existuje několik důvodů pro jejich vzhled a všechny jsou spojeny se změnami hormonálního pozadí ženy v tomto období jejího života. Edém se může objevit v důsledku hromadění sodíku v těle, které zase zadržuje tekutinu, což vede k otoku.

Někdy dochází k otoku nohou v důsledku zhoršeného krevního oběhu v žilách nebo vývoje toxikózy, ale v každém případě je opuch patologickým stavem, který je doprovázen výskytem bílkovin v moči a zvýšením krevního tlaku.

Nohy, paže, obličej a takový stav by měla být narušena ženou, protože pro ni nebo pro nenarozené dítě není bezpečná. Samozřejmě je nutná lékařská pomoc při otocích, ale ženy samotné mohou vedle léků pomoci sami.

Dnes mluvíme o brusinkách, protože tato bobule, která má silné diuretické vlastnosti, je schopna odstranit přebytečnou tekutinu z těla a používá se k prevenci a léčbě otoků a vysokého krevního tlaku. Protizánětlivé a baktericidní vlastnosti brusinek pomohou vyrovnat se s infekcí, která je citlivá na ledviny a močový měchýř těhotné ženy, čímž se snižuje riziko edému.

Brusinky pro cévy během těhotenství

Výživu malé osoby zajišťují nádoby placenty těhotné ženy, proto je tak důležité, aby byly pružné a plnily svou funkci správně, aby dítě dostalo vše potřebné pro svůj vývoj. Brusinky jsou také schopny pomoci v tomto případě, jeho šťáva posiluje a čistí nádoby, vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C v něm.

Plavidla těhotné ženy pracují se zvýšeným zatížením, váha ženy v druhé polovině těhotenství se významně zvyšuje, což jistě ovlivňuje cévy nohou. V důsledku toho dochází k narušení krevního oběhu, křečových žil, hrozí riziko vzniku krevních sraženin, což je nebezpečné jak pro matku, tak pro plod.

Kromě speciálních cvičení je nutné zahrnout do stravy těhotných žen produkty, které snižují viskozitu krve, mezi nimi je brusinka. Brusinky jsou skvělým pomocníkem při prevenci křečových žil a tromboflebitid.

Brusinky pro prevenci a léčbu cystitidy během těhotenství

Cystitida často doprovází těhotenství, protože rostoucí plod vytváří tlak na močový měchýř a vymačkává močoviny, což může vést ke stagnující moči a zánětlivému procesu. Brusinková šťáva, která má silné antimikrobiální vlastnosti, narušuje reprodukci mikrobů a urychluje regeneraci při cystitidě.

Brusinky s toxikózou

Mnoho těhotných žen trpí toxemií doprovázenou nevolností, která doslova vyčerpává ženu. Brusinka pomáhá zmírnit nevolnost, zlepšit chuť k jídlu, urychlit trávení.

Cranberry deprese

Brusinka, která je silným přírodním antioxidantem, má uklidňující účinek, posiluje nervový systém, pomáhá vyhnout se poporodní depresi, což je velmi důležité pro těhotné ženy.

A také vás pozývám, abyste se podívali na video o prospěšných a léčivých vlastnostech brusinek.

Brusinky během těhotenství. Recepty

Jaký je nejlepší způsob, jak jíst brusinky během těhotenství? Ideální možnost jíst brusinky je jíst to čerstvé, přidávat do salátů, na první kurzy, na přílohách.

Neméně užitečné je brusinkový džus, který není těžké připravit a je to velmi chutný nápoj. Můžete zmrazit brusinky, otřít cukrem nebo medem, z toho vyrobit želé. Hlavní věc je zahřát co nejméně, aby se zachovaly vitamíny. Tyto recepty zvážíme.

Brusinkový džus během těhotenství

Morse může být připravena různými způsoby, nejužitečnější je nápoj, do kterého se přidává čerstvá brusinková šťáva, protože je známo, že při zahřátí a ještě více při varu se ztrácí velká část vitamínu C.

Pro přípravu ovocného nápoje na litr vody bude potřeba asi 2/3 šálku brusinek a 1/3 šálku cukru. Rozdrťte čisté brusinky jakýmkoliv možným způsobem, můžete jednoduše otřít dřevěným práškem a pak šťávu vytlačit. Zbývající dort, nalijte vodu a přiveďte k varu, přidejte cukr, a po ochlazení, kmen a nalijte vymačkaný brusinkový džus. Tato šťáva by měla být uložena v chladničce, pít studené i teplé.

Místo cukru, můžete si vzít med, tento nápoj bude ještě užitečnější. Med je dost 2 - 3 čajové lžičky na litr vody, ale je lepší být veden vlastní chutí, protože někdo miluje kyselý nápoj a někdo je vhodnější pro sladké. Med lze samozřejmě konzumovat během těhotenství pouze tehdy, pokud nejste alergičtí na medové produkty. A nenechte se unést medem. Je lepší přidat med do teplé šťávy, ne horké, aby se zachovaly všechny jeho příznivé vlastnosti co nejvíce. Nebo si dejte pár čajových lžiček medového kousnutí s nápojem.

Můžete zjednodušit postup a připravit šťávu z brusinek třít s cukrem. V tomto případě jednoduše nařízněte strouhané brusinky s vařenou vodou, nechte se vařit a namačkejte, aby se dort dobře svíral. Nápoj se ukáže chutný a ne méně užitečný.

Brusinkový džus

Brusinková šťáva je nejcennější potravinou pro takové problémy u těhotných žen, jako je cystitida, pyelonefritida, toxémie, nevolnost, bolesti hlavy, virové infekce, horečka. Čistá šťáva je však stále velmi kyselá, je lepší ji ředit vodou na přijatelnou konzistenci a přidávat do ní med.

Brusinkový čaj

Brusinkový čaj je vynikajícím čistícím, tonizujícím, protizánětlivým a imunitním posilujícím nápojem a je velmi snadný. V konvici, dát správné množství černého nebo zeleného čaje, přidejte pár lžíce šťouchané čerstvé brusinky. Po 10 - 15 minutách můžete pít čaj jako obvykle.

Brusinky v moučkovém cukru

Brusinky v moučkovém cukru jsou chutné a zdravé pochoutky, snadno se připravují doma a kromě toho jsou krásně uloženy v chladničce. Brusinky mohou být čerstvé nebo zmrazené, ale musí být zralé, čisté a suché.

Vaječných bílků bude také potřeba, ale bude lepší, když vejce z domácích kuřat, a před odstraněním obsahu z nich, měly by být důkladně umyt houbou a mýdlem. Nalijte brusinky v misce se šlehanými bílky, pečte je dobře, pak je přeneste do misky s práškovým cukrem a hodte je dobře.

Obvykle se doporučuje sušit brusinky v moučkovém cukru při pokojové teplotě, doporučuji používat elektrickou sušičku nebo troubu, sušička je velmi pohodlná, můžete nastavit požadovanou teplotu a nebojte se, že brusinky budou hořet.

Pokud není sušička, položte brusinky do moučkového cukru na plech pokrytý pečícím papírem a přidržte je při otevřených dvířkách trouby při minimální teplotě, dokud poleva neztvrdne. Termicky tedy působíme na vaječné bílky, chránící se před onemocněním salmonel, jejichž patogeny mohou být v slepičích vejcích. Nejlepší je vzít křepelčí vejce, která nejsou infikována salmonelou.

Brusinky během těhotenství. Poškození a kontraindikace

Brusinky, nepochybně bobule užitečné pro těhotné ženy, ale její použití, stejně jako všechny přípravky a rostliny, které mají terapeutický účinek, musí být koordinovány s lékařem.

Brusinka je kontraindikována v těhotenství:

 • nízký krevní tlak
 • u akutní gastritidy,
 • s žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem,
 • během exacerbace kolitidy.
 • Brusinky mohou být také škodlivé, pokud jste přecitlivělí na tento produkt.

Doufám, že článek vám odpověděl, zda je možné použít brusinky během těhotenství.

A pro duši budeme dnes naslouchat Nocturnal Melancholy Ernesto Cortazar

Přeji zdraví a moudrost všem nastávajícím matkám a jejich dětem. Nechte těhotenství pokračovat normálně, a takové jednoduché a zdravé bobule jako brusinky posílí vaše zdraví.

Léčivé vlastnosti brusinek během těhotenství

Brusinka je bobule s mnoha hodnotnými vlastnostmi. Brusinkový džus je široce známý jako účinný přírodní lék na edém, je také úspěšně používán pro prevenci a léčbu infekcí močových cest. Nedávné studie navíc ukázaly, že brusinky regulují hladinu cukru v krvi, zvyšují kyselost žaludku a zabraňují tvorbě ledvinových kamenů. Zvažte, jak můžete správně využívat příznivé vlastnosti této kyselé bobule během těhotenství.

Co je používání brusinek pro těhotné ženy

Kromě dobře známých antiseptických a diuretických vlastností má brusinka další cenné vlastnosti. Je bohatý například na vitamín C, proto zabraňuje nedostatku tohoto vitamínu, stimuluje imunitní systém a pomáhá tělu těhotné ženy odolávat virovým a bakteriálním infekcím.

Environmentální toxiny, včetně ultrafialového záření, záření, znečištěného vzduchu, vyvolávají hromadění volných radikálů v těle, které urychlují stárnutí buněk a také způsobují rozvoj kardiovaskulárních a rakovinových onemocnění. Červené bažiny obsahují velké množství antioxidantů, které neutralizují působení volných radikálů.

Nejnovější laboratorní studie ukázaly, že brusinky také zabraňují žaludečním vředům, protože zabraňují buněčným membránám poškozovat bakterie, které způsobují onemocnění.

Použití brusinek dokonale chrání před reprodukcí patogenních bakterií a ústní dutiny.

Tabulka: chemické složení brusinek

Nutriční hodnota

Vitamíny

Makronutrienty

Stopové prvky

Kyseliny

 • veverky,
 • tuky,
 • sacharidů
 • voda,
 • dietní vlákniny
 • mono - a disacharidy,
 • popel.
 • vitamín p,
 • vitamin b11,
 • vitamín B2,
 • vitamín b6,
 • vitamín b9,
 • vitamin C,
 • vitamin E,
 • kyselina listová.
 • vápník,
 • hořčík,
 • sodík,
 • draslík,
 • fosforu.
 • železo,
 • barya
 • manganu
 • stříbro,
 • vést,
 • jod
 • fenol
 • organické,
 • Cinch,
 • benzoová,
 • jablko.

Terapeutický účinek brusinek během těhotenství

Od časné a pozdní toxikózy

V časném těhotenství jsou ženy často znepokojeny projevy toxikózy. Kyselé kompoty a ovocné nápoje s brusinkami, používané v malých množstvích, dokonale uvolňují nevolnost.

Kyselina listová, která je obsažena v brusinkách, také snižuje nepříjemné příznaky a přispívá k zachování těhotenství.

Ve druhé polovině těhotenství může zvýšený obsah bílkovin v moči ženy znamenat přetížení nebo zánět ledvin a je také známkou pozdní toxikózy (preeklampsie). Gestaza je zvláště nebezpečná v pozdních obdobích, protože může vyvolat předčasné porod. Proto lékaři důrazně doporučují ženám pít brusinkovou šťávu, která má mírný antibakteriální a močopudný účinek.

Z edému

Nadměrný příjem soli a užívání některých léků jsou hlavními příčinami zadržování vody v těle během těhotenství a tvorby edému. Brusinka, jako přírodní diuretikum, pomáhá vyrovnat se s tímto problémem. Edém je otok tkání v důsledku naplnění malých kapilár tekutinou. Pro kompenzaci ztráty tekutin musí tělo stimulovat ledviny k udržení sodíku a vody. Edém obvykle obtěžuje ženy ve druhé polovině těhotenství. Tam je otok rukou a nohou, obličej. Jejich nepříjemnými následky mohou být snížený tlak, necitlivost končetin, potíže s chůzí.

Brusinkový džus se tradičně používá jako prostředek k odstranění přebytečné tekutiny. I když léky diuretika pomáhá zbavit se nafouknutí rychleji, brusinky navíc poskytuje tělu nezbytné vitamíny a minerální látky a je bez vedlejších účinků.

Většina ovoce s vysokým obsahem vitamínu C má mírný diuretický účinek.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud používáte brusinkovou šťávu v těle, měli byste dostat dostatečné množství tekutiny. Ujistěte se, že budete dodržovat pitný režim, protože dehydratace během těhotenství je pro dítě nebezpečná.

Dostatečnou hladinu tekutiny v těle lze posuzovat podle barvy moči. Pokud moč vypadá lehce nebo transparentně - vše je v pořádku, tmavá moč znamená, že byste měli pít více.

Zima

Brusinka je nepostradatelná pro nachlazení. Má antibakteriální, antipyretický, diabetický a tonizující účinek. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínů a minerálů tento bobule stimuluje imunitní systém, pomáhá tělu vyrovnat se s viry a patogenními bakteriemi a urychluje proces hojení. V případě nachlazení se také aktivně používá čaj, odvar a infuze brusinkových listů.

Pro cystitidu a pyelonefritidu

Kyseliny obsažené v brusinkách inhibují reprodukci patogenních bakterií. Kyselina benzoová má také dezinfekční účinek. Proto brusinkový džus bez přidání cukru účinně zmírňuje příznaky zánětu močového měchýře a ledvin. Důvodem pro jeho použití při infekcích močových cest je komplexní účinek: diuretikum, baktericidní a antiseptické účinky. Kromě toho brusinkový džus zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů.

Nekontrolovaně jíst brusinky pro problémy s močovým měchýřem: zvyšuje kyselost moči a v případě předávkování může přispět k rozvoji urolitiázy.

Z hypertenze

Nahromaděná tekutina v těle dříve nebo později vede ke zvýšenému tlaku. Brusinky mají tendenci dilatovat krevní cévy, takže jak čerstvé jahody, tak brusinkový džus, kompot nebo ovocný nápoj se tradičně používají k potírání hypertenze.

Nejjednodušší způsob je přidat do salátu nebo hlavního jídla hrst čerstvých nebo rozmražených brusinek.

Kontraindikace a omezení

Jako každé bobule, brusinky vyžaduje moderování a opatrnost při používání. Je tedy kontraindikován v:

 • urolitiáza;
 • dna;
 • exacerbace gastritidy;
 • žaludeční vřed;
 • onemocnění jater.

Brusinky nelze kombinovat se sulfonovými léky - jako jsou antibakteriální látky, jako například Salofalk, Sulfasalazin, Mesalazin. Ale během těhotenství nejsou obvykle jmenováni.

Doporučuje se také pečlivé používání brusinek v malých porcích pro těhotné ženy:

 • v prvním trimestru, zejména v raných stadiích. Vysoký obsah vitamínu C může způsobit, že děloha vyzařuje a dokonce vyvolá potrat;
 • se zvýšenou kyselostí žaludku během gastritidy. Velké množství kyselých plodů může způsobit pálení žáhy nebo zhoršení onemocnění;
 • s akutními střevními a jaterními onemocněními.

V každém případě se žena musí poradit s lékařem o tom, kolik brusinek a v jaké formě může jíst denně.

Užitečné recepty

 • Brusinky - 500 g
 • Cukr - 170 g
 • Voda - 2 l

Opláchněte brusinky, dejte do nádoby a rozdrcte do stavu podobného pyré. Vytlačte šťávu z šťávy z kaše s tenkým plátkem. Dort z bobulí nalijte vodu a vařte. Připravený kmen bujónu, přidejte cukr. Přidání šťávy je lepší v chlazeném vývaru, aby nedošlo ke ztrátě příznivých vlastností brusinek.

Můžete přidat trochu zázvoru do brusinkové šťávy, to zlepší oteplování a antiseptický účinek nápoje.

Při práci s brusinkami by měly být použity pouze neoxidační nádoby: nerezová ocel, sklo, smaltované.

Video: Vaření brusinkový džus

Čerstvé brusinky s medem

 • Brusinky - 1 šálek
 • Med - 3 lžíce nebo více

Take 1 šálek bobule, opláchněte je, suché, hnětení nebo rozdrcení s mixérem, a pak smíchejte s medem podle chuti. Jíst 1 lžíce před jídlem nebo přidat do čaje s nachlazení. Uchovávejte v dobře uzavřené nádobě v chladničce.

Při vaření brusinek s medem, to je docela možné udělat bez sekání bobulí

Čerstvý brusinkový džus

Brusinku mixér nebo mash v malty. Čerstvé jahody mohou být mírně zahřívány pro lepší oddělení šťávy. Squeeze pomocí gázy. Nedoporučuje se pít čistou šťávu pro osoby s gastrointestinálními problémy. V tomto případě se šťáva zředí vodou v poměru 1: 1. Brusinkový džus se používá pro infekce moči: měli byste ho užívat ve 100 g 3x denně před jídlem a neměli byste přidávat cukr.

Brusinkovou šťávu lze lisovat pomocí gázy nebo síta.

Kissel

 • Brusinky - 400 g
 • Cukr - 200 g
 • Škrob - 80 g
 • Voda - 3 L

Brusinky kaše a mačkat šťávu přes tenká. Rozpusťte škrob ve šťávě. Pour berry dort s vodou a vařit po dobu 5 minut, přidejte cukr a tenký proud šťávy dobře promíchané se škrobem. Přiveďte želé k varu za stálého míchání, pak odstraňte z tepla a ochlaďte.

Polibek je chutný jak horký, tak i studený

Želé brusinkovou želé je nejlepší diaforetikum pro nachlazení a chřipku.

Komo

 • Brusinky - 2 sklenice
 • Cukr - 1 šálek
 • Voda - 2 l

Mash nebo kousky umyté bobule. Přidá se cukr a suspenze se vaří do vroucí vody. Vařte po dobu 15 minut, vyjměte z ohně. Naplňte hotový kompot. Pokud chcete, můžete do receptu přidat citrón, med nebo jablka. Loupaná a nakrájená jablka by měla být přidána na začátku přípravy, citron - po varu, a med - když kompot mírně vychladl.

Jablka a brusinky jsou perfektně kombinovány nejen v kompótu, ale i při plnění koláčů

Sirup

 • Brusinky - 1 kg
 • Cukr - 2 kg

Umyté a sušené brusinky vložené do sklenic. Každá vrstva bobulí nalijte cukr. Banky kravatu gázu a dát na chladném místě. Poté, co bobule vyskočí, sirup může být vypuštěn. Nádoby se sirupem pevně uzavřené a uchovávané v chladničce.

Sladký brusinkový sirup se vaří bez varu, aby se zachovaly všechny vitamíny.

Čaj a brusinkový listový čaj

 • Brusinkové listy - 1 polévková lžíce. Já čerstvé nebo 1 lžička. suché
 • Voda - 250 ml

Nejen bobule, ale i brusinkové listy jsou považovány za velmi užitečné. Voňavý čaj z nich zmírní pálení žáhy. Je to velmi jednoduché připravit: nalít jednu sklenici čerstvých listů (nebo jednu dezertní lžičku sušených listů) se sklenicí vařící vody a nechte ho vařit po dobu 15 minut. Pokud však surovinu nalijete do vroucí vody do vodní lázně po dobu 20 minut, obdržíte léčivý vývar, který slouží k odstranění solí z těla, opláchnutí nosu nebo kloktání mandlí.

Brusinkové listy mají také léčivé účinky.

Metody skladování

Sušení

 1. Omyjte plody. S papírovou utěrkou na odstranění přebytečné vlhkosti to zkrátí dobu schnutí. Chcete-li sladit brusinky, posypeme to práškovým cukrem podle chuti.
 2. Předehřejte troubu na 65 stupňů. Rozložte bobule rovnoměrně na pergamenový papír a vložte do trouby. Doba schnutí je 6 až 9 hodin. Po 6 hodinách sušení brusinky budou žvýkat a v 9 hodinách - budou chrlit. Důležité je otáčet list s bobulemi každé 2 hodiny.
 3. Vyjměte bobule z trouby a nechte je vychladnout. Brusinky vložte do vzduchotěsné nádoby a vložte do chladničky nebo mrazničky.
  Sušené brusinky jsou stejně zdravé jako čerstvé.

Zmrazení

 1. Brusinky posypeme cukrem, ujistěte se, že plody jsou rovnoměrně pokryty. Zakryjte plech s pergamenovým papírem a posypte bobule na list. Neměli by přijít do styku, jinak by se vytvořily shluky brusinek.
 2. Dejte bobule do mrazáku. Doba zmrazení - 2 hodiny.
 3. Zmrazené brusinky vyjměte a všechny bobule vložte do vzduchotěsného obalu. Skladujte v mrazničce.
Zmrazování nevyžaduje úsilí a pomáhá zachovat všechny prospěšné vlastnosti brusinek

Recenze žen

Možná, že někdo přijde vhod. Od bakterií v močovém měchýři (jako slabé antibiotikum), lékař předepsal toto: nalít vařící vodu přes berry (rychle, v cedníku), hnětení v kaši a přidat místnost nebo lehce teplou vodu, pít 1 šálek 3 krát denně. Pokud je kyselá, měla by být zředěna vodou, cukr by neměl být přidán, bakterie na něj jen čekají. Zkontrolované práce.

Victoria
http://www.baby.ru/sp/67182/blog/post/1413891/?page=2

Jak moc jsem o tom četl - brusinky během těhotenství od všeho: a toxikózy, otoky a ledviny, a jako protizánětlivé... Já sám pravidelně dělám morsiki ze zakoupeného zmrazeného - v prvním trimestru jsem se zachránil před toxikózou a nachlazením, nyní - od edému.

Bunshy
http://forum.materinstvo.ru/lofiversion/index.php/t1579491.html

Brusinky jsou velmi užitečné. Brusinkový džus - výborný lék na otok. Nebojte se, zejména když lékaři doporučují.

Nejšťastnější
http://www.galya.ru/clubs/show.php?id=141023

Brusinky bezpochyby pomohou těhotným ženám vyrovnat se s nachlazením, onemocněním ledvin a močových cest. Nicméně, aby nedošlo k poškození ženy a dítěte, měli byste se poradit se svým lékařem a určit bezpečnou denní dávku této bobule a způsob jejího použití.

Brusinky během těhotenství: užitečné vlastnosti a kontraindikace

O výhodách brusinek, pravděpodobně víte od dětství. Během zimy vás matka vždy připravila z těchto kyselých plodů léčivý nápoj, který rychle odstranil teplotu a urychlil regeneraci. Ale ukazuje se, že to není jediná užitečná vlastnost brusinek. Zvláště proto, aby byla věnována pozornost, je doporučena pro těhotné ženy, které jsou v tomto období kontraindikovány u všech léků.

Co je tak užitečné brusinky během těhotenství a kdy to může být přijato na nastávající matky?

Výhody plodů pro těhotné ženy

Brusinky lze označit za držitele záznamů o obsahu vitamínů a mikroprvků.

 • V něm najdete vitamín C, vápník, hořčík, fosfor a sodík;
 • Kromě toho je 100 gramů bobulí pouze 28 kcal.

Výhody brusinky během těhotenství:

 1. Bobule obsahují velké množství vitamínu B9 nebo kyseliny listové, což je nezbytné pro prevenci malformací plodu;
 2. Vzhledem ke sladké a kyselé chuti se doporučuje pro ty, kteří trpí toxikózou v raném stádiu. Co jiného může zmírnit váš stav, učit se z článku Nausea během těhotenství >>>;
 3. Normalizuje trávení, které je velmi důležité pro ženy v tomto období, kdy se často pozorují zažívací poruchy nebo zácpa (možná Vás bude zajímat článek Bolesti žaludku během těhotenství >>>);
 4. Pravidelná konzumace brusinek pomáhá posílit krevní cévy. Vzhledem k tomu, že dítě v této době přijímá všechny živiny, které potřebuje, přes pupeční šňůru, krevní systém matky prostě musí být zdravý;
 5. Posiluje imunitu, která často trpí během těhotenství;
 6. Vzhledem ke svému složení může bobule snížit hladinu škodlivého cholesterolu v těle a snížit riziko infarktu a mrtvice;
 7. Snižuje krevní tlak, takže je indikováno použití hypertenze;
 8. Vzhledem k mírnému diuretickému účinku se ovocná šťáva připravuje z brusinkových bobulí, které pomáhají vyrovnat se s cystitidou a dalšími onemocněními ledvin (přečtěte si článek na téma: Cystitida v časném těhotenství >>>).

Ale než jdete do obchodu s brusinkami, poraďte se se svým lékařem o jeho bezpečnosti pro vás.

Jíst brusinky v raných fázích

 • Většina žen v prvním trimestru těhotenství se cítí unavená, slabá a někteří dokonce trpí toxikózou. Pokud jste jedním z nich, pak brusinky během raného těhotenství vám pomohou vyrovnat se s onemocněním. Připravte si šťávu z této bobule. Jeho kyselá chuť značně usnadní nevolnost. Obrovské množství vitamínů a minerálů vás povzbudí a dodá vám energii;
 • Nesmíte však zapomenout, že v ní je spousta vitamínu C a jeho přebytek může vyvolat zvýšení tonusu dělohy, což vás ohrožuje potratem. Proto, pokud po pití sklenku ovocného nápoje, cítíte tahání bolest v podbřišku nebo jiné nepříjemné pocity, obraťte se na lékaře, který vám řekne, zda můžete mít brusinky během těhotenství ve vašem konkrétním případě.

Použijte pro edém

Mnoho těhotných matek během těhotenství čelí edému. Hlavním důvodem jejich výskytu jsou dramatické změny v hormonálním pozadí. Nejčastěji se problém objevuje ve druhé polovině těhotenství. Více o otoku během těhotenství >>>

 1. Pomoc může brusinky z otoku během těhotenství. Konzumace bobulí normalizuje metabolické procesy a obnovuje trofické procesy ve všech tkáních těla;
 2. Pokud nesrovnalosti v práci močového systému vedly k výskytu edému, pak stačí udělat brusinkovou šťávu. Má diuretický a baktericidní účinek, zmírňuje záněty. Kromě toho tento nápoj udržuje rovnováhu elektrolytů v těle tím, že posiluje kardiovaskulární systém.

Použití pro chlad

Každý z vás ví, že během tohoto období jsou jakékoliv léky kontraindikovány (v článku Studeno během těhotenství najdete mnoho užitečných informací k tomuto tématu). Chlad vás může chytit za stráže. Co dělat v tomto případě? V této situaci bude brusinka jedním z účinných a vyřešených prostředků.

 • Skládá se z kyseliny askorbové, vitamínů A, B a K, které pomáhají aktivovat imunitní systém a urychlit regeneraci;
 • Jablečné a citrónové kyseliny mají baktericidní účinek. Také flavonoidy mají antimikrobiální účinek;
 • Přírodní cukry (glukóza, fruktóza) dodají tělu sílu v boji proti infekci;
 • A stopové prvky normalizují všechny fyziologické reakce těla pacienta.

Je to důležité! Ale když používáte brusinky během těhotenství k léčbě nachlazení, je důležité si uvědomit, že dlouhodobé tepelné ošetření výrobku může zničit většinu živin. Proto jej musíte vařit nejdéle 5 minut.

Přírodní med může obohatit brusinkový nápoj, který posílí protizánětlivé a antipyretické funkce bobule.

Použití pro cystitidu

Pravidelná konzumace brusinkových nápojů podporuje rychlé zotavení z cystitidy a zabraňuje opakování onemocnění. Experimenty ukázaly, že pravidelná konzumace bobulí v potravinách vede k imobilizaci škodlivých mikroorganismů. K tomu hraje obrovskou roli kyselina benzoová.

Vím Denní pití sklenky morse může být účinným preventivním opatřením pro nástup cystitidy.

Kontraindikace použití brusinek těhotná

Příznivé vlastnosti brusinek během těhotenství jsou nesporné, ale nastávající matka by neměla zapomínat, že každý výrobek má své vlastní kontraindikace, a toto bobule není výjimkou. Buďte s ním opatrní:

 1. V přítomnosti onemocnění trávicího ústrojí, zejména těch, které jsou doprovázeny zvýšenou kyselostí žaludku;
 2. Pokud máte diagnostikovanou enterokolitidu.
 3. Musíte být opatrní, pokud máte nízký krevní tlak, protože brusinky mohou snížit, pak ve vašem případě to může vést ke zhoršení stavu;
 4. Pokud jste na výrobek alergický / á.

Jak si vzít brusinky

Příznivý účinek jíst brusinky během těhotenství bude znatelnější, pokud se správně.

 • Chcete-li zabránit různým onemocněním a udržet normální hladiny vitamínů v těle, můžete jednoduše jíst syrové. Den postačí jíst 10-15 plodů, abyste se cítili dobře;
 • Čerstvé čaje mohou být přidány do čaje, což jí příjemnou kyselost;
 • Ale skutečná vitamínová bomba bude pro vás brusinkovou šťávou.

Chcete-li udržet maximální množství živin v nápoji, musíte jej řádně připravit:

 1. Za tímto účelem se šťáva vymačkává z čerstvých bobulí;
 2. Kůra se naplní vodou a vaří se 3-5 minut;
 3. Poté musí být vývar filtrován;
 4. Zkombinujte šťávu s vývarem a přidejte do ní cukr nebo přírodní med (přečtěte si aktuální článek o tom, zda lze med používat během těhotenství?).

Pouze s tímto způsobem přípravy si můžete být jisti, že budete mít z pití nápoje maximální prospěch. Pro 1 sklenici čerstvých bobulí, musíte vzít 1 litr vody a několik lžíce cukru nebo medu.

Z bobulí můžete vytvořit užitečnou tinkturu, která dobře snižuje tlak a čistí cévy.

 • K tomu, několik lžíce bobulí, zalijeme 2 šálky vařící vody;
 • Udělejte to lépe v termosce;
 • Trvat na tom, že brusinky potřebují 8-10 hodin;
 • Poté se tinktura přefiltruje a odebere před jídlem.

Aby se zabránilo nedostatku vitamínů, můžete si takovou užitečnou pochoutku - brusinky třít s medem. Vezměte to do 1 lžíce třikrát denně.

Brusinka během těhotenství je považována za jednu z nejužitečnějších bobulí. Uchovávejte ho čerstvý až 4 měsíce. Ale prospěšné vlastnosti, berry šetří a zmrazené nebo sušené.

Nastávajícím matkám se doporučuje používat je k prevenci a léčbě nachlazení, infekčních nemocí, onemocnění žaludku a kardiovaskulárního systému, snížení krevního tlaku a také jen k uhasení žízně. Ale je třeba mít na paměti, že je nutné jíst brusinky s mírou.