STUDENÝ FLU PLUS

10 ks. - puchýře (1) - kartony.

Kombinovaný lék dlouhodobého působení.

Chlorfenamin má antialergický účinek, odstraňuje slzení, svědění očí a nosu.

Paracetamol má antipyretický a analgetický účinek: snižuje bolest, která je pozorována v případě katarálních stavů - bolest v krku, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, snižuje vysokou teplotu.

Fenylefrin má vazokonstrikční účinek - snižuje otok a hyperémii sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin.

- přecitlivělost na kteroukoli složku;

- výrazná ateroskleróza koronárních tepen;

- závažná onemocnění jater, ledvin, srdce, močového měchýře;

- žaludeční vřed a dvanáctníkový vřed;

- onemocnění pankreatu;

- potíže s močením s adenomem prostaty;

- onemocnění krevního systému;

- děti do 12 let.

S opatrností: vrozená hyperbilirubinémie (syndrom Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), bronchiální astma a chronické obstrukční plicní onemocnění.

Dospělí a děti od 12 let - 1 kapsle každých 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

Doba trvání je přijímána jako antipyretika - ne déle než 3 dny; jako anestetikum - ne déle než 5 dnů.

Zvýšený krevní tlak, tachykardie, ospalost, poruchy spánku, závratě, podrážděnost, suché sliznice, mydriáza, paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak, zhoršení chuti k jídlu, nevolnost, bolest v epigastriu, anémie.

Velmi vzácně: retence moči, alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém).

Vzácně: anémie, trombocytopenie, leukémie, agranulocytóza.

Při dlouhodobém podávání ve vysokých dávkách je možný hepatotoxický a nefrotický účinek.

Příznaky způsobené paracetamolem se objevují po užití více než 10-15 g: bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času.

Léčba: výplach žaludku během prvních 6 hodin, podávání dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8–9 hodin po předávkování a N-acetylcysteinu po 12 hodinách V případě náhodného předávkování byste se měli neprodleně poradit s lékařem bez ohledu na to, -nebo příznaky předávkování nebo ne.

Riziko hematotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Zvyšuje účinky sedativních léků, etanolu, inhibitorů MAO.

Antidepresiva, fenothiazinové deriváty, antiparkinsonika a antipsychotika zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

GCS zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Chlorfenamin současně s furazolidonem může vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrinu.

Bez indikace lékaře by tento lék neměl být používán u pacientů léčených jinými léky, zejména inhibitory MAO. Pokud je i přes užívání léku onemocnění doprovázeno pokračující horečkou nebo opakovanou horečkou, měli byste se poradit s lékařem. Nelze užívat s alkoholem a kombinovat s jinými léky obsahujícími paracetamol. Při aplikaci Coldact Plus je nežádoucí používat hypnotika, trankvilizéry a další psychotropní léky.

Naruší provádění laboratorních testů při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě. V případě dlouhodobé léčby jsou sledovány ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Během doby léčby je nutné zdržet se řízení vozidel a praktikování potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Coldact ® Flu Plus (Coldact ® Flu Plus)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

3D obrazy

Složení a uvolňovací forma

v blistru 10 ks; v balení 1 nebo 10 blistrů.

v lahvičce o objemu 60 ml (s dávkovací lžičkou); v kartonu 1 sada.

Popis lékové formy

Tobolky jsou tvrdé želatiny, s červeným víčkem a průhledným tělem s velikostí „0“, obsahující bílé nebo téměř bílé, žluté a oranžové až červené pelety.

Suspenze oranžová s charakteristickou vůní.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Kombinovaný lék dlouhodobého působení.

Chlorfenamin má antialergický účinek, odstraňuje slzení, svědění očí a nosu.

Paracetamol má antipyretický a analgetický účinek: snižuje bolest, která je pozorována během nachlazení - bolest v krku, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, snižuje vysokou teplotu.

Fenylefrin má vazokonstrikční účinek - snižuje otok a hyperémii sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin.

Indikace léku Coldact ® Flu Plus

Symptomatická léčba nachlazení, chřipky, akutních respiračních virových infekcí (syndrom horečky, syndrom bolesti, rinorea).

Kontraindikace

Společné pro obě lékové formy:

přecitlivělost na kteroukoli složku;

výraznou aterosklerózu koronárních tepen;

žaludeční vřed a duodenální vřed;

onemocnění pankreatu;

potíže s močením s adenomem prostaty;

nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;

těžké onemocnění jater, ledvin, srdce, močového měchýře;

onemocnění krevního systému;

Navíc pro kapsle:

děti do 12 let.

Navíc pro pozastavení:

děti do 6 let.

Pečlivě: vrozená hyperbilirubinémie (syndrom Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), bronchiální astma a CHOPN.

Použití v průběhu březosti a laktace

Coldact ® Flu Plus se nedoporučuje používat během těhotenství a kojení.

Vedlejší účinky

Zvýšený krevní tlak, tachykardie, ospalost, poruchy spánku, závratě, podrážděnost, suché sliznice, mydriáza, paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak, zhoršení chuti k jídlu, nevolnost, bolest v epigastriu, anémie; velmi vzácně - retence moči, alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém), vzácně anémie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza; dlouhodobé podávání ve vysokých dávkách může mít hepatotoxický a nefrotoxický účinek.

Interakce

Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje se současným jmenováním barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Zvyšuje účinky sedativních léků, etanolu, inhibitorů monoaminooxidázy.

Antidepresiva, fenothiazinové deriváty, antiparkinsonika a antipsychotika zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

GCS zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Chlorfenamin současně s furazolidonem může vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperpyrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschuyu aktivitu fenylefrinu.

Dávkování a podávání

Dospělí a děti od 12 let 1 čepice. každých 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

Před použitím protřepejte.

Pro dospělé a děti od 12 let - 10 ml (2 lžičky) 3-4 krát denně, pro děti od 6 do 12 let - 5 ml (1 lžička) 3-4 krát denně.

Trvání recepce jako antipyretika - ne více než 3 dny; jako anestetikum - ne déle než 5 dnů.

Předávkování

Příznaky: způsobené paracetamolem, objevují se po užití více než 10-15 g - bledost kůže, snížená chuť k jídlu, nevolnost, zvracení, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšené PV.

Léčba: výplach žaludku během prvních 6 hodin, podávání dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu po dobu 8–9 hodin po předávkování a N-acetylcystein po dobu 12 hodin.

V případě náhodného předávkování byste se měli neprodleně poradit s lékařem, bez ohledu na to, zda se u Vás vyskytly příznaky předávkování nebo ne.

Zvláštní pokyny

Bez indikace lékaře by tento lék neměl být používán u pacientů léčených jinými léky, zejména inhibitory MAO. Pokud je i přes užívání léku onemocnění doprovázeno pokračující horečkou nebo opakovanou horečkou, měli byste se poradit s lékařem. Nelze užívat s alkoholem a kombinovat s jinými léky obsahujícími paracetamol. Při aplikaci Coldact® Flu Plus je nežádoucí používat hypnotika, trankvilizéry a další psychotropní léky.

Naruší provádění laboratorních testů při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě.

V případě dlouhodobé léčby jsou sledovány ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Během doby léčby je nutné zdržet se řízení vozidel a praktikování potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Podmínky skladování léku Coldact ® Flu Plus

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti Coldact ® Flu Plus

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Coldact Flu Plus

Popis k 04.06.2014

  • Latinský název: Coldact Flu Plus
  • ATC kód: N02BE51
  • Účinná látka: Paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin (paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin)
  • Výrobce: Natco Pharma (Indie)

Složení Coldactu

Složení léčiva Koldakt zahrnuje účinné látky hydrochlorid fenylpropanolaminu - 0,5 g + chlorfeniramin maleát - 0,08 g a další látky, které tvoří želatinový obal.

Jako součást kapslí Coldact Flu Plus s účinnými látkami: paracetamol - 0,2 g; chlorfenamin maleát, 8 mg; fenylefrin hydrochlorid - 25 mg a excipienty (hypromelóza, MCC, mastek, ethylcelulóza, povidon, diethylftalát, isopropanol, barviva, sacharóza, voda, disiřičitan sodný, škrobový sirup, disodná sůl edetátu, cukerná drť).

Suspenze Flu Plus obsahuje účinné látky: chlorfenfenaminát, 2 mg; paracetamol - 0,125 g; Fenylefrin hydrochlorid - 5 mg + sodná sůl karmelózy, propylparahydroxybenzoát, disodná sůl edetátu, methylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, chlorid sodný, MCC, glycerin, sacharóza, xantinová guma, oxid křemičitý, ochucovadla, polysorbát 20, citrát sodný, aspirant atd.

Formulář vydání

Coldact se vyrábí v kapslích s prodlouženým účinkem v želatinovém obalu, balení po 10 kusech.

Coldact Plus Plus - ve dvou formách:

  • kapsle ve skořápce želatiny, poločervené, poloprůhledné, uvnitř - žluté, červené a bílé pelety, v balení po 10-100 kusech;
  • suspenze pro vnitřní použití, viskózní, oranžová, se specifickou vůní, v lahvičce o objemu 60 ml.

Farmakologický účinek

Antihistaminický účinek, omezuje krevní cévy. Antikonkurenční.

Flu Plus má také antipyretické a analgetické účinky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Chlorfeniramin, který je součástí tablet Coldact a Coldact Plus, je nejúčinnějším antihistaminikem, který snižuje účinek na receptory H1. Má také mírný sedativní a antimuskarinový účinek. Látka má schopnost snížit propustnost slizničních buněk v nose, čímž se sníží nepříjemné symptomy (svědění a otok).

Proces interakce s krevní plazmou je pomalý. Maximální koncentrace je po 2-6 hodinách metabolizována v těle. Malá část je však vylučována ledvinami.

Další aktivní složka - fenylpropanolamin je sympatomimetikum. Ovlivňuje alfa-adrenergní receptory, ale v menší míře než například efedrin. Má vazokonstrikční, anti-edémový účinek na sliznici nosu a vedlejších nosních dutin.

Dosáhne maximální koncentrace již během 2 hodin. Odběr se provádí ledvinami.

Paracetamol snižuje tělesnou teplotu a zmírňuje bolest. Pomáhá eliminovat příznaky nachlazení - bolesti hlavy, bolesti v kloubech a svalech, nepohodlí v krku.

Slabě se váže na krevní bílkoviny, méně než 10%, metabolizuje se v játrech, max. Koncentrace - po 3 hodinách. K vysazení dochází močí během dne po podání.

Indikace pro použití

  • rýma (vazomotorická nebo alergická);
  • odstranění příznaků nachlazení, jako je alergizace, otok, rýma, dusný nos.

Kontraindikace

Užívání léku v kapslích se nedoporučuje pro děti do 12 let, pro lékové alergie kterékoli ze složek.

Suspenzi lze užívat u dětí od 6 let.

Flu Plus má řadu dalších kontraindikací:

Vedlejší účinky

Často ne:

  • ospalost, bolest hlavy, nadměrné podráždění a nadměrná podrážděnost;
  • hepatitida;
  • sucho v ústech, průjem, nevolnost, ztráta chuti k jídlu;
  • vysoký krevní tlak, oční problémy;
  • bolest na hrudi, dysurie;
  • bolest v epigastriu, ztráta chuti k jídlu.

Pokyny pro chlad (metoda a dávkování)

Trvání recepce a dávkování by měl předepsat lékař.

Podle návodu k použití přípravku Coldact jsou dospělým předepsány 2 tobolky denně rozděleny do dvou dávek.

Průběh léčby 1-3 (chřipka, ARVI) do 30 dnů.

Návod k použití Coldact Plus

Podle instrukcí pro Coldact Plus Plus jsou v pravidelných intervalech předávány dvě tobolky denně.

Před použitím je třeba sirup dobře protřepat.

Dospělí jmenují 30-40 ml denně, pro 3-4 dávky. Děti od 6 let - 15-20 ml, pro 3-4 dávky.

Průběh léčby obvykle nepřesáhne pět dnů.

Předávkování

Případy nejsou registrovány. Terapie - podle příznaků.

Pro formu, která zahrnuje paracetamol, jsou příznaky: nevolnost, hepatonekróza, bledost a slabost, ztráta chuti k jídlu. Obraťte se co nejdříve na lékaře a vypláchněte žaludek, injikujte dárce SH-skupin, metioninu (prvních 8 hodin) nebo N-acetylcysteinu (12 hodin).

Interakce

Používejte s opatrností v kombinaci s inhibitory MAO, tricyklickými antidepresivy, halothanem, guanethidinem, furazolidonem.

Lék není kombinován s ethanolem.

Neužívejte barbituráty, karbamazepin, zidovudin, difenin a rifampicin s paracetamolem. Účinnost fondů urikozuricheskih je snížena.

Coldact Flu Plus: návod k použití

Lék Koldakt Flu Plus se používá pro symptomatickou léčbu akutní respirační virové patologie. Jeho působení je způsobeno komplexním účinkem hlavních aktivních složek léčiva na tělo.

Forma uvolnění a složení

Lék Koldakt Flu Plus je k dispozici ve dvou dávkových formách - tobolkách pro perorální podání, prodlouženém účinku a sirupu pro orální (perorální) podání. Složení léčiva zahrnuje několik aktivních složek:

  • Chlorfenamin maleát - 8 mg v 1 tobolce nebo 2 mg v 5 ml perorální suspenze.
  • Fenylefrin hydrochlorid - 25 mg v 1 tobolce nebo 5 mg v 5 ml suspenze.
  • Paracetamol - 200 mg na tobolku nebo 125 mg v 5 ml suspenze.

Kapsle Koldakt Flu Plus mají pevnou konzistenci a červené víko, jsou baleny v blistru po 10 kusech, kartonová krabice obsahuje 1 nebo 10 blistrů a návod k použití přípravku. Suspenze má oranžovou barvu a charakteristický zápach, je obsažena v 60 ml lahvičce. Balení obsahuje jednu lahvičku, odměrnou lžičku a návod k použití léku.

Farmakologický účinek

Klinický a terapeutický účinek přípravku Coldact Flu Plus je realizován díky komplexnímu účinku jeho účinných látek:

  • Chlorfenamin - má antialergický, antihistaminický účinek, snižuje intenzitu slzení, svědění, pálení očí a nosu.
  • Paracetamol je zástupcem farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, má antipyretický a analgetický účinek, snižuje závažnost bolestí hlavy, svalových, kloubních bolestí, snižuje projevy horečky.
  • Fenylefrin má vazokonstrikční účinek - snižuje otok a hyperémii sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin.

Po požití, bez ohledu na dávkovači formu, jsou účinné složky rychle absorbovány ze střevního lumen do systémového oběhu. Jsou téměř rovnoměrně rozloženy v tkáních těla. Jsou metabolizovány v játrech za vzniku neaktivních degradačních produktů, které jsou převážně vylučovány močí. Poločas (doba, během které se polovina celé dávky léku vylučuje z těla) je o něco vyšší u dávkové formy kapsle Koldact Flu Plus pro orální podání.

Indikace pro použití

Tablety nebo suspenze Koldakt Flu Plus jsou indikovány pro symptomatickou léčbu (léčbu zaměřenou na snížení intenzity projevů patologického procesu) akutní respirační virové patologie s projevy ve formě bolesti hlavy, horečky, otoků sliznic horních cest dýchacích a dutin, výtok z nosu sliznice z nosu).

Kontraindikace

Příjem tobolek nebo suspenzí Coldact Flu Plus je kontraindikován v řadě patologických a fyziologických stavů lidského těla, mezi které patří:

  • Individuální nesnášenlivost na kteroukoli složku léčiva.
  • Výrazná ateroskleróza (tvorba aterosklerotických plaků v důsledku ukládání cholesterolu ve stěnách tepen).
  • Arteriální hypertenze - zvýšení hladiny systémového arteriálního tlaku.
  • Glaukom s uzavřeným úhlem - zvýšený nitrooční tlak.
  • Diabetes mellitus - porušení metabolismu sacharidů v těle, ve kterém dochází ke zvýšení hladin glukózy v krvi.
  • Peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku s tvorbou defektu sliznice a vysoká pravděpodobnost vzniku gastrointestinálního krvácení.
  • Nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza v těle, který porušuje vlastnosti buněčné membrány červených krvinek.
  • Obtížné močení, které je výsledkem adenomu prostaty.
  • Patologie slinivky břišní.
  • Tyreotoxikóza - signifikantní zvýšení funkční aktivity štítné žlázy.
  • Patologie krevního systému.
  • Závažné patologické stavy jater, srdce, ledvin a močového měchýře.
  • Těhotenství kdykoliv v průběhu a kojení.
  • Děti do 12 let (pro kapsle) nebo do 6 let (pro pozastavení).

S opatrností se lék používá pro vrozenou hyperbilirubinemii (zvýšený bilirubin v krvi), chronickou obstrukční patologii průdušek nebo bronchiální astma (specifický alergický zánět průdušek se záchvaty).

Dávkování a podávání

Tobolky a suspenze Coldact Plus Plus se užívají perorálně, suspenze se před použitím protřepe. Kapsle přijímají dospělí i děti starší 12 let, 1 kus každých 12 hodin. Dávkování suspenze pro dospělé a děti nad 12 let je 10 ml (2 čajové lžičky) 3-4krát denně, pro děti ve věku od 6 do 12 let - 5 ml (1 čajová lžička) 3-4krát denně. Trvání léku se pohybuje od 3 (pokles teploty) do 5 (snížení závažnosti bolesti) dnů.

Vedlejší účinky

Příjem kapslí nebo suspenze Coldact Flu Plus může vést k rozvoji nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů:

  • Trávicí systém - ztráta chuti k jídlu, nevolnost, bolest žaludku.
  • Nervový systém - závratě, poruchy spánku ve formě nespavosti, podrážděnosti.
  • Smyslové orgány - mydriáza (rozšířené žáky), ubytovací paréza (porušení svalové kontrakce, která reguluje zakřivení oční čočky), zvýšený nitrooční tlak.
  • Kardiovaskulární systém - tachykardie (zvýšená tepová frekvence), zvýšené hladiny systémového krevního tlaku.
  • Krevní a červená kostní dřeň - anémie (anémie), trombocytopenie (snížení počtu krevních destiček na jednotku objemu krve), leukopenie (snížení počtu leukocytů v krvi).

S rozvojem projevů nežádoucích účinků užívajících lék by mělo být zastaveno a poraďte se s lékařem.

Zvláštní pokyny

Než začnete užívat tablety nebo suspenze přípravku Koldakt Flu Plus, měli byste si pozorně přečíst návod na užívání léku, měli byste věnovat pozornost konkrétním pokynům, které se týkají užívání tohoto léku, mezi které patří:

  • Aktivní složky léčiva mohou interagovat s léky jiných farmakologických skupin, takže pokud jsou užívány, měli byste být upozorněni lékařem.
  • Společné užívání léčiva s barbituráty může vést k rozvoji selhání jater.
  • Při použití kapslí nebo suspenzí Captact Flu Plus je třeba se vyhnout paralelní aplikaci hypnotik a trankvilizérů.
  • Lék může zkreslit výsledky laboratorních studií hladin glukózy v krvi, kyseliny močové v plazmě.
  • Při dlouhodobém užívání léčiva je nezbytné provádět laboratorní sledování funkční aktivity jater a krve.
  • Doporučuje se, aby během léčby přípravkem došlo k opuštění práce vyžadující zvýšenou funkční aktivitu mozkové kůry, rychlost psychomotorických reakcí a soustředění pozornosti.

V lékárenské síti jsou kapsle a suspenze pro požití přípravku Coldact Flu Plus vydávány bez lékařského předpisu. Máte-li dotazy nebo pochybnosti ohledně jejich příjmu, poraďte se se svým lékařem.

Předávkování

Při výrazném překročení doporučené terapeutické dávky přípravku Koldakt Flu Plus se vyvinou příznaky předávkování, které se vyznačují bolestmi břicha, bledou kůží, nevolností, zvracením, hepatonekrózou (částečná smrt jaterní tkáně). Léčba předávkování spočívá v mytí žaludku, střev, požití střevních sorbentů (aktivního uhlí). Dále se používají donorové sloučeniny SH-skupiny, N-acetylcystein a methionin, které snižují negativní účinky vysokých dávek paracetamolu.

Analogy Coldact Flu Plus

Podle účinné látky a léčebného účinku tablet a suspenze Koldakt Flu Plus jsou přípravky AntiFlu a TheraFlu přípravky.

Podmínky skladování

Tablety a suspenze suspenze Koldakt Flew Plus jsou 2 roky od data jejich výroby. Léčivo, bez ohledu na jeho dávkovou formu, musí být skladováno na suchém místě nepřístupném pro děti při teplotě vzduchu ne vyšší než + 25 ° C.

Coldact Flu Plus Cena

Průměrná cena 10 tablet Koldakt Flu Plus v lékárnách v Moskvě se pohybuje v rozmezí 136 rublů.

Studená moucha plus

Ceny v internetových lékárnách:

Koldakt flü plus - kombinovaný lék s alfa adrenomimetichesky, antihistaminiky, antikoncepční, febrifugální, zklidňující účinky, aplikovaný na symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Forma uvolnění a složení

Vyrobte následující dávkové formy Coldact Flu Plus:

  • Suspenze - oranžová, s charakteristickým zápachem (v lahvičkách po 60 ml, s dávkovací lžičkou v soupravě, v kartonové krabičce po 1 sadě);
  • Tobolky jsou želatinové pevné velikosti „0“, s průhledným tělem a červeným víčkem, uvnitř se nacházejí žluté pelety (od oranžové po červenou a bílou nebo téměř bílou) (v blistrech po 10 kusech, v krabičce po 1 nebo 10 blistrech).
  • V 5 ml suspenze: fenylefrin hydrochlorid - 5 mg, paracetamol - 125 mg, chlorfenamin maleát - 2 mg;
  • V 1 tobolce: paracetamol - 200 mg, hydrochlorid fenylefrin - 25 mg, maleát chlorfenamin - 8 mg.
  • Suspenze: mikrokrystalická celulóza (MCC), methyl-p-hydroxybenzoát, sacharinát sodný, propyl-p-hydroxybenzoát, chlorid sodný, edetát disodný, xanthanová guma, koloidní oxid křemičitý, sacharóza, citronan sodný, glycerin, sodná sůl karmelosy, kyselina citrónová, polysorbát 20, příchuť malina (502700S) ananas (503092S) a oranžový (051941CS2), barvivo žluté barvy při západu slunce, purifikovaná voda;
  • Tobolky: ethylcelulóza, mastek, disulfid sodný, hypromelóza, edetát disodný, diethylftalát, čištěná voda, povidon, MCC, isopropanol, barvivo žlutohnědé barvy, chinolinová žlutá a karmínová (Ponso 4 R), granule Non Pariel Seeds 18/22 (cukerná zrna) škrobový sirup, sacharóza).

Složení obalu kapsle: karmínové barvivo (Ponso 4R) a azorubin, želatina, methylparahydroxybenzoát, čištěná voda, propylparahydroxybenzoát.

Indikace pro použití

  • Kapsle: symptomatická léčba chřipky, nachlazení, akutních respiračních virových infekcí (rinorea, bolest a horečka);
  • Suspenze: sinusitida, febrilní syndrom u infekčních a nachlazení, rinorea (akutní a alergická rýma).

Kontraindikace

Tablety a suspenze - přecitlivělost na účinné látky a pomocné složky tvořící léčivo.

  • Dětský věk do 12 let;
  • Diabetes mellitus;
  • Glaukom s uzavřeným úhlem;
  • Tyreotoxikóza;
  • Hypertenze;
  • Výrazná ateroskleróza koronárních tepen;
  • Nemoci krevního systému;
  • Peptický vřed a duodenální vřed;
  • Závažná onemocnění srdce, jater, močového měchýře, ledvin;
  • Obtížnost močení s adenomem prostaty;
  • Onemocnění slinivky břišní;
  • Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Suspenze: děti do 6 let, těhotenství, období kojení.

  • Kapsle: bronchiální astma, vrozená hyperbilirubinémie (Rotorův syndrom, Dubin-Johnson, Gilbert), chronická obstrukční plicní choroba (COPD);
  • Suspenze: hyperplazie prostaty, onemocnění krve, glaukom s uzavřeným úhlem, selhání jater a / nebo ledvin, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, vrozená hyperbilirubinémie, diabetes mellitus, arteriální hypertenze, bronchiální astma, CHOPN, tyreotoxikóza.

Příjem kapslí Coldact Plus se nedoporučuje během těhotenství a kojení.

Dávkování a podávání

Kapsle a suspenze se užívají orálně. Před použitím musí být suspenze protřepána.

Dospělí a děti starší 12 let užívají 1 tobolku jednou za 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

Dávka suspenze pro děti starší 12 let a dospělé je 2 lžičky (10 ml) 3-4 krát denně, pro děti 6-12 let - 1 lžička (5 ml) 3-4krát denně.

Trvání kapslí a suspenzí jako anestetika - ne více než 5 dnů, jako febrifuge - ne déle než 3 dny.

Vedlejší účinky

Použití suspenze Coldact Plus může způsobit následující nežádoucí účinky: t

  • Alergické reakce (angioedém, pruritus, vyrážka, kopřivka);
  • Nevolnost, bolest v epigastrické oblasti;
  • Agranulocytóza, anémie, trombocytopenie;
  • Zvýšená excitabilita, zvýšený krevní tlak (BP), mydriáza, závratě, paréza ubytování, poruchy spánku, sucho v ústech, zvýšený nitrooční tlak;
  • Retence moči

V případech dlouhodobého užívání suspenze ve velkých dávkách je pozorována aplastická anémie, hepatotoxie, methemoglobinemie, pancytopenie, hemolytická anémie, nefrotoxicita - papilární nekróza, renální kolika, intersticiální nefritida, glykosurie.

Při použití tobolek se mohou objevit následující nežádoucí účinky: t

  • Ospalost, zvýšený krevní tlak, tachykardie, závratě, zhoršený spánek, zvýšená excitabilita, paréza ubytování, ztráta chuti k jídlu, anémie, suché sliznice, zvýšený nitrooční tlak, mydriáza, bolest v epigastriu, nevolnost;
  • Velmi vzácně: alergické reakce (pruritus, vyrážka, angioedém, kopřivka), retence moči;
  • Vzácně: trombocytopenie, anémie, agranulocytóza, leukémie;
  • Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách: nefrotické a hepatotoxické účinky.

Zvláštní pokyny

V případě bolesti trvající déle než 5 dnů a hypertermie trvající déle než 3 dny se poraďte s lékařem.

U pacientů s alkoholickou hepatózou se zvyšuje riziko poškození jater.

Je třeba poznamenat, že výsledky testu Coldact Plus plus zkreslují laboratorní výsledky v kvantitativním stanovení kyseliny močové a glukózy v plazmě.

Při dlouhodobé léčbě se doporučuje sledovat funkční stav parametrů jater a periferní krve.

Bez lékařského předpisu by lék neměl být používán u pacientů, kteří podstupují léčbu jinými léky, včetně inhibitory monoaminooxidázy (MAO). V případech, kdy i přes užívání léku je onemocnění doprovázeno pokračující horečkou nebo opakovanou horečkou, doporučuje se poradit se s lékařem.

Lék nelze užívat s jinými léky, které zahrnují paracetamol, je nežádoucí - s trankvilizéry, prášky na spaní a dalšími psychotropními léky.

V průběhu léčby by pacienti, vzhledem k možnosti hepatotoxického účinku, neměli užívat ethanol. Doporučuje se také zdržet se potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Interakce s léky

Při současném užívání přípravku Coldact plus plus difeninu, barbiturátů, rifampicinu, karbamazepinu, zidovudinu a dalších induktorů jaterních mikrozomálních enzymů se zvyšuje riziko hematotoxického účinku paracetamolu.

Lék zvyšuje účinky inhibitorů MAO, etanolu a sedativních léků.

Riziko zácpy, sucho v ústech, retence moči zvyšuje fenothiazinové deriváty, antipsychotika a antiparkinsonika, antidepresiva. Glukokortikosteroidy zvyšují riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol jako součást přípravku Coldact Plus plus snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Použití chlorfenaminu v kombinaci s furazolidonem může vést k hyperrexii, agitaci, hypertenzní krizi.

Adrenomimetický účinek fenylefrinu je zvýšen tricyklickými antidepresivy. Současné užívání s halothanem zvyšuje riziko vzniku komorových arytmií.

Lék snižuje hypotenzní účinek guanethidinu (naopak zvyšuje alfa-adrenostimulyuschuyu aktivitu fenylefrinu).

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě do 25 ° C na tmavém místě, suchém a mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Coldact Flu Plus

Coldact Flu Plus: návod k použití a recenze

Latinský název: Coldact Flu Plus

Kód ATX: N02BE51

Účinná látka: Paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin (paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin)

Výrobce: Natco Pharma (Indie)

Aktualizace popisu a fotografie: 22.10.2018

Ceny v lékárnách: od 182 rublů.

Coldact Plus Plus je kombinovaný lék s antipyretickými, antihistaminiky, analgetiky, antikoncepčními a adrenomimetickými účinky. Používá se pro symptomatickou léčbu nachlazení a akutních respiračních onemocnění (ARI).

Forma uvolnění a složení

  • tobolky s prodlouženým účinkem: velikost č. 0, tvrdá želatina, s průhledným tělem a červeným víčkem; obsah - pelety téměř bílé nebo bílé, žluté a oranžové až červené barvy (10 ks v blistrech, v kartonovém svazku po 1 nebo 10 blistrech);
  • Perorální suspenze: oranžová s charakteristickým zápachem (v tmavých skleněných lahvích po 60 ml, v lepenkové krabičce, jedna lahvička s dávkovací lžičkou).

Kapsle

Účinné látky ve složení 1 kapsle: t

  • paracetamol - 200 mg;
  • hydrochlorid fenylefrinu - 25 mg;
  • chlorfenamin maleát - 8 mg.
  • excipienty: Non Pareil semena 18/22 granule (cukerná zrna: škrobový sirup, sacharóza), diethylftalát, mikrokrystalická celulóza, ethylcelulóza, hypromelóza, edetát disodný, disiřičitan sodný, povidon, mastek, isopropanol (ztrácí se během výroby), voda ztráta během výroby), barvy při západu slunce, žlutá a karmínová barviva (Ponceau 4 R);
  • složení skořápky: methylparahydroxybenzoát, želatina, propylparaben, purifikovaná voda, karmínová barviva (Ponso 4R) a azorubin.

Suspenze pro perorální podání

Účinné látky ve složení 5 ml suspenze: t

  • paracetamol - 125 mg;
  • hydrochlorid fenylefrinu - 5 mg;
  • chlorfenamin maleát - 2 mg.

Další složky: propylparabenu, citrát sodný, koloidní oxid křemičitý, edetát disodný, kyselina citronová, mikrokrystalická celulóza, sacharinát sodný, xanthanová guma, sodná sůl karmelosy, chlorid sodný, polysorbát 20, sacharóza, glycerol, methyl-p-hydroxybenzoát, čištěná voda, aroma purpurová (502700S), oranžová (051941CS2) a ananas (503092C), barvivo při západu slunce.

Farmakologické vlastnosti

Coldact Plus Plus je dlouhodobě působící lék s kombinovaným složením.

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek: snižuje vysokou tělesnou teplotu, snižuje bolestivou charakteristiku nachlazení, bolest v krku, kloubů, svalů a bolestí hlavy.

Fenylefrin má vazokonstrikční vlastnosti: snižuje hyperémii a otok sliznic dutin nosních sliznic a horních cest dýchacích.

Chlorfenamin má antialergický účinek: eliminuje svědění v nose a očích, stejně jako trhání.

Indikace pro použití

Přípravek Coldact Plus Plus se používá pro symptomatickou léčbu chřipky, nachlazení a akutních respiračních virových infekcí (k odstranění rhinorea, syndromu febrilu a bolesti).

Kontraindikace

  • thyrotoxikóza;
  • diabetes mellitus;
  • onemocnění pankreatu;
  • žaludeční vřed a duodenální vřed;
  • těžké onemocnění srdce, ledvin, jater, močového měchýře;
  • adenomy prostaty, s obtížemi močení;
  • onemocnění krevního systému;
  • nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • arteriální hypertenze;
  • výraznou aterosklerózu koronárních tepen;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • věk dětí: do 12 let - pro kapsle, do 6 let - pro pozastavení;
  • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Podle instrukcí by měl být přípravek Coldact Plus Plus používán s opatrností při chronické obstrukční plicní nemoci, bronchiálním astmatu, vrozené hyperbilirubinemii (syndrom Gilbert, Rotor a Dubin-Johnson).

Návod k použití Koldakta Flu Plus: metoda a dávkování

Přípravek Coldact Plus Plus by měl být užíván ústy. Lahvička se suspenzí musí být před každým použitím protřepána.

Kapsle pro dospělé a dospívající od 12 let jmenuj 1 ks. 2-krát denně (s 12hodinovými intervaly) po dobu 3-5 dnů.

Jednotlivé dávky léku ve formě suspenze:

  • pro dospělé a mládež od 12 let - 10 ml (2 čajové lžičky);
  • pro děti od 6 do 12 let - 5 ml (1 lžička).

Násobnost recepce - 3-4 krát denně.

Jako analgetikum je možné užívat Koldakt Flu Plus ne déle než 3 dny jako febrifuge, ne déle než 5 dní.

Vedlejší účinky

Během léčby přípravkem Coldact Plus se mohou objevit následující nežádoucí účinky: poruchy spánku, ospalost, zvýšená excitabilita, závratě, zvýšený krevní tlak, tachykardie, zvýšený nitrooční tlak, paréza ubytování, mydriáza, suché sliznice, ztráta chuti k jídlu, bolest v epigastriu, ztráta chuti k jídlu, bolest v epigastriu, deprese ; vzácně - leukopenie, trombocytopenie, agranulocytóza, anémie; velmi vzácně - alergické reakce (kopřivka, svědění, kožní vyrážka, angioedém), retence moči.

Při dlouhodobém užívání léku ve vysokých dávkách se mohou vyvinout nefrotoxické a hepatotoxické účinky.

Předávkování

V případě významného překročení doporučené dávky (více než 10 000–15 000 mg paracetamolu) se může vyvinout předávkování, které se projevuje bledou kůží, sníženou chuť k jídlu, nevolností, zvracením, zvýšenou aktivitou jaterních transamináz, hepatonekrózou, zvýšeným protrombinovým časem.

Pokud uběhne více než 6 hodin, je třeba provést výplach žaludku. Během 8–9 hodin po předávkování se zavedou dárci SH skupin a prekurzorů syntézy glutathionu (methionin) a N-acetylcystein se podává po dobu 12 hodin.

Pokud omylem obdržíte dávku, která je mnohem vyšší, než je doporučená dávka, okamžitě vyhledejte lékaře, i když nejsou žádné negativní příznaky.

Zvláštní pokyny

Cold Fly Plus může ovlivnit laboratorní výsledky (pro kvantitativní stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě).

Při dlouhodobé léčbě je nutné sledovat funkční stav jater a periferního krevního obrazu.

Během léčby je nutné upustit od užívání alkoholických nápojů.

Kromě přípravku Coldact Flu Plus byste neměli užívat další léky obsahující paracetamol, stejně jako léky na spaní, trankvilizéry nebo jiná psychotropní léčiva.

Bez lékařského předpisu je zakázáno užívat tento lék pacientům, kteří podstupují léčbu inhibitory monoaminooxidázy.

Pokud během léčby horečka přetrvává nebo se znovu zvýší tělesná teplota, poraďte se s lékařem.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Vzhledem k riziku ospalosti a (nebo) závratě během léčby se doporučuje zdržet se řízení motorových vozidel a výkonu práce vyžadující rychlé reakce a zvýšenou pozornost.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání léku je během těhotenství a laktace kontraindikováno.

Použití v dětství

Ve formě tobolek není Coldact Flu Plus předáván dětem do 12 let ve formě suspenze - do 6 let.

V případě poruchy funkce ledvin

Užívání léčiva je kontraindikováno u těžkého onemocnění ledvin.

S abnormální funkcí jater

Užívání léčiva je kontraindikováno u závažných onemocnění jater.

Interakce s léky

Coldact Plus snižuje závažnost hypotenzního účinku guanethidinu a také zvyšuje účinky inhibitorů monoaminooxidázy, ethanolu a sedativ.

Část paracetamolu snižuje účinek urikosurických léčiv.

Tricyklická antidepresiva a guanethidin zvyšují alfa-adrenostimuliruyuschuyu aktivitu fenylefrinu.

Při současném použití s ​​přípravkem Coldact Plus Plus se u následujících léků mohou vyvinout nežádoucí účinky:

  • halothan: ventrikulární arytmie;
  • fenothiazinové deriváty, antidepresiva, antipsychotika a antiparkinsonika: sucho v ústech, retence moči, zácpa;
  • glukokortikosteroidy: glaukom;
  • furazolidon: vzrušení, hypertenzní krize, hyperpyrexie;
  • rifampicin, karbamazepin, difenin, barbituráty, zidovudin a další induktory jaterních mikrozomálních enzymů: zvýšené hepatotoxické účinky paracetamolu.

Analogy

Analogy Coldact Plus Plus jsou AntiFlu, Theraflu, TheraFlu ExtraTab, Rinza, Fervex, Pharmacytron, Coldrex, Coldfri, Camflu, Grypkold, Vliv chřipky atd.

Podmínky skladování

Uchovávejte v suchém (tobolkovém) místě, které je nepřístupné dětem při teplotě okolí do 25 ° C. Suspenzi nemrzněte.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Coldact Flu Plus Recenze

Podle recenzí je Coldact Flu Plus účinným lékem, který významně zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky, zejména rychle snižuje horečku, eliminuje nazální kongesci, slzení a rinorea. Hlavní věc je začít užívat ji co nejdříve po nástupu příznaků, pak se podle mnoha případů zotavení objeví během 3-5 dnů.

Další výhodou léčiva ve formě kapslí je prodloužený účinek - až 12 hodin, takže lék musíte užívat pouze dvakrát denně, což je důležité zejména pro noční období.

Kromě toho, Coldact Flu Plus, soudě podle hodnocení, prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky. Vzácná ospalost je vzácná nežádoucí příhoda.

Cena Coldact Plus v lékárnách

Cena Coldact Plus je:

  • 140–250 rublů pro balení 10 tobolek;
  • v průměru 100 rublů za 1 láhev suspenze.

Coldact Flu Plus: ceny v internetových lékárnách

Kapsle Coldact Plus Plus 10 ks.

Studené létat plus čepice. prodloužit n10

Cold Flu Plus kapsle N10

Vzdělání: Rostov State Medical University, speciality "General Medicine".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Miliony bakterií se rodí, žijí a umírají v našich střevech. Oni mohou být viděni jen se silným zvýšením, ale jestliže oni se sešli, oni by zapadli do pravidelného šálku kávy.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

Léky na alergie ve Spojených státech utratí ročně více než 500 milionů dolarů. Myslíte si stále, že způsob, jak konečně porazit alergii, bude nalezen?

I když mužské srdce nepřekoná, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Žaludek člověka dobře zvládá cizí předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může dokonce rozpustit mince.

Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. V 19. století byla za odtržení zubů zodpovědný obyčejný holič.

Lék proti kašli "Terpinkod" je jedním z nejprodávanějších prodejců, a to nejen díky svým léčivým vlastnostem.

Čtyři plátky tmavé čokolády obsahují asi dvě stě kalorií. Takže pokud nechcete být lepší, je lepší nejíst více než dva plátky denně.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramin orgasmus.

Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

Podle statistik se v pondělí zvyšuje riziko poranění zad o 25% a riziko srdečního infarktu o 33%. Buďte opatrní.

Každý má nejen unikátní otisky prstů, ale i jazyk.

Tam jsou velmi zvědavé lékařské syndromy, například, obsedantní požití předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

Srdce je hlavním orgánem, díky čemuž je zachována životně důležitá činnost člověka. Mladí lidé mají zřídka problémy s prací srdce.

Coldact Flu Plus

Drogová instrukce

Analogy, Synonyma

Gripex Začátek: Grippomed: Combinex: Solpadein: Tamipul: Tetramol: Toffey Plus

Apap: Gripex noc: Infulgan: Milistan: Panadol: Paracetamol: Rapidol: Sedalgin-Neo

Ajikold: Amicitron: Antigrippin: Vokacept: Gripput: Gripex Aktivní: Griposan

Aurora Hot Sip: Bolaren: Grippeks Maxi: Maksikold: Rynostop: Trimol: Farmakold

Populární otázky

Koldakt Flew Plus kapsle: aplikace

Koldakt fly plus jsou kapsle s prodlouženou činností s kombinovanou strukturou. Jedinečnost léčiva je postupné rozpouštění každé granule ve střevě, takže účinek léku je prodloužen na 24 hodin. To znamená, že na jeden den lze zapomenout na chorobu, přičemž se vezme pouze jedna kapsle. Kapsle Coldakt Plus zahrnují paracetamol (snižuje horečku, zmírňuje bolesti hlavy a bolesti svalů, bolest v krku), fenylefrin (zmírňuje otoky nosní sliznice a zastavuje sekreci hlenu při běžném nachlazení) a chlorfenamin (blokuje receptory histaminu, což zajišťuje antialergický účinek). Lék je předepsán k odstranění příznaků akutních respiračních infekcí, tracheitidy, rýmy, sinusitidy, sinusitidy, alergické rýmy, pollinózy.

Analogy Coldact Plus

Analogy této drogy jsou íránský lék Anakold, použitý v horečce a katarálních nemocích zmírnit nepříjemné symptomy, se syndromem slabé bolesti a alergickými stavy dýchacích cest. Dospělí jsou předepsány dvě tablety třikrát až čtyřikrát denně po dobu 3-5 dnů. Americký lék Antiflu také obsahuje paracetamol, fenylefrin a chlorfenamin. Je možné podávat dětem od 6 let na jednu tabletu dvakrát denně a aplikovat jednu tabletu každé 4 hodiny dospělým. Teraflu extratab vyrobený ve Švýcarsku je také indikován pro zmírnění příznaků infekčních a zánětlivých onemocnění, které jsou doprovázeny horečkou, horečkou, kýcháním, kongescí nosu, bolestí svalů.

Coldact - návod k použití léku

Léky Coldact je právem považován za nejefektivnější způsob, jak se zbavit příznaků nachlazení. Lék má výrazný anti-edém, vazokonstriktor, antihistaminikum. Další výhodou nástroje je jeho relativně nízká cena. Chcete-li pochopit, co se lék skládá a jak to funguje, musíte si přečíst návod.

Složení a uvolňovací forma

Existuje několik odrůd na trhu. Jejich rozdíly jsou:

  1. Koldakt ve speciálních želatinových kapslích s prodlouženým účinkem, v balení je 10 tobolek.
  2. Coldact Flu Plus (Coldact Flu Plus) v želatinové skořápce, zpola průhledné, poločervené. Uvnitř kapsle jsou pelety červené, žluté, bílé barvy. Prostředky k prodeji v baleních s počtem kapslí 10-100 kusů.
  3. Suspenze Flu Plus pro perorální podání. Je to oranžová, viskózní kapalina. Prodává se v lahvích s objemem 60 ml.

Podle pokynů má složení každé odrůdy své rozdíly jak v účinné látce, tak v seznamu pomocných složek:

Název prostředků, formulář pro vydání

Kapsle Flu Plus

Pomocné složky: mikrokrystalická celulóza, povidon, disiřičitan sodný, hypromelóza, ethylcelulóza, isopropanol, mastek, edetát disodný, diethylftalát, škrobový sirup, drobky z cukru, sacharóza, barviva, voda

Flu Plus Suspenze

pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, edetát dvojsodná, sacharinát sodný, propylparabenu, chlorid sodný, glycerin, oxid křemičitý, methyl p-hydroxybenzoát, xanthanová guma, polysorbát 20, sacharosa, kyselina citronová, citrát sodný, aroma, voda, sodná sůl karmelózy

Coldact - antibiotikum nebo ne

Složení léků vás zajímá, zda se jedná o antibiotikum. Podle instrukcí má chlorfeniramin maleát antihistaminikum, sedativní a antialergické vlastnosti a fenylefrin vykazuje alfa-adrenomimetické působení. Jak je možno vidět z kompozice, v medikamentu nejsou žádné antibakteriální složky, takže to není antibiotikum.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Návod k použití Koldakta obsahuje informace, že se zužuje krevní cévy, má antikoncepční (kontraktilní) účinek a lék Flu Plus snižuje teplotu a zmírňuje bolest způsobenou obsahem paracetamolu. Chlorfeniramin snižuje propustnost nosní sliznice, zmírňuje svědění a otok. Látka pomalu vstupuje do plazmy, dosahuje maximální koncentrace po 2-6 hodinách, metabolizuje, vylučuje ledvinami.

Fenylefrin patří do skupiny syntetických sympatomimetik, které ve srovnání s efedrinem ovlivňují alfa adrenoreceptory slabší. Složka vykazuje anti-edémové a vazokonstrikční účinky na dutiny nosní sliznice a její sliznici. Fenylefrin dosahuje maximální koncentrace dvě hodiny po požití, vylučované ledvinami.

Podle instrukcí je paracetamol prostředkem ke snížení tělesné teploty a úlevy od bolesti, zmírňuje bolesti hlavy, bolesti kloubů a svalů, nepohodlí v krku a další projevy běžného nachlazení. Složka je špatně vázána na plazmatické proteiny (až 10%), její metabolismus probíhá v játrech, léčivo dosahuje maximální koncentrace za tři hodiny. Paracetamol se vylučuje močí denně.

Indikace pro použití

Lék je doporučován pro použití v období onemocnění dýchacích cest, jako účinný prostředek pro řešení chladu. Podle instrukcí by měl být použit pro následující příznaky a diagnózy:

  • vazomotorická rýma;
  • alergická rýma;
  • akutní rýma;
  • alergické symptomy;
  • nazální kongesce;
  • léčba rýmy;
  • studený otok;
  • akutní virové respirační infekce;
  • sinusitida;
  • chřipky.

Dávkování a podávání

Droga se užívá orálně. Jedna dávka léku - jedna tobolka, frekvence příjmu - dvakrát denně s intervalem 12 hodin. Trvání léčby stanoví lékař podle individuálních indikací. Standardní režim je:

  • akutní respirační virová onemocnění - jeden až tři dny;
  • chronická rýma - 30 dnů;
  • alergická rýma - 3-6 dnů;
  • sinusitida - 6-12 dnů.

Pokyny k léčbě léky Flu Plus zahrnují užívání dvou tobolek denně, jedenkrát denně. Před použitím protřepejte sirup. Denní dávka pro dospělé pacienty je 30-40 ml denně. Děti od 6 let - 15-20 ml. Přijetí sirupu u pacientů všech věkových skupin je rozděleno do 3-4 přístupů. Délka kurzu by neměla přesáhnout pět dnů.

Zvláštní pokyny

V průběhu léčby léky by měli být pacienti během léčby zvláště opatrní nebo odmítnout řídit. Složky léku, podle instrukcí, mohou snížit rychlost reakce, koncentraci. Je-li předepsána komplexní léčba, je třeba mít na paměti, že přípravek Coldact zvyšuje účinek sedativ a prášků na spaní.

Call těhotenství

Podle instrukcí, Coldact během těhotenství nemůže být vzat, protože teoretická znalostní báze o účinných látkách neumožňuje objektivní závěr o konkrétních účincích léku na tvorbu plodu. Vzhledem k nebezpečí, že se složky léčiva v těle novorozence budou užívat během kojení, je také nemožné.

Kondakt pro děti

Dítě dostane Coldact ve formě sirupu. Děti ve věku 5-6 let mohou užívat 5 ml s intervalem 5-6 hodin. U dětí od 6 do 12 let zůstává dávkování stejné, ale interval se snižuje na 4 hodiny. Léčba by neměla trvat déle než pět dní. Od 12 let věku je povoleno používat tobolky v souladu s dávkami pro dospělé uvedenými v návodu. Jako anestetikum se používají nejdéle po dobu pěti dnů, jako antipyretika - ne více než tři.

Interakce s léky

Tablety Coldactu lze použít v kombinaci s halotanem, inhibitory monoaminooxidázy, furasolidonem, tricyklickými antidepresivy, guanethidinem, ale s opatrností vzhledem k vývoji vedlejších účinků. Nemůžete kombinovat lék s ethanolem. Současné užívání paracetamolu s barbituráty, rifampicinem, karbamazepinem, difeninem, zidovudinem a urikosuriky je kontraindikováno, protože se snižuje jejich účinnost a vyvíjejí se negativní reakce.

Vedlejší účinky

Coldact tobolky Coldact vzácně způsobuje nežádoucí účinky. Pokyny zdůrazňují následující nežádoucí účinky:

  • bolest hlavy, ospalost, podrážděnost, nadměrné vzrušení;
  • hepatotoxicita;
  • sucho v ústech, ztráta chuti k jídlu, průjem, nevolnost, zvracení, bolest břicha;
  • vysoký krevní tlak;
  • alergie;
  • nefrotoxický účinek (deprese funkce ledvin);
  • ztráta jasnosti vidění;
  • bolesti na hrudi;
  • dysurie (porucha močení).

Předávkování

Doposud nebyl zaznamenán ani jeden případ předávkování drogami. Jestliže užíváte přípravek Coldact v předávkování, může dojít ke zvýšení nežádoucích účinků eliminovaných symptomatickou léčbou. Podle pokynů vede předávkování paracetamolem k nevolnosti, bledosti, hepatonekróze, slabosti, snížené chuti k jídlu. Aby se eliminovaly příznaky, provede se výplach žaludku, injikují se dárci SH-skupin, zobrazí se příjem methioninu po dobu prvních 8 hodin a N-acetylcystein se injikuje prvních 12 hodin.

Kontraindikace

Prostředky Koldakt nelze použít při přecitlivělosti na složky. Instrukce také informují o dalších kontraindikacích pro užívání přípravku:

  • děti do 12 let - pro kapsle a 6 let - pro pozastavení;
  • ateroskleróza koronárních tepen;
  • thyrotoxikóza;
  • diabetes mellitus;
  • glaukom;
  • těžké chronické onemocnění jater, ledvin, žlučníku;
  • žaludeční vřed.

Podmínky prodeje a skladování

Coldact je lék na předpis vydaný lékařem. Podle instrukcí by měl být lék uchováván na suchém chladném místě tři (pro Coldact) nebo dva roky (pro Coldact Flu Plus).

Analogy

Nahradit lék mohou být léky se stejným účinkem a složením. Patří mezi ně:

  • Rinza - tablety s analgetickými a antipyretickými účinky; obsahují paracetamol, kofein, fenylefrin hydrochlorid, chlorfenamin maleát;
  • Angilex - sprej a roztok pro bolest v krku; účinné látky jsou hexatidin, cholin salicylát, chlorbutanol hemihydrát;
  • Aqua Maris - nosní sprej, kapky a prostředky na mytí nosu mořskou vodou;
  • Anginální - bylinný přípravek ve formě spreje a tablet, obsahující extrakty ze šalvěje, sléz, oregano, měsíčku, eukalyptu a máty;
  • Vokkacept - sirup a pastilky na bázi amylmetakrezolu, dichlorbenzylalkoholu;
  • Hexalýza je protizánětlivé činidlo na bázi biclotymolu, lysozymu, enoxolonu;
  • Hexoral - antiseptický roztok a aerosol obsahující hexatidin;
  • Coldrex - studené pilulky obsahující kofein, fenylefrin, paracetamol, terpinhydrát;
  • Theraflu - prášek proti teplu, bolesti a edému na bázi paracetamolu, hydrochloridu fenylefrinu a feniramin maleátu;
  • Pharmacytron - antipyretický granulovaný prášek, obsahující paracetamol, feniramin maleát, fenylefrin hydrochlorid, kyselinu askorbovou;
  • Fervex je analgetický prášek, jehož aktivními složkami jsou paracetamol, kyselina askorbová a feniramin maleát.

Coldact Cena

Léky Koldakt Flu Plus a Koldakt lze zakoupit v lékárnách po předložení receptu. Cena závisí na typu léků, síťové cenové politice, objemu balení. Orientační ceny drogy v lékárnách v Moskvě jsou uvedeny v tabulce: