Hruď v krku během těhotenství

Mnoho žen brzy po pozitivním těhotenském testu čelí takovému problému jako hrudníku v krku. Tento problém může začít v nejranějších termínech a pokračovat až do narození. V normální situaci by žena nevěnovala pozornost podobnému symptomu, ale v očekávání dítěte se všechny pocity zhoršují. Objeví se strach: neublíží tento stav dítěti? Zkusme pochopit důvody, které vedly ke vzniku komatu v krku.

Proč je v krku hrče?

Důvody pro takový nepříjemný pocit během těhotenství, mnoho. Zde jsou jen ty nejdůležitější:

1. Toxikóza

V prvních týdnech těhotenství může být nevolnost a zvracení doprovázeno hrudkou v krku. Zdá se, že je nahromaděný hlen, který nemůže proniknout do jícnu. Důvodem tohoto stavu je změna hladiny hormonů zodpovědných za normální vývoj těhotenství. Strach komatu v krku, když toxikóza nestojí za to, všechny nepohodlí odejdou sami blíže do druhého trimestru.

2. Infekce nosu a krku

Při nachlazení, doprovázeném nazální kongescí, může být hrtan v hrdle dalším příznakem respirační infekce. Tyto příznaky zahrnují kašel a bolest v hrtanu, které jednoznačně indikují virovou nebo bakteriální příčinu problému.

3. Mechanická poranění

Rybí kosti, kořeněná jídla, kyselé ovocné šťávy mohou způsobit poškození hrtanu. Není divu, že to způsobuje pocit komatu v krku. Když odstraní příčinu, všechno projde bez následků.

4. Alergická onemocnění

Když je edém hrtanu způsoben působením jakýchkoliv alergenů, nastávající matka zjevně pociťuje hrudku v hrdle kvůli hromadění hlenu. Důvodem této reakce může být jakákoliv exotická potrava nebo užívání některých léků. Eliminace alergenu rychle zmírňuje nepohodlí.

5. Onemocnění štítné žlázy

V tomto stavu, těhotná žena bude neustále cítit hrudku v krku, aniž by byla spojena s nachlazení, zranění nebo jiné příčiny. Po důkladném vyšetření může endokrinolog stanovit přesnou diagnózu.

6. Stres

Negativní emoce, které nenajdou cestu ven, se mohou projevit jako hrudka v krku. Mnoho žen se během těhotenství stává velmi emocionálními a citlivými. Připraveni plakat při každé příležitosti, teď a pak budou cítit hrudku v krku. Pro přesné pochopení situace byste měli naslouchat a analyzovat přesně, kdy se tyto nepříjemné pocity objeví.

7. Vegetativní dystonie

V některých případech může být hrudník v krku způsoben poruchami fungování nervového systému. Pro vegetativně-cévní dystonii je kromě komatu v krku charakteristická i široká škála stížností. Budoucí matka bude mluvit o špatném zdraví, bolesti v srdci, žaludku a dalších orgánech. Když se taková situace vyvíjí, doporučuje se konzultovat s terapeutem přesnou příčinu tohoto stavu.

Jak se vyrovnat s hrudkou v krku během těhotenství?

Především by se měly nastávající maminky sehnat a uklidnit. Samo o sobě někdo v krku nemluví o vývoji jakýchkoli nebezpečných onemocnění. Tyto nepříjemné pocity neovlivní vývoj dítěte nebo během těhotenství. V tomto případě je důležité včas zjistit příčinu a přijmout veškerá opatření k odstranění nepříjemných symptomů.

Není těžké diagnostikovat hrudku v krku spojenou se zimou. Když se objeví první příznaky, léčba by měla být zahájena, aby se odstranila nazální kongesce a bolest v krku. Při výběru léků buďte opatrní - ne všechny jsou dovoleny očekávaným matkám. Těhotným ženám se doporučuje navštívit praktického lékaře pro výběr optimálního léčebného režimu, který je pro dítě bezpečný.

Když toxikóza a cévní dystonie pomáhají zmírnit stav sedativních rostlinných přípravků: valeriány a matky. Mají uklidňující účinek, pomáhají nastávající matce zbavit se pocitu komatu v krku. Zdravý spánek a procházky na čerstvém vzduchu zmírní stres, dávají obvinění z veselí a vrátí dobrou náladu. Někdy, aby se odstranila kóma v hrdle budoucí matky, stačí mluvit se svým manželem nebo blízkým přítelem a vyjádřit vše, co se nahromadilo na srdci.

Pokud se struma způsobená patologií štítné žlázy stala příčinou kómy v krku, nastávající matka jde pod dohledem endokrinologa. Lékař volí léky, které mohou zmírnit stav a zároveň bezpečný pro dítě. Tento problém bude možné zásadně vyřešit až po narození dítěte - ne všechny léky používané k léčbě onemocnění slinivky břišní lze předepisovat během těhotenství.

Když se v krku objeví kóma, neměla by nastávající matka odložit návštěvu u lékaře. Je lepší okamžitě vyloučit vážné stavy vedoucí k takovému příznaku, než trpět nejistotou. Včasné odvolání na odborníka pomůže zbavit se nepohodlí a vrátit se k dobrému zdraví, což je tak důležité pro každou ženu v očekávání dítěte.

Vnímání kómy v krku během těhotenství

Kus v krku během těhotenství, nebo spíše jeho pocit, může nastat náhle. Ženy v postavení jsou velmi podezřelé a neklidné. Bojí se o dítě, takže se všechny problémy dostanou do srdce. Mnozí z nich jsou konfrontováni s pocitem, že někdo je v krku. Zabraňuje tiše užívat těhotenství, zejména v raných fázích. Je nemožné jíst a spát, odpočívat nebo jen chodit na své podnikání. Odborníci nedoporučují okamžitě nervózní a přemýšlet o špatné. Měla by jít na recepci do gynekologa. Bude kontrolovat a říkat, co by mohlo být příčinou takového symptomu.

Zkušenosti a stres

V raném stádiu těhotenství čelí mnoho žen morálním problémům. V těle se rodí nový život, takže se musíte vzdát starého způsobu bytí. To je nezbytné, aby nedošlo k poškození dítěte. Budoucí matka je nucena obětovat své zájmy, aby těhotenství pokračovalo správně, bez vážných porušení. Takové drastické změny mohou v důsledku toho vyvolat nervový stres a zhroucení. Je třeba se podělit o své zkušenosti s blízkými nebo s psychologem.

V některých případech se jedná o obavy během těhotenství, které způsobují pocit nepohodlí v hrtanu. V této situaci lékaři doporučují více chůze na čerstvém vzduchu, nemyslet na špatné a vyhnout se stresovým podmínkám.

Budoucí matka musí více odpočívat a být schopna relaxovat. Spánek by měl být navíc kompletní.

Hrudník v krku se objevuje jako výsledek svalového spazmu, například při polykání. Zjednodušeně řečeno, zdá se, že v hrdle je nějaký předmět, je zaseknutý. Ale ve hrtanu není nic. Tento pocit nejen vytváří nepohodlí a nepříjemnosti. Pro těhotnou ženu - to je zvláštní zážitek, zejména v nejdůležitějším období jejího života. Úroveň existence se snižuje. Často se stává, když příbuzní a příbuzní nevěnují dívce dostatek pozornosti.

Během těhotenství se mění nejen okolní okolnosti, ale i psychický stav. Chápe, že už nebude žít jako dříve. Všechno se změní po vzhledu malého muže. Takové myšlenky ve většině případů děsí ženu a naplňují ji pocity. Během těhotenství je její tělo postiženo hormony. Dívky se stávají citlivějšími a mohou z jakéhokoli důvodu hysterii. Budoucí matka vyžaduje pozornost. Často v této pozici a začít deprese. Zde, bez pomoci odborníka nemůže udělat. Pomůže to vyrovnat se s emocionálními problémy, které neustále děsí ženu.

Poruchy zažívacího ústrojí

Během těhotenství mnoho matek čelí skutečnosti, že tělo zvyšuje kyselost. To se děje na pozadí hormonálních změn. Je tu pocit, že v hrdle je knedlík. Mimo jiné se zvětší velikost dělohy, začne se vyvíjet tlak na žaludek, což se stává důsledkem toho, že se vylučuje více trávicí šťávy. Vystupuje do hrdla a vytváří tak pocit hroudy v krku. Čím vyšší tekutina stoupá v jícnu, příznaky se projevují.

Chcete-li se s takovými problémy vyrovnat, musíte přemýšlet o správné a prospěšné stravě. Například, vyloučit ze stravy tučné potraviny, kyselá zelenina a ovoce.

Je nežádoucí pít nápoje sycené oxidem uhličitým a vodu, mohou způsobit nejen pocit komatu v krku, ale i pálení žáhy. Pokud jde o drogy, pak byste s nimi měli být opatrní. Zvláště s ohledem na syntetické drogy, protože ne všechny léky mohou prospět těhotné ženě a nenarozenému dítěti.

Zánět

Dívka v pozici je konfrontována stejným způsobem jako každá jiná osoba s problémy štítné žlázy nebo lymfatických uzlin. To může být zánět měkkých tkání nebo posunutí obratlů krční oblasti. Žena před početím často nezažila žádné problémy spojené s pocitem komatu v krku. Těhotenství je však proces, který dramaticky mění život a stav těla ve všech směrech.

ORL a endokrinolog jsou schopni zjistit problém a zdroj během těhotenství. Neošetřujte sami. Profesionální odborníci pomohou nejen identifikovat nemoc, ale také určit správnou, a co je nejdůležitější, bezpečnou terapii pro matky a děti. Pokud se během výzkumných problémů nebo nemocí nenajdou, znamená to, že důvodem jsou psychologické poruchy. Toto je často případ těhotných žen, obzvláště ti kdo nést dítě poprvé.

Co když strach v krku?

Takové onemocnění nebo symptom se nesmí léčit pouze. Prevence to pomůže předcházet. Hlavní a důležitou věcí pro těhotnou ženu je zdravý a plný spánek. Večer si můžete udělat procházku, dostat čerstvý vzduch. Aby ráno vstala a spala v dobré náladě, měla by být postel pohodlná. Pro těhotnou ženu by ideální volbou bylo pevné a ploché lůžko. S ohledem na velikost polštáře, měli byste si vybrat ten, který nebude způsobovat nepohodlí obratlů v oblasti krční oblasti. Opravdu, v důsledku porušení v této oblasti, pocit komatu v krku může také se objevit.

Během těhotenství je důležité sledovat skutečnost, že žena jí. To je nezbytné nejen pro dítě, ale i pro samotnou matku. Jíst by mělo být řádně a efektivně, jíst co nejvíce ovoce, které obsahuje obrovské množství vitamínů a živin. Opusťte černý čaj ve prospěch zelené a taky kávy. Těhotná žena by se měla chránit před stresem a úzkostí, být v klidném stavu, udržovat emocionální rovnováhu.

Prevence takového symptomu jako hrudníku v krku poskytuje užitečné tipy a doporučení. Abyste se vyhnuli takovému porušení během těhotenství, musíte:

 1. Udržujte správný denní režim.
 2. Dobrý a plný spánek.
 3. Před spaním byste měli chodit a dýchat čerstvý vzduch déle.
 4. Jezte správně a racionálně.
 5. Existuje tolik ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vitamíny.
 6. Pít zdravý zelený čaj.
 7. Během celého období těhotenství se vyvarujte stresových situací, konfliktů a poruch.
 8. Ale nejdůležitější je, že nastávající matka by se měla snažit udržet v duši mír a klid.

Infekční onemocnění a nachlazení

Kus v krku je jedním ze symptomů, kdy se v těle těhotné ženy vyvíjí zánětlivý proces. Mezi vnitřním a vnějším prostředím je stanovena hranice, na které se mandle nacházejí. V lékařství se tyto orgány nazývají periferní a slouží prospěchu imunitního systému. Pokud se infekce dostane na žlázy, pak se začnou zapálit. Protože těhotná žena mění tělo, imunitní systém je slabý. Proto časté nachlazení, jako je angína nebo zánět hrdla, faryngitida. To jsou nemoci, které jsou doprovázeny pocitem komatu v krku.

Kromě toho má těhotná žena jiné příznaky:

 • Vzrůstá tělesná teplota.
 • Strach z nosu.
 • Mírně bolel v krku.
 • Je tu pocit lechtání, brnění v hrtanu. Při polykání hlenu tyto příznaky zesílí. Ale pokud pijete teplý čaj nebo jíte teplé jídlo, projdou.
 • Pravidelně se objeví suchý, slabý kašel.

Zpravidla lékaři doporučují léčbu nachlazení s výplachy. Například, vařit plevel heřmánku, ze šalvěje nebo alkálie.

Pro těhotnou ženu, angína a angína angíny jsou vážné infekce. Během tohoto období nelze léčit léky, je nutné zvolit takové metody, aby nedošlo k poškození dítěte. Kromě toho, řídit proces a předcházet komplikacím.

Symptomy těchto onemocnění jsou:

 1. Hruď v krku.
 2. Vysoká teplota
 3. Slabost v těle.
 4. Bolesti hlavy
 5. Ztráta chuti k jídlu

Léčba anginy pectoris a tonzilitidy během těhotenství by měla být přísně pod dohledem lékaře. Dále se doporučuje dodržovat jmenování a rady, včetně:

 • Držte se na lůžku.
 • Pijte co nejvíce teplé kapaliny.
 • Jíst obohacené jídlo.
 • Kloktat častěji.

Během těhotenství nemůžete předepsat vlastní léky. Léky, které mohou zmírnit stav pacienta, jsou přísně zakázány, například Strepsils nebo Septolete. Obsahují xylometazolin, takže lékař vylučuje použití těchto prostředků na léčbu nachlazení. Mnoho léků je zakázáno užívat během těhotenství, existují některé, které lze použít, ale s velkou opatrností. Většina léků obsahuje složky, které omezují krevní cévy a negativně ovlivňují celé tělo obecně. Proto se často vyskytují vedlejší reakce, které mají negativní vliv nejen na zdraví nastávající matky, ale také na vývoj dítěte.

Pokud knedlík v krku nejde 5 dnů, pak byste měli vyhledat pomoc specialisty, porodníka-gynekologa. V případě potřeby zavolejte lékaře.

Hruď v krku během těhotenství

Nepohodlí krku je příznakem, který může indikovat vývoj septického zánětu v ORL orgánech, neinfekčních a onkologických onemocněních.

Obsah článku

Kus v krku během těhotenství se nejčastěji vyskytuje na pozadí toxikózy, gastrointestinální dysfunkce, psycho-emocionálního přepětí a změn v hormonálních hladinách. V případě nepříjemných pocitů hltanu v období těhotenství byste měli vyhledat pomoc specialisty.

Ve většině případů se křečovitý syndrom v krku vyskytuje v důsledku křeče svalů hltanu. Nadměrný psycho-emocionální stres nepříznivě ovlivňuje práci autonomního nervového systému, což často vede k nepohodlí v krku. Časté recidivy symptomu jsou však dobrým důvodem pro komplexní vyšetření odborníkem.

Důvody

Přítomnost patologických změn ve stavu horních cest dýchacích je indikována obtížemi polykáním slin, konstantní bolestivostí, suchostí sliznic a pocitem cizího předmětu v krku. Kóma v krku - společná stížnost těhotných žen, která může naznačovat vývoj následujících patologií:

 • dysfunkce štítné žlázy;
 • katarální onemocnění;
 • toxikóza;
 • gastroezofageální reflux;
 • faryngeální neurózy.

Existuje mnoho provokujících faktorů, které přispívají ke vzniku nepohodlí v krku během těhotenství. Patologické změny v dýchacích cestách jsou nejčastěji způsobeny stresem, alergickými reakcemi, pálením žáhy, poškozením mechanických tkání atd. Ignorování problému může způsobit zhoršení zdraví ženy, která je plná patologického vývoje plodu.

Abychom pochopili, co přesně vyprovokovalo vznik kómy v krku, stojí za zvážení běžné příčiny jejího vzniku. Typ onemocnění můžete určit podle intenzity a trvání nepohodlí a průvodních klinických projevů.

Katarální onemocnění

Proč pociťujete nepohodlí a cizí pocit v krku v časném těhotenství? Přibližně v 87% případů se v důsledku rozvoje respiračních onemocnění vyskytuje kóma v hrdle. Časté recidivy septického zánětu horních cest dýchacích jsou spojeny se snížením reaktivity těla těhotné ženy.

Imunologové zjistili, že během období březosti začínají ženské tělo, plod a placenta produkovat specifické proteiny, které inhibují imunitní reakci na přítomnost cizího předmětu v těle. To zabraňuje odmítnutí plodu a potratu. Komplexní imunologické změny značně zvyšují riziko vzniku infekčních onemocnění.

V prvním trimeru těhotenství ženy často čelí katarálním onemocněním, které se stává hlavním důvodem vzniku nepříjemného symptomu. Pocit komatu v krku může být spojen s rozvojem následujících patologií:

Je to důležité! Pozdní zastavení zánětlivých procesů v těle může vést k patologickému vývoji fetální nervové trubice.

Zvýšení regionálních lymfatických uzlin, horečka, horečka, bolest při polykání slin, nedostatek chuti k jídlu, ospalost atd. Nejčastěji indikuje výskyt septického zánětu hrdla. Patologická flóra dýchacích orgánů může být eliminována pomocí šetřících přípravků antivirového a antibakteriálního působení.

Toxikóza

Toxikóza je patologická reakce těla na vývoj plodu v děloze nastávající matky. Příčinou intoxikace je nedostatek stopových prvků a vitaminů, které ovlivňují kaskádu biochemických reakcí. Narušení metabolických procesů vede k syntéze a hromadění agresivních metabolitů v ženské krvi, což má za následek nevolnost a zvracení.

Symptomy toxikózy nejčastěji zmizí samy o sobě blíže 12. týdnu těhotenství.

Časté nutkání stimulovat žaludeční šťávu v dýchacích cestách, což vede k podráždění sliznic hltanu. Aseptický zánět řasnatých epiteliálních tkání vede k výskytu edému, a tedy k pocitu komatu v krku. Ke snížení koncentrace toxických látek v těle může být v případě pití velkého množství tekutiny. Je tedy možné zmírnit příznaky toxémie, zabránit zvracení a podráždění sliznic ORL orgánů.

Gastroezofageální reflux

Gastroezofageální (gastroezofageální) reflux je léze distální části gastrointestinálního traktu, která je spojena s uvolňováním obsahu žaludku do horního jícnu. Během období těhotenství je pozorován nárůst intragastrického tlaku, který přispívá k rozvoji gastroezofageálního refluxu.

Kus v krku během těhotenství se nejčastěji vyskytuje na pozadí vývoje refluxní ezofagitidy.

V patogenezi onemocnění hraje klíčovou roli porušení procesu vyprazdňování tlustého střeva a snížení tónu srdečního svěrače. Těhotné ženy opakovaně zvyšují koncentraci progesteronu v těle, což stimuluje uvolnění svalové tkáně, zejména jícnového svěrače.

Vývoj dělohy přispívá ke zvýšení intraabdominálního tlaku, což má za následek vstřikování žaludeční šťávy do dýchacích cest. Agresivní kyseliny poškozují tkáně hltanu, v důsledku čehož dochází k aseptickému popálení sliznic. Vývoj refluxní ezofagitidy u žen je indikován následujícími klinickými projevy:

 • pálení žáhy;
 • suché sliznice;
 • pocit komatu v krku;
 • bolest v krku;
 • obtížné polykání;
 • neustálé říhání;
 • chronický kašel.

Prevence refluxu žaludeční šťávy v horním jícnu umožňuje prevenci zácpy.

Snížení pravděpodobnosti nepohodlí v krku může být v případě stravy. Během období těhotenství je třeba z potravy vyloučit kořeněná jídla, která dráždí sliznice horních cest dýchacích a zabraňují normálnímu pohybu střev.

Krční neuróza

Faryngeální neuróza je onemocnění, které se vyskytuje v důsledku narušení centrální nervové soustavy. Vývoj patologie je doložen porušením hltanového reflexu, lechtáním, svěděním, pocitem cizího předmětu v hrtanu apod. Narušení inervace hltanu vede k svalovým křečím a nepříjemným pocitům. Provocateurs patologických změn u těhotných žen jsou:

 • hysterie;
 • častá onemocnění hrdla;
 • konstantní napětí;
 • posunutí krčních obratlů;
 • exacerbace chronických patologií.

Zvýšená citlivost hltanových tkání je nejčastěji spojena s neurastenií, která se často vyvíjí u žen během prvního těhotenství. Křeč hrtanu, lechtání, hrudník v krku a bolest v hlavě jsou dobrými důvody pro vyhledání pomoci od neurologa. Negativní příznaky nemoci můžete eliminovat pomocí léků zaměřených na harmonizaci práce nervového systému.

Hypotyreóza

Častou příčinou kómy v krku u těhotných žen je rozvoj hypotyreózy. Onemocnění je charakterizováno hypofunkcí štítné žlázy, ve které dochází ke snížení množství hormonů štítné žlázy v krevním séru. Během období těhotenství dochází v těle k řadě nepříznivých fyziologických změn, které jsou nejčastěji spojeny s nedostatkem živin, zejména jódu.

Těhotenství přirozeně zvyšuje potřebu hormonů štítné žlázy. Z tohoto důvodu se vyvíjí těhotný nedostatek jodu. Dysfunkce štítné žlázy vede k následujícím příznakům:

 • bolest v krku a nepohodlí;
 • pocit cizího předmětu;
 • zvětšení štítné žlázy;
 • artralgie a svalová slabost;
 • otok krku a končetin;
 • nadměrná tvorba plynu;
 • častá zácpa;
 • bolesti břicha.

Během průchodu hormonální substituční terapií je možné odstranit nepříjemné pocity v krku. Pro zvýšení koncentrace hormonů štítné žlázy v těle povolte takové léky, jako je "L-tyroxin", "Eutiroks" atd. Onemocnění postupuje velmi pomalu. Aby se vyloučila pravděpodobnost vývoje patologií u nenarozeného dítěte, terapie se provádí po jeho narození.

Zneužívání hormonálních léků vede k atrofii štítné žlázy.

Kroužek v krku během těhotenství: hlavní příčiny, příznaky, léčebné metody

Často jsou těhotné ženy znepokojeny pocitem komatu v krku.

Výskyt tohoto stavu během těhotenství je ovlivněn mnoha faktory, včetně různých onemocnění.

Po stanovení příčiny patologického stavu odborník předepíše nezbytnou léčbu. Dodržování lékařských předpisů pomůže zbavit se nepohodlí a preventivních opatření, aby se jim zabránilo.

Příznaky a příčiny kómy v krku u těhotných žen

Příznaky patologického stavu jsou potíže s polykáním slin a pevných potravin, bolest v krku, pocit cizího tělesa. To může také vypadat, jako by se něco míchalo uvnitř krku nebo mačkání to.

Existuje mnoho důvodů, proč těhotné ženy cítí hrudku v krku:

 1. Toxikóza. Nejčastěji vede k patologickému stavu v prvním trimestru. V důsledku nevolnosti a zvracení je podezření na nahromaděný hlen, který je přilepený a neprochází průchody jícnu.
 2. Patologie štítné žlázy. Tento důvod určuje endokrinolog.
 3. Infekční zánětlivé procesy v krku nebo v nose. Typicky se tento jev vyskytuje u laryngitidy, angíny, faryngitidy.
 4. Vegetativní dystonie. Hrudníkové hrudky mohou naznačovat tuto patologii. Obvykle se cítí při polykání jídla.
 5. Nemoci páteře krční páteře (osteochondróza a kýla). Kromě kómatu v krku se mohou objevit příznaky jako bolest na krku, krku a snížená citlivost horních končetin.
 6. Nemoci trávicího ústrojí. Nepohodlí v hltanu je často známkou problémů se žaludkem, játry, slinivkou břišní.

Běžné faktory, které spouštějí tento patologický stav během těhotenství jsou:

 1. Konstantní napětí. V důsledku hormonálních změn se těhotné ženy stávají nesmírně citlivými, mohou plakat kvůli nedorozumění, jsou v neustálé úzkosti a starostech. To je důvod, proč stresující situace vyvolávají pocity hroudy v krku.
 2. Mechanické poškození. Vyskytuje se při jídle (rybí kosti, pikantní nebo kyselé potraviny).

Důvodem pocitu kómy v krku bude pouze odborník

Jak léčit hrudku v krku těhotných žen

Základním principem léčení hrudníku v krku je jeho příčina.

Za prvé, těhotná žena by se měla poradit s odborníkem. Po diagnóze lékař předepíše vhodnou léčbu, která pomůže zbavit se nepohodlí v krku.

Jak již bylo uvedeno, toxémie a pálení žáhy jsou běžné příčiny nepohodlí v krku během těhotenství. Bylinné přípravky jsou vhodné pro jejich eliminaci, například extrakty z valeriánu nebo mateřídoušky.

Pokud je důvodem nedostatečná štítná žláza, pak obvykle předepsat léky, které zahrnují jód. S paušální v krku v důsledku struma žlázy, těhotná žena by měla užívat léky, které pomohou zmírnit stav a nebude mít vliv na plod. Tyto léky připisuje pouze endokrinolog. Nezávislý výběr a užívání drog od strumy může způsobit nežádoucí následky.

Léčba osteochondrózy, která ovlivňuje vzhled kómy v krku, je založena na použití protizánětlivých gelů a mastí. Fyzioterapeutické procedury také pomáhají. Důležitými složkami léčby onemocnění páteře jsou masáž a fyzikální terapie.

Mezi léky na snížení zánětu v krku, vyberte ty, které nejsou kontraindikovány u těhotných žen.

Je důležité si uvědomit, že užívání léků v prvním trimestru je nežádoucí. Můžete kloktat s fyziologickým roztokem nebo odvar z léčivých bylin. V nepřítomnosti hypertermie jsou žádoucí obklady.

Doporučené vitamínové minerální komplexy pro zvýšení imunity.

Tradiční medicína pomůže tento problém vyřešit.

Pokud je příčinou kómy alergická reakce, musíte nejprve odstranit alergeny, které ji vyvolaly. Chcete-li se zbavit nepříjemných příznaků, vezměte si antihistaminika.

Pro léčbu dystonie užívejte antihypertenziva. Všechny však nejsou vyřešeny během těhotenství. Proto je lepší omezit fyzické postupy.

Pro léčbu trávicího systému je nutné dodržovat dietu a brát peníze v závislosti na diagnóze.

Mohou být použity alternativní metody medicíny. Pro léčbu některých nemocí mají své vlastní lidové prostředky.

Preventivní opatření

Abyste zabránili nepříjemným hrudkám v krku během těhotenství, měli byste dodržovat tato preventivní pravidla:

 • Řiďte se doporučeními specialisty na těhotenství.
 • Vede zdravý životní styl
 • Sport a tělesná výchova
 • Včasná léčba nachlazení, poruchy štítné žlázy, onemocnění zažívacích orgánů
 • Dodržujte hlasový režim

Také těhotné ženy se doporučuje procházky na čerstvém vzduchu, použití vitamin-minerální komplexy, dobrý spánek.

Prevenci vzniku hrudky v krku v důsledku nervových zkušeností, přestupků a emocionálního stresu by měli převzít příbuzní těhotné ženy. Jsou povinni jí poskytnout odpočinek, psychologický komfort a absenci stresových situací.

Co dělat s kómou v krku během těhotenství

Pocit bezvědomí v krku během těhotenství by měl způsobit okamžitou reakci v budoucí mámě. Tento příznak signalizuje začátek vývoje septického zánětu v horních dýchacích cestách. Také znak může symbolizovat riziko benigního nebo maligního tumoru.

Pokud lze chřipku a nachlazení vyléčit pomocí populárních receptů, pak se můžete zbavit rakoviny pouze chirurgicky. Během přenášení plodu je však léčba symptomatická, protože se může objevit hrudník v krku v důsledku změn hormonálních hladin nebo toxémie.

Příčiny kómatu v krku během těhotenství

Nepohodlí v krku při přenášení plodu je ve většině případů způsobeno svalovým spazmem v hltanu. Aby však bylo možné zjistit přesnou příčinu vzniku pocitu cizího tělesa, je nutná konzultace s lékařem.

Při zkoumání dýchacího traktu by měl být stanoven celkový klinický obraz onemocnění, intenzita a doba trvání nepohodlí.

Existuje mnoho důvodů, proč se během těhotenství cítíte v krku. Řada zánětlivých procesů, stejně jako patologické případy, které nemusí být spojeny se zvláštním postavením budoucí matky, mohou vyvolat nepříjemný symptom.

Nejčastěji se na pozadí dlouhodobého stresu vyskytuje nepříjemný příznak, alergická reakce, způsobená toxikózou nebo narušením gastrointestinálního traktu. Další příčinou patologie je psycho-emocionální přepětí, silná změna hormonálních hladin, narušené těhotenské období.

Pokud se v raných stádiích těhotenství objevila křečka v krku, není čeho se bát. Ale s často se opakujícími příznaky stojí za to podstoupit komplexní vyšetření. Profesní specialista může identifikovat přesnou příčinu zánětlivého procesu a pomoci jej eliminovat.

Porucha štítné žlázy

Dysfunkce štítné žlázy je považována za nejčastější příčinu pocitu hrudky v krku. Do dnešního dne trpí touto patologií více než tři procenta všech těhotných žen, ale nezbytná pozornost není vždy věnována této nemoci, nebo si nejsou vůbec vědomy vývoje onemocnění.

Pozdní diagnóza onemocnění je způsobena tím, že příznaky poruchy funkce štítné žlázy se projevují různými způsoby.

Štítná žláza má důležitou funkci - je nezbytná pro produkci hormonů TSH, T3 a T4. Tyto látky jsou nezbytné pro udržení životně důležitých funkcí těla. V počátečním stádiu porušení tohoto orgánu si pacient všimne vysoké tělesné teploty, nevolnosti a zvracení, porušení kontrakcí srdce, zrychleného metabolismu a hrudníku v krku.

Mezi další příznaky onemocnění patří:

 • několikanásobné zvětšení štítné žlázy;
 • rychlý úbytek hmotnosti;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • poruchy spánku;
 • průjem;
 • zvýšené pocení;
 • konstantní úzkost;
 • různé srdeční problémy;
 • krátkodobá ztráta paměti;
 • otok obličeje a krku;
 • otoky prstů a prstů na nohou;
 • slabost a únava.

Narušení štítné žlázy se může projevit formou vypadávání vlasů, změnami tónu hlasu a podobně. Není-li patologie léčena, je nastávající matka vystavena riziku dalšího rozvoje patologie a významného zhoršení pohody.

Akutní respirační infekce

Pociťování cizího předmětu může nastat, když je sliznice dýchacích cest infikována infekcemi nebo viry. Pro budoucí matku je toto onemocnění nebezpečné z důvodu jeho následků, protože chřipka nebo ARVI mohou způsobit abnormální vývoj embrya.

Riziko patologie kojence je přítomno pouze v případě, že těhotná žena ignoruje všechny příznaky a nehledá lékařskou pomoc.

Pro informaci! Při správné léčbě je možné se zbavit příznaků akutního respiračního onemocnění během pěti dnů.

Chřipku a nachlazení provázejí následující příznaky:

 • bolesti svalů;
 • bolest hlavy a chrámů;
 • vysoká tělesná teplota;
 • prodloužená rýma;
 • výtok sliznice;
 • únava a letargie;
 • pocit nevolnosti;
 • intoxikace;
 • pocit komatu v krku;
 • suchý a bolestivý kašel;
 • pocení;
 • zimnice a třes;
 • bolest v krku;
 • otoky sliznic;
 • nazální kongesce;
 • slzení.

SARS se může nakazit ve vzduchu rozptýlenými kapičkami, takže během chladného období nebo epidemií by se budoucí matka měla postarat o sebe a zabránit kontaktu s nemocnými lidmi. Také nezůstávejte v místech velkých davů a ​​nezapomeňte si udržet hygienu.

Toxikóza

Často se může v důsledku toxikózy objevit hrudka v krku. Tato podmínka je přirozená pro většinu těhotných žen v raných fázích. Důvodem vzniku nepříjemného pocitu je skutečnost, že tělo je otráveno toxiny a jinými škodlivými látkami, které vznikají během vývoje embrya.

Toxikóza během těhotenství způsobuje rozvoj mnoha příznaků. Nejčastěji těhotné ženy uvádějí narušení práce centrálního nervového systému a kardiovaskulárního systému.

Další známky jsou nutkání zvracet. V první fázi těhotenství se neprojevují až pětkrát denně, ale s rozvojem embrya může dojít k zvracení až dvacetkrát denně.

Pro informaci! Včasná toxikóza začíná v pátém týdnu těhotenství a trvá až čtrnáct týdnů.

Tato patologie může vyvolat řadu nepříjemných symptomů. Nejčastějšími faktory pro toxikózu jsou hrudky v krku, podrážděnost, zvýšené slinění, ztráta chuti k jídlu, neustálá nevolnost a zvracení, změny v chuťových pohárcích a špatný zdravotní stav.

Gastroezofageální reflux

Často těhotenství způsobuje vznik gastroezofageálního refluxu. Tato patologie je doprovázena refluxem obsahu žaludku do jícnu, což vede k výskytu mnoha příznaků.

Vzhledem k tomu, že kyselý obsah žaludku dráždí sliznici jícnu, těhotná žena si v hrdle všimne podivného komatu. K tomuto jevu dochází v důsledku přetečení žaludku a silné svalové relaxace.

Kus v krku během těhotenství po jídle se může objevit v důsledku nesprávné stravy, přejídání, závislosti na závislostech, užívání některých léků a alergické reakce na jídlo.

Zajímavé U novorozenců se gastroezofageální reflux objevuje v osmdesáti procentech případů a je považován za přirozený proces. Pálení se zastaví v devátém měsíci života.

Hlavní symptomy dysfunkce gastroezofageálního traktu jsou:

 • časté říhání;
 • kyselá chuť v ústech;
 • cítit hrudku v krku;
 • pálení žáhy;
 • porušení zákona o polykání;
 • akutní bolest v epigastrické oblasti.

Při neošetřené nebo nedostatečné léčbě mohou tyto příznaky vyvolat refluxní zánět hrdla a hltanu, akutní sinusitidu, poruchu integrity skloviny na zubech, rozvoj přetrvávajícího kašle, dušnost a dýchací potíže.

Jak léčit laryngitidu lze nalézt v tomto článku.

Krční neuróza

Nejhorší ze všeho je, když v průběhu těhotenství vznikl pocit cizího předmětu v důsledku neurózy hltanu. Tato patologie je charakterizována změnou citlivosti sliznice.

Příčinou vzniku zánětu je trvalá duševní porucha, která se může objevit na pozadí dlouhodobého stresu nebo přepětí centrálního nervového systému.

Faryngeální neuróza je doprovázena ztrátou nebo oslabením citlivosti na bolest. Pozdní zánět je doprovázen hypersenzitivitou na podněty, které ovlivňují slizniční hrdlo.

Pro informaci! Hyperestézie je považována za neurologickou periferní lézi, která je zvláště nebezpečná při nošení dítěte.

Zpracování takového procesu je založeno na výsledcích analýzy. V zánětlivém procesu je budoucí mamince podána protizánětlivá léčiva a průběh fyzioterapie.

Nezbytná léčba

Po zjištění přesných příčin pocitu cizího tělesa je nutné zjistit, co dělat s kómou v krku během těhotenství. Standardní léčba začíná komplexním vyšetřením těla budoucí matky a také sběrem anamnézy.

Pokud příčina kómy v hlenovém hrdle není spojena se stresem nebo psychickými poruchami, je předepsána následující léčba:

 1. Chcete-li se zbavit kómy v krku, způsobené alergickou reakcí, je možné s pomocí antihistaminik - Tavegil, Suprastin, Loratadin. Dávejte pozor na předepsané léky. Prostředky jako "Cetrin", "Zodak" a "Zyrtec" během období těhotenství jsou zakázány.
 2. Se studenou etymologií se můžete zbavit symptomů pomocí léků, ale lékaři doporučují léčit zánět tradičními metodami. K tomu, opláchněte hrdlo roztokem soli a sody, a inhalovat brambory.
 3. Příznaky akutního respiračního onemocnění je možné zmírnit propláchnutím nosu solným roztokem nebo hotovými přípravky, jako je Aqualor, Dolphin, No-Sal, Aqua Maris nebo Physiomer.
 4. Pokud je hrudka v krku doprovázena suchým kašlem, pak je nastávající matka předepsána „ACC“, která zkapalní sputum a usnadní odstranění hlenu.
 5. S pomocí "Miramistinu" můžete odstranit nepohodlí v krku.
 6. Pokud je zánět doprovázen vysokou tělesnou teplotou, použijte Paracetamol.
 7. Neurózu hltanu lze léčit pomocí sedativ předepsaných lékařem individuálně. Další léčba bude komplexem fyzioterapeutických postupů, včetně ionoforézy a elektroforézy.

Je to důležité! Užívání všech léků by mělo být konzultováno se svým lékařem. Pamatujte, že zbavení se problému může být pouze komplexní léčba.

Závěr

Léčba všech nemocí během těhotenství se provádí šetřícími přípravky, protože systematické prostředky mohou být nebezpečné pro vývoj plodu. Proto, aby se samo-léčit v takovém období života nestojí za to, jakékoli zhoršení zdraví může vést k nekontrolovatelným procesům.

Kus v krku během těhotenství - nebezpečný příznak nebo dočasná nepříjemnost?

Těhotenství není pro žádnou ženu snadné. Čekání na štěstí koexistuje s novými pocity, úzkostí a nepohodlí. Během těhotenství často dochází k pocitu komatu v krku. Nastávající matka má pocit, že jí něco v krku uvízlo, i když ve skutečnosti tam nic není. Svalové křeče během polykání, spojené s ostrým a neočekávaným snížením svalů hrtanu, mohou být buď příznakem vážného onemocnění nebo výsledkem zvýšené úzkosti, nevhodnou dietou. Neměli byste paniku, stav nervového systému nastávající matky výrazně ovlivňuje nenarozené dítě. Ale ignorovat křeče hrtanu je také nemožné.

Co cítí těhotná žena, když je v krku hrče

V době přenášení dítěte je celé tělo nastávající matky pod velkým tlakem, je obtížné najít pohodlné postavení těla, nepochopitelné úzkosti, vznikají nemotivované obavy. V tomto kontextu, pocit hrudky v krku během těhotenství jen zhoršuje situaci.

Symptomy ženského laryngeálního spazmu jsou popsány následovně:

 • obtížné dýchání, při kterém dochází k mírnému hluku;
 • krční svaly se napínají a způsobují bolest;
 • je těžké polykat, je tu dokonce strach z pevných potravin;
 • pocit cizího předmětu nebo kousků jídla v krku;
 • kůže se zbledne;
 • hází studeným potem.

Všechny tyto příznaky charakterizují mírný křeč. Tento stav sám o sobě zmizí během několika minut, ale stále je nutná výzva pro ošetřujícího gynekologa, zejména pokud se v těhotenství často vyskytuje hrudník v krku a křeč trvá dlouho.

Horší, pokud se křeč stane těžkým. V tomto případě jsou možné následující:

 • celotělové křeče;
 • pěna z úst;
 • ztráta vědomí

V důsledku toho je práce kardiovaskulárního systému narušena, ohrožuje se zdraví ženy a nenarozeného dítěte. Potřebujete okamžitou lékařskou pomoc!

Důležité: neohrožujte zdraví dítěte a své vlastní. Nespouštějte situaci do nebezpečného stavu. Oslovení svého lékaře včas může zachránit život.

Proč těhotné ženy mají hrudku v krku

Existuje několik důvodů pro vznik hrudky v krku během těhotenství. Některé z nich přímo souvisejí s postavením budoucí matky. Existují však příznaky, které naznačují vážnou nemoc. Samodiagnostika a předepisování léčby může být nebezpečné. Těhotné ženy jsou kategoricky kontraindikovány u mnoha léků, musíte si vybrat nástroj pouze po konzultaci s gynekologem.

Hlavní důvody, proč je u těhotných žen křeč krku:

 • toxikóza v prvních měsících těhotenství způsobuje nevolnost, někdy dosahuje zvracení, což vede k pocitu nahromadění hlenu v hrdle;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • infekční a zánětlivá onemocnění nosohltanu (laryngitida, angína, faryngitida);
 • vegetovaskulární dystonie způsobuje pocit zúžení v době polykání;
 • osteochondróza nebo kýla v krční páteři, kromě křečí, doprovázená bolestí v krku, snížená citlivost v rukou;
 • onemocnění trávicího ústrojí (žaludek, játra, slinivka).

Stresový stav při porodu je způsoben změnou hormonálního pozadí ženy. Stává se bolestně citlivou, často se vyskytují obavy a úzkosti. Žena často pláče, někdy bez jakéhokoliv viditelného důvodu. Z toho vyplývá pocit komatu v krku. V takových okamžicích žena, která nikdy nepotřebuje pozornost a péči o své blízké.

Doporučujeme zjistit, zda je možné jíst kiwi během těhotenství a jaké výhody přináší ovoce do těla.

Velmi často je těhotenství doprovázeno pálením žáhy. Rostoucí děloha vyvíjí tlak na zažívací orgány, zvyšuje se kyselost žaludku a v hrdle se objevuje pocit pálení nebo cizí předmět. Potravinové nebo lékové alergie, mechanické poškození z pevných, příliš kořeněných nebo kyselých potravin může také způsobit hrudku v krku.

Jak se vypořádat s hltanovými křečemi

Prvním krokem je hledání příčiny problému. To pomůže pouze specialistovi. Žádné tipy a rady, které by poskytli přátelé a rodina, nenahradí plnohodnotný lékařský výzkum. Čas ztracený v samoléčbě může být rozhodujícím faktorem v boji proti této nemoci.

Nervozita těhotné ženy, toxémie a pálení žáhy odstraní sedativa založená na bylinkách (valerián, matka). Tyto bylinné léky se zdají být bezpečné, ale s těhotenstvím všechno záleží. Předepsat dávkování a příjem by měl být lékař.

Ne nadbytečná může být pomoc psychologa. Žena se podvědomě obává změny svého stavu, cítí zvýšenou odpovědnost za nový život, obává se samotného procesu porodu. Konverzace s kompetentním odborníkem pomůže rozptýlit marné obavy a výsledek na čerstvém vzduchu a zdravém spánku.

Problémy se štítnou žlázou jsou léčeny léky obsahujícími jód. Endokrinolog vybere léky, které nemají vliv na plod pro těhotné ženy. Totéž platí pro léčbu strumy. Samodiagnostika a self-léčba, obzvláště pro takové vážné nemoci, moci být nebezpečný pro nenarozené dítě.

Pro osteochondrózu jsou vhodné protizánětlivé masti a gely a fyzioterapeutické procedury (masáž, terapeutická cvičení). Nesmíme ale zapomenout, že masáž krční páteře může ovlivnit krevní tlak. Proto se obraťte na masážního terapeuta a dejte mu vědět o svém stavu.

Doporučujeme znát nebezpečí skořice pro těhotné ženy.

Přečtěte si: Je kefírový alkohol nebezpečný pro těhotné ženy?

Zjistěte, co je nebezpečné v průběhu těhotenství a jak dlouho je lepší léčit.

Zánětlivá nebo infekční onemocnění často vyžadují lékařskou péči, ale mnoho léků je pro těhotné ženy nebezpečné. Můžete použít opláchnutí solí, oteplování komprese nebo bylinné čaje, infuze. Kromě toho si můžete vzít vitamíny pro udržení imunity, určené speciálně pro nastávající matky.

Pokud je hrudka v krku důsledkem alergické reakce, je nutné odstranit všechny možné alergeny a užívat antihistaminika. Ve vegetativní cévní dystonii jsou nutná antihypertenziva, ale většina z nich je kontraindikována během těhotenství, proto je rozumnější použít fyzikální postupy.

Problémy s trávicím traktem jsou upraveny pomocí stravy určené pro konkrétní onemocnění.

Je důležité si uvědomit, že v prvním trimestru těhotenství je použití jakýchkoli léků velmi nebezpečné.

Žena na sobě nový život je jako nádoba z drahých krystalů. Je také křehká a zranitelná. Každá změna stavu způsobuje úzkost, nervozitu a někdy i depresi. V této době budoucí matka skutečně potřebuje pomoc a péči od blízkých. Aby nedošlo k řešení následků, je lepší včas odstranit příčinu onemocnění. Lidé v okolí těhotné ženy by se měli postarat o její duševní a tělesné pohodlí, sundat část své každodenní pracovní zátěže, dát čas na řádný spánek, dlouhé procházky a kontrolovat včasnost návštěv gynekologa. Obecná pravda říká - všechny nemoci nervů. Ve vztahu k budoucí matce je více než spravedlivý. Samozřejmě, ne všechny nemoci závisí na stavu nervového systému, ale mnoho problémů lze vyhnout, pokud projevíte péči a pozornost budoucího dárce života v čase.

Více o mechanismu a příčinách křečí krku:

Buďte elegantní a elegantní

Hruď v krku během těhotenství

Hruď v krku během těhotenství

Pravděpodobně dochází v případě infekčního zánětlivého procesu v mandlích k hrudce v hrdle. Pět mandlí je na hranici vnitřního a vnějšího prostředí. To jsou periferní orgány lidského imunitního systému.

Bohužel, s oslabenou imunitou a silnou infekcí, zejména během těhotenství, se mandle začínají vznítit. Výsledkem je tonzilitida, bolest v krku nebo faryngitida.

Při faryngitidě u těhotných žen se kromě kómy v krku může teplota těla mírně zvýšit: na -37,5 ° C. Tato teplota se nazývá subfebril. V tomto stavu se může objevit rýma. Bolest v krku s tímto stavem je obvykle mírná. Při polykání slin může dojít k lechtání a brnění. Ale když pijete a jíst horké jídlo, tyto pocity ustoupí. Pravidelně se může objevit slabý kašel. Pro léčbu takové kómy v krku během těhotenství se doporučuje provádět oplach z odvarů heřmánku, šalvěje a alkálie.

Tonzilitida a angína jsou závažná onemocnění. Hlavním příznakem bolesti v krku je hrudka v krku. Rovněž paralelně tělo oslabuje, objevuje se bolest hlavy, ztrácí chuť k jídlu, stoupá teplota. Ošetřete těhotné ženy s bolestmi v krku pouze pod dohledem lékaře. V této situaci potřebujete odpočinek, přísné pití, obohacené jídlo a časté kloktání.

Během těhotenství, nemůžete užívat léky, které zmírňují bolest v krku, jako Septolete, Falimint a Strepsils plus, stejně jako ty léky, které zahrnují xylometazolin.

Aspirin a ibuprofen během těhotenství by měly být používány pouze s opatrností. Nemůžete užívat analgin, idometacin, ketorolac a některé další léky.

Těhotné ženy by neměly brát a reklamy, které skutečně zmírnit všechny příznaky nachlazení, jako jsou: Coldrex a teraflu. To je dáno tím, že tyto léky zahrnují vazokonstrikční složky, které působí na celý organismus. Proto, když jsou užívány, mohou se objevit nežádoucí účinky, které nepříznivě ovlivňují vývoj plodu.

Těhotné ženy by si měly uvědomit, že když se v krku objeví kóma a jiné příznaky zchlazení, které nezmizí během 4-5 dnů, měli by kontaktovat svého porodníka-gynekologa. Pokud je to nutné, je lepší zavolat lékaře doma.

Bazální teplota od A do Z

* Vážení přátelé! Ano, tohle je reklama, která se točí!

Hruď v krku

Dívky, může někdo narazit, pomoc. Mám 30-31 týdnů těhotenství, druhý den stojí za kus v krku. Ani pít, ani zabírat, ani odpouštět, nepomáhá. K lékaři za týden, ale nemůžu spát na druhou noc - co mám dělat.

Číst komentáře 14:

To by mohlo být kvůli štítné žláze.

Nebo vzhledem k vytěsnění břišních orgánů rostoucí dělohy se žaludek a jícen vytlačují nahoru. Další pocit bezvědomí v krku je s neurózou, zejména u lidí s vysokou mírou postižení. V poslední době můžete být nervózní, starat se o těhotenství, hádka s rodinou?

Nejpravděpodobněji jsou to nervy.

Nebojte se, byl jsem úplně stejný v únoru, byli posláni do endokrinologa, Laura, všechno bylo v pořádku, ukázalo se, že to jsou jen nervy))) to bylo z nervů, samo o sobě to brzy uběhlo, ale samozřejmě, pokud je vše v pořádku se štítnou žlázou

Uzi štítné žlázy udělal na podzim, všechno je v pořádku. A v poslední době se s nikým nehádala, nebyla nervózní, naprosto pozitivní emoce. V noci, dokonce valerian pil jen v případě - a žádný pozitivní účinek. Tento pocit a den neprochází... Hrůza!

Zaire, ano, rozumím vám, bylo to stejné, asi týden a půl, a pak nějakým způsobem prošel sám, ale chcete se pokusit utéct do Laury, nechat ji vypadat, ale Nov si být jistý, že je to fyziologické a brzy zmizí

Také jsem měl to samé, zasahoval jsem do hrudníku v krku, nepříjemný. Šel jsem k endokrinologovi, prošel testy, provedl ultrazvuk se štítnou žlázou, všechno bylo v pořádku. Ale v té době mě nervy mlátily, ano. Lékař mi to řekl. A pak to zmizelo, ale čas od času se to stalo.

Děkuji děvčatům, jinak jsem si už vymyslel noční můry pro sebe... Nejvíc se obávám, aby dítě nebylo zraněno - to pro něj budu tolerovat)))

Zaire je možná skrytá forma zážitků. Někde hluboko v podvědomí se zuří emoce. Pokud ORL a endokrinolog vyloučí jejich patologii, je to určitě skrytá neuróza.

Možnost, podle mého názoru dvě - neurózy a narušení štítné žlázy. Je snadné se vypořádat s prvním - pít nějaký valerián, je jí dovoleno otěhotnět. Pokud to nepomůže, je nutné vyšetřit štítnou žlázu, během těhotenství, často se „otočí a otočí“, protože potřebuje pracovat pro vás a toho chlapa nebo dívky, které máte v bříšku

Zaire A měl jsem to... nervy. Doporučili podlahu tabletky validol, aby se rozpustili ve vroucí vodě a dýchali... to pomohlo! Ale nevím, jestli to B může udělat...

Jen si to nevšímejte, Váš "motýl" může být aktivován velmi rychle, toto je podporováno těhotenstvím. Chtěl bych, po opití matkywortu alespoň pár dní (nebo jak říkají dívky, valeriány) jít do ultrazvuku štítné žlázy. Pokud je to její, bude to okamžitě jasné. Nebojte se, budete brzy porodit a budete se cítit jako zdravý člověk. Je to jen nutné dosáhnout. Vydrž.