Co komprimuje vybrat pro bronchitidu u dospělých a dětí

Účinnost obkladů, stejně jako mnoho jiných metod fyzioterapie při akutní bronchitidě, je často podceňována. Pro onemocnění dýchacích cest, lidé běží do lékárny, doufat, že koupit lék, který bude jednat okamžitě.

Nicméně, to je obklady pro bronchitidu, které mohou pomoci mnohem rychleji než léky.

Co jsou obklady

Komprese se nazývají obvaz s léčivým roztokem, který se aplikuje na místo zánětu a dostává léčivý účinek.

Existují tyto typy obvazů:

 1. Oteplování Pomáhá eliminovat otoky a urychluje resorpci infiltrace. Skládá se ze tří vrstev: teplá tkanina, plátno nebo celofán a vlna. Tento obklad se udržuje po dobu asi 6 hodin a potom se změní na suchý obvaz.
 2. Studené Zabraňuje šíření edému nebo zánětu. Za tímto účelem se látka navlhčí ve studené vodě a při zahřívání se mění (každé 2 minuty). Postup pokračuje asi hodinu.
 3. Hot. Zrychluje krevní oběh v zánětu, pomáhá zmírňovat bolest, zlepšovat metabolické procesy (například s myositidou a radiculitidou). Takový obklad také sestává ze tří vrstev, ale je aplikován na krátkou dobu a neustále se mění tak, aby se udržovala horká teplota v bolestivé oblasti.

Proč komprimuje

Pro zahřívání obkladu proti bronchitidě u dospělých se často používá roztok vodky. Hlavním účelem tohoto postupu je rozšíření krevních cév a dýchacích cest. Zvyšuje imunitní obranu v zánětlivém zaměření, usnadňuje separaci sputa a urychluje zotavení.

Vodka obklady je vhodnější než alkohol, protože působí měkčí a nespálí kůži. Dlouhodobé vystavení teplu přispívá k tomu, aby nedošlo k krátkodobému účinku, ale aby se nemoc skutečně přenesla do stadia zotavení. Tento postup zmírňuje otoky bronchiální sliznice a urychluje přirozené procesy zotavení a hojení.

Princip činnosti

Zahřívání obkladů pro bronchitidu je navrstveno na hrudi.

Proniknutí kůží, výpary tepla a alkoholu snadno proniká do dýchacích cest.

To umožňuje dosáhnout terapeutického účinku přímo v místě zánětu.

Třívrstvá konstrukce nebyla vybrána náhodně:

 1. První vrstva je tkanina, která je příjemná pro tělo (bavlna), která je nasáklá v léčebném roztoku. Blízkost léčiva k oblasti zánětu poskytuje maximální účinek.
 2. Druhá vrstva - voskový nebo voskový papír. Zabraňuje odpařování léků do vnějšího prostředí. Celý účinek léčiva nebo roztoku vodky bude tedy nasměrován pouze hluboko do kůže.
 3. Třetí vrstva je izolace. Může se skládat z tlusté vrstvy bavlny nebo vlny. Nezbytné pro udržení tepla a dlouhodobého oteplování.

Z horní strany je obklad upevněn obvazem nebo šátkem.

Pravidla pro vytápění pro bronchitidu

Obecné pravidlo pro všechny oteplovací obklady je, že musí být koordinovány se svým lékařem. I přes jednoduchost takového postupu má stále určitá omezení, která budou popsána níže.

Pokud děláte komprese pro zánět průdušek na svědectví, musíte se řídit těmito doporučeními:

 1. Kompresi lze aplikovat na hrudník a záda.
 2. Oteplování by nemělo zasahovat do oblasti srdce.
 3. Lék, zejména roztok vodky, není rozmazaný na holé kůži, ale je impregnován měkkou tkání, která je pak dobře vyždímána.
 4. Tkanina s lékem ve velikosti by měla být větší než oblast zdroje zánětu.
 5. Je velmi efektivní nechat na noc obložení na zahřívání, stačí jej dobře opravit.
 6. Druhá ochranná vrstva obvazu by měla být větší než tkanina s lékem a třetí vrstva by měla být ještě širší než druhá.

Kontraindikace

Neprovádějte procedury oteplování pro:

 1. Zvýšená teplota.
 2. Zánět kůže v místě komprese.
 3. Zápal plic, nepodporovaný léky. Příznaky bronchitidy a pneumonie u dospělých mohou být podobné, ale pneumonie nemůže být vyléčena bez antibiotik.
 4. Věk dětí do jednoho roku.

Recepty obklady pro bronchitidu doma

Komprese jsou velmi snadné, takže tento postup je ideální pro domácí použití. Nejoblíbenější jsou následující recepty:

 1. Komprese brambor. Je nutné brambory vařit (stačí jen dva kusy), připravit bramborovou kaší a zabalit do dvou kusů látky. Jedna taková taška je umístěna na hrudi, druhá - na zadní straně. Udržujte bramborový obal asi 30 minut.
 2. Medový obklad. Jeden z nejúčinnějších a nejoblíbenějších pro děti. Rozpustíme med a smícháme s lžící másla. Směs naneste na hrudník nebo zpět v oblasti zánětu. Počkejte, až se kompozice absorbuje, a zabalte dítě do teplé deky na noc. Pro dospělé může být do medového obkladu přidán hořčičný prášek, ale v tomto případě se směs udržuje po dobu 20-30 minut a promyje se. Homeopatie s bronchitidou je méně účinná než bylinné přípravky a včelí produkty.
 3. Vodka obklady. Zda je možné takový postup pro dítě udělat, je lepší se zeptat lékaře, který vyhodnotí možné riziko a potenciální přínosy. Pro dospělé se vodka ředí vodou ve stejném poměru, tkanina je impregnována a aplikována do oblasti zánětu.
 4. Česnek komprimovat. Rozdrcená česneková hlava se smísí s poraženým vejcem a výsledná směs se nanese na ubrousek. Můžete umístit ubrousky před a za hrudník. Pak jsou upevněny potravinovým obalem kolem těla a zabaleny do vlněné šály. Obvaz drží asi hodinu a pak je kůže na tomto místě potřená dětským krémem.
 5. Tvarový obklad. Teplý tvaroh je rozdělen do tří částí a každá je zabalena v kusu látky. Vak se aplikuje do oblasti zánětu po dobu 20 minut a pak se nahradí ostatní.
 6. Recept s Dimexidem. Kromě léčebného účinku samotného procesu oteplování má osoba také protizánětlivý účinek z Dimexidu. Příprava směsi 15 ml dimexidu, 15 ml vody a 10 ml novokainu 2%. Tam můžete také přidat injekční lahvičku diclofenac sodný pro zvýšení účinku Dimexidum. Navlhčete obvaz ve výsledném roztoku a udržujte ho na hrudi asi 40 minut. Doma se toto řešení snadno připravuje a bude dobrou alternativou drahých léků.
 7. Solné obvazy. Obvaz se aplikuje na hřbet roztokem soli (90 g) a teplou vodou (1 l). Suchý ručník je umístěn nahoře a pacient je oblečen v obyčejném bavlněném oblečení. Tento postup se provádí v noci. Pomáhá odstraňovat otoky průduškové sliznice a čistí je díky absorpci toxinů. Mladé matky, které nevědí, jak léčit bronchitidu během laktace, mohou tento recept bezpečně používat.

Rodiče, kteří pochybují, zda je možné komprimovat dítě s bronchitidou, by měli dávat přednost oblékání s medem. Při absenci alergie na včelí produkty bude takový postup velmi účinný a naprosto bezpečný. Stejný účinek má léčbu bronchitidy propolisem, který může být použit jak v čisté formě, tak i v obkladech.

Denní režim bronchitidy

Dodržování správného denního režimu může výrazně urychlit zotavení. Jaká další opatření lze přijmout proti bronchitidě doma? Zde je několik jednoduchých, ale důležitých doporučení:

 1. Při silném kašli musí mít pacient dostatek pití. Nedostatek tekutin ztěžuje oddělení sputa a může vést ke komplikacím.
 2. Postel a dechová cvičení pomohou rychle odstranit průdušky a zabránit šíření infekce do jiných orgánů.
 3. Pro zmírnění příznaků pomůže každodenní mokré čištění a údržba v místnosti vlhký a chladný vzduch.

Dr. Komarovsky vám řekne, co s obstrukční bronchitidou nemůžete udělat.

Lékař vám řekne, co s obstrukční bronchitidou nemůžete udělat.

Co obklady předepsané pro bronchitidu?

Komprese pro bronchitidu je spolehlivým a účinným způsobem léčby. Jejich použití spolu s lékovou terapií vede ke zlepšení celkového zdraví pacienta a rychlému zotavení.

Indikace a účinnost obkladů pro bronchitidu

Komprese je jednou z metod fyzioterapeutické léčby. Jedná se o překrytí na bolavém místě ubrousku namočeného v léčivé látce. Doma často používají různé lidové metody takové léčby.

Indikace pro použití obkladů pro bronchitidu jsou:

 • nízká tělesná teplota;
 • suchý nebo produktivní kašel;
 • nedostatek dechu nebo udušení;
 • bolest na hrudi se suchým kašlem.

Hlavním mechanismem působení zahřívaného obkladu je snížení přenosu tepla pokožky. Mezi povrchem těla a vlhkým hadříkem se vytváří vrstva, která zpožďuje odpařování. Díky této lokální teplotě kůže roste. Způsobuje dilataci krevních cév, zlepšuje prokrvení tkání, má protizánětlivé, rozptylující a analgetické účinky.

Komprese používané k léčbě bronchitidy mohou být z následujících typů:

 • Alkohol nebo vodka. U dětí musí být používány opatrně, protože alkohol se vstřebává kůží a může způsobit intoxikaci.
 • Mastná. Neměli byste používat éterické oleje pro alergickou a obstrukční bronchitidu.
 • S přírodními ingrediencemi. Takové obklady jsou vyrobeny z medu, hořčice, ředkvičky.
 • Drog. Různé masti (lékař, "hvězdička", propolis) pomáhají snižovat suchý dráždivý kašel.

Nejlepším efektem je použití obkladů ve spojení s lékovou terapií.

Na zadní straně pacienta je uloženo stlačení

Vlastnosti a pravidla postupu

Aby byla taková léčba účinná, je nutné znát metody a pravidla pro provádění tohoto postupu.

Funkce použití obkladů jsou:

 • Dostupnost Není třeba speciální nástroje, tato manipulace může být snadno provedena doma.
 • Rychlý výsledek. Zlepšení přichází po prvním mléku.
 • Jednoduchost Vše, co je nezbytné pro obklady, je v každém domě.

Obecná pravidla pro nastavení terapeutické komprese:

 1. Vezměte ubrousek nebo gázu. Použijte předem připravený přípravek.
 2. Uložte na požadovanou oblast těla. Z výše uvedeného umístěte kus plastové fólie nebo plátno tak, aby zcela zakrýval ubrousek.
 3. Pak vložte vrstvu vlny. Musí být rovnoměrně rozložena po celém povrchu.
 4. Oprava teplého šálu, šálu nebo látky. Obvaz musí být aplikován tak, aby dobře seděl na kůži, ale neinterferoval s dýcháním.
 5. V závislosti na použité látce se ponechá několik hodin nebo přes noc.
 6. Po dokončení procedury se musíte dobře umýt ve sprše.

Kůže pod obkladem by měla být předem potřena rostlinným olejem nebo krémem. To se provádí, aby se zabránilo podráždění aplikovaných prostředků.

Dimexid má lokální protizánětlivý a analgetický účinek.

Nejlepší recepty pro obaly pro dospělé

V lidovém lékařství existuje mnoho různých obkladů používaných v léčbě bronchitidy u dospělých. Nejúčinnější a nejrychlejší jsou následující recepty:

 • Lotion s dimexidem. Jedná se o lék, který má lokální protizánětlivý a analgetický účinek. Před použitím se ředí vodou v poměru 1: 3. Ubrousek se navlhčí ve výsledném roztoku, dobře se stlačí a aplikuje na zadní nebo pravou polovinu hrudníku. Z výše uvedeného naneste vrstvu polyethylenu, vaty a rány teplým šátkem. Neuchovávejte déle než 20-30 minut. Takový obklad nemůže být přeexponován, protože kůže může hořet. Jeho dobré použití při suchém kašli, tato metoda přispívá k lepšímu vypuštění sputa.
 • Vodka obklady. Kus gázy nebo složený v několika vrstvách bandáže hojně navlhčený vodkou. Naneste na kůži, naneste na vrchní část plátna a vrstvu bavlny. Dobře zabalený do teplého šálu a nahoře pokrytý přikrývkou. Tento obklad se nechá přes noc. Po jeho odstranění na tři až čtyři hodiny nemůžete jít ven.
 • Med, alkohol a slunečnicový olej. Tyto složky jsou odebírány ve stejném poměru, smíchány. Výsledná kapalina se navlhčí čistým hadříkem a vytvoří krém podle výše uvedených pravidel. Nechte až do rána. Takový obklad s medem, alkoholem a olejem je nejúčinnější při zhoršení chronické bronchitidy, dobře odstraňuje starý kašel.
 • Hořčičný prášek, med a mouka. Všechno se smíchá ve stejném poměru a vytvoří dort. Aplikuje se na kůži na zádech, položí vrstvu polyethylenu a vaty a je dobře navinut teplou látkou. Nechte to po dobu 8-10 hodin. Med musí být nejprve zahříván. Tato metoda má dobrý oteplovací účinek, ale nespálí kůži jako hořčice.
 • Esenciální oleje. Pro základnu vezměte 2-3 lžíce rostlinného oleje. K tomu se přidá několik kapek mentolu a eukalyptových olejů. Tento roztok se navlhčí ubrouskem a položí na hrudník nebo zpět. Nebo můžete tuto směs důkladně otřít do kůže. Obvaz, kompresní papír, vata se položí na vrchol a zabalí do flanelové látky. Tato metoda by neměla být použita pro alergickou bronchitidu a bronchiální astma. Esenciální páry mohou způsobit bronchospasmus.

Takové obklady se obvykle používají po dobu 7-8 dnů. Pro větší efekt je můžete měnit. Při léčbě bronchitidy kombinovanou terapií: protizánětlivé, vykašlávací léky a obklady.

Med, hořčičný prášek a mouka tvoří dort

Komprimuje při léčbě bronchitidy u dětí

Komprese pro komplexní léčbu bronchitidy se široce používají u dětí. To poskytuje hlavní úkol: snižuje bolest při suchém kašli, ředí sputum a podporuje jeho odstranění. Kontraindikace je věk do 2 let. Dítě po tomto věku už může vyrábět pomůcky a brusky.

Děti s bronchitidou se nedoporučují komprimovat přímo na kůži, je nutné na něj dát tenkou plenu. To pomáhá chránit jemnou dětskou pokožku před možnými popáleninami. Pokud dítě začne plakat nebo si stěžovat na pocit pálení při aplikaci krém, pak by měla být odstraněna a zjistit, co způsobuje úzkost. Alkohol nebo vodka se nedoporučuje pro děti do 12 let.

Pro kompresi můžete použít masku Dr. Mom.

Nejlepší komprimované recepty:

 • Brambory. Je nutné vařit několik hlíz brambor. Pak musí být rozdrcena tlakem a složena ve vaku. Balení je zabaleno do tenké pleny, umístěné na hrudi nebo na zádech, aby se zabránilo oblasti srdce. Kůže je předem namazaná dětským krémem. Nechte vychladnout. Po vyjmutí obkladu by dítě nemělo být povoleno ven na ulici, musí si ještě několik hodin lehnout pod deku.
 • Léčivé s masti Dr. Mom. Tento nástroj lze zakoupit v každé lékárně. Dobře odstraňuje příznaky zánětu, poskytuje dobrý efekt oteplování. Mast se aplikuje na obvaz nebo se přímo otírá na kůži. Z výše uvedeného uložte plátno, zahřívací vrstvu a vítr. Tento obvaz musí být uchováván až do rána.
 • Zelí s medem. Je nutné vzít několik velkých listů zelí, dobře se umýt pod tekoucí vodou. Pak porazit kladivem nebo provést řezy nožem. Top je potřísní medem. Naneste na hřbet nebo hrudník, přikryjte čistým ubrouskem a hadříkem. Položte vrstvu vaty a zabalte teplou šálu. Nechte až do rána. Zelí a med mají protizánětlivé a oteplovací účinky.
 • Solný roztok. Takový obklad s bronchitidou se používá k odstranění dýchacího traktu z nahromaděného hlenu. Sklenice soli se zahřívá v peci na 80-90 stupňů. Nalijte do látkového sáčku nebo čisté ponožky, vázané. Položte ho na záda.
 • Z vepřového tuku. Vezměte vnitřní tuk prase. Prodává se na trzích v podobě mřížky, bílé. Stoked ve vodní lázni a nalil do sklenice. Tuk, který se ochladil na pokojovou teplotu, položil na gázu a provedl obklad. Nebo si můžete otřít záda a hrudník, nahoře - vrstvu stlačeného papíru a vaty. Zakryjte teplou látkou a zakryjte dítě deku. Tento obklad je ponechán až do rána

Léčba obklady s bronchitidou v průměru strávit asi týden.

Pokud má dítě lokální kožní reakci ve formě zčervenání nebo vyrážky, neměly by být tyto vody již prováděny. V tomto případě můžete provést kompresi pouze teplou vodou.

Pokud je dítě alergické na léčivé obklady, může dát obklad jen teplou vodou.

Kontraindikace

Nelze použít k léčbě zánětů bronchitidy za následujících podmínek:

 • Zvýšená tělesná teplota nad 37,5 stupně.
 • Pustulární a alergická vyrážka na kůži.
 • Porušení integrity kůže (vředy, rány).
 • Onemocnění srdce, stav po infarktu.
 • Nádorové procesy v těle.
 • Děti do jednoho roku.
 • Individuální nesnášenlivost složek.

Pro léčbu bronchitidy mohou být obklady použity v každém věku. Snižují kašel a zmírňují celkový stav. Pokud účinek obkladu není během několika dnů, měli byste se poradit s lékařem.

Komprese s bronchitidou

Co obklady lze provést s bronchitidou

Bronchitida je onemocnění, které je důležité začít léčit co nejrychleji, přičemž se snaží zajistit, aby šlo rychleji, nebere chronickou formu a nezmění se na vážné následky.

Pacienti s akutním bronchiálním zánětem dospělých a dětí musí být pod dohledem lékaře. Pouze on může předepsat účinné léky a navrhnout, které lidové prostředky mohou být použity.

Obvykle, v nepřítomnosti kontraindikací, on doporučuje dělat obklady pro bronchitidu. Jsou velmi účinné a prakticky před očima zlepšují pohodu pacienta.

Proč komprimuje?

Komprese v chápání medicíny je obvaz několika vrstev gázy namočený v určitém léku nebo látce, která se aplikuje na bolestivé místo. Komprese pro bronchitidu jsou terapeutickým i distrakčním postupem. Doporučuje se, aby:

 • Léčivé látky a přípravky pronikly kůží, podkožní tukovou vrstvou a svalovou tkání přímo do zaníceného orgánu;
 • zlepšení krevního oběhu v průduškách a plicích;
 • urychlený buněčný metabolismus;
 • v důsledku výše popsaných mechanismů zanikl zánět průduškové sliznice;
 • uvolněné hladké svaly průdušek;
 • sputum se stává tenčí a snadněji se vybíjí;
 • kašel se uvolnil a stal se produktivním.

Důležitý argument pro výrobu obkladů pro bronchitidu je možný pouze po konzultaci s lékařem je obrovské množství kontraindikací tohoto postupu, včetně:

 • kožní záněty a dermatologické nemoci v oblasti bronchiální projekce;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • hemofilie, jiné poruchy krve;
 • endokrinní onemocnění, jako je diabetes mellitus;
 • onemocnění srdce a cév;
 • tuberkulóza;
 • onkologie.

Je možné léčit dospělé k bronchitidě s obklady pouze na základě určitých pravidel:

 1. Na bronchiální projekci - hrudník a záda, se aplikuje oteplovací bandáž s lékem nebo lidovým lékem, ale tak, aby neovlivňovala srdce a páteř.
 2. Pokud se lék nebo zahřívací směs dostane do přímého styku s pokožkou, musíte vědět, zda tyto látky nejsou alergické.
 3. Pokud se obklad aplikuje přes noc, musí být dobře upevněn tak, aby se nepohyboval. Často se používá lepicí páska.
 4. Při nošení oteplovacího obvazu by pacient neměl být vystaven teplotním změnám. Potřebuje se oblékat do přírodního, teplo zadržujícího, ale zároveň hygroskopického oblečení, které v případě potřeby absorbuje pot.

Obvykle se obaly na bronchitidu pro dospělé předepisují po dobu 3-7 dnů. Můžete začít dělat obojí od okamžiku prvních příznaků nemoci, pokud je tělesná teplota normální a po dobu 3-5 dnů, když se po užití antibiotik nebo antivirotik teplota vrátí do normálu. Můžete použít libovolný nástroj pro postup nebo střídavě několik.

Pro léčbu bronchiálního kašle a samotného bronchiálního zánětu také používají druh oteplování - balení. Rozdíl mezi těmito postupy spočívá v tom, že při ovinování za účelem zvýšení účinku procedury se topný obvaz zakryje shora plastovým obalem nebo celofánem.

Co můžete udělat pro zábaly a obklady pro zánět průdušek?

Klasické recepty obkladů, které účinně léčí bronchitidu, jsou známé již od dětství. Nejčastěji se postup ohřevu provádí pomocí:

Bramborový obklad

Díky tomu je možné ošetřit všechny, děti, dospělé i alergie díky hypoalergenním vlastnostem brambor. Je nutné věnovat pozornost pouze skutečnosti, že další komponenty obkladu jsou také hypoalergenní. Recepty pro přípravu účinné látky pro tento postup jsou mnohé.

Recept číslo 1: Směs brambor, sody a rostlinného oleje.

Pro dospělé se odebírají 3-4 brambory střední velikosti, dobře promývají a vaří 15-20 minut v uniformách. Mýtný, ale ne v homogenním stavu. Přidejte k výsledné hmotnosti 1 polévková lžíce.

lžíce rostlinného oleje a 1 polévková lžíce. lžíce sody, mix. Tvarované dorty, rozetřete je v tenkém pergamenu a 1-2 vrstvách gázy a pak aplikujte na hrudník a záda.

Expoziční doba - 20-30 minut, pokud kompresor nevychladne dříve.

Recept číslo 2. Směs brambor, medu a hořčičného prášku.

Brambory vařené stejně jako v předchozím receptu. Jen přidat k tomu není olej a soda, a 1 polévková lžíce. lžíce hořčičného prášku a medu. Rozetřete tvarované koláče ve 2 - 3 vrstvách gázy, položte je na projekci zapálených průdušek.

Číslo receptu 3. Zabalte bramborami a terpentýnem.

Brambory pro postup vaří podle schématu, přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce terpentýn a 1 polévková lžíce. lžíce medu. Koláče připevněné k zádům a hrudníku jsou pokryty polyethylenem. Pacientovi se doporučuje nosit první vrstvu bavlněného oblečení, druhá - z vlny. Doba procedury je 2 hodiny.

Medový obklad

Medové směsi mohou být také připraveny jinak. Ale musíme si uvědomit, že produkt včelařství, i když velmi užitečný, ale je to jeden z nejsilnějších alergenů. Zvláště pečlivě je třeba aplikovat na léčbu dětí.

Recept č. 1. Křída s žitnou moukou a hořčičným práškem. Základem dortů - žitné mouky, udržuje teplo lépe. Pokud tomu tak není, můžete si vzít pšenici. Cool těsto hnětené od 2 lžíce. lžíce mouky, 2 lžíce. lžíce medu a 1 polévková lžíce.

lžíce hořčičného prášku. Tři ploché koláče jsou vyrobeny z toho: dva na zádech, druhý na hrudi. Uložte je přes 1-2 vrstvy gázy.

Pokud během procedury, která trvá 20 minut, dojde k pocitu pálení, měla by být přerušena a místo obkladu by mělo být ošetřeno rostlinným olejem.

Číslo receptu 2. Medový olejový zábal. Mírně rozpuštěný med (2 lžíce. Lžíce) se smíchá se zeleninou nebo olivovým olejem (1 polévková lžíce. Lžíce). Ve směsi se impregnují tři chlopně gázy. Položte je na hrudník a záda, zakryjte lepící fólií a izolujte po dobu 40-50 minut.

Vodka obklady

To se provádí pouze pro dospělé! Děti odpařující alkohol nemohou dýchat. Pro impregnaci gázového obvazu připravte roztok vodky a vody 1: 1 nebo alkoholu a vody 1: 2. Kůže na hrudi a zádech je předem ošetřena olejem nebo medem. Dejte obvazy, přikryjte je obalem na jídlo, teplé šaty. Kompresi Vodka lze provádět 2 hodiny nebo celou noc.

Česnek komprimovat

Směs pro namáčení obvazů se vyrábí ze šťávy vylisované z 1 hlavy česneku a 1 vejce šlehaného do pěny. Obvaz se přikládá na hřbet a hrudník pod polyethylen přes noc.

Tím, že dělá obklady, pacient s bronchitidou může cítit úlevu po prvním zákroku: dušnost bude menší, bolest v hrudníku pustí, kašel zvlhčit. To však neznamená, že jiné léčby nejsou potřeba. Bez léků se bronchiální zánět vyskytuje v nejvzácnějších případech.

Doporučujeme si přečíst: Hlavní metody léčby bronchitidy u dětí

Elena Malysheva. Jak vyléčit kašel?

Co komprimuje vybrat pro bronchitidu u dospělých a dětí

Účinnost obkladů, stejně jako mnoho jiných metod fyzioterapie při akutní bronchitidě, je často podceňována. Pro onemocnění dýchacích cest, lidé běží do lékárny, doufat, že koupit lék, který bude jednat okamžitě.

Nicméně, to je obklady pro bronchitidu, které mohou pomoci mnohem rychleji než léky.

Co jsou obklady

Komprese se nazývají obvaz s léčivým roztokem, který se aplikuje na místo zánětu a dostává léčivý účinek.

Existují tyto typy obvazů:

 1. Oteplování Pomáhá eliminovat otoky a urychluje resorpci infiltrace. Skládá se ze tří vrstev: teplá tkanina, plátno nebo celofán a vlna. Tento obklad se udržuje po dobu asi 6 hodin a potom se změní na suchý obvaz.
 2. Studené Zabraňuje šíření edému nebo zánětu. Za tímto účelem se látka navlhčí ve studené vodě a při zahřívání se mění (každé 2 minuty). Postup pokračuje asi hodinu.
 3. Hot. Zrychluje krevní oběh v zánětu, pomáhá zmírňovat bolest, zlepšovat metabolické procesy (například s myositidou a radiculitidou). Takový obklad také sestává ze tří vrstev, ale je aplikován na krátkou dobu a neustále se mění tak, aby se udržovala horká teplota v bolestivé oblasti.

Pro respirační infekce, zejména bronchitidu a pneumonii, používejte hřejivé obklady.

Proč komprimuje

Pro zahřívání obkladu proti bronchitidě u dospělých se často používá roztok vodky. Účelem tohoto postupu je rozšíření cév a dýchacích cest. Zvyšuje imunitní obranu v zánětlivém zaměření, usnadňuje separaci sputa a urychluje zotavení.

Vodka obklady je vhodnější než alkohol, protože působí měkčí a nespálí kůži. Dlouhodobé vystavení teplu přispívá k tomu, aby nedošlo k krátkodobému účinku, ale aby se nemoc skutečně přenesla do stadia zotavení. Tento postup zmírňuje otoky bronchiální sliznice a urychluje přirozené procesy zotavení a hojení.

Princip činnosti

Zahřívání obkladů pro bronchitidu je navrstveno na hrudi.

Proniknutí kůží, výpary tepla a alkoholu snadno proniká do dýchacích cest.

To umožňuje dosáhnout terapeutického účinku přímo v místě zánětu.

Třívrstvá konstrukce nebyla vybrána náhodně:

 1. První vrstva je tkanina, která je příjemná pro tělo (bavlna), která je nasáklá v léčebném roztoku. Blízkost léčiva k oblasti zánětu poskytuje maximální účinek.
 2. Druhá vrstva - voskový nebo voskový papír. Zabraňuje odpařování léků do vnějšího prostředí. Celý účinek léčiva nebo roztoku vodky bude tedy nasměrován pouze hluboko do kůže.
 3. Třetí vrstva je izolace. Může se skládat z tlusté vrstvy bavlny nebo vlny. Nezbytné pro udržení tepla a dlouhodobého oteplování.

Z horní strany je obklad upevněn obvazem nebo šátkem.

Pravidla pro vytápění pro bronchitidu

Obecné pravidlo pro všechny oteplovací obklady je, že musí být koordinovány se svým lékařem. I přes jednoduchost takového postupu má stále určitá omezení, která budou popsána níže.

Pokud děláte komprese pro zánět průdušek na svědectví, musíte se řídit těmito doporučeními:

 1. Kompresi lze aplikovat na hrudník a záda.
 2. Oteplování by nemělo zasahovat do oblasti srdce.
 3. Lék, zejména roztok vodky, není rozmazaný na holé kůži, ale je impregnován měkkou tkání, která je pak dobře vyždímána.
 4. Tkanina s lékem ve velikosti by měla být větší než oblast zdroje zánětu.
 5. Je velmi efektivní nechat na noc obložení na zahřívání, stačí jej dobře opravit.
 6. Druhá ochranná vrstva obvazu by měla být větší než tkanina s lékem a třetí vrstva by měla být ještě širší než druhá.

Je to díky třívrstvému ​​designu, lék dosáhne místa zánětu a účinně působí v krbu.

Kontraindikace

Neprovádějte procedury oteplování pro:

 1. Zvýšená teplota.
 2. Zánět kůže v místě komprese.
 3. Zápal plic, nepodporovaný léky. Příznaky bronchitidy a pneumonie u dospělých mohou být podobné, ale pneumonie nemůže být vyléčena bez antibiotik.
 4. Věk dětí do jednoho roku.

Recepty obklady pro bronchitidu doma

Komprese jsou velmi snadné, takže tento postup je ideální pro domácí použití. Nejoblíbenější jsou následující recepty:

 1. Komprese brambor. Je nutné brambory vařit (stačí jen dva kusy), připravit bramborovou kaší a zabalit do dvou kusů látky. Jedna taková taška je umístěna na hrudi, druhá - na zadní straně. Udržujte bramborový obal asi 30 minut.
 2. Medový obklad. Jeden z nejúčinnějších a nejoblíbenějších pro děti. Rozpustíme med a smícháme s lžící másla. Směs naneste na hrudník nebo zpět v oblasti zánětu. Počkejte, až se kompozice absorbuje, a zabalte dítě do teplé deky na noc. Pro dospělé může být do medového obkladu přidán hořčičný prášek, ale v tomto případě se směs udržuje po dobu 20-30 minut a promyje se. Homeopatie s bronchitidou je méně účinná než bylinné přípravky a včelí produkty.
 3. Vodka obklady. Zda je možné takový postup pro dítě udělat, je lepší se zeptat lékaře, který vyhodnotí možné riziko a potenciální přínosy. Pro dospělé se vodka ředí vodou ve stejném poměru, tkanina je impregnována a aplikována do oblasti zánětu.
 4. Česnek komprimovat. Rozdrcená česneková hlava se smísí s poraženým vejcem a výsledná směs se nanese na ubrousek. Můžete umístit ubrousky před a za hrudník. Pak jsou upevněny potravinovým obalem kolem těla a zabaleny do vlněné šály. Obvaz drží asi hodinu a pak je kůže na tomto místě potřená dětským krémem.
 5. Tvarový obklad. Teplý tvaroh je rozdělen do tří částí a každá je zabalena v kusu látky. Vak se aplikuje do oblasti zánětu po dobu 20 minut a pak se nahradí ostatní.
 6. Recept s Dimexidem. Kromě léčebného účinku samotného procesu oteplování má osoba také protizánětlivý účinek z Dimexidu. Příprava směsi 15 ml dimexidu, 15 ml vody a 10 ml novokainu 2%. Tam můžete také přidat injekční lahvičku diclofenac sodný pro zvýšení účinku Dimexidum. Navlhčete obvaz ve výsledném roztoku a udržujte ho na hrudi asi 40 minut. Doma se toto řešení snadno připravuje a bude dobrou alternativou drahých léků.
 7. Solné obvazy. Obvaz se aplikuje na hřbet roztokem soli (90 g) a teplou vodou (1 l). Suchý ručník je umístěn nahoře a pacient je oblečen v obyčejném bavlněném oblečení. Tento postup se provádí v noci. Pomáhá odstraňovat otoky průduškové sliznice a čistí je díky absorpci toxinů. Mladé matky, které nevědí, jak léčit bronchitidu během laktace, mohou tento recept bezpečně používat.

Rodiče, kteří pochybují, zda je možné komprimovat dítě s bronchitidou, by měli dávat přednost oblékání s medem. Při absenci alergie na včelí produkty bude takový postup velmi účinný a naprosto bezpečný.

Stejný účinek má léčbu bronchitidy propolisem, který může být použit jak v čisté formě, tak i v obkladech.
Ohřívání kojence dítěte nelze provést, protože pokožka dítěte je citlivější a má vysokou nasákavost.

Taková bandáž může naopak poškodit a vést k intoxikaci.

Denní režim bronchitidy

Dodržování správného denního režimu může výrazně urychlit zotavení. Jaká další opatření lze přijmout proti bronchitidě doma? Zde je několik jednoduchých, ale důležitých doporučení:

 1. Při silném kašli musí mít pacient dostatek pití. Nedostatek tekutin ztěžuje oddělení sputa a může vést ke komplikacím.
 2. Postel a dechová cvičení pomohou rychle odstranit průdušky a zabránit šíření infekce do jiných orgánů.
 3. Pro zmírnění příznaků pomůže každodenní mokré čištění a údržba v místnosti vlhký a chladný vzduch.

Dr. Komarovsky vám řekne, co s obstrukční bronchitidou nemůžete udělat.

Lékař vám řekne, co s obstrukční bronchitidou nemůžete udělat.

Komprese pro bronchitidu urychlují zotavení

Bronchitida v medicíně se nazývá zánětlivý proces, který ovlivňuje sliznici stěn průdušek. Vdechovaný vzduch vstupuje do plic přes průdušky, což jsou rozsáhlé sítě trubek různých průměrů. Při bronchitidě je narušena cirkulace vzduchu. Příčinou je bronchiální edém a výskyt velkého množství hlenu.

Tato choroba je často charakterizována nesnesitelným kašlem: v počátečním stádiu, suchý a pak mokrý s hojným výtokem sputa.

Kašel je nejdůležitější ochrannou funkcí těla, kterým je vyčistit dýchací cesty. Je důležité vědět, že prospěšný je pouze mokrý kašel, který pomáhá odstraňovat sputum.

Příznaky bronchitidy, s výjimkou kašle, jsou: pocit křeče v hrdle, celková malátnost, potíže s dýcháním, sípání a horečka.

Bronchitida je docela vážné onemocnění a stupeň onemocnění musí být stanoven lékařem. Kromě toho, řada onemocnění se vyskytují pod rouškou bronchitidy a nesprávná léčba doma bez přesné diagnózy může vést k smutným následkům.

Komprese pro bronchitidu jako součást komplexní léčby

Pro léčbu bronchitidy, v závislosti na závažnosti onemocnění, je předepsána léčba léky nebo neléčivou terapií. Léčba bez použití léků zahrnuje:

 • odvar rostlin, jako je podběl, okoun, divoký rozmarýn, výtažek z anýzu ovoce, šťáva z ředkvičky černého s medem, šťáva z jitrocelu;
 • inhalace pro zkapalňování sputa pomocí sodovky a odvarů z léčivých bylin: malinové listy a máta peprná, šalvěj a podběl bylin, lipové květy a semena fenyklu a další;
 • lehká masáž hrudníku (přispívá k odlivu sputa);
 • pít dostatek tekutin k odstranění toxinů z těla a zkapalněného hlenu;
 • udržování vlhkosti a čistoty vdechovaného vzduchu: mokré čištění místnosti, nepřítomnost alergenů, které mohou způsobit podráždění dýchacích cest;
 • obklady na hrudi.

Různé obaly pro bronchitidu v kombinaci s komplexní léčbou mohou zlepšit stav pacienta. Komprese výrazně pomáhají zmírnit bronchospasmus, způsobují kašel, urychlují tvorbu a vykašlávání sputa, čímž urychlují proces hojení.

Základy komprese

Základem obkladů může být med, odvar a nálev, výtažky a šťávy z léčivých bylin, alkohol, éterické oleje. Nejpoužívanější jsou med různých odrůd, teplý rostlinný olej, ke kterému se přidávají éterické oleje, šťávy z ředkvičky, ocet, kafrový duch a změkčené vařené brambory.

Alkohol a octové obklady mají dráždivý účinek, takže je můžete krátkodobě dát. Takové obklady jsou kontraindikovány pro děti: alkohol a ocet, pronikající kůží dítěte, mohou mít toxický účinek.

Nejběžnější jsou komprese z:

 • Zlato Lžíce medu se zahřívá ve vodní lázni na 40 stupňů.
 • Aloe. List Aloe je rozdrcen na kaši a smíchán s medem v poměru 1: 1, poté se směs zahřívá ve vodní lázni na 40 stupňů.
 • Křen s rostlinným olejem. Křen se rozemele na jemném struhadle a kombinuje se s teplým slunečnicovým olejem v poměru 1: 1.
 • Zázvor. Příprava základu pro obklady jako křen s rostlinným olejem, ale poměr složek je 2: 1.
 • Brambory. Vařené 2-3 brambory, pak bramborová kaše a při teplotě ne více než 50 stupňů se používá jako obklad.

Při mokrém kašli u dětí účinný komprimovat z listů zelí. Listy zelí vyjmuté z hlavy zelí jsou uchovávány v „vodní lázni“, ochlazené na 40 stupňů a umístěny na zádech a hrudníku dítěte. Postup se opakuje po dobu tří nocí v řadě. Zelí listy dokonale "vytáhnout" sputum z průdušek.

Oteplování obkladů pro zánět průdušek může být podmíněno tím, že pacientova tělesná teplota nepřekročí 38 stupňů a netrpí endokrinními a kardiovaskulárními chorobami, diabetes mellitus nebo patologií jater.

Pokud je dítě nemocné s bronchitidou, je nutné se poradit s lékařem, aby se vyloučily alergické reakce na složky obkladu.

Jak udělat obklad

Chcete-li vytvořit obklad, potřebujete celofán (nebo pergamenový papír) a látkový ubrousek, na který bude aplikována účinná látka obkladu. Po nastavení obkladu musí být pacient přikryt teplou přikrývkou: pro co nejefektivnější průnik stimulačních a léčivých přípravků kůží je nutné dobře se potit.

Během procedury a poté, co by měla být v klidném, příjemném prostředí, nečekejte okamžitě a relaxujte. To zvyšuje terapeutický účinek obkladu.

Použití obkladů pro bronchitidu

Bronchitida je jednou z nejčastějších nemocí v období podzim-zima. Spolu s vysokou horečkou a záchvaty těžkého kašle přináší pacientovi těžké nepohodlí a bolest a vyžaduje okamžitou léčbu. Jednou z technik, které se k tomu používají, je obklad na zánět průdušek, který účinně obnovuje respirační funkce.

Princip komprese

Pro léčbu bronchitidy používejte hřejivé obklady, které se skládají z následujících prvků:

 • impregnované topným činidlem první vrstvy;
 • druhou vrstvu působící jako těsnění;
 • třetí vrstva potřebná k udržení tepla.

S bronchitidou je zánět průduškové sliznice, tělo produkuje velké množství hlenu, což je příčinou silného kašle. Po nastavení obkladu léky jdou přímo ke zdroji zánětu. To vede ke zvýšení krevního oběhu v hrudníku a ke snížení svalového spazmu, v důsledku čehož hlen zkapalňuje a snadno opouští tělo při kašli.

Charakteristiky postupu

I přes zdánlivou jednoduchost postupu je nutné jej dodržovat v souladu s řadou požadavků:

 • tkanina pro obklady by neměla být syntetická;
 • Je zakázáno vkládat obklady na oblast srdce a páteře;
 • optimální zóny pro staging jsou záda bezprostředně pod lopatkami a oblast v oblasti 2–3 mezery mezi žebry;
 • na horní část látky je umístěn větší pergamenový papír a na něj je umístěna vata;
 • poslední vrstvou je celofán, připnutý k obkladu.

Obvykle se obklad na cca 8 hodin, takže je nejlepší provést postup před spaním. Pro děti je toto období zkráceno přibližně o jeden a půl až dvakrát. Ačkoliv by měl být obklad ještě prováděn v noci, protože je velmi obtížné a nežádoucí, aby dítě bylo ještě asi 6 hodin ležet v klidu.

Kontraindikace

Před stagingem by měl být pacient přesvědčen, že nemá žádné kontraindikace, které by ho mohly donutit odmítnout zákrok. Mezi ně patří přítomnost následujících faktorů:

 • kožní záněty a nemoci (například deprivace nebo ekzémy);
 • zvýšená (více než 38 stupňů) teplota;
 • krevní nebo endokrinní onemocnění;
 • diabetes;
 • onkologická onemocnění;
 • tuberkulóza;
 • kardiovaskulárních onemocnění.

Základ komprese

Komprese při bronchitidě užívají alkohol s ohřívacím činidlem, ale nedoporučuje se dětem a pro léčbu předškoláků je naprosto zakázáno.

Kromě toho, i dospělý by měl dát alkohol komprimovat po dobu ne delší než 1-2 hodiny namísto 7–8, aby nedošlo k podráždění kůže.

Proto je postup často prováděn s použitím medu, ředkvičky černého ředkve, brambor, rostlinného oleje a dokonce i Dimexidum.

Dimexid

Lék Dimexidum, prodávaný ve formě roztoku, je protizánětlivý prostředek, který pomáhá s bronchitidou, není méně účinný než přírodní materiály.

Rychlé proniknutí do pokožky mu umožňuje ulehčit pacientovi hlavní symptomy v několika málo procedurách. Současně může být použit k léčbě dětí mladších 12 let pouze ve formě obkladů, ředěných vodou v poměru 1: 3.

Dítě v předškolním a základním školním věku je kontraindikováno k provedení zákroku s dimexidem.

U dospělých pacientů se léčivo zředí 1: 1.

A na doporučení lékaře (který by v každém případě měl být řešen, v žádném případě, aniž byste si přiřadili sami sebe), se k dimexidu přidá ještě jedna ampulka 2% novokainu a diklofenak sodný.

Doba nastavení obkladu s dimexidem, bez ohledu na věk pacienta, by neměla překročit 30–40 minut. Po zákroku musíte důkladně otřít kůži čistým ručníkem.

Recepty pro dospělé

Dospělí pacienti mohou používat širší seznam léků jako prostředek k oteplování pro obaly. Mezi ně patří například vodka a alkohol, které mohou významně pomoci při léčbě bronchitidy.

Číslo receptu 1. Pro získání léčivé látky ve stejném poměru se smísí suchá hořčice, med a mouka. Přidá se malé množství vodky nebo alkoholu a směs se předehřeje. Další je smíšený medový dort z bronchitidy, který se aplikuje na hrudník. Komprese se provádí jednou denně, dokud nedojde ke zlepšení.
Číslo receptu 2.

Další varianta kombinování medu a vodky je jednodušší než první, i když to bude vyžadovat více medu, který maže celý hřbet. Ve vodce je hadřík navlhčen a aplikován nahoře. Látka je položena na plátno, které musí být izolované - například ještě hustší materiál.

Komprese se nastaví na dobu 4 až 12 hodin.

Léčba dětí

Pro boj proti bronchitidě u dítěte se používají mírně odlišné prostředky než pro dospělého pacienta. Především proto, že obklady jsou vyráběny několik hodin a přípravky. Příčiny nepohodlí (pálení, touha po poškrábání, atd.) Látky ve složení léku mohou vést k předčasnému dokončení postupu a účinek bude snížen.

Číslo receptu 1. Med, voda a mouka v poměru 1: 2: 1 jsou hněteny do těsta tak, aby mohly být snadno navinuty do vrstvy o tloušťce asi 5 mm. Výsledná hmota je umístěna na zadní straně malého pacienta v oblasti obou plic a nahoře je pergamenový papír.

Teď je to všechno zabalené šátkem nebo ručníkem. V tomto stavu musí dítě ležet několik hodin. A pokud je vše provedeno správně, pozitivní účinek se objeví po prvním.
Číslo receptu 2.

Jeden půl litr slunečnicového oleje se zahřívá (nejlépe ve vodní lázni) na 40 stupňů, do něj se ponoří nepotřebný ručník (nový bude jednoduše zkažený) a aplikován na hrudník.

Poté následuje vrstva papíru a ohřívacího materiálu, ve kterém můžete nosit teplou starou věc, za kterou se nelíbí (například svetr). Postup se provádí v noci.

Jak léčit bronchitidu u dítěte s obklady - recepty zdravého životního stylu

Komprese s bronchitidou u dětí dávají pozoruhodný výsledek v léčbě. Pokud léčíte děti s těmito lidovými prostředky, kašel prochází již 1-3 postupy, stav dítěte se rychle zlepšuje.

Jak léčit bronchitidu u dítěte s medovým dortem
Smíchejte hořčici, med a mouku ve stejných částech, vytvořte plochý koláč. Koláč položte na dětskou hruď, přikryjte hadříkem a připevněte malým polštářem tak, aby dort nespadl. Tento dort ohřívá průdušky silnější než žlutá karta. (HLS 2001, č. 13, s. 19).

Zde je další podobný recept na domácí léčbu bronchitidy u dítěte: vzít 1 polévková lžíce. Já hořčičný prášek, mouka, med, rostlinný olej. Vše promíchejte a vložte do trouby na 5 minut. Získejte chladnou hmotu hnědé. Rozdělíme ji na polovinu, každá část se rozloží na polyethylen ve formě koláče.

Na hruď dítěte jsme dali jeden dort, druhý vzadu. Obalíme stuhu z listů, položíme na vlněnou bundu bez rukávů a dáme dítě spát. Peleta nespaluje - děti si nestěžovaly. V dopoledních hodinách odstraňte a otřete všechna místa. Po 3,5 dnech těchto procedur projde onemocnění. Tento lék pomáhá léčit i pneumonii.

(2002, č. 24, s. 18,).

Léčba bronchitidy u dítěte s ricinovým olejem
Vyléčit těžkou bronchitidu u dítěte podařilo lidový lék: mix 2 lžíce. Já ricinový olej a 1 polévková lžíce. Já terpentýn, teplý, třít dítě v nohou a nohou, a na hrudi a zádech dát obklad s tímto nástrojem, dobře zabalit a dát spát. Dítě se rychle zotavilo. (předpis HLS 2003, № 8, s. 20).

Bramborové pelety jsou populární metodou léčby bronchitidy u dítěte.
Dítě mělo těžké bronchitidy, kašlal a zalapal po dechu. Bramborová tortilla pomohla rychle zvládnout nemoc. Máma vařila 4 brambory, bušila spolu s kůrou, přidala 3 lžičky. soda, zaslepil 2 koláče, jeden si dal na hruď, druhý na zádech, zabalený do látky. Zabalené dítě.

Když se koláče vychladly, sundali je, otřeli je a dali do postele. Ráno nebyly žádné známky nemoci. Tento lidový lék na léčbu bronchitidy pomůže ještě účinněji, pokud přidáte med do brambor. (recept na zdravý životní styl 2003, číslo 15, s. 25)

Honey-vodka obklad pro léčbu bronchitidy u dítěte Namažte hrudník nemocného dítěte medem, vložte ubrousek namočený ve vodce zředěný 2-3 krát vodou, pak celofán a něco teplého.

Kravatu Kompresi lze provádět v noci, a můžete nosit po celý den, měnit ji ráno a večer. Tento nástroj je velmi efektivní. (HLS 2003, №23, s. 25)

Zde je podobný recept, ale bez vodky.

Děti ženy měly často bronchitidu. Jakmile žena ve frontě doporučila takový lidový lék: předtím, než šla do postele, namažte dětskou hruď a záda teplým medem, pak ji zavázejte do pleny a vřele zakryjte. Několik sezení - a sípání v průduškách. (2008, č. 17, s. 33).

Léčit bronchitidu u dítěte pomůže kompresi s brambory a alkohol
Dítě v 8 měsících onemocnělo akutní bronchitidou, antibiotika byla předepsána k léčbě, ale místo 10 dnů mu rodiče podali injekce pouze tři dny, protože teplota spala. Akutní bronchitida se stala chronickou. Často se zhoršil, záchvaty kašle nepomohly vyléčit žádné léky.

Na klinice rodiče čtou, jak léčit bronchitidu u dítěte s obklady: vařit 5-7 brambor v slupce, rozdrtit, přidat sklenici alkoholu.

Ve dvou látkových pytlích rozdělte výslednou hmotu, upevněte jeden sáček na hrudník, druhý na zadní straně, zabalte top s načechraným topem. Udělej si komprim v noci.

Po třech takových stlačeních se kašel zastavil, nemoc byla úplně pryč. (2006, №16, s. 33)

K léčbě bronchitidy u dětí používejte hořčičnou omítku s olejem.
Dítě ve věku 5 let začalo mít bronchitidu, léky nepomohly. Tvrdě kašlal. Žena v souladu s lékařem dala předpis, jak rychle vyléčit bronchitidu u dítěte.

Zahřívejte pánev na 50 stupňů (zatímco ruka trpí), vypněte oheň na pánvi, aby se nalil olej do ohně. Ponořte do něj hořčičnou omítku. Nasaďte si na záda a hruď, teplou kapesníkem, nechte přes noc.

Žena se dvakrát hluboce zahřála svému synovi a nemoc prošla. (2010, # 7, s. 37).

Jak léčit dětskou bronchitidu chlebem Tato metoda léčby bronchitidy u dětí byla opakovaně testována a pomáhá rychle.

Z bochníku chleba nakrájíme kus o tloušťce 2 cm, dáme na plech, posypeme vodou a vložíme do trouby.

Pak horký chléb zabalte do několika vrstev tenké tkaniny a na záda nebo hrudník dítěte naneste vlhkou stranu. Po ochlazení chleba odstraňte vrstvy tkaniny (recept HLS na rok 2011, č. 8, str. 38,)

Komprese pro bronchitidu u dospělých: co, kdy, jak dělat

Onemocnění zvané "bronchitida" může být identifikováno záchvaty dusivého kašle, sípáním v hrudi, horečkou. Nebezpečí onemocnění spočívá v tom, že často vede ke komplikacím: astmatu nebo pneumonii.

Proto nemůžete spustit bronchitidu v žádném případě. Jednou z osvědčených, populárních pomocných metod léčby pacienta je obklad.

Jaký je princip akce?

Komprese umožňují dobře prohřát hrudníkovou oblast. Lék jde přímo do centra zánětlivého procesu. V důsledku toho se mikrocirkulace zlepší, bronchusové hladké svaly se uvolní, sputum nahromaděné v plicích se odstraní bez obtíží, zatímco je možné obnovit funkci vnějšího dýchání. Jejich použití je povoleno pro dospělé i děti.

Komprese jsou vyráběny na přirozeném základě a jsou navrstveny pouze na jednu specifickou oblast na těle. Negativní dopad na tělo jako celek proto nebude schopen.

Vezměte na vědomí

Stejně jako u jiných léčebných metod, při aplikaci obkladů na bronchitidu, musíte znát obecné kontraindikace a pravidla pro použití:

 • Obvaz impregnovaný účinnou látkou by měl být aplikován přímo na oblasti promítnuté průduškami: záda, hrdlo, hrudník.
 • Směs s léčivými přísadami není překryta nahým tělem. Je nutné, aby mezi pokožkou a obvazem byl gázový nebo voskový papír. Compress je třeba opravit, zejména pokud máte v plánu spát s ním.
 • Dalším krokem bude zvětrávání. Můžete zabalit teplý šátek, deku nebo ručník. Takové kroky zvýší účinek, pomohou rychleji proniknout aktivní látkou do těla.
 • Vyhřívaný obklad při zvýšených teplotách je vyloučen. Jinak je pravděpodobné, že se stav zhorší. Příznaky se zhorší a proces hojení se zpozdí.
 • Doba užívání této metody pro dospělé je přímo závislá na dynamice nemoci, na pohodě. V každém případě paralelně s potřebou provádět lékařské ošetření.
 • Akutní, zvláště zanedbaný, samotný zánět nelze vyléčit pomocí obkladů.
 • Používá se jako léky zakoupené v lékárně a osvědčené lidové prostředky. Z počtu léčivých - Dimexidu (na základě česnekového extraktu).

Pro komprimaci můžete efektivně použít následující kompozici:

   • Dimexid (jedna polévková lžíce);
   • 2% Novocain (10 ml);
   • Sodná sůl diklofenaku (jedna ampulka);
   • obyčejná vařená voda (dost jedna polévková lžíce).

Navlhčete v roztoku několika vrstev gázy, můžete si vzít široký obvaz. Takové obklady se aplikují po dobu 30 minut.

Populární Recepty

Účinky prokázaly i lisy na bázi přírodních surovin. Toto jsou obvazy:

   • S přidáním medu. Pro jejich přípravu je nutné brát mouku, hořčičný prášek, med ve stejném poměru. Všechny ingredience jsou smíchány, osvěžující dort, který musí být umístěn na hrudi nebo zpět. Takové aplikace zahřejí lepší bronchitidu než hořčičná omítka, nezanechají popáleniny. Proto mohou být prováděny i pro děti.

Existuje jiný způsob vaření. Ke stejným komponentům můžete přidat rostlinný olej a směs vložit do trouby nebo mikrovlnné trouby.

Další recept na olej: přidejte stejné množství medu do lžičky oleje. Umístit směs do smaltované mísy, dát na sporák. Míchejte až do homogenní hmoty. Po tom, trochu studené složení na hrudi a zádech, ale ne třel. Je lepší pokrýt pacienta teplou deku nebo vlněný šátek.

Můžete si vyrobit a aplikovat na bázi tekutého medu. K tomu se jednoduše vtírá do horní části těla, položí se na teplý svetr nebo se položí na horní stranu kompresorového papíru. Nechte celou noc.

   • Vodka. Mechanismus použití je poměrně jednoduchý: vodka se ředí vodou (1: 1) a vtírá do těla. Poté vytvořte celofánovou vrstvu, zabalte toto místo teplou látkou. Takový obklad lze dát pouze dospělým.
   • Brambory. Jednoduchý a účinný způsob léčby všech bronchopulmonálních onemocnění. Je nutné vzít dva velké brambory, vařit, kaše do stavu bramborové kaše. Výslednou kaši rozdělte na dvě části a zabalte do lněné tkaniny (můžete v gázě).

Jeden zábal na zádech a druhý na hrudi. Přikryjte se teplou přikrývkou, lehněte si asi 30 minut. Pokud se ukáže, že koláče jsou příliš horké, nechte je před použitím mírně vychladnout, aby kůže nespalěla.

   • Tvaroh. V případě bronchitidy pomůže také plochý koláč z tvarohu. Výhoda této metody spočívá v tom, že na rozdíl od předchozích lze provést i při zvýšených teplotách. Tvaroh jakéhokoliv obsahu tuku je rozdělen do tří částí. Každý musí být zabalen do bavlněného hadříku nebo gázy.

Za prvé, jedna část se položí na hrudník nebo zpět (můžete použít oblast hrdla). Po 20 minutách vystřídal jiný, pak třetí. Tento druh obkladů zmírňuje zánět, zklidňuje silný kašel, zmírňuje vykašlávání a také uvolňuje tělesné teplo.

Terapie obstrukčního onemocnění

Pro obstrukční bronchitidu se doporučuje používat aplikace na bázi másla a rostlinného oleje. Zahřívají se ve vodní lázni. Po tom, v teplé směsi, ručník je hojně navlhčený a tělo je zabalené s tím. Obal s celofánem a položte si na svetr. Tento obklad zajišťuje rovnoměrné zahřívání těla, odstraňuje křeč ze sliznic a svalů průdušek.

Dobrá pomoc a živočišné tuky. Za prvé: jezevec, vepřové a husa. A můžete je třít i dospělé i děti. I když jsou jiné metody kontraindikovány, například během těhotenství.

Komprese - léčebná metoda, která byla používána po staletí, což dokazuje její účinnost. Proto, aby zanedbávat takové jednoduché a zároveň účinné postupy při léčbě bronchitidy nestojí za to.

Naučte se, jak se můžete rozloučit s bronchitidou navždy.

lékař infekčních onemocnění, Memeshev Shaban Yusufovich

Lidové léky na bronchitidu

V předchozích článcích o bronchitidě jsme popsali symptomy a příčiny tohoto onemocnění, jakož i rysy jeho průběhu u dospělých a dětí.

Tento článek se zaměřuje na lidové prostředky pro bronchitidu. Jeho léčba by totiž měla být složitá, a proto není nutné přebývat jen na pilulkách a směsích.

Než začnete používat jakékoli populární recepty, poraďte se se svým lékařem.

Předchozí články o bronchitidě:

Jak léčit bronchitidy lidových prostředků?

Za prvé, nemocný člověk by měl pít dostatek tekutin a správně se potit. Za tímto účelem se v lidovém lékařství již dlouho používají folklórní bylinky, jako je máta, šalvěj, fialová, bezinky, jitrocel, elekampan nebo vápno.

2-3 šálky infuze těchto bylin pomůže nemocnému tělu zbavit se škodlivých látek, které vznikají během boje imunitního systému proti infekci. Moderní a nejjednodušší recept na to je zázvorový čaj s medem.

A aby se sputum stalo méně viskózním a odcházelo lépe, můžete si vzít teplou syrovátku.

Pokud se během léčby teplota a kašel zvýší, pak byste měli dát hořčičnou omítku. Je umístěn na krku, hrudníku a zádech - jak si přečtěte článek o hořčičné omítce s bronchitidou.

Pokud není možné umístit hořčičnou omítku, můžete aplikovat terpentýn, na nějž navléknete hadřík namočeným v něm.

Ale nechte to déle než 15 minut! Pokud není terpentýn, pak použijte obvyklý drcený křen.

Teplota bronchitidy je obvykle šlehána aspirinem a místo obvyklého čaje (a zejména kávy, která se obecně nedoporučuje pro nachlazení), pít horké mléko s přídavkem lžíce medu a lžičky sodovky ráno. Pouze mléko by nemělo spalovat, aby nedošlo k poranění sliznice hrdla - to může pouze zvýšit rozvoj infekce. Kromě toho při vysokých teplotách ztrácí med většinu svých příznivých vlastností.

Zbytek dne vyměňte čaj za odvar z výše uvedených diaforetických rostlin. Infuze by měla být také mírně horká. Když většina příznaků bronchitidy zmizí a zůstane jen obsedantní kašel, můžete si vzít tinkturu z máty koní s přídavkem medu. Pokud používáte 2-4 šálky této infuze denně, kašel se odstraní jako ruka.

Jaké bylinky pít pro bronchitidu?

Po mnoho staletí lidé nahromadili spoustu receptů s vykašláváními a protizánětlivými bylinami proti bronchitidě. Například nejběžnější čaj s malinovými plody nebo šípkami přispěje k rychlému uzdravení.

Přesnější recepty s bylinkami níže:

 • 200 ml. mléko mix 1 polévková lžíce. Lžíce sušené šalvěje a vařit nad nízkým teplem. Pak nechte vychladnout, přetáhněte přes tenké plátno a znovu vařte. Oba časy je třeba pokrýt pokrmy víčkem, ale ne příliš těsné. Vezměte si tento lék horký před spaním.
 • Vyhněte se dlouhým záchvatům kašle pomůže březové mízy s spáleným cukrem.
 • 2 polévkové lžíce čerstvé tuřínové šťávy je výborným lékem na bronchitidu. Mělo by se užívat 4-6 krát denně.
 • Prodám ředkvičky, vyříznout většinu jádra, ale ne příliš mnoho. Nalijte do něj cukr a nechte ho stát přes noc na chladném místě. Pak se nahromaděné šťávy třikrát denně a 1 polévková lžíce. lžíce.
 • Kořen lékořice a sušený květ vápna, odebraný přibližně dva až jeden, pomůže zmírnit kašel a hlen. Vezměte 1 sklenici 3x denně.
 • Vařené v mléce na malý oheň fíky bude také velmi užitečné. Můžete ji jíst, zapít ještě nevychlazeným vývarem.
 • Vynikající vykašlávání je obyčejná zelná šťáva, ale pouze čerstvá. Dost 1 lžička 3-4 krát denně, takže sputum je lépe odstraněno.
 • Cibule - silný antiseptický a skutečný "vrah" respiračních onemocnění. Můžete buď pít čerstvé šťávy, nebo udělat odvar. Chcete-li to udělat, oloupejte a opláchněte cibuli, ale ne sekejte. Naplňte vodou a přidejte 100 g. cukr, pak vařit půl hodiny na malém ohni. Pijte odvar v libovolném množství po celý den.
 • Dalším skvělým lékem na vykašlávání sputa: kořen pšenice a sušené máty v poměru 5: 3 pro 3 šálky vody. Přiveďte směs do varu, pak nechte vychladnout a přetočte přes tenké plátno nebo sítko. Půl sklenice vývaru 3 krát denně před jídlem bude dobrou pomocí, jak se zbavit nemoci.
 • Směs aloe a vepřového nebo husího sádla s máslem a medem. 15 g. šťáva aloe - 100 gr. zbývající složky. Smíchejte je a přidejte do horkého mléka. Užívejte 2x denně. Ale pamatujte: aloe džus je kontraindikován během těhotenství.

Komprese pro bronchitidu u dospělých a dětí

Česnek z bronchitidy

Rozdrťte hlavu středně velkého česneku a smíchejte s rozšlehaným vejcem. Šmouhte s touto kompozicí dva široké klapky husté tkaniny a připevněte k zadní a hrudní části, třepejte se plastovým obalem na vnější straně. Zabalte ručník přes film a přidržte kompresi po dobu 1-1,5 hodiny. Poté opláchněte kůži v teplé vodě a rozetřete dětským krémem.

Vodka obklady

Namažte horní část prsou až po hrdlo tekutým medem. Pak vložku ponořte do vodky zředěné vodou (1 až 1). Na med položte ubrousek, zabalte ho s celofánem a rukojetí nebo jinou silnou látkou nahoře. Můžete nosit celý den, a pokud je to nutné, dát podobný před spaním. Mějte na paměti, že děti by takové komprese neměly dělat.

Medové obklady pro bronchitidu

 • Med a máslo: vezměte lžičku másla a medu, promíchejte a nasaďte na oheň, dokud nezískáte homogenní směs. Když se ochladí - lehce namažte hrudník a záda, ale bez tření.

Zahrnout ručník nahoře a dát pacientovi trochu odpočinek - je vhodné udělat takový obklad v noci. Můžete si také vzít obvyklý tekutý med a jemně se vmasírujte do kůže v průdušce a pak zavřete místo ručníkem nebo kapesníkem. Dělej, taky, nejlépe v noci.

Vezměte lžíci medu, mouky a suchého hořčičného prášku. Udělejte ze směsi hustou palačinku a umístěte ji na průdušku. Můžete udělat dvě tortilly a dát druhou na záda.

Obzvláště takový obklad bude vhodný pro děti, protože je velmi oteplující, ale nezpůsobuje popáleniny, jako je hořčičná omítka.
Ve výše uvedeném receptu můžete také přidat roztavený horký rostlinný olej. Místo oleje, můžete přidat stejné množství vodky na obklad.

Pak by se však směs měla mírně zahřívat ve vodní lázni, dokud se nestane viskóznějším. Tento typ obkladu stojí za to držet ne déle než 40 minut. Několik příloh obvykle postačuje k tomu, abyste pocítili znatelný reliéf.

Kašel bramborové obklady

 • Komprese brambor s jódem. Vařit několik hlíz přímo v kůře, kaše dobře a přidejte 1 polévková lžíce. Já slunečnicový nebo olivový olej a 3 kapky jódu.

Pak smíchejte, položte výsledné pyré na hustou, ale ne velmi tlustou tkaninu a připojte k hrudníku (sledujte teplotu a nespalujte se!). Venku je žádoucí zabalit vlněný šátek nebo šátek. Když se směs ochladí, můžete střílet. Zvláště tento nástroj bude užitečný pro děti.

Jako v prvním receptu, brambory vařte v uniformě. Dejte ji do plastového sáčku a hněte, ale ne moc - nechte si hustou hmotu s kousky. Poté na hrudník pacienta položte tlustý ručník a nahoře sáček brambor.

Tašku znovu zavěste ručníkem nebo šátkem a zabalte pacienta přikrývkou. Když se kompresor ochladí, je vhodné jej rychle odstranit, protože se stane zdrojem vlhkosti.

Další populární recepty na bronchitidu

 • Neobvyklý lidový lék, který k nám přišel z Brazílie: mash několik banánů v bramborové kaší a nalijte horkou vodu s cukrem. Jezte tu kaši, když to trochu vychladne.
 • Dalším vynikajícím lékem proti kašli je odření prsa s husím tukem. Udělej to v noci, a pak zabalit s vlněnou šálu nebo nosit svetr.

Můžete také pít sklenici mléka s medem. Adjika s česnekem je skvělým lékem na mnoho nemocí, a to nejen pro bronchitidu. Stačí vzít 4-5 stroužků česneku (3, pokud jsou velké) a 1 kořen křenu. Rozemele je na pyré a smíchá se, a pak si vezme lžíci směsi před jídlem.

Do výrobku můžete také přidat 2 rajčata - změkčují chuť a pálivý efekt. Výrazně oslabují kašle v 0,5 l vody 4 vlašských ořechů smíchaných s lžící včelího medu a lžící květů černého bezu. Tento nástroj stojí za pití 3 krát denně před jídlem v lžíci.

Chtěl bych ještě jednou zopakovat: člověk by neměl dělat s lidovými prostředky sám, ale přistupovat k léčbě bronchitidy komplexním způsobem a konzultovat se zkušenými odborníky.