Lidové léky na léčbu angíny u dospělých

V dnešní době je chronická tonzilitida, tj. Zánět mandlí, běžným onemocněním u dospělých i dětí.

No, protože homeopatie a antibiotika nemohou vždy chlubit nepřítomností škodlivých účinků a vedlejších účinků, léčba chronické angíny u lidových léků je velmi žádaná.

K léčbě výsledných chronických tonsillitis lidových prostředků, můžete použít jeden z populárních receptů na vaření vývary a čaje.

Zvažte nejúčinnější a nejjednodušší dostupné recepty. Při jejich použití nesmíme zapomenout na možné alergie a kontraindikace, stejně jako na skutečnost, že pokud předpis nepracoval do jednoho měsíce, měl by být přípravek změněn.

Vzít stejné proporce trávy Hypericum, květy měsíčku, kořen kalamánek, kořen Pivoňka, podběl trávy, květy heřmánku, trávu pelyněku, trávu kopru, listy černého rybízu, trávu šalvěje, tymián bylinu a listy eukalyptu.

Lžička směsi se nalije 200 ml studené vody a nechá se 4 hodiny. Pak se vaří dvě minuty a ihned se namáhá. Pijte tento druh bylinného čaje 100 ml dvakrát denně. Můžete také kloktat se stejným složením.

Vezměte 15 g květů měsíčku, 10 g kořene lékořice, 10 g květů heřmánku, 10 g lipových květů, 10 g květů ledum, 15 g šalvěje, 10 g kořene elecampane, 20 g listů eukalyptu.

Vezměte 1 lžíci sběru a naplňte vodou v objemu 200 ml. Pak se vaří 5 minut a nechá se 6 hodin. To může být používáno kloktat, a také přijmout dovnitř třikrát denně na 1 lžíci.

Při exacerbaci léčby chronické tonzilitidy lze provést infuzi hřebíčku. K tomu vezměte 5 karafiátů a naplňte je 300 ml vroucí vody v termosce. Trvejte na 2 hodinách a potom nalijte infuzi. Je nutné přijmout 100 ml třikrát denně po dobu 3 týdnů. Mělo by to trvat šestiměsíční přestávku a teprve pak kurz opakovat.

Před zahájením léčby chronické tonzilitidy homeopatií je třeba vyzkoušet všechny dostupné metody. Vezměte kůru a listy zyphius, sekejte a nalijte vařící vodu v objemu 300 ml. Pak ochromte ve vodní lázni na půl hodiny a okamžitě zatěžte. Vezměte vývar na 2 lžíce 3 krát denně po dobu půl hodiny před jídlem. Průběh léčby je 2 měsíce.

U dětí i dospělých může být léčba chronické tonzilitidy prováděna pomocí řepné bujóny. K tomu vezměte 300 g čerstvé řepy, umyjte a bez peelingu sekejte. Přidá se 300 ml a hodinu se vaří pod krytem. Napětí odvar. Poté jej použijte pokaždé po jídle.

Kromě toho můžete použít řepné šťávy. K tomu, prát a vyčistit řepu, třít ji na struhadlo a zmáčknout šťávu. Mělo by se užívat pouze čerstvě vymačkané - dvakrát denně a poprvé na lačný žaludek.

Kromě všech těchto receptů existuje mnoho způsobů léčby chronické angíny. Některé z nich můžete navíc najít v článku o léčbě lidových léků v krku. Na rozdíl od oficiálních předpisů lékařů jsou tyto metody nejen účinné, ale také nemají žádné vedlejší účinky (s výjimkou případů alergie nebo intolerance).

Pokud existuje možnost: přijmout homeopatii nebo dát přednost lidovým prostředkům - pak je lepší zvolit lidové prostředky. Zvažte několik dalších receptů.

Je velmi dobré léčit chronickou tonzilitidu propolisem, zejména alkoholickou tinkturou propolisu. Pro tento účel by měl být drcený propolis smíchán s alkoholem v poměru 1: 1, pak těsně uzavřen a dát na 5 dní na tmavém místě.

Tinktura se užívá 3x denně, 20 kapek. Po dvou týdnech léčby je třeba vzít si týdenní přestávku a opakovat kurz ještě dvakrát.

Pokud mluvíme o dětské angíny, pak existuje cesta. Léčbu chronické angíny u dětí lze provést mletím propolisu a roztavením na másle ve vodní lázni. Použijte olej a propolis v poměru 1: 1. Důkladně promíchejte, ochlaďte na teplotu +37 ° C a přidejte med (přibližně 20% z celkového množství).

Směs přeneste do skleněné nádoby a uložte do chladničky. Dejte dítěti třikrát denně absorbovat půl lžičky léku. Předtím byste měli dobře vypláchnout hrdlo.

Vezměte několik stroužků česneku, jemně nakrájejte a přikryjte rostlinným olejem v poměru 1: 1. Uzavřete pevně víčkem a nechte 5 dní. Pak kmen, pečlivě mačkání oleje. K výslednému objemu přidejte 20% čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Užívejte 10 kapek česneku dvakrát denně před důkladným promícháním přípravku.

Listy myrty mohou být vařeny. Za tímto účelem vezměte 10 listů, naplňte vodou v objemu 300 ml a vařte 5 minut. Pak trvat 20 minut a napětí. Vezměte tento vývar na 1 polévkovou lžíci dvakrát denně. Mohou také kloktat. Průběh léčby je 1 měsíc.

Kromě toho tinktura myrty pomáhá od angíny. K tomu, buďte sklenici čerstvých listů myrty a smíchejte se 400 ml alkoholu. Pak směs pevně uzavřete a nechte 8 dní na tmavém místě. Tinktura, můžete kloktat, po zředění to ve výši: 1 lžička tinktury ve sklenici vody. Průběh léčby je také měsíc.

Téměř všechny populární metody proti angíny jsou založeny na bylinách, a tato metoda není výjimkou. Vezměte čerstvé květy Hypericum s listy, nakrájejte a přidejte 200 g vyčištěného rostlinného oleje, zahřátého na střední teplotu.

Pevně ​​uzavřete a nechte 3 týdny v teplém temném prostředí. Pak napněte, vypusťte a uložte - také na tmavém místě, aby se nezakalil.

Olej Hypericum potřebuje roztáhnout mandle třikrát denně po důkladném opláchnutí hrdla.

Takovou tinkturou se získá velmi účinná léčba. Vezměte čerstvé ovoce maclura, zvážte je a vezměte alkohol v poměru 1: 1. Ořízněte ovoce a okamžitě je ponořte do alkoholu tak, aby neoxidovaly. Směs se těsně uzavře a nechá se 3 týdny.

Vezměte tinkturu by měla být 3 kapky, rozpuštění je v lžíci čisté vody. Vezměte první týden kapek jednou denně, příští týden - dvakrát denně, třetí týden - třikrát denně. Pak čtvrtý týden znovu, kapky dvakrát denně, pátý - jednou denně. V průběhu roku můžete strávit dva léčebné kurzy.

Stejně jako všechny lidové prostředky pro léčbu chronické angíny, je léčba rakytníku velmi jednoduchá. Vše, co potřebujete, je denně 10 plodů rakytníku. Budou muset být přijata 3-4 krát, pokaždé, než důkladně opláchnout hrdlo. Pomalu žvýkat a jíst ovoce - a tonzilitida začne projít. Měla by se léčit po dobu 3 měsíců a tato metoda může být použita jak pro děti, tak pro dospělé.

Video: Doktor Komarovsky odpovídá na otázku chronické angíny

Tyto materiály vás budou zajímat:

Související články:

 1. Jak odstranit tonzilitnye dopravní zácpy lidových prostředků? Purulentní akumulace v záhybech mandlí jsou klasifikovány podle léků jako angíny...
 2. Léčba extrasystolů lidovými prostředky - komorové, supraventrikulární a srdeční Mělo by být okamžitě objasněno, že léčba extrasystolů s lidovými prostředky by měla být...
 3. Gastroduodenitida - léčba lidovými léky doma a výživová doporučení Nikdo nechce mít žaludeční problémy a nějak omezit...

Chronická tonzilitida je neustálým zánětlivým procesem v mandlích. Jsou postiženi jak dospělí, tak děti. Dlouhodobý účinek zdroje infekce na lidské tělo obvykle vede k závažným komplikacím. Tradiční metodou léčby tonzilitidy je excize mandlí chirurgicky.

Chronická angína, léčba lidových prostředků

Existují však moderní metody léčby tohoto onemocnění. Velmi účinné způsoby léčby angíny jsou vystavení nízkofrekvenčnímu ultrazvuku, laserovému paprsku a elektrokoagulaci.

Tyto metody zbavují palatinové mandle z hnisavého přetížení a také těsnící mezery, které již nejsou schopny samočistícího čištění. Moderní metody léčby využívají vitamíny, posilují imunitní systém, používají antiseptika pro kloktání.

U dětí se příznaky chronické tonzilitidy mohou objevit ve věku dvou let. Rodiče by měli své dítě pravidelně vyšetřovat, aby se zabránilo rozvoji onemocnění. Pomůže vám také kalení, vyvážená výživa a pozorný přístup k nemocnému dítěti.

Pokud se nemůžete vyhnout rozvoji angíny, je třeba co nejdříve vyléčit dítě, aby se zabránilo vážným komplikacím.

Tato choroba se často vyvíjí na pozadí neléčené anginy pectoris. Z tohoto důvodu se v tonsilách, které se obtížně léčí, vyvíjejí mikrobiální kmeny. Vývoj chronické tonzilitidy přispívá ke snížené imunitě, nevyvážené stravě a častému nachlazení.

Symptomy chronické tonzilitidy se projevují slabostí, ospalostí a zvýšenou únavou. Často je doprovázena nachlazením, rýmou, sinusitidou, zánětem středního ucha a periodontitidou. Existují dvě formy akutní angíny a pomalé bez exacerbací. Ve druhé formě si nemocný člověk zvykne na svůj špatný stav a po dlouhou dobu je nositelem této choroby.

Běh anginy pectoris je jednou z hlavních příčin angíny.

To zase vede k závažným komplikacím - onemocnění srdce a kloubů, gastritida, astma, kožní onemocnění a dokonce i ztráta zubů. Kromě toho je onemocnění doprovázeno nepříjemným zápachem z ústní dutiny a pouze tato skutečnost je jedním z hmatatelných příznaků onemocnění.

Konzervativní způsob léčby vede k dobrému výsledku, pokud je prováděn komplexně a postupně. K léčbě tohoto zákeřného onemocnění je třeba přistupovat velmi vážně. Komplexní léčba zahrnuje následující kroky.

 1. Léčba antibiotiky předepsaná lékařem. Průběh užívání antibakteriálních léčiv musí být kompletně dokončen, jinak se neléčené onemocnění znovu objeví s novou silou. Kromě toho se u bakterií může rozvinout necitlivost na opakovaný průběh antibiotik.
 2. Pravidelné a časté kloktání se střídáním roztoku furatsiliny a bylinných odvarů. Oplachování mořskou solí, česnekovou tinkturou, medově-citronovou šťávou dává nejsilnější účinek.
 3. Aplikace medu-hořčičných obkladů v oblasti krku. Konzervativní medicína doporučuje použití Dimexidu naředěného v 6 dílech vody jako obklad. Aplikujte ji na bradu dvakrát denně.
 4. Použití lokálních imunomodulačních léčiv, jako je IRS-19 a ribomunil, zvyšuje odolnost mandlí a nosohltanu vůči účinkům virových infekcí.
 5. V případě neúčinné terapie se používá chirurgie - odstranění mandlí, která je určena pro osoby s častou angínou.

Moderní medicína důrazně doporučuje kombinovat konzervativní léčbu s použitím lidových prostředků a léků při léčbě chronické angíny. To poskytuje velmi dobré výsledky, pokud provádíte systematickou dlouhodobou léčbu prokázaných lidových prostředků po staletí.

Kloktání s dekory

Je nutné léčit nejméně 4 týdny: pít antiseptické infuze, provádět kloktání, léčit mandle, posilovat celkové zdraví těla, léčit souběžná onemocnění - zdroje infekce.

Pro opláchnutí jsou vhodné následující recepty:

 • infuze v jedné sklenici vařící vody 2 lžíce. lžíce sušené řepky;
 • směs jedné části lipových květů, dvě části dubové kůry, tři části heřmánkové lékárny, které trvají na 1 litru vroucí vody, přidejte do infuze 1 čajovou lžičku medu;
 • 3-4 kapky bazalkového oleje rozpuštěného ve sklenici vařené vody;
 • trvat na 2 týdny na sklenici alkoholu 2 lžíce. lžíce Hypericum, pro oplachování, kapání 20 kapek tinktury do sklenice pitné vody;
 • pro inhalaci použijte směs čerstvé česnekové šťávy s 10 díly vody, nalijte na talíř, silně dýchejte po dobu 6 minut, provádějte postup po dobu 2 týdnů;
 • efektivní inhalace pomocí odvar z listů eukalyptu, ořechu a heřmánku, stejné směsi lze prát mandle odstranit dopravní zácpy.

Následující recepty jsou používány pro rozmazání mandlí:

 • půl šálku sušeného Hypericum nalít jakýkoliv rostlinný olej: slunečnice, mandle, lnu, olivy, trvat 3 týdny, zmáčknout, kmen, a častěji léčit oblast hltanu hotovým lékem Hypericum po dobu jednoho a půl týdne;
 • naneste směs česnekové šťávy s vodou prstem na oblohu a mandle, poté ošetřete mandle propolisovou tinkturou;
 • aloe džus a lípa med míchat ve stejných částech, namazat oblast mandlí s lékem po dobu 14 dnů, provádět mazání každý druhý den po dobu 3 a 4 týdnů;
 • nakrájejte listy fíkusu, trvejte na 0,5 litru alkoholu po dobu 10 dnů na teplém místě, v počáteční fázi pro použití na obklady, s exacerbací nemoci namazat mandle v noci po dobu 3 dnů v řadě;
 • zpracovat oblast mandlí s olejem jedle 5krát denně po dobu 3 dnů, a také pohřbít jednu kapku oleje do nosních průchodů;
 • pro děti je nutné použít k ošetření šťávy mandlí z ředkvičky a medu v poměru 1x3, zároveň k vodě dítěte odvar z heřmánku, rybízu, máty, měsíčku pro podporu zdraví. Pijte bylinný čaj ve třetím šálku ráno, odpoledne a večer. Protizánětlivé lidové prostředky.

Postupy vytvrzování

Během období recese onemocnění je nutné tělo zpevnit. Vynikajícím temperačním činidlem je mytí nosních cest a zavlažování hrdla mořskou vodou. Připravte roztok z lžíce mořské soli ve sklenici pitné vody. Nasajte vodu a zavlažte hrdlo a propláchněte nos. K tomu je třeba „vdechnout“ vodu z hrsti každé nosní dírky střídavě.

Užitečný postup pro stírání a dávkování studenou vodou. V létě si můžete udělat ultrafialovou 2minutovou expozici otočením otevřených úst na sluneční paprsky.

Tvrdé výplachy minerální vodou jsou velmi účinné, počínaje teplou vodou a postupným snižováním teploty minerální vody na 15 stupňů. Nejprve můžete použít minerální vodu bez plynu, pak s plynem. Ve stejném režimu můžete zavlažovat hrdlo minerální vodou ze spreje.

Nelze provádět temperační procedury v případě zhoršení nemoci a zvýšené teploty, stejně jako v období mentální či fyzické únavy, je lepší naopak zahřát a odpočívat.

Prevence tonzilitidy vyžaduje včasné vyléčení anginy pectoris, rýmy, otitis media, sinusitidy a dalších onemocnění spojených s dutinou ústní. To je často spojeno s užíváním antibiotik, proto je nutné pečlivě dodržovat pokyny otolaryngologa. Vyvážená strava a pravidelná tělesná výchova zlepší zdraví a vitamíny a prostředky na zvýšení imunity budou chránit před rozvojem chronické angíny. Přejeme Vám hodně zdraví!

Chronická angína u dospělých je zánětlivým procesem v mandlích. Ve většině případů je jeho výskyt pozorován po výskytu anginy pectoris s nesprávnou nebo pozdní léčbou. Na tomto pozadí zůstávají ohniska infekce. Pokud jsou ovlivněny vnějšími nebo vnitřními nepříznivými faktory, pak to vede k rozvoji angíny, která je chronická.

Chronická forma angíny je poměrně nebezpečná. To vyplývá ze skutečnosti, že na pozadí onemocnění se mohou vyvinout různé komplikace. V oblasti mandlí se tvoří patogenní mikroflóra, která produkuje toxiny. To vede k poškození vazů a chrupavek. Proto si pacienti stěžují na výskyt bolesti v kloubech a svalech.

Chronická angína je příčinou srdečních onemocnění. To je způsobeno syntézou specifického proteinového materiálu v mandlích, což je podobné pojivovým tkáním srdce. Tato podobnost vede k útoku imunitních buněk nejen cizích buněk, ale i samotného srdce. Proto se u pacientů mohou vyvinout bakteriální endokarditida a myokarditida.

Pacienti mají často komplikace chronické tonzilitidy ve formě glomerulonefritidy. U některých pacientů byl pozorován vývoj revmatoidní artritidy. Ženy mohou pociťovat různé nemoci, které mají gynekologickou povahu. Chronická angína může vést k psoriáze. Na pozadí patologie byl u dospělých pacientů pozorován revmatismus.

Před léčbou onemocnění je nutné určit přítomnost kontraindikací u některých léčiv. Tím se vyloučí možnost komplikací. Za účelem vyléčení tonzilitidy je pacientovi předepsána komplexní léčba.

Konzervativní léčba poskytuje maximální výkon při správném výběru léků:

 1. Pro léčbu je nutné užívat antibiotika. Pacient musí dokončit léčbu antibiotiky, což vylučuje možnost opakování.
 2. Pacient musí často a pravidelně kloktat. K tomuto účelu předepsaný roztok furacilinu, česnekovou tinkturu, červenou řepu nebo medovo-citronovou šťávu.
 3. V boji proti onemocnění se doporučuje používat lokální imunomodulační léčiva. Lékaři doporučují užívat Ribomunil, který se používá ke zvýšení rezistence mandlí na negativní účinky bakterií způsobujících onemocnění.
 4. Pro zajištění účinné léčby se doporučuje aplikovat obklady na krk. Doporučuje se použití Dimexidu, který byl předem zředěn vodou v poměru 1: 6. Aplikujte obklady dvakrát denně.

Pokud konzervativní léčba nepřinesla požadované výsledky, pak použití chirurgického zákroku k odstranění mandlí. Ve většině případů je operace předepsána pacientům, u kterých není možné vyléčit bolest v krku tradičními metodami.

Lidová léčba vyžaduje kloktadlo s roztokem na bázi mořské soli. V případě jeho nepřítomnosti může být běžná kamenná sůl použita pro chronickou angínu.

Před použitím musí být roztok filtrován. Pro 250 ml roztoku se přidá 10 kapek jodu. Postup by měl být prováděn 5 až 6 krát denně.

Opláchněte mandle doma je poměrně obtížné. To vyplývá ze skutečnosti, že je člověk nemůže vidět a správně nasměrovat proud vody. Pokud postup provádí jiná osoba, urychlí se jeho zotavení. To vyplývá ze skutečnosti, že tlak vody co nejvíce účinně odstraňuje mandlí patogenních bakterií.

Pro provádění vyluhování pomocí roztoků antiseptik:

Pro tento postup můžete použít běžnou stříkačku.

Domácí ošetření vyžaduje použití parní inhalace. K jejich provedení použijte minerální vodu Borjomi, roztok sody nebo odvar z rostlin:

V průběhu chronické tonzilitidy u těhotných žen, před léčbou onemocnění inhalací, je nutné se poradit s lékařem. To je způsobeno tím, že některá řešení mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu.

Ve srovnání s tradiční medicínou jsou tyto postupy stejně účinné. Lidové prostředky jsou navíc charakterizovány vysokou úrovní bezpečnosti, která jim umožňuje být používána všemi pacienty.

Chronická angína může být vyléčena lidovými prostředky, pokud provádíte správný výběr léků.

Základy tradiční medicíny (klikací)

Následující recepty jsou považovány za nejúčinnější při léčbě onemocnění.

Pro ošetření, vezměte ovoce této rostliny a pomalu je žvýkat. Průběh léčby lidového léku je 10 dnů.

Sklenici mléka je třeba vařit. Kurmerka a černý pepř se k němu přidávají v malých množstvích. Lék musí být konzumován večer po dobu tří dnů.

Tím se odstraní zánětlivý proces v mandlích.

Z tohoto výrobku, aby se odvar. Chcete-li to udělat, vezměte si velkou zeleninu, vyčistěte a otřete na jemném struhadle. Výsledná suspenze se nalije litrem vody a vaří se hodinu. Poté se směs ochladí a přefiltruje. Musí být použit pro kloktání nejméně 4 krát denně.

Má nejvyšší účinek při léčbě chronické angíny. Smíchejte s alkoholem v poměru 1: 1. Podávejte léky na chladném místě po dobu 5 dnů. Tinktura by měla být užívána třikrát denně. Za tímto účelem zřeďte lék vodou a pitím. Průběh léčby je dva týdny.

Vezměte 2 lžíce bylin a nalijte sklenici vroucí vody. Lék je nutné trvat několik hodin. Po filtraci se používá k oplachování.

Existují různé způsoby, jak bojovat s chronickou formou angíny. Jejich volba závisí na individuálních vlastnostech pacienta a průběhu nemoci.

Maximální účinnosti při léčbě chronické tonzilitidy lze dosáhnout pomocí domácí fyzioterapie. Většina lékařů doporučuje použití obkladů a tření.

Provádí se s použitím hotových farmaceutických přípravků, které mají ohřívací účinek. Také se odkazují na osvědčené lidové prostředky - alkohol tinktury, medvěd nebo jezevčí olej, terpentýn, kafrový olej. Prsa a hřbet krku jsou otírány. Po mletí musí být tělo pacienta zabaleno.

Pro obklady pomocí vaty, která je předem nasycena vodkou. Můžete také vařit brambory v uniformách a rozdrtit. Výsledná hmota se okamžitě položí do plastového sáčku, zabalí do ručníku a nanese na krk. S pomocí tohoto léku se provádí nejen teplo, ale také odstranění toxinů.

Můžete použít med. Medový dort má také oteplovací účinek. Musí být na krku. A zabalte top s šátkem. Pro zajištění maximálního oteplování si můžete zakoupit vhodné zařízení v lékárně.

U chronické angíny, lékař může doporučit dechová cvičení. Pokud se rozhodnete pro správné cvičení, uvolní hlasivky, uvolní bronchiální spazmy a obnoví sliznici.

Příklad dechových cvičení (klikací)

Fyzioterapeutické metody by měli pacienti používat v kombinaci s jinými metodami léčby. Vyznačují se absolutní bezpečností, která je umožňuje každému.

Aby se předešlo vzniku nemoci, je nutné včas provést její prevenci.

 1. Vzdát se tak špatného návyku, jako je kouření. Pasivní kouření je také zakázáno.
 2. Snažte se dýchat vzduch pouze nosem.
 3. Postarejte se o zdraví zubů, což vylučuje možnost vzniku patogenních bakterií.
 4. V místnosti, kde je osoba nejčastěji, je nutné udržovat mírný teplotní režim a optimální úroveň vlhkosti.
 5. Udělejte vše, aby se zabránilo alergiím. Pokud má závažné alergické reakce, musí být včas zastaven.
 6. Pokud se objeví respirační onemocnění, která jsou akutní nebo chronická, měla by být léčena okamžitě.
 7. Dodržujte jemnou dietu. Za tímto účelem jsou ze stravy vyloučeny slané, kyselé a kořeněné potraviny. Neměli byste jíst potraviny v příliš horkém nebo studeném stavu. Doporučuje se neustále používat produkty, které mají obálkový efekt. To zajistí nejvyšší kvalitu ochrany sliznic před podrážděním. Je nutné použít máslo a rostlinný olej, ovesný vývar.
 8. Z pití se doporučuje dát přednost kisselu a mléku.
 9. Tělo musí udržovat rovnováhu vitamínů a minerálů bez ohledu na sezónu. Pro tento účel se používají multivitaminové komplexy.

Jaké lidové prostředky jsou nejúčinnější v léčbě chronické angíny?

Chronická angína je zánětlivý proces, charakterizovaný dlouhým průběhem mandlí mandlí. Dříve, odborníci trvali na odstranění problémových mandlí, ale dnes mají sklon k šetrnější terapii a doporučují doplnit ji lidovými prostředky, protože jejich složky jsou schopny jednat komplexním způsobem.

Bylinný čaj jako léčba chronické angíny

Bylinný čaj je účinný při léčbě xp. tonzilitida

Léčivé poplatky vyvinuté pro interní použití - vynikající volba v léčbě chronických tonsillitis lidových prostředků. Jejich složky nejen vzájemně ovlivňují, ale také současně zmírňují nebo neutralizují jakékoliv vedlejší účinky.

 1. Pro přípravu bylinného čaje podle tohoto receptu byste měli sbírat bylinu z třezalky tečkované, podběl, pelyněk, šalvěj, tymián, kopr. Doplňte "kytici" do květů heřmánku a měsíčku, listů eukalyptu a černého rybízu, koala a kořenů pivoňky. Všechny komponenty by měly být shodné. Pak z rostliny vzít 1 lžičku. byliny a zalijeme teplou vařenou vodou. Po 4 hodinách infuze pokračuje vaření po dobu 2 minut vařením. Poté filtrujte nástroj a opláchněte hrdla. Vnitřní recepce se provádí dvakrát denně, 100 g. Léčbu lze léčit i děti.
 2. Protizánětlivé a antiseptické vlastnosti jsou přirozeně obdařeny následující kolekcí používanou pro oplach a perorální podání. Skládá se z měsíčkových květů a šalvějové trávy (každá 15 g), listů eukalyptu (20 g), květů heřmánku, květu limetky, trávy divokého rozmarýnu, kořene deviasil a lékořice (každá 10 g). 1 polévková lžíce. Já Sběr se smísí s 200 ml vody a poté se připraví vařením po dobu 5 minut při nízkém teple. Přípravek je doplněn 6hodinovou infuzí. S tímto receptem lze zacházet s dětmi.
 3. Při léčbě tonzilitidy s lidovými prostředky se dobře ukázala kolekce „dva v jednom“ - imunostimulační a antibakteriální. Na farmaceutických stupnicích se měří následující složky: kořeny eleganské a přesličky trávy (10 g každý), volodushka trávy a oddenky úniku (20 g každý), Hypericum bylina perforovaná, oddenka levzey a divoké rozmarýnové trávy (15 g), divoké růže bobule t mletá (25 g), tráva ephedra a kořeny lékořice (po 5 g). Od phytocompound opatření 1 lžíce. Já Po 10 minutách se směs převařila na mírném ohni ve 200 ml vody. Infuze se provádí hodinu a po filtraci se činidlo opije 6krát denně s dávkami 50 g s medem přidaným podle chuti. Sladké užitečné bylinné čaje jako děti.
 4. Léčivý nápoj je vyroben z kopřivy, řebříčku a heřmánku. Každá složka je přijata ve stejných podílech (můžete si vzít 1 polévková lžíce. L) a nalijte do složení 2 lžičky. obyčejný suchý čaj. Všechny ingredience jsou umístěny v konvici a vařeny. Jako obvykle si připravte čaj.
 5. Bylinný čaj podle tibetského receptu je vyroben z březových pupenů, heřmánku, nesmrtel a hypericum (všechny druhy surovin by měly být 100 g). Směs se umístí do termosky a dávkuje se půl litru vroucí vody. Po 3 hodinách je nástroj připraven k použití. Vezměte si ji půl hodiny před večeří s medem.

Jak kloktat s mandlí?

Léčba chronických tonsillitis lidových prostředků může být kloktáním. Ale pro tento postup potřebujete speciální řešení. Léčitelé nabízejí několik možností:

 • odvar z kořene lopuchu;
 • citronová šťáva, zředěná teplou vodou;
 • infuzi zlatých vousů (přípravek se připravuje 2hodinovou infuzí listu rostliny ve vroucí vodě a poté třikrát denně opláchne hrdlo);
 • infuzi 3 stroužků česneku a lžičky zeleného čaje (po 20 minutách uchovávání složek v půl litru vroucí vody se infuze kloktá);
 • zředěná šťáva z čerstvého křenu;
 • půl litru slabého roztoku manganu s přídavkem 7 kapek jodu.

Pro opláchnutí krku a použití octa, přijaté v malém množství a naředěné teplou vodou. V přítomnosti esenciálního oleje z bazalky se přidá několik kapek do teplé vody a postup se provádí.

Propolis - bojovník se zánětem mandlí

Léčba chronické tonzilitidy propolisem

Pro zmírnění zánětu mandlí může být propolis rozdrcen, smíchán s alkoholem (50 až 50). Směs se čistí po dobu 5 dnů ve tmě a za studena. Na konci uvedeného času se tinktura používá pro vnitřní podání, 20 kapek přípravku se promyje teplou vodou. Léčba tonzilitidy propolisem se provádí po dobu 2 týdnů, pak vydrží 7denní interval a znovu vypije infuzi. Pro dosažení stabilního výsledku musí být léčebný cyklus ztrojnásoben.

Dětský prostředek propolisu je připraven jinak. Alkohol je nahrazen máslem (proporce jsou stejné) a do kompozice se přidává trochu medu. Pak není dlouho trápena ve vodní lázni, což dává komponentám možnost rozpouštět, nalijte směs do skleněných nádob a vložte ji do chladničky pro ztuhnutí a skladování. Chutné lidový lék na léčbu chronické angíny angíny je dán kojencům 3 krát denně s dávkou 1/2 lžičky.

Myrtle odejde v léčbě angíny

Ukončení zánětlivého procesu, který zasáhl mandle palatinu, je usnadněno pomocí myrtových listů:

 1. bujón se připraví z 10 listů, naplní se 250 ml vody a vaří se 5 minut. Po 20 minutové infuzi se léčivo filtruje. Vezměte to na 1 polévková lžíce. Já ráno a večer během měsíce. Prostředky umožňující kloktat. Receptura je také vhodná pro léčbu dětí.
 2. Myrtle tinktura se připravuje kombinací půl šálku rozdrcených listů a 200 g alkoholu (léčivého). Jídla se zavřenou směsí a očištěná pro trvající týden. Následně se tinktura používá pro kloktání, rozpuštění 1 lžičky. finanční prostředky ve sklenici teplé vody.

John je Wort - přirozený léčitel

Rafinovaný olej se nalije do sklenice a přidají se 3 lžíce. Já bušil listy a květenství Hypericum. Po 25denní infuzi na tmavém místě se kompozice uvolní z olejového koláče a použije se k mazání mandlí 3 p. za den. Nástroj je uložen na tmavém místě.

Léčba chronických tonsillitis lidových prostředků

Hodnota mandlí v těle je často podceňována. Při léčbě chronických onemocnění kůže, srdce, plic, jater, očí a mnoha dalších orgánů zůstávají časté exacerbace zánětlivého procesu v mandlích bez dozoru. Systematická léčba tonzilitidy s lidovými prostředky pomůže jemně, bez negativního lékařského vlivu na jiné orgány, k odstranění zdravotních problémů. Než však začnete s vlastní léčbou, stojí za to zjistit, kdy mohou lidové metody pomoci.

Rozdíly mezi akutní a chronickou angínou mandlí

Tonzilitida je zánětlivé onemocnění, které postihuje mandle (ve většině případů palatin) hltanového prstence. Onemocnění může být akutní nebo chronické.

Kauzální agens obou forem tonzilitidy jsou streptokokové bakterie, méně často viry, houby.

Je to důležité! Pokud jsou přítomny příznaky akutní angíny, je nutné se poradit s otolaryngologem. Léčba lidovými prostředky může být použita jako adjuvantní terapie, ale hlavní důraz bude kladen na léčbu antibakteriálními, antivirotiky nebo antifungálními léky v závislosti na etiologii onemocnění.

Při chronické tonzilitidě přestávají mandle provádět ochranné funkce, ale naopak jsou spícím zaměřením, obývaným infekčními agens. Neustále otravují tělo metabolickými produkty - exo a endotoxiny, pod jejichž vlivem začínají u lidí toxicko-alergické reakce.

Účinek toxinů u chronické angíny může být vyjádřen zvýšenou únavou, zhoršením paměti, absencí pozornosti. Větší důsledky se projevují výskytem onemocnění vnitřních orgánů: lupénky, lupus erythematosus, myopie, pneumonie; cévní, mentální a endokrinní poruchy.

Tendence k chronické tonzilitidě se zvyšuje u následujících skupin lidí:

 • se zakřivenou nosní přepážkou;
 • přítomnost polypů rostoucích z oblasti vedlejších nosních dutin;
 • trpící chronickou sinusitidou;
 • s neošetřenými ložisky zubního kazu v ústech;
 • pravidelně nemocný rýmou, faryngitidou;
 • s onemocněním, které vede ke snížení imunity.

Jestliže nemoc přešla do fáze dekompenzace, to znamená, že lymfatické tkáně jsou změněny tak, že již nemohou vykonávat své funkce, je zvýšena otázka potřeby tonzilektomie (odstranění žláz). Ve stadiu odškodnění, kdy mandle částečně brání rozvoji onemocnění, se doporučuje léčba lidovými prostředky.

Jak léčit chronické tonsillitis lidových prostředků

Než začnete používat lidové léky na angínu, musíte se seznámit s některými pravidly:

 1. Zajistěte, aby složky použité v receptuře nebyly alergické.
 2. Nekupujte bylinky v oblasti spontánního prodeje zboží. Mohou být sbírány na místě se zvýšeným radioaktivním pozadím a léčitelova chyba při sběru může vést k otravě.
 3. Dodržujte proporce při přípravě a frekvenci užívání tradičních léků podle receptu.
 4. Nepoužívejte současně více nástrojů. Je lepší je střídat s intervalem 1 den.
 5. Zajistěte, aby složky přípravku neměly hormonální účinek, zejména při léčbě dětí.
 6. Buďte trpěliví. Léčba lidových prostředků - mírná stimulace tělesných systémů zodpovědných za silnou imunitu.

Dodržování těchto doporučení pomůže vyhnout se negativním dopadům léčby lidových prostředků.

Recepty tradiční medicíny

Lidové metody léčby chronických tonsillitis lidových prostředků na základě použití přírodních složek, zmírnit zánět, pomáhají posilovat imunitní systém, ničí zbývající prvky patogenní mikroflóry. Empiricky bylo prokázáno, že následující prostředky poskytují dobrý léčivý účinek:

Na bázi mléka

Mléko pomáhá snižovat riziko komplikací srdce po angíně o 15–20%. Vzhledem k přítomnosti živočišného tuku (asi 13%) snižuje mléko pot a vitamíny A, D, B, stopové prvky draslíku, vápníku, fluoru, jodu, sodíku, fosforu se dobře vstřebávají a přispívají k normalizaci vnitřních orgánů a posilují imunitní systém.

Je to důležité! Kasein v mléce stimuluje syntézu aminokyselin, ale při zahřátí nad 45 ° a globuliny obsažené v mléce jsou zničeny. Pokud je med přidáván do mléka, tento, když se zahřeje na 40 °, začne uvolňovat karcinogeny. To znamená mléko a výrobky z medu, které by měly být konzumovány pouze ve formě tepla.

 1. Kořeněné mléko. Jako antiseptika se navíc používají kurkuma a bílý pepř. Chcete-li vytvořit léčivý nápoj, je třeba přidat 200 ml teplého mléka. Take před spaním.
 2. Mléko s mumií. Rozpustit 1 kartu. mumie v 1 polévková lžíce. Já mléko (může být nahrazeno medem). Přijmout po probuzení a před spaním 1 měsíc. Po 10denní přestávce opakujte kurz.

Výrobky na bázi propolisu

Propolis je produktem včelařství. Jedná se o soubor lepidel sebraných na jaře z povrchu pupenů stromů: bříza, borovice, olše a další. Následně je včely ošetřují enzymy. Výsledkem je jedinečný produkt, který obsahuje 16 tříd organických látek a má protizánětlivé, imunomodulační, anti-toxické, antibakteriální, dezinfekční vlastnosti. Proto je propolis jedním z nejlepších způsobů léčby chronické angíny.

Recepty na alkohol:

 1. Složení alkoholu s propolisem. K přípravě nástroje je třeba rošt 10 g propolisu. Ve 100 ml nádobě nalijte alkohol (70%) a zahřejte na vodní lázni na teplotu 50 ° C; bez odstranění alkoholu z tepla, nalijte do něj propolis a promíchejte; držet v ohni, nepřineste k varu, a pak vzlétnout. Výsledná suspenze se přefiltruje, uzavře a uloží na tmavém místě.
 2. Propolisová tinktura 20 g propolisu se smaží a smísí se se 100 ml alkoholu. Trvat 2 týdny, pravidelně třepání. Pak kmen a skladujte na tmavém místě.

Alkoholické výrobky mohou být skladovány několik let. Kompozice může být přidána do vody nebo mléka a rozdělí 20–60 kapek infuze na 3 dávky.

Pro kloktání lze použít vodný roztok tinktury.

Pro léčbu angíny u dětí a těhotných žen se používají prostředky bez alkoholu:

 1. V nádobě promíchejte propolis a vodu v poměru 1: 2, vložte ji do vodní lázně a zahřejte na dobu delší než 1 hodinu, aniž by směs byla převedena do varu. Výsledný prostředek trvá 6 hodin, filtruje se a nalije se do skleněných nádob. Vodný koncentrát propolis může kloktat, přidáním 1 polévková lžíce. Já ve sklenici (200 ml) vody.
 2. Resorpce propolisu. Musíte začít s malým kouskem velikosti špendlíkové hlavice. Trvání resorpce není delší než 20 minut, jinak může dojít k popálení sliznice. Těhotné ženy mohou k zákroku použít až 2 g denně.

Je to důležité! Před použitím přípravků s propolisem je třeba, aby děti provedly test na alergii: připevněte kus výrobku k lokti a počkejte asi 2 hodiny. Pokud se v místě kontaktu s produktem objeví zarudnutí, je dítě alergické.

Chronická angína a česnek

Šampioni v obsahu fytoncidů - látky rostlinného původu, které inhibují růst a ničí houby, viry, bakterie, cibuli a česnek. Vynikající prevence tonzilitidy - rozvinutí cibulových hlav a stroužků česneku, nakrájení na několik částí.

Existují také recepty pro léčbu chronické tonzilitidy na bázi cibule a česneku:

 1. Cibulový sirup pro děti. Jemně nakrájejte jednu cibuli a naplňte 200 ml vody s přídavkem 2–3 lžíce. Já cukru Vařte na mírném ohni, dokud nebude viskózní. Děti do 10 let vezmou 1 lžičku. třikrát denně; pro starší děti, jedna dávka - 1 polévková lžíce. Já
 2. Cibulový sirup ke zmírnění příznaků onemocnění u dospělých. Cibuli jemně nakrájejte (2-3 hlavy), přikryjte cukrem a nechte stát několik hodin, dokud se neobjeví sirup. Vezměte 1 lžičku. několikrát denně.
 3. Od chronické tonzilitidy, použití česnekové šťávy smíšené s vodou v poměru 1: 1 k mandlí pomáhá. Po zákroku se doporučuje držet kus propolisu v ústech.
 4. Infuze česneku a šalvěje. V nádobě s kapacitou 1 l nalijeme vroucí vodou, přidáme 2 lžíce. Já šalvěj, 4 stroužky česneku, trvají asi 2 hodiny a napětí. Vezměte three šálek třikrát denně. Pro oplachování se používá také prostředek.
 5. Přírodní antibiotikum. Mix šťávy z cibule, listy matky a nevlastní matka, červené víno v poměru 1: 1: 1. Použijte 1 polévkovou lžíci. Já třikrát denně.

Je zakázáno brát tyto prostředky těhotným ženám.

Obrázky pro mandle

Plody fíků jsou známy pro své protizánětlivé, desinfekční vlastnosti, a proto se používají k léčbě chronické angíny.

Ovoce můžete použít následovně:

 1. Vaříme několik druhů ovoce a nasekáme mixérem. Vezměte přípravek (1 polévková lžíce L.) do úst a počkejte, až se hmota roztaví.
 2. Fíky s mlékem. Lék je vhodný pro krk a pomáhá proti kašli. 2 sklenice sušeného fíkového ovoce vyhoďte do sklenice mléka, přiveďte k varu, vypněte a nechte vyluhovat 2 hodiny. Vezměte 1-2 lžíce. Já až 5krát denně.

Ricinový olej

Když se doporučuje tonzilitida, dejte obklad s ricinovým olejem. K tomu je třeba nástroj zahřát, několikrát použít na obvaz, několikrát zabalit hrdlo voskovým papírem.

Příjem oleje působí jako projímadlo. Pro ně je užitečné mazat žlázy, aby zničily viry, bakterie a kvasinkové houby.

Aromaterapie a „studené“ inhalace

Zbavte se pomoci s chronickou tonzilitidou:

 • Bergamot - má antiseptické, uklidňující, tonické vlastnosti;
 • pelargónie - má antibakteriální, antiseptické, protizánětlivé vlastnosti; účinně zvládá nemoci ucha a krku - nos;
 • Eucalyptus - používá se jako antiseptikum, pomáhá překonávat herpes virus, má regenerační vlastnosti.
 • kořen zázvoru je vynikající imunitní stimulant; snižuje zánět a má antiseptický účinek;
 • jedle - tóny, posiluje imunitu, snižuje zánět;
 • tea tree - stimulant duševní aktivity, silný antiseptický, protizánětlivý prostředek.

Kromě těchto olejů, antiseptika jsou oleje anýzu, bazalky, hřebíčku, šalvěje, heřmánku, citronu.

Oleje lze použít jako plnivo pro aromalampy. Zabrání šíření infekce, zlepší ochranné funkce těla.

Je nutné použít aroma olej v množství 3–7 kapek na 15 m2. Doba inhalace - až 3 hodiny.

Studená inhalace je přímá inhalace oleje aplikovaného na tkáň nebo nalita do lahvičky. Olej by měl být dýchán 5-10 minut.

Oplachové produkty

Časté kloktání pomáhá zabránit rozvoji patogenní mikroflóry. K tomu použijte nástroje:

 1. Na základě odvar z heřmánku a měsíčku. Nástroj eliminuje zánět, neutralizuje mikroby, zklidňuje sliznici. Pro jeho přípravu je nutné vzít 10 g každého typu sušených květin. Nalijte 1 litr vroucí vody a trvat půl hodiny. Pokud je nástroj určen pro dospělé, můžete přidat 1 polévkovou lžíci. Já vodka. Výsledný nástroj kloktá 7 dní.
 2. Tinktura měsíčku. Opláchnutí se provádí roztokem připraveným ve výši 1 polévkové lžíce. Já na 250 ml vody.
 3. Kamenný prášek s teplou vodou. Výsledný roztok se používá jako protizánětlivé činidlo pro opláchnutí.
 4. Řepné šťávy a ocet. V 1 lžíce. šťáva řepa přidat 1 lžičku. jablečný ocet. Opláchněte během dne.
 5. Soda a jód. Prostředky s přídavkem jódu by neměly být používány denně, aby nedošlo k popálení sliznice. Recept je jednoduchý. Potřebujete míchat 1 lžičku. soda se sklenicí vody a přidejte 2-3 kapky jódu. Kloktejte třikrát denně.

Tímto způsobem lze provádět oplach bylin: vezměte následující složky ve stejném množství a promíchejte. Ve 200 ml vody přidejte 1 polévkovou lžíci. Já promíchejte, přiveďte k varu, nechte vychladnout, pak kmen a opláchněte až 5x denně. Můžete si vzít až do ¼ šálku až 4 krát denně.

Nejúčinnější byliny pro chronickou tonzilitidu jsou:

 • brusinka, přeslička, Hypericum, posloupnost, calamus, kopřiva;
 • tymián, heřmánek, třezalka svatá, eukalyptus, šalvěj;
 • heřmánek, hořák, calamus;
 • listoví břízy, kořene lopuchu, trávy jarní, řebříček, kořen Levzey, kořen lebky, tráva zlatého prutu.

Tradiční léčba bude efektivnější, pokud nezapomenete na potřebu udržet zdravý životní styl. Je důležité dbát na dodržování norem teploty a vlhkosti vzduchu v místnosti; jíst potraviny, které nedráždí ústní sliznici; vést aktivní životní styl a nezapomínat na nutnost dodržovat režim spánku a odpočinku; sportovat. Integrovaný přístup k léčbě posílí imunitní systém a zbaví se nemoci.

Jak léčit chronické tonsillitis lidových prostředků?

Chronická angína u dospělých je zánětlivým procesem v mandlích. Ve většině případů je jeho výskyt pozorován po výskytu anginy pectoris s nesprávnou nebo pozdní léčbou. Na tomto pozadí zůstávají ohniska infekce. Pokud jsou ovlivněny vnějšími nebo vnitřními nepříznivými faktory, pak to vede k rozvoji angíny, která je chronická.

Jaké je nebezpečí onemocnění?

Chronická forma angíny je poměrně nebezpečná. To vyplývá ze skutečnosti, že na pozadí onemocnění se mohou vyvinout různé komplikace. V oblasti mandlí se tvoří patogenní mikroflóra, která produkuje toxiny. To vede k poškození vazů a chrupavek. Proto si pacienti stěžují na výskyt bolesti v kloubech a svalech.

Chronická angína je příčinou srdečních onemocnění. To je způsobeno syntézou specifického proteinového materiálu v mandlích, což je podobné pojivovým tkáním srdce. Tato podobnost vede k útoku imunitních buněk nejen cizích buněk, ale i samotného srdce. Proto se u pacientů mohou vyvinout bakteriální endokarditida a myokarditida.

Pacienti mají často komplikace chronické tonzilitidy ve formě glomerulonefritidy. U některých pacientů byl pozorován vývoj revmatoidní artritidy. Ženy mohou pociťovat různé nemoci, které mají gynekologickou povahu. Chronická angína může vést k psoriáze. Na pozadí patologie byl u dospělých pacientů pozorován revmatismus.

Obecný léčebný režim

Před léčbou onemocnění je nutné určit přítomnost kontraindikací u některých léčiv. Tím se vyloučí možnost komplikací. Za účelem vyléčení tonzilitidy je pacientovi předepsána komplexní léčba.

Konzervativní léčba poskytuje maximální výkon při správném výběru léků:

 1. Pro léčbu je nutné užívat antibiotika. Pacient musí dokončit léčbu antibiotiky, což vylučuje možnost opakování.
 2. Pacient musí často a pravidelně kloktat. K tomuto účelu předepsaný roztok furacilinu, česnekovou tinkturu, červenou řepu nebo medovo-citronovou šťávu.
 3. V boji proti onemocnění se doporučuje používat lokální imunomodulační léčiva. Lékaři doporučují užívat Ribomunil, který se používá ke zvýšení rezistence mandlí na negativní účinky bakterií způsobujících onemocnění.
 4. Pro zajištění účinné léčby se doporučuje aplikovat obklady na krk. Doporučuje se použití Dimexidu, který byl předem zředěn vodou v poměru 1: 6. Aplikujte obklady dvakrát denně.

Pokud konzervativní léčba nepřinesla požadované výsledky, pak použití chirurgického zákroku k odstranění mandlí. Ve většině případů je operace předepsána pacientům, u kterých není možné vyléčit bolest v krku tradičními metodami.

Opláchněte

Lidová léčba vyžaduje kloktadlo s roztokem na bázi mořské soli. V případě jeho nepřítomnosti může být běžná kamenná sůl použita pro chronickou angínu.

Před použitím musí být roztok filtrován. Pro 250 ml roztoku se přidá 10 kapek jodu. Postup by měl být prováděn 5 až 6 krát denně.

Praní

Opláchněte mandle doma je poměrně obtížné. To vyplývá ze skutečnosti, že je člověk nemůže vidět a správně nasměrovat proud vody. Pokud postup provádí jiná osoba, urychlí se jeho zotavení. To vyplývá ze skutečnosti, že tlak vody co nejvíce účinně odstraňuje mandlí patogenních bakterií.

Pro provádění vyluhování pomocí roztoků antiseptik:

Pro tento postup můžete použít běžnou stříkačku.

Inhalace

Domácí ošetření vyžaduje použití parní inhalace. K jejich provedení použijte minerální vodu Borjomi, roztok sody nebo odvar z rostlin:

V průběhu chronické tonzilitidy u těhotných žen, před léčbou onemocnění inhalací, je nutné se poradit s lékařem. To je způsobeno tím, že některá řešení mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu.

Ve srovnání s tradiční medicínou jsou tyto postupy stejně účinné. Lidové prostředky jsou navíc charakterizovány vysokou úrovní bezpečnosti, která jim umožňuje být používána všemi pacienty.

5 nejlepší tradiční medicína pro chronickou angínu

Chronická angína může být vyléčena lidovými prostředky, pokud provádíte správný výběr léků.

Základy tradiční medicíny (klikací)

Následující recepty jsou považovány za nejúčinnější při léčbě onemocnění.

Rakytník řešetlákový

Pro ošetření, vezměte ovoce této rostliny a pomalu je žvýkat. Průběh léčby lidového léku je 10 dnů.

Mléko a kurkuma

Sklenici mléka je třeba vařit. Kurmerka a černý pepř se k němu přidávají v malých množstvích. Lék musí být konzumován večer po dobu tří dnů.

Tím se odstraní zánětlivý proces v mandlích.

Červená řepa

Z tohoto výrobku, aby se odvar. Chcete-li to udělat, vezměte si velkou zeleninu, vyčistěte a otřete na jemném struhadle. Výsledná suspenze se nalije litrem vody a vaří se hodinu. Poté se směs ochladí a přefiltruje. Musí být použit pro kloktání nejméně 4 krát denně.

Propolis

Má nejvyšší účinek při léčbě chronické angíny. Smíchejte s alkoholem v poměru 1: 1. Podávejte léky na chladném místě po dobu 5 dnů. Tinktura by měla být užívána třikrát denně. Za tímto účelem zřeďte lék vodou a pitím. Průběh léčby je dva týdny.

Yarrow

Vezměte 2 lžíce bylin a nalijte sklenici vroucí vody. Lék je nutné trvat několik hodin. Po filtraci se používá k oplachování.

Existují různé způsoby, jak bojovat s chronickou formou angíny. Jejich volba závisí na individuálních vlastnostech pacienta a průběhu nemoci.

Domácí fyzioterapie

Maximální účinnosti při léčbě chronické tonzilitidy lze dosáhnout pomocí domácí fyzioterapie. Většina lékařů doporučuje použití obkladů a tření.

Tření

Provádí se s použitím hotových farmaceutických přípravků, které mají ohřívací účinek. Také se odkazují na osvědčené lidové prostředky - alkohol tinktury, medvěd nebo jezevčí olej, terpentýn, kafrový olej. Prsa a hřbet krku jsou otírány. Po mletí musí být tělo pacienta zabaleno.

Komprimovat

Pro obklady pomocí vaty, která je předem nasycena vodkou. Můžete také vařit brambory v uniformách a rozdrtit. Výsledná hmota se okamžitě položí do plastového sáčku, zabalí do ručníku a nanese na krk. S pomocí tohoto léku se provádí nejen teplo, ale také odstranění toxinů.

Můžete použít med. Medový dort má také oteplovací účinek. Musí být na krku. A zabalte top s šátkem. Pro zajištění maximálního oteplování si můžete zakoupit vhodné zařízení v lékárně.

A pár tipů

U chronické angíny, lékař může doporučit dechová cvičení. Pokud se rozhodnete pro správné cvičení, uvolní hlasivky, uvolní bronchiální spazmy a obnoví sliznici.

Příklad dechových cvičení (klikací)

Fyzioterapeutické metody by měli pacienti používat v kombinaci s jinými metodami léčby. Vyznačují se absolutní bezpečností, která je umožňuje každému.

9 kroků k úspěšné prevenci angíny

Aby se předešlo vzniku nemoci, je nutné včas provést její prevenci.

 1. Vzdát se tak špatného návyku, jako je kouření. Pasivní kouření je také zakázáno.
 2. Snažte se dýchat vzduch pouze nosem.
 3. Postarejte se o zdraví zubů, což vylučuje možnost vzniku patogenních bakterií.
 4. V místnosti, kde je osoba nejčastěji, je nutné udržovat mírný teplotní režim a optimální úroveň vlhkosti.
 5. Udělejte vše, aby se zabránilo alergiím. Pokud má závažné alergické reakce, musí být včas zastaven.
 6. Pokud se objeví respirační onemocnění, která jsou akutní nebo chronická, měla by být léčena okamžitě.
 7. Dodržujte jemnou dietu. Za tímto účelem jsou ze stravy vyloučeny slané, kyselé a kořeněné potraviny. Neměli byste jíst potraviny v příliš horkém nebo studeném stavu. Doporučuje se neustále používat produkty, které mají obálkový efekt. To zajistí nejvyšší kvalitu ochrany sliznic před podrážděním. Je nutné použít máslo a rostlinný olej, ovesný vývar.
 8. Z pití se doporučuje dát přednost kisselu a mléku.
 9. Tělo musí udržovat rovnováhu vitamínů a minerálů bez ohledu na sezónu. Pro tento účel se používají multivitaminové komplexy.

Závěr

Chronická angína je poměrně nepříjemná nemoc, která nepříznivě ovlivňuje výkonnost těla a může způsobit závažné komplikace. Patologii lze léčit tradičním způsobem. Také vysoká úroveň účinnosti charakterizovaná tradičním lékem, který musí být aplikován po konzultaci s lékařem.