Kašel s léčbou ARVI (Symptomatology)

Kašel nachlazení u pacienta může mít odlišný charakter. Konkrétně - suché a mokré. A pokud se u prvních příznaků objeví suchý kašel s ARVI, pak se vlhkost začíná projevovat, jakmile se pacient začne zotavovat, a onemocnění ustupuje. To je způsobeno tím, že všechny bakterie s hleny začínají jít ven. Zatímco suché vykašlávání odstraňuje nic, jen dráždí sliznici. Proto musíte být vědomi příznaků, abyste se nedostali k léčbě nesrozumitelných příznaků.

Symptomatologie

Jak již bylo zmíněno, kašel pro nachlazení má různé znaky.

Suché začíná projevovat své příznaky při prvním nutkání virové infekce. Trvá tak dlouho, až se pacient začne zotavovat.

Mokrý je považován za zbytkový kašel a první zvon k uzdravení. Jelikož všechny patogeny a toxiny vycházejí z hlenu. Trvat až do úplného uzdravení.

Štěkání je zvláštní kašel, který je velmi jako pes štěkání. Důvodem vzniku těchto příznaků je, že pacient začíná mít zánět hrtanu (laryngitis) nebo zánět hrtanu a průdušnice (laryngotracheitida). To znamená, že se uvnitř dostala infekce, která vyvolává celou řadu infekčních onemocnění. To je nejnebezpečnější kašel, protože může způsobit velmi závažné komplikace.

V tomto případě je celý proces onemocnění zvažován z hlediska délky trvání kašle s ARVI. Po dobu trvání onemocnění existují tři varianty klinického obrazu.

 1. Akutní typ je charakterizován tím, že se jedná o virové infekce, které jsou charakteristické. To je příznivé vykašlávání, které odstraňuje všechny nečistoty z těla. A trvá 2 až 3 týdny.
 2. Protrahovaný typ vyrůstá z akutní a je přerušovaný. Tj - pacient nemusí po dobu 2 - 3 dnů pociťovat žádné nutkání a pak ho záchvaty opět předběhnou. Jedná se o alarmující zvony, které indikují přetečení do chronické formy.
 3. Chronický typ vykašlávání je zpožděn o více než 3 měsíce a je známkou velmi nebezpečných onemocnění.

Léčba

Před samotnou léčbou nemoci byste se měli poradit s odborníkem, protože samoléčba může zhoršit průběh onemocnění.

Suchý kašel s ARVI se léčí urychlením procesu odstraňování hlenu. A tento specialista může předepsat léky:

- mukolytika je skupina léků, které mění strukturu hlenu a ředí jej;

- látky vykašlávání - obsahují složky, které umožňují snadné oddělení sputa od stěn průdušek;

- blokátory - to jsou prvky, které potlačují reflexní nutkání (to je velmi velká zodpovědnost a pokud se lékař rozhodne užívat takové léky, znamená to, to znamená důvody).

Pokud má pacient vysokou kašli, může lékař předepsat antipyretika.

Léčba vlhkého kašle s ARVI v zásadě není nutná. Protože tyto příznaky jsou již považovány za první kroky k uzdravení. Současně je však možné tento proces vyčítat odebráním mukolytických činidel. To znamená, že sputum je ještě více tekuté, aby se tělo patogenů zbavilo rychleji.

Léčení typu štěpení závisí na závažnosti onemocnění. Zde je nutné zvážit každý případ zvlášť. A specialista musí předepsat léky v závislosti na diagnóze.

Pokud je dítě nemocné, co dělat

Každé dítě během roku zažívá infekci různými viry od 3 do 5 krát. Kašel s akutními respiračními virovými infekcemi u dětí se nejčastěji objevuje v předškolním a školním věku. To může být příčinou různých chronických onemocnění a narušení adaptace organismu. V důsledku toho se vnější příznaky dítěte liší od příznaků dospělého. To může být velmi hlasité. Nebo v dýchacích cestách může být suchý kašel dítěte nahrazen mokrým kašlem a naopak. Jak léčit takový kašel? Je lepší se těmto incidentům vyhnout a obléknout dítě podle počasí, ale bez zbytečné pečlivosti. A pokud se tomu nelze vyhnout, pak by měl pediatr individuálně zjistit příčinu onemocnění a předepsat léčbu.

Největším problémem však je, že ho rodiče nebudou moci neustále sledovat, aby neběžel přes kaluže bez gumových bot, nebo když padl do louže, musíte okamžitě změnit oblečení. A za to byste neměli nadávat, když se vrátil domů špinavý a mokrý. Pokud ho začnete nadávat, pak dítě vyvine odpor a on se v době, kdy si vymění oblečení, nevrátí domů. Měli byste ho také naučit, aby se o sebe postaral, aby s ním vedl rozhovory a naučil ho správnému přístupu k jeho zdraví.

Lidové léky

Některé populární metody jsou lékaři uznány, ale to neznamená, že jsou užívány sami. Nejlepší je poradit se s odborníkem a vědět, jaké populární metody je nejlepší k léčbě nachlazení a suchého kašle.

 1. Bylinné inhalace. Místo bylinek můžete použít obyčejnou sodu a přidat trochu jednoduchou sovětskou hvězdu.

V současné době není vdechování nutné používat nepohodlné misky, které, pokud se nesprávně použijí, mohou opařit nohy. K dispozici jsou speciální inhalátory s uzavřenou nádobou, které vám neumožňují postříkat kapalinu kolem stolu.

 1. Kloktání Základem je stále stejný roztok sody nebo soli s jodem. Ale lékař může doporučit, aby odvarů na základě některých bylin.

Je velmi důležité naučit dítě, jak správně kloktat. A vysvětlují mu, že kapalina není polknuta. Shromáždit nějaké oplachovací roztok v ústech, zvedněte hlavu nahoru a zdá se, že vyslovuje písmeno "E". udělejte to na pár vteřin a plivněte. Také je dítěti dáno, aby pochopilo, že je nutné použít veškerou kapalinu ve skle.

 1. Použití domácích sirupů na bázi soli a sody.
 2. Jíst potraviny jako je ředkev, teplé mléko s medem, čaj s medem a citronem. Jsou to tyto potraviny, které ředí sputum a urychlují proces vykašlávání.

Čerstvá ředkev se omyje a čistí. Pak se ve středu vytvoří díra. Nalije se 1 - 2 lžičky medu. Někde po 60 minutách. Z ředkvičky začne vynikat šťávy, které pijí na 1 lžičku. až 5 - 6 krát denně.

 1. Komprimuje. Obvykle se aplikují v několika vrstvách. Pomáhá zahřát hrdlo a zajistit rychlé uzdravení. Je však třeba mít na paměti, že pokud je alkohol obsažen v receptu, nemůže být použit pro kojence.

Tekutý med se třel na hrudi, pak zabalený s pergamenovým papírem nahoře a pokrytý teplou přikrývkou. V tomto stavu je nutné sedět, dokud se v hrudi neobjeví příjemný pocit tepla.

- kloktat, voda by neměla být horká;

- během léčby by měl pacient pít dostatek tekutin;

Aby se dítě mohlo rychleji zotavit, je nutné na talíři nakrájet cibuli a česnek a umístit ji tak, aby ji nedostala. Vůně necítila příliš silně v nose, je nutné provádět ventilaci a mokré čištění v místnosti.

Závěr

Aby bylo možné rychle se zotavit, neměli byste pít všechno najednou, doufat v rychlé uzdravení. A za tím účelem se musíme nejprve poradit s lékařem. Vzhledem k tomu, že suché a mokré vykašlávání se od sebe radikálně liší a nesprávné zacházení s jedním typem onemocnění může znamenat spoustu nepříjemných následků. Ale nejlepší je vyhnout se infekci. Konkrétně - oblékat se podle počasí, zlepšovat imunitu těla a vést zdravý životní styl. Pak se šance na infikování sníží na minimum. Proto dbejte na své zdraví a zdraví ostatních.

ARVI: symptomy a léčba dospělých

ARVI je akutní respirační virová infekce, která způsobuje více než 200 typů virových patogenů.

Aby pacientovi byla poskytnuta kvalitní péče, lékař předepíše léky komplexního spektra účinku.

Jako součást těchto léčiv jsou aktivní látky, které poskytují úlevu od příznaků, rychlé odstranění onemocnění.

Tento článek odhalí příznaky SARS a způsob léčby tohoto onemocnění u dospělých.

Příznaky SARS u dospělých

Příznaky ARVI jsou:

 • zimnice;
 • slabost v těle;
 • svědění nosu a výtok z nosu;
 • bolest na hrudi;
 • bolest v krku a bolest v krku;
 • suchý kašel, přechod do kašle se sputem během několika dnů;
 • teplota (může být vysoká, ale častěji až 38 ° C);
 • bolest hlavy;
 • bolestivé klouby.

Příčiny SARS

 1. Chřipkové viry. Běžné chřipkové patogeny jsou viry typu A a B. V den 1-2 infekce se objeví první příznaky onemocnění. Osoba je nemocná sedm dní. Pokud není léčena, zotavení bude trvat déle a těžší.
 2. Rhinovirové mikroorganismy, které vstupují do nosní sliznice. Rhinoviry vyprovokují výtok z nosu, který je přenášen vzduchovými kapičkami. 2-4 dny po infekci se objeví první příznaky onemocnění. Při účinné terapii bude pacient vyléčen během 5-10 dnů.
 3. Adenoviry A, B, C, E, které vyvolávají akutní infekci dýchacích cest a očí. Když je infikován adenovirem, tělesná teplota stoupá, hrdlo se zapálí a objeví se zánět spojivek.
 4. Parainfluenza je virus, ve kterém dochází k zánětu hrtanu, vyvíjí se laryngitida, poté jsou průdušky infikovány. Někdy je léze nosní sliznice, je tu rýma. Počáteční symptomy parainfluenza jsou ukázány 2-7 dnů po infekci. Léčba onemocnění trvá asi 7-8 dní.

Léčba ARVI u dospělých

ARVI se léčí následujícím způsobem:

 1. Je nutné bojovat s infekcí a předcházet komplikacím onemocnění.
 2. Bohatý teplý nápoj (3-4 l / den) přispívá k urychlenému vylučování toxinů produkovaných viry, které otráví celé tělo. Je žádoucí, aby nápoj obsahoval vitamín C. Jedná se o šípky, šťávy a ovocné nápoje z brusinek, brusinek, pomerančů. Příznivý účinek ARVI na tělo a čaj s malinami, citronem a medem.
 3. Opláchnutí nosu Nosní dutina musí být proplachována tak, aby se infekce nerozšířila po celém těle, a opláchnutí snižuje opuch nosu a vytáhne hlen.
 4. Kloktání Musí být vypláchnuto hrdlo, aby se zabránilo šíření infekce. Kloktání pomáhá zmírnit kašel. Pro oplach hrdla vhodný roztok sodné soli, odvar z heřmánku, měsíčku, šalvěje.
 5. Inhalace Tento postup má za cíl zmírnit kašel. Od lidových léků, pro inhalaci, můžete použít páry brambor "v uniformě", stejně jako odvar z heřmánku, měsíčku, máta a dalších léčivých bylin. Z moderních prostředků může být inhalační aplikován nibulizátor.
 6. Léčba ARVI symptomy.

Orvi: léčba dospělých - drogy jsou levné, ale účinné

Léky, které jsou předepsány dospělým pro ARVI pro účinnou léčbu, jsou rozděleny do následujících skupin:

 1. Antivirové léky, které reagují na původce. Doporučuje se užívat léky s interferonem, což je látka, která zabraňuje reprodukci virových buněk.
 2. Antibakteriální léčiva. Antibiotika jsou často předepisována, pokud bakterie vyvolávají onemocnění a v případě komplikací (pneumonie, bronchitida).
 3. Imunostimulancia. Jedná se o přípravky na bázi kyseliny askorbové. Vitamin C ovlivňuje tvorbu interferonu.
 4. Imunomodulátory - zabraňují růstu bakterií, posilují imunitní systém. Jedná se v podstatě o homeopatické léky na bázi léčivých bylin.

Levná účinná léčiva pro léčbu SARS u dospělých jsou následující.

Betaferon je k dispozici na základě beta interferonu.

Alfa-interferon ve své čisté formě se prodává jako lék Grippferon. K dispozici ve formě spreje nebo kapek. Stojí 180-260 rublů.

Léčivo Viferon obsahuje alfa a beta interferonová činidla. K dispozici ve svíčkách, používaných k prevenci a léčbě SARS a chřipky.

Immunal je účinnější při léčbě akutních respiračních virových infekcí, protože stimuluje tvorbu bílých krvinek a zvyšuje jejich schopnost fagocytózy. Výsledkem je, že produkované protilátky rychle eliminují virus.

Seznam léků pro SARS a jejich levné protějšky

 1. Aspirin (antipyretikum, protizánětlivé léčivo, účinná látka - kyselina acetylsalicylová). Cena: 135-210 rublů. Analog: kyselina acetylsalicylová - 4-14 rublů.
 2. Xymelin, Otrivin, Pro nos (kapky, zúžení cév, z chladu; na bázi roztoku 0,1% xylometazolinu). Cena: 110-180 rublů. Analog: Galazolin, stojí 40-60 rublů.
 3. Immunal - lék, který podporuje obranyschopnost těla. Účinná látka: extrakt z echinacea. Cena: 230-250 rublů. Analog: Echinacea tinktura, cena 60-180 rublů.
 4. Ambrobene, Lasolvan - lék proti kašli. Účinná látka: Ambroxol. Cena: 280-380 rublů. Analog je Ambroxol: 30-80 rublů.
 5. Nurofen - protizánětlivé léčivo. Účinnou látkou je ibuprofen. Cena: 70-140 rublů. Analog je Ibuprofen: cena je 25-40 rublů.
 6. Panadol je protizánětlivé, antipyretické léčivo. Cena: 50-100 rublů. Analog: Paracetamol, náklady 5-15 rublů.
 7. Arbidol je antivirotikum s imunomodulačními účinky. Posiluje obranyschopnost organismu proti SARS a chřipce. Cena: 110-150 rublů.
 8. Viferon - lék ničí viry, posiluje imunitní systém. Účinná látka: interferon alfa 2-b. Cena: 120-165 rublů.
 9. Kagocel - syntetizuje interferon, charakterizovaný antivirovými a imunomodulačními účinky. Cena: 180-280 rublů.

Další levné léky pro léčbu SARS

 1. Kyselina askorbová. Má protizánětlivý, antipyretický účinek, posiluje imunitní systém. Je to levné - od 9 do 25 rublů. Prodává se jako žvýkací tablety, někdy s chutí (malina, máta).
 2. Přípravky proti kašli. Nejoblíbenější je Lasolvan, ale Ambroxal a Abrol jej mohou nahradit. Lék Acetal C ředí a odstraňuje hlen, změkčuje kašel. A nejznámější a nejlevnější lék proti kašli je Mukaltin.
 3. Bylinné bujóny mohou poskytnout první pomoc při akutních onemocněních dýchacích cest. To může být odvar z heřmánku, lípy, hrudníku poplatky. Ale nezapomeňte vědět, zda je pacient alergický na léčivé rostliny. Nenahradí plnohodnotnou léčbu, ale zmírní některé symptomy. Cena přírodních bylin je v průměru 50-75 rublů.
 4. Hořčičná omítka Prodává se v lékárnách, účinná látka - hořčičný prášek. V balení 10-20 sáčků. Používají se jako lokální dráždivé, rozptylující činidlo pro ARVI a další nemoci. Cena: 40-50 rublů.
 5. Parní inhalace. Nedoporučuje se užívat první dny nemoci, protože stav pacienta může být zhoršen. Vdechnutí v tomto případě šíří infekci v celém těle díky skutečnosti, že pára rozšiřuje cévy nosohltanu a dýchacích cest. Proto jsou aktivovány škodlivé bakterie. Když se stav pacienta zlepší, lékař může předepsat inhalaci jako antiseptikum, rozptylující, protizánětlivé, antispasmodické pro ARVI (rýma, laryngitida, tracheitida, kašel, bronchitida). Neužívejte inhalace pro alergie na účinné látky a astma. Můžete udělat levné parní inhalace doma: vezměte misku, nalijte vařící vodu, přidejte 1-2 kapky esenciálního oleje eukalyptu (50-80 rublů), zakryjte hlavu ručníkem a vdechujte páru v průměru po dobu 5 minut. Účinek je patrný okamžitě - dochází k vykašlávání hlenu, zlepšuje se dýchání.

Video - Léčba ARVI

Komplikace ARVI

Pokud během akutní respirační virové infekce nejsou přijata nezbytná opatření pro její léčbu, mohou komplikace vést k výskytu následujících onemocnění:

 • Meningitida;
 • Otitis;
 • Laryngitida;
 • Tracheitida;
 • Pneumonie;
 • Sinusitida;
 • Sinusitida;
 • Konjunktivitida;
 • Neuritida;
 • Onemocnění srdce;
 • Exacerbace jiných chronických onemocnění.

V případě prvních příznaků může být tedy léčba akutních respiračních virových infekcí u dospělých zahájena nezávisle pomocí léků, kloktadel a nosních výplachů. Pokud teplota trvá déle než 5 dnů, je nutné navštívit lékaře, protože mohou se vyskytnout závažné komplikace.

Kašel na nachlazení, akutní respirační virové infekce a akutní respirační infekce - jak se léčit a co dělat, pokud netrvá dlouho

Kašel nachlazení se vyskytuje v 85-90% případů odpovídající patologie. Nepříjemný příznak způsobuje pacientovi určité nepohodlí, ale je dobře léčitelný. Charakterem studeného kašle je jeho různorodost. V závislosti na průběhu onemocnění v konkrétním případě se klinický obraz může lišit. K odstranění patologie je třeba poradit se s lékařem. I když, jak ukazuje praxe, mnozí pacienti úspěšně zvládají chlad z domova.

Co je zima, ARVI a ORZ?

Než začnete uvažovat o účinných léčebných metodách pro léčbu kašle u sezónních onemocnění dýchacích cest, musíte porozumět terminologii. Ne všichni lidé znají rozdíl mezi akutními respiračními infekcemi, akutními respiračními virovými infekcemi a běžným nádechem. Neexistují žádné kritické rozdíly, je však někdy důležité vědět, co se říká.

Akutní respirační infekce (ARI) je nejrozsáhlejší koncept, který zahrnuje všechny varianty běžného nachlazení a ARVI. Lékaři kombinují infekci chřipky, parainfluenza, adenovirus nebo rhinovirus a podobně do velké skupiny, aby zdůraznili klíčové rysy odpovídajících patologií:

 • akutní nástup;
 • Letecký přenos;
 • porážka hlavně orgánů dýchacích cest.

Akutní respirační virové infekce (ARVI) - skupina patologií ve složení akutních respiračních infekcí, která je vyvolána působením odpovídajících patogenů. Pokud je SARS vždy viníkem problému, zůstává specifickým virem.

Běžné nachlazení je kolektivní koncept, který zahrnuje všechny patologické stavy charakterizované mírným katarálním syndromem (nosní výtok, kašel, kýchání). V tomto případě se může tento problém projevit vlivem viru a dočasným oslabením imunity způsobené hypotermií nebo dokonce stresem.

I přes tyto rysy pacienti často používají termín, který mají rádi ve všech případech. V praxi to nevadí. Hlavní je včasná a adekvátní léčba, která je ve všech třech situacích téměř identická.

Hlavní příznaky a první známky akutní respirační virové infekce, akutních respiračních infekcí a nachlazení

Kašel na nachlazení je typickým příznakem, kterému se všichni v životě alespoň jednou potýkají. V závislosti na charakteristikách konkrétní klinické situace může být příznak doprovázen výtokem sputa, křečemi nebo vyvoláním sípání a bolesti na hrudi při kašli. Odpovídající patologie je však vždy doprovázena dalšími znaky.

Možné příznaky nachlazení, akutní respirační infekce a SARS:

 • obecná slabost;
 • výtok z nosu a nosní hlen;
 • lechtání nebo pocit hroudy v krku;
 • horečka;
 • bolest svalů;
 • zánět spojivek;
 • bolest hlavy;
 • změna chuti.

V závislosti na závažnosti klinických příznaků se rozhoduje o otázce samokontroly nemoci nebo o tom, že jde o lékaře. Abyste minimalizovali riziko komplikací, měli byste se vždy poradit s lékařem.

Jaká je doba trvání takového kašle?

Hlavním nepříjemným znakem zůstává kašel s akutními respiračními infekcemi v 80-85%. Tento problém lze eliminovat po celkové normalizaci stavu pacienta nebo po delší době ve formě zbytkového kašle. Trvání odpovídajícího symptomu v průměru nepřekročí 7-10 dnů.

Zajímavé Pod podmínkou časného nástupu adekvátní léčby je kašel s ARVI nebo ORZ během 3-4 dnů. Člověk by však neměl zapomenout na znamení, které říká: „Bez léků léčíme nachlazení po dobu 7 dnů a léky - týden.“

Správný přístup k léčbě

Chcete-li se zbavit kašle, ke kterému dochází na pozadí respirační patologie, potřebujete, na základě důvodu jejího výskytu. Pokud pacient může přesně určit skutečnost kontaktu s osobou trpící chřipkou nebo jinou virovou chorobou, pak bude snazší zmírnit stav pacienta pochopením podstaty patologie.

Správný přístup k odstranění nepříjemného symptomu zahrnuje dodržování několika zásad:

 1. odpočinek nebo zvýšení denního odpočinku;
 2. použití velkého množství tekutiny;
 3. užívání léků podle potřeby.

Normalizace stavu nemocného je možná pomocí lidových receptů. Hlavní věc - nepřehánějte to a v případě potřeby se poraďte s lékařem.

Existuje rozdíl v přístupu k léčbě dítěte nebo dospělého

Pacienti se zajímají o to, zda existuje rozdíl v akcích, které mají být provedeny při mírném kašli u dospělého pacienta nebo dítěte. Neexistuje žádný zásadní rozdíl. Pokud budete postupovat podle výše uvedených zásad, můžete problém odstranit.

Drogová léčba - se souhlasem lékaře

Drogová léčba v případě běžného nachlazení je sekundární čas. Užívání léků je oprávněné v případě silného suchého kašle, který zabraňuje spánku nebo vede normální život. Pokud se při sekreci hlenu pozoruje bronchiální hypersekrece, měla by se používat tradiční mukolytika.

Pokud je však patologie doprovázena mírným kašlem, který neovlivňuje stav pacienta, nedoporučuje se užívat agresivních léků. Rozlišení potřeby užívání drog je třeba konzultovat s lékařem.

Použité skupiny léčiv:

 • antitusika (kodein, glaucin, butamirát);
 • mukolytika a expektorační léky (Ambroxol, Bromhexin, Gedelix);
 • lokální antiseptika a anestetika (Falimint, Strepsils);
 • antialergické (Diazolin, Erius, Tavegil);
 • antibiotika při připojení bakteriální flóry (cefalosporiny, peniciliny).

Výběr lékové léčby provádí lékař. Samoléčba může způsobit nežádoucí účinky nebo komplikace.

Léčíme se doma - tradiční medicína

Tradiční medicína je účinným způsobem, jak stabilizovat stav pacientů trpících nachlazením. Využití nekonvenčních metod je odůvodněno lehkým a středním stupněm složitosti. V případě závažných komplikací vyžaduje pacient specializovanou péči.

Populární recepty:

 • černá ředkev s medem. V zelenině je celá buničina řezána tak, že vzniká "sklo". Do ředkvičky se nalije tekutý med a nechá se přes noc. Jezte infuzi 3krát denně po jídle;
 • čaj s citronem. Jednoduchý způsob, jak posílit imunitní systém a obnovit rovnováhu vody v těle;
 • cibule s cukrem. Střední cibule se rozdrtí a smísí s 15 g sladkého prášku. Po 3-4 hodinách infuze je přípravek připraven k použití;
 • mléko s medem a máslem. Do 200 ml teplého mléka se přidá 1 čajová lžička medu a 5 g másla. Nástroj je vhodný pro odstraňování suchého kašle po SARS a jeho výšce.

Nekonvenční přístup k léčbě nachlazení a ARVI často ukazuje vynikající výsledky, které nejsou horší než drogy.

Postinfekční komplikace - onemocnění prošlo a kašel zůstal

S nedostatečnou léčbou, výrazným snížením imunity pacienta, existují případy, kdy kašel po ARVI nebo nachlazení nezmizí. V závislosti na závažnosti patologie je zvolena nejlepší volba pro urychlení plné obnovy.

Zbytkový kašel u dítěte

Pokud dítě po nachlazení nemá kašel, je nutné vyloučit přítomnost sekundární respirační patologie. SARS může být komplikována bronchitidou, pneumonií, tonzilitidou (bolest v krku) a dalšími chorobami. Kašel může změnit povahu (noční útoky, bolest v krku). Pokud příznak přetrvává déle než 5 dní po uzdravení, stojí za to konzultovat pediatra. V 70% případů tento problém nepředstavuje hrozbu a řeší se po 1-2 týdnech. Pokud je to nutné, lékař předepíše další finanční prostředky na vykašlávání nebo potlačení odpovídajícího symptomu.

Kašel nezmizí po nachlazení u dospělého

Reziduální kašel po SARS u dospělých může být také provokován sekundární patologií. Paralelně může mít člověk bolest v krku, což indikuje přítomnost infekce. Pokud nepříjemný příznak nezpůsobí mnoho nepohodlí, může být na chvíli ignorován (až 7-10 dní po uzdravení).

Zvýšení dalších symptomů naznačuje transformaci běžného nachlazení s progresí nové patologie.

K odstranění zbytkového kašle bez komplikací musíte zůstat na čerstvém vzduchu, používat až 1,5 litru tekutiny denně. Dobré výsledky demonstruje tradiční medicína.

Je kašel nakažlivý pro celou rodinu nebo jak chránit svého bližního?

Kašel během respirační patologie je nakažlivý pouze v případě virové geneze problému. Pro minimalizaci rizika kašlání z jednoho člena rodiny na druhého se doporučuje izolovat pacienta v oddělené místnosti. Ostatní nájemníci mohou nosit gázové masky. Doporučuje se používat velké množství tekutin. Profylaktické užívání léčiv je neúčinné, s výjimkou očkování proti chřipce.

Typické chyby nemocných

Chyba nemocných je často nedostatečná pozornost věnovaná vlastnímu zdraví. Touha "onemocnět na nohou" může způsobit komplikace. Negativním faktorem je také nekontrolovaný příjem drog. Zvláště akutní problém se týká antibakteriálních látek. Vzhledem k iracionálnímu příjmu antimikrobiálních léčiv se zvyšuje odolnost původce vůči chemikáliím, která při dalším použití nebude schopna zlepšit zdraví pacienta.

Preventivní opatření - posílení imunity a pití vody

Prevence akutních respiračních onemocnění je založena na posílení imunitního systému při minimalizaci možnosti vstupu bakterií a virů do těla.

Doporučení:

 1. Výživa s dostatečným množstvím zeleniny a ovoce;
 2. používat až 1,5-2 litrů tekutiny denně;
 3. pravidelné dávkování;
 4. minimalizace stresu;
 5. omezený kontakt s nemocnými lidmi;
 6. normální spánek

Úplně bezpečné před chladem je nemožné. Imunitní systém, který je neustále „v melodii“, však lépe odolávají různým bakteriím a virům.

Závěr

Kašel, který se vyskytuje při nachlazení a akutních onemocněních dýchacích cest, zůstává přirozenou reakcí těla pacienta na nemoc. Odstranění problému může být provedeno jak tradičními lékařskými, tak populárními metodami. Hlavní věc je neztrácet čas, kdy je nemožné zlepšit stát na vlastní pěst. V případě potřeby vždy vyhledejte kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Kašel s ARVI

Kašel s ARVI - tento příznak se vyskytuje poměrně často a je možné se domnívat, že má specifické onemocnění. I když je třeba poznamenat, že kvalita života tento příznak vážně zhoršuje: často pacienti trpí tolik, že se pijí do pití, jakýkoliv prostředek vykašlávání, jen aby se co nejdříve zbavili těchto utrpení. Ale měli byste také vědět, jaké léky lze použít k vyléčení nemoci a neubližovat se.

Kašel: je to škodlivé nebo užitečné?

Lidské tělo je navrženo tak, že reaguje určitým způsobem na nemoc, v důsledku čehož trpíme přítomností určitých příznaků. Je třeba chápat, že se jedná o rysy sebeobrany: například vysoká teplota přispívá k odumírání virů a díky kašli škodlivých mikroorganismů je hrdlo vyléčeno.

Občas se však stejný kašel stává bolestivým a škodlivým pro zdraví.

Kašel s ARVI může být suchý. Mechanismus vzniku tohoto lechtání v krku, ze kterého se chci co nejdříve zbavit, je jednoduchý: všechny receptory, které jsou v dýchacích cestách, jsou zvláště citlivé. A jsou spouštěny, pokud se v kanálu kanálu objeví cizí předměty (i když se jedná o prach).

Možná, že "smyčkování" receptorů: čím více člověk kašle, tím více dráždí jeho receptory. Ukazuje se, že je to "bludný kruh".

Za standardních podmínek, s kašlem, můžeme uvolnit dýchací systém tak, aby do něj mohl volně proudit vzduch. Ale u pacienta s akutní respirační virovou infekcí je zánět dýchacího ústrojí zapálen a kašel ji dále poškozuje.

Navíc tam, kde byla poškozena epiteliální tkáň, se může vyvinout bakteriální infekce. Proud vzduchu, který vychází z hrdla, šíří virus pouze dodatečně. Jiní lidé jsou tedy infikováni.

Lékaři nedoporučují oddálit léčbu suchého kašle SARS u dětí i dospělých. Posílení léčebného postupu znamená riziko poškození sliznice průdušek.

Hlavní myšlenka procesu léčby je spojena se zrychlením eliminace sputa při současné obnově sliznice a posílení lokální imunity.

Pro tento účel se používají mukolytika, díky kterým se sputum ředí bez zvýšení objemu. Doporučuje se také pít dostatek tekutin, což také napomůže stažení sputa. Před spaním se doporučuje zvlhčovat vzduch v místnosti (často kvůli bolesti v krku, není možné spát normálně, a to jen zhoršuje imunitu a poskytuje „extra trumfy“).

A co je nejdůležitější - toto pravidlo nelze ignorovat! - Nekuřte. Pro dlouhodobé kuřáky je samozřejmě obtížné okamžitě ukončit své špatné návyky - v tomto případě je třeba alespoň minimalizovat počet cigaret uzených. Tabák je velmi silným dráždivým prostředkem hrdla: i pasivní kouření je nebezpečné.

Je třeba mít na paměti, že v důsledku respiračních virových infekcí je lidské tělo silně vyčerpáno: imunitní systém oslabuje, ochranné síly jsou deaktivovány. Proto, i když se zotavili, existuje šance čelit zbytkovým jevům. Stejný suchý kašel se může vyskytnout u dospělého po ARVI.

Tělo stále čistí hrdlo nahromaděného sputa. Tím, že spustíte takový příznak, riskujete zhoršení patologického procesu.

Kdy se mám začít bát?

Vzhledem k tomu, že virus vstupuje do organismu a jeho další vývoj, jsou dýchací cesty podrážděné a oteklé. Normalizace sliznice vyžaduje určitý čas. Vzhledem ke zvýšené citlivosti se spustí reflex kašle.

Kromě toho existuje hojná sekrece hlenu průdušek. K odstranění nahromaděného sputa se aktivuje reakce, jako je kašel.

Suchý kašel s akutními respiračními virovými infekcemi u dospělého a dítěte se může proměnit v mokrý a štěkavý, zesílený. To je důkaz toho, že tělo potřebuje intenzivnější odběr sputa. Alarm by měl být poražen, když:

 • kašel trvá příliš dlouho;
 • bolesti na hrudi a zádech;
 • existují problémy s dýcháním;
 • produkce sputa je obtížná;
 • tvorba srůstů v plicích.

Doporučuje se zahájit léčbu včas, v opačném případě můžete tuto záležitost přenést ke skutečným komplikacím včetně tuberkulózy.

Pokud kašel, pacient vydává pískavý zvuk, ve středu plic je nepříjemný pocit a každý útok je dlouhý, možná jde o zánět průdušek. Nebudete včas léčit, riskujete, že se setkáte se zápalem plic.

Často se mohou vyskytnout komplikace, pokud byla původně zahájena nesprávná léčba. Stává se mnoha lidem, když dělají vlastní diagnózu a samoléčbu. Například typická chyba je spojena s nekontrolovaným příjmem antibiotik, zatímco když je nutné bojovat s viry. Díky takové „pseudo-terapii“ je zdravá mikroflóra v dýchacích cestách zničena a nemoc je zhoršena.

Typy kašel

Abyste pochopili, jak léčit suchý kašel s ARVI, musíte vědět, jak se to děje:

 • akutní - může trvat týden nebo dva;
 • vleklé - trvá asi měsíc;
 • subakutní - trvá až několik měsíců;
 • chronická - pokud její trvání přesahuje dva měsíce.

Proč se to nazývá suché? Protože neexistuje produkce sputa. Někdy se ukáže, že štěká, je doprovázena krátkým dechem a v noci je silnější. Lékař musí nutně vyloučit možnost alergického kašle a vystavení alergenům na těle pacienta.

Pak jsou předepsány kombinované léky proti kašli, které mají vykašlávací účinky stejně jako sedativní účinky.

Možná doporučení (která budou muset být dodržována i po nemoci) budou:

 • těžké pití;
 • optimální mikroklima;
 • lidových prostředků.

Léčba suchého kašle se SARS u dětí je podobná.

Někdy je ARVI doprovázena mokrým kašlem. Stává se to i po nemoci a v tomto případě se považuje za reziduum (s jeho pomocí je sputum evakuováno).

Droxikantní drogy činí tento symptom efektivnějším. Kašel je snadný a přirozený.

Postinfekční komplikace

Kašel s ARVI by neměl trvat déle než dva týdny. Na druhé straně je zde dlouhá forma, která trvá až tři měsíce.

Někdy se zdá, že se člověk zotavuje, ale trvá několik dní a jeho teplota opět stoupá a kašle silnější. Návštěvu lékaře tak nelze odložit.

Je pravděpodobné, že přistoupení bakteriální infekce, to znamená komplikace. Vzhledem k tomu, že tělo a imunitní systém jsou oslabeny, je tato situace velmi nebezpečná.

Je nemožné léčit tento kašel jeho potlačením, protože je to on, kdo očistí dýchací systém od sputa, ve kterém se patogeny nahromadily. Lze to však usnadnit: v noci je obzvláště silná. K tomu pijte co nejvíce vody a udržujte vlhký vzduch v místnosti.

Lékaři mohou doporučit řadu léčiv, v kombinaci s lidovými prostředky, které mohou působit velmi efektivně. Krk je třeba opláchnout slabým roztokem soli. Pro inhalaci a zavlažování se používá také lék Chlorophyllipt. Pomáhá zmírnit zánět sliznic a přispívá k jeho rychlé regeneraci.

Je třeba poznamenat, že reziduální účinky nejsou nakažlivé. Nicméně, oni musí být léčeni, ne doufat, že příznaky projdou kolem sebe

Chyby zpracování

Léčba silného suchého kašle s ARVI trvá obvykle nejméně týden, někdy dva. Často pacienti, kteří podstupují léčebný cyklus, provádějí řadu chyb, kvůli nimž se zotavení a rehabilitace zpozdí:

 • Zacházejí s tímto procesem nedbale, protože ve skutečnosti si myslí, že reflex kašle projde sám.
 • Samo předepsat léky pro sebe, rozhodnout, jak kašel může být léčen. Někdy je tato léčba zaměřena spíše na „pohodlí svědomí“.

Bez odkazu na kvalifikovaného zdravotnického pracovníka prostě nemůžu. Je důležité zvolit nejen účinné léčivé přípravky, ale také to, aby nedošlo k poškození zdraví pacienta (vzhledem k formě onemocnění, individuálním vlastnostem a kontraindikacím).

Jaké léky jsou potřeba?

Jaké léky mohou pomoci kašlat s ARVI? Lékařský kurz tradičně zahrnuje jmenování těchto druhů drog:

 • antitusika - mají depresivní účinek na centra kašle;
 • mukolytika - zkapalňují nadměrně hustý hlen;
 • vykašlávání - díky nim ztrácí hlen svou tloušťku a je snadno evakuován z dýchacích orgánů.

Pokud jde o antitusické léky, mohou být předepsány pouze tehdy, pokud jsou podrážděné sliznice horních cest dýchacích.

Pokud se jedná o postinfekční kašel, který je v přírodě mokrý, lékař nemusí ani předepisovat léky. I když s příliš viskózním sputem, ve kterém je nemožné kašlat, jsou vykašlávání vypouštěna.

Nesprávná kombinace antitusických a vykašlávacích léků může být nebezpečná. Centrum pro kašel je v takových případech utlačováno a je tedy nemožné odstranit nahromaděný hlen. Pro bakteriální infekci mohou být takové stavy nazývány nejlepšími. Nárůst teploty je téměř nevyhnutelný.

Jmenování antibiotik je možné v přítomnosti reziduálních účinků (pouze v případech, kdy se ve sputu nacházejí patogenní bakterie). Aby lékař předepsal vhodný lék, musí se seznámit s výsledky studie, aby poznal spektrum mikroflóry, které bude třeba bojovat, protože neexistují žádná univerzální antibiotika. Nesprávně zvolený lék může způsobit škodu.

Lidové léky

Pro léčbu kašle pomocí SARS a chřipky lze použít některé lidové léky.

Použití tuku

Takový příznak byl například dlouhodobě léčen tukem. Nejlepší ze všech - jezevec. Pokud nemůžete najít - můžete kozu.

Vyrobil druh zahřívaného obkladu. Tuk maže hřbet a hrudník (srdce není postiženo). Voskový papír je položen na vrchol, teplý svetr je nasazen a musíte se zabalit do deky.

Uvnitř se odebírá více tuku, přidává se předehřáté mléko (dostatek lžičky na sklo). Smí se smíchat s bylinnými bujóny.

Díky těmto postupům jsou dýchací cesty zbaveny a tak se podaří vyrovnat se s takovým nepříjemným příznakem jako kašel.

Při použití medu je nutné používat ne horké, ale teplé mléko. Fenomény po infekci jsou léčeny stejným způsobem.

Bylinné bujóny

Velmi účinné léky, bez ohledu na to, jaký druh kašle u dítěte nebo dospělého jsou odvarem léčivých rostlin.

Rostliny, jako jsou maliny, lipy a kalina, jsou považovány za zvláště účinné v boji proti tomuto symptomu, protože mají silný vykašlávací účinek.

Althea kořen je také účinný: pár lžíce této rostliny je přidán do vody, a vařené s malým ohněm, dokud hlen formy.

Vývar by měl být teplý - jedna lžička každých pár hodin.

Další pěkné devas. V dávných dobách, pertussis byl léčen s tím. Dostatek lžíce této rostliny ve sklenici vroucí vody, po které by měla být infuze infuze. Pijte během dne.

Horké pivo smíchané s mlékem pomůže dospělým - jeden až tři. Díky tomuto druhu nápoje bude snadné kašel. Při přípravě roztoku pro děti je pivo nahrazeno alkalickou minerální vodou.

Nicméně, v případech, kdy lidové léky nepomáhají déle než tři dny, „kravatu“ se samoléčbou a ujistěte se, že navštívíte svého lékaře. S největší pravděpodobností existuje potřeba specializované terapie.

Kašel s ARVI

Viry, které způsobují akutní respirační onemocnění, jsou zavedeny do dýchacích cest. Kašel s ARVI je jedním z hlavních příznaků, který je přítomen i po skončení jiných negativních projevů. K tomu, aby se rychleji zotavilo, je nutná diagnostika a léčba léky a lidovými prostředky.

Trvání kašle

Nejpozději 14 dní nemoc skončí, teplota se vrátí do normálu, bolest v hrudníku a hrdle zmizí a katarální reflex stále drží. Jedná se o reziduální jev, který je nezbytný k odstranění hlenu, mrtvých buněk epitelu.

Normálně může bronchospasmus trvat až jeden a půl měsíce, u pacientů s alergiemi do dvou a půl roku. Trvání závisí na imunitní obraně těla, přítomnosti komplikací.

Nejbolestivější, znepokojující spánek, záchvaty zbytkového bronchospasmu se vyskytují u dětí předškolního věku. U dospívajících a dospělých je toto období méně výrazné.

Pokud několik dní po zotavení, s výjimkou obnovení katarálního reflexu, teplota vzrostla, pak se spojila sekundární bakteriální infekce. Je nutné provést návštěvu u okresního lékaře, který bude diagnostikovat, předepisovat účinnou léčbu.

Dlouhý kašel po onemocnění je doprovázen následujícími příznaky:

 • bolest na hrudi;
 • závratě, migrény;
 • slabost a únava.

Bronchospasmy po porážce virové infekce způsobují:

 • onemocnění plic a kardiovaskulárního systému;
 • bronchiální astma;
 • novotvary různých etymologií v dýchacích orgánech.

Nekomplikované záchvaty by měly být bez hlenu s hnisem a časem se jejich trvání stává méně častým. Zároveň zde nejsou žádné další doprovodné znaky.

Prodloužená povaha zotavení je vysvětlena skutečností, že po porážce virů zůstává sliznice průdušnice a průdušek náchylná k projevům vnějšího prostředí - zima, pokles vlhkosti, přítomnost prachu, plynů a jiného znečištění ovzduší.

Jak dlouho kašel obvykle trvá u ARVI? Průběh více než 1,5-2,5 měsíce říká o chronické formě. Existují následující typy a období:

 • akutní - první 3 dny;
 • Subakutní - do 3 týdnů;
 • zbytková - do 1,5 měsíce (u alergiků - do 2,5);
 • chronické - po dobu 1,5–2,5 měsíce.

Provokativními faktory jsou náhlé změny teploty, studené jídlo a pití, suchý vzduch a alergeny.

Bez léčby se může objevit tracheitida a bronchitida.

Je kašel nakažlivý?

Reflexní reakce těla po infekci nebo jiných cizích částicích je po určitou dobu nakažlivá (nakažlivá). Zavedení patogenů do nosohltanu se vyskytuje ve vzduchových kapičkách při kýchání, mluvení nebo při pobytu v nevětrané místnosti s nezdravou osobou.

Přenos viru je možný, pokud je přítomen ve slinách nebo hlenech pacienta. Lidé, kteří jsou od studené osoby ve vzdálenosti až 7 metrů, se vystavují možnému nebezpečí. Největší počet patogenů je koncentrován 2-3 metry od zdroje.

Ve vnějším prostředí zůstávají patogenní mikroby životaschopné za příznivých podmínek po dobu až 12 dnů.

Chcete-li vědět, zda je příznak nakažlivý nebo ne, je nutné provést diagnózu. V počátečním stadiu se patogenní agens aktivně reprodukují, nejsou zde žádné negativní projevy. Tato doba se nazývá inkubace, její trvání závisí na typu patogenů, které byly zavedeny do těla. Rozlišují se obecné pojmy nakažlivosti. Tato doba začíná od posledního dne před výskytem příznaků, končí 2 dny po jejich zániku. Obvykle to trvá 6–10 dní.

Zda reziduální kašel může být nakažlivý, maminky se zajímají o děti mateřské a školní věkové kategorie. Odpověď je negativní, protože ve slinách není žádný patogen.

Nejvíce nakažlivá doba je ta, ve které je nemoc doprovázena vysokou horečkou.

Druhy kašel

Existuje několik typů:

Každý má své vlastní charakteristiky, dobu trvání, léčbu. Je běžné se zbavit dráždivých látek, kterými jsou zánět, hlen a alergické látky.

Tam je ARVI bez nachlazení a kašle, který může způsobit takové komplikace, jako je pneumonie, bolest v krku a tuberkulóza. Obtížná diagnóza, předepsaná léčba není vždy účinná. Rozpoznávejte chřipku rychlým nástupem a vývojem. Je tu horečka, bolesti těla a celková slabost.

Příčiny příznaků parainfluenza virů. Jeho rysem je falešný záď - edém a zánět hrtanu do rozsahu hypoxie.

Pokud se kromě teploty, nic jiného vadí, to znamená selhání imunitního systému nebo latentní zánětlivý proces. Osoba nadále vede normální život, zabývá se každodenními záležitostmi. Pokud nebudete konzultovat s terapeutem, bude to mít negativní důsledky.

Suchý kašel

Obavy o první tři dny akutního období. Charakteristickým znakem je nepřítomnost vybitého hlenu. Vrásky se objevují, spouštěče katarálního reflexu. Vzhledem ke své neproduktivitě dráždí sliznici a přispívá k jejímu poškození.

Útoky v noci způsobují nespavost. Rozvoj edému zvyšuje počet bronchospasmů, v důsledku smrti epiteliálních buněk dochází k bolesti.

Pokud nechcete jednat, může dojít k mikrotraumatu, připojit se k sekundární infekci a způsobit komplikace.

Přechod na jinou formu je způsoben potřebou intenzivnějšího čištění. Nástup produktivního stádia je urychlen pomocí denního teplého nápoje o objemu nejméně 2 litry, inhalaci a zvlhčování vzduchu.

Kašel se sputem

Ve dnech 4-5 se začíná produkovat a separovat hlen, z něhož je nutné se zbavit, reflex kašle funguje.

Pro zvýšení produktivity, zředění hlenu na léky, metody tradiční medicíny. Tyto nástroje pomáhají zbavit se.

Pokud po epizodách kašle ARVI nejdou déle než 3 týdny, musíte kontaktovat lékaře. Žluté nebo zelené sputum označuje vstup bakteriální infekce.

S rozvojem akutní bronchitidy může pneumonie ve sputu obsahovat pruhy krve. Intenzita symptomu se zvyšuje a dosahuje zvracení. Tam je dušnost, potíže s dýcháním, sípání. Prodloužené, oslabující záchvaty, zhoršené v zimě, jsou příčinou vysokého krevního tlaku, srdečních problémů.

Štěkání kašle

S ostrými štěkotovými zvuky doprovázejícími bronchospasmus je:

 • bolest na hrudi;
 • viscous sputum;
 • ztráta hlasu;
 • pískání, sípání při dýchání;
 • chrapot;
 • ztráta chuti k jídlu.

Bronchospazmus doprovázený charakteristickými zvuky je vysilující typ suchého kašle. Vyskytuje se při šíření zánětu do nosohltanu, hlasivek a dolních dýchacích cest. K provokujícím faktorům patří znečištění ovzduší prachem a plyny, přetlakování.

Prodloužené záchvaty se vyskytují v noci, horší ráno s tracheitidou. Denní charakteristika laryngitidy.

Při štěkání katarálního reflexu vzniká pocit udušení, je to hackování, bolestivé. Pacient se snaží zbavit dráždivého, ale vzhledem k tomu, že sekrece sliznice není, nic se nestane.

Doprovází ho horečka, rýma, bolest v krku a celkové zhoršení zdraví. Zvláště nebezpečné pro děti od 4 měsíců do 5 let kvůli úzkému lumenu hrtanu. Její edém může blokovat přístup vzduchu do plic, dítě se začne dusit. Tento jev se nazývá falešný záď, vyžaduje okamžitou léčbu pediatra a hospitalizaci.

Pro naléhavou úlevu udušení falešným záďem je nutné otevřít okno a nechat pacienta dýchat čerstvý, chladný pouliční vzduch, zejména pro děti! Edém hrtanu je tedy částečně odstraněn.

Příznaky silného štěkání kašle po ARVI, pro které je nutná hospitalizace:

 • těžký edém hrtanu;
 • prodloužené zvýšení tělesné teploty;
 • Hrůza nebo krev;
 • křeče;
 • ztráta vědomí

Tyto příznaky doprovázejí pneumonii, tuberkulózu, astma astma, záškrt. Komplikace zahrnují poruchy dýchací funkce v pneumotoraxu.

Alergický kašel

Tento typ bronchospazmu je možný jako reakce na léky a jiná alergická činidla. Ve většině případů je charakterizován absencí sekrece bronchů, amplifikací v noci a je doprovázen:

 • jasné sekrece nosní sliznice;
 • svědění, bolest v krku;
 • trhání;
 • kýchání

Současně není teplota, silná bolest v krku, bolestivé kosti.

Následující faktory zhoršují průběh onemocnění:

 • kouření;
 • znečištění ovzduší;
 • oslabená imunita.

Pokud není katarální příznak léčen, vyvine se bronchiální astma a stenóza hrtanu. Prodloužená povaha zotavení je způsobena průvodními alergiemi.

Jak léčit kašel

Nejprve odstraňte příčinu chladu. Pokud SARS u dospělých předepíše antivirotika:

Nevyvolávejte ospalost, pomoc s kongescí nosu, alergické reakce antihistaminika - Zyrtec, Fenistil.

V případě mokrého katarálního reflexu jsou vhodné prostředky s expektoračním účinkem - Thermopsis, Doctor Mom, Arbidol, Ascoril. Mucolytics ACC, Mucoltin, Mukobene učiní sputum více tekutým.

Léčba suchého kašle s ARVI se převádí do produktivní formy. To usnadňují drogy:

Pokud je zbytkový kašel po chřipce nebo jiné virové infekci suchý a záchvaty se s časem snižují, neměli byste užívat léky.

V případě komplikací je předepsán zánět průdušek a plicních antibiotik.

Aplikujte inhalaci s Lasolvan, eukalyptem, heřmánkem. Zvlhčují sliznici, usnadňují výtok hlenu.

Kromě lékařského ošetření na zvýšení účinku pilulek, lékař předepíše fyzioterapii. Mezi ně patří elektroforéza, UFO, UHF. Také pro nejrychlejší regeneraci se doporučuje provádět masáž hrudníku, dechová cvičení, speciální tělesná cvičení.

Dr. Komarovsky nedoporučuje užívat Bronholitin, Tusupreks pro děti s akutními respiračními virovými infekcemi u dětí. Je nutné vytvořit optimální podmínky pro využití:

 • Odstraňování koberců, měkkých hraček;
 • ovzduší pravidelně;
 • dejte dítěti dostatečné množství nápoje;
 • vytvořit vnitřní vlhkost ne méně než 50%, teplota vzduchu ne více než 20 stupňů.

Když je obtížné oddělit sputum, podejte Lasolvan, Mukaltin, inhalaci. Nemůžete potlačit reflex kašle, zbytky hlenu vedou k komplikacím.

Nesnažte se krmit násilím. Snížená chuť k jídlu - přirozená reakce těla, jehož síly jsou zaměřeny na boj s nemocí.

Jak léčit lidové metody

Využití tradiční medicíny přístup s opatrností, a to až po konzultaci s lékařem.

Doma, kašel lidové prostředky mohou být vyléčeny, ale je lepší použít je jako doplněk k předepsaným lékům. To pomůže vyhnout se komplikacím.

Během akutní fáze by neměl jíst uzené, smažené těžké jídlo. Musíte jíst více ovoce a zeleniny a podporovat obranyschopnost organismu.

Černá ředkev

Užívání 3 lžíce léku denně, úleva přichází na třetí den. Trvá 3 zeleniny, odříznout topy, vystřižené ve středu. Jsou umístěny na lžíci medu. Po které době ředkvička udělá šťávu. Pomáhá ředit a odvádět nemocný hlen, má baktericidní, protizánětlivé vlastnosti.
Účinný při léčbě zbytkového kašle po SARS u dospělých a dětí.

Kontraindikace - onemocnění pankreatitidy, gastritidy a žaludečních vředů.

Cibule

Střední hlava se rozetřela na velkém struhadle nebo nasekaná mixérem, přidají se dvě lžíce medu nebo cukru. Po jeho rozpuštění je lék na záchvaty bronchospasmu připraven. Take 3 krát denně a 1 polévková lžíce. Já

Při onemocněních žaludeční sliznice se cibule vaří v mléce a pak se 3 až 5 hodin protahují. Prostředky k pití během dne a před spaním.

Existují složitější recepty. Připravte odvar z libry cibule, stejné množství cukru, litr vody po dobu 3 hodin. Ochlazujte, filtrujte, přidejte med podle chuti. Pokud je to žádoucí, seznam složek zahrnuje hlavu česneku.

Použijte cibuli pro těžké sputum tlustý. Kromě ředění hlenu, zeleniny zabíjí viry, má tonizující účinek na tělo. Při neustálém používání varuje nachlazení.

Mléko

Teplota mléka 50 ° C s medem a máslem změkne bolest v krku suchým kašlem. Pro zvýšení efektu přidejte 1 / 4h. Já soda, mrkvová šťáva. Pokud se trápí noční útoky, dušená 2 lžíce. Já mák, nalijte horké mléko a trvejte na tom. Náprava se doporučuje před spaním.

Otvírají nahromadění sputa, pomáhají jí vybíjet černý pepř. Stačí denně žvýkat 2–3 hrách nebo přidávat stejné množství do sklenice horkého mléka. Je nutné použít prostředky poté, co trvá na tom, že je to nutné.

Pro ošetření dětí se používá tření hrudníku s jezevčím tukem, stejně jako vnitřní sádlo s přidáním terpentýnové masti, která se vyhne oblasti srdce. Se silnými útoky udělejte lízátka. Mají vykašlávací vlastnosti hroznů, banán.

Po odložené nemoci je imunita oslabena. Z tohoto důvodu je slabost, závratě, problémy s vlasy, nehty. Jsou pozorovány hypovitaminóza, chronická únava, poruchy spánku. Doba regenerace je charakterizována regenerací sliznice, zůstává sputum.

Pomůže chodit v jehličnatých lesích. Díky éterickým olejům jsou průdušky a plíce očištěny. Tato metoda nezpůsobuje alergické reakce, proto ji používají všichni pacienti. Čím delší a pravidelnější procházka, tím rychlejší bude zlepšení zdraví.

Pokud budete postupovat podle doporučení svého lékaře, prognóza bude příznivá. Aby se v budoucnu snížilo riziko infekce, urychlení doby zotavení vyžaduje zpevnění, správnou výživu. Je nutné dodržovat denní režim, vyhnout se stresovým situacím, vyhnout se fyzickému a duševnímu přetížení. Pouze silná imunita odolává virové infekci správně.