Léčba akutních respiračních infekcí doma

Pokud člověk kýchá, kašle, jeho nos se krátí, jeho teplota vzrostla, obvykle říká: „Mám zima“ a lékař může diagnostikovat akutní respirační infekce nebo ARVI. Jaký je rozdíl?

Co je zima

ARI je infekce dýchacích cest a může být způsobena bakteriemi, viry, parazity a plísněmi. SARS (tyto zahrnují chřipku) jsou způsobeny viry, v tomto se liší od akutních respiračních infekcí. Všechny tyto nemoci se mohou objevit kdykoliv během roku, ale v létě mají lidé vyšší imunitu, a proto onemocní méně často. A v nejchladnějším čase je výskyt snížen kvůli tomu, že ne všechny mikroby přežívají při nízkých teplotách. Kromě toho jsou virové infekce častěji příčinou epidemií, protože jejich distribuce se děje ve vzduchových kapičkách.

Jak zjistit akutní respirační onemocnění doma (symptomy)

ARI může způsobit tři sta různých mikroorganismů. Pokud lékař pochybuje o povaze onemocnění, pak dává obecnější diagnózu - akutní respirační infekce. ORVI je již specifičtější. K potvrzení diagnózy může být proveden krevní test, který není vždy možné urychleně provést. Mezitím potřebujete vědět, že virová infekce hrozí častými komplikacemi, a proto je důležitá včasná a správná léčba.

Onemocnění ARVI se vyvíjí rychle, doslova během několika hodin a s včasnou léčbou prochází rychle. Onemocnění začíná skutečností, že "zlomí kosti", je všeobecná malátnost, velmi vysoká teplota, je zde fotofobie a bolest v očích. Nos může být, a kašel - suchý.

Akutní respirační onemocnění se vyvíjí postupně v průběhu několika dnů, jeho příznaky jsou obvykle následující: rýma, kýchání, bolest v krku, kašel se sputem, celková intoxikace těla, teplota se nezvyšuje o více než 38 stupňů.

Příčiny ARI

Jednou z hlavních příčin akutních respiračních infekcí je podchlazení, ale kromě toho může toto onemocnění způsobit prašný a znečištěný vzduch, alergeny, v zimě suchý vzduch a v létě klimatizovaný. Hlavní věc, která způsobuje epidemie, je neochota nemocných držet se lůžka. Při nástupu nemoci, kdy je malátnost stále mírná, člověk chodí do práce nebo do školy, kýchá a kašle po cestě a infikuje kolem něj stovky lidí. Existují epidemie. A vše, co potřebujete, je zůstat doma a rychle vyléčit nemoc. Pak epidemie není hrozné a komplikace nevzniknou.

Jak rychle léčit akutní respirační infekce doma s drogami

Pokud je nemoc mírná až středně závažná, je nemoc doma úspěšně léčena metodami tradiční medicíny. Pokud je nemoc závažná, pak nemůžete dělat bez použití léků. Antipyretika se doporučuje používat při teplotách nad 38 stupňů. Pokud teplota neklesne na několik dní, pak existuje předpoklad o bakteriální povaze onemocnění a pak může lékař předepsat antibiotika.

Je důležité si uvědomit, že je nezbytné izolovat pacienta od ostatních členů rodiny, přidělit mu oddělené pokrmy, častěji vysílat místnost, čistit mokré čištění každý den, pak bude pravděpodobnost infekce jiných členů rodiny mnohem nižší.

ORZ: léčba u dospělých, léky

Jak stále léčit akutní respirační infekce u dospělých? Musíte dodržovat některá pravidla:

 1. V případě jakýchkoliv respiračních onemocnění se tělo dostává do velké míry opilo- vané a aby bylo možné jej odstranit, je třeba dát pacientovi více pití slabého čaje s citronem, brusinkovou šťávou, minerální vodou.
 2. Šokové dávky vitaminu C pomohou rychle se vyrovnat s onemocněním, doplnit jeho rezervy v těle může šípkový extrakt, také musí jíst více citrusových plodů nebo koupit vitamíny v lékárně.
 3. Pokud je teplota vyšší než 38 stupňů, je možné užívat antipyretika: paracetamol, aspirin, fervex a další z této skupiny.
 4. Při kašli s tvorbou sputa můžete užívat "Bromhexin", "Bronholitin", "Ambrobene" a podobné léky.
 5. S ARVI můžete užívat antivirotika: "Interferon", "Kagocel". "Arbidol" atd.
 6. Rýma a nazální kongesce mohou být ošetřeny kapkami a aerosoly: „Tezin“, „Sanorin“, „Rinostop“ atd.
 7. V případě bolesti v krku a bolesti v krku pomáhá sání kapek nebo sprejů: „Hexoral“, „Strepsils“, „Kameton“ atd.
 8. Pokud je nemoc komplikovaná, pak mohou být antibiotika použita pouze v případě, že je předepsána lékařem.
 9. Velmi žádoucí je dodržování lůžka.

Pokud budete dodržovat všechna doporučení, pak druhý nebo třetí den uvidíte známky zotavení. V případě dlouhodobé nemoci bude možné navrhnout komplikaci nemoci a pak by měl lékař rozhodnout o další léčbě.

Akutní respirační infekce u dětí: léčba, léky

Imunita u dětí ještě není vytvořena, takže se onemocnění vyvíjí rychleji a je závažnější než u dospělých. Vlastní léčba je zde nepřijatelná, lékař by měl předepsat léky na léčbu akutních respiračních infekcí u dětí. Rodiče musí kromě předepsané léčby rovněž splňovat řadu požadavků:

 1. Aby nedošlo k stagnaci v průduškách, je nutné několikrát denně sedět dítě na lůžku, děti mohou být nošeny svisle na ruce.
 2. Není nutné násilně krmit dítě, je lepší dát dostatek nápoje.
 3. Pravidelně větrejte místnost a navlhčete v ní vzduch pomocí speciálních zvlhčovačů nebo, v nejhorším případě, vlhkého ručníku na baterii.
 4. Požadované denní mokré čištění.

S výhradou všech doporučení se dítě zotaví mnohem rychleji.

Domácí léčba akutních respiračních infekcí

Kromě léků předepsaných lékařem je zmírněn stav pacienta a metody domácí léčby. Zvažte nejčastěji používané.

Inhalace akutních respiračních infekcí

Inhalace je rychlý způsob, jak dodávat léky pomocí páry do krku a plic. To vám umožní změkčit sliznici a usnadnit odstranění sputa z plic, s pouze směrový účinek na tělo. Jedná se o jednu z nejjednodušších a nejdostupnějších metod léčby akutních respiračních infekcí a je lepší začít inhalaci při prvním projevu nachlazení. Dříve se inhalace prováděla za použití pánve nebo konvice, přičemž hrozilo riziko popálení sliznic. Nyní existuje mnoho různých inhalátorů, pro děti je lepší použít nebulizér. V inhalačním roztoku přidejte buď odvar z bylin nebo léčivého přípravku.

Kloktá

Kloktadla jsou nepostradatelná při léčbě akutních respiračních infekcí a jako prevence onemocnění. Pomáhají čistit mandle a hrdla virů a bakterií a zabraňují jejich dalšímu pronikání do dýchacích cest. Můžete opláchnout roztokem bylin: heřmánku, šalvěje, měsíčku, roztoků propolisu a medu, ale můžete také použít léky: furatsilin, chlorhexidin, peroxid vodíku. Ale nejoblíbenějším nástrojem je řešení směsi soli, sody a jodu. Oplach by měl být prováděn pravidelně 30-40 sekund teplým roztokem.

Oplach

Mytí nosu roztokem mořské soli se zbaví běžného nachlazení a zánětu čelistních dutin v počáteční fázi. Tento postup vám umožní zbavit se choroboplodných zárodků a odstranit otok sliznice, je neškodný i pro malé děti, na rozdíl od různých kapek nosu. Je nutné používat pouze mořskou sůl bez přísad.

Tření

Tření prováděné při nástupu onemocnění zahřívá tělo dobře a stimuluje krevní oběh, pomáhá výrazně zmírnit průběh onemocnění.

Obvykle třít hrudník a záda a používat buď éterické oleje, například eukalyptus nebo hřebíček, nebo lidové prostředky, například jezevčí olej. Můžete použít kafrový olej nebo směs ricinového a terpentýnového oleje. Existují také farmaceutické masti, které jsou také velmi účinné.

Masáž pro akutní respirační infekce

Tření lze kombinovat s masáží, takže efekt masti bude posílen.

Jak léčit akutní respirační infekce doma lidových prostředků

Mírné a mírné akutní respirační infekce lze úspěšně léčit lidovými prostředky, hlavní je začít včas. Co nabízí tradiční medicína k léčbě nachlazení?

Mléko z ORZ

Teplé mléko s přidáním špetky sody, malého množství másla a medu a šalvějové infuze dal na nohy více než jednu generaci dětí a dospělých. Po pití před spaním se můžete probudit již zdravě.

Zlato s ORZ

Med s ARD je nepostradatelným nástrojem, má protizánětlivé, antipyretické a sedativní vlastnosti. Je dobré ho přidávat do čaje s citronem, do dogrose infuze a do mléka s limonádou nebo cibulí.

Čaj s ORZ

Čaj s malinami, medem, lipovými květy pomáhá rychle snížit teplotu. Je nutné dát jim pít pacienta, dobře se zabalit a nechat, aby se dobře potil, pak vyměnit oblečení a osoba bude klidně spát až do rána.

Česnek s akutními respiračními infekcemi

Česnek a cibule byly vždy používány při léčbě nachlazení, protože vylučují fytoncidy. Můžete je rozřezat a dát jim na lůžko, kolem krku můžete pověsit velký stroužek česneku a můžete jíst dospělého. Nemůžete pohltit šťávu z česneku a cibule v nose, jak to dělají, protože můžete spalovat sliz.

Byliny s ARI

V počátečních stadiích akutních respiračních infekcí úspěšně léčených bylinami. Růst a rozmnožování mikrobů brání bylinám, které obsahují fytoncidy: tymián, jalovec, třezalku, divoký rozmarýn, šalvěj, anýz, eukalyptus, oregano. Pomůže změkčit bolest v krku a odvarů bylin: Althea, lékořice, Medunits, jitrocel, jetel. Heřmánek, elecampane, měsíček, potentilla, šalvěj, barva vápna pomáhají snížit zánět. Bronchodilatační účinek má tymián, oregano, divoký rozmarýn, tymián, anýzové ovoce. Pomáhá při odstraňování sputa z průdušek Dyasil, fialové, dagil, lékořice, cyanózy. Malina, lipový květ, brusinka, viburnum způsobují pocení.

Pro léčbu nachlazení se doporučuje použít bylinné přípravky obsahující 3 až 4 složky, takže můžete dosáhnout většího účinku díky jejich komplexním účinkům. Poplatky si můžete připravit sami nebo si je můžete zakoupit v lékárně.

Souhrnně lze říci, že včasná léčba akutních respiračních infekcí pomůže rychle postavit pacienta na nohy a předcházet komplikacím.

Jak rychle léčit akutní respirační infekce doma?

Akutní respirační onemocnění - téměř nejběžnější na světě. Podle statistik má každá dospělá osoba akutní respirační onemocnění až třikrát ročně. Doposud bylo registrováno přes dvě stě druhů virů, které způsobují onemocnění hrdla, nosohltanu a horních a dolních dýchacích cest. Běžné nachlazení je nakažlivé, přenášené vzduchem rozptýlenými kapičkami, tj. můžete ji vyzvednout kdekoli: v dopravě, v obchodě, v kanceláři, v kantýně a dokonce i doma, pokud někdo z vaší rodiny „přivedl“ virus.

Jak rychle léčit akutní respirační infekce doma?

ARI je často zaměňována s chřipkou. Chcete-li odlišit tyto zcela jiné nemoci, musíte vědět:

 • Chřipka se okamžitě projevuje akutními příznaky. Postupně se vyvíjí nachlazení.
 • Když chřipka stoupne na 38 stupňů, dojde k prvnímu dni a nepadne na pět dní. S akutními respiračními infekcemi dochází ve vzácných případech k tomuto zvýšení.
 • Pokud máte chřipku, otrava těla je vyslovována: pacient cítí zimnici, bolest v očích a spáncích, závratě, bolestivé klouby. V případě akutních respiračních infekcí je intoxikace slabá.
 • Chřipkový kašel s paroxyzmální, bolestivý, začíná na druhý nebo třetí den. Se studenou střední, ve většině případů suché, ale začíná první den onemocnění.
 • Nos z nosu s chřipkou není silný, objeví se za dva dny. S chladem - okamžitě a velmi silně.
 • Chřipka ne vždy způsobuje bolest v krku. Pro nachlazení je hlavní příznak.
 • Zčervenání oka s chřipkou je velmi časté. Za studena - za předpokladu, že přistoupení bakteriální infekce.

Jak rozlišit akutní respirační onemocnění od chřipky, na které jsme přišli, pochopíme, jak léčit akutní respirační onemocnění. Je však třeba upozornit, že v každém případě musí lékař učinit diagnózu! Protože chřipka je velmi nebezpečné onemocnění, které může způsobit komplikace život ohrožujícím životním orgánům.

Pro začátek pár povinných pravidel

 • Klidový odpočinek, alespoň první dva dny nemoci, ve větrané místnosti.
 • Pokud se tělesná teplota nezvýší o více než 38 stupňů, nestojí za to sestřelit.
 • Neužívejte antibiotika, pokud to není předepsáno lékařem. Jsou proti virům bezmocní. Jejich hlavní síla je antibakteriální.
 • Když se tělesná teplota zvýší nad 37,5 stupně, termální procedury jsou zakázány! Může poškodit srdce a krevní cévy.
 • Nenechte se unést vazokonstriktor. Vysychá nosní sliznice, otevírá cestu virům.
 • Neužívejte expektoranty a kapky kašle dohromady. Zastavují se navzájem.

Mezi lidmi je komický názor: „Pokud budete léčit chlad, bude to trvat sedm dní. Nepodléhejte - za týden. Joke stranou! Neriskujte své zdraví, máte jeden! Banální, jak mnozí věří, akutní respirační infekce mohou mít vážné komplikace, pokud nejsou léčeni. Ale ORZ může být poražen prostředky připravenými doma bez poškození těla nebo peněženky. K tomu potřebujete několik dní a potřebný (a hlavně přístupný) soubor produktů. Takže, když najdete první příznaky akutních respiračních infekcí, jednáme okamžitě: nemůžete ztratit minutu drahocenného času.

Bohatý nápoj v ORZ

 • Šípky - šampión v obsahu vitamínu C - co je s tímto onemocněním nezbytné. Sto gramů sušených šípků se nalije do půllitrové termosky a nalije se vroucí vodou. Po šesti hodinách, kmen, mix s půl litru šťávy z granátového jablka a pít sklenici několikrát denně.
 • Oat-Kalinov nápoj zlepší imunitu. Čtvrtina kilogramu nerafinovaného ovsa a půl šálku suchých bobulí kalina přinášejí do varu jeden a půl litru vody. Odstraňte z ohně, zakryjte hustým ručníkem a nechte tři hodiny. Kmen, přidejte padesát gramů medu. Můžete pít teplé i studené.
 • Rowan - výborný antitusický prostředek. Padesát gramů sušených bobulí jeřábů vaří půl litru vroucí vody. Nádoby zakryjte teplým hadříkem a nechte vyluhovat osm hodin. Pít pětkrát pětkrát.
 • Maliny - pozoruhodný lék na nachlazení. Make šťávy a infuze. Pijte tolik, kolik chcete. Dáváme nejjednodušší recept. Sto gramů suchých malin trvá půl hodiny ve třech sklenicích vroucí vody.

Snižte teplotu

 • Bylinný čaj z tepla. Na lžíci květů vápna, heřmánku a tymiánu na něj nalijte půl litru vroucí vody. Po pěti minutách, kmen. Pijte půl sklenice několikrát denně.
 • Infuze starších květů posiluje imunitu a bojuje proti horečce. Vařte jednu lžičku květin do sklenice vroucí vody. Po deseti minutách vypijte výslednou infuzi. Vařte to třikrát denně a vypijte čerstvý.
 • Teplotní odvar z rybízových listů. Dvě lžíce rybízového listu vaří pět litrů vody v litru vody. Ochlazený a filtrovaný odvar vypije každou hodinu sklenici.
 • Infuze, jejíž receptura je uvedena níže, by neměla být podávána těhotným ženám a dětem! V litru vařící vody nalít dvě lžíce šalvěje. Po pěti minutách nakrájejte čtyři stroužky česneku a přidejte do infuze. Po půl hodině promíchejte šťávu z poloviny citronu a jemně nasekanou citrónovou kůru. Nechte další půl hodiny. Vypijte celé množství produktu za dvě hodiny.
 • Vařte si sirup ze zelených šišek, také dobře snižuje tělesnou teplotu. Deset šišek jemně nasekáme a naplníme dvěma litry vroucí vody. Odpařte nad nízkým teplem na polovinu kapaliny. Nalijeme jednu sklenici cukru, zamícháme a vaříme dvacet minut. Ochlaďte a vypusťte sirup. Každé dvě hodiny vypijte dvě lžíce.
 • Rychle odstraňte infuzi kořenů petrželky. 250 gramů nasekané petržel kořene nalít půl litru vroucí vody. Po pěti hodinách vytlačte šťávu z jednoho citronu. Pokud je teplota velmi vysoká, okamžitě vypijte 400 ml. Obvyklá metoda: 100 ml až šestkrát denně.
 • Snižuje teplotu ovinutí nohou. Ve studené vodě přidejte trochu octa, namočte dva ručníky do roztoku a zabalte telata do kolena. Horní - suchý hadřík. Držte kompresi po dobu deseti minut.
 • Studené obklady jsou dobře známé léky. V chladničce uchovávejte lahve nebo ohřívače naplněné vodou. Chcete-li snížit teplotu, měli byste připevnit podpaží, kolena nebo lokty, ke spánkům nebo čelu. Teplota začne padat "před očima."

Kloktadlo

 • Nejjednodušší recept je rozpustit jednu lžičku mořské soli ve dvou sklenicích teplé vody.
 • Snižte zánět kloktadla se solí, sódou a jódem. Ve sklenici teplé vody rozpusťte velkou lžičku soli, čajové sody a čtyři kapky jódu.
 • Můžete kloktat s pravidelnou sódou, ale ne více než čtyřikrát denně. Pro jeho přípravu rozpusťte lžíci jedlé sody ve sklenici teplé vody.
 • Vyplachovací infuze měsíčku je srovnatelná s antiseptickým roztokem. Dvě lžíce měsíčku květiny vaří sklenici vroucí vody. Po patnácti minutách, kmen a použití k opláchnutí.
 • Můžete kloktat a užívat ústně mléko, ve kterém se vaří mrkev. Vařte čtyři střední mrkev až do měkka v litru mléka. Mírně ochlaďte a namáhejte. Odvar z mléka z mrkve, po celý den si krk po krku a vypírají vývar.
 • Z řepné šťávy a přidávání octu jablečného moštu nebo odvar ze šalvěje a heřmánku se získává velmi účinný lék na kloktání. V šťávě z červené řepy přidejte trochu octa nebo infuze bylin, lehce zahřejte a aplikujte.

Opláchnutí nosu a instilace

Opláchnutí nosu a instilace

 • Proplach nosu se doporučuje každých půl hodiny. Pro tento postup použijte vodný roztok soli a sody, jejichž receptura je popsána výše.
 • Chcete-li se zbavit nachlazení, pomůže propolis tinktura. Navlhčený vatovým tamponem v tinktuře promažte nosní cesty. Nebo pohřbte dvě nebo tři kapky do každé nosní dírky.
 • V právě připravené řepné šťávě přidejte kapku eukalyptového oleje a medu. Důkladně promíchejte a odkapejte do obou nozder. Po vykopání se doporučuje ležet asi patnáct minut.

Tření

Tření je nejvhodněji prováděno před spaním.

 • Mletím smíchejte jednu lžičku terpentýnového terpentinu se dvěma lžičkami teplého alkoholu kafru. Rub do hrudi, zabalit a jít do postele.
 • Jezevčí tuk nepáchne velmi pěkně, ale pomáhá sto procentům! Nechte tuk na pokojovou teplotu, dokud nebude měkký. Rub do hrudníku a zpět až do absorpce.
 • Kozí tuk pomůže nejen s akutními respiračními infekcemi, ale také s bronchitidou. Rozpusťte půl litru tuku, přidejte 20 ml propolisové alkoholické tinktury a vložte do vodní lázně, dokud se alkohol neodpaří. Vypusťte sklenici a uchovávejte v chladničce. Pro mletí použijte malé množství tuku.
 • Nejjednodušší a cenově nejdostupnější pro mytí - med. Rub hrudníku nebo zpět medu, připojte čerstvé listy zelí, zajistit teplým obvazem a jít do postele.

Inhalace

Inhalace je velmi populární lék mezi tradičními léčiteli. Dáme jim některé.

 • Heřmánek - stálá složka v mnoha receptech tradiční medicíny. Nalijeme jednu lžíci květin sklenicí vroucí vody a dáme na půl hodiny do vodní lázně. Přidá se vroucí voda na objem jednoho litru. Mírně ochlaďte a nadechněte nad parou čtvrt hodiny.
 • Následující recept je trochu komplikovaný ve vaření, ale velmi efektivní. Čtvrtina brikety z jehličnatého koncentrátu, dvě lžíce eukalyptového listu, lžíce mentolového oleje, 15 kapek alkoholu mentolu, lžíce nasekané cibule nebo česnek. Všechny přísady vložte do litru vroucí vody, mírně ochlaďte a nadechněte páry po dobu 10 minut.
 • Můžete inhalovat těkavé vypouštění z kaše cibule nebo česneku. V první čtvrtině hodiny jsou nejaktivnější a zabíjejí všechny typy virů.

Pro perorální podání

Nebudeme dělat bez předpisu z tradiční medicíny pro vnitřní použití.

Horké mléko s medem

 • Horké mléko s medem by mělo být opilé s celkovou malátností a snížením teploty.
 • Cibulové mléko pomáhá vyrovnat se s kašlem. Oloupeme cibuli a nakrájíme na kroužky. Nalijte mléko a přiveďte k varu. Odstraňte, mírně ochlaďte a namáhejte. Pijte před spaním.
 • Vytlačte šťávu z jednoho citronu. Přidejte k tomu lžičku koňaku a lžíci medu. Míchejte a nechte jeden den. Vezměte jednu lžičku třikrát denně.
 • Lahodný a stejně zdravý nápoj může být vyroben z lipových květů a sušených malin. Vezměte 25 g surovin, nalijte dva šálky vařící vody a nechte půl hodiny. Pijte čtvrt sklenku třikrát denně.
 • Zeleninová šťáva - dobrý nástroj pro udržení tónu těla. Vytlačte šťávu z řepy, mrkve a ředkvičky. Změřte ji ve stejném poměru a promíchejte. Take zeleninové šťávy by měla být jedna lžíce před každým jídlem.
 • Snadná příprava léku z rakytníku. Rozdrtíme jednu lžičku čerstvých nebo rozmražených bobulí, nalijeme dvě stě ml vroucí vody, mírně zchladíme a přidáme lžíci medu. Pijte před spaním.
 • Infuze Hypericum se doporučuje pro akutní respirační infekce, bolest v krku a chřipku. Nalijte dvě lžičky bylin do termosky a nalijte sklenici vroucí vody. Po dvou hodinách namočte a přidejte med podle chuti. Pijte teplou půlku skla třikrát denně.
 • Z pupenů borovice je dobrý vykašlávání. Jedna lžička ledvin se nalije do vroucí vody a půl hodiny se vloží do vodní lázně. Lehce vychladněte, napněte a vypijte jednu třetinu šálku třikrát denně.
 • Ale nejzajímavější prostředky - rowan tablety. Jsou dobře odstraněny sputum z průdušek. Rozdrtíme bobule horského popela, přidáme do ní vodu dvakrát více než množství nasekaných bobulí. Pomalu hoďte po dobu 5 hodin. Kmen a znovu zapálit, aby se vypařil do rozpadlého stavu. Odstraňte, ochlaďte a zaslepte z výsledné hmoty jako tablety. Pít domácí pilulky na šest kusů denně.

Prevence akutních respiračních infekcí

Jakákoli nemoc je snazší zabránit, než léčit po dlouhou dobu. Pomocí jednoduchých pravidel se můžete vyhnout infekci.

Čisté ruce - záruka zdraví

 • Čisté ruce - záruka zdraví. Umyjte si ruce po návratu domů, před jídlem, po péči o nemocné, i když je to vaše oblíbené dítě...
 • Pokud jste nemocný, kýchání a kašel, zakryjte si ústa. Tak zachráníte své blízké před infekcí.
 • Používejte pouze jednorázové kapesníky a ihned je hodte do koše.
 • Po dobu nemoci určete sami nebo nemocného člena rodiny oddělené příbory. Umyjte a skladujte je odděleně.
 • Vyhněte se úzkému kontaktu s lidmi se zřejmými příznaky akutních respiračních infekcí.
 • Větrejte byt nebo kancelářské prostory.
 • Vezměte vitamínové komplexy.
 • Zahrnout do své stravy v dostatečném množství zeleniny a ovoce. Pít kyselé nápoje každý den, jíst tvaroh a vejce, kuře, ryby a libové hovězí maso. Jezte často, v malých porcích.

Dodržováním těchto velmi jednoduchých pravidel se vyhnete akutním respiračním onemocněním.

Nejúčinnější lidové prostředky pro akutní respirační infekce

Stalo se tak, že člověk jde k lékaři pouze v těch krajních případech, kdy preferuje léčbu jednoduchých vředů doma. To platí zejména pro akutní respirační infekce, které každý zranil.

Četnost vypuknutí této choroby vedla k tomu, že lidé rychle zvládli základní metody zacházení s ní, takže léčba akutních respiračních infekcí doma je běžnou praxí. Ale někteří lékaři jsou k tomu velmi skeptičtí a věří, že pokud se již někdo rozhodl, že se bude léčit sám, pak to alespoň udělá správně.

Nenechte se zmást s chřipkou.

Než začnete léčit akutní respirační infekce, musíte pochopit, co to vlastně je. Její příznaky jsou podobné chřipce, takže, aby nedošlo k záměně, zvažte, jak určit akutní respirační onemocnění:

 1. Teplota se postupně zvyšuje. Chřipka způsobuje prudký nárůst na 39 stupňů.
 2. Intoxikace je mírná: bolest hlavy, slabost, bolesti kostí. S chřipkou je to silný chlad, horečka, bolest v chrámech.
 3. K ARI dochází obvykle při kašli, který se projevuje v první den. To je suché a snadno uklidnit bonbóny. Chřipka se vyznačuje bolestivým kašlem se sputem, počínaje druhým nebo třetím dnem.
 4. Pokud je hojný výtok z nosu a bolest v krku - to je určitě zima. Pro chřipku nejsou tyto příznaky typické.

Obě nemoci se vyskytují s horečkou a podobnými příznaky, ale je stále možné odlišit jednu od druhé. Pokud pochopíte, že máte akutní respirační infekci, nebo vám lékař diagnostikoval, můžete zahájit léčbu.

Fáze léčby

Chcete-li vyléčit akutní respirační onemocnění, musíte jednat komplexně. Veškerá léčba se bude skládat ze tří fází:

 1. Obnovení drenážní kapacity průdušek. Mezi ně patří inhalace (orální a přes nosní dutiny), které umožňují dýchacím cestám vrátit se k funkci ochranné bariéry.
 2. Boj proti infekci. Samotné tělo je schopno vyloučit zimu, ale k tomu potřebuje sílu. Z tohoto důvodu je pacientovi prokázán klid a nedostatek aktivity.
 3. Úprava imunity. Imunita osoby oslabené po nemoci není vždy rychle obnovena. K tomu potřebuje pomoci, brát vitamíny.

Je jasné, že rychle vyléčit akutní respirační infekce nebude fungovat. V tomto případě se vtip od lidí zcela ospravedlňuje: pokud léčíte nachlazení, projde za 7 dní, a pokud ho nebudete léčit, za týden. Ale můžete vyhrát pár dní. A pokud se k této otázce přiblížíte vědomě, pak se ARD uskuteční s nejmenšími ztrátami: v tomto případě se jedná o zachování síly a s výjimkou hrozícího relapsu.

Příležitosti pro tradiční medicínu

Antibiotika pro léčbu akutních respiračních infekcí se obvykle nevyžadují. Ale byliny, infuze a odvar - to samé. Léčba akutních respiračních infekcí lidovými léky získala popularitu nejen mezi samotnými pacienty. Dokonce i lékaři se domnívají, že řádně vybrané a připravené komponenty mohou v krátké době postavit člověka na nohy a urychlit proces rehabilitace. Kromě toho, pro organismus jako celek, byliny jsou v každém případě výhodnější než léky.

Malina

Opravdu magické berry, které mají protizánětlivé a antipyretické účinky. Malina navíc dokonale obnovuje imunitu. Můžete ji použít v jakékoliv formě: čerstvé, zmrazené, konzervované.

Stačí přidat pár lžiček malinového džemu k horkému čaju, vypít a správně zapít pod teplou deku. Spolu s potem vychází z těla celé tělo. toxiny a škodlivé látky.

Mléko

Teplé mléko je nejlepším lékem na suchý kašel. Nekonečně sát na pastilky je škodlivé a ne příliš účinné. Ale sklenice ohřátého mléka s medem je chutná, užitečná a příznivá pro sliznici hrdla. Taková nutriční kompozice dodává sílu a pomáhá vyrovnat se s celkovou malátností.

Cibule a česnek

Taková hořká, ale tak užitečná. Phytoncidy a flavonoidy (vonné těkavé látky) obsažené v cibulce a česneku mohou vyléčit každou zimu a vyrovnat se s virem. Můžete si tento lék: nakrájíme stroužek česneku, přidáme 5 kapek cibulové šťávy a smícháme s 3 lžícemi medu. Vezměte 1 lžičku. až 5krát denně se sklenkou teplé vody (aby se zabránilo popáleninám na sliznici a žaludku).

Pro léčbu akutních respiračních infekcí u dětí, které nemají rádi cibuli nebo česnek, si můžete připravit jednoduchý inhalátor. Vyrobte několik děr s jehlou v plastovém válci od Kinder Surprise, jemně nasekejte česnek a zavěste ho na krk kolem krku dítěte. Vůně nebude příliš ostrá, ale dostatečná k odstranění nosních dutin a zničení infekce.

Fytoterapie

To je největší a možná hlavní část tradiční medicíny. To zahrnuje bylinnou terapii. S akutními respiračními infekcemi se obvykle vaří nebo trvají na alkoholu a užívají se ústně. Zde jsou některé z nejjednodušších a nejúčinnějších receptů.

 1. Snižujeme teplotu. 2 lžíce. Rybízový list se vaří v termosce (1 litr vody) po dobu 10 minut. Teplý vývar by měl být během dne opilý.
 2. Zvyšte imunitu. Květy černého bezu (1 lžička) vaří v 1 šálku vařící vody. Pijeme před spaním.
 3. Vdechnutí nosu. Do pánve vložte některou z následujících bylin: eukalypt, tymián, šalvěj, máta, borovice a břízy. Celkem by měly dostat 3 lžíce. Přiveďte je do varu v 0,5 litru vody. Mírně vychladněte a nadechněte nad parou.
 4. Pro kloktání. Byliny: řada, tymián, heřmánek, šalvěj, řebříček, sladká vlajka, divoký rozmarýn, oregano, měsíček. Směs všech bylin v množství 4 lžíce. Nalijte 0,5 litru vody, vařte 10 minut, ochlaďte a opláchněte hrdlo.

Mnoho lidových prostředků zahrnuje požití velkého množství kapaliny. A to je nejjednodušší a nejúčinnější léčba akutních respiračních infekcí. Voda kontroluje tělesnou teplotu, rychle odstraňuje toxiny z těla a ředí suchý kašel.

Pokud je dítě nemocné

U kojenců jsou všechna onemocnění poměrně obtížná, protože nezvratná imunita se s onemocněním obtížně vyrovná. Je přípustné léčit kojence z akutních respiračních infekcí doma pouze se souhlasem pediatra. Je také důležité dodržovat všechna doporučení lékaře a nedovolit svobody, protože nesprávná léčba akutních respiračních infekcí u kojenců může vést k komplikacím, jako je zánět středního ucha, meningitida, bolest v krku atd.

Z metod, které mohou být aplikovány doma jako další léčba, se uvažuje následující:

 • V dětské postýlce položte ubrousek s kapkou eukalyptového oleje. To umožní snadnější dýchání nosu;
 • Pokud je sání hlenu obtížné, můžete kapat do nozder dítěti kapku šťávy Kalanchoe. To způsobí kýchání a čištění dutin;
 • v nepřítomnosti alergií, můžete připravit vitamín odvar: 3 lžičky. pes růže, 1 lžička heřmánek, 1 lžička dejte kopřivu do termosky, nalijte vařící vodu 4 hodiny. Krmit dítě, když žízní;
 • při kašli: zahřejte hrubou sůl na pánvi a vložte ji do hadrového sáčku. Připevněte ho k hrudníku dítěte (po položení dětské košile na dítě), pevně kravatu šátek, přikryjte dítě nahoře přikrývkou. Po dvou hodinách může být obklad odstraněn.

Léčba akutních respiračních infekcí u kojící matky

Metody léčby akutních respiračních infekcí během kojení se také liší od výše uvedených. Například, med je kontraindikován pro kojící matky, protože To může způsobit alergie. Také ne všechny ženy mohou jíst maliny a cibule a česnek mohou zhoršit chuť mateřského mléka.

Pokud jsou kojící ženy obvykle zobrazeny:

 • pít velké množství vody (čistá voda nebo s přídavkem citronu, ovocných nápojů, přírodních šťáv);
 • odpočinek (aby se tělo co nejdříve zotavilo);
 • použití lokálních expektorancí (krční sprej);
 • prostředky na bázi bylin (inhalace, voňavá koupel s esenciálními oleji, příjem dekorací uvnitř).

Kojení by mělo být samozřejmě po dobu nemoci opuštěno a může být obnoveno až po svolení lékaře. Aby se zabránilo stagnaci, mléko by mělo být pravidelně dekantováno. Pomáhá také předcházet problémům s tvorbou mléka při návratu ke krmení.

Preventivní opatření

Nyní víte, jak léčit akutní respirační infekce doma. Bylo by však lepší, kdyby vás nemoc obcházela. K tomu je nutné během období vypuknutí onemocnění zvýšit příjem vitamínu C, přidat cibuli a česnek do stravy, než půjdete na veřejná místa, namažte vstup do nozder oxolínovou mastí (umyjte také nos dětmi). Také v létě, nepřehánějte to s klimatizací, av zimě je teplejší šaty a zabalit nohy. Taková jednoduchá prevence vám umožní užívat si každý den, a ne trávit čas nudnou léčbou akutních respiračních infekcí.

Léčba akutních respiračních infekcí lidových prostředků: jednoduché, bezpečné a účinné.

Akutní respirační infekce nemají virovou etiologii, na rozdíl od ARVI. Nejsou přenášeny vzduchovými kapičkami a každý je může dostat bez ohledu na sezónu a epidemiologické období. Léčba akutních respiračních onemocnění by měla být komplexní a je nejlepší začít od okamžiku objevení první nevolnosti a souvisejících symptomů. ARI se projevuje především u onemocnění dýchacích orgánů, je téměř vždy doprovázena akutní rýmou, suchým kašlem nebo bronchitidou, prudkým a trvalým vzrůstem tělesné teploty, celkovou slabostí a malátností. První příznaky mohou být komplikovány i mdloby a periodickým zakalením vědomí. Záleží na lidské imunitě a stavu těla.

Léčba akutních respiračních infekcí lidovými prostředky často dává výraznější a účinnější výsledek než odvolání na hotové léčivé přípravky. Tradiční medicína zajišťuje bezpečnost ve srovnání s užíváním antibiotik a dalších účinných léků. Léčba je zároveň účinná od prvních dnů. Odvolání na metody lidového ošetření by mělo být bezprostředně po objevení prvních akutních příznaků respiračního onemocnění.

Příznaky akutního respiračního onemocnění

Akutní respirační onemocnění je charakterizováno závažnými symptomy a jeho léčba často závisí na tom, co je pro osobu obtěžováno. Pro akutní respirační infekce patří chřipková onemocnění, bronchitida, akutní forma rýmy, angína a faryngitida. Známky ARD mohou být vyjádřeny následovně:

 • Horečka a zimnice;
 • Ostré zvýšení teploty;
 • Obecná slabost, často - zakalení vědomí. Pacient je tak slabý, že často nemůže snášet nepohodlí na nohou;
 • Podráždění, suchost a bolest v krku;
 • Nadměrné pocení;
 • Nosní kongesce;
 • Těžký výtok z nosu s velkým množstvím sliznic;
 • Kýchání;
 • Suchý kašel nebo kašel s sípáním a pískavým charakterem bronchitidy.

Léčba onemocnění u dospělých

Tradiční medicína nabízí mnoho procedur. Nejprve však musíte pochopit, který příznak vás nejvíce trápí. Pokud máte nažloutlý a zelený hlen ve svém nosohltanu, je to znamení, že imunitní systém aktivně bojuje s onemocněním. Onemocnění začíná ustupovat po dobu 5-7 dnů.

Aby se zabránilo nachlazení, stačí se oblékat teple, zejména v období prudkého poklesu teploty, aby se nezanedbávaly hygienické normy. Zvláště citlivé na ARD jsou ti, kteří trpí vážnými kardiovaskulárními onemocněními, diabetem, chronickými respiračními chorobami. ARI je nejčastěji pozorován u dětí a starších lidí, ale ne dospělý je proti němu pojištěn.

Nejúčinnější prevencí onemocnění je podávání imunomodulačních léčiv, multivitaminových komplexů, procedur temperování. Důležité je pravidelné větrání místnosti, mokré čištění a pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu.

Jak odstranit příznaky slabosti a teploty?

Existuje mnoho metod, jak překonat první příznaky malátnosti a teploty pomocí přírodních léčiv a produktů. Tradiční medicína zahrnuje fytoterapii, čaj a léčbu horkým mlékem.

 1. Malina Léčbu malinami doporučujeme i lékaři. Berry obsahuje mnoho vitamínů, které mají protizánětlivé, imunostimulační a antipyretické účinky. Používá se v čerstvé nebo zmrazené formě, stejně jako džem, přidávaný do silného horkého čaje. 1-2 čajové lžičky malinového džemu stačí na jeden šálek čaje. Vezměte si tento lidový lék několikrát denně. Před spaním je perfektní odvar nebo čaj s přidáním heřmánku, do kterého se zavádí malina.
 2. Mléko s medem. Tento recept bojuje především s horečkou a celkovou malátností. Aby to bylo možné, vařte mléko, odstraňte z něj pěnu a do horkého nápoje přidejte tekutý přírodní med. Důkladně promíchejte a vypijte před spaním.
 3. Mléko s cibulí. Cibulové mléko, i když ne nejpříjemnější kombinace, je poměrně chutný nápoj. Zvláště dobře zvládá kašel, eliminuje také příznaky celkového stavu. Chcete-li to udělat, měli byste cibuli nakrájet na kroužky nebo dát polovinu oloupané cibule do nádoby. Nalijte mléko do nádoby, přiveďte k varu nad nízkým teplem, pak odstraňte a napněte. Tento recept pomůže zmírnit kašel, zejména pokud ho pijete před spaním. Nápoj má také mukolytický účinek, který je zvláště užitečný v přítomnosti suchého kašle.
 4. Citronová šťáva s medem. K tomu budete potřebovat čerstvě vymačkané citronové šťávy, které by měly být smíchány s 1 polévkovou lžíci. koňak a 1 polévková lžíce. medu Složky důkladně promíchejte až do homogenní konzistence, nechte ji vařit 24 hodin na suchém chladném místě. Potřeba 1 polévková lžíce. směsi několikrát denně.
 5. Bylinná medicína Pro přípravu léčebného nápoje potřebujete 25 g vápna, které lze zakoupit od homeopatů a bylinkářů. Smíchejte se sušeným malinovým ovocem (můžete nahradit malinový džem), přidejte 0,5 litru suché vařící vody, zakryjte nádobu látkou nebo víčkem, nechte ji vařit alespoň půl hodiny. Pijte omezené porce, asi 1/4 šálku 3-4 krát denně.
 6. Zeleninová šťáva. Mluvíme o čerstvě vymačkané šťávě z kvalitní zeleniny. K tomu budete potřebovat řepu, černou ředkev a mrkev ve stejném poměru (100-200 g každý). Squeeze šťávu ze zeleniny, kmen a vzít 1 polévková lžíce. třikrát denně, s jídlem nebo před jídlem.
 7. Česnek a cibule. Není žádným tajemstvím, že je to česnek a cibule, které mají imunostimulační a antimikrobiální účinek. Fytoncidy a flavonoidy obsažené v těchto produktech pomáhají léčit jakékoliv virové a katarální onemocnění. Chcete-li připravit lék, sekejte česnek v česnekové misce, aby se kaše s dostatkem šťávy. Míchejte 3 lžičky. tekutý med a vzít tento lék na 1 lžičku. několikrát denně, opláchněte ho dostatečným množstvím teplé destilované vody.

Všechny tyto recepty mohou být použity jako léčba akutních respiračních infekcí u dospělých a dětí. Léčba dětí by se však měla vyvarovat jak hotových, tak lidových prostředků, které obsahují ethanol.

Léčba rýmy

Léčba akutních respiračních infekcí a akutních respiračních virových infekcí je často zaměřena na akutní sinusitidu, která způsobuje největší nepohodlí a snižuje kvalitu života. Pro svou léčbu si můžete vytvořit kapky a tinktury na vlastní pěst, které by měly být injikovány do nosních cest pomocí speciální pipety.

 • Kapky oleje. Pro léčbu rýmy u akutních respiračních infekcí koncentrované koncentrované olejové roztoky. Můžete smíchat olivový, broskvový nebo mentolový olej s jednou kapkou esenciálního oleje z ylang-ylang, cedru nebo eukalyptu. Směs oleje důkladně promíchejte s vodou a pohřbte v nosních průchodech.
 • Řepné šťávy. Z rýmy, i když se stala chronickou, řepné šťávy pomáhá hodně. Chcete-li to provést, zmáčkněte a napěňte zeleninovou šťávu, promíchejte s eukalyptovým esenciálním olejem a medem, pohřbte ji do nosních cest a zavřete je bavlněným tamponem po dobu 10-15 minut. V této době je žádoucí zaujmout vodorovnou polohu těla.
 • Propolis. Dobře zvládá rýmu, včetně komplikovaných. Chcete-li to provést, musíte si koupit nebo vyrobit koncentrovanou alkoholickou tinkturu propolisu (3%), navlhčit vatové tampony nebo tampony a zpracovat nosní cesty.
 • Soda a sůl. Mořská sůl a obyčejná jedlá soda jsou výbornou pomocí při nachlazení. K tomu, mix 1/2 lžičky. mořská jodizovaná sůl, 1 lžička soda a 0,25 litru vody. Před použitím musí být směs aktivně protřepána. Měla by propláchnout nosní průchody. Lék je také účinný při kloktání chladem.

Léčba kašlem

Kašelům napomáhají různé inhalace. Často se lidé obracejí na obyčejné vařené brambory. Brambory se vaří v pánvi, po které musíte pokrývat hlavu ručníkem a dýchat pár po dobu nejméně 15 minut. K inhalaci mohou být přidány éterické oleje, zvláště vhodné jsou mentol, cedr a eukalypt. Můžete použít černou ředkvičku, vyříznout jádro a nalít tam med. Takový nástroj musí být naplněn a vzít 1 polévková lžíce. 2x denně.

Léčba kořenů zázvoru

Na východě je zázvor správně považován za "kořen života". Užívá se k léčbě mnoha onemocnění. V Rusku se zázvor používá k prevenci a léčbě onemocnění dýchacích cest. Účinek užívání zázvorových nápojů přichází velmi rychle, s tímto nástrojem můžete léčit nachlazení po dobu 2-3 dnů, pokud zjistíte jeho první příznaky v čase. Aby bylo možné připravit zázvorový nápoj, budete muset koupit kořen zázvoru (pravidelné sušené koření v sáčku nebude fungovat, stejně jako konzervovaný zázvor pro japonská jídla). Odloupněte ji, vhodným způsobem nakrájejte maso. Přibližně 2 lžíce. nasekaný kořen zázvoru smíchaný se suchým listovým čajem, nalijte vařící vodu a nechte ho vařit. V nápoji můžete přidat šťávu z poloviny citronu nebo grapefruitu. Perfektní malinový džem a med. Takový čaj by se měl vařit a opíjet po celý den a po několika dnech chlad bude ustupovat. Zázvor je zvláště účinný pro zmírnění příznaků dýchacích orgánů - rýma, kašel a bolest v krku.

Léčba dítěte se zimou

Děti jsou poměrně náchylné k onemocněním dýchacích cest, zejména pokud jsou krmeny nedostatečným množstvím vitamínů a stopových prvků nebo je oslabena jejich imunita. Léčbu akutních respiračních infekcí u dětí lze provádět i prostřednictvím tradiční medicíny. Během léčby by však měla být použita pouze jedna metoda, která by neměla kombinovat populární léčbu léky.

Pro léčbu dítěte jsou také vhodné všechny výše popsané metody. Pro děti by měly být přidány další recepty:

 • Rozpusťte 1 lžičku. přírodní med ve sklenici teplé vody. Míchejte, navlhčete tampony a několik minut ležte v nose dítěte.
 • Česneková buničina nalijte vodu, promíchejte ingredience a rychle odkapejte dítě do obou nozder. To musí být provedeno dvakrát denně.
 • Máte-li nachlazení, měli byste rozpustit mastné přírodní kravské máslo a kapat do nosu dítěte. Ujistěte se, že olej není horký. Postup musí být proveden ráno a večer.


Léčba akutních respiračních infekcí je poměrně jednoduchá - ve většině případů běžná nachlazení neznamená závažné komplikace. Je důležité dodržovat hygienické standardy v případě akutních respiračních infekcí, zahájit léčbu při zjištění prvních příznaků a zůstat v posteli.

Jak rychle léčit akutní respirační infekce doma

Pro rychlou léčbu orz by se mělo postupovat podle určitých pravidel a osvědčených léčebných metod doporučených praktickými lékaři. Akutní respirační onemocnění, nebo jak je populárně nazýván nachlazení, není ničím jiným než infekčním procesem, který postihuje sliznice horních cest dýchacích a projevuje se rýmou, faryngitidou, angínou angíny a jejich kombinací.


ARI se vyskytuje všude a v každém ročním období, ale nejčastěji se infekční onemocnění vyskytují vzplanutí a jsou ve formě epidemií. Jedním z rizikových faktorů je období podzim - zima a časné jaro. V této době je pro většinu lidí účinnost imunitního systému snížena vlivem faktorů prostředí, které k tomu přispívají.

Důvody

Vývoj respiračních infekčních procesů přispívá k velkému počtu patogenů, jejichž koncentrace ve vzduchových suspenzích je na přeplněných místech mnohem vyšší. ARI může být bakteriální nebo virová etiologie. Velký význam má také životní styl člověka, jeho strava a životní prostředí.

Příznaky a léčba

Nejčastějšími projevy akutních respiračních onemocnění jsou:

 • Nosní kongesce a vznik těžkého výtoku z nosu.
 • Nepohodlí, bolest v krku a bolest v krku.
 • Zvýšená tělesná teplota (horečka).
 • Intoxikace zimnicí, slabostí a ospalostí.
 • Bolesti hlavy
 • Dyspeptické symptomy ve formě nevolnosti nebo uvolněné stolice. Charakteristika pro dospělé.

S těmito příznaky je nutné bojovat s akutními respiračními infekcemi, avšak tato léčba nebude dostatečně účinná, protože léčba antibiotiky by měla být nepostradatelnou součástí léčby. Stojí za zmínku, že antibiotická léčba je nutná v případě závažného průběhu infekčního onemocnění nebo ve vývoji jeho komplikací. Při nachlazení se můžete pokusit udělat bez antibiotik, ale péče o zdraví by měla být obzvláště opatrná. Při prvních známkách zhoršení nebo nedostatečné účinnosti léčby byste se měli určitě obrátit na odborníka na infekční onemocnění nebo praktického lékaře, který vám poradí a upraví léčbu.

Pomoc s ARD

Mnozí se zajímají, jak léčit akutní respirační infekce doma a neusilovat se o hledání specializované pomoci. Odpověď na otázku závisí na konkrétním stavu. V těžkých případech, kdy příznaky chladu nezmizí a účinnost léčby doma nechává mnoho být žádoucí, nepochybně jít k lékaři nebo mu zavolat do domu je nejsprávnější a nejvhodnější řešení. Naopak s mírnou formou lze ARD léčit poměrně rychle i doma a bez použití závažných léků.

Účinné a rychlé ošetření

Jak rychle vyléčit zima? Toho lze dosáhnout pouze metodou integrovaného terapeutického přístupu. K tomu je nutné stanovit příčinu a zdroj, který vedl k onemocnění, jakož i identifikovat související faktory, které přispěly k rozvoji akutního respiračního onemocnění.

 • Zaprvé omezte své kontakty s lidmi kolem vás a vzdejte se fyzického a emocionálního stresu. Koncentrace sil pomůže imunitnímu systému účinněji se vypořádat s infekčním agens. Omezení přítomnosti na přeplněných místech také zabrání dalšímu přenosu infekčního patogenu a eliminuje riziko vzniku nových patogenů.
 • Věnujte pozornost potravinám. Vyvážit svou stravu, pouze dobrá výživa s dostatečným množstvím bílkovin může přispět k zotavení. Většina odborníků souhlasí s tím, že síla pro akutní respirační onemocnění by měla mít vyšší nutriční hodnotu, protože tělo tráví velké množství energie pro boj s infekcí a přitahuje rezervy.
 • Lékařská péče závisí na mnoha faktorech. Především z toho, kdo má chlad. Mít dítě nebo dospělou osobu. Z tohoto parametru závisí dávkování a výběr léků. Nejčastěji jsou děti těžší trpět nachlazením než dospělí a mají tendenci vyvíjet komplikace.

Drogová terapie

Zahrnuje použití léků pro symptomatickou léčbu a léků pro etiotropní, tj. cílená terapie zaměřená přímo na patogen.

Symptomatická terapie zahrnuje potírání výše uvedených příznaků. Pro zmírnění otoků nosní sliznice, odstranění nazální kongesce a výtok z nosu se používají nosní spreje a kapky s léčivými látkami, které umožňují zúžení kapilár v sliznici. To snižuje vylučování hlenu a snižuje opuch, nosní průchody expandují a umožňují vám volně dýchat. Většina kapek a sprejů má také lokální anestetický a antiseptický účinek.

Nosní oplach speciálním fyziologickým roztokem s přídavkem antiseptik pomáhá zbavit se příznaků rýmy u Vašeho dítěte, ale nezapomeňte, že je velmi důležité dodržovat správnou techniku ​​při oplachování, aby se minimalizoval roztok v dutinách nosníku a středním uchu.

Pro léčbu bolesti v krku používejte různé hotové léčivé roztoky na bázi bylin a poplatků za kloktání. Pro větší účinnost je třeba kloktat nejméně 4 krát denně. Kromě oplachování se k léčbě ARD používají speciální spreje s antiseptickým a anestetickým účinkem. Při včasném komplexním zákroku by bolest měla zpravidla projít nebo poklesnout během jednoho dne.

Léčba kašle závisí na tom, zda je suchý nebo mokrý. Suchý kašel je horší než mokrý kašel a je považován za neproduktivní. Při léčbě pomocí speciálních léků - mukolytik přispívají k ředění bronchiální sekrece a lepšímu vyprazdňování sputa. Zajištění odvodňovací funkce je důležitým krokem při léčbě kašle.

V boji proti horečce používejte antipyretika a protizánětlivé léky. Je důležité poznamenat, že při teplotách pod 38 stupňů se nedoporučuje použití antipyretik. Když je subfebrilní teplotní imunita nejaktivnější a velmi pomáhá při léčbě akutního respiračního onemocnění.

Když teplota vzroste nad 38 stupňů, je nutné udělat bez nesteroidních protizánětlivých léčiv, tato teplota musí být snížena. Je třeba poznamenat, že současný příjem různých typů protizánětlivých léčiv může způsobit zvýšené vedlejší účinky, takže je třeba užívat buď léky obsahující ibuprofen nebo paracetamol.

Intoxikace způsobená exo- a endotoxiny bakterií a virů vede k rozvoji slabosti a ospalosti a bolesti hlavy. Pro léčbu těchto příznaků během nachlazení je nutné hodně pití a pocení. Spolu s uvolňováním potu vystupují také toxiny, toxické sloučeniny jsou také vylučovány ledvinami.

Lidové léky pro rychlé ošetření

Lidové léky na akutní respirační infekce, i když nebudou schopny vyléčit nemoc za 1 den, významně doplní základní léčbu drogami. Existuje mnoho různých způsobů lidové a jejich účinnost se velmi liší. Zde jsou nejběžnější a osvědčené metody:

 • Inhalace: dejte 5-6 malých vařených brambor do hrnce, přidejte listy eukalyptu, přidržte trochu po dobu asi 5-10 minut, pak zakryjte ručníkem a dýchejte přes tuto pánev po dobu 10 minut. Také nezapomeňte na bylinné čaje: matka a nevlastní matka čaj může výrazně snížit četnost epizod kašle.
 • Vývar s domácími bylinkami: vezměte si šalvěj trávy a heřmánku ve stejném poměru, asi 1 polévkovou lžíci a nalijte sklenici vroucí vody. Odvar by měl být podán infuzí, a když se stane horkým, kmenovým a kloktatým až 6krát denně.
 • Rozetřete stroužek česneku a smíchejte s rostlinným olejem asi 50 ml. Po několika hodinách čekání na vyluhování oleje a pohřbení v nose.
 • Také účinná antitusická sbírka. Pro jeho přípravu budou potřebovat sušené listy Matka a nevlastní matka, kořen lékořice a jitrocel.

Nezapomeňte, že léčba orientálními léky je účinným doplňkem léčby drog, ale nemůže být použita jako samostatný typ terapie bez medikace. Neméně důležité je odstranění faktorů, které způsobují akutní respirační onemocnění, protože bez řešení základních příčin jeho vzniku zmizí celý účinek terapie a riziko recidivy onemocnění se významně zvyšuje.

Pozor na své tělo, životní styl a celkové zdraví. Postarejte se o sebe!