Rychlá léčba tracheitidy s lidovými prostředky, symptomy, léky

Tracheitida je jednou z nejčastějších nemocí, která může postihnout osobu jakéhokoliv věku. Děti však nejčastěji onemocní, jsou více vystaveny virovým infekcím. Výskyt tohoto onemocnění v dětství je vyvolán bronchitidou a laryngitidou.

Tracheitida je akutní nebo chronický zánět v oblasti průdušnice. Pokud má dítě také jiné orgány dýchacího ústrojí, pak mluvte o tracheobronchitidě nebo laryngotrachitidě.

Tracheitida ve věku dětí se přenáší obzvláště obtížně. Ale pokud budete včas přijímat opatření a zahájíte léčbu, onemocnění projedete snadno, bez komplikací. Pokud léčba nezačne včas, nebo je-li léčba špatná, může to vést ke vzniku chronické formy a snížení imunity.

Příčiny nemoci

Příčiny infekční tracheitidy u dětí jsou patogeny ve formě virů a mikrobů, jako jsou:

 • Adenovirus, enterovirus, chřipka
 • Příčiny spalniček a černého kašle
 • Influenza bacillus nebo pneumokoky
 • Stomatitida, kaz (infekční fokus v ústech).

Příčiny neinfekční tracheitidy zahrnují:

 • Alergenní inhalace
 • Vysoké nebo nízké teploty
 • Znečištěný vzduch.

Tracheitida může také přispět k prašnosti prostor, pasivní kouření, pokud někdo kouří v domě.

Známky a příznaky, diagnostika onemocnění

Ihned po nástupu příznaků nemoci by se měl okamžitě poradit s lékařem. Je nutné znát známky, ale nemůžete předepsat léčbu sami. Tracheitida zmatená s jinými plicními nebo katarálními chorobami je obtížná. Například kašel je charakterizován těmito vlastnostmi:

  • Bez sputa
  • Hluboký hrudník
  • Způsobuje bolest za hrudní kostí, která se po útoku pomalu vzdaluje.
 • Zvuk kašle - křupání, štěkání, hrubý kašel je charakterizován nízkým zabarvením.
 • Kašel začíná bolestmi v krku, pak se kašel jeví lehce a brzy dojde k těžkému útoku. Během útoků stoupá teplota a objeví se bolest hlavy. Nejtěžší útoky - v prvních 3-4 dnech nemoci, pak postupně oslabují a mizí.
 • Hluboké dýchání s píšťalkou.


Kašel může být provokován hlubokými dechy, dlouhodobým ležením v jedné poloze, takže dítě často kašle v noci nebo během dne, kdy dítě spí. Mezi další příznaky patří slabost, rozmarnost, podrážděnost. To vše naznačuje, že byste se měli poradit s lékařem. Stejné příznaky tracheitidy u dospělých - bez horečky, ale se silným kašlem.

Diagnostiku tracheitidy u dětí provádějí pediatrové a pulmonologové. Chcete-li to udělat, promluvte si s rodiči o tom, co předcházelo výskytu onemocnění, zeptejte se dítěte na to, co cítí při kašlání, kontrolujte, poslouchejte hrudník, identifikujte suché rales, hrubé dýchání. Při zvýšených teplotách je nutné projít moči a krevními testy.

Pokud má dítě alergickou reakci, mluví o alergické tracheitidě. Je nutné identifikovat alergen.

Léčba tracheitidy u dětí - léky

Výběr léků se týkal lékaře. Následující léky se používají k léčbě tohoto onemocnění.

 • Inhalace v diagnostice tracheitidy u dětí.

Denní kloktání s jakýmkoliv antiseptickým roztokem je vynikající léčba tracheitidy. Tyto procedury doplňují inhalační terapii pacientem fyziologickým roztokem. K tomu použijte parní a kompresorové inhalátory. Moderní prostředky je také nebulizer - speciální zařízení pro inhalaci. Díky němu léky pronikají průduškou rychleji.

Vzhledem k tomu, že kašel je hlavním příznakem onemocnění, hlavní léčba je zaměřena na boj proti němu. Pacienti předepisovali tyto léky:

  • Sirupy proti kašli: kořen lékořice, stoptus a další
  • Léky na hubnutí sputa (například Lasolvan)
  • Antivirová činidla (viferon, arbidol a další)
 • Vitamin A, imunomodulátory, kyselina askorbová a další prostředky k posílení imunitního systému.
 • Antibakteriální činidla.

Antibiotika jsou předepisována pouze pro mikrobiální formu nemoci, která je charakterizována horečkou a sputem zelené barvy.

Léčba tracheitidy lidovými prostředky - rychle a efektivně

Ke zmírnění celkového stavu pacienta a jako další léčby lze použít:

 • Mléko s medem nebo máslem
 • Čaj s malinou, citronem nebo mlékem
 • Odvar z heřmánku, jitrocelu, květu limetky, šalvěje a dalších léčivých bylin.

Kromě výše uvedeného je léčba tracheitidy u dětí lidovými prostředky prováděna s hořčičnou omítkou a třením.

Vlastnosti léčby tracheitidy lidových prostředků

Tracheitida je zánětlivé onemocnění, jehož léčba vyžaduje integrovaný přístup. Je důležité nejen překonat příčinu patologie, ale také zmírnit stav pacienta. V kombinaci s tradičními metodami jsou velmi žádané recepty tradiční medicíny.

Pro děti

Než dáte svému dítěti jakékoli lidové léky, musíte získat povolení od dětského lékaře. V tomto případě by měli rodiče pochopit, že při použití nekonvenčních metod se mohou vyvinout alergie.

Zahřívání manipulace

Léčbu kašle u dětí s lidovými léky lze provádět pomocí těchto postupů oteplování:

 1. Hořčice Tento lék proti kašli doma je považován za jeden z nejúčinnějších. Musí být položeny v oblasti hrudní kosti, předem navlhčené v teplé vodě. Po tom, zakryjte dítě. Po 20 minutách se odstraní hořčičná omítka. Takové činnosti je možné provádět pouze v případě, že pacient nemá vysokou tělesnou teplotu. Příznivé vlastnosti hořčičných omítek při kašli jsou přítomnost silic. Dokonale zahřívá postižené místo, dráždí nervy. V důsledku toho je možné zmírnit zánět a zastavit bolest.

Vývary a tření

Pokud dítě nemá vysokou teplotu, pak léčba tracheitidy může zahrnovat tření hrudní kosti, záda. Pro získání léčivé směsi je nutné použít borovicový olej - 10 ml, ghí - 20 ml, sádlo - 20 g. Výslednou mast naneste do kůže tak, aby došlo k mírnému zčervenání. Díky tomu je možné zlepšit krevní oběh. Rovněž dobrý účinek oteplování je dán ošetřením jezevce.

Při léčbě dětské tracheitidy se doporučuje použít tyto odezvy:

  Odvar při použití mléka, medu a šalvěje. Musíme si vzít nádobu, poslat listy šalvěje, nějaké mléko. Nastavte na sporáku, vařte 10 minut. Pak filtr, vložte med do mléka a znovu nastavit na sporáku. Když se směs vaří, nechte ji, žalovat a brát přes noc.

Léčivé šťávy a nápoje

Při léčbě zánětu mohou děti pít následující nápoje:

  Mrkvová šťáva v množství 100 ml 3x denně.

Jak se však léčí tracheitida u dětí ve věku 4 let a jaké léky by se měly užívat, je zde uvedeno v článku.

Jaký je nejlepší lék na tracheitidu na prvním místě a co je nejlepší, tento článek vám pomůže pochopit.

Jak je léčba akutní tracheitidy u dětí a co je nejlepší, je uvedena zde: http://prolor.ru/g/lechenie/ostryj-traxeit.html

Co dělat, když suchý kašel s tracheitidou neprojde dlouhou dobu a které léky jsou nejúčinnější.

Pro dospělé

Existuje řada alternativních léčebných metod, které je třeba použít při léčbě tracheitidy u dospělých.

Expektoranty

Když je u většiny pacientů tracheitida, nahromaděné sputum sotva unikne. Je tedy nutné použít speciální odvar, který bude nejen teplý, ale také vykašlávat. Mezi nejúčinnější recepty pro kašel s cibulí patří dnes:

  Vezměte 100 g medu, 150 g nasekané cibule a 500 ml červeného hroznového nápoje. Vše kombinujte, počkejte 10 dní, přefiltrujte, vezměte 20 ml 3krát denně. Jak efektivní čaj se zázvorem a medem z nachlazení, pomůže pochopit tyto informace.

Léčba kašle pro tracheitidu

Nejzákladnějším příznakem tracheitidy zůstává silný kašel. Důvodem jeho vývoje je silné podráždění dýchacích cest. Pomocí osvědčených receptů lidové terapie lze zmírnit kašel, odstranit nahromaděné sputum a zlepšit kvalitu života.

Efektivně používejte následující recepty:

  Při prvních projevech zánětu musíte denně vdechovat výpary cibule a česneku zabalené v tenké plátně.

Bylinná inhalace

Při léčbě zánětlivého procesu u dospělých můžete použít inhalaci s použitím léčivých bylin:

  Vezměte 40 g eukalyptu, 20 g heřmánku, 20 g šalvěje, 20 g máty, 20 g borovicových pupenů, 40 g oddenků a 20 g tymiánu. Při 20 g sbírat sklenici vody. Ať už heřmánkový pomáhá kašli a jak jej správně užívat, je v tomto článku podrobně popsán.

Tradiční způsoby terapie jsou velmi žádané při léčbě tracheitidy. Díky nim můžete usnadnit proces patologie, snížit příznaky a rychle porazit nemoc. Ale použití těchto receptů, je nutné pochopit, že mohou vést k rozvoji alergií, takže se určitě poraďte se svým lékařem o tom.

Jak léčit tracheitidu u dětí doma

Průdušnice je dutá trubka, která vede z hrtanu do průdušek. Z různých důvodů se tato zkumavka může zapálit, což vede k nemoci, jako je tracheitida. Tracheitida je charakterizována kašlem - dlouhým, oslabujícím, nejčastěji suchým. Tracheitida je poměrně časté onemocnění, zejména u dětí do 5-7 let. Faktem je, že tracheitida málokdy probíhá sama. Vyskytuje se na pozadí respiračních onemocnění a často zůstává v těle po dlouhou dobu. Pokud v týdnu projde prostý chlad, pak chronická tracheitida ve formě přetrvávajícího kašle může trvat měsíce a dokonce roky.

Vzhledem k tomu, že všechny dýchací orgány v těle souvisejí s těstem, tracheitida se vyskytuje jen zřídka. Nejčastěji lékař diagnostikuje tracheobronchitidu, laryngotracheitidu atd. v závislosti na zanícených orgánech. Než začneme uvažovat o způsobech léčby této nemoci, pokusme se pochopit, jak tracheitida u dětí pokračuje, jaké jsou její příznaky a co je příčinou vzniku onemocnění.

Proč vzniká tracheitida

Tracheitida se často vyskytuje na pozadí respiračních onemocnění, ale co může způsobit zánět?

 1. Virová infekce. Nejčastěji dochází k tracheitidě způsobené původcem adenoviru, který může být diagnostikován v důsledku požití viru spalniček, viru chřipky a enterovirů.
 2. Bakterie. Závažnější patogeny jsou bakterie, které se obtížně vylučují bez antimikrobiální terapie. Příčinou vzniku tracheitidy mohou být pneumokoky, stafylokoky, pertusové tyčinky.
 3. Alergie. Někdy se tracheitida vyskytuje na pozadí alergické reakce. Taková tracheitida je nejobtížněji léčitelná, protože příčina a povaha onemocnění není okamžitě pochopena. V tomto případě se objevuje zánět průdušnice způsobený neustálým podrážděním sliznice kašlem a vystavením alergenům. Alergeny mohou být rostlinný pyl, prach, zvířecí chlupy, vůně cigaret.
 4. Poklesy teploty. Při nadměrně horkém nebo studeném vzduchu na jeho sliznici může dojít k zánětu průdušnice.
 5. Špinavý vzduch Nejen alergeny mohou dráždit tracheální sliznici. Pokud na něj dopadají nejmenší částice laku na vlasy, domácí chemikálie, nikotin (což znamená aktivní i pasivní kouření), vyvolává také zánět.
 6. Provokativní faktory. Pokud se tracheitida vyskytuje často, je třeba věnovat pozornost sousedním orgánům, které mohou být zdrojem infekce. Nezapomeňte zkontrolovat zuby zubního kazu - často začíná zánět. Tracheitida může být pozorována na pozadí zvětšených adenoidů nebo sinusitidy - nezapomeňte navštívit ORL.

Je velmi důležité znát příčinu vývoje onemocnění, aby se rozvinula taktika léčby a zabránilo se recidivám.

Jak rozpoznat tracheitidu

Jedním z hlavních znaků tracheitidy je kašel. Nejčastěji je hluchá, nízká, suchá a bolestivá. Během vývoje zánětlivého procesu jsou postižena nervová zakončení, která jsou na tracheální sliznici velmi početná. Receptory jsou podrážděné, dochází k reflexu kašle. Kašel je často doprovázen bolestí uvnitř hrudní kosti. Pokud tracheitida není spojena se zánětem průdušek, je obtížné oddělit sputum, často je viskózní a je velmi malé.

Kašel je zpravidla horší v noci a ráno. To je způsobeno horizontální polohou těla a hlubokým dechem. Kašel s tracheitidou nejčastěji začíná mírným poškrábáním a kašlem a v akutním období je velmi bolestivý a paroxyzmální. Kašel také vzrůstá po běhu, se smíchem, pláčem a emocionálním šokem.

Tracheitida v akutní formě může také změnit hlasové zabarvení. Nejčastěji se hlas stává chraplavým a chraptivým. Tento stav však málokdy trvá déle než 4 dny. Postupem času, zánět ustupuje, hlas se vrací do normálu, kašel se stává měkčí, hlen začíná ustupovat. Od této chvíle se záchvaty vyskytují stále méně a méně.

Během tracheitidy se mění i celkový stav dítěte. Stává se apatickým, ospalým, rozmarným. Pokud se tracheitida vyskytne na pozadí respiračních onemocnění, mohou se vyskytnout související symptomy - zvýšení tělesné teploty, rýma, bolestivé klouby.

Pokud se rýma začne štěkat a pískat - s největší pravděpodobností má dítě laryngotracheitidu. Jedná se o zánět průdušnice a hrtanu. S takovou diagnózou je velmi důležité držet prst na pulsu - zánět může vést ke zúžení respiračního lumen, což může vést k udušení. To je zvláště nebezpečné pro malé děti.

Diagnóza je tracheitida!

Tracheitida u dětí léčí pediatra. Je velmi důležité rozpoznat povahu onemocnění, a pokud je kašel alergický, budete se muset poradit s alergikem. Pokud tracheitida nereaguje na intenzivní léčbu, může být infekční - v tomto případě budete potřebovat specialistu na infekční onemocnění. Pokud zánět ovlivňuje průdušky a plíce, budete se muset poradit s pulmonologem. Když tracheitida přechází na pozadí sinusitidy nebo zvětšených adenoidů - cesta k ORL. Pokud je dítě často nemocné a kašle, i když nejsou žádné provokativní faktory - musíte kontaktovat imunologa.

K tomu, aby diagnóza, pediatr nejprve rozhovor s rodiči pacienta. Je velmi důležité poskytnout lékaři spolehlivé informace - jak dlouho dítě kašle, povahu kašle, kdy se zvyšují záchvaty. Poté lékař naslouchá dítěti pomocí fonendoskopu, který pomůže rozpoznat zvuky při dýchání. Na začátku nemoci jsou slyšet suché rales a těžké dýchání. Pokud se hlen začne vzdalovat, sípání bude vlhké a měkčí. Ve stejné době v plicích sami bez sípání, pouze v případě, že tracheitida dochází spolu s bronchitidou.

Léčba tracheitidy

Léčba tracheitidy je předepsána lékařem, ale představíme vám hlavní skupinu léků, které vám mohou být s touto diagnózou užitečné.

 1. Antivirová činidla. To jsou obvyklé léky, které jsou užívány s SARS. Mezi nimi jsou Kagocel, Arbidol, Viferon atd. Vynikající protizánětlivé léčivo je ibuprofen. Pokud jej užíváte 2-3 krát denně, bez ohledu na teplotu, má protizánětlivý účinek.
 2. Antibiotika. Pokud je povaha onemocnění bakteriální, dochází k výrazné intoxikaci (vysoká horečka, bolest hlavy, letargie, těžký kašel) - měla by se užívat antibiotika. Moderní pediatrie se snaží eliminovat injekce a perorálně podávat antibiotika. To znamená, že lékař pravděpodobně předepíše suspenzi, nikoli injekce.
 3. Antihistaminika. I když dítě není alergické, je velmi důležité dát mu antihistaminika. Mezi nimi, Zodak, Zyrtec, Diazolin, Suprastin - to, co máte doma. Pomohou odstranit otok z hlenu a snížit počet útoků.
 4. Antitusika. Pokud má vaše dítě suchý, oslabující kašel, je obvykle předepsáno antitusikum. Potlačují tracheální křeč a zastavují reflex kašle. Je velmi důležité přestat je používat poté, co se sputum začne oddělovat. V tomto případě mohou antitusická léčiva vést k tomu, že sputum prostě nevychází z plic a vede ke stagnaci. Mezi antitusické léky lze odlišit Sinekod, Herbion proti suchému kašli, kořen lékořice.
 5. Expektoranty. Je-li kašel mokrý, je třeba pomoci tělu, aby to. K tomu můžete použít expektoranty - ACC, Prospan, Lasolvan atd.
 6. Symptomatická léčba. Navíc jsou aktivně používány symptomatické léky - vazokonstrikční spreje a kapky s nazální kongescí, antipyretickými sirupy a tabletami při vysoké teplotě atd.

Nelze se léčit samy - lék může vyzvednout pouze lékař! Zvláště pokud je dítě malé - riziko komplikací je vysoké.

Význam těžkého pití a kvalita ovzduší

Jakmile se virus začne v těle aktivně množit a rozvíjet. Mnozí lékaři říkají, že neexistuje bezpečnější a efektivnější způsob odstranění viru (nesmí být zaměňován s bakteriální infekcí!) Než pít dostatek vody. To znamená, že virus opouští tělo pouze močí. Proto, aby se urychlilo zotavení, dítě musí pít hodně. Nejen šálek horkého čaje s malinami, ale litr tekutiny pro dítě do dvou let. Pokud má dítě 4-5 let, měl by pít jeden a půl litru, pokud je školák, 2 litry tekutiny denně (během nemoci). Je těžké si představit, že by dítě souhlasilo, že pije tolik vody, ale pouze v případě, že se nejedná o jeho oblíbený kompot. Během období nemoci, musíte odložit všechny zákazy tekutin - dítě by mělo pít hodně, ať je něco - džus nebo džus.

Kromě toho velké množství tekutiny přispívá k ředění sputa a jeho předčasnému odstranění. Proto bohatý teplý nápoj, který nám lékaři předepisují, není jen slovem, ale hlavním doporučením. Tato léčba je navíc naprosto bezpečná - dítě má méně chemie ve formě tablet a sirupů.

Je velmi důležité, aby dítě mělo dobrou kvalitu ovzduší. V dusném a špinavém pokoji bude kašel jen zesilovat. Je nutné, aby byl vzduch co nejrychleji nasáván a instalován zvlhčovač, aby se snížila intenzita radiátorů. Za takových okolností bude oživení mnohem rychlejší.

Zahřívání s tracheitidou

Pro zmírnění zánětu a snížení otoků, musíte udělat různé typy topení.

 1. Lázeňský dům Pokud je to možné, jděte s dítětem do lázně, aby dítě dýchalo horký, vlhký vzduch.
 2. Hořčice podnosy. Rozptylující hořčice koupele pro nohy - to je vynikající lék na tracheitidu. Nalijte trochu suché hořčice do misky s horkou vodou, snížit nohy s dítětem. Když se voda ochladí, přidejte horkou kapalinu. Po tomto postupu musíte ležet pod přikrývkou a spát až do rána, na sobě vlněné ponožky.
 3. Komprimuje. Můžete provést oteplování obklady, které pomohou zahřát trachea zóny. Koláče jsou velmi účinné. Pro jejich přípravu smíchejte med, špetku hořčice, vodku, mouku a hnětte těsto z ingrediencí. Hořčice dráždí kůži, zvyšuje krevní oběh v průdušnici, vodka ji bude udržovat v teple po dlouhou dobu, olej chrání pokožku před popáleninami a mouka je nezbytná pro konzistenci. Z těsta připravte plochý dort, připevněte ho k hrudníku, přikryjte fólií a zabalte až do rána.
 4. Hořčičná omítka Je velmi účinné vyrábět hořčičnou omítku proti tracheitidě. V zádech jsou umístěny mezi páteří a lopatkami a na hrudi - vyhýbají se oblasti srdce.
 5. UHF Fyzioterapie je dalším způsobem, jak se zahřát. Obvykle se předepisuje, pokud kašel po onemocnění trvá déle než dva týdny. Typicky je 3-5 postupů dostačujících ke snížení počtu kašelných záchvatů.
 6. Jezevčí tuk. Živočišné tuky mají dlouhodobý ohřívací účinek. Při tracheitidě je třeba dětský prs potřít jezevcem, psím nebo husím tukem, nosit teplý svetr a jít do postele.

Zahřívání různých druhů na samém počátku je zvláště účinné, když je dítě studené nebo se objevil první výtok hlenu z nosu. Po horčicové lázni nemoc ustoupí a nemá čas se vyvíjet.

Inhalace

Inhalace horkých baktericidních par je dalším způsobem léčby tracheitidy. Je velmi účinné provádět inhalace nebulizátorem - pomocí aerosolu, zařízení rozprašuje lék na nejmenší částice tak, aby se lék nedostal do jícnu, ale přímo na tracheální sliznici a plíce, čímž se zvýší léčebný účinek. Je možné provádět inhalace a starým způsobem nalijeme léčivou horkou směs do pánve, přikryjeme ručníkem a aktivně vdechneme výpary.

Malé děti mají potíže s vdechnutím, takže je třeba tuto radu použít. Nalijte kapalinu do pánve a nastavte na maximální oheň. Kapota se nezapne, dveře v kuchyni jsou pevně zavřené. Vezmeme dítě do náruče a vstaneme k vznášející se pánvi. Dítě bude chtít vdechnout výpary a pozitivně ovlivnit zánět průdušnice.

Jako roztoky pro inhalaci můžete použít bylinný čaj, roztok furatsiliny, miramistinu a chlorofyllipt, sůl a minerální vodu, šťávu z česneku a cibule, balzám "Zvezdochka", chlorid vápenatý, olej z tea tree a anýzový olej.

Lidové léky proti tracheitidě

Zde jsou některé účinné recepty domácí medicíny, které vám mohou pomoci vyrovnat se s nepříjemným kašlem.

 1. Masáže Pro usnadnění výtoku sputu z plic při kašli je velmi účinné provádět perkusní masáž. To může udělat fyzioterapeut, a po mamince viděl principy masáže vlastníma očima, ona může opakovat akce sama o sobě doma.
 2. Černá ředkev a med. Vezměte černou ředkvičku a nakrájejte na dva kousky. Ve větší polovině, měli byste udělat dobře a nalijte do něj med. Nechte ředkvičku na pár hodin dát kořenové zeleninové šťávy. Veškerý obsah prohloubení by měl být vypuštěn do láhve a dvakrát denně vypít čajovou lžičku.
 3. Blackberry listy. Blackberry listy jsou schopny zkapalnit husté sputum. Leželi ve skleněné nádobě, nalijeli vroucí vodu a pili místo čaje s citronem, medem a zázvorem.

Tyto jednoduché, ale osvědčené recepty vám pomohou rychle a bezpečně zbavit vaše dítě kašle.

Tracheitida je poměrně časté a běžné onemocnění, které čelí každé dítě nebo dospělý. To však neznamená, že by se tracheitida měla léčit propustně. Pokud jste se dlouhodobě snažili zbavit kašle, otestujte své dítě na alergie. Krevní test na imunoglobulin E vám pomůže určit povahu onemocnění. Chcete-li porazit nepřítele, musíte znát jeho tvář!

Léčba tracheitidy u dětí lidových prostředků doma

Průdušnice je dutá trubka, která vede z hrtanu do průdušek. Z různých důvodů se tato zkumavka může zapálit, což vede k nemoci, jako je tracheitida. Tracheitida je charakterizována kašlem - dlouhým, oslabujícím, nejčastěji suchým. Tracheitida je poměrně časté onemocnění, zejména u dětí do 5-7 let. Faktem je, že tracheitida málokdy probíhá sama. Vyskytuje se na pozadí respiračních onemocnění a často zůstává v těle po dlouhou dobu. Pokud v týdnu projde prostý chlad, pak chronická tracheitida ve formě přetrvávajícího kašle může trvat měsíce a dokonce roky.

Vzhledem k tomu, že všechny dýchací orgány v těle souvisejí s těstem, tracheitida se vyskytuje jen zřídka. Nejčastěji lékař diagnostikuje tracheobronchitidu, laryngotracheitidu atd. v závislosti na zanícených orgánech. Než začneme uvažovat o způsobech léčby této nemoci, pokusme se pochopit, jak tracheitida u dětí pokračuje, jaké jsou její příznaky a co je příčinou vzniku onemocnění.

Proč vzniká tracheitida

Tracheitida se často vyskytuje na pozadí respiračních onemocnění, ale co může způsobit zánět?

 1. Virová infekce. Nejčastěji dochází k tracheitidě způsobené původcem adenoviru, který může být diagnostikován v důsledku požití viru spalniček, viru chřipky a enterovirů.
 2. Bakterie. Závažnější patogeny jsou bakterie, které se obtížně vylučují bez antimikrobiální terapie. Příčinou vzniku tracheitidy mohou být pneumokoky, stafylokoky, pertusové tyčinky.
 3. Alergie. Někdy se tracheitida vyskytuje na pozadí alergické reakce. Taková tracheitida je nejobtížněji léčitelná, protože příčina a povaha onemocnění není okamžitě pochopena. V tomto případě se objevuje zánět průdušnice způsobený neustálým podrážděním sliznice kašlem a vystavením alergenům. Alergeny mohou být rostlinný pyl, prach, zvířecí chlupy, vůně cigaret.
 4. Poklesy teploty. Při nadměrně horkém nebo studeném vzduchu na jeho sliznici může dojít k zánětu průdušnice.
 5. Špinavý vzduch Nejen alergeny mohou dráždit tracheální sliznici. Pokud na něj dopadají nejmenší částice laku na vlasy, domácí chemikálie, nikotin (což znamená aktivní i pasivní kouření), vyvolává také zánět.
 6. Provokativní faktory. Pokud se tracheitida vyskytuje často, je třeba věnovat pozornost sousedním orgánům, které mohou být zdrojem infekce. Nezapomeňte zkontrolovat zuby zubního kazu - často začíná zánět. Tracheitida může být pozorována na pozadí zvětšených adenoidů nebo sinusitidy - nezapomeňte navštívit ORL.

Je velmi důležité znát příčinu vývoje onemocnění, aby se rozvinula taktika léčby a zabránilo se recidivám.

jak léčit černý kašel u dětí

Jak rozpoznat tracheitidu

Jedním z hlavních znaků tracheitidy je kašel. Nejčastěji je hluchá, nízká, suchá a bolestivá. Během vývoje zánětlivého procesu jsou postižena nervová zakončení, která jsou na tracheální sliznici velmi početná. Receptory jsou podrážděné, dochází k reflexu kašle. Kašel je často doprovázen bolestí uvnitř hrudní kosti. Pokud tracheitida není spojena se zánětem průdušek, je obtížné oddělit sputum, často je viskózní a je velmi malé.

Kašel je zpravidla horší v noci a ráno. To je způsobeno horizontální polohou těla a hlubokým dechem. Kašel s tracheitidou nejčastěji začíná mírným poškrábáním a kašlem a v akutním období je velmi bolestivý a paroxyzmální. Kašel také vzrůstá po běhu, se smíchem, pláčem a emocionálním šokem.

Tracheitida v akutní formě může také změnit hlasové zabarvení. Nejčastěji se hlas stává chraplavým a chraptivým. Tento stav však málokdy trvá déle než 4 dny. Postupem času, zánět ustupuje, hlas se vrací do normálu, kašel se stává měkčí, hlen začíná ustupovat. Od této chvíle se záchvaty vyskytují stále méně a méně.

Během tracheitidy se mění i celkový stav dítěte. Stává se apatickým, ospalým, rozmarným. Pokud se tracheitida vyskytne na pozadí respiračních onemocnění, mohou se vyskytnout související symptomy - zvýšení tělesné teploty, rýma, bolestivé klouby.

Pokud se rýma začne štěkat a pískat - s největší pravděpodobností má dítě laryngotracheitidu. Jedná se o zánět průdušnice a hrtanu. S takovou diagnózou je velmi důležité držet prst na pulsu - zánět může vést ke zúžení respiračního lumen, což může vést k udušení. To je zvláště nebezpečné pro malé děti.

jak léčit reziduální kašel u dítěte

Diagnóza je tracheitida!

Tracheitida u dětí léčí pediatra. Je velmi důležité rozpoznat povahu onemocnění, a pokud je kašel alergický, budete se muset poradit s alergikem. Pokud tracheitida nereaguje na intenzivní léčbu, může být infekční - v tomto případě budete potřebovat specialistu na infekční onemocnění. Pokud zánět ovlivňuje průdušky a plíce, budete se muset poradit s pulmonologem. Když tracheitida přechází na pozadí sinusitidy nebo zvětšených adenoidů - cesta k ORL. Pokud je dítě často nemocné a kašle, i když nejsou žádné provokativní faktory - musíte kontaktovat imunologa.

K tomu, aby diagnóza, pediatr nejprve rozhovor s rodiči pacienta. Je velmi důležité poskytnout lékaři spolehlivé informace - jak dlouho dítě kašle, povahu kašle, kdy se zvyšují záchvaty. Poté lékař naslouchá dítěti pomocí fonendoskopu, který pomůže rozpoznat zvuky při dýchání. Na začátku nemoci jsou slyšet suché rales a těžké dýchání. Pokud se hlen začne vzdalovat, sípání bude vlhké a měkčí. Ve stejné době v plicích sami bez sípání, pouze v případě, že tracheitida dochází spolu s bronchitidou.

jak udělat med kašel

Léčba tracheitidy

Léčba tracheitidy je předepsána lékařem, ale představíme vám hlavní skupinu léků, které vám mohou být s touto diagnózou užitečné.

 1. Antivirová činidla. To jsou obvyklé léky, které jsou užívány s SARS. Mezi nimi jsou Kagocel, Arbidol, Viferon atd. Vynikající protizánětlivé léčivo je ibuprofen. Pokud jej užíváte 2-3 krát denně, bez ohledu na teplotu, má protizánětlivý účinek.
 2. Antibiotika. Pokud je povaha onemocnění bakteriální, dochází k výrazné intoxikaci (vysoká horečka, bolest hlavy, letargie, těžký kašel) - měla by se užívat antibiotika. Moderní pediatrie se snaží eliminovat injekce a perorálně podávat antibiotika. To znamená, že lékař pravděpodobně předepíše suspenzi, nikoli injekce.
 3. Antihistaminika. I když dítě není alergické, je velmi důležité dát mu antihistaminika. Mezi nimi, Zodak, Zyrtec, Diazolin, Suprastin - to, co máte doma. Pomohou odstranit otok z hlenu a snížit počet útoků.
 4. Antitusika. Pokud má vaše dítě suchý, oslabující kašel, je obvykle předepsáno antitusikum. Potlačují tracheální křeč a zastavují reflex kašle. Je velmi důležité přestat je používat poté, co se sputum začne oddělovat. V tomto případě mohou antitusická léčiva vést k tomu, že sputum prostě nevychází z plic a vede ke stagnaci. Mezi antitusické léky lze odlišit Sinekod, Herbion proti suchému kašli, kořen lékořice.
 5. Expektoranty. Je-li kašel mokrý, je třeba pomoci tělu, aby to. K tomu můžete použít expektoranty - ACC, Prospan, Lasolvan atd.
 6. Symptomatická léčba. Navíc jsou aktivně používány symptomatické léky - vazokonstrikční spreje a kapky s nazální kongescí, antipyretickými sirupy a tabletami při vysoké teplotě atd.

Nelze se léčit samy - lék může vyzvednout pouze lékař! Zvláště pokud je dítě malé - riziko komplikací je vysoké.

jak zastavit kašel u dítěte

Význam těžkého pití a kvalita ovzduší

Jakmile se virus začne v těle aktivně množit a rozvíjet. Mnozí lékaři říkají, že neexistuje bezpečnější a efektivnější způsob odstranění viru (nesmí být zaměňován s bakteriální infekcí!) Než pít dostatek vody. To znamená, že virus opouští tělo pouze močí. Proto, aby se urychlilo zotavení, dítě musí pít hodně. Nejen šálek horkého čaje s malinami, ale litr tekutiny pro dítě do dvou let. Pokud má dítě 4-5 let, měl by pít jeden a půl litru, pokud je školák, 2 litry tekutiny denně (během nemoci). Je těžké si představit, že by dítě souhlasilo, že pije tolik vody, ale pouze v případě, že se nejedná o jeho oblíbený kompot. Během období nemoci, musíte odložit všechny zákazy tekutin - dítě by mělo pít hodně, ať je něco - džus nebo džus.

Kromě toho velké množství tekutiny přispívá k ředění sputa a jeho předčasnému odstranění. Proto bohatý teplý nápoj, který nám lékaři předepisují, není jen slovem, ale hlavním doporučením. Tato léčba je navíc naprosto bezpečná - dítě má méně chemie ve formě tablet a sirupů.

Je velmi důležité, aby dítě mělo dobrou kvalitu ovzduší. V dusném a špinavém pokoji bude kašel jen zesilovat. Je nutné, aby byl vzduch co nejrychleji nasáván a instalován zvlhčovač, aby se snížila intenzita radiátorů. Za takových okolností bude oživení mnohem rychlejší.

jak léčit laryngotracheitidu u dětí

Zahřívání s tracheitidou

Pro zmírnění zánětu a snížení otoků, musíte udělat různé typy topení.

 1. Lázeňský dům Pokud je to možné, jděte s dítětem do lázně, aby dítě dýchalo horký, vlhký vzduch.
 2. Hořčice podnosy. Rozptylující hořčice koupele pro nohy - to je vynikající lék na tracheitidu. Nalijte trochu suché hořčice do misky s horkou vodou, snížit nohy s dítětem. Když se voda ochladí, přidejte horkou kapalinu. Po tomto postupu musíte ležet pod přikrývkou a spát až do rána, na sobě vlněné ponožky.
 3. Komprimuje. Můžete provést oteplování obklady, které pomohou zahřát trachea zóny. Koláče jsou velmi účinné. Pro jejich přípravu smíchejte med, špetku hořčice, vodku, mouku a hnětte těsto z ingrediencí. Hořčice dráždí kůži, zvyšuje krevní oběh v průdušnici, vodka ji bude udržovat v teple po dlouhou dobu, olej chrání pokožku před popáleninami a mouka je nezbytná pro konzistenci. Z těsta připravte plochý dort, připevněte ho k hrudníku, přikryjte fólií a zabalte až do rána.
 4. Hořčičná omítka Je velmi účinné vyrábět hořčičnou omítku proti tracheitidě. V zádech jsou umístěny mezi páteří a lopatkami a na hrudi - vyhýbají se oblasti srdce.
 5. UHF Fyzioterapie je dalším způsobem, jak se zahřát. Obvykle se předepisuje, pokud kašel po onemocnění trvá déle než dva týdny. Typicky je 3-5 postupů dostačujících ke snížení počtu kašelných záchvatů.
 6. Jezevčí tuk. Živočišné tuky mají dlouhodobý ohřívací účinek. Při tracheitidě je třeba dětský prs potřít jezevcem, psím nebo husím tukem, nosit teplý svetr a jít do postele.

Zahřívání různých druhů na samém počátku je zvláště účinné, když je dítě studené nebo se objevil první výtok hlenu z nosu. Po horčicové lázni nemoc ustoupí a nemá čas se vyvíjet.

jak se zbavit silného kašle u dítěte

Inhalace

Inhalace horkých baktericidních par je dalším způsobem léčby tracheitidy. Je velmi účinné provádět inhalace nebulizátorem - pomocí aerosolu, zařízení rozprašuje lék na nejmenší částice tak, aby se lék nedostal do jícnu, ale přímo na tracheální sliznici a plíce, čímž se zvýší léčebný účinek. Je možné provádět inhalace a starým způsobem nalijeme léčivou horkou směs do pánve, přikryjeme ručníkem a aktivně vdechneme výpary.

Malé děti mají potíže s vdechnutím, takže je třeba tuto radu použít. Nalijte kapalinu do pánve a nastavte na maximální oheň. Kapota se nezapne, dveře v kuchyni jsou pevně zavřené. Vezmeme dítě do náruče a vstaneme k vznášející se pánvi. Dítě bude chtít vdechnout výpary a pozitivně ovlivnit zánět průdušnice.

Jako roztoky pro inhalaci můžete použít bylinný čaj, roztok furatsiliny, miramistinu a chlorofyllipt, sůl a minerální vodu, šťávu z česneku a cibule, balzám "Zvezdochka", chlorid vápenatý, olej z tea tree a anýzový olej.

Lidové léky proti tracheitidě

Zde jsou některé účinné recepty domácí medicíny, které vám mohou pomoci vyrovnat se s nepříjemným kašlem.

 1. Masáže Pro usnadnění výtoku sputu z plic při kašli je velmi účinné provádět perkusní masáž. To může udělat fyzioterapeut, a po mamince viděl principy masáže vlastníma očima, ona může opakovat akce sama o sobě doma.
 2. Černá ředkev a med. Vezměte černou ředkvičku a nakrájejte na dva kousky. Ve větší polovině, měli byste udělat dobře a nalijte do něj med. Nechte ředkvičku na pár hodin dát kořenové zeleninové šťávy. Veškerý obsah prohloubení by měl být vypuštěn do láhve a dvakrát denně vypít čajovou lžičku.
 3. Blackberry listy. Blackberry listy jsou schopny zkapalnit husté sputum. Leželi ve skleněné nádobě, nalijeli vroucí vodu a pili místo čaje s citronem, medem a zázvorem.
 4. Semena anýzu. Tento lék má výrazný vykašlávací účinek. Lžíce anýz semena by měla být nalita dva šálky vařící vody a pak ve vodní lázni asi půl hodiny. Pak by měla být nádoba zakryta víčkem a dát semenám dostatek času k vyluhování. Pijte lžíci třikrát denně.
 5. Zázvorové mléko. Kořen zázvoru může zmírnit zánět, zvýšit vykašlávání a posílit imunitní systém. Zázvor na rošt, nalijte vařící mléko a počkejte, až trochu vychladne. Během této doby mléko absorbuje všechny prospěšné látky léčivého kořene. Připravený lék by pak měl být filtrován a předán dětem před spaním.

Tyto jednoduché, ale osvědčené recepty vám pomohou rychle a bezpečně zbavit vaše dítě kašle.

Tracheitida je poměrně časté a běžné onemocnění, které čelí každé dítě nebo dospělý. To však neznamená, že by se tracheitida měla léčit propustně. Pokud jste se dlouhodobě snažili zbavit kašle, otestujte své dítě na alergie. Krevní test na imunoglobulin E vám pomůže určit povahu onemocnění. Chcete-li porazit nepřítele, musíte znát jeho tvář!

jak dát hořčici omítky při kašli

Video: jak léčit akutní tracheitidu

Tracheitida je zánět průdušnice způsobený mikroby, bakteriemi, viry a plísněmi. Nejčastěji děti trpí tracheitidou, protože mají nedostatečně vyvinuté svaly dýchacích cest k odstranění sputa. Tracheitida se může objevit jako komplikace po nachlazení, nachlazení nebo alergiích. Cure tracheitida může lidové prostředky doma.

Jak může být tracheitida vyléčena lidovými prostředky?

Léčba onemocnění závisí na příznacích, které ho doprovázejí. Obvykle je pacient mučen suchým, štěkavým kašlem v noci a ráno. Po záchvatu kašle v hrudníku a krku se pociťuje bolest. V průběhu času může kašel zvlhnout, s odděleným sputem.

Děti trpí tímto onemocněním tvrději než dospělí. Jejich teplota může vzrůst na 38-39 stupňů. U dospělých, s výjimkou kašle, nejsou žádné jiné příznaky.

Obvykle, když je předepsána tracheitida, jsou předepsány mukolytické a kašle. V přítomnosti teploty se užívá antipyretika. Je důležité zjistit patogen a užívat antivirotika nebo antibiotika. Můžete přidat terapii lidovými prostředky. Doporučuje se koordinovat jejich užívání s lékařem.

Kromě léků můžete používat homeopatické léky. Ale pamatujte, že některé z nich jsou neslučitelné s antibiotiky. Homeopatické léky na tracheitidu:

 • Akonitová tinktura - zmírňuje záněty, nesmí být podávána dětem;
 • Pulsatilla - ředí sputum, předepisuje se mokrým kašlem;
 • Brionium - léčí suchý kašel;
 • Nux vomica - zmírňuje křeče.

Při léčbě lidových léků nezapomeňte, že nenahrazují lékovou terapii, k léčbě tracheitidy je zapotřebí integrovaného přístupu. Pro urychlení regenerace pravidelně provzdušňujte místnost pacienta a denně provádějte mokré čištění.

Během léčby musíte dodržovat dietu. Zakázané produkty, které dráždí sliznici hrdla. Je nutné upustit od ostré, kyselé a slané. Nedoporučuje se kouřit a pít alkohol.

Postupy ohřívání

Oteplování postupy pomáhají tělu bojovat s infekcí nebo viry. Zahřívají hrdlo a hrudník, rozšiřují dýchací cesty, přispívají k vypouštění sputa. Nelze je však použít při teplotě. Obvykle se všechny obklady a mletí provádějí přes noc, poté se doporučuje hrubě zabalit a spát pod přikrývkou.

Jedním z nejúčinnějších léků je med. Smíchá se se 3 kapkami esenciálního oleje z eukalyptu a vtírá se do hrudníku. Po tom, musíte zakrýt plastem a kravatu teplý šátek.

Dobrý účinek oteplování má vařené brambory. Musí být hněteno a zabaleno do gázy nebo bavlněné tkaniny. Nasaďte obklad na hrudník a přidržte ho až do vychladnutí.

Další ohřívací prostředek - hořčičná omítka. Doporučuje se nanášet na hrudník nebo lopatku skrz gázu. Držte, dokud nevychladne. Směs hořčice může být připravena nezávisle na prášku a vařící vodě.

Rychlé vytvrzování napomáhá tření zvířecím tukem - vepřovým, jezevcem, husím, medvědím. Musí se roztavit na sporáku a roztřít hrudník, lopatky, noha. Po tom, nosit teplé oblečení a jít do postele.

Tlakové hrdlo

Nachlazení a nemoci horních cest dýchacích mohou být rychle vyléčeny, aby zmírnily kašel na krku. Jsou vyrobeny z několika vrstev tkaniny s terapeutickými složkami. Můžete je nechat v noci nebo během dne. Hlavní věc - příliš nepotahujte obvaz.

Oteplovací efekt má obaly alkoholu nebo vodky. Čistý alkohol se doporučuje ředit vodou ve stejných částech. Zvlhčovala gázu, vytřásla a uložila na hrdlo. Top je třeba použít film pro oteplování účinek. Třetí vrstvou je bavlněná tkanina.

Snížení otoků a zmírnění zánětu pomůže soli komprimovat. Nejlepší je vzít mořskou sůl, ale vhodnou k vaření. Měla by být zahřívána na pánvi a nalita do látkového sáčku. Dává se na krk a pokrývá přikrývkou, dokud nevychladne.

Inhalace a výplach kašle tracheitidou

Léčba tracheitidy nejlépe místními metodami. Oplach a inhalace poskytují léky přímo na místo infekce. To pomáhá zabránit šíření bakterií v dýchacích cestách. Pamatujte, že inhalace je zakázána při zvýšené tělesné teplotě.

Kloktání

Můžete kloktat s vroucí vodou se sodou a jódem nebo bylinné infuze. Například listy malin pomáhají dobře. Potřebují nalít vroucí vodu do termosky a nechat 2 hodiny. Kloktejte třikrát denně.

Extrakt z heřmánku pomůže zmírnit tracheální zánět. Lžíce trávy musíte nalít sklenici vroucí vody a nechte po dobu 1 hodiny. Kloktadlo několikrát denně umyjte teplou vodou. Infuze měsíčku zabíjí bakterie a bolest, je také připravena.

Kloktadla mají antibakteriální a protizánětlivé účinky. Tracheální sliznice se rychleji zotavuje z onemocnění, pokud se postup provádí 4-5 krát denně. Po ní se doporučuje nejíst ani nepít 1 hodinu.

Inhalace

Inhalace pomáhá zbavit se bakterií a suchého kašle. Je třeba udělat 1-2 krát denně. Nejlepší je koupit inhalátor v lékárně. Pokud ne, můžete použít konvici, misku, konvici s otvorem ve víku.

Chronickou tracheitidu lze touto směsí vyléčit pomocí inhalace:

 • Šalvěj;
 • Olej z anýzu;
 • Eukalyptové listy;
 • Jod;
 • 2 kapky esenciálního oleje z jedle.

Složky se míchají a nalijeme vroucí vodou. Směs se nadechuje po dobu 5-7 minut.

Při mokrém kašli a tenkém sputu lze použít olej z čajovníku. Směs se smísí se sódou a rozpustí se ve vroucí vodě. Dýchejte déle než 7 minut.

Zánět lze odstranit pomocí jehličnaté inhalace. Pro ni vezměte jehličí nebo smrk. Pokud ne, můžete nahradit éterické oleje. Přírodní jehly musí být nejprve umyty a vařeny po dobu 3 minut. Dýchejte 5-7 minut.

Upozornění: použití éterických olejů by nemělo způsobit závratě, nevolnost a jiné vedlejší účinky. Pokud se objeví, zlikvidujte použití esterů. Nedoporučuje se provádět takové inhalace těhotným ženám a dětem mladším 12 let.

Recepty lidových prostředků pro orální podání

Stejně jako u jiných onemocnění horních cest dýchacích se doporučuje pít více tekutin. Doporučeno:

 • Teplá voda;
 • Malinový čaj;
 • Předehřáté mléko;
 • Minerální voda;
 • Čaj nebo mléko s medem (med by neměl být konzumován při teplotě).

Při zánětu průdušnice jsou vhodné zeleninové šťávy, výhodně čerstvě vymačkané. Dvakrát denně před jídlem se doporučuje pít půl sklenice zelí nebo mrkvové šťávy. Sirup si můžete udělat z ředkvičky: zeleninu strouhejte a smíchejte s medem, nechte ji 4 hodiny. Užívejte 1 lžíci každé 2 hodiny během dne. Směs může být skladována v chladničce déle než jeden den.

Léčivé rostliny šalvěj pomáhá léčit mnoho nemocí, včetně tracheitidy. Lžíce bylin se smíchá se sklenkou mléka a vaří se 15 minut ve vodní lázni. Pijte filtr, přidejte med a pijte 3x denně po dobu 1 sklenice. Šalvěj je zakázáno používat během těhotenství a kojení.

Složení léčivého šalvěje

Další rostlina, která je užitečná pro dýchací cesty, je Altea. To se nalije vařící vody a držel na sporáku po dobu 5 minut. Vývar se filtruje a používá se pro kloktání. Můžete také pít dvakrát denně na půl sklenice.

Zbavte se mokrého kašle a odstraňte sputum. 50 gramů květin musí nalijte sklenici vroucí vody a nechat vyluhovat. Pijte ½ šálku 2x denně.

Kořen lékořice také pomáhá odstraňovat sputum a zlepšuje imunitu. Lžička suchých kořenů nalila vařící vodu a trvala půl hodiny. Vezměte 1 lžíci 5 krát denně.

Chcete-li zmírnit křeče a bolest v krku, můžete si udělat drink z kalina. Hrst suchých bobulí se nalije litrem vody a vaří se 5 minut pod víkem. Pijte půl sklenice 3x denně.

Místo čaje a kávy během nemoci můžete pít bylinný čaj. Dobrá pomoc:

Prevence

Vyhněte se onemocnění pomůže včasnou léčbu k lékaři na první příznaky nachlazení. Máte-li bolesti hlavy, rýma, bolest v krku, musíte okamžitě přijmout opatření pro léčbu tak, aby se nemoc nezměnila v chronickou fázi.

Jednoduchá pravidla pomáhají vyhnout se nachlazení:

 • Tempera v létě a v zimě;
 • Přestat kouřit;
 • Odmítnout práci v nebezpečných odvětvích;
 • Zahrnout do stravy více zeleniny a ovoce;
 • Vyhněte se podchlazení.

Tracheitida může být léčena pouze pomocí komplexní terapie. Lidové léky by měly být používány pouze se svolením lékaře, kromě léků.

Video: Výborný lék proti kašli

Tracheitida je zánětlivé onemocnění, jehož léčba vyžaduje integrovaný přístup. Je důležité nejen překonat příčinu patologie, ale také zmírnit stav pacienta. V kombinaci s tradičními metodami jsou velmi žádané recepty tradiční medicíny.

Než dáte svému dítěti jakékoli lidové léky, musíte získat povolení od dětského lékaře. V tomto případě by měli rodiče pochopit, že při použití nekonvenčních metod se mohou vyvinout alergie.

Léčba tracheitidy u dětí může probíhat s pomocí těchto postupů oteplování:

  Hořčice Tento nástroj je považován za jeden z nejúčinnějších. Musí být položeny v oblasti hrudní kosti, předem navlhčené v teplé vodě. Po tom, zakryjte dítě. Po 20 minutách se odstraní hořčičná omítka. Takové činnosti je možné provádět pouze v případě, že pacient nemá vysokou tělesnou teplotu. Příznivé vlastnosti hořčice jsou přítomnost éterických olejů. Dokonale zahřívá postižené místo, dráždí nervy. V důsledku toho je možné zmírnit zánět a zastavit bolest.

hořčice pro léčbu tracheitidy

Koupelny na nohy. Tento postup je nejen užitečný, ale také velmi příjemný. Pro jeho realizaci je nutné vzít hořčici a přidat teplou vodu. Udržujte nohy ve vodě po dobu 15 minut a přidejte teplou vodu. Můžete dát hořčičný prášek do ponožek na noc a dát své dítě tímto způsobem.

Koupele na nohy pro léčbu tracheitidy

Pro zmírnění příznaků, můžete použít obklad, pro který musíte použít med, hořčičný prášek, olivový olej. 30 g směsi 100 ml vody. Ponořte látku do teplého roztoku a připojte k postižené oblasti. Nasaďte polyethylen nahoře. To je nejlepší udělat komprimovat v noci.

med, hořčičný prášek pro léčbu tracheitidy

Vývary a tření

Pokud dítě nemá vysokou teplotu, pak léčba tracheitidy může zahrnovat tření hrudní kosti, záda. Pro získání léčivé směsi je nutné použít borovicový olej - 10 ml, ghí - 20 ml, sádlo - 20 g. Výslednou mast naneste do kůže tak, aby došlo k mírnému zčervenání. Díky tomu je možné zlepšit krevní oběh.

Při léčbě dětské tracheitidy se doporučuje použít tyto odezvy:

  Odvar při použití mléka, medu a šalvěje. Musíme si vzít nádobu, poslat listy šalvěje, nějaké mléko. Nastavte na sporáku, vařte 10 minut. Pak filtr, vložte med do mléka a znovu nastavit na sporáku. Když se směs vaří, nechte ji, žalovat a brát přes noc.

odvar z mléka, medu a šalvěje

Odvar z eukalyptů. Je nutné odebrat suroviny v množství 20 g, přidat 2 šálky vařící vody. Trvat 3 hodiny. Tento odvar je univerzální, protože může být použit pro vnitřní použití nebo pro inhalaci.

odvar z eukalyptů

Odvar získaný použitím heřmánku, jitrocelu, Althea. Vezměte suroviny v množství 30 g a přidejte 200 ml vroucí vody. Filtrační bujón se odebírá 20 ml třikrát denně.

odvar z heřmánku, jitrocel, Althea

Když tracheitida musí pravidelně kloktat. Pro tyto účely můžete použít tinkturu měsíčku. Lze jej zakoupit v lékárně a zředit vodou. Jak je kloktání s furatsilinom pro bolest v krku, je popsáno v tomto článku.

kloktání s tracheitidou

Léčivé šťávy a nápoje

Při léčbě zánětu mohou děti pít následující nápoje:

  Mrkvová šťáva v množství 100 ml 3x denně.

Mrkvová šťáva pro léčbu tracheitidy

 • Kombinujte med a aloe šťávu. Pijte 10 ml 3x denně.
 • Zázvor je účinné činidlo s antimikrobiálními a protizánětlivými účinky. Díky němu můžete odstranit hlen a posílit tělo. Můžete přidávat zázvor do bylinných čajů s citronem a medem.
 • Jak se však léčí tracheitida u dětí ve věku 4 let a jaké léky by se měly užívat, je zde uvedeno v článku.

  Jaký je nejlepší lék na tracheitidu na prvním místě a co je nejlepší, tento článek vám pomůže pochopit.

  Jak je zde léčba akutní tracheitidy u dětí a co je nejlepší?

  Co dělat, když suchý kašel s tracheitidou neprojde dlouhou dobu a které léky jsou nejúčinnější.

  Existuje řada alternativních léčebných metod, které je třeba použít při léčbě tracheitidy u dospělých.

  Když je u většiny pacientů tracheitida, nahromaděné sputum sotva unikne. Je tedy nutné použít speciální odvar, který bude nejen teplý, ale také vykašlávat. Mezi nejúčinnější patří:

   Vezměte 100 g medu, 150 g nasekané cibule a 500 ml červeného hroznového nápoje. Vše kombinujte, počkejte 10 dní, přefiltrujte, vezměte 20 ml 3krát denně. Jak efektivní čaj se zázvorem a medem z nachlazení, pomůže pochopit tyto informace.

  med a cibuli pro léčbu trachy

 • Tento recept by měl být použit ke zmírnění zánětu a dosažení vykašlávání. Musíte vzít cibuli v množství 500 g a nakrájejte na mlýnek na maso. Pak dejte kaše 2 šálky cukru, sklenici medu a 1 litr vody. Nainstalujte na sporák a vařte 3 hodiny. Současně čas od času znamená míchat, filtrovat a užívat 20 ml 4krát denně.
 • Zmírnit příznaky patologického procesu, který je charakterizován krátkým dechem, pomáhat lék získaný sibiřským populárním receptem. K tomu musíte vzít 10 citronů, 10 stroužků česneku, 80 ml rakytníku. Od citrusů, aby si šťávu, česnek přeskočit přes česnek. Vše kombinujte, počkejte 10 minut, přefiltrujte a vezměte 40 ml 1 krát denně. Jak se vyrábí a používá tinktura z citronu a česneku pro nachlazení, podrobně popsaná v tomto článku.
 • Nejzákladnějším příznakem tracheitidy zůstává silný kašel. Důvodem jeho vývoje je silné podráždění dýchacích cest. Pomocí osvědčených receptů lidové terapie lze zmírnit kašel, odstranit nahromaděné sputum a zlepšit kvalitu života.

  Efektivně používejte následující recepty:

   Při prvních projevech zánětu musíte denně vdechovat výpary cibule a česneku zabalené v tenké plátně.

  cibule a česnek pro léčbu tracheitidy

 • Pijte 200 ml mrkvové šťávy. Udělejte to několikrát denně. S pomocí šťávy, můžete zpomalit zánětlivé procesy, stejně jako nabíjení těla s potřebnou dávkou vitamínů.
 • Při kašli dochází k bolestivé bolesti. Chcete-li snížit, musíte použít ředkvičky šťávy a medu. Připojte je ve stejném množství. Potom použijte k opláchnutí.
 • Maliny - je jedním z nejúčinnějších lidových prostředků pro krk, při léčbě kašle. Můžete jej použít v libovolné formě. Můžete si vzít 100 g listů, přidejte vroucí vodu. Výsledný vývar se umístí do termosky, trvá 30 minut. Filtrovaný odvar k použití při oplachování hrdla.
 • Aby se zmírnily příznaky kašle, je nutné provádět inhalace brambor. Vařte ji s kůrou, vypusťte kapalinu, ohněte přes nádobu, pokrytou ručníkem. Na 20 minut dýchejte brambory. Ale jak efektivní je pro děti komprese pro bramborový kašel, pomozte pochopit tento článek.

  inhalace brambor

 • Vezměte hlavu česneku, odstraňte šupku, nakrájejte na struhadlo, posílejte kaše v misce. Dejte tam pár sklenic mléka. Nastavte na sporáku, počkejte, až se uvaří, vařte 20 minut. Po ochlazení vezměte 20 ml 3krát denně.
 • Léčivý kašel s tracheitidou může být pomocí infuze získané z cibulí slupky. Vezme v množství 40 g a nalije vroucí vodou. Počkejte 4 hodiny a pak aplikujte na kloktání.
 • Při léčbě zánětlivého procesu u dospělých můžete použít inhalaci s použitím léčivých bylin:

   Vezměte 40 g eukalyptu, 20 g heřmánku, 20 g šalvěje, 20 g máty, 20 g borovicových pupenů, 40 g oddenků a 20 g tymiánu. Při 20 g sbírat sklenici vody. Ať už heřmánkový pomáhá kašli a jak jej správně užívat, je v tomto článku podrobně popsán.

  eukalyptus a heřmánek pro hojení a zaúhlení

 • Vezměte 40 g eukalyptu, 20 měsíčku, šalvěje, heřmánku, eleganta, lékořice, lípy a divokého rozmarýnu. Na 20 g se zachytí 200 ml vody.
 • Vezměte 10 g tymiánu, 20 g fenyklu, máta, jitrocel, Althea, lékořice a 40 g podběl. Při 20 g sběru vezměte 200 litrů vroucí vody.
 • Vezměte 20 g podběl, 40 g jitrocelu, 60 g přesličky a 80 g prvosenky. Způsob přípravy je podobný.
 • Tradiční způsoby terapie jsou velmi žádané při léčbě tracheitidy. Díky nim můžete usnadnit proces patologie, snížit příznaky a rychle porazit nemoc. Ale použití těchto receptů, je nutné pochopit, že mohou vést k rozvoji alergií, takže se určitě poraďte se svým lékařem o tom.

  Tracheitida je zánět průdušnice, který se obvykle vyskytuje v akutní nebo chronické formě. Nejčastěji je onemocnění doprovázeno suchým kašlem, bolestmi v krku a hrudní kosti a horečkou. Léčba tracheitidy s lidovými prostředky doma je nejúčinnější, když je kombinována s tradičními metodami pod dohledem ošetřujícího lékaře.

  Léčba tracheitidy u dospělých

  Čím dříve je léčba zahájena a infekce je potlačena, tím menší je pravděpodobnost šíření infekce do všech dýchacích orgánů. Akutní forma onemocnění je charakterizována výraznými symptomy, které se vyskytují současně. Léčba tracheitidy u dospělých by proto měla směřovat k odstranění zánětlivých procesů z povrchu sliznic a odstranění přebytku sputa.

  Pití

  Pravidelná konzumace teplých nápojů pomůže odstranit bolest v krku a zmírnit bolestivé mandle.

  Odvar z bylin

  Na samém počátku nemoci byl prokázán dobrý účinek pomocí teplých bylinných dekorací z heřmánku, medu nebo citronu.

  Kromě toho mohou napomoci infuze z následujících rostlin:

  • šalvěj;
  • Ľubovník bodkovaný;
  • linden;
  • devatenáct;
  • borovice;
  • řebříček;
  • podběl.

  K přípravě infuze bude potřebovat 10 g suchých rostlin, zalijeme 200 g vroucí vody. Vezměte lék na prázdný žaludek 3 krát denně po dobu 1/2 šálku.

  Bylinné odbarvení zmírní místní zánět, zmírní suchý kašel a může významně zkrátit dobu zotavení.

  Zeleninové šťávy

  Eliminujte chrapot hrdla, můžete použít šťávu ze zelí. K tomu, aby šťáva 4 krát denně, na prázdný žaludek.

  Čerstvá ředkevová šťáva smíchaná s medem se dokonale osvědčila při léčbě tracheitidy. Ředkvičku nastrouhejte, přidejte 20 g medu a vypijte výslednou šťávu, 20 g třikrát denně po jídle.

  Kromě toho může pomoci mrkev šťáva. Mrkev je rozdrcena struhadlem, vymačkaná ze šťávy z buničiny, smíšená s medem a spotřebovaná 3-4krát denně.

  Posílit imunitní systém, snížit teplotu a usnadnit dýchání pomocí malin a čaje na bázi máty.

  Čaj připravený podle následujícího receptu pomůže snížit zánět v průdušnici. Ve sklenici čaje musíte přidat kousek másla a kořen zázvoru. Tento nápoj sníží kašel, zmírní horečku a odstraní zánětlivý proces.

  Citron a křen

  Užitečný je lék vyrobený z citronu a křenu. Nastrčte nasekaný křenový křen, promíchejte výslednou hmotu s citronovou šťávou, vymačkanou ze dvou plodů. Směs se nechá po dobu 2 hodin, poté se spotřebuje 5 až 6krát denně po dobu 10 dnů.

  Tento recept není vhodný pro osoby trpící patologií trávicího traktu.

  Kloktá

  Pro oplachování aplikujte všechny rostliny s antibakteriálními vlastnostmi - heřmánek, šalvěj, tymián, měsíček, dubovou kůru a další bylinky.

  Počínaje třetím dnem onemocnění se na sliznicích průdušnice tvoří hleny a pacient může mít kašel při kašli.

  V tomto případě mohou rostliny, které mají adstringentní a odposlechový efekt:

  • borovice;
  • brusinkové listy;
  • eukalyptus;
  • tymián;
  • Highlander serpentine.

  Chcete-li připravit budete potřebovat jednu polévkovou lžíci rostliny vařit 250 g vroucí vody. Odvar lze použít jak uvnitř, tak kloktat je v krku.

  K změkčení kašle můžete použít infuzi karmínových listů. 40 g listů se rozdrtí, nalije se 500 g vroucí vody a inkubuje se 2 hodiny. Výsledný nástroj je filtrován. Je nutné kloktat 4krát denně po dobu 10 dnů.

  Inhalace

  Inhalační procedury mohou být prováděny za použití nebulizéru nebo pomocí improvizovaných prostředků. To bude vyžadovat velký hrnec vařící vody a ručník. Postupy pomáhají eliminovat suchý kašel, snižují bolest v krku a eliminují rýmu.

  Nejjednodušší inhalací je soda. Pro vaření budete potřebovat 2 lžičky sody na 800 g vroucí vody.

  Brambory

  Brambory se vaří v uniformách a dvakrát denně 10 minut dýchají páru. Pro zvýšení efektu můžete do bramborového vývaru přidat heřmánkový, marshmallow, jitrocel a další rostliny s antibakteriálními vlastnostmi.

  Validol

  Přispívá k normálnímu sputum sputum. Lék se rozpustí v horké vodě a vdechovaných parách. Jedna tableta bude vyžadovat 1000 g vroucí vody.

  Eukalyptus

  500 g vroucí vody - 20 g suchých rostlin. Je nutné dýchat páry během 5-7 minut, které jsou zakryty ručníkem.

  Ve sklenici vody rozpusťte 5 g medu. Směs se zahřívá ve vodní lázni a 10 minut se nadechne nad odpařováním.

  Směs bylin

  Změkčení kašle pomůže následujícímu řešení.

  Následující složky se rozpustí v litru vody:

  Do výsledného roztoku přidejte několik kapek jódu, přiveďte k varu a dýchejte po dobu 8 minut.

  Oteplování

  Tyto lidové prostředky pro tracheitidu by měly být aplikovány při prvních známkách onemocnění.

  Vodka nebo alkohol

  Na krk se aplikují tlaky na bázi vody a alkoholu. Před použitím se musíte poradit se svým lékařem: tento způsob léčby může mít určitá omezení.

  Na zadní stranu lze aplikovat teplý vodkový obklad. Ve vodce navlhčí ručník, zabalí ho do plastu a poté vlněné látky. Komprese se aplikuje na oblast lopatek, zakrývá pacienta deku.

  Bramborový obklad

  Vynikající výsledek ukázal obklad s tracheitidou z bramborových dortů. Pro vaření brambor vařených v kůře, hněte s vidličkou v bramborové kaše a smíchané s 20 g slunečnicového oleje. Z masy dělají tortilu, zabalují ji hadříkem a aplikují na hrudník. Udržujte až do vychladnutí.

  Aromaterapie

  Jedním z populárních lidových prostředků je použití éterických olejů. V olejovém hořáku přidejte několik kapek oleje a několik minut dýchejte.

  Léčivé vlastnosti mají oleje:

  Můžete uklidnit útoky silného kašle a zbavit se lechtání pomocí tymiánu. Na jeho základě tvoří gázové polštáře.

  Hořčičná omítka

  Rychlá tracheitida může být vyléčena použitím hořčičných omítek - jedné z populárních metod eliminace nachlazení.

  Mnoho pacientů preferuje tento způsob terapie, ale hořčičná omítka nemůže nahradit léky, které jsou předepsány pro postup onemocnění.

  Je nutné používat hořčičné omítky, dodržujte následující pravidla:

  • Hořčičná sádra je umístěna v nádobě s teplou vodou, která je držena několik sekund, pak aplikována do oblasti hrudníku, aby se zabránilo oblasti srdce. Hořčičná omítka je pokryta ručníkem, nahoře je pacient potažen teplou přikrývkou.
  • Doba trvání procedury je 10-15 minut.
  • Při vysokých teplotách je zakázáno používat hořčičnou omítku, což může vést k velkému zatížení karoserie.
  • Přístroj nepoužívejte delší dobu. Pokud příznaky onemocnění nezmizí po dobu 4-5 dnů, léčba by měla být ukončena.
  • Proveďte postup v noci před spaním. Aby se zachovalo teplo, měl by pacient zabalit přikrývku.

  Správné používání hořčičných omítek pomůže zkrátit dobu trvání onemocnění.

  Terapie během těhotenství

  Obtížnost léčby onemocnění u těhotných žen je omezit používání mnoha léčiv.

  Je velmi důležité navštívit ošetřujícího lékaře při prvních symptomech tracheitidy, protože virus může proniknout placentou do embrya. Jakákoli vlastní léčba navíc ohrožuje rozvoj negativních důsledků.

  Ženy, které očekávají dítě, by měly pečlivě provádět následující postupy:

  • Zahřívací obklady;
  • hořčičná omítka;
  • tření.
  • dodržovat lůžko;
  • pít hodně tekutin, teplé mléko, čaj s citronem;
  • kloktání s kořenem Althea, roztokem sody a solí;
  • provádět teplé inhalace s bylinkami s mukolytickými vlastnostmi.

  Užitečné bude užitečné:

  • infuze malinových listů;
  • sběr léčivých rostlin: eukalypt, borovice, máta, šalvěj, heřmánek;
  • Eliminovat silný kašel může být infuze řebříčku, elekampa, posloupnost, lékořice, Althea, podběl.

  Pokud pocítíte intenzivní kašel, bolest na hrudi a intenzivní teplo, měli byste se obrátit na zdravotnické zařízení.

  Vlastnosti léčby tracheitidy u dětí

  Tracheitida v dětství se často vyskytuje při běhu nachlazení. V tomto případě se virus může šířit průdušnicí a mít chronickou formu.

  Hlavním úkolem terapie je zmírnit noční kašel. Kromě toho je nutné virus zcela odstranit z těla dítěte a aktivovat přirozené ochranné funkce.

  K léčbě tracheitidy u dětí doma je nutné po konzultaci s odborníkem: některé léky mohou být neslučitelné s lidovými prostředky.

  S progresí onemocnění se léčba provádí antibiotiky. Ošetřující lékař by měl předepsat antibakteriální látku.

  Léčba onemocnění u dítěte zahrnuje hojné obohacení vitamíny:

  • Mléko a minerální voda jsou kombinovány v poměru 1: 1. Výsledný roztok používejte třikrát denně mezi jídly.
  • Brusinkový džus. Nápoj se užívá místo čaje, 4-5 krát denně. Pro léčbu dětí mladších 7 let je zapotřebí 1 litr nápoje, od 7 let a starší - 2 litry.
  • Mrkvová šťáva Mrkvová šťáva má příznivý vliv na dýchací orgány a zpomaluje průběh onemocnění. Dvakrát denně by mělo být dítěti podáno 1/2 šálku čerstvé šťávy po dobu 2 týdnů.
  • Pro urychlení procesu hojení a zmírnění kašle se doporučuje, aby dítě před spaním podávalo nápoj na základě mléka, másla a medu. Sklenice teplého mléka bude vyžadovat 5 g lipového medu a kus másla. Směs se míchá a spotřebuje půl hodiny před spaním. Délka léčby je 10 dnů. Tento nápoj pomáhá posilovat imunitní systém a snižuje intenzitu kašle.

  Před použitím musíte zajistit, aby nedošlo k alergickým reakcím.

  Vdechnutí pomáhá zmírnit zánět:

  • Olej z tea tree ukázal dobré výsledky. V místnosti, kde je pacient umístěn, svítí aroma lampa na půl hodiny, přičemž do ní upustí 10-12 kapek oleje. Výpary nasycují vzduch terapeutickými výpary, což pomáhá eliminovat zánět v průdušnici.
  • Pokud není k dispozici aroma lampa, může vám pomoci následující metoda. Na topení položte misku s teplou vodou, která rozpouští 15 kapek oleje.
  • Při umístění dětských hořčičných omítek do domácnosti je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Popáleniny mohou zůstat na jemné dětské pokožce, protože citlivost kůže u dětí je mnohem vyšší než u dospělých. V případě silného pálení by měl být postup přerušen.

  S progresí tracheitidy nebo neúčinností aplikovaných národních léčebných metod je zapotřebí pomoci kvalifikovaného odborníka a použití tradičních prostředků.