Sage tablety pro sání a pastilky

Zánětlivé procesy v krku způsobují spoustu problémů jak pro dospělé, tak pro děti. Jsou doprovázeny bolestí, bolestivostí, pálením, nepohodlím při polykání. Pomoci bojovat s nemocí může lozenges nebo pastilky na šalvěj (také volal lozenges). Byly úspěšně předepsány otolaryngology po mnoho let pro léčbu ORL patologie.

Pastilky ze šalvěje vyrábí v Nizozemsku společnost Natur Product Europe a ruská společnost Evalar.

Obecné informace

Popsané prostředky dobře fungují na bázi přírodních složek. Účinná látka přípravku Sage je:

 • Šalvějový olej je nezbytný.
 • Extrakt ze stejné byliny je suchý.

Tablety se šalvějí mají další přísady, které jim dodávají barvu a mírně upravují chuť a vůni, protože jsou specifické pro popsanou rostlinu. Pomocné látky zahrnují:

 • Kyselina askorbová a kyselina jablečná.
 • Příchutě.
 • Barviva.
 • Aspartam.
 • Oxid křemičitý v koloidním stavu.
 • Stearát hořečnatý.

Tablety šalvěje se vyrábějí ve zploštělé formě. Mohou být světle žlutá, zelená a modrá, žlutá zelená. Barva je nerovnoměrná. Pastilky kašle jsou zaoblené, jejich okraje jsou mírně zkosené. To je považováno za normální jestliže tam jsou skvrny tmavější nebo světlejší barvy. Na obou stranách tabletu je gravírování: dřevo a písmeno "NP".

Vlastnosti

Lízátka s šalvějí patří k místní fytoanthisseptice. Podle anotace mají řadu užitečných vlastností:

 • Strhující
 • Vykašlávání.
 • Antimikrobiální.
 • Lokální protizánětlivé

Jsou účinné v patologii zánětlivé povahy krku, protože obsahují soubor bioaktivních látek, které mají pozitivní vliv na zanícenou sliznici sliznice.

Léčivé byliny se používají k léčbě krku od starověku. Jejich léčivé účinky jsou lidovým léčitelům známy a jsou jim účinně využívány. Tablety šalvěje mají podobný účinek jako odvar této léčivé rostliny. Jejich nespornou výhodou je:

 1. Pohodlná forma (je možné rozpustit léčivé bonbóny kdekoli).
 2. K tomuto efektu dochází v kratším čase než při zavlažování nebo oplachování.
 3. Trvání účinku léčiva ve formě tablety se značně liší od kapalné lékové formy.
 4. Dlouhá životnost ve srovnání s vařenými bylinami, které rychle kyselou.
 5. Další použití před použitím není třeba, na rozdíl od kapalné formy, která musí být zahřívána, pokud byla skladována v chladničce.
 6. Pohodlné skladování. To může být vždy po ruce (na nočním stolku, v kabelce nebo kabelce, v zásuvce na stůl).
 7. To nevyžaduje ukončení činnosti pro lékařský zákrok (není třeba přerušit práci nebo práce v domácnosti a odejít do důchodu opláchnout hrdlo).

Díky vlastnostem antiseptických a protizánětlivých vlastností pastilek s kašlem se šalvějí je možné významně snížit úroveň bolesti a urychlit procesy regenerace zanícené tkáně. Předpokládá se, že pacient začne pociťovat úlevu po užití léku 1-2 dny po zahájení léčby. Současně se však nedoporučuje zastavit používání cukrovinek až do úplného uzdravení.

Včasné přerušení léčby povede k růstu dosud mrtvých patogenů a novému cyklu onemocnění.

Indikace

Na co může být tento lék použit? Tablety resorpce šalvěje se doporučují pro použití jako prvek komplexní léčby zánětů ovlivňujících ústní dutinu a dotýkání se horních cest dýchacích. Jsou účinné nejen pro akutní tonzilitidu (bolest v krku), ale také pro:

 • Stomatitida.
 • Zánět dásní.
 • Faryngitida
 • Laryngitida.

Extrakty ze šalvějových rostlin jsou obsaženy v mnoha zubních pastách a ústních vodách. Ve formě tablet není lék horší než kapalina a pastoorbrasnyh. Použití pastilky pro sání, můžete snížit dobu léčby, urychlit a usnadnit proces zotavení.

Vzhledem ke svým expektoračním vlastnostem může být léčivo doporučeno jako další nástroj v komplexní terapii akutní tracheitidy a bronchitidy. Někdy se používá pro bolest v krku způsobené respiračními infekcemi. Protizánětlivý účinek pastilek může snížit závažnost symptomů (hyperemie, edém a bolest v krku).

Viry, na rozdíl od bakterií, lék nemůže potlačit. Ale díky svíravému a antiseptickému působení nedovolí vznik sekundární bakteriální infekce.

Kontraindikace

Pastilky Salvia jsou registrovány jako léky. Před použitím je tedy nutné získat odborné rady a pozorně si přečíst anotaci.

Sage pro resorpci v tabletách se v několika případech nedoporučuje: t

 1. V období březosti a laktace.
 2. S intolerancí na účinnou látku nebo další složky, stejně jako alergie na barviva nebo příchutě.
 3. Dokud děti nedosáhnou věku 5 let.
 4. V akutním kurzu nefritu.

Těhotná medicína se nedoporučuje, protože fytoestrogeny obsažené v rostlině. Předpokládá se, že existuje riziko narušení hormonální rovnováhy ženského těla a způsobení nepříjemných následků pro vývoj plodu.

Malé děti také nejsou předepsány léky. Za prvé, protože tělo dítěte je citlivější na složky rostlin, barviva a příchutě. Aby se zabránilo rozvoji alergické nebo pseudoalergické reakce, přípravek není předepsán. Zadruhé, malé děti neví, jak rozpouštět lízátka, a proto mohou pilulku polykat nebo dusit (až do udušení).

Při použití tablet se šalvějí pro sání nebylo dosud pozorováno předávkování lékem. Doporučená anotace však nesmí překročit dávku. Osoby náchylné k sezónní pollinóze a jiným typům alergií by měly být opatrné, aby se s popsaným léčivým přípravkem, protože tělo může dát alergickou reakci na to. To znamená, že „rozpouštím léčivý lízátko - způsobuji edém hrtanu“ - to není velmi kompetentní přístup.

Osoby, které trpí cukrovkou, je třeba pečlivě přečíst shrnutí léku.

Obvykle se při výrobě těchto prostředků používá sorbitol. Někteří výrobci však mohou zahrnout cukr do léčebných pastilek. Abyste se vyhnuli problémům, měli byste se podívat do návodu.

Pravidla použití

Při použití tohoto léku je nutné udržovat stabilní koncentraci rostlinného extraktu v ústní dutině. Toho je dosaženo pravidelným sáním cukroví. Sage pro resorpci v anotaci tablet se doporučuje aplikovat v denní dávce:

 • Dospělí potřebují tabletu každé 2 hodiny (s výjimkou období spánku).
 • Pokud je pacient ve věku 10–15 let, maximální dávka je 4 bonbony denně s intervalem mezi resorpcí asi 3 hodiny.
 • Ve věku 5–9 let by neměly být užívány více než 3 pastilky denně. Pauza mezi recepcemi by měla být asi 4 hodiny.
 • Dětem 5 let se doporučuje nabízet lízátka Sage pro resorpci nejvýše dvakrát denně. Pauza mezi přijímáním prostředků musí trvat déle než 4 hodiny.

Mělo by být jasné, že instrukce dávají pouze přibližné dávky léčiva za den. Ale lékař ve jmenování se spoléhá na doprovodné problémy pacienta, takže je to jeho doporučení by měla být následována.

Délka trvání terapie, kterou poskytuje anotace, je asi týden. V případě potřeby může lékař žádost prodloužit.

V lékárenských řetězcích je tento nástroj k dispozici k prodeji. Ale horlivý v jeho aplikaci nestojí za to. Skladované léky Sage 3 roky, v souladu s pravidly skladování. Místo, kde lék leží, by mělo být tmavé, suché. Přípustná teplota okolí je + 25 ° C. Je-li doba použitelnosti léku přísně zakázána. Stejné doporučení platí i pro fondy uložené v rozporu s režimem.

Cukroví z hrdla Salvia: instrukce

Pro případné zánětlivé procesy se doporučuje bolest v krku, oplach a těžké teplé pití. Taková léčba však není vždy vhodná. Nyní můžete zlepšit stav pomocí antiseptické - Sage pastilky z krku. Jedná se o sladkosti s léčivými vlastnostmi, které si můžete vzít s sebou na silnici.

Složení

Léčivo se skládá z hlavních účinných látek:

 • kyselina citrónová, jablečná, askorbová;
 • stearát hořečnatý;
 • sorbitol;

Formulář vydání

Vyrobený nástroj v podobě plochých pastilek, které mají drsnou skořápku a nepříjemný zápach. Za normou se považuje nerovnoměrné barvení, přítomnost bublin, drsnost okrajů.

Sage lozenges z krku mohou být zakoupeny volně v každé lékárně, bez předložení předpisu od lékaře. Doba použitelnosti je tři roky od data vydání. Datum výroby vytištěné na obalu. Použití léku po uplynutí doby použitelnosti se nedoporučuje.

Farmakologický účinek

Resorpční tablety obsahují biologicky účinné látky, které mají následující účinky:

 1. Antimikrobiální a antiseptické účinky na postižené oblasti. Po resorpci šalvěje výrazně zlepšuje stav krku. Mikroby, které jsou umístěny na ústní sliznici, jsou zničeny a dále zabraňují vzniku nových mikroorganismů.
 2. Odstraňují opuch, bolest, snižují hyperémii.
 3. Lízátka usnadňuje záchvaty suchého kašle, přispívá k přirozenému vykašlávání sputa, chrání sliznice před dráždivým faktorem.
 4. Lék má adstringentní účinek, účinně zmírňuje intoxikaci.
 5. Lék prodlužuje účinek jiných léků užívaných společně s léčbou.

Během resorpce je ústní sliznice obalena průhledným filmem. To zabraňuje dalšímu šíření bakterií. Pro prodloužení takové akce po požití cukroví se nedoporučuje jíst ani pít po dobu 30 minut.

Indikace pro použití

Podle návodu je šalvěj určen k léčbě nachlazení, které je doprovázeno kašlem, bolestí a bolestmi v krku.

Jeho použití se doporučuje pro:

 • podráždění sliznice dýchacích cest;
 • astmatický kašel;
 • bolest v krku;
 • bronchitida;
 • faryngitida;
 • tonzilitida;
 • pro všechny nachlazení úst;

U anginy pectoris je šalvěj předepisován jako další látka v komplexní terapii. Protizánětlivé účinky vyvolané bonbóny mohou zmírnit výrazné symptomy.

Bohužel, lék nemůže zabít viry. Jeho působení je zaměřeno na ničení bakterií a bakterií. Ale pletení antiseptický účinek poskytované šalvěj pomáhá vyhnout se přerůstání bakteriální infekce.

Způsob použití

Během léčby tímto lékem by měla následovat stabilní koncentrace léčiva v ústech. Tohoto účinku lze dosáhnout systematickou resorpcí pastilek.

Šalvěj by měl být používán tímto způsobem:

 • dospělí doporučují dávku - 2 tablety každé dvě hodiny;
 • adolescenti od 10 do 15 let povolili 4 pastilky denně;
 • Děti od 5 do 9 let mají předepsány 3 tablety denně.

Tabletu nelze žvýkat ani polykat, musí být uchovávána v ústech až do úplného vstřebání. Průběh léčby je od 5 do 7 dnů, v závislosti na stavu pacienta.

Kontraindikace

Stejně jako u všech léků má šalvěj také své kontraindikace. Proto se doporučuje, abyste si před zahájením léčby přečetli návod nebo se poradili s lékařem.

Lízátka s šalvějí jsou kontraindikována pro osoby s:

 • amenorea;
 • dysfunkce ledvin;
 • cytosa;
 • hypotyreóza;
 • hypotenze;
 • individuální intolerance;
 • děti do 5 let;

Během těhotenství a kojení nemůže brát šalvěj. Tato rostlina může způsobit zastavení produkce mateřského mléka.

Vedlejší účinky

Zřídka, ale přesto, lidé někdy vykazují známky vedlejších účinků. V procesu přijímání lze pozorovat:

Pokud se tyto příznaky objeví, přestaňte přípravek užívat a informujte svého lékaře o nesnášenlivosti.

Předávkování

Po celou dobu přijímání bonbónů se šalvějí u lidí předávkování příznaky nebyly stanoveny. Stále však nepřekračujte doporučené dávkování podle pokynů.

Interakce s jinými léky

Užívání lízátka se šalvějí lze kombinovat s jinými léky. V počátečním stadiu onemocnění mohou být pastilky konzumovány nezávisle.

Výhodou cukroví

Nástroj má lokální účinek, když je resorpce v ústech dosaženo požadované koncentrace léčiva. Vědci prokázali, že šalvěj podporuje rychlé zotavení. Lízátka mají příjemnou chuť a kyselina askorbová, která je její součástí, posiluje imunitní systém.

Zvláštní pokyny

Alergie by neměla užívat tento lék. Během resorpce bonbónu se může vyvinout edém hrtanu.

Pacienti trpící cukrovkou by měli být také ostražitější. Před přijetím je nutné pečlivě přečíst shrnutí léku. Při výrobě těchto prostředků se ve svém složení obvykle přidává sorbitol. Existují však výrobci, kteří přidávají do drogy cukr.

Jaké jsou příznivé vlastnosti rostliny

Šalvěj se týká skupiny léčivých rostlin. Pro léčebné účely se používají pouze květiny a listy rostliny.

Šalvěj keř je velmi různorodá složka. Skládá se z:

 • přírodní antibiotikum - salvina;
 • vitamíny;
 • minerály;
 • organické kyseliny;
 • éterické oleje;

Díky těmto složkám má rostlina řadu léčivých vlastností. Ovlivňuje lidské tělo a poskytuje:

 1. Protizánětlivý účinek. Účinně bojuje s opuchem a hyperémií hrtanu. Uklidňuje ústní sliznici.
 2. Antiseptické působení. Přispívá k ničení škodlivých mikroorganismů v nosohltanu.
 3. Baktericidní účinek. Zabraňuje další reprodukci bakterií. Eliminuje přítomnost hnisavých zátek.
 4. Léčení. Na pozadí jeho příjmu je pozorována regenerace tkání, hojení erozí, vředy.
 5. Analgetický účinek. Všechny symptomy bolesti jsou eliminovány.
 6. Šalvěj je dobrý mukolytický, pomáhá při přirozeném vykašlávání sputa při kašli.

Kromě výše uvedených vlastností rostlina posiluje lidské tělo, zklidňuje, bojuje proti nespavosti během léčby. Pro terapeutické účely se používá v různých dávkových formách. Může být přítomen v sirupech, tabletách, pastilkách atd.

Cena léku

Dnes, šalvěj v pastilkách lze zakoupit v lékárnách za velmi nízkou cenu. Cena šalvěje závisí na regionu bydliště a na počtu blistrů v balení. Cena se pohybuje od 80 do 130 rublů.

Recenze

Soudě podle hodnocení, šalvěj je zcela bezpečný prostředek, šalvěj také účinně pomáhá nejen s bolestmi v krku, ale také odstraňuje další nepříjemné příznaky, které způsobují pacientovi nepříjemné pocity. Většina hodnocení je pozitivních, negativní jsou především kvůli nepříjemné chuti rostlinného původu.

 • rychlost léku a reliéf bolesti v krku;
 • bezpečné složení léčiva;
 • nízké náklady na léčivo;

Recenze potvrzují, že léčba šalvějí dává jen pozitivní výsledek, zejména pokud začnete léčbu v počáteční fázi onemocnění. Mnozí preferují léčbu přírodními bylinnými přípravky, spíše než léky s chemickým složením.

Kapky kašel pro děti i dospělé

Kosmetické pastilky pro děti a dospělé patří mezi nejškodlivější, ale poměrně účinné léky a obvykle se užívají jako doplněk hlavní terapie. Jejich druhé jméno je lozenges.

Existují pastilky na bázi zeleniny, syntetických složek a také kombinačních přípravků. Pastilky pro kašel se často vyrábějí bez přídavku barviv a jiných syntetických látek. Jejich složení může zahrnovat výtažky z léčivých bylin, éterických olejů, medu. Syntetické pastilky obsahují léky, a proto mají výraznější terapeutický účinek. Antitusické pastilky zpravidla neinteragují s jinými léky a neinterferují s jejich podáváním.

Jak aplikovat pastilky pro léčbu kašle

Pastilky vykazují dobrou účinnost při onemocněních horních a dolních dýchacích cest. Mohou být použity pro neproduktivní kašel, který je pozorován u laryngitidy, tracheitidy, bronchitidy - v takových případech mají lokální účinek na sliznici hrdla, snižují zánět, zmírňují podráždění. Je obzvláště vhodné použít je, pokud je potřeba se zbavit kašle, který se vejde mimo domov. I přes bezpečnost se doporučuje, aby se pastilky proti kašli používaly pouze po konzultaci s lékařem (zejména při léčbě dětí), protože i ty nejlepší a nejúčinnější léky s nekontrolovaným užíváním mohou poškodit zdraví pacienta.

Dětem do 3 let by neměly být podávány pastilky, protože existuje možnost, že je pacient spolkne, aniž by se rozpustil, dusil se na bonbónech nebo si to nekontrolovatelně odnesl jako bonbón.

Pro správný výběr pastilek pro léčbu kašle je nejprve nezbytné určit příčinu kašle a přítomnost kontraindikací pro pacienta. Pacienti s diabetem by si tedy měli vybrat ve prospěch pastilek bez cukru. Pokud jsou kontraindikace, lék by neměl být užíván.

Dětem do 3 let by neměly být podávány pastilky, protože existuje možnost, že je pacient spolkne, aniž by se rozpustil, dusil se na bonbónech nebo si to nekontrolovatelně odnesl jako bonbón. Obvykle kašel děti jsou předepsány, aby sirup. Pastilky obsahující mentol nejsou předepisovány pro děti do 10 let.

Lozenges mohou být aplikovány, když se objeví první příznaky respiračního onemocnění. Pro dosažení maximálního účinku je nutné pastilky zcela rozpustit, nemůžete je rozdrtit a jednoduše je spolknout.

Kontraindikace pro použití jsou individuální nesnášenlivost vůči složkám léku, horečka (tělesná teplota 38 ° C a vyšší), dušnost, nevolnost, zvracení. Některé pastilky se nedoporučují pro těhotné nebo kojící ženy.

Pokud se vyvíjí alergická reakce, může se u pacienta rozvinout svědění a / nebo pocit pálení v dutině ústní, hyperémie sliznice a kopřivka. Vzácné vedlejší účinky užívání pastilek zahrnují bolesti hlavy, závratě, ospalost ve dne, ztrátu chuti k jídlu, nevolnost a zrychlenou srdeční frekvenci. Pokud má pacient jakékoliv vedlejší účinky, přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.

Pastilky pro kašel by měly být uchovávány mimo dosah dětí při teplotě do 30 ° C. Nesprávné skladování může způsobit, že léčivo nebude vhodné pro další použití. Chcete-li se dozvědět, jak správně skladovat a používat tablety proti kašli pro sání, je nutné v návodu k použití léku.

Pastilky obsahující mentol nejsou předepisovány pro děti do 10 let. Viz také:

Nejoblíbenější kašel pastilky

Dr. Theiss Angi září

Pastilky Dr. Tayss Angi Sept s mentolem a mátovým olejem mají protizánětlivé, antiseptické, dráždivé účinky. Jmenován na léčbu a prevenci infekčních a zánětlivých onemocnění dutiny ústní, hrtanu. Neplatí pro pacienty mladší 5-6 let. Pacientům se doporučuje užívat 1 pastilku každé 2-3 hodiny.

Dr. Mami

Pastilky Dr. Mom je kombinační lék, který má protizánětlivé, antispasmodické, analgetické a expektorační účinky. Přípravek obsahuje výtažky ze zázvoru, lékořice, embólie, mentolu. Jsou předepisovány pro akutní a chronické respirační onemocnění (laryngitida, tracheitida, faryngitida, bronchitida). Dospělí mohou užívat 1 pastilku každé 2 hodiny. Nedoporučuje se během těhotenství, laktace, diabetu.

Šalvěj

Pastilky ze solného kašle mají vykašlávací, protizánětlivý, antimikrobiální účinek a jsou předepisovány pro různé typy kašle. V závislosti na věku je povoleno používat 3 až 6 pastilek denně. Tyto resorpční pilulky se nedoporučují pro těhotné ženy a ženy během kojení, děti do 5 let, pacienti s akutní nefritidou.

Alex Plus

Pastilky Alex Plus Plus mají expektorační a bronchospasmolytické účinky. Jsou předepsány pro suchý dráždivý kašel (pro akutní a chronická onemocnění dýchacích cest). Nástroj lze použít k léčbě dětí od 4 let. Maximální denní dávka je 8-20 pastilek v závislosti na věku pacienta. Kontraindikován při bronchiálním astmatu, těhotenství a kojení.

Strepsily

Resorpční tablety Strepsil mají antimikrobiální účinek, jsou účinné proti velkému počtu grampozitivních a gramnegativních bakterií, mikroskopických hub. Jsou předepsány pro infekční a zánětlivé procesy v ústní dutině a hltanu, jakož i pro různé typy kašle. Maximální dávka je 8 kapek denně. Tento nástroj se nevztahuje na léčbu pacientů do 5 let v přítomnosti individuální intolerance na jednotlivé složky.

Bronhikum

Bronhikum pastilky mají vykašlávání, protizánětlivé, mukolytické působení a jsou předepisovány při kašli s obtížným oddělením sputa. Používejte 1-2 pastilky několikrát denně. Přípravek je kontraindikován v přítomnosti alergie na složky léčiva.

Linkus

Linkas - pastilky na zeleninovém základě. Poskytují mírný vykašlávací, baktericidní a mukolytický účinek, předepisují se při kašli s obtížným oddělením sputa v dávce až 8 pastilek denně. Přípravek je kontraindikován v případě individuální intolerance.

Travisil

Tablety resorpce Travisilu mají expektorační, mukolytické, protizánětlivé účinky. Podle hodnocení pacientů jsou účinné při tracheitidě, bronchitidě, tracheobronchitidě. Užívejte 1-2 tablety v závislosti na věku pacienta 3krát denně. Děti do 6 let, těhotné ženy a ženy, které kojí, lék není předepsán.

Video

Nabízíme k nahrání videa na téma článku.

Tablety se šalvějí pro sání: návod k použití

Tablety pro resorpci s šalvějí - poměrně běžný lék v boji proti zánětlivým onemocněním krku, jako je angína, faryngitida a podobně. Vykazují vysokou účinnost, pomáhají snižovat intenzitu hlavních symptomů a zlepšují celkový stav a mají odpovídající účinek na imunitní systém. Jak je však léčba lidových léků na krk.

Akce šalvěje

Účinek šalvěje byl dlouhodobě studován. Proto se v případě onemocnění dýchacích cest a v této kompozici používá mnoho lidových prostředků.

Pokud mluvíme o lékařském předpisu, pak byly na rostlině nalezeny následující vlastnosti:

 • Hemostatikum;
 • Protizánětlivé;
 • Dezinfekční prostředek;
 • Strhující;
 • Diuretikum;
 • Změkčovadlo;
 • Antipyretika;
 • Antiseptické.

V případě pilulek na bázi šalvěje jsou zvláště důležité antiseptické, zklidňující, dezinfekční a protizánětlivé účinky, které pomáhají snižovat intenzitu symptomů. Stejně jako každá droga má však tato rostlina vlastní kontraindikace, včetně přecitlivělosti, alergií, dětí mladších 2 let, těhotenství a kojení. Studie ukázaly, že během těhotenství se zvyšuje riziko záchvatů při užívání šalvěje. Ovlivňuje také množství produkovaného mléka.

Šalvěj se může vyvinout návykové. V souladu s tím je nutné přísně dodržovat dávkování a omezit průběh užívání léčiv na základě této léčby na 3 měsíce.

Ale jak se heřmánek používá k nachlazení během těhotenství a jak je tento lék účinný.

Kromě onemocnění dýchacích cest, jako je laryngitida, angína, léčí také bronchitidu, pneumonii, katar. Používá se při léčbě patologických stavů dutiny ústní - stomatitidy a gingivitidy. Sání prášky proti kašli a pastilky s mudrcem dávají dobrý lokální účinek, aniž by měly vážný systémový účinek na tělo.

Ve videu - užitečné vlastnosti sage:

Přehled pilulek a pastilek

Existuje celá řada léků tohoto typu na základě šalvěje, které vykazují dobrý účinek při použití v kombinační terapii. Mají však své vlastní vlastnosti a omezení použití, v závislosti na společnosti a složení. To je důvod, proč byste měli před použitím tohoto nebo tohoto léku pozorně přečíst návod k použití. Ale v takovém případě je nutné použít Tantum Verde sprej na krk a jaká je cena takového nástroje, je zde uvedeno.

Sage, tablety od NATUR PRODUKT

Jedná se o protizánětlivé a antimikrobiální léčivo používané v ORL praxi. Ukázal dobrý výkon. Složení účinných složek je extrakt a šalvějový olej. V některých formách je také přítomen vitamin C, který pomáhá posilovat a posilovat místní imunitu. Lék má také adstringentní a expektorační účinky. Neméně efektivní v boji proti kašli jsou pilulky na sání Dr. Mom.

Mezi kontraindikace je uvedena pouze hypersenzitivita a náchylnost k alergiím. Obecně se používá pro zánět dásní, tonzilitidu, laryngitidu, stomatitidu, faryngitidu. Aplikace je povolena od 2 let, ale pouze pod kontrolou dospělých. Cena se pohybuje od 105 do 165 rublů.

Užívejte až 5 let - s intervalem více než 4 hodiny 2 tablety denně, 5-10 let - 3 tablety každé 4 hodiny a od 10 let až 6 tablet každé 2 hodiny. Neexistují žádná omezení týkající se těhotenství a věku. Jediné, co může dítě do dvou let polknout nebo jen udusit pilulku, aniž by vědělo, jak se rozpustit.

Možná by vás mohly zajímat i informace o tom, co dělá, když se po jídle střetne s něčím v krku.

Droga z Evalar "Salvia"

Lék má výrazný antiseptický, antibakteriální, protizánětlivý a změkčující účinek. Pomáhá nejen eliminovat bolest v krku, ale snižuje i zánět, ale také nepříjemný kašel způsobený suchým krkem.

Používá se v ORL praxi a stomatologii pro léčbu patologií dutiny ústní a dýchacích cest. Jako součást aktivních složek jsou šalvějový extrakt, jeho olej, stejně jako hesperidin a vitamin C. Nepoužívejte léky na přecitlivělost, laktaci a těhotenství. Pokud by však bylo v krku bez teploty dítěte a jaké prostředky by se měly použít především, je zde uvedeno.

Také v pokynech uvedených pro přijímání finančních prostředků od 14 let můžeme konstatovat, že dětem to není předepsáno. Užívejte 1 tabletu až 4-5krát denně po dobu 5 dnů. V jednom balení je počet tablet navržen speciálně pro takové schéma. V případě potřeby lze kurz opakovat. Cena léku se pohybuje od 110 rublů.

Ale co dělat, když bolest v krku na levé straně při polykání a jaké prostředky by měly být použity.

Sage Candy Dr. Theiss

Tyto pastilky, stejně jako pastilky, jsou určeny ke zlepšení stavu měkkých tkání krku, dýchacího traktu a ústní dutiny. Existuje mnoho druhů tohoto léku, v závislosti na složení: s vitaminem C, s medem a tak dále. Neméně efektivní je sirup proti kašli Dr. Theis.

Jejich cena se pohybuje do 150 rublů. Aktivní složky ve všech skupinách léků jsou šalvějový olej a extrakt, a také v závislosti na formě - kyselina askorbová, med a tak dále.

Při výběru bonbónu se šalvějí je nejlepší spoléhat na složení. Podívejte se pozorně na všechny složky, protože cukr je nejčastěji používán v pastilkách, diabetikům je zakázáno používat.

Ale co dělat, když vaše hrdlo bolí strašně a to bolí spolknout, a také jaké nástroje použít, tyto informace vám pomohou pochopit.

Indikace jsou stejné: nemoci krku, dýchacích orgánů a ústní dutiny. Kontraindikace se také obecně neliší: přecitlivělost, těhotenství, kojení. Také nemůžete použít lék na diabetes.

Aplikujte 1 tabletu každé 2-3 hodiny. V instrukcích nejsou žádná věková omezení, ale u dětí je nutné snížit frekvenci příjmu na 1 tabletu každých 4-5 hodin. které mohou blokovat dýchací cesty. To je důvod, proč se alergikam takové složení nedoporučuje.

Také kašel často předepisoval mukaltin.

Šalvěj Candy z Verbeny

Další droga - cukroví se šalvějí ze společnosti Verbena. Není umístěn jako lék, uvolňuje se jako dietní doplňky nebo obyčejný karamelový bonbón s náplní. Účinné látky jsou také extrakt a šalvějový olej. Akce je stejná s prostředky jako v předchozích prostředcích.

Lék se používá pro patologii zánětlivého typu v ústech, hltanu a dýchacích orgánech. Používá se klasicky: odsáváním. Výrobce nestanovil počet opakování, ale je lepší jej omezit na 6 tablet denně. Vzhledem k tomu, že v kompozici je cukr, tento typ činidla se nepoužívá pro diabetes. Náklady na lék je v průměru 70 rublů.

Lízátka a pastilky vykazují vysokou účinnost pouze jako kombinační terapie. Je důležité dodržet přesné dávkování, aby nedošlo ke snížení účinku aplikace a aby se nezískaly nežádoucí účinky. Ideální pro léčbu dospělých, ale v pediatrii je předepisováno mnohem méně často. Pouze kvalifikovaný odborník vám řekne, jak pít Remantadin s nachlazení, které léky jsou lepší, a předepíše léčebný cyklus.

Kapky kašle s Sage: Vlastnosti, aplikace, výrobci

Infekční a zánětlivá onemocnění dýchacího ústrojí jsou často doprovázena suchým kašlem, který dráždí hrdlo, způsobuje bronchospasmus a ztěžuje dýchání. Pro usnadnění stavu pacientů předepsaných pastilkami se šalvějí. Jedná se o přírodní léčivo na bázi rostlin, které má minimální počet kontraindikací a vedlejších účinků.

Složení a forma uvolňování léčiva

Hlavní účinnou látkou tablet kašle je listový extrakt a šalvějový olej. Rostlina má antimikrobiální vlastnosti, snižuje závažnost zánětlivého procesu, má tonizující účinek na imunitní systém. Šalvěj pomáhá obnovit funkčnost řasnatého řasnatého epitelu, čímž se zvyšuje mukociliární clearance (lokální ochranné vlastnosti sliznice).

Rostlinný extrakt působí na receptory bronchiálního endotelu, vyvolává další produkci sputa. To vám umožní přeměnit suchý kašel na mokrý (produktivní) a rychleji odstranit patologický exsudát z dolních částí dýchacího systému.

Další důležitou složkou kapek proti kašli se šalvějí je kyselina askorbová (vitamin C). Je to silný antioxidant, který potlačuje šíření infekce, normalizuje biochemické procesy na buněčné úrovni a obnovuje integritu sliznice.

Pomocné látky ve složení léčiva:

 • bezvodý stabilizátor kyseliny citrónové;
 • sacharóza - sladidlo;
 • glukózové siroty - konzervační prostředek;
 • aromatické látky - olejový extrakt s vůní a chutí šalvěje;
 • čištěná voda.

Léčivo je dostupné ve formě pastilek (pastilek) v blistrech po 12 kusech. V jedné krabičce obsahující 1 nebo 2 blistry.

Léčivé vlastnosti cukroví

Farmakologické vlastnosti bonbónů se šalvějí:

 • protizánětlivé;
 • svíravý;
 • vykašlávání;
 • antibakteriální;
 • dezinfekční prostředek;
 • imunostimulační.

Tyto vlastnosti poskytují esenciální oleje, které jsou obsaženy v šalvěji. Lék snižuje bronchiální edém, částečně eliminuje křeče při kašli. Také normalizuje stav sliznice, hyperémie prochází, epitel se stává růžovým.

Tablety z patologického plátu zbavují sliznice úst a hrdla, zabraňují šíření patogenní flóry do sousedních orgánů. Uklidňuje hltan a hrtan, zmírňuje kašel, odstraňuje příznaky jako podráždění, bolestivost, bolest při polykání a během konverzace. Poškozené oblasti sliznice se rychle obnovují díky zrychlené regeneraci.

Indikace a kontraindikace pro jmenování

Lék je předepsán pro infekce dýchacího ústrojí, které jsou doprovázeny suchým dráždivým kašlem s obtížným oddělením sputa.

Indikace pro použití:

 • tonzilitida;
 • angina pectoris v počáteční fázi;
 • nazofaryngitida, faryngitida;
 • tracheitida;
 • bronchitida, včetně obstrukční.

Šalvěj pomáhá vyčistit hrdlo a zbavit se kašle s dlouhým pobytem v prašném prostředí. Tablety jsou předepsány pro otok hrdla a kašel, způsobené sezónními alergiemi na pyl.

Léčivo není předepisováno pacientům s přecitlivělostí nebo individuální intolerancí na jednotlivé složky.

Vzhledem k obsahu sacharózy nejsou pastilky předepisovány pacientům, jejichž anamnéza nesnáší monosacharidy (glukóza, fruktóza), vrozené porušení jejich stravitelnosti ve střevě - glukózo-galaktózová malabsorpce. S opatrností, tablety s kašlem se šalvějí jsou předepsány pro osoby s diabetes mellitus 1. typu (závislé na inzulínu).

Nedoporučuje se předepisovat lék ženám během těhotenství a kojení, protože výzkum v této oblasti nebyl proveden.

Výrobcové a režimy léčby

„Šalvějový extrakt s vitamínem C Tayss a doktor Tayss Sage, lízátka s příchutí pomeranče jsou přípravky vyrobené v Německu.

Tablety jsou určeny pro dospělé a děti od 12 let. Léčebný režim: od 3 do 5 pastilek denně, v závislosti na závažnosti symptomů. Lízátka se pomalu rozpouštějí v ústní dutině až do úplného rozpuštění. Nemohou pít vodu. Během 30-40 minut po požití jídla. Trvání léčby určuje lékař, nesmí však překročit 14 dnů.

Informace o předávkování drogami v terapeutické praxi nebyly zaznamenány. Není vyloučen vývoj poruch orgánů trávicího systému - pálení žáhy, nevolnost, zvracení. V tomto případě omyjte žaludek a předepište symptomatickou léčbu.

Bobové zelené Cough Candy - vyrobený v Rusku. Limetkové pilulky mají příjemnou chuť a vůni, nezpůsobují nevolnost a nutkání zvracet. Lék lze podávat dětem za 6 let, 2-3 tab. 3 krát denně. Dospělí zvyšují dávkování na 4-5 tab. 3-4 krát denně.

"Tablety pro resorpci Salvia" - výrobce Nizozemska. Přiřaďte dospělé a děti.

 • od 5 do 10 let - 3 tab. za den každé 4 hodiny;
 • od 10 do 15 - 4 záložek. za den každé 3 hodiny;
 • dospívající a dospělí - 6 tab. s intervalem 2 hodin.

Délka recepce je 7 dní.

Možné nežádoucí účinky

Vedlejší účinky při léčbě bonbónů se šalvějí jsou velmi vzácné. Podle návodu k použití se mohou vyvinout alergické reakce - otok hrdla, kožní vyrážka, zarudnutí, kopřivka, dermatitida.

U alergických pacientů se může vyvinout angioedém nebo anafylaktický šok.

Šalvěj ve velkých dávkách má neurotoxický účinek. Ve vzácných případech proto mohou být funkční poruchy ledvin.

Během léčby se nedoporučuje pít ovocné šťávy a alkalické nápoje, protože tyto nápoje snižují aktivitu léčiva.

Pokud během 7 dnů po zahájení léčby nedojde ke zlepšení stavu, nebo kašel a další příznaky zesílí, je nutné další užívání léku konzultovat s lékařem.

Pastilky kašle se šalvějí jsou bezpečným a účinným způsobem, jak odstranit známky chladu. Předepisuje se dospělým, dětem, oslabených pacientům. Při léčbě starších lidí není nutná úprava dávky.

Účinné pastilky, pastilky a vstřebatelné tablety proti kašli

Kapky kašel snižují intenzitu záchvatů, což značně usnadňuje pacientovu pohodu. Drogové složky eliminují nepohodlí z lechtání v krku a snižují zánětlivé reakce.

Indikace pro použití

Pozor! Teď už nemůžete být jen vyléčeni, ale přestat být nemocný navždy!

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/lechenie_boli_v_gorle_narodnymi_ECF603BE1.jpg "alt =" žena s kašelem "width =" 300 "height =" 200 "/> Při akutních respiračních virových infekcích a nachlazení se doporučují sání léky proti kašli, které mohou být užívány bez vedlejších účinků spolu s jinými léky na nachlazení, bonbóny pastilky jsou účinné při mírném kašli. eliminovat hlavní příčinu nemoci, jsou účinné pouze k odstranění jejích příznaků.

Farmakokinetika

Zvažte příklad Lasolvany. Ambroxol se rychle vstřebává. Maximální obsah je zaznamenán za 0,5-3 hodiny. Téměř celá látka je vázána v plazmě s proteiny. Distribuce ambroxolu probíhá rychle, koncentrace aktivních složek je pozorována v plicích. K poločasu plazmy dochází po 7-12 hodinách, nekumuluje se ve tkáních. Metabalizace probíhá prostřednictvím konjugace v játrech, léčivo se vylučuje ledvinami.

Druhy a forma vydání

Doktor IOM, Travisil, Doktor Theiss Eucalyptus, Strepsils a další pomohou eliminovat bolest v krku. Mají různé terapeutické účinky.
.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/ledenci1-e1487448812334.jpg "alt =" lollipops "width =" 600 " height = "450" ​​/>

Dr. IOM

Kašel kapky z bylinných složek. Mají dvojí terapeutický účinek: protizánětlivé a expektorační. Výrobce nabízí lízátka s různými příchutěmi: citron, ananas, malinu, pomeranč, ovoce atd.
Extrakt lékořice má antispasmodické, protizánětlivé a mukolytické vlastnosti. Kořen zázvoru má antiseptický účinek, léčivou embliku - antipyretikum a mentol - antispasmodikum.

Dr. Theissová

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/36253392_01.jpg "alt =" cukr cukroví doktor tayce "width =" 250 " height = "250" srcset = " data-srcset = "https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/36253392_01.jpg 250w, https://prostudych.ru/wp-content/uploads /2017/02/36253392_01-150x150.jpg 150w "size =" (max-width: 250px) 100vw, 250px "/> Účinné kapky proti kašli obsahují éterické oleje a výtažky z léčivých rostlin, které mají uklidňující účinek na podrážděné hrdlo. příjem normalizovaných horních dýchacích cest, pocit lechtání zmizí.

Sage lozenges

Sage je přírodní antiseptikum. Lízátka s výtažkem ze šalvěje snižují bolest při zánětlivých reakcích, podráždění a bolestivosti.

Gamma lízátka

Přípravky na bázi rostlinných složek s baktericidními a protizánětlivými účinky. Navíc jsou emitovány anestetické, expektorační a antimikrobiální terapeutické účinky. Během příjmu se snižuje otok sliznice nosu a krku, usnadňuje se dýchání.

Travisil

Zeleninové pastilky pro účinky komplexu kašle (expektorační, antiemetické). Změkčující účinek snižuje podráždění hrdla.

Karmolis

Tablety neobsahující cukr obsahující 10 druhů léčivých bylin:.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/ 44580171.jpg "alt =" karmolis "width =" 360 "height =" 300 "srcset =" "data-srcset =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/44580171.jpg 360w, https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/44580171-300x250.jpg 300w "size =" (max-width: 360px) 100vw, 360px "/>

 • karafiáty;
 • šalvěj;
 • Čínská skořice;
 • máta;
 • anýz;
 • tymián;
 • muškátový oříšek;
 • citronella;
 • citron;
 • levandule.

Kompozice také zahrnuje glukózový sirup, med, mentol a vitamin C. Složky snižují podráždění a intenzitu kašle.

Strepsily

Strepsils - pastilky proti kašli s mátou, antibakteriální složky a éterické oleje. Ten snižuje zánět v ústní dutině, což vyvolává zvýšené slinění.
.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/Tabletki_ot_gorla_Strepsils-e1487451173437.jpg "alt =" streps "width =" 600 " height = "322" />

Hols pomáhá, pokud křeče v průduškách jsou způsobeny poruchami nosohltanu (patologie, mechanické poškození). Tento typ pastilek není považován za lék, protože má symptomatický účinek.

Rozpočet lék proti kašli. K dispozici jsou 4 možnosti výplní: malinový čaj, lesní plody, citron s medem, máta s eukalyptem. Kromě toho jsou zahrnuty glukózový sirup, cukr, mentol a éterické oleje.

Broncho Veda

Citron, pomeranč a zázvor kašel pastilky. Lék zmírňuje bolest v krku a snižuje kašel. Má antimikrobiální, oslabující, protizánětlivé a mukolytické účinky.
Doporučeno v následujících případech:.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/kronik-bronsit-tedavi-belirti-324x2351- 300x218.jpg "alt =" bolest v krku "width =" 300 "height =" 218 "srcset =" "data-srcset =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/kronik- bronsit-tedavi-belirti-324x2351-300x218.jpg 300w, https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/kronik-bronsit-tedavi-belirti-324x2351.jpg 324w "size =" (max- šířka: 300px) 100vw, 300px "/>

 • bolest v krku a mukositida;
 • suchost a podráždění;
 • kašel různého původu;
 • silné zatížení hlasivek.

Grammeadin

Lízátka s analgetickým účinkem pro léčbu zánětu ústní dutiny a infekčních onemocnění. Jako součást lidokainu, gramicidinu C, mentolu, eukalyptu, sladidel.

Linkus

Bylinné tablety s protizánětlivými, expektoračními a antipyretickými účinky.

Verbena

Verbena je účinná při léčbě horních cest dýchacích (chronická nebo akutní bronchitida, chřipka, bolest v krku) a ústní dutina (zánět dásní, stomatitida). Zrychluje hojení ran.

Falimint

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/109d-dfe69329-274x2741.jpeg "alt =" falyming "width =" 274 "height =" 207 "/>
Lék má analgetický a analgetický účinek, zklidňuje podráždění a odstraňuje suchý kašel. Během příjmu působí chladící účinek na ústní dutinu a hrtan. Cukrovka nezpůsobuje necitlivost a suchost sliznice.

Čínské lízátka

Golden Pastille je populární tibetská medicína z léčivých bylin. Snižuje intoxikaci a zánět horních cest dýchacích, obnovuje postižené oblasti, zvyšuje lokální imunitu. Přijato pro prevenci po podchlazení nebo při epidemii SARS.

Pastilky zinku

Pastilky na kašel se zinkem, echinacea, vitamín C jsou účinné při nachlazení. Neobsahují chemické přísady, barviva, laktózu, mléko, sóju, lepek. Fruktosa a stevia se používají jako sladidla, která umožňují jejich příjem malým dětem a diabetikům.

Zinek a citron kapky

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/ZAN-00013-11.jpg "alt =" cukroví se zinkem a citronem "width =" 263 "height =" 263 "srcset =" "data-srcset =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/ZAN-00013-11.jpg 263w, https: / /prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/ZAN-00013-11-150x150.jpg 150w "size =" (max-width: 263px) 100vw, 263px "/>
Jsou považovány za nejlepší lék proti kašli. Snižte dobu onemocnění o 40%, trvání kašelových záchvatů - o 3 dny.

Lékořice lízátka

Mírná mukolytická látka během zimy. Lactit - náhražka cukru z laktózy. Nízkokalorické potraviny s laktitolem. Nezpůsobují zubní kaz a zvyšují inzulín.

Hvězdička

Doplněk stravy s mentolem a kyselinou glycyrrhizovou. Lízátka má antioxidační a antispastické účinky.

Lasolvan

Vykašlávání pro léčbu horních a dolních dýchacích cest s produkcí sputa. Přiřaďte ke snížení útoků mokrého kašle.

Peppermint Candy

Antiseptické, snižující otoky nosní sliznice, která má protizánětlivé, antibakteriální a mukolytické účinky. Lízátka snižují bolest, lechtání a zlepšují procesy vykašlávání a dýchání.
.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/travisil-11-e1487455383722.jpg "alt =" candy s mátou "šířka = "600" height = "288" />

Antibiotické pastilky

V lékárnách spousta pastilek s antibiotiky. Používají se k léčbě anginy pectoris jako pomůcky. Lízátka nejsou schopna léčit nemoci ani chránit před jejich následky. Vysoká účinnost se dosahuje komplexní léčbou.

Pastilky pro děti

Uvolnění kašle u dětí s pastilkami je velmi pohodlné. Intenzita kašle se snižuje o několik minut po užití léku, účinek trvá 2-3 hodiny.
Většina léků má věkovou hranici 6 let kvůli obsahu mentolu.

Příjem během těhotenství

Lékaři doporučují vyhnout se kapkám kašle ze dvou důvodů:

 • nízká účinnost;
 • během těhotenství a kojení.

Nastávajícím matkám lze přičítat pouze 2 léky - Lizobact nebo Laripront. Lozenges jsou účinné u těžké anginy pectoris. Přijímány 2 ks. 3 krát denně.

Kontraindikace

Pastilky by neměly být konzumovány s individuální intolerancí na komponenty, děti do 3 let, během těhotenství a kojení. V každé formě diabetu používají pouze prášky bez cukru.

Vedlejší účinky

Mezi nežádoucí účinky se objevují alergické vyrážky na kůži.

Dávkování

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/cl506_1529_photo_1_medium1-300x200.jpg "alt =" vyzvednout lollipops "width =" 300 "height =" 200 "srcset =" "data-srcset =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/cl506_1529_photo_1_medium1-300x200.jpg 300w, https://prostudych.ru/wp- content / uploads / 2017/02 / cl506_1529_photo_1_medium1.jpg 400w "velikosti =" (max-width: 300px) 100vw, 300px "/> Kašelky se rozpouští spíše v ústech než žvýkání. Délka léčby a dávkování jsou individuálně voleny lékařem. případy dospělých se doporučuje používat 2-3 pastilky třikrát denně a děti 1-2 tablety 3x denně.
Některé léky rozpouští 1 pastilku za 2-3 hodiny. Maximální dávka denně - 8-10 pastilek.

Vaření kašel kapky doma

Alternativou k lékárenským lékárnám mohou být speciální domácí cukrovinky. Vařte je rychle a snadno.

S citronem a medem

150 g medu;
2 lžičky. máslo;
10 kapek éterických olejů (citron, šalvěj, eukalyptus)
Med se postupně přivede k varu a nechá se 20 minut na mírném ohni. Přidejte polovinu másla. Odstraňte z ohně a po 15 minutách přidejte máslo a éterické oleje. Směs se nanese na pergamenový papír, posypaný škrobem nebo práškovým cukrem.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/e8d4ec865b25ab0d0ce3548c9f2f5b811.jpg "alt =" domácí lízátka "width =" 600 "výška = "400" srcset = " data-srcset = "https://prostudych.ru/wp-content/uploads/2017/02/e8d4ec865b25ab0d0ce3548c9f2f5b811.jpg 600w, https://prostudych.ru/wp-content/uploads/ 2017/02 / e8d4ec865b25ab0d0ce3548c9f2f5b811-300x200.jpg 300w "size =" (max-width: 600px) 100vw, 600px "/>

S léčivými bylinkami

Vyžaduje 1 šálek medu a 1 polévková lžíce. lžíce léčivé kolekce. Ve vyhřátém medu přidejte bylinky a vařte na mírném ohni. Po tom, zabalte po dobu 10 minut. Směs se smísí a znovu se udržuje v ohni, dokud se nedosáhne tvrdosti (kapky kapají do nádoby s vodou). Nalijte směs na pergamenový papír a počkejte, až vychladne. Aby se zabránilo slepení pastilek, posypte práškovým cukrem.

Sání pilulky jsou účinným prostředkem pro odstranění příznaků nemoci. Mělo by se však chápat, že neinfikují infekci a její důsledky.