Infekce Léky

Arbidol - návod k použití, analogy a recenze léků pro léčbu nachlazení a chřipky.

Isoprinosin - návod k použití, recenze a analogy léčiva pro léčbu chřipky, herpesu, HPV (lidský papilomavir).

Kagocel - návod k použití, recenze a analogy léčiva pro léčbu a prevenci chřipky, ARVI a herpesu.

Upravené zprávy: admin - 29-01-2016, 16:27

Důvod: doplněná výuka

McMiror - návod k použití, analogy a recenze léků pro léčbu chlamydií, giardiasis a jiných infekčních onemocnění.

Zprávy upravil: admin - 01/19/2015, 13:07

Důvod: objasnění použití léčiva během těhotenství a kojení

Aktivní uhlí - návod k použití, analogy a recenze léčiva pro léčbu dyspepsie, intoxikace infekcemi, úbytek hmotnosti (očištění).

Unidox Solutab - návod k použití, analogy a recenze léků pro léčbu bronchitidy, otitis, peritonitidy, sepse, ureaplasmy a jiných infekcí, stejně jako akné.

Viferon - návod k použití, analogy a recenze léků pro léčbu hepatitidy, herpesu, chřipky a jiných infekčních onemocnění.

Amoxiclav - návod k použití, analogy a recenze léků pro léčbu infekčních onemocnění.

Amoxicilin - návod k použití, analogy a recenze léků pro léčbu bronchitidy, pneumonie a jiných infekcí plicních, urogenitálních a jiných lidských systémů.

Nurofen - návod k použití, recenze a analogy léčiva pro léčbu bolesti a snížení teploty.

Léčiva pro léčbu virových infekcí

Akutní respirační virové infekce (ARVI) a chřipka vyvolávají 70% infekčních nachlazení. Téměř každá osoba trpí každoročně následky virové infekce. Taková vysoká statistika je způsobena velkým množstvím patogenů, které se neustále mění a snadností infekce.

Navzdory velkému počtu léků proti ARVI léčba komplikuje podobnost symptomů onemocnění způsobených různými viry. Některé léky proti chřipce jsou citlivé pouze na určitý kmen mikroorganismu a nebudou tak účinné v boji proti infekcím způsobeným jinými patogeny. Proto je lepší používat antivirotika k prevenci ARVI, a pokud dojde k infekci, začněte léčbu co nejdříve.

Léčba chřipky a SARS: léky a jejich účinky

Existuje několik klasifikací, které systematizují celou škálu léků proti virovým onemocněním. Přípravky se liší chemickým složením v závislosti na účinných látkách a jejich derivátech:

 • interferon a jeho induktory;
 • nukleosidy;
 • lipidy;
 • thiosemikarbazon;
 • kyselina ladolkarbolová;
 • adamantan;
 • rostlinných složek.

V závislosti na typu viru, na který je lék citlivý, existují dvě skupiny léčiv:

 • fondy zaměřené na boj proti DNA virům: herpes, plané neštovice a neštovice, cytomegalovirus, hepatitida B a C, pásový opar;
 • fondy zaměřené na boj s viry RNA: imunodeficience, chřipka A a B, respirační syncytiální virus.

Existují i ​​jiné typy léků, které nespadají pod tyto klasifikace: homeopatické, imunostimulační, vakcíny a látky, které působí na principu antibakteriálních analogů.

Antivirová léčiva pro ARVI jsou považována za nejlepší léčebnou možnost, protože eliminují samotnou příčinu onemocnění. V důsledku toho se člověk zotaví o 2–3 dny dříve než bez použití této kategorie léků. Samotné nachlazení je jednodušší, bez komplikací a exacerbací jiných chronických zánětů. Čím dříve začnete tento lék užívat, tím méně buněk bude schopno virus zasáhnout. To znamená, že se nebude šířit po celém těle a příznaky chladu nebudou tak závažné.

Samozřejmě, že samotné tělo je schopno se chránit před infekcí pomocí protilátek a interferonů. Ale některé typy virů mohou inhibovat jejich činnost, a pak bez speciálních antivirotik nemůže dělat. Je však také nutné je pravidelně měnit, protože viry mutují a stávají se rezistentními vůči účinné látce léčiva.

Přípravky z chřipky a ARVI chemického původu

Všechny léky v této skupině se skládají z látek získaných chemickou syntézou. Jejich působení zabraňuje reprodukci viru v určité fázi jeho životního cyklu. V tomto případě není normální činnost lidských buněk přerušena.

Léky proti chřipce

Než si vyberete lék, je nutné se ujistit, že onemocnění je skutečně způsobeno virem chřipky a určit jeho typ. Antivirová léčiva proti chřipce jsou rozdělena do dvou skupin v závislosti na způsobu účinku a kmeni viru, který infikují.

První skupina zahrnuje blokátory M2 kanálů. Tyto léky jsou citlivé na virus chřipky A. Blokují iontové kanály M2 v těle viru, čímž zabraňují infiltraci do lidských buněk a množení v nich. Aktivní složkou této skupiny léčiv je syntetizovaný amin - amantadin a jeho deriváty (rimantadin, deutiforin, midantan).

Nejoblíbenějším nástrojem je rimantadin. Formy rimantadinu z chřipky a ARVI: pilulky pro dospělé rimantadin a sirup pro děti algiram. Pro léčebné účely se užívají podle pokynů a doporučení lékaře, nejdéle však do 5 dnů, v preventivním režimu - do dvou týdnů. Příjem by měl začít první den nástupu příznaků. Zdraví členové rodiny by navíc měli užívat lék, aby se nenakazili. Účinnost rimantadinu proti viru chřipky A je nejméně 70%. Rovněž byla zaznamenána úleva od příznaků onemocnění způsobeného virem chřipky B.

Léky pro druhou skupinu chřipky jsou inhibitory neuroaminidázy. Jejich působení se vztahuje na kmeny A a B. Inhibice enzymu neuroaminidázy umožňuje dosáhnout několika pozitivních výsledků:

 • zabránit vniknutí viru do lidské buňky;
 • snížit šíření viru v celém těle;
 • zabránit rozvoji zánětu v centru virové infekce;
 • snížit příznaky nemoci - horečka, ztráta chuti k jídlu, bolesti těla.

Léky této skupiny jsou účinné v preventivních opatřeních o 70%. Je důležité, aby nemocný člověk vzal lék v prvních dvou dnech po nástupu nemoci, a čím dříve, tím lépe. Pak se zotaví o 1-3 dny rychleji. V 85% případů užívání těchto léků je onemocnění mírné.

Dva typy látek jsou označovány jako inhibitory neuroaminidázy:

 • oseltamivir je lék Tamiflu kapsle a prášek pro suspenzi;
 • Zanamivir - Relenza lék pro inhalaci.

Léky se širokým spektrem

Tyto prostředky jsou využívány v případech, kdy není známo, zda je onemocnění způsobeno chřipkou nebo jiným virem. Mezi nejoblíbenější léky proti chřipce a ARVI v této kategorii patří:

 1. Ribavirin. Používá se k léčbě onemocnění způsobených respiračním syncytiálním virem. S chřipkou to bude také účinné. S pomocí tohoto léku inhalace se provádí, ale pouze v nemocnici, protože to může způsobit vážné vedlejší účinky.
 2. Plenokonaril. Působí proti rhinovirům a enterovirům, které způsobují SARS a meningitidu.
 3. Arbidol. Vhodné pro léčbu chřipky i ARVI. Má imunostimulační účinek.

Léky, které zvyšují obsah interferonu

Prostředky v této kategorii obsahují buď syntetický interferon, podobný účinku přirozenému, nebo látky, které mohou zvýšit produkci interferonu tělem. Odolávají virům, zkracují dobu trvání onemocnění a významně zmírňují jeho symptomy. Existují některé rysy užívání těchto léků:

 • příjem interferonu je důležité začít co nejdříve;
 • pokud je onemocnění způsobeno bakteriální aktivitou, jsou tyto léky neúčinné. V tomto případě je třeba užívat antibiotika;
 • u těžké formy chřipky nemohou být speciální antivirotika (Tamiflu, Rimantadine, Relenza) nahrazena interferonem. Může být použit jako součást komplexní terapie.

Interferony

Interferony jsou speciální tělesné proteiny, které poskytují imunitní reakci na virový útok. Jejich univerzálnost je způsobena režimem účinku: interferony inhibují reprodukci viru v počáteční fázi, povinné pro všechny kmeny, stadium. Protože tyto látky jsou produkovány tělem, léčiva, která je obsahují, nemají prakticky žádné kontraindikace, s výjimkou přecitlivělosti na cizí protein. Účinek po užití léku se projeví již po 1-3 dnech. Léčivo může být použito jak v akutní, tak v latentní fázi onemocnění.

Pro léčbu se používají a- a p-interferony. Jsou prodávány jako prášek pro injekce nebo pro přípravu nosních roztoků a inhalací. Mezi nejoblíbenější patří: interferon, cykloferon, laferon. Pro děti jsou k dispozici svíčky viferon a kipferon a nosní kapky nosní flupferonu. Lze je použít i pro děti do jednoho roku. Kipferon působí rychleji než Viferon, ale má více vedlejších účinků.

Interferonové induktory

Tyto léky jsou založeny na přírodních a syntetických složkách, které přispívají k rozvoji přirozeného interferonu různými orgány lidského těla. Proniknou do buněk těla a programují je tak, aby tvořily časné interferony α a β a aktivovaly činnost imunitního systému. Zahájení tohoto procesu však nějakou dobu trvá, proto by tyto léky měly být užívány bezprostředně po prvních příznacích onemocnění nebo pro prevenci během epidemie.

Nejoblíbenějšími léky indukujícími interferon jsou:

 • injekce a kapky nazálního derinatu;
 • Amixinové tablety;
 • injekční roztoky a cykloferonové tablety (meglumin acridon acetát);
 • roztoky pro injekce ridostinu;
 • diabazol tablety.

Homeopatické léky

Léky na SARS a chřipku této kategorie by měly být užívány při prvních příznacích indispozice. Zvláště často jsou předepisovány dětem a často nemocným dospělým. Na principu práce homeopatických léků stále neexistuje shoda a mnozí zástupci oficiální medicíny je neuznávají. Jejich hlavním cílem je pomoci tělu mobilizovat vlastní síly v boji proti viru.

Je třeba poznamenat, že pozitivní dynamika nemoci není pozorována u všech pacientů užívajících homeopatická léčiva. Jejich činnost je individuální. Proto, pokud nedojde ke zlepšení v prvních dvou dnech po nástupu onemocnění a užívání léků, nemá smysl pokračovat v pití tohoto léku. Nejznámější zástupci této skupiny antivirotik: viburkol, aflubin, influenza Heel, ocillococcinum.

Bylinné přípravky

Při chřipce, nachlazení, herpesu a infekci cytomegalovirem můžete používat léky na bázi bylinných složek. Mají antivirové, imunomodulační a protizánětlivé účinky. Mnohé z nich jsou doporučeny pro preventivní účely. Zástupci této kategorie jsou: flakosid (extrakt z Amuru a sametového sametu), alizarin (extrakt alpského a žloutlého kopechnika, mango listy), masti megosin a gossypol (bavlna a bavlna), masti Helepin (z výhonků lespedets kopeechnikoy), altabor (olde). a síry), proteflazid (extrakt z travnaté trávy a trávy s nízkou rákosí), imupret (ořech, přeslička, dubová kůra).

Imunomodulační léčiva

V období epidemie nachlazení, aby se zvýšila odolnost těla vůči virům, je vhodné přijmout prostředky k posílení imunitního systému. Používají se pouze pro prevenci, protože jejich účinek se projevuje po 2–3 týdnech pravidelného užívání.

Některé léky v této skupině předepisuje pouze imunolog v případě vážného narušení obranyschopnosti těla. Terapeut však může předepsat řadu léků. Mezi nejrozšířenější imunostimulační léčiva patří: imudon, isoprenosin, IRS-19, imunitní, methyluracil, ribomunyl, bronchomunal.

Volba léčit chřipku a ARVI, je nutné vyhledat pomoc od lékaře, protože rozsah léků v této kategorii je velmi rozsáhlá, a mnoho z nich jsou specifické pro určitý typ viru. Jsou však nejefektivnější v prvních hodinách a dnech nemoci. Návštěvu nemocnice proto nezdržujte.

Druhy tablet pro genitální infekce

Tablety pro genitální infekce, které lze použít jak vnitřně, tak vaginálně, jsou dnes jedním z hlavních a nejúčinnějších způsobů boje proti pohlavně přenosným nemocem. Volba léků je velmi rozsáhlá a závisí na typu onemocnění a typu patogenu.

Co je to genitální infekce?

Mnozí si zaměňují pojmy pohlavně přenosných nemocí a pohlavně přenosných chorob, ale to je chyba. Faktem je, že infekce genitálií zahrnují řadu onemocnění přenášených pohlavním stykem. Obecně lze infekce genitálií rozdělit do čtyř skupin:

 1. Bakteriální infekce (syfilis, kapavka, donovanóza, ureaplasmóza, mykoplazmóza, pohlavní lymfogranuloma).
 2. Protozoální infekce (ureaplasmóza, chlamydie, trichomoniáza).
 3. Virové infekce (AIDS, genitální herpes, genitální bradavice, cytomegalovirus).
 4. Parazitární infekce (svrab, fthiriasis, kandidóza a další).

Infekce genitálního traktu se vyvíjejí za určitých podmínek, především na pozadí obecné slabosti těla a nízké imunity.

Všechny výše uvedené typy onemocnění jsou sjednoceny skutečností, že jsou pohlavně přenosné a jsou plné vývoje mnoha komplikací ovlivňujících urogenitální systém a negativně ovlivňují reprodukční funkci. Jednou z nejzávažnějších komplikací genitálních infekcí je neplodnost.

Symptomatologie těchto onemocnění je velmi různorodá a závisí do značné míry na typu patogenu. Hlavní a nejběžnější rysy jsou připsány:

 1. Bolest v břiše.
 2. Svědění, pálení a nepohodlí v oblasti genitálií.
 3. Časté močení, které může být nepravdivé.
 4. Vaginální výtok.
 5. Porušení menstruačního cyklu.
 6. Obtížné močení.
 7. Neschopnost otěhotnět.

Stojí za to zdůraznit, že většina pohlavně přenosných nemocí dobře reaguje na léčbu, ale pouze včasnou lékařskou péčí, kompetentní diagnózou a včasným zahájením léčebného procesu.

Proto při detekci alespoň několika z výše uvedených příznaků se doporučuje neprodleně konzultovat odborníka a podstoupit nezbytné vyšetření.

Úspěšná léčba pohlavně přenosných infekcí začíná testováním. Po stanovení diagnózy a zjištění charakteristického patogenu lékař určí, které léky budou v konkrétním klinickém případě nejúčinnější a nejúčinnější.

Druhy lékové terapie

Léky proti infekci genitálního traktu jsou velmi rozdílné. Léčba je rozdělena do několika typů. Zvažte je podrobněji.

K dnešnímu dni je to antibiotická léčba, která je považována za nejúčinnější způsob boje proti pohlavně přenosným infekcím. Volba léků je individuální a provádí ji ošetřující lékař na základě výsledků předběžného očkování infekce, což umožňuje stanovení jeho citlivosti na některá antibiotika. Ve většině případů jsou pacientům předepsány léky patřící do následujících skupin:

 1. Fluorochinolon.
 2. Cefalosporin.
 3. Penicilin.
 4. Tetracyklin.
 5. Makrolid.
 6. Aminoglykosidy.
 7. Deriváty nitroimidazolu.

Kontraindikace při užívání antibiotik jsou následující faktory:

 1. Pacient je mladší 16 let.
 2. Patologie jater.
 3. Výrazná tendence k alergickým reakcím.
 4. Renální patologie.
 5. Individuální nesnášenlivost některých složek léků.
 6. Těhotenství
 7. Doba laktace.
 8. Přítomnost genitálních infekcí plísňové nebo virové povahy.

Předepsané léky ke zlepšení krevního oběhu v pánevních orgánech. Tyto léky jsou pomocné, jsou propuštěny téměř všem pacientům. Mezi nejběžnější zástupce této farmaceutické skupiny patří:

Antivirová činidla jsou potřebná k léčbě virových pohlavně přenosných infekcí. Především jsou pacientům předepisovány takové léky, jako je Penciclovir, Valaciklovir, Famaciclovir, Acyklovir, Arbidol, Peramivir, Orvirem, interferonové přípravky, Cycloferon, Amiksin.

Kontraindikace antivirové terapie jsou následující faktory:

 1. Těhotenství
 2. Kojení.
 3. Dříve přenesené transplantace jater.
 4. Věk pacientů do 18 let.
 5. Porucha funkce ledvin.
 6. Individuální nesnášenlivost.
 7. Poruchy fungování trávicího systému.
 8. Poruchy krve.

Antifungální činidla se používají k léčbě pohlavně přenosných infekcí, jejichž vývoj je spouštěn plísňovými patogeny. V tomto případě jsou pacientům předepsány ketokonazol, flukonazol, Irunin, Mikosist, Diflucan, Oronazol.

Používají se také následující typy antifungálních antibiotik:

Prezentovaná farmakologická skupina má následující kontraindikace:

 1. Těhotenství
 2. Doba laktace.
 3. Alergické reakce na allylaminy.
 4. Nemoci endokrinního systému.
 5. Renální selhání.
 6. Porucha funkce jater.

Pacienti jsou navíc nutně přiřazeni imunostimulantům, které přispívají k boji s patogeny a zvyšují jeho úroveň rezistence. Tyto léky jsou nezbytné pro úspěšný léčebný proces, protože ve většině případů se pohlavně přenosné infekční nemoci vyvíjejí na pozadí snížené imunity.

Možné nežádoucí účinky

S dlouhým průběhem léčby drogami je poměrně pravděpodobně projev nežádoucích vedlejších účinků. Nejběžnější z nich jsou připsány:

 1. Nevolnost
 2. Útoky zvracení.
 3. Závratě.
 4. Bolest v břiše.
 5. Bolesti hlavy.
 6. Trávení.
 7. Průjem
 8. Vzhled vyrážky alergické povahy.
 9. Dysbakterióza.

V případě výskytu takových bolestivých příznaků je naléhavé požádat o radu svého lékaře. Možná bude muset pacient upravit dávku nebo změnit lék.

Vlastnosti lékové terapie

Průběh léčby by měl být sexuálním partnerem. V průběhu léčby je nutné používat antikoncepci. Trvání terapeutického kurzu, výběr léků by měl jmenovat pouze odborník na základě diagnózy as přihlédnutím k zdravotnímu stavu, individuálním charakteristikám pacienta.

Aby léčba přinesla příznivé výsledky, musí být pravidelná a systematická. Nemůžete předepisovat léky sami, měnit dávkování nebo přestat užívat, a to ani v případě vymizení vnějších bolestivých symptomů.

Lék musí být užíván ve stejnou dobu, aby byla zachována určitá koncentrace účinné látky v krvi.

Při dlouhodobém užívání léků, zejména antibiotik, nezapomeňte užívat probiotika a speciální jogurty k udržení normální střevní mikroflóry a prevenci dysbiózy.

Léčba genitálních infekcí pomocí léků je považována za efektivní a efektivní způsob řešení tohoto problému. Aby se však dosáhlo příznivých výsledků a minimalizovala pravděpodobnost nežádoucích vedlejších účinků, léčebný cyklus by měl být určen výhradně kvalifikovaným odborníkem a měl by být prováděn pod jeho plnou kontrolou.

Účinné přípravky pro léčbu střevních infekcí

Poruchy zažívacího systému jsou vystaveny mnoha dospělým a dětem. Ve většině případů je nemoc diagnostikována v letním období, kdy jsou méně respektována pravidla osobní hygieny a podmínky skladování mléka a masných výrobků.

Existuje více než třicet druhů patogenů, které mohou infikovat děti.

Patologický proces se projevuje formou horečky a problémů se stolicí, na jejímž základě může být narušena práce většiny vnitřních orgánů, zejména ledvin, jater a střev. Chcete-li problém vyřešit, odborníci předepsat léky na střevní infekce.

Co je to za nemoc

Střevní infekce je skupina nemocí, která zahrnuje více než 30 typů patogenů, které působí jako provokativní faktor pro patologické stavy gastrointestinálního traktu.

Podle statistik je prevalence onemocnění na druhém místě a je diagnostikována u 60% pacientů v dětství.

Nemoc se začíná aktivně rozvíjet uprostřed jara, kdy přichází teplo. Vrchol výskytu je pozorován v červenci, kdy teplota dosahuje vysokých hodnot, což se stává příznivou podmínkou pro reprodukci patogenních mikroorganismů.

Druhy léků

Existuje několik skupin léků proti střevním infekcím, včetně otravy.

Antidiarrheal

V případě intoxikace těla, vyvolané akutní formou střevní infekce, by měla být léčba zaměřena především na zastavení klinických symptomů.

V případě, kdy je léčba nemožné obnovit ztrátu tekutin, jsou předepsána protiprůjmová činidla této skupiny.

Pokud není dehydratace těla, je doporučeno jednoduše vydržet tento stav bez použití léků.

Nejčastěji odborníci předepisují Loperamid, jehož působení je zaměřeno na zpomalení střevní motility a na prodloužení doby, po kterou střevní obsah projde.

Regulátory podporující obnovu rovnováhy vody a elektrolytů

Tato skupina obsahuje pouze malý seznam fondů, které mají skutečně účinný dopad.

Mezi nejoblíbenější drogy patří:

 • citrát sodný;
 • dextróza;
 • chlorid sodný a draselný.

Patologie je nejčastěji doprovázena symptomy, jako je zvracení a průjem, což má za následek ztrátu velkého množství tekutiny a rovnováhu vody a soli.

Tyto příznaky jsou pro lidské tělo nejnebezpečnější, protože na pozadí takového stavu se zvyšuje riziko dehydratace. Z tohoto důvodu je hlavním úkolem terapie obnovit ztracené rezervy.

V tomto případě není nic složitého - kolik tekutiny bylo ztraceno, stejné množství a mělo by být užíváno s použitím léků nebo při použití léčivé minerální vody.

Pokud není možné vzít rehydranty dovnitř, pak se podávají kapátkem.

Absorbenty

Není vždy nutné brát drogy ze skupiny sorbentů. Teoreticky zajišťují spojení toxinů, které pomáhají předcházet jejich spojení se střevními membránami.

Dosažení tohoto efektu v praxi nefunguje ve všech situacích. I s včasným zavedením není vždy možné zabránit procesu dehydratace, a to i přes menší vylučování výkalů.

Antibakteriální

Účinek léků bude pozorován pouze v případě, že je diagnostikována infekce způsobená patogenními bakteriemi. Pokud by otrava byla vyvolána viry, pak k účinku nedojde, v tomto případě je nutné použít antivirotika.

Pro léčbu antibiotik nejčastěji předepisovaných:

 • Doxycyklin;
 • Metronidazol;
 • Ofloxacin;
 • Levomitsetin.

Provádění terapeutických zákroků s antibakteriálními léky je indikováno pouze při jmenování ošetřujícího lékaře, pokud je určen typ patogenu.

Léky proti bolesti

Dospělí s výskytem výrazného syndromu syndromu bolesti doporučují užívat tuto skupinu léků. K úlevě od stavu může být předepsána recepce spazmatona, No-Shpy nebo Benalgina.

Obnovení

K obnovení střevní mikroflóry se často používají probiotika a prebiotika. Tyto léky se liší principem působení. V prvním případě jsou prospěšné bakterie sdíleny.

Pokud je proces zotavení poměrně účinný, pak je zaznamenáno jejich štěpení a aktivní dělení. Ve složení léků může obsahovat jednu až několik kultur.

Je však důležité nezapomenout na to, že nemohou být opilí současně s antibiotiky, protože akce v tomto případě se významně sníží.

Máte-li náchylnost k rozvoji alergické reakce nebo snížení imunity, předepisují se prebiotika. Jejich dopad vede k tomu, že tělo začíná nezávisle produkovat prospěšné bakterie.

Nejúčinnější léky

Seznam nejúčinnějších prostředků zahrnuje léky několika skupin najednou.

Regidron

Jeho účinek je zaměřen na obnovení acidobazické rovnováhy, jejíž porušení je nevyhnutelné při průjmech a těžkém zvracení.

Lék je dostupný ve formě práškové konzistence. Pro použití musíte zředit jeden sáček na litr vroucí vody. Po ochlazení výsledného roztoku je třeba ho vypít a pokaždé ho dobře třepat.

Přípravek Regidron se používá pouze s lékařským předpisem. Dávka se vypočítá individuálně pro dítě a dospělého. V tomto případě se nebere v úvahu věková kategorie pacienta, ale jeho tělesná hmotnost.

Pijte lék každých 60 minut - 10 mililitrů na kilogram hmotnosti. Po průjmu nebo zvracení je nutná další dávka.

Vedlejší účinky tohoto nástroje nemají.

Mezi kontraindikace vyzařují:

 • diabetes mellitus;
 • vysoký krevní tlak;
 • selhání ledvin;
 • přebytek draslíku.

Místo Rehydronu můžete použít Trigidron, Hemodez, solenou vodu nebo fyziologický roztok.

Levomycetin

Patří do skupiny bakteriostatických antibiotik. Farmaceutické společnosti vyrábějí lék ve formě tablet. Jeho hlavní látkou je chloramfenikol.

Dospělí jmenují 250-500 mg 30 minut před jídlem. Dítě ve věku 3-8 let - 125 mg ráno, odpoledne a večer. Délka léčby je až jeden a půl týdne. Léčivo je kontraindikováno v diagnóze chřipky, lupénky, selhání ledvin, stejně jako v době přenášení dítěte.

Arbidol

Základem léku je umifenovir. Předepisuje se pro rozvoj akutní střevní infekce u dospělých i dětí. Dávkování - 1 kapsle. Nedoporučuje se dávat dětem do tří let, stejně jako v případě přecitlivělosti na složky.

Enterofuril

Jeho účinné působení je pozorováno pouze ve střevě, jeho absorpce z gastrointestinálního traktu se nevyskytuje.

Antibiotikum je zaměřeno na potlačení růstu mnoha patogenních mikroorganismů a nemá prakticky žádné nežádoucí účinky.

Po požití Enterofurilu se účinná látka začne aktivně akumulovat ve střevě, v důsledku čehož je potlačena vitální aktivita gramnegativních a grampozitivních bakterií.

 • děti mladší než jeden měsíc, stejně jako předčasně narozené děti;
 • s enzymatickým nedostatkem vrozeného typu;
 • s přecitlivělostí na 5-nitrofuranam.

Léčivo je dostupné ve formě suspenze nebo kapslí.

Furazolidon

Jedná se o střevní antibiotikum, rozsáhlou reprodukci a růst patogenních bakterií. Kromě toho má léčivo antimikrobiální účinek.

Furazolidon se předepisuje, pokud je patologie doprovázena průjmem a zvracením.

 • individuální intolerance;
 • do tří let;
 • selhání ledvin v terminálním stadiu vývoje;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Furazolidon se také nepodává novorozencům a kojencům.

Mezi nežádoucí účinky patří alergie a problémy s asimilací a trávením potravy.

Seznam vysokorychlostních nástrojů

Pokud je nutné poskytnout pomoc v nouzi, odborníci doporučují použití následujících léků:

 • glukóza;
 • isotonický roztok chloridu sodného;
 • lytická směs;
 • Polysorb;
 • Regidron

Při závažnějším průběhu patologického procesu je pacient hospitalizován.

Levné fondy

Mezi nejlevnější a nejúčinnější léky, které pomáhají vyrovnat se s onemocněním, patří:

 • Smektu (asi 15 rublů za sáček);
 • Polyphepane;
 • Filtrum STI;
 • Lactobacterin;
 • Bifidobakterin;
 • Loperamid;
 • Ftalazol;
 • Furazolidon.

Jakýkoli z uvedených prostředků může být přijat pouze po konzultaci s odborníkem.

Použití léčiv pro léčbu onemocnění u dětí

Pokud je u dítěte diagnostikována střevní infekce, provede se infuzní léčba, která zahrnuje léčbu:

Je zakázáno dávat malým pacientům svátek nebo Creon bez lékařského předpisu.

Jaké léky lze použít k profylaktickým účelům

Jak bylo uvedeno výše, vývoj patologie je nejčastěji pozorován v létě, kdy většina lidí odchází do moře a tráví spoustu času cestování.

Aby nedošlo ke ztmavnutí zbytku, doporučuje se užívat prebiotika a probiotika jako prevenci nemocí. Obsahují mnoho prospěšných bakterií, které mají příznivý vliv na střevní mikroflóru.

Vitaminová terapie a bylinné léky jsou užitečné pro udržení imunitního systému.

Komplikace v nepřítomnosti terapie

Pokud neprovedete nezbytná terapeutická opatření, riziko negativních následků se výrazně zvýší. Nedostatek léčby může vyvolat akutní selhání ledvin, hypovolemický šok, sepse, plicní edém, akutní a kardiovaskulární onemocnění a infekčně toxický šok.

Existuje mnoho léků, které mohou být předepsány pro léčbu patologie, z nichž některé mohou být užívány samostatně, jiné jsou používány pouze na lékařský předpis.

Nedoporučuje se samoléčba, zejména pokud se u dítěte objevila patologie. Jakékoli nesprávné jednání může vést k závažnějším následkům. Pokud se objeví příznaky onemocnění, je lepší okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Antiinfekční léky

Před příchodem antibiotik představuje mnoho onemocnění hrozbu pro lidský život. Nemoci jako pneumonie, tyfus, dyzentérie a tuberkulóza byly nevyléčitelné. V roce 1928 však došlo k průlomu v lékařské vědě. To bylo pak ten Alexander Fleming objevil první antibiotikum, penicilin, a v roce 1942, sovětský mikrobiolog Zinaida Yermolyeva přijal nový, podobný lék, který byl 1,5 krát vyšší než to objevil Fleming. Pro tento objev, vědec dostal přezdívku "Madame Penicillin."

Doposud vědci pokračovali v provádění experimentů a objevování farmaceutických výrobků. V současné době probíhá v klinických studiích 185 vynálezů nebo čeká na schválení asociací pro farmaceutický výzkum.

Antiinfekční léky

V průběhu historie trpí lidstvo infekčními chorobami. I v posledním století bylo mnoho z nich nevyléčitelných. Úmrtnost byla velmi vysoká. Pouze vynález vakcín a později antibiotik umožnil zahájit boj proti chorobám.

Některé nemoci jsou však stále nevyléčitelné. Patří mezi ně:

 • Kreuthfeldt-Jakobova choroba;
 • Ebola hemoragická horečka;
 • systémový lupus erythematosus;
 • diabetes mellitus;
 • Pomůcky;
 • poliomyelitida;
 • bronchiální astma.

Je třeba poznamenat, že patogeny infekčních onemocnění se časem stávají necitlivými na antibiotika. To povzbuzuje vědce, aby vymysleli nové léky.

Dnes se vyvíjí velké množství nových léků, včetně 34 antibiotik, asi 40 antivirotik, které jsou určeny k boji proti virům chřipky, hepatitidy a herpesu. Vakcíny jsou vyvíjeny k prevenci stafylokokových, pneumokokových infekcí. K dnešnímu dni je 61 vakcín ve vývoji, testování nebo schvalování. Lékárníci a chemici vykonávají mnoho práce v boji proti HIV a AIDS (v roce 2003 bylo testováno více než 80 vakcín).

Pro děti

Nízká imunita, náchylnost k virům, bakteriím i nízkým teplotám vede k tomu, že děti často trpí virovými a nachlazeními. Vědci vyvinuli protiinfekční léky pro děti, které se používají k léčbě.

Pediatři nejčastěji jmenují děti do 3 let: Ocylococcinum, Aflubin, Vibrucol. Pro aktivaci imunity předepsat homeopatické léky EDAS-103, EDAS-903. Je třeba mít na paměti, že mohou pomoci pouze v počáteční fázi onemocnění.

Antivirová skupina předepsaná dětem do 3 let:

Acyklovir je vzhledem ke své bezpečnosti předepisován při infekci virem Epstein-Barr.

Rodiče by měli během léčby pečlivě sledovat dítě a reakci jeho těla. Během této doby může na své složky pociťovat různé alergické reakce. Proto musíte být časově blízko, abyste si všimli nebezpečí.

Zde se dozvíte, jak vyčistit játra ovsem.

Mnoho rodičů dává přednost bylinným lékům. Mezi drogami zaujímají zvláštní místo. Složení léků zahrnuje výtažky z Echinacea purpurea, podběl, kopřivy, eukalyptu, kyčlí a dalších léčivých bylin.

Nejoblíbenější Immunal a Ehinabene. Nesmí si užívat starší než 12 let. Bioaron C se doporučuje pro děti od 3 let, obsahuje extrakt z aloe, černou šťávu z černého koření a další pomocné složky.

Immunomoduliruyuschey lékařství, které je vyrobeno z extraktu alpské kopechnik, tzv. Alpizarin. Předepisuje se dětem od 1 roku v případě infekce cytomegalovirem.

Od 1 dne po narození můžete požádat:

 • Imunoflazid z mletého rákosu a štiky;
 • Imupret, který se skládá z výtažků z řebříčku, přesličky, ořechu, heřmánku, kořene Althea a dubové kůry.

Pro dospělé

Bakteriální infekce postihly člověka od jeho existence. Zároveň narůstá počet bakterií, vyvíjejí se, maskovat a přizpůsobují se životu v nepříznivých podmínkách.

Antibakteriální léčiva nemohou postihnout všechny typy bakterií, protože se týkají pouze některých jejich skupin. K pomoci přicházejí antiinfekční léky širokého spektra akcí pro dospělé. Ovlivňují velký počet patogenů, používají se při léčbě mnoha patologií.

Chcete-li být léčeni efektivně a levně, musíte znát účinnou látku.

Ve farmakologii jsou tato aktiva zvýrazněna:

 • Interferony jsou proteiny, které bojují s viry. Díky nim se buňky stávají imunní vůči napadení virem. Mezi ně patří Grippferon, Wellferon, Betaferon, Ingaron, Neovir;
 • Nukleosidy - látky s antibiotickou aktivitou: acyklovir, zidovudin, gantsilovir, entekavir, gantsilovir;
 • Léky, které obsahují lipidy - Nutriflex, Pravastatin, Saquinavir;
 • Deriváty adamantanu - Adaprominu, Remantadinu, Mitanthanu, Gludantanu;
 • Kyselina Ladolkarbolová;
 • Thiosemikarbazon;
 • Ligosin, Flakozid, Holepin, Alpidarin, obsahující rostlinné složky.

Širokospektrální antiinfekční léčiva

V léčbě mnoha infekčních nemocí, stejně jako v případě neurčené přesné diagnózy, jsou předepsány antiinfekční léky širokého spektra účinků. Naneštěstí nejen ničí patogeny, ale také ovlivňují mikroflóru, která není ovlivněna bakteriemi.

V lékařské praxi se nejčastěji používají antibiotika. Jsou vynikajícím antibakteriálním činidlem, které se dokáže vyrovnat s různými chorobami, od bronchitidy až po sepse.

Proto je přirozenou otázkou, která z antibakteriálních látek je lepší?

Vzhledem k tomu, že širokospektrá antibiotika mohou bojovat současně s několika typy bakteriálních infekcí, lékaři jim dávají přednost. Jsou zobrazeny v takových případech:

 1. Byla diagnostikována bakteriální infekce, ale její původce nebyl stanoven.
 2. Onemocnění je způsobeno infekčními patogeny, které jsou rezistentní vůči lékům s úzkým spektrem.
 3. Onemocnění je způsobeno patogeny několika typů infekcí.
 4. Aby se zabránilo poškození.

Návod k použití nemozol čtěte zde.

Antiinfekční léčiva jsou rozdělena do několika skupin (v závislosti na chemickém složení):

 • Peniciliny. Vyvinuto na základě odpadních produktů. Klasifikován do přírodních a polosyntetických. Předchůdcem je benzylpenicilin. Hrát roli enzymů v syntéze biopolymeru. Ovlivňují mechanismus tvorby bakteriálních stěn a blokují jeho syntézu. To vede ke smrti bakteriální formy. Ampicilin, Amoxicilin, Amoxiclav jsou nejčastěji používány.
 • Cefalosporiny. Druhý typ frekvence používání, protože mají nízkou toxicitu a vysokou účinnost. Používají se ceftriaxon, cefotaxime, cefuroxim.
 • Makrolidy. Porušují syntézu proteinů na ribozomech. Mají antibakteriální, protizánětlivé a imunomodulační účinky. Finanční prostředky této skupiny jsou přijímány s opatrností. Navzdory skutečnosti, že jsou nejúčinnějšími léky, existuje vysoké riziko alergických reakcí a vedlejších účinků. Jedním z nejznámějších je azithromycin, který se používá při léčbě bakteriálních infekcí. Například jeho použití je účinné při infekcích lymfatických uzlin, při různých hnisavých onemocněních vnitřních orgánů.
 • Aminoglykosidy. Nejprve získal v roce 1944. Jsou nejstarší ze všech antibiotických skupin. Jsou rozděleny do 3 generací:
 1. Streptomycin, neomycin, kanamycin.
 2. Gentamicin, Tobramycin, Netilmicin.
 3. Amikacin.
 • Fluorochinolony. Porušují syntézu DNA, mají silné antibakteriální vlastnosti. Používá se od 60. let minulého století. Bojovat s těžkými formami onemocnění působením na atypické bakterie. Rozdělte 4 generace léků. Moderní - jde o léky 3. a 4. generace. Mezi ně patří levofloxacin a moxifloxacin.

Je nepravděpodobné, že by se člověk mohl zcela zbavit infekčních onemocnění. Ale léčiva, nové technologie a metody budou vždy připraveny bojovat proti nim a bojovat proti nim.

Je důležité si uvědomit, že se můžete chránit před bakteriemi a infekcemi pozorováním zdravého životního stylu. Pokud se nemůžete vyhnout nemoci, nesnažte se sami léčit, nepokoušejte se používat metody tradiční medicíny. Účinná může být pouze kvalifikovaná lékařská péče.

Užitečné video

Nakonec nabízíme sledování malého videa na toto téma:

Léky na střevní infekce

Tablety používané pro střevní infekce předepisuje lékař na základě laboratorních údajů v závislosti na typu patogenu a komorbiditách.

Pokud je zdrojem onemocnění virová infekce, doporučuje gastroenterolog léky, které mají antivirové účinky. V případě bakteriální etiologie střevních problémů je nutná antibiotická léčba.

Nouzové pomůcky pro střevní infekci

První pomoc a okamžité užívání pilulek od střevní infekce je vyžadováno v situacích, kdy je pohyb střeva více než 8krát denně, zatímco fekální hmota je tekutá a může se podobat rýžové vodě, a když jsou jasně viditelné známky obecné intoxikace těla.

V tomto případě musíte užívat následující léky pro střevní infekce:

 • Intravenózní infuze isotonického roztoku chloridu sodného a glukózy.
 • Intramuskulární injekce lytické směsi skládající se ze 2 ml přípravku Analgin, 2 ml Papaverinu a 1 ml přípravku Dimedrol.
 • Použití adsorbentů a přípravků pro rehydrataci v práškové formě, jako je Regidron a Polysorb. To ochrání tělo před dehydratací a adsorpční látka pomůže eliminovat toxiny.

V závažných případech je nutná hospitalizace v oddělení infekčních onemocnění. Léky pro děti předepsané pro střevní infekce by měly splňovat bezpečnostní požadavky, rychle doplňovat rovnováhu vody a elektrolytu a také odstraňovat odpadní produkty patogenní mikroflóry z těla během krátké doby po jejich odběru.

Drogové skupiny

Chcete-li se zcela zbavit střevních infekcí, stejně jako zotavit se a vrátit se do normálního života, budete muset pít léky z různých skupin, jejichž cílem je eliminace původce onemocnění a rehydratace buněk.

Sorbenty

Všechny druhy otravy jídlem jsou doprovázeny hromaděním velkého množství toxických látek, takže budete potřebovat léky, které je odstraní z trávicího traktu. Sorbenty, když se uvolňují do střeva, absorbují toxiny a odstraňují je beze změny, což zabraňuje absorpci.

 1. Aktivní uhlí je nejznámější lék, který lze nalézt v každé domácí hrudi. Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, měli byste vypít několik tablet, abyste se zbavili infekce v gastrointestinálním traktu, rychlostí 1 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti.
 2. Polysorb - silný adsorbent, určený intoxikací.
 3. Smekta - kromě toho, že nástroj šetří před průjmem, zakrývá stěnu žaludku ochranným pouzdrem a odstraňuje bolest v břiše.
 4. Enterosgel - lék, který se podobá pastě v konzistenci, rychle odstraňuje bakterie a jejich toxiny, a také pomáhá při střevním nepohodlí.

Antibiotika

Infekce je často způsobena E. coli nebo jinými typy bakterií, proto není možné bez normalizace stravy a užívání antibakteriálního léčiva.

Lékaři doporučují užívat následující antibakteriální léčiva pro střevní infekce:

 • fluorochinolony - norfloxacin, ciprofloxacin, ofloxacin;
 • tetracykliny - doxycyklin;
 • amfenikol - Levomitsetin;
 • Metronidazol.

Antibiotická léčba je povolena pouze na lékařský předpis, když je identifikován určitý typ patogenu, protože se jedná o velmi závažné léky, jejichž zneužívání může vést k rezistenci na mikroflóru. Přečtěte si více o léčbě střevních infekcí antibiotiky →

Léky proti průjmu

U střevních infekcí je nejčastějším příznakem průjem, proto k normalizaci stolice jsou zapotřebí léky, které mají protiprůjmový účinek:

Užívání těchto léků má pozitivní vliv na gastrointestinální trakt, snižuje jeho tonus a peristaltické kontrakce. Drogy jsou předávány perorálně a jsou opilé po každém činu defekace v dávce 2 až 4 mg, zatímco průměrné denní množství by nemělo překročit 16 mg.

Léky proti bolesti

Když se u dospělých vyskytne střevní infekce, poměrně často dochází k výraznému syndromu bolesti, který lze odstranit pomocí tablet. Užívání analgetik by mělo být provedeno pouze po vyšetření lékařem, protože léky mohou změnit klinický obraz onemocnění, což ztěžuje diagnózu.

Chcete-li zmírnit svůj stav, můžete užívat léky, jako jsou:

Enzymové přípravky

Po odstranění akutních příznaků střevní infekce lékaři doporučují užívat léky, které urychlí zažívací procesy:

Přehled populárních drog

Existuje mnoho tablet a řešení pro střevní infekce, ale pouze lékař by se měl zabývat jejich předpisem. Vlastní výběr léku je často nesprávný, což vede ke zhoršení onemocnění.

Infekce ve střevě samoléčbou mohou vést k následujícím následkům:

 1. Dlouhodobé užívání sorbentů může vést k zácpě, což ztěžuje odstranění toxinů z těla.
 2. Léčba přípravky obsahujícími enzymy ztěžuje stanovení příčiny střevní infekce a její diagnózy.
 3. Nekontrolovaná léčba antibiotiky je často neúčinná vzhledem k tomu, že nebyl identifikován žádný patogen, což vedlo k intoxikaci.

Přípravky pro děti

Pokud se onemocnění vyskytne u dětí mladších tří let, pouze lékař má právo předepisovat léky na střevní infekci a léčba by měla být prováděna netrpělivě, aby bylo možné sledovat stav dítěte po celý den.

Kromě standardní infuzní terapie mohou být dětem podány následující léky: t

 • Stopdiar je lék na střevní infekci nitrofuranové série, která může být použita pro děti od dvou měsíců věku. K dispozici ve formě roztoku, dvakrát denně.
 • Enterosgel je založen na polymethylsiloxanu, který má adsorpční účinek. K dispozici ve zkumavkách, má pastovitou konzistenci. Lék se v těle vylučuje v nezměněném stavu a není absorbován, takže ho mohou užívat těhotné ženy a kojenci.
 • Smecta - léčivou látkou je smektit, který se může aplikovat na děti od prvních dnů života. Lék má práškovou formu a je k dispozici dávkovaný v pytlích. Děti do jednoho roku by neměly pít více než jednu dávku léku denně, ve vyšším věku používejte jeden nebo dva sáčky přípravku Smecta 2-3krát denně.

Léky pro dospělé

Léky, které musí být užívány během vývoje střevních infekcí u dospělých, by měly nejen odstranit původce, ale také zabránit dehydrataci. Proto musí být léky na střevní infekce užívány v kombinaci.

Obvykle jmenován:

 1. Gastrolit - označuje skupinu léků, které obnovují rovnováhu elektrolytů. Lék má také adstringentní účinek a odstraňuje příznaky průjmu.
 2. Loperamid je lék proti průjmům dostupný v kapslích. K odstranění průjmů je nutné pít 2 tablety první den, poté po každém pohybu střeva užívat 1 dávku tohoto přípravku pro střevní infekci u dospělých.
 3. Ersefuril - je založen na nifuroxazidu, který je intestinálním antiseptikem. Užívají se 4 tobolky denně rozdělené do 3-4 aplikací.
 4. Linex je kombinovaná probiotika, která normalizuje střevní mikroflóru a eliminuje průjem. Léčebný kurz.
 5. Furazolidon je antimikrobiální činidlo používané při úplavici a toxické gastrointestinální infekci.

Jak obnovit střevní flóru

Často, po léčbě léky na střevní infekci u dospělých a dětí, dochází k dysbakterióze, která je podporována probiotiky.

Tato skupina léčiv zahrnuje léky, které pomáhají v boji proti střevní infekci kolonizací gastrointestinálního traktu s prospěšnou mikroflórou: laktobakteriemi, bifidobakteriemi a enterokoky.

 • 1. generace - jednokomponentní léky, které obsahují jeden typ mikroorganismů (Lactobacterin, Bifidumbacterin);
 • 2. generace - antagonisté s vlastní eliminační schopností (Baktusubtil, Sporobacterin)
 • 3. generace - vícesložkové probiotika (Atsipol, Linex, Atsilakt);
 • 4. generace - živí zástupci přirozené mikroflóry, umístěné na sorpční substanci (Floritin Forte, Probifor).

Léky z této skupiny se používají při léčbě střevních infekcí u dětí a dospělých.

Symptomy infekčního onemocnění ve střevech jsou hypertermie, těžký průjem, celková slabost, bolest v břiše a známky intoxikace. Intestinální infekce dobře reaguje na léčbu dospělých a dětí s včasnou návštěvou lékaře a užíváním vhodných léků.

Aby nedošlo k poškození sebe, neměli byste se sami léčit, protože s těžkou dehydratací mohou vzniknout závažné komplikace.