Arbidol

◊ Tablety, potažené filmem od bílé po bílou s krémovým odstínem barvy, kulaté, bikonvexní; na přestávce - od bílé po bílou se zelenožlutým nebo krémovým odstínem barvy.

Pomocné látky: bramborový škrob - 31,86 mg, mikrokrystalická celulóza - 57,926 mg, povidon K30 (collidon 30) - 8,37 mg, stearát vápenatý - 0,535 mg, sodná sůl kroskarmelózy (primelloza) - 1,542 mg.

Složení skořápky: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza) - 4,225 mg, oxid titaničitý - 1,207 mg, makrogol 4000 (polyethylenglykol 4000) - 0,471 mg, polysorbát 80 (dvojče 80) - 0,097 mg; nebo Aquarius PrimeWAR318008 Bílá (Aquarius PrimeBAP318008 Bílá) - 6 mg [hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza) - 4,225 mg, oxid titaničitý - 1,207 mg, makrogol 4000 (polyethylenglykol 4000) - 0,471 mg, polysorbát 80 (dvojče 80) - 0,097 mg].

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (3) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.

Antivirové léčivo. Specificky inhibuje in vitro viry chřipky A a B (virus chřipky A, B), včetně vysoce patogenních subtypů A (H1N1) pdm09 a A (H5N1), jakož i dalších virů, které způsobují akutní respirační virové infekce (Coronavirus) spojené s těžkým akutním respiračním syndromem (SARS), rhinovirus (Rhinovirus), adenovirus (Adenovirus), respirační syncytiální virus (Pneumovirus) a parainfluenza virus (Paramyxovirus). Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán. Má mírný imunomodulační účinek, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím. Má aktivitu indukující interferon - ve studii na myších byla indukce interferonů pozorována již po 16 hodinách a vysoké titry interferonů zůstaly v krvi po dobu až 48 hodin po podání. Stimuluje buněčné a humorální imunitní reakce: zvyšuje počet lymfocytů v krvi, zejména T-buněk (CD3), zvyšuje počet pomocných T-buněk (CD4), aniž by ovlivňoval hladinu T-supresorů (CD8), normalizuje imunoregulační index, stimuluje fagocytární funkci makrofágů a zvyšuje počet přirozených zabíječských buněk (NK buněk).

Terapeutická účinnost virových infekcí se projevuje snížením doby trvání a závažnosti onemocnění a jeho hlavních symptomů, jakož i snížením výskytu komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbacemi chronických bakteriálních onemocnění.

Léčí nízko toxické léky (LD50> 4 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na lidský organismus při perorálním podání v doporučených dávkách.

Sání a distribuce

Rychle se vstřebává a distribuuje do orgánů a tkání. Cmax v krevní plazmě, pokud se užívá v dávce 50 mg, se dosáhne za 1,2 hodiny, v dávce 100 mg - za 1,5 hodiny.

Metabolismus a vylučování

Metabolizované v játrech.

T1/2 17-21 hodin, přibližně 40% se vylučuje v nezměněné formě, převážně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% podané dávky.

- prevence a léčba dospělých a dětí: chřipka A a B, jiná ARVI;

- komplexní léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších tří let;

- komplexní léčba chronické bronchitidy, pneumonie a rekurentní herpetické infekce;

- prevence pooperačních infekčních komplikací.

- přecitlivělost na umifenovir nebo jakoukoli složku léčiva;

Lékařství arbidol instrukce

Suspenze 25 mg / 5 ml 100 ml

Tablety 50mg №10, №20

Kapsle 100mg №10, №20, №40

Kapsle 200 mg №10

Tipy na ochranu proti chřipce a triky

Důvěra lékařů a odborníků

Dětský arbidol Pokud je dítě nemocné chřipkou nebo zimou

Světová zdravotnická organizace se rozhodla zařadit lék Umifenovir (Arbidol) do třídy antivirových léků mezinárodního systému klasifikace drog - Anatomicko-terapeutický chemický klasifikační systém.

Zdůvodnění mechanismu antivirového účinku, údaje o farmakologických vlastnostech, důkazní základně, bezpečnosti použití a terapeutické účinnosti účinné látky Arbidol byly v roce 2013 předloženy soudu pracovní skupiny pro metodologii statistik o drogách spolupracujícího centra WHO v Oslu (Norsko).

Důvěryhodnost důkazů o antivirovém mechanismu a množství důkazů umiphenovir (Arbidol) splňovaly požadavky WHO, které sloužily jako základ pro přidělení mezinárodního ATX kódu jako antivirotika s přímým účinkem (J05A - Přímo působící antivirotika).

WHO je uznání umiphenovir jako lék s přímým antivirovým účinkem je důležitým krokem ve vývoji léku Arbidol a dává lékařům další příležitost pro vědecky založený přístup k výběru léků pro léčbu a prevenci virových infekcí.

Arbidol je jednoduchý a osvědčený způsob, jak snížit riziko chřipky nebo nachlazení.

Arbidol

Popis k 16.9.2015

 • Latinský název: Arbidolum
 • Kód ATX: J05AX
 • Účinná látka: Umifenovir (Umifenovir)
 • Výrobce: Pharmstandard-Tomskhimpharm JSC (Rusko)

Složení Arbidolu

Aktivní složka, která je součástí tohoto léčiva ve formě kapslí, je umifenovir (50 mg, 100 mg). Také ve svém složení existují další látky: MCC, koloidní oxid křemičitý, škrob, stearát vápenatý, povidon (kolidon 25).

Želatinové tobolky se skládají z následujících složek: oxid titaničitý, barviva, propylparaben, methylparaben, kyselina octová, želatina.

Léčivo ve formě tablet má také účinnou látku umifenovir (50 mg, 100 mg). Jako další látky obsahuje léčivo v tabletách: bramborový škrob, MCC, stearát vápenatý, povidon K30, sodnou sůl kroskarmelózy (primellose).

Formulář vydání

V současné době výrobce nabízí tablety a kapsle Arbidol.

Kapsle obsahující 50 mg umifenovirů, žluté, mají velikost # 3. Uvnitř těchto tobolek obsahuje směs prášku a granulí. Složení obsahu má bílou nebo žluto-krémovou barvu. V balicí buňce - 5 nebo 10 tobolek. V kartonovém balení je přiloženo 1, 2 nebo 4 balení.

Tobolky, ve kterých je 100 mg umifenovirů bílé, mají velikost č. 1. Uvnitř obsahuje směs granulí a bílého prášku nebo bílo-krémové barvy. V balicí buňce - 5 nebo 10 tobolek. V kartonovém balení je přiloženo 1, 2 nebo 4 balení.

Tablety Arbidolu pokrývají filmový obal, jsou bílé nebo bílé krémové barvy. Bikonvexní, kulatá, bílá nebo zelenavě žlutá hmota viditelná při přestávce. Tablety jsou baleny v balení po 10 kusech, které jsou uloženy v kartonových obalech po 1, 2, 3 nebo 4 balení. Tablety arbidolu mohou být také obsaženy v bankách po 10, 20, 30 nebo 40 ks.

Farmakologický účinek

Wikipedia ukazuje, že Arbidol je antivirotikum. V těle inhibuje aktivitu virů chřipky A a B, jakož i koronavirus spojený s těžkým respiračním syndromem.

Vzhledem ke speciálnímu mechanismu účinku lék specificky ovlivňuje viry, vykazuje aktivitu indukující interferon (to znamená, že podporuje tvorbu interferonu v těle). Účinná látka poskytuje stimulaci humorálních a buněčných imunitních reakcí, což přispívá ke zvýšené odolnosti vůči účinkům virových infekcí. Léčivo, s ohledem na jeho mechanismus účinku, je inhibitor fúzí. Interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán.

Arbidol snižuje výskyt komplikací, které jsou spojeny s expozicí virovým infekcím, a také snižuje výskyt exacerbací bakteriálních onemocnění s chronickým průběhem.

Arbidol snižuje závažnost celkové intoxikace a symptomů, snižuje dobu trvání onemocnění. Je zaznamenán její mírný imunomodulační vliv.

Léčivo má nízkou toxicitu, při perorálním podání bez překročení dávky nemá negativní účinek. Ti, kteří mají zájem, Arbidol - je antibiotikum nebo ne, musí pochopit, že tento lék není antibiotikum.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Jakmile je účinná látka obsažena v léčivu, rychle se vstřebává z trávicího systému. Nejvyšší koncentrace v plazmě při použití umifenovirů 50 mg se vyskytuje po 1,2 hodině, přičemž se používá umifenovir 100 mg po 1,5 hodině.

Tkáně a orgány jsou rychle distribuovány.

Metabolismus se vyskytuje v játrech, poločas je 17-21 hodin. Přibližně 40% těla se vylučuje v nezměněné formě - hlavní část žluči, stále malá část - ledvinami. První den je z těla vyloučeno přibližně 90% dávky léku.

Indikace pro použití

Hlavní indikace pro použití přípravku Arbidol - prevence a léčba virových onemocnění u dětí a dospělých. Lék je předepsán pro takové nemoci:

 • ARVI;
 • chřipky A a B;
 • pneumonie, bronchitida, herpes recidivující infekce (komplexní léčba);
 • stavy imunodeficience jsou sekundární;
 • závažný akutní respirační syndrom (také s komplikacemi pneumonie a bronchitidy).

Arbidol je také indikován pro prevenci komplikací (infekčních) po operaci, pro normalizaci lidského imunitního stavu.

U dětí po 3 letech je léčba předepisována jako součást komplexní léčby střevních infekcí etiologie rotaviru s akutním průběhem.

Kontraindikace

Existují následující kontraindikace:

 • přecitlivělost těla na složky Arbidolu;
 • věku do 3 let.

Vedlejší účinky

V ojedinělých případech jsou během léčby tohoto léku možné alergické reakce.

Návod k použití Arbidola (metoda a dávkování) t

Tobolky a tablety se užívají perorálně před jídlem.

Tobolky Arbidol, návod k použití

Tobolky přípravku Arbidol se užívají v dávce, která závisí na věku. Děti od 3 do 6 let užívají 50 mg léků, děti od 6 do 12 let užívají 100 mg léku, pacientům po 12 letech je předepsáno 200 mg přípravku Arbidol (2 tobolky. 100 mg nebo 4 tobolky. 50 mg). Děti mladší 3 let jsou kontraindikací užívání léku.

Pro zajištění nespecifické profylaxe po kontaktu s pacienty s virovými infekčními chorobami se používá 10 až 14 dnů v uvedené dávce.

Ve stejné dávce je přípravek Arbidol předepisován během epidemie ARVI, chřipky, ale musíte užívat lék 1 dávku dvakrát týdně po dobu tří týdnů.

Pacienti s chřipkou a ARVI za účelem léčby jsou předepsáni 200 mg 4krát denně (dospělí a dospívající od 12 let), 100 mg čtyřikrát denně (od 6 do 12 let), 50 mg čtyřikrát denně (od 3 do 6 let). let). Léčba trvá 5 dnů.

Pokud se u těchto onemocnění vyvinou komplikace, léčivo by mělo být zpočátku užíváno ve výše uvedeném dávkování po dobu 5 dnů, poté 4 týdny dospělí pacienti užívají 200 mg přípravku Arbidol 1krát týdně, děti od 6 do 12 let 100 mg 1krát denně. týdnů, od 3 do 6 let - 50 mg jednou týdně.

Pro léčbu SARS jsou dospělým pacientům a dospívajícím po 12 letech předepsány dávky 200 mg dvakrát denně, léčba trvá 8-10 dní.

Arbidol tablety, návod k použití

Děti od 3 do 6 let dostávají jednorázovou dávku - jednu 50 mg tabletu, děti od 6 do 12 let - 100 mg přípravku Arbidol, dospělí - 200 mg.

Lidé v kontaktu s pacienty s chřipkou nebo ARVI za účelem prevence dostávají výše uvedenou dávku léků jednou denně po dobu 10-14 dnů.

Lidé během epidemie chřipky nebo ARVI pro profylaxi předepisují lék ve stejné dávce dvakrát týdně po dobu 3 týdnů.

Aby se zabránilo komplikacím po operaci ve stejné dávce, je Arbidol předepsán dva dny před operací, pak musí pacient vzít lék ve 2-5 dnech po operaci.

Pro léčbu akutní respirační virové infekce a chřipky bez komplikací je lék v tabletách předepisován pacientům ve věku od 3 do 6 let, každý 50 mg, pacienti od 6 do 12 let, 100 mg každý, lidé od 12 let a dospělí - 200 mg čtyřikrát denně. Léčba trvá 5 dnů, v případě komplikací léčba pokračuje další 4 týdny v uvedené jednorázové dávce 1 krát týdně.

Je třeba poznamenat, že návod k použití přípravku Arbidol pro děti s jinými nemocemi stanoví lékař individuálně.

Arbidol během těhotenství může být užíván pouze po předepsání uvedené dávky.

Předávkování

Neexistují důkazy o předávkování léky, ale o tom, jak užívat dospělé nebo děti a v jaké dávce se musíte vždy zeptat svého lékaře.

Interakce

Při užívání léku s jinými léky nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky a interakce.

Podmínky prodeje

Arbidol se prodává bez lékařského předpisu, ale pokud je to nutné, píše lékař předpis v latině.

Podmínky skladování

Je nutné chránit lék pro přístup dětí, uchovávat na suchém a tmavém místě, nesmí být větší než 25 ° C.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti přípravku Arbidol je 2 roky.

Zvláštní pokyny

Nástroj v procesu zpracování neovlivňuje schopnost řídit vozidla a řídit přesné mechanismy. Protože Arbidol nevykazuje centrální neurotropní aktivitu, může být použit pro profylaxi u lidí různých profesí a profesí. Ale jak pít lék na prevenci, měli byste určitě zkontrolovat u specialisty. Proč lék pomáhá, měli byste se také poradit se svým lékařem.

Analogy arbidolu

Analogy tohoto léku jsou produkty, ve kterých je účinná látka podobnou látkou. Jedná se o podobné léky Proteflazid, Detoxopyrol, Ferrovir, Engystol, Armenicum atd. Cena analogů může být vyšší i nižší než cena Arbidolu. Nicméně, před použitím levné analogy Arbidol, měli byste určitě zjistit, jak nahradit lék s odborníkem.

Arbidol nebo Anaferon - což je lepší?

Anaferon je homeopatický lék s antivirotiky a imunomodulačními účinky. Oba léky mají podobné indikace pro použití, ale pouze lékař by měl určit, který lék by měl být předepsán v konkrétním případě.

Ingavirin nebo Arbidol - což je lepší?

Ingavirin je dražší antivirotikum s jinou účinnou látkou. Má podobné indikace pro použití, ale není určen pro léčbu dětí.

Arbidol pro děti

Pokyny ukazují, že přípravek je kontraindikován pro léčbu dětí do 3 let. Jak užívat děti Arbidol závisí na diagnóze dítěte. Při užívání léků na léčbu a prevenci je však důležité striktně dodržovat pokyny. Recenze ukazují, že účinnost prevence a léčby je nejvyšší, pokud budete postupovat podle pokynů. Dětský arbidol k profylaxi by měl být používán pouze po doporučení lékaře.

Arbidol během těhotenství a kojení

Často vyvstává otázka, zda těhotné ženy mohou užívat Arbidol. Údaje o použití během těhotenství nejsou uvedeny. Tento přípravek proto jako preventivní opatření během těhotenství není předepsán. Pro léčbu Arbidolu může těhotná žena předepsat pouze lékař. Během laktace není léčba přípravkem prováděna.

Arbidol Recenze

Online recenze o Arbidolu jsou shledány pozitivní i negativní. U profesionálů neexistují žádné závažné vedlejší účinky, stejně jako účinnost při prevenci virových onemocnění během epidemie. Nicméně, rodiče, s použitím dětí Arbidol, často psát, že očekávaný účinek po jmenování pro děti nebyl pozorován. Recenze odborníků ukazují, že během léčby je důležité striktně dodržovat předepsaný režim.

Cena Arbidola, kde koupit

Cena tablet Arbidol 100 mg je v průměru 260 rublů za 20 kusů. Koupit dětské tablety Arbidol 50 mg může být v průměru 150 rublů za 10 kusů. Kolik léku v kapslích závisí na obalu. Náklady na balení kapslí 10 ks. v průměru 220 rublů.

Arbidol tablety: návod k použití

Složení

Jedna tableta obsahuje: t

Účinná látka: umifenovir (monohydrát hydrochloridu umifenoviru v termínech hydrochlorid umifenovir) 50 mg.

jádro: bramborový škrob, mikrokrystalická celulóza, povidon-KZO (collidon 30), stearát vápenatý, kroskarmelóza sodná (primelloza).

plášť: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulosa), oxid titaničitý (E 171), makrogol-4000 (polyethylenglykol-4000), polysorbát-80 (tween-80) nebo Advantia ™ Prime 39003 5ZP01 (Advantia ™ Prime 390035ZP01) - [Hypromellasis (hydroxyprop) 39003 5ZP01 (Advantia ™ Prime 390035ZP01) oxid titaničitý (E 171), makrogol-4000 (polyethylenglykol-4000), polysorbát-80 (twin-80)].

Popis

Tablety, potahované filmem, od bílé po bílou s nažloutlým odstínem barvy, kulaté, bikonvexní.

Farmakologický účinek

Antivirová látka. Specificky inhibuje viry chřipky A a B, koronavirus spojený s těžkým akutním respiračním syndromem (SARS). Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán. Má mírný imunomodulační účinek. Má aktivitu vyvolávající interferon, stimuluje humorální a buněčné imunitní reakce, fagocytární funkci makrofágů, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím. Snižuje výskyt komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbací chronických bakteriálních onemocnění.

Terapeutická účinnost u virových infekcí se projevuje snížením závažnosti celkové intoxikace a klinických jevů, což snižuje dobu trvání onemocnění.

Léčí nízko toxické léky (LD504 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na lidský organismus při perorálním podání v doporučených dávkách.

Farmakokinetika

Rychle se vstřebává a distribuuje do orgánů a tkání. Maximální koncentrace v krevní plazmě při podání v dávce 50 mg se dosahuje prostřednictvím

1,2 h, v dávce 100 mg - po 1,5 h. Metabolizován v játrech. Poločas je 17-21 hodin, přibližně 40% se vylučuje v nezměněné formě, převážně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% injikované dávky.

Indikace pro použití

Prevence a léčba dospělých a dětí: t

- chřipka A a B, akutní respirační virová infekce, těžký akutní respirační syndrom (SARS) (včetně těch, které jsou komplikovány bronchitidou, pneumonií);

- stavy sekundární imunodeficience;

- komplexní léčba chronické bronchitidy, pneumonie a rekurentní herpetické infekce.

Prevence pooperačních infekčních komplikací a normalizace imunitního stavu.

Kombinovaná léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších 3 let.

Kontraindikace

Přecitlivělost na lék, děti do 3 let.

Interakce s jinými léky

Při předepisování s jinými léky nebyly zaznamenány žádné negativní účinky.

Těhotenství a kojení

Pokud jste těhotná nebo kojíte, pokud předpokládáte, že jste těhotná nebo nevylučujete možnost těhotenství, informujte o tom svého lékaře.

Dávkování a podávání

Uvnitř, před jídlem. Jednorázová dávka: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg (4 tablety po 50 mg).

Pro nespecifickou profylaxi:

- s přímým kontaktem s pacienty s chřipkou a jinými akutními respiračními virovými infekcemi: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 1krát denně po dobu 10-14 dnů;

- během epidemie chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí, aby se zabránilo exacerbacím chronické bronchitidy, recidivy herpes infekce: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let -100 mg, starší než 12 let a dospělí - 200 mg 2krát týdně po dobu 3 týdnů.

- pro prevenci SARS (v kontaktu s pacienty): dospělí a děti starší 12 let mají předepsáno 200 mg din jednou denně po dobu 12-14 dnů;

-prevence pooperačních komplikací: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší než 12 a dospělí - 200 mg 2 dny před operací, pak 2 až 5 dní po operaci.

- chřipka a jiné akutní respirační virové infekce bez komplikací: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů;

- chřipka, jiné akutní respirační virové infekce s komplikacemi (bronchitida, pneumonie atd.): děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 let) hodin) po dobu 5 dnů, pak jednorázovou dávku 1 krát týdně po dobu 4 týdnů.

Těžký akutní respirační syndrom (SARS): dospělí a děti starší 12 let - 200 mg 2x denně po dobu 8-10 dnů.

Při komplexní léčbě chronické bronchitidy, infekce herpes: děti ve věku od 3 do 6 let - 50 mg, ve věku od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně ■ (každých 6 hodin) pro 5- 7 dnů, pak jednorázovou dávku 2x týdně po dobu 4 týdnů. •

Kombinovaná léčba akutních střevních infekcí etiologie rotaviru u dětí starších tří let: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 let. dnů

Jestliže jste zapomněl (a) užít přípravek Arbidol, vezměte si pilulku co nejdříve, dokud se nedostaví čas dalšího příjmu. Pokud je čas vzít další dávku, neužívejte vynechanou dávku. Nelze zdvojnásobit dávku doporučeného dávkovacího režimu.

Vedlejší účinky

Zřídka: alergické reakce - vyrážka, svědění.

Velmi vzácně: angioedém.

Z gastrointestinálního traktu:

Velmi vzácně: pálení žáhy, nevolnost, zvracení, průjem.

Pokud se objeví nežádoucí účinky, oznamte to svému lékaři. To se týká všech možných nežádoucích účinků, včetně těch, které nejsou popsány v této příbalové informaci.

Předávkování

Funkce aplikace

Dopad na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Pokud jste v současné době nebo v nedávné době užíval (a) jiné léky, informujte svého lékaře.

Nevykazuje centrální neurotropní aktivitu a může být použit v lékařské praxi pro profylaktické účely u prakticky zdravých jedinců různých profesí, včetně vyžadující zvýšenou pozornost a koordinaci pohybů (řidiči dopravy, provozovatelé atd.).

Bezpečnostní opatření

Děti do 6 let pouze na lékařský předpis. Při absenci dovedností užívat pilulky je tato dávková forma nevhodná pro děti.

Formulář vydání

Tablety, potažené filmem, 50 mg.

10 tablet v blistru.

1 nebo 2 obaly blistrů spolu s návodem k použití v balení z kartonu.

Podmínky skladování

Při teplotě ne vyšší než 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Uchovávejte v původním obalu (pro ochranu před vlhkostí a světlem).

Arbidol: návod k použití

Před nákupem antivirotikum Arbidol, měli byste si pozorně přečíst návod k použití, metody použití a dávkování, stejně jako další užitečné informace o léku Arbidol. Na webových stránkách "Encyklopedie nemocí" najdete všechny potřebné informace: návod na správné použití, doporučené dávkování, kontraindikace, stejně jako recenze pacientů, kteří již tento lék užívali.

Složení a forma arbidolu

• Žluté tobolky, velikost №3; obsah tobolek - směs obsahující granule a prášek od bílé po bílou se zelenožlutým nebo krémovým odstínem barvy.

Pomocné látky: bramborový škrob - 15,07 mg, mikrokrystalická celulóza - 27,88 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 1 mg, povidon (collodon 25) - 5,05 mg, stearát vápenatý - 1 mg.

Složení tvrdé želatinové kapsle: oxid titaničitý (E171), chinolinová žlutá (E104), západ slunce při západu slunce žlutá (E110), methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, kyselina octová, želatina; nebo oxid titaničitý (E171), žlutý chinolin (E104), žlutý západ slunce při západu slunce (E110), želatina.

• Bílé tobolky, žluté víčko, velikost №1; obsah tobolek - směs obsahující granule a prášek od bílé po bílou se zelenožlutým nebo krémovým odstínem barvy.

Umifenovir: 1 tobolka - 100 mg

Pomocné látky: bramborový škrob - 30,14 mg, mikrokrystalická celulóza - 55,76 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 2 mg, povidon (kolondon 25) - 10,1 mg, stearát vápenatý - 2 mg.

Složení tvrdé želatinové kapsle: oxid titaničitý (E171), chinolinová žlutá (E104), západ slunce při západu slunce žlutá (E110), methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, kyselina octová, želatina; nebo oxid titaničitý (E171), žlutý chinolin (E104), žlutý západ slunce při západu slunce (E110), želatina.

Farmakologický účinek Arbidolu

Arbidol je léčivo patřící do skupiny imunomodulačních a antivirotik, takže farmakologický účinek léčiva je antivirový a imunostimulační.

Antivirová látka. Specificky inhibuje in vitro viry chřipky A a B (Influenzavirus A, B), včetně vysoce patogenních subtypů A (H1N1) pdm09 a A (H5N1), jakož i jiných virů, které způsobují ARVI (koronavirus spojený s těžkým akutním respiračním syndromem, rhinovirus, adenovirus), respirační syncytiální virus a virus parainfluenza). Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán. Má mírný imunomodulační účinek, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím.

Arbidol má aktivitu vyvolávající interferon - ve studii na myších byla indukce interferonů pozorována již po 16 hodinách a vysoké titry interferonů zůstaly v krvi až 48 hodin po podání. Stimuluje buněčné a humorální imunitní reakce: zvyšuje počet lymfocytů v krvi, zejména T-buněk (CD3), zvyšuje počet pomocných T-buněk (CD4), aniž by ovlivňoval hladinu T-supresorů (CD8), normalizuje imunoregulační index, stimuluje fagocytární funkci makrofágů a zvyšuje počet přirozených zabíječských buněk (NK buněk).

Terapeutická účinnost virových infekcí se projevuje snížením doby trvání a závažnosti onemocnění a jeho hlavních symptomů, jakož i snížením výskytu komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbacemi chronických bakteriálních onemocnění. Léčí nízko toxické léky (LD50> 4 g / kg). Při perorálním podání v doporučených dávkách nemá žádný negativní vliv na lidské tělo.

Rychle se vstřebává a distribuuje do orgánů a tkání. Cmax v plazmě při dávce 50 mg se dosáhne po 1,2 hodině, v dávce 100 mg - po 1,5 hodině. T1 / 2 je 17–21 hodin, přibližně 40% se vylučuje v nezměněné formě, převážně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% injikované dávky.

Indikace pro použití léčiva Arbidol

- prevence a léčba dospělých a dětí: chřipka A a B, jiné akutní respirační virové infekce;

- komplexní léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších tří let, chronické bronchitidy, pneumonie a rekurentní herpetické infekce;

- prevence pooperačních infekčních komplikací.

Kontraindikace

- přecitlivělost na umifenovir nebo jakoukoli složku léčiva;

- první trimestr těhotenství;

- dětský věk do 3 let (pro dávku 50 mg), do 6 let (pro dávku 100 mg).

Použití v průběhu březosti a laktace

Ve studiích na zvířatech nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky na těhotenství, vývoj embrya a plodu, generickou aktivitu nebo postnatální vývoj. Použití přípravku Arbidol v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno.

Ve druhém a třetím trimestru těhotenství lze přípravek Arbidol použít pouze k léčbě a prevenci chřipky, a pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod. Poměr přínosu a rizika stanoví ošetřující lékař.

Není známo, zda Arbidol přechází do mateřského mléka u žen během laktace. Pokud je to nutné, užívání přípravku Arbidol by mělo zastavit kojení.

Dávkování a podávání Arbidol

Užívejte perorálně před jídlem.

Jednorázová dávka: děti ve věku od 3 do 6 let - 50 mg, ve věku od 6 do 12 let - 100 mg (1 tobolka po 100 mg nebo 2 tobolky po 50 mg), starší než 12 let a dospělí - 200 mg (2 tobolky po 100 mg nebo starší). 4 kapsle po 50 mg).

Pro nespecifickou prevenci a léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí a dospělých

Během epidemie chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 2x týdně po dobu 3 týdnů.

Při přímém kontaktu s pacienty s chřipkou a dalšími akutními respiračními virovými infekcemi: děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 1krát denně po dobu 10-14 dnů.

• Léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí

Děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

Kombinovaná léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších 3 let

Od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

Kombinovaná léčba chronické bronchitidy, pneumonie, rekurentní infekce herpes

Děti ve věku od 3 do 6 let - 50 mg, ve věku od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5-7 dnů, pak jedna dávka 2x týdně do 4 týdnů.

Prevence pooperačních infekčních komplikací

Děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 2 dny před operací, pak 2 a 5 dní po operaci.

Vedlejší účinky a předávkování

Vzácně ve formě vedlejších účinků jsou možné alergické reakce.

Případy předávkování drogami nejsou označeny.

Při předepisování s jinými léky nebyly zaznamenány žádné negativní účinky.

Zvláštní pokyny při užívání přípravku Arbidol

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Lék nevykazuje centrální neurotropní aktivitu a může být používán v lékařské praxi pro preventivní účely u prakticky zdravých jedinců různých profesí vyžadujících zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí (včetně řidičů dopravy, operátorů).

Použití v průběhu březosti a laktace

Údaje o použití přípravku Arbidol během těhotenství a kojení nejsou k dispozici.

Použití v dětství

Kontraindikováno: děti do 3 let.

Nosologická klasifikace Arbidolu ICD-10

A08.0 Rotavirus Enteritis

B00 Infekce herpes simplex [herpes simplex]

J06.9 Nespecifikovaná akutní infekce horních cest dýchacích

J10 Chřipka způsobená identifikovaným virem chřipky

J15 Bakteriální pneumonie nezařazená jinde

J42 Chronická bronchitida NS

Z29.8 Další určená preventivní opatření

Analogy arbidolu

Než si vyberete alternativní lék, měli byste se poradit se svým lékařem. Nezapomeňte zjistit, zda ve vašem případě můžete použít analog. Nedoporučujeme se sami vyměňovat! Také byste neměli poslouchat doporučení zkušených přátel a zkušených lékárníků. Nezapomeňte, že správný lék si může vybrat pouze ošetřující lékař.

Pokud chcete nahradit lék Arbidol, můžete najít analog levnější bez problémů. Strukturální náhražky zahrnují:

Ale častěji se drogy stávají náhradou za Arbidol:

Pokud potřebujete vybrat lék se stejnou účinnou látkou, pak je třeba dát přednost strukturním analogům. Mají nižší náklady, ale mají stejný účinek na lidské tělo. Předepsané léky pro léčbu a prevenci virových onemocnění a bakteriálních komplikací. Levná analoga Arbidolu, jak dětí, tak dospělých, bude stát následující částku:

- Arpeflu je dostupný v 10 tabletách v dávce 100 mg a stojí 130 rublů. Je to o 120 rublů levnější než původní lék. 20 tablet léku Arpeflu 50 mg lze zakoupit za 120 rublů, což je dvakrát méně než tablety Arbidol.

- Arpetol vás bude stát asi 300 rublů za 20 tobolek po 100 mg. Toto množství je o 200 rublů menší než u Arbidolu. Můžete si také koupit 20 tablet po 50 mg. Takový nákup bude stát asi 150 rublů.

- Immunostat v dávce 100 mg vás bude stát asi 200 rublů. 50 mg tablety budou stát asi 100 rublů.

Analog je levnější než analog Arbidol, který má jiný princip fungování a obsahuje různé složky. To pilulky rimantadine. Dlouho se používají v medicíně a mají demokratickou cenu. Vezměte si nástroj by měl být od 5 do 30 dnů. Léčivo se používá k léčbě a prevenci virových onemocnění. Spotřebitelé říkají, že lék účinně a rychle zvládá patologii. Další den po první aplikaci je zlepšení. To, co tento lék odlišuje od originálu, je, že rimantadin nemá imunomodulační účinek. Proto se nepoužívá k prevenci bakteriálních komplikací. Droga bojuje výhradně s viry. Vezměte prosím na vědomí, že lék není schválen pro použití u dětí do 7 let a těhotných žen. Nemoci jater, ledvin, štítné žlázy budou také důvodem pro odmítnutí léčby.

Co jiného je analogové? Levnější než Arbidol budou léky, které mají imunostimulační účinek. To znamená Anaferon a Ergoferon. Oba léky obsahují protilátky proti interferonu gama. Přinutí imunitu pracovat s dvojitou silou. Léky se používají pro virové infekce a bakteriální komplikace: ARVI, chřipka, herpes, střevní chřipka, meningitida a tak dále. Výrobce těchto léků hlásí jejich bezpečnost. Léky jsou přípustné a dokonce používané pro malé děti a těhotné ženy. Kontraindikací se stává pouze hypersenzitivita.

Arbidol může být také nahrazen Kagocelem a Tsitovirem. Tyto dva léky udržují krok. Léky se liší v tom, že jeden lék se používá pro dospělé a druhý se podává dětem. Tablety Kagocel jsou vyráběny ve 12 kusech v balení. Analog Arbidola pro děti - levné Tsitovir. Aplikujte prostředky ve formě sirupu od prvního roku života. Obě drogy mají pozitivní spotřebitelské recenze. Prostředky se týkají induktorů syntézy interferonu. Nejsou návykové. Léky stimulují obranný systém těla. Používají se také pro profylaktické účely (podobné Arbidolu).

Analogy Arbidolu zahrnují tablety a Cycloferon. Droga patří k antivirovým lékům. Lék je účinný při léčbě mnoha patologií. Pro děti je jmenován pouze po 4 letech. Je také zakázáno užívat lék Cycloferon pro osoby s přecitlivělostí, těhotné ženy a kojící matky. Recenze uvádějí, že tento relativně levný ekvivalent Arbidolu je poměrně účinný. Seznam jeho svědectví je mnohem širší než původní prostředky. Proto mnoho pacientů preferuje tento lék. Kromě toho je jeho použití velmi pohodlné. Tablety je nutné užívat pouze jednou denně.

Recenze léku Arbidol

Dobrý, vysoce kvalitní antivirotikum Arbidol, je známý mnoha a je v poptávce mezi zákazníky. Lék má také imunostimulační účinek, který zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím. Má minimální kontraindikace a vedlejší účinky. Požehnej vám!

Yuryeva E.S., lékárnická lékárna

Arbidol je moderní antivirotikum vyráběné ve formě kapslí. Charakteristickým rysem je přítomnost tohoto léku s mírnou imunomodulační aktivitou a jeho nízkou toxicitou. Arbidol může snížit výskyt komplikací vyvolaných virovou infekcí. Účinnost tohoto léku v léčbě a prevenci chřipky a ARVI je známa. Ukázalo se, že je účinný při komplexní léčbě chronické bronchitidy a pneumonie. Tento lék se často používá při léčbě dospělých i dětí od 6 let.

Kiseleva V.E., lékárnická lékárna

Tobolky Arbidol-LENS 100 mg vám ušetří od chřipky a jejích komplikací, zejména pokud jste začali užívat lék v prvních hodinách onemocnění. Během období epidemie je také užíván jako profylaktický prostředek. Léčba onemocnění je mnohem dražší, zejména zanedbaná.

Kiseleva V.E., lékárnická lékárna

Přípravek Arbidol Lance 50 mg, antivirotikum, má imunomodulační a protichřipkový účinek, je považován za pediatrickou dávku. Poptávka samozřejmě není tak velká jako dospělý arbidol v modrém obalu, ale recenze jsou pozitivní.

Kiseleva V.E., lékárnická lékárna

Tobolky Arbidol Lance 100 mg je velmi dobrý imunomodulační lék. Nechte ve velkém pohodlném, tzv. "Rodinném balení" na 40 kusech. V létě, kdy téměř nikdo není nemocný, je Arbidol odvezen do lékárničky první pomoci, „jen pro případ“.

Kiseleva V.E., lékárnická lékárna

Každý zná vynikající imunomodulační lék Arbidol-Lance v kapslích vhodných pro prevenci a léčbu onemocnění, vhodné balení po 20 kusech, určené pouze pro celý průběh léku. Hodně pozitivní zpětné vazby, i když mi nikdy nepomohl.

V mé rodině nebylo zkoušeno mnoho antivirotik, ale postoj k Arbidolu je zvláštní. Dopad očekávaného jsme si nevšimli. Začali to brát na samém začátku nemoci, ale jak to bylo, tak to bylo, to znamená, že prochází všemi fázemi od nástupu až po zhoršení a zotavení. Velmi rád, když někomu pomáhá. Všichni jsme individuální.

Moje děti na Arbidolu uprostřed epidemie chřipky dva roky. Začnu dávat na konci podzimu podle profylaktického průběhu předepsaného v návodu: 3 týdny, 100 mg (to jsou 2 tobolky, každá po 50 mg nebo 1 tobolka, 100 mg) 2x týdně. Domnívám se, že je lepší předcházet onemocnění, než je třeba léčit. Dlouho nebyla taková klidná zima - bez chladu, šílené teploty a nekonečných výletů k lékaři. Arbidol v tomto plánu pomáhá.

Golovacheva Inna Konstantinovna

Arbidol není poprvé, co užívám s virovým onemocněním. Pomáhá rychle porazit nemoc, obvykle ne třetí nebo čtvrtý den jsem na nohou a postupně dělám věci. Vždy leží v lékárničce v rezervě - zejména během chřipkové sezóny a nachlazení. Zatím není zklamán.

Melnikova Arina Viktorovna

Arbidol vzal před jarními prázdninami, kdy třetí (!) Jednou přišel s virem. Před ním jsem předepisoval další drogy, které jsou mimochodem aktivně inzerovány v televizi. Kromě Arbidolu nic nepomohlo. Poprvé přišel s chřipkou a po ošetření přistál s pneumonií v nemocnici, podruhé byl znovu virový a po dlouhou dobu se zotavoval - tělo bylo již v té době naprosto slabé. Již potřetí jsem poslouchal radu známého lékaře, ne svého terapeuta, a koupil jsem si Arbidol. Teď vím, že je to velmi dobrý lék. Je pro něj jednodušší se s ním nemocit, rychle se zotavuje po nemoci a co je nejdůležitější, nejsou žádné komplikace.

Považuji antivirotiku pro děti za nezbytnou, zejména v období aktivní socializace. Důl šel do mateřské školy a prvních šest měsíců jsme byli neustále nemocní. Teď si říkám, že jsem tuto praxi hned nezačal. Dávám Arbidol v dávce od 3 do 6 let: 2 krát týdně po dobu 50 mg po dobu 3 týdnů v řadě. Ve své skupině nejvíc nemocní.

Vzala Arbidol, jak předepsal lékař, když onemocněla chřipkou před zimou. Byl jsem si jistý, že jsem si jistý, že otroka s komplikacemi, ale díky Arbidolu to bylo v pořádku. Chřipka trpěla relativně snadno. Minulý rok vzala Arbidol pro profylaxi a nebyla nemocná. Letos se začaly věnovat i děti, chodily do mateřské školy, chtěl jsem je co nejvíce chránit před virovými viry. V lékárničce v pohotovostním režimu je nutně Arbidol.

Kovershina Valeria Dmitrievna

Místní terapeut říká, že existují dva spolehlivé léky ze všech těchto kašel, Arbidol a Tamiflu. A zbytek, kteří mají pouze placebo efekt, který má vedlejší účinek, který má něco jiného. Osobně jí věřím, protože v jiných případech nám napsala levné a účinné léky. Tentokrát, když jsem se je snažil uzdravit, pomohlo to 2 dny, i když obvykle jsem nemocen mnohem déle

Nezáleží na tom, jak moc říkají, jak dobrý je, z těchto příběhů se nic nezlepšuje. Byl mi předepsán, když začal chlad, doktor říkal, že zima nedosáhne kritického stavu. Ale necítil jsem výsledek, padl jsem na týden a jako obvykle jsem onemocněl.

Arbidol mi byl předepsán lékařem, o této droze mám velké pochybnosti, ale rozhodl jsem se absolvovat kurz. Po recepci jsem si uvědomil, že moje pochybnosti nezmizí, všechno, co mohu o něm říci.

Ardbidol byl vzat celou rodinou a zázrak se nestal, nepomohlo nám to. Rozhodl jsem se zjistit, kamarádi a známí, možná někdo pomohl, nebyl tam žádný takový člověk, zvláštní vzor. Obvykle někdo pomáhá droze někomu, ale není tam žádná jednomyslnost.

S pomocí Arbidolu jsem se letos snažil vyhnout chladu, neviděl jsem žádný smysl, výsledek je nulový. Stejně jsem onemocněla. Droga nefunguje, aby se zabránilo, a v případě nemoci, musíte mít čas, aby si to v prvních několika hodinách, jinak nebude žádný zmatek znovu. Proč potřebujeme takovou léčbu? I když soudě podle ceny, první pilulka by měla uvolnit chlad po zbytek svého života.

Lék je drahý a neúčinný, způsobil jsem alergickou reakci. Po zrušení se vše vrátilo do normálu, už ho nepřijímám, i když z něj nevidím žádný prospěch. Proč se dotýkat imunitního systému v průběhu nemoci, pokud již bojuje s viry.

Jako profylaktický - Arbidol je naprosto k ničemu. Osobně si koupila pro profylaxi, ale v důsledku toho přišla s chladem.

Když jsem poprvé lékařem předepsal arbidol, vzal jsem kurz, nepomohlo to. Musel jsem pokračovat v léčbě 10 dní, takže jsem nikdy nebyl nemocný. Podruhé jsem se rozhodl pít na radu přítele, myslel jsem, že poprvé jsem si koupil padělek, nejenže jsem nepomohl, takže jsem „odměnil“ vyrážkou a frustrací. Nechci slyšet víc o Arbidolu.

Vždy a velmi úspěšně léčeni nachlazení recepty babičky. Tentokrát jste museli vstávat velmi rychle. Podle toho jsme šli do lékárny, ve které byl Arbidol upozorněn, v důsledku čehož byl léčen dvakrát déle než obvykle. Účinnost této drogy je velká otázka.

Mám tolik s tímto Arbidolem, komplikace jsou pryč, vzala na lékařský předpis, všechno je, jak má být, ale po chvíli skončila v nemocnici s komplikacemi. Byl léčen, ošetřován a přijímán.... Věděl jsem, jak by to dopadlo, byl by lepší, byl by lepší, i kdyby nebyly žádné komplikace...

Arbidol udržuje imunitu během nemoci nebo se používá k prevenci. Přečtěte si pozorně pokyny)

V roce 2008, v Novém roce, jsem obdržel letenku do Černého moře. K dispozici je sprcha (i když je zima teplá) a bazén a tanec. A mnozí jsou nemocní. Spolubydlící říká, že potřebuje koupit ARBIDOL. Vrhli jsme se do lékárny, koupili jsme si velké balení a vzali 1 kapsli 3x denně. Druhý den zmizelo zima, ale trvalo nám 5 dní. Sláva Arbidolu !!

Nedávno jsem předepisoval Arbidol s ARVI, i když nemoc byla již v plném proudu. Jako obvykle. Výsledek není cítit. Jeho manželka doporučila přítelkyni, aby si vzala Arbidol jako profylaxi, a po dvou týdnech také onemocněla, což je zkušenost, kterou jsme měli naprosto neúspěšnou.

Počátkem 90. let pomohl Arbidol celé naší rodině, aby se během epidemie nepropadl, když ani Putin ani Golikov tuto drogu nepropagovali a v té době stálo asi 10 rublů. Od té doby bereme pouze arbidol, hlavně pro profylaxi, pomáhá všem letům, aby se nezdravý.

Svetlano, ráda, že jsi tak sebevědomý v Arbidolu. Ale on mi pomohl jen jednou (po 2 dnech jsem šel do práce), a pak kolikrát jsem se snažil léčit - byl jsem dlouho nemocný. Proto s ním nejsem nejlepší.

Nemohu pochopit, jak někdo může považovat "Arbidol" za neefektivní nebo kontroverzní, pokud je kontrolován ze všech stran a obecně byl vynalezen téměř před půlstoletím. Pochybnosti o novinkách jsou mi jasné, ale o „Arbidolu“ i moje babička ví, že pomáhá. Pokud ale chcete být chytrí a prosím, budeme s nimi zacházeno a budete experimentovat sami se sebou.

Jako dítě to bylo v pohodě být nemocný: hodíte se, čte knihu, pijete horké mléko a teď to chcete nebo ne, omyjte podlahu a vyfoukejte ji do práce. „Arbidol“ mi vyhovuje velmi rychle odstraněním symptomů. Stále ho musíte pít po dobu pěti dnů (léčba, která by neměla být opuštěna), ale fáze „nejnešťastnějšího světa“ netrvá déle než dva dny. A po dva dny jsou dokonce propuštěni z našich kuchyní, pokud jsou věci velmi těsné.

Moje matka mi poradila, abych si vzal „Arbidol“, když jsem onemocněl uprostřed zasedání (ne o krok zpět, dobře, obecně musíme projít nějakými testy, i když utíkáte z vlastního pohřbu). Nejúžasnější bylo, že od prvního dne recepce, ačkoli to bylo nemocné, samozřejmě, ale tato hloupá "vata" prošla v mé hlavě, se kterou se vůbec připravila. Rozumné mateřské slovo.

Jsem si jistý, že "Arbidol" by měl být nejvíce ceněn pro své preventivní vlastnosti. Musíte pít jen dvakrát týdně, ale pak se všichni kolem dostanou a vy jste okurka. A finančně pozoruhodné úspory - jak na léky, tak na druhý den pracovní neschopnosti. Byla jsem velmi šťastná, když děti vyrostly, aby je mohli také dát.

Jsem samozřejmě rád, že domácí farmaceutický průmysl aktivně pracuje, ale proč nechápu problém neúčinné drogy. Jako mladá matka se domnívám, že s dětmi by se mělo zacházet co nejrychleji a zabránit aktivnímu stadiu infekce v těle dítěte. S Arbidolem, z nějakého důvodu, dostanu všechno přesně naopak. On jen oddálí nemoc. Proč utrácet peníze za takový lék?

Nedávno jsem se pokusil Arbidol poprvé - kolega uklouzl, když jsem slyšel, jak kýchám. Zpočátku se mi zdálo, že příliš mnoho z těchto tobolek by mělo být užíváno (dvakrát nebo čtyřikrát denně), ale pak se ukázalo, že ne, ne příliš - účinek stojí za to. Dokonce ani nemocnice nemusela brát, tak rychle prošel chlad.

Arbidol mi vyhovuje ve všech ohledech - stojí to docela rozum, rychle se léčí, naše - Rusko, jsem rád, že výroba nezávisí na vnějších okolnostech. Koneckonců, může být mnoho času! A přestat zásobovat. Obecně platí, že není důvod, aby se komentář.

A jaký je problém ve skutečnosti, že vláda podporuje domácí, efektivní a relativně levnou drogu? Podle mého názoru se to nazývá veřejná zdravotní péče.

Nepomohl jsem. A moje rodina nepomohla. S tím a jako prostředek prevence a jako prostředek léčby. Smysl - nula!

Podle mého názoru, droga nefunguje vůbec. Co se mu stalo, že bez něj jsem stejně nemocný. No, možná půl dne se rychleji zotavuje - ale to zjevně nestojí za peníze.

Zdá se mi, že Arbidol opravdu pomáhá při nachlazení a chřipce, kolikrát jsem to zažil. Nejsem si však jistý „maximem“, podle mého názoru to jsou jen marketingové triky. Je téměř stejný jako obvykle, pouze dávka je větší.

Začnu pít Arbidol, jakmile se necítím dobře. V zásadě není tak těžké rozlišit bakteriální infekci od virové infekce - ARVI obvykle přichází s vysokou teplotou a vyvíjí se téměř v hurikánu a bakterie se postupně postupně zvyšují. Obecně platí, že pokud snot okamžitě s teplotou, jsem pro "Arbidol." Po tři dny se život zlepšuje, po pěti si nepamatuji, že jsem nemocný.

Naposledy, když jsem chytil chlad, dal mě na nohy jen za dva dny! Zde je dávka čtyřikrát vyšší než dávka arbidolu v krabicích se zelenými listy.

Ve skutečnosti mezi těmito pilulkami a modrým obalem není velký rozdíl, kupuji si modré - místo dvou jsem jedl jednu pilulku a jsem volný.

V naší rodinné zkušenosti je Arbidol účinným lékem na nachlazení. Takový balíček obvykle kupuji hned, takže na začátku zimy existuje „strategická rezerva“. To je jen naposledy, kdy cena na něm začala kousat.

Obvykle mi pomáhá vyrovnat se s nachlazením, když ho začnu užívat od prvního dne své nemoci. Je však třeba mít na paměti, že takový balíček nemusí stačit, je to jen tři nebo čtyři dny.

Obvykle mi pomáhá vyrovnat se s nachlazením, když ho začnu užívat od prvního dne své nemoci. Je však třeba mít na paměti, že takový balíček nemusí stačit, je to jen tři nebo čtyři dny.

Mimochodem, o ceně. Chlapci, chci vám, jako otci rodiny, říct, že před arbidolem jsem strávil několik přemrštěných částek na zdraví svých příbuzných, od prevence po soukromé nemocnice. Samozřejmě nejsme v nouzi, ale přesto to bylo pociťováno. A nikdy bych nevěřil, že jeden lék dokáže vyřešit všechny problémy, stále nevěřím, ale moje žena se někde vykopala a v zimě nikdo nebyl nemocný, i když symptomy nebyly ani jednou. Takže se nemusíte obrátit do nosu, když si můžete koupit vynikající lék na rozumné peníze.

Zaujalo mě, že Arbidol posiluje imunitní systém. Pro mě to bylo velmi důležité, jinak jsem byl léčen a onemocněl, byl jsem léčen a onemocněl, v důsledku toho je v prázdnotě tolik peněz. Koupil jsem arbidol, to neznamená, že je to nejlevnější, ale ne tak drahé, jako celek, stále se ukazuje, že je několikrát levnější než kupovat nekonečně levné léky. Asi týden byl vyléčen, ale nebylo možné znovu zkontrolovat účinnost, dokud jsem nebyl nemocný! Takže nebuďte podvedeni, jako obvykle, a je to hezké.

Je směšné číst o alternativní medicíně ao tom, že arbidol obecně propagoval Golikovu a Putina. Rozumíte tomu, jak pojmenovat to, co se stalo, ale droga opravdu pomáhá, a budu šťastný, když naše vláda propaguje drogy, které jsou levnější než zahraniční analogy, a skvěle pomáhají. Jsme léčeni arbidolem pro celou rodinu a po několika nemocech s ním jsme si všimli, že jsme prakticky přestali být nemocní, a to je úžasné!

A já obecně jako zdravotní sestra celé rodiny si nemůžeme dovolit být nemocná, protože nemám dost peněz hned, zaplatí penny na nemocenské. Často vydržela i vysoké teploty na nohou, jakmile skočila a padla s komplikacemi téměř měsíc. Teď se cítím trochu dobře - piju Arbidol, a druhý den jsem stejně dobrý jako nový. Legrační je, že se dozvěděla o této droze z reklamy, i když jí nikdy nedůvěřuji, ale pak jsem se rozhodla to zkusit a ne marně.

Ano, podporuji, neříkej, prostě nevím. Arbidol nemá žádný vztah k homeopatii, je to účinný lék, který nejen zmírňuje příznaky chřipky a chřipky, ale také posiluje imunitní systém. Například, po pití arbidolu jsem začal ublížit méně. Pokud se před rokem, 5 krát spadl, pak teď jen jednou vzdal slack, ale i zde Arbidol okamžitě pomohl.

Potvrzuji, že musíte začít užívat arbidol včas, a dokonce i čím dříve, tím lépe, tělo jej připraví. Ale i kdybyste to zpozdili, jistě to pomůže, je pošetilé předpokládat, že se Arbidol okamžitě stává nepoužitelným, všechny stejné, velmi účinné látky se shromažďují v přípravku. Moje metoda - když cítím první projevy nemoci, pak okamžitě začnu užívat arbidol, nemyslím si, že jsem jiný, a užijte si ten efekt hned následující den!

A obecně, vydržím špatně všechny druhy drog, okamžitě onemocní a to je ve skutečnosti vážný problém. Máte například teplotu 38 a cítíte se tak špatně, ale musíte také vzít pilulku, aby se teplota snížila, a to se ještě zhorší. Proto nemohu popsat své štěstí, když jsem narazil na Arbidol, mé tělo to snadno snáší a lék sám mi pomáhá osobně.

Já osobně posuzuji drogu jen tím, zda to pomáhá nebo ne, všechno ostatní je maličkost. Pokud je lék opravdu cool, pak můžete lehce přeplatit za krásný balíček, nic strašného se vám nestane. Arbidol používá celou rodinu, nikdy nezklamal!

Kluci, než budete mluvit o vysoké náklady na Arbidol, představte si, kolik peněz vám ušetří, pokud začnete s užíváním včas. Soukromé kliniky jsou nyní drahé, a pak v toshnilovka zdarma s předpotopní vybavení, které chcete ležet později a vzít peníze? To je totéž.

Nesnáším lidi, kteří nevědí, o čem mluví. Arbidol - homeopatie? No, dobře. Arbidol je vynikající lék, který obsahuje opravdu účinné látky, a cena je zcela normální, nevšiml jsem si žádné vysoké ceny, nyní klobásy jsou dražší.

Zde jsem věděl, že Golikovsky arbidol nefunguje, ale ne, stále jsem utrácel peníze, abych se o tom přesvědčil na osobní zkušenosti.

Mám arbidolchik - první lék na silnici! Co vás ještě za tři dny zvedne, nebo ještě rychleji? Hlavní věc je ne kliknout na zobák, ale vzít to hned, jako by to bylo zamčené v nose a krku;

Naštěstí skoro nemám nemoc, ale můj syn je školák, každý měsíc mají nový útok. Další zvyk tohoto hloupého - s každou dívkou na schůzce se políbit, žádné virové vědomí. Z toho samozřejmě nebudete odstavovat, jsou všechny takové, dávám Arbidol profylakticky. Zdá se, že to pomůže - mnohem méně onemocnělo. Možná každých šest měsíců, a ne tak jako dřív - každý měsíc.

Arbidol mě v případě potřeby dokonale zachrání a bez jakýchkoli vedlejších účinků. Někde jsem četl, že si někdo stěžoval na žaludek - nevím. Mám vřed, vybírám léky pod lupou. S arbidolem nebyly žádné problémy.

Nepochybnou nevýhodou Arbidolu je jeho cena a složitost recepce. Ale spočítal jsem zde, kolik by mě stálo, abych si vzal nemoc, abych léčil komplikace, pokud se to stane, plus cenu nějakého jiného léku. Tam byla čistá úspora, dokonce překvapená.

„Je smutné, že lék nevyplývá z jeho poměrně velké ceny absolutně. Žádné zlepšení léčby chřipky není pozorováno. I když je lék užíván striktně podle pokynů a od prvního výskytu symptomů. Bohužel, úplné zklamání.

Koupil jsem Arbidol k léčbě ARVI (bronchitida). Dobře pomáhá při léčbě podle instrukcí v rámci komplexní terapie. Průběh léčby je 10-12 dnů. Lék pomohl.

Arbidol je výborný lék na nachlazení... Pouze oni jsou léčeni... Hlavní věc je chytit okamžik nemoci a pak, alespoň, tam nebudou žádné komplikace... Doporučuji všem!

Ale nějak jsem se zastavil u Amiksina a teď mu je věrný)) jen když už najdete lék, který velmi rychle pomáhá bez vedlejších účinků, pak to určitě nezměníte))

Prášky na léčení a prevenci nachlazení a nachlazení. Je lepší použít při prvních příznacích nemoci. Neustále se mnou vezměte do země. Skutečné období podzim-zima.

Vzala se s mou matkou, když byla zima. Pomohlo mi to, bez antibiotik, ale moje matka to neudělala. Ve spravedlnosti je třeba mít na paměti, že máma má 82 let, takže to nebylo bez antibiotik.

Je zřejmé, že placebo efekt nebyl zrušen, ale... ať je to placebo, ale pokud nechcete onemocnět, nechte to být placebo... Používám ho k profylaktickým účelům. Možná, že bez něj bych nebyl nemocný, ale nezkontroluješ to a nechceš to kontrolovat.

Arbidol je jediný ruský pravý antivirový lék, který obdržel ATH kód Světové zdravotnické organizace, a proto uznání v zahraničí.

Vynikající pilulky pro léčbu a prevenci nachlazení! Jen oni pomáhají... V každém stádiu, ale lépe při prvním znamení chladu!

Vynikající lék Arbidol! Moje dítě, 7 let staré, bylo doslova 3 dny staré na nohou, ve škole ARVI tam byla dokonce karanténa. Poté, co pili Arbidol, syn se vyléčil a pomohl svým spolužákům. Sám v zimě, když mám pocit, že jsem chytil chlad, piju Arbidol, vždy to pomáhá. Moje žena a 3-4 dny byla nakažená, léčena Arbidolem, to také pomohlo. Teď mi důvěřuje v léčbě a radí mu.

Arbidol koupila naše společnost za účelem prevence chřipky mezi zaměstnanci. Každou zimu máme polovinu naší kanceláře navždy v nemocnici a zbytek by měl pracovat pro ně. To se samozřejmě nikomu nelíbilo. Ano, a nechcete ublížit. Takže všichni pili tři balíčky (profylaktický průběh). Dokonce i ti, kteří mají malé děti, tentokrát netrpěli chladem. Tak to fungovalo harmonicky po celou zimu. Dobrý lék.

Skvělý lék! i vhodné pro alergie! :)

Slyšel jsem o něm různé věci, ale osobně mi to moc pomáhá. Hlavní věc je nezmeškat okamžik a začít brát, jakmile máte pocit, že se chystáte onemocnět. Pak ano, účinek je jak slíbil, ale nemohu být nemocný svou prací, takže je vždy několik balení Arbidolu v lékárničce doma.

Účinek je poměrně rychlý - začala užívat, jakmile dostala ARVI, druhý den ráno teplota klesla z 38 na 37,2 a záchvaty kašle ustoupily. Je skvělé, že úleva přichází okamžitě! Mínus - tablety velké velikosti - není vždy snadné polykat, musíte vypít sklenici vody v jednom doušku.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C.

Doba použitelnosti léku po dobu 3 let.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Obchodní podmínky pro lékárny: Žádný předpis.

Chceme věnovat zvláštní pozornost tomu, že popis antivirového léku Arbidol je poskytován pouze pro informační účely! Pro přesnější a podrobnější informace o léku Arbidol kontaktujte prosím pouze anotaci výrobce! Neošetřujte sami! Měli byste se určitě poradit s lékařem před použitím léku!