Léčivé kašle pro děti

Lidové léky jsou někdy velmi účinné v boji proti nachlazení. Kašel pro děti zmírní stav a zmírní útoky. Může být připravena z různých složek, které mají vysoké topné vlastnosti. Dokonce i ti nejmenší pacienti, od 6 měsíců, vykazují takové terapeutické obklady.

Obsah článku

Jak se lék

Koláč kašle pro dítě je navrstven do oblasti plic a průdušek, jemně působí na dýchací ústrojí, působí oteplující účinek a pomáhá zmírňovat záněty. Kvůli tomu se křeč snižuje, noční záchvaty se zastaví. Kromě toho, pokud to uděláte s přidáním medu, tělo bude bojovat nejen se symptomy nachlazení, ale také zvýšit jeho ochranné funkce - imunita.

Účinnost tohoto nástroje byla prokázána v průběhu let: snadné použití a spolehlivost z něj učinily nezbytnou součást komplexní terapie. Compress se používá hlavně u malých pacientů, kteří jsou kontraindikováni v bankách a hořčičných náplastech.

Pozitivní vliv poskytují přirozené a bezpečné komponenty pro tělo dítěte, které dlouhodobě zadržují teplo. S takovým porušením je možné zmírnit stav nemocného dítěte:

 • viry;
 • bakterie;
 • alergeny;
 • bakteriální a virové onemocnění dýchacích cest.

Podmínky používání

Přesto, že ploché koláče jsou vyrobeny z přírodních surovin, mohou způsobit vedlejší účinky. Abyste se vyhnuli tomuto nepříjemnému jevu, musíte striktně dodržovat všechna pravidla přípravy a používání obkladu. Zvažte je podrobněji:

 1. Nové komponenty jsou testovány pro dítě. K tomu si vezměte několik složek, které tvoří produkt, a aplikujte je na kůži dítěte. Pokud po hodině není zarudnutí, svědění a jiné projevy alergií, pak můžete použít dort proti kašli.
 2. Není umístěn na nahém těle, ale vždy zabalen do gázy nebo volné bavlněné tkaniny, aby se zabránilo poškození kůže.
 3. Před použitím pastilky se přední část těla a záda zpracovává speciálním výživným krémem nebo přírodním kosmetickým olejem.
 4. Na hrudník položte obklad, obejdete oblast srdce. Na zadní straně je umístěn mezi lopatkami. Bilaterální vliv zajišťuje účinné zahřívání a průdušky a plíce.
 5. V závislosti na jejich složkách se stlačuje 2 až 10 hodin. Nejlepší je nechat je v noci tak, aby se dítě dobře potilo.
 6. Fix koláče potřebují šátek, nejlépe teplé. Pocení bude hojné, takže je třeba dát dítě v pyžamu, a pak jej nahradit čistou sadu.
 7. Po zákroku musí být kůže otřena teplou vodou a ošetřena dětským krémem. To pomůže odstranit zbytky finančních prostředků, pokud projdou tkaninou, a zvlhčí dermis.
 8. Použijte obklad více než 1 krát denně, léčba trvá 5 dní.

Recepty na vaření

Pro přípravu léčebných obkladů používejte výrobky, které zvyšují průtok krve. Existují možnosti, ve kterých se používá pouze jedna složka, a existují takové, pro které se vyrábějí speciální směsi. Vícekomponentní léky jsou považovány za účinnější, ale mohou být použity pouze pro léčbu starších dětí, pro děti je lepší dát jednoduché ploché koláče. Zvažte nejoblíbenější recepty.

Zlato

Med dokonale pomáhá eliminovat kašel. Používá se pro vnitřní i vnější použití. Děti jsou užitečné komprese s touto komponentou. Včelařský produkt stimuluje prokrvení, účinně snižuje záněty a zklidňuje podráždění, obsahuje látky, které jsou prospěšné pro tělo.

 1. Klasická jednosložková. Pokud je med kandovaný, předtím, než uděláte obklad, roztavíte ho, vodní lázeň je pro to ideální. Lžíce surovin by měla být dobře rozložena na kus látky nebo gázy a aplikována na záda a hrudník. Takový dort můžete nechat i po celou noc. Používá se při absenci alergie, při léčbě kašle u nejmladších pacientů - od 6 měsíců. V případě potřeby můžete do medu přidat lžíci soli, což zvýší oteplení.
 2. S rostlinným olejem a moukou. Tento nástroj bude hustší konzistence. Pro jeho přípravu se tekutý med a tyto složky odebírají v poměru 1: 1: 1. Vše se důkladně promíchá, z těsta se vytvoří dort, rozdělí se na dvě části a položí se na záda a hrudník dítěte ve vrstvě gázy, nahoře se upevní přilnavou fólií, aby se zlepšil tepelný efekt a oteplování, a zabalí se do šálu. Udržujte obklad nepotřebujte déle než 3 hodiny.
 3. S moukou. Z ní a medu se připravuje husté těsto, vytvoří se dort požadované velikosti, který musí být zahříván v peci nebo na parní lázni, umístěné v gáze pro zachování integrity. Komprese je fixována šátkem nebo šátkem a udržována po dobu 2-3 hodin, dokud zcela nevychladne.

Brambory

Brambory si dobře uchovávají teplo, takže se často používají pro výrobu obkladů a parních inhalací. Znalci doporučují, aby nedošlo k odlupování kořenové zeleniny před vařením a ne hnětení příliš důkladně. Produkt si uchovává více svých příznivých vlastností, pokud je připraven v kůře.

 • S medem. Tento dort pomůže zbavit se přetrvávajícího suchého kašle. Pro vaření, musíte vzít 2-3 středně velké brambory, vařit, dokud není připraven, kaše s vidličkou, ale tak, že tam jsou hrudky. Pak přidejte na produkt lžíci medu, vše dobře promíchejte a vytvořte plochý koláč. Udržujte kompresi asi hodinu.
 • S hořčicí a vodkou. Tento způsob léčby je vhodný pouze pro starší děti, je kontraindikován pro děti z důvodu přítomnosti alkoholu v kompozici. Budete potřebovat 2 středně velké brambory a lžičku hořčičného prášku, medu a vodky. Brambory se vaří, bušily, přidávají se zbytky přísad, vše je dobře promíchané a tvoří dort. Udržujte ji na zádech a hrudníku déle než 2 hodiny.
 • S máslem a hořčicí. Tento recept je účinný pro děti od 6 let, v něm je vodka nahrazena máslem. Pro vaření vařte 4 brambory, zmačkejte, přidejte lžíci oleje, medu a hořčičného prášku. Všechny složky se smísí, obklad se položí na hrudník a zpět. Vydrží to déle než hodinu.

Jiné prostředky

Tam jsou méně populární, ale účinné recepty. Můžete si udělat dort z tvarohu, zelí, směsi medu a hořčičného prášku. Všechny tyto přísady se prodávají na trzích a v obchodech, z nichž je snadné provést nápravu.

Seznamte se s dalšími metodami výroby pelet.

 1. Hořčice Bereme ve stejném poměru tekutý přírodní med, hořčičný prášek a rostlinný olej, vše dobře promícháme a přidáme 2 díly vodky. Znovu promíchejte, vytvořte koláče a zahřejte je v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni. Uchovávejte na zádech a hrudníku po dobu 3 hodin. Po zákroku se kůže změní na červenou nebo růžovou, ale nebojte se - to je normální reakce. Děti do 6 let nemohou takové obklady dělat.
 2. Tvaroh. Čerstvý domácí tvaroh zahřívaný ve vodní lázni. Když kapalina začne vystupovat, sbíráme ji a vylijeme, na dort potřebujeme jen tvarohovou hmotu. Hotová surovina je zabalena do několika vrstev gázy a tvoří dort. Obklad udržujte, dokud nevychladne.
 3. Zelí Vezměte pár listů zelí a parte je ve vroucí vodě, dokud nebude měkké. Hotový materiál pro stlačení se složí do několika vrstev a umístí se do tenkého plátna. Udržujte na hrudi a zpět, aby se ochladila.

Jak nepoškozovat dítě

Flapjacks jsou účinnou léčbou suchého a neproduktivního kašle. Venkovní použití však nezaručuje bezpečnost. Některé složky, například, mohou způsobit podráždění, zejména u nejmenších pacientů. Měli byste také pamatovat, že obklady jsou kontraindikovány, když má pacient:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • porušování holistické ochrany v ošetřených oblastech;
 • otlaky v oblasti aplikace;
 • jakékoli kožní onemocnění.

Nemůžete samostatně rozšířit průběh léčby, může to nepříznivě ovlivnit zdravotní stav. Vodka a hořčice se nedoporučují pro kašel pro malé děti. Alkohol se vstřebává kůží a hořčice může zanechat popáleniny.

Nejvhodnější je zahájit léčbu obkladem na samém počátku onemocnění, kdy nedochází k žádnému teplu nebo ke konci, aby se odstranily zbytkové účinky.

Na poznámku

Pokud je onemocnění doprovázeno kašlem u dětí, pak je použití dortů z přírodních surovin užitečné a účinné. Mohou však být také zdraví škodlivé a nebezpečné. Před použitím jakéhokoliv prostředku je třeba se poradit s lékařem.

Honey kašel dort pro děti

Včelí produkty jsou považovány za nejlepší přírodní léčiva pro respirační onemocnění. Úspěšně aplikován med kašel pro kašel pro děti, zmírnit stav. Rodiče jsou důležité znát vlastnosti aplikace a jaké jsou kontraindikace.

Princip působení medových dortů

Chemické vlastnosti medu jsou jedinečné, je to přírodní antiseptikum, zdroj důležitých vitamínů. Jeho použití umožňuje obnovit imunitní ukazatele, zlepšit přizpůsobivost těla měnícím se povětrnostním podmínkám.

Užitečné vlastnosti medu koláče:

 • má hřejivý účinek;
 • tóny nahoru;
 • aktivuje průtok krve;
 • skrze inte- gráty vyživuje tělo minerály, vitamíny, organickými, kyselými;
 • má dezinfekční a antiseptický účinek.

Léčivé prvky pronikají skrze póry kůže pomocí lékařského obkladu. Pravidelné provádění procedury stimuluje imunitní systém, přispívá k rychlému zotavení. Na rozdíl od mnoha farmaceutických mastí a otřepů jsou lokální reakce, jako je pálení, svědění, podráždění, vzácně způsobeny. Med pomáhá zmírnit kašel, snižuje intenzitu útoku, stimuluje vypouštění sputa. Efektivně používejte před spaním, neutralizuje křeče, což umožňuje dítěti klidně spát.

Účinný recept na medový dort

Existuje mnoho různých formulací přírodního obkladu. Rodiče by měli používat v raných fázích, aby se vyhnuli zdlouhavému stavu. Výběr přísad závisí na věku dítěte, nedoporučuje se používat alkohol, vodku, ocet. Agresivní prvky snadno pronikají kůží, otravují tělo. Navzdory zvýšenému oteplování není nutné zavádět složky, které oslabují imunitu dítěte.

Jak vařit medový komprimovaný recept:

 1. Ve vodní lázni zahřejte 2 lžíce. lžíce slunečnicového oleje.
 2. Kombinovat med, pšeničná mouka v smaltovaném zboží (2 lžíce. Lžíce bude vyžadovat všechny přísady), přidejte horký olej.
 3. Míchejte, aby se získala hmota podobné konzistence na elastickém výfukovém těstě.
 4. Aplikuje se na hrudník dítěte na pravé straně, před použitím otřete plochu bavlněnou podložkou a čistou vodou, naneste dětský krém.
 5. Samotná tortilla se obalí v gázovém řezu, aplikuje se pouze látkovou stranou, fixovanou teplým šátkem, shora se nosí bavlněné tričko.
 6. Je nutné udržet minimálně 3-5 hodin, takže je vhodné používat medový obklad na noc, je to v této době, kdy kašel útoky stávají akutnější.

Medový dort pro děti do jednoho roku

Kompresi pro kojence se mohou používat od šesti měsíců až do této doby je nežádoucí používat lidové prostředky. Kojenci často vyvíjejí fyziologický kašel, aby vyčistili dýchací cesty. To je normální jev, který nevyžaduje léčbu, ale jde sám o sobě. Se zvýšením teploty, ztrátou chuti k jídlu, letargií, poruchami spánku je nutné se poradit s lékařem.

Jak udělat dort pro děti do jednoho roku:

 1. Vaříme 2 brambory v uniformách, zchladíme a důkladně brousíme na konzistenci pyré.
 2. Přidat k množství umění. lžíce medu, rozruch, získávání homogenní hmoty.
 3. Dopřejte pravé straně dítěte dětský olej, dejte dort do papírového ubrousku (gázová vlákna mohou dráždit tenkou, jemnou pokožku).
 4. Připevněte šátek, položte si kombinézu nebo tričko.
 5. Kompresi odstraňte po 2-3 hodinách, otřete plochu bavlněnou podložkou a vodou.
 6. Med kašel pro kašel pro děti je používán ne více než 3-5 dnů, pokud kašel neprošel během této doby, musíte se poradit s lékařem.

Pro léčbu kojenců nelze použít různé aktivní prvky, éterické oleje, sůl, soda, bylinné lihoviny. Dokonce i minimální množství je dost pro spálení kůže dítěte. Pro děti do 1 roku je povoleno používat kromě medu a brambor také různé rostlinné oleje - olivový, slunečnicový, bambucký.

Recept na štěkání kašle u dítěte

Charakteristický kašel přináší zvláštní bolest. Pro dítě je těžké jíst, pít, mluvit, polykat, všechny tyto procesy způsobují neustálé nepohodlí. Pro zmírnění podráždění, zánětu sliznic, stimulaci syntézy sputa, efektivního využití medu a soli.

Efektivní recept na štěkání kašle u dítěte:

 • připravit 3 lžičky medu smíchané se 6 lžičkami mouky;
 • ve výsledné hmotě zavést lžičku soli, 4 kapky jalovcového esenciálního oleje;
 • důkladně promíchejte, aby se vytvořil koláč o tloušťce asi centimetrů;
 • zpracovat hrudník jakýmkoliv dostupným rostlinným olejem nebo dětským krémem;
 • zabalené v 1 vrstvě gázy pro připevnění na pravou stranu hrudníku, je důležité neuložit na oblast srdce;
 • uvázat šátek, přikrýt dítě přikrývkou;
 • Můžete ji udržet několik hodin nebo celou noc, aby se efekt zvýšil, nezapomeňte poskytnout dostatek alkalického nápoje.

Tento obklad je vhodný pro děti starší 10 let, pro mladší dítě je nutné místo soli použít tymiánovou trávu, rozemletou na prášek.

Zlato kašel dort s hořčicí

Přidání hořčice je možné pouze u dětí starších 12 let, v mladší věkové skupině mohou lékařské obklady způsobit popáleniny. Nejprve je nutné testovat hotovou směs. Připevněte malé množství pastilek na půl hodiny, v ohybu lokte. Při absenci reakce můžete použít léčivou kompozici. Stojí za zmínku, že před aplikací je žádoucí ošetřit oblast živočišným tukem, například jezevcem. Doba zahřívání je významně snížena, medový kašel s hořčicí netrvá déle než 2 hodiny. K vaření se používá pouze prášek, koření nelze použít pouze pro léčbu dětí, ale i pro dospělé.

Medový hořčičný dort recept:

 • 3 lžíce. lžíce rafinovaného rostlinného oleje zahřátého ve vodní lázni;
 • odstranit z tepla, přidejte lžičku hořčice matice, 2 lžíce. lžíce medu;
 • mouka přidat trochu, neustále míchá, můžete si vzít jakýkoliv druh pšenice, ovesné žito, výsledkem by měla být konzistence testu;
 • vytvořit půl centimetrový dort, zabalit gázou a připevnit k dětskému hrudníku;
 • kryt s přikrývkou, se stížnostmi na pálení a svědění, musíte dokončit zákrok;
 • může trvat od půl hodiny do 2 hodin, strávit večer, před spaním, nemůžete odejít na noc.

Kontraindikace pro kašel

Použitý kašelový medový dort pro děti od 6 měsíců. Není vždy možné použít přírodní kašel. Je důležité, aby rodiče věděli, kdy je lepší odmítnout medové předpisy a nahradit je jinými postupy a drogami.

Kontraindikace pro medové koláče:

 • nelze použít v srdci, ani na páteři;
 • je třeba upustit od používání poškození kůže, vyrážky, zarudnutí, podráždění;
 • jestliže má dítě tělesnou teplotu vyšší než 37 ° C;
 • s tendencí k alergickým reakcím musí sledovat stav, pokud je pocit pálení a svědění, musíte okamžitě odstranit obklad;
 • děti do 3 let se nedoporučují používat v receptech hořčici, éterické oleje a sůl, je lepší omezit ji na klasický recept - med, mouku, olej;
 • s alergiemi na včelí produkty, med není používán ani pro vnější použití.

Při absenci pozitivní dynamiky po dobu 5 dnů je nutné se poradit s lékařem. Možná použití obkladu v komplexní léčbě, s jmenováním antibiotik, antivirotik, vitamínů. Účinek se zvyšuje s další fyzioterapií, je důležité zahájit léčbu včas.

Účinným lékem proti kašli je dětský kašel s medovým kašlem, využití dostupného léku urychlí zotavení. Recenze na toto téma si můžete přečíst nebo napsat svůj názor níže.

Med dort proti kašli pro děti recept

Pro každou matku je nemoc jejího dítěte úzkost a bezesné noci. Chci si koupit nejefektivnější léky, které mohou dát dítě na nohy, navíc rychle. Ale ne všechny léky jsou vhodné pro děti. Ano, a dítě může být nesnášenlivé vůči některým drogám, alergiím.

Kašel pastilka

Rychlé vyléčení kašle není vždy možné. Jako obvykle, prvnímu kašli nikdo nevěnuje pozornost. Pokud je okamžik zmeškán, pak je infekce hluboko uvnitř a vyrovná se s ní, každý den se stává obtížnější.

Hluboké oteplování může pomoci s infekcí, která sedí hluboko uvnitř. Aby to bylo doma, jedna z osvědčených metod - dort proti kašli.

Tortilla akce

Musí zahřát zanícené průdušky, což vede k tomu, že se rozpínají a uvolňují křeče. Dýchání se stává hlubším a volnějším, dochází k vykašlávání sputa.

Správně vyrobený a položený plochý koláč může docela soutěžit s tradičními hořčičnými omítkami, má velmi dobrý ohřívací účinek. Jediný rozdíl je v tom, že kůže necítí silný pocit pálení. Medu kašel dort s bronchitidou s hořčicí pomáhá hodně. Tento postup je zvláště důležitý pro děti.

Používá se k léčbě jiných onemocnění, jako jsou:

 • akutní respirační infekce;
 • akutní a chronická bronchitida;
 • bronchiální astma;
 • chronická pneumonie.

Při suchém a neproduktivním kašli vám pomůže hořčičný kašel na hrudi. Pokud se objeví alergický kašel, dojde k záchraně dalších léků.

Honey Cough Cake recept

Bez ohledu na to, jak jednoduchá se tato metoda může zdát, existují určitá pravidla, podle kterých můžete urychlit zotavení doma.

 1. Příprava koláče trvá určitý čas, ale musí být vždy nová, bezprostředně před použitím. Pak obsahuje všechny prospěšné látky, které jsou pro pacienta nezbytné.
 2. Před použitím dortu na tělo by mělo být místo ošetřeno bohatým, výživným krémem nebo rozpuštěným máslem. V tomto případě se můžete vyhnout popáleninám a nedovolte jí držet se těla pacienta.
 3. Pro dosažení maximálního účinku musíte současně umístit dvě pastilky: jednu na hrudník v oblasti průdušek a druhou na zádech, v oblasti plic.
 4. Na vrcholu dortu je třeba dát celofán a teplé s šátkem nebo ručník složil několikrát.
 5. Pacient je přikryt teplou přikrývkou a teplota je řízena tak, aby se nepotil. To je nutná podmínka, jako by hořčice byla součástí obkladu, obálka hoří.
 6. Procedura trvá 2-3 hodiny. Je nemožné nechat takový obklad na noc. Aby nedošlo ke ztrátě správného času nebo náhodnému usínání - nastavte alarm.
 7. Po vyjmutí obkladu se kůže otírá houbou nebo látkou namočenou v teplé vodě. Otřete do sucha a použijte uklidňující krém. Krém se používá, pokud je součástí dortu skořice, zázvor nebo hořčice.

Pokud je teplota pacienta zvýšená, neměli byste si na hrudník klást takový hořčičný obklad. Tento postup není možné provádět denně, protože to je další zatížení srdce. Lékaři doporučují dávat medový dort s bronchitidou každý druhý den, průběh závisí na pacientově stavu, ale ne více než 5-7 procedurách.

Jak udělat dort proti kašli

Mnoho možností pro každý jednotlivý případ je vybráno individuálně. Je třeba experimentovat, abyste našli pro váš případ nejefektivnější. Flapjacks, které obsahují hořčici, zázvor nebo skořici mají dobrý oteplovací efekt, ale lékaři nedoporučují dávat je malým dětem. V dětském pokoji může jemná kůže způsobit podráždění nebo dokonce popáleniny.

Peleta, vařená podle jakéhokoliv receptu, rozprostřená na bavlněném hadříku nebo gázě, složená v několika vrstvách. To se provádí tak, aby neztratil svůj tvar a aby mohl být po dokončení postupu bezpečně odstraněn.

Nejúčinnější recepty

 1. Chcete-li, aby tradiční kašel med dort pro děti, budete potřebovat tekutý med a mouku. Pro jeden komprimovat budete potřebovat 2 lžíce. Já tekutého medu a mouky v takovém množství, že konzistence byla podobná měkkému těstu. Není třeba přidávat vodu.
 2. Plochý dort s vodkou se připravuje podle tradičního receptu, ale do medu se přidávají 2 lžíce. Já vodka, a teprve pak mouka. Místo vodky můžete použít jakoukoliv bylinnou tinkturu, tymián, měsíček nebo šalvěj.
 3. Koláč s kašlem s medem a hořčicí ohřívá více než tradiční hořčičné omítky, a proto je doba expozice na kůži snížena na 20-30 minut v závislosti na citlivosti kůže a čerstvosti samotného prášku. Chcete-li takový plochý dort, musíte namíchat tekutý med s hořčičným práškem místo mouky. Pro děti, složení koláče patří lžíce rostlinného oleje, takže dopad byl měkčí.
 4. Skořice je známo, že mnoho jako prostředek ke zlepšení krevního oběhu a zmírnění bronchiální spazmy. Pro vaření je třeba míchat 2 lžíce. Já tekutý med s 1 lžičkou. mletá skořice, pak přidejte mouku, do konzistence měkkého těsta.
 5. Sůl je již dlouho považována za levný, ale účinný lék, který z nemocné osoby vytáhl jakoukoli nemoc. Slaná tortilla urychluje proces obnovy chronické bronchitidy a pneumonie. Recept na vaření je velmi podobný tradičnímu, místo mouky se používá pouze velká kamenná sůl. Kompozice obsahuje lžičku olivového oleje nebo roztavený husí tuk.
 6. Pokud je dítě alergické na včelí produkty, pak použijte brambory. Musí být vařena v uniformě, poté vyčištěna a rozdrcena v bramborové kaší. Přidejte lžíci rostlinného oleje a mouky. Komprese je žádoucí dělat s teplými bramborami - takže je efektivnější.
 7. Chcete-li se zbavit silného kašle, musíte připravit tvrdou verzi medu koláče. Složení obsahuje bramborovou kaší, hořčičný prášek místo mouky a lžíci medu. Trvání takového obkladu 30-40 minut. Poté by měla být kůže namazána zklidňujícím krémem.
 8. Zázvor má vynikající protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitu. Pro přípravu bude potřebovat šťávu z kořene. Musíte si vzít malý kousek, odloupnout a otřít na jemný struhadlo. Výsledná suspenze sbírá gázu a vytlačuje šťávu. Smíchejte s lžící medu a mouky.
 9. Zelí Tato zelenina aktivuje proces uvolňování sputa z průdušek, takže dort s ním je velmi účinný. To může stát celou noc, a ráno uvidíte suché listy, které dal všechny šťávy obnovit zdraví pacienta. Chcete-li připravit obklad z zelí, musíte vařit dva listy ve vroucí vodě. Vytáhněte z vody, mírně ochlaďte a píchněte vidličkou tak, aby zelí šťávu. Chladné listy musí potřít medem a ležet na hrudi a zádech. Opatrně se navíjejte tak, aby se během noci nepohnuly, a zakryjte pacienta teplou přikrývkou.

Pokud si stanovíte cíl, můžete najít mnoho dalších receptů na internetu, z nichž každý bude dobrý svým vlastním způsobem. Je to však pouze další léčba, která by měla být kombinována s užíváním tradičních léčiv.

Aby se zabránilo komplikacím a zabránilo se zhoršení stavu, je nutné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc u lékaře a během léčby by měl být sledován. Pokud lékař předepsal fyzioterapii, pak by mělo být upuštěno od použití pastilek. Elektroforéza, UHF, ultrazvuk a další procedury, které lze pacientovi vzít na kliniku, stimulují krevní oběh a imunitní systém. Pokud je účinek na oslabený organismus zesílen pomocí koláče, lze očekávat reverzní reakci.

Kontraindikace

Flapjack může pomoci jak pacientovi, tak zranit. Hlavní kontraindikace se považuje za zvýšenou teplotu u pacienta. Další na seznamu je individuální nesnášenlivost jednotlivých složek, ze kterých je dort vyroben. Můžete se s tím vypořádat bezbolestně a zvolit kompozici, která je vhodná pro konkrétní osobu.

Neexistují žádné kontraindikace pro těhotné ženy a kojence. Tam jsou užitečné tipy od lékařů, které určitě potřebujete přečíst. Pokud je do dortu zahrnut med, pak musíte zkontrolovat své dítě na alergickou reakci. K tomu je dětská kůže na rukojeti potřená medem a ponechána dvě hodiny. Po této době by na kůži neměly být žádné zarudnutí nebo jiné alergické projevy. Pokud je výsledek naprosto stejný, může být dort položen.

Závěr

Když je dítě nemocné, neměli byste se sami léčit, měli byste okamžitě zavolat lékaře. Pouze lékař bude schopen určit nemoc a správně předepsat léčbu. Nesnažte se experimentovat na vlastních dětech.

Kašle pro děti

Ve snaze vyléčit dětský kašel se mnozí rodiče snaží používat léky na minimum s odkazem na populární recepty. Mezi dlouhodobě používanými lékařskými metodami, které pomáhají při odstraňování kašle, jsou velmi oblíbené ploché koláče.

Princip činnosti

Koláče kašel lze nazvat cenově dostupnou a jednoduchou alternativou k obkladu s jemnějším působením než plechovky a omítky z hořčice. Všimla si protizánětlivého a mírného oteplování.

Zlato

Je to jedna z nejpopulárnějších tortil, které se používají k boji proti kašli u dětí. Takové koláče mohou být použity u dětí od 6 měsíců věku. Překážkou jejich použití však může být alergie na včelí produkty, které se často vyskytují u dětí.

Aby se odstranila alergická reakce na medový koláč, měla by být před nanesením malé plochy kůže dítěte potřena medem. Pokud se objeví svědění, otok nebo zarudnutí, medové obklady by měly být zlikvidovány.

Nejčastěji pro přípravu medu koláče smíšené ve stejných částech (například, lžička každé složky) tekutý med, slunečnicový olej a pšeničná mouka. Pro zvýšení efektu oteplování můžete do klasického receptu přidat sůl nebo hořčičný prášek. Existují také recepty, ve kterých je med smíchán pouze se stolní solí nebo pouze s moukou a po smíchání medu a mouky se směs zahřívá ve vodní lázni.

Recept na dorty medu a mouky, můžete vidět na dalším videu.

Jak udělat dort s kašlem za použití medu, hořčice a rostlinného oleje si můžete prohlédnout v dalším videu.

Brambory

Takový dort účinně ohřívá bronchiální strom a téměř nikdy nezpůsobuje alergie a pálení. Jedna tortilla vyžaduje čtyři hlízy brambor. Bramborové pelety se umyjí a vaří a pak se spolu s kůrou (hnětené nebo tříté) rozdrtí, po čemž se k hmotě brambor přidají tři čajové lžičky a lžička medu.

Druhou variantou bramborových tortilek bude doplnění drceného bramboru na lžíci rostlinného oleje, medu a hořčičného prášku. Stále teplý, hmota ve formě koláče je umístěn na tkanině a dělat komprimovat. Postup se opakuje až do úplného odstranění kašle.

Hořčice

Tato tortilla, vyrobená z hořčice, ohřívá průdušky účinně, takže je žádaná bronchitida, která se projevuje suchým, bolestivým kašlem. Srovnáme-li to s hořčičnými omítkami, je tento dort měkčí a postup je delší. Současně nezapomeňte, že koláč, jehož hořčice je součástí, by neměl zůstat na těle dítěte déle než dvě hodiny. Navíc se nedoporučuje podávat dětem mladším než jeden rok.

Standardní recept je smíchat suchou hořčici s rostlinným olejem a pšeničnou moukou. Každá složka, kterou potřebujete vzít lžíci. Po navrstvení hotové hmoty ji položte na plastový sáček a přiložte sáček k dětskému hrudníku.

Vzhledem k tomu, že hořčičný koláč může způsobit zčervenání, doporučuje se během procedury pravidelně odstraňovat a aplikovat obvaz, a pokud je kůže velmi červená, omyjte ji a aplikujte hořčičný koláč.

Žito

Chcete-li dort z žitné mouky, musíte si vzít sklenici takové mouky a lžičku hořčice, přidejte lžíci rostlinného oleje a medu na suché přísady, a pak jemně nalijte vroucí vody na to, míchání, až se získá pastovitá hmota. Ve formě tepla se taková hmota aplikuje na tělo dítěte a pak se přikryje polyethylenem a teplou látkou.

Návod k použití

 1. Kůže dítěte musí být připravena k zákroku tím, že se smaže dětským olejem nebo tekutým krémem.
 2. Míchejte složky, dokud se nevytvoří hustá hmota.
 3. Hmotu na dort položte na několik vrstev obvazu nebo gázy nebo na látkový ubrousek.
 4. Položte dort s látkou straně na tělo dítěte a opravit bavlněnou tkaninou, a pak se navíc zabalit s teplým materiálem, například šátek.
 5. Dítě přikryjte přikrývkou a nechte s dortem 2 hodiny nebo déle (někdy se nechají přes noc).
 6. Odstraňte obvaz a otřete kůži teplou vodou.
 7. Opět zabalte dítě, aby se udržel účinek ohřevu.

Kde mám dát dort?

Plochý chléb s antitusickým účinkem lze aplikovat na hrudník a záda dítěte. Na hrudníku se na plicní plochu aplikuje dort tak, aby neovlivnil oblast srdce. Při provádění zákroku na zádech se peleta umístí přímo do oblasti průdušek.

Proveďte postup lépe v noci?

Léčba kašle pastilkami se provádí jednou denně. V tomto případě se postup doporučuje večer. Kompresi lze provádět před spaním 2-3 hodiny před tím, než dítě jde spát. Také, dort může být aplikován na tělo dítěte těsně před usínáním a odejít přes noc. V tomto případě bude doba trvání procedury 6-10 hodin.

Tipy

 • Než se pokusíte o kašlání dítěte provedené podle některého z výše uvedených receptů na pelety, poraďte se se svým pediatrem.
 • Přísně dodržujte doporučené proporce složek pro dorty.
 • Pokud děláte medový dort z hustého medu, měli byste ho roztavit, aby se vytvořil obklad. K tomu se sklenice přísady ponoří do horké vody.
 • Pokud je pokožka dítěte poškozena nebo zapálena, odmítněte léčbu kašle pastilkou.
 • Pokud se tělesná teplota zvýší (o více než + 37 ° C), stejně jako s individuální intolerancí jejích složek, nelze dort použít.
 • Trvání léčby pastilkami je 3-5 dní.

Recenze

Maminky, které si na svých dětech vyzkoušely dorty z medu, mouky, brambor nebo hořčice, si všimnou, že tento postup účinně eliminuje vleklý kašel, který zbyl z SARS a nachlazení. Flapjack často pomáhá v situacích, kdy akutní fáze onemocnění skončila, jeho hlavní symptomy zmizely, ale kašel trvá déle než týden a neodchází. S mírným chladem, někdy dva nebo tři postupy jsou dost na samém začátku nemoci, a kašel zmizí úplně.

Nejčastěji se uchylují k medu koláče a hořčice zachází opatrně, protože tam jsou případy podráždění kůže v důsledku hořčice prášku. Některé matky preferují bramborový obal, protože je cenově dostupnější a bezpečnější pro děti.

Jak léčit kašel podle názoru Dr. Komarovského, viz následující video.

Flapjack při kašli pro děti a dospělé - všechny nuance procedury

Při kašli pomáhají různé metody, které zahřívají hrudník. Postupy jsou předepisovány jak lékaři, tak i radami babiček, jako účinné metody tradiční medicíny. Jednou z variant je dort z kašle, který lze postavit z improvizovaných prostředků a použít pro dospělé a děti.

Co je to dort proti kašli a pomáhá to

Flapjack je kolektivní koncept, který implikuje hustou elastickou hmotu, která může být rozšířena na kůži hrudníku. Taková věc bude získána z různých produktů a jejich kombinací.

Peleta má ohřívací účinek na dýchací orgány hrudní dutiny, protože se aplikuje teplá a po ochlazení se odstraní. Takový přenos tepla stimuluje kašlání viskózního sputa jejich průdušek, aktivuje resorpci stagnace po těžké bronchitidě, pneumonii, snižuje reziduální kašel.

Zahřívání hrudníku je užitečné na obou stranách. Tento nástroj můžete použít pro děti od 3 let, dospělé, těhotné ženy a kojící matky.

Krok za krokem návod k použití nebo jak udělat dort proti kašli a aplikovat jej správně

Chcete-li udělat ploché koláče, musíte postupovat podle následujících pravidel:

 1. Těhotným ženám se doporučuje, aby se před začátkem lékařské manipulace poradily s gynekologem. Také, v každém případě, musíte zjistit, od pediatr, zda kašel pro děti je užitečné.
 2. Je nutné přísně dodržovat poměr složek, zejména při léčbě dětí. Nedovolte nezávislý nárůst počtu ohřátých výrobků (alkohol, hořčice, ocet).
 3. Připravte si dort pokaždé, když budete potřebovat čerstvé, před použitím na kůži.
 4. Teplota ošetřované hmoty se kontroluje na zápěstí, aby se zabránilo tepelnému poškození epitelu.
 5. Konzistence by měla být elastická, jako plastelína, aby se vytvořil koláč a zploštěl ho na kůži prsu.
 6. Nejdůležitější je použití vrstev, jako v obkladech: polyethylen nebo obal na potraviny, izolace ve formě vlny a úchyt - šátek nebo šátek. Každá z vrstev by se měla překrývat o 2 - 3 cm.
 7. Během procedury musíte sledovat pocity, neměly by být bolestivé a příliš horké. Pokud se vyskytnou nepříjemné příznaky, je třeba přerušit lékařskou událost.
 8. Kompresi je dovoleno opustit v noci, lze ji také odstranit po několika hodinách expozice.
 9. Zčervenání kůže je normální reakce. V tomto případě nemůžete nic udělat nebo namazat dětský krém.
 10. Procedura je umožněna provádět denně nebo si udělat denní přestávku. Průběh léčby pokračuje v závislosti na zdravotním stavu pacienta, v průměru ne více než 7 postupům. Pokud se stav nezlepší a ještě horší, je nutné se poradit s lékařem.

Foto umístění na těle

Peleta je umístěna v horní polovině hrudníku těsně nad větvením průdušek a většiny plic. Ve vzácných případech, můžete nastavit dort na zadní straně mezi lopatkami, ale tam je těžší opravit, takže pacient bude muset ležet na břiše po celou dobu, kdy je metoda vystavena. Fotografie ukazuje správnou lokalizaci pastilek na těle.

Je to důležité! Musíme si uvědomit, že nemůžete instalovat ohřívací obklady na oblast srdce, která se nachází vlevo pod bradavkou.

Kolik držet koláče pro dítě, a kolik pro dospělé

Doba zahřívání závisí na složení dortu. Pokud jsou složky neutrální vůči kůži, například brambory, mouka, olej, sůl, pak postup pro dospělé i děti může být předepsán přes noc. V tomto případě musíte sledovat počáteční teplotu ošetřovací hmoty, protože pokud je velmi horká, můžete místo terapeutického účinku získat popáleniny.

Pokud je v kompozici med, hořčice, alkohol, ocet, pak by malé děti měly začít s expozicí od 15 minut. Postupným sledováním reakce dítěte a pokožky lze čas prodloužit na několik hodin. Dospělí, děti po 14 letech mají dovolené opustit dort na noc, pokud nejsou stížnosti.

Jak staré můžete dělat tyto postupy?

Až 3 roky je lepší nedělat kašel pro děti z následujících důvodů:

 • Termoregulace dětí je odlišná od dospělých, jsou kontraindikovány při silném zahřívání nebo chlazení.
 • Hruď je malá oblast a můžete náhodně dát obklad na srdce, což ohrožuje rozvoj vedlejších účinků.
 • Jemná dětská pokožka může trpět teplem nebo dráždivými látkami.
 • Může být obtížné provést postup, protože je pro dítě obtížné vysvětlit jeho podstatu a bude nutné udržet dítě v nesnázích tak, aby byla hmota na správném místě.

Po 3 letech je lepší konzultovat pediatra, protože ne všechny typy kašle mohou být použity k zahřátí.

Recepty na kašel pro dospělé a děti

Mezi nejoblíbenější recepty patří kašel medu koláče pro děti i dospělé. Jsou široce distribuovány v různých variantách, ale vždy účinné. Můžete také použít mouku, brambory, sůl. Vytvářejí základ a drží hmotu.

Hořčice, ocet a alkohol se přidávají k dráždivým látkám. Měly by být pečlivě dávkovány, při léčbě dětí, těhotných žen, kojících žen se musí ředit vodou.

Složky lze měnit nebo kombinovat v závislosti na tom, co je na ruce a na osobních preferencích. Pokud se však seznámíte s technikou poprvé, můžete použít několik populárních možností pro pevné obklady.

Kachní bramborový dort

Brambory díky škrobu získávají požadovanou konzistenci po vaření, dobře udržují teplo, nedráždí pokožku a nezpůsobují alergickou reakci. Výhodou je, že v každém domě jsou brambory a jsou levné.

Pro tento postup se doporučuje zvolit 2-3 velké zeleniny nebo 3-4 menší. Měly by se prát, vařit v uniformě, dokud nebudou připraveny. Po vaření je voda vypuštěna, brambory jsou hněteny vidličkou bez odstranění slupky. Pokud chcete získat jednotnější konzistenci, můžete ji rošt, ale v praxi to není vždy možné udělat, protože hlíza je horká.

Rostlinný olej se přidává do bramborové lžíce a lžičky hořčičného prášku, pokud je hmota připravena pro dítě. Je-li léčba přijata dospělou osobou, je nutná lžíce hořčičného prášku. Bramborová kaše se míchá, dokud není homogenní, přičemž během této doby obvykle trvá optimální teplota.

Guma je umístěna na hrudi, na vrcholu dortu s kašlem s brambory, hořčicí, a film na vrcholu toho. Vše je zahřáté bavlnou a fixováno.

Honey kašel dort pro děti

Tvořil kakaové medové koláče pro děti s přidáním brambor, vařené v uniformě. Nejdříve je třeba vzít 2 hlízy, vařit, kaše s vidličkou. Ke hmotě se přidají 1-2 lžíce medu. Pokud je sladkost tekutá, pak by měla být přijata více, pokud je silná, pak méně, ale s přidáním lžíce vody.

Kaše je hnětena do elastické hmoty. Látka se nanáší přímo na hrudník dítěte, nahoře se přikrývá kapesník nebo ručník, vata a fixují se.

Plochý chléb z medu a mouky

Tento recept je klasický, nejjednodušší a nejrychlejší na přípravu. Vezměte 1 lžíci medu, mouky, rozpuštěného másla nebo rostlinného oleje. Směs je v těstě hnětena. Aby byl obklad teplý, ohřívá se již připravené těsto nebo med.

Honey kašel dort je položen na kůži hrudníku a pokrytý filmem nebo ručník, pak ohřátý a pevný.

Dort kašel s medem a hořčicí

Vezměte med, máslo, mouku 2 lžíce, vše vmícháme do homogenní látky. Pokud je pro dítě připraven kašel s medem a hořčicí, musí hořčice vzít 0,5 malých lžiček. V normálním průběhu může být příště dávka zdvojnásobena. Dospělý, v závislosti na citlivosti, by měl přidat 1 lžičku nebo 1 lžíci hořčice. Medový hořčičný obklad se doporučuje pro reziduální jevy v plicích.

Plochý dort z medu se solí

Pro tento recept můžete použít brambory i mouku. Hlízy se připravují předvařením v uniformě, pak se zahřejí. Přidány jsou 2 lžíce medu, máslo, malá lžíce soli. Místo brambor, můžete si vzít 2 lžíce mouky. Koláč s kašlem s medem a solí odstraňuje otok v orgánech dýchacího systému a dobře zahřívá hrudník.

Bramborová placka se silnou kašli vodka

Přidání alkoholu zvyšuje oteplovací účinek procedury. Můžete si vzít vodku nebo zředěný čistý alkohol na polovinu vodou. Je nutné vařit 2 brambory až do měkka v uniformě. Zelenina se třese nebo hnětí na talíři, smíchá se s 1 velkou lžící medu, malou lžící hořčičného prášku a 20 ml alkoholu. Vše je smícháno v homogenní hmotě.

Látka je na hrudi zploštěná, nahoře pokrytá fólií a bavlnou, na sobě je vlněný svetr nebo pacient leží pod přikrývkou.

Vzhledem k přítomnosti tří dráždivých složek se nedoporučuje, aby i dospělí během prvního použití udržovali obklad po celou dobu používání, je lepší jej odstranit po 1-2 hodinách.

Ocet Flapjack

Můžete se zahřát nejen alkoholem, ale i octem. Ke směsi mouky, medu, hořčice se přidává velká lžíce octa. Hmota je navinuta na horní části hrudníku, nahoře potažena látkou nebo celofánem a izolována bavlnou. Pacient je lepší pod deku několik hodin po zákroku.

Žito Kaše Tortilla

Receptura je založena na míchání 20 gramů žitné mouky, velké lžíce rostlinného oleje, 1 malé lžíce hořčice a medu v takovém množství, aby se získala elastická hmota. Látka se zahřívá na baterii, v troubě nebo mikrovlnné troubě po dobu 5-10 minut, rozloží se na hrudi. Dále následujte standardní vrstvu filmu nebo ručníku, vaty a vlněné šály nebo svetr.

Kontraindikace

Zahřívání hrudníku pastilkou není neškodné opatření, proto je nutné přísně dodržovat zákazy držení.

Nelze provést postup v následujících případech:

 1. Zvýšená tělesná teplota, protože může být zvýšena přídavným ohřevem.
 2. Výška zánětu průdušek nebo plic, protože oteplování vytváří optimální prostředí pro reprodukci bakterií. Flapjacky jsou dobré v období zotavení.
 3. Alergie na kteroukoliv ze složek hmoty.
 4. Těžké těhotenství, hrozba poruchy, vysoký krevní tlak.
 5. Pokud je zánět, vředy, vzdělávání na kůži předního hrudníku.
 6. Možná přítomnost tuberkulózy, rakoviny plic.
 7. Závažná patologie vnitřních orgánů, oslabené tělo.

Co byste měli věnovat pozornost nebo odborné poradenství

Plochý dort je nejlepší udělat před spaním, protože je v noci, kdy kašel začne otravovat pacienta. Postup ulehčí útok, sputum bude tekutější. Také lékařská událost může být kombinována s užíváním léků ke stimulaci kašle za účelem zvýšení terapeutického účinku.

Po odstranění obkladu omyjte kůži mýdlem. Po zahřátí se nedoporučuje být v ponoru nebo superkolově několik hodin.

Je však třeba mít na paměti, že i správně provedená technika může být komplikována různými příznaky:

 • Zvýšení teploty může být způsobeno tím, že nevytvrzená osoba onemocní, a proto se s podobnou reakcí poraďte s lékařem.
 • Zčervenání, vyrážka, puchýře svědčí pro alergie, popáleniny. V tomto případě je třeba pokožku namazat dětským krémem nebo panthenolem. Pokud je svědění, pak můžete pít antihistaminikum.
 • Nadměrné sputum, silný kašel, říká o aktivaci expektoračního reflexu. V této situaci je třeba zaujmout drenážní pozici, aby se masáž hrudníku.

Závěr

Flapjacks jsou dobrý lék proti kašli, které nevyžadují mnoho času, peněz a úsilí, ale přinášejí dostatek výhod z hlediska zotavení. Samozřejmě bychom neměli zapomínat, že pokud se objeví neobvyklé příznaky, zhorší se zdravotní stav, pak se doporučuje jít k ošetřujícímu lékaři.

Účinnost a způsoby výroby dortů pro kašel pro děti

I přes bohatý sortiment léků na moderním farmaceutickém trhu, jejich efektivnost, rychlost akce, často se uchylujeme k oblíbeným receptům. Protože lék je stále chemický lék. A pro přípravu lidových prostředků se používají přírodní produkty. To platí zejména pro ty, kteří mají děti. A mnozí rodiče dávají přednost přirozené. Lidové léky testované po staletí. Kromě toho domácí léky někdy nejsou horší než účinnost farmaceutických přípravků. V období nachlazení pro léčbu dětí před kašlem, můžete použít domácí fyzioterapii lék - flatbread.

Pro většinu čtenářů bude tento nástroj nový. Ale v přípravě je to docela jednoduché a v použití - efektivně. V tomto článku budeme hovořit o nejběžnějších, nejúčinnějších a nejbezpečnějších receptech pro děti na přípravu dortů proti kašli.

Přečtěte si o všech tajemstvích tohoto úžasného nástroje.

Co je to dětský kašel?

Tento prostředek má oteplovací účinek, který se používá u dětí jako další postup při onemocněních dýchacích cest, doprovázený takovým nepříjemným příznakem jako kašel.

Ve skutečnosti se jedná o obklad, ale s měkčím a trvalým účinkem.

Kromě účinku oteplování má řadu dalších užitečných vlastností v souladu se složkami v prostředku.

V receptu na léčbu kašle pro děti se nejčastěji používají následující produkty: med, brambory, hořčice, sůl, mouka. Všechny ingredience jsou obvykle po ruce.

Existují varianty receptů, kde se používá mentol, vodka, pepř, ocet, ale vzhledem k agresivitě účinných látek by neměly být používány v praxi dětí.

Účinek léčby kašlem u takových terapeutických obkladů je podobný parafínu nebo ozokeritoterapii, tuhnutí konzerv nebo hořčičným omítkám.

Pravidla pro používání pelet

 1. Flapjacky jsou umístěny na hrudi dítěte a zpět do projekce průdušek a plic. Nemůžete je instalovat na levé straně hrudníku, to znamená nad srdce. Na zadní straně jsou umístěny mezi lopatkami, obchází páteř.
 2. Peleta by měla být teplá. V procesu jeho přípravy se některá ze složek nebo celá hotová směs zahřívá ve vodní lázni. Hotový koláč můžete také ohřívat v mikrovlnné troubě a na sporáku na pánvi.
 3. Komprese není aplikována přímo na tělo. Namažte dětskou hruď a záda dětským krémem nebo rostlinným olejem. Peletu zabalte do gázové tkaniny, pokládané ve 2 - 3 vrstvách a pečlivě umístěte na ošetřovanou plochu. Zajistěte nejprve bavlněnou plenkou nebo kapesníkem a přelepte na něj teplou šálu. Položte dítě na postel a přikryjte přikrývkou.
 4. Pravidelně se zajímají o dítě o přítomnosti nepohodlí.
 5. Po zákroku se peleta odstraní, zbytky obkladu se omyjí teplou vodou. Dítě je nasazeno na čisté bavlněné pyžamo, pokryté teplou přikrývkou a uloženo do postele.

Kašel koláče pro děti s medem

Výrobky pro výrobu medových dortů lze nalézt v kuchyni každé hostesky.

První je med. Neměla by být velmi tekutá, středně hustá, s dobrou trvanlivostí.

 1. Med můžete použít pouze pro obklad v množství jedné polévkové lžíce, ale vzhledem k viskózní konzistenci se forma nezachová a med se rozšíří. Doporučuje se, aby aplikovaná hmota byla zakryta kusem potravinového filmu pro delší uchování tepla a aby dítě nebylo jen rozmazané lepkavým medem. Procedura může trvat až 8 hodin, takže je vhodné zahájit léčbu před spaním.
 2. Nejčastěji se používají medové koláče s rostlinným olejem a moukou. Mouka jde jako zahušťovadlo a olej dává pružnost a těsto bude snadné dát požadovaný tvar. Všechny ingredience se užívají v jedné lžíci. Pro obohacení pelet teplem zahřívejte olej ve vodní lázni. Hněteme těsto a připravíme dort. Tento obklad se udržuje po dobu asi 3 hodin.
 3. Dalším neméně účinným receptem na dorty s medem pro kašel pro děti - s přidáním soli. Je nezbytné míchat med a sůl ve stejném poměru, dokud nebude homogenní hmota zahřátá ve vodní lázni. Cukr vyrobený ze směsi medu a soli lze nechat přes noc.

Můžete používat medové koláče od 6 měsíců věku.

Pokud existují kontraindikace pro použití medu-založené obklady, můžete se uchýlit k použití jiných složek.

Hořčice kašel tortilla pro děti

Seznam účinných metod zahřívání dýchacích cest a zlepšování krevního oběhu v nich zahrnuje hořčičný koláč. Pro jeho přípravu je třeba vzít jednu polévkovou lžíci suché hořčice, rostlinného oleje a mouky. Spojte všechny ingredience, získejte homogenní hmotu a slepý koláč.

Je zde recept na kombinovanou tortilu, kde kromě hořčičného prášku, másla a mouky budete potřebovat lžíci medu. Účinek takové komprese bude dvojnásobný. Za prvé, zahřátí tkání, zvýšení lumen krevních cév a urychlení krevního oběhu v nich. Za druhé, tok živin obsažených v medu v postižených orgánech a jejich využití.

Koláč se doporučuje zakrýt plastovým obalem, aby se udržel teplo. Procedura trvá asi dvě hodiny. Pro děti od 1 roku si můžete vyrobit teplý obklad z hořčičného prášku.

Některé rychlé maminky, aby rychle vyléčily své dítě z nachlazení s kašlem, zvyšují objem produktů používaných v receptu. Například, vezměte 2 nebo dokonce 3 lžíce hořčice místo jednoho. Nebo nechte komprimovat celou noc. Musíte vědět, že pokud porušíte pravidla aplikace, hořčice může způsobit popáleniny kůže. Proto během procedury určete pocity dítěte. Několikrát se můžete podívat na komprimaci a ujistěte se, že je vše v pořádku. Ze stejného důvodu se dětem do jednoho roku nedoporučuje používat hořčičné koláče, protože kojenecká pokožka je hubená, má dostatečné prokrvení a v důsledku toho je příliš citlivá na podráždění jakéhokoli typu.

Současně se však předpokládá, že po sezení s hořčičnými koláči je kůže dítěte mírně červenější než obvykle. To je považováno za normální reakci.

Léčba hořčičnými koláči má na tělo stejné účinky jako hořčičná omítka, ale v mírnější formě. To je dáno tím, že hořčičné koláče se skládají do 2 hodin a hořčičná omítka se odstraní po 15 - 20 minutách.

Kachní bramborový dort

Každý ví, že je možné léčit kašel brambory pomocí inhalace - sedět na pánvi s vařeným produktem a dýchat parní páru po dobu 10 - 15 minut. Ne každý kluk přesvědčí, aby trávil čas tímto způsobem. Můžete použít alternativní metodu obnovy. Z brambor si můžete udělat alespoň léčivý dort.

Klasický recept na takový lékařský obklad je následující. To bude trvat 3 - 4 střední brambory. Musíte si vybrat dobré čisté hlízy s hladkou kůží bez tmavých nebo zelených skvrn a hniloby. Vařte je v uniformě, nechte je trochu vychladnout a bez odlupování slupky hněte s tlačenicí. Udělejte si dort a připevněte k tělu nemocného dítěte alespoň dvě hodiny, nebo to můžete udělat celou noc. Používá se u dětí od šesti měsíců.

Existují také různé variace bramborových obkladů:

 • po vaření drcených brambor, jak je popsáno výše, přidejte lžičku sody a medu. Použití takových plochých koláčů je také možné u kojenců od 6 měsíců a po celou noc;
 • ještě jeden dort pro léčbu dětského kašle. Míchejte lžíci medu, suché hořčice a rostlinného oleje, přidejte do brambor připravených podle klasického receptu. Vzhledem k silné složce - hořčici je doba prodlevy pelety snížena na 2 hodiny. Lze použít u dětí od 1 roku.

Kontraindikace

Navzdory relativní bezpečnosti a přirozeným složkám dortu jsou pro jeho použití kontraindikace:

 • přítomnost zvýšené tělesné teploty u dítěte;
 • vyrážky, porušení integrity kůže, přítomnost velkých krtků na hrudi a zádech;
 • idiosyncrasy použitých složek.

I při absenci alergie na použité přípravky (zejména u dětí) by mělo být první zasedání prováděno krátce - asi 30 minut.

Flapjacky se používají k prodlouženému nebo zbytkovému kašli, k tracheitidě, bronchitidě a dalším onemocněním dýchacích cest. Je však nejlepší, aby se samo-léčit, protože teplo obklady jsou někdy zobrazeny, a v některých případech (v závislosti na stadiu onemocnění a závažnosti jeho průběhu), naopak, je přísně zakázáno. Pokud dítě kašle, nezapomeňte navštívit lékaře.