Jaké léky se užívají pro bronchitidu: seznam

Hysterický, suchý kašel - počáteční stadium bronchitidy. Dalším krokem je mokrý, těžký kašel s hlenem. Dlouhodobě přetrvávající kašel, nazelenalé sputum - možné příznaky pneumonie.

Aby se předešlo komplikacím, je nutné při prvních příznacích bronchitidy zahájit léčbu některými léky. Léky na bronchitidu jsou široce zastoupeny ve farmaceutických výrobcích, každý den se na policích objevují nové produkty.

A je třeba mít na paměti, že každá droga má svůj vlastní směr a každý jednotlivý způsob aplikace. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak léčit bronchitidu u dospělých léků, a jaké léky se k tomu používají.

Medicína proti bronchitidě

U dospělých mohou být hlavní léky v boji proti bronchitidě samozřejmě nazývány přípravky proti kašli, které působí přímo na průdušku, sputum a centrum kašle. Oni jsou nazýváni vykašlávání prostředky, to je ti to pomáhat rychle se pohybovat pryč hlen, který se hromadil na stěnách průdušek.

Pro vykašlávání patří:

Antitusické léky jsou předepisovány v první fázi onemocnění, aby se zastavil kašel. Pokud je kašel již mokrý, pak tyto prostředky nejsou uvedeny.

Kombinované přípravky proti kašli. Obsahují látky, které inhibují centrum kašle a mají protizánětlivé účinky a stimulují aktivitu dýchacího systému.

Stojí za povšimnutí, že přípravky na vykašlávání a antitusiku nejsou v žádném případě předepsány současně: tato kombinace je velmi nebezpečná pro život člověka, protože vede k hromadění velkého množství sputa v plicích a v důsledku toho se forma bronchitidy mění na totální pneumonii. Přečtěte si také, jak si vybrat sirup proti kašli.

Antibiotika pro bronchitidu

Antibiotika této řady působí destruktivně na stěnách bakterií, jejich působení je zaměřeno pouze na škodlivé mikroorganismy a organismus jako celek nepoškozuje.

Blokuje reprodukci mikrobů v důsledku narušení produkce proteinu v buňkách.

Širokospektrá antibiotika, dobře s mikroorganismy odolnými vůči penicilinům.

Antibiotika pro bronchitidu širokého spektra účinku, jejich časté užívání vede k narušení gastrointestinálního traktu, vyvolává dysbakteriózu.

Jsou antibiotika nezbytná pro léčbu bronchitidy?

Protože ve většině případů jsou původci bronchitidy viry, nemá smysl užívat antibiotika. Pokud se však teplota během 5 dnů nesníží, přetrvává silná slabost a slabost, objeví se krátká dechová ztráta, sputum se stává zeleným a hojným a krevní test vykazuje známky bakteriální infekce, pak se bez nich nedá dělat.

Výhodná jsou širokospektrální antibakteriální léčiva: cefalosporiny, chráněné peniciliny, makrolidy.

Potřebujete antivirotika pro léčbu bronchitidy?

Pokud se bronchitida vyskytne na pozadí chřipky, mohou být pro léčbu použity antivirotika. Interferonové přípravky mohou být použity intranazálně, tj. Instilací do nosu pro děti i dospělé.

Populární antivirotika, která jsou primárně určena pro dospělé, zahrnují:

Použití jiných antivirotik pro ARVI a chřipku je dnes široce inzerováno a doporučeno, nicméně neexistuje přesvědčivý výzkum a důkazy o jejich účinku a bezpečnosti, takže rozhodnutí o jejich použití je osobní záležitostí. Kromě toho, pokud od počátku nemoci uplynuly více než 2 dny, nemá smysl je přijímat, není čekalo na to, že by se čekal.

Inhalace

Je také velmi účinný při léčbě kašle s bronchitidou nebulizátorem. Zvláštností tohoto způsobu léčby je, že nebulizátor promění léčivou látku na snadno stravitelný aerosol.

Drogy mohou být docela různorodé - bylinné léky, antibiotika, bronchodilatátory a mukolytika. Rozprašovač se používá nejen k léčbě, ale také k prevenci bronchitidy.

Režim pro bronchitidu

Je třeba dbát především zeleniny - obilovin, mléčné stravy, v období nemoci tělo potřebuje především vitamíny, je lepší, pokud se jedná o přírodní vitamíny - ovoce a zeleninu.

Na samém začátku nemoci stačí udržet odpočinek na lůžku po dobu 2–3 dnů, pak si můžete odpočinout na polopenzi po dobu dalších 3–4 dnů, když se to stane jednodušší, teplota bude normální, můžete jít ven a projít se na čerstvém vzduchu, lépe v parku, a ne po dálnici.

Dechová cvičení

Doma můžete provádět následující dechová cvičení:

 1. Postavte se vzpřímeně. Zhluboka se nadechněte a roztáhněte ruce na stranu. Při výdechu se vraťte do výchozí pozice. Počet opakování - 15-20;
 2. Ve vzpřímené poloze při inhalaci zvedněte ruce nad hlavu. Při výdechu zaujměte výchozí pozici. Počet opakování - 20-30;
 3. Proveďte otočení hrudníku vdechněte první a pak druhou. Při výdechu se vraťte do původního stavu.

Výše uvedená cvičení se mohou vyhnout bronchospasmu - zúžení lumenu průdušek. Neodstraňují však příčinu onemocnění.

Jak léčit kašel a bronchitidu

Bronchitida je akutní nebo chronické onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázené zánětlivým procesem v průduškách. Hlavním příznakem patologie je silný kašel, který produkuje malé množství viskózního sputa. Jedná se o reflexní obrannou reakci těla, která pomáhá vyčistit dýchací cesty. Onemocnění je snadno léčitelné, ale při absenci lékařského zásahu vzniká řada komplikací. Zvláště nebezpečný je přechod akutní formy patologie na chronickou, která potřebuje dlouhodobou antibiotickou léčbu.

Léčebné taktiky

Před léčbou bronchitidy a kašle u dospělého terapeut provede důkladnou diagnózu pacienta. Jsou zapotřebí laboratorní a instrumentální studie:

 • určit typ nemoci a stadium jejího průběhu;
 • detekovat příčiny zánětlivého procesu: typ patogenního agens nebo alergického činidla;
 • stanovit počet infekčních ohnisek a jejich lokalizaci;
 • pro posouzení stavu sliznic průdušek.

Bronchitida je často se vyskytující komplikací nevyléčené akutní respirační virové infekce nebo nachlazení. V počáteční fázi zánětu má člověk záchvaty štěkání, silný a suchý kašel. Proto je terapie zaměřena na její přenos do produktivní formy, ve které se tvoří sputum a snadno se vylučuje z průdušek. Pokud je nemoc závažná, pak k prevenci komplikací (pneumonie a bronchiální astma) jsou pacienti léčeni na pulmonologickém oddělení. V ostatních případech je ukázána ambulantní terapie: léky, inhalace, obklady a tření.

V závislosti na zdravotním stavu pacienta a závažnosti symptomů je stanovena léčebná taktika. Standardní léčebný režim se skládá z následujících opatření: t

 • zničení patogenního patogenu:
 • obnova lumenu průdušek a průdušek;
 • urychlení vylučování sputa;
 • odstranění faktorů, které vyvolaly patologii.

Chronická bronchitida se vyvíjí z jednoho důvodu: cítí se lépe, člověk začne ignorovat lékařská doporučení nebo zcela zastaví léčbu. S prudkým poklesem imunity se aktivují zbývající viry nebo bakterie v těle - příznaky bronchitidy se vrátí. Proto pulmonologové zruší drogy pouze po úplném uzdravení pacientů.

Při diagnostice bronchitidy může být nutná diferenciální diagnostika.

Správný režim

V počáteční fázi bronchitidy se pacientům doporučuje, aby zůstali v posteli po dobu dvou dnů. Když se cítíte lépe, můžete na chvíli vstávat, ale neměli byste pokoj opustit ještě několik dní. Se správnou léčbou po týdnu kašel úplně zmizí, ale člověk se bude stále cítit slabý, ohromený. V tomto okamžiku můžete provádět jen krátké procházky na čerstvém vzduchu.

Léčba bronchiálního kašle bude účinnější a zotavení bude urychleno jemnou dietou. V počátečním stadiu nemoci často chybí chuť k jídlu, člověk nemůže polknout drobky. Situaci komplikuje periodické zvyšování teploty. Tělo však vyžaduje, aby biologicky aktivní a živiny byly schopny bojovat proti virům a mikrobům. Proto byste měli jíst malá jídla 5-6 krát denně. Strava pacienta by měla zahrnovat:

 • obilná kaše;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • libové maso a ryby;
 • bílý krutony

Syntetické vitamínové komplexy je lepší nahradit čerstvým ovocem, zeleninovými saláty s rostlinným olejem. Bohužel, bronchitida se často vyvíjí během chladného období a je vzácně bez kašle. Během tohoto období plody neobsahují dostatek živin. Pro doplnění zásob vitamínů a mikroprvků je nutný směnný příjem vyvážených komplexů:

 • Vitrum;
 • Selmevit;
 • Abeceda v chladném období;
 • Centrum;
 • Dodržujte.

Kuřák by měl opustit zvyk alespoň po dobu trvání terapie. Tabákový kouř dráždí sliznici dýchacích cest. Kouření vyvolává zvýšený kašel, zabraňuje tvorbě a vylučování sputa. V každém stadiu bronchitidy se člověk jen zřídka dotýká cigaret, což slouží jako záminka pro úplné zbavení se vytvořené závislosti po utrpení bronchitidy.

Rychle vyléčit silný kašel pomáhá přijímat léky pro tvorbu, ředění a odstranění sputa.

Proces můžete urychlit spoustou nápoje. Rychlost regenerace přímo závisí na množství tekutiny spotřebované během dne. Jakékoliv virové onemocnění a bakteriální infekce jsou doprovázeny celkovou intoxikací organismu s produkty vitální aktivity patogenních patogenů. Pití 2-3 litrů tekutiny denně, člověk pomáhá nejen produkci sputa, ale také odstranění toxických sloučenin z těla.

Jaký druh nápoje doporučují pulmonologové pro bronchitidu:

 • odvar z doutníků;
 • Heřmánkový čaj;
 • minerální voda (Narzan, Essentuki, Slavyanovskaya).
 • teplé mléko s květinovým medem;
 • infuze léčivých bylin (měsíček, šalvěj, fialový, divoký rozmarýn, vápno);
 • čaj se sušenými bobulemi brusinky, maliny, černý rybíz.

Tyto nápoje zklidňují podrážděné hrdlo, eliminují kašel, zředěný hlen. Infuze a odvar léčivých rostlin mají protizánětlivé, antiseptické, antimikrobiální účinky. Káva a černý čaj by se neměly opít s bronchitidou, protože kofein, který obsahují, vyvolává těžkou dehydrataci.

V chladném období je vzduch v areálu velmi suchý. Pro usnadnění dýchání by měl být pacient navlhčen. V lékárnách a specializovaných prodejnách můžete zakoupit zařízení různých cenových kategorií. Pokud dáte nádobu s vodou do místnosti, zvýší se koncentrace páry v okolním prostoru.

Farmakologické prostředky pro bronchitidu a kašel předepisuje pouze lékař.

Antibiotika a bronchitida

Nejčastější chybou v léčbě bronchiálních kašel-brát antibakteriální léky. Pulmonologové předepisují takové léky jen v těžkých formách nemoci, když vstup bakteriální infekce. Lidské tělo je tak oslabeno, že patogenní mikroorganismy snadno překonávají biologické bariéry. Antibiotická léčba se zpravidla provádí ve stacionárních podmínkách.

Není možné léčit kašel při akutní nebo chronické bronchitidě antibiotiky. Jedná se o virové onemocnění, které vyžaduje vhodnou léčbu. Užívání antibiotik nejen oddálí zotavení, ale také způsobí vážné poškození:

 • zvýšení alergizace;
 • vyvolává střevní dysbiózu;
 • snižují odolnost organismu vůči patogenům.

Často iracionální užívání antibiotik vede k rozvoji broncho-obstrukčního syndromu. Pokud pacient splňuje všechna lékařská doporučení, imunitní systém rychle zničí viry bez použití léků s antivirovou aktivitou.

Pulmonologové předepisují antibiotika s výrazným zhoršením zdravotního stavu pacienta po prodloužené remisi. U lidí, spolu se sputem, hnisavý hlen začne vystupovat, někdy krevní pruhy jsou nalezené v tom. To indikuje adherující bakteriální infekci. Po diferenciální diagnóze se kromě hlavní léčby provádí antibiotická léčba.

Antivirová léčiva

Drtivá většina antivirotik používaných k léčbě akutních respiračních virových infekcí, chronické a akutní bronchitidy a nachlazení byla vyvinuta před více než 10-20 lety. To není dost času na shromažďování důkazů o účinnosti těchto fondů. Mnohé z nich se týkají doplňků stravy nebo homeopatie. Zde je seznam nejčastěji doporučených antivirotik a imunostimulantů lékařů:

Mnoho odborníků varuje před možnými zpožděnými účinky užívání léků, které posilují imunitní systém. V nejlepším případě nebude žádný terapeutický účinek, v nejhorším případě - existuje riziko vzniku autoimunitních onemocnění.

Léčivé látky vykašlávání

Léky, které mají mukolytický účinek, ředí sputum, usnadňují dýchání, podporují produktivní kašel. Při bronchitidě v dýchacích cestách je hustý viskózní hlen, takže při předepisování vykašlávacích tablet a sirupů se lékaři řídí svou schopností:

 • ovlivňují viskozitu sputa;
 • aktivovat vylučování hlenu;
 • eliminovat suchý kašel.

Zrychlené zotavení pomůže lékům, které rychle poskytují přechod na suchý kašel mokrý v jakékoli fázi průběhu bronchitidy. Nejčastěji se používají tyto mukolytiky:

 • Ambroxol (Lasolvan, Ambrobene, Bronhorus);
 • Bromhexin;
 • Herbion.

Pokud je kašel protahován, komplikován obstrukcí, obtížně léčitelný, pak aplikujte sirupy, které zahrnují salbutamol:

Tyto léky mají kombinovaný účinek: rozšiřování lumenu průdušek, vylučování sputa, vylučování mokrého kašle, včetně reziduí. V případě špatné produkce hlenu se proces urychluje s následujícími léky:

Při užívání těchto léků byste měli pít dostatek tekutin, aby se vytvořilo sputum a odstranily se z průdušek. Můžete kombinovat léky s odvarem a bylinné infuze s podobným terapeutickým účinkem: podběl, lékořice, marshmallow, tymián, anýz.

Po 3–4 dnech začíná vyčnívat sputum. Po vyšetření lékař zruší mukolytiku, nahradí je léky, které činí hlen méně viskózní. Patří mezi ně:

 • Fluimucil, ACC;
 • Fluifor;
 • lékořice a althea sirupy.

Současně je léčba bronchitidy prováděna zkoušejícími. Tyto léky vytvářejí reflexní účinek, přispívají k produktivnímu kašli s velkým množstvím sputa. Nejoblíbenějšími vystavovateli jsou Prospan, anýzové kapky, prsní rostlinné přípravky.

Kašel na bronchitidu může být vyléčen pomocí tradičních léků recepty

Recepty tradiční medicíny

Doma můžete léčit bronchitidy, které se nacházejí v každé domácnosti. Nejobvyklejšími recepty v tradiční medicíně jsou ředkvičky černé, divoká růže, cibule, česnek, med. Pulmonologové nemají nic proti použití těchto metod pro léčbu chronické bronchitidy za předpokladu současného použití farmakologických léčiv. Zde jsou některé účinné recepty od tradičních léčitelů:

 • v dobře umyté ředkvičky by měl udělat díru a naplnit ji medem. Brzy vzniká šťáva se specifickou chutí a vůní, která kombinuje léčivé vlastnosti medu a kořenové zeleniny. Po jídle by se měla užívat lžíce 3-4 krát denně;
 • Rozemele 4-5 loupaných stroužků česneku na hustou kaši a smícháme s 0,1 kg kvalitního másla. Pokud přidáte trochu jemně nasekanou petrželku nebo kopr, zvýší se léčivý účinek aromatického produktu díky silicím z listů koření. Nalijte směs na chléb a jíst 3-4 krát denně;
 • nalijte do termosky 3 lžíce. lžíce divokého rozmarýnu, fialové, drceného kořene lékořice a tymiánu. Nalijte litr vroucí vody, trvejte 5 hodin na víku. Kmen, vezměte 5-6 krát denně, 50 ml před jídlem;
 • v smaltované nádoby nalijte 5 lžíce. lžíce podběl, šalvěj, tymián a měsíček. Nalijte litr vroucí vody a nechte pod víkem po dobu 4 hodin. Kmen, vezměte půl sklenice infuze 3x denně po jídle.

Zotavení přijde mnohem rychleji, pokud se střídáte s použitím odvarů, infuzí s použitím sendvičů s česnekem a koprovým olejem. Všechny tyto nástroje pomáhají nejen rychle odstranit sputum a eliminují kašel - posilují imunitní systém, zvyšují odolnost organismu vůči virům a mikrobům.

Inhalace

Pravidelná inhalace pomůže vyléčit bronchiální kašel, ale pouze v případě, že pacient nemá horečku. Postupy se provádějí pomocí speciálních přístrojů - inhalátorů a nebulizátorů. Přístroje jsou vybaveny nádobami, do kterých se nalije malé množství roztoků Ambrobene nebo Lasolvan. Během operace inhalátory uvolňují páru nasycenou účinnými látkami léků. Při vdechování jsou rovnoměrně rozloženy na povrchu horních a dokonce i dolních dýchacích cest.

Pokud nemůžete dostat nebulizer, můžete použít běžnou smaltovanou pánev nebo rychlovarnou konvici, která je potažena ručníkem a vdechněte páru nosem a ústy. Při této metodě inhalace se kromě léčiv používají také esenciální oleje a odvar bylin:

Tyto rostliny obsahují fytoncidy, které snižují závažnost kašle, usnadňují dýchání. Po zákroku byste si měli lehnout a zabalit se do teplé deky. Před provedením inhalace rostlinnými sbírkami je nutné se ujistit, že neobsahuje žádné bylinky, které mohou vyvolat alergickou reakci.

Při aplikaci na hrudník masti Dr. Mom kašel s bronchitidou postupně ustupuje

Komprimuje

Když se v bronchiolech a průduškách hromadí sputum, člověk má potíže s dýcháním. Když se snažíte vdechnout, otevře se silný kašel, objeví se pocit udušení. Pokud bronchitida není komplikovaná hypertermií (horečkou), pak se lékařské obklady rychle zředí a stáhnou sputum. Někdy obsahují látky, které mohou vyvolat alergickou reakci. Proto by před použitím obkladu na kůži měla být zkouška. Malé množství směsi, s hráškem, by mělo být vtíráno do loktů. Při absenci zarudnutí kůže po 15-30 minutách, můžete bezpečně postupovat.

Zde jsou některé z nejoblíbenějších receptů na směsi pro bronchitidu:

 • 5 malých brambor se vaří, mírně se rozmíchá a posypeme lžící 95% ethylalkoholu. Naneste teplou směs na hrudník, zakryjte nejprve plastovým obalem a pak ručníkem. Držte po dobu 5-6 hodin;
 • mix 2 lžíce. lžíce medu s 50 g másla a 2 lžíce. lžíce vodky bez přísad. Naneste na hrudník, přikryjte celofánem a plátně. Mějte celou noc na hrudi;
 • vařit pár bílých zelí listy až měkké. Na hrudník pacienta naneste trochu tekutého medu, nahoře umístěte listy. Obal fólií a látkou. Držte po dobu 6-7 hodin.

Po použití obkladu aplikujte na pokožku výživný krém. Můžete si koupit masti v lékárně pro tření hrudníku, zad a chodidel nohou. Nástroje jako Dr. Mom, Efkamon, Suprima Plus, obsahují kafr, mentol, éterické oleje.

Správná léčba kašle pro bronchitidu pomůže vyhnout se vážným komplikacím - bronchiálnímu astmatu a pneumonii. Pokud jsou plně dodržena lékařská doporučení, dojde k úplnému uzdravení během 1-2 týdnů. Když je bronchitida diagnostikována u člověka více než dvakrát ročně, jsou předepsány imunostimulancia a vitamíny, aby se zabránilo onemocnění.

Jak se zbavit kašle s bronchitidou

Kašel s bronchitidou je hlavním příznakem onemocnění. Vyskytuje se v důsledku zánětu sliznice průdušek.

Obecné informace

Uprostřed bronchiálního stromu jsou žlázy, které jsou zodpovědné za stav sliznice. Vyrobený hlen, když je člověk zdravý, je vylučován tělem nezávisle.

Pokud se objeví zánět v průduškách, vysychá sliznice a dochází k suchému kašli. Když zánět ustupuje, žlázy začnou aktivně produkovat hlen, aby zvlhčily stěny průdušek. Tělo se nedokáže vyrovnat s tolika hleny a v kašli se objeví sputum.

Kašel se může postupně zvyšovat s bronchitidou a pokud se léčba neprovádí, má paroxyzmální charakter.

Příznaky jsou patrné během dne i v noci. V chronické formě onemocnění jsou častější než u akutní.

Pro rozhodnutí diagnózy je důležitý druh kašle. Kvalitně shromážděná historie vám umožní rychle a efektivně léčit onemocnění. Kašel pomáhá správně identifikovat nemoc, protože tento příznak doprovází i další příznaky dýchacího ústrojí.

 • Útoky laryngitidy "štěkání" a drsné, podporované chraplavým hlasem.
 • Bolest, doprovázená pocitem pálení pod hrudní kostí, svědčí o vývoji tracheitidy.
 • Útoky se zelenožlutými sekrecemi, které mají hnisavý zápach, indikují zánět plic.
 • Silný kašel s dlouhodobými záchvaty není charakteristický pro černý kašel.
 • Útoky v kašli ráno jsou nejčastěji u lidí, kteří kouří.

Vlastnosti bronchiálního kašle

Příznaky tohoto onemocnění závisí na stadiu:

 • raná stadia - suchý, hackující kašel, bolest v hrudi a malý vzhled sputa;
 • progresivní stadium - mokré, v důsledku zvýšení obsahu sputa;
 • chronická fáze - mokrá a silná, s dobře propuštěným sputem. Nejtěžší je vyléčit.

Akutní forma bronchitidy má nejvíce nepříjemné symptomy. Nutkavost na kašel rychle zvyšuje a zcela vyčerpává pacienta. Kašel se přidává k dalším příznakům:

 • bolest ve svalech přední oblasti břicha;
 • bolest v hrudi;
 • bolest v krku a chrapot.

Při prvních příznacích nemoci musíte okamžitě začít léčit. Dokud se nerozhodne o diagnóze, je přípustné odebírat symptomy domů. Například horké mléko s medem, otírající se nohy a používající ohřívací masti.

Progresi onemocnění

Onemocnění se často vyvíjí pod vlivem virů nebo narušením mikroflóry. Bronchiální kašel je reakcí na první změny v dýchacích cestách. V progresivních stadiích může být doprovázen hnisavým nebo mukopurulentním sputem
Jaké onemocnění je často zaměňováno s pneumonií.

Pokud nemůžete léčit bronchitidu, promění se v chronickou formu, která je charakterizována kašlem s krevními náplastmi.

Krev může být viděna v pruzích hnisavých sraženin sputa. Příznaky takové bronchitidy jsou následující:

 • kašel může trvat několik měsíců;
 • vysoká nebo nízká horečka;
 • obtížné dýchání po cvičení.

Suchý kašel není typický pro chronickou bronchitidu, indikuje přítomnost akutní formy.

Silný kašel „hovoří“ o vážném poškození dýchacího ústrojí. Podobné symptomy také naznačují, že infekce přechází z bronchiálního stromu na alveoly. Toto je první příznak bronchopneumonie. Toto onemocnění vyžaduje okamžitou léčbu s použitím antibiotické terapie a antitusik.

Bronchiální kašel má různou dobu trvání, v závislosti na stadiu onemocnění. První příznaky ve formě horečky, obecné slabosti a onemocnění mohou trvat deset dní. Pokud nejsou včas vyléčeni, kašel může přetrvávat měsíc nebo déle. Je nejtěžší se zbavit chronické fáze, protože i ve stavu remise jste připraveni kašlat.

Léčba

Chcete-li začít léčit onemocnění je možné pouze po vyšetření lékaře a provedení všech nezbytných testů. Pokud kouzla kašle nejdou déle než tři dny, měli byste se poradit s praktickým lékařem. Léčba by měla probíhat doma, a pokud je teplota, bude potřebný odpočinek.

Musíte jít do dietní menu, vyloučit ze stravy smažené, kořeněné, příliš slané nebo sladké jídlo. Aby bylo možné léčit bronchitidu rychleji, zatímco podstoupí léčbu, je lepší jíst zeleninové jídlo a mléčné pokrmy. Menu by mělo obsahovat velké množství ovoce a tekutiny. Čaje a kompoty jsou hlavní složky, na kterých je léčba postavena.
Během terapie je lepší se vzdát cigaret. Místnost by měla být větrána několikrát denně a pravidelně prováděna mokré čištění.

Léčba léky se často skládá z několika druhů léků.

 • Sirup proti kašli (Lasolvan, Flavamed, Ambroxol) - pomáhá odstraňovat cizorodé mikroorganismy v průduškách (viry, mikroby), zmírňuje zánět sliznice, odstraňuje křeče. Léky této lékové formy se úspěšně používají v pediatrii.
 • Tablety kašel - léky v této skupině by měl předepisovat terapeut. Jsou schopny mít různé terapeutické účinky: mukolytické, sekretolytické, sekretomotorické. Léky v pilulkách pomáhají zmírnit první příznaky akutní formy této nemoci, což způsobuje vykašlávání.
 • Inhalace jsou užitečné fyziologické postupy, které se doporučuje uchýlit, pokud je chronické stadium onemocnění. Mohou mít protizánětlivé, antiseptické a expektorační účinky. Vdechnutí je také účinné, pokud je kašel suchý. Pro procedury používají podběl, šalvěj, jitrocel, lékořice, břízy nebo borovice a další léčivé rostliny. Postupy by měly být opakovány až pětkrát denně po celý týden.
 • Antibiotika - předepisují se k vyléčení pokročilých stadií bronchitidy. Tyto léky neovlivňují kašel. Zničí patogeny, které dráždí sliznici průdušek. V nepřítomnosti infekce zmizí ohnisko zánětu as ním kašel.

Léčba bronchitidy by měla zahrnovat terapeutický účinek na krk a nos. Na sliznicích těchto orgánů se tvoří patogenní flóra, která se může dostat do dýchacích cest. Proto je důležité pravidelně kloktat léky a propláchnout nos fyziologickým roztokem.

Lidové léky

Bronchitida může být léčena lidovými prostředky, ale tato terapie musí být podpořena medikací. To je důležité zejména v případě akutní formy onemocnění. Bez ohledu na to, jak účinná může být tradiční medicína, vyžaduje dlouhodobou léčbu. Onemocnění se vyvíjí velmi rychle a pokud se nic neděje, může se rozvinout do bronchiálního astmatu nebo pneumonie.

Dost účinné léky - tuřín s medem.

Musíte snížit zeleninu a dát do ní trochu medu. Když tuřín začne pustit šťávu, měl by být sbírán a opil až pětkrát denně. Tento nástroj umožňuje účinně léčit kašel a také snižuje teplotu dobře.

Pokud útoky začaly v práci, musíte dýchat kapesníkem navlhčeným esenciálním olejem. Pro tyto účely je vhodný eukalypt, citrón, jedle, levandule, borovice, citron nebo bergamot. Bude to trvat dvě až tři kapky, ale můžete takhle dýchat déle než pět minut.

Ještě užitečné pro zahřívání průdušek. Je nutné vařit neloupané brambory, sekat je nožem, nahoře nasypat malý jód a vdechnout léčivé výpary pokryté přikrývkou. Po tomto postupu stojí za to pít malinový čaj nebo horké mléko.

Je také užitečné provádět bylinné infuze nebo odvar léčivých rostlin. Lékárna prodává hotové bylinné přípravky, které lze naplnit pouze vroucí vodou v uvedených poměrech a trvat několik minut. Můžete si udělat sbírku sami, vybrat nejúčinnější antitusické rostliny: borovice pupeny, kořen lékořice, ženšen, dogrose, tymián, jitrocel, kopřivy, šalvěj, majoránka a další.

Doporučení jak překonat bronchiální kašel:

 • Je užitečné broušení s ohřevem masti. V jejich složení by měl být zhivokost, jalovec, jezevec, medvěd nebo jehněčí tuk.
 • Provádět inhalaci na bázi eukalyptu nebo balzámu z mentolu.
 • Pijte dostatek tekutin: vodu, horký čaj, kompot, džus, mléko. Nápoje by měly být teplé.
 • V místnosti, kde je pacient umístěn, proveďte pravidelné větrání. Pokud se zdá, že je vzduch suchý, může být zvlhčován zavěšením mokrých plenek na baterie nebo umístěním nádoby s vodou.
 • Krk lze opláchnout roztokem na bázi sody, jódu a soli. Tento produkt je považován za dobrý expektorant a antiseptikum. V lidovém lékařství vám doporučuji pít sodu s mlékem, aby sputum vypadalo lépe. Také na základě sody je vhodné provádět inhalace k odstranění patogenní flóry na sliznici.

Bronchiální kašel by neměl být ignorován. Přináší mnoho nepohodlí, pneumatik a výfuků. Kašle suchého typu jsou velmi dráždivé pro dýchací ústrojí, což způsobuje častější a intenzivnější ataky, což je nebezpečné v důsledku prasknutí sliznice.

Při prvním příznaku akutní bronchitidy by mělo být vynaloženo veškeré úsilí, aby byl kašel mokrý. Spolu se sputem se uvolňují cizí mikroorganismy a mrtvé leukocyty. Snižuje se tak riziko komplikací a zotavení zrychluje rychleji.

Jak se zbavit kašle s bronchitidou?

Bronchitida je akutní nebo chronické onemocnění, při kterém jsou průdušky zapálené. Zánět průduškového stromu je nebezpečný, protože tělo ztrácí kyslík. Před léčbou bronchitidy a kašle u dospělých se léky volí podle povahy průběhu onemocnění. Když bronchospasmy berou bronchodilatátory, když vykašlávají sputum - mukolytika, a v jeho nepřítomnosti - antitusika. Vzhledem k porážce dolního dýchacího traktu je narušen proces očištění bronchiálního, proto je onemocnění doprovázeno paroxyzmálním kašlem.

Co je kašel na zánět průdušek - suchý nebo mokrý?

Klinické projevy bronchitidy jsou různé, ale hlavní je kašel. Vzhledem k povaze kurzu existují dvě formy onemocnění:

 • akutní - difuzní (rozšířený) zánět průduškového stromu, charakterizovaný uvolněním přebytečného hlenu z průdušek;
 • chronický - přetrvávající, přetrvávající zánět, který vede ke změnám funkcí sekrečního aparátu průdušek.

Při akutním zánětu se nejprve objeví suchý (neproduktivní) kašel. Během bronchospasmu dochází k bolestem hrudníku a žeber. Tepelný kašel je způsoben virovou nebo bakteriální infekcí v plicích. Častěji se bronchitida projevuje jako sekundární onemocnění na pozadí chřipky, angíny, zánětu plic atd.

Při prvních příznacích bronchitidy musíte kontaktovat specialistu. Akutní zánět trvá 10-14 dnů, po kterých se onemocnění stává pomalým. U chronické bronchitidy se pacienti obávají přetrvávajícího vlhkého kašle, který je v noci horší. Útoky někdy způsobují křeč břišních svalů a zvracení.

Povaha kašle závisí na stadiu onemocnění:

 • Suché Akutní bronchitida se suchým kašlem indikuje začátek zánětlivých procesů v ORL orgánech. Není doprovázena vykašláváním sputa a často vyvolává říhání.
 • Mokrý Produktivní kašel se vyskytuje 3-5 dnů po bronchiálním zánětu. V doprovodu vykašlávání hlenu, díky kterému je pacientův stav usnadněn.
 • Prodloužené. Intenzita kašle je mnohem slabší než na začátku onemocnění. Nachází se u chronického zánětu horních cest dýchacích.
 • S krví. Krvavé nečistoty ve sputu indikují komplikace. Tento příznak označuje pneumonii, pohrudnice, tuberkulózu.
 • Dýchání S obstrukční plicní nemocí, lumen v průduškách se zužuje, což je důvod, proč člověk dusí během útoku. Asfyxie je doprovázena svalovým spazmem a silnou bolestí na hrudi.

Bronchitida je respirační onemocnění, které je nebezpečné pro jeho komplikace. Proto v případě spastického kašle, zhoršeného v noci, je třeba se poradit s lékařem.

Expektoranty a mukolytika pro odstranění sputa

Léčba bronchiálního kašle je zaměřena na zvýšení jeho produktivity, obnovení motorické aktivity řasnatého epitelu v průduškách a jejich schopnosti samočistit. Pro tyto účely se používají mukolytická a expektorační léčiva.

Jak vyléčit kašel s bronchitidou závisí na jeho povaze a vlastnostech kurzu. Není-li sputum vyčištěno, používá se k jeho zředění acetylcystein (ACC a další přípravky na něm založené). Látka snižuje viskozitu sekrece průdušek a přispívá k jejímu vypouštění z průdušek.

Při akutním nebo pomalém zánětu bronchopulmonálního systému je předepsáno 400-600 mg ACC 1-3 krát denně. Aby se zabránilo podráždění žaludku, je bronchitida užívána po jídle. Acetylcystein není předepisován dětem mladším 2 let, protože nemohou účinně vykašlávat bronchiální hlen.

Fluimucil

Mukolytické činidlo umožňuje snížit viskozitu hlenu v průduškách a urychlit jeho vylučování z dýchacích cest. Má ztenčující účinek nejen na sputum, ale také na hnisavé masy. Používá se ke zvýšení produktivity kašle s emfyzémem s bronchitidou, tracheobronchitidou, cystickou fibrózou atd. Dospělí jmenují 200 mg a děti - 100 mg Fluimutsily třikrát denně.

Bromhexin

Sirup na bázi rostlinných složek má mukolytické a expektorační vlastnosti. Eliminuje bronchiální kašel, očistí průdušky od viskózního sputa a hnisavých hmot. V léčbě bronchitidy u pacientů od 14 let předepsané 3 kopečky třikrát denně. Děti 6-14 let dávají maximálně 2 kopečky třikrát denně.

Při produktivním (mokrém) kašli se nedoporučuje kombinovat Bromhexin s antitusiky z důvodu rizika bronchiální sekrece v plicích.

Ambroxol

Lék je dostupný ve formě tablet a sirupu. Ředí bronchiální plicní hlen a zabraňuje jeho produkci v plicích. Zvýšení produktivity kašle, Ambroxol vyčistí průdušky ze sputa a obnoví jejich čistící funkci.

U akutní bronchitidy se dospělým předepisuje 1 tableta až 3x denně po jídle. Děti ve věku od 2 do 5 let se doporučuje podávat Ambroxol ve formě sirupu 2,5 ml třikrát denně. Pacienti od 5 let zvyšují dávkování 2x - 5 ml třikrát denně.

Codelac Broncho

Kombinovaný nástroj má mukolytické a expektorační vlastnosti. Užívání tablet poskytuje:

 • ředění hlenu;
 • odstranění zánětu v průduškách;
 • čištění plic ze sputa;
 • eliminace opuchu v měkkých tkáních.

Používá se při obstrukčních onemocněních horních dýchacích cest ke zvýšení průsvitu v dýchacích cestách a prevenci kašle. Při předepsané bronchitidě 1 tableta třikrát denně s jídlem. Bez doporučení pulmonologa nebo ORL lékaře Codelac Broncho netrvá déle než 5 dní v řadě.

Jak zmírnit kašel s bronchitidou s antitusickými léky

Hysterický neproduktivní kašel je zastaven antitusickými léky. Inhibují reflex kašle potlačením aktivity centra kašle nebo snížením citlivosti senzorických receptorů v ORL orgánech. Léky v této skupině se používají ke zmírnění pohody v počáteční fázi bronchitidy.

Synecode

Narkotický lék eliminuje suchý kašel v důsledku útlaku centra kašle, který se nachází v prodloužení medulla. Navíc má protizánětlivý a bronchodilatační účinek. To zabraňuje vzniku bronchospasmů a astmatických záchvatů.

Léčba kašle s bronchitidou Sinekodom doporučuje po dobu 2-3 dnů. Dospělí jmenují 15 ml a děti 6-12 let - 10 ml sirupu třikrát denně. S bronchitidou u pacientů 3-6 let dávat ne více než 5 ml léku 2-3 krát denně.

Stoptussin Phyto

Bronchitida sirup u dospělých obsahuje výtažky z jitrocelu, tymiánu a tymiánu. Mají mírný antitusický a mukolytický účinek. Přípravek Stoptussin Phyto se používá ke zmírnění kašle, odstranění zánětu a dezinfekci sliznic. Předepisuje se pro akutní nebo chronickou bronchitidu, aby se snížila závažnost symptomů.

 • 4-12 let - až 10 ml 3krát denně;
 • Od 12 let - 15 ml až 4krát denně.

Antitusikum se nepoužívá déle než 5-7 dní bez doporučení lékaře.

Libexin

Periferní tablety eliminují bronchiální kašel snížením citlivosti senzorických receptorů. Mají bronchodilatační vlastnosti a eliminují zánět při chronické bronchitidě.

Funkce recepce Libeksina:

 • děti od 2 let - ½ pilulky 3-4krát denně;
 • dospělí - 1 tableta až 4 krát denně.

Lék není návykový a neovlivňuje dýchací funkce u dětí nebo dospělých. Tablety se neslučují s vykašlávacími léky a neužijí při produktivním kašli.

Bronchodilatátory, které zmírňují bronchospasmus

Než se zbavíte kašle s bronchitidou, poraďte se s lékařem ORL.

Pokud je onemocnění doprovázeno bronchospasmem, předepisují se bronchodilatační sirupy a tablety. Rozšiřují průdušky a uvolňují svaly hladkého svalstva, což zabraňuje křečím.

Ascoril

Léky založené na několika účinných látkách mají kombinovaný účinek na ORL orgány v případě bronchitidy a spastického kašle:

 • uvolňuje hladké svaly bronchiálního stromu;
 • snižuje viskozitu sputa;
 • dilatuje průdušky;
 • urychluje odstraňování hlenu z plic.

Léčba bronchiálního kašle Ascorilom se doporučuje u pacientů ve věku 6-7 let. Děti do 12 let jsou předepisovány na 1/2 a dospělé - 1 tableta třikrát denně.

Atrovent

Aerosolový lék má relaxační účinek na hladké svalstvo průduškového stromu. Proniknutí do průdušek zabraňuje jejich spastické kontrakci a paroxyzmálnímu kašli. U pacientů s astmatem a bronchitidou se zvyšuje rychlost dýchání. Bronchodilatačního účinku je dosaženo po 7-10 minutách po inhalaci.

Děti mladší 12 let se doporučuje užívat 2 inhalace denně s rozdílem nejméně 6 hodin. V léčbě bronchitidy u dospělých předepsal 3 inhalace třikrát denně. Atrovent ve formě aerosolu se nepoužívá k úlevě od symptomů u pacientů mladších 6 let.

Berotek

Bronchodilatační lék zabraňuje vzniku paroxysmálního kašle v důsledku relaxace a expanze průdušek. S systematickým užíváním Berotek snižuje kontraktilní aktivitu tkáně hladkého svalstva v ORL orgánech. Pro odstranění bronchiálního kašle jsou dospělým a dětem od 12 let předepsány 1-2 dávky na dávku. Během dne se doporučuje užívat maximálně 8 dávek léku.

Protizánětlivé

Prostředky antiflogistického (protizánětlivého) působení eliminují slizniční edém a zánět. To snižuje citlivost senzorických receptorů, což zabraňuje vzniku spastického kašle. Před léčbou bronchitidy protizánětlivými léky se poraďte s lékařem. Některé z nich se nedoporučují během těhotenství a kojení.

Siresp

Sirup odstraňuje zánět a zabraňuje spastickým bronchiálním kontrakcím. Používá se k prevenci kašle v noci a odstranění nadýchání v dolních dýchacích cestách. Má spasmolytický a mírný analgetický účinek na dýchací orgány. Přijata před jídlem pro 9-18 lopatky denně. Dávka předepsaná lékařem je rozdělena do 3-4 dávek.

Eladon

Tyto tablety jsou často zahrnuty v léčebném režimu k odstranění zánětu a paroxyzmálního kašle.

 • odstranění edému na sliznici tracheobronchiálního stromu;
 • prevence obstrukce (zúžení) lumenu v průduškách;
 • neomezené odstranění sputa z dolních dýchacích cest.

Lék se používá pro symptomatickou léčbu kombinovaných onemocnění horních cest dýchacích - bronchopneumonie, tracheobronchitidy atd. Při bronchitidě u dospělých užívejte 1 tabletu až 3krát denně během období akutního onemocnění. Maximální denní dávka léčiva je 240 mg. Délka léčby závisí na stavu horních cest dýchacích a stanoví ji lékař.

Erespal

Lék má výrazné protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti. Než si zklidníte kašel pomocí tablet, obraťte se na ORL specialistu. Přípravek Erespal není předepsán k přecitlivělosti na hydrochlorid fenspiridu. Často jsou zahrnuty v léčbě bronchitidy infekčního a alergického původu.

Aby se odstranila ložiska zánětu v průduškách, vezměte 2 tablety léku denně - ráno a večer. Pro děti do 3 let je přípravek Erespal předepisován pouze ve formě sirupu.

Co přidat do inhalátoru

Pokud pacient nemá žádnou teplotu, uchyluje se k inhalační terapii. Pro jeho provedení se doporučuje použít nebulizéry - ultrazvukové nebo kompresorové inhalátory. Jako léky na inhalaci se používají:

 • mukolytika a expektoranty - Lasolvan, Ambrobene, Mukaltin;
 • bronchodilatátory - Salbutamol, Atrovent;
 • protizánětlivé roztoky - Rotokan, Malavit;
 • antimikrobiální - Fluimucil-antibiotikum, Gentomicin.

K dosažení produktivity kašle se postup provádí po dobu 10 minut až 5x denně. Pro dezinfekci sliznic a prevenci komplikací pomocí antiseptických roztoků - Chlorophyllipt, Furacilin. Lokální léčba bronchitidy zmírňuje stav pacienta a zkracuje dobu zotavení.

Antivirová a antibiotika

Když virový zánět dýchacích orgánů odstraní kašel hlenu. Ale pokud se k ní připojí bakteriální infekce, stane se sputum mukopurulentní. Pro eradikaci infekce bronchitidou se používají etiotropní léčiva:

 • antivirotikum - Tamiflu, Relenza, Ingavirin;
 • antibakteriální - Azithromycin, Augmentin, Amoxiclav.

Když se používá rezistence bakteriální flóry k antibiotikům penicilinu, používají se silnější léky ze skupiny cefalosporinů - ceftriaxonu, supraků.

Jak léčit bronchitidu a kašel u dospělých doma: 5 populárních receptů

Léčivé bylinky a včelí produkty jsou součástí mnoha přípravků na kašel při bronchii.

Pro změkčení hrdla, zmírnění zánětu a urychlení výtoku sputa použijte alternativní medicínu. Pro bronchitidu u dětí a dospělých platí:

 • Odvar z banánů. 4 lžíce. Já listy se vaří ve 200 ml vody po dobu 3-5 minut. Tekutina je rozdělena na 3 stejné části a pít 20 minut před jídlem ráno, odpoledne a večer.
 • Fitosbor. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. Já šalvěj, althea, podběl. Vařte v 1 litru vody po dobu 10 minut a přefiltrujte. Pijte 100 ml po jídle třikrát denně.
 • Med s mlékem. Ve 200 ml horkého mléka přidejte 1 polévkovou lžíci. Já medu Pijí 40 minut před jídlem s akutní bronchitidou 4krát denně.
 • Infuze oregano. 2 lžičky. suchá tráva nalijte sklenici vroucí vody a trvejte 2 hodiny. Užívejte 50 ml až 4x denně.
 • Včela ustupuje. 15 g suchého prášku se nalije 700 ml vodky. Trvejte na chladném místě nejméně 3 dny. Při suchém kašli užívejte 15 kapek třikrát denně po jídle.

Lidové léky na bronchiální kašel by měly být kombinovány s léky. Komplexní léčba pomáhá eliminovat ložiska zánětů, sputů a kašel.

Jak si vybrat nejúčinnější lék na bronchitidu a kašel pro dospělé?

Bronchitida je poměrně nebezpečná choroba dolních dýchacích cest, jejíž symptomy jsou podobné nachlazení, ale kašel je intenzivnější.

Toto je nejběžnější chronické respirační onemocnění u dospělých. Asi 10% pacientů starších 30 let je nemocných.

Symptomy nemoci v raném stádiu mohou být snadno zaměněny za běžnou virovou infekci. Nejčastěji diagnóza vyžaduje další vyšetření a radiografii hrudníku.

Bronchitida a její symptomy u dospělých

Pokud se nemoc s záviděníhodnou pravidelností opakuje několik let a převládajícím příznakem je silný kašel, může to znamenat, že trpíte chronickou bronchitidou.

A toto onemocnění vyžaduje specializovanou léčbu u dospělých.

Hlavní příznaky onemocnění:

 • kašel, zpočátku suchý a únavný, následovaný mírným vytěsněním tajemství;
 • pocit nevolnosti;
 • bolest hlavy;
 • horečka.

Obecný přístup k léčbě kašle a bronchitidy

Pokud kašel se sekrecí hlenu trvá nejméně dva až tři měsíce, pak je to chronická bronchitida.

Pokud nejsou žádné komplikace, infekce obvykle trvá asi deset dní a nevyžaduje speciální léčbu.

Je však lepší zůstat doma a odpočívat, protože tělo získává svou sílu a chrání se před komplikacemi.

Pokud je pozorována horečka, pak je nutné vzít léky předepsané lékařem, aby se snížila teplota a pít dostatek tekutin, vitamíny, zejména vitamín C, jsou potřebné k posílení imunitního systému.

Mohou být také použity sirupy, které potlačují reflex lupů. Jeden z nejlepších je považován za Sinekod v kapkách nebo sirupu.

Jak léčit nemoc u dospělých? Populární léky

Bronchitida je závažná nemoc, která může mít vážné následky. Proto je nutné provést důkladné diagnostické vyšetření, abyste nalezli správné léky.

Závažná bronchitida je způsobena viry, jako je rhinovirus, který je také způsoben sennou rýmou nebo chřipkou.

Ve většině případů není použití antibiotik nutné, protože příčinou onemocnění je virová infekce.

Lékař je předepíše pouze pro léčbu bakteriální infekce, při velmi vysokých teplotách, hnisavých sekrecích a dlouhodobé celkové slabosti pacienta.

Dospělé Kašel Prášky

Nemoc může mít několik projevů, z nichž každá vyžaduje vlastní léčbu.

Léčivé léky jsou často pilulky, které inhibují samotný reflex.

Ale kašel je naším spojencem v boji proti nachlazení. Když je sputum odstraněno z těla, zbavíme se bakterií, takže je důležité vzít v úvahu všechny nuance.

Pokud infekce způsobuje lechtání, neměli bychom na začátku bojovat. Tento jev s nachlazením a chřipkou se vyvíjí v souladu s průběhem onemocnění.

Léky, které užíváte, by měly být přizpůsobeny typu onemocnění:

 1. Lasolvan.
  Tablety, pro které - abroxol. Jmenován jako expektorant pro bronchitidu, povolen pro děti od narození.
  Je zakázáno užívat pilulky pouze pro ženy, které jsou na počátku těhotenství.
  K dispozici v blistrech po 10 kusech. Výrobce - Německo.
 2. Mukaltin.
  Léčivou látkou tablet je extrakt Althea. To je pro dospělé velké vykašlávání.
  Pokud je těhotenství užíváno s opatrností. Dostupné tablety v balení po 10 kusech. Výrobce - Rusko.
 3. Bronchoboss.
  Dobrý lék na silnou bronchitidu u dospělých jedinců po 3 letech. V jádru - účinná látka karbocystein.
  Zakázáno pro použití v prvním trimestru těhotenství. V blistru s 10 tabletami.
 4. Bromhexin.
  Tablety s účinnou látkou bromhexin.
  Doporučeno pro dospělé a děti od tří let s bronchitidou jako expektoranci. V blistru po 20 tabletách.
 5. Kodesan.
  Antitusické tablety, léčivá látka - lékořice, kodein a termopsis. Určeno pro dospělé a děti od 2 let.
  Vynikající uklidňující lék je dodáván v blistru po 10 tabletách.

Bronchitida sirupy

Za prvé, s bronchitidou, je třeba dbát na zvlhčení sliznic.

Lékaři a lékárníci také doporučují ananasový sirup a propolisové přípravky (včelí produkty). V noci lze použít sirup na bázi dextrometorfanu nebo kodeinu, aby se zabránilo pocení.

Účinné sirupy pro léčbu kašle u dospělých:

 1. Bronholitin.
  Sirup, jehož aktivní složky jsou: efedrin, bazalkový olej a glaucin.
  Doporučeno pro dospělé a děti od 3 let se silným suchým tlakem. Výrobce - Bulharsko.
 2. Trussin Plus.
  Používá se pro suchý neproduktivní kašel. Léčivo obsahuje dextrometorfan.
  Hlavní účinnou složkou je DXM, guaifenesin. Doporučeno pro dospělé a děti po šesti letech. K dispozici ve 100ml nádobách.
 3. Terasil-D.
  Sirup, jehož hlavní účinnou složkou je DXM, fenylefrin a chlorfenamin. Nevztahuje se na těhotné ženy a děti do 6 let.

Preventivní opatření

Primární zahrnují:

 • odvykání kouření, které je dráždivé;
 • Zabraňte vdechování chemických par
 • vyhýbání se podchlazení;
 • podpora odolnosti, zpevnění těla, procházky na čerstvém vzduchu;
 • vakcína proti chřipce.
 • diagnostika a včasná léčba bronchitidy;
 • profylaktické podávání léčiv zaměřených na ochranu těla před viry;
 • provádění dechových cvičení.

Užitečné video

Z tohoto videa se naučíte, jak léčit bronchitidu a kašel u dospělých:

Kašel není samotná choroba, je to reflex k odstranění dýchacího systému. Je to jakýsi důležitý prvek obrany těla a příznak přítomnosti patologických procesů v těle.

Je velmi důležité, aby lékař věděl, jaký druh nemoci máte, abyste správně předepsali léčbu.