Cibule v boji proti angině pectoris

Pro zmírnění bolesti v krku mohou být lidové prostředky, jejichž příprava nevyžaduje velké materiální náklady. Po dobu léčby by měla být ze stravy pacienta vyloučena slaná, smažená a kořeněná jídla, protože takové jídlo vyvolává ještě větší podráždění zapálených sliznic.

Výživa pacienta by se měla skládat z nejrůznějších měkkých potravin (zeleninové pyré a tekuté obiloviny), měli byste také pít co nejvíce teplé tekutiny (kompoty, nápoje z bobulových plodů, želé, bylinkový čaj), pít dostatek vody a omezovat bolest v krku.

Terapie pro bolest v krku s lidovými metodami

Léčba bolesti v krku by měla být prováděna komplexně, tj. Pro větší efektivitu léčby je nutné nejen používat tinktury a odvar léčivých bylin s protizánětlivým účinkem, ale také provádět inhalaci a výplach ústní dutiny.

Pro léčbu bolesti v krku pomocí následujících receptů tradiční medicíny:

 1. 7-8 fíků musí vařit ve sklenici čerstvého mléka po dobu 7-8 minut, výsledný vývar chladit a pít ve formě tepla 3-4 krát denně (vždy před spaním);
 2. dobře změkne bolest v krku a teplé mléko s máslem a medem, tento nástroj lze použít, pokud pacient není alergický na med, připravit ho na jednu polévkovou lžíci medu a jednu lžíci másla rozpuštěného ve sklenici teplého mléka, nápoj v teplé formě 4- 6 krát denně;
 3. Lípa je známá svými léčivými vlastnostmi pro bolest v krku, pro boj s bolestmi je třeba vařit 1 skleněnou lžičku sušených lipových květů ve sklenici vroucí vody, ochladit vývar, napít a vypít 50 gramů 3-4 krát denně;
 4. Nejoblíbenější lidový lék na léčbu bolesti v krku je med s citronem. Připravte si nástroj následujícím způsobem: zmáčkněte šťávu ze 3 celých citronů a přidejte do ní sklenici medu, prostředek by měl být spotřebován v jedné čajové lžičce každých 10 minut pečlivě rozpuštěným. Během jednoho dne léčby se bolest sníží a oblast zánětu se také sníží;
 5. Šípkový čaj a malinový čaj je výborným lékem na bolest v krku. Tyto nápoje lze vypít v neomezeném množství ve formě tepla, mohou tvořit základ bohatého pití pacienta;
 6. cibulová šťáva má dobrou účinnost, kterou musíte pít jednu čajovou lžičku 3x denně;
 7. pro léčbu bolesti v krku pomocí inhalace, jako roztok pro inhalaci vhodných odvarů léčivých rostlin, jako je šalvěj, měsíček, heřmánek, máta a další. Odvar z bylin by měl být nalit do vhodné nádoby a dýchat léčivou páru po dobu 10-15 minut. Je třeba mít na paměti, že teplota roztoku pro inhalaci by neměla překročit 65 stupňů, protože teplejší pára dráždí a poškozuje již zapálené sliznice hrtanu a hltanu.

Kloktadlo pro bolest v krku

Pokud se cítíte brnění a pálení v krku, přečtěte si tento materiál: http: //bolit-gorlo.rf/ persense- -burning- in-throat /

Účinek léčby léčivými tinkturami a odvarem léčivých bylin může být zvýšen pravidelným kloktáním. Následující řešení oplachování jsou považována za nejúčinnější:

 • Cibulový roztok, pro jeho přípravu je nutné nalít 2 lžičky cibule slupky s 500 ml vody a vařit po dobu tří až čtyř minut, výsledný bujón by měl být infuzní po dobu tří až čtyř hodin, odtok a opláchnout infuzi 3-4 krát denně;
 • požadovaný výsledek přinese klasický promývací roztok sestávající ze soli, sody a jodu, který se připravuje následovně: 1 skleničku soli, 3-4 kapky jódu a 1/2 lžičky sody na sklenici teplé vody;
 • Slaná voda může být také použita k oplachování, proto je třeba míchat 300 gramů soli v půl litru vody. oplachovací roztok by měl být při pokojové teplotě nebo teplý, opláchněte ústní dutinu nezbytnou hodinu a kapalina nepolyká;
 • Heřmánkový čaj lze použít k opláchnutí krku, který se připravuje následujícím způsobem: 1 čajová lžička suchého heřmánku se může vařit v jednom šálku teplé vody, když se čaj vaří, musí být vypuštěn, ochlazen do teplého stavu a opláchnut hrdlem;
 • pro bolest v krku je účinná kloktání citronovou šťávou, která dodává teplou vodu. Chcete-li připravit oplachovací roztok, stačí přidat jednu čajovou lžičku citrónové šťávy do sklenice vody, opláchněte bolest v krku 3-4 krát denně.

Poměrně často je příčinou bolest v krku sucho v ústech, což je způsobeno tím, že lidé dýchají ústy během spánku, a vlhkost v místnosti, zejména v zimě, nechává mnoho žádoucího. Tomuto problému lze zabránit pravidelným zvlhčováním vzduchu v místnosti. Pro zvlhčování vzduchu můžete použít speciální zvlhčovače.

Efektivní lidové prostředky pro bolest v krku

Následující léky pomohou rychle se zbavit bolesti v krku:

Ošetření krku lidovými prostředky

Pro bolest v krku mnoho z nás není vážných. Jen si pomyslete, objevil se kašel. Opláchněte sodu, lékárnu sladkosti sát a všechno projde. To je špatný přístup. Bolest v krku je příznakem, za který může být velmi vážné onemocnění. A pokud není léčen správně, riskujete vydělat spoustu komplikací, jejichž odstranění může trvat dlouho. Například angína může způsobit pneumonii nebo ovlivnit práci kardiovaskulárního systému jako celku. Ale nejdřív první. Nemoci, jejichž příznakem je bolest v krku.

Ošetření krku lidovými prostředky

Laryngitida

Laryngitida je akutní a chronická. Ve skutečnosti jde o zánět sliznice hrtanu. Téměř vždy jeden ze symptomů akutních respiračních infekcí, černého kašle, šarlatové horečky a chřipky. Suchost, lechtání, suchý kašel, výtok sputa, chrapot hlasu, jeho úplná absence, bolesti hlavy a bolest v krku, mírné zvýšení tělesné teploty začíná po několika dnech.
S řádnou léčbou může být laryngitida vyléčena za týden. Ale v případě nesrozumitelného přístupu k léčbě může být laryngitida chronická. Doporučení, která je třeba striktně dodržovat, aby se zajistilo, že se tak nestane, jsou pro každého stejná: úplný klid hrtanu až po naprosté ticho. Kouření je naprosto nemožné, stejně jako pití alkoholických nápojů. Nejezte sliznice dráždivé horké a kořeněné pokrmy. Užitečné zahřáté mléko a borjomi.

Lidová léčba laryngitidy

 • Opláchněte fyziologickým roztokem "zabijte dva ptáky jedním kamenem". Zničit bakterie a snížit bolest. Zahřejte sklenici vody a zamíchejte v ní až do úplného rozpuštění kávové lžíce stolní soli. Kloktejte fyziologickým roztokem pětkrát až šestkrát denně. Pro jedno opláchnutí použijte jednu sklenici vody.
 • Proplachování fyziologickým roztokem přidáním šťávy z jednoho citronu, kromě destrukce škodlivé mikroflóry, zmírní příznaky onemocnění. Podobně ve sklenici ohřáté vody rozpusťte špetku soli a přidejte šťávu z jednoho citronu. Opláchnutí citrónovou vodou by mělo být prováděno tak často, jak je to možné, po celý den.
 • Každý zná vlastnosti česneku, který zabíjí viry a bakterie. Využijte jich. Chcete-li to provést, oddělte jeden stroužek česneku z hlavy, oloupejte ho, rozřízněte jej podélně a vložte ho do úst na obou stranách blíže k hrtanu. Začne sekrece slin, spolkne ji česnekovou šťávou. Četnost léčby česnekem je třikrát denně.
 • Zázvor je schopen rychle zmírnit stav laryngitidy. Nakrájejte kořen zázvoru na tenké plátky a vařte ho v malém množství vody po dobu deseti minut. Chlazení a napětí. Pití zázvoru by mělo být během dne.
 • Přírodní jablečný ocet zabije bakterie. Třikrát denně opláchněte bolestné hrdlo jedné lžíce octu jablečného moštu naředěného ve sklenici vody. Není špatné, pokud to žaludek dovolí, pít v malých doušcích během dne roztok půl sklenice vody a lžíci octa.
 • No zklidněte bolest v krku. Jezte to několikrát denně, jednu lžičku. Pijte bylinkový čaj s medem a citronovou šťávou - pro jedno sklo, například heřmánkový odvar, přidejte dvě lžíce medu a vytlačte šťávu z jednoho citronu.
 • Vdechování výparů eukalyptového oleje je velmi užitečné při laryngitidě. K tomu ohřejte vodu, odkapejte do ní eukalyptový olej a výpary vdechujte po dobu 10 minut dvakrát denně.
 • Velmi účinným lékem je cibulový sirup. Čtyři středně velké cibule, jemně nasekané a nalité sklenici vody, zapálené. Počkejte, až se hmota zhustne. Sirup je připraven. Přidejte pět lžíce cibulového sirupu do sklenice vody, zamíchejte stejnou lžičku medu a trochu citrónové šťávy a pijte v malých doušcích.

Faryngitida

Má také akutní a chronickou formu proudění. V kombinaci s akutními respiračními infekcemi, katarem horních cest dýchacích, různými infekcemi a chřipkou.
Příznaky doprovázející průběh faryngitidy: pocit bolení v krku, bolest při polykání, tělesná teplota může být normální nebo mírně zvýšená. Při chronické atrofické faryngitidě se přidává suchý kašel a chrapot. Jestliže chronická faryngitida vezme katarální a hypertrofickou formu, pacient má kromě poškrábání pocit v hrdle neexistujícího cizího tělesa. V hrdle se hromadí viskózní hlen. Touha po vykašlávání je doprovázena nevolností, někdy dosahující zvracení.

Lidová léčba faryngitidy

 • Antiseptické vlastnosti bylin, jako je heřmánek, eukalypt, měsíček a šalvěj, jsou uznávány jako oficiální medicína. Proto se doporučuje, aby infuze založené na nich byly kloktány. Během dne, každou hodinu, připravte infuze z deseti gramů výše uvedených bylin, naplněných sklenicí vroucí vody. Počkejte, až bude infuze teplá, kmenová a kloktaná.
 • Pomáhá zmírnit bolest česneku - medového sirupu. Pečeme a přeskakujeme česnek přes česnek, měli byste mít půl sklenice česnekové hmoty. Vložte ji do malé pánve a přidejte med, nejlépe pohankové natolik, aby byl zcela zakryt česnekem. Zašlete na kamna, ohřejte a nechte na ohni, dokud se nezíská homogenní hmota. Pokud je sirup příliš silný, zřeďte ho malým množstvím čisté vody. Kažte a vezměte jednu lžičku každou hodinu. Bolest bude brzy ustupovat.
 • Med - česneková droga může být připravena snadněji. Smíchejte půl sklenice medu a půl sklenice česneku, dokud není česnek důkladně rozmačkaný, a každou hodinu si vezměte jednu lžičku, dokud nebude lék dokončen.
 • Pět dní až šestkrát kloktá roztokem mořské soli. V půl litru teplé vody musíte zcela rozpustit lžíci mořské soli.
 • Bez ohledu na formu faryngitidy pomůže lék na borovice pupeny. Libra borových pupenů vaří dvacet minut v půl litru vody. Vyjměte z ohně, počkejte, až vychladne. Přidejte kilogram jakéhokoliv medu a 10 ml propolisové tinktury. Pro ošetření, jíst jednu lžíci třikrát denně.
 • Každý večer vaříme čaj z deseti gramů divokých růží a pět gramů řebříčku, který se vaří sklenicí vody. Pijte čaj před spaním s trochou medu.
 • Ráno, bezprostředně po probuzení a večer, před spaním, pijte čaj z deseti gramů meduňky, která se vaří ve sklenici vroucí vody, čtyři gramy jitrocelu a šest gramů řetězce. Jednorázová dávka - padesát ml.

Angina

Angina nebo angína, onemocnění infekční a alergické povahy, ve kterém jsou záněty lymfadenoidní tkáně mandlí. Infekce akutním bolestem v krku se objevuje ve vzduchových kapkách. Mezi původci onemocnění patří streptokoky, stafylokoky, pneumokoky, adenoviry a viry chřipky.

Příznaky: zimnice, horečka, bolest a bolest v krku.
Angina, kromě akutní, má několik forem: katarální, lacunární, folikulární, flegmonální. S launárním a folikulárním bolestí v krku stoupá tělesná teplota na čtyřicet stupňů, bolest svalů a bolestivé klouby, slabost. Flegmonous bolavé hrdlo je méně obyčejné a je komplikovaná forma jiných bolestí v krku. Ke všem již popsaným příznakům se přidává špatný dech a zvýšené slinění.
Angina je pro své komplikace hrozné, nejnebezpečnější může být meningitida, nefritida, cholecystitida, revmatismus atd.

Lidová léčba anginy pectoris

 • Pokud trpíte často angínou, proveďte a udržujte propolisovou tinkturu vždy po ruce. Rozdrtíme třicet gramů propolisu a nalijeme do sto ml alkoholu. Po dvou týdnech můžete zahájit léčbu. Několikrát denně promažte tinkturu hrdla a mandlí.
 • Třikrát denně, žvýkat na malém kusu propolisu jako cud. Pokud cítíte pocit pálení, léčba bude účinná.
 • Kloktání s infuzí řepy je velmi účinným lékem na angínu. Řepa se nastrouhá na jemném struhadle, nalije se vroucí vodou v množství, které odpovídá objemu řepné řízky. Po šesti hodinách, řepy a zmáčknout řepy do infuze. Kloktejte ve dvouhodinových intervalech.

Infuze řepy vypláchněte

 • Každý den, tři dny, pít čerstvý džus z jednoho citronu. Tento nástroj pomůže vyléčit mnohem rychleji a předcházet komplikacím.
 • Komprimujte to, co je vždy v každé kuchyni. Vezměte hrst sušenek, přikryjte malým množstvím vařící vody a přidejte deset mletých stroužků česneku. Poté, co krutony nabobtnají, vložte je do připraveného sáčku a upevněte k hrdlu. Pokud si ve večerních hodinách připravíte obklad, můžete ho nechat až do rána.
 • Zelný list - slavný lék na mnoho nemocí. Pomůže s anginou pectoris. Můžete jednoduše svázat čistý list s krkem vlněnou látkou. A pokud si to brousíte a upevníte na krku jako obklad, léčivý účinek bude ještě silnější.
 • Zajímavá léčba pomocí ořechu. Ořech opatrně nakrájejte na dvě poloviny, vyjměte z něj jádro a naplňte skořápky česnekem rozdrceným v kaši. Připevněte mušle k základně palce ze strany dlaně a zajistěte lepicí páskou. Proveďte postup ve večerních hodinách a nechte poloviny matice až do rána.

Laryngeální edém

Jedná se o zánětlivé nebo nezánětlivé léze hrtanu. Vzniká v důsledku poranění sliznic, může být způsobena alergickou reakcí, infekčními chorobami, poruchou ledvin a kardiovaskulárního systému, neoplamy hrtanu.
Symptomy závisí na místě vzniku edému a jeho stupni. Od pocitu světla nepříjemnosti těžkých obtíží při dýchání. V případě edému hrtanu je hospitalizace povinná, protože i drobný edém může v krátké době zvýšit a zavřít lumen hrtanu.

Led s edémem hrtanu

 • Od neléčebných prostředků ke zmírnění laryngeálního edému se doporučuje polykat kus ledu, na krk dát studený obklad nebo led. Rozptylující procedury: lázně s horkou nohou a omítky z hořčice. Omezte příjem tekutin.

Stenóza hrtanu

Velmi vážné onemocnění, při kterém se lumen hrtanu zužuje a může se zcela uzavřít, což je plné úplného zastavení dýchání. Vzhledem k vysokému riziku smrti by první projevy stenózy měly okamžitě zavolat sanitku.
Symptomy stenózy - za prvé, rychlost dýchání se stává znatelně pomalejší, objeví se krátký dech, objeví se chrapot. Když stenóza druhé fáze začne hladovění kyslíkem, kůže a sliznice získají modravý odstín. Ve třetí fázi stenózy je kůže bledá, žáci jsou rozšířeni, dýchání se stává vzácným, dokud se zcela nezastaví.
Neriskujte životy blízkých - léčba pouze pod dohledem lékařů.

Faryngomykóza

Fringomykóza se vyskytuje v důsledku houbové infekce sliznice leptotriksom. Na sliznicích se objevují vzpomínky, které připomínají hroty v jejich vzhledu, které nezpůsobují žádné pocity a nacházejí se zcela náhodou. Ve vzácných případech je v dutině hltanu pocit cizího tělesa.

Opláchnutí roztokem sody

 • Pro léčbu tradiční medicíny nabízí pětkrát denně kloktat s roztokem sody: sklenici teplé vody - jedna lžíce jedlé sody.
 • Krvácení v nose s pěti kapkami léku dává dobrý léčivý účinek: míchejte padesát kapek tinktury propolisového alkoholu v padesáti mililitrech vody, do každé nosní dírky vraťte pět kapek a vdechněte nosem, abyste dostali lék v nosohltanu. S tímto roztokem opláchněte hrdlo po dobu jedné minuty a roztok opláchněte. Mělo by se léčit jedenkrát třikrát denně.

Sklerom

Infekční onemocnění doprovázené lézemi sliznice dýchacích cest. Onemocnění je pomalé, je způsobeno hůlkou Frisch-Volkovich.

Hlavním příznakem je těžký kašel, sucho v krku, potíže s produkcí sputa. Se zvýšenou fyzickou námahou dochází k dýchacím potížím.

Pomáhá cibule a česnek s bolestmi v krku?

Když onemocním, všechno začíná bolestí v krku.

A všechny oplachové a bonbóny pilulky a spreje - všechno jde otočit.

Nedávno jsem si všiml, že jsem nenašel univerzální dobrý prostředek pro účinné a rychlé ošetření krku.

Naposledy se zdálo, že mé obvyklé stravování Luka mi zachránilo hrdlo.

Jak účinná je cibule, česnek k léčbě bolesti v krku?

A jaké lidové prostředky vám pomohou?

Moje dcera měla často bolest v krku, zatímco mandle se zvyšovaly a teplota nebyla vždy vysoká, protože 37,2-37,5. Byla diagnostikována chronická angína. Lékař nám ​​řekl, že nic horkého a ostrého nemůže být provedeno, když se bolest v krku může zhoršit, a cibule a česnek mohou spalovat sliznice hrdla. Nejúčinnějším použitím česneku je inhalace. V suché konvici jsem položil obvaz na dno, které jsem si dal na rozdrcený česnek (abych se zbavil a nemyl) a moje dcera se vydechla výtokem konvice (ústa - inhalace, výdech). Ale trochu nám to pomohlo. Pak jsem se dozvěděl, že tento postup pomáhá lépe při kašlání, i když je oddělený mátovým odvarem, je obecně v pořádku. Jeden dobrý doktor mi řekl, když jsem mu přivedl svou dceru, že je to velmi dobře a často (každou hodinu), aby se propláchlo hrdlo obyčejným furacilinem a jednou za rok mýt mandle chlorhexidinem (antiseptické a antibakteriální léčivo). když má vždy bolest v krku, vitamín C je vždy po ruce, pije 5 položek najednou (šoková dávka) a ocillococcinu (dobrý homeopatický lék), pak je šance, že nebudete nemocní. Přeji vám hodně zdraví a už neublíží.

Co zachází s cibulí s medem?

Cibule - jedna z nejpočetnějších a běžných rostlin na planetě. Dnes vědci objevili asi 900 druhů, z toho 228 rostlinných plodin. Vlasti cibule nejsou přesně známy, ale používají se v potravinách téměř ve všech zemích světa. Cibule však není jen chutným doplňkem k jídlu, ale také lékem.

Chemické složení

V lidovém lékařství se zpravidla používají obyčejné cibule. Jeho chemické složení se může lišit a závisí nejen na konkrétní odrůdě, ale také na tom, jaké klima a na které půdě rostlo.

Hlavní léčivé složky však zůstanou nezměněny.

 • Těkavé látky obsahující síru - fytoncidy, v závislosti na rozmanitosti cibule, až 33%, sladší cibule, méně phytoncid v ní.
 • Organické kyseliny, které mají protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, zejména citrónovou a jablečnou, které mohou být až 11%.
 • Vitamíny, především skupina B, ale také množství kyseliny askorbové, vitaminu E a PP.
 • Biotin, který je považován za jednoho z nejdůležitějších účastníků metabolismu sacharidů, pomáhá snižovat bolest svalů, podporuje střevní mikroflóru při užívání antibiotik a normalizuje nervovou aktivitu.
 • Makroelementy, kromě síry, jsou fosfor, vápník, draslík a v menší míře chlor a hořčík.
 • Stopové prvky, zejména měď, jód, zinek a železo.

Kromě toho cibule obsahují flavonoidy, zejména mnoho z nich v plevách, jakož i různé polysacharidy, zejména glukózu a v menších množstvích maltózu, sacharózu a fruktózu.

Hlavním bohatstvím cibulové substance je alicin, který je bohatý na esenciální olej a který mu dodává ostrou chuť. Allicin je přírodní antibiotikum, které je účinné proti většině bakterií, virů a hub.

Užitečné vlastnosti

V tradiční čínské medicíně byla surová cibule umístěna na nohy lidí, kteří trpěli infekčními chorobami. To bylo věřil, že živiny z ní jsou schopny proniknout kůží, do krve a očistit tělo.

Dnes, tradiční medicína také používá cibule léčby. A v kurzu jsou všechny části rostliny, včetně slupky. Prostředky z cibule:

 • Díky alicinu a fytoncidům mají protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.
 • Omezte otoky a záněty, pokud se aplikují místně.
 • Mají vlastnost detoxikace, to znamená, že pomáhají tělu vyčistit strusky, toxiny nebo jiné škodlivé látky.
 • Snižují vysoký cukr, mají antisclerotic, choleretic a diuretic účinky.

V poslední době vědci prokázali, že živiny v cibuli mohou mít onkoprotektivní účinek. To znamená, že chrání tělo před tvorbou rakovinných buněk.

Indikace

Dokonce i jednoduché přidávání cibule do každodenních jídel může posílit imunitní systém a pomoci tělu lépe odolávat agresivním podmínkám prostředí, škodlivým bakteriím, virům a plísním. Co se týče nemocí, používá se cibule:

 • Pro všechny virové infekce dýchacích cest, včetně chřipky.
 • Když je kašel suchý i mokrý, ale zejména pokud se projevuje dlouhodobými, vyčerpávajícími záchvaty.
 • S anginou pectoris, akutní a chronickou bronchitidou, tonzilitidou a laryngitidou.
 • Pro čištění paranazálních dutin sinusitidou, sinusitidou a dokonce i běžným studeným katarem.

Léčba cibulí však šetří nejen chladem nebo zánětem. Vzhledem ke schopnosti snižovat hladinu cukru v krvi se často u diabetu používá cibule. Jeho močopudný a protizánětlivý účinek se používá ke zmírnění stavu urolitiázy.

Kromě toho, díky antibakteriálním vlastnostem, cibule hojí zánět na kůži, urychluje hojení hnisavých, obtížně se hojících ran a trofických vředů.

Recepty

Bohužel neexistují žádné oficiální farmaceutické přípravky na bázi cibule. Léčebné nástroje s ním se proto musí připravit. Nicméně, recepty jsou poměrně jednoduché a nebude vyžadovat speciální kulinářské dovednosti. Hlavní je koupit dobrou, šťavnatou cibuli.

Pro bolest v krku a kašel

Díky alicinu, cibule účinně zmírňuje zánět sliznice hrdla a úst. Kromě toho působí bez ohledu na to, zda je způsoben virem nebo bakterií. Prostředky na léčbu bolesti v krku lze použít samostatně nebo je doplnit základní terapií. Příprava je velmi jednoduchá:

 • Pár středně velkých cibulí nebo jeden velký, ne loupaný, nakrájený na čtvrtky a vařený ve 250 ml vody. Nechte ho stát a vychladnout na příjemnou teplotu. Kloktejte každé tři hodiny s cibulovým odvarem.
 • Nakrájenou cibulku nebo mlýnek na maso smíchaný s medem, odebraný ve stejném množství. Čajová lžička lékařské směsi se pomalu rozpouští každé tři hodiny, dokud nezmizí bolest v krku.
 • Se suchým, paroxyzmálním kašlem, musíte nakrájet jednu hlavu česneku a jednu cibuli, můžete spolu s luskem nalít celý litr mléka. Vařte, dokud se zelenina nezmění na měkké kaše. Ochlaďte vývar, namočte, přidejte jeden nebo dva lžíce medu. Užívejte 25 ml směsi každou hodinu po celý den, dokud nezmizí epizody kašle.

S chladem

Cibule je přirozený adaptogen. To znamená, že je schopen zvýšit celkovou odolnost těla vůči nepříznivým faktorům. Polysacharidy a flavonoidy mu tuto vlastnost poskytly. Při nachlazení je možné používat cibulovou léčbu jak při nemoci, tak při ochraně těla během epidemií. Způsob přípravy následujících receptů:

 • Rozmělněte v mixéru nebo v mlýnku na maso jednu velkou cibuli a smíchejte s jedním šálek medu. Cibule s medem v množství 25 g zalijeme 200 ml horkého mléka, necháme chvíli vychladnout a vyluhujeme. Pijte lépe v noci. Zvláště dobře pomáhá této směsi pro nachlazení s mokrým kašlem.
 • Rozemletou 400 g loupané cibule, smícháme se 100 g cukru a jednou polévkovou lžíci medu, pak nalijte litr vody. Směs by měla být vařena po dobu tří hodin na nízkém ohni, pak kmen. Vezměte 25 gramů. až 4 krát denně až do kašle a studeného průchodu.
 • Ve stejných částech smíchejte med, dužinu jablek a kaše, získanou z jedné střední cibule. Prostředky k užívání 20-25 gramů. třikrát denně.

Se zimou, sinusitidou, sinusitidou

Pro problémy spojené s vedlejšími nosními dutinami, nosem a nosohltanem má luk dvojí účinek. Za prvé, díky stejnému allicinu, snižuje zánět a inhibuje růst virů nebo bakterií. Za druhé snižuje tloušťku vytvořeného hlenu a přispívá k jeho odstranění.

Aby měla cibulová úprava maximální účinek, je lepší před opláchnutím nos opláchnout médiem na bázi mořské vody a připravit přípravek podle jednoho z následujících receptů:

 • V případě sinusu je nutné smíchat ve stejných částech šťávu z cibule, kalanchoe, hlízy cyklámenové a aloe, přidat stejnou Vishnevsky mast. Namočte bavlněné tampony tímto výrobkem a vložte je do každé nozdry po dobu 20–30 minut. Způsoby podávání jednou denně, doba trvání léčby je 20 dní.
 • Pro každou zimu, s výjimkou alergií, nakrájejte čtvrtinu střední cibule a 3 malé stroužky česneku. Pak zahřívejte 50 ml rostlinného oleje ve vodní lázni po dobu asi půl hodiny, ochlaďte a promíchejte s výsledným kašem. Znamená to trvat dvě hodiny, pak se namáhat. Nosní sliznice mazaná až třikrát denně, dokud příznaky nezmizí.
 • Lžička mrkve šťávy smíšené s 10 kapkami cibule šťávy. Výsledný lék pohřbí nos až pětkrát denně.
 • Smíchejte cibulovou šťávu a nové brambory s medem ve stejném poměru. Výsledný roztok se třikrát denně vkape do každé nosní dírky tři kapky.

Nepříjemný zápach, který může zůstat po ošetření cibulí a prostředky na něm založené, může být neutralizován konzumací čerstvé petrželky nebo pražených vlašských ořechů.

Kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že cibule je zelenina známá většině, má kontraindikace. Cibule samotná a prostředky připravené jejím použitím by měly být používány s opatrností:

 • Lidé trpící srdečními chorobami a těžkou hypertenzí, protože luk může způsobit zvýšení tlaku.
 • Se závažným onemocněním jater.
 • S onemocněním žaludku a střev, vzhledem ke skutečnosti, že cibule má schopnost zvýšit kyselost žaludeční šťávy a tím může vyvolat gastritidu nebo exacerbaci vředů.
 • Cibule s medem by neměla být používána pro alergiky na včelí produkty.

Všechny kontraindikace se však vztahují pouze na čerstvou cibuli, dušenou nebo vařenou formu, tuto zeleninu mohou používat téměř všichni. Jedinou výjimkou je individuální nesnášenlivost a onemocnění žaludku a střev v akutním období. Ale pokud jste na pochybách, zda tento lék bude pracovat pro vás, je lepší, aby riskovat a nejprve se poradit se svým lékařem.

Léčba bolavých lidových léků v krku

Lidové léky na bolest v krku jsou velmi účinné v kombinaci s tradičními léky. Aby léčba poskytla rychlý výsledek, je nutné léčit bolest v krku nejen lokálně. Je velmi užitečné vzít v úvahu protizánětlivé a imunomodulační infuze a odvar.

Aby bylo možné aplikovat populární recepty pro léčbu bolesti v krku, nevyžaduje velké finanční náklady.
Než začnete léčit bolest v krku, musíte se starat o správnou výživu nemocných.

V době nemoci z jeho stravy je nutné zcela odstranit slané potraviny, kořeněné a smažené. Tyto pokrmy mají dráždivý účinek a mohou vyvolat zvýšení zánětlivého procesu.

Prostředky pro orální podání

Je-li bolest v krku pro léčbu lidových léků použít následující recepty:

 1. 7-8 bobů fíků se vezme a vaří ve sklenici čerstvého kravského mléka. Po 7-8 minutách se bujón odstraní z tepla a ochladí se. Je třeba brát tento vývar několikrát denně. Nezapomeňte pít několik doušek před spaním.
 2. Půl šálku oloupaných a nasekaných stroužků česneku nalijte med. Tekutý med by měl zároveň česnek zcela zakrýt. Tato směs se umístí na nejníže ohně a pomalu se zahřívá po dobu 20 minut. Po vyjmutí pokrmů se směsí musí být směs mírně ochlazena a znovu zapnuta na stejné teplo po dobu 20 minut. Výsledkem je hustý sirup. Ochlazuje se, filtruje a každou hodinu pije lžíci.
 3. Pro přípravu dalšího nástroje bude třeba shromáždit kilogram mladých výhonků smrku a jedle. Vloží se do smaltované mísy, která se nalije třemi litry vody a vaří se 20 minut. Pak se vývar vyjme z ohně a smíchá se s 1 kg včelího medu. Přidá se 10 g propolisu a 30 ml lékařského alkoholu. Směs se znovu důkladně promísí a zahřeje na pomalém ohni. Musíte vzít několikrát denně jednu polévkovou lžíci.

Příprava oplachových lektvarů

Aby bylo možné vyléčit bolest v krku s bolestmi v krku, můžete si doma připravit následující léčivé byliny: vezměte si jednu polévkovou lžíci sušené šalvěje, lžíci květů měsíčku a jednu lžičku listů eukalyptu. Směs se nalije půl litru vody a vaří se 15 minut. Potom se směs z ohně odstraní a přefiltruje. V připraveném léku přidejte 1 lžíci přírodního medu a jednu lžíci citronové šťávy nebo štipku kyseliny citrónové. Tento nástroj by měl kloktat několikrát denně až do úplného uzdravení.

A tady je další velmi dobrý lidový lék na zmírnění bolesti v krku. Následující komponenty se smíchají ve stejném poměru:

 • Šípky;
 • Měsíčkovité květy;
 • Květy a listy fialové;
 • Byliny a květiny oregano;
 • Travní a květinová posloupnost;
 • Plantain leaf;
 • Květiny a trávy řebříček.

Všechny složky jsou rozdrceny a důkladně promíchány. 2 lžíce připravené směsi na noc se naplní vroucí vodou a naplní se termoskou. Složení kloktadla nebo vzít dovnitř.

Je velmi užitečné kloktat s cibulovým extraktem. K tomu se cibulová slupka nalije vodou a vaří se na mírném ohni po dobu 3 minut. Infuze se ochladí, přefiltruje a použije pro opláchnutí.

Takové výplachy mohou významně zvýšit účinek léčby na bolest v krku.

Lidové recepty na krk s medem

Tradiční metody léčby zahrnují použití medu pro množství nemocí.

Neméně populární a efektivní je další medový lék. Pro jeho přípravu vezměte lisovanou šťávu ze 3 celých citronů. Výsledná kapalina se smísí se sklenicí včelího medu. Když je bolest v krku absorbována čajovou lžičkou této směsi každých 10 minut. Tento tradiční způsob léčby umožňuje výrazně snížit zánět a zmírnit bolest do konce prvního dne.

Bylinný lék na bolest v krku

Pokud máte bolesti v krku, léčba lidovými léky může být prováděna s pomocí léčivých rostlin.

 1. K tomu, aby bolest v bolestech v krku ustoupila, je vápenný květ považován za nepostradatelný nástroj. Suché lipové květy jsou rozdrceny a vařeny vroucí vodou. Výsledný bujón se ochladí, přefiltruje a požírá polovinu skla až čtyřikrát denně.
 2. Dobře zklidňuje bolestivý krční čaj z listů a plodů malin a šípků. Tyto čaje mají dobrý protizánětlivý a detoxikační účinek, kromě toho posilují obranyschopnost organismu a umožňují, aby nedošlo k nachlazení. Můžete pít tento čaj teplý, ale v žádném případě příliš horké. Množství opilce není omezeno.
 3. Pokud máte bolesti v krku, takový lidový lék jako opláchnutí heřmánkovým čajem pomáhá velmi dobře. Na přípravu čaje se vezme jedna čajová lžička sušených heřmánkových květů a vaří se sklenicí vroucí vody. Vařený čaj je chlazen, filtrován a používán pro kloktání. Je účinný v bolestech hrdla a takové infuze: suché heřmánek, listy eukalyptu, květy měsíčku a bylinky šalvěje jsou přijímány ve stejném množství. Tráva se suší a drcuje. Potom se 10 g směsi naplní sklenicí vroucí vody. S pomocí této kompozice vdechují až 6krát denně.

Ošetření v krku inhalací

Vdechováním můžete velmi rychle vyléčit krk. Za tímto účelem můžete použít odvarů bylin, které mají silný a baktericidní účinek a eliminuje příznaky zánětlivého procesu. To je velký lidový lék, pokud máte bolest v krku.

Inhalace je možná s použitím léčivých rostlin, jako je měsíček, máta, heřmánek. Pokud není v domě žádný speciální inhalátor, stačí nalít horký vývar do vhodné misky a nad ním několik minut dýchat. Nepoužívejte příliš horký roztok. Postačuje teplota 65 stupňů. Spalující pára může zhoršit stav zánětlivého procesu sliznice hltanu a hrtanu.

Účinným lékem pro inhalaci je směs stejných podílů přesličky, malinových listů a květů nesmrtel. Polévková lžíce této směsi se vaří ve sklenici vroucí vody a 2 hodiny se naplní do termosky. Výsledná infuze musí být filtrována a použita jako léčivý přípravek pro inhalaci.

Neméně užitečné pro inhalaci bude následující složení: stejné množství starších květů a máty peprné a vařit sklenici horké vody. Dále trvejte 2 hodiny, po které musí být roztok přefiltrován.

K dispozici domácí recepty

Chcete-li zmírnit bolest v krku a zmírnit příznaky zánětu, můžete použít jednoduché a cenově dostupné domácí prostředky.

Lidové léky na bolest v krku zahrnují obyčejnou stolní sůl. Je možné rychle vyléčit bolest v krku sklenicí vody se lžičkou sodné soli rozpuštěnou v ní a přidáním několika kapek jódu. Když opakovaně užíváte tento lék, bolest rychle ustupuje.

Do 500 ml teplé vody můžete přidat čtvrtinu balení soli. Teplota přípravku by měla být pohodlná. Každou hodinu vypláchněte ústa a hrdlo. V žádném případě byste neměli polykat, nezapomeňte to vyplivnout.

Můžete ji použít pro léčebné účely s faryngitidou a bolestmi v hrdle a sklenicí vody, s přidáním lžičky citronové šťávy. Voda by měla být teplá. Šťáva se nejlépe aplikuje čerstvě vymačkaná. Kloktadlo s takovou směsí krku je vyžadováno nejméně 4 krát denně.

Je možné úspěšně aplikovat směs připravenou z glycerinu s 10% propolisovým extraktem na alkohol k léčbě bolestí v krku. K přípravě léku budete potřebovat 10 ml propolisu a 20 ml čištěného glycerinu. Tato směs může být pečlivě promazána bolavým krkem dvakrát denně.

Léčba cibulí

Léčivé vlastnosti cibule uznávají nejen tradiční medicína, ale i oficiální. Tato zelenina má silný baktericidní a antivirový účinek.
V dávných dobách, tradiční léčitelé používali následující metody léčby bolesti v krku: jedna střední cibule byla třena a smíchána s kejdou jednoho strouhaného jablka. Výsledná suspenze byla důkladně promíchána a vytlačena přes plátnovou tkaninu. V současné době můžete pro tyto účely použít gázu nebo obvaz. Výsledná šťáva byla ošetřena bolestmi v krku. Každé tři hodiny musí pacient vzít 2 lžičky získaného léku. Po několika dnech bolest ustoupí a hrdlo může být úplně vyléčeno.

Můžete si vzít velkou cibuli a jemně sekat. Nakrájenou cibuli umístíme do skleněné nebo keramické misky a nalije se půl šálku granulovaného cukru. Směs je ponechána na den, aby se šťáva. Výsledný sirup se vezme jedna polévková lžíce.

Cibulovou šťávu lze míchat s citronovou šťávou a medem. Pijte tento lék by měl být jedna polévková lžíce každé 2 hodiny. Ve své čisté formě lze cibulovou šťávu vypít třikrát denně čajovou lžičku.

Z bílé cibule můžete šťávu vytlačit a vzít ji v průběhu dne (ráno, odpoledne a večer) na tři lžíce. Důležitou podmínkou je, že po užití léku byste neměli pít tekutinu ani jíst další 2 hodiny.

Ošetření cibulového slupky

Máte-li bolest v krku z lidových prostředků doma, můžete úspěšně používat cibule slupky. K tomu, aby čisté suché slupky. Nalijte plnou hrst surovin s půl litru vroucí vody a vařte na mírném ohni několik minut. Pak se bujón odstraní z ohně a nechá se 1 hodinu. Poté, co je odvar dobře naplněn, je filtrován přes gázu nebo lněné tkaniny.

Můžete opláchnout připraveným lékem nebo zavlažovat bolest v krku. Frekvence těchto procedur by měla být nejméně 2 krát během dne, vývar z cibulové slupky má silný antimikrobiální a antivirový účinek, dokonale zmírňuje bolest a další příznaky zánětlivého procesu.

Smažená cibule


Léčivé vlastnosti smažené a pečené cibule jsou také dobře známé v tradiční medicíně. K přípravě léku je cibule nakrájena na tenké kroužky a poté smažena na másle na pánvi. Cibulové prsteny by měly dostat zlatý odstín. Jíst takové smažené cibule je velmi užitečné jako lék na bolest v krku.

Lidové léky na bolest v krku

Dnes se dozvíte o účinných lidových prostředků pro bolení v krku. Budeme hovořit o nejlepších receptech pro ošetření krku, o tom, jak kloktat bolestí a jak to udělat správně, aby se co nejdříve zotavili.

S nástupem chladného počasí se zhoršují choroby horních cest dýchacích. Subjektivně, člověk cítí bolest v krku, a může mylně dělat diagnózu - bolest v krku. Příčinou tohoto stavu však mohou být i jiné nemoci.

V knihách o léčbě lidových léků a jiných svobodných zdrojů, mnoho všech druhů receptů na bázi bylin, koření a dalších látek, někdy pochopit tuto rozmanitost je velmi obtížné. A pokud je nutný spolehlivý a úsporný recept? Proto jsme pro Vás shromáždili nejúčinnější a osvědčené metody, lidové recepty, jak se zbavit bolesti v krku.

Příčiny bolesti v krku

Lymfatické uzliny jsou přirozenou obranou těla proti zavlečení patogenů, a proto berou nápor poškození.

Nejčastěji je v 90% případů angina pectoris způsobena stafylokoky. Bakterie rychle proniká do krevního oběhu a způsobuje celkovou senzibilizaci. Jinými slovy, celé tělo se naladí na boj s útočníkem a uvolní miliony protilátek do krve.

Další nemoci - existuje celá řada onemocnění, většinou jsou infekční, první příznaky jsou bolest v krku. Mezi nimi jsou i obzvláště nebezpečné infekce vedoucí k smrti. Ale zpravidla jsou přítomny, a další známky, pro které tyto nemoci nelze zmást.

Příznaky bolesti v krku

 • Zimnice, všeobecná slabost;
 • bolest při polykání;
 • nepříjemný bolest v krku;
 • těžké bolesti v krku;
 • ucpaný nos nebo rýma;
 • někdy s bolestmi v krku je přítomen kašel;
 • chrapot nebo ztráta hlasu.

Bolest v krku - léčba lidových léků

Přikládám k vaší pozornosti nejefektivnější recepty pro kloktání bolestí.

Při opláchnutí se faryngeální mandle dobře zavlažují roztokem, zatímco mikroorganismy a toxiny se z jejich povrchu vymyjí.

Pro dobrý efekt je třeba si pamatovat několik pravidel:

 • kloktat budete potřebovat pěknou teplou vodu;
 • doba trvání řízení je nejméně pět minut;
 • pravidelnost opakování nejméně 4krát denně;
 • připravit léčivý roztok na jeden den;
 • průběhu týdne léčby.

Efektivní kloktadlo pro bolest v krku

Pokud máte pocit, nepohodlí a bolest v krku, pak je prokázáno, efektivní lidový lék na léčbu krku.

Přísady pro oplachování:

 • sůl - 1 lžička;
 • soda - 1 lžička;
 • jeden kuřecí vaječný protein;
 • sklenici teplé vody.

Příprava a použití:

 1. Ve sklenici teplé vody rozpustné soli, soda. Vše dobře umístěné.
 2. Přidejte vaječný bílek. Znovu dobře zamíchejte.
 3. Výsledná směs 5krát denně kloktá.

. Protein dobře změkne a obalí bolest v krku, a opravdu se cítíte ulevilo. Jen pár dní po aplikaci této léčby budete pociťovat zlepšení stavu.

Infuze se šalvějí

Jak je dobře známo, šalvěj je téměř univerzální a nepostradatelný pro boj proti zánětu různého původu. Baktericidní a zvláčňující vlastnosti rostliny rychle odstraňují zarudnutí a bolest v krku.

Příprava infuze kloktání bude poměrně jednoduchá:

 • suchá tráva 30 g;
 • čistá voda - 250 ml.

Vodní var. Připojte horkou vodu s šalvějí a nechte několik hodin. Kapacita infuze nutně kryje. Když je vše v pohodě, kmen a kloktat 4 krát denně.

Opláchněte eukalyptus

Eucalyptus strom rostlina, která je velmi rád světla a tepla. Eucalyptus roste v tropickém a subtropickém podnebí. Nejbližší rostoucí oblasti jsou Krymský poloostrov a pevnina Černého moře.

Chemické složení eukalyptu je bohaté na esenciální oleje, stejně jako s balzamovacími látkami, rostlina obsahuje aldehydy a fytoncidy ve velkém množství. Esenciální oleje dělají z eukalyptu úžasně voňavý a nepostradatelný nástroj při léčbě onemocnění krku.

Aby bylo možné připravit potřebné složení pro kloktání doma, musíte si vzít:

 • listy eukalyptu - 3 lžíce;
 • kurkuma - lžička;
 • čištěná voda - 300 ml.

Proveďte pravidelnou infuzi. To znamená, že všechny složky nalijte potřebné množství vroucí vody a nechte je pod víkem, dokud nevychladne. Opláchněte obvyklým způsobem - 4x denně.

Opláchněte mrkev a řepnou šťávu

Takové běžné, známé všem hosteskám a nepostradatelným výrobkům, jako je řepa a mrkev, mají kromě kulinářských vlastností také léčivé vlastnosti.

Použijte řepu a mrkev šťávy, kloktání, stačí čerstvý, a je třeba vařit, pokaždé před postupem.

Vitamín a antioxidační složení šťávy má léčivý účinek, příznivě působí na sliznici a uvolňuje otoky. Červená řepa snižuje bolest, a dokonce i šťáva z čerstvé řepy změkčuje a odplavuje hnisavé svíčky z mandlí. V tomto případě se tělo rychle zbaví infekce.

Recept na mrkev

Mrkvová šťáva dobře zmírňuje bolest a otok v krku.

 • čerstvá mrkvová šťáva - půl sklenice;
 • vařící voda - půl sklenice;
 • jedlá soda - sp tsp;
 • jód - několik kapek.

Mrkvovou šťávu zřeďte v poměru 1: 1. Přidá se jod a sóda. Opláchněte několikrát denně, pak nejezte hodinu.

Recepty z červené řepy

Řepa šťáva je docela silný lék, tak to by mělo být používáno s opatrností, zejména pro lidi s diabetem, osteoporózy, onemocnění ledvin a gastritidy.

Dobrý výsledek dává kombinaci řepné šťávy s octem.

 • čerstvá řepná šťáva, zahřátá na 25 ° - 250 ml;
 • jablečný ocet - 1 polévková lžíce. lžíce.

Přidejte trochu octa do šťávy, dobře promíchejte. Výsledný nástroj kloktá až šestkrát denně.

Pokud použijete tento recept u dětí, měli byste nahradit ocet citronovou šťávou. I když dítě spolkne určité množství roztoku, nebude to škodit.

Kurkuma kloktadlo

Kurkuma je velmi populární mezi lidmi Indie, a to není jednoduché, faktem je, že kurkuma je známá pro své antiseptické vlastnosti. Řešení a dekorace na bázi tohoto kořeněného kořene jsou velmi prospěšné pro zdraví.

Moudří indičtí lékaři od nepaměti používají kurkuma prášek k léčbě různých onemocnění a posílení těla. Ale v našich zeměpisných šířkách se používá pouze v kuchyni a ne každá hospodyňka ví, jak správně používat kurkuma.

Při oplachování krku se kurkuma používá se solí, která má také dobrý antiseptický účinek, jsou zničeny různé škodlivé bakterie a dochází k opuchu.

 • prášek kurkuma připravený - lžička;
 • mořská sůl nebo vaření - 2/3 lžičky;
 • vařící voda - půl sklenice.

Přidejte kurkuma a sůl do sklenice s vroucí vodou, promíchejte a vyluhujte po dobu 10 minut. Výsledný roztok 5krát denně kloktá.

Opláchněte medem a mrkvovou šťávou

Med je dobré antiseptikum, které vám umožní rychle snížit zánět, má také sedativní, analgetické a protizánětlivé vlastnosti.

Mrkev dobře odstraňuje zánět a odstraňuje edém.

 • čerstvá mrkvová šťáva - půl sklenice;
 • vařící voda - skleněná podlaha;
 • med - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • jód - několik kapek.

Příprava a použití:

 1. Mrkvovou šťávu rozpustíme vodou, přidáme med a několik kapek jódu.
 2. Složení kloktadla se mazlí 5krát denně před jídlem.

Kloktání s koriandrem

Koriandr není nic víc než koriandr. Semena koriandru se používají při vaření masa a rybích pokrmů.

K přípravě léčivé infuze pro kloktání potřebujeme:

 • několik větviček čerstvého koriandru;
 • jednu sklenici vody.
 1. Vařte vodu a vhoďte do ní nakrájený koriandr. Složení nechte několik minut vařit při nízkém teple.
 2. Poté přikryjte víčkem a nechte 30 minut vyluhovat. pak filtrujte přes tenké plátno.

Výsledný odvar musí kloktat 5krát denně.

Soda a sůl pro ošetření krku

Sůl mění osmotický poměr na povrchu sliznic, ústní dutině a samotných mikrobech. Pod vlivem chloridu sodného se zničí vnější obal patogenního organismu a zemře. Kromě toho dochází k očištění mandlí z hnisu.

Soda mění acidobazickou rovnováhu, která je také destruktivní pro viry a bakterie. Kloktání s limonádou a solí je velmi jednoduchý a poměrně účinný způsob, jak zmírnit bolest v krku. Pro zvýšení efektu můžete přidat lékařský jód, který dobře dezinfikuje.

 • soda - sp tsp;
 • jód - dvě kapky;
 • stolní sůl nebo moře - 2/3 lžičky;
 • čištěná voda - 1 šálek.
 1. Vodní voda se ochladí na 30 stupňů.
 2. V teplé vodě přidejte sodu, sůl a několik kapek jódu.

Tento lék pomáhá velmi dobře, pokud je léčba zahájena u prvních příznaků onemocnění. Oplach by měl být pětkrát nebo šestkrát denně. Tato kompozice desinfikuje, dobře se hojí, snižuje bolest a zmírňuje otoky.

Jitrocel k léčbě krku

Tato rostlina je známa už od dětství. Když dítě mělo odření nebo menší zranění, jitrocel přestal krvácet a předcházel infekci.

V úzkých kruzích homeopatů a léčitelů je znám destruktivní účinek plantejnu na stafylokoky a streptokoky. Proto je recept na kloktání extraktem jitrocelu velmi vhodný pro léčbu anginy pectoris.

Příprava a použití:

Plantain roste všude, takže to není těžké.

 • listy čerstvého nebo sušeného jitrocelu - 20 gramů;
 • voda - 200 ml.

Pokud jsou zeleninové suroviny čerstvější, pak nasekáme listy a nalijeme na ně vařící vodu po dobu čtyřiceti minut.

Pokud jste si vzali sušené jitrocel trávy, je také rozdrcený a nalije vařící vodu, a pak trvat na víku na jednu hodinu.

Výsledná infuze plantejnového kmene a kloktání podle obecných pravidel 5 - 6 krát denně.

Opláchněte tinkturou radiola růžové

Tato rostlina má léčivé účinky: zvyšuje odolnost našeho těla vůči účinkům nepříznivých faktorů, aplikuje se jako obecné tonikum, v jeho složení a léčivých vlastnostech, radiol se blíží ženšenu. Je široce používán v gynekologii a kosmetologii.

 • radiol kořen - 50 gramů;
 • vodka - 0,5 litru;
 • voda je půl sklenice.

Příprava a použití:

 1. Root Radiola růžová trvají na týden na vodce na tmavém místě.
 2. Po té se tinktura filtruje.
 3. Před použitím se lžička tinktury radiogramu smísí s půl sklenkou teplé vařené vody.

Kloktejte alespoň šestkrát denně. Dávejte si pozor na děti.

Infuze zázvoru a kurkumy

Zázvor a kurkuma mají velmi silné antiseptické vlastnosti.

Zázvor dává čaj nebo jiné nápoje, zvláštní chuť a pikantní odstín, po těchto nápojích se po celém těle šíří příjemné teplo. Zázvor má podobný účinek, pokud si s jeho řešením kloktete.

Pro přípravu léčivé infuze kurkumy a zázvoru potřebujeme:

 • Strouhaný kořen zázvoru - 1 lžička;
 • kurkuma prášek - 1 lžička;
 • voda - 1 šálek.

V malé nádobě k vyplnění kurkuma a zázvor, nalijte to vše vařící vodou. Neodstraňujte z ohně a nechte se několik minut potit. Poté ho nechte vařit dalších 35 minut.

Výsledná infuze kloktá pětkrát denně před jídlem.

Měsíček k léčbě krku

Na mnoha usedlostech vyrůstá nenápadný květ s oranžovými lístky a sametovými listy, je to měsíček nebo měsíček. Je ceněna pro své silné antiseptické, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Rostlina se používá v kosmetologii, gynekologii, stomatologii, chirurgii a dalších oblastech medicíny.

Tinktura a infuze měsíčku

Calendula tinktura lze zakoupit v lékárně, ale pokud chcete, je snadné se připravit doma: vezměte si sto gramů měsíčkových květů a půl litru vodky. Spojte se a trvejte na dvou týdnech.

Před opláchnutím lžičky tinktury rozpuštěné ve sklenici teplé vody.

Infuze květů měsíčku se také snadno vyrábí:

 • sušené měsíčky v rozdrcené formě - jedna polévková lžíce;
 • voda - jedno sklo.

Příprava a použití:

 1. Měsíčkové květy nalijte vařící vodu, přikryjte víčkem, nechte vařit 40 minut.
 2. Poté infuzi přefiltrujte přes tenké plátno.

Kloktadlo s měsíční tinkturou by mělo být každé čtyři hodiny před jídlem.

Kloktání s měsíčkem a heřmánkem

Pro zvýšení příznivých vlastností měsíčku obyčejného přidejte do infuze další léčivé byliny, jako je heřmánek.

Pro přípravu léčivé infuze s měsíčkem a heřmánkem je třeba vzít:

 1. Suché rostliny heřmánku farmaceutické a měsíčku na lžíci. Do nádoby nalijte vroucí vodu.
 2. Zakryjte a trvejte po dobu 50 minut, poté infuzi přetáhněte.
 3. Kloktejte na týden šestkrát denně.

Infuze měsíčku s heřmánkem dokonale zmírňuje bolest a otok v bolestech v krku.

Bylinná ústní voda

Pokud osoba nemá riziko alergických reakcí, pak můžete použít předpis, který zahrnuje několik bylin. Tyto rostliny musejí nutně zapadat do sebe a neblokují navzájem léčebný účinek.

Složení této kolekce zahrnuje pelyněk, který má dobré antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti.

 • Měsíček suché sekané trávy - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Dřevo sušené trávy - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • jitrocel suché trávy - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • voda - 0,5 l.
 1. Nalijte bylinky do smaltovaného hrnce a nalijte na něj vroucí vodu.
 2. Pak si na pět minut zapálil oheň a oheň.
 3. Výsledný bujón se nalije do termosky po dobu 40 minut pro lepší infuzi.

Pak kmen bylinné odvar a kloktat podle obecných zásad - 6 krát denně.

Fíky pro ošetření krku

Sladké fíky obsahují: pektin, cukry, tuky, bílkoviny, citrón a kyselinu jablečnou a kyseliny, stejně jako mnoho vitamínů a dalších užitečných látek. Obrázek má protizánětlivé a expektorační vlastnosti.

Je to právě tato kompozice, která pomáhá fíkům zbavit se nemocného sputa a snížit zánět. Chcete-li připravit léčivé infuze pro máchání, musíte si vzít sušené ovoce.

 • strouhané fíky - 4 lžíce;
 • vařená voda - 2 sklenice.
 1. Nalijte vařící vodu, trvejte pod víkem 60 minut
 2. Pak filtrujte a používejte pro kloktání 5krát denně.

Léčivé výplachy s esenciálními oleji

Jak je známo, esenciální oleje jsou extraktem nejužitečnějších látek rostliny v koncentrované formě. V čisté formě nemohou být tyto oleje v žádném případě použity.

Každý olej má své jedinečné léčivé vlastnosti a když se spojí dohromady, terapeutický účinek na tělo se zvyšuje.

 • 2 kapky esenciálního oleje tymiánu;
 • 1 kapka citrónového esenciálního oleje;
 • lžíce medu;
 • půl sklenice vody.
 1. Přidáme esenciální oleje z citronu a tymiánu do medu a vše důkladně promícháme.
 2. Výsledná směs se rozpustí ve vodě.

Kloktejte s léčivým roztokem s éterickými oleji - 3x denně.

Kloktání s křenem

Křen má silné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Prudký a kořenitý kořen proto našel uplatnění nejen ve vaření, ale i v tradiční medicíně.

Promývací přísady:

 • šťáva křen křen - 3 lžíce. lžíce;
 • voda - 3 lžíce. lžíce.
 1. Rub kořen křenu dostat 3 lžíce šťávy.
 2. Strouhané kořenové ždímání a filtrování přes gázu.
 3. Výsledná šťáva se smíchá s vodou ve stejných částech.

Výsledný roztok kloktá 3x denně.

Bergamotový esenciální olej pro ošetření krku

Promývací přísady:

 • bergamotový esenciální olej - 3 kapky;
 • přírodní med - 1 lžička;
 • voda - 1 sklenici vody.

Esenciální olej promíchejte s medem, poté směs rozpustte ve sklenici čisté vody.

Výsledná směs 4krát denně kloktá. Tato léčivá kompozice, kromě léčby krku, dobře posiluje imunitní systém.

Roztok manganistanu draselného pro kloktání

Roztok manganistanu draselného nebo manganistanu draselného má silné antiseptické vlastnosti.

Promývací přísady:

 • roztok manganistanu draselného;
 • jód - 3 kapky jodu;
 • 1 sklenici vody.
 1. Důkladně zředěte manganistan draselný ve sklenici vody, aby vznikl roztok světle růžové barvy. Pečlivě zajistěte, aby se všechna zrna manganistanu draselného rozpustila ve vodě.
 2. Roztok protáhněte přes gázu a přidejte jód, vše dobře promíchejte.

Kloktejte výsledný roztok 3krát denně. 20 minut po opláchnutí je nutné promazat hrdlo olejem z rakytníku.

Česnek česnek

 • česnek - dva - tři hřebíček;
 • vařená voda - 1 šálek.

Česnek, jemně nakrájejte a nalijte vařící vodu. Trvejte na hodině pod víčkem, deformujte výslednou kompozici kloktat 4krát denně.

Opláchněte černý čaj

Promývací přísady:

 • černý listový čaj;
 • 1 lžička soli;
 • voda (vařící voda) - 1 sklenici vody.
 1. Vezměte si dobrý listový čaj a připravte si silný čaj.
 2. Přidejte lžičku stolní soli a míchejte až do rozpuštění.
 3. Výsledný roztok 6krát denně kloktá.

Tato kompozice čistí mandle z hnisu a tóny sliznice.

Citronová šťáva kloktadlo

 • čerstvě vymačkaná citronová šťáva - šálek;
 • Šálek vody.

Způsob přípravy a použití: t

 1. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva zředěná vodou.
 2. Výsledný roztok třikrát denně kloktá. Po opláchnutí se zdržujte po dobu jedné hodiny.

Citron má schopnost dezinfikovat sliznici, kromě velkého množství vitamínu C posiluje cévy a stabilizuje buněčné membrány.

Tymián Herb hrdlo

Promývací přísady:

 • sušený tymián - 1 lžíce;
 • jednu sklenici vody.
 1. Sušenou tymiánovou trávu naplňte vroucí vodou a nechte strhnout pod víkem po dobu 30 minut.
 2. Poté se výsledná infuze přefiltruje.

Infuze tymiánu by měla 5krát denně kloktat.

Podběl kloktá

Trávník je dobrý vykašlávání.

Promývací přísady:

 • sušené květy nebo listy podběl - 1 polévková lžíce. lžíce
 • 1 sklenici vody.
 1. Sklenici vařící vody nalít rozpadal květiny a listy podběl.
 2. Nechte ji 30 minut vařit pod víčkem a poté infuzi přefiltrujte.

Výsledná infuze kloktá - 5 krát denně.

Stříbrná hrdelná voda

Stříbrná voda je známá svými antiseptickými a dezinfekčními vlastnostmi.

Pro přípravu vody na oplachování potřebujeme:

 • stříbrná lžička nebo jiný stříbrný předmět;
 • jednu sklenici vody.

Ve sklenici vody musíte na jeden den dát stříbrnou lžičku nebo jiný stříbrný předmět.

Po stanovené době by výsledná kompozice měla kloktat bolest v krku - 6krát denně.

Lidové léky pro léčbu anginy pectoris

Kromě opláchnutí v arzenálu řešení bolesti v krku s bolestmi v krku, jsou zde také léčivé dekorace pro pití a látky pro mazání sliznice hrdla. Připravují se na bázi léčivých rostlin.

Rakytníkový olej

Rakytník je velmi zdravá rostlina, obsahuje velké množství stopových prvků a vitamínů, které jsou prospěšné pro tělo, je to silný antioxidant.

Rakytníkový olej obsahuje vitaminy, které se rozpouští v tuku, jedná se o vitamin A a E. Tyto látky přispívají k rychlému uzdravení sliznice hrdla a obnovení řasnatého epitelu.

Rakytníkový olej nemá žádný zápach ani chuť, má dobré léčivé účinky, je široce distribuován a používán v tradiční medicíně.

Pro ošetření je třeba použít bavlněné pupeny navlhčené olejem z rakytníku řešetlákového mandlí. Je nutné mazat hrdlo olejem 3krát denně.

Pokud je to těžké, protože zvýšený reflex ránu, pak můžete polykat lžičku oleje.

Cibulový sirup

Cibule ví vše pro svou kořeněnou chuť a pálení na sliznicích. Cibule obsahuje těkavé, které zabíjí patogenní bakterie, má dezinfekční účinek na tělo.

Na základě cibule připravují velmi užitečný a sladký prostředek pro orální podání.

Ingredience pro vaření:

 1. Cibuli nakrájejte jemně na struhadlo nebo míchačku, vytlačte pastovitou hmotu přes gázu.
 2. Výsledná cibulová šťáva smíchaná s medem v poměru: jedna část medu a dvě části cibulového džusu.

Obdržela cibulový sirup pro použití uvnitř po jídle třikrát denně, 1 polévková lžíce pro léčbu anginy pectoris u dospělých a 1 lžičku pro léčbu krku a bolesti v krku u dětí.

Take by neměl být rychlý polykat. Průběh užívání 7 dnů.

Aloe Leaf Syrup

Téměř v každé domácnosti je několik hrnců s nádhernou léčivou rostlinou aloe. A ne bez důvodu, že tato rostlina je tak cenná a milovaná, protože pomáhá vyrovnat se s mnoha onemocněními. Spektrum léčivých vlastností aloe je obrovské díky vysokému obsahu biologicky aktivních látek.

Aloe šťáva v kombinaci s medem má příznivý účinek na krk, snižuje bolest, zánět a otok.

 • listy aloe - několik;
 • Přírodní med.
 1. Listy jsou rozdrcené a dány do nádoby na litr podlahy. Naplňte až po okraj medem.
 2. Dejte sklenici na tmavém chladném místě není tři dny. Potom se obsah přefiltruje přes síto nebo tenké plátno.

Pít léčivou směs třikrát denně, nejlépe po jídle, v jídelně pro dospělé, lžičku pro děti. Přijímací kurz týden.

Je velmi opatrné pít lidem, kteří mají tendenci k potravinovým alergiím, zejména dětem.

Propolis s máslem

Propolis, je produktem včelařství, je, stejně jako med sám, velmi užitečný pro léčbu krku, pomáhá zmírňovat bolest a zánět. Máslo zjemňuje bolest v krku a snižuje otok a hojí bolest v krku.

Chcete-li připravit léčivou směs, musíte vzít:

 • propolis - 20 gramů;
 • alkohol - 200 gramů;
 • kvalitní tavené máslo - 6 čajových lžiček.
 1. Chcete-li začít, připravte alkoholické infuze propolisu. K tomu trváme na propolisu v alkoholu po dobu sedmi dnů.
 2. Olej rozpusťte ve vodní lázni, přidejte připravenou tinkturu propolisu v poměru 2: 1, kde většina oleje.
 3. Míchejte a držte hmotu ve vodní lázni, dokud se alkohol neodpaří. Hmota, která se projevila po ochlazení trochu silnější.

Lžička připravené směsi by měla být vložena pod jazyk a rozpuštěna pětkrát denně.

Lemon Honey Syrup

 1. sušené lístky máty - 2 lžíce. lžíce;
 2. 1 šálek medu;
 3. Čerstvý citron - 0,5 ks.
 1. Medu smíchejte s předemletými lístky máty a přidejte půl citronu, jemně nasekanou spolu s kůrou.
 2. Výsledná směs se umístí na 15 minut do vodní lázně.
 3. Výsledný sirup vymačkejte, přefiltrujte přes tenké plátno.

Medový sirup by měl vypít 1 polévkovou lžíci. lžíce každou hodinu.

Lemon Bolí V krku

Citrony obsahují éterické oleje a kyselinu citrónovou, díky které pomáhají v boji proti infekci a léčí bolest v krku. Pro léčbu stačí jen půl hodiny žvýkat citrónovou kůru.

Další způsob léčby: jíst půl citronu s kůrou, pak nejezte ani nepijte dvě hodiny.

Voštiny pro léčbu anginy pectoris

Voštiny mají baktericidní a hojivé účinky na rány a mají léčivý účinek na bolest v krku.

Pro léčbu stačí vzít kousek plástev a žvýkat ho 15 minut.

Horký nápoj pro bolest v krku

Pokud máte bolest v krku, pak jako adjuvantní terapie můžete použít horký nápoj s léčivými infúzemi bylin, různých prospěšných složek a přidáním medu.

Nyní se podíváme na některé užitečné recepty.

Kurkuma mléko

Kurkuma se tradičně používá jako koření, pochází z Indie a Íránu. Ale kromě vaření, kurkuma je úspěšně používán v tradiční medicíně, protože má vynikající antiseptické vlastnosti, je považován za přírodní antibiotikum a má ohřívací účinek na tělo.

K přípravě horkého nápoje pro ošetření krku potřebujeme následující složky:

 • 1 sklenici mléka;
 • 1 lžička kurkumy prášek.

. Příprava a použití:

 1. Ve sklenici mléka zředěné kurkuma, pak přiveďte mléko, přes nízké teplo, k varu.
 2. Léčivý nápoj je připraven, je třeba pít před spaním.

Vzhledem k příznivým vlastnostem kurkumy a mléka, složení, které připravíme, zahřeje, zjemní a dezinfikuje bolest v krku, čímž vás přiblíží k rychlému uzdravení.

Figy mléka

Sladký fík má velmi dobré léčivé účinky: protizánětlivé a expektorační.

Pro přípravu horkého nápoje potřebujeme:

 • 4 plody sušených fíků;
 • 1 sklenici mléka.

Příprava a použití:

 1. Sušené fíky naplňte horkým mlékem a nechte stát pod víkem po dobu 40 minut, zabalené do něčeho teplého.
 2. Poté, co trvá na tom, je třeba hníst ovoce fíků a kmen fík mléko přes tenká.
 3. Výsledná léčivá infuze by se měla opít 4krát denně.

Vezměte prosím na vědomí, že v tomto receptu lze použít jako sušené ovoce a čerstvé.

Vývar ječmen bolí v krku

Ingredience pro vaření:

 • rozdrcený ječmen - 2 lžíce. lžíce;
 • 2 sklenice vody.

Příprava a použití:

 1. Rozdrcený ječmen zalijeme teplou vodou, dáme ječmen na 5 hodin pod víko.
 2. Po infuzi se směs ječmene vaří na mírném ohni po dobu 5 minut.

Výsledný bujón namočte a vezměte 50 g 4krát denně.

Bylinný čaj pro bolest v krku

Ingredience pro vaření:

 • sušený tymián - 3 lžíce. lžíce;
 • sušené oregano - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • sušené máty - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • voda - 2 šálky.

Příprava a použití:

 1. Sušené bylinky míchejte a nalijte vařící vodu.
 2. Zakryjeme víkem a necháme vařit 30 minut. Pak filtrujeme bylinný extrakt.

Výsledný bylinný čaj by měl být opilý 5 krát denně, aby se zastavilo bolest v krku.

Bylinná infuze bolesti v krku

 • sušené lístky máty - 3 lžičky;
 • sušené fenyklové plody - 1 lžička;
 • sušené listy šalvěje - 3 lžičky;
 • sušené květy heřmánku - 3 lžičky;
 • voda 2 šálky.

Příprava a použití:

 1. Sage listy, květy heřmánku, lístky máty a fenykl ovoce jsou smíšené.
 2. Vezmeme dvě lžíce získaného sběru trávy a naplníme ji vroucí vodou.
 3. Zakryjeme víčkem a necháme vařit po dobu 30 minut a pak filtrujeme.

Výsledná infuze by se měla vypít ve formě tepla 50 g 3krát denně.

Tato infuzní jamka odstraňuje bolestivé a nepříjemné pocity v krku, zlepšuje pohodu a podporuje hojení.

Angina, která je doprovázena silnou bolestí v krku, je pro člověka velmi nepříjemná a hlavně nebezpečná choroba. Pro někdy neškodné symptomy, leží možnost komplikací ve vnitřních orgánech, a dokonce i postižení.

Ale pokud jsme povinni brát antibiotika s naprostou emancipací z bakterií, pak lidové prostředky mohou pomoci zbavit se bolesti a pomoci tělu vyrovnat se s nemocí.

Představili jsme vám ty nejlepší lidové léky na bolest v krku a na léčbu anginy pectoris, z tak velkého množství užitečných receptů, které určitě najdete pro sebe.