Jaká je nejlepší masti na opary na rtech?

Herpes je virové onemocnění, které se vyvíjí rychlým tempem a postihuje pokožku a sliznice lidského těla. S výskytem herpes na rtech, obvykle tam jsou velmi nepříjemné a bolestivé pocity: pálení, brnění, svědění. Poslední fáze vývoje takových typů nachlazení má vzhled vodnatých bublin, což způsobuje velké nepohodlí a potíže.

Herpes se často hromadí v rtech a nevypadá esteticky. Mizí sám o sobě asi za deset dní, někdy dříve. S aktivním virem existuje strach z poškození sliznice očí, rukou a genitálií. Vzhled herpesu nevylučuje pravděpodobnost vzniku onemocnění, jako je angina pectoris, zánět dásní, zápal plic, stomatitida, ztráta sluchu.

Bubliny herpesu by neměly být vymáčknuty nebo potřísněny kosmetikou, stále nepřinese výsledky, herpes nezmizí. Existuje osvědčený způsob léčby, který urychluje proces hojení - je to mast na opary na rtech.

Herpes na rtech - příčiny

Podle odborníků je téměř sedmdesát procent lidí po celém světě vybaveno protilátkami proti viru herpes. Onemocnění může nastat v důsledku nosiče viru nebo studené osoby. Příčinci viru mohou být přítomni v těle po celý život, a to i po uzdravení.

Infekce herpes je infikována následujícími způsoby:

 • Prostřednictvím kontaktu: při použití kapesníků, polibků, blízkých kontaktů;
 • Vzduchovými kapičkami: pokud jste blízko k osobě trpící touto infekcí;
 • Sexuálně - ve vzácných případech;
 • Skrz krev a plazmu;

Vzhled herpesu v častých případech je spojen se slabým imunitním systémem.

Existuje celá řada hlavních příčin tohoto onemocnění:

 1. Snižuje odolnost celého těla v horkém a chladném období.
 2. Časté nachlazení, chřipka nebo bolest v krku.
 3. Přehřátí nebo přehřátí těla.
 4. Stres nebo emocionální úzkost.
 5. Otrava těla z různých důvodů.
 6. Časté pití alkoholu a kávy.
 7. Nadměrné kouření.

Herpes na rty se objevuje i kvůli dlouhému pobytu na slunci. Ženy mohou trpět tímto onemocněním v důsledku nástupu menstruačního cyklu, nevyvážené stravy, diety a přepracování s častou fyzickou námahou.

Příznaky a diagnóza

Trvání inkubační doby labiálního herpesu trvá dva až osm dní, pak se objeví odpovídající symptomy. Tento virus je akutní a chronický.

Akutní herpes je detekován následujícími příznaky:

 1. Pocit nevolnosti, horečka.
 2. Porážka rtů ve formě zarudnutí, otok, silné svědění, malé průhledné bubliny;

Po chvíli se místo bublin objeví kůrka a časem z ní nic nezůstane. Pokud se bubliny spojí, když se otevřou, objeví se na jejich místě vředy.

Načasování onemocnění se může lišit podle stavu pacienta, věku, imunity a dalších onemocnění. S exacerbací chronického herpesu na rtech se objevují stejné znaky jako u akutních. Jediným rozdílem je tvorba jednotlivých bublin.

Specialista na infekční onemocnění nebo dermatolog diagnostikuje a léčí herpes herpes. Symptomy nemoci jsou stejného typu, patří pouze k tomuto viru, takže je snadné určit. Velmi vzácně jsou příznaky podobné herpesu zoster a herpangině způsobené porážkou mandlí.

Chcete bílé a zdravé zuby?

Dokonce i při pečlivé péči o zuby, s časem skvrny se objeví na nich, oni ztmavnou a žlutou.

Kromě toho se sklovina stává tenčí a zuby se zdají být citlivé na studené, teplé, sladké potraviny nebo nápoje.

V takových případech naši čtenáři doporučují používat nejnovější nástroj - zubní pastu Denta Seal s plnicím účinkem.

Má následující vlastnosti:

 • Zarovná poškození a vyplní mikrotrhliny na povrchu smaltu
 • Účinně odstraňuje plaky a zabraňuje tvorbě zubního kazu
 • Přináší přirozenou bělost, hladkost a lesk zubům.

Jak se zbavit herpes na rtech?

Ošklivé vesikulární herpesové útvary přinášejí spoustu nepohodlí, každý se jich chce co nejdříve zbavit.

Zde jsou některé populární účinné způsoby, které skutečně pomáhají vymizet herpes:

 1. Můžete mazat bubliny ušního mazu aplikované na bavlněný tampon. Pokud je doma Kalanchoe rostlina, dobrý lék se získává přidáváním vytlačené šťávy do síry. Tato směs rozmazává herpes puchýře.
 2. Rozdrcená hlava česneku pomáhá, je zabalena do gázy, stisknuta, aby zvýraznila šťávu a aplikovala na postižené místo. Někteří prostě vtřeli do bolavého česneku.
 3. Další metodou je použití horké lžičky zahřáté v čerstvě uvařeném černém čaji. Tento postup se musí několikrát opakovat během dne.
 4. Jedlý olej je považován za účinný lék na herpes. Aplikuje se na postižené místo každé dvě hodiny.
 5. Skvělý způsob, jak léčit herpes formace je spálit s propolis tinktury.

V lékárně si můžete z tohoto viru zakoupit různé, dětské a dospělé masti, které také pomáhají zbavit se v nejkratším možném čase.

Příběhy našich čtenářů!
"Často mám stomatitidu a to je jen první pomoc od něj. Používám pro problémy s dásní, zápachem, plaky a zubním kamenem."

Mast je vždy v domě pro prevenci a péči o ústní dutinu. Žvýkačky nekrvácí, všechny rány se zhojily, dýchání se stalo čerstvějším. Doporučuji. "

Herpes masti - popis a ceny

Nejoblíbenější léky na herpes virus jsou masti. Vzhledem k místnímu použití nemají prakticky žádné kontraindikace a nemají alergické reakce. Složení léků neovlivňuje systém vnitřních orgánů, takže mohou být použity bez lékařského předpisu.

Základní herpes masti na rtech:

 • Viferon. Simuluje přirozenou obranu lidského těla před viry. Skládá se z interferonů, které aktivují imunitní systém. Mast se aplikuje denně po dobu sedmi dnů, třikrát nebo čtyřikrát. Cena drogy je v průměru 175 rublů.
 • Oxolinová mast. Má dlouhodobý účinek. Používá se po dobu dvou týdnů, dvakrát nebo třikrát denně, to se stane, když léčba může trvat dva měsíce. To je nejbezpečnější lék, vhodný i pro děti k léčbě planých neštovic. Prodává se v lékárnách za průměrnou cenu 56 rublů.
 • Viru Merz serol. Tato gelová antivirová mast, zmírňuje svědění, pálení a bolest. Není schopen způsobit závislost, dlouho zabraňuje vzniku herpesu. Platí po dobu pěti dnů po dvou nebo čtyřech hodinách. Jeho cena je přibližně 285 rublů.
 • Bofantone Adenovirová masti na bázi bromnaftochinonu. Aplikujte deset minut na postižené místo čtyřikrát za den. V lékárnách se tato mast s názvem acyclovir prodává za asi 30 rublů.
 • Tebrofenová mast. Léčí herpes, průběh léčby trvá asi týden. Naneste mast by měla být třikrát denně. Jeho cena je 26 rublů.
 • Hyporaminová mast. Je to bylinný přípravek s rakytníkem, má antivirový účinek. Používá se ve všech formách herpesu, jak akutních, tak chronických, v jakémkoli místě zánětu. Naneste mast by měla být ihned po smazání nebo absorpci. Léčí také děti a dospělé plané neštovice. Cena léku je asi 70 rublů.
 • Allisarinová mast. Přípravek se skládá z mangových listů, alpských kopechniků a fazolí. Má silný antivirový účinek proti dermatotropním herpes, který postihuje pokožku. Používejte několikrát denně, dokud vyrážka úplně nezmizí. Náklady na masti v lékárnách není více než 80 rublů.
 • Atsigerpine. Indický lék, když použitý, může způsobit pálení pocity, bolest. Jeho působení někdy způsobuje vznik vyrážky nebo alergického otoku v místech užívání léčiva. Mělo by být aplikováno po třech hodinách během dne. Cena léku je asi 30 rublů.
 • Zovirax Léčivo obsahuje acyklovir, který má vysoký antivirový účinek. Masti jsou netoxické a mají zcela bezpečný účinek na zdravé buňky lidského těla. Léčba bolestivých míst vyžaduje 4-5 krát denně. Aplikujte přípravek do čtyř nebo pěti dnů, čtyřikrát denně. Průměrná cena v lékárnách je asi 350 rublů.

Antibakteriální mast:

 • Tetracyklinová mast. Má léčivý účinek na herpes v nejkratším možném čase. Naneste na vytvořenou kůru po otevření studeného nachlazení během dne každé čtyři nebo šest hodin. Lék se používá pro gázové obklady na zapálených místech. V lékárnách se výrobek prodává za průměrnou cenu 45 rublů.
 • Levomekol. Je to antibiotikum, dezinfekční lék, který urychluje proces obnovy poškozené tkáně. Kompozice obsahuje methyluracil, regeneruje pokožku a chloramfenikol, ničí patogenní bakterie a hnisání. Masť pomáhá uschnout nemocné oblasti a urychluje proces hojení. Produkt naneste v tenké vrstvě a zakryjte vatovým tamponem. Frekvence aplikace dvakrát denně po dobu deseti dnů. Náklady na lék není více než 100 rublů.
 • Erytromycinová mast. Akce je stejná jako Levomekol, pouze průběh léčby tohoto léku trvá jeden měsíc a aplikuje se třikrát denně. Průměrná cena finančních prostředků v lékárnách do 35 rublů.
 • Troxevasin. Lék suší poškozenou pokožku a eliminuje možnost pronikání bakteriálních infekcí do nich. Aplikuje se několikrát denně až do vymizení herpesových lézí a jejich následků. Mast se prodává za cenu rovnající se ne více než 250 rublů.

Slušný produkt pro domácí a integrované použití. Díky benzokainu a natamycinu masť anestetizuje, zmírňuje záněty, má antifungální účinky, dezinfikuje ústní dutinu.

Extrakt z propolisu - obnovuje poškozené oblasti sliznice. Doporučuji pacientům, aby obnovili zdraví zubní skloviny a dásní, stejně jako lék proti bolesti.

Jak zabránit vzniku herpes?

Herpes virus je velmi rozšířený a je velmi obtížné ho chránit proti jeho počátečnímu vzhledu. Příznaky nemoci se nemusí objevit a riziko nákazy virem je vždy přítomno. Dokonce i vyhnout se kontaktu s lidmi s puchýřky herpes na rtech, můžete se stále nakazit.

Co pomáhá nedostávat herpes:

 1. Udržet zdravý životní styl, aktivní pohyb a čerstvý vzduch;
 2. Správné dodržování vaší stravy, včetně čerstvého ovoce, zeleniny, bylin, bobulí a ořechů;
 3. Kalení;
 4. Rychlá a účinná léčba somatických onemocnění, nevede k pokročilým a chronickým formám;
 5. Pravidelný odpočinek a vyhýbání se stresu;
 6. Nedovolte přehřátí a přehřátí těla, nespalujte na slunci.

Ve zdravém a silném těle se labiální herpes neprojevuje.

Herpes mast na rtech - recenze

Zde jsou názory některých lidí, kteří používali herpes masti na rtech.

Lyudmily, Permu: „Když jsem měl na rtech herpes, jediná věc, kterou jsem měl v lékárničce, byla mast Zyvirax. Ve večerních hodinách jsem je pomazal bolestí a ráno jsem viděl, že to ještě neroste, jak tomu bývá. Během dne začala několikrát potírat a tři dny po objevení herpesu začala sušit a po šesti dnech úplně zmizela. Díky Zoviraxovi mi rty nepadly, mohl jsem opustit dům bez obav z pohledu jiných lidí. I když tento lék není levný, ale léčí virové erupce v nejkratším možném čase. Velkou pomoc, doporučuji každému doporučit mast Zovirax! “

Anatolij, Moskva: „Chtěl bych se zmínit o Levomekolové masti. Lék má dlouhodobě velmi pozitivní pověst. Mnohokrát prokázal svou účinnou činnost při léčbě různých zranění, ran, zranění a některých hnisavých infekčních kožních onemocnění, včetně herpesu. Pro nás, rodiče, je tato mast skutečnou spásou. Koneckonců, dětem se neustále daří někde jinde, v zimě si olizují rty - av důsledku toho herpesové bubliny. Jsme vděční Levomekol masti, vždy nás zachrání. “

Olesya, Petrohrad: „Jakmile jsem potřeboval účinnou preventivní lék během epidemie chřipky, po přezkoumání recenzí a tipů na internetu, rozhodl jsem se vybrat Viferon mast. Ukázalo se, že není levné, asi 200 rublů, a trubka sama o sobě je velmi malá, a trvanlivost otevřené masti není více než jeden měsíc. Ošetřený herpes s celou rodinou, spolu s dětmi. Bolesti nebyly svěděny, nezvyšovaly velikost a během týdne prošly velmi rychle. Viferon se dobře vyrovnal s léčbou herpesu, zejména v nouzových situacích, je to nejlepší lék!

Natalya, Samara: „Když jsem cítila pálení na dolním rtu, rozběhla jsem se do lékárny, protože jsem měla den před promluvou před diváky. Bála jsem se, že je to počáteční fáze herpesu a naléhavě jsem potřeboval nějaký druh léku. V lékárně mi byla doporučena mast z erythromycinu. Bez přemýšlení jsem si produkt koupil a po několika dnech jsem vyšel s normálními rty. Vynikající mast a její cena je cenově dostupná pro každého. Dala jsem pětku! “

Závěrem bych rád poznamenal, že herpes by neměl být dovolen drift, musíte se zabývat jeho léčbou, a tím chránit své blízké před infekcí. Existuje mnoho metod léčby, a to jak lidových a drog. Nejoblíbenější z nich - užívání drog ve formě mastí. Jsou vždy v lékárnách a je jich tam dost. Požehnej vám!

9 nejlepších herpes mast na rty 2018

Herpes je virové onemocnění postihující sliznici a kůži hlavně na obličeji osoby, zejména na rtech a kolem nich. Tam je také genitální herpes, ale tento článek bude mluvit o nejlepší prostředky pro herpes na rtech. Co znamená nejlepší? Vskutku, tělo každého člověka je jiné a stejný krém z herpes na rtech na různých lidech může jednat jinak. To je pravda.

Slovem „nejlepší lék na opar na rtu“ se rozumí, že podle recenzí se ukázalo, že je nejúčinnější, nejbezpečnější, nejrychlejší a cenově dostupné. Byly vzaty v úvahu následující kritéria:

 • účinnost;
 • vedlejší účinky a kontraindikace;
 • cena

Na základě zpráv lékařů, názorů pacientů a počtu prodejů byl sestaven seznam nejoblíbenějších a nejúčinnějších přípravků proti herpesu na obličeji.

Co jsou to antiherpické léky?

Většina lidí, kteří objevili příznaky vředů na rtech, začnou používat první mast proti oparu, která je obvykle propagována televizí, internetem a přáteli, v nejlepším případě doporučena lékárníkem z lékárny. Co se stane jako výsledek? Herpes zmizí a po několika týdnech, s nejmenšími nepříznivými faktory, se opět vrací. Proč se to děje?

Vzhledem k tomu, že virová onemocnění by měla být léčena komplexně, a ne jen k odstranění jejich lokálních symptomů. Můžeme zklamat příznivce novodobých antivirotik - nejsou účinné. I přes rozvoj moderní medicíny se lékaři dosud nenaučili, jak se s viry vypořádat efektivně a efektivně. Jediné, co lze udělat, je podpořit samotné tělo, aby samo zničilo patogenní těla. Pro léčbu herpes se proto používají tyto skupiny:

 • Mast z herpes na rtech na bázi Acykloviru a dalších podobných látek.
 • Herpes pilulky pro vnitřní použití.
 • Vitaminové komplexy a imunomodulátory.

Mělo by se to opakovat: pokud je virus již přítomen v lidském těle, nemůže být zničen. Je vsazena do nervových zakončení a může zůstat v klidu po dlouhou dobu. Virus začíná být aktivován pouze tehdy, jsou-li vytvořeny příznivé podmínky - například osoba je podchlazená, nebo dochází k prudkému poklesu imunity. Proto si musíte vybrat správnou, ne jen mast, ale také pilulky v kombinaci s komplexem vitaminů.

Herpes anti-herpes pro lokální použití

Možná je to nejúčinnější lék na herpes na rtech. Masti a gely fungují ve dvou směrech: zastavují růst patogenní mikroflóry a obnovují pokožku a sliznice. Rány se hojí rychle a nerozkládají se dále do sousedních oblastí. Kůže pod nimi se regeneruje a obnovuje rychleji, protože další složky přípravků poskytují dobrou výživu a hydrataci. Kompozice obvykle obsahuje extrakty léčivých rostlin, propylenglykol a tuky.

Hlavní výhody těchto léků

 • Účinnost - mast se aplikuje přímo na postižené místo a okamžitě začne působit.
 • Rychlost expozice - svědění, bolest, otok, podráždění a zarudnutí se téměř okamžitě sníží.
 • Bezpečnost - pokud látka proniká krví přes póry kůže, pak pouze ve velmi malém množství. To znamená, že riziko závažných vedlejších účinků je minimalizováno.
 • Malý počet kontraindikací - důvod je stejný, účinné látky ve složení masti nevstoupí do krve, a proto neovlivňují funkce jiných orgánů.

Kromě toho je mast vhodná pro použití a vzít s sebou do práce nebo na silnici - kompaktní trubice nezabere mnoho místa v kapse, tašce, kosmetické tašce.

Mezi nevýhody patří

 • Masti ne vždy pomáhají rychle a plně se zbavit herpesu, často dochází k recidivám, pokud se k léčbě používá pouze takový lék.
 • Některé léky jsou poměrně drahé.

Nicméně, masti a gely s anti-herpes efektem zůstávají nejoblíbenějšími a nejvyhledávanějšími léky. Pokud by se jednalo o otázku doplňování zásob s příchodem zimy, doporučujeme jim věnovat pozornost.

Jak otírat opary na rtech: nejlepší a nejúčinnější studená mast na rtech

Herpes masti na rtech jsou symptomatická léčiva s mírnými terapeutickými vlastnostmi.

Tyto nástroje jsou používány pro vyrážky herpesu, vyvolané aktivací viru herpes s oslabenou imunitou imunitního systému.

Princip působení herpesových mastí na rtech

Mohou však zpomalit jejich rozvoj a způsobit, že patogeny se dostanou do latentní formy.

Také tento typ léčiva má antiseptický účinek, zabraňuje rozvoji asociované bakteriální infekce, odstraňuje bolest a obecně přispívá k urychlení hojení herpesových lézí.

Krémy působí rychleji než herpes tablety, protože kontakt aktivních aktivních složek probíhá přímo s postiženými tkáněmi.

Tyto léky jsou účinné po celou dobu léčby, ale čím dříve začnete léky užívat, tím dříve můžete pozorovat terapeutický účinek.

Jak rychlejší je zima během léčby?

U většiny lidí se během několika prvních dnů vyvíjí herpes s nachlazení, po kterém vyrážka začne prasknout a vytvářet vředy.

Později se stanou krustou, vysychají a hojí se.

Čím horší je imunita - tím delší je toto období.

A s vážnými problémy s ochrannými mechanismy těla, onemocnění může zcela zmizet po dvou týdnech.

Pokud používáte mast - v závislosti na regeneračních vlastnostech léku a jeho citlivosti na virus, léčba může trvat pět až deset dní.

Ale v průměru to trvá asi týden.

Jak aplikovat mast?

Při aplikaci krému na postiženou oblast musíte dodržovat určitá pravidla:

 1. Před každým zákrokem (během dne mohou být až pět nebo šest) si musíte umýt ruce mýdlem a vodou.
 2. Lék můžete aplikovat prsty, ale pro důkladnější zpracování je lepší použít vatové tyčinky.
  Pro každý další postup používá novou tyč.
 3. Krém se aplikuje na poškozené a samotné okolí a zároveň není nutné produkt otírat: měl by se absorbovat sám.

Nejlepší léky na účinnost

V moderním světě existuje velké množství mast používaných k léčbě herpes na rtech. Nejlepší z nich je:

 1. Sinaflan.
  Silná glukokortikosteroidní mast, eliminující pocit svědění, zánětu a bolesti.
  Lék normalizuje stav tkání krevních cév v oblasti aplikace a regenerační procesy v těchto oblastech jsou posíleny.
  Je nutné dát prostředky jen jednou (při silných vředech je možné dát prostředky dvakrát - ráno a večer).
  V této formě je však vhodnější použít sinaflan k léčbě kůže na těle.
  Pro obličej je lepší aplikovat linafin sinaflan, méně viskózní látku na bázi vody.
  Aplikuje se až čtyřikrát denně po dobu pěti dnů.
 2. Levomekol.
  Dobrý léčivý přípravek, který se používá k léčení ulcerací, které již byly odhaleny, nebo v počátečních stadiích vyrážky.
  Tento lék rychle eliminuje zánětlivé opuchy a táhne hnis zbývající v ranách.
  Po tom se rychle stanou krustou.
  V počátečních fázích (v prvních dvou dnech) může být levomekol aplikován až pětkrát denně, pak 2-3krát.
  V závislosti na rychlosti postupu léčby může kurz trvat 4 dny až týden nebo více.
 3. Zovirax
  Antivirový krém, účinný proti všem typům herpes simplex.
  Nástroj potlačuje vývoj patogenů a hojí rány jen za 3-4 dny.
  Pokud je však virus odolný vůči léku ve formě nedostatku pozitivních výsledků do 10 dnů a více, měl by být zovirax nahrazen analogem.
  Aplikace léčiva se provádí pětkrát denně v pravidelných intervalech.
 4. Tetracyklinová mast.
  Lék nepůsobí přímo na virus herpesu, ale pomáhá eliminovat rozvoj související bakteriální infekce nebo snížit pravděpodobnost takové léze.
  Doporučuje se užívat léčivo po primární léčbě antivirotiky, když jsou zánětlivé procesy minimální a aktivita viru je téměř zcela nepřítomná.
  Délka léčby se pohybuje od týdne do delší (dle uvážení lékaře).
  V den, může být nástroj použit 5-7 krát denně bez obav z komplikací a vedlejších účinků.
 5. Zinková mast.
  Lék inhibuje aktivitu herpes virů, hojí otevřené rány a eliminuje zánět.
  Při použití tohoto léku se poškozené oblasti kůže rychleji regenerují.
  Díky tomu je možné se vyhnout následkům ve formě jizev a kosmetických defektů v oblastech puchýřů herpesu.
  Přípravek je možné používat od dětství, v těchto případech lze aplikovat až desetkrát denně, ne však déle než jednu minutu.
  Dospělí potřebují třikrát aplikovat, ale krém by měl být absorbován po dobu nejméně deseti minut.
 6. Oxolinová mast.
  Nejbezpečnější a nejnebezpečnější lék ze všech.
  Nemá žádné vedlejší účinky (s výjimkou mírného pálení) a závažné kontraindikace a jeho účinnost je srovnatelná s jinými terapeutickými a profylaktickými masti.
  Účinek oxolinické masti se vztahuje přímo na herpes virus, což snižuje jeho aktivitu v důsledku destrukce kyselin obsažených v obalu viru.
  Přípravek se nanáší tenkou vrstvou na poškozené oblasti kůže až třikrát denně během týdne.
 7. Solkoseryl.
  Je lepší užívat lék jako další a pouze v závěrečných stadiích léčby, protože nepůsobí na viry.
  Zároveň má vysoké regenerační vlastnosti a přispívá k rychlé tvorbě kůry a sušení vředů.
  Použití solcoserylu snižuje pravděpodobnost zjizvení v takových oblastech, která je charakteristická pro těžké nachlazení.
  Krém se používá dvakrát denně po dobu 5-7 dnů.
 8. Heparinová mast.
  Přímým účelem tohoto nástroje je léčba trombózy a dalších patologických stavů cévního systému.
  S herpes, takový lék také ovlivní oběhové a cévní systémy, předcházet tvorbě dalších krevních sraženin a hnisu v ulcerations.
  Navíc heparinová mast podporuje resorpci velkých krevních útvarů ve váčcích a neotevřených vředech.
  Ve většině případů postačuje krém aplikovat pouze tři dny třikrát denně.
  V některých případech může být léčba prodloužena až na jeden týden.
 9. Bepanten.
  Antiherpetic s několika vedlejšími účinky a mírným působením.
  Léčivo má vysoké redukční vlastnosti díky obsahu zvýšeného množství vitaminu B5 v prostředku.
  Bepanten zklidňuje, obnovuje a hydratuje pokožku.
  A když se používá v kombinaci s účinnými anti-herpetickými léky, k zotavení dochází během týdne.
  Dvakrát je aplikace léku dostatečná na den, ale pokud je hojení příliš pomalé, může být tato léčba prodloužena až do úplného odstranění symptomů.
 10. Viferon.
  Krém komplexního působení, který potlačuje aktivitu mechanismů reprodukce virů, posiluje lokální imunitu a zabraňuje šíření patogenu na zdravou kůži.
  Lék se aplikuje na postižené oblasti čtyřikrát denně.
  Maximální doba užívání je jeden týden, obvykle však onemocnění trvá 3-4 dny.

Ale vzhledem k přítomnosti kontraindikace v některých z nich, stejně jako funkce v kombinaci s jinými léky, masti je lepší koupit po konzultaci s dermatologem nebo terapeutem.

Seznam levných mastí

Náklady na některé masti mohou dosáhnout až 1 000 rublů na jednotku, ale existují i ​​levné možnosti, které mají stejný účinek:

 • acyklovir (30 rublů);
 • herperax (75 rublů);
 • oxolinová mast (až 40 rublů);
 • virosept (110 rublů);
 • zinková mast (20 rublů).

V závorkách jsou průměrné ceny, které se mohou lišit nahoru nebo dolů v závislosti na regionu a řetězci lékáren.

Užívání léků během těhotenství

To může mít negativní dopad a vést k rozvoji intrauterinních patologií.

V tomto ohledu se doporučuje užívání těchto léků během těhotenství s velkou opatrností a pod dohledem lékaře a pouze u závažných lézí, které nelze odstranit slabými léky nebo tabletami.

Mnohé masti se mohou aplikovat od druhého trimestru, protože v těchto termínech již nejsou složky masti nebezpečné pro plod.

Recenze léčby

„Herpes se často vyskytuje v mém nosu a rtech se silným chladem.

Lékaři to vysvětlují se slabou imunitou, ale na tom nevidí nic špatného.

Podle mých vlastních pocitů mohu říci, že je to opravdu jen estetický problém.

Dokážu se vyrovnat s její protizánětlivou mastí - Zoviraxem nebo Solcoserylem, a tato léčba obvykle netrvá déle než týden. “

Oksana Skripitsyna, 31 let.

„Herpes vyrážka na mých rtech se objevila třikrát a pokaždé, když byla chladná.

Já sám bych to nepřikládal, protože vyrážka neobtěžovala bolestivé pocity, ale tento problém je vidět ze strany.

Proto, na doporučení lékařů, poslední dva časy, kdy se poprvé objevila vyrážka, jsem tyto oblasti na obličeji otřel acyklovirem.

K odstranění tohoto problému v obou případech stačilo 4-5 dní. “

Alina Shekhovtsova, Tolyatti.

Užitečné video

Z tohoto videa se dozvíte o lécích na opar pro rty:

Herpes mast na rtech je dobrým symptomatickým prostředkem, pokud je správně vyzvednut a používán.

Ale tyto léky nepomohou eliminovat virus herpes, který v těle zůstane navždy.

A lidé s problematickou imunitou by měli být připraveni na to, aby se takové vyrážky objevily pokaždé s chladem.

Herpes mast na rtech: seznam levných a účinných mastí

Herpes (nachlazení) na rtech je problém, který se týká mnoha lidí na světě. A to není překvapující: téměř celá světová populace je nakažena virem herpes. Ve vzduchu a na jednoduchých kontaktech zůstává patogen navždy v lidském těle, aktivuje se při sebemenším poklesu imunity. Pomoci vyrovnat se s projevy může herpes masti na rtech.

Výhody použití outdoorových produktů

Základem působení antherpetických mastí je kombinace antivirové aktivity a regeneračního účinku, zaměřená na urychlení regenerace poškozených sliznic a kůže.

Antivirové složky, které potlačují proces reprodukce viru v poškozených tkáních, jsou zodpovědné za první úkol. Druhý problém je vyřešen použitím rostlinných extraktů, mastného mastného základu, zvlhčujících činidel.

Výhody použití takových léků na herpes na rtech jsou:

 • možnost ošetření na místě - pouze poškozená kůže je ošetřena mastí;
 • vytvoření ochranného filmu na místě vyrážky, který zabrání dalšímu šíření viru;
 • mírnější účinky než pilulky.

Co namazat herpes ret?

Moderní farmaceutický průmysl nabízí řadu externích prostředků pro léčbu herpetických erupcí. Zvažte nejlepší masti, které pomáhají herpes na rtech.

Mast s acyklovirem

Acyklovir je bílý krystalický prášek, který je antivirovým činidlem s nejvyšší aktivitou proti HSV-1 (HSV-2).

V léčbě herpetických erupcí zabraňuje vzniku nových bublin, zabraňuje šíření viru, urychluje proces vzniku kůry, odstraňuje vředy, zmírňuje bolest.

Látka proniká do buňky postižené virem, poté se transformuje na monofosfát, a poté několika transformacemi na trifosfát, který blokuje proces reprodukce patogenu.

Pozor! Působení acykloviru je selektivní: nepoškozuje zdravé buňky.

Na základě acykloviru se na rty vytvoří následující mast na nachlazení:

Využití těchto prostředků na počátku vývoje herpesu na rtu poskytuje skutečnou šanci zabránit tvorbě bolestivých váčků, a když se objeví - urychlit uzdravení.

Na rty by měl být natřený herpes. Lék se aplikuje na postiženou kůži v případě vyrážky nebo brnění. Léčba se provádí čtyř až pětkrát denně. Interval mezi aplikací je čtyři hodiny. Masáž výrobku je snadná, masíruje se kruhovým pohybem (celý postup trvá asi minutu).

Léčba by měla být prováděna, dokud příznaky nemoci nezmizí.

Pozor! Při použití mastí proti oparům na rtech se mohou objevit lokální reakce, které jsou alergické povahy.

Kontraindikace použití externích přípravků, jejichž hlavní účinnou složkou je acyklovir, je považována za individuální intoleranci k jejich složkám. Použití léků pro léčbu herpesu na rtech těhotných (kojících) žen je povoleno po dohodě s lékařem.

Vivoraks

Lék na herpes, vyráběný indickými lékárníky. Aktivní složkou masti je acyklovir ve vázané formě, díky čemuž je bezpečný pro osoby s alergiemi.

Tímto způsobem se používá masti. Některé prostředky se aplikují na postiženou oblast rtů čtyřikrát denně (doba mezi aplikací je čtyři hodiny).

Kontraindikace aplikace drogy je osobní nesnášenlivost jejích složek. Léčba těhotných žen je povolena po konzultaci s lékařem.

Panavir-gel

Venkovní antiherpetic agent, vytvořený na rostlině-založený (extrakt bramborových klíčků). Panavir svým účinkem není horší než masti s acyklovirem, stejně účinné je zpomalení šíření viru. Pro mnoho spotřebitelů je však výhodnější vzhledem k jeho přirozenosti.

Gel se nanáší stejným způsobem jako jiné antherpetické masti: aplikuje se na postiženou oblast rtů, tře se lehkými masážními pohyby.

Pozor! Při použití přípravku Panavir se může v léčené oblasti objevit zarudnutí a svědění.

Kontraindikace k aplikaci léku je osobní nesnášenlivost na účinné složky léčiva. Léčba těhotných (kojících) žen i dětí do 12 let se studenou mastí na rtu je možná po dohodě s lékařem.

Phenistil Pentsivir

Lék s penciklovirem, který má antivirový účinek proti HSV-1 (HSV-2). Proniknutím do postižených buněk látka blokuje virus herpes, zastaví jeho další šíření, zabraňuje tvorbě vředů na rtech.

Včasné použití nástroje vám umožní zabránit vzniku herpetických erupcí nebo výrazně urychlit zotavení.

Pozor! Je přísně zakázáno léčit přípravek Fenistil Penzivir dětem mladším 12 let a těhotným (kojícím) matkám.

Troxevasin a zinková mast

Levné masti Troxevasin a zinek - léky používané jako pomůcka pro urychlení hojení rtů s porážkou infekce herpes virus.

Léky se používají po uplynutí vrcholu onemocnění a bubliny byly nahrazeny erozí. Léčba v tomto případě urychluje vznik kůry a podporuje hojení poškozené kůže.

Pozor! Použití přípravku Troxevasin a zinkové masti při nástupu onemocnění nepřinese požadovaný výsledek: nebudou schopny zabránit šíření herpes virů, protože nemají antivirovou aktivitu.

Co dávat přednost?

Volba jednoho nebo jiného antherpetic masti do značné míry závisí na finanční schopnosti pacienta. Zahraniční i domácí fondy mají přibližně rovnocennou efektivitu, ale v některých případech dopad léčby přichází dříve a v jiných - o něco později. Dovozní fondy jsou dražší, ale jednají rychleji, ruské jsou levnější, ale působí pomaleji.

10 nejlepších herpes mast na rtech

Zčervenání, svědění, pocit pálení, tvorba malých puchýřů, tvorba vředů na rtech je opar (nachlazení nebo onemocnění způsobené virem herpes simplex). V nepřítomnosti nepříjemných symptomů používejte antihyperetika pro externí použití. Herpes mast na rtech rychlé akce pomáhá překonat nepohodlí, urychlit proces hojení a zbavit se bolesti.

Výhody masti

Léky vyrobené ve formě mastí, krémů nebo gelů mají výhody:

 • při použití lokálních látek proniká největší koncentrace farmakologických účinných látek přímo do postižené oblasti;
 • prevence šíření viru na zdravou kůži;
 • Je možné kombinovat několik terapeutických činidel, která se liší v principu účinku - komplexní terapie poskytne výraznější účinek;
 • přípravky na bázi mastí, gelů nebo krémů mají vysoký stupeň snášenlivosti a minimální riziko způsobení vedlejších účinků;
 • použití antivirových mastí k boji proti herpesu je možné i v pokročilých stadiích, aby se odstranily a zmírnily symptomy nemoci;
 • snadné použití - není třeba dodržovat přísné dávkování.
Lokální působení je hlavní výhodou masové formy uvolňování léčiva.

Herpes je do konce nevyléčitelný, všechny existující léky jsou určeny pouze k potlačení jeho projevů a k prevenci reprodukce viru.

Recenze herpes masti na rtech

Chcete-li se zbavit nepříjemných a bolestivých oparů na rtech, aplikujte masti, gely a krémy, které lze skutečně rozdělit do dvou typů:

Dokonce i „opomíjené“ opary lze vyléčit doma. Jen nezapomeňte pít jednou denně.

 • léčebný - tento seznam doplňuje prostředky, které mají antivirové, antiheretické, imunomodulační účinky, jsou určeny přímo k potlačení HSV a inhibují jeho rozvoj;
 • restorativní (pomocné) - nejčastěji jsou to léky pro vnější použití a široké spektrum účinku, s antiseptickým, antihistaminickým, analgetickým, sušícím a antivirotickým účinkem, ale nejsou určeny k boji proti HSV.

Při prvních příznacích herpes na rtech se doporučuje zahájit léčbu masti, krémy a gely.

Přípravky pro vnější použití se používají k léčbě a prevenci herpesu

Acyklovir

Prostředky pro venkovní použití Acyclovir je nejlepší volbou, která kombinuje účinnost a přístupnost.

 • aplikovat na postiženou oblast 5krát denně;
 • délka léčby závisí na stadiu onemocnění (v průměru trvá 5 dní).

Kontraindikace: přecitlivělost na složení léčiva.

Cena do 30 rublů.

Účinná látka mast - acyklovir

Antivirová terapie během těhotenství a kojení je možná na lékařský předpis, protože účinná látka proniká placentou a mateřským mlékem.

Zovirax

Krém Zovirax je účinný analog Acykloviru se stejnou účinnou látkou - acyklovirem.

Návod k použití:

 • zóna poškozená virem by měla být potřena tenkou vrstvou 3-5 krát denně;
 • Trvání léčby je 5 až 10 dnů.

Kontraindikace: nesnášenlivost složek, které tvoří lék.

Průměrná cena je 215 rublů.

Krém Zovirax pro léčbu herpesu (5%)

Během těhotenství a kojení je přípravek Zovirax předepisován, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod nebo dítě.

Gerperax

Mast obsahující 5,75 g účinné látky acykloviru.

 • Aplikujte mast 5krát denně na herpes herpes;
 • Průběh léčby závisí na stadiu onemocnění a imunitě nemocného.

Kontraindikace: v přítomnosti individuální intolerance, která tvoří složky, osoby mladší 18 let.

Cena - 75 rublů.

Herperix mast - pomáhá bojovat proti viru herpes simplex

Léčba přípravkem Gerperax během těhotenství je možná pouze na lékařský předpis. Během laktace je nutné GW přerušit.

Oxolinová mast

I přes širokou popularitu není účinnost oxolinu dosud prokázána. To může naznačovat, že lék pomáhá pouze jako placebo.

 • prostředky třikrát denně;
 • doba trvání léčby je 4 až 10 dnů.

Kontraindikace: alergická reakce na hlavní složku oxolin.

Cena oxolinické masti se pohybuje od 11 do 40 rublů.

Oxolinická mast je bezpečná při léčbě herpesu během těhotenství

Panavir

Antivirový transparentní gel, který se účinně používá k potírání herpesu. Aktivní složkou je polysacharidový extrakt z hlízy hlízy hlízovitých.

 • gel se aplikuje na postiženou oblast dvakrát až pětkrát denně;
 • Léčebný cyklus trvá ne déle než 10 dnů, ale ne méně než 4 dny.

Kontraindikace: Všechny formy přípravků Panavir je přísně zakázáno používat v případě dysfunkce ledvin a přecitlivělosti na kompozici, ale také stojí za to zdržet se léčby osob mladších 18 let.

Cena se pohybuje od 1000 rublů.

Panavir Gel je bylinný lék

Účinek léku na plod během těhotenství nebo dítěte s HB není znám, protože studie na ženách z estetických důvodů nebyly provedeny.

Erabazan

Antivirové léčivo s účinnou látkou dokosanol.

Jak se ucházet o herpes labialisis:

 • smetanou zasaženou oblast 5krát denně, se stejným intervalem mezi použitím;
 • po dobu nejméně 5 dnů až do úplného vymizení symptomů onemocnění.

Je kontraindikováno: v případě alergické reakce na dokosanol nebo jiné složky, kategorie zákazů zahrnuje také osoby mladší 12 let s intolerancí fruktózy, dysfunkcí glukózy, nedostatkem sacharázy.

Cream Erabazan stojí asi 380 rublů.

Erabazan - účinný proti HSV

Těhotným a kojícím ženám se doporučuje užívat lék tak, jak je předepsán lékařem s maximální opatrností.

Viru Merz

Léčivo má antiherpetické a antivirové vlastnosti. Účinnou látkou Viru Merz je hydrochlorid thromantadin.

Jak léčit herpes na rtech:

 • namazat postižené místo 3-5 krát denně;
 • léčba by neměla překročit 5 dnů.

Kontraindikace: v přítomnosti alergických reakcí na složky látky, pokročilé formy herpes viru.

Cena léku - 412 rublů.

Viru Merz se používá jako antivirová terapie.

Stojí za to odmítnout léčbu lékem očekávaným matkám a ženám, jejichž děti jsou na HB, protože Viru Merz pro tyto skupiny nebyl studován.

Virosept

Dobrý lék na vyrážku na rtech způsobených virem herpes.

Návod k použití:

 • krém namažte poškozený povrch rtů 3-4krát denně;
 • přípravek by měl být až do úplného vymizení symptomů a dokonce i po těchto 3 dnech;
 • Pravidelné užívání krému po dobu 3 měsíců snižuje pravděpodobnost relapsu o 50%.

Kontraindikováno: s přecitlivělostí na složky tvořící přípravek a děti mladší 2 let.

Náklady na lék je 110 rublů.

Krém Wirocept má antherpetický a antiseptický účinek.

Viferon

Antherpetic a imunostimulační mast na bázi interferonu alfa-2.

 • při první známce studené masti se aplikuje tenká vrstva 3-5 krát denně;
 • Délka léčby přípravkem Viferon je 5-7 dnů.

Kontraindikace: k látkám obsaženým v kompozici přidělte pouze individuální intoleranci.

Cena - 180 rublů.

Gel Viferon odstraňuje vyrážku na rtech

Pro zastavení procesu pomocí následujících pomůcek:

 1. Tsindol. Suspenze nebo talker s protizánětlivým, sušícím, adsorpčním, adstringentním a antiseptickým účinkem. Cena za láhev 125 ml - 110 rublů.
 2. Heparinová mast. Obvykle se používá k léčbě končetin pro trombózu, tromboembolii a poškození hemoroidů. Když herpes na rtech pomáhá snížit srážení krve a zabránit tvorbě krevních sraženin a zbavit se existujících. Cena trubice 25 g - 74 rublů.
 3. Bepanten. Účinná mast / krém proti vyrážce pleny přispívá k boji proti herpetickým erupcím. Cena - 758 rublů.
 4. D-panthenol. Jeden z nejlepších levných produktů péče o pleť. Široce používané v lékařství pro léčbu popálenin, odřenin, ran, proleženin, štěpů, dermatitidy, furunkul, trofických vředů a virových infekcí - včetně herpesu na rtech. Cena - 172 rublů.
 5. Hydrokortisonová mast. Syntetický lék s protizánětlivým, anti-edémovým a antipruritickým účinkem. Levné masti s cenou do 30 rublů.
 6. Tetracyklin Mast je širokospektrální antibiotikum. Používá se ve fázi zánětu, kdy virus začíná ustupovat. Produkt naneste na bolavé místo silnou vrstvou nebo vytvořte obklady. Průměrná cena je 50 rublů.
 7. Levomekol. Léčí zánětlivé procesy, hnisavé rány. Bude mít uklidňující účinek, urychlí hojení. Lze použít pro těhotné ženy a děti po konzultaci s lékařem. Cena se pohybuje od 120 do 140 rublů.
 8. Zinková mast. Oxid zinečnatý schne, má antivirové vlastnosti. Průměrná cena je 20 rublů.

Lidové recepty masti

Lékařské přípravky mohou být také nahrazeny domácími masti. Seznam receptů založených na účinných účinných látkách.

 1. Mast s echinacea. Součástí tohoto nástroje je antimikrobiální látka a dobré antiseptikum. Echinacea dezinfikuje a hojí ránu. Pro přípravu mastí můžete použít med a olej na bázi rostlinné složky. Připravené složky se smísí. Hustota by měla být taková, aby mast mohla být snadno třena do bolavého místa několikrát denně.
 2. Propolis. Potlačuje účinek různých virů, včetně herpesu, má protizánětlivé a analgetické účinky. K přípravě masti použijte dětský krém. Míchejte s propolisovou tinkturou ve vhodném poměru.
 3. Měsíček - má výrazné antibakteriální vlastnosti. Zmírňuje zánět, zklidňuje vředy. Tinktura se složkou může být smíchána s jakýmkoliv vhodným plnivem.
 4. Aloe vera je také vynikající antiseptikum. Odstraňuje zánět. Řez malé části listu z rostliny. Stiskněte několik prstů. Smíchejte s krémem na obličej, přidejte několik kapek jojobového oleje. Rub do bolavého místa.
 5. Esenciální oleje šalvěje, tea tree, jedle, rakytníku. Přírodní antiseptika, zmírňují podráždění, mají mírný bakteriostatický účinek, ránu suší. Lze také smíchat s krémem pro snadné použití. Zpracování přijaté masti je bolestivé každé 1-2 hodiny a po příjmu potravy.
Tradiční recepty pomohou překonat herpesvirus

Nezapomeňte, že pouze antivirotika s prokázanou účinností se mohou s nemocí vyrovnat efektivněji a rychleji.

Použití mastí pro těhotné ženy a novorozence

Onemocnění během těhotenství může vést k úbytku plodu, vyvolat spontánní potrat, způsobit předčasný porod nebo prasknutí plodové vody před časem. Herpes také vede k narození dítěte s vrozenými abnormalitami nebo mrtvým porodem.

Abyste se vyhnuli nebezpečným následkům a někdy i politováníhodným, musíte se poradit s gynekologem nebo praktickým lékařem. Specialista vybere vhodný nástroj, který sníží riziko komplikací na minimum.

Nejčastěji se těhotným ženám doporučuje, aby používaly acyklovirovou masti, ale léčba tímto lékem při přenášení dítěte není zcela pochopena. Ve druhém a třetím trimestru lékaři také předepisují Panavir nebo generický acyklovir - Famvir.

Při správné léčbě virové onemocnění nepoškodí

Cílem léčby u novorozenců a dětí do jednoho roku je potlačení aktivity viru a zabránění jeho rozvoji.

Masti k boji proti herpes na rtech jsou používány méně často než jiné formy. Acyklovir se obvykle používá v kombinaci s jinými léky. Při prvních známkách se používají sušidla: zinková pasta nebo Castellani kapalina.

Která masti je lepší zvolit pro léčbu herpesu na rtech závisí na věku, typu patogenu a individuálních charakteristik lidského těla. V této věci je ideální volbou svěřit svůj osud specialistovi a ne experimentovat s metodami léčby.

Recenze

Jsem z mastí vhodných pro Acyklovir. Na podzim a na jaře, je zřídka možné vyhnout se nemoci, nebudete kupovat drahé léky. A je to levné a efektivní.

Souhlasím s tím, že Acyclovir je dobrá mast. Na základě acykloviru jsou také uvolňováni Gerpevir a Zovirax, které také nedávají své činnosti. Narazil jsem na herpes, ale myslím, že jeho vzhledu lze zabránit. Piju Undevit a vápník v obdobích zhoršování, snažím se dodržovat režim a nedělat žaludek nesmysly, nezneužívat alkohol a nekouřit vůbec. O herpesu teď a nezapomeňte

Ano Lékař předepsal aciklovir. Oksolinova mast nemůžete. Dokonce jsem vyzkoušel Boro +, když mě bolest vadí, ale také pomáhá.