Oxolinová mast (oxolin): použití - indikace a metody, kontraindikace, analogy

Oxolinová mast je přípravek obsahující účinnou látku naftalen-1,2,3,4-tetron. Podle výrobců zabraňuje pronikání řady virů do buněk kůže a sliznic. Oksolin byl syntetizován v SSSR v roce 1970, v časných 2000s jeho analogy se objevily v Rusku. V zahraničí se lék nepoužívá. V současné době jde o jeho účinnost.

Indikace pro použití

Oksolin se doporučuje k léčbě v následujících případech: t

 • Virová onemocnění sliznice očí. Nejběžnějším případem je zánět spojivek - komplikace po nachlazení nebo herpesu. Červené oči a těžké trhání jsou některé z hlavních příznaků. Jednoduchý krevní test pomůže potvrdit povahu onemocnění.
 • Virové kožní léze. Oxolin bude proti většině infekcí bezmocný, ale jako preventivní opatření proti reinfekci lze použít pro herpes a herpes. Obě nemoci se projevují vředy s bílým obsahem.
 • Virová povaha rýmy. Je poměrně těžké určit, co způsobilo rýmu, takže v tomto případě je lepší použít radu lékaře.
 • Herpes stomatitis. Jedná se o běžné onemocnění dětí předškolního věku. To je vyjádřeno ve vzhledu vředů s bělavou patinou v ústech. Obvykle stomatitida začíná vysokou teplotou, doprovázenou ospalostí a zvýšenou viskozitou slin.

Oxolinická mast je mnohem častěji používána pro prevenci nemocí než pro léčbu.

Používá se k varování:

 1. Chřipka, SARS.
 2. Infekce adenovirem.
 3. Oblázky.
 4. Nákazlivý měkkýš.
 5. Bradavice způsobené lidským papilomavirem.
 6. Dermatitis Dühring.

Je to důležité! Oxolinická mast nepomáhá při prevenci bakteriálních infekcí (angína, laryngitida, faryngitida, pneumonie atd.). Proto je při návštěvě pacientů nutné použít bavlněný gázový obvaz a je lepší minimalizovat riziko náhodné infekce jinými prostředky.

Je žádoucí, aby indikace pro použití byly potvrzeny ošetřujícím lékařem. Pokud však taková možnost neexistuje, nebo je pacient přesvědčen o své diagnóze, pak je rozumné užívat si masti bez konzultace s odborníkem.

Formy uvolňování a dávkování

Oksolin ve své čisté formě je bílý prášek rozpustný ve vodě. Rychle se však rozkládá, a proto se prodává v lékárnách pouze ve formě masti. Kromě účinné látky v kompozici obsahuje vazelínu.

Mast může obsahovat 0,25% oxolinu nebo 3%. První možnost je vhodná pro léčbu sliznic, druhá - pouze pro kůži. Barva masti může být bílá nebo nažloutlá. Někdy se může při aplikaci na kůži objevit průsvitná nebo modrá. Jakékoli odchylky od těchto barev mohou znamenat, že se zhoršily. V tomto případě je lepší jej nepoužívat.

Masť je k dispozici ve velkých (30 g) a malých (10 gramů) zkumavkách. Je-li to nutné pro léčbu, je lepší ji zakoupit v rezervě. Pro prevenci nachlazení je mnohem pohodlnější používat malé obaly. Kromě toho se nemůžete bát, že datum vypršení platnosti.

Skladování

V závislosti na typu masti může být skladován po dobu 2 nebo 3 let. Datum expirace musí být uvedeno na obalu nebo v návodu k použití. Skladovací teplota se pohybuje od 5 ° do 15 °. To znamená, že nejlepším místem pro ni je lednice, sklep a vestibul.

Výrobce neposkytuje údaje o skladovatelnosti při pokojové teplotě. Nejčastěji je však mast obsažena v takových podmínkách. V tomto případě musíte pečlivě sledovat vůni, barvu a konzistenci oxolinu. Je možné, že na konci doby skladování účinná látka již ztratí své vlastnosti a mast bude nepoužitelná.

Způsob aplikace, doba trvání kurzu

Doporučení pro příjem oxolinu se liší v závislosti na koncentraci. Použití masti pro jiné účely může způsobit nebo zhoršit nežádoucí účinky, vyvolat alergie.

3% mast

Dříve byl oxolin této koncentrace použit pro léčbu bradavic, papilomů. Dnes je metoda považována za zastaralou, protože bylo prokázáno, že řada dalších nástrojů pomáhá mnohem efektivněji. Dokonce i takový lidový lék, jako šťáva z jarní, vám umožní rychle se zbavit bradavic. Nicméně, pokud je nemožné najít / koupit jiný lék, neměli byste se vzdát oxolin. Oni jsou přímo rozmazané na postižených oblastech (bradavice, papillomas) několikrát denně po dobu 1-2 měsíců.

3% oxolinu lze použít k prevenci kožních onemocnění jeho aplikací do zóny podezření z kontaktu s pacientem. Obvykle je oblast maximálního rizika rukou. Onemocnění jako papilloma, molluscum contagiosum se často přenášejí přes handshake.

Použití léčiva s koncentrací 0,25%

Oxalin 0,25% lze použít k léčbě virové konjunktivitidy. To by však mělo být provedeno pouze tehdy, pokud nejsou k dispozici účinnější prostředky. Pro ošetření se mast vloží do víčka 2-3 krát denně po dobu 2 týdnů. Herpetická stomatitida je léčena odstraněním lézí z krust s rakytníkem nebo vazelínovým olejem. Dobrým řešením je dodatečně opláchnout ústa měsíčkem nebo heřmánkem před použitím masti. Schéma aplikace je podobné.

Hlavní náplní dnes používané masti je zabránit nachlazení virové povahy. Kurz může být až 30 dní. Oxolin musí natírat nos v oblasti pohybů 2-3 krát denně, což pomůže předcházet infekcím. Je lepší použít vatový tampon, který na něj působí malé množství peněz.

Stojí za to připomenout, že mast nepomáhá při dýchání ústy. Proto by se mělo vyhnout při návštěvě míst s velkými zástupy lidí a cestování ve veřejné dopravě.

Kontraindikace

Oxolinické masti jakékoliv koncentrace nelze použít pro alergie. Lék je schopen posílit své příznaky. Kromě toho mohou vedlejší účinky oxolinu rozmazat obraz onemocnění a ztěžovat jeho příčiny.

Druhou jednoznačnou kontraindikací je přecitlivělost na léčivo. Bohužel, pokud se chcete dozvědět o jeho dostupnosti, můžete to zažít. Reakce, jako je pálení, neplynutí několik minut, otok, rýma, atd., Naznačují, že užívání oxolinu v budoucnu by mělo být ukončeno.

Oxolinická mast během těhotenství

Sporná je otázka použití masti během těhotenství.

Tradičně se předpokládá, že přínosy užívání léku by měly překročit potenciální poškození zdraví dítěte a nastávající matky. Proti příjmu oxolinu je skutečnost, že se dobře vstřebává do krve přes sliznice. To znamená, že navzdory topické aplikaci, asi 20% účinné látky vstupuje do těla při aplikaci na sliznici a 5% při aplikaci na kůži.

Na druhou stranu, oxolin se v těle nehromadí a je úplně vyloučen močí za méně než jeden den, takže nemá smysl se obávat vzdálených následků. Dlouhodobá pozorování neprokázala žádné nežádoucí účinky při užívání oxolinu těhotného.

Z tohoto důvodu mohou být ženám v této situaci poskytnuty následující doporučení: použití masti se doporučuje během vrcholu zimy. Chřipka může mnohem více poškodit vaše dítě než oxolin.

Oxolin a děti

Podle návodu k použití lze použít oxolinovou mast pro děti od dvou let. Otázka dřívější aplikace je kontroverzní vzhledem k nedostatku rozsáhlých studií. Důvody pro odmítnutí použití po dobu až 2 let jsou:

 • Úzké nosní průchody dítěte, které může mast ucpat, pokud rodiče nerozvážně vzali příliš velký kus.
 • Slinné průchody, nosní kanál a střední ucho v dětském věku jsou úzce rozmístěny a dobře komunikovány. To znamená, že pokud dojde k infekci (virový výtok z nosu nebo zánět spojivek), může se snadno rozšířit spolu s mastí do sousedních dutin.
 • Sraženina masti, kterou dítě může náhodně vdechnout nosem, může způsobit obstrukci (zablokování) dýchacích cest. To je také spojováno s úzkou průdušnicí. Rodiče budou schopni pochopit, že něco je v nepořádku s pískavým zvukem, který dítě dělá, když se snaží dýchat.

Někteří rodiče stále používají oxolinickou mast pro malé děti bez škodlivých účinků.

Takové akce jsou oprávněné, pokud:

 1. Dítě je již schopno gesty nebo zvuky přitáhnout pozornost rodiče, pokud se cítí nepohodlně a poukazují na jeho důvod.
 2. Plánuje se opustit domov pro nějaký druh akce, zejména během vrcholu nachlazení, návštěvu kliniky ne na „vlastním“ dni.
 3. Dítě není kojeno. Samotné mateřské mléko je prostředkem prevence nemocnosti. Obsahuje protilátky, které tvoří imunitní bariéru proti infekci. Dítě je pod spolehlivou ochranou.

Některé matek rozmazávají miminka nejsou sliznice nosu a jeho práh. Toto opatření je bohužel prakticky zbytečné, protože oblast působení virů, které způsobují nachlazení, nemá vliv na kůži.

Během laktace by měla být oxolinová mast používána s opatrností. Neexistují údaje o tom, zda proniká do mateřského mléka a postihuje dítě. Po aplikaci do 24 hodin je nutné dítě pozorovat, věnovat pozornost kožním vyrážkám nebo poruchám gastrointestinálního traktu (průjem, zácpa nebo zvracení).

Vedlejší účinky

Nejběžnějším vedlejším účinkem oxolinu je pocit pálení v místě aplikace. To se týká kůže a sliznic. Rýma je méně častá. Normálně takové účinky netrvají déle než 1-2 minuty.

Někteří pacienti si všimli modré kůže, která je pravděpodobně způsobena rysy lomu světla samotné masti. Jakékoli další vedlejší účinky by měly být oznámeny výrobci, když jsou zjištěny.

Přímé analogy oxolinové masti

Celkem se vyrobily dva analogy tohoto léčiva - oxonaftalen a tetraxalin. První byl vyroben na Ukrajině v letech 2000 až 2009. V současné době nejsou lékárny, včetně internetových obchodů, k dispozici. Pro terapeutické vlastnosti byl velmi blízko oxolinu. Výrobce uvedl, že působí na všechny viry s výjimkou HIV.

Tetraxolin byl vyroben v Ruské federaci. Výroba začala v roce 2008, doba registrace ještě neskončila.

Oxolinické mastné náhražky a alternativy

Tyto léky se liší od předchozí skupiny tím, že mají odlišné složení, ale v praxi jsou blízko oxolinu. Jeho náhradníci mohou být hodnoceni:

 • Viferon. Nástroj je k dispozici ve formě masti a gelu pro topické použití a ve formě rektálních čípků. Obsahuje interferon - sloučeninu, která začíná cyklus antivirových imunitních reakcí. Lék je dobře snášen, schválen pro použití během těhotenství a kojení. Přípravek Viferon se používá k prevenci řady virových infekcí a je také účinný proti některým bakteriím (chlamydia, mykoplazma, ureaplasma atd.).
 • Arbidol. Obsahuje chemicky syntetizovanou látku - umifenovir, která potlačuje aktivitu viru a zabraňuje jeho slučování s buňkami lidského těla. Arbidol je dostupný ve formě tablet a kapslí. Usnadňuje průběh nachlazení a je preventivním opatřením proti chřipce.
 • Derinat. Lék má silný imunomodulační účinek. Dodává se ve formě řešení. Může být aplikován lokálně (sprej) nebo intravenózně. Navzdory své vysoké aktivitě, lék zřídka způsobuje vedlejší účinky a je doporučován pro prevenci nachlazení. Jedinou jednoznačnou kontraindikací je individuální intolerance, před použitím je lepší se poradit s lékařem.
 • Vitaon. Obsahuje rostlinné extrakty, zvyšuje celkovou odolnost organismu. Má širokou škálu činností. Lék je k dispozici ve formě olejové esence, aplikován externě. Pozor! Vitaon může způsobit alergie nebo zhoršit její průběh.

Oxolin Účinnost: Klady a zápory

Otázka, zda oxolin pomáhá nebo ne, je mezi lékaři stále kontroverzní. Většina moderních specialistů jedním hlasem říká, že mast je naprosto k ničemu a může poskytnout pouze placebo efekt.

Poprvé se o její neefektivnosti hovořilo již v roce 1998, kdy článek L.S. Strachunsky, profesor a doktor vědy. Tvrdí: "Účinnost takových populárních léků jako oxolinová mast... nebyla prokázána v randomizovaných studiích." Ve svém článku navíc říká, že žádný způsob prevence virové infekce nelze považovat za účinný, s odkazem na amerického lékaře J. Barlettu. Stejný postoj dnes zaujímá populární pediatr E. O. Komarovsky.

Nicméně, mnoho lékařů a vědců v časných 2000s, dokonce v doktorské práci, poznamenal výkon nástroje. Vedl masový výzkum v podnicích, aby se snížil výskyt SARS. Oksolin zároveň získal status „střední účinnosti“. Absence randomizovaných studií, které jsou tak silně deklarovány odpůrci masti, znamená pouze to, že lék nebyl testován ve dvou srovnávacích skupinách (jeden obdrží peníze, druhý ne). Je zřejmé, že takové experimenty jsou stále před námi.

Na tomto základě můžeme říci, že oxolin je schopen předcházet infekci a být aktivní proti virům. Neměli byste však od něj očekávat 100% efektu. Určité riziko nakažení je stále přítomno.

Cena oxolinické masti a hodnocení zákazníků

Hlavní výhody uživatelů oxolinu to nazývají nízkými náklady. V závislosti na regionu a lékárně, cena může být od 21 do 120 rublů. Další výhodou je dostupnost léku. Nachází se v každé lékárně, v téměř každém domě je oxolinová mast. Citliví lidé označují za další plus - nedostatek vůně. Vzhledem k tomu, že mast se často aplikuje na nosní plochu, silný zápach může způsobit vážné potíže.

V průměru kupující oceňují oxolinovou aktivitu. Na předních internetových stránkách pro spotřebitele, to je hodnoceno na 4,3-4,5 bodů z 5. Jeho nejčastější zákazníky jsou maminky a tatínky.

Rodiče aktivně používají masti při posílání dítěte do dětských skupin, přítomnosti pacienta v rodině. Mnoho těhotných žen s potěšením aplikuje mast, aniž by zjistilo nějaké negativní účinky. Hodnocení zákazníků ve většině případů pozitivní. Poznamenávají, že mast ve skutečnosti pomáhá snížit výskyt nachlazení. Jen málo z nich hovoří o své neefektivnosti. Samostatné matky tvrdí, že se s tímto jednoduchým způsobem podařilo vyléčit své dítě z takových vážných onemocnění, jako je molluscum contagiosum a stomatitida.

Někteří rodiče hovoří o placebovém efektu, stejně tak jako o jejich klidu po užití oxolinu u dítěte. Tato možnost je také přijatelná, protože poškození masti je nepravděpodobné, že způsobí, a dobrou náladu matky - klíč ke zdraví dítěte.

Použití nebo nepoužívání oxolinu je čistě individuální otázkou. Dokonce i lékaři s jeho účinností nesouhlasí. Téměř úplná absence vedlejších účinků a dobrá snášenlivost však jasně svědčí ve prospěch tohoto léku.

Oxolinová mast, návod k použití, cena, recenze, analogy

Jedná se o antivirotikum používané lokálně pro léčbu a prevenci virových onemocnění. V praxi se produkt vyrábí v nosní formě s koncentrací 0,25% a vnější mastí 3%. Nabízí také léky v jiných formách. Z toho můžeme usuzovat o širokém rozsahu tohoto léčivého přípravku. Zvažte, co Oksolinovaya mast, návod k použití, ceny, recenze, analogy. Koneckonců, dnes je farmaceutický průmysl připraven nabídnout mnoho nástrojů, které se liší mnoha způsoby, a musíte si vybrat skutečně účinné formulace.

Oxolinická mast na to, co se používá

Rozsah použití, stejně jako terapeutický účinek léku, jsou poměrně velké. To je antivirový účinek, schopnost bojovat s bolestí a zánětem. Studiem problematiky oxolinické masti, pro kterou je používán, tedy můžeme zaznamenat široký rozsah jejího vlivu na herpes zoster, plané neštovice. S přihlédnutím k tomu můžeme konstatovat, že léčba je účinná pro lokální terapeutický účinek v případě onemocnění způsobených vlivem všech těchto virů. Je nezbytná pro jejich zničení, protože je schopna přijít do styku s materiálem s patogenními prvky a částicemi. V důsledku toho porušuje množení patologie a onemocnění přechází.

Je třeba poznamenat, a tato výhoda složení, za dostupnou cenu 15 rublů. Léčivo stojí o něco málo a je účinné a má schopnost blokovat vazbu virových částic na buněčné membrány. Je to právě tato schopnost, která umožňuje, aby léky byly účinné u virů, včetně ARVI, chřipky. Vzhledem k tomu, co jiného můžete tento nástroj použít, je možné označit velký počet směrů. Kompozice je například účinná při zánětlivých procesech, dermatitidě a dermatóze, lupénce, ekzémech. Aplikujte ji v případě lézí vytvořených v oblasti sliznic. Je důležité vědět, jak léky používat, a mělo by se to provádět přísně v souladu s pokyny.

Pro informaci o léku Oxolinic masti, návod k použití, ceny, recenze, analogy jsou uvedeny pro informační účely.

Indikace oxolinické masti

Oxolinická mast má mnoho indikací pro použití, což dokazuje dlouhodobá praktická stránka jejího úspěšného použití. Existuje několik podmínek, ve kterých je tato kompozice nezbytná, protože přinese požadovaný účinek při léčbě.

 • Virové kožní léze a oční patologie;
 • virová rýma (v tomto případě se kompozice používá v nose);
 • při prevenci nachlazení a lézí chřipky;
 • v případě terapie pásového oparu a vezikulární poruchy;
 • novorozenci (děti do 1 roku věku) s kožními onemocněními;
 • s bradavičnatými útvary, papilomy, kondylomy;
 • bojovat proti molluscum contagiosum;
 • s dermatitidou;
 • při nachlazení se lék používá k instilaci do nosu pro děti a dospělé.

Před léčbou externí látkou je nutné se ujistit, že neexistují úplné kontraindikace a nežádoucí účinky. Tradičně se skládají z pálivých pocitů, které se dostávají rychle. Pokud jde o omezení v používání, spočívají ve vysoké úrovni individuální citlivosti.

Oxolinic masť instrukce pro použití pro děti

Oxolinické masové instrukce pro použití u dětí naznačují, že přípravek může být podáván ve dvouletém věku. Teprve v této době jsou sliznice dítěte zralejší a dýchací orgány se v jejich vývoji stávají dokonalejšími.

 1. Doporučuje se aplikovat pouze složení 0,25% u dětí, je nezbytné k léčbě a prevenci exacerbací nachlazení.
 2. Aplikace se provádí v nosních průchodech dvakrát nebo třikrát denně, zejména před návštěvou veřejných míst.
 3. Tento postup by měl být prováděn, když je dítě doma. Ale pokud jsou všichni členové rodiny zdraví, nemůžete to držet.
 4. U dětí mladších než jeden rok, které nenavštěvují mateřskou školu pro kojence, nemůže být tento lék předepsán z důvodu nedostatečného rozvoje nosních průchodů a příliš úzkého odbavení.
 5. Při profylaktických úkolech může být tento lék předepsán (po konzultaci s lékařem). Potřebují aplikovat mast před chůzí a poté, co se vrátí domů, omyjí.
 6. Pokud je nezbytné provést terapii virového výtoku, může být kompozice použita v souladu se stejným schématem jako dospělý. Pokládání se provádí dvakrát nebo třikrát denně po několik dní.

Tak, Oxolinic mast, návod k použití, cena, recenze, analogy, jsme téměř studovali.

Oxolinická mast během těhotenství

Pokud budete dodržovat pravidla návodu k použití, během těhotenství se používá s opatrností. Proto je odpověď na otázku, zda je nebo není možná, pozitivní. Během období exacerbace těchto onemocnění lékaři doporučují, aby ženy měly menší kontakt s jinými lidmi. Zvláště v raných fázích, kdy neškodný chlad nastávající matky může být skutečnou ranou pro plod. Názory odborníků na toto téma jsou však v rozporu. Někteří věří, že je lepší dát přednost lidovým prostředkům. Jiní jsou přesvědčeni, že předtím, než se vydáte na ulici, je nezbytné zpracovat nosní sliznice touto kompozicí. Průběh léčby má v každém případě omezení až do 2-3 týdnů, a to jak pro léčbu, tak pro prevenci onemocnění.

Možnost použití nástroje závisí také na délce pobytu v zajímavé poloze.

 • 1 trimestr V této době je naprosto nemožné onemocnět, ale neměli byste se nechat unést nadměrnou prevencí běžného nachlazení. Nejlepší je dodržovat správnou výživu a získávat vitamíny z potravin. Použití masti je nutné pouze v extrémních případech.
 • 2 trimestry. Toto období je nejšťastnější pro těhotnou ženu, protože je nejbezpečnější. Budoucí máma však číhá virová rizika. Proto můžete masť používat s maximální opatrností.
 • 3 trimestry. V tomto případě, je-li nutné použít masti, je třeba postupovat od srovnání přínosů pro matku s riziky pro plod. Pokud je masť skutečně potřebná, její aplikace se provádí striktně po konzultaci s lékařem.

V situacích, kdy se ocitnete, se nedoporučuje přijímat opatření k vlastní léčbě. Získejte kompetentního konzultanta a zůstaňte zdravý.

Oxolinová mast analogů mast

Vzhledem k tomu, že mast Oxoline je, mohou být analogy masti ve velkém množství. Jsou prezentovány v širokém cenovém segmentu a jsou poměrně efektivní.

 1. Alizarin. Nástroj je nabízen v několika formách a má stejný seznam akcí. Jeho cena se pohybuje od 250 rublů.
 2. Bonafton Tato mast pomáhá bojovat proti nachlazení, stejně jako její postupnou prevenci o 100%. Cena - od 200 rublů za láhev kompozice.
 3. Gerperax. Tato mast je vhodná pro děti i dospělé, ale má několik omezení použití, což je důležité vzít v úvahu. Cena - od 150 rublů.
 4. Fladex. Jedná se o masťovou kompozici nové generace, která má mnoho užitečných složek nezbytných pro léčbu a prevenci tohoto jevu. Cenové rozpětí je široké a závisí na místě nákupu.

Racionální přístup k použití umožňuje dosáhnout optimálních výsledků a cítit se dobře iv období infekcí.

Oxolinové analogy postřiku masti

Některé namísto mastí Oksolinova dávají přednost sprejovým analogům, což lze vysvětlit použitelností.

 1. Euphorbium. Jeho působení se liší od masti, protože má za cíl vytvořit aktivní výměnu materiálu v postižené oblasti. Cena je od 200 rublů.
 2. Grippferon, Ingaron. Tyto sloučeniny se snadno používají a mají vysokou účinnost ze všech nabízených produktů. Prostředky jsou účinné nejen při prevenci, ale také při léčbě, poskytující imunomodulační, protizánětlivé vlastnosti. Cena - od 150 s.
 3. Derinat. Neobsahuje žádný interferon a působí jako účinná látka pro účely externího podávání. Sprej je silný antivirový prostředek a je účinný pro děti i dospělé.

A vy jste použili oxolinickou mast, návod k použití, cenu, recenze, analogové informace byly užitečné? Nechte svůj názor nebo zpětnou vazbu pro všechny na fóru.

Alternativa k oxolinické masti?

Promptní analogy oxolinová mast. Může nosní sprej nebo něco takového?

Oxolinická mast nemá tyto zázračné prostředky, které jí jsou přisuzovány. To může opravdu zničit viry, které se usadily na jeho povrchu, ale to je nemožné rozmazat celou sliznici, a viry většinou usadí na sliznici ne u vchodu do nosu (kde to může být rozmazané), ale hlubší. Oxolinická mast je tedy jedním z "psychoterapeutických" prostředků - jen aby něco rozmazala.

Oxolinická mast je účinná pouze v případě herpetických erupcí jako lokálního léku. A pak jsou specifické antivirotika, jako je acyklovir, mnohem účinnější než oxolinová mast a méně toxická (prostě je nesnažte se použít k prevenci chřipky - ovlivňují pouze herpes!)

A můžete nahradit. cokoliv Vazelína. Hvězda (po dlouhou dobu bude odrazovat od touhy něco rozmazat nosem).

Oxolinová mast

Oxolinická mast je antivirotikum. Oblast použití: léčba, prevence všech druhů virových patologií. Název léčiva podle INN a RLS je Dioxotetrahydroxytetrahydronaftalen. Výroba léčiv je ve formě masti. V současné době můžete prodávat dva druhy drog: pro nosní a vnější použití. V prvním případě je koncentrace účinné látky 0,25%, ve druhé - 3%.

Rozdíly mezi těmito dvěma typy antivirové oxolinické masti jsou obsaženy v obsahu účinné látky a v oblasti lidského těla, kde se léčivo může aplikovat.

Nosní lék je vhodný pro pokládání do nosu, očí, úst, vagíny a jiných sliznic. Je třeba poznamenat, že oxolinová mast je často používána pro všechny druhy zubních onemocnění a virových lézí dásní.

Buďte opatrní

Přítomnost papillomů, bradavic, kondylomů, krtků a páteře na těle je první známkou maligního melanomu!

Spěcháme vás varovat, většina léků "léčit" bradavice, papilomy, krtci a tak dále. - Jedná se o úplný podvod podvodníků, kteří navíjejí stovky procent na drogy, jejichž účinnost je nulová. Nemají léčit nemoc, ale pouze masky příznaky.

Lékárna mafie dělá obrovské peníze na klamání nemocných lidí.

Ale co dělat? Jak se léčit, pokud je všude podvod? MD Anatolij Makhson provedl vlastní vyšetřování a našel cestu ven z této situace. V tomto článku, doktor také řekl, jak se chránit 100% nemoci z melanomu, za pouhých 149 rublů!
Přečtěte si článek v oficiálním zdroji na odkazu.

Oxolinická mast pro děti

Pediatři předepisují oxolinovou mast pro děti, kojence a novorozence. Je to bezpečné a účinné antivirotikum, které aktivně působí na patogenní mikroorganismy, zabíjí virové částice a neumožňuje jim další množení. Je těžké říci, v jakém věku lze tento lék použít, protože vše závisí na typu patologie, stadiu nemoci, individuálních vlastnostech dítěte a názoru lékaře.

Pokud byla pro léčbu dítěte předepsána oxolinová mast, pak by měl být zvolen typ léku obsahující oxolin 0,25%. Pokud jste si koupili oxolinovou mast 3%, pak je zakázáno ji používat k léčbě nebo prevenci virových onemocnění u dětí. Procento účinné látky léčiva musí být uvedeno na obalu, takže je obtížné zaměnit léky.

3% mast lze použít výhradně pro léčbu vnější kůže v případě výskytu virových a infekčních projevů na nich. Aplikace takového léku na sliznici (u dětí nebo u dospělých) je přísně zakázána, protože v tomto případě je vysoká pravděpodobnost silné alergické reakce a strukturálního poškození tkáně.

Nejčastěji se oxolinová mast používá při exacerbaci všech druhů nachlazení, s epidemií akutních respiračních virových infekcí, rýmy a chřipky. Pokud máte v úmyslu aplikovat lék na sliznici, měli byste si koupit lék s obsahem účinné látky 0,25%.

Metoda aplikace oxolinické masti v případě kojenců je extrémně jednoduchá - měla by být uložena do nosních cest dítěte (po jejich očištění), snažit se lék distribuovat malou vrstvou na vnitřní povrch (nosní přepážka musí být pečlivě zpracována). Pokud se přípravek používá k profylaxi, postačí jediná aplikace. Při léčbě virových patologií je nutné aplikovat asi 3-4 krát denně - dle doporučení lékaře.

Jednou z hlavních výhod použití oxolinické masti v boji proti různým virovým onemocněním u dětí je, že léčivo je zcela bezpečné, pokud je používáno přesně podle pokynů. Látky, které jsou součástí léčiva, se neshromažďují v lidském těle a zcela vylučují během 1-2 dnů po použití.

V některých případech se miminka v místě aplikace masti objevují jako vedlejší vedlejší účinky - to není hrozné, protože takové nepohodlí obvykle prochází rychle a nevyžaduje vnější zásah.

Oxolinická mast během těhotenství

S vědomím mnoha pozitivních vlastností oxolinické masti se mnoho žen ptá, zda může být užívána během těhotenství, časného a pozdního období, u HB (laktace). V oficiálních pokynech výrobce léku nejsou v tomto ohledu žádné kontraindikace.

Mnozí odborníci nedoporučují používat tento lék k léčbě a profylaxi, pokud se objevující se nebo podezřelá nemoc, které nastávající matka bojí uzavřít smlouvu, nepředstavuje zvláštní nebezpečí pro plod. Jinými slovy, můžete použít mast, pokud nastávající matka dostane větší prospěch z užívání léku, a rizika negativních účinků na plod jsou zanedbatelná.

Proto se nedoporučuje užívat tento lék během těhotenství, bez ohledu na načasování. Pokud byl lék předepsán lékařem, který si je vědom těhotenství a je obeznámen se specifickými rysy těla svého pacienta, musí být použit.

Mnoho lékařů si všimne, že často předepisují své těhotné pacientky oxolinovou mast, protože rizika chytání nebezpečné infekce, která může být škodlivá pro vyvíjející se plod, jsou mnohem vyšší než rizika jakéhokoli negativního účinku na dítě z léčiva.

Stanovisko lékařů o nejúčinnějších metodách léčby bradavic a papillomů

Hlavní vizi Moskevské městské nemocnice č. 62 popisuje jeho vizi tohoto účtu Anatoly Nakhimovich Makhson
Lékařská praxe: více než 40 let.

„Léčím papily a bradavice u lidí již mnoho let. Říkám vám jako lékař, papilomy s HPV a bradavice mohou skutečně vést k vážným následkům, pokud se s nimi nebudete zabývat.

Lidský papilomavir je na každém, na jehož těle jsou papilomy, mateřská znaménka, bradavice a další pigmentové útvary. Podle hrubých odhadů to má 80-85% světové populace. Samy o sobě nejsou nebezpečné. Problém je, že obyčejný papilloma se může stát melanomem kdykoliv.

Jedná se o nevyléčitelné zhoubné nádory, které zabijí člověka během několika měsíců a ze kterých není spasení.

Bohužel v Rusku a zemích SNS prodávají farmaceutické společnosti drahé léky, které pouze zmírňují symptomy, a tak nastavují lidi na konkrétní drogu. Proto v těchto zemích trpí takové vysoké procento rakovin a tolik lidí „nepracujícími“ drogami.

Jediný lék, který chci poradit, a je oficiálně doporučován WHO pro léčbu papillomů a bradavic - Papinol. Tento lék je jediným lékem, který má vliv nejen na vnější faktory (tj. Odstraňuje papilomy), ale také působí na samotný virus. V současné době se výrobci podařilo nejen vytvořit vysoce efektivní nástroj, ale také zpřístupnit ho všem. Kromě toho, v rámci federálního programu, může každý obyvatel Ruské federace a SNS získat za 149 rublů. “

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si tento článek.

Oxolinická mast: návod k použití

V oficiální anotaci a v popisu léku se uvádí, že oxolinová mast může být použita pro nosní i vnější použití. 3% mast je vhodná pro ošetření kůže na různých částech těla a 0,25% pro léčbu sliznic. Oxolinická mast s obsahem účinné látky 0,25% se také nazývá oftalmologická - s její pomocí se léčí oči (například zánět spojivek), vtírá se do nosních průchodů, ušpiněných dásní a dalších podobných oblastí, kde se projevují virové patologie.

Pokud nevíte, z jakého věku a z jakého věku lze oxolinovou mast používat, pak v popisu léku se říká, že její použití je možné od 2 let. Lékaři zároveň předepisují mnoho lékařů pro prevenci onemocnění a léčbu infekčních patologií u dětí mladších než jeden rok - vše bude záviset na individuálním svědectví a názoru odborníka.

Dáváme pokyny, které ukazují, jak používat oxolinovou mast: 0,25%:

 • Při nachlazení, rinitidě a dalších virových patologiích se lék aplikuje přímo na nosní cesty několikrát denně. Průběh léčby je asi týden. Nosní průchody před položením masti musí být důkladně vyčištěny. Před použitím léku se doporučuje zdržet se užívání vazokonstrikčních léků.
 • V případě virových očních patologií by měla být mast aplikována lopatkou nebo jiným vhodným improvizovaným prostředkem pro oční víčka. Pokud je léčba onemocnění složitá a zahrnuje několik externích činidel, pak se jednou a denně aplikuje mast s oxolinem. V případě použití jedné oxolinické masti je ošetření možné několikrát denně.
 • Pro prevenci virových epidemiologických onemocnění se oxolinová mast nanáší do nosních cest denně 1-2 krát denně. Lék by měl být rovnoměrně rozložen na nosní průchody - měly by být koule, hrudky atd.

Pro léčbu nebo prevenci virových patologií, které se objevují na kůži, může být použita oxolinová mast 3%. Pokud se na kůži objeví jakékoliv novotvary a rány způsobené virovou infekcí, postižené oblasti by měly být ošetřeny oxolinovou mastí. Léčba by měla být opakována dvakrát nebo třikrát denně. Použijte potřebu hladit pohyby bez námahy, rovnoměrně distribuovat lék na bolavém místě. Po aplikaci oblasti musíte uzavřít gázu nebo obvaz.

Pokud se projeví kožní léze, použije se následující metoda aplikace oxolinické masti: 3% léčiva se aplikuje na postiženou oblast silnější vrstvou než v prvním případě (ale neměli byste být příliš horliví), po které se oblast uzavře přibližně na 12-24 hodin s použitím přilnavé fólie, voskového papíru. V tomto případě lék působí nepřetržitě po celý den a poskytuje vysoce kvalitní léčebný účinek.

Hlavní vedlejší účinky oxolinické masti zahrnují následující účinky po aplikaci: krátký pocit pálení v oblasti aplikace, mírné zčervenání kůže, nevyjádřené svědění a zvýšené sekrece hlenu z nosních cest. Všechny tyto vedlejší účinky jsou přechodné, takže po určité době zmizí. Zrušit lék nestojí za to.

Oxolinická mast: Složení

Složení léčiva jako účinné látky je oxolin, který je zodpovědný za hlavní terapeutické vlastnosti léčiva a pomocné látky: různé parafiny (měkké, bílé, kapalné). Masť má výrazný bělavý nebo nažloutlý odstín (protože výrobce se může lišit). V některých případech je přípustná přítomnost narůžovělého odstínu.

Když už mluvíme o tom, jak lék funguje a co účinná látka dělá, můžete popsat účinek léku následujícím způsobem: hlavní složka (oxolin) přichází do styku s patogenními mikroorganismy, neumožňuje množení virových agens, takže umírají bez infikování zdravých buněk těla, které zpomalují nebo zcela zabraňuje rozvoji patologie.

Oxolinická mast: indikace pro použití

Když mluvíme o tom, co pomáhá a co léčí oxolinovou mast, můžeme zaznamenat téměř všechny běžné virové infekční nemoci, které se vyskytují na sliznicích a kůži u lidí. Je možné objasnit, co je to mast a proč se používá v návodu k přípravě, ale nejčastěji se používá: pro stomatitidu, pro herpes, pro rýmu, pro chřipku, pro nachlazení, pro kondylomy, pro akné, pro nakažlivé škeble, se zanedbáním, s konjunktivitidou, se sinusem, z papillomů, od vrásek, od hemoroidů, s HPV.

Oxolinic mast je často používán v gynekologii, v terapii, v pediatrii, v urologii, a množství jiných lékařských průmyslů.

Oxolinová mast 3%

Oxolinová mast může být dvou typů - s obsahem účinné látky 3% a 0,25%. Neexistuje žádný prodej 10% a 2% typů oxolinické masti - to jsou jeho protějšky nebo padělky.

3% oxolinová mast může být použita pouze pro vnější použití. Dokonale zapadá v případě, že se na kůži objeví jakékoliv projevy virové infekce: kondylomy, špičaté papilomy, různé typy novotvarů a růstů.

Použití léčiva s obsahem 3% pro použití na sliznicích je zakázáno - pravděpodobnost alergické reakce a strukturálního poškození epiteliální tkáně je vysoká.

Účinnost oxolinické masti

Oxolinická mast, pokud se domníváte, že mnoho recenzí skutečně chrání před viry různé povahy, pokud se používá pro profylaktické účely. Také lék skvěle bojuje s projevy virových patologií během nemoci - má negativní vliv na mikroorganismy, brání jim v jejich množení a dalším rozvoji. Proto je oxolinická mast často předepisována pro profylaxi během epidemií.

Tento lék nezpůsobuje žádnou škodu - jen z toho má prospěch. Pokud hovoříme o tom, co je nebezpečná oxolinická mast, pak můžeme rozlišit vedlejší vedlejší účinky: přítomnost zarudnutí v oblasti aplikace, mírné svědění, zvýšené oddělení hlenu od nosních průchodů. Alergie se vyskytuje vzácně. Mnoho lidí neví, proč se kůže po aplikaci oxolinové masti modlí. V tomto případě dochází k hyperpigmentaci, protože oxolin zvyšuje citlivost kůže na světlo. Existuje cesta ven - skrýt rozprostřenou oblast kůže před sluncem pod oblečením. Někdy modrá je známkou alergie na lék. V tomto případě nelze použít.

Jak uchovávat oxolinovou mast

Doba použitelnosti léku je tři roky. Podmínky skladování jsou následující: teplota není vyšší než 10 stupňů (optimálně v chladničce). Po otevření balení může být mast uložena po dobu dvou let.

Oxolinová mast: analogy

Mnoho lidí, ne najít oxolinické masti v lékárně, nevím, jak nahradit tento lék. Proto můžeme rozlišit několik analogů této drogy:

 1. Viferon. Co je lepší - viferon nebo oxolinová mast? Na tuto otázku není možné správně odpovědět, protože oba léky mají podobný účinek. Současně, podle terapeutických vlastností, Viferon vypadá o něco lépe, protože existuje mnoho užitečných pomocných složek v jeho složení, a proto tento lék dává dobrý antioxidační, imunomodulační, tonizující účinek.
 2. Pinosol. Ve struktuře tento přípravek obsahuje rostlinné a umělé složky. Masť má dobré protizánětlivé a antiseptické účinky, takže je vhodná jako náhražka oxolinické masti, ale je vhodné ji aplikovat pouze na nos.
 3. Balzám "Zlatá hvězda". Skládá se z mnoha druhů rostlinných olejů, které anestetizují postižené místo a také poskytují dobrý protizánětlivý účinek.
 4. Evamenol. Tento lék je převážně analogem Pinosolu, ale v mnoha ohledech to vypadá, že se jedná o oxolinickou mast. Může být použit jako antiseptické a protizánětlivé léčivo.

Existují další analogy s podobným složením a léčebnými účinky, ale po dlouhou dobu je to oxolinová mast, která zůstává jednou z nejoblíbenějších léků ve své kategorii.

Oxolinová mast: recenze

Oxolinic mast je známa již mnoho let - je to efektivní, levný lék, který má mnoho pozitivních recenzí na fórech od obyčejných lidí a specialistů. Tento přípravek je vynikajícím nástrojem pro léčbu a prevenci širokého spektra virových infekcí.

Oxolinická mast dlouho přitahovala pozornost lékařů jako vynikající antivirotikum. Dr. Komarovsky tomuto léku nevěnoval pozornost a v tomto videu vyjádřil svůj názor:

Jak nahradit oxolinovou mast?

Sliznice nosu a nosohltanu je přirozeně vytvořena pro ochranu těla před vstupem patogenních virů a bakterií do něj. Často slyšíme výraz „brána infekce“ ve vztahu k sliznicím od imunologů, protože prostřednictvím ní dochází k infekční invazi. Existuje způsob, jak udržet tyto „brány“ uzavřené, zejména během epidemiologicky nepříznivého období?

To je věřil, že pro to je důležité, aby se sliznice vyschnout, proto zvlhčovače jsou tak populární ve světové medicíně (Aqua Maris, Humer, atd.). V našem lékařství se navíc tradičně používají intranasální masti, například oxolinová. Pojďme stručně popsat jeho vlastnosti a zjistit, jaké další drogy lze vyvolat v boji proti ARVI a chřipce.

Analogy nebo náhražky oxolinické masti

Oxolinická mast byla vyvinuta v 70. letech minulého století. Jeho aktivní složka má dlouhý název dioxotetrahydroxitrahydronaftalen (nebo jednoduše „oxolin“), který je účinný proti virům chřipky, herpesu, adenovirům.

V přímém pochopení analogů (tj. Chemického složení aktivních složek) v naší medicíně a také ve světě, pro ni neexistuje. Kromě toho, v lékařské praxi jiných zemí, Oksol. mast pro prevenci chřipky se nepoužívá, protože její terapeutická účinnost nebyla prokázána. Mimochodem, to jen znamená, že neprošla požadovanými klinickými zkouškami, a ne vůbec, že ​​nepomůže.

5 léčiv, která mohou nahradit oxolinovou mast

Některé léky mají kontraindikace, přečtěte si návod.

Masti, které pomáhají bojovat proti nachlazení a rýmě, lze rozdělit na antivirové, imunomodulační a protizánětlivé. Oksolinka patří do první kategorie. Imunomodulační léčivo je Viferon (mast a gel). Do druhé kategorie patří masti na bázi chemických a rostlinných složek a jejich kombinace, a to: t

Viferon

Lze předpokládat, že moderním analogem oxolinické masti pro antivirové účinky je Viferon. Účinná látka Viferon je interferon cytokinu. Interferony jsou v našem těle produkovány jako komunikativní molekuly. S jejich pomocí se okolní buňky, včetně imunitních buněk, dozvědí o invazi infekce. V Viferon obsahuje interferon typu 1 alfa 2, který pomáhá přilákat na místo, kde se brána otevřela pro infekci, profesionální obhájci - makrofágy a buňky přirozených zabíječů.

Viferon vyrábí ruská společnost Feron ve formě masti a gelu pro vnější i intranasální použití. Mast obsahuje 40 000 IU interferonu, 20 mg acetátu tokoferolu a pomocné látky, které dodávají viskózní konzistenci (lanolin, vazelínu, broskvový olej).

Přítomnost tokoferolu (vitamín E) v přípravku Viferone nepochybně činí tento lék lepší než oxolium pro jeho terapeutické vlastnosti. Tokoferol je velmi cenná složka, protože má hned několik užitečných vlastností:

 • antioxidant,
 • protizánětlivé a hojení ran,
 • imunomodulační,
 • zvlhčující,
 • konzervační prostředek (přidává se do mastí a krémů, aby se zabránilo jejich poškození).

Viferon-gel obsahuje interferon v mírně snížené koncentraci (36 000 IU) ve srovnání s mastí. Tokoferol v něm je naopak více než 55 mg. Kromě toho její složení zahrnuje konzervační a gelovací přísady.

Pinosol a Evamenol

Kombinované masti Pinosol a Evamenol obsahují jak syntetické, tak rostlinné složky. Mají antiseptický a protizánětlivý účinek a jsou také přijatelnou odpovědí na otázku: co může nahradit oxolinovou mast tři procenta?

Pinosol se vyrábí ve Slovenské republice (LLC Zentiva Pharma) ve dvou formách uvolňování - intranasální krém a mast.

Účinné látky a smetana a mast Pinosol jsou stejné:

 • eukalyptový olej,
 • borový olej,
 • tokoferol acetát,
 • thymol

V masti je koncentrace aktivních složek ve srovnání se smetanou zvýšena: asi 4 krát více eukalyptového oleje, téměř dvakrát více borovicového oleje, 1,5krát více tokoferolového oleje. Kromě toho masti navíc obsahuje levomentol.

Komplexní terapeutický účinek Pinosolu je založen na skutečnosti, že rostlinné oleje produkují protizánětlivý, vazokonstrikční a analgetický účinek, tokoferol je imunomodulační a hojení ran a thymol je antiseptický.

Evamenol vyrábí společnost CJSC Moscow Pharmaceutical Factory. V léčebném účinku je podobný jako u Pinosolu, i když je horší ve složení léčivých látek. Jako účinné látky obsahuje pouze levomentol (1 g) a eukalyptový olej (1 g). Pokud však hledáte levný analog oxolinu, Evamenol je v pořádku.

Dr. Mom studená Slave

Pokud se váš oblíbený oxlink vyčerpá, nenajdete ho v lékárničce Dr. Moma. Známá indická značka na našem trhu, kterou nyní vlastní Johnson Johnson, má mnoho forem OTC pro léčbu chřipky a ARVI, včetně masti zvané Dr. Mom Cold Slave.

Mast obsahuje bohaté složení užitečných složek s antiseptickými, analgetickými, anti-edematózními a protizánětlivými vlastnostmi:

 • eukalyptový olej,
 • kafr,
 • terpentýnový olej,
 • muškátový olej,
 • thymol,
 • levomentol.

Vzhledem k dráždivým látkám by se masť neměla aplikovat přímo na nosní sliznici, ale měla by se používat pouze externě, tj. Na kůži pod nebo nad nozdrami. Bohužel, během akutní rýmy, kůže kolem nosu je často podrážděná a zanícená. V tomto případě se použití této masti nedoporučuje, je lepší zvolit lék pro intranasální použití.

Balsam Gold Star

Balsam Gold Star obsahuje komplex rostlinných olejů, které mají dráždivé nervové zakončení. Kromě toho mají protizánětlivé a analgetické účinky. Díky těmto vlastnostem je populární „hvězda“ často používána pro bolesti hlavy, ucpaný nos a jiné symptomy nachlazení.

K dispozici Golden Star vietnamská společnost Danapha Pharmaceutical ve formě balzámu a masti pro vnější použití. Mast obsahuje mentol, kafr a eukalyptový olej, podobně jako Dr. Mom Cold Slave, ale kromě toho obsahuje hřebíček, skořice a máta peprná. Naneste mast by měla být venku, na křídlech nosu (přímo na nosní sliznici nemůže).

Tui je mast vyrábí Homeopathic Pharmacy (Rusko). Jedná se o jednosložkovou mast. Účinnost jeho působení však není určena bohatostí kompozice, ale léčivou hodnotou thujského oleje.

Vědecký název stromu je Thuja western (Thuja occidentalis). Patří do rodiny cypřišů, jehličnaté rodiny. Esenciální olej thuja má příjemnou vůni, která je dána přítomností alfa-pinenu, alfa-thujonu, beta-thujonu, kamfenu, fenchonu, sabinenu, myrcenu, borneolu a terpineolu. Thuja olej je velmi populární v lidové a homeopatické medicíně vzhledem k jeho komplexní antiseptické, hojení ran, protizánětlivé, svíravé, tonické a anti-edematózní vlastnosti.

Masti lze použít přímou aplikací na nosní sliznici nebo ležet ve formě turundy. Nicméně, na pozadí vynikajících léčivých vlastností, nemůže být použit v dětství a během těhotenství. To je způsobeno toxicitou jedné ze složek masti - thujonu, který může být ve velkých dávkách nebezpečný pro nervový systém.

Co pomáhá oxolinické masti

Oxolinická mast je každému známá již od dětství. Může použít nos, aby zabránila ARVI a chřipce, ale to není celý seznam indikací pro použití.

Oxolinická mast - popis

Oxolinic Mast je lokální antivirotikum, které obsahuje 0,25% účinné látky - dioxotetrahydroxytetrahydronaftalen (oxolin). Ve vzhledu má výrobek bílou nebo nažloutlou barvu, průsvitnou a při delším skladování může mít mírně narůžovělý odstín (to je norma).

Mezi pomocnými látkami je třeba poznamenat:

Tento nástroj je nosní (oční) mast, jeho cena je od 50 do 120 rublů, což závisí na výrobci.

V současné době vyrábějí masti různé farmaceutické společnosti, včetně Altaivitamins, Green Dubrava, Pharmaceutical Technologies, Nizhpharm. Méně často v lékárnách, Oxolinic mast 3% (Oxolin-3) se nachází pro vnější použití, jeho cena je asi 150 rublů.

Oba typy masti mohou být použity na kůži těla, obličeje a na sliznicích je aplikováno pouze 0,25%. Lék je k dispozici ve zkumavkách po 5-30 g, které jsou baleny v lepenkových krabicích.

Mastná akce

Účinná látka oxolin je antivirotikum prvních generací, které neztratilo svou účinnost. Poskytuje obzvláště dobré výsledky při kontaktu s viry chřipky (zejména typ A), stejně jako s patogeny ARVI:

 • rinoviry;
 • adenoviry;
 • parainfluenza atd.

Lék má lokální (lokální) účinek, ale mechanismus jeho práce je podobný jako u systémových antivirotik. Mast se aplikuje na místa, kde je virus zaveden na prvním místě (nos, oči, epidermální buňky). Oxolin může interferovat s přirozenou reprodukcí virů, protože blokuje virové proteiny na povrchu buněčných membrán.

Léčivo zabraňuje vázání virových částic na buněčné stěny, čímž zabraňuje vniknutí infekce do krevního oběhu.

Oksolin je také vysoce účinný proti viru herpes simplex, a to jak u typů 1, tak 2. Je také účinný proti viru varicella zoster, který může také způsobit herpes zoster. HPV (lidský papilomavir) je také citlivý na toto farmakologické činidlo, stejně jako virus molluscum contagiosum.

Léčivo není toxické, pokud se používá podle instrukcí, bude absorbováno do celkového krevního oběhu v minimálním množství (méně než 15% při aplikaci na sliznice, méně než 5% při aplikaci na kůži). Kumulativní účinek masti nemá, proto by měl být aplikován s určitou frekvencí. Nedráždí tkáň, po dni zcela opouští tělo (vylučuje se ledvinami).

Indikace pro jmenování

Nejčastěji je mast předepisována dětem a dospělým osobám k prevenci infekčních onemocnění (sezónní akutní respirační virové infekce, chřipka). Léčba progresivní patologie nedává smysl - tělo pomůže pouze tabletové formě antivirotik (virus se množí v krvi a tkáních). Nicméně v časných stadiích patologie, kdy viry infikují pouze sliznice nosu a očí, lék pomáhá snížit virémii a snížit riziko systémové infekce.

Mast 0,25% mezi důkazy má:

  virová onemocnění nosu - rýma, sinusitida, rhinofaryngitida;

Mast s koncentrací účinné látky 3% je indikována pro ty, kteří mají kontrahované kožní formy virových onemocnění. Pozitivní účinek je pozorován při rozmazávání bradavek, které jsou způsobeny HPV, zejména papillomy, genitálními bradavicemi a slizy. Některé formy lišejníků, které jsou také spouštěny viry, jsou také ošetřeny léčbou.

 • molluscum contagiosum;
 • herpes zoster;
 • herpes;
 • dermatitis herpetiformis.

V kombinaci s jinými léky pomáhá oxolinová mast proti psoriatickým plakům - po jejím použití se projevy onemocnění rychle snižují.

Pokyny pro léčbu a prevenci

Lék lze použít u dětí, dospělých. Aby se zabránilo infekci ARVI, je nutné aplikovat prostředek na sliznici nosních průchodů tenkou vrstvou. Postačí provést takovou terapii 2-3 krát denně, průběh - během epidemie chřipky (obvykle 1-2 měsíce). S již virovou rýmou začněte léčbu ihned po zjištění prvních příznaků. V tomto případě je nutné uplatnit nápravu čtyřikrát / den s dobou trvání 5 dnů.

Před kontaktem s infikovanou chřipkou aplikujte oxolinovou mast, aplikujte ji na nosní sliznici tlustší vrstvou a po ukončení komunikace opláchněte nos.

Pro léčbu virových patologií orgánů vidění musí být dodržována speciální pravidla.

Zde jsou základní doporučení:

 • je nutné položit mast na víčka;
 • aplikační dávka - dvakrát / den;
 • Průběh léčby je až 14 dnů.

Terapie planých neštovic je častěji prováděna u dětí, pokud jsou velké vyrážky, špatně epiteliální váčky. Oni jsou rozmazané s nástrojem 2-3 krát denně, posetý vatovým tamponem. Pro herpes zoster je vhodné použít oxolinovou mast 3%, aplikovanou na postižené oblasti až 4 krát denně po dobu 2-4 týdnů. S herpes, oni jsou zpracovaní třikrát / den po dobu až 2 měsíců.

Kontraindikace a „vedlejší účinky“

Těhotenství a kojení se neobjevují v seznamu přísných kontraindikací použití prostředků. Podrobné studie o účinku oxolinu na plod nebyly provedeny, ale tato látka nemá toxický účinek na tkáně dospělé osoby, dítěte a je absorbována v malém množství do systémového oběhu. Proto je možné aplikovat mast během těhotenství, latacia, ale podle přísných indikací.

Pediatři také často doporučují dětem mladším než jeden rok aplikovat mast na nosní sliznici, aby se zabránilo chřipce. To by mělo být prováděno s opatrností, aby se viskózní mast nedostala do dýchacích cest a krku dítěte! Kontraindikace u dětí, dospělých - případy alergií, nesnášenlivost na složky léčiva.

Mezi nežádoucí účinky mohou nastat:

 • krátký pocit pálení v nose nebo v jiné oblasti, kde byla masti aplikována;
 • nosní výtok, kýchání, vodní hlen;
 • kožní vyrážky, podráždění, zarudnutí sliznice (zřídka nalezené);
 • svědění v nose, v očích.

Přechodné jevy nevyžadují přerušení léčby, ale jejich dlouhá existence a závažná závažnost vyžadují ukončení léčby nebo prevenci.

Analogy a jiné informace

Další léky ve formě pro externí použití s ​​antivirovým účinkem jsou uvedeny v tabulce.