Kašel krém pro děti 2 roky

Sezónní infekce, viry, epidemie chřipky, ARVI, tento seznam může pokračovat donekonečna, zejména pokud vezmete v úvahu všechny komplikace, kterým je vaše tělo vystaveno poté, co trpí takovými onemocněními.

Každá moderní maminka, když její dítě onemocní, začne hledat cesty z této situace. Pokud jde o pediatra, dostáváme seznam drahých léků, které jsou kombinovány v tzv. „Hlavní terapii“. Tato terapie zahrnuje antibiotika, antivirotika a symptomatická léčiva, ale často se nevyskytuje adjuvantní léčba založená na přírodních fyto složkách, které by léčbu zpožďovaly a vytvářely ještě silnější komplikace.

Každá zima začíná bolestí hlavy, slabostí a je doprovázena vzestupem teploty z „subfebrilu“ na vyšší. Začíná to rýmem, kýcháním a kašlem, který už nedává život drobky a zbavuje ho všech potěšení života.

Druhy mastí

Existuje několik typů mastí, které mohou být použity ke zmírnění příznaků kašle u dětí:

 • terpentýn;
 • Višnevsky;
 • Dr. IOM;
 • masti pro kojence.

Zvláštní pozornost si zaslouží všechny ohřívací masti.

Terpentýn

Tento nástroj pro broušení je vyroben z pryskyřice jehličnanů. Obsahuje také terpentýnový olej. Když se dostane pod kůži, nervová zakončení jsou podrážděná a přenášejí impulz ke zvýšení průtoku krve. V důsledku toho se zlepšuje zásobování krve v této oblasti těla.

Mast lze aplikovat na děti pouze po 2 letech a smíchat v poměru 1: 1 s krémem. Nástroj je velmi dráždivý pro kůži, proto je jeho použití pro kojení zakázáno.

Vishnevsky mast

Tento nástroj se doporučuje pro děti jakéhokoliv věku. Jeho účinek závisí na komponentách:

 • březový dehet;
 • ricinový olej;
 • xeroform.

Mast dobře vyléčí kožní onemocnění a má také účinek oteplování, i když je méně výrazný než jiné analogy. Přípravek by měl být aplikován na čistou pokožku a udržet ve formě komprese nejvýše 3 hodiny.

Propolisová mast

Tento nástroj pro broušení se vyrábí na bázi včelích produktů. Propolis je lepidlo, které včely sbírají z květin. Obsahuje cenné vitamíny, aminokyseliny a éterické oleje.

Mast dobře odstraňuje bakterie, zahřívá, znecitlivuje a zmírňuje zánět. Nelze ji však použít u dětí s alergickými reakcemi.

Masť pro kojence

U dětí mladších než jeden rok není výběr ohřívacích prostředků tak velký. Pediatři někdy předepisují masku Dr. IOM, ačkoliv její použití v tomto věku nedoporučuje.

Efektivní může být mast "Barsuchok" (založená na jehněčím tuku) a "Star" (analogický sovětskému "Zvezdochka").

Dr. IOM

Na trhu lékáren již mnoho let existuje pro děti jedinečná maska ​​pro kašel pro děti "Doctor Mom". Složení předložené masti zahrnuje přírodní složky:

 • Kafr-analeptikum s tonizujícím účinkem dýchacího centra a také stimuluje srdeční sval.
 • Terpentýnový olej nebo terpentýn - antiseptikum, činidlo pro hojení ran. Dobrým stimulátorem funkce trávicího traktu, stejně jako jeho hlavním rysem, je stimulace sekrece bronchiální žlázy.
 • Mentol se používá v lékařské praxi k léčbě nachlazení, akutních respiračních virových infekcí, protože jeho účinkem je šíření krevních cév, čímž se zlepšuje krevní oběh a zmírňuje bolest při myalgii. Používá se k broušení studeným kašlem.
 • Eukalyptový olej - tato složka nevyžaduje speciální prezentaci, protože je to první lék daný přírodou, který se používá ve všech infekčních a zánětlivých procesech ORL orgánů
 • Muškátový olej - tato fyto-složka masti Dr. Mom má poměrně široké spektrum účinku. Od stimulace dýchacích center, aktivace kardiovaskulárního systému až po neobvyklé: zvýšení odolnosti těla vůči chladu, tonizace celého lidského těla a osvěžující, zahřívání akce, tak nutné v chladném zimním počasí.
 • Thymol je organická látka, jejíž použití v mikrodózách je dobrým konzervačním činidlem léčiva, má také antiseptické a antifungální vlastnosti.

Kontraindikace při použití masti proti kašli

Nejzákladnějším omezením při použití masti Dr. Mom je věk dítěte do 2 let. Je to proto, že tyto děti mají příliš jemnou pokožku, která je velmi snadno poškozitelná složkami přípravku. Také, pokud má dítě jakékoli poškození integrity kůže, popálenin, dermatitidy nebo hnisavé nemoci, nepoužívejte lék! Kontraindikace je samozřejmě alergická reakce na individuální intoleranci složek masti.

Způsoby použití

Pro dospělé a děti od 2 let předepsat 2 aplikace denně, aby se maximalizoval účinek. Nelze aplikovat mast pro děti do jednoho roku!

S nádechem nosu a nazální kongescí pro děti od 2 let se mast aplikuje tenkou vrstvou na křídla nosu bez otírání; při kašli - na hrudník by měla být aplikována masti s použitím techniky "tření", aby se dosáhlo co největšího oteplování. Masti mohou být použity k úlevě od bolesti hlavy, mast by měla být aplikována na časovou oblast v malých množstvích.

Upozornění: otřete, vyhněte se anatomické zóně srdce!

Vedlejší účinky

Dokonce i nejběžnější tření má několik vedlejších aspektů, kterým je třeba věnovat pozornost před zahájením používání.

Na straně dýchacího ústrojí může vyvolat křeče průdušek. V případě bronchiálního astmatu je proto lepší omezit užívání léčiva. Účinek oteplování masti také nebude vhodný pro astma.

Ze strany nervového systému jsou možné:

 • závratě;
 • nadměrné nadměrné nadšení;
 • křeče prostřednictvím přítomnosti kafru ve složení léčiva.

Doba použitelnosti masti Doctor Mom je 3 roky při teplotě ne vyšší než +25 ° C.

Ceny a analogy

V každé lékárně najdete mnoho analogů masti Doctor Mom, například:

 • "Vicks Active Balsam" na bázi mentolu.

Všechny tyto léčivé látky se liší svým složením, cenou i zemí výrobce, ale všechny jsou vhodné pro mletí dětí při kašli.

Hodnocení zákazníků

Police každé lékárny jsou naplněny řadou mastí, které jsou určeny k léčbě všech nemocí najednou, nejen katarální, ale také závažnější. A když si vezmete barevné obaly do rukou a věnujete pozornost kompozici, pochopíte, že vše není tak jednoduché a je velmi těžké najít vysoce kvalitní a skutečně bezpečný a účinný výrobek.

Hlavním úkolem protimrazové masti je mít při broušení zahřívací účinek, naplnění těla užitečnými látkami absorpcí kůží. Mladé matky, v průběhu let, hledají radu od pediatrů, a oni se zase snaží vybrat lék, který pomůže dítěti jakéhokoli roku narození bez poškození, a projevy vedlejších účinků se zbaví nemoci.

Pro takový zázrak medicíny, jen Doctor Ome mast označuje, podle pediatrů, velmi efektivní, efektivní, vytvořený z přírodních surovin, vysoce kvalitní masti. Projevy vedlejších účinků u dětí nebyly prakticky pozorovány, protože pediatrové nesli odpovědnost za předepsání masky Doctor Mom dětem do jednoho roku v mikro dávkách, i když léčivo je kontraindikováno pro použití do 2 let.

Mast "Doctor Mom" ​​se již mnoho let osvědčila na trhu lékáren bezpečně a kvalitně, a proto způsobuje dětem důvěru.

Mumie, podle akce léků, říkají, že při použití léku v raném stádiu nemoci zcela eliminuje skutečnost, že projev možných komplikací, což je velmi důležité pro malé drobky.

Pediatři stále častěji předepisují mast "Doctor Moma" jako adjuvantní terapii. Jak praxe ukazuje, ani terpentýnová mast, ani Vishnevsky se s ní v podstatě nesmějí srovnávat.

Hvězda je efektivnější a levnější, ale vůně doktora IOM je příjemnější.

Není tedy důvod pochybovat o výběru, ale není to tak velké.

Kašťová mast pro děti - přehled nejlepších léků s popisem, složením, indikací a cenou

Jedním z nejefektivnějších postupů pro odstranění kašle u dětí s nachlazením je tření pokožky dítěte pomocí speciálních ohřívacích mastí. Tyto topické přípravky mají také protizánětlivý účinek. Navíc, dětská kašlací mast na tření téměř nezpůsobuje vedlejší účinky, a to ani u kojenců.

Indikace pro použití masti pro kašel pro děti

Topné léky pro vnější použití jsou indikovány pro nachlazení a jiné nemoci doprovázené rýmou, kašlem. Mast při kašlání u dětí se používá při léčbě následujících patologií:

 • bronchitida;
 • tracheitida;
 • faryngitida;
 • pneumonie;
 • respiračních virových infekcí (ARVI).

Působení masti proti kašli

Aby se minimalizoval negativní vliv léků na tělo dítěte, doporučují pediatrové používat externí prostředky. Přípravky pro mletí s kašlem jsou považovány za dobrou alternativu tablet, sirupů. Do těchto farmakologických přípravků jsou zpravidla zahrnuty pouze přírodní složky, které jsou schváleny pro léčbu malých dětí. Mechanismus účinku léků je zaměřen na zvýšení intenzity prokrvení, což vede k aktivaci celkové a lokální imunity.

Komponenty, které jsou součástí takových léků pro vnější použití, jsou podněty, které zahřívají kůži. Léky zlepšují prokrvení trachey a průdušek, v důsledku čehož se zvyšuje syntéza protizánětlivých látek. Léky navíc účinně zmírňují otoky sliznice, zkapalněné sputum, přispívají k jeho separaci a vylučování.

Typy Baby Cough Cream krém

Léky pro externí použití kašle pro děti mohou být předepisovány pouze pediatrem na základě příčiny onemocnění, souvisejících symptomů a věku dítěte. Hlavními kontraindikacemi pro užívání těchto léků jsou individuální intolerance, vysoká teplota a poškození kůže (vyrážka, popáleniny, řezy atd.). Nejúčinnější prostředky pro broušení jsou:

 • Pulmeks Baby;
 • Dr. Theiss;
 • Evkabal;
 • Dr. Mami;
 • Turpentinová mast;
 • Vix.

Pulmeks Baby

Pulmeks Baby kašel má silný antiseptický, expektoranční a protizánětlivý účinek. Podle instrukcí může být lék použit pro děti starší 6 měsíců. Pulmex Baby obsahuje peruánský balzám, eukalyptový olej a rozmarýnový extrakt. Indikace pro použití léku jsou:

 • tracheobronchitis;
 • studené virové nebo bakteriální etiologie;
 • tracheitida;
 • akutní a chronická bronchitida;
 • bronchospasmus;
 • laryngismus.

Lék by měl být používán pouze externě. Pulmeks Baby by měl být aplikován v malém množství na hrudník, lopatky a vmasírován lehkými masážními pohyby. Kontraindikace užívání léku: věk do 6 měsíců, poškození kůže a alergická reakce na složky léčiva. Cena léku je asi 350 rublů.

Dr. Theissová

Složení léku Dr. Theiss obsahuje éterické oleje z borovice a eukalyptu, kafru. Tento lék pro místní použití má výrazný protizánětlivý účinek. Mast by se měla aplikovat na hřbet, hrudník a v lehkých pohybech. Dr. Theiss je předepisován dětem starším než tři roky v zánětlivých procesech v horních a dolních dýchacích cestách. Cena léku je přibližně 350 rublů.

Evkabal

Mast Evkabal pronikl ve formě balzámu. Jako součást tohoto nástroje pro vnější použití eukalyptu a jehličnatých olejů. Léčivo přispívá k ředění, odstranění sputa z dýchacích cest. Eucabal je předepisován dětem starším než jeden rok pro takové nemoci jako rýma, laryngitida a bronchitida. V některých případech je balzám použit pro inhalační terapii. Náklady na Eucaballa jsou přibližně 200 rublů.

Dr. Mami

Fytopreparace kombinovaného působení má antibakteriální, protizánětlivý a antifungální účinek. Aktivními složkami masti jsou mentol, thymol a muškátový olej. Dr. Mom je široce používán k odstranění kašle u bronchitidy a respiračních virových infekcí u dětí od 3 měsíců. Cena léku v lékárnách - od 130 rublů.

Terpentýn

Příprava rostlinného původu má lokální dráždivé a anti-siptechnické účinky, rozšiřuje cévy. Mezi aktivní složky emitují terpentinový olej. Indikace pro použití léku jsou kašel různých etiologií, artralgie, chronických onemocnění dýchacího ústrojí. Cena léku je přibližně 150 rublů. Turpentinová kašelová mast pro kojence se nedoporučuje z důvodu vysokého rizika následujících nežádoucích účinků:

 • pocit pálení;
 • chemické popáleniny;
 • alergická dermatitida;
 • podráždění.

Kombinovaná léčba pro vnější použití, která má dekongestantní a protizánětlivý účinek při nemocech jako je černý kašel, chronická bronchitida, akutní pneumonie, bronchiální astma. Hlavní aktivní složky masti Vicks jsou levomenthol a kafr. Nástroj je předepsán pro děti starší 2 let. Náklady na léky jsou asi 300 rublů.

Metoda použití masti pro kašel pro děti

V některých případech může kašelní třecí mast způsobit komplikace nebo zhoršit průběh onemocnění. Aby se předešlo negativním účinkům těchto léků pro místní použití, existují následující doporučení:

 • Používejte tyto léky přísně navenek.
 • Aplikujte přípravek v tenké vrstvě na kůži hrudníku, zad a nohou dítěte.
 • Vyvarujte se podráždění kůže, vyrážek, vyrážky na plenkách nebo jiného poškození.
 • Užívejte léky večer před spaním.
 • Ujistěte se, že kašla mast pro děti do jednoho roku neobsahuje kafrový olej, jako Tato látka může způsobit poruchy kardiovaskulárního systému, alergické reakce.
 • Při tření masti na hrudník, vyhnout se srdce a bradavky.
 • Neproléhejte, pokud je tělesná teplota dítěte nad 38 ° C.
 • Po nanesení přípravku na kůži dejte na dítě bavlněné prádlo a zabalte ho do deky.
 • Při použití přípravku v oblasti nohou používejte na nohou dítěte teplé ponožky.
 • Nepoužívejte ohřívací masti pro děti s kašlem delším než 7-8 dnů.

Video

Recenze

Valentina, 32 let

Pediatr předepsal Eucabal mast po dobu 5-7 dnů předepsal mé dítě ve věku šesti let s bronchitidou. Dvakrát denně připravil syna na přípravu: před denním snem a na noc. Účinek tohoto léku přišel rychle - po několika dnech, suchý, hackující kašel zvlhčil, sputum bylo dobré. Nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky.

Alexandra, 29 let

Na klinice, dcera pro kašel předepsané masti Týdny pro tření. Po první aplikaci, zarudnutí, se na kůži dítěte objevila malá vyrážka, tělesná teplota prudce vzrostla. Pediatr říkal, že to byla alergická reakce, zrušil lék. Nežádoucí účinky zmizely po několika dnech, doporučuji Vám používat tyto přípravky s opatrností.

Marianna, 21

Mé dítě v devíti měsících bylo velmi nemocné, byly tam záchvaty těžkého kašle, rýma, horečka. V nemocnici byly předepsány injekce, kapky a kašel. Rozmazal jsem zadní část svého syna a hrudník s malým množstvím drogy, pak jsem zabalil do vlněné deky. Po 2 dnech, kašel a rýma byla téměř pryč, dítě začalo dobře spát.

Angelina, 43 let

Mám tři děti různého věku, nejmladší chodí do mateřské školy. Používám kašel oteplování masti, aby se zabránilo nachlazení během epidemií ARVI. Při prvních příznacích nemoci okamžitě očistěte děti přes hrudník. Díky této prevenci v rodině nikdo již tři roky netrpí respiračními chorobami.

Kašel krém pro děti

Při kašlání u dětí se často používají různé třecí masti. Pomocí tření lze suchý kašel rychle převést na vlhký, což pomáhá snížit jeho sílu. Masti jsou aplikovatelné téměř v každém věku (po 2 letech), ale před použitím těchto léků se musíte nejprve poradit se svým pediatrem.

ATC kód

Indikace pro použití masti pro kašel pro děti

Podobné léky se používají s výskytem prvních příznaků tohoto příznaku nachlazení. Mezi nimi je třeba zdůraznit:

 1. Zvýšená tělesná teplota.
 2. Obtížné dýchání.
 3. Vzhled hlenu (s mokrým kašlem).
 4. Sucho v ústech.
 5. Ztráta chuti k jídlu

Formulář vydání

Mělo by být zřejmé, že ne všechny masti, které se používají pro kašlání, lze použít k léčbě malých dětí. Lékárny dnes prodávají tyto léky, které pomáhají vyrovnat se se silným kašlem pro nachlazení mnohem rychleji:

 1. Turpentinová mast
 2. Maminka Dr.
 3. Mast Vicks.

Podívejme se na všechny tyto léky podrobněji.

Turpentinová mast

100 g terpentýnové masti obsahuje 20 g terpentinového oleje (purifikovaná forma), 80 g vazelíny a čisté vody. Přípravek je založen na složce terpentinu, je antiseptický a pomáhá zmírňovat záněty.

Terpentinová mast je také odlišným rušivým účinkem. Když je tento lék absorbován do kůže, receptory jsou podrážděné. Nejčastěji se tento lék používá k léčbě kašle při bronchitidě.

Při aplikaci terpentýnové masti na dětskou pokožku je třeba mít na paměti, že může způsobit alergickou reakci, lokální podráždění kůže. Pokud ledviny a játra nepracují správně, stejně jako citlivost na aktivní složku, tato mast se nemůže při kašlání otírat do kůže. Upozorňujeme, že při vysoké tělesné teplotě je terpentýnová mast kontraindikována.

Maminka Dr.

Léčivo je založeno na účinných látkách: různé extrakty olejů a bylin, takže je zcela bezpečné pro zdraví dítěte. Doporučuje se používat jako nezávislý prostředek v raných stadiích onemocnění, stejně jako v kombinaci s dalšími léky v pozdějších stadiích onemocnění.

Jaké látky jsou součástí masti Dr. Mom:

 1. Mentol.
 2. Kafr.
 3. Eukalyptový olej.
 4. Timole.
 5. Muškátový olej.
 6. Terpentýnový olej.

Díky mentolu se bolest zmírňuje a cévy se rozšiřují. S pomocí kafru, bolest úplně zmizí, také výrazně usnadňuje dýchání a zmírňuje kongesci nosu. Thymol je známá antifungální a antibakteriální složka.

Při kašli masírujte dostatečné množství masti Dr. Mom do kůže na krku, zádech a hrudníku (kromě oblasti srdce) 3x denně.

Pokud byl pacient diagnostikován s dermatitidou, jsou zde kožní rány, řezy, jizvy, modřiny, lokální zánět, je zakázáno užívat tento lék. Lze uplatnit prostředky od 2 let věku.

Mast Vicks

Léčivo je založeno na aktivních složkách kafru, levomentolu, terpentýnového oleje, eukalyptového oleje. Rozptýlí lokální dráždivost, takže pomáhá rychle řešit kašel.

Použití Vix masti může být od 2 let věku. Používejte 2-4 krát denně, třete dostatečné množství léku do kůže na hrudi, zádech a krku (kromě oblasti srdce). Léčba trvá až 5 dní.

Je-li pacientovi diagnostikována nesnášenlivost složek léku, bronchiální astma, bronchospasmy, falešná záď, černý kašel, chronický kašel, kožní léze, použití Vicks masti je zakázáno.

Použití tohoto léku může vést k alergiím, bronchospasmu, hrtanu, podráždění kůže.

Kašel Baby Masti

Kašelná mast pro děti může být použita pouze v případě, že dítě nemá vysokou tělesnou teplotu. Tyto produkty zpravidla obsahují terpentýn a některé éterické oleje. Jsou aplikovány na krk, hrudník a záda (mezi lopatkami), aniž by se dotkly oblasti srdce. Poté zabalte dítě do teplé deky, vložte ho do postele. Pro zvýšení efektu oteplovací masti můžete pacientovi dát teplý džus nebo malinový čaj. Po zákroku nemůžete okamžitě opláchnout mast z těla dítěte.

Mastící prostředky na vyhřívání nelze použít k léčbě dětí mladších 2 let. Nejoblíbenější produkty jsou: Dr. Mom mast, Vitaon baby, Pulmex baby.

Kašel krém pro děti do roku

Výběr masti pro kašel pro děti od roku, musíte věnovat pozornost jeho složení. Neměl by to být kafrový olej. Tato látka může mít negativní vliv na fungování srdce dítěte. Tření může začít 6 měsíců.

Je velmi důležité, abyste nemazali mast v oblasti srdce. Postup se zpravidla provádí večer. Po tření zahřejte, oblékněte dítě a nechte ho spát. Při vysokých teplotách nelze použít masti proti kašli. Před použitím se poraďte s neonatálním pediatrem.

Nejbezpečnější lék pro děti od roku je považován za Pulmeks Baby mast.

Farmakodynamika

Zvažte kašel krém pro děti na příkladu léku "Vicks".

Tato mast se považuje za kombinovaný lék používaný k léčbě hlavních příznaků kašle. Složení tohoto přípravku obsahuje následující účinné látky: terpentýn rafinovaný olej, kafr, eukalyptový olej. Jakmile se tyto látky dostanou do dýchacích cest, způsobují hyperémii a sekreční působení.

Eukalyptový olej se liší účinkem vykašlávání a protispasmodickým účinkem. Terpentinový olej má antiseptické vlastnosti.

Zahřívání kašle a studené léky pro děti: přehled nejúčinnějších léků

Se symptomy takový jako kašel a jiné známky, které jsou obyčejné pro nachlazení, děti jsou často předepsané masti.

Používají se k broušení, snížení nepříjemných projevů a rychlého převodu suchého kašle na mokrý kašel.

Léky jsou povoleny k použití v téměř každém věku, ale musíte nejprve získat povolení od lékaře.

Indikace pro použití

Tyto léky jsou předepisovány při prvních příznacích chladu:

 • Obtížné dýchání.

Mucus s mokrým kašlem, rýma.

Pocit sucha v ústech.

Lékaři často předepisují dětem kašel a nachlazení s hřejivými masti, protože bezpečně a účinně eliminují nepříjemné příznaky, podporují migraci suchého kašle na mokrý, což činí pacienta lepším.

Podle mechanismu účinku jsou tyto prostředky podobné obkladům a hořčičným omítkám. Látky v jejich složení dráždí biologické receptory, stimulují průtok arteriální krve do průdušek a průdušnice.

Většina léků v této dávkové formě je určena pro děti starší 2 let, ale existují i ​​ty, které jsou vhodné pro kojence.

Akce na těle dítěte

Ne všechny léky jsou povoleny pro malé děti. Nejčastěji se při nachlazení, silném kašli a výtok z nosu používají léky jako terpentýnová mast, dr. Maminka a týdny.

Turpentinová mast pomáhá zmírnit zánět, má rušivý účinek. Je indikován pro bronchitidu při léčbě kašle. Upozorňujeme, že je při vysokých teplotách kontraindikován.

Dr. Mohm je založen na přírodních účinných látkách, protože pro děti je bezpečný. Může být použit jako samostatný nástroj v raných stadiích onemocnění nebo v kombinaci s dalšími léky v pozdějších stadiích.

Mast Vicks má místní dráždivý účinek, který pomáhá rychle překonat kašel. Můžete ji použít pro děti starší 2 let.

Takovou kategorii, jako je zahřívání mastí pro děti, lze použít pouze v nepřítomnosti zvýšené teploty. Obvykle obsahují terpentýn, éterické oleje. Jsou aplikovány na krk, hrudník a záda. Pak by mělo být dítě zabaleno do teplé deky, dáno do postele.

Často předepsané finanční prostředky

Při kašli, rýmě, jiných projevech nachlazení se tyto prostředky často používají u dětí:

 • Dr. Mami. Při nachlazení si mnozí zvolí tento lék. Skládá se z kafru, mentolu, muškátového oříšku a eukalyptových olejů.

Nástroj má lokální dráždivý účinek, zvyšuje krevní oběh, zajišťuje oteplování. Naneste kompozici na hrudník a záda v oblasti mezi lopatkami.

Kontraindikován v případě individuální intolerance na složky léčiva, na poranění na kůži, pro děti do dvou let věku. Cena - od 142 rublů.

Masť Dr. Theissa. Působí jako předchozí lék. Eukalyptus ve svém složení pomáhá zahřát tělo a působí jako inhalace, odpařuje aktivní látky a umožňuje jim dostat se do orgánů nosohltanu.

Lék se aplikuje na hrudník a záda. Po nanesení je třeba, abyste si na přikrytí přinesli něco teplého nebo leželi pod přikrývkou.

Některé složky mohou vyvolat alergie, protože použití se nedoporučuje pro děti do dvou let. Stojí to od 237 rublů.

Turpentinová mast. Kompozice na bázi terpentinu přispívá ke smrti patogenních mikroorganismů, zmírňuje zánět a bolest.

Lze použít pro děti od roku. Před tímto věkem musí rozhodnutí učinit lékař. Přípravek se aplikuje tenkou vrstvou na hrudi, zádech, patách a jednou denně. Je lepší začít ji aplikovat na první projevy nemoci - rýma, bolest v krku.

To pomůže zabránit šíření infekce a zabít viry i ve fázi jejich vzniku. Cena - asi 17 rublů.

Aktivní balzám. Lze použít pro rýmu a bolest v krku. Kontraindikován u dětí mladších tří let.

Ve složení léku - olej z eukalyptu, menthol, kafr. Tažený na hrudi se zimou a na krku - s bolestmi v krku. Cena je asi 120 rublů.

Pulmeks Baby. Tento léčivý přípravek může být použit v každém věku. Kojenci se aplikují jednou denně, děti od tří let - dvakrát. Zahrnuje rosemary a eukalyptové oleje, peruánský balzám.

Je indikován pro akutní léze horních cest dýchacích. Tření v tenké vrstvě ve středu hřbetu a hrudníku. Po aplikaci musíte dítě zabalit něčím teplým. Stojí asi 120 rublů.

Rostiran. Schváleno pro použití u dětí a dospělých. Obsahuje oleje jedle, menthol, eukalypt, muškát, thymol, kafr.

Rychle zmírňuje příznaky nachlazení, zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje imunitu a pomáhá posilovat tělo. Doporučuje se používat před spaním. Cena - 90-100 rublů.

Vishnevsky mast. Používá se k léčbě mokrého kašle. Efekt oteplování není příliš výrazný. Výsledkem je ricinový olej, březový dehet, xeroform, které zabíjejí viry, bakterie, infekce.

Používá se pro obklady na zádech a hrudníku, které lze držet až tři hodiny. Delší nemůže, jinak je možné popáleniny kůže. Cena je asi 40 rublů.

Volba závisí na věku

Při volbě zahřívací masti pro děti od kašle a rýmy je důležité zvážit věk dítěte, protože většina prostředků má omezení:

 • Až jeden rok. Většina prostředků je kontraindikována u dětí mladších než jeden rok, protože jejich pleť je něžná a lék jej může zranit.

Někdy však lékaři předepisují léky v této formě uvolňování, ale doporučuje se míchat s dětským krémem.

Lékař může předepsat léky jako Badger, Dr. Mom, Balsam Zvezda, Pulmeksovo dítě.

Do dvou let. U dětí ve věku od 1 do 2 let je také kontraindikováno mnoho přípravků proti kašli a mastí. Dr. Mom, Pulmeks Baby, homeopatické léky Bryonia, určené k broušení, lze předepsat.

Od dvou let. Pro děti od dvou let mohou být předepsány Pulmex Baby, Dr. Mom, Dr. Theiss mast, balzám Equabal a další léky schválené lékařem. V tomto věku bude seznam léčiv, které lze aplikovat, širší než u kojenců.

 • Školní děti. Ve školním věku je většina formulací povolena bez alergické reakce a idiosynkrasy. Lékař může předepsat Dr. Mom, terpentýn a mast Vishnevsky, Týdny, hvězdičku a další léky odpovídající věkové kategorii.
 • Na našich stránkách se můžete dozvědět o indikacích a kontraindikacích pro použití těchto mastí pro děti:

  • Erytromycin - z konjunktivitidy, ječmene a jiných očních onemocnění.

  Nystatinovaya - bojovat proti kandidóze a dalším plísňovým onemocněním.

  Methyluratsilovaya - pro léčbu kožních abnormalit u dítěte.

  Levomekol - k odstranění hnisavých ran a těžkých popálenin.

  Kontraindikace

  Každý lék má řadu kontraindikací popsaných v návodu.

  Léky s účinkem oteplování jsou kontraindikovány:

  • S horečkou.

  V přítomnosti kožních lézí, vyrážek, ran.

  V případě nedostatečnosti jater a ledvin.

  V přítomnosti jednotlivé složky intolerance.

  Přítomnost éterických olejů v rámci zákazu pro děti do dvou let věku.

 • V případě onemocnění a kožních lézí (v tomto článku se dozvíme o hojení mastí).
 • Doporučení rodičům

  K tomu, aby zvolený nástroj působil a nevyvolával nežádoucí účinky, je nutné vzít v úvahu zvláštnosti jeho správného použití.

  Tyto momenty jsou důležité:

  • Jako součást léků pro děti mladší než jeden rok by neměl být kafrový olej.

  Potřít je třeba večer před spaním. Po dokončení procedury dejte dítě do teplého pyžama, zabalte teplou přikrývku a dejte do postele.

  Typicky se kompozice aplikují na hrudník, záda, podešve a paty. V žádném případě je nemůžete třít do zóny srdce a bradavek.

  Ruce se mohou pohybovat nahoru nebo ve směru hodinových ručiček.

 • Není možné provádět tření i při mírném zvýšení teploty.
 • Mast je skvělý způsob, jak eliminovat kašel, rýmu a další nepříjemné příznaky zimy, aby se urychlilo zotavení. Použijte je podle pokynů svého lékaře a vezměte v úvahu specifika jejich použití.