Mig - návod k použití a forma uvolnění, složení, vedlejší účinky a cena

Bolesti různých původů, horeček, nachlazení a chřipky mohou být snadno odstraněny pomocí tablet MIG. Další výhodou tohoto léčiva je, že jeho účinná látka ibuprofen nejenže odstraňuje bolest, ale má také antipyretické a protizánětlivé účinky. Předtím, než začnete tento lék užívat, je třeba se s ním seznámit.

Složení tablet MIG

Lék MIG 400 je dostupný ve formě oválných tablet s bilaterálním rizikem a ražbou. Tablety jsou baleny v blistrech po 10 kusech. Složení léku:

Složení

Účinná látka

Pomocné komponenty

stearát hořečnatý, karboxymethylškrob sodný, koloidní oxid křemičitý, kukuřičný škrob

Shell složení

oxid titaničitý, hypromelóza, povidon, makrogol

Farmakodynamika a farmakokinetika

Návod k použití MIG obsahuje informace, že účinná látka tablet je ibuprofen. Tato složka má protizánětlivé a antipyretické účinky, neselektivně inhibuje cyklooxygenázu a blokuje syntézu prostaglandinů. Lék má analgetický účinek na bolest. Tablety se rychle vstřebávají z gastrointestinálního traktu.

Lék dosahuje maximální plazmatické koncentrace dvě hodiny po požití, váže se na proteiny o 99% a pomalu se distribuuje v synoviální tekutině. Biotransformace ibuprofenu se vyskytuje v játrech, tvoří se karboxylové a hydroxylové inaktivní metabolity. Jejich poločas je 2,5 hodiny, vylučován močí a žlučí.

Indikace pro použití tablet MIG

Důvody pro užívání tablet MIG jsou způsobeny anestetickými vlastnostmi účinné látky léčiva - ibuprofenu. Lékaři předepisují pilulky pro různé podmínky. Přímé indikace pro symptomatickou léčbu jsou podle pokynů:

 • bolest hlavy;
 • bolest zubů;
 • migrénu;
 • neuralgie;
 • horečka s nachlazení, chřipka;
 • bolest v kloubech a svalech.

Dávkování a podávání

Lék je určen pro orální podání. Dávka závisí na průběhu onemocnění a závažnosti symptomů bolesti. Pilulka začíná dávkou 200 mg třikrát až čtyřikrát denně. V závislosti na dostupnosti objektivních důkazů ve formě přetrvávající bolesti může být dávka zvýšena na 400 mg třikrát denně. Po dosažení výsledku se celková denní dávka sníží na 600-800 mg. Doba přijímání finančních prostředků by neměla překročit jeden týden, jak je uvedeno v návodu k použití.

Mig s kojením

Účinná složka MIG 400 není steroid a nemá mutagenní, teratogenní nebo karcinogenní účinky, což vedlo k přípustnosti použití léčiva při kojení v přísně terapeutických dávkách. Léčivo by mělo být v co nejkratší době omezeno podle návodu k použití. Pokud indikace vyžadují dlouhodobé užívání léku, pak musí být dítě převedeno na umělé krmení. Po ukončení léčby může kojení pokračovat.

Interakce s léky

MIG 400 (MIG 400) je schopen snížit účinky furosemidu a thiazidových diuretik, což vede k retenci sodíku a potlačení produkce prostaglandinů. Další lékové interakce z návodu k použití:

 1. Ibuprofen zvyšuje účinek perorálních antikoagulancií, proto je vhodné kombinovat je dohromady.
 2. Aktivní složka kompozice snižuje antiagregační účinek kyseliny acetylsalicylové, snižuje účinek antihypertenziv.
 3. Lék se používá s opatrností současně s nesteroidními protizánětlivými léky a glukokortikosteroidy, což vede k výskytu nežádoucích reakcí z trávicího traktu.
 4. Ibuprofen zvyšuje hladinu methotrexátu v krvi, když je kombinován se zidovudinem při léčbě hemofilie u pacientů infikovaných HIV, zvyšuje riziko hemartrózy.
 5. Kombinace Migu a takrolimu vede ke zvýšení pravděpodobnosti nefrotoxicity na pozadí potlačené produkce prostaglandinů.
 6. Lék zvyšuje hypoglykemické vlastnosti inzulínu a perorálních hypoglykemických činidel.

Vedlejší účinky

Tablety MIG mohou vést k výskytu nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů. Pokyny k použití zdůrazňují následující:

 • zácpa, zvracení, pálení žáhy, bolest břicha, průjem, nevolnost, ztráta chuti k jídlu, nadýmání;
 • otok spojivek, oční víčka, suché a podrážděné oči, dvojité vidění nebo rozmazané vidění, ztráta sluchu, hluk nebo tinnitus, toxické poškození optického nervu;
 • tachykardie, srdeční selhání, vysoký krevní tlak;
 • rýma, alergie, horečka, angioedém, bronchospasmus, anafylaktický šok, anafylaktoidní reakce, erytém, svědění kůže;
 • snížení hematokritu, glukózy v séru, hemoglobinu, clearance kreatininu;
 • zvýšení koncentrace kreatininu v séru, aktivity jaterních enzymů v plazmě, zvýšení doby krvácení;
 • dušnost;
 • poruchy vědomí, nespavost, ospalost, bolesti hlavy, podrážděnost, nervozita, úzkost, nepokoj, závratě, deprese, halucinace;
 • polyurie, alergická nefritida, nefrotický syndrom, akutní selhání ledvin, cystitida;
 • agranulocytóza, trombocytopenická purpura, trombocytopenie, leukopenie, anémie;
 • ulcerace žaludeční sliznice, atopická stomatitida, bolest v ústech;
 • dušnost;
 • narušení jater;
 • eosinofilie;
 • hepatitida, pankreatitida;
 • aseptická meningitida.

Předávkování

Pokud přijímáte MIG z bolesti zubů nebo jiných syndromů ve zvýšené dávce, pak se mohou vyvinout abdominální bolesti hlavy, zvracení, ospalost, metabolická acidóza, nevolnost, letargie a tinnitus. Komplikace jsou akutní selhání ledvin, bradykardie, fibrilace síní, deprese, kóma, snížení tlaku, tachykardie, zástava dýchání.

Pokud k předávkování došlo méně než před hodinou, omyjte žaludek. Alkalické pití, brát aktivní uhlí, symptomatická léčba je ukazována. Podle návodu k použití, účinná nucená diuréza. Při dlouhodobém užívání zvýšených dávek léku se může vyvinout ulcerace sliznice gastrointestinálního traktu, poruchy zraku, průlomy a silné krvácení.

Okamžité vedlejší účinky

Mig

Složení

V 1 tabletě přípravku Mig je obsaženo 200 nebo 400 mg účinné látky ibuprofen.

Další složky: oxid křemičitý, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, sodná sůl karboxymethylškrobu.

Farmakologický účinek

Instant má protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek.

Protizánětlivý účinek léčiva je způsoben schopností ibuprofenu, jeho hlavní složky, inhibovat syntézu prostaglandinů prostřednictvím neselektivní blokády enzymů COX prvního a druhého typu. Snížená produkce buněk zánětlivých mediátorů pomáhá stabilizovat cévní stěnu, zlepšuje mikrocirkulaci a snižuje dodávku energie samotného procesu zánětu.

U revmatoidní artritidy inhibuje MiG hlavně exsudativní a proliferativní složky zánětu, snižuje otok tkání a eliminuje omezení mobility.

Snížení syntézy bradykininů a leukotrienů, stejně jako potlačení jejich algogenity, jsou základem anestetického účinku Mig.

Antipyretický účinek léčiva se projevuje snížením excitability termoregulačního centra diencefalonu.

V případě dysmenorey, Mig snižuje bolest snížením nitroděložního tlaku a počtem opakovaných tělesných kontrakcí.

Antitrombotický účinek Mig je zprostředkován inhibicí agregace destiček.

Prostaglandiny zabraňují hojení otevřeného arteriálního kanálu. Potlačením produkce těchto mediátorů léčivo urychluje uzavření patologického defektu mezi aortou a plicní tepnou.

Většina aktivní složky Mig se váže na plazmatické proteiny a pak se hromadí na maximum v synoviální tekutině kloubů. Metabolity vytvořené v játrech jsou eliminovány močí.

Indikace pro použití

Mig je indikován pro bolesti hlavy včetně etiologie migrény.

Vysoká účinnost léku se ukázala v boji proti neuralgii, svalovým bolestem, které doprovázejí artrózu a artritidu jakékoliv povahy.

Okamžité použití k odstranění horečky s akutními respiračními infekcemi a virem chřipky.

V gynekologické praxi se Mig používá ke snížení závažnosti hlavních symptomů primární a sekundární dysmenorey.

Mig je také široce používán pro zubní a jiné bolesti doprovázející dentální patologii.

Způsob použití

Okamžik se užívá perorálně během a po jídle, bez mletí před polknutím. Po požití byste měli vypít dostatečné množství tekutiny.

Průměrná dávka léčiva u dětí a dospívajících se pohybuje od 710 mg / kg.

U dětí ve věku 6–9 let s tělesnou hmotností v rozmezí 20–29 kg odpovídá jednotlivá dávka Mig 200 mg, ale ne více než 600 mg denně.

U dospívajících s hmotností 30–39 kg se jedna dávka Mig rovná jedné pětině gramu. Současně denní množství léku nepřekročí více než 800 mg.

Starší věková skupina dětí s hmotností vyšší než 40 kg a dospělí mají předepsanou dávku 200–400 mg v jedné dávce, denní dávka by tedy neměla překročit 1200 mg.

Aby se zabránilo kumulaci účinné látky, musí být interval mezi dávkami nejméně 6 hodin.

Nedoporučuje se užívat lék déle než 4 dny.

U starších pacientů s mírnou a středně těžkou jaterní dysfunkcí, stejně jako u jedinců s poruchou vylučovací funkce ve stadiu kompenzace, není nutná úprava dávkování Mig.

Je výhodné použít minimální účinnou dávku léku co nejdříve.

Parenterální podávání léčiva se používá u novorozenců s hemodynamicky významnou patologií otevřeného arteriálního kanálu.

Od 3 měsíců do 2 let se Mig používají rektálně k účinnému odstranění febrilních podmínek.

Pro vnější použití je v podmínkách zánětlivých a degenerativních onemocnění kosterní soustavy předepsán okamžik.

Vedlejší účinky

Nežádoucí účinky při užívání přípravku Mig z trávicího ústrojí se projevují jako dyspeptický syndrom, stomatitida, porucha stolice, exacerbace chronické pankreatitidy a cholecystitidy, v některých případech ulcerózní léze žaludeční a střevní sliznice, deprese jaterních funkcí.

U pacientů s autoimunitními projevy - aseptickou meningitidou - jsou ze strany centrální nervové soustavy smyslové orgány, cranialyalgie, závratě, nevolnost, emoční labilita, nadměrná podrážděnost, poruchy spánku, poruchy vědomí. Často se jedná o subjektivní tinitus, sníženou ostrost zraku, diplopii, skotom a je zde patrný edém očních víček.

Při léčbě Migem jsou možné krevní obrazy, projevy anémie, trombocytopenie a známky imunosuprese. Co se týče kardiovaskulárních onemocnění, může se zvýšit CAD, tachykardie a srdeční selhání.

Renální dysfunkce se projevuje formou nefrotického syndromu, polyurie. U některých pacientů byl lék spojen s rozvojem renálního selhání s edematózním syndromem.

Alergické příznaky vedlejších účinků Mig se projevily exantémem jiné povahy, svěděním a alergickou rýmou. V závažných případech se objevil Stevens-Johnsonův syndrom, epidermální nekrolýza. Pokud jde o respirační poruchy, může se vyvinout angioedém hypofaryngu, laryngo a bronchospasmu.

V některých případech se po požití léku u pacientů zvýšilo pocení a horečka pokračovala.

Při intravenózním podání léku došlo u některých dětí z gastrointestinálního traktu k porušení průchodu výkalů a perforaci. Často zaznamenávaly známky hematopoetického útlaku a krvácení, včetně gastrointestinálního krvácení a krvácení do mozku. Renální dysfunkce u novorozenců užívajících parenterální formu léčiva se projevila formou hematurie a snížením nebo absencí diurézy.

Externí použití Mig se někdy vyskytlo s výskytem vyrážky, svědění, pálení a lokálního edému v místě aplikace.

Kontraindikace

Je zakázáno používat Mig, když odhalil nadměrnou citlivost na složky jeho vzorce.

Léčivo se nepoužívá u pacientů s anamnestickými údaji ve prospěch astmatu, pollinózy nebo astmatu aspirinu.

Přítomnost ulcerózních lézí a zánětlivých změn v gastrointestinálním traktu je také kontraindikací pro použití léčiva.

Moment není předepsán pacientům s dekompenzovanou kardiovaskulární insuficiencí, existující patologií krve a poruchou funkce ledvin, kdy CC je nižší než 60 ml / min.

V počátečním období bypassu koronárních tepen je léčba také zakázána.

Těhotenství

Mig se nepoužívá v posledním trimestru těhotenství. V první a druhé periodě těhotenství je lék předepisován na základě poměru přínosu a rizika.

Kojení na pozadí příjmu Mig je zastaveno.

Ženy, které plánují těhotenství, se doporučuje zdržet se užívání Mig v souvislosti s porušením plodnosti pod vlivem drogy.

Interakce s léky

Inhibice produkce GHG v okamžiku způsobuje retenci sodíku, a proto účinnost smyčkových diuretik klesá, zatímco jsou užívány současně.

Pod vlivem Mig je zvýšena aktivita perorálních antikoagulancií.

Současné podávání léčiva s kyselinou acetylsalicylovou snižuje antiagregační vlastnosti léčiva.

Možná snížení účinnosti antihypertenziv při jejich užívání s Mig.

Známá fakta o kumulaci digoxinu, fenytoinu a metotrexátu působením účinné látky Mig - ibuprofen.

U pacientů infikovaných HIV s hemofilií je současné podávání Mig se zidovudinem spojeno s rozvojem hemartrózy.

Paralelní příjem Migu a takrolimu významně narušuje syntézu PG v ledvinách, což zvyšuje nefrotoxicitu obou léčiv.

Možná zvýšená hypoglykémie při užívání Mig na pozadí inzulínové terapie a léčba perorálními hypoglykemickými látkami.

Předávkování

Přijetí nadměrného množství léku vyvolává bolest břicha, zvracení, zhoršené vědomí před kómou. U některých pacientů byl pozorován vývoj metabolické acidózy, ARF. Akutní srdeční selhání je možné na pozadí arytmií a prudkého poklesu v CAD. V některých případech je možné zastavení dýchání.

Terapie předávkování léky je dána komplexem detoxikačních opatření a podpůrné léčby. Symptomatická terapie zahrnuje korekci KSHR, podporu vitálních funkcí podle indikací.

Formulář vydání

Vyrobeno farmakologickým průmyslem ve formě bílých oválných potahovaných tablet. Na obou stranách tabletu je razítko s rizikem uprostřed. 10 tablet léku je uzavřeno v blistru a krabičce.

Podmínky skladování

Ušetřete při teplotě vzduchu ne více než 30 stupňů Celsia.

Synonyma

Advil, Artrokam, Bonifen, Brufen, Burana, Deblock, Motrin, Dolgit, Ibuprom, Ibuprfen, Ibusan, Ibutop, Ibufen, Ipren, Nurofen, Pedea, Sedalgin, Solpafleks, Paspiq.

Mig 400

Návod k použití:

Mig 400 je nesteroidní protizánětlivý lék používaný pro symptomatickou léčbu febrilních stavů chřipky a nachlazení, jakož i pro snížení bolesti různých etiologií.

Farmakologický účinek MiG 400

Součástí Mig 400 ibuprofenu je derivát kyseliny propionové, který má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Také, stejně jako jiné nesteroidní protizánětlivé léky, má protidoštičkovou aktivitu.

Analgetický účinek aktivní složky Mig 400 je nejvýraznější u bolestivých zánětlivých bolestí. V tomto případě anestetická vlastnost léku nepatří do narkotického typu.

Vydání formuláře Mig 400

Mig 400 se vyrábí ve formě oválných tablet s oboustrannou značkou a reliéfem „E“ v blistrech po 10 kusech.

Mig 400 (1 tableta) obsahuje ibuprofen v množství 400 mg. Kromě účinné složky obsahuje Mig 400 také pomocné látky: koloidní oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), kukuřičný škrob, stearát hořečnatý.

Analogy Mig 400

Analogy Mig 400 v aktivní složce jsou léky Advil, Bonifen, Burana, Ibuprom, Deblock, Ibufen, Nurofen, Solpaflex a Faspeek.

Mechanismem účinku analogů Mig 400 jsou následující léky: Artrozilen, Artrum, Brustan, Naproxen, Ibuklin, Ketonal, Dexalgin, Ketoprofen, Nalgezin, Vimovo, Rakstan-Sanovel, Flamax a Nekt.

Indikace pro použití MiG 400

Léky Mig 400, dle instrukcí předepsaných pro symptomatickou léčbu:

 • Migréna;
 • Bolesti hlavy;
 • Neuralgie;
 • Bolesti zubů;
 • Menstruační bolest;
 • Bolesti svalů a kloubů;
 • Chřipková horečka a katarální onemocnění.

Kontraindikace

Mig 400 má řadu kontraindikací. Lék by neměl být používán pro:

 • "Aspirinová trojice";
 • Erozivní a peptické vředy, včetně peptického vředu a 12 vředů dvanáctníku a Crohnovy choroby;
 • Krvácení různých etiologií;
 • Hemofilie a jiné poruchy krvácení, včetně hypokoagulace;
 • Nemoci zrakového nervu;
 • Těhotenství a kojení;
 • Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • Hypersenzitivita na nesteroidní protizánětlivé léky a kyselinu acetylsalicylovou;
 • Přecitlivělost na komponenty, které tvoří Mig 400.

V pediatrii lze tablety Mig 400 užívat od dvanácti let věku.

Mig 400, podle instrukcí, je třeba brát s opatrností:

 • Na pozadí srdečního selhání;
 • Ve stáří;
 • Na pozadí cirhózy jater s portální hypertenzí;
 • S hypertenzí;
 • S nefrotickým syndromem;
 • Při gastritidě, enteritidě a kolitidě;
 • Na pozadí selhání jater a ledvin;
 • S žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem;
 • Na pozadí hyperbilirubinémie;
 • Na pozadí krevních onemocnění neznámé etiologie.

Způsob použití Mig 400

Počáteční dávka léčiva Mig 400, podle instrukcí, pro dospělé a děti mladší 12 let je 800 mg, rozdělených do stejných dávek do 3-4 dávek.

V některých případech je možné zvýšit denní dávku na tři tablety Mig 400, ale po redukci symptomů by měla být dávka snížena na obvyklou.

Na pozadí zhoršené funkce ledvin, srdce nebo jater, by měla být dávka přípravku Mig 400 snížena.

Přípravek Mig 400 nesmí být podle pokynů užíván déle než sedm dní, ani ve vyšších dávkách, protože to může vést k předávkování, které se projevuje:

 • Bolesti hlavy;
 • Bolesti břicha;
 • Akutní selhání ledvin;
 • Tinnitus;
 • Zvracení a nevolnost;
 • Bradykardie;
 • Metabolická acidóza;
 • Ospalost a letargie;
 • Zastavení dýchání;
 • Deprese;
 • Snížení krevního tlaku;
 • Coma;
 • Fibrilace síní;
 • Tachykardie.

Interakce s léky

Účinnost thiazidových diuretik a furosemidu může být snížena, pokud je užíván současně s Mig 400, což je spojeno s retencí sodíku.

Kombinované užívání ibuprofenu, který je součástí přípravku Mig 400, s perorálními antikoagulancii a kyselinou acetylsalicylovou se nedoporučuje.

Navíc může Mig 400 snižovat účinnost antihypertenziv.

Riziko nefrotoxického účinku se zvyšuje s kombinační terapií Mig 400 s takrolimem.

Vedlejší účinky

Stejně jako ostatní nesteroidní protizánětlivé léky mohou tablety Mig 400 způsobit poškození různých tělesných systémů.

Poruchy zažívacího systému se mohou projevit různými příznaky, mezi nimiž je nejpravděpodobnější vznik zvracení, bolest břicha, nadýmání, nevolnost, pálení žáhy, průjem, zácpa. Ve vzácných případech může být pozorována ulcerace gastrointestinální sliznice, komplikovaná krvácením a perforací. Pokud je v gastrointestinálním traktu prokázáno krvácení, měl by být Mig 400 zrušen. Poruchy se navíc mohou projevit jako:

 • Bolest v ústech;
 • Pankreatitida;
 • Podráždění nebo suchost ústní sliznice;
 • Atopická stomatitida;
 • Ulcerace sliznice dásní;
 • Hepatitida.

Poruchy nervového systému při užívání přípravku Mig 400 tablety se nejčastěji projevují ve formě:

 • Bolesti hlavy;
 • Nervozita a podrážděnost;
 • Nespavost;
 • Závratě;
 • Psychomotorická agitace;
 • Úzkost;
 • Deprese;
 • Ospalost;
 • Halucinace;
 • Zmatek.

Poruchy jiných tělesných systémů během léčby přípravkem Mig 400 podle pokynů zahrnují:

 • Bronchospasmus a dušnost (dýchací systém);
 • Tachykardie, srdeční selhání, vysoký krevní tlak (kardiovaskulární systém);
 • Toxické poškození zrakového nervu, ztráta sluchu, rozmazané vidění nebo dvojité vidění, zvonění nebo tinnitus (smyslové orgány);
 • Anémie, agranulocytóza, trombocytopenie a trombocytopenická purpura (hematopoetický systém);
 • Alergická nefritida, akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, cystitida (močový systém).

Dlouhodobé užívání přípravku Mig 400 ve vysokých dávkách zvyšuje riziko krvácení (gastrointestinální, děložní, gingivální, hemoroidální) a zrakové postižení.

Na pozadí probíhající léčby přípravkem Mig 400 jsou nejpravděpodobnější alergické reakce:

 • Bronchospasmus nebo dušnost;
 • Quinckeův edém;
 • Eosinofilie;
 • Kožní vyrážka a svědění;
 • Exudativní erythema multiforme;
 • Anafylaktický šok;
 • Anafylaktoidní reakce;
 • Horečka;
 • Toxická epidermální nekrolýza;
 • Alergická rýma.

Podmínky skladování

Mig 400 je nesteroidní protizánětlivý lék s volným prodejem s trvanlivostí 36 měsíců, při dodržení standardních podmínek skladování (při teplotách do 30 ° C).

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

MIG® 200 (MIG 200)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a uvolňovací forma

1 potahovaná tableta obsahuje 200 mg ibuprofenu; v blistrech po 10 a 20 ks.

Farmakologický účinek

Inhibuje cyklooxygenázu a blokuje biosyntézu PG.

Farmakodynamika

Analgetický účinek je způsoben snížením intenzity zánětu a oslabením algogenicity bradykininu; protizánětlivé - interferováním s různými stádii patogeneze zánětu (zvýšená permeabilita, jsou normalizovány mikrocirkulační procesy, snižuje se uvolňování histaminu, bradykininu a dalších zánětlivých mediátorů, inhibuje se tvorba ATP, a tím se snižuje energie zánětlivého procesu atd.); antipyretika - snížením vzrušivosti středů regulace teploty diencefalonu.

Klinická farmakologie

Dobře snášen, méně než aspirin, dráždí žaludeční sliznici.

Indikační lék MIG® 200

Bolestivý syndrom (bolest hlavy, včetně migrény, bolesti kloubů revmatického původu, myalgie, bolesti zubů, disalgomenorea, neuralgie, ischias), nachlazení, chřipka (bolest, zimnice, horečka); jiné stavy s bolestí.

Kontraindikace

Absolutní: přecitlivělost (včetně aspirinu a jiných NSAID); žaludeční vřed a duodenální vřed; bronchiální astma způsobené aspirinem. Relativní: onemocnění jater a ledvin, chronické srdeční selhání.

Použití v průběhu březosti a laktace

Během těhotenství (zejména v posledním trimestru) a kojení se používá s opatrností a pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší účinky

Závratě, agitovanost, poruchy spánku, dyspeptické poruchy (bolest žaludku, nevolnost), exacerbace astmatu, kožní vyrážka.

Interakce

Snižuje účinek vazodilatátorů, diuretik, posiluje - nepřímé antikoagulancia.

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle, bez žvýkání, s velkým množstvím vody. Dospělí a děti od 12 let - v počáteční dávce 2 tab., Pak (v případě potřeby) - 1-2 tab. každých 4–6 hodin; maximální denní dávka - 6 tablet.

Bezpečnostní opatření

Dávejte si pozor na onemocnění jater a ledvin, chronické srdeční selhání. Na pozadí jiných léků (zejména antihypertenziv, včetně diuretik, kardiaků, antikoagulancií), při onemocněních kardiovaskulárního systému a bronchiálního astmatu; Starší osoby a děti do 12 let mohou být používány pouze po konzultaci s lékařem.

Podmínky skladování léčiva MIG® 200

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léčiva MIG® 200

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Synonyma nosologických skupin

Zanechte svůj komentář

Aktuální poptávkový index, ‰

Stanovisko "Lékaři Ruské federace" k přípravě MIG ® 200

Registrační certifikáty MIG ® 200

 • Lékárnička
 • Internetový obchod
 • O společnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty vydavatele:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Mainline, 12.

Oficiální stránky Skupiny firem RLS ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k návodům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Drogová referenční kniha obsahuje ceny léků a produktů farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je bez svolení společnosti RLS-Patent LLC zakázáno.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Jsme v sociálních sítích:

© 2000-2018. REGISTR MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace určené zdravotnickým pracovníkům.

MIG 400

Mig 400 je nesteroidní protizánětlivé léčivo.

Forma uvolnění a složení MiG 400

Léčivo může být zakoupeno v lékárenské síti ve formě bílých oválných potahovaných tablet, jejichž hlavní účinnou složkou je ibuprofen.

Jako excipienty ve směsi Mig 400 byly použity stearát hořečnatý, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu a koloidní oxid křemičitý.

Farmakologický účinek MiG 400

Ibuprofen, který je součástí 400, jako hlavní aktivní složky, je derivát kyseliny propionové. Má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Jeho mechanismus účinku je založen na nerozlišené blokádě COX-1 a 2 a inhibici syntézy prostaglandinů.

Ibuprofen vykazuje protidoštičkovou aktivitu.

Jeho analgetický účinek je výraznější u bolesti způsobené zánětem.

Analgetická aktivita ibuprofenu - narkotického typu.

Indikace pro použití MiG 400

Podle instrukcí se Mig 400 používá pro:

 • migrénu;
 • bolest zubů;
 • bolest hlavy;
 • bolesti v kloubech a svalech;
 • neuralgie;
 • horečky s nachlazením a chřipkou;
 • menstruační bolesti.

Kontraindikace Mig 400

Podle instrukcí nelze Mig 400 použít pro:

 • "aspirin triáda";
 • zhoršení peptického vředu, UC, Crohnova choroba;
 • odlišný původ krvácení;
 • poruchy krvácení, hemoragická diatéza;
 • onemocnění zrakového nervu;
 • nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • vysoká citlivost na složky léčiva, kyselina acetylsalicylová, jiná NSAID;
 • těhotenství a kojení;

a až 12 let.

Tablety Mig 400 se pečlivě aplikují, když:

 • cirhóza jater, doprovázená portální hypertenzí;
 • hypertenze;
 • srdeční selhání;
 • nefrotický syndrom;
 • selhání ledvin a jater;
 • anamnéza vředové choroby;
 • gastritida;
 • kolitida;
 • enteritida;
 • leukopenie a anémie;
 • hyperbilirubinémie;

a také ve stáří.

Dávkování a administrace Mig 400

Lék je určen pro orální podání.

Dávka se nastavuje podle indikací.

Děti starší 12 let a dospělí Mig 400 jsou zpravidla předepisovány 3-4krát denně, každá 200 mg (počáteční dávka). Pro zvýšení terapeutického účinku je dávka zvýšena (400 mg 3x denně). Po dosažení terapeutického účinku se dávka sníží na 600 až 800 mg denně.

Přípravek Mig 400 tablety se nedoporučuje užívat déle než týden nebo v dávkách vyšších, než je doporučeno.

Pro osoby s porušením jater, srdce, ledvin je dávka snížena.

Vedlejší efekty Mig 400

Podle hodnocení Mig 400 může způsobit nežádoucí účinky.

Smyslové orgány: hluk nebo tinnitus, ztráta sluchu, rozmazané vidění, poškození zrakového nervu, podráždění a suchost očí, otoky očních víček a spojivky.

Trávicí systém: nevolnost, bolest břicha, pálení žáhy, zvracení, ztráta chuti k jídlu, nadýmání, průjem, zácpa, ulcerace, perforace, krvácení do zažívacího traktu, podráždění, suchá ústní sliznice, dásně, hepatitida, pankreatitida, atopická stomatitida.

Respirační systém: bronchospasmus, dušnost.

Močový systém: alergická nefritida, akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, cystitida.

Centrální a periferní nervový systém: závratě, bolesti hlavy, nespavost, podrážděnost, nervozita, úzkost, ospalost, psychomotorická agitace, zmatenost, halucinace, deprese, aseptická meningitida.

Kardiovaskulární systém: tachykardie, srdeční selhání, vysoký krevní tlak.

Hematopoetický systém: anémie, trombocytopenická purpura, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza.

Laboratorní ukazatele: zvýšení doby krvácení, snížení QC, zvýšení koncentrace kreatininu v séru, snížení koncentrace glukózy v séru, snížení hemoglobinu nebo hematokritu a zvýšení aktivity jaterních enzymů.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, anafylaktoidní reakce, angioedém, bronchospasmus, anafylaktický šok, horečka, erythema multiforme, alergická rýma, eosinofilie, toxická epidermální nekrolýza.

Dlouhodobé užívání léčiva ve vysokých dávkách zvyšuje riziko ulcerace gastrointestinální sliznice, zrakového postižení, krvácení.

Předávkování Mig 400

Podle recenzí Mig 400 se mohou projevit příznaky předávkování drogami: bolest břicha, letargie, nevolnost, zvracení, deprese, ospalost, bolest hlavy, metabolická acidóza, tinnitus, akutní selhání ledvin, kóma, nízký krevní tlak, bradykardie, fibrilace síní, tachykardie, zástava dýchání.

Pro léčbu předávkování užité během jedné hodiny po užití léku na mytí žaludku, pak - alkalický nápoj, aktivní uhlí, nucená diuréza, symptomatická léčba.

Použití v průběhu březosti a laktace

Použití tohoto přípravku je kontraindikováno během těhotenství a kojení.

Vzhledem k tomu, že ibuprofen má negativní vliv na fertilitu žen, jeho použití se nedoporučuje při plánování těhotenství.

Interakce s jinými léky

Při současném užívání tablet MiG 400: t

 • furosemid a thiazidová diuretika - účinnost těchto léčiv se může snížit;
 • perorální antikoagulancia - jejich účinek je zvýšen;
 • kyselina acetylsalicylová - snižuje její antiagregační účinek a zvyšuje riziko negativních účinků ibuprofenu na gastrointestinální trakt;
 • antihypertenziva - snížila jejich účinnost;
 • digoxin, fenytoin a lithium - je možné zvýšit jejich plazmatické koncentrace;
 • glukokortikosteroidy a jiné nesteroidní protizánětlivé léky - zvyšuje se riziko nežádoucích účinků ibuprofenu na gastrointestinální trakt;
 • methotrexát - jeho plazmatická koncentrace se zvyšuje;
 • zidovudin - u lidí s hemofilií, infikovaných virem HIV, roste nebezpečí hematomu a hemartrózy;
 • takrolimus - zvyšuje riziko nefrotoxického účinku;
 • orální hypoglykemické látky a inzulín - hypoglykemický účinek.

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo rozvoji NSAID-gastropatie, tento lék se kombinuje s misoprostolem.

Když se objeví gastropatie, provádí se esofagogastroduodenoskopie, fekální okultní analýza krve a analýza krve.

Pacienti s infekčním onemocněním ibuprofen předepsali pečlivě.

Při užívání přípravku Mig 400 se nedoporučuje užívat ethanol.

V případě poruchy zraku je nutné lék zrušit a vyšetřit oftalmologem.

Vedlejší účinky Mig 400 mohou být sníženy užitím léku v nejnižší účinné dávce.

Mig 400 Skladovací podmínky

Nástroj je skladován při t≤30º, na místech, která nejsou přístupná dětem.

Mig 400 návod k použití, kontraindikace, nežádoucí účinky, recenze

NSAID, derivát kyseliny fenylpropionové.
Lék: MIG® 400
Účinná látka léčiva: ibuprofen
ATC kódování: M01AE01
KFG: NSAID
Registrační číslo: LS-002211
Datum registrace: 03.11.06
Vlastník reg. ID: BERLIN-CHEMIE AG / MENARINI GROUP

Uvolňovací forma Mig 400, balení a složení výrobku.

Tablety, potažené bílou nebo téměř bílou, oválné, s oboustrannou dělicí linií a na obou stranách s vyraženými písmeny "E" a "E".

1 karta.
ibuprofen
400 mg

Pomocné látky: kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethyl škrobu typu A, vysoce dispergovaný oxid křemičitý, stearát hořečnatý.

Shell kompozice: hypromelóza, oxid titaničitý (E171), Povidon K30, makrogol 4000.

10 ks. - puchýře (1) - kartony.
10 ks. - blistry (2) - kartony.

POPIS AKTIVNÍ LÁTKY.
Všechny výše uvedené informace jsou uvedeny pouze pro seznámení s léčivem, možnost použití konzultujte s lékařem.

Farmakologický účinek MiG 400

NSAID, derivát kyseliny fenylpropionové. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky.

Mechanismus účinku je spojen s inhibicí aktivity COX - hlavního enzymu v metabolismu kyseliny arachidonové, která je prekurzorem prostaglandinů, které hrají hlavní roli v patogenezi zánětu, bolesti a horečky. Analgetický účinek je způsoben jak periferním (nepřímo, prostřednictvím potlačení syntézy prostaglandinů), tak centrálním mechanismem (v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů v centrálním a periferním nervovém systému). Potlačí agregaci destiček.

Při aplikaci zvenčí má protizánětlivé a analgetické účinky. Snižuje ranní ztuhlost, zvyšuje rozsah pohybu v kloubech.

Farmakokinetika léčiva.

Při požití se ibuprofen téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Současný příjem potravy zpomaluje absorpci. Metabolizované v játrech (90%). T1 / 2 je 2-3 hodiny.

80% dávky se vylučuje močí převážně ve formě metabolitů (70%), 10% - nezměněno; 20% se vylučuje střevy jako metabolity.

Indikace pro použití:

Zánětlivé a degenerativní kloubní a páteřních onemocnění (včetně revmatické a revmatoidní artritidy, ankylozující spondylitidy, osteoartritidy), společné syndromu během exacerbace dnou, psoriatické artritidy, ankylozující spondylitidy, šlach, bursitida, ischias, traumatické zánětu měkkých tkání a pohybového aparátu zařízení. Neuralgie, myalgie, bolest při infekčních a zánětlivých onemocněních horních dýchacích cest, adnexitida, algomenorrhea, bolesti hlavy a bolesti zubů. Horečka s infekčními a zánětlivými onemocněními.

Dávkování a způsob použití léčiva.

Nastavte individuálně v závislosti na nozologické formě onemocnění, závažnosti klinických projevů. Při perorálním nebo rektálním podání u dospělých jedinců je jedna dávka 200-800 mg, frekvence příjmu - 3-4 krát / den; pro děti - 20-40 mg / kg / den v několika dávkách.

Externě používán během 2-3 týdnů.

Maximální dávka: pro dospělé při perorálním nebo rektálním podání - 2,4 g.

Vedlejší účinek Mig 400:

Na straně zažívacího ústrojí: často - nevolnost, anorexie, zvracení, epigastrický diskomfort, průjem; je možný vývoj erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu; vzácně - krvácení z gastrointestinálního traktu; s dlouhodobým užíváním, možnou dysfunkcí jater.

Na straně centrální nervové soustavy a periferního nervového systému: často - bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku, agitace, poruchy zraku.

Z hemopoetického systému: při dlouhodobém užívání jsou možné anémie, trombocytopenie, agranulocytóza.

Na části močového systému: při dlouhodobém užívání může dojít k poškození funkce ledvin.

Alergické reakce: často - kožní vyrážka, angioedém; vzácně - aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními onemocněními), bronchospastický syndrom.

Lokální reakce: pokud se aplikuje zvenčí, je možná hyperémie kůže, pocit pálení nebo brnění.

Kontraindikace léku:

Erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi, onemocnění zrakového nervu, "aspirinová triáda", hematopoetické poruchy, výrazné poruchy ledvin a / nebo jater; přecitlivělost na ibuprofen.

Použití v průběhu březosti a laktace.

Nepoužívejte ibuprofen ve třetím trimestru těhotenství. Použití v I. a II. Trimestru těhotenství je oprávněné pouze v případech, kdy očekávaný přínos pro matku převyšuje možné poškození plodu.

Ibuprofen se vylučuje v malých množstvích mateřským mlékem. Použití během laktace s bolestí a horečkou je možné. Pokud je to nutné, o ukončení kojení by mělo rozhodnout dlouhodobé užívání nebo použití ve vysokých dávkách (více než 800 mg / den).

Zvláštní pokyny pro použití Mig 400.

Používá se s opatrností při současných onemocněních jater a ledvin, chronického srdečního selhání, dyspeptických symptomů před léčbou, bezprostředně po chirurgických zákrocích, s indikací krvácení z gastrointestinálního traktu a onemocnění gastrointestinálního traktu, alergických reakcí spojených s užíváním NSAID.

V průběhu léčby je třeba systematicky sledovat funkce jater a ledvin, obrazy periferní krve.

Nepoužívejte externě na poškozené kůži.

Interakce Mig 400 s jinými léky.

Při současném užívání ibuprofenu snižuje účinek antihypertenziv (ACE inhibitory, beta-blokátory), diuretika (furosemid, hypothiazid).

Při současném užívání s antikoagulancii může dojít ke zvýšení jejich účinku.

Při současném použití se SCS zvyšuje riziko nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu.

Se současným užíváním ibuprofenu může vytěsnit ze sloučenin s bílkovinami krevní plazmy nepřímé antikoagulancia (acenokumarol), deriváty hydantoinu (fenytoin), perorální hypoglykemické deriváty sulfonylmočovinové deriváty.

Při současném podávání s amlodipinem je možný mírný pokles antihypertenzního účinku amlodipinu; s kyselinou acetylsalicylovou - snižuje koncentraci ibuprofenu v krevní plazmě; s baklofenem - popsal případ zvýšeného toxického účinku baklofenu.

Při současném podávání s warfarinem je možné zvýšení doby krvácení, mikrohematurie, hematomy; s hydrochlorothiazidem - je možný mírný pokles antihypertenzního účinku hydrochlorothiazidu; s kaptoprilem - snížení antihypertenzního účinku captoprilu; s kolestiraminem - mírně výrazným snížením absorpce ibuprofenu.

Při současném použití uhličitanu lithného se zvyšuje koncentrace lithia v krevní plazmě.

Při současném použití hydroxidu hořečnatého zvyšuje počáteční absorpci ibuprofenu; s metotrexátem - zvyšuje toxicitu metotrexátu.

Mig 400: návod k použití

Složení

Aktivní složkou léčiva je ibuprofen. Jedna potahovaná tableta obsahuje: t

Kukuřičný škrob, oxid křemičitý, koloidní bezvodý, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), stearát hořečnatý

Hypromelóza, makrogol 4000, povidon K 30, oxid titaničitý (E 171)

Popis

Podlouhlé tablety, potažené, od bílé po téměř bílou barvu, se zářezem pro rozdělení na obou stranách. Na horní straně jsou dva reliéfní "E", umístěné na obou stranách zářezu.

Indikace pro použití

MIG® je protizánětlivý a analgetický lék (nesteroidní protizánětlivý lék, NG1VP), který má účinek snižující horečku.

Používá se MIG®

symptomatická léčba

bolesti od mírné až střední závažnosti

navíc pro 200 mg horečky ibuprofenu (1/2 tablety).

Kontraindikace

s přecitlivělostí na ibuprofen nebo na kteroukoli jinou složku léčiva;

Pokud jste v minulosti po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv pocítili alergické reakce, jako jsou:

- otok nosní sliznice

- kožní reakce (zarudnutí, vyrážka atd.);

za porušení tvorby krve nevysvětleného původu; pokud se v současnosti nebo v minulosti vyskytují opakované žaludeční nebo dvanáctníkové vředy (peptické vředy) nebo krvácení (dvě nebo více samostatných epizod potvrzeného peptického vředu nebo krvácení);

s minulým gastrointestinálním krvácením nebo perforací vředů spojených s dříve předepsanou terapií nesteroidními protizánětlivými léky;

krvácení v mozku (cerebrovaskulární krvácení) nebo jiné krvácení, které je v současné době k dispozici;

Riziko gastrointestinálního krvácení, tvorba vředů nebo jeho perforace se zvyšuje s rostoucími dávkami NSAID u pacientů s vředem v anamnéze, zvláště komplikovaným krvácením nebo perforací (viz bod 2 „Neužívejte MIG®“), stejně jako u starších pacientů. Léčba těchto pacientů by měla být zahájena nejnižší možnou dávkou.

U těchto pacientů, stejně jako u pacientů, kteří potřebují současnou léčbu nízkými dávkami kyseliny acetylsalicylové (ASA) nebo jinými léky, které zvyšují riziko gastrointestinálních poruch, byste měli zvážit použití kombinované terapie s léčivými přípravky, které mají ochranný účinek (např. inhibitory misoprostolu nebo protonové pumpy).

Pacienti, zejména starší pacienti, kteří měli v anamnéze nežádoucí účinky z gastrointestinálního traktu, by měli hlásit všechny neobvyklé příznaky spojené s trávicím systémem (zejména gastrointestinálním krvácením), zejména v počátečních stadiích léčby.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat užívání léků, které mohou zvýšit riziko vzniku vředů nebo krvácení. Mezi tyto léky patří perorální kortikosteroidy, antikoagulancia, jako je warfarin, selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu používané k léčbě deprese nebo protidestičková činidla, jako je kyselina acetylsalicylová (viz bod 2: Další léčiva).

V případě gastrointestinálního krvácení nebo vředů při použití přípravku MIG® by měla být léčba léčivem zastavena.

Nesteroidní protizánětlivé léky by měly být používány s opatrností u pacientů s gastrointestinálním onemocněním v anamnéze (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba), protože jejich stav se může zhoršit (viz bod 4 „Možné nežádoucí účinky“).

Dopad na kardiovaskulární systém

Léky jako MIG® mohou zvýšit riziko srdečního infarktu (infarktu myokardu) nebo mrtvice. Riziko vzniku jakýchkoli komplikací se zvyšuje v důsledku zvýšení dávky a trvání léčby tímto lékem. Nepřekračujte doporučenou dávku a dobu trvání léčby (nejvýše 4 dny).

Pokud máte nekontrolovanou arteriální hypertenzi, městnavé srdeční selhání, koronární srdeční onemocnění, onemocnění periferních tepen a / nebo cév mozku, měli byste se poradit se svým lékařem nebo lékárnou o léčbě tímto lékem. Stejné důkladné vyšetření by mělo být provedeno před zahájením dlouhodobé léčby nebo pokud trpíte srdečním onemocněním, máte-li mozkovou příhodu, nebo si myslíte, že jste vystaveni riziku těchto onemocnění (například pokud máte vysoký krevní tlak, cukrovku, vysoký krevní tlak). hladinu cholesterolu nebo pokud jste kuřák).

Existují zprávy, že ve velmi vzácných případech bylo užívání NSAID spojeno s rozvojem závažných kožních reakcí se zarudnutím a tvorbou.

Při prvním výskytu kožní vyrážky, lézí sliznic nebo jiných příznaků přecitlivělosti byste měli přestat užívat přípravek MIG® a poraďte se s lékařem.

- U některých autoimunitních onemocnění (systémový lupus erythematosus a smíšené kolagenózy) může být MIG® aplikován pouze po důkladném posouzení poměru přínos / riziko. Existuje zvýšené riziko příznaků neinfekčního zánětu. mozkové skořápky (aseptická meningitida) (viz bod 4).

Vyžaduje se zejména pečlivé lékařské vyšetření:

pro poruchy gastrointestinálního traktu nebo v přítomnosti chronického zánětlivého onemocnění střev (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba); se zvýšeným krevním tlakem nebo srdečním selháním;

v případech zhoršené funkce ledvin (protože u pacientů s existujícím onemocněním ledvin může dojít k akutnímu poškození ledvin)

v rozporu s jaterními funkcemi; během dehydratace;

přímo po rozsáhlých chirurgických zákrocích; s alergiemi (například kožní reakce na jiné léky, astma, alergie na pyly), chronické otoky nosní sliznice nebo chronická onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázená jejich zúžení;

- Velmi vzácně se při použití MIG® mohou vyvinout závažné hypersenzitivní reakce (například anafylaktický šok). Při prvních příznacích hypersenzitivních reakcí po užití přípravku MIG® by měla být léčba okamžitě ukončena.

- Ibuprofen, účinná látka MIG®, může dočasně inhibovat funkci krevních destiček (agregace krevních destiček). V tomto ohledu je nezbytné zavést důkladné lékařské vyšetření pacientů s poruchami krvácení.

- Současné užívání léčiv obsahujících ibuprofen může inhibovat antikoagulační účinek malých dávek kyseliny acetylsalicylové (prevence krevních sraženin). V tomto případě je dovoleno užívat ibuprofensoderzhaschie drogy pouze tak, jak je předepsáno lékařem.

Pokud užíváte léky, které snižují srážení krve nebo snižují hladinu cukru v krvi, měli byste jako preventivní opatření sledovat krevní srážlivost nebo hladiny cukru v krvi.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o současném nebo nedávném užívání jiných léků, včetně volně prodejných léků.

Účinek ibuprofenu může být ovlivněn některými antikoagulačními léky (léky, které zabraňují srážení krve), jako je kyselina acetylsalicylová / aspirin, warfarin, tiklopidin; některá léčiva pro snížení krevního tlaku (ACE inhibitory, jako jsou kaptopril, beta-blokátory, antagonisté angiotensinu II), jakož i další léky. Ibuprofen může také ovlivnit účinek těchto léků. Před zahájením léčby ibuprofenem současně s jinými léky se proto v každém případě poraďte se svým lékařem.

Účinek účinných látek nebo skupiny léčiv popsaných níže se může měnit při užívání s MIG®.

Formulář vydání

Blistry vyrobené z neprůhledného PVC filmu a hliníkové fólie potažené skleněnou fólií. Blistry jsou baleny do skládacích krabic po 10 a 20 potahovaných tabletách.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Tento lék nevyžaduje zvláštní podmínky skladování.

Doba použitelnosti

Datum vypršení platnosti uplyne v poslední den zadaného měsíce.