Proč je novorozený kašel, jak nebezpečný je kašel?

Často dítě kašle. Bronchospasmus však nemusí být známkou onemocnění. Kašel v drobcích (jako u dospělých) je přirozenou reakcí dýchacích cest na podráždění způsobené požitím cizích těles (pevných a kapalných). Dostaňte se do průdušek a způsobte napadení: mléko, sliny, hleny atd.

Kašel u novorozence zmizí, jakmile se tělo zbaví dráždivých látek. V průměru mohou malé děti kašlat až desetkrát denně. A to je považováno za normu pro zdravé dítě. Mírný kašel je také normou, neměli byste se o to starat. Je však důležité mít na paměti, že kašel u dítěte ve věku 8 měsíců nebo v jiném věku může být příznakem nachlazení.

Obsah článku

Typy kašle

Kašel u novorozence (jako kýchání) je normální a ochranný reflex. Zároveň je nutné rozlišovat mezi typy kašle, aby bylo možné přesně určit příčinu bronchospasmu.

Suchý kašel u kojenců může způsobit mnoho faktorů. Proto přesně určit příčinu bronchospasmu není snadné. Může to být příznak ARVI. Suchý kašel je navíc charakteristický pro parakocózu a černý kašel v počáteční fázi. V jiných případech takový kašel u kojenců hovoří o alergické reakci nebo dokonce o bronchiálním astmatu.

Malé děti se nemohou zbavit sputa. Proto se na první pohled zdá, že bronchospasmus je suchý, ale ve skutečnosti je mokrý, protože dítě jen spolkne sputum.

Kromě toho může být kašel ve dvouměsíčním dítěti mokrý. Ve většině případů doprovází ARVI, ale v konečné fázi obnovy. Pokud je puchýř hlenu jasný, pak se nebojte. Komplikace nejsou pozorovány.

Kašel se žlutým nebo zeleným sputem indikuje přítomnost infekce způsobené bakteriemi. Ovlivňuje dýchací cesty a často vyvolává onemocnění, jako je pneumonie, tracheitida, bronchitida a další.

Příčiny bronchospasmu

Co způsobuje kašel u 5 měsíčního dítěte? Je důležité vědět. Formulace správné diagnózy je totiž klíčem k úspěšné léčbě. Hlavní příčiny kašle u kojence jsou:

 1. SARS. Zkušenosti ukázaly, že kašel u dětí v 90% všech případů je známkou nástupu tohoto onemocnění. Dítě kašle a záchvaty se zvyšují v noci. Bronchospasmy mohou zpravidla trvat dva nebo více týdnů, což naznačuje nutnost urgentní léčby.
 2. Zánět horních cest dýchacích je také jedním z faktorů, které způsobují kašel. Zpočátku existují záchvaty obsedantního suchého kašle, které bez použití nouzových opatření mohou vést k nebezpečným komplikacím, zejména k falešným obilovinám. V tomto onemocnění se stěny krku zapálily a zúžily, dítě trpí nedostatkem kyslíku. V takových případech co nejdříve kontaktujte svého lékaře.
 3. Suchý vzduch je dalším důvodem, proč novorozenec kašle. Příliš suchý vzduch v místnosti způsobuje bolest v krku. Pokud kašel u 8měsíčního dítěte není doprovázen jinými příznaky nachlazení, měla by být vlhkost v místnosti normalizována. To pomůže zmírnit silný kašel.
 4. Zánět středního ucha. Kašel u dítěte ve věku 10 měsíců se může objevit z tohoto důvodu, pak bude mít reflexní charakter. Jinými slovy, je to reakce na zánětlivý proces. V tomto případě je nejlepší volbou volání sanitky.
 5. Cizí těleso v dýchacích cestách je nebezpečné pro zdraví dítěte a také způsobuje kašel u dítěte ve věku 4 měsíců. Pokud se rozpadá, okamžitě zavolejte lékaře. Pokus o sebevytahování cizího tělesa je plný skutečnosti, že předmět může uvíznout v krku ještě více.
 6. Poměrně často může být dětský kašel po dobu dvou měsíců spojen se znečištěním ovzduší. Pokud žijete v průmyslové zóně nebo v bytě, kde lidé kouří pravidelně, je sotva překvapující, že dítě kašle. Čím déle je dítě v takových podmínkách, tím škodlivější je pro jeho křehké plíce.
 7. Alergický kašel - nezměněné společenské alergie. Zvládnutí alergického bronchospasmu není snadné. A neudělejte to sami bez správné přípravy. Je lepší se poradit s lékařem, který vám řekne, co dělat.

Jak pomoci?

Kašel dítěte do jednoho roku s vysokou horečkou a bez ní by měl být léčen pouze pod přísným dohledem pediatrů. Jinak se nelze vyhnout komplikacím a nebezpečným následkům. Ale maminka jí může pomoci zmírnit suchý nebo mokrý kašel. Užitečné tipy pro tento případ:

 • Pečlivě sledujte úroveň vlhkosti v místnosti, kde je dítě. Během topné sezóny horké baterie vysychají. Proto Vám doporučujeme zakoupit zvlhčovač. Lze jej také snadno vyrobit samostatně: vezměte vodu do hrnce a vložte ji pod baterii. Voda se odpařuje a zvyšuje tak vlhkost vzduchu (navíc můžete stříkat stříkací pistolí pravidelně).
 • Aby se u dětí ve věku 9 měsíců zmírnil kašel, nezapomeňte pravidelně dýchat místnost. To by mělo být provedeno alespoň dvakrát denně - ráno a večer. Čerstvý vzduch pomůže normalizovat fungování dýchacího systému dítěte.
 • Uvolněte kašel v 6měsíčním dítěti pomůže pravidelnou masáž. Manuální terapie zlepšuje celkovou pohodu dítěte a přispívá k uvolnění sputa.
 • Pokud má dítě 1 měsíc a kašle, zalévejte ho častěji než obvykle. Zvláště hodně tekutin se doporučuje pro pacienty při vysokých teplotách. Šťávy, čaje, kompoty a samozřejmě čistá voda jsou pro to skvělé.
 • Kašel u dvouměsíčního dítěte může být významně oslaben otřením hrudníku a zpět zvířecím tukem. Tření se nejlépe provádí bezprostředně před spaním. Po zákroku byste měli dítě dobře zabalit a dát do postýlky. Ráno se jeho zdraví zlepší.
 • Pokud je dítě ve věku 4 měsíců a má kašel, ale žádnou teplotu, můžete krátce jít na čerstvý vzduch. Krátké procházky rozptýlí pacienta a usnadní provádění útoků snadněji.
 • No kašel na měsíc-starý baby vody postupy. Ale předtím musíte rozhodnout o diagnóze. Přirozeně je nemožné koupat dítě při vysokých tělesných teplotách (je lepší otřít vlhkým ručníkem). Pokud kašel u 3měsíčního dítěte není způsoben chladem, může se vykoupat s přídavkem eukalyptu, heřmánku, jehel a dalších léčivých rostlin. To zvýší kašel.
 • Kašel u 7měsíčního dítěte dobře odstraní inhalace. Ale v tomto případě nemluvíme o parních inhalacích (jsou ještě příliš brzy na to). Ideální volbou je instalace ultrazvukového zvlhčovače v bezprostřední blízkosti lůžka. Kromě toho, po naplnění lázně horkou vodou, můžete přidat několik lžíce sody a dýchat páru. Taková terapie je povolena pouze se suchým kašlem, s mokrým bronchospasmem, je lepší být opatrný.

Lék na kašel

Je možné léčit kašel u měsíčního dítěte s léky? Ano, ale pouze pediatr by je měl předepsat. Dnes je kašel u tříměsíčního dítěte léčen třemi velkými skupinami léků.

 • Kašel u novorozenců může být léčen antitusickými léky. Inhibují reflex kašle a jsou předepisovány suchým kašlem ("Butamirat", "Oxeladin" atd.).
 • Kašel u dítěte ve věku 5 měsíců může být léčen mukolytiky. Tyto léky přispívají k ředění sputa a jeho odstranění z těla (ke zvýšení objemu hlenu, neovlivňují). Tato skupina zahrnuje bromhexin, ambroxol, sirupy z lékořice atd.).
 • Novorozenec může užívat vykašlávání drog. Tyto prostředky dokonale zlepšují aktivitu řasnatého epitelu a přispívají k rychlému vypouštění sputa (Gidelix, Alteyka atd.).

Poplatky

Pokud dítě kašle, zkuste si koupit sbírku na základě tří nebo čtyř léčivých bylin:

Někteří lékaři doporučují použít pro čaj jednu, maximálně dvě složky. Vícekomponentní poplatky se doporučuje uplatňovat od 8 měsíců věku.

Bezpečnostní opatření

Vyvarujte se předávkování lékem proti vykašlávání. V opačném případě to bude opak, který povede k vleklé nemoci. Kromě toho, že je plná zvýšení množství sputa, které dítě není snadné očekávat.

Nelze léčit dětský kašel po dobu 1 měsíce současně s antitusickými a expektoračními léky. Nemíchají se dobře, což je indikováno ve většině instrukcí pro sirup. Pokud tuto radu ignorujete a smícháte výše uvedené přípravky proti kašli, sputum bude aktivně uvolněno a centrum kašle bude potlačeno. To je spojeno s rozvojem pneumonie.

Časté chyby

Bez ohledu na to, zda léčíte kašel u dětí mladších než jeden rok nebo kašel u dítěte ve věku 7 měsíců, nezapomeňte dobře:

 • V prvním a následujících měsících života dítěte může předepisovat antitusikum pouze lékař. Takové léky proti kašli inhibují centrum kašle. A pokud hlen obsahuje viry nebo bakterie? Dítě se jich prostě nemůže zbavit, protože sputum nebude z těla odstraněno. V tomto případě se kašel dítěte nezmění na produktivní 3 měsíce.
 • Při nesprávném léčení (a / nebo samoléčbě) se kašel u šestiměsíčního dítěte může vyvinout do takových nebezpečných onemocnění, jako je bronchitida nebo pneumonie. Dvouměsíční dítě může také trpět sekundárními bakteriálními infekcemi. V tomto případě bude třeba kašel se sputem u kojenců léčit antibiotiky, která jsou škodlivá pro mladé a křehké tělo.

Nezapomeňte: není vždy nutné ihned podávat drobky z léků proti kašli. Kašel u měsíčního dítěte může být způsoben nemocí, ale mnoha dalšími důvody. Přípravky proti kašli a optimální léčebný režim proto vybírá pouze odborník.

Proč je novorozenec kašel

Kašel je obvykle považován za známku nemoci. A pokud novorozenec kašle, může to vyvolat dojem katastrofy: dítě není ani měsíc starý, ale už se zchladil?! Maminky začnou hledat okamžik, kdy nezachrání své dítě, ochutnávají samokazatelnou bouři emocí. Předtím, než si vyložíte sebevědomí a paniku, bude mnohem lepší pochopit, proč novorozenec kašle a identifikuje hlavní rysy konkrétního případu.

Jak přesně novorozený kašel

Prvním krokem je zjistit, jak novorozenec kašle. Analýza situace je samozřejmě omezena nejen emocionálními zkušenostmi rodičů, ale také charakteristikou dětí tohoto věku. Vskutku je velmi obtížné charakterizovat chování dětského organismu, který je stále výrazně odlišný od dospělých. Závažnost situace však může být posuzována podle nejjednodušších ukazatelů: jak často novorozenec kašle a zda existují souběžné příznaky.

Zvýšení teploty, výskyt výtoku z nosu, slznost nebo okyselení kukly, jakož i další projevy, které lze považovat za příznaky onemocnění, by měly být alarmující proti kašli. Nepodporovaný, jeden kašel je zřídka indikátorem nemoci. Pokud novorozenec kašle doslova jednou nebo dvakrát, pak není čeho se obávat. To se stává velmi často u dětí, ale stále vůbec neindikuje žádnou indispozici. Dlouhý a hysterický kašel vyžaduje okamžitý kontakt na domácího specialistu.

Proč je novorozenec kašel

 • Ten kluk se udusil. To může být během nebo bezprostředně po krmení. Také, často kašel novorozence a před řitím. Navíc, malé děti stále mají špatně regulované slinění - to je často nadměrné. U kojenců z tohoto důvodu je nejčastěji pozorován ráno. Později se tento problém vrátí během období kousání. Je však důležité být si naprosto jistý, že se dítě dusilo mlékem nebo slinami, a ne nějakým cizím předmětem. Pokud taková jistota neexistuje, je nutné zkontrolovat, zda je v ústech nebo na krku drobků něco navíc, a v případě detekce jej samozřejmě odstranit. Je však lepší předvídat takové situace a nedovolit, aby se malé předměty objevily v dosahu dítěte;
 • Reakce na složení vzduchu. Místnost, kde se nachází malé dítě, musí být pravidelně větrána. Vlhkost vzduchu také záleží - často novorozenec kašle právě kvůli příliš suchému vzduchu, ale ani přebytek vlhkosti to neudělá dobře. Také by neměly být žádné další pachy a látky - parfémy, tabákový kouř nebo kuchyňské příchutě. Je také lepší se uchýlit k esenciálním olejům a kadidlu, používat vůně velmi pečlivě a odměřeně při mytí věcí, stejně jako osvěžovače vzduchu v místnosti. Mělo by pečlivě vybírat domácí chemikálie;
 • Infekce horních cest dýchacích. Nachlazení u kojenců může být způsobeno jak podchlazením, tak kontaktem s infekcí. A pro děti v tomto věku stačí i malé množství bakterií nebo virových organismů, aby onemocněly. Takže bez ohledu na to, jak je to smutné, novorozený kašel není vždy bez zvláštních důvodů a následků. Proto se v prvním měsíci života důrazně doporučuje omezit přístup cizinců na území dětí a přímo na samotné dítě. Rodiče by také měli dočasně minimalizovat všechny druhy setkání a být na obzvláště přeplněných místech, kde se mnohonásobně zvyšuje riziko chytání infekce. Pozornost je třeba pozorovat bez ohledu na sezónu nebo povětrnostní podmínky - dokonce i v zimě a méně často se vyskytují „studené“ epidemie, ale mikroorganismy se cítí naprosto v teple. Zvýšená hygienická opatření a pravidelná ventilace v místnosti pomohou zabránit mnoha problémům. A samozřejmě, dítě by nemělo být zima;
 • Vrozená pneumonie. Podle smutných lékařských statistik se stále více stává, že novorozenec kašle kvůli vrozené nemoci. V tomto případě je kašel obvykle mokrý, dokonce bublající, dlouhý a bolestivý. S těmito příznaky by léčba měla začít co nejdříve.

Kašel u novorozenců: léčba

První otázka, kterou rodiče mají, když jejich drahý novorozený kašel je co dělat? V této velmi obtížné a pro dítě, a pro starší rodinné příslušníky, by doba v jakékoli potenciálně nebezpečné situaci měla vyhledat pomoc specialisty. Dokonce i ty nejpozornější a starostlivé matky a otcové v prvních týdnech stále nerozumí svému dítěti dost dobře, vidí změny ve svém zdravotním stavu a chování, mohou je správně vyhodnotit. Proto, když novorozenec kašle, situace je lepší přeceňovat, než podceňovat. Změny v těle malého muže se ne vždy projevují stejně jako u dospělých a rychlost těchto procesů je někdy zarážející ve své rychlosti a následcích.

Pokud máte podezření na chlad, jsou to komplikace, je nejlepší zavolat nouzovou dětskou lékařskou péči. Neměli byste počítat s improvizovanými prostředky a lidovými metodami - jsou dobré pro dospělé, adolescenty i děti předškolního věku, ale pokud kašlete novorozence, potřebujete alespoň lékařskou konzultaci. V případě potřeby odborník předepíše vhodnou léčbu s přihlédnutím k charakteristikám nemoci, jakož i věku malého muže.

Proč dítě kašle, co dělat?

Když dítě neustále kašle, vyvolává obavy rodičů. Začnou hledat příčinu, myslí si, že dítě je nemocné, chřipka. Pokud dítě kašle, infekce není nutně na vině. Kašel se vyskytuje z několika důvodů, pouze lékař může provést přesnou diagnózu.

Proč dochází kašlání?

S hromaděním sputu na sliznicích kašle nosohltanu dochází. V tom není nic strašného, ​​protože tělo se snaží vyhnat hlen, takže se nedostane do jícnu, plic. U kojenců prvního měsíce života orgány a systémy pracují nestabilně. Pro dítě je těžké vykašlávat sputum, snaží se ho spolknout, což vyvolává kašel.

Kašel mohou způsobit následující faktory:

 • Infekce horních cest dýchacích, ke které často dochází v prvním roce života dítěte. Imunita kojenců je mnohem slabší než u dospělých. Patogenní mikroorganismy, které se dostávají do horních cest dýchacích, se začnou aktivně množit. To způsobuje kýchání, kašel, často doprovázený horečkou, všeobecnou malátností.
 • Alergická reakce na dráždivé látky, jako jsou pyly, umělé materiály, prach, tabákový kouř, vlna nebo chlupy. Pokud dítě kýchá, kašle, zatímco pediatr vyloučil infekci, je nutné odstranit dráždivost a příznaky zmizí.
 • Když dítě neustále kýchá a kašle, příčinou může být suchý vzduch v místnosti. Podráždění nosohltanové sliznice dítěte může být také všechny druhy chutí, které jsou v domácí chemii, kosmetice pro dospělé.
 • Dítě prvního měsíce života může neustále kašlat kvůli velkému množství hlenu, který vzniká po narození. Dráždí sliznice nosohltanu, což vyvolává kašel, pravidelné kýchání.
 • Při kašlání, kýchání dochází po krmení, může být příčinou proces sání. U kojenců prvního měsíce života, nevytvořená Eustachova trubice spojuje nosohltan s uchem. Během sání sliznice sliznice vibruje, dráždí, což způsobuje přirozený záchvat kýchání, kašel.

Nejnebezpečnější je kašel způsobený mechanickým poškozením sliznice nosohltanu. Může způsobit malé cizí předměty zachycené v dýchacích cestách. Pokud k tomu dojde, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Jakmile se cizí předmět odstraní, okamžitě zmizí časté kýchání a kašel.

Co když dítě kašle a kýchá pravidelně?

Když dítě během spánku často kašle, stojí za to pečlivě prozkoumat jeho postel, oblast kolem něj. Odtok přebytečného hlenu může být vyprovokován peřím z polštářů, přikrývek z teddy nebo vlny, umělých barev hraček, ložního prádla, nábytku.

Pokud je dítě neustále vykašlává, zatímco tělesná teplota je zvýšená, tam je obecná malátnost, dusný nos, okamžitě zavolat pediatr. Kašel může být příznakem chladných nebo vážnějších onemocnění, jako je bronchiální astma, černý kašel, vrozená pneumonie, patologie srdce, dýchací cesty.

Jak léčit kašel u kojenců:

 • Pokud kašel vyvolal infekci, pediatr předepíše antitusika.
 • Inhalace, která uvolňuje opuch sliznic a zlepšuje tok sputa, pomáhá dobře z domácích metod.
 • Je užitečné dát vývar z léčivých bylin v blízkosti postýlky dítěte, odpařování, které přispívají k rychlé vyléčení kašle. K tomu použijte heřmánek, šalvěj, měsíček, oregano, tymián, samotný nebo ve směsích.
 • Je-li dítě vykašlává, stojí za to poskytnout mu dostatek nápoje po celý den. Můžete dát slabý extrakt heřmánku nebo koprové vody, vhodný pro dýchací orgány a trávení.
 • Rychle rozpouští sputum, teplé obaly zajišťují jeho rychlý odtok. Pro ně berou jakýkoliv rostlinný olej, trochu ho zahřívají na vodní lázni, po které je plenka hojně navlhčena, pak je dítě zabaleno. Z výše uvedeného navinul potravinářský polyethylenový film, dal dítě spát. Procedura podporuje dobré oteplování, posiluje separaci sputa, zlepšuje celkové zdraví.

Extrémním lékařským opatřením je podávání homeopatických léčiv a antibiotik, které urychlí proces hojení. V každém případě, než začnete s léčbou, měli byste se poradit s pediatrem, neměli byste se sami léčit.

Novorozený kašel: kdy se bát

Obvykle kašel u novorozence neznamená, že je nemocný, je to přirozená reakce. Ten malý kašel, který s námi mluví, mluví, dívá se, jsem naživu a cítím, že ještě nemám jazyk, ale mám chuť komunikovat.

Kašel - přírodní a není přirozený

Dítě reaguje s kašlem na sebemenší změny vnějšího prostředí, kolísání teploty, prach, silné pachy, odsuzuje a vítá to vše při kašli. Mladé matky se obávají: mají u novorozenců kašel, nevědí, jak pomoci.

Obavy jsou oprávněné, protože je lepší vědět, co se nebojí, když dítě kašle:

 1. Malý kašel, jakmile se probudil. Sliz nahromaděný v jeho spánku je od něj oddělen.
 2. Dítě se dusilo jídlem nebo slinami.
 3. Zákeřné alergie se mohou projevit ve formě suchého kašle, měli byste věnovat pozornost možným alergenům.
 4. Novorozenec kašle během krmení bez ztráty chuti k jídlu.

Tvorba plic před narozením a po něm

V 15. týdnu těhotenství lékaři již vyhodnocují vývoj plic. Tam jsou tři stupně 0-1-2, to je, jestliže 2 stupeň je fixovaný, pak plíce jsou tvořeny, dítě může okamžitě dýchat když narozený. Před narozením mají plíce třetí stupeň vývoje. Zkontrolujte, zda je vyloučena možná fetální pneumonie.

Před narozením dítě začíná sakrální období vývoje plic. Od konce sáčků, saccules, být tvořen skutečný alveoli. Počet sakrálních sáčků na narození je asi 20 milionů, u dospělých je počet alveolů 300 milionů, protože dosáhly věku 8 let.

Po porodu se ze sakadu a koncové bronchioly vytvoří skutečné alveoly. Tak, že novorozenec a dítě, stále se jedná o ne zcela dospělé plíce.

Ale varovná znamení:

 • Kašel častý a suchý prekurzor běžného nachlazení.
 • Chraptivý nebo hrubý kašel jako možná tracheitida.
 • Štěkání kašel znamení laryngitidy.
 • Nosní výtok se suchým kašlem, možná sinusitida.
 • Kašel s černým kašlem.
 • Novorozenec kašle po krmení, odmítá jíst.

Jakýkoliv kašel nebo výtok z nosu je důvodem, proč jít k lékaři.

Pokud novorozenec má kašel po dobu 1 měsíce, pak se chytil infekci, je nutné léčit, samozřejmě, že zjistil důvod pro zvýšení teploty. Vzácný kašel novorozence, mluví o suchosti místnosti. Je nutné navlhčit vzduch v dětském pokoji, často aplikovaný na hrudník.

Příčiny kašle u kojence

 1. Alergický suchý kašel

Ochranná reakce imunitního systému dítěte se projevuje především v alergických reakcích. Rodiče se obávají, proč novorozenec kašle. A na prvním místě je alergický suchý kašel.

To znamená, že se látka alergen objevila v prostředí dítěte, je nutné se ho zbavit. Kromě kašle jsou alergie doprovázeny vyrážkami, zčervenáním kůže a skvrnami na ní. Je důležité nezaměňovat alergický kašel s nachlazením, jinými typy, ale přijmout odpovídající opatření. Tady, bez konzultace pediatr nemůže zvládnout.

Foto. Alergie u kojenců.

 1. Akutní respirační virová choroba (ARVI)

Když novorozenec kašle a kýchá, je to často první znak ARVI. Zpočátku, dítě kašle, pak kašel je horší večer a v noci. Když se podíváte na krk, je to zánět. Sputum začíná vystupovat (viz Jak a jak léčit kašel se sputem u dítěte).

 1. Zánět horních cest dýchacích

Často novorozený kašel, co dělat, když má suchý a dlouhodobý kašel? Je to nebezpečné komplikace a mučení dítěte. Může se objevit falešná záď, když je v hrdle píšťalka, dítě se dusí. Nezapomeňte navštívit lékaře.

 1. Suchý vnitřní vzduch

Suchost, obyčejná pro bytové jednotky s více jednotkami, způsobí, že dítě má bolest v krku a kašel, což není nebezpečné, ale je nutné vlhký vzduch v místnosti navlhčit.

 1. Otitis Zánět středního ucha

Když se střední ucho dítěte zapálí, začne reflexivně kašlat. Zkontrolujte, zda je to možné stisknutím na ušním lalůčku, dítě křičí bolestí. V tomto případě nemůžete dělat bez lékaře.

Tabákový kouř, výfukové plyny pronikající okny z ulice jistě provokují kašel v dítěti, které je těžké zastavit. Škodlivé látky vstupují do plic, proto by tato situace neměla být povolena.

 1. Inhalací cizích těles

Do dýchacích cest dítěte se může dostat nečekaně cizí předmět jakékoli velikosti. Potřebujeme naléhavá opatření, mladé matky se učí, co mají v tomto případě dělat.

 1. Stridor. Pískání hlučné dýchání, objevuje se u mnoha novorozenců za měsíc nebo dva po narození, nejedná se o patologii a ne o nemoc, ale o rys vývoje chrupavky hrtanu, protože jsou stále měkké. Stridor se může objevit pouze při kašlání nebo křiku.

Poradit mámu

 • Topná sezóna je charakterizována poklesem vlhkosti vzduchu v obytné zóně. Vzhledem k horkým radiátorům je vzduch v bytě příliš suchý, což ovlivní dítě. Výstup: koupit zvlhčovač nebo uspořádat v místnosti ploché nádoby s vodou.
 • Je nutné větrat místnost několikrát denně, což zajišťuje tok kyslíku z ulice.
 • Masáž zády k dítěti velmi dobrá zlepšující procedura.
 • Je nutné naučit děti pít slabý čaj, džusy, vodu, pomáhá při ztrátě tekutin v období vysoké teploty.
 • Před spaním se doporučuje tření hřbetu a prsou s jezevcem, vepřovým nebo kozím tukem, mohou být nahrazeny kafrovým olejem, v lékárnách je balzám Barsuchok. Tření a paty. To je velmi dobrý způsob, jak zlepšit pohodu vašeho dítěte.
 • Čerstvý vzduch pro nemocné dítě je lékem. Na ulici u kojenců se plíce narovnají, zvyšuje se výměna plynu, prochází kašel.
 • K inhalaci použijte nebulizátor. Dítě by mělo dýchat jednoduchým fyziologickým roztokem po dobu 5 minut, pak bude méně kašlat v důsledku zvlhčení sliznic a snadného odmítnutí slizu. Pro nebulizer si můžete vybrat dávku léku předepsanou lékařem.

Pokud je teplota novorozence vyšší než 38,5 ° C, kašel se nezastaví, pak zavolejte lékaře, určí stupeň závažnosti onemocnění a předepíše léčbu, kterou může novorozenec kašlat. Dětské léky mají nízkou cenu. Mechanismus působení vysvětluje instrukce.

Tabulka Lékařství pro novorozené kašle:

Léčíme kašel novorozenců

Dítě očistí dýchací orgány od nejrůznějších vlivů kašlem. Nemusí to být uměle zastaveno, protože se jedná o obrannou reakci a je to také signál pro matku o úzkosti.

Co můžete dávat novorozenému kašli bez obav? Je nebezpečné potlačit centrum kašle, protože křeč v průduškách může způsobit zánět. Novorozený kašel by však měl být častěji podáván k pití, aby se vzduch v místnosti s dítětem zvlhčil.

Dítě ještě není schopno vykašlávat sputum, pokud je vytvořeno, proto je nemožné, aby děti podávaly vykašlávací léky. Na rozdíl od starších dětí by mělo být dětem umožněno kašlat suché, aby se zabránilo vzniku sputa.

Vdechování páry by nemělo být prováděno ne proto, že by se sputum oddělovalo, ale aby se u novorozence zastavil kašel a snot. Pro stejný účel se v „mlžném režimu“ používá zvlhčovač vzduchu.

Lidové léky na kašel u novorozenců

 1. Vezměte 100 g medu a másla. Při výrobě homogenní směsi můžete přidat vanilku. Po krmení dejte dítě lžičku.
 2. Zahřívejte směs cibule, medu a cukru na nízké teplo, ochutnejte po dlouhou dobu, několik hodin, filtrujte a ochlazujte. Tato směs je dána dítěti v lžíci, pokud pokračuje v kašli.
 3. Mix nasekané cibule, smažené na másle s medem a aloe listy. Voda se nalije, zahřívá, před varem, za nízkého tepla, za stálého míchání několik hodin. Výsledný lék zaléval dítě během dne na lžičku.
 4. Máslo se míchá s rozdrcenými břízovými pupeny, vaří se nad nízkým teplem hodinu, pak se smíchá s medem, tato směs se podává kojencům, když kašle, je lepší jíst.
 5. Pokud přidáte éterické oleje, šalvěj a tymián do teplé lázně s vodou, pak výsledné páry pomohou vyčistit dýchací orgány dítěte, zároveň tato koupel zklidní a uvolní.
 6. Když noc kašel rozpustit eukalyptový olej ve vodě a třel dítě do prsou. Skvělý nástroj pro novorozence kašel. Okamžitě pocítí úlevu a bude schopen usnout.
 7. Cibulová marmeláda. Rozetřete cibuli s struhadlo, smíchejte s medem, nechte ho vařit 2-3 hodiny a dejte dítěti pít trochu 3-4 krát denně.
 8. Když alergické kašel příznaky nachlazení, dítě nemá a může mu pomoci může směs bobkový list, med a špetka sody, vařené 5 minut v 1 litru vody. Dejte nápoj na špičku lžíce.
 9. Byliny mohou vyléčit dítě pro kašel pouze od 4 měsíců a dát bylinný odvar z podběl a jitrocel. Můžete také použít kořen lékořice s Altea.

Tradiční medicína si je dobře vědoma toho, že můžete novorozenci dát kašel. Jak vidíte, v mnoha populárních receptech je med. Vyzdvihnout platovou třídu medu je také celým uměním a zde se můžete bez rady odborníků zabývat.

Jak zabránit vzniku kašle u novorozence

 • Kašlat novorozence by se nemělo bát pouze v případě, že jsou vyloučeny nemoci. Může novorozenec kašlat stejně? Můžete opakovat, že kašel je normální, špatný, když dítě vůbec nekaší. A od nachlazení, k posílení imunitního systému ušetří jednoduchá a účinná preventivní opatření.
 • Nejlepší profylaktika proti chorobám - mateřské mléko. Kojení poskytuje tělu dítěte imunoglobuliny od matky, protože nevyvíjí vlastní imunitu. Kojení je nejlepší pro rostoucí tělo dítěte.
 • Zkušenosti ukazují, že čím dříve začnou kalení novorozence, tím spolehlivěji bude tvořit vlastní ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy. Podle pravidel by mělo být kalení prováděno každý den bez přerušení, jinak zmizí celý jeho účinek.
 • Pokud má dospělý akutní respirační infekci v rodině, měl by nosit obvaz na gázu a nedotýkat se dítěte.
 • Pokud kojící matka udeřila, kojení by nemělo být zastaveno, protože není přenášena infekce mateřským mlékem (viz Jak léčit kašel během kojení).
 • Chcete-li se vyhnout nucené infekci dítěte, musíte namazat jeho nos Oxolinic mast.

Kalení a jeho metody

Už dlouho je odpověď na otázku, co dělat, když novorozenec kašle. Vytvrzování přispívá k vytváření dynamického stereotypu ve zdravém a naplňujícím životě dítěte, neboť se jedná o osvědčenou metodu přípravy na životní potíže v praxi.

Metody zpevnění dítěte:

 1. První je procházka na čerstvém vzduchu. Začněte chodit s dítětem nejdříve 15 minut, pak postupně zvyšujte dobu chůze. Zadruhé, vzduchové lázně jsou velmi důležité, když je dítě svléknuto nahé v místnosti a ponecháno na začátku po dobu 1 minuty, postupně se zvyšuje interval na 10 minut týdně.
 2. Voda zchlazená, počínaje teplým teplem, postupně snižující teplotu každé tři dny o 1 stupeň.
 3. Otřete dítě měkkým rukavicím s teplotou vody 36 ° C a postupně ho snižujte na 25 ° C. Otřete si ruce, nohy, bříško, až se objeví mírné zčervenání kůže.
 4. Nalévání se provádí, když je dítě koupáno. Voda se nalije na teplou kůži při teplotě 26 ° C a postupně se každých 5 dnů snižuje na 18 ° C. Drcený, drží dítě vzhůru nohama a začíná od pat.
 5. Kalení při plavání je prováděno tak, že se podepře hlava dítěte, když volně stříká do lázně. Ale v bazénu můžete chodit s dítětem od šesti měsíců.
 6. Slunění je nezbytné, protože svět vyrábí vlastní tělo vitamínu D, které je nezbytné pro růst kostní tkáně. Pouze není možné, aby přímé sluneční světlo dopadalo na kůži, je to možné spálení sluncem.
 7. Poté, co se dítě přizpůsobí nejjednodušším metodám zpevnění, můžete se pohybovat na intenzivní, když se dítě naučí stát na nohou, nakonec se saunou a saunou pro děti starší než jeden rok.
 8. Vytvrzování nastavuje dítě na úroveň bezvědomí.

Video v tomto článku:

Máma se vždy bojí, když novorozenec kašle a snaží se ho zabalit v chladném počasí. Nadměrná horlivost způsobí, že se dítě potí a chytí se zima. Musíte se naučit, jak nosit dítě pro počasí.

Proč novorozenci kašli

Kašel k tomuto dni, mnozí z nás ji považují za samostatnou nemoc. Zatímco v medicíně se termín "kašel" týká přirozené reakce těla na jakékoli podráždění horních cest dýchacích. Co může vyvolat kašel u novorozence?

1. Infekce, která pronikla do horních cest dýchacích. Kojenci jsou nejcitlivější na patogenní viry a bakterie. Kromě toho provokují onemocnění u novorozence jako ostré přehřátí těla a mírný kontakt se zdrojem infekce. Z tohoto důvodu lékaři důrazně doporučují vyhnout se kontaktu novorozence s cizími lidmi a zabránit tomu, aby bylo tělo vystaveno nízkým teplotám. Kašel v důsledku nachlazení novorozence je jedním z nejčastějších jevů, které diagnostikuje a léčí pouze odborník. Dalším příznakem zimy pro vás, milí rodiče, bude rýma, vykašlávání z ústní sliznice a vzácněji i horečka. Jediné správné rozhodnutí je poradit se s lékařem.

2. Množství sputa vyprodukované tělem novorozence je regulováno doposud nedostatečně. V důsledku toho se může nadměrně vylučovaný hlen (včetně slin) dostat do horních cest dýchacích a vyvolat kašel zapadající dítě. Obzvláště často je pozorován v ranních hodinách, stejně jako v období intenzivních zubů. Takový kašel začíná náhle a také se náhle zastaví - to je normální a nemělo by způsobit paniku a úzkost ve vás.

3. Dítě začne kašlat, pokud je složení vzduchu v jeho pokoji příliš suché, jsou nepříjemné, drsné pachy. Nestačí znovu opakovat, že v přítomnosti dítěte je lepší nepoužívat parfémy a jiné kosmetické vůně, natož říkat, že nikotin pro děti je nejhorší nepřítel! Nezapomeňte pravidelně vysílat školku.

4. Pediatři se znepokojením poznamenávají, že v posledních letech významně vzrostl výskyt dětí s vrozenou pneumonií. Dlouhý, mokrý, bublavý a oslabující kašel je velmi rušivý signál. Řekněte okamžitě svému pediatrovi!

5. Kašel u novorozence může nastat v důsledku mechanického poškození sliznice horních cest dýchacích. Nejčastější příčinou je cizí předmět zachycený v ústech dítěte. Kašel prochází téměř okamžitě po odstranění cizího předmětu. Nicméně, tato skutečnost by měla být i nadále věnovat větší pozornost bezpečnosti vašeho dítěte!

Suchý kašel u novorozenců

Kašel v kojenci se vždy obává rodičů. To není překvapující, protože imunitní systém dítěte se dosud nenaučil vyrovnat se s nebezpečnými mikroorganismy, což může mít za následek velmi závažné následky. Suchý kašel u kojenců může být způsoben řadou faktorů: od banálních alergií po těžké záněty dýchacího ústrojí. Je důležité, aby se rodiče dozvěděli o hlavních příčinách a přístupech k léčbě patologií doprovázených suchým kašlem. Odpověď na otázky o tom, co může způsobit a co dělat, když se objeví v miminko, najdete v tomto článku.

Co je to suchý kašel?

Lékaři rozlišují dva hlavní typy kašle:

 • mokré (produktivní), které produkuje sputum;
 • suchý, ve kterém sputum je malý nebo ne.

Mokrý ve většině případů je známkou infekce bakteriální nebo virovou infekcí. Suché může také nastat v důsledku přítomnosti infekčního procesu. V mnoha případech se však jedná o reflexní reakci těla na podráždění hrdla prachem nebo tabákovým kouřem. Zpravidla kojenci několikrát denně kašli, například poté, co je potrava řasa. Takový kašel je fyziologickou normou, neměl by vyvolávat úzkost u rodičů.

Pokud dítě nemá horečku, je veselý a dobře jí, nemusíte zavolat lékaře. Pokud se však příznaky infekce spojí se suchým kašlem, který bude popsán níže, nemůžeme bez zásahu odborníků udělat.

Může být suchý kašel u dítěte normou?

Suchý kašel může doprovázet normální fyziologické procesy. Rodiče by ho měli klidně léčit, pokud se objeví po regurgitaci. Dítě může kašlat při požití malého množství mléka. Je třeba mít na paměti, že kašel je normální reflexní úkon, který je nezbytný pro odstranění cizích těles, tekutin nebo sputu z dýchacích cest.

Jaké jsou důvody pro suchý kašel?

Kašel může signalizovat, že cizí těleso spadlo do průdušnice dítěte. Pokud dítě nemůže vykašlat toto cizí těleso, mělo by být okamžitě převezeno do nemocnice. Skutečnost, že cizí předmět blokuje dýchací ústrojí, řekněme modrou kůži dítěte, ztrátu vědomí a chrapot, hlučné dýchání. Když se objeví příznaky asfyxie, je třeba okamžitě zavolat záchranný tým. Pokud má objekt, který blokuje dýchací cesty, velkou velikost, můžete se ho pokusit extrahovat sami, což by mělo být prováděno velmi opatrně, aby se cizí těleso neposunulo ještě hlouběji. Ale stále musíte zavolat lékaře!

Suchý kašel někdy doprovází patologie, které nesouvisejí s dýchacím systémem, například vrozené srdeční vady nebo střevní onemocnění. V tomto případě musí dítě podstoupit důkladné vyšetření těla.

Pro vyvolání suchého kašle u dětí bez teploty může v místnosti nebo kouři stagnovat vzduch. Například děti, jejichž příbuzní kouří v bytě, často kašli.

Suchý kašel u kojence se může objevit při nástupu ARVI. Obvykle, po dvou nebo třech dnech, je suchý kašel nahrazen mokrým kašlem, což je doprovázeno produkcí sputa.

Nejčastější příčinou suchého kašle u kojenců je zánětlivý proces, který postihuje horní respirační trakt, tj. Průdušnici, hltan a hrtan. Zánět může být infekční i neinfekční.

Konečně je důležité si uvědomit, že rodiče pravděpodobně nebudou schopni určit povahu kašle dítěte. Například matky často říkají, že je suché, zatímco lékař po vyšetření zajistí opak. To je způsobeno tím, že dítě může polykat sputum, které maskuje obraz nemoci.

Kdy mám navštívit lékaře?

Pokud dítě kašle jen několikrát denně, není důvod k obavám. Pokud je však kašel otravný, silný, dítě se stává pomalým a slabým, špatně jí a spí, je nezbytné zavolat pediatra.

Zvláště alarmující by měly být následující příznaky:

 • intenzivní horečka doprovázející suchý kašel;
 • v noci se stává silnějším, v důsledku čehož dítě není schopno dostat dostatek spánku;
 • dítě přestane jíst normálně, plivne více než obvykle, zvrací mezi jídly;
 • kašel se postupně zintenzivňuje a během několika dní se změní na „štěkání“.

Šokující kašel je krátký, hackující zvuk, který, jak si možná myslíte z názvu, vypadá jako štěkání psa. Je to štěkání, které je jedním z prvních známek vývoje falešné obilniny u dítěte. S falešným zády může dítě rychle udusit, aniž by se mohla nadechnout. Nejčastěji se útok vyvíjí v noci. Pokud se takový příznak objeví, měli byste okamžitě zavolat sanitku.

Je to důležité! U kojenců se nemoc vyvíjí rychlostí blesku! Proto, pokud má dítě alarmující kašel, musí být lékař okamžitě zavolán a nesmí být léčen. Jen tři dny stačí na smrt u kojence s pneumonií.

Jak léčit suchý kašel: denní režim

Léčba suchého kašle u dítěte bez kontroly pediatra je samozřejmě nemožné. Příčiny kašlání a předepsání adekvátní léčby může určit pouze lékař. Je třeba mít na paměti, že některé léky vhodné pro dospělé by neměly být podávány dětem. Například dospělým pacientům mohou být předepsány sirupy, které zvyšují množství produkovaného hlenu.

To opravdu pomáhá rychle odstranit všechny další tajemství z průdušek. Dítě však ještě není schopno vykašlávání, proto mohou tyto léky vést k hromadění velkého množství hlenu v plicích, které je plné život ohrožující pneumonie, tj. Pneumonie.

Měly by být dodrženy následující pokyny:

 • Neomezujte mobilitu dítěte. Samozřejmě byste neměli dovolit, aby vaše dítě vykazovalo nadměrnou aktivitu, zejména pokud má vysokou teplotu. Dítě musí dělat tiché pohyby: pomáhá čistit plíce hlenu;
 • Použijte zvlhčovač. To je obzvláště důležité, pokud novorozenec má kašel v chladném období, kdy vzduch v bytech s ústředním vytápěním se stává obzvláště suchým. Zvlhčování vzduchu neumožní vysychání sliznic, což často vyvolává vznik suchého kašle. Pokud nemáte možnost zakoupit zvlhčovač vzduchu, jednoduše položte mokré ručníky na radiátory;
 • masáž dítěte: lehce klepněte na jeho záda, prsa a nohy. Tato masáž přispívá k rychlému vypuštění sputa, tj. Přechodu ze suchého na mokrý kašel;
 • nesnažte se dítě jíst co nejvíce. Při přetížení gastrointestinálního traktu může dojít ke zpoždění zotavení. Denní režim by měl pokračovat a nesnažit se zklidnit prsa dítěte;
 • Pravidelně větrejte dětský pokoj. V tomto případě je nemožné, aby dítě bylo v návrhu;
 • V bytě, kde je dítě, by nemělo být dovoleno kouřit. Tabákový kouř způsobuje další podráždění sliznic dýchacích cest;
 • Dejte svému dítěti dostatek pití. Denně s ARVI, doprovázeným suchým kašlem, byste měli dát dítěti až 200 ml vody. Tekutina přispěje k tomu, že z těla přirozeně zanechávají odpadní produkty patogenů. Kromě toho, pít hodně tekutin přispívá k ředění sputa a jeho přirozené odstranění z průdušek.

Chcete-li rychle vyléčit suchý kašel u kojenců, můžete dát dítěti slabý heřmánkový čaj: 1 lžička suché trávy na 0,5 litru vroucí vody, vařit po dobu 3-4 minut, trvat na tom, chladné, kmen, dát dítě v teplé formě, můžete s medem. Je však důležité dbát zvýšené opatrnosti, protože heřmánek, stejně jako jiné bylinky, a zejména med, může být silným alergenem, kterému jsou malé děti obzvláště citlivé.

Léky

Následující léky se doporučují, pokud je suchý kašel u dítěte způsoben virovou nebo bakteriální infekcí. Jak léčit kašel u kojence?

Obvykle, když se suchý kašel objeví u kojenců bez horečky, jsou předepsány expektorační a mukolytické léky. Přípravky proti kašli by neměly být podávány: sputum by mělo být z plic odstraněno přirozeným způsobem.

Vzhledem k tomu, že národní vykašlávání, umožňující léčbu suchého kašle, odvarů matky a nevlastní matky, mohou být předepsány přípravky z listů břečťanu ("Gedelix") atd.

Dětské sladké sirupy proti suchému kašli nejen přispívají k odstranění sputa, ale také pomáhají vyrovnat se se zánětlivými procesy a posilují imunitní systém, to znamená, že mají komplexní účinek.

Výše uvedené informace mají pouze informativní charakter. Nemůžete se sami léčit: léčba suchého kašle u kojenců s pochybnými metodami může být nebezpečná. Je to dáno dvěma faktory:

 • za prvé, suchý kašel u kojence může být způsoben řadou důvodů, pouze pediatr může zjistit;
 • za druhé, mnoho léčiv má řadu vedlejších účinků nebo je nelze použít současně, proto je na specialistovi, aby si zvolil léčebný režim výhradně.

Metody lidové léčby by neměly být zneužívány, protože léčivé byliny mohou vyvolat nejsilnější alergie u kojenců.

Pozor na zdraví dítěte, vyhnout se samoléčbě a kontaktovat kliniku v případě, že dítě po několik dní vadí suchý kašel! Je také důležité, abyste podstoupili vyšetření po vyléčení: měli byste se ujistit, že v plicích nejsou piskoty a nemoc je zcela poražena.

Co když dítě kašle?

Periodický kašel u novorozence děsí rodiče az nějakého důvodu. Kašel bez známek horečky nebo zánětu chladu je poměrně obtížné odstranit, protože příčiny jeho vzniku jsou velmi odlišné. Aby se vaše dítě zbavilo nemoci, je důležité mít informace o první pomoci.

Co dělat, pokud by dětský kašel měl instalovat dětský pediatr, protože rodiče ne vždy vědí o vedlejších účincích všech léků, které budou užívat. Naučte se praktické tipy, jak léčit nemoc od hlavního pediatra Ruska a Ukrajiny.

Proč je novorozenec kašel

Kašel je příznakem nachlazení, infekcí nebo virových onemocnění. To se projevuje jako ochranný reflex, během kterého se tělo snaží zbavit částic prachu, nečistot a jiných cizích předmětů v dýchacím systému. Pokud se imunitní systém dokáže vyrovnat s nepříznivými částicemi životního prostředí sám, pak zánětlivý proces, ke kterému dochází na pozadí chřipky nebo chřipky, vyžaduje lékařskou pomoc.

Reflex kašle může být několika typů:

 • adaptivní nebo fyziologické;
 • infekční povaha;
 • neinfekční druhy.

Pokud se v případě infekčního zánětu kašel projeví jako nebezpečný symptom, pak by se během fyziologického procesu rodiče neměli bát. Projevuje se jako přirozený proces, během něhož si dítě zvykne na nové životní podmínky.

Přečtěte si více o fyziologickém kašli.

Důvod vzniku adaptačního kašle spočívá v anatomické struktuře dýchacího systému dítěte. Vzhledem k tomu, že proces vylučování mukózních sekrecí u kojenců není dosud plně vytvořen, dítě často kašle. Snaží se tak eliminovat sputum, ke kterému dochází u všech lidí.

Pro informaci! Dospělý produkuje každý den až sto mililitrů hlenu.

Kašel během fyziologického procesu není nebezpečný. Za normálních okolností může dítě kašlat až desetkrát denně.

Proč dochází k neinfekčním zánětům

Pokud dítě kašle po krmení nebo kašli vytvořené na pozadí příliš suchého vzduchu, neměli byste se bát ani. Stejné důvody zahrnují dráždivé látky ve formě silného pachu, alergické reakce a dalších domácích reakcí.

Neinfekční zánět naznačuje adaptaci dítěte na změny prostředí, to však neznamená, že dítě nepotřebuje lékařskou pomoc.

Kašel může nastat z různých důvodů. Mezi hlavní faktory patří:

 • nadměrně suchý vzduch;
 • cigaretový kouř;
 • cizí předmět v dýchacím systému;
 • časté vystavení klimatizaci;
 • alergická reakce.

Zajímavé Někdy dochází ke kašli v důsledku hromadění slin. V tomto případě by mělo být dítěti podáno velké množství čisté vody.

Infekční infekce

Někdy kašel vzniká v důsledku nachlazení nebo infekce dýchacího ústrojí. V tomto bodě obvykle diagnostikují ARVI, akutní respirační infekce, chřipku a další záněty. Kašel na pozadí akutních respiračních onemocnění se projevuje v důsledku respiračního selhání a hromadění velkého množství hlenu z plic nebo průdušek.

Kromě toho, že dítě si stěžuje na horečku, rýmu a další příznaky nemoci, dítě trpí oslabujícím suchým kašlem. Způsobuje těžké podráždění sliznice, může způsobit hemoptýzu a dysfunkci hrdla.

Kašel se navíc může projevit na pozadí otitis, který se často vyskytuje u dětí do dvanácti měsíců. Zapálené střední ucho dítěte způsobuje silnou bolest, kvůli které dítě neustále pláče a odmítá jíst.

Naučte se, jak léčit otitis media v tomto článku.

Mějte na paměti, že infekční kašel je rozdělen do dvou typů:

V prvním případě je onemocnění velmi obtížné, protože neproduktivní proces způsobuje svědění a podráždění, zvracení a silnou bolest. Vyléčit suchý kašel je poměrně obtížné, protože děti nevědí, jak vyplavovat hlen, ale jednoduše spolknout sputum.

V případě nesprávného nebo pozdního ošetření v tomto případě může dítě pociťovat laryngitidu, černý kašel nebo tracheitidu. Chcete-li se zbavit kašle sirupy a různé inhalace pomůže.

Při mokrém kašli je léčba mnohem snazší. Chcete-li se zbavit zánětu, mukolytické a vykašlávání léky, stejně jako sirupy a inhalace jsou předepsány k dítěti.

Metody zpracování

Léčba neinfekčního zánětu by měla začít odstraněním příčiny. Pokud je v případě cigaretového kouře závěr jasný a rodiče by se měli zbavit závislosti, pak by měla být léčba alergické reakce prováděna pod dohledem lékaře.

Nejprve musíte nastavit typ stimulu. Patří mezi ně pet vlasy, květy, prach, některé potraviny, prášky, kosmetika, a tak dále.

Jak vyléčit alergický kašel u dospělých najdete zde.

V případě tvorby kašle v důsledku suchého vzduchu je třeba zakoupit zvlhčovač. Před nákupem zařízení zjistěte, který z nich je s tímto článkem nejlepší. Kromě toho by rodiče neměli zapomínat na potřebu každodenního mokrého čištění, větrání obývacího pokoje a odstraňování koberců, polštářů a velkých hraček. Tyto prvky akumulují velké množství prachu, což často způsobuje alergickou reakci u dětí.

V tomto článku jsou popsány nejoblíbenější sirupy pro léčbu dětí do jednoho roku.

V případě infekční povahy jsou dětem předepsány následující léky:

 1. S ARVI dítě potřebuje imunomodulační antivirotika. Nejúčinnější lék je rozpoznán "Viferon"
 2. Pokud je kašel doprovázen horečkou, dejte dítě antipyretikum. Jakékoli sirupy založené na „ibuprofenu“ nebo „paracetamolu“ budou vhodné pro léčbu novorozenců.
 3. Při vývoji zánětu je důležité eliminovat riziko komplikací. K tomu si umyjte nosní průchody. Pokud je dítě starší než jeden rok, mělo by být reorganizováno s pomocí Aqualor nebo Aqua Marisa, ale pro léčbu novorozenců byste měli jednoduše vyčistit nos s pomocí turund.
 4. Po rehabilitaci nosních průchodů je nutné zvlhčit nosní průchody kapičkami oleje, například Etericidní.
 5. Léčba zahrnuje použití homeopatických léků. Pro děti obvykle předepsaný sirup "Stodal". Má antitusický účinek a má vykašlávací účinek.
 6. Když je kašel vlhký, je zapotřebí vykašlávání léků. Nejlepší je použít následující léky - Prospan, Bronhikum, Doktor Theiss, Doktor Mom, Gedelix. Téměř všechny produkty jsou vyrobeny z přírodních surovin a jsou bezpečné pro léčbu novorozenců.
 7. Kromě toho dítě potřebuje sliz - "Ambrobene", "Flavamed", "Flyuditek", "Lasolvan", "Mukosol", "Ambrohexal", "Bromkeksin". Vyvolávají sputum a přispívají ke zlepšení funkcí imunitního systému.
 8. Dalším krokem na cestě k oživení bude použití antitusických léků - Panatus, Sinekot a dalších. Než začnete užívat tyto léky, projděte si konzultaci se svým lékařem, protože léky mohou být v některých případech kontraindikovány.

Je to důležité! Při léčbě dětí je přísně zakázáno používat antibakteriální léčiva.

Tipy pro pediatrické lékaře

Nejznámější pediatr Komarovsky radí neignorovat metody tradiční medicíny. Chcete-li se zbavit infekčního zánětu, je možné pouze pomocí komplexní terapie, takže neriskujte zdraví svého dítěte. Kromě toho nezapomeňte, že děti nemohou používat mnoho léků, takže před zahájením léčby je nutné podstoupit vyšetření pediatrem.

Komarovsky připomíná, že děti by neměly dostávat nic jiného než mateřské mléko a čistou vodu. Zvláště důležité je sledovat výživu dítěte, pokud trpí zvýšenou tělesnou teplotou.

Pochopit, zda správné množství vody, které dáte své dítě, může být jako plenka. Pokud se nevyplní do tří hodin, mělo by dítě užívat více tekutiny.

Je to důležité! Pokud je dítě starší než pět měsíců, voda může být nahrazena odvarem z léčivých bylin.

Dětský lékař více než jednou mluví o potřebě navlhčit obývací pokoj, takže sledujte vzduch v ložnici. Normálně by teplota vzduchu měla být mezi 18 a 20 stupni Celsia. Požadovaná vlhkost v této míře - od padesáti do sedmdesáti procent.

Pokud dítě nemá teplotu, Komarovsky objasňuje potřebu procházek na čerstvém vzduchu. Nebojte se, pokud se dítě ihned po procházkách začalo silněji kašlat. Tímto způsobem se vylučuje sputum, což je užitečné při kašlání.

V některých zdrojích je napsáno, že při komplexní léčbě kašle zahrnuje inhalaci. Pamatujte, že pára může způsobit nenapravitelné škody, takže je přísně zakázáno provádět takové postupy.

Komarovsky radí vdechování v dušené koupelně. K tomu naplňte vanu teplou vodou a přidejte malé množství éterických olejů. Ujistěte se, že dítě nemá alergické reakce na vybranou složku.

Zajímavé Pro suchý a neproduktivní kašel přidejte namísto aromatických olejů do vody sodu a sůl.

Závěr

Léčbu novorozence by měl provádět kvalifikovaný lékař. Užívání drog bez praktických znalostí je pro dítě nebezpečné, proto důvěřujte odborníkům. Nezapomeňte, že metody alternativní medicíny jsou nebezpečné pro zdraví drobků a také nevědomost o vedlejších účincích léků.