Je možné operaci nachlazení: anestezie a rýma

Otázkou je, zda je možné provést operativní zákrok, pokud má pacient chlad, takže stále nemá přesnou a jednu odpověď.

Zpravidla se rozhodnutí o provedení operace pro nachlazení provádí v každém jednotlivém případě.

Za rozhodnutí rozhoduje lékař a anesteziolog v závislosti na stavu pacienta a stavu jeho imunitního systému.

Pro některé, například, chlad a rýma, například, není považován za vážnou překážku operace, který používá celkovou anestezii.

Nicméně, věci nejsou tak jednoduché a lékaři často odmítají provádět operaci, která vyžaduje celkovou anestézii, pokud to má pacient v tomto období:

Faktem je, že k provedení operace, i když laparoskopie, například v takovém bolestivém stavu, je vystavení pacienta riziku dlouhého pooperačního zotavení.

Navíc se zvyšuje pravděpodobnost pooperačních komplikací, pokud má pacient rýmu a chřipku, tělo je v každém případě náchylné k viru.

V případě nachlazení tedy chirurgický zákrok nutně vyžaduje komplexní vyšetření pacienta a teprve poté je možné poskytnout operaci nebo ne.

Anestezie a studené komplikace

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Především riziko nachlazení způsobuje použití anestezie. Navíc to může být buď katarská operace nebo jakákoli jiná operace.

Není vhodné provádět anestezii pro:

Problém je v tom, že existuje riziko, že může být zpomalen respirační rytmus pacienta, pokud se vyskytnou problémy s dýchacími cestami, a někdy je také zaznamenána srdeční zástava. Jedná se o celkovou anestezii, kde místní nemají vždy takové komplikace.

Odstranění šedého zákalu tedy představuje skutečné nebezpečí v případě chladu, jako každá jiná operace.

V tomto případě je chirurgický zákrok katarakty předepsán nejméně jeden měsíc poté, co pacient měl ARVI.

Navíc se doporučuje co nejvíce eliminovat problémy s dýchacími cestami. Zde je hlavním problémem, že tělo nemůže adekvátně užívat nějaké léky ve oslabeném stavu. A anestézie se proto stává nebezpečnou událostí.

Pokud jde o samotné nebezpečí, lze říci, že i odstranění šedého zákalu, nemluvě o složitějších operacích, může vést k alergické reakci a respiračnímu selhání.

To vše zvyšuje riziko komplikací v pooperačním období.

Snížená imunita

Za zmínku stojí, že každá operace, ať už odstranění katarakty nebo jiné operace, je vždy vážným stresem pro organismus a jeho ochranné funkce, které se snižují,

V důsledku takového zásahu dochází nejen k poklesu imunity, ale také ke ztrátě jejich schopnosti vyrovnat se s viry a bakteriemi. A vzhledem k tomu, že hovoříme o možnosti operace s chřipkou, můžete si představit, jaký druh otevřeného prostoru je pro virus SARS.

Během pooperačního období může být SARS katalyzátorem dalších komplikací ve formě různých infekčních onemocnění.

Můžeme také připomenout například chronické nachlazení, které se během operace často stává nerozpustným problémem. Faktem je, že chirurgický zákrok v tomto případě pouze zhorší průběh onemocnění.

Co stojí za to vědět:

 1. Infekce, která před operací byla distribuována pouze v hrtanu, poté, co se mohla dále šířit, což způsobovalo zánětlivý proces.
 2. V některých případech může ARVI přispět k dlouhodobému hojení chirurgického stehu.
 3. Pokud se infekce dostane do rány, může být pozorováno hnisání.

V zásadě všechny tyto momenty vedou k tomu, že lékaři doporučují provést operaci po nachlazení a výtok z nosu, zánět vedlejších nosních dutin nebo bolest v krku.

Pak se doporučuje provádět analýzy, protože v některých případech se může vyvinout chlad bez teploty.

Na druhé straně, nachlazení a rýma nemůže být překážkou pro naléhavé operace, které jsou životně důležité.

Příprava na operaci

Pokud jde o přípravu na samotnou operaci, pak by mělo být provedeno vše, co lékař doporučuje. Pokud můžete bezpečně léčit nachlazení, pak to musí být provedeno.

Bude nutné projít některými testy, které se budou týkat nejen budoucího provozu, ale i současného zdravotního stavu.

Z těchto důvodů lékař určí, kolik je pacient připraven anestezii a kolik rychlé operace je nezbytné.

Předpokladem je informovat lékaře o všech lécích, které se užívají k léčbě nachlazení a chřipky, o jakýchkoli tabletkách pro běžné nachlazení, spreji a inhalaci - to vše by mělo být v informacích poskytnuto lékaři.

Data jsou nesmírně důležitá, protože anestézie a některé léky jsou prostě nekompatibilní, v takovém případě budou muset být léky zrušeny a nahrazeny.

Jaké testy musíte absolvovat před operací

Pokud je operace i přes zimu stále předepsána a pacient je očekáván s celkovou anestezií, je nutné provést určité testy a provést hardwarové studie.

 • Krevní test
 • Analýza moči
 • Ultrazvuk vnitřních orgánů.
 • EKG - kontrola srdeční frekvence.

A Elena Malysheva ve videu v tomto článku bude populárně říct, jak léčit nachlazení, které pomůže rychle zbavit se nemoci, pokud je potřeba operace.

Je možné provést operaci s anestezií s kongescí nosu a rýmou?

Co dělat, pokud je naplánován plánovaný den operace a pacient má jeden nebo oba nosní průchody. Rýma je pro lidi s chronickou sinusitidou, rýmou běžná, ale může být překážkou plánovaného chirurgického zákroku.

Předoperační vyšetření

Před operací (plánovanou) dostane každý pacient spoustu pokynů pro testování. Nasměrování k němu po analýze a vyšetření pacienta lékařem.

Seznam toho, co pacienti podstoupí během předoperačního vyšetření:

 • krevní test (podrobně);
 • analýza moči;
 • analýza výkalů na vejcích červů;
 • krevní test na řadu onemocnění (HIV, hepatitida);
 • krev pro rhesus a skupinu;
 • fluorografie;
 • EKG

Před nouzovým provozem, kdy je v sázce život pacienta, jsou prováděny pouze ty nejnutnější zkoušky. Ve zvláštních případech se užívá, když je pacient již v operačním sále. Účel testů - objasnit stav, zjistit přítomnost ohnisek infekce. Nos - indikátor bakteriálních a virových infekcí. Proto, aby se skrýval před lékařem jeho přítomnost je nemožné.

Rychlá rekuperace po operaci přispívá k přípravě na chirurgický zákrok.

Lékaři pomáhají správně provádět pooperační období. Poskytuje radu, co jíst po operaci, co dělat, kdy začít chodit. Pacienti s chronickým onemocněním srdce, endokrinním systémem a dalšími orgány jsou odesíláni k dalšímu vyšetření odborníkem.

Co je pro operovaného pacienta nebezpečné?

Ihned můžeme předpokládat, že pacient má infekci, pokud je nos periodicky naplněn hlenem. Rýma může být příznakem řady onemocnění:

Infekce v těle je vysoká pravděpodobnost pooperačních komplikací a problémů během operace. Nosní kongesce nemůže být před lékařem skryta a před návštěvou je odstraněna vazokonstrikčními kapkami. Lékař by měl být informován o problému. K dnešnímu dni se jakékoli známky chladu stávají důvodem pro zrušení operace.

Chirurgický zákrok se provádí v celkové anestezii a rýma může během operace vést k řadě negativních následků:

 • problémy s dýcháním;
 • alergické reakce na anestezii;
 • pacient je dlouhodobě mimo anestezii.

Jakýkoliv zánět je doprovázen horečkou, kromě rýmy pacienta, bolesti hlavy, epizod kašle a pocitu slabosti. Vysoká teplota je dalším důvodem pro oddálení operace.

Komplikace

Rýma - ochranná reakce těla na infekci. Během operace, imunitní systém osoby oslabuje kvůli stresu, a infekce může šířit se po celém těle, vést k hnisání stehů. Vzhledem k oslabené imunitě před infekcí mohou trpět životně důležité lidské orgány:

Proto je pacient s chladnou hlavou provozován pouze v případě, že tento nouzový zásah a zpoždění může být smrtelné. Ve všech plánovaných operacích je rýma nepřijatelná. Pacientovi je předepsána vhodná léčba, která má eliminovat zánět sliznice. Pacient je provozován pouze tehdy, když jsou nosní průchody položeny neustále v důsledku chronické rýmy (sinusitidy) a léčba rýmy nedává požadovaný výsledek.

V běžném případě je druhý den operace předepsán 2 týdny po úplném uzdravení. Pacient je předepsán k opakovaným testům. Tento přístup snižuje riziko pooperačních komplikací.

Prevence

Při plánování operace je třeba mít na paměti preventivní opatření, která mohou zabránit nechtěnému chladu:

 • pít vitamíny;
 • během epidemie pít Arbidol nebo jiný imunostimulant;
 • pravidelně provádět temperační procedury (sprcha, sprcha, procházky);
 • očkování proti chřipce na podzim;
 • během vypuknutí akutní respirační virové infekce, akutních respiračních infekcí, chřipky, masky na přeplněných místech (nákupní centra, školy, kina).

Posílení imunitního systému, celkové zlepšení těla pomáhá rychleji zotavit po operaci. Pohody snižuje riziko komplikací.

Závěr

Rýma ztěžuje dýchání, indikuje infekci nosohltanu nebo může být příznakem alergie. Nejen nosní dutina, ale celý nosohltan: průdušnice, hrtan může být vtáhnut do zánětlivého procesu. Chvilka na chvilku odkládá. Tato opatření jsou zaměřena na péči o zdraví pacienta.

Je možné operaci na zimu? Jaké jsou důvody zákazu? Jak je to nebezpečné?

Ne mnoho lidí má zájem o to, zda je možné operaci nachlazení, protože si myslí, že mírné nepohodlí brzy uběhne, a proto byste neměli snášet chirurgický zákrok. Tato choroba je však vážnou kontraindikací většiny lékařských postupů.

Kontraindikace k operaci

Před provedením chirurgického zákroku lékař vyšetřuje pacienta. Odmítnutí postupu může být:

To je způsobeno tím, že tělo je oslabeno a vystaveno viru. Tyto faktory zvyšují riziko delšího pooperačního období zotavení. Někteří anesteziologové se domnívají, že onemocnění může být překážkou při použití anestezie. Každý případ je tedy posuzován individuálně. Mezi lékaři neexistuje shoda.

Anestezie a komplikace

Většina chirurgických výkonů se provádí za použití anestezie. Některé nemoci mohou ovlivnit účinky anestezie na tělo. Nedoporučuje se používat anestezii v přítomnosti nemocí:

Hlavním důvodem je, že pacientův rytmus dýchání je zbloudilý, je život ohrožující a vyskytly se případy srdečního selhání. Kromě toho, že tělo je slabé a zranitelné, může reagovat nesprávně na léky.

Proto je nejvýhodnější doba pro operaci šest týdnů po nemoci.

Odložená onemocnění hrtanu, nosu, a to i po odstranění může způsobit zánět. Proto je nutná delší doba rehabilitace a pravidelné sledování lékařem. Je lepší počkat jeden a půl měsíce a pak postup provést.

Možné komplikace při operaci s chladem:

 1. Zastavte dýchání, kóma.
 2. Tvrdé období rehabilitace.
 3. Problémy s ledvinami a srdcem.
 4. Normální kašel se může vyvinout do bronchitidy a nádchu - do sinusitidy a tak dále.
 5. Snížená imunita.

Pacient by měl informovat lékaře o chronických onemocněních. Například, pokud se jedná o rýmu, pak je operace provedena.

Chlad před operací, co dělat?

Pokud se v předvečer chirurgického zákroku pacient cítil dobře, horečka, nazální kongesce a nosní sliznice, pak je naléhavá potřeba informovat ošetřujícího lékaře.

Pouze lékař může v tomto případě vyhodnotit stav těla a rozhodnout o vhodnosti lékařské události.

Před operací je nutné projít:

 1. Krevní test, včetně biochemických, pro srážení a cukr
 2. Analýza moči
 3. Krev na definici skupiny.
 4. Testy na HIV, AIDS, hepatitidu.
 5. Fluorografie, pokud uplynul rok od posledního.

Lékař provede analýzu dat, porovná dynamiku s výsledky z minulosti a rozhodne o události.

V žádném případě nemůžete skrýt nemoc. Během procedury to může být ohrožení života.

Operace štítné žlázy na zimu

Štítná žláza se nachází v blízkosti dýchacího ústrojí. Pokud je pacient nemocný před zákrokem, měli byste informovat lékaře a provést testy, abyste zjistili příčinu infekce.

Například, kašel je charakteristický, když je postižena štítná žláza a nevykonává svou funkci. Přítomnost nádorů může způsobit zánět hrdla. Proto, pokud jsou některé příznaky způsobeny problémem s žlázou, může být operace provedena.

V případě, že na pozadí těchto problémů nevznikne nachlazení, léčí každý případ individuálně. Většina lékařů však důrazně doporučuje oddálení a uzdravení.

Léčebné postupy při zvýšené tělesné teplotě

Časté nachlazení je často doprovázeno zvýšenou tělesnou teplotou. Aby lékař rozhodl, zda operaci provést nebo ne, musí zjistit důvod. Pokud se to stalo v souvislosti s onemocněním, aby se odstranil chirurgický zákrok, není to kontraindikace.

Důvodem pro další diagnostiku je prudký nárůst teploty bez zjevného důvodu nebo zima. K provedení operace v takové situaci je nemožné, může způsobit spoustu komplikací, až do smrtelného výsledku.

Je možné operaci po nachlazení?

Dříve se toto období nedoporučuje, protože infekce nemohou být zcela odstraněny a další stres může způsobit komplikace: například pustulární formace, problémy s dýchacím traktem, srdce a tak dále.

Aby nedošlo k nemocem před operací, dodržujte následující preventivní opatření:

 1. Správná výživa, více ovoce a zeleniny.
 2. Vitaminové komplexy (na předpis).
 3. Zabraňte namáhání a namáhání.
 4. Strávit více času venku.
 5. Vyhněte se podchlazení a vyhnout se návrhům.
 6. Pijte z antivirotik předem.
 7. Včasné očkování
 8. Uprostřed nachlazení se nepokoušejte navštívit přeplněná místa nebo nosit ochrannou masku.

Chirurgický zákrok je silnou zátěží pro tělo, po které je nutná rehabilitační doba. A pokud pacient před zákrokem zvedl infekci, rýmu, pak tělo oslabilo a nedokáže se vyrovnat s dalším stresem. Proto k otázce, zda je možné operaci nachlazení, odpověď zní ne.

Video: rehabilitační proces po operaci

V tomto klipu vám lékař Vadim Viktorovič Belov řekne, jaké postupy je třeba provést a jaký druh životního stylu má vést pacienta k urychlení procesu rehabilitace po operaci:

Provoz s horečkou, zimou, kašlem a rýmou

Tak se to stalo, je tam operace a ty jsi trochu nemocný! Je možné mít operaci pro ukončení zimy se zbytkovými symptomy? To pochopíme.

Časté nachlazení, které je pro všechny běžné, což každý považuje za méně závažné onemocnění, je vážnou kontraindikací k provádění chirurgických operací.

Lékaři proto někdy doporučují, aby pacienti, kteří mají plánovaný zákrok, pili antivirotika předem, užívali vitamíny a vyhýbali se průvanu. V extrémních případech je operace odložena, protože její činnost během nachlazení je plná komplikací a zhoršení zdravotního stavu pacienta.

Co se to stane s tělem během nachlazení, které může narušovat plánovaný průběh operace?

Zvýšená teplota: oslabená imunita

I při mírném nachlazení u lidí dochází ke zvýšení tělesné teploty. To může být malé (až 37,2) a téměř nepostřehnutelné, ale to je důležité pro anestézii. Proč Protože tím, že zvyšuje teplotu, tělo signalizuje nám, že ne všechno je v pořádku s imunitou. Pokud hypertermie není způsobena chladem, ale souvisí s hlavním důvodem operace (indikace pro ni), pak je možný zásah. Musíte však přesně určit, zda má pacient známky SARS. A nejlepší je, když on sám o nich informuje lékaře.

Mimochodem! Teplota během zimy trvá 2-3 dny, ale to neznamená, že můžete jít na operační stůl na čtvrtý den. Měli byste počkat na úplné uzdravení (a to je 2-3 týdny), protože hypertermie se může kdykoliv vrátit, a to i po zahájení operace.

Nosní kongesce: poruchy dýchacího rytmu

Rýma - jeden z hlavních příznaků nachlazení. Dýchací cesty jsou ucpané hlenem, proto mohou během anestezie začít problémy s dýchacím rytmem pacienta. Čištění nosních dutin nedává smysl, protože tajemství je tvořeno znovu a znovu.

Dalším problémem spojeným s dýchacími cestami je jejich zánět. Intubace, která může být v nouzových situacích nezbytná, bude obtížná. Ale i když to může být provedeno, je plná vývoje hnisavých komplikací způsobených zvýšeným bakteriálním pozadím.

Virová infekce

Není vždy možné rozlišit chlad od virové infekce, protože primární symptomy jsou stejné: vysoká horečka, kašel, rýma, bolest v krku, slabost. Zda je za nimi skrytý infekční zánět, je nepochopitelný a ve skutečnosti se jedná o absolutní kontraindikaci výkonu jakéhokoliv typu chirurgického zákroku. A problémem není jen to, že bude obtížné dát anestezii: samotný zákrok je plný komplikací a dokonce i smrti v důsledku infekce.

Preventivní opatření k prevenci nachlazení

Lidé jsou zvyklí periodicky chytat nachlazení, což jim nezpůsobuje nepříjemnosti. Naopak, můžete si vzít seznam nemocných a zařídit si malou dovolenou pro sebe. A pokud k tomu přistoupíte z druhé strany? Najednou, během zimy, člověk zlomí nohu, nebo ho napadne apendicitida? Někdy musí lékaři riskovat a provádět nouzové operace na zimu, protože nečinnost má vyšší procento negativních důsledků. Proto je lepší zachovat imunitu v normě pomocí jednoduchých preventivních opatření.

 1. Během období vypuknutí virových onemocnění užívejte vitaminy a imunomodulační léčiva, jako je Arbidol.
 2. Trvale ztvrdlý. Současně není nutné ponořovat se do sněhu: stačí nalít trochu chladné vody nebo alespoň vodu nohy s ním. Mezi metody zpevnění tělesa patří také vzduchové lázně.
 3. Pravidelně očkován proti chřipce, pokud je předepsán ve vaší oblasti.
 4. Při návštěvě sporných institucí s velkým počtem potenciálních pacientů (mateřských škol, klinik) nosíte masku na gázu.

Pohodlí pacienta je téměř polovina úspěchu operace. Mnoho ukazatelů závisí na fyziologickém a morálním stavu osoby, zejména na práci srdce a krevních cév, a proto operace vyžaduje nejen zdravý, ale také sebevědomý.

Anestezie pro nachlazení - je to možné?

Otázka možnosti operace v anestezii během zimy byla dlouho považována za nevyřešenou. Staré pokyny k operaci neposkytly jasnou odpověď na otázku, zda je možné provést operaci s použitím celkové anestezie v případě, kdy pacient má rýmu, kašel, bolest v krku a horečku. Až donedávna byl tento problém vyřešen chirurgem, který operaci provede, ale nedávné studie jasně ukázaly vztah mezi pooperačními komplikacemi a běžným nachlazením u pacienta.

Je nutné odložit operaci v celkové anestezii na nachlazení?

Doposud je plánovaná operace v anestezii považována za nemožnou, pokud má pacient příznaky nachlazení, chřipky nebo jiných akutních respiračních infekcí. Je spolehlivě známo, že provádění anestezie na pozadí příznaků nemoci z nachlazení zvyšuje pravděpodobnost pooperačních komplikací. Co ohrožuje tyto rizikové faktory?

Nebezpečí při anestezii na pozadí zimy

Je známo, že akutní respirační virové infekce jsou charakterizovány především lézemi dýchacích cest a mohou se vyskytovat v různých formách - bronchitida, laryngitida, tracheitida, rýma, faryngitida, které jsou často způsobeny virovou infekcí. Dýchací trakt s chladem a po určité době po jeho zanícení je proto velmi citlivý na působení vnějších podnětů.

Dlouhé operace v anestezii jsou doprovázeny intubací, tj. Zavedením speciální trubice do lumenu průdušnice, která dále dráždí sliznici dýchacích cest. Takové podráždění může vést k akutnímu respiračnímu selhání - stavu, po kterém hladina kyslíku v krvi prudce klesá. V důsledku toho se vyvíjí hladina kyslíku v mozku a dalších životně důležitých orgánech. Důsledky mohou být velmi závažné - po prodlouženém kyslíkovém hladovění je mozková kůra poškozena a pacient se nemusí dostat z anestezie.

Upozornění se týkají nejen akutního období studené - operace se nedoporučuje provádět do 2-3 týdnů po plném zotavení. Pro každou osobu je chirurgický zákrok stresem, který nepříznivě ovlivňuje imunitní systém. Oslabený organismus je vystaven vlivu negativních faktorů, proto existuje riziko relapsu infekčního onemocnění nebo infekce novým. Po opakované infekci bude nové onemocnění mnohem obtížnější, až po rozvoj těžkých zánětlivých onemocnění, jako je pneumonie.

Chronická infekce v dýchacích orgánech během celkové anestezie může být komplikována přidáním patogenní bakteriální flóry. Slabá imunita po SARS není schopna bojovat s potenciálně nebezpečnými mikroorganismy. Bakterie mohou být přenášeny z primárního zdroje infekce (mandle, nos) do místa operace, což může vést k rozvoji hnisavých komplikací operované oblasti.

Nosní průchody během anestezie by měly být prosté hlenu, takže pokud máte špatnou zimu, je lepší operaci odložit. S mírným projevem rýmy lze kapat do nosních cest vazokonstrikční kapky.

Chirurgie v anestezii a horečce

Je možné provést operaci za anestezie při teplotě?

Schopnost provádět operaci v celkové anestezii při zvýšených teplotách je dána mnoha faktory. Je důležité rozlišovat příčinu hypertermie, stejně jako hodnotit úroveň zvýšení jiných ukazatelů zánětu. Vysoká horečka na pozadí nemoci z nachlazení je absolutní kontraindikací chirurgického zákroku, nicméně, jako samotná zima.

Zvýšení teploty bez zjevného důvodu na indikátory nad 37,5 ° C vyžaduje důkladnější diagnostiku. Lze předpokládat, že hypertermie je spojena se základním onemocněním, pro které je plánována operace. Podobně jako u subfebrilních teplotních hodnot (až 37,5–37,8 ° C) není subfebrilní stav kontraindikací chirurgického zákroku s použitím anestézie v případě, kdy pacient nebyl diagnostikován se studenými symptomy.

V souhrnu lze konstatovat, že s rozvojem ARVI (s nachlazením, bolestmi v krku, horečkou a kašlem) je lepší provést plánovanou operaci poté, co se pacient zotaví - v průměru to trvá 2 týdny u mírného ARVI, v závažnějších případech - až 4 týdny.

Proč neoperovat na zimu?

V určený čas jste přišli do nemocnice na plánovanou operaci, ale byli jste posláni domů a nechali jste nos, který byl vyčerpán výtok z nosu. Je to všechno odloženo kvůli nějaké rýmě, možná se divíte. Z tohoto článku se dozvíte, proč takový příznak, který neruší v běžném životě, může být důvodem pro odmítnutí chirurgického zákroku.

Kontraindikace a jejich příčiny

Pro lékaře je zima především signálem možného nachlazení. Zima, i když se neprojevuje velkým zvýšením teploty, je kontraindikací operace.

Tak proč neoperovat na zimu? Za prvé, kvůli snížené imunitě. A bez toho může být nezdravý organismus oslaben prováděním operace ještě více. Hrozí komplikace. Například po chirurgickém zákroku se může normální kašel proměnit v bronchitidu nebo dokonce na zápal plic, a zima se může rozvinout do skutečné sinusitidy.

Navíc bakterie, které způsobují nachlazení, mohou být také umístěny v místě, kde byly prováděny chirurgické operace. To významně zkomplikuje pooperační období a může dokonce vést k opakovaným operacím.

Nebezpečí pro osoby s ARVI není jen samotná operace, ale i anestézie, která se v ní používá. Během zimy jsou dýchací cesty zranitelné a citlivé, s křečemi a respirační depresí. Jako výsledek, mozek nemusí mít dostatek kyslíku, který může způsobit různé nemoci. Jiné orgány těla, jako je srdce, ledviny, játra, atd., Mohou mít také nedostatek vzduchu.

Jsme si jisti, že všechny popsané chyby nejsou vůbec tím, co chcete od operace přijmout.

Odměnu od operace využíváme k naší výhodě

Takže, doktor vás poslal domů k léčbě zima. A teď vaším hlavním úkolem je uzdravení. Udělejte si schůzku s terapeutem a domluvte si schůzku a pak začněte léčbu.

Neprovádějte znovu k chirurgům, jakmile příznaky projdou. Je nepravděpodobné, že by lékaři souhlasili, že vás na operačním stole uvedou dříve než dva týdny po plném zotavení z nachlazení. V některých případech může rehabilitace trvat čtyři až šest týdnů.

Vezměte prosím na vědomí, že žádosti o nový termín operace nemusí být užitečné, dokud neodeslete výsledky testů, které by naznačovaly využití.

Snažte se použít vynucené zpoždění od operace, abyste posílili tělo. Zahrnout do stravy více zeleniny a ovoce, cvičení, trávit čas venku, nepřepracovat v práci, a neumožňují podchlazení. Získejte sílu, budete je potřebovat.

Ale jít do moře v těchto týdnech nestojí za to. Jižní klima, samozřejmě, je dobré pro zdraví, ale aklimatizace může hrát krutý vtip na vás a provokovat ARVI znovu. Snažte se zlepšit své zdraví ve známém klimatu.

Když zima není překážkou

Vše, co je popsáno v článku, je relevantní pouze v případě, že nutná operace není naléhavá. Pokud je riziko chirurgického zákroku nachlazení menší než důsledky možných komplikací, je rozhodnuto o nasazení operačního sálu. Chceme však, aby čtenář nikdy neskončil v život ohrožující situaci. Požehnej vám!

Je možné udělat celkovou anestezii pro nachlazení, kašel, teplotu

K řešení otázky, zda lze provést celkovou anestezii, vedení nebo lokální anestezii pomocí horečky, kašle, rýmy - je nutné diagnostikovat příčiny těchto příznaků.

Pokud je operace plánována - všichni pacienti před hospitalizací jsou předběžně vyšetřeni na klinice v místě bydliště:

 • fluorografie plic,
 • EKG
 • plný krevní obraz
 • screening na HIV, hepatitidu, RW, krevní skupinu a Rh faktor,
 • analýza moči, výkaly prvoků,
 • někteří jiní, podle uvážení praktického lékaře.

Závěr lékaře je povinný, je-li to nutné, konzultace kardiologa, ORL specialisty, neurologa.

Pokud je operace nouzová, podle životně důležitých indikací, operace a anestézie jsou prováděny po krátké nebo delší, 1-2 hodině (pokud to chirurgická situace dovolí) přípravě: instalace žilního katétru, stabilizační hemodynamika, symptomatická léčba, provedení testů, požadované minimum. To provádí anesteziolog (v některých případech přímo v operačním sále). Anesteziolog a dává povolení k zahájení operace.

Když přijde na záchranu pacienta, jeho života, všechny kontraindikace zmizí v pozadí. Úkolem anesteziologa je zajistit bezpečnost anestézie i při současných onemocněních a po ukončení operace přenést pacienta na jednotku intenzivní péče k další léčbě.

Příčiny příznaků

Zvýšená tělesná teplota, kašel, rýma a děti a dospělí vyžadují diagnózu, tj. identifikovat příčiny těchto příznaků. Zvažte možné možnosti:

 • ARVI = akutní respirační virová infekce, symptomy: horečka, kašel, nádcha, bolest v krku, sval a bolest hlavy, celková slabost.
 • ORZ - studené, akutní respirační onemocnění, symptomy jsou téměř stejné: horečka, kašel, nádcha, bolest v krku, sval a bolest hlavy, celková slabost.
 • Možné příčiny kašle: chronické a akutní onemocnění (tracheitida, bronchitida, včetně bronchitidy kuřáků), onemocnění kardiovaskulárního systému, astma, plicní tuberkulóza.
 • Rýma a kýchání jsou pravděpodobné příčiny: alergie, virové infekce, sinusitida, sinusitida.

Zvýšená tělesná teplota, která není spojena s běžným nachlazením (některé důvody):

 • Způsobeno samotným chirurgickým onemocněním.
 • U žen ve fertilním věku během ovulace. Uvolnění zralého vajíčka uprostřed cyklu může být doprovázeno zvýšením teploty na subfebril, což je až 37,5.
 • Na pozadí emocionálního stresu.
 • Endokrinní onemocnění.
 • Plicní embolie - plicní tromboembolie. (To je, v některých případech, indikace pro nouzovou operaci).
 • Přehřátí dítěte, nedokonalá termoregulace.
 • Toto je na úplném seznamu.

Je možné nachlazení udělat celkovou anestezii?

Jak jsme zjistili, tento nepříjemný symptom může být příznakem nachlazení (infekce nebo chřipka), akutní sinusitidy, exacerbace chronické sinusitidy. Kromě toho se může vyskytnout rýma způsobená adenoidy a alergiemi. Ale v každém z těchto případů porušuje nosní dýchání, často postihuje nosohltan, hrtan a průdušnici.

Proto k otázce: je možné udělat anestezii pro studené dítě nebo dospělého, odpověď bude následující.

Je-li operace plánována, je možné ji odložit - datum se předá, dokud nedojde k úplnému vyléčení z chladu. To se provádí, aby se zabránilo komplikacím dýchacího systému po celkové anestezii.

Může být provedena celková anestezie pro chronickou rýmu! Stojí za to informovat anesteziologa o této nuance.

V žádném případě neskrývejte tento příznak před lékařem, nemaskujte jej vazokonstrikčními kapkami.

Závěr

Shrneme-li výše uvedené, dospějme k závěru, zda lze celkovou anestézii provést při teplotě, kašli nebo rýmě. Pokud jsou tyto příznaky spojeny se zimou, pak jednoznačně, pokud situace není nouze, operace a anestezie jsou odloženy až na úplné uzdravení a po expozici po dobu nejméně tří až čtyř týdnů.

Proč neudělat anestezii pro nachlazení? Mohou nastat komplikace v plicích, srdci, ledvinách, případně infekce chirurgické rány. To vše komplikuje pooperační období, zpožďuje zotavení. Často je pomalý odchod z anestezie.

To vše platí stejně pro všechny pacienty, a zejména pro malé děti.

Ale! Pokud je nutná operace pod anestézií (ze zdravotních důvodů), rýma, kašel a horečka nezpůsobí zrušení operace. Protože v tomto případě jde o život pacienta.

Vytvořil jsem tento projekt, abych vám jednoduše řekl o anestezii a anestezii. Pokud jste obdrželi odpověď na otázku a stránka byla pro vás užitečná, ráda podpořím, pomůže dále rozvíjet projekt a vyrovnat náklady na jeho údržbu.

Je možné provést operaci šedého zákalu?

Jakékoliv katarální nemoci, i ty nejnevýznamnější, snižují imunitu člověka, což ho činí náchylným k různým infekcím. Často, po operaci, běžné nachlazení se zhoršuje a vyvíjí se v závažné zánětlivé onemocnění. To zvyšuje "šanci" vyzvednout něco nového. Operace katarakty může být zpožděna. V každém případě rozhoduje lékař. Posuzuje stav pacienta, přiděluje další testy a učiní informované rozhodnutí s přihlédnutím k možným rizikům.

Pokud je nachlazení doprovázeno horečkou, zánětem očních membrán, exacerbací chronických onemocnění, bude odmítnuta fakoemulgace. Zpravidla lékař předepíše nový termín chirurgické léčby, který pacientovi poskytne čas na úplné uzdravení. To je obvykle dost 3-4 týdny, aby se úplně zbavit nachlazení a jeho příznaky.

Operace katarakty bude rozhodně odmítnuta, pokud je plánována celková anestezie. Faktem je, že na pozadí oslabené imunity se mnohonásobně zvyšuje počet komplikací po anestezii. Zvláště citlivé jsou dýchací cesty - rozvoj bronchitidy a akutní respirační selhání nejsou vyloučeny. Ano, a obnova oka po vyjmutí čočky se bude konat pomalu a mimo plán, jedním slovem je zima dobrým důvodem pro odložení operace.

Jak může chlad ovlivnit Lasic?

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Dobrý den! Omlouvám se za délku odpovědi, došlo k dočasným technickým potížím.

Chlad je v každém případě infekční proces. Infekce horních cest dýchacích se může snadno rozšířit do očí. Proto je běžné nachlazení často doprovázeno různými záněty spojivek. Riziko infekce u operovaného oka je v tomto případě velké a důsledky mohou vést k rozvoji komplikací. Proto je operace, podle mého názoru, lepší se pohybovat až do úplného uzdravení.

Hledat místo

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenalezli potřebné informace nebo se váš problém poněkud liší od předloženého problému, zkuste si položit další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o hlavní otázku. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na to naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Potřebné informace můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace v režimu korespondence s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných lékařů ve vašem oboru. V současné době poskytuje místo poradenství ve 45 oblastech: alergik, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský neurolog, dětský endokrinolog, odborník na výživu, imunolog, infektolog, dětský neurolog, dětský chirurg, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský lékař, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský gynekolog logoped, Laura, mamolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortopedický chirurg, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, sexuolog-androlog, zubař, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme 95,24% otázek.

Je možné operaci na zimu?

V sekci Těhotenství, porod k otázce dívek! Otázka o operaci v celkové anestezii uvnitř! napsal autor Past Chamber nejlepší odpověď to znamená. do pondělí je ještě daleko. operaci neuskutečňují pouze v akutním období, ale už budete mít hodně. o klystýru se také nebojte. Jen si představte, že tato sestra to udělala stokrát a nezajímá vás. Co se týče toho, co nedosáhnete, nemůže to tak být, toaleta bude buď tam, nebo někde velmi blízko (dobře, je to v jejich zájmu mít čas, aby se k němu dostali, měli by být odstraněni v případě nehody))) nepanikařte, vše je v pořádku bude. )

[guru]
I já jsem se vždy bála klystýru a mateřská nemocnice byla první pro mě.))) Ve skutečnosti s tím není nic špatného, ​​neměli byste se bát, pak se probudit smíchem se svými strachy.)) No, můžete si do pondělí vrátit desetkrát. půl hodiny, pít horké pivo, pokud máte kašel - to pomáhá velmi dobře. Je-li rýma - opláchněte roztokem sody 2 - 3 krát denně. A snažte se tyto dva dny spát.